Page 1

NOVÝ LEXUS GS

edinečný pokrok

NOVÝ LEXUS GS Viac informácií o novom GS získate od vášho najbližšieho autorizovaného predajcu Lexus alebo na národných internetových stránkach značky Lexus. www.lexus.sk

©

2011 Lexus Europe (divizia Toyota Motor Europe NV/SA) a Lexus Czech & Slovak Republic (divize Toyota Motor Czech spol. s r. o.) si vyhradzujú právo zmeniť akýkoľvek detail v špecifikáciách a vo výbave bez predchádzajúceho upozornenia. Technické údaje a vybavenie tiež podliehajú prípadným zmenám v súlade s miestnymi podmienkami a požiadavkami. Vyžiadajte si od svojho miestneho predajcu vozidiel Lexus informácie o akýchkoľvek zmenách, ktoré môžu platiť vo vašej krajine. Poznámka: Vozidlá zobrazené v tejto publikácii a uvedené technické údaje sa môžu líšiť od modelov a výbavy dostupných vo vašej krajine. Farba vozidla sa môže mierne líšiť od fotografií vytlačených v tejto publikácii. Bližšie informácie nájdete na našich internetových stránkach www.lexus.sk Starostlivosť o životné prostredie je pre Lexus prioritou. Prijímame množstvo opatrení, aby sme zaistili, že po celú dobu životného cyklu - počínajúc konštrukciou, cez výrobu, distribúciu, predaj, servis až po skončenie životnosti - bude vplyv a dopad našich vozidiel na životné prostredie minimálny. Váš predajca vám rád oznámi ďalšie informácie týkajúce sa požiadaviek súvisiacich s koncom životnosti vášho vozidla. Vyrobené v Európe, november 2011

Nasnímajte kód svojim mobilným telefónom a získajte viac informácií o modeli GS.


1455 mm

1575 mm 1840 mm

1125 mm

1590 mm

2855 mm 4850 mm

870 mm


EDINEČNÝ POKROK NOVÝ ZÁŽITOK Z RIADENIA VOZIDLA LEXUS, ODVÁŽNY NOVÝ DIZAJN Modely GS 450h a GS 250 prinášajú celkom novú definíciu športového sedanu. Ich pohon obstaráva buď najvyspelejší plne hybridný pohonný systém na svete, alebo kultivovaný a zároveň mimoriadne dynamický zážihový motor V6 2,5 litra. V oboch prípadoch sa môžete tešiť na rýchlu akceleráciu a strhujúcu jazdu. azdné vlastnosti sú precízne a podmanivé vďaka úplne novej konštrukcii karosérie a zaveseniu kolies, pričom GS 450h ponúka navyše tiež technicky náročné riadenie všetkých kolies. Priestorný interiér modelu GS stanovuje nové meradlá v oblastiach komfortu, kvality remeselného spracovania a vyspelých technológií. Medzi ne patrí najširší multimediálny displej na súčasnom trhu, sofistikované relaxačné funkcie pre predné sedadlo spolujazdca a v tejto triede doposiaľ nevídané asistenčné systémy.

3


VÁŠ PRÍAZD KAŽDÝ ZAZNAMENÁ NOVÝ DIZAJN L-FINESSE, NAJLEPŠIA AERODYNAMIKA V TRIEDE Odvážny dizajn sedanu GS bol navrhnutý v  súlade s novým poňatím nášho dizajnérskeho jazyka L-finesse. Naši dizajnéri dostali čistý list papiera a mohli tak prepožičať modelu GS celkom nový vzhľad, ktorého ústredným bodom je dramatická predná maska chladiča s odhodlaným výrazom. Svetlomety pripomínajúce drahokamy výrazne vylepšujú viditeľnosť pri jazde za tmy, zatiaľ čo LED svetlomety pre dennú prevádzku dodávajú vozidlu nezameniteľnú auru. Z profilu kontrastuje svalnatá silueta vozidla so štíhlymi bokmi a dlhou, aerodynamicky tvarovanou kabínou. Výsledkom je jedinečný charakter a výnimočná ponuka miesta pre päť cestujúcich a ich batožinu. Statné tvary podčiarkujú rozšírené podbehy kolies, ktoré naznačujú vynikajúcu úroveň jazdných vlastností a dynamickú ovládateľnosť. Medzi inovácie prispievajúce k najlepšej aerodynamike vo svojej triede patria hladké kryty spodnej časti vozidla a uzatvárateľné žalúzie v maske chladiča modelu GS 450h. Tvarovo optimalizované plochy na zadných svetlometoch zvyšujú jazdnú stabilitu a znižujú aerodynamický hluk vo vnútri kabíny.

