Page 1

3 PYTANIA DO… POCZTA WALENTYNKOWA Jak wyglądają obowiązki przewodniczącego szkoły? Jak wyglądają obowiązki przewodniczącego tej szalonej instytucji? No cóż, nie przyjęłam osobiście tej funkcji, zostałam zmuszona. Wiedziałam, że wiąże się to z dużą ilością obowiązków i miałam rację. Zwoływanie rady, bycie kreatywnym, myślenie o wszystkim, wyprzedzanie faktów-bez tego nie da się obejść. Mimo to mogę współpracować z rewelacyjnymi ludźmi, którzy mi pomagają i mają nieziemskie pomysły. Dzięki nim wywiązywanie się z zadań jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Jakie cechy, Twoim zdaniem, powinien posiadać dobry przewodniczący szkoły?

W dniach 4-8 lutego w naszej szkole będzie funkcjonować poczta walentynkowa. Jeśli wstydzisz się podarować komuś walentynkę, bądź po prostu chcesz sprawić temu komuś jeszcze większą niespodziankę, zachęcamy do skorzystania z usług naszej poczty. Kartki z życzeniami będzie można wrzucać do skrzynki, którą znajdziecie w świetlicy szkolnej. Walentynki zostaną dostarczone adresatom w piątek, 8 lutego.

HECE W BIBLIOTECE Numer 5, luty 2013

W numerze: - Dyskoteka walentynkowa tuż, tuż, - Lektura na ferie – propozycje - „3 pytania do…” - Nie zapomnij wysłać walentynki!

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że osoba pełniąca tę funkcję powinna być przede wszystkim kreatywna - mieć mnóstwo nowych pomysłów na wzbogacenie tradycji szkoły. Musi umieć słuchać i być otwartym - często zgłaszają się do mnie uczniowie z różnymi propozycjami, trzeba ich zrozumieć i pomóc. Trzeba być również odpowiedzialnym i sumiennym. Jakie masz pomysły związane z naszą szkołą? Pomysłów mam wiele, jednak jest problem z ich realizacją. Chciałabym pomóc szkole, jednak brak funduszy. Staram się więc „rozszerzać” tradycje, wymyślając nowe zadania, konkursy, wzbogacając program dyskoteki. Ostatnio np. zorganizowaliśmy jednej z uczennic imprezę urodzinową, był tort, balony i dużo pozytywnej energii. Więcej nie zdradzę, niespodzianka musi być!

Kolejny numer już w marcu

BIBLIOTEKA GIM1 ul. 11 Listopada 22 42 - 400 Zawiercie library1gim@gmail.com

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.” / Maksym Gorki


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

LEKTURA NA FERIE

TUŻ, TUŻ

Szkolny Klub Recenzenta ma coraz większą ofertę recenzencką, dlatego wybieramy parę książek, do których przeczytania zachęcamy podczas ferii. Bez wątpienia przypadną Wam do gustu i umilą długie, zimowe wieczory.

Zbliżają się walentynki. Nasze gimnazjum organizuje dyskotekę walentynkową, która odbędzie się 7 lutego w godzinach 16.30 – 19.00. Zachęcamy do udziału w zabawie! Możecie spędzić wieczór w towarzystwie swojej drugiej połówki, bądź po prostu w towarzystwie znajomych. Ponadto po raz pierwszy nasze gimnazjum łączy dyskotekę szkolną z koncertem zespołu Black Label.

O czym musisz pamiętać: - obuwie zmienne, - zgoda rodziców, a tym samym zapoznanie się z regulaminem dyskoteki, - do szkoły przychodzimy od godziny 16.15 (o ewentualnych spóźnieniach należy poinformować wychowawcę), - jeżeli ktokolwiek zechce włączyć się w przygotowanie oferty muzycznej, można przynieść maksymalnie 10 utworów do Michała Stefaniaka z klasy IIID.

„Drżenie” wyszło spod pióra lub ''klawiatury'' Maggie Stiefvater – amerykańskiej twórczyni książek fantasy dla młodzieży. Jest ona pierwszym tomem trylogii o wilkołakach z Mercy Falls. „Pamiętam, jak leżałam na śniegu. Mały czerwony pulsujący życiem punkt, marznący i otoczony przez wilki.” Właśnie tymi słowami Grace – pierwszoplanowa bohaterka – rozpoczyna całą historię. Opowiada nam o tym, jak w dzieciństwie zaatakowały ją wilki i jak to zmieniło jej życie. Nie myślcie, że stała się wilkiem czy jakimś mistycznym stworzeniem, bo nie zamieniła się ani w jedno, ani w drugie, ale właśnie dzięki temu historia jest dużo ciekawsza... „Pamiętam jego żółte oczy. Myślałam, że już nigdy ich nie zobaczę.” Każdej zimy złotooki wilk obserwuje dom Grace, jak gdyby na coś czekał... A gdy siedemnastoletnia dziewczyna znajduje u swych drzwi nieprzytomnego, rannego chłopaka, w jakiś niewyjaśniony sposób wie, że to ''jej złotooki wilk''. Młodzieniec okazuje

się być zmiennokształtnym, noszącym imię Sam. Szybko staje się on bratnią duszą dziewczyny, lecz na drodze do miłości staje wiele przeszkód, które muszą pokonać. Recenzowany przeze mnie tytuł jest wspaniałą powieścią o pierwszej miłości, ale także o samotności, tolerancji i potrzebie akceptacji ze strony rówieśników. Każda z postaci ma odmienną, wyjątkowo barwną osobowość, dzięki czemu każdy może znaleźć swojego ulubionego bohatera. Edelline, 15 lat „Maria Listru jest dzieckiem narodzonym dwa razy - z biedy jednej kobiety i bezpłodności drugiej". Gdy przeczytałam to zdanie, wiedziałam, że wybieram właśnie „Accabadorę” do recenzowania! Książka już od pierwszej strony jest bardzo ciekawa i pojawiają się w niej różne tajemnice, których rozwiązanie znajduje się troszkę później. Powieść Micheli Murgii na pewno nie należy do książek „łatwych”. Czytając ją czytelnik musi zrozumieć to, co czyta, inaczej sięganie po lekturę jest bezcelowe. Głównym problemem nasuwającym się w utworze jest śmierć. Czy można pomóc umrzeć drugiej osobie? Bohaterka książki, Bonaria Urai, właśnie to robi. To jedna z sardyńskich tradycji - w książce są ukazane obrzędy, które obchodzone są w Sardynii od wieków. Kolejną ważną kwestią poruszoną w powieści jest przekazywanie dzieci pod opiekę innej osoby. Czy to możliwe? Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam serdecznie do przeczytania książki. Naprawdę warto! Julia, 13 lat

Informator Biblioteczny "Hece w bibliotece"  

"Hece w bibliotece"

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you