Page 1

NAUASIS GS

NAUASIS GS

Galingas pasikeitimas

NAUASIS GS ei norite sužinoti daugiau apie naująjį GS, kreipkitės į artimiausią „Lexus“ atstovybę arba apsilankykite mūsų interneto svetainėje. www.naujasisgs.lt

©

2012. „Lexus Europe*“ pasilieka teisę keisti informaciją ir techninius duomenis šiame leidinyje be įspėjimo. Įranga ir jos aprašymai įvairiose rinkose gali skirtis, kad įranga atitiktų vietinės rinkos reikalavimus ir poreikius. Išsamesnės informacijos, įskaitant informacijos pasikeitimus, teiraukitės vietinėje „Lexus“ atstovybėje. Pastaba: šioje brošiūroje pavaizduoti automobiliai ir pateikti techniniai duomenys gali skirtis nuo ūsų gyvenamoje vietoje parduodamų modelių ir įrangos. Tikra automobilio kėbulo spalva gali šiek tiek skirtis nuo brošiūroje pateikiamų spalvų. Išsamesnės informacijos ieškokite mūsų interneto svetainėje www.lexus.lt Aplinkos apsauga – vienas pagrindinių „Lexus“ prioritetų. Mes imamės visų priemonių siekdami užtikrinti, kad savo eksploatacijos metu – nuo pat automobilio sukūrimo, gamybos, pateikimo rinkai iki pardavimo, aptarnavimo ir utilizavimo – automobilių daroma aplinkai žala būtų kuo mažesnė. Atstovybės darbuotojai mielai suteiks daugiau informacijos apie reikalavimus atitarnavusiems automobiliams. * „Lexus Europe“ yra „Toyota Motor Europe NV/SA“ skyrius. Išspausdinta Europoje, 2012 m. vasario mėn.

Daugiau informacijos apie GS internete galite rasti naršydami savo mobiliuoju telefonu.


NAUASIS GS „Kurdami naująjį GS mes iš naujo apgalvojome, kaip turi atrodyti ir važiuoti prabangus sedanas. Pavyzdžiui, pažvelkime į naująsias verpsto formos groteles, kurios, vaizdžiai tariant, pakeitė „Lexus“ išvaizdą, arba į tokias naujoves, kaip galinių ratų dinaminio valdymo sistema ir naujosios kartos hibridinė „Lexus“ pavara, kurios leido sumažinti teršalų emisiją ir degalų sąnaudas daugiau kaip 20 proc. Viduje yra 12,3 colio plačiausias pasaulyje daugiafunkcis ekranas bei vienos pažangiausių naktinio matymo ir modernios priešavarinės saugos technologijos.“

VADOVAUANTYSIS GS INŽINIERIUS YOSHIHIKO KANAMORI

Kuriame kažką nepaprasta Galingas pasikeitimas Sukurtas malonumui Visiškai hibridinis sedanas „GS 450h“ Sedanas „GS 250“ su V6 varikliu Važiavimo režimo pasirinkimo funkcija Naujoji „Lexus“ karta „F SPORT“ modeliai Stebinantis vidaus dizainas Modernios technologijos Aukščiausia apsauga „Lexus“ gamyba

04 - 05 06 - 07 08 - 09 10- 1 5 16- 1 7 18- 1 9 20 - 2 1 24 - 25 28 - 3 1 32 - 39 40 - 4 1 42 - 45

www.lexus.lt

03


04


KURIAME KAŽKĄ NEPAPRASTA PAŽANGIOS TECHNOLOGIJOS IR NAUJI POTYRIAI VAIRUOJANT „LEXUS“ „Lexus“ devizas – nesustoti, kol nebus sukurta kažkas nepaprasta. Dirbome be atvangos, kol visais atžvilgiais patobulinome ir sukūrėme naująjį GS sedaną. Pradėjome nuo visiškai kitokio ir drąsaus „Lexus“ įvaizdžio – integravome išskirtines verpsto formos groteles. Sedanui „GS 450h“ suprojektavome naujovišką hibridinę „Lexus“ pavarą, kuri leidžia 0–100 km/val. greitį išvystyti per 5,9 sekundės. „GS 250“ modelyje įrengėme V6 benzininį variklį, kuris veikia tyliai, bet veiksmingai. GS automobiliai, kurie yra gaminami daugiausia apdovanojimų pelniusioje gamykloje, nustatė naujas patogumo, meistriškumo ir pažangių technologijų gaires. ų salone montuojamas plačiausias pasaulyje multimedijos ekranas, „S-Flow“ oro vėdinimo sistema ir geriausios šioje klasėje vairuotojo atramų sistemos. Be to, siūlome ir naują dinaminį GS automobilo „F SPORT“ variantą, kurį itin malonu vairuoti. Kad tuo įsitikintume, modelio prototipais nuvažiavome daugiau kaip 1,6 mln. kilometrų, ir tai tik įrodo, jog nesustojome, kol nesukūrėme kažko nepaprasta.

05


GALINGAS PASIKEITIMAS NAUJASIS „L-FINESSE“ DIZAINAS, GERIAUSIOS KLASĖJE AERODINAMINĖS SAVYBĖS GS sedanas sukurtas pasitelkus drąsią, visiškai naują mūsų „L-finesse“ dizaino filosofiją. Pačiuose pirmuose eskizuose mūsų dizaineriai suteikė GS visiškai naują išvaizdą, kurios pagrindinis elementas – stulbinančios, ryžtingos priekinės verpsto formos grotelės. Panašūs į brangakmenius priekiniai žibintai suteikia vairuotojui geresnį matomumą, o važiavimui dieną skirtos LED (šviesos diodų) šviesos apgaubia tikra aura. Žiūrint iš profilio, ilgas automobilio kėbulas kontrastuoja su lenkta vidurio linija ir aptakiu salonu. Taip suteikiama išskirtinė išvaizda ir erdvumas net penkiems keleiviams. Po galinga forma esančios pailgintos ratų arkos pabrėžia puikų, dinamišką valdymą. Naujovės, kurios padeda pasiekti geriausias automobilio klasėje aerodinamines savybes, apima lygius kėbulo apačios gaubtus ir uždaromas „GS 450h“ radiatoriaus grotelių angas bei stabilizatorius ant galinių žibintų, kurie važiuojant padidina stabilumą ir sumažina triukšmą salone.

06


07


08


SUKURTAS MALONUMUI NAUJA VAŽIUOKLĖ, DAUGIASVIRTĖ PAKABA Mūsų ketvirtosios kartos GS sedano vairavimas yra labiausiai užkrečiantis ir toks malonus, kokį tik kada nors galėjo pasiūlyti „Lexus“. Posūkiuose ūs mėgausitės aštriu ir tiksliu vairavimu bei visiška automobilio kontrole, o greitkeliuose – pasaulinės klasės stabilumu važiuojant dideliu greičiu ir „Lexus“ važiavimo patogumu. Dabar, siekiant rafinuotesnio ir tikslesnio vairavimo, važiuoklė yra standesnė ir visiškai naujos konstrukcijos, o naujoje pakaboje naudojama kompaktiškesnė galinė daugiasvirtė konstrukcija, todėl ir bagažinės tūris yra didesnis. Standartinėje GS įrangoje naudojami galingi aušinamųjų diskų stabdžiai ir adaptyviai kintanti pakaba kartu su tokiomis moderniausiomis technologijomis, kaip galinių ratų dinaminio valdymo sistema ir „Lexus“ dinaminio valdymo sistema, kurios važiuojant „GS 450h F SPORT“ modelio sedanu suteikia malonų vairavimo pojūtį.

09


10


„GS 450h“ „h“ GALIA

VISIŠKAI HIBRIDINIO AUTOMOBILIO EFEKTYVUMAS, „EV“ REŽIMAS „GS 450h“, kuriame pritaikyta per ilgiau nei dešimtmetį visiškai hibridinės technologijos srityje „Lexus“ sukaupta pirmavimo ir naujovių diegimo patirtis, užtikrina užimantį kvapą efektyvumą dėl galingos jame montuojamos „Lexus“ hibridinės pavaros. Ši sumani pavara, kurią sudaro 3,5 litro darbinio tūrio V6 tiesioginio įpurškimo Atkinsono ciklo benzininis ir didelės galios elektriniai varikliai, išvysto 345 DIN AG galią. Sukuriamas ne tik tolygus ir nepaprastai spartus (100 km/ val. greitis pasiekiamas per 5,9 sek.) įsibėgėjimas, bet ir daugiau kaip 20 proc. – iki 6,0 l/100 km – sumažintos degalų sąnaudos; be to, CO2 emisija sumažėjo iki 139 g/km. Pasirinkus „EV“ (elektros) režimą, visiškai hibridinis „GS 450h“ užtikrins beveik begarsį važiavimą. Tuomet visai nenaudojamas benzinas ir į aplinką neišskiriama nė gramo CO2 ar NOX. Nepaisant to, šis naujasis visiškai hibridinis „Lexus“ automobilis yra itin praktiškas: hibridinis akumuliatorius užima mažai vietos, o tai reiškia, kad bagažinės tūris yra net 465 litrų.

VISIŠKAI HIBRIDINIS SEDANAS „GS 450h“

11


12


VISIŠKAI HIBRIDINIS AUTOMOBILIS HIBRIDINĖ „LEXUS“ PAVARA, JOKIŲ TERŠALŲ 2004 metais pasauliui pristatėme hibridinę „Lexus“ pavarą. Šiuo metu mūsų bendrovė tebėra vienintelė prabangių automobilių gamintoja, siūlanti visapusę hibridinių automobilių modelių gamą. Tačiau skirtingų automobilių gamintojų hibridinės technologijos gali skirtis. Dažniausiai gaminami dviejų tipų hibridiniai automobiliai: iš dalies hibridiniai ir visiškai hibridiniai. Iš dalies hibridiniuose automobiliuose benzininis ar dyzelinis variklis dažniausiai būna pagrindinis varomosios galios šaltinis, o elektrinis variklis – tik pagalbinis. Automobiliuose, kuriuose taikoma pažangesnė visiškai hibridinė technologija, pavyzdžiui, „GS 450h“, V6 vidaus degimo ir elektros varikliai sklandžiai veikia kartu. Visi hibridiniai „Lexus“ automobiliai pradėdami važiuoti naudoja tik elektros energiją, o „EV“ (elektros) režimu gali važiuoti beveik be garso ir neišskirti nė gramo teršalų. Visi „Lexus“ gaminami hibridiniai automobiliai yra visiškai hibridiniai.

13


KAIP VEIKIA HIBRIDINĖ „LEXUS“ PAVARA?

PAJUDĖJIMAS IŠ VIETOS Pradedant važiuoti galingas elektros variklis, maitinamas iš hibridinio akumuliatoriaus, gali sparčiai įbėgėti „GS 450h“ iki 64 km/val. greičio. Tuomet automobilis neskleidžia beveik jokių garsų, nenaudoja benzino ir neišskiria nė gramo teršalų.

14

VISIŠKAI HIBRIDINIS SEDANAS „GS 450h“

NORMALIOS VAŽIAVIMO SĄLYGOS Pasiekus didesnį kaip 64 km/val. greitį, beveik visai tyliai pradeda dirbti 3,5 litro darbinio tūrio V6 tiesioginio įpurškimo Atkinsono ciklo benzininis variklis, kuriam, kai reikia, vis dar padeda elektrinis variklis. Dėl beveik tobulo benzininio ir elektrinio variklių galios paskirstymo „GS 450h“ suteikia nepaprastą važiavimo pojūtį – tuo pačiu metu užtikrinamos mažos teršalų emisijos ir vidutinės degalų sąnaudos.


