Page 1

UUS CT 200h

UUS CT 200h Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid

TESTIGE UUT CT 200h-d PROOVISÕIDUL Ainus viis, kuidas Lexuse autode erilisust tõeliselt mõista saab, on ise seda proovida. Võtke ühendust lähima Lexuse volitatud edasimüüjaga ja registreeruge CT 200h proovisõidule.

© 2011 Lexus Europe* jätab endale õiguse muuta eelnevalt teavitamata kõiki tehnilistes andmetes sisalduvaid näitajaid ja varustust. Tehnilistes andmetes sisalduvad näitajad ja varustus võivad erineda ka kohalike tingimuste ja nõuete tõttu. Üksikasjalikku teavet teie regioonis nõutavate tehniliste näitajate kohta palume küsida Lexuse kohalikust volitatud müügiesindusest. Märkus: brošüüris kujutatud sõidukid ja tehnilised andmed võivad erineda neist mudeleist ja seadmetest, mida pakutakse teie regioonis. Sõiduki tegelik värvus võib veidi erineda brošüüris olevatel fotodel kujutatud värvusest. Lisateabe saamiseks palume külastada meie veebilehte www.lexus.ee Üks Lexuse prioriteetidest on hoolitsus keskkonna eest. Me rakendame mitmeid erinevaid meetmeid, tagamaks, et meie sõidukid keskkonda kogu oma elutsükli vältel – disainist tootmiseni, müügist hoolduseni kuni kasutusea lõpuni – võimalikult vähe koormaksid. Kohalikud müügiesindajad annavad teile vanu sõidukeid puudutavate nõuete kohta meelsasti lisateavet. * Lexus Europe on Toyota Motor Europe NV/SA tütarettevõte.

www.lexus.ee

Trükitud Euroopas, veebruar 2011


UUS CT 200h Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid L-finesse’i disain ja aerodünaamika Lexuse hübriidajam Täiuslik sõidudünaamika Kahetasandiline juhtimiskeskus, elegants ja luksuslikkus Sportlik nõtkus Aktiiv- ja passiivohutus Kvaliteet ja jätkusuutlik tootmine

04–07 08–15 16–25 26–27 28–39 40–41 42–45 46–49

www.lexus.ee


„Tänu elegantsele disainile ja oma klassi parimatele keskkonnanäitajatele on CT 200h täiesti uut tüüpi auto, mille heitkogus ja kütusekulu on erakordselt väikesed. Esimese luksusliku kompaktklassi täishübriidina maailmas pakub see revolutsiooniline Lexuse mudel suurepärast kombinatsiooni sujuvast dünaamilisest juhitavusest ja ennenägematust stiilsusest.” OSAMU SADAKATA, CT 200h PEAINSENER


ALUSTAGE VAIKSET REVOLUTSIOONI MAAILMA ESIMENE LUKSUSLIK KOMPAKTKLASSI TÄISHÜBRIID Uus CT 200h on tulevikku vaatavale juhile mõeldud murranguline auto. Selles kaunis viieukselises Lexuses, mis ammutab oma jõu Lexuse hübriidajamilt (Lexus Hybrid Drive), on tipptehnoloogilise täishübriidse ajami sõiduomadused ühendatud maailmatasemel heitkoguse ja kütusesäästlikkusega. Sõiduki CO2heide algab 87 g/km ja kütusekulu 100 km kohta 3,8 liitrist. Rõhutades sõiduki keskkonnaalast liidripositsiooni, sõidab uus CT 200h elektrisõiduki (EV) režiimil peaaegu hääletult, kütust kasutamata ja täiesti heitmevabalt. õulise ja hästi juhitava auto salong väljendab igas pisiasjas kvaliteeti, mugavust ja uuenduslikkust, mille poolest Lexus tuntud on.


PAISTKE SILMA TÄISHÜBRIIDNE JÕUD, LEXUSE ELEGANTS CT 200h luksuslik kompaktklassi täishübriid on loodud keskkonnateadlikele inimestele, kes siiski ei soovi kvaliteedis järeleandmisi teha. Nii ühendabki see auto erutaval ja uuel moel täishübriidse ajami sõiduomadused Lexuse stiilsusega. Tänu elegantsele pikale katusejoonele, toekale hoiakule ja uuenduslikule, sõidukit ümbritsevaid õhuvoolusid optimeerivale disainile on CT 200h Lexuse L-finesse’i disainifilosoofia kehastus. Ükskõik, millise nurga alt ka ei vaataks, paistab CT 200h julgem ja jõulisem kui ükski teine Lexus enne teda. Auto sportlikus juhitsoonis satub juht justkui mugavasse embusesse ning rahulik salong on harmoonilises kooskõlas kõrgetasemelise tehnoloogiaga, moodustades ainulaadselt elegantse ruumi.


RAHUMEELNE SÕIT KLASSI PARIM AERODÜNAAMILISUS CT 200h eksimatult äratuntav nõtke kuju räägib sellest, et auto pole üksnes vaikne, vaid ka ülitäpselt ja kindlalt juhitav. CT 200h voolujooneline profiil, pikk katusejoon, kitsenevad küljed ja skulptuursed kaitserauad moodustavad üheskoos oma klassi parimate aerodünaamiliste omadustega kere, mille õhutakistustegur on kõigest 0,28. See ei vähenda mitte üksnes kütusekulu, vaid ka tuulemüra. Parema aerodünaamilisuse saavutamiseks on rakendatud arvukaid nutikaid lahendusi: vaadake vaid auto peaaegu siledat kerealust, tagumisi difuusoreid, mis juhivad õhuvoogusid senisest paremini, aga ka tagaakent koos tiivakestega, mis vähendavad õhukeeriseid veelgi.


VÄLENDAGE KINDLAID A HOOGSAID MÕTTEID L-FINESSE’I DISAIN L-finesse, (L = leading-edge e tipptehnoloogiline) loomekeel, mis taandab keeruka vormi selle puhtaima olekuni ja mida rakendatakse CT 200h juures, võimaldab Lexuse konstruktoritel väljendada dünaamilisust nappide vahenditega ja osavalt – tulemuseks on autod, mille disain on ühtaegu julge, tulevikku vaatav ja elegantne. Ent selle uue kompaktauto vorm on oluliselt keerukam, kui esmapilgul paistab. Vaadake lähemalt ning teile paljastuvad omapärased kujunduselemendid: võimas ja resoluutne uus, autot ümbritsevate õhuvoogude mustrist inspireeritud radiaatorivõre ning Lexusele tüüpilised köiesilmust meenutava kujuga tagaaknad. Või uuenduslikud LED-esilaternad ja päevatuled, mille disainis peegeldub Lexuse noolepeakujuline tunnusjoon.


LEXUSE HÜBRIIDAAM – TROTSIDES HARUMUSPÄRAST

LEXUSE HÜBRIIDAJAM Uus CT 200h, luksuslik kompaktklassi täishübriid, pakub ühtaegu parimaid keskkonnanäitajaid ja erakordset sõidunaudingut. See on saanud võimalikuks tänu teise põlvkonna Lexuse hübriidajamile, milles on ühendatud uus, 1,8-liitrine Atkinsoni tsükliga bensiinimootor, võimas elektrimootor ja tipptehnoloogiline kompaktaku. Need laitmatus kooskõlas töötavad jõuallikad annavad kombineeritud tippvõimsuseks 136 DIN hj. Istuge uue CT 200h rooli ja te avastate peagi, missugust naudingut pakub selle dünaamiline juhitavus ja sujuv lineaarne kiirendus, samas kui klassi parim kütusesäästlikkus ja väike heitkogus teevad sellest sõiduki neile, kes soovivad vähendada oma mõju loodusressurssidele ja keskkonnale.

LEXUSE HÜBRIIDAAM

17


TÄISHÜBRIIDSE NUTIKUSE DEMONSTRATSIOON TÄISHÜBRIIDNE TEHNOLOOGIA, NULLHEITMETE VÕIMALIKKUS 2004. aastal tõi Lexus maailma ette Lexuse hübriidajami ning on tänaseni jäänud ainsaks luksusautode tootjaks, kes pakub täielikku hübriidsõidukite valikut. Eri autotootjate hübriidtehnoloogiad võivad siiski üsna erinevateks osutuda. Üldiselt on hübriidsõidukeid kahte tüüpi: mõõduka hübriidsüsteemi ja täishübriidsüsteemiga. Mõõduka hübriidsüsteemiga sõidukites on peamiseks jõuallikaks tavaliselt bensiini- või diiselmootor, samas kui elektrimootor pigem toetab seda. Täiustatud täishübriidse süsteemiga sõidukites, nagu CT 200h, töötavad sisepõlemismootor ja elektrimootor sujuvalt üheskoos. Kõik Lexuse hübriidsõidukid alustavad sõitu ainult elektrimootori toel ning suudavad liikuda EV- (elektrisõiduki) režiimil peaaegu kuulmatult ja heitmeteta. Kõik Lexuse hübriidsõidukid on täishübriidsed.


KUIDAS LEXUSE HÜBRIIDAAM TOIMIB?

KÄIVITAMINE, SÕIDU ALUSTAMINE Kui alustate sujuvat sõitu, toidab hübriidaku võimast elektrimootorit nii, et CT 200h on suuteline liikuma ainult elektrienergial kiirusel kuni 45 km/h. Sellise sõidu ajal liigub auto peaaegu hääletult, ei kasuta bensiini ega tekita heitmeid.

20

LEXUSE HÜBRIIDAAM

TAVASÕIT Kiirusel üle 45 km/h käivitatakse ka täiustatud bensiinimootor, mis töötab peaaegu kuuldamatult, ent saab vajaduse korral endiselt tuge elektrimootorilt. Tänu kahe võimsusallika laitmatule koostööle pakub CT 200h erakordset sõidumugavust – ning seda madala heitmetaseme ja väikese kütusekuluga.


TÄISKIIRENDUS Kiirendage jõuliselt ja 82 DIN hj elektrimootor tuleb 1,8-liitrisele bensiinimootorile momentaanselt appi. Seeläbi suureneb järsult pöördemoment, et tagada jõuline lineaarkiirendus täpselt siis, kui seda tarvis on.

AEGLUSTAMINE, PEATUMINE, PIDURDAMINE Aeglustamisel või seismajäämisel lülitub bensiinimootor välja ja heitgaaside hulk väheneb nullini. Kui pidurdate või võtate jala kiirenduspedaalilt, püüab regeneratiivne pidurdus kinni kineetilise energia, mis teistes autodes kaduma läheb. Veorataste kineetiline energia muudetakse elektrienergiaks ja salvestatakse hübriidakusse. See on üks põhjustest, miks Lexuse täishübriidne sõiduk ei vaja kunagi eraldi vooluvõrgust laadimist.

LEXUSE HÜBRIIDAAM

21


VÄLTIGE MÜRA, MUUTKE MAAILMA ECO- JA EV-REŽIIM: LÕÕGASTAVAD JA KESKKONNASÕBRALIKUD SÕIDUOMADUSED Keskkonsoolil asuva sõidurežiimi valitsaga saab CT 200h kergesti meeleolule vastavaks seadistada. Sujuvaks ja turvaliseks sõiduks sobivad ECO- ja NORMALrežiim: nende puhul kasutab auto bensiinimootorit suuremate kiiruste saavutamiseks ja elektrimootorit väikeste kiiruste ületamiseks, ECO-režiimil vähendatakse ökonoomsuse tagamiseks ka kliimaseadme võimsust. Valige EV- (elektrisõiduki) režiim ja Lexuse hübriidajam võimaldab sõita kiirusel kuni 45 km/h peaaegu hääletult, kütust kulutamata ja täiesti ilma CO2 ja NOX heitmeteta. EV-, ECO- ja NORMAL-režiimil on näidikute ja salongi valgus sinine ning ökosõidunäidik aitab lihvida sujuva sõidu tõhusust.


LEXUSE HÜBRIIDAAM

23


24

LEXUSE HÜBRIIDAAM


KIIRENDUS TOOB MUUTUSE SPORT-REŽIIM: ERUTAVAD SÕIDUOMADUSED Kui teid peaks valdama kihk jõulisema sõidustiili järele, valige SPORT-režiim ja CT 200h muudab kiirenduspedaali tundlikumaks, tõstes elektrimootori toitepinge 500 voldilt 650 voldini. Lisaks reguleerib SPORT-režiim ka elektrilise roolivõimendi, sõiduki stabiilsus- ja veojõukontrolli toimimist erksamaks. Kindlasti ei jää teil märkamata seegi, kuidas ökosõidunäidik muutub sisepõlemismootori kiirust edastavaks tahhomeetriks ning näidikute ja salongi senine valgustus asendub sportliku punasega.


TAUGE UUT VÕIMSUSE TASAKAALU TÄIUSLIK SÕIDUDÜNAAMIKA Uus CT 200h on dünaamiline ja nauditav sõiduk. Rooli istudes ei jää teile märkamata, kui hästi te selle kaunilt tasakaalustatud ja ülimalt erksa autoga ühte sulate. Tänu uskumatult tugevale kerele, madalale raskuskeskmele ja arvukatele alumiiniumist komponentidele reageerib sõiduk täpselt ja kontrollitult. Sportliku juhitavuse tagab topeltõõtsharkidega tagavedrustus, samas kui elektriline roolivõimendi lubab autot tundlikumalt ja täpsemalt kontrollida. Selleks, et teekond kulgeks turvaliselt ja meeldivalt, kuulub sõiduki stabiilsuskontroll standardvarustusse, samas kui võidusõidust inspireeritud efektiivsed amortisaatorid parandavad juhitavust ja mugavust veelgi.


30

KAHETASANDILINE UHTIMISKESKUS, ELEGANTS A LUKSUSLIKKUS


ALANDAGE HEITMEKOGUSEID, MITTE STANDARDEID ENNEOLEMATU ELEGANTS SALONGIS Oma rabavalt kauni ja täiustatud interjööriga tõuseb CT 200h elegantsi ja luksuslikkuse poolest kompaktautode klassis uuele tasemele. Madalal ja laitmatu paigutusega juhiistmel istudes ei saa jääda märkamatuks, kuidas auto juhtimiskeskus ümbritseb teid nii, et teie saate täielikult sõidule keskenduda; seejuures on salong ühtaegu avar ja õhurikas. Eesmised sportistmed pakuvad kurvides turvalist külgsuunalist tuge ning istmeraami nutikas kuju jätab tagaistmel reisijale rohkem jalaruumi. Kõik, mida te puudutate, räägib selgelt äratuntavast kvaliteedist: alates nahkkattega roolist kuni naha pehme puudutuseni, mis pakub meeldivat kontrasti kaunilt vormitud metalldetailidele. Ulatuslik heliisolatsioon, millest suur osa põhineb looduslikel materjalidel, muudab auto muljetavaldavalt vaikseks.


TÄHISTAME UUDSE LUKSUSLIKKUSE SÜNDI ELEKTROONILINE KLIIMASEADE, ESIISTMETE ELEKTRISOOJENDUS Selleks, et auto sisekliima oleks alati meeldiv, toob CT 200h tõhus kliimaseade õhu salongi vaikselt ja jaotab selle ühtlaselt, seejuures on salongi vasaku ja parema poole temperatuuri võimalik teineteisest sõltumatult reguleerida. CT 200h elektrooniline kliimaseade, mis saab toidet hübriidakult, võib töötada ka siis, kui mootor on välja lülitatud. See parandab oluliselt kütusesäästlikkust võrreldes mittehübriidsete autodega, mille kliimaseadme käitamiseks kasutatakse bensiini- või diiselmootorit. Teie tervise ja heaolu tagamiseks on õhk salongis filtreeritud, vähendamaks õhus sisalduvat õietolmu, tänavatolmu ja teistest autodest pärit tahmaosakesi. a veelgi mugavamaks talviseks sõiduks saab sõiduki esiistmed varustada elektriliste istmesoojendustega. Needki saavad toidet hübriidakult.


KAHETASANDILINE UHTIMISKESKUS, ELEGANTS A LUKSUSLIKKUS

33


INIMLIKU MÕÕTMEGA UHTIMINE KAHETASANDILINE JUHTIMISKESKUS, REMOTE TOUCH CT 200h kaunilt viimistletud armatuurlaud on jagatud kaheks teineteisest selgelt eristuvaks tsooniks. Ülemises näidikute tsoonis paikneb 7-tolline armatuurlauast avanev LCD-kuvar, mille asukoht võimaldab seda takistusteta ühe pilguga haarata. Alumine ehk tegevustsoon on kujundatud nii, et teil oleks võimalik igasuguse pingutuseta kasutada nii ergonoomilist käiguvalitsat kui ka Remote Touchi juhtseadist. Remote Touchi juhtseadis, mida on niisama hõlbus kasutada kui arvutihiirt, muudab suhtluse Mark Levinson®-i või Panasonic®-u helisüsteemi, elektroonilise kliimaseadme ja täiskaart-navigatsioonisüsteemiga oluliselt lihtsamaks. Mugavuse suurendamiseks tõmbub ikooni lähedusse sattunud kursor automaatselt ikooni poole. Vajutage sisestusklahvi ENTER ja käsk on antud.


TEADKE OMA ASUKOHTA

LOOGILINE KÕVAKETTAGA NAVIGATSIOONISÜSTEEM Uue CT 200h lisavarustusse kuulub 40 GB kõvakettaga navigatsioonisüsteem, mis on praegu turul pakutavaist üks kiiremaid, täpsemaid ja loogilisemaid. Suure eristusvõimega 7-tollise täisvärvilise kuvari pilt on erakordselt selge, graafilised kujutised puhtad ja kergesti loetavad. Sihtkoha leidmiseks piisab, kui teatate süsteemile aadressi, salvestatud sihtkoha või huvipunkti, ning turvalisuse ja mugavuse tagamiseks saab kõike juhtida kas Remote Touchi juhtseadise või häälega. Neis riikides, mis toetavad dünaamilist teekonna juhtimissüsteemi (DRG)*, uuendab seade pidevalt liiklusandmeid, nagu ummikud ja liikluse aeglustumine, ning pakub välja alternatiivse marsruudi. * DRG teenus on saadaval neis riikides, kus on kasutusel RDS-raadiosüsteem. Sellisel juhul saab DRG andmebaasi teabe kätte liiklusinfo kanalilt.