4


5


GS 450h SILA HYBRIDNÉHO h

NAJVÝKONNEJŠÍ PLNE HYBRIDNÝ SYSTÉM V TRIEDE, REŽIM EV Model GS 450h ťaží z viac ako desaťročnej vedúcej pozície značky Lexus v oblasti vývoja plne hybridnej technológie a vďaka svojmu vyspelému systému Lexus Hybrid Drive ponúka mimoriadnu výkonnosť. Inteligentná jednotka postavená na spolupráci zážihového motora 3,5 litra V6 (s priamym vstrekovaním a Atkinsonovým cyklom) s vysokovýkonným elektromotorom/generátorom dosahuje najvyšší výkon 252 kW (343 k), ktorý je zárukou vzrušujúcej jazdy. Akcelerácia je plynulá a neuveriteľne rýchla (z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy), avšak spotrebu paliva sa nám podarilo znovu znížiť, a to viac ako o pätinu na 5,9 l/100 km, takže emisie CO2 klesli na 137 g/km. Zvoľte si režim elektrickej jazdy EV (Electric Vehicle) a GS 450h pôjde takmer nehlučne a s nulovými emisiami CO2 a NOX bez toho, aby spálil jedinú kvapku benzínu. Tento nový plne hybridný Lexus je však aj veľmi praktický. Akumulátor hybridného systému zaberá minimum priestoru a výsledkom je veľkorysý batožinový priestor s objemom 482 litrov.

6


7


8


GS 250 PERFEKTNÁ ODOZVA DYNAMICKÝ VÝKON MOTORA V6, PREVODOVKA S RADENÍM PÁDLAMI POD VOLANTOM Úplne nový GS 250 prichádza s výborne reagujúcim zážihovým motorom V6 2,5 litra s výkonom 154 kW (209 k). Kultivovaný motor s veľmi uspokojujúcou výkonovou charakteristikou umožňuje tomuto dynamickému novému športovému sedanu dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 230 km/h, samozrejme len na úsekoch bez obmedzenia rýchlosti. Ľahký a robustný celohliníkový motor V6 ponúka harmonický výkon s dlhou životnosťou, zatiaľ čo dômyselné akustické opatrenia komponujú prekrásny zvuk motora. Vyspelé priame vstrekovanie D-4 a premenné časovanie nasávacích a výfukových ventilov Dual VVT-i sú zárukou skvelých výkonových parametrov a nízkej spotreby paliva v celom rozsahu otáčok pri plnení požiadaviek emisnej normy Euro V. Hnaciu silu prenáša na zadné kolesá modelu GS 250 šesťstupňová automatická prevodovka vybavená pádlami pod volantom pre manuálne radenie v režime „M“, ktorý zvyšuje potešenie vodiča zo športovej jazdy.