ĮSIBĖGĖJIMAS IKI DIDŽIAUSIO GREIČIO Iki galo nuspaudus akceleratoriaus pedalą, akimirksniu įsijungia 200 DIN AG elektrinis variklis, veiksiantis kartu su 3,5 litro 292 DIN AG galios V6 benzininiu varikliu. Kartu jie sukuria galingą traukos šaltinį, kad tiksliai reikiamu momentu užtikrintų kvapą gniaužiantį tolygų įsibėgėjimą.

LĖTĖJIMAS, GREIČIO MAŽINIMAS, STABDYMAS Kai automobilis stabdomas arba mažinamas jo važiavimo greitis, benzininis variklis išsijungia – taip į aplinką neišmetama jokių teršalų. Nuspaudus stabdžių pedalą arba nukėlus koją nuo akceleratoriaus pedalo, aktyvinama regeneracinė stabdymo sistema, naudojanti kinetinę energiją, kuri kituose automobiliuose būtų iššvaistyta. Kinetinė energija paverčiama elektros energija ir saugoma hibridiniame akumuliatoriuje, todėl visiškai hibridinio „Lexus“ automobilio akumuliatoriaus nereikia papildomai įkrauti.

VISIŠKAI HIBRIDINIS SEDANAS „GS 450h“

15


16


NEPRIEKAIŠTINGAS „GS 250“ VALDYMAS DINAMIŠKA V6 GALIA, PAVARŲ PERJUNGIMO RANKENĖLĖ Visiškai naujame „GS 250“ montuojamas 2,5 litro darbinio tūrio V6 benzininis variklis, kuris išvysto itin dinamišką 209 DIN AG galią. Švelniai ir išskirtinai valdomas šis naujas dinamiškas, itin gerų techninių savybių sedanas, jei tik leidžiama, labai greitai išvysto didžiausią – 230 km/val. greitį. Iš aliuminio lydinio gaminamas V6, kuris sukonstruotas siekiant lengvumo ir patvarumo, užtikrina išskirtinę pusiausvyrą ir ilgaamžiškumą, o vienas moderniausių garso inžinerijos sprendimų sukuria jaudinančiai rezonuojantį variklio gausmą. Pažangus D-4 tiesioginio įpurškimo variklis su vožtuvų valdymo sistema „Dual VVT-i“, viršydamas „EURO V“ teršalų išmetimo reikalavimus, užtikrina galią ir ekonomiškumą visame apsukų diapazone. Galinių varančiųjų ratų „GS 250“ automatinė 6 laipsnių transmisija gali būti valdoma pavarų perjungimo rankenėle ir rankinio valdymo režimu „M“, skirtu padidinti vairavimo malonumą.

17


„ECO“ / „EV“ VAŽIAVIMO REŽIMAI

18

VAŽIAVIMO REŽIMO PASIRINKIMO FUNKCIA

Važiavimo režimo pasirinkimo funkcija leidžia mėgautis režimais „ECO“, „NORMAL“, „SPORT S“ ir „SPORT S+“, kuriais maksimaliai išnaudojamos automobilio efektyvumo bei dinamiškumo ypatybės. Važiuojant „ECO“ režimu, variklio galia ir transmisijos laipsnis parenkami siekiant optimalaus degalų efektyvumo. Kartu sumaniai valdomas oro kondicionierius bei šildomos sėdynės, kad dar labiau sumažėtų degalų sąnaudos. Pasirinkus „EV“ (elektros) režimą, visiškai hibridinis „GS 450h“ užtikrins beveik begarsį važiavimą, nenaudos benzino ir neišskirs į aplinką nė gramo CO2 ar NOX. Pasirinkus režimą „EV“, „ECO“ ar „NORMAL“, prietaisai švyti švelniai mėlyna šviesa, o ekometras padeda vairuoti dar efektyviau.


„SPORT S“ / „SPORT S+“ VAŽIAVIMO REŽIMAI

ei būsite nusiteikę energingesniam vairavimui, pasirinkite režimą „SPORT S“ ir akimirksniu bus pertvarkyti GS droselio sklendės nustatymai, kad jis galėtų sparčiai greitėti. GS modelių su adaptyviai kintančia pakaba (AVS) režimas „SPORT S+“, siekiant užtikrinti tikslų vairavimą, sujungia režimo „SPORT S“ energiją su koordinuotu AVS, elektrinio vairo stiprintuvo ir automobilio dinamikos integruoto valdymo sistemos valdymu. Įjungus režimus „SPORT S“ ir „SPORT S+“, prietaisai apšviečiami raudona šviesa, o naujojo „GS 450h“ sistemos galios indikatorius pakeičiamas tachometru.

VAŽIAVIMO REŽIMO PASIRINKIMO FUNKCIA

19


20


NAUOI „LEXUS“ KARTA SUMANUS ORO SRAUTŲ VALDYMAS, PAŽANGI VAIRAVIMO DINAMIKA Mes, naudodami vieną tobuliausių visame pasaulyje važiavimo imitatorių ir vėliau bandymų tikslu įveikdami daugiau nei 1,6 mln. kilometrų atstumą visame pasaulyje, sukūrėme naujos kartos „Lexus“ sedaną. Mes ištobulinome naują oro srautų valdymo koncepciją, vadinamą „aerodinaminiu slopinimu“, pagal kurią, siekiant pagerinti automobilio valdymą, oro srautai priartinami prie jo kėbulo. Sklandus oro srautas teka į ir aplink ratų arkas, o pačiose arkose sumažinamas oro slėgis. Dėl šio poveikio ne tik padidėja vairavimo reakcijos greitis, sukuriamas lygesnis judėjimas bei pagerinamas sukibimas su kelio paviršiumi, bet ir pasiekiamas vos 0,27 siekiantis aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas. Visi šie patobulinimai leido sukurti pačius dinamiškiausius „Lexus“ modelius.

21


22


23


DINAMIŠKAS „GS F SPORT“ ŽAVESYS „F SPORT“ APDAILA, 19 COLIŲ LENGVOJO LYDINIO RATLANKIAI, „LEXUS“ DINAMINIO VALDYMO SISTEMA Naujieji „GS 250 F SPORT“ ir „GS 450h F SPORT“ modeliai yra neabejotinai dinamiški. Pažiūrėkime į agresyvų „F SPORT“ priekinės dalies stilių, kuriame integruotos viršutinės ir apatinės bičių korio išvaizdos grotelės, 19 colių lengvojo lydinio ratlankius su 356 mm skersmens dviejų dalių priekiniais stabdžiais ir išraiškingą galinį aptaką. Viduje, vairuotojo vietoje, yra 16 padėčių sportinė sėdynė, aliuminio lydinio pedalai ir apsauginės plokštelės, perforuota oda aptrauktas vairas ir pavarų perjungimo svirtelė. „F SPORT“ modeliai, kuriuos Niurnburge suprojektavo komanda, ištobulinusi mūsų superautomobilį „LFA V10“, gali pasiūlyti nepaprastai tikslų ir jaudinantį vairavimą. Siekiant dar didesnio efektyvumo, kitas „GS 450h F SPORT“ laimėjimas yra „Lexus Dynamic Handling“ („Lexus“ dinaminio valdymo) sistema, adaptyviai kintančią pakabą ir kintamo perdavimo skaičiaus vairo mechanizmą sujungianti į vientisą tinklą su dinamine galinių ratų valdymo ir automobilio dinamikos integruoto valdymo sistemomis.

24


25


26


27


28


STEBINANTIS DIZAINAS IŠSKIRTINĖ VAIRUOTOJO VIETA, LED APŠVIETIMAS Naujajame GS ergonomiška vairuotojo vieta, kurioje siekiant iki minimumo sumažinti vairuotojo akių judesius, aiškiai atskirtos ekrano ir valdymo zonos, suteikia rafinuotą prabangą ir patogumą. Naudodami naujos kartos „Remote Touch“ valdikį, patogiai įmontuotą centriniame pulte, galėsite intuityviai naršyti didelės raiškos žemėlapius arba mėgautis namų kino teikiamais potyriais per 17 garsiakalbių „Mark Levinson® Premium Surround“ garso sistemą. Kuriant šį įspūdingąjį „Lexus“, didžiausias dėmesys skirtas detalėms. Pavyzdžiui, LED (šviesos diodų) prietaisais sukuriamas baltas aplinkos apšvietimas ir tiksliai sukonstruotas analoginis LED laikrodis, kuris prietaisų skydeliui suteikia puikų akcentą. Arba, pajuskite minkštus centrinio porankio, kelių pagalvėlių ir durelių porankių apdailos elementus, kuriais šiame automobilyje dar labiau padidinamas tolimų kelionių patogumas.

STEBINANTIS VIDAUS DIZAINAS

29


IŠORINIS GROŽIS, VIDINĖ RAMYBĖ

ERDVUS IR PRABANGUS SALONAS, 18 PADĖČIŲ ELEKTRINĖS SĖDYNĖS Erdviame ir tyliame GS salone galėsite puikiai atsipalaiduoti net ir pačiose ilgiausiose kelionėse. Prie meistriškai išpuošto vairo įtaisyta ištaiginga, penkerius metus tobulinta vairuotojo sėdynė, reguliuojama net 18 padėčių, kad užtikrintų visišką patogumą. Be to, vairuotojo sėdynėje galima nusistatyti žemesnį šlaunų lygį. Šis nustatymas leis būti arčiau automobilio svorio centro, o vairavimas taps dar energingesniu. Papildomai įvairiomis kryptimis reguliuojama vairuotojo drugelio formos galvos atrama, pečių, šoninės / juosmens atramos ir sėdynės pagalvė. Priekinis keleivis gali mėgautis elektra pailginamos sėdynės pagalvės, suteikiančios geresnę šlaunų ir blauzdų atramą, prabanga. Šio GS modelio apdaila taip pat puiki: mėgaukitės tokiomis stulbinamai meistriškai pagamintomis detalėmis kaip metalo apdaila, subtilios siūlės ir preciziškai pagaminti garso sistemos valdikliai iš aliuminio.

30

STEBINANTIS VIDAUS DIZAINAS


31


RYŠKUS IR AIŠKUS VAIZDAS PLAČIAUSIAS PASAULYJE MULTIMEDIJOS EKRANAS, NUOTOLINIS JUTIKLINIS VALDYMAS Naujajame GS navigacijos įranga perkeliama į naują lygį. oje įdiegtas plačiausias pasaulyje daugialypės terpės ekranas – 12,3 colio įstrižainės, visos spalvų gamos, itin plataus 24:9 formato LED monitorius. Ekrano dydis ir absoliutus vaizdo aiškumas leidžia vienu metu ekrane rodyti dviejų tipų informaciją, pavyzdžiui, žemėlapio / garso sistemos, „Lexus“ naktinio matymo sistemos / žemėlapio informaciją ir navigacijos įvesties duomenis arba gaunamuosius skambučius. Vairuotojas ir priekinis keleivis gali valdyti sistemą balso komandomis arba valdikliu „Remote Touch“, kuris valdomas taip pat, kaip kompiuterio pelė. Tamsoje „Lexus“ naktinio matymo sistema ekrane rodo kelio priešais automobilį vaizdą arba automobilio statymo vaizdo kameros perduodamą vaizdą važiuojant atbuline eiga.