36

KAHETASANDILINE UHTIMISKESKUS, ELEGANTS A LUKSUSLIKKUS


TÄIUSLIK HELI PANASONICU VÕI MARK LEVINSONI HELISÜSTEEM CT 200h mudelile saab tellida kas 6 või 10 kõlariga Panasonic®-u või 13 kõlariga Mark Levinson®-i helisüsteemi. Mõlemal Panasonic®-u süsteemil on bambusest kõlarimembraanid, mis parandavad heli kvaliteeti ja suurendavad seadme ökoloogilisust. Tippklassi kuuluv helisüsteem Mark Levinson® Premium Surround koosneb 13 kõlarist, mis on loodud täpselt CT 200h salongi akustiliste omaduste järgi. Süsteem edastab 7.1 kanaliga digitaalselt võimendatud ruumilist heli ja pakub tõelist kodukinoelamust, võimaldades nautida muusikat ja vaadata DVD-sid. Lisaks on kõigis CT 200h mudelites USB-pistmik multimeediaseadmete ühendamiseks, lisasisend ja 12 V pistikupesa.


KAHETASANDILINE UHTIMISKESKUS, ELEGANTS A LUKSUSLIKKUS

39


40

SPORTLIK NÕTKUS


KUUNDAGE ISE OMA RUUM NUTIKAS JA PAINDLIK PAKIRUUM CT 200h interjöör on ühtaegu ülimalt luksuslik ja väga praktiline. Kui kõik viis istet on vertikaalasendis, on pakiruumis mahtu 375 liitrit. Tänu hübriidaku nutikale paigutusele on tagumine pakiruum võrreldav teiste kompaktautode omaga ning sinna mahub kõigi autos reisijate pagas. Hinnalisematele esemetele, näiteks kaamerale või sülearvutile, on vaipkattega põranda all oma salalaegas. Tagumised istmed saab suhtes 60 : 40 kokku klappida või täiesti alla lasta – sel juhul tekib pakkidele 985 liitrit ruumi, mis sobib hästi suuremate esemete, nagu suuskade, lumelaua või jalgratta transportimiseks.


RADIKAALNE MÕTLEMINE KOKKUPÕRKE-EELNE OHUTUS Esimesena oma klassi autode seas on võimalik CT 200h varustada meie uuendusliku kokkupõrke-eelse ohutuspaketiga (PCS). Tuvastades millimeeterlaineradari abil sõiduki ette jäävaid objekte ja kombineerides saadud teavet reaalajas sõiduki dünaamikat puudutavate andmetega, hindab PCSi juhtplokk pidevalt kokkupõrkeriski. Kui juhtplokk leiab, et kokkupõrkerisk on suur, annab ta sellest juhile märku ning äratab piduriabi, mis piduripedaalile vajutamisel maksimeerib pidurirõhu rataste töösilindrites. uhul, kui kokkupõrge näib siiski vältimatu, rakendab PCS kokkupõrkeeelsed pidurid, mis aitavad kokkupõrkel tekkivat löögijõudu vähendada. a lõpuks aktiveerib PCS kokkupõrke-eelse turvavöösüsteemi, mis tõmbab esiistmete turvavööd hetk enne kokkupõrget pingule.


VAIKNE ÕUD OMA KLASSI PARIMAD TURVALISUSE NÄITAJAD Löögijõudu summutava kerekonstruktsiooniga CT 200h on sõidul erakordselt ohutu ning vastab ka kõige rangematele ohutusnõuetele. Tänu sellele, et eelispidurduse tehnoloogia kuulub sõiduki standardvarustusse, toimivad elektrooniliselt juhitavad pidurid ja regenereerimine koos arvukate aktiivohutuse tehnoloogiatega, sh mitteblokeeruvad pidurid, piduriabi, veojõukontroll ja sõiduki stabiilsuskontroll. Kaheksa turvapadjaga auto andurid reageerivad kokkupõrke intensiivsusele, aktiveerides kaheastmelised juhi ja kõrvalistuja turvapadjad ja eesmised külgturvapadjad. uhi ja kõrvalistuja vigastusi aitavad vähendada põlveturvapadjad ning turvakardinad kaitsevad ukse kõrval istujaid nii esi- kui ka tagaistmel. Täiendavat turvalisust pakuvad lülisambavigastuste eest kaitsvad istmed, mis aitavad tagant otsasõidu korral vähendada kaela kontrollimatut liikumist.


VIIMSE DETAILINI LEXUS AUHINNATUD KVALITEET CT 200h mudelis on kõik kvaliteetne: laitmatult viimistletud nahk, jätkusuutlikest istandustest pärit kauni süümustriga puidust dekoorliistud, veatu värvkate, mis särab erksamalt ja kauem kui ühelgi teisel kompaktautol. aapanis Kyushu tehases toodetav CT 200h paistab silma oma perfektsuse ja viimistletusega. Sõidukit valmistavad kõrgelt kvalifitseeritud töötajad, nende tegevusel hoiavad silma peal Lexuse meistrid, kelle ülesanne on veenduda, et kvaliteet vastab kogu tootmisprotsessi vältel Lexuse auhindu pälvinud kvaliteedistandarditele. Iga valminud sõidukit katsetatakse Lexuse nn vaikses kuplis kontrollimaks, kas see liigub sujuvalt ja hääletult, ning alles seejärel läbib sõiduk lõpliku ja kõikehõlmava proovisõidu.


VEENDUMUSEST SÜNDINUD VÄIKSEM KESKKONNAMÕJU Lisaks sellele, et CT 200h on varustatud oma klassi puhtaima ja tõhusaima jõuülekandega, on tema loomisel peetud silmas ka keskkonnamõjude vähendamist. Sõidukis on laialdaselt kasutatud bioloogilistest allikatest pärit materjale. Esmakordselt on Lexuse pakiruumi vooderdised valmistatud nn ökoloogilisest plastist, mis sisaldab 30% suhkruroost saadud orgaanilist materjali, samas kui viimistlusmaterjalide valikusse kuulub ka kohalik kiiresti kasvav bambus. Kasutusea lõppedes on taaskasutatav 85% autost, sealhulgas hübriidaku. Tootmise korraldamisel on rakendatud Lexuse maailmakuulsaid kulusäästliku tootmise meetodeid, mis tähendab, et jäätmekoguseid on vähendatud võimaliku piirini. Iga päev puhastab tehase veepuhastusjaam kuni 4000 tonni vett, enne kui selle tagasi ökosüsteemi suunab.


TEHNOLOOGIA A TEHNILISED ANDMED Täishübriidtehnoloogia Dünaamika ja aktiivohutus Passiivohutus Välisdisain Salongidisain Heli-, side- ja infosüsteemid Tehnilised andmed Standardvarustus Mudelite varustus Mudelid, lisavarustus ja paketid Tarvikud Salongivärvid Välisvärvid Omanikukogemus

52–53 54–55 56–57 58–59 60–61 62–63 64–65 66 67 68–69 70–71 72–75 76–77 78–79


TÄISHÜBRIIDTEHNOLOOGIA

1,8-LIITRINE NELJASILINDRILINE BENSIINIMOOTOR Seiskamis- ja käivitussüsteemi, heitgaaside soojusenergia taaskasutuse ja nutika muutuva klapiajastusega Atkinsoni tsükliga ülisujuvalt töötav bensiinimootor on erakordselt kütusesäästlik ja väga madala heitmete tasemega.

Selleks, et autosõit kulgeks võimalikult ladusalt ja CO2 heitmete tase võiks alata nii madalalt kui 87 g/km, kuuluvad CT 200h varustusse laitmatus kooskõlas toimivad ülitõhus 1,8-liitrine bensiinimootor, võimas elektrimootor, jõuline kompaktaku, sujuv hübriidülekanne ja võimsuse juhtseade.

HÜBRIIDJÕUÜLEKANNE Lexuse hübriidajami elektrimootor/generaator ja pöördemomendi jaotuskeskus paiknevad hübriidjõuülekande korpuses. Siin ühendatakse astmeteta ülekandega kaks täishübriidse ajami liikumapanevat jõudu – elektri- ja bensiinimootor –, et sõit kulgeks võimalikult sujuvalt.


SUURE VÕIMSUSEGA ELEKTRIMOOTOR Kui soovite kiirendada, lisab 82 DIN hj elektrimootor bensiinimootorile jõudlust, ent on ainsaks jõuallikaks EV(elektrisõiduki) režiimil. Mootor, mis suudab arendada kuni 207 Nm hetkelist lineaarset pöördemomenti, on palju jõulisem kui mõõduka hübriidsüsteemiga sõidukitel.

VÕIMSUSE JUHTSEADE Mootoriruumi paigutatud täiesti uut tüüpi võimsuse juhtseade on Lexuse hübriidajami aju, mis juhib sõiduki võimsusressursside jaotumist ja tagab igal hetkel optimaalse kasuteguri.

HEITGAASIDE SOOJUSENERGIA TAASKASUTUS See kompaktne seade aitab 1,8-liitrist bensiinimootorit kiiremini üles soojendada. Asudes väljalasketorustikus katalüüsmuunduri ja summuti vahel, võimaldab see bensiinimootoril jahedama ilmaga varem ja sagedamini välja lülituda, tänu millele väheneb kütusekulu ja heitgaaside hulk.

TÄNAPÄEVANE KOMPAKTAKU Lexuse hübriidajami üheks osaks on võimas 202 V nikkel-metallhüdriidaku, mida juhitakse keeruka energiahaldustarkvara abil. Salongi ruumikuse säästmiseks pakiruumi alla paigutatud aku saab oma laengu pidevalt sõiduki töö käigus ega vaja välist laadimist.