9


GS F SPORT DYNAMICKÝ PÔVAB F-SPORT, 19" KOLESÁ Z ĽAHKEJ ZLIATINY, SYSTÉM LEXUS DYNAMIC HANDLING Nové modely GS 250 F SPORT a GS 450h F SPORT sú nezameniteľne dynamické. Prezrite si agresívny dizajn prednej časti F SPORT zahŕňajúci voštinové mriežky v horných a dolných otvoroch pre prívod vzduchu, 19" kolesá z ľahkej zliatiny a decentný zadný spojler. V interiéri na vás čakajú športové sedadlá nastaviteľné v 16 smeroch, hliníkové pedále i prahové lišty a volant i páka prevodovky obšité perforovanou kožou. Modely GS F SPORT vyvinuté na Nürburgringu tímom odborníkov, ktorí priviedli k dokonalosti náš superšportový model LFA s motorom V10, ponúkajú neuveriteľne precízne a vzrušujúce zvezenie. Svoj podiel na tom majú špičkové technológie, medzi ktoré patria napríklad dvojdielne predné kotúčové brzdy s priemerom 356 mm a adaptívne odpruženie AVS. Ešte vzrušujúcejšiu a dynamickejšiu jazdu modelu GS 450h F SPORT zaisťuje systém „Lexus Dynamic Handling“, ktorý prepája systémy AVS, riadenie s variabilným prevodom VGRS, dynamické riadenie zadných kolies DRS a integrované riadenie jazdnej dynamiky vozidla VDIM.

10


11


VONKAŠIA KRÁSA, VNÚTORNÝ POKO PRIESTRANNÝ LUXUSNÝ INTERIÉR, ELEKTRICKY NASTAVITEĽNÉ SEDADLÁ V 18 SMEROCH V priestrannom a tichom interiéri sedanu GS sa dokonale uvoľníte, a to dokonca aj na tých najdlhších cestách. Za elegantne navrhnutým volantom nájdete dokonalý komfort v luxusnom sedadle vodiča s elektrickým nastavovaním polohy v 18 smeroch. Spolujazdec na prednom sedadle si môže užívať luxus elektricky nastaviteľnej dĺžky sedáka pre optimálnu oporu stehien a nôh. GS sa vyznačuje tiež znamenitým spracovaním. Prezrite si napríklad jemne zvýraznené stehovanie na prístrojovej doske, vo výplniach dverí, na stredovej konzole a páke voliča prevodovky. Ďalším prelomovým riešením značky Lexus je klimatizácia s inteligentným elektronickým riadením, ktorá znižuje spotrebu energie, pretože chladí vzduch iba v priestore obsadených sedadiel. Navyše technológia nanoe®, ktorú Lexus GS používa ako prvý na svete, uvoľňuje do vzduchu v interiéri elektricky nabité ionty, čo prospieva nielen vašej pokožke a vlasom, ale navyše zbavuje čalúnenie zápachu.

12


13


14


SKVELÝ PREHĽAD NAJŠIRŠÍ MULTIMEDIÁLNY DISPLEJ NA SVETE, OVLÁDANIE REMOTE TOUCH Nový GS ponúka sofistikovaný luxus a komfort vďaka ergonomickej prístrojovej doske rozčlenenej prehľadne do zobrazovacej a ovládacej zóny, aby sa znížil na minimum pohyb očí vodiča. Vozidlo je vybavené najširším multimediálnym displejom na svete s uhlopriečkou 12,3 palca. Prostredníctvom novej generácie nášho ovládacieho systému Remote Touch budete mať pod kontrolou napríklad vyspelý navigačný systém s mapami s vysokým rozlíšením alebo si môžete užívať reprodukovaný zvuk v kvalite domáceho kina vďaka audiosystému Mark Levinson® Premium Surround System so 17 reproduktormi. V tomto pozoruhodnom novom modeli značky Lexus sa budete na každom kroku stretávať s mimoriadnou pozornosťou venovanou i tým najmenším detailom. Ako príklad uveďme biele osvetlenie interiéru LED diódami a precízne skonštruované analógové LED hodiny, ktoré nádherne zdobia centrálnu časť prístrojovej dosky.

15


16


NAVRHNUTÝ PRE RADOSŤ NOVÝ PODVOZOK, VIACPRVKOVÉ ZAVESENIE, VOLIČ JAZDNÝCH REŽIMOV Štvrtá generácia nášho modelového radu GS poskytuje zo všetkých sedanov Lexus doposiaľ najpodmanivejšie zvezenie a najväčšiu radosť z jazdy. Budete si užívať presné riadenie a vynikajúcu ovládateľnosť pri prejazde zákrutou. A na diaľnici neochvejnú stabilitu vo vysokých rýchlostiach a jazdný komfort, ktorý je charakteristický pre značku Lexus. Toto vylepšenie jazdných vlastností sme dosiahli množstvom rôznych opatrení. Štruktúra karosérie je tuhšia vďaka úplne novej konštrukcii, zatiaľ čo nové zavesenie kolies zahŕňa kompaktnejšiu viacprvkovú konštrukciu zadnej nápravy, ktorá výrazne zväčšuje batožinový priestor. Vozidlo je vybavené tiež novými výkonnými brzdami a špičkovými technológiami, ako je napríklad adaptívne odpruženie AVS (Adaptive Variable Suspension) a dynamické riadenie zadných kolies DRS (Dynamic Rear Steering). Nový GS je vybavený voličom jazdných režimov, ktorý vám umožní pohodlne prechádzať medzi jazdnými režimami ECO, NORMAL, SPORT S a SPORT S+. Vďaka nim môžete meniť nastavenie vozidla od maximálne ekologického až po vyhranene športové.

17


18


SEBAVEDOMÝ POKROK SYSTÉM NOČNÉHO VIDENIA LEXUS NIGHT VIEW, VYSPELÉ PREDNÁRAZOVÉ BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY Nový GS je vybavený technicky tými najvyspelejšími bezpečnostnými asistenčnými systémami, aké sú v súčasnosti k dispozícii. Pri jazde za tmy zvýši vašu istotu za volantom systém nočného videnia Lexus Night View, ktorý zobrazuje na multimediálnom displeji s uhlopriečkou 12,3" infračervený obraz situácie pred vozidlom, zatiaľ čo systém sledovania mŕtveho uhla používa radary v zadnom nárazníku na to, aby vás upozornil na predbiehajúce vozidlá, ktoré ste si možno nevšimli. Aby ste sa mohli plne sústrediť na riadenie, premieta projekčný displej HUD prevádzkové a navigačné dáta na čelné okno a asistent pre jazdu v jazdnom pruhu bráni nechcenému opusteniu jazdného pruhu. Oceňovaný pokročilý prednárazový bezpečnostný systém predstavený po prvýkrát v našom luxusnom sedane LS vyhodnocuje riziko kolízie a na nebezpečenstvo vás upozorní ešte skôr, ako v prípade nutnosti aktivuje funkciu prednárazového brzdenia a prednárazové predpínače bezpečnostných pásov. Pokiaľ by predsa len k nehode došlo, minimalizuje jej následky sústava desiatich airbagov a neuveriteľne pevná bezpečnostná štruktúra priestoru pre cestujúcich.

19


20


NOVÁ DEFINÍCIA KVALITY RUČNE PIESKOVANÝ LAK, REMESELNÉ SPRACOVANIE „TAKUMI“ GS prináša pre tento druh športových sedanov celkom novú definíciu kvality výroby. Všimnite si toho hneď ako sa po prvý raz dotknete precízne vyfrézovaných hliníkových ovládacích prvkov audiosystému alebo nádherne stehovaného koženého čalúnenia. Alebo keď prejdete rukou po nablýskanom laku karosérie, ktorý je ručne pieskovaný za vlhka po nanesení každej vrstvy základového laku (je to časovo zdĺhavý proces používaný normálne len pri vozidlách vyrábaných na zákazku) a kontrolovaný zrakom i digitálnymi prístrojmi, aby bol zaistený dokonalý povrch. Rovnako pozoruhodný je aj volant modelu GS 450h, ktorého veniec je starostlivo laminovaný z vrstiev dreva z pestovaných bambusov, čo len podčiarkuje jedinečné ekologické vlastnosti tohto vozidla. Kompletný proces výroby sedanov GS, ktorá prebieha v oceňovanom výrobnom závode Tahara na spoločnej linke s vlajkovou loďou LS, kontrolujú zamestnanci, ktorým sa u značky Lexus hovorí „Takumi“. Títo mimoriadne zruční remeselníci pred finálnou 30 kilometrovou testovacou jazdou starostlivo kontrolujú, či spĺňa naše štandardy kvality.

