Page 1

LIETUVOS FUTBOLO FEDERACIJA

Projektas TVIRTINU: Generalinis Direktorius Julius Kvedaras 2011 04 .

2011 m. Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionato NUOSTATAI

1.Tikslas ir uždaviniai 1.1. Populiarinti moterų futbolą. 1.2. Kelti žaidėjų meistriškumą. 1.3. Išaiškinti stipriausias Lietuvos moterų futbolo komandas. 2.Varžybų vadovavimas ir vykdymas 2.1.Varžybas vykdo ir joms vadovauja Lietuvos futbolo federacija, Lietuvos moterų futbolo asociacija. 2.2.Varžybos vykdomos 2 ratais “pavasaris – ruduo” , pagal sudarytą tvarkaraštį. 2.3.Varžybų vyr. teisėjas S. Karka ir vyr. sekretorius V. Šeškaitytė. 3.Varžybų dalyviai ir komandų registracija 3.1.Varžybose dalyvauja: A lygos čempionatas 1.Šiaulių “Gintra – Universitetas” 2.Ukmergės “TexTiliTe” 3.Akmenės “Akmenė” 4.Kauno “Kaunas” 5.Nemenčinės “Rūta-Vilnius FM” 6.Vilniaus “Žalgiris” 7.Tauragės SM 3.2.Komandos paraiškoje galima įrašyti 25 žaidėjas ir 5 oficialius asmenis.Paraiška turi būti patvirtinta gydytojo ir medicinos įstaigos antspaudu. 3.3.Komandų registracija vykdoma iki balandžio 20 d. Lietuvos FF patalpose, adresu: Šeimyniškių 15, Vilnius. Papildoma registracija žaidėjų galima pasibaigus pirmajam ratui ir paskutinė registracijos data yra rugpjūčio 17 d. 3.4.Komandų žaidėjoms registracijos metu bus išduota dalyvių kortelės su nuotrauka, kurias komandos vadovas privalės turėti visų varžybų metu. 2010 m. išduotos dalyvavusių komandų čempionato varžybose žaidėjoms dalyvių kortelės galioja iki 2011-09-01.


2

3.5.Komandos paraiškoje užregistruotos žaidėjos Lietuvos moterų futbolo čempionato varžyboms, Lietuvos taurės varžybose žaidžia tik toje komandoje ir komandai pakartotinės registracijos nereikia. 3.6.Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionate dalyvaujančių komandų paraiškoje užsieniečių žaidėjų skaičius neribojamas, tačiau vienu metu komandos sudėtyje aikštėje gali žaisti ne daugiau kaip 3 užsienio pilietybę turinčios žaidėjos. Registruojant žaidėją būtina pateikti tarptautinį transferį sertifikatą, leidžiantį žaidėjai atstovauti norimą klubą. 3.7.Registruojant žaidėją, užsienio valstybės pilietę, dalyvauti Lietuvos moterų futbolo čempionato varžybose, registracijos mokesčio mokėti nereikia. 4.Varžybų vykdymo sąlygos ir nugalėtojų nustatymas 4.1.Komandos žaidžia 2 kėlinius po 45 min. su 15 min. pertrauka. 4.2.Rungtynių protokole gali būti įrašyti ne daugiau kaip 18 žaidėjų. 4.3.Varžybų metu leidžiama keisti 5 žaidėjus. 4.4.Už pergalę skiriami 3 taškai, už lygiąsias – 1 taškas, už pralaimėjimą – 0 taškų. 4.5.Čempionato varžybose, komandai, pasitraukusiai iš jų nesužaidus pusės ( 50 % ) varžybų, jos pasiekti rezultatai anuliuojami. Komandai, sužaidusiai pusę ir daugiau varžybų, jos pasiekti rezultatai paliekami. 4.6.Komandų vietos nustatomos pagal surinktų taškų sumą. 4.7.Dviem ar daugiau komandoms pretenduojančioms į nugalėtojo vardą, surinkus vienodai taškų, skiriamos papildomos rungtynės arba vieno rato turnyras. 4.8.Dviem ar daugiau komandų, surinkus vienodai taškų, vieta turnyrinėje lentelėje nustatoma pagal tarpusavio susitikimo rodiklius. Kai šie rodikliai vienodi, tai vietą lemia: a) bendras įmuštų bei praleistų įvarčių skirtumas; b) didesnis įmuštų įvarčių skaičius; c) didesnis pergalių skaičius; d) burtai. 4.9. “A” lygos čempionato varžybos vykdomos 2 ratais, t. y. visos komandos žaidžia po 2 rungtynes su kiekviena kita komanda – vienas išvykoje ir vienas namie. 4.10. “A”lygos čempionate paskutinę vietą užėmusi komanda iškrenta į I lygą. I lygos pirmos vietos laimėtoja komanda įgyja teisę 2012 m. žaisti “A”lygos čempionate. 4.11. “A” lygos čempionate klubui gali atstovauti tik 1 klubo komanda. 4.12.I lygos varžybose klubui gali atstovauti viena ir daugiau klubo komandų. 4.13. “A” lygos čempionate iš I lygos pirmenybėse dalyvaujančios antrosios ir t.t. komandos gali žaisti 7 ( septynios ) žaidėjos už pagrindinę komandą . 5. Varžybų vykdymo vieta ir teisėjavimas 5.1.Komanda – aikštės “šeimininkė” kartu su stadiono administracija privalo paruošti ir užtikrinti: -tinkamos kokybės aikštę; -persirengimo kambarius komandoms ir teisėjams; -komandų ir teisėjų nusiprausimą po rungtynių; -medicinos darbuotojų budėjimą varžybų metu; -tvarką ir saugumą stadione varžybų metu. 5.2.Čempionato rungtynėms aikštės teisėjus skiria LFTA. 5.3.Komandos dalyvaujančios “A“ lygos čempionate turi sumokėti LMFA 500 Lt. mokestį, skirtą teisėjų teisėjavimo dalinėms išlaidoms padengti.