REGENERATIIVNE PIDURDAMINE Elektrimootor toimib eriti pidurdamisel, ent ka rahuliku sõidu ajal võimsa generaatorina, muundades veorataste kineetilise energia elektrienergiaks. Seeläbi laetakse hübriidakut tulevaseks kasutamiseks, näiteks kui soovite jõuliselt kiirendada või elektrisõiduki režiimil sõita.

SÕIDUREŽIIMI VALITS CT 200h-l on neli erinevat sõidurežiimi. EV-režiimil liigub auto kuuldamatult ja täiesti heitmevabalt üksnes elektrienergial. ECO- ja NORMAL-režiimil töötavad bensiini- ja elektrimootor üheskoos, et sõit kulgeks kiiresti, ent pingevabalt. SPORT-režiim pakub aga jõulisemat sõiduelamust.

TÄISHÜBRIIDTEHNOLOOGIA

53


DÜNAAMIKA A AKTIIVOHUTUS

AERODÜNAAMIKA CT 200h-l on suurepärased aerodünaamilised omadused, seda tänu auto madalale mootorikattele, pikale katusejoonele ning tagaspoileritele, difuusoritele ja tiivakestele. Pilk selle läbimurdelise kompaktauto põhja alla paljastab veelgi enam: seal paistavad aerodünaamilised mootori- ja kütusepaagi katted ning surfilauda meenutavad ribid, mis kõik suurendavad sõiduki stabiilsust. Selline tähelepanu detailidele ei paranda üksnes auto dünaamilisi sõiduomadusi ja juhitavust, vaid vähendab ka kütusekulu ja tuulemüra.

TOPELTÕÕTSHARKVEDRUSTUS TAGA Spetsiaalselt CT 200h tarvis loodud pikihoobadega topeltõõtshark-tagavedrustus hoiab auto kindlalt teel, muudab selle kurvides erksaks ja sirgel teel erakordselt stabiilseks. Ehkki seda on keerukam valmistada kui küünalvedrustust, jätab vedrustuse kompaktne konstruktsioon pakiruumi palju rohkem avarust. Lisaks on esi- ja tagaratastele saadaval ka efektiivsed erilahendusega amortisaatorid. Need summutavad väiksemagi vibratsiooni, suurendavad sõidumugavust ja tekitavad täpsema juhitavuse tunde.


NÕLVALTSTARDI ABI Nõlvaltstardi abi hoiab pidurirõhku, takistades CT 200h-l tagasiveeremast, kui auto peab kallakult liikuma hakkama. Lisaks juhi lisatöö vähendamisele minimeerib nõlvaltstardi abi libedal kallakpinnal ka rataste kaapimise tõenäosust.

ELEKTROONILINE PIDURDUSJÕU JAOTUS / PIDURIABI Elektrooniline pidurdusjõu jaotus toimib koostöös mitteblokeeruvate piduritega tagamaks, et igale rattale rakendub teepinna tingimustele vastav optimaalne pidurdusjõud. Piduriabi hakkab toimima äkkpidurduse ajal ning suurendab vajaduse korral pidurdusjõudu.

VEOJÕUKONTROLL (TRC) TRC suurendab CT 200h rataste kontakti teepinnaga, kui auto hakkab liikuma või kiirendab ebatasasel või libedal teel. Niipea, kui kontroll tuvastab rataste kaapimise, rakendab see korrigeerivaid meetmeid, säilitades seeläbi juhitavuse.

SÕIDUKI STABIILSUSKONTROLL (VSC) VSC aitab vältida kontrolli kaotamist sõiduki üle, seda eriti järskudes kurvides või kui üks ratastest kaotab haarduvuse teepinnaga. Pidurite selektiivse rakendamise ja/või võimsuse vähendamisega üritatakse taastada sõiduki suunastabiilsus.

„

„

„ Lisavarustus

KOKKUPÕRKE-EELNE OHUTUS (PCS) PCS arvutab millimeeterlaineradari ja pardaarvuti abil välja võimaliku kokkupõrkeohu. Kui oht on suur, teavitab süsteem sellest audiovisuaalsete signaalidega juhti ning äratab piduriabi. Kui kokkupõrge on vältimatu, rakendab PCS pidureid ja pingutab eesmised turvavööd.

KOHANDUV PÜSIKIIRUSE HOIDJA (ACC) ACC, mis kasutab PCSi radarit, hoiab CT 200h ja ees sõitva sõiduki vahel määratud vahemaad, seda isegi juhul, kui eessõitja kiirus muutub. Kui tee on vaba, taastab ACC automaatselt eelseadistatud sõidukiiruse.

DÜNAAMIKA A AKTIIVOHUTUS

55


PASSIIVOHUTUS

TURVAKERE Selleks, et CT 200h oleks veelgi ohutum, on sõidukil erakordselt vastupidav turvakere. Auto peamised piilarid on spetsiaalselt tugevdatud eriterasega, et kõigis strateegiliselt olulistes paikades oleks kokkupõrke hetkel deformatsioon vähim. Kägardustsoonid ees ja taga summutavad kokkupõrkeenergia, sama funktsiooni täidab ka kokkupõrke korral kokku vajuv roolisammas.

KAHEKSA TURVAPATJA CT 200h on varustatud kaheksa turvapadja ja eesmiste turvavööde eelpingutitega. Kokkupõrke korral aktiveerib passiivse turvavarustuse juhtplokk löögiandurite teabele vastavalt eesmised kaheastmelised juhi ja kõrvalistuja turvapadjad

ning küljeturvapadjad. Lisaks aitavad juhi ja kõrvalistuja vigastusi vähendada põlveturvapadjad ning turvakardinad katavad täies ulatuses küljeaknad.


KAITSE KÜLGKOKKUPÕRKE KORRAL Kõik sõidukis viibijad on külgkokkupõrgete eest hästi kaitstud. Tugevdatud A- ja B-piilarid (tuuleklaasi juures ja auto keskel), põrandatugevdused ning külgmised turvatalad takistavad kokkupõrkest põhjustatud löögienergia levikut reisijateni.

ENERGIAT SUMMUTAVAD MATERJALID Eesmises jalaruumis olevad padjandid toetavad pahkluid ning ustele on paigaldatud energiat summutavad materjalid, mis kaitsevad löögi korral vöö- ja kõhupiirkonda. Rikkalikult polsterdatud salongilagi vähendab aga kokkupõrkest põhjustatud peavigastusi.

KAELAVIGASTUSI VÄHENDAVA SÜSTEEMIGA ESIISTMED Esiistmete ja peatugede konstruktsioon piirab tagant otsasõidu korral kaela paindumist, vähendades seeläbi lülisambavigastuste ohtu. Tugevdatud külgraamid suruvad rindkere istme seljatoe vastu ning ettepoole asetatud peatoed toetavad pead veelgi tõhusamalt.

KAHEKAMBRILINE KÕRVALISTUJA TURVAPADI Kokkupõrkekatsed tõestavad, et kõrvalistuja liigub enne kontakti turvapadjaga juhist rohkem. Selleks, et turvapadi kokkupõrke korral kõrvalistuja ohutumalt kinni püüaks, on autosse paigaldatud uuenduslik kahekambriline turvapadi.

ISOFIXI LASTEISTME KINNITID CT 200h omanikud, kelle peres kasvab väike laps, oskavad kindlasti hinnata ISOFIXi istmekinnitite turvalisust. Nendega saab lapseistme kiiresti, ohutult ja kindlalt paigale kinnitada.

JALAKÄIJATE TURVALISUS CT 200h mootorikatte optimaalne kuju summutab jalakäijale otsasõidu korral löögienergiat tõhusamalt. Lisaks on klaasipuhastite piirkond kujundatud nii, et õnnetuse korral oleksid jalakäija vigastused vähimad.

PASSIIVOHUTUS

57


VÄLISDISAIN

KÜLJEPEEGLID Kompaktsetesse ja aerodünaamilistesse peeglikorpustesse on paigutatud suunatuled ja diskreetselt peidetud lombituled. Peeglid on elektriliselt reguleeritavad ja vajaduse korral ka soojendatavad.

58

VÄLISDISAIN

15-TOLLISED VALUVELJED Kerged ja kompaktsed 15-tollised valuveljed on loodud võimalikult aerodünaamilisena. Koos 195/65 R15 rehvidega vähendavad need veljed nii CO2 heitmeid kui ka kütusekulu.

„

16-TOLLISED VALUVELJED Suuremad, 16-tollised valuveljed koos 205/55 R16 rehvidega lisavad CT 200h mudelile tagasihoidlikku elegantsi. Laiemad veljed ja rehvid parandavad kontakti teepinnaga ja seeläbi ka veojõudu.

„

„

„

„

AUTOMAATSELT KERE VASTU PÖÖRATAVAD JA TUMENEVAD Küljepeegli korpuse saab kere vastu pöörata, mis võimaldab autol kitsastes kohtades ja parkimisel hõlpsamalt manööverdada ning vähendab peeglite vigastamise ohtu. Lisaks tumenevad peeglid automaatselt, tänu millele järelsõitjate esilaternad ei pimesta juhti.

VIHMATUNDLIKUD KLAASIPUHASTID Tahavaatepeegli kohale paigutatud andur tuvastab tuuleklaasi märgumise intensiivsuse. Klaasipuhastid rakenduvad kohe, kui andur leiab, et esiklaasil on puhastamiseks piisavalt vett.

17-TOLLISED VALUVELJED Dünaamilised, 215/45 R17 rehvidega 17-tollised valuveljed annavad autole sihikindla ja sportliku ilme. Valualumiiniumist veljed on ühtaegu tugevad ja kerged ning koos madalaprofiililiste rehvidega muudavad nad kurvide läbimise ülimalt kindlaks.

PARKIMISANDURID Tähelepandamatult eesmisse ja tagumisse põrkerauda peidetud andurid arvutavad pidevalt kaugust lähima objektini. Nad teavitavad juhti kokkupõrkeni jäänud vahemaast heli- ja visuaalse signaaliga.


HALOGEENESILATERNAD Halogeenesilaternate disain on tänapäevane ja muljetavaldav. Valgusdioodidega (LED) päevatuled annavad sõidukile iseloomuliku välimuse ja kannavad hoolt selle eest, et CT 200h on teistele liiklejatele hästi nähtav.

„

EESMISED UDUTULED Eesmised udutuled suunavad fokuseeritud valgusvihu teepinnale ja pervedele, aidates juhil udustes tingimustes teed leida. Loodud vähendama tagasipeegeldust, suurendavad need tihedas udus nähtavust oluliselt.

„

LED-ESILATERNAD Nüüd on valgusdioodidega (LED) esilaternad esmakordselt saadaval ka luksusklassi kompaktautol. LEDvalgustid kasutavad vähem energiat, kestavad kauem ja reageerivad kiiremini kui hõõglambid.

PLINKIVAD PIDURITULED Tagumiste piduritulede arvukad LED-id teevad CT 200h tema taga liikuvatele sõidukitele hästi nähtavaks. Äkkpidurduse korral hakkavad pidurituled kiiresti plinkima, hoiatades tõhusalt teisi liiklejaid.

„

„ KATUSELUUK Elektriline kallutatav ja nihutatav klaasist katuseluuk laseb CT 200h salongi soovitud hulgal värsket õhku ja valgust. Ühe puudutusega juhitav süsteem on kiire ja mugav, vajaduse korral pakuvad aga varju käsitsi reguleeritavad päikesesirmid.

TAGASPOILER Tagaspoiler juhib CT 200h ümbritsevaid õhuvoogusid, vähendades õhukeeriseid ja tuulemüra. Sisseehitatud intensiivne pidurituli hoiatab teie järel liikuvaid sõidukeid, kui peaksite ootamatult pidurdama.

HÜBRIIDSÕIDUKI TÄHIS Täishübriidne CT 200h on üks keskkonnasõbralikumaid sõidukeid maailmas – selle CO2 heitkogus algab kõigest 87 g/km. CT 200h, mis kannab kõiki Lexusele iseloomulikke kvaliteediväärtusi, on maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid.

TOONKLAASID Tagumised küljeaknad ja tagaaken on toonitud peegelklaasist, pakkudes tagaistmel reisijatele suuremat privaatsust. Väljavaadet CT 200h salongist need aga ei piira. (Ei ole saadaval kõikides riikides.)

„ Lisavarustus

VÄLISDISAIN

59


SALONGIDISAIN

STANDARDISTMED Kvaliteetsest kangast polstriga istmed on ühtaegu toetavad ja mugavad. Esiistmete seadeid saab käsitsi muuta: juhiistme asendit on võimalik seada kuues ja kõrvalistme asendit neljas suunas.

60

SALONGIDISAIN

SPORTROOL Hästi käes püsiv nahkkattega sportrool on ergonoomiline ja erakordselt käe pärane. Sellele on paigutatud helisüsteemi ja mobiiltelefoni juhtnupud – nii saab juht enamiku ajast kindlalt rooli hoida.

KESKKONSOOL Eesmine keskkonsool on kujundatud ergonoomiliselt, võimaldamaks juhil nii käigu- kui ka sõidurežiimi valitsat hõlpsalt kasutada, samas kui helisüsteemi ja kliimaseadet saab juhtida mõlemalt esiistmelt.

„

„

„ NAHKISTMED Elegantne ja rafineeritud nahksisustus loob CT 200h salongis esimesest hetkest erilise õhustiku. Esiistmed on soojendusega ning mälu ja nimmetoega juhiistet saab elektriliselt seadistada.

„

SOOJENDUSEGA ESIISTMED uhiiste ja kõrvalistuja iste on mõlemad eraldi seatavad, sobiva temperatuuri valimiseks tuleb vaid keerata käepärast nuppu. Voolu saab istmesoojendus hübriidakult. (Ei ole saadaval kõikides riikides.)

TÄIUSTATUD KESKKONSOOL Selles keskkonsoolis on Remote Touchi abil juhitav 7-tollise puutetundliku ekraaniga EMV-näidik. Värvilisel ekraanil kuvatakse navigatsiooni-, parkimisabi- ja muude süsteemide, näiteks heli-, kliima- ja hübriidenergiasüsteemi teavet.

ELEKTRILISELT SEATAV ISTE uhiistme erinevate seadete muutmiseks kasutatakse istmeraami küljel olevaid lüliteid. Kaheksa erinevat seadevõimalust aitavad leida parima istumisasendi. Istmel on ka nimmetugi ja mälufunktsioon.


KLIIMASEADE CT 200h salongi saab võimsa kahetsoonilise elektroonilise juhtimisega kliimaseadmega vajaduse korral kiiresti kas jahutada või kütta. Süsteemi ainulaadseks omaduseks on asjaolu, et see funktsioneerib ka üksnes hübriidaku toel, ilma et sisepõlemismootor töötaks.

LED-SALONGIVALGUSTID Diskreetselt integreeritud ja esiistmete kohale paigutatud valgusdioodid (LED) valgustavad keskkonsooli kas punase või sinise valgusega, sõltuvalt valitud sõidurežiimist.

ELEKTRILISED AKNAD uht saab kõiki nelja akent ühe puudutusega alla lasta või üles tõsta, seejuures aeglustub sulgemisel klaasi liikumiskiirus viimaseks 110 millimeetriks. Iga kaassõitja saab oma akent ise seada, samas aga on juhil võimalik soovi korral keelata reisijate ustelt akende seadmine.

„

MUGAVUS TAGAISTMEL Pikk teljevahe, lai toekas hoiak ja pikendatud katusejoon jätavad kõigile reisijatele nii jalgade, õlgade kui ka pea tarvis piisavalt ruumi. Aknaalused istmed on vormitud mugavaks ning kõik istmed on varustatud kolmepunktiliste turvavöödega.

TAGAISTMETE PAINDLIKKUS Tagaistmeid saab eraldi (suhtega 60 : 40) või koos kokku klappida. Rasked esemed püsivad kinnitite abil paigal ning pakiruumi põranda all olev lisahoiukoht sobib hästi väärtuslike esemete silma alt ärapanekuks.

PAKIRUUM Kui tagaistmed on püstiasendis, mahutab pakiruum lahedalt kaks suurt kohvrit või golfikotti. Pärast tagaistmete allalükkamist moodustub peaaegu täiesti tasane pagasiruum, mille mahtuvus on kasvanud ligi kahekordseks ja mis sobib ideaalselt suuremate esemete transportimiseks.

KÄIVITUSNUPP Võtmeta käivitamiseks piisab vajutusest POWER-nupule, mis Lexuse hübriidajami silmapilk ellu äratab. Seejärel vajutage liikumahakkamiseks kiirenduspedaalile. EV-režiimil liigub sõiduk peaaegu kuuldamatult, ei tekita mingeid heitmeid ega kuluta piiskagi kütust.

„ Lisavarustus

KIIRUSHOIDIK Valige soovitud sõidukiirus ja CT 200h säilitab selle ilma, et juht peaks rohkem sekkuma. Pidurdamine või kiirendamine lülitab kiirushoidiku välja, ent selle taasaktiveerimiseks piisab vaid ühest nupuvajutusest.

SALONGIDISAIN

61


HELI-, SIDE- A INFOSÜSTEEMID

„

UNIVERSAALNÄIDIK Värviline EMV-näidik armatuurlaua keskel asub ideaalses kohas nii juhi kui ka kõrvalistuja jaoks. Mõlemad esiistmel istujad saavad selle erinevaid kuvasid Remote Touchi juhtseadise abil kergesti hallata.

6 KÕLARIGA PANASONICU HELISÜSTEEM CT 200h standardvarustusse kuulub 6 kõlariga Panasonic ®-u helisüsteem. Selle uuendusliku süsteemi kõlaritel on loodusliku päritoluga bambusest membraanid, mis parandavad heli kvaliteeti ja suurendavad seadme taaskasutatavust.

62

HELI-, SIDE- A INFOSÜSTEEMID

„

10 KÕLARIGA PANASONICU HELISÜSTEEM Samuti looduslikest materjalidest valmistatud 10 kõlariga Panasonic®-u helisüsteemil on eraldiseisev, helipuhtust parandav võimendi. Lisaks kuulub süsteemi armatuurlauda paigutatud kuue plaadikohaga CDmängija.

„

„

REMOTE TOUCH Remote Touch on täielikult muutnud suhtluse lihtsust auto keskse universaalnäidikuga. Mugavalt käepärase kujuga seadis reageerib intuitiivselt juhi või kõrvalistuja käsklustele ning seda on niisama kerge kasutada kui arvutihiirt.

MARK LEVINSON® SURROUND SOUND 13 kõlariga helisüsteem Mark Levinson® Premium Surround on loodud täpselt CT 200h salongi akustiliste omaduste järgi. Süsteem edastab 7.1 kanaliga digitaalselt võimendatud ruumilist heli ja pakub tõelist kodukinoelamust, võimaldades nautida muusikat CDja DVD-plaatidelt.


„

HDD NAVIGATSIOONISÜSTEEM Kõvakettaseadmega (HDD) navigatsioonisüsteem on kiire, kasutajasõbralik ja pakub arvukaid kaardivõimalusi. Kõvakettaseadmele on salvestatud kaardid, mis hõlmavad enamikku Euroopa teedevõrgustikust.

„

DVD-MÄNGIJA Helisüsteem Mark Levinson ® Premium Surround võimaldab keskselt ekraanilt DVD-sid vaadata. Kolmteist ruumilise heli kõlarit tagavad täiusliku kodukinoelamuse.

„

PARKIMISEKRAAN Tagasikäigu lülitamisel ilmub tahavaatepeegli osale CT 200h taha jääva ala pilt. Seda edastab tagaluugile paigutatud miniatuurne kaamera. Nii on parkimiskohale liikumine palju hõlpsam.

„

OPTITRONI NÄIDIKUD Selged valged pimestamisvastase tehnoloogiaga näidikud võimaldavad juhil sõiduki peamisi andmeid raskusteta jälgida. Taustavalgus võib muutuda sinisest punaseks, mille puhul ökosõidunäidik asendub tahhomeetriga.

UNIVERSAALNÄIDIK Universaalnäidikult on võimalik jälgida erinevaid sõidukit puudutavaid andmeid: keskmist kiirust, kütusekulu ja sõiduaega. Näidiku sätteid saab juht roolile paigutatud juhtnuppude abil kohandada.

USB-PISTMIK JA LISASISEND USB-pistmik võimaldab ühendada sõiduki helisüsteemi erinevaid multimeediaseadmeid, sealhulgas iPod®-i või MP3-mängija. Kui seadmed on ühendatud, saab meelismuusikat mängida ja kuulata süsteemi kõlarite või kõrvaklappide kaudu.

BLUETOOTH® CT 200h on mobiiltelefoni juhtmeteta ühendamiseks varustatud Bluetoothi tehnoloogiaga. See võimaldab kõnesid valida ja vastu võtta roolile paigutatud juhtnuppude abil.

„ Lisavarustus

DAB RAADIO VALMIDUS Kõigil CT 200h mudelite heliseadmetel on lisavarustusena digitaalraadioringhäälingu (DAB) saadete vastuvõtmise valmidus. See on vajalik parima raadiovastuvõtu tagamiseks ning DAB tehnoloogia vahendusel pakutavate raadiojaamade kuulamiseks.

HELI-, SIDE- A INFOSÜSTEEMID

63


TEHNILISED ANDMED MOOTOR Töömaht (cm3) Silindrid/klapid Klapimehhanism Kütus Suurim võimsus (DIN hj / kW / p/min) Suurim pöördemoment (Nm/p/min) JÕUÜLEKANNE Veoskeem Käigukast

1798 Reas 4/16 VVT-i Bensiin, oktaaniarv 95 ja kõrgem 99/73/5200 142/4400

Esivedu Hübriidjõuülekanne, sh elektrooniliselt juhitav astmeteta ülekanne (E-CVT)

HÜBRIIDAJAM Süsteemi suurim võimsus (DIN hj / kW) 136/100 Elektrimootor - Tüüp - Suurim võimsus (DIN hj / kW) - Suurim pöördemoment (Nm)

Püsimagnetergutusega vahelduvvoolu sünkroonmootor 82/60 207

Elektrigeneraator - Tüüp - Pinge (V)

Püsimagnetergutusega vahelduvvoolu sünkroonmootor 650

Kõrgepingeaku - Tüüp - Pinge (V)

Nikkel-metallhüdriid (Ni-MH) 202

TÖÖOMADUSED Suurim kiirus (km/h) 0–100 km/h (s)

180 10,3

KÜTUSEKULU (l / 100 km)* Linnas Maanteel Kombineeritud

Comfort Eco 3,7 3,7 3,8

Comfort 4,1 4,0 4,1

Executive 4,1 4,0 4,1

CO2 emissioon (g/km)* Heitgaaside tase Linnas Maanteel Kombineeritud

Comfort Eco Euro V 84 86 87

Comfort Euro V 94 93 94

Executive Euro V 94 93 94

PIDURID Ees Taga

Ventileeritud kettad Täiskettad

VEDRUSTUS Ees Taga

MacPhersoni vedrustus, keerdvedrud Topeltõõtshoob

ROOLISÜSTEEM Tüüp Roolipöörded (piirist piirini)

Hammaslatt, elektrilise roolivõimendiga (EPS) 2,7

MASSID (kg) Sõiduki täismass Tühimass (min–max)

Comfort Eco 1790 1370–1410

Comfort 1845 1410–1465

Executive 1845 1410–1465

ÕHUTAKISTUSTEGUR Cd väärtus

Comfort Eco 0,28

Comfort 0,29

Executive 0,29

MAHUD (l) Kütusepaak Pakiruum** - tagaistmed püstiasendis (täidetud kuni pakiruumi katteni) - tagaistmed püstiasendis (täidetud katuseni) - tagaistmed allalastud asendis (täidetud katuseni)

45 275 375 985

* Kütusekulu ja CO2 väärtused on mõõdetud kontrollitud keskkonnas kooskõlas direktiivi 80/1268/EMÜ kehtiva redaktsiooniga Euroopa standardvarustusega sõidukitele sätestatud nõuete kohta. Lisateabe saamiseks või juhul, kui olete huvitatud Euroopa standardvarustusega sõiduki ostmisest, palume pöörduda Lexuse volitatud müügiesinduse poole. Teie sõiduki kütusekulu ja CO2 väärtused võivad mõõdetud väärtustest erineda. Auto kütusekulu ja CO2 heitmete taset mõjutavad nii sõidustiil kui ka muud tegurid (näiteks teeolud, liiklus, sõiduki tehnoseisund, rehvirõhk, sõidukile paigaldatud lisaseadmed, koormus, reisijate arv jne). ** Arvutatud VDA meetodi kohaselt rehviparanduskomplektiga sõiduki puhul. Kõik eespool toodud väärtused hõlmavad ka pakiruumis olevat põrandaalust ruumi. Kui sõidukis on ajutine varuratas, väheneb iga väärtus 30 liitri võrra.

64

TEHNILISED ANDMED


1430 mm

1535 mm

1530 mm

1765 mm

800 mm

2600 mm

920 mm

4320 mm

Märkus: mõõtmed on näidatud CT 200h Comfort Eco mudeli kohta. CT 200h Comforti ja CT 200h Executive’i mudelite puhul erinevad mõõtmed järgmiselt: kõrgus = 1440 mm rööbe ees = 1525 mm rööbe taga = 1520 mm TEHNILISED ANDMED

65


STANDARDVARUSTUS

AKTIIVOHUTUS JA SÕIDUDÜNAAMIKA

VÄLISDISAIN

INTERJÖÖRI MUGAVUS JA KÄEPÄRASUS

Mitteblokeeruvad pidurid (ABS) Piduriabi (BAS) Eelispidurduse tehnoloogia (BOS) Elektrooniliselt juhitav regeneratiivpidurdus (ECB-R) Elektriline kiirustundlik roolivõimendi (EPS) Elektrooniline pidurdusjõu jaotus (EBD) Nõlvaltstardi abi (HAC) Veojõukontroll (TRC) Sõiduki stabiilsuskontroll (VSC)

Plinkivad pidurituled Uksepeeglid, - elektriliselt seatavad ja soojendusega - integreeritud suunatuled - lombituled Valgusdioodidega (LED) päevatuled Valgusdioodidega (LED) tagalaternad ja pidurituled Ultraviolettkiirguskaitse (UV) ja termoisolatsiooniga toonklaas

12 V pistikupesa esiistme keskmises käetoes Elektrilised aknad ees ja taga Elektrooniliselt juhitav kliimaseade - automaatne ringlusrežiimi juhtimine - õietolmu lisafiltriga puhta õhu filter - eraldi temperatuuriseaded juhile ja kõrvalistujale Eesmine käetugi Sisenemisvalgustus Nahkviimistlusega rool Käivitusnupp Kokkuklapitavad tagaistmed (60 : 40) Käsitsi seatava kõrguse ja sügavusega roolisammas Rünkmustad dekoorliistud

HELI-, SIDE- JA INFOSÜSTEEM PASSIIVOHUTUS 2-astmeline juhi turvapadi 2-astmeline kahekambriline kõrvalistuja turvapadi Kõrvalistuja turvapadja OFF-lüliti Kinnitamata turvavöö akustiline ja visuaalne meeldetuletus Täispikkuses turvakardinad vasakul ja paremal Äärmistel tagaistmetel ISOFIXi turvaistmete kinnitid Põlveturvapadi juhile ja kõrvalistujale Esiistmete eelpingutitega turvavööd Rindkere-, kõhu- ja vaagnapiirkonna (TAP) küljeturvapadi juhile ja kõrvalistujale Lülisambavigastusi vähendavad (WIL) esiistmed ja peatoed

TURVALISUS Automaatne ukselukustus Käivitustõkis

Lisasisend ja USB-pistmik heliseadmete ühendamiseks Bluetooth®-i vabakäetelefoni ja helisüsteem* Sõidurežiimi valits Topeltnäidikud Ökosõidunäidik Elektrisõiduki (EV) režiim Hübriidsüsteemi näidik MP3/WMA ühilduvus Universaalnäidik Optitroni näidikud Võimsusnäidik Roolirattale paigutatud juhtnupud - helisüsteem - universaalnäidik - telefon - hääljuhtimine Telefoni hääljuhtimine

* Mobiiltelefon peab toetama Bluetooth®-i tehnoloogiat. Teavet süsteemiga ühenduvate telefonide või olemasoleva mobiiltelefoni ühenduvuse kohta saate kohalikust Lexuse volitatud müügiesindusest.

66

STANDARDVARUSTUS


MUDELITE VARUSTUS

COMFORT ECO (Lisaks standardvarustusele)

COMFORT (Lisaks / COMFORT ECO varustustasemest erinev)

EXECUTIVE (Lisaks / COMFORTI varustustasemest erinev)

15-tollised valuveljed - 195/65 R15 rehvid 6 kõlariga esmaklassiline helisüsteem - AM/FM RDS tuuner - CD-mängija armatuurlauas Tekstiilpolster Käsitsi seatavad esiistmed - 6-asendiline seade, juhiiste - 4-asendiline seade, kõrvalistuja iste Halogeenesilaternad - automaatne sisse-/väljalülitumine Elektroonilise kliimaseadme niiskusandur* Katusespoiler, aerodünaamiline disain Ärandamisvastane süsteem - liikumist tuvastav andur salongis - sireen

16-tollised valuveljed - 205/55 R16 rehvid Eesmised udutuled Katusespoiler Elektrokromaatiline tahavaatepeegel ja integreeritud parkimismonitor** Kiirushoidik

17-tollised valuveljed - 215/45 R17 rehvid 7-tollise ekraaniga värviline EMV-näidik 13 kõlariga helisüsteem Mark Levinson® Premium Surround - AM/FM RDS tuuner - 6 plaadikohaga CD-/DVD-mängija armatuurlauas Kiirushoidik Uksepeeglid - elektrilised automaatselt kere vastu pööratavad - elektrokromaatilised (isetumenevad) Elektriliselt seatav juhiiste - 8-asendiline, mälufunktsiooni ja nimmetoega Eesmised ja tagumised parkimisandurid Soojendusega esiistmed Kõvakettaseadmega (HDD) ja dünaamilise teekonna juhtimissüsteemiga (DRG) navigatsioonisüsteem Gracenote®-i andmebaasi ja fonoteegiga kõvakettaseade (HDD) Nahkpolster Valgusdioodidega (LED) lähituled - automaatne seadesüsteem ja väljalükatavad pesurid Parkimisabi monitor Vihmaanduriga klaasipuhastid Elektrokromaatiline tahavaatepeegel Remote Touchi juhtseadis Nutikas sisenemis- ja käivitussüsteem

* Saadaval ainult COMFORT ECO varustustasemega. Ei ole saadaval COMFORTI ja EXECUTIVE’I varustustasemega. ** Kui autole on tellitud täiustatud helisüsteemi- ja navigatsioonipakett, ei ole tahavaatepeeglisse integreeritud parkimismonitori võimalik tellida, kuna paketti kuulub ka parkimisabi monitor.

MUDELITE VARUSTUS

67


MUDELID, LISAVARUSTUS A PAKETID

COMFORT ECO VARUSTUSTASE

COMFORTI VARUSTUSTASE

STANDARDVARUSTUS 15-tollised valuveljed 6 kõlariga esmaklassiline helisüsteem Aerodünaamiline katusespoiler Elektrooniline kliimaseade Tekstiilpolster Elektroonilise kliimaseadme niiskusandur CD-mängija armatuurlauas Valgusdioodidega (LED) päevatuled Ärandamisvastane süsteem liikumist tuvastava anduri ja sireeniga

STANDARDVARUSTUS 16-tollised valuveljed 6 kõlariga esmaklassiline helisüsteem Elektrooniline kliimaseade Eesmised udutuled CD-mängija armatuurlauas Valgusdioodidega (LED) päevatuled Katusespoiler Elektrokromaatiline tahavaatepeegel ja integreeritud parkimismonitor* Kiirushoidik

PAKETID TÄIUSTATUD HELISÜSTEEMI- A NAVIGATSIOONIPAKETT - 10 kõlariga täiustatud Panasonic®-u helisüsteem - 6 plaadikohaga CD-mängija armatuurlauas - 7-tollise ekraaniga värviline EMV-näidik - Kõvakettaseadmega (HDD) navigatsioonisüsteem - Parkimisabi monitor - Remote Touchi juhtseadis

LISAVARUSTUS DAB (digitaalraadioringhäälingu) raadiovastuvõtja täiustusmoodul** Täiustatud dekoorliistud (süsinikgrafiit, saarepahk või troopiline bambus)** Nahkpolster ja soojendusega esiistmed*** Valgusdioodidega (LED) lähituled automaatse seadesüsteemi ja väljalükatavate pesuritega**** Erilahendusega amortisaatorid** Parkimisandurid ees ja taga

DÜNAAMILINE PAKETT - 17-tollised valuveljed ja 215/45 R17 rehvid - Toonklaasid TEHNOLOOGIAPAKETT - Vihmaanduriga klaasipuhastid - Nutikas sisenemis- ja käivitussüsteem

* Kui autole on tellitud täiustatud helisüsteemi- ja navigatsioonipakett, ei ole tahavaatepeeglisse integreeritud parkimismonitori võimalik tellida, kuna paketti kuulub ka parkimisabi monitor. ** Saadaval tellimisel müügijärgse lisavarustusena. *** Peab olema tellitud vähemalt koos ühe paketiga. **** Peab olema tellitud koos dünaamilise paketiga, ei ole saadaval Comforti varustustaseme puhul.

68

MUDELID, LISAVARUSTUS A PAKETID


EXECUTIVE’I VARUSTUSTASE STANDARDVARUSTUS 17-tollised valuveljed 7-tolline värviline EMV-ekraan 13 kõlariga helisüsteem Mark Levinson® Premium Surround Elektriliselt seatav, mälufunktsiooni ja nimmetoega juhiiste Kõvakettaseadmega (HDD) navigatsioonisüsteem Kõvakettaseadmega (HDD) fonoteek Soojendusega esiistmed 6 plaadikohaga CD-/DVD-mängija armatuurlauas Nahkpolster Valgusdioodidega (LED) lähituled Parkimisabi monitor Nutikas sisenemis- ja käivitussüsteem Vihmaanduriga klaasipuhastid

LISAVARUSTUS DAB (digitaalraadioringhäälingu) raadiovastuvõtja täiustusmoodul** Elektriliselt kallutatav ja avatav klaasist katuseluuk Täiustatud dekoorliistud (süsinikgrafiit, saarepahk või troopiline bambus)** Erilahendusega amortisaatorid ees ja taga Kokkupõrke-eelne ohutuspakett (PCS) koos kohanduva püsikiiruse hoidjaga (ACC)

MUDELID, LISAVARUSTUS A PAKETID

69


TARVIKUD

16-TOLLISED FUJU VALUVELJED Velgede dünaamiline ja sportlik disain annab CT 200h-le sootuks erilise ilme. Täppismehaanika abil loodud Lexuse valuveljed on kerged, tugevad ja säilitavad kaua oma nägusa välimuse.

17-TOLLISED ZENGA VALUVELJED CT 200h voolujoonelisest profiilist inspireerituna räägib nende 17-tolliste valuvelgede kuju võimsusest ja elegantsist. Need on tugevad, kerged ja optimaalselt tasakaalustatud, tagamaks head teelpüsivust.

70

TARVIKUD

TAGUMISE PÕRKERAUA KAITSEPLAAT Tagumise põrkeraua atraktiivse alumiiniumviimistlusega kaitseplaat hoiab põrkeraua värvkatet kriimustuste eest, mis võivad tekkida raskemate esemete pagasiruumi laadimisel.

UKSEPAKULIISTUD Esiuste stiilsed uksepakuliistud tagavad tugeva ja kauakestva kaitse. Lexuse diskreetne valgustus loob harjatud alumiiniumist ehistega viimistletud liistudele mõjusa visuaalse efekti.


TAGUMISE PÕRKERAUA KAITSEKILE Vastupidav läbipaistev isekleepuv kile kaitseb tagumise põrkeraua värvkatet kriimustuste eest, mis võivad tekkida esemete pakiruumi paigutamisel või sealt väljatõstmisel.

JALGRATTAHOIDIK EASY CLICK Kerge ja lukustatav konstruktsioon Easy Click kahe jalgratta jaoks. Hoidikut on lihtne paigaldada ja eemaldada, pagasiruumi pääsemiseks saab seda kallutada ja kui hoidikut ei kasutata, on võimalik see tasapinnaliselt kokku panna. Komplektis on ka hoidik tulede ja numbrimärgi jaoks.

KATUSERAAM Lukustatavat alumiiniumist katuseraami on väga lihtne paigaldada ja kasutada. Raami saab kohandada mitmesuguse spetsiaalvarustuse kinnitamiseks ning see pakub tõelist paindlikkust erinevateks vabaajategevusteks.

