Page 1

NOVÝ LEXUS CT 200h

TESTOVACÍ ÍZDA S NOVÝM CT 200h

© 2011 Lexus Europe (divize Toyota Motor Europe NV/SA) a Lexus Czech & Slovak Republic (divize Toyota Motor Czech spol. s r. o.) si vyhrazují právo změnit jakýkoli detail ve specifikacích a výbavě bez předchozího upozornění. Technické údaje a vybavení také podléhají případným změnám v souladu s místními podmínkami a požadavky. Vyžádejte si od svého místního prodejce vozů Lexus informace o jakýchkoli změnách, které mohou platit ve vaší zemi. Poznámka: Vozidla zobrazená v této publikaci a uvedené technické údaje se mohou lišit od modelů a výbavy dostupných ve vaší zemi. Barva vozu se může mírně lišit od fotografií vytištěných v této publikaci. Bližší informace naleznete na našich internetových stránkách www.lexus.cz

ediný způsob, jak skutečně porozumět tomu, proč jsou vozy Lexus tak jedinečné, je vyzkoušet je na vlastní kůži. Laskavě se obraťte na svého nejbližšího autorizovaného prodejce značky Lexus nebo navštivte národní internetové stránky značky Lexus a objednejte si testovací jízdu v modelech CT 200h. www.lexus.cz/CT200h

Péče o životní prostředí je pro Lexus prioritou. Přijímáme mnohá opatření, abychom zajistili, že po celou dobu životního cyklu – počínaje konstrukcí, přes výrobu, distribuci, prodej, servis až po skončení životnosti – bude vliv a dopad našich vozidel na životní prostředí minimální. Váš prodejce vám rád sdělí další informace týkající se požadavků souvisejících s koncem životnosti vašeho vozu. Vyrobeno v Evropě, únor 2011

NOVÝ LEXUS CT 200h První plně hybridní luxusní kompaktní vůz na světě


NOVÝ LEXUS CT 200h První plně hybridní luxusní kompaktní vůz na světě Design L-Finesse a aerodynamika Lexus Hybrid Drive Pokročilá jízdní dynamika Přístrojová deska se dvěma zónami, kultivovanost a luxus Sportovní flexibilita Aktivní a pasivní bezpečnost Kvalita a trvale udržitelná výroba

04 - 07 08 - 1 5 1 6 - 25 26 - 27 28 - 39 40 - 4 1 42 - 45 46 - 49

www.lexus.cz


„CT 200h je se svým elegantním designem a nejlepšími ekologickými parametry ve své třídě naprosto novým druhem automobilu s extrémně nízkými emisemi a spotřebou paliva. Revolučně nový Lexus je úplně prvním plně hybridním luxusním kompaktním vozem a nabízí vynikající kombinaci plynulé jízdy, dynamických jízdních vlastností a nejvyšší úrovně kultivovanosti ve své třídě.“ OSAMU SADAKATA, ŠÉFKONSTRUKTÉR CT 200h


TICHÁ REVOLUCE ZAČÍNÁ PRVNÍ PLNĚ HYBRIDNÍ LUXUSNÍ KOMPAKTNÍ VŮZ NA SVĚTĚ Nový CT 200h je přelomovým vozem pro moderně uvažující řidiče. Atraktivní pětidveřový Lexus je poháněn plně hybridním systémem Lexus Hybrid Drive, který kombinuje špičkový výkon s minimálními emisemi CO2 od pouhých 87 g/km a spotřebou paliva od 3,8 litru/100 km. Vedoucí postavení v oblasti ochrany životního prostředí podtrhuje režim EV (Electric Vehicle), v němž nový CT 200h jezdí téměř nehlučně s nulovými emisemi, aniž by spotřeboval jedinou kapku paliva. Dynamickou jízdu a zábavné řízení si vychutnáte v interiéru, který nabízí veškerou kvalitu, komfort a inovace v typickém podání značky Lexus.