6.Protestų pateikimo tvarka ir drausminės nuobaudos


3

6.1.Komanda, norinti pateikti protestą, privalo apie tai įspėti aikštės teisėją. Trumpi protesto motyvai tuoj pat po rungtynių įrašomi varžybų protokole. Išsamiai motyvuotą raštišką protestą LMFA drausmės komisijai komanda pateikia per 48 valandas. 6.2.Iš aikštės pašalinta žaidėja netenka teisės dalyvauti varžybose iki drausmės komisijos sprendimo. 6.3.Žaidėjai, gavusiai 2 – rą, 4 – tą, 6 – tą, 8 – tą, 10 – tą ir t.t.įspėjimą, taip pat raudoną kortelę rungtynių metu yra taikoma nuobauda - diskvalifikacija vienerioms runtynėms arba tam tikram laikotarpiui. Praleidžiamų rungtynių skaičių nustato LMFA drausminė komisija. 6.4.LMFA drausminė komisija, likus 48 val.iki kito turo pradžios privalo atsiųsti klubams ir komandoms faksogramas apie žaidėjų diskvalifikaciją, konkrečiai nurodant diskvalifikuotų žaidėjų pavardes ir įspėjimų skaičių tai dienai. 6.5.Jei žaidėja, kuriai nepasibaigęs diskvalifikacijos terminas, žaidžia rungtynėse, tai komandai užskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:3, o žaidėjui pratęsiama diskvalifikacija. 6.6.Komandai neatvykus į varžybas be pateisinamos priežasties skiriama bauda 500 Lt. ir užskaitomas pralaimėjimas 0:3, o už antrą neatvykimą be pateisinamos priežasties į varžybas – galima diskvalifikacija ir pašalinimas iš tolimesnių varžybų arba bauda 500 Lt. 6.7.Jei komandoje žaidžia neįrašyta į protokolą ar neužregistruota paraiškoje žaidėja, komandai užskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:3. 6.8.Žaidėja, pakviesta atstovauti nacionalinę rinktinę ( suaugusiųjų, jaunių, jaunučių ), tačiau neatvyksta, netenka teisės toliau dalyvauti savo klubo varžybose iki LMFA Drausmės komisijos sprendimo. 6.9.Žaidėjai, kuri žaidžia už klubo antrąją ir pagrindinę komandą, drausminės nuobaudos skaičiuojamos atitinkamoje komandoje. 7. Apdovanojimas 7.1.Komandai, užėmusiai “A” lygoje I vietą, suteikiamas Respublikos čempionės titulas. Komanda apdovanojama LFF taure ir LFF I laipsnio diplomu, o žaidėjos ir oficialūs asmenys – LFF I laipsnio diplomais, aukso medaliais, o taip pat įgyja teisę žaisti UEFA čempionių lygoje . 7.2.Komanda, užėmusi “A” lygoje II vietą apdovanojama LFF II laipsnio diplomu ir LFF taure, o žaidėjos ir oficialūs asmenys – LFF II laipsnio diplomais ir sidabro medaliais. 7.3.Komanda, užėmusi “A” lygoje III vietą, apdovanojama LFF III laipsnio diplomu ir LFF taure, o žaidėjos ir oficialūs asmenys – LFF III laipsnio diplomais ir bronzos medaliais. 7.4.Asmeniniais prizais apdovanojami: geriausia čempionato vartininkė, geriausia čempionato gynėja, geriausia čempionato saugė, geriausia čempionato puolėja, rezultatyviausia žaidėja. 7.5.FAIR PLAY prizu apdovanojama korektiškiausia komanda. Nuostatai patvirtinti Lietuvos moterų futbolo asociacijos prezidiumo posėdyje 2011 04

/2011_a_lyga_nuostatai_11x11  

http://www.lff.lt/text/417/LT/2011_a_lyga_nuostatai_11x11.pdf?d=1

/2011_a_lyga_nuostatai_11x11  

http://www.lff.lt/text/417/LT/2011_a_lyga_nuostatai_11x11.pdf?d=1

Advertisement