32

MODERNIOS TECHNOLOGIOS


33


34


VISIŠKA NAUOVĖ 3 ZONŲ „S-FLOW“ ORO KONDICIONAVIMAS, JONIZAVIMO TECHNOLOGIJA Galingesnė nei anksčiau, bet žymiai geriau taupanti energiją oro kondicionavimo „S-Flow“ sistema reguliuoja klimatą tik užimtose sėdimose vietose. Siekiant dar labiau sumažinti energijos sąnaudas, priekinio stiklo rasojimas džiovinamas naudojant lauko orą, o šiltesnis vidaus oras recirkuliuojamas apatinėje salono dalyje, kad būtų sumažinti šilumos nuostoliai. Įjungus „ECO“ režimą sumaniai naudojami sėdynių šildytuvai ums užtikrins šilumą, kartu sumažindami bendrą galios poreikį. Kita klimato reguliavimo naujovė yra jonizavimo technologija, per kurią į saloną įleidžiamos mikroskopinės neigiamai įkrautos jonų dalelės. Šie jonai, prisitraukdami prie ore esančių dalelių, padeda salone išvalyti orą ir efektyviai deodoruoti sėdynes bei apmušalus. Be to, dėl jų drėgnumo, kuris yra maždaug 1000 kartų didesnis nei įprastų jonų, sukuriamas ūsų odos ir plaukų drėkinimo efektas.

MODERNIOS TECHNOLOGIOS

35


STULBINANTIS GARSAS 17 GARSIAKALBIŲ „MARK LEVINSON®“ AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS GARSO SISTEMA Naująjį GS galima užsisakyti su 12 garsiakalbių naujos kartos „Lexus“ garso sistema arba su aukščiausios kokybės 17 garsiakalbių garso sistema „Mark Levinson®“ . Ši aukščiausios kokybės sistema sukuria 7.1 kanalų skaitmeninį erdvinį garsą, o klausantis muzikos ar žiūrint DVD diskus – pojūtį, tarsi būtumėte kino ar koncerto salėje. Dėl rūpestingai išdėstytų penkių pagrindinių garsiakalbių sukuriamas nuostabus garsas priekiniams ir galiniams keleiviams; to rezultatas – visiškai naujas aiškaus garso ir kokybės lygis. Naujasis „Mark Levinson®“ skaitmeninis garso stiprintuvas sukuria 125 vatų vienam kanalui – iš viso 835 vatų – garso galią, o sunaudoja tik ketvirtadalį savo pirmtako galios. Kiekviename iš 17 garsiakalbių naudojama „GreenEdge™“ technologija, leidžianti sukurti dukart stipresnį garsą esant tokiam pačiam energijos suvartojimui. Be to, visuose GS modeliuose yra USB jungtis, skirta multimedijos įrenginiams prijungti, papildoma jungtis bei 12 V elektros lizdas.

36


37


38


PATIKIMAS UDĖIMAS Į PRIEKĮ „LEXUS“ NAKTINIO MATYMO SISTEMA, MODERNI PRIEŠAVARINĖS SAUGOS SISTEMA Dabar mūsų apdovanojimus pelniusi pažangi priešavarinės saugos sistema su vairuotojo stebėjimo funkcija, kuri pirmą kartą pristatyta „Lexus LS“ flagmane, yra ir GS modeliuose. Naudojant įmantrią radaro ir kameros įrangą ši sistema įspės us, kai būsite pavargę, o svarbiausia – kai tik nustatys neišvengiamą susidūrimą, suaktyvins priešavarinę stabdymo pagalbos ir priešavarinę saugos diržų sistemas. Ši radaro technologija taip pat suaktyvina ir adaptyviąją pastovaus greičio palaikymo sistemą. Kad visą dėmesį sutelktumėte į kelią priešais automobilį, važiavimo duomenys yra pateikiami projekciniame ekrane ant priekinio stiklo, o galiniame buferyje montuojamas radaras informuoja apie nematomose zonose atsidūrusias ir ūsų automobilį lenkiančias transporto priemones. Tamsoje „Lexus“ naktinio matymo sistema, kurioje naudojama infraraudonųjų spindulių technologija, padidins važiavimo saugumą 12,3 colio įstrižainės ekrane pateikdama kelio priešais automobilį vaizdą.

MODERNIOS TECHNOLOGIOS

39


AUKŠČIAUSIA APSAUGA TVIRTAS KĖBULAS, 10 ORO SAUGOS PAGALVIŲ Naujasis GS, kuriame montuojama naujos kartos automobilio dinamikos integruoto valdymo sistema, pažangi priešavarinės saugos sistema ir stabdžiai, kurie suprojektuoti siekiant geriausių šioje automobilių klasėje stabdymo savybių, sukurtas taip, kad išvengtumėte pavojų. Nepaisant to, įvykus susidūrimui, smagu žinoti, kad us ir keleivius saugo nepaprastai tvirtas kėbulas. Tai konstrukcija, kurioje plačiai naudojant didelio tąsumo plieną sukurta lengva, bet nepaprastai standi kabina. os elementai išdėstyti taip, kad tolygiai sugertų smūgio jėgas anksčiau, nei jos pasieks kurią nors keleivių vietą. Automobilio saugos funkcijas sustiprina ir naujajame GS montuojamos kaklo sužalojimus mažinančios priekinės sėdynės bei dešimt oro saugos pagalvių: vairuotojo ir priekinio keleivio oro saugos pagalvės, vairuotojo ir priekinio keleivio kelių oro saugos pagalvės, priekinės ir galinės šoninės oro saugos pagalvės bei visus šoninius langus dengiančios užuolaidinės oro saugos pagalvės.

40


41


42


NAUAI APIBRĖŽIAMA KOKYBĖ RANKOMIS ŠLIFUOTI DAŽYTI PAVIRŠIAI, „TAKUMI“ MEISTRIŠKUMAS GS iš naujo apibrėžia šio tipo sedano konstrukcijos, formos ir stiliaus kokybę. Tai pajusite prisilietę prie preciziškai pagamintų aliuminio garso valdymo skydelio arba ypatingai gražiai dygsniuotų odinių apmušalų. Arba brūkštelėkite per automobilio dažytus paviršius. Tai šlapiuoju rankiniu būdu švitriniu popieriumi šlifuoti grunto sluoksniai, patikrinti išoriškai ir skaitmeniniu prietaisu, siekiant užtikrinti idealią paviršiaus apdailą. Pasiekti tokį rezultatą trunka daug laiko, todėl paprastai šiuo būdu apdorojami asmeniniai lenktyniniai automobiliai. Taip pat įspūdingai atrodo „GS 450h“ vairas, uoliai laminuotas vietinio bambuko mediena, užsimenant apie išskirtinę automobilio kilmę. Mūsų įmonę garsinančioje „Tahara“ gamykloje, toje pačioje linijoje, kuri gamina įmonės pavyzdinį sedaną LS, gaminamą GS gamą prižiūri „Takumi“ personalas. Šie amato meistrai prieš 30 km bandomąjį važiavimą griežtai patikrina kiekvieną automobilį ir nustato, ar jo paviršiaus glotnumas atitinka gamyklos reikalavimus.

43


SUKURTAS SĄŽININGAI ŠVARIAUSIAS KLASĖJE GALIOS AGREGATAS, PAKARTOTINIS PANAUDOJIMAS – NET 85 PROC. Naujajame GS montuojamas pats švariausias ir efektyviausias visiškai hibridinis galios agregatas šioje klasėje su novatoriška „S-Flow“ oro kondicionavimo sistema ir „GreenEdge™“ garso įranga, dar labiau sumažinančia bendras energijos sąnaudas. Be to, viskas šiame automobilyje sukurta siekiant sumažinti poveikį aplinkai. Pirmą kartą panaudotos tokios biologinių šaltinių medžiagos, kaip greitai augančių bambukų apdailos elementai ir „GS 450h“ vairo bambuko apdaila. Iki 85 proc. automobilio galima perdirbti, įskaitant hibridinį akumuliatorių. Gamyba apdovanojimus pelnančioje „Tahara“ įmonėje organizuota taikant visame pasaulyje gerai žinomus mūsų taupiosios gamybos metodus, kurioje laikomas minimalus atliekų kiekis, o įmonės vandens kontrolės centre kasdien išvaloma tūkstančiai tonų vandens.

44


45


46


TECHNINIAI DUOMENYS IR ĮRANGA Visiškai hibridinė technologija Važiavimo dinamiškumas Pažangi sauga Išorės ypatybės Vidaus ypatybės Garso, ryšio ir informacinės sistemos Techniniai visiškai hibridinio „GS 450h“ duomenys Techniniai benzininio „GS 250“ duomenys Komplektacijos ir gamyklos parinktys „F SPORT“ Aksesuarai Vidaus spalvos Išorės spalvos Eksploatavimo patirtis

48 - 49 50 - 5 1 52 - 53 54 - 55 56 - 57 58 - 59 60 - 6 1 62 - 63 64 - 67 68 - 69 70 - 7 1 72 - 75 76 - 7 7 78

47


VISIŠKAI HIBRIDINĖ TECHNOLOGIA Siekiant užtikrinti įmantrų vairavimo pojūtį ir išskirtines aplinkos saugos savybes, hibridinėje „Lexus“ pavaroje sumaniai derinama benzininio variklio ir elektros energijos galia. To rezultatas – 345 DIN AG galia sukuria spartų greitėjimą, o bendroji CO2 emisija tesiekia 139 g/km.

48


BENZININIS 3,5 LITRO V6 VARIKLIS Šis itin efektyvus Atkinsono ciklo variklis, kuriame naudojama novatoriška tiesioginio įpurškimo sistema D-4S ir technologija „Dual VVT-i“, yra visiškai hibridinio „GS 450h“ širdis. ame taip pat montuojama sistema „Start / Stop“, kuri padeda sumažinti degalų sąnaudas ir teršalų išmetimą.

GALIOS VALDYMO BLOKAS Hibridinės „Lexus“ pavaros „smegenys“ – galios valdymo blokas (PCU) – nuolat optimaliai paskirsto galios šaltinius: elektros, benzininio variklio ar abiejų šaltinių derinį. PCU valdo ir hibridinio akumuliatoriaus įkrovimo procesą, skirdamas dalį variklio galios sukti generatorių arba regeneracinio stabdymo metu.

MODERNUS HIBRIDINIS AKUMULIATORIUS Dviejomis eilėmis išdėstytų 40 sekcijų nikelio ir metalo hidrido 288 V įtampos akumuliatoriaus energijos valdymą atlieka moderni programinė įranga. i užtikrina, kad važiuojant, kai reikia, visada būtų įkraunamas akumuliatorius ir niekada nereikėtų įkrovimo iš išorinio šaltinio. Kompaktiška konstrukcija leidžia gerokai padidinti bagažinės tūrį.

REGENERACINIS STABDYMAS Stabdant ar mažinant greitį automobilio ratai suka didelės galios elektros variklį, kuris veikia kaip generatorius. Kinetinė energija, kuri kitaip būtų prarandama kaip šiluma, paverčiama elektros energija. i kaupiama hibridiniame akumuliatoriuje vėlesniam naudojimui.

„EV“ (ELEKTROS) REŽIMAS Esant pakankamai akumuliatoriaus įkrovai „EV“ režimas leidžia trumpus nuotolius mažesniu greičiu važiuoti naudojant tik elektros energiją. Važiavimas „EV“ režimu yra itin tylus, be jokių emisijų ir degalų sąnaudų. Tai idealu, kai, pavyzdžiui, reikia važiuoti lėtai judančiame transporto sraute ar uždarose automobilių stovėjimo aikštelėse.