VYKROČTE Z ŘADY A UDÁVETE SMĚR PLNĚ HYBRIDNÍ VÝKON, SOFISTIKOVANOST ZNAČKY LEXUS Luxusní kompaktní vůz CT 200h byl vytvořen pro motoristy, kteří chtějí chránit životní prostředí, ale nepřejí si slevovat ze svých standardů. Vznikla tak vzrušující syntéza plně hybridního výkonu a sofistikovanosti značky Lexus. CT 200h představuje nejnovější vývojový stupeň naší designérské filozofie L-finesse reprezentovaný elegantně dlouhou střechou, širokou karoserií a špičkovým designem, který optimalizuje obtékání vzduchu kolem vozu. Nový CT 200h je z každého úhlu pohledu mladší, odvážnější a dynamičtější než všechny dosud uvedené modely Lexus. Posádku uvnitř vozu příjemně obklopí sportovní přístrojová deska. edinečně elegantní atmosféra v interiéru se nese v duchu harmonické kombinace ticha s pokrokovými technologiemi.


VYDETE SE TIŠE DO ULIC NEJLEPŠÍ AERODYNAMIKA VE TŘÍDĚ V nezaměnitelně elegantních tvarech nového CT 200h se zrcadlí jeho vynikající význačné rysy, mezi něž patří především tichý interiér, ale také vysoce precizní jízdní vlastnosti s neotřesitelnou stabilitou. Aerodynamický profil vozu CT 200h, dlouhá linie střechy, zužující se prosklená část kabiny a pečlivě vymodelované nárazníky vytvářejí nejaerodynamičtější design ve své třídě s koeficientem odporu vzduchu pouhých 0,28. To má pozitivní vliv nejen na snižování spotřeby paliva, ale i na zmenšování intenzity aerodynamického hluku. Inteligentní opatření pro zlepšení aerodynamiky jsou rozsáhlá. Příkladem může být téměř kompletní hladké zakrytí spodní části vozu, zadní difuzér zlepšující proudění vzduchu a zadní okno s integrovanými křidélky, která minimalizují turbulence.


UKAŽTE SÍLU A DYNAMIKU DESIGN L-FINESSE Náš kreativní jazyk L-finesse (L = leading-edge = přední, špičkový, pokrokový) použitý u modelu CT 200h umožňuje designérům značky Lexus vyjadřovat dynamiku vozu v jemných nuancích a s velkou finesou. Vznikají tak automobily s odvážným, progresivním a elegantním designem. Ztvárnění tohoto nového kompaktu je ovšem mnohem komplexnější, než je patrné na první pohled. Až se podíváte z větší blízkosti, objevíte fascinující stylistické prvky, například nový „vřetenovitý“ tvar výrazné masky chladiče, u níž se designéři nechali inspirovat obtékáním vozidla vzduchem, nebo zajímavě tvarované zadní okno či inovativní LED světlomety a světlomety pro denní provoz navržené ve tvaru hrotu šípu charakteristického pro logo značky Lexus.


VZEPŘETE SE KONVENCÍM S POHONEM LEXUS HYBRID DRIVE

LEXUS HYBRID DRIVE Nový plně hybridní luxusní kompaktní vůz CT 200h nabízí jak nejlepší ochranu životního prostředí, tak výjimečné potěšení z jízdy, a to díky druhé generaci hybridního pohonu Lexus Hybrid Drive, která kombinuje inovativní zážehový motor 1,8 litru pracující podle Atkinsonova cyklu s vysokovýkonným elektromotorem a vyspělým kompaktním akumulátorem. Oba zdroje hnací síly vzájemně harmonicky spolupracují a poskytují kombinovaný výkon 100 kW (136 k). Až se v novém CT 200h svezete, okamžitě vás uchvátí dynamické jízdní vlastnosti a plynulá lineární akcelerace. Nejnižší spotřeba paliva ve třídě a nízké emise přitom osloví lidi, kteří chtějí omezit svůj podíl na ubývání přírodních zdrojů a znečišťování životního prostředí.