21


PLNE HYBRIDNÁ TECHNOLÓGIA

LEXUS HYBRID DRIVE Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje výkon zážihového motora a elektromotora s cieľom zaistiť strhujúce zážitky z jazdy pri dodržaní výnimočnej úrovne ochrany životného prostredia. Riadiaca jednotka hybridného systému PCU (Power Control Unit) plynule reguluje optimálny výkon dodávaný vysoko účinným zážihovým motorom V6 3,5 litra s Atkinsonovým cyklom a výkonným elektromotorom/generátorom. PCU nabíja tiež kompaktný akumulátor prostredníctvom rekuperácie kinetickej energie alebo premenou nadbytočného výkonu spaľovacieho motora na elektrickú energiu.

NÍZKE EMISIE Hodnota emisií CO2 len 137 g/km je na luxusný športový sedan s výkonom 252 kW (343 k) a rýchlou akceleráciou veľmi pozoruhodná. V režime EV (Electric Vehicle) jazdí GS 450h takmer nehlučne s nulovými emisiami.

22

VOLIČ JAZDNÝCH REŽIMOV azdné vlastnosti modelu GS 450h si môžete upraviť voľbou niektorého zo štyroch rôznych jazdných režimov, ktoré siahajú od režimu ECO až po SPORT S+. Alebo jednoducho stlačte tlačidlo EV Mode a krátke vzdialenosti prekonáte s čisto elektrickým pohonom.

EV A ECO Ak je akumulátor dostatočne nabitý, umožní vám režim EV cestovať nižšími rýchlosťami s využitím len elektromotora/ generátora. Režim ECO kombinuje vo vyšších rýchlostiach výkon zážihového motora a elektromotora s cieľom minimalizovať emisie a spotrebu paliva.

SPORT S A SPORT S+ Prepnite na SPORT S a pohonný systém Lexus Hybrid Drive začne reagovať rýchlejšie na pohyb pedálu plynu s cieľom zvýšiť potešenie z dynamickej jazdy. A v režime SPORT S+ umožní plynulé elektronické riadenie podvozku výnimočne dynamické jazdné vlastnosti.


POKROKOVÁ VÝBAVA

MULTIMEDIÁLNY DISPLEJ 12,3" Nový multimediálny displej s uhlopriečkou 12,3" a vysokým rozlíšením je najširším svojho druhu v sériovo vyrábaných automobiloch. Vodič a cestujúci na prednom sedadle spolujazdca môžu spolupracovať s displejom prostredníctvom ovládacieho systému Remote Touch, pričom pre celý rad aplikácií je k dispozícii aj hlasové ovládanie. Širokouhlý displej s možnosťou deleného zobrazovania je optimalizovaný pre súčasné zobrazovanie dvoch druhov informácií, napríklad veľkých máp a textových správ od rozhlasovej stanice DAB.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM S PEVNÝM DISKOM Navigačný systém s pevným diskom, ostrou a prehľadnou grafikou a niekoľkými alternatívami mapového zobrazenia umožňuje intuitívne ovládanie s rýchlou reakciou na zadanie od užívateľa. V kombinácii s funkciou dynamického navádzania k cieľu DRG (Dynamic Route Guidance) môže navrhovať alternatívne obchádzkové trasy, aby ste sa vyhli zdržaniam v dopravných zápchach. Mapy pokrývajúce veľkú väčšinu európskej cestnej siete sú prakticky uložené na pevnom disku a môžu byť aktualizované autorizovanými predajcami Lexus.