VISIŠKAI HIBRIDINĖS TECHNOLOGIJOS DINAMIŠKUMAS Naujasis „GS 450h“ perteikia įspūdingą visiško hibrido dinamiškumą. Dėl didžiulės benzininio ir elektros variklių galios derinio greitis nuo 0 iki 100 km/ val. pasiekiamas vos per 5,9 sek. O „EV“ režimu važiuojama neišskiriant jokių teršalų. Bendroji teršalų emisija yra vos 139 g/km, o degalų sąnaudos – tik 6,0 l/100 km.

VISIŠKAI HIBRIDINĖ TECHNOLOGIA

49


VAŽIAVIMO DINAMIŠKUMAS

PRIEKINĖ PAKABA Dabar priekinė dvigubo trikampio balansyro pakaba, pasižyminti iškaltomis aliuminio detalėmis ir atnaujinta konstrukcija, yra lengvesnė ir greičiau reaguoja į kelio pokyčius. Dėl daugelio pakabos konstrukcijos pakeitimų itin pagerėjo valdymo stabilumas ir vairavimo patogumas.

VAŽIUOKLĖ Dėl atsparesnio kėbulo ir atnaujintos pakabos naujasis GS yra dinamiškas ir itin maloniai vairuojamas automobilis. Tai automobilis, kuris užtikrina akivaizdų vairuotojo pasitikėjimo savimi pojūtį bei yra tiksliai valdomas.

50

VAŽIAVIMO DINAMIŠKUMAS

GALINĖ PAKABA Atnaujinus galinę daugiasvirtę pakabą pastebimai padidintas stabilumas važiuojant tiesiai ir posūkiuose. Derinant tarpusavyje iš didelio tąsumo plieno, liejamojo ir iškalto aliuminio pagamintas detales sumažintas svoris ir padidintas tvirtumas bei tikslumas.


ADAPTYVIAI REGULIUOJAMA PAKABOS SISTEMA Visų keturių ratų amortizaciją sumaniai valdo adaptyviai reguliuojamos pakabos sistema, atsižvelgdama į kelio paviršiaus sąlygas ir vairuotojo veiksmus. i ne tik padidina vairavimo patogumą, bet kartu ir užtikrina valdymo stabilumą, ypač dideliu greičiu atliekant posūkius.

„LEXUS“ DINAMINIO VALDYMO SISTEMA Montuojama tik „GS 450h F SPORT“ modelyje, „Lexus“ dinaminio valdymo sistema vairavimo savybes perkelia į naują lygį. Kintamojo perdavimo skaičiaus vairo mechanizmas ir galinių ratų dinaminio valdymo sistema nepriklausomai kontroliuoja visus keturis ratus. Važiuojant nedideliu ar vidutiniu greičiu, priekiniai ir galiniai ratai pasukami šiek tiek priešingais kampais. Dėl to gerokai sumažinamas apsisukimo spindulys ir padidėja manevringumas, o važiuojant vingiuotais užmiesčio keliais padidėja judrumas. udant didesniu greičiu, visi keturi ratai pasukami ta pačia kryptimi, kad padidėtų galinių ratų sukibimas su kelio paviršiumi ir stabilumas; taip užtikrinama galimybė ramiai keisti eismo juostas ir pasitikinčiai atlikti posūkius.

VAŽIAVIMO REŽIMO PARINKIMO FUNKCIJA Automobilio veiksmingumą galima derinti prie savo vairavimo stiliaus naudojantis važiavimo režimo parinkimo funkcija. Ramiam važiavimui rinkitės režimą „ECO“, kuris mažina teršalų išmetimą ir taupo degalus. Režimas „NORMAL“ skirtas kasdieniam važiavimui, todėl pasižymi puikia pusiausvyra tarp ekonomiškumo ir vairavimo patogumo. „SPORT S“ spartesniam greitėjimui nedelsiant padidina galios agregato jautrumą, o „SPORT S+“ suteikia itin daug galios dinamiškam važiavimui, kontroliuojant adaptyviai reguliuojamą pakabos sistemą (AVS). „GS 450h F SPORT“ modelyje automobilio dinamikos integruoto valdymo sistema režimu „SPORT S+“ prijungia ir „Lexus“ dinaminio valdymo sistemą. To rezultatas – aukščiausias automobilio judrumo ir kontrolės lygis.

VAŽIAVIMO DINAMIŠKUMAS

51


PAŽANGI SAUGA

VAIRUOTOJO STEBĖSENOS SISTEMA Vairuotojo stebėsenos sistema, naudojanti skaitmenines vaizdo kameras su infraraudonaisiais šviesos diodais, gali nustatyti, ar užmerktos arba nusuktos nuo kelio vairuotojo akys. ei sistema tai nustato, įjungiami įspėjamieji signalai. PRIEŠAVARINĖS SAUGOS SISTEMA (PCS) Milimetrinių bangų radiolokatorius ir automobilio kompiuteris nuolat vertina susidūrimo su priekyje esančiu objektu riziką. eigu nustatoma didelė rizika, vairuotojas įspėjamas garso ir vaizdo signalais, o sistema padidina stabdžių jėgą. Kai susidūrimas neišvengiamas, automatiškai įjungiami stabdžiai ir įtempiami priekiniai saugos diržai. Ši technologija naudojama ir adaptyvioje pastovaus greičio palaikymo sistemoje, siekiant išlaikyti pasirinktą atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės. Pažangioje PCS sistemoje integruota ir vairuotojo stebėsenos sistema.

52

PAŽANGI SAUGA


DEŠIMT ORO SAUGOS PAGALVIŲ Dar didesnei keleivių apsaugai skirtos dešimt oro saugos pagalvių, valdomų jutikliais. Visi saugos diržai, išskyrus galinės centrinės sėdynės, yra su įveržimo mechanizmais. Vairuotojas ir priekinis keleivis apsaugoti 2 pakopų oro saugos pagalvėmis ir kelių bei šoninėmis oro saugos pagalvėmis. Galinėse šoninėse sėdynėse, kaip standartinė įranga, montuojamos šoninės oro saugos pagalvės bei viso ilgio užuolaidinės oro saugos pagalvės. Naujajame GS tokio lygio saugos įranga yra standartinė, todėl gerokai sumažėja traumų pavojus.

„LEXUS“ NAKTINIO MATYMO SISTEMA Sujungus efektyvią infraraudonosios šviesos kamerą su infraraudonosios šviesos projektoriumi, „Lexus“ naktinio matymo sistema fiksuoja apšviestą vaizdą priešais automobilį. Šis vaizdas, rodomas 12,3 colio įstrižainės ekrane, padeda pamatyti priekyje esančius objektus daug anksčiau, nei juos pamatytumėte plika akimi.

NEMATOMŲ ZONŲ MONITORIUS Galiniame buferyje montuojami radarai aptinka gretimose eismo juostose esančius automobilius, kurių nesimato durelių veidrodėliuose. eigu vairuotojas rodo, jog rikiuosis į kitą eismo juostą, ir automobilis patenka į nematomą zoną, atitinkamame durelių veidrodėlyje (-iuose) parodomas įspėjimo signalas.

PROJEKCINIS EKRANAS Automobilio duomenys, pavyzdžiui, greitis, pateikiami projekciniame ekrane ant priekinio stiklo vairuotojo matymo zonoje. ame taip pat galima matyti navigacijos sistemos komandas, garso sistemos parametrus ar kitokią pasirinktą informaciją. Tai leidžia vairuotojui peržiūrėti svarbius duomenis nenusukant akių nuo kelio.

PAŽANGI SAUGA

53


IŠORĖS YPATYBĖS

AUTOMOBILIO STATYMO JUTIKLIAI Protingai išdėstyti priekiniame (4 vnt.) ir galiniame (4 vnt.) buferiuose jutikliai nuolat vertina atstumą iki artimiausio objekto. Garso ir vaizdo įspėjimo signalų intensyvumas reiškia likusį atstumą iki objekto.

54

IŠORĖS YPATYBĖS

17 COLIŲ LENGVOJO LYDINIO RATLANKIAI Lengvi ir kompaktiški 17 colių, devynių stipinų lengvojo lydinio ratlankiai žavi sidabro metalo apdaila. Montuojami su 225/50R17 padangomis jie leidžia sumažinti CO2 emisijas ir degalų sąnaudas.

18 COLIŲ LENGVOJO LYDINIO RATLANKIAI Aukščiausios kokybės sidabro metalo apdailos 18 colių, dešimties stipinų lengvojo lydinio ratlankiai montuojami su 235/45 R18 padangomis. Platesni ratlankiai ir padangos ne tik stilingi: tokios konstrukcijos ratų didesnė sukibimo su paviršiumi jėga.

18 COLIŲ LENGVOJO LYDINIO RATLANKIAI Aštuoniolikos stipinų 18 colių ratlankiai su 235/45 R18 padangomis. Šie intriguojančio stipinų dizaino lengvojo lydinio ratlankiai sukuria itin dinamišką įspūdį.

VALYTUVAI SU LIETAUS JUTIKLIU Virš galinio vaizdo veidrodėlio montuojamas jutiklis nustato kritulius ir jų intensyvumą. Automatiškai įjungiami priekinio stiklo valytuvai, kurių greitis reguliuojamas pagal kritulių kiekį.

ŠILDOMI DURELIŲ VEIDRODĖLIAI Aerodinaminės konstrukcijos durelių veidrodėliuose integruoti posūkio signalų indikatoriai ir subtiliai apšviečiančios lemputės; jie valdomi elektra ir šildomi.

AUTOMATINIS NULENKIMAS IR PRITEMDYMAS Veidrodėliai gali būti nulenkiami, kad automobilis nekliudytų objektų judant siauromis gatvelėmis ar norint išvengti automobilio pažeidimų jį pastačius. Elektrochromatinė sistema automatiškai pritemdo veidrodėlius, taip neleisdama apakinti vairuotojo iš paskos važiuojančių automobilių.


ĮSPŪDINGA NAUJA IŠVAIZDA Naujasis GS su ryžtingomis verpsto formos grotelėmis sukurtas pasitelkus drąsią, visiškai naują mūsų „L-finesse“ dizaino filosofiją. Šis naujas dizainas, sujungtas su giliai įleistais priekiniais žibintais ir „L“ raidės formos dieniniais žibintais, tampa naujuoju „Lexus“ markės motyvu.

FUNKCIJA „FOLLOW ME HOME“ Kad ūsų kelias būtų šviesesnis einant link ar nuo naujojo GS, artimųjų šviesų priekinius žibintus bei durelių veidrodėlių apšvietimo lemputes galima įjungti 30-iai sekundžių. Žibintų veikimo trukmę galima pailginti 60, 90 ar 120 sekundžių.

BI-KSENONINIAI PRIEKINIAI ŽIBINTAI Standartiniuose stipraus šviesos srauto (HID) bi-ksenono priekiniuose žibintuose įtaisytas automatinis lygio išlaikymo mechanizmas, didelio slėgio valytuvai ir šviesos diodų (LED) žibintai, skirti važiavimui dieną. Taip pat galima įsigyti adaptyviai reguliuojamą priekinio apšvietimo sistemą (AFS).

LED GALINIAI ŽIBINTAI IR STABDŽIŲ LEMPUTĖS Galiniai kombinuotieji žibintai, automobilio valstybinių numerių lentelės apšvietimo lemputės ir galiniai rūko žibintai – visi apšviesti šviesos diodais. Galinių žibintų derinyje LED taip pat išryškina „Lexus“ firminį ženklą „L“, o neatsiejamos orą stabilizuojančios briaunelės padidina automobilio valdymo stabilumą. Avarinio stabdymo metu stabdžių lemputės, įskaitant aukštai montuojamą žibintą „LED STOP“, pradeda greitai žybsėti, tinkamai įspėdamos iš paskos važiuojančias transporto priemones.

BI-LED PRIEKINIAI ŽIBINTAI Naujasis „GS 450h“ yra pirmasis „Lexus“ automobilis, kuriame montuojami bi-LED priekiniai žibintai. Energiją taupanti LED technika užtikrina išskirtinį apšvietimą ir patikimą, ilgalaikį veikimą. „GS 450h“ galima pasirinktinai užsakyti bi-LED priekinius žibintus su AFS sistema.

STOGLANGIS Per elektra pakeliamą ir stumdomą stiklinį stoglangį į naujojo GS saloną galima įleisti pageidaujamą kiekį šviesos ir oro. Valdymas vienu spustelėjimu yra greitas ir patogus, o prireikus galima užtraukti mechaninę pakeliamą užuolaidą.

IŠORĖS YPATYBĖS

55


VIDAUS YPATYBĖS

ERGONOMIŠKOS SĖDYNĖS Specialistų komanda dirbo 5 metus, kol sukūrė sėdynės konstrukciją, optimaliai mažinančią nuovargį. Reguliuojama dubens atrama – pirmoji tokia pasaulyje – kartu su pečių juostos ir šoninėmis atramomis bei drugelio formos galvos atramomis montuojama abiejose „Luxury“ komplektacijos automobilių priekinėse sėdynėse.

56

VIDAUS YPATYBĖS

SĖDYNIŲ APMUŠALAI Naujajame GS standartiniai apmušalai gaminami iš itin švelnios „Cellensia“ tekstilės. Lygi, perforuota oda gali būti pasirenkama papildomai, tuo tarpu „F SPORT“ komplektacijoje tai yra standartinė įranga su puošniomis deimanto formos perforacijomis. „Luxury“ komplektacijoje galima užsakyti aukščiausios kokybės pusiau anilinę odą.

ŠILDOMOS IR VĖDINAMOS SĖDYNĖS ei sėdynės yra su odiniais apmušalais, vairuotojas ir priekinis keleivis gali individualiai šildyti ar vėdinti savo sėdynes. Tai suteikia prabangos pojūtį, kuris yra nepaprastai malonus atšiauriomis klimato sąlygomis.

ELEKTRA REGULIUOJAMOS SĖDYNĖS Standartinės priekinės sėdynės turi 10 elektra reguliuojamų padėčių, įskaitant 2 juosmens atramos padėtis. „F SPORT“ modelyje vairuotojo sėdynės turi 16 padėčių, įskaitant 4 juosmens atramos padėtis. O „Luxury“ komplektacijoje vairuotojas ir priekyje sėdintis keleivis gali mėgautis 18 individualių sėdynės padėčių, įskaitant 4 juosmens atramos nustatymus.

PRAILGINAMA ATRAMA BLAUZDOMS Tik „Luxury“ komplektacijos modeliuose vairuotojas gali prailginti sėdynės pagalvę, o priekinis keleivis turi galimybę prailginti atramą blauzdoms, kad būtų patogiau sėdėti ir lengviau atpalaiduoti.

3 ZONŲ KLIMATO KONTROLĖS SISTEMA GS salonas su pasauline naujove – nanotechnologija – suskirstytas į tris elektroniniu būdu kontroliuojamas klimato zonas. Priekinių sėdynių keleiviai gali individualiai kontroliuoti klimato sistemą „Remote Touch“ valdikliu arba priekiniame skydelyje, o gale sėdintys keleiviai kontroliuoja savo zoną naudodami specialiai skirtą valdiklį.

GALINIS VALDYMO SKYDELIS Galines šonines sėdynes taip pat galima atskirai šildyti naudojantis patogiu valdymo skydeliu. Šis skydelis montuojamas galiniame centriniame porankyje ir yra su skystųjų kristalų ekranu, kuriame galima valdyti galinę klimato zoną, garso sistemą ir galinę užuolaidėlę.


ODA APTRAUKTAS VAIRAS Naujasis 3 stipinų oda aptrauktas GS modelio automobilių vairas sukurtas pagal ergonomikos principus. is yra 380 mm skersmens, patikimai laikomas rankose su prie nykščių galiukų išdėstytais apčiuopiamais garso, ekrano, telefono ir balso komandų valdikliais.

ODOS / MEDIENOS INTARPAI „President“ komplektacijos modeliuose galima pasirinktinai užsakyti vairą su odos / medienos intarpais. Galima pasirinkti medienos spalvą ir apdailą: juodmedis (blizganti) arba riešutmedis (matinė). Tik naująjį „GS 450h“ galima užsisakyti su pasauline naujove – bambuko apdaila. Visų apdailos modelių vairai gali būti šildomi.

ĮVAIRIAPUSIS PRITAIKOMUMAS Visuose naujuose GS modeliuose galima elektra reguliuoti vairo kolonėlės pasvirimą ir kampą. Visi vairuotojai galės nusistatyti tinkamiausią vairavimo padėtį, pritaikydami sau tiek vairą, tiek daug nustatymo padėčių turinčią sėdynę.

PAVARŲ PERJUNGIMO RANKENĖLĖ Nepaisant to, kad visais GS modeliais galima važiuoti visiškai automatiniu režimu, ant vairo montuojama pavarų perjungimo rankenėle vairuotojas gali greitai perjungti pavaras. Ši technologija, seniau sukurta „Formulės 1“ automobiliams, leidžia automobilį vairuoti betarpiškiau.

GALINĖ UŽUOLAIDĖLĖ Galima užsakyti elektra valdomą galinio stiklo užuolaidėlę. i veikia sklandžiai ir tyliai, o nenaudojama visiškai nekrenta į akis. Galiniai durelių stiklai turi rankiniu būdu valdomas saulės užsklandas su šoniniais atlankais, skirtais šviesai, sklindančiai pro galinį šoninį salono langą, uždengti.

BAGAŽINĖS TALPA Naujojo „GS 450h“ bagažinės tūris buvo gerokai padidintas. Dabar joje telpa trys komplektai golfo lazdų, o „GS 250“ bagažinėje galima sutalpinti dar vieną papildomą golfo krepšį.

SALONO LED APŠVIETIMAS Švelniai baltos spalvos prietaisų ir salono apšvietimas viduje sukuria lengvą, atpalaiduojančią aplinką. Energiją taupantys šviesos emisijos diodai sukuria reikiamą apšvietimą per pagrindinę salono lemputę, žemėlapio ir skaitymo lemputes ir taip pat naktį nuolat šviečiančias lemputes durelių skydeliuose.

KLASIKINIS LAIKRODIS Išdidžiai užimdamas centrinę prietaisų skydelio vietą, šis klasikinis laikrodis atspindi „Lexus“ meistriškumą. Šviesos diodų apšvietimas sukuria begalinio patrauklumo aurą.

VIDAUS YPATYBĖS

57


GARSO, RYŠIO IR INFORMAVIMO SISTEMOS

12,3 COLIO MULTIMEDIJOS EKRANAS Naujas didelės raiškos 12,3 colio multimedijos ekranas yra plačiausias serijiniuose automobiliuose naudojamas ekranas. Vairuotojas ir priekinis keleivis valdikliu „Remote Touch“ gali valdyti daugybę ekrano rodinių; be to, daugelį programų galima valdyti balsu. Platus ekranas pritaikytas vienu metu stebėti dviejų tipų duomenis, pavyzdžiui, didelį žemėlapio rodinį ir radijo stoties informaciją.

VALDIKLIS „REMOTE TOUCH“ Naujos kartos valdiklis „Remote Touch“ suteikia intuityvią sąsają su centriniu multimedijos ekranu. Sukonstruotas pagal ergonomikos principus valdiklis yra patogiai pasiekiamas, o naudotis juo taip pat lengva, kaip kompiuterio pele.

58

STANDŽIOJO DISKO TVARKYKLĖS (HDD) NAVIGACIJOS SISTEMA Aiškaus, ryškaus vaizdo, su daugybe darbo su žemėlapiais parinkčių HDD navigacijos sistema galima naudotis intuityviai, ji greitai reaguoja į vartotojo įvestis. Europos kelių žemėlapiai, kuriuos galima atnaujinti įgaliotose „Lexus“ atstovybėse, patogiai įrašyti į standųjį diską.

GARSO, RYŠIO IR INFORMAVIMO SISTEMOS

SKAITMENINIS RYŠYS Su multimedijos ekranu galima sinchronizuoti įvairius skaitmeninius prietaisus. Pavyzdžiui, galima paprasčiausiai atsiųsti visą išmaniojo telefono adresų knygelę ir naršyti ją ekrane. Įvairiuose ekrano rodiniuose galima žiūrėti ir tvarkyti „iPod®“ ar kitokių prietaisų įrašus.

BALSO ATPAŽINIMO FUNKCIJA Vairuojant balso komandos yra patogus ir saugus būdas valdyti įvairias automobilio sistemas, pavyzdžiui, HDD navigacijos sistemą ar mobilųjį telefoną su „Bluetooth®“ sąsaja.


STANDARTINIS CENTRINIS PRIETAISŲ SKYDELIS Naujajame GS kaip standartinė įranga montuojamas 8 colių ekranas, valdomas valdikliu „Remote Touch“. uo galima valdyti, pavyzdžiui, garso ir klimato kontrolės sistemas, arba stebėti energijos duomenų ekraną („GS 450h“); HDD navigacijos sistema yra papildomai pasirenkama įranga. Centriniame prietaisų skydelyje taip pat montuojamas pagrindinis 12 garsiakalbių garso sistemos valdymo blokas, kuriame yra DAB imtuvas, „Bluetooth®“ garso ir CD / DVD grotuvas. Taip pat ten rasite USB ir papildomą jungtis, kurios apšviestos baltos šviesos diodais.

DAUGIAINFORMACINIS EKRANAS Tarp dviejų pagrindinių skalių įtaisytame 3,5 colio didelės raiškos spalvotame daugiainformaciniame ekrane pateikiama plati automobilio informacija ir duomenys. Vairuotojas gali pasirinkti ekrano nustatymus ant vairo esančiais valdikliais.

ANT VAIRO ESANTYS VALDIKLIAI Garso sistemos, telefono, ekrano ir balso atpažinimo valdikliai yra ergonomiškai išdėstyti ant vairo. Papildomai pasirenkamos adaptyvios pastovaus greičio palaikymo sistemos radaro valdiklis taip pat montuojamas vaire.

SKAITMENINĖ PRAMOGŲ SISTEMA Automobiliui stovint visų GS modelių centriniame ekrane galite žiūrėti mėgstamus DVD įrašus arba per automobilio garsiakalbius leisti skaitmeninius muzikos įrašus iš „iPod®“, o ekrane matyti informaciją apie juos.

PAGALBINIS AUTOMOBILIO STATYMO EKRANAS Įjunkite atbulinės eigos pavarą, ir vaizdas už automobilio bus perduodamas į standartinį 8 colių įstrižainės ekraną kartu jame rodant orientacines linijas, padedančias pastatyti automobilį. Esant 12,3 colio ekranui, ekrano dalyje papildomai rodomas automobilio pastatymo pagalbos sistemos jutiklio vaizdas.