LEXUS HYBRID DRIVE

17


ZAŽITE PLNĚ HYBRIDNÍ INTELIGENCI PLNĚ HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE, SCHOPNOST JÍZDY S NULOVÝMI EMISEMI V roce 2004 jsme světu představili Lexus Hybrid Drive a v současnosti jsme stále jediným výrobcem luxusních vozů, který nabízí kompletní řadu hybridních vozidel. Hybridní technologie se však může mezi jednotlivými automobilkami lišit. Všeobecně rozlišujeme dva druhy hybridních vozidel: „mild hybridy“ a „full hybridy“. U „mild hybridů“ je hlavním zdrojem hnací síly obvykle zážehový nebo vznětový motor, zatímco elektromotor hraje pouze podpůrnou roli. V mnohem vyspělejších plně hybridních vozech, jakým je i CT 200h, probíhá hladká spolupráce mezi spalovacím motorem a elektromotorem, přičemž každý z obou zdrojů hnací síly je schopen pohánět vůz vlastními sílami. Všechny hybridní vozy Lexus jsou nejen schopné rozjíždět se výhradně za pomoci elektromotoru, ale mohou jet i v režimu EV (Electric Vehicle) téměř bezhlučně s nulovými emisemi. Všechna hybridní vozidla Lexus jsou plně hybridní.


AK PRACUE LEXUS HYBRID DRIVE?

ROZJEZD VOZIDLA Při rozjezdu může elektromotor pohánět CT 200h až do rychlosti 45 km/h. Napájení elektromotoru je přitom zajišťováno z akumulátoru hybridního systému. Vozidlo jede v této fázi téměř nehlučně, nespotřebovává žádný benzin a neprodukuje žádné emise.

20

LEXUS HYBRID DRIVE

NORMÁLNÍ JÍZDNÍ PODMÍNKY Při rychlostech nad 45 km/h se vyspělý zážehový motor téměř nehlučně připojí, ale stále se v případě potřeby nechává podporovat od elektromotoru. Téměř dokonalým využíváním obou zdrojů hnací síly poskytuje CT 200h výjimečný jízdní komfort společně s nízkými emisemi a minimální spotřebou paliva.


MAXIMÁLNÍ AKCELERACE akmile požadujete maximální akceleraci, je zážehový motor 1,8 litru okamžitě podpořen elektromotorem o výkonu 60 kW, jehož mohutná vlna točivého momentu zajistí strhující lineární akceleraci přesně v okamžiku, kdy ji potřebujete.

ZPOMALOVÁNÍ, ZASTAVENÍ, BRZDĚNÍ Při zpomalování nebo zastavení se zážehový motor vypne a emise klesnou na nulu. Pokud brzdíte nebo uvolníte pedál plynu, využívá rekuperační systém kinetickou energii, která v jiných vozech přichází vniveč. Kinetická energie je přeměňována na elektrickou energii, jež se ukládá do akumulátoru hybridního systému. Plně hybridní vůz Lexus proto nikdy nebude vyžadovat dobití akumulátoru z vnějších zdrojů.

LEXUS HYBRID DRIVE

21


NEBUĎTE HLUČNÍ, ZKUSTE TO INAK REŽIM ECO / EV: KLIDNÁ EKOLOGICKÁ JÍZDA Pomocí voliče jízdních režimů na středové konzole si můžete CT 200h snadno upravit podle aktuální nálady. Režimy ECO a NORMAL pro plynulou a hospodárnou jízdu používají zážehový motor v kombinaci s elektrickým pohonem k dosažení vyšších rychlostí. V režimu ECO snižuje spotřebu paliva menší výkon klimatizace. Zvolte režim EV (Electric Vehicle) a Lexus Hybrid Drive vám poskytne téměř nehlučnou jízdu rychlostí až 45 km/h bez jediné spotřebované kapky benzinu a s nulovými emisemi CO2 nebo NOX. V režimech EV, ECO a NORMAL má osvětlení přístrojů a kabiny modrou barvu, zatímco ukazatel hospodárnosti vám pomůže zvolit ještě úspornější styl jízdy.


LEXUS HYBRID DRIVE

23


24

LEXUS HYBRID DRIVE


URYCHLETE ZMĚNU SPORTOVNÍ REŽIM: VZRUŠUJÍCÍ JÍZDNÍ VÝKONY Máte-li chuť k dynamické jízdě, zvolte režim SPORT a CT 200h okamžitě změní charakteristiku odezvy vozu na pohyby pedálu plynu a zvýší napětí napájení elektromotoru z akumulátoru z 500 na 650 V, aby bylo zajištěno ještě bezprostřednější zrychlení. Režim SPORT také upravuje elektrický posilovač řízení EPS, řízení stability vozidla VSC a protiprokluzový systém TRC v zájmu ještě temperamentnější jízdy. Ihned si také všimnete, že se ukazatel hospodárnosti proměnil v otáčkoměr a osvětlení přístrojů a stropní svítilny přešly na sportovně červenou barvu.