KATUSEBOKS Mahukas, ent aerodünaamiline katuseboks on puhkusereisil asendamatu. Boksis on rihmad pagasi jaoks ning kesklukustussüsteem ja võimalus avada boksi ka kõrvalistuja poolelt lisavad nii turvalisust kui ka mugavust.

BABYSAFE PLUSI LASTE TURVATOOL Mugav ja turvaline iste lastele vanuses kuni umbes 9 kuud (kuni 13 kg). Integreeritud lahtitõmmatav kate pakub lisakaitset päikese ja tuule eest.

DUO PLUS ISOFIXI LASTE TURVATOOL Maksimaalne turvalisus lastele vanuses 9 kuud kuni 4 aastat (u 9–18 kg). Iste lukustub tagaistme ISOFIXi kinnititesse ja ankurdub otse autokere külge ning on varustatud ülemise kinnitiga, mis takistab istmel ettepoole vajuda.

LASTE TURVATOOL Reguleeritava kõrgusega turvaiste lastele vanuses 4 kuni 12 aastat (u 15–36 kg). Toetavat seatava peatoega turvatooli saab paindlikult kasvava lapse vajaduste järgi kohandada.

TUULEDEFLEKTORID Lexuse aerodünaamilised tuuledeflektorid täiendavad CT 200h voolujoonelist kuju. Kui aknad on sõidu ajal avatud, vähendavad deflektorid tuulest põhjustatud müra ja õhukeeriseid salongis, et sõit kulgeks võimalikult mugavalt.

TARVIKUD

71


SALONGIVÄRVID TEKSTIIL A. Panther Black

B. Silk Ivory

C. Lava Red

D. Autumn Brown

DEKOORLIISTUD E. Rünkmust

F. Süsinikgrafiit

G. Troopiline Bambus

H. Tumepruun Saarepahk

D/H

C/F Kõiki tekstiile on võimalik kombineerida kõikide välisvärvidega, v.a Lava Red ja Autumn Brown, millele kohalduvad teatud piirangud. Täpsemat teavet saate kohalikult Lexuse volitatud edasimüüjalt.

72

SALONGIVÄRVID


A/E

B/G Märkus: kõiki tekstiilivärve saab kombineerida erinevate dekoorliistudega. Piltidel on kujutatud mõned salongisisustuse kombinatsioonidest.

SALONGIVÄRVID

73


SALONGIVÄRVID NAHK A. Black

B. Ivory

C. Venaro Grey

DEKOORLIISTUD D. Rünkmust

E. Süsinikgrafiit

F. Troopiline Bambus

G. Tumepruun Saarepahk

A/D 74

SALONGIVÄRVID


B/G

C/E Märkus: kõiki nahavärve saab kombineerida erinevate dekoorliistudega. Piltidel on kujutatud mõned salongisisustuse kombinatsioonidest.

SALONGIVÄRVID

75


VÄLISVÄRVID

WHITE PEARL (077 CS)

DARK GRANITE (1G0 MC)

HAKUREN SILVER (1G1 MM)

BLACK (212 S)*

DARK OPAL (214 MC)

MORELLO RED (3R1 CS)

76

VÄLISVÄRVID


SIENNA BROWN (4V3 MM)

SOLAR YELLOW (5B1 MM)

ULTRASONIC BLUE (8U1 ME)

SILVERY BLUE (8U9 ME)

* Lausvärv

VÄLISVÄRVID

77


OMANIKUKOGEMUS

Peame Lexuse teenindamist samaväärseks teie kui kliendi eest hoolitsemisega. Iga Lexuse tiimi liige pühendab kõik oma oskused ja energia tipptasemel teeninduse tagamiseks. Niisugune lähenemine laieneb kõigile meie teenustele. Suurepärane teeninduskvaliteet pole eesmärk omaette – see on meie kõigi kirg.

GARANTIID

MOBIILSUS

KOLMEAASTANE TÄISGARANTII Garantii katab kõiki valmistus- või koosteveast põhjustatud rikkeid, mis ilmnevad normaalse kasutamise käigus. Garantii kehtib kolm aastat või 100 000 km olenevalt sellest, kumb tähtaeg lõpeb enne; esimesel aastal läbisõidupiirangut ei ole.

Me soovime, et meie kliendid saaksid oma Lexust kõikjal Euroopas muretult nautida. Seepärast oleme loonud neile ööpäevaringse tugiteenuse Lexus Euro Assistance 24*, mis on esimese kolme aasta jooksul kliendile tasuta. See teenus annab teile võimaluse alati soovitud kohta jõuda. Maanteeabiprogramm hõlmab kogu teenuseskaalat, nagu pukseerimine, hotell, autorent, sõiduki kodumaale toomine, aga ka mitmeid teisi teenuseid, mida vajate siis, kui teie Lexus on rikke, liiklusõnnetuse või varguse tõttu sõidukõlbmatuks muutunud.

LEXUSE HOOLDUSPROGRAMM LEXUSE TEENINDUS Lexus Service’i hooldusprogramm on üleskutse usaldada oma Lexuse heaolu asjatundlike spetsialistide kätte ning anda meile võimalus pakkuda teile kordumatut teenindustaset. USALDAGE PROFESSIONAALE Soovitame tellida oma Lexuse hooldus alati Lexuse volitatud teenindusest. Kõiki meie meistreid ja tehnikuid hoitakse tehnilise kirjanduse ja koolituse abil pidevalt kursis uusimate Lexuse teenindusvõtete, tehnika ja tehnoloogiatega. KESKKOND Tekkivate jäätmekoguste vähendamiseks kogutakse kokku ja utiliseeritakse kõik hooldustöödel vahetatud osad ning taastatakse ja suunatakse korduskasutusse ka kliimaseadmes olev jahutusaine. Me otsime juba praegu üha tõhusamaid lammutusviise selleks ajaks, kui teie Lexuse kasutusaeg on lõppenud, ning töötame välja viise seni taaskasutuskõlbmatuks peetud purustusjääkide kasutamiseks. ROMUSÕIDUKID Romusõidukeid puudutav seadusandlus annab Lexuse omanikele uue ja uuendusliku võimaluse tagastada oma kasutatud sõiduk tootjale. 78

OMANIKUKOGEMUS

KOLMEAASTANE GARANTII PINNAROOSTE A VÄRVIDEFEKTIDE KOHTA See garantii hõlmab värvitud kereosadele kolme aasta vältel tekkivaid pinnaroostet ja värvidefekte, kui nende põhjuseks on materjali- või valmistusviga. Selle garantii puhul läbisõidupiiranguid pole. 12-AASTANE KORROSIOONIGARANTII See garantii katab 12 aasta vältel, läbisõidust sõltumata, korrosioonist põhjustatud (seestpoolt väljapoole tekkivat) kere perforatsiooni, kui selle põhjuseks on materjali- või valmistusviga. VIIEAASTANE GARANTII HÜBRIIDKOMPONENTIDELE Hübriidajami teatud komponentidele kehtib viieaastane või 100 000 km garantii olenevalt sellest, kumb enne kätte jõuab. Lisateabe saamiseks palume pöörduda Lexuse volitatud edasimüüja poole. Need garantiid lähevad üle igale sõiduki järjekordsele omanikule.

* Märkus: tingimused võivad riigiti erineda. Üksikasjalikku teavet saate Lexuse volitatud edasimüüjalt või teenindusest.


UUS CT 200h

UUS CT 200h Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid

TESTIGE UUT CT 200h-d PROOVISÕIDUL Ainus viis, kuidas Lexuse autode erilisust tõeliselt mõista saab, on ise seda proovida. Võtke ühendust lähima Lexuse volitatud edasimüüjaga ja registreeruge CT 200h proovisõidule.

© 2011 Lexus Europe* jätab endale õiguse muuta eelnevalt teavitamata kõiki tehnilistes andmetes sisalduvaid näitajaid ja varustust. Tehnilistes andmetes sisalduvad näitajad ja varustus võivad erineda ka kohalike tingimuste ja nõuete tõttu. Üksikasjalikku teavet teie regioonis nõutavate tehniliste näitajate kohta palume küsida Lexuse kohalikust volitatud müügiesindusest. Märkus: brošüüris kujutatud sõidukid ja tehnilised andmed võivad erineda neist mudeleist ja seadmetest, mida pakutakse teie regioonis. Sõiduki tegelik värvus võib veidi erineda brošüüris olevatel fotodel kujutatud värvusest. Lisateabe saamiseks palume külastada meie veebilehte www.lexus.ee Üks Lexuse prioriteetidest on hoolitsus keskkonna eest. Me rakendame mitmeid erinevaid meetmeid, tagamaks, et meie sõidukid keskkonda kogu oma elutsükli vältel – disainist tootmiseni, müügist hoolduseni kuni kasutusea lõpuni – võimalikult vähe koormaksid. Kohalikud müügiesindajad annavad teile vanu sõidukeid puudutavate nõuete kohta meelsasti lisateavet. * Lexus Europe on Toyota Motor Europe NV/SA tütarettevõte.

www.lexus.ee

Trükitud Euroopas, veebruar 2011

10136_CT200h_Model_EST_150dpi  

UUS CT 200h Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid 04–07 L-finesse’i disain...

10136_CT200h_Model_EST_150dpi  

UUS CT 200h Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid Maailma esimene luksuslik kompaktklassi täishübriid 04–07 L-finesse’i disain...

Advertisement