KOMPASAS Vienas iš navigacijos sistemos antrinių rodinių yra nedidelis kompasas. ei automobilyje yra 12,3 colio ekranas, galima pasirinkti vieną iš kelių didelių kompaso modelių, kuriais parodomos tikslios platumos ir ilgumos koordinatės.

GARSO SISTEMA „MARK LEVINSON®“ Garso sistema „Mark Levinson®“, kurioje yra visiškai skaitmeninis 835 W galios stiprintuvas ir 17 garsiakalbių su „GreenEdge®“ technologija, sukuria didelės raiškos, 360° stereo garso koncerto namuose pojūtį.

GARSO, RYŠIO IR INFORMAVIMO SISTEMOS

59


TECHNINIAI VISIŠKAI HIBRIDINIO „GS 450h“ DUOMENYS DEGALŲ SĄNAUDOS (l/100 km)

MAKSIMALI GALIA

DIN AG/kW

345/254

Vidutinės*

VARIKLIS

STABDŽIAI

Darbinis tūris (cm3) Cilindrų / vožtuvų sk. Vožtuvų mechanizmas Degalų rūšis

Priekiniai - „Comfort“ (mm) - „Luxury“ / „F SPORT“ (mm) Galiniai - visų komplektacijų (mm)

3456 V6 / 24 „Dual VVT-i“ 95 ir aukštesnio oktaninio skaičiaus benzinas Maksimali galia (DIN AG/kW@aps./min.) 292/215@6000 Maksimalus sukimo momentas (Nm@aps./ 352@4500 min.)

ELEKTROS VARIKLIS

Tipas Maksimali galia (DIN AG/kW) Maks. sukimo momentas (Nm)

Sinchroninis kintamosios srovės su pastoviais magnetais 200/147 275

Įtampa (V)

Sinchroninis kintamosios srovės su pastoviais magnetais 650

HIBRIDINIS AKUMULIATORIUS

Tipas Akumuliatoriaus sekcijų kiekis Elektros sistemos įtampa

Nikelio ir metalo hidridas (Ni-MH) 240 650

TRANSMISIJA

Varantieji ratai Transmisija

Galiniai Elektroniniu būdu valdoma, tolygiai kintamo perdavimo skaičiaus transmisija (E-CVT)

VAŽIAVIMAS

Maks. greitis (km/val.) Įsibėgėjimas 0–100 km/val. (sek.)

Aušinamieji diskai 334 356 Aušinamieji diskai 310

PAKABA

Priekinė Galinė

Dvigubas trikampis balansyras Daugiasvirtė

VAIRO MECHANIZMAS

Tipas Minimalus apsisukimo spindulys (m)

Krumpliastiebis 5,3

SVORIS (kg)

ELEKTROS GENERATORIUS

Tipas

nuo 6,0 iki 6,2

250 5,9

Bendrasis automobilio svoris - „Comfort“ / „Luxury“ / „F SPORT“ Svoris be krovinio (min.–maks.) - „Comfort“ / „Luxury“ / „F SPORT“ Velkamoji galia (su stabdžiais) Velkamoji galia (be stabdžių)

2325 1825-1910 1500 750

AERODINAMINIS PASIPRIEŠINIMAS

Pasipriešinimo koeficientas - „Comfort“ / „Luxury“ / „F SPORT“

0,27

TALPA (l)

Degalų bakas Bagažo skyrius - su padangų remonto komplektu** - su laikinuoju atsarginiu ratu

66 482 465

CO2 EMISIJOS (g/km)

„Euro“ klasė Vidutinės*

„Euro V“ nuo 139 iki 145

*Didžiausi duomenys (145/6,2) yra nurodyti „GS 450h F SPORT“ komplektacijos modeliams su 19 colių lengvojo lydinio ratlankiais. „GS 450h COMFORT“ komplektacijos su 17 colių lengvojo lydinio ratlankiais atitinkami duomenys yra 139/6,0. „GS 450h LUXURY“ komplektacijos su 18 colių lengvojo lydinio ratlankiais ir „GS 450h „COMFORT“ komplektacijos su pasirenkamais 18 colių lengvojo lydinio ratlankiais atitinkami duomenys yra 141/6,1. ** Apskaičiuota VDA metodu transporto priemonėje, sukomplektuotoje su padangų remonto rinkiniu. Visos reikšmės pateiktos įvertinus saugojimo skyrių, esantį po bagažinės dugnu.

60

TECHNINIAI VISIŠKAI HIBRIDINIO „GS 450h“ DUOMENYS


1455 mm

1575 mm 1840 mm

1130 1125 mm

1590 1590 mm* mm

2855 mm

870 mm

4850 mm * = 1560 mm „F SPORT“ modeliui su 265/35 R19 galinėmis padangomis. Atkreipkite dėmesį, kad pateikta informacija pagrįsta paties gamintojo atliktų bandymų duomenimis ir gali būti keičiama be atskiro įspėjimo. Naujausios informacijos teiraukitės vietinėje „Lexus“ atstovybėje ir / arba internete adresu www.lexus.lt.

TECHNINIAI VISIŠKAI HIBRIDINIO „GS 450h“ DUOMENYS

61


TECHNINIAI BENZININIO „GS 250“ DUOMENYS

MAKSIMALI GALIA

DIN AG/kW

STABDŽIAI

209/154

VARIKLIS

Darbinis tūris (cm3) Cilindrų / vožtuvų sk. Vožtuvų mechanizmas Degalų rūšis Maksimali galia (DIN AG/kW@aps./min.) Maksimalus sukimo momentas (Nm@aps./min.)

2500 V6 / 24 „Dual VVT-i“ 95 ir aukštesnio oktaninio skaičiaus benzinas 209/154@6400 253@4800

TRANSMISIJA

Varantieji ratai Transmisija

Dvigubas trikampis balansyras Daugiasvirtė

VAIRO MECHANIZMAS

Tipas Mažiausias apsisukimo spindulys (m)

Bendrasis automobilio svoris Svoris be krovinio (min.-maks.) Velkamoji galia (su stabdžiais) Velkamoji galia (be stabdžių)

230 8,6

AERODINAMINIS PASIPRIEŠINIMAS

Krumpliastiebis 5,3

Cd vertė

2170 1640-1720 1600 750

0,27

TALPOS (l)

„Euro V“ 207

DEGALŲ SĄNAUDOS (l/100 km)

Vidutinės

Priekinė Galinė

SVORIS (kg)

CO2 EMISIJOS (g/km)

„Euro“ klasė Vidutinės*

Aušinamieji diskai 334 Aušinamieji diskai 310

PAKABA

Galiniai 6 laipsnių automatinė su sekvenciniu perjungimo režimu

VAŽIAVIMAS

Maks. greitis (km/h) Įsibėgėjimas 0-100 km/h (sek.)

Priekiniai - visų komplektacijų (mm) Galiniai - visų komplektacijų (mm)

8,9

Degalų bakas Bagažo skyrius - su padangų remonto komplektu* - su laikinuoju atsarginiu ratu - su normalaus dydžio atsarginiu ratu

66 566 552 530

* Apskaičiuota VDA metodu transporto priemonėje, sukomplektuotoje su padangų remonto rinkiniu. Visos reikšmės pateiktos įvertinus saugojimo skyrių, esantį po bagažinės dugnu. Atkreipkite dėmesį, kad pateikta informacija pagrįsta paties gamintojo atliktų bandymų duomenimis ir gali būti keičiama be atskiro įspėjimo. Naujausios informacijos teiraukitės vietinėje „Lexus“ atstovybėje ir / arba internete adresu www.lexus.lt.

62

TECHNINIAI BENZININIO „GS 250“ DUOMENYS


1455 mm

1575 mm 1840 mm

1125 mm

1590 1590 mm* mm

2855 mm

870 mm

4850 mm * = 1560 mm „F SPORT“ modeliui su 265/35 R19 galinėmis padangomis.

TECHNINIAI BENZININIO „GS 250“ DUOMENYS

63


KOMPLEKTACIOS IR GAMYKLOS PARINKTYS „COMFORT“

GARSO, RYŠIO IR INFORMACIJOS SISTEMOS

PAGRINDINĖS YPATYBĖS Važiavimo režimo pasirinkimo funkcija „Drive Mode Select“ - „Eco“ / „Normal“ / „Sport S“ Elektroninė klimato kontrolės sistema - dviejų zonų su oro gryninimo funkcija 3 stipinų oda aptrauktas vairas - elektra reguliuojamas, kelių padėčių - pavarų perjungimo rankenėlė ant vairo Priekinių ir galinių durelių slenksčių aliuminio apsaugos Pastovaus greičio palaikymo sistema Patogaus įlipimo ir išlipimo sistema - vairuotojo sėdynė / vairas su įsitraukimo / sugrįžimo funkcija Elektra valdomi priekiniai ir galiniai langai Tekstiliniai apmušalai su juodais blizgiais intarpais Elektra reguliuojamos priekinės sėdynės - 10 padėčių nustatymo funkcija (vairuotojo ir priekinio keleivio) - 2 juosmens atramos padėtys (vairuotojo ir priekinio keleivio) - 3 padėčių nustatymo atminties funkcija (vairuotojo sėdynės) Fiksuotos padėties galinės sėdynės Priekinis centrinis porankis su dėtuve Apšvietimo įlipant sistema Oda aptraukta pavarų perjungimo svirtelė (skirtinga išvaizda modeliams su hibridiniais ir benzininiais varikliais) Šviesos diodų (LED) vidaus apšvietimas Galinio vaizdo kamera Galinis centrinis porankis Sistema „Smart Entry & Start“ Erdvė į bagažinę – tik „GS 250“ 12 V lizdas priekyje ir gale Padangų remonto komplektas Šildomos priekinės sėdynės

3,5 colio daugiafunkcis ekranas 8 colių multimedijos ekranas su valdikliu „Remote Touch“ Analoginis laikrodis su baltos spalvos LED apšvietimu 12 garsiakalbių aukščiausios kokybės DAB garso sistema - prietaisų skydelyje įmontuotas vienos angos CD / DVD leistuvas Papildoma ir USB jungtys „Bluetooth®“ sąsaja mobiliajam telefonui ir garso įrangai Keičiama prietaisų apšvietimo spalva (mėlyna / raudona) Dvigubi matuokliai – tik „GS 450h“ „Eco Driving“ indikatorius / tachometras „Eco Driving“ indikatorius – tik „GS 250“ Elektros režimas („EV“) – tik „GS 450h“ Hibridinės sistemos indikatorius – tik „GS 450h“ - režimai „Charge“ / „Eco“ / „Power“ „Optitron“ prietaisai Valdikliai ant vairo - garso sistemos / ekrano / telefono / balso komandų AKTYVIOJI SAUGA IR VAIRAVIMO DINAMIKA

Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) Pagalbinė stabdymo sistema (BAS) Elektrinis vairo stiprintuvas (EPS), reaguojantis į greitį Elektroninis rankinis stabdys (EPB) Elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo sistema (EBD) Pagalbinė pajudėjimo iš vietos įkalnėje sistema (HAC) Traukos kontrolės sistema (TRC) Padangų slėgio kontrolės sistema (TPWS) Automobilio dinamikos valdymo sistema (VDIM) Automobilio stabilumo kontrolės sistema (VSC) PASYVIOJI SAUGA

10 oro saugos pagalvių, įskaitant priekines kelių oro saugos pagalves ir galines šonines oro saugos pagalves „ISOFIX“ sistema išorinėse galinėse sėdynėse Priekinės sėdynės su aktyviaisiais galvos atlošais

64

KOMPLEKTACIOS IR GAMYKLOS PARINKTYS


APSAUGA

„EXECUTIVE“

- imobilizatorius - įsibrovimo jutiklis - signalizacija

PAGRINDINĖS YPATYBĖS (papildančios „COMFORT“ komplektaciją) 18 colių dešimties stipinų lengvojo lydinio ratlankiai su 235/45 R18 padangomis Elektra valdomi nulenkiami durelių veidrodėliai Elektrochromatiniai galinio vaizdo ir durelių veidrodėliai Vėdinamos priekinės sėdynės su odiniais apmušalais Priekiniai ir galiniai pagalbiniai statymo jutikliai

IŠORĖ

Stipraus šviesos srauto (HID) bi-ksenoniniai priekiniai žibintai - automatiškai reguliuojami, su iškylančiais valytuvais Durelių veidrodėliai - valdomi elektra, šildomi - su integruotais posūkio signalais - ranka nulenkiami Prieblandos jutiklis su „Follow Me Home“ funkcija Rūko žibintai priekyje ir gale Šviesos diodai (LED) - dieniniai žibintai - galiniai kombinuotieji žibintai su rūko žibintais - galinio valstybinio numerio apšvietimas Valytuvai su lietaus jutikliu 17 colių devynių stipinų lengvojo lydinio ratlankiai su 225/50 R17 padangomis

GAMYKLOS PARINKTYS

- 8 colių standžiojo disko (HDD) navigacijos sistema - 12,3 colio standžiojo disko tvarkyklės (HDD) navigacijos sistema su padalintuoju ekranu 835 W, 10 kanalų, 17 garsiakalbių garso sistema „Mark Levinson® Premium Surround“ su DVD leistuvu

GAMYKLOS PARINKTYS

„Convenience“ paketas - elektra valdomi nulenkiami durelių veidrodėliai - elektrochromatiniai galinio vaizdo ir durelių veidrodėliai - priekiniai ir galiniai pagalbiniai statymo jutikliai Vėdinamos priekinės sėdynės su odiniais apmušalais

KOMPLEKTACIOS IR GAMYKLOS PARINKTYS

65


KOMPLEKTACIOS IR GAMYKLOS PARINKTYS

„LUXURY“

„PRESIDENT“

PAGRINDINĖS YPATYBĖS (papildančios „EXECUTIVE“ komplektaciją) Automatinė bagažinės dangčio pritraukimo sistema (švelnus uždarymas) Dvigubi LED žibintai („GS 450h“) Prisitaikančių priekinių žibintų sistema (AFS) Pritaikoma kintama pakaba (AVS) „Sport S+“ režimas Trijų zonų orą jonizuojanti elektroninė klimato kontrolės sistema su valdymo įranga galiniame porankyje ir LCD ekranu 8 colių standžiojo disko tvarkyklės (HDD) navigacijos sistema Nulenkiami galvos atlošai Šildomos kraštinės galinės sėdynės Pusiau anilinės odos apmušalai su medžio apdailos intarpais Elektra pakeliama ir nuleidžiama galinio lango užuolaidėlė nuo saulės Ranka valdomos galinių durelių langų užuolaidėlės Elektra reguliuojamos priekinės sėdynės - 18 padėčių nustatymo funkcija (vairuotojo ir priekinio keleivio) - 4 juosmens atramos padėtys (vairuotojo ir priekinio keleivio) - 3 padėčių nustatymo atminties funkcija (vairuotojo ir priekinio keleivio) Lengva prieiga prie galinių sėdynių nulenkiant ir pastumiant priekinę keleivio sėdynę Pailginama vairuotojo sėdynė

PAGRINDINĖS YPATYBĖS (papildančios „LUXURY“ komplektaciją) 12,3 colio standžiojo disko (HDD) navigacijos sistema su padalintuoju ekranu 835 W, 10 kanalų, 17 garsiakalbių garso sistema „Mark Levinson® Premium Surround“ su DVD leistuvu 18 colių aštuoniolikos stipinų lengvojo lydinio ratlankiai Pažangi priešavarinės saugos sistema (PCS) su adaptyviąja greičio palaikymo sistema (ACC) Vairuotojo stebėsenos sistema su užmerktų akių nustatymo funkcija Oda aptrauktas šildomas vairas su medžio apdaila Nematomų zonų stebėsenos sistema Rakto kortelė Projekcinis ekranas (HUD) „Lexus Night View“ sistema su artimųjų infraraudonųjų spindulių kameromis ir ekranu (tik „GS 450h“)

GAMYKLOS PARINKTYS 12,3 colio standžiojo disko (HDD) navigacijos sistema su padalintuoju ekranu 835 W, 10 kanalų, 17 garsiakalbių garso sistema „Mark Levinson® Premium Surround“ su DVD leistuvu

66

KOMPLEKTACIOS IR GAMYKLOS PARINKTYS

GAMYKLOS PARINKTYS Elektra pakeliamas ir stumiamas stiklinis stoglangis


„F SPORT“

„F SPORT S“

PAGRINDINĖS YPATYBĖS (papildančios „COMFORT“ komplektaciją) 19 colių lengvojo lydinio „F SPORT“ ratlankiai su žemo profilio padangomis - 235/40 R19 (priekinės) - 265/35 R19 (galinės) Dvigubi LED žibintai (tik „GS 450h“) Prisitaikančių priekinių žibintų sistema (AFS) Adaptyvioji kintančioji pakaba (AVS) Dinaminio valdymo sistema „Lexus Dynamic Handling“ (LDH, tik „GS 450h“) „Dynamic Rear Steering“ sistema (DRS, tik „GS 450h“) Kintamo perdavimo vairo stiprintuvas (VGRS, tik „GS 450h“) „Sport S+“ režimas - elektra valdomi nulenkiami durelių veidrodėliai - elektrochromatiniai galinio vaizdo ir durelių veidrodėliai „F SPORT“ išorės dizaino elementai - papildomi priekiniai oro ėmikliai (vietoje rūko žibintų) - priekinis ir galinis buferis - korinio tinklelio verpsto formos grotelės - logotipas ant priekinių sparnų - galinis aptakas „F SPORT“ vidaus dizaino elementai - sportiniai perforuoti pedalai ir atrama kojoms - užrašai ant priekinių ir galinių durelių slenksčių apsauginių plokštelių - perforuotos odos pavarų perjungimo svirtelė - perforuotos odos vairas „F SPORT“ odiniai apmušalai su aliuminio intarpais Vėdinamos priekinės sėdynės su 16 padėčių nustatymo ir atminties funkcija vairuotojui ir 10 padėčių nustatymo funkcija priekiniam keleiviui Elektra pakeliama ir nuleidžiama galinio lango užuolaidėlė nuo saulės Priekiniai ir galiniai pagalbiniai statymo jutikliai

PAGRINDINĖS YPATYBĖS (papildančios „F SPORT“ komplektaciją) 12,3 colio standžiojo disko (HDD) navigacijos sistema su padalintuoju ekranu 835 W, 10 kanalų, 17 garsiakalbių garso sistema „Mark Levinson® Premium Surround“ su DVD leistuvu Nematomų zonų stebėsenos sistema Rakto kortelė Projekcinis ekranas (HUD) Šildomas perforuotos odos vairas „Lexus Night View“ sistema su artimųjų infraraudonųjų spindulių kameromis ir ekranu (tik „GS 450h“) Priešavarinės saugos sistema (PCS) su adaptyviąją greičio palaikymo sistema (ACC) Automatinė bagažinės dangčio pritraukimo sistema (švelnus uždarymas)

GAMYKLOS PARINKTYS - 8 colių standžiojo disko (HDD) navigacijos sistema - 12,3 colio standžiojo disko (HDD) navigacijos sistema su padalintuoju ekranu 835 W, 10 kanalų, 17 garsiakalbių garso sistema „Mark Levinson® Premium Surround“ su DVD leistuvu

KOMPLEKTACIOS IR GAMYKLOS PARINKTYS

67


„F SPORT“ IŠORĖ

„F SPORT“ 19 COLIŲ LENGVOJO LYDINIO RATLANKIAI Ant ištaigingų „F SPORT“ dizaino 19 colių lengvojo lydinio ratlankių montuojamos itin žemo profilio padangos – 235/40 priekyje ir 265/35 gale, kurios užtikrina išskirtinį sukibimą posūkiuose. 356 mm skersmens 2 dalių priekiniai stabdžių diskai garantuoja išskirtinę stabdymo galią.

IŠSKIRTINIS PRIEKINIS BUFERIS IR GROTELĖS Savitomis bičių korio grotelėmis ir išskirtiniu buferiu dėmesį atkreipiantis „F SPORT“ modelių priekis perteikia drąsaus ir kategoriško dizaino sampratą. Gilesnėje apatinėje dalyje montuojamas vientisas aptakas, kurį papildo dvejos atskiros grotelės su išoriniu tinklu.

68

„F SPORT“

„F SPORT“ ŽENKLAS Nepaisant „F SPORT“ ženklo diskretiškumo, jis yra išties išskirtinis, nes atspindi automobilių sporto įkvėptą dizainą ir primena „Lexus LFA“ superautomobilį.

„F SPORT“ GALINIS APTAKAS IR BUFERIS Galinis aptakas ir vientisas buferio aptakas padidina prispaudimo jėgą ir aerodinaminį efektyvumą, kad užtikrintų nepaprastą valdymo stabilumą. Nepaisant to, kad visiškai hibridinio ir benzininio modelių dizainas šiek tiek skiriasi, abiejų variantų „F SPORT“ išorė papildoma dinamišku stiliumi.


„F SPORT“ VIDUS

ALIUMINIO INTARPAI Šlifuoto aliuminio intarpai puikiai papildo sportinio stiliaus perforuotus pedalus, slenksčių apsaugos plokšteles ir kitus „F SPORT“ vidaus apdailos elementus.

„F SPORT“ VAIRAS Prisilieskite prie perforuota oda aptraukto vairo su „F SPORT“ ženklu ir iškart pajusite nepaaiškinamą sąsają su šiuo itin gerų ypatybių sedanu.

PERFORUOTI SPORTINIAI PEDALAI Naujojo „GS F SPORT“ perforuoti aliuminio pedalai atspindi automobilių sporto dizaino palikimą. ie yra nepaprastai jautrūs ir neleidžia kojai nuo jų nuslysti.

IŠSKIRTINĖS DURELIŲ SLENKSČIŲ APSAUGOS PLOKŠTELĖS Šlifuoto aliuminio priekines ir galines durelių slenksčių apsaugos plokšteles puošia prabangus juodos spalvos „Lexus“ ženklas.

„F SPORT“ PAVARŲ SVIRTELĖ Perforuota oda aptrauktos „F SPORT“ pavarų svirtelės dizainas atitinka vairo, kad sukurtų darnų sportinio stiliaus pojūtį.

„F SPORT“ ODINIAI APMUŠALAI Naujasis odos dizainas su deimantų formos intarpais sukurtas tik „F SPORT“ modeliui. Energingas granato raudonis yra būdingas „F SPORT“ vidaus spalvos motyvas, o visi „F SPORT“ modeliai išsiskiria juodos spalvos stogo apmušalais.

„F SPORT“

69


AKSESUARAI

PRABANGUS SLIDŽIŲ IR SNIEGLENČIŲ LAIKIKLIS Rakinamas laikiklis užtikrina patikimą iki šešių slidžių porų arba keturių snieglenčių gabenimą. Laikiklio atramą galima patogiai atrakinti ir nuleisti per stogo skersinius prie automobilio šono, kad lengviau pakrautumėte ir iškrautumėte savo įrangą.

70

AKSESUARAI

VAIKIŠKA KĖDUTĖ „DUO PLUS“ SU TVIRTINIMO SISTEMA „ISOFIX“ Maksimalus saugumas vaikams nuo 9 mėnesių iki 4 metų amžiaus (maždaug 9–18 kg svorio). Galinės sėdynės „ISOFIX“ strypuose fiksuojama kėdutė tvirtinama tiesiai prie automobilio kėbulo, o tvirtinimas viršutiniu diržu neleidžia jai virsti į priekį. Dideli šoniniai sparnai su minkštu užpildu suteikia papildomą apsaugą nuo šoninio smūgio.

VILKIMO KABLYS GS tvirtumas ir stabilumas puikiai dera su vilkimo kabliu, skirtu vilkti, pavyzdžiui, žirgo vežimėlį, laivelį ar namelį ant ratų? Galite pasirinkti stacionarų, nuimamą ar įtraukiamą kablį ir 7 arba 13 kontaktų jungiamųjų laidų komplektus.

BAGAŽO KILIMĖLIS „Lexus“ bagažo skyriaus kilimėlis užtikrina itin gerą kiliminės dangos apsaugą nuo purvo ir nešvarumų. is pagamintas iš storos gumos su neslidžiu paviršiumi ir pakeltais kraštais, todėl puikiai tinka sudėti tokius daiktus, kaip laisvalaikio batai, sportinė apranga ir vaikų reikmenys.

LENGVAI FIKSUOJAMAS DVIRAČIŲ LAIKIKLIS Tai lengvas rakinamas konstrukcijos „Easy Click“ laikiklis dviem dviračiams, kurį galima pakreipti, norint pasiekti bagažo skyrių, ir sulankstyti, norint padėti saugojimui. Šis laikiklis gaminamas su integruotais žibintais ir valstybinio registracijos numerio laikikliu, todėl jį galima pritvirtinti nenaudojant vilkimo kablio.

Dėl viso aksesuarų asortimento kreipkitės į vietinę „Lexus“ atstovybę.


19 COLIŲ LENGVOJO LYDINIO RATLANKIAI Šie lenktynių įkvėpti 19 colių kaltinio lengvojo lydinio ratlankiai sukurti siekiant pagerinti GS važiavimo savybes bei sportinę išvaizdą.

AKSESUARAI

71


VIDAUS SPALVOS TEKSTILĖS APMUŠALAI A. „Black“

B. „Ivory“

ODOS APMUŠALAI C. „Black“

D. „Ivory“

E. „Light Grey“

F. „Saddle Tan“

I. „Topaz Brown“

. „Garnet Red“

„F SPORT“ ODOS APMUŠALAI G. „Black“

H. „Ivory“

INTARPAI K. uoda (blizgi apdaila) L. Aliuminio („F SPORT“)

72

VIDAUS SPALVOS


E/K

J/L VIDAUS SPALVOS

73


VIDAUS SPALVOS PUSIAU ANILINĖS ODOS APMUŠALAI A. „Black“ B. „Ivory“

C. „Saddle Tan“

MEDŽIO INTARPAI E. uodmedis F. Riešutmedis (blizganti apdaila) (matinė apdaila)

G. Bambukas (matinė apdaila)

D. „Topaz Brown“

A/G

B/F 74

VIDAUS SPALVOS


D/E

C/E VIDAUS SPALVOS

75


IŠORĖS SPALVOS „WHITE PEARL“ (077 CS)

„SONIC SILVER“ (12)

„BLACK“ (212 S)*

„STARLIGHT BLACK“ (217 GF)

„MERCURY GREY“ (1H9 MC)

„DARK OPAL“ (214 MC)**

76

IŠORĖS SPALVOS


„CRIMSON RED“ (3S8 GF)

„SAND ECRU“ (4U7 ME)

„METEOR BLUE“ (8W3 MM)

„MIDNIGHT BLUE“ (8V3 MC)

„SIENNA BROWN“ (4V3 MM)

*Matinė spalva **Tik „GS 450h“ Atkreipkite dėmesį, jog „F SPORT“ modeliai galimi tik „White Pearl“, „Sonic Silver“, „Crimson Red“, „Black“ ir „Mercury Grey“ spalvų.

IŠORĖS SPALVOS

77


EKSPLOATAVIMO PATIRTIS

Siekdami pasirūpinti ūsų „Lexus“ automobiliu, mes siekiame rūpintis umis. Visi „Lexus“ techninės priežiūros komandos nariai pasiryžę panaudoti savo technines žinias tam, kad galėtų ums užtikrinti aukščiausios kokybės aptarnavimą. Tai apima visus paslaugos aspektus, nes aukščiausia kokybė nėra mums vien tik tikslas; tai mūsų aistra.

JŪSŲ „LEXUS“ PRIEŽIŪRA „LEXUS“ TECHNINIO APTARNAVIMO CENTRAS „Lexus“ techninio aptarnavimo centro tikslas – suteikti „Lexus“ automobilio savininkui galimybę, kad jo automobiliu rūpintųsi aukščiausio lygio technikos žinovai, kurie užtikrintų pačias profesionaliausias paslaugas. PROFESIONALI PRIEŽIŪRA Mes rekomenduojame ūsų automobilį prižiūrėti įgaliotose „Lexus“ remonto dirbtuvėse. Visi mūsų atestuoti diagnostikos specialistai nuolat tobulinasi „Lexus“ techninės, inžinerinės ir aptarnavimo srityse. APLINKA Siekiant sumažinti aplinkos užterštumą, visos panaudotos detalės yra surenkamos ir perdirbamos pakartotinai, net ir oro kondicionavimo sistemos skystis. Be to, mes nuolat tobuliname atitarnavusių „Lexus“ automobilių ardymo technologijas ir siekiame, kad išardomuose automobiliuose būtų kuo mažiau detalių, kurių neįmanoma perdirbti ir pakartotinai panaudoti. SENŲ AUTOMOBILIŲ UTILIZAVIMAS „Lexus“ automobilių savininkai turi galimybę pasinaudoti nauju senų automobilių grąžinimo gamintojui būdu.

78

EKSPLOATAVIMO PATIRTIS

GARANTIJOS HIBRIDINIAI „LEXUS“ MODELIAI VISIEMS AUTOMOBILIAMS VISAPUSIŠKA 3 METŲ GARANTIA Tai garantija, kuri suteikiama galimiems su gamyba ar surinkimu susijusiems defektams automobilį eksploatuojant įprastomis sąlygomis. Ši garantija galioja trejus metus arba 100 000 km, priklausomai nuo to, kuri sąlyga įsigalioja anksčiau, be ridos apribojimų pirmaisiais eksploatacijos metais.

5 METŲ GARANTIA HIBRIDINĖS SISTEMOS KOMPONENTAMS Tam tikriems hibridinių modelių pavaros sistemos komponentams taikoma penkerių metų arba 100 000 km garantija, priklausomai nuo, kuri sąlyga įsigalioja anksčiau. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į vietinę „Lexus“ atstovybę. JUDĖJIMO LAISVĖ

3 METŲ GARANTIA KĖBULO PAVIRŠIAUS KOROZIAI IR DAŽŲ KOKYBEI Ši garantija galioja ūsų automobilio dažymo ir rūdžių atsiradimo defektams bet kurioje dažytoje kėbulo vietoje, kurie gali atsirasti dėl nekokybiškų medžiagų ar technologinio proceso pažeidimų. Šiai garantijai netaikomi jokie ridos apribojimai. 12 METŲ KOROZIOS GARANTIA Ši 12 metų garantija suteikiama kiauryminei kėbulo korozijai (iš vidaus į išorę), kuri gali atsirasti dėl medžiagų ar gamybos defektų; garantijai netaikomi ridos apribojimai. Ši garantija perduodama vėlesniems savininkams.

Norime, kad be jokių rūpesčių galėtumėte mėgautis „Lexus“ automobilio vairavimu visoje Europoje, todėl siūlome „Lexus Euro Assistance 24“* techninės pagalbos programą, kuri galioja trejus pirmuosius metus nuo automobilio įsigijimo. Ši programa suteikia ums judėjimo laisvę, todėl galite vykti visur, kur panorėję. eigu dėl kokios nors priežasties nebegalėtumėte važiuoti savuoju „Lexus“, neabejojame, kad „Lexus Euro Assistance 24“ rastų ums tinkamiausią išeitį, pvz., nutemptų ūsų automobilį iki artimiausių remonto dirbtuvių ar pasirūpintų ūsų nakvyne viešbutyje. *Atskirose valstybėse sąlygos gali skirtis. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į vietinę „Lexus“ atstovybę.


NAUASIS GS

NAUASIS GS

Galingas pasikeitimas

NAUASIS GS ei norite sužinoti daugiau apie naująjį GS, kreipkitės į artimiausią „Lexus“ atstovybę arba apsilankykite mūsų interneto svetainėje. www.naujasisgs.lt

©

2012. „Lexus Europe*“ pasilieka teisę keisti informaciją ir techninius duomenis šiame leidinyje be įspėjimo. Įranga ir jos aprašymai įvairiose rinkose gali skirtis, kad įranga atitiktų vietinės rinkos reikalavimus ir poreikius. Išsamesnės informacijos, įskaitant informacijos pasikeitimus, teiraukitės vietinėje „Lexus“ atstovybėje. Pastaba: šioje brošiūroje pavaizduoti automobiliai ir pateikti techniniai duomenys gali skirtis nuo ūsų gyvenamoje vietoje parduodamų modelių ir įrangos. Tikra automobilio kėbulo spalva gali šiek tiek skirtis nuo brošiūroje pateikiamų spalvų. Išsamesnės informacijos ieškokite mūsų interneto svetainėje www.lexus.lt Aplinkos apsauga – vienas pagrindinių „Lexus“ prioritetų. Mes imamės visų priemonių siekdami užtikrinti, kad savo eksploatacijos metu – nuo pat automobilio sukūrimo, gamybos, pateikimo rinkai iki pardavimo, aptarnavimo ir utilizavimo – automobilių daroma aplinkai žala būtų kuo mažesnė. Atstovybės darbuotojai mielai suteiks daugiau informacijos apie reikalavimus atitarnavusiems automobiliams. * „Lexus Europe“ yra „Toyota Motor Europe NV/SA“ skyrius. Išspausdinta Europoje, 2012 m. vasario mėn.

Daugiau informacijos apie GS internete galite rasti naršydami savo mobiliuoju telefonu.

10376 - GS NG Model Combined_LIT_150dpi_150dpi  

NAUJASIS GS Galingas pasikeitimas VADOVAUJANTYSIS GS INŽINIERIUS YOSHIHIKO KANAMORI www.lexus.lt 03 04 05 06 07 08 09 10 VISIŠKAI HIBRIDINIS...

10376 - GS NG Model Combined_LIT_150dpi_150dpi  

NAUJASIS GS Galingas pasikeitimas VADOVAUJANTYSIS GS INŽINIERIUS YOSHIHIKO KANAMORI www.lexus.lt 03 04 05 06 07 08 09 10 VISIŠKAI HIBRIDINIS...

Advertisement