DIGITÁLNE MÉDIÁ Na multimediálnom displeji možno synchronizovať niekoľko digitálnych aplikácií. Napríklad si jednoducho stiahnite celý adresár z vášho smartfónu a prechádzajte ním na displeji. Alebo si prehliadajte a ovládajte váš iPod® či iné multimediálne zariadenia prostredníctvom rôznych ponúk menu na displeji.

TROJZÓNOVÁ KLIMATIZÁCIA Interiér je rozdelený do troch nezávisle klimatizovaných zón. Cestujúci na predných sedadlách môžu zadávať svoje individuálne nastavenia prostredníctvom systému Remote Touch alebo na prednom paneli, zatiaľ čo cestujúci na zadných sedadlách ovládajú svoju zónu prostredníctvom špeciálneho panela. Elektronický systém je vybavený ako prvý na svete technológiou nanoe®. 23


BEZPEČNOSŤ NA NAVYŠŠE ÚROVNI

POKROČILÝ PREDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM Mikrovlnný radar sleduje pred vozidlom potenciálne prekážky a vodiča okamžite upozorní, pokiaľ hrozí vysoké riziko zrážky. Ak je zrážka neodvratná, začne systém v prípade potreby s automatickým brzdením. Adaptívny tempomat pracujúci vo všetkých rýchlostiach používa rovnaký radar k udržiavaniu vami nastaveného odstupu od vpredu idúceho vozidla.

SLEDOVANIE POZORNOSTI VODIČA Systém sledovania pozornosti vodiča rozpozná pomocou vstavaných digitálnych kamier CCD (Charge Coupled Device) s LED diódami pre oblasť blízkeho infračerveného žiarenia (NIR), či sú oči vodiča zatvorené, alebo či sledujú prevádzku na ceste. V prípade potreby je vodič upozornený na nebezpečenstvo. 24

ASISTENT PRE JAZDU V JAZDNOM PRUHU Táto inovatívna technológia bráni nežiaducemu opusteniu jazdného pruhu upozornením vodiča a automatickým zásahom do riadenia. emným otáčaním volantu udržiava systém nový model GS uprostred svojho jazdného pruhu.

PROJEKČNÝ DISPLEJ HUD Prevádzkové údaje, napríklad aktuálna rýchlosť jazdy, sú premietané priamo na predné okno do zorného pola vodiča. Na projekčnom displeji HUD možno sledovať tiež zjednodušené pokyny navigačného systému, nastavenie audiosystému alebo ďalšie zvolené údaje.

SLEDOVANIE MŔTVEHO UHLA Radarové senzory uložené v zadnom nárazníku sledujú vo vedľajších jazdných pruhoch vozidlá, ktoré nie sú viditeľné vo vonkajších spätných zrkadlách. V okamihu, kedy nejaké vozidlo vojde do tejto oblasti mŕtveho uhla, je vodič upozornený na nebezpečenstvo signálom v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle.


DIZAN MODELOV F SPORT Nový GS sa dodáva tiež v exkluzívnej verzii F SPORT. Osobitý vonkajší dizajn inšpirovaný motoristickým športom a jedinečné vyhotovenie interiéru vytvára vysoko sofistikovanú športovú atmosféru.

EXKLUZÍVNY INTERIÉR Nový dizajn koženého čalúnenia a žiarivá granátovo červená farba boli navrhnuté exkluzívne pre model F SPORT. Medzi ďalšie jedinečné a osobité prvky patrí hliníkové ozdobné obloženie, odvrtávané športové pedále a prahové lišty F SPORT.

VOLANT F SPORT Hneď ako uchopíte perforovanou kožou obšitý veniec volantu vybaveného logom F SPORT, pocítite neoddeliteľné spojenie s týmto vysokovýkonným sedanom, ktorý od svojho vodiča vyžaduje skutočnú vášeň pre riadenia.

DIZAJN PREDKU A MASKA CHLADIČA Atraktívnemu predku modelu F SPORT dodáva odvážne a rozhodné rysy osobitá maska chladiča s mriežkou s voštinovou štruktúrou.

DIZAJN ZADNEJ ČASTI Zadný spojler zvyšuje prítlak a aerodynamickú účinnosť. Okrem toho dodáva karosérii modelu F SPORT aj dynamickú eleganciu.

19" KOLESÁ Z ĽAHKEJ ZLIATINY 19" kolesá z ľahkej zliatiny v exkluzívnom dizajne F SPORT sú obuté do nízkoprofilových pneumatík s vynikajúcou priľnavosťou v zákrutách. Kotúčové brzdy s priemerom 356 mm zaisťujú obrovský brzdný výkon.

25


FARBY INTERIÉRU LÁTKA Čierna

KOŽA Slonovinová

Čierna

Hnedá tmavá

Granátová

Hnedá svetlá

Slonovinová

Hnedá tmavá

Hnedá svetlá

Slonovinová

Ebenové drevo (lesklá povrchová úprava)

Orechové drevo (matná povrchová úprava)

Sivá svetlá

Slonovinová

KOŽA F SPORT Čierna

SEMI-ANILÍNOVÁ KOŽA Čierna

OZDOBNÉ OBLOŽENIE* Čierna (lesklá povrchová úprava) Hliník

Bambus (matná povrchová úprava)

* Lesklé čierne obloženie sa dodáva s čalúnením z tkaniny a kože. Hliník sa dodáva s kožou F SPORT. So semi-anilínovou kožou sú na výber tri drevené obloženia (eben, orech a bambus). 26


27


FARBY EXTERIÉRU BIELA PERLEŤOVÁ (077 CS)

STRIEBORNÁ SONIC (12)

ČIERNA (212 S)*

ČIERNA HVIEZDNÁ (217 GF)

SIVÁ KOVOVÁ (1H9 MC)

ČIERNA OPÁLOVÁ (214 MC)**

28


ČERVENÁ KARMÍNOVÁ (3S8 GF)

KRÉMOVÁ PIESKOVÁ (4U7 ME)

MODRÁ METEOR (8W3 MM)

MODRÁ POLNOČNÁ (8V3 MC)

HNEDÁ ACHÁTOVÁ (4V3 MM)

* Nemetalická farba ** Len pre GS 450h Poznámka: Model F SPORT sa dodáva len v odtieňoch biela perleťová, strieborná Sonic, červená karmínová, čierna a sivá kovová. . 29


TECHNICKÉ ÚDAE

GS 450h MAXIMÁLNY VÝKON k/kW MOTOR Zdvihový objem (cm3) Valce/ventily Mechanizmus ventilov Typ paliva Maximálny výkon (k/kW/ot. za min.) Maximálny krútiaci moment (N.m/ot. za min.) ELEKTROMOTOR/GENERÁTOR Typ Maximálny výkon (k/kW) Maximálny krútiaci moment (N.m) Menovité napätie (V) HYBRIDNÝ AKUMULÁTOR Typ Počet článkov akumulátora Menovité napätie (V) PREVODOVÉ ÚSTROJENSTVO Pohon Prevodovka

VÝKON Maximálna rýchlosť (km/h) Zrýchlenie 0-100 km/h (s) Zrýchlenie 80-120 km/h (s)

GS 250

343/252

209/154

3456 V6/24 Duálne VVT-i Benzín, 95 oktánov alebo viac

2500 V6/24 Duálne VVT-i Benzín, 95 oktánov alebo viac

290/213/6000 345/4800

209/154/6400 253/4800

AC synchrónny, permanentný magnet

-

200/147 275 650

-

Nikel-metal hydridový (Ni-MH) 240 650

-

Zadných kolies Elektronicky riadená prevodovka E-CVT

250 5,9 4,8

Zadných kolies Šesťstupňová automatická prevodovka so sekvenčným režimom riadenia 230 8,6 7,1

GS 450h

GS 250

SPOTREBA PALIVA (l/100 km) Kombinovaná

od 5,9 do 6,2

8,9

EMISIE CO2 (g/km) Úroveň emisií Kombinovaná prevádzka

Euro V od 137 do 145

Euro V 207

Kotúčové s vnútorným chladením Kotúčové s vnútorným chladením

Kotúčové s vnútorným chladením Kotúčové s vnútorným chladením

ZAVESENIE Vpredu Vzadu

Dvojité lichobežníkové Multi-link

Dvojité lichobežníkové Multi-link

RIADENIE Typ Minimálny polomer otáčania (m)

Hrebeňové 5,3

Hrebeňové 5,3

BRZDY Predné Zadné

HMOTNOSTI (kg) Celková hmotnosť vozidla 2305-2325 Pohotovostná hmotnosť vozidla (min.-max.) od 1820-1855 do 1825-1910 Najväčšia technicky prípustná hmotnosť 1500 prívesu (brzdeného) Najväčšia technicky prípustná hmotnosť 750 prívesu (nebrzdeného) KOEFICIENT ODPORU VZDUCHU Cx OBJEMY (l) Palivová nádrž Batožinový priestor - so súpravou na opravu pneumatík* - s kolesom pre núdzový dojazd - s plnohodnotným náhradným kolesom

* Uvedená hodnota zahŕňa úložný priestor pod podlahou batožinového priestoru. Poznámka: Udávané hodnoty vychádzajú z predbežných údajov výrobcu, ktoré sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho oznámenia. Aktuálne informácie získate od vášho najbližšieho autorizovaného predajcu Lexus alebo na www.lexus.sk.

30

2170 1640-1720 1600 750

0,26

0,26

66

66

482 465 -

564 547 530


1455 mm

1575 mm 1840 mm

1125 mm

1590 mm

2855 mm 4850 mm

870 mm


NOVÝ LEXUS GS

edinečný pokrok

NOVÝ LEXUS GS Viac informácií o novom GS získate od vášho najbližšieho autorizovaného predajcu Lexus alebo na národných internetových stránkach značky Lexus. www.lexus.sk

©

2011 Lexus Europe (divizia Toyota Motor Europe NV/SA) a Lexus Czech & Slovak Republic (divize Toyota Motor Czech spol. s r. o.) si vyhradzujú právo zmeniť akýkoľvek detail v špecifikáciách a vo výbave bez predchádzajúceho upozornenia. Technické údaje a vybavenie tiež podliehajú prípadným zmenám v súlade s miestnymi podmienkami a požiadavkami. Vyžiadajte si od svojho miestneho predajcu vozidiel Lexus informácie o akýchkoľvek zmenách, ktoré môžu platiť vo vašej krajine. Poznámka: Vozidlá zobrazené v tejto publikácii a uvedené technické údaje sa môžu líšiť od modelov a výbavy dostupných vo vašej krajine. Farba vozidla sa môže mierne líšiť od fotografií vytlačených v tejto publikácii. Bližšie informácie nájdete na našich internetových stránkach www.lexus.sk Starostlivosť o životné prostredie je pre Lexus prioritou. Prijímame množstvo opatrení, aby sme zaistili, že po celú dobu životného cyklu - počínajúc konštrukciou, cez výrobu, distribúciu, predaj, servis až po skončenie životnosti - bude vplyv a dopad našich vozidiel na životné prostredie minimálny. Váš predajca vám rád oznámi ďalšie informácie týkajúce sa požiadaviek súvisiacich s koncom životnosti vášho vozidla. Vyrobené v Európe, november 2011

Nasnímajte kód svojim mobilným telefónom a získajte viac informácií o modeli GS.


10419_New_GS_combined_SK_150dpi  

NOVÝ LEXUS GS Jedinečný pokrok 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 NÍZKE EMISIE Hodnota emisií CO 2 len 137 g/km je na luxusný...

Advertisement
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you