PŘESVĚDČTE SE O NOVÉM ROZLOŽENÍ SIL POKROČILÁ JÍZDNÍ DYNAMIKA Nový CT 200h nabízí dynamickou a plně uspokojující jízdu. Za volantem zažijete pocit dokonalého splynutí s vozem, který je nádherně vyvážený a velmi agilní. Reakce jsou precizní a kontrolované díky neuvěřitelně tuhému podvozku, nízkému těžišti a rozsáhlému využití hliníkových komponentů. Na sportovní ovladatelnosti má velký podíl lichoběžníková zadní náprava, zatímco elektrický posilovač řízení zajišťuje citlivou a precizní odezvu. Zárukou bezpečné a plně uspokojující jízdy je standardně dodávané řízení stability vozidla VSC, zatímco na přání dodávané sportovní tlumiče inspirované závodními vozy ještě více zlepšují ovladatelnost a jízdní komfort.


30

PŘÍSTROOVÁ DESKA SE DVĚMA ZÓNAMI, KULTIVOVANOST A LUXUS


SNIŽUTE EMISE, NIKOLI SVŮ STANDARD MIMOŘÁDNĚ VYTŘÍBENÝ INTERIÉR Nádherný a vyspělý interiér modelu CT 200h stanovuje nová měřítka kultivovanosti a luxusu v kompaktní třídě. V nízko uloženém a dokonale tvarovaném sedadle řidiče zjistíte, že vás obklopuje sportovní a ergonomická přístrojová deska, aby vám umožnila skutečné potěšení z jízdy. Interiér je přitom prostorný a vzdušný. Přední sportovní sedadla zajišťují vynikající boční vedení při průjezdu zatáčkou a inteligentní tvar rámu sedadla poskytuje cestujícím na zadních sedadlech více prostoru pro nohy. Všechno, čeho se dotknete, dává jasně najevo nezaměnitelnou kvalitu vozu, od kůží obšitého volantu až po jemnou kůži doplněnou precizně provedenými detaily z kovu. Důkladná akustická izolace, která je v mnoha případech vyrobena z bio-materiálů, zajišťuje uvnitř působivý klid.


UŽITE SI NOVÝ KOMFORT ELEKTRONICKÁ KLIMATIZACE, VYHŘÍVÁNÍ PŘEDNÍCH SEDADEL Příjemné klima v interiéru modelu CT 200h vytváří vysoce účinná klimatizační jednotka, která rozvádí čistý vzduch potichu a rovnoměrně po celé kabině s nezávislou regulací teploty na pravé a levé straně. Elektronicky řízená klimatizace modelu CT 200h napájená z hybridního akumulátoru pracuje i při vypnutém motoru. Díky tomu klesá spotřeba paliva v porovnání s nehybridními vozidly, u nichž je klimatizace poháněna zážehovým nebo vznětovým motorem. V zájmu vašeho zdraví a pohody odstraňují filtry ze vzduchu před jeho vpuštěním do kabiny pyly, prach a částečky sazí ze vznětových motorů ostatních vozidel. A pro zvýšený komfort v zimním období je na přání k dispozici elektrické vyhřívání předních sedadel. Také jejich napájení zajišťuje akumulátor hybridní soustavy.


PŘÍSTROOVÁ DESKA SE DVĚMA ZÓNAMI, KULTIVOVANOST A LUXUS

33


OVLÁDETE CITLIVÝM DOTYKEM PŘÍSTROJOVÁ DESKA SE DVĚMA ZÓNAMI, REMOTE TOUCH Nádherně zpracovaná přístrojová deska modelu CT 200h je rozdělena do dvou zřetelně odlišených zón. Horní „zobrazovací zóna“ má sedmipalcový výsuvný EMV displej s dokonalou polohou pro rychlé a snadné čtení. Spodní „ovládací zóna“ je navržena pro pohodlné ovládání ergonomicky tvarované páky voliče převodovky a systému Remote Touch, jehož používání je stejně nenáročné jako u počítačové myši. Remote Touch přináší revoluci do způsobu, jímž ovládáte audiosystémy Mark Levinson® nebo Panasonic®, elektronicky řízenou klimatizaci a navigační systém. Další zjednodušení přináší funkce, která automaticky přitahuje přibližující se kurzor k ikonce jemnou sílou senzorické reakce. Klikněte na ENTER a příkaz bude vykonán.


VYASNĚTE SI SVOU POZICI

INTUITIVNÍ NAVIGAČNÍ SYSTÉM S PEVNÝM DISKEM Nový CT 200h má na přání navigační systém s pevným diskem o kapacitě 40 GB, který patří mezi nejrychlejší, nejpřesnější a nejintuitivnější přístroje svého druhu na současném trhu. Sedmipalcový barevný displej s vysokým rozlišením je mimořádně přehledný s ostrou a snadno čitelnou grafikou. Cíl vaší cesty můžete do systému zadat pomocí adresy, seznamu uložených cílů nebo bodů zájmu. Veškeré funkce můžete bezpečně a pohodlně ovládat systémem Remote Touch nebo hlasovým ovládáním. V zemích s funkčním systémem dynamického navádění trasy DRG (Dynamic Route Guidance)* získává navigační systém aktuální informace o dopravní situaci včetně zpráv o dopravních zácpách a délce zdržení, aby mohl nabídnout alternativní trasu. * Funkce DRG je dostupná v zemích s rozhlasovým vysíláním RDS. Kanál dopravního zpravodajství TMC (Traffic Messaging Channel) pak umožní využívat funkci dynamického navádění trasy DRG.

36

PŘÍSTROOVÁ DESKA SE DVĚMA ZÓNAMI, KULTIVOVANOST A LUXUS


ODHALTE VYNIKAÍCÍ KVALITU AUDIOSYSTÉM PANASONIC® NEBO MARK LEVINSON® Model CT 200h může být vybaven buď audiosystémem Panasonic® s 6 nebo 10 reproduktory, nebo audiosystémem Mark Levinson® se 13 reproduktory. Oba systémy Panasonic® jsou vybaveny membránami reproduktorů vyrobenými z pryskyřice obsahující bambusové dřevěné uhlí pro lepší zvukové parametry a recyklovatelnost. Vrcholná aparatura Mark Levinson® Premium Surround má 13 reproduktorů vyrobených na zakázku a dokonale přizpůsobených akustickým vlastnostem kabiny CT 200h. Systém vytváří 7.1kanálový digitální prostorový zvuk, a poskytuje tak při poslechu hudby a sledování DVD opravdový zážitek ve stylu domácího kina. A všechny modely CT 200h jsou vybaveny USB portem pro připojení multimediálních přístrojů, konektorem AUX a 12V zásuvkou.


PŘÍSTROOVÁ DESKA SE DVĚMA ZÓNAMI, KULTIVOVANOST A LUXUS

39


40

SPORTOVNÍ FLEXIBILITA


VYTVOŘTE SI VLASTNÍ PROSTOR INTELIGENTNÍ FLEXIBILITA ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU Interiér modelu CT 200h je extrémně luxusní a zároveň velmi praktický. Se všemi pěti sedadly ve vzpřímené poloze mají cestující k dispozici zavazadlový prostor o objemu 375 litrů. Díky inteligentnímu uložení vyspělého akumulátoru hybridního systému je velikost zavazadlového prostoru vzadu porovnatelná s ostatními kompaktními modely a naprosto dostatečná pro uložení zavazadel všech členů posádky. Pod podlahou zavazadlového prostoru vyloženou kobercem je ukryta odkládací přihrádka pro cennější věci, jako je fotoaparát nebo taška s laptopem. Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60:40 nebo je lze sklopit kompletně, čímž vznikne zavazadlový prostor o objemu 985 litrů, což je praktické pro přepravu méně skladných předmětů, jako jsou lyže, snowboardy nebo jízdní kola.


RADIKÁLNÍ MYŠLENÍ PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM CT 200h může být jako první vůz ve své třídě vybaven naším průlomovým přednárazovým bezpečnostním systémem (PCS). Řídicí jednotka PCS neustále vyhodnocuje riziko srážky za pomoci mikrovlnného radaru, který detekuje objekty před vozem v kombinaci se sledováním dynamiky vozidla v reálném čase. Vypočteli řídicí jednotka vysoké riziko nehody, upozorní řidiče a následně aktivuje funkci přednárazového brzdového asistenta, který zvýší tlak v brzdové soustavě. Pokud je kolize následně považována za neodvratitelnou, zapne PCS funkci přednárazového brzdění, která pomůže snížit intenzitu nárazu. V závěrečné fázi je aktivován systém přednárazových bezpečnostních pásů, které automaticky přitáhnou bezpečnostní pásy na obou předních sedadlech krátce před samotným nárazem.


V KLIDU A BEZPEČÍ NEJVYŠŠÍ ÚROVEŇ BEZPEČNOSTI VE SVÉ TŘÍDĚ CT 200h vybavený karoserií s deformačními zónami je extrémně bezpečným vozem, který splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy. Elektronicky řízená brzdová soustava s rekuperační funkcí je standardně vybavena technologií, jež dává přednost nouzovému brzdění před nežádoucí akcelerací. Mezi další aktivní bezpečnostní technologie patří protiblokovací systém ABS, brzdový asistent BAS, protiprokluzový systém TRC a řízení stability vozidla VSC. Vůz je vybaven osmi airbagy, přičemž senzory reagují na intenzitu nárazu a aktivují dvoufázové airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu a boční airbagy vpředu. Cestující na předních sedadlech profitují také z kolenních airbagů, zatímco průběžné boční hlavové airbagy chrání cestující na předních a na vnějších zadních sedadlech. Zvláštní ochrannou funkcí se mohou pochlubit přední sedadla, jejichž speciální konstrukce pomáhá omezovat pohyb krku při nárazu zezadu, a tím i riziko jeho poranění.


LEXUS PO VŠECH STRÁNKÁCH OCEŇOVANÁ KVALITA V CT 200h se setkáte s kvalitou na každém kroku. Vycítíte ji z dokonale zpracované kůže, ušlechtilých dřevěných obkladů z trvale udržitelných plantáží a bezvadného laku, díky němuž CT 200h vyhlíží mnohem atraktivněji než kterýkoli jiný kompaktní vůz. CT 200h je vyráběn v našem japonském závodě Kjúšú a vyniká svou precizností a kultivovaností. Výrobu zajišťují vysoce kvalifikované týmy, na jejichž práci dohlíží řemeslní mistři značky Lexus, kteří pečlivě kontrolují, zda kvalita vyhovuje našim oceňovaným standardům během celého výrobního procesu. Na konci je každý vyrobený vůz podroben kontrole odhlučnění v našem zařízení „Quiet Dome“ (palác ticha) a následně absolvuje komplexní finální testovací jízdu.


ZROZEN Z PŘESVĚDČENÍ MINIMÁLNÍ VLIV NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ CT 200h má nejčistější a nejúčinnější pohonné ústrojí ve své třídě a celá jeho konstrukce je zaměřena na minimalizaci vlivu na životní prostředí. Široké uplatnění nalézají bio-materiály. Lexus používá poprvé na světě čalounění zavazadlového prostoru vyrobené z ekologického plastu, obsahujícího 30 % organického materiálu z cukrové třtiny, zatímco původní rychle rostoucí bambus je nabízen na přání v podobě ozdobných lišt. Na konci životnosti může být až 85 % vozu recyklováno včetně akumulátoru hybridní soustavy. Výroba je organizována podle naší světoznámé metody „štíhlé výroby“ s absolutním minimem odpadu. Čistička odpadních vod výrobního závodu vyčistí každý den až 4000 tun vody vypouštěné následně zpět do ekosystému.


TECHNOLOGIE A SPECIFIKACE Plně hybridní technologie Dynamika a aktivní bezpečnost Pasivní bezpečnost Prvky exteriéru Prvky interiéru Audio, komunikace a informace Technické údaje Standardní výbava ednotlivé stupně výbavy Volitelné výbavy a pakety Příslušenství Barvy interiéru Barvy exteriéru Zážitky z vlastnictví vozu

52 - 53 54 - 55 56 - 57 58 - 59 60 - 6 1 62 - 63 64 - 65 66 67 68 - 69 70 - 7 1 72 - 75 76 - 7 7 78 - 79


PLNĚ HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE

ZÁŽEHOVÝ ČTYŘVÁLEC 1,8 LITRU Tento hladce pracující zážehový motor s Atkinsonovým cyklem, inteligentním variabilním časováním ventilů VVT-i, recirkulací výfukových plynů a volitelným systémem Start/ Stop poskytuje výjimečnou hospodárnost při enormně nízkých emisích ve výfukových plynech.

Inteligentní kombinace vysoce účinného zážehového motoru o objemu 1,8 litru, vysoce výkonného elektromotoru, kompaktního výkonného akumulátoru, hladce pracující hybridní převodovky a jednotky řízení výkonu zajišťuje modelu CT 200h mimořádně kultivovanou výkonnost a nízké emise CO2 již od pouhých 87 g/km.

HYBRIDNÍ PŘEVODOVKA Elektromotor, generátor a dělič výkonu pohonného ústrojí Lexus Hybrid Drive jsou umístěny v jediné skříni hybridní převodovky, v níž jsou obě hnací síly plně hybridního systému pohonu – elektrická a mechanická – pro dosažení kultivované výkonnosti vozu kombinovány s využitím plynulé změny převodového poměru.


VYSOCE VÝKONNÝ ELEKTROMOTOR Elektromotor o výkonu 82 k v součinnosti se zážehovým motorem umocňuje zrychlení vozu a v režimu EV (Electric Vehicle) je jediným zdrojem pohonu. Nabízí 207 N.m okamžitě dostupného lineárního točivého momentu a je mnohem výkonnější než elektromotory používané u mild hybridů.

JEDNOTKA ŘÍZENÍ VÝKONU Vyspělá jednotka řízení výkonu umístěná v motorovém prostoru je mozkem systému pohonu Lexus Hybrid Drive. Neustále reguluje toky hnací síly a zajišťuje optimální výkonnost vozu.

REKUPERACE TEPLA Z VÝFUKOVÝCH PLYNŮ Tato kompaktní jednotka využívá teplo z vypouštěných výfukových plynů k rychlejšímu zahřátí motoru 1,8 litru. e vestavěna do výfukového systému mezi katalyzátorem a tlumičem v fuku a umožňuje v chladnějším počasí vypínat spalovací motor dříve a častěji, což samozřejmě vede ke snížení spotřeby paliva a množství emisí.

POKROKOVÝ KOMPAKTNÍ AKUMULÁTOR Součástí systému Lexus Hybrid Drive je vysoce výkonný nikl-metal hydridový akumulátor o celkovém napětí 202 V, jehož energetický management vychází ze sofistikovaného softwaru. Akumulátor je umístěný pod podlahou zavazadlového prostoru a nikterak nezasahuje do interiéru vozu. Při jízdě je neustále dobíjen a není nutné jej dobíjet z externího zdroje.

REGENERATIVNÍ BRZDĚNÍ Při brzdění a mnohdy i při jízdě ustálenou rychlostí pracuje elektromotor jako vysokonapěťový generátor přeměňující kinetickou energii v elektrickou. Ta se využívá k dobíjení akumulátoru, aby byl schopen podpořit akceleraci vozu a zajistit jeho pohon v čistě elektrickém režimu EV (Electric Vehicle).

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ CT 200h má čtyři volitelné jízdní režimy. Režim EV poskytuje tichou jízdu zcela bez emisí s využitím výhradně elektrického pohonu. Režimy ECO a NORMAL kombinují hnací sílu zážehového motoru a elektromotoru pro klidnou a uvolněnou jízdu vyššími rychlostmi. Režim SPORT nabízí zážitky z dynamičtější jízdy.

PLNĚ HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE

53


DYNAMIKA A AKTIVNÍ BEZPEČNOST

AERODYNAMIKA Model CT 200h má nejlepší aerodynamiku v dané kategorii, za což vděčí nízké kapotě, dlouhé linii střechy a zadnímu spoileru, difuzoru a křidélkům. Pohled na jeho spodní část odhaluje ještě více – aerodynamické kryty motoru/palivové nádrže a surfu podobné plochy zlepšující stabilitu vozu. Péče věnovaná nejmenším detailům karoserie se odráží nejen v lepší dynamické výkonnosti a ovladatelnosti automobilu, ale také ve snížení spotřeby paliva a aerodynamického hluku.

DVOJITÉ LICHOBĚŽNÍKOVÉ ZADNÍ ZAVĚŠENÍ Zadní zavěšení kol s dvojitými příčnými lichoběžníkovými rameny vyvinuté výhradně pro model CT 200h zajišťuje vozu vynikající jízdní vlastnosti, mimořádnou směrovou stabilitu a zvyšuje jeho agilitu v zatáčkách. Ačkoliv je toto zavěšení konstrukčně složitější než klasické zavěšení se vzpěrami, prakticky nezasahuje do zavazadlového prostoru. Pro přední i zadní nápravu jsou k dispozici volitelné sportovní tlumiče. Ty pohlcují jemné vibrace, zvyšují jízdní komfort a navozují pocit přesnějšího řízení.


ASISTENT ROZJEZDU DO KOPCE Asistent rozjezdu do kopce HAC udržuje brzdný tlak a zabraňuje zpětnému sjíždění modelu CT 200h při rozjezdu do kopce. Navíc snižuje námahu řidiče tím, že na kluzkém svahu mimimalizuje prokluz kol.

ELEKTRONICKÁ DISTRIBUCE BRZDNÉ SÍLY/BRZDOVÝ ASISTENT Elektronická distribuce brzdné síly EBD spolupracuje s ABS tak, aby každé kolo mohlo brzdit s maximální účinností v závislosti na stavu vozovky. Brzdový asistent BAS se aktivuje během nouzového brzdění a pokud je to nutné, automaticky zvýší brzdný tlak.

PROTIPROKLUZOVÝ SYSTÉM (TRC) Protiprokluzový systém TRC zlepšuje trakční schopnosti modelu CT 200h, zejména při rozjezdu nebo při akceleraci na nerovnoměrně kluzkém povrchu. Systém zasahuje v okamžiku, kdy je zjištěno riziko prokluzu kol a tím udržuje optimální trakci vozu.

ŘÍZENÍ STABILITY VOZIDLA (VSC) Řízení stability vozidla VSC předchází ztrátě ovladatelnosti vozu, pokud například vjedete příliš rychle do zatáčky nebo když hrozí smyk. Stabilita vozidla je zajištěna a jeho rychlost snížena selektivním zásahem brzd, popřípadě snížením výkonu pohonného systému.

„

„

„ Volitelná výbava

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM (PCS) Přednárazový bezpečnostní systém PCS využívá mikrovlnný radar a palubní počítač k vyhodnocení rizika čelní srážky. estliže je toto riziko vysoké, systém zvukově a vizuálně varuje řidiče a zvýší brzdný tlak. estliže je srážka neodvratitelná, PCS aktivuje brzdy a automaticky přitáhne oba přední bezpečnostní pásy.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT (ACC) Adaptivní tempomat ACC využívá mikrovlnný radar systému PCS a udržuje nastavený odstup modelu CT 200h od vpředu jedoucího vozidla, a to i v případě, když toto vozidlo mění rychlost. akmile se silnice uvolní, vrátí se ACC automaticky k původně nastavené cestovní rychlosti.

DYNAMIKA A AKTIVNÍ BEZPEČNOST

55


PASIVNÍ BEZPEČNOST

BEZPEČNOSTNÍ STRUKTURA KAROSERIE Bezpečnost modelu CT 200h je zvýšena vysoce pevnou základní strukturou karoserie. Střešní sloupky jsou speciálně vyztuženy a ve strategických místech jsou použity komponenty vyrobené z vysokopevnostní oceli. Energii nárazu pohlcují účinné deformační zóny vpředu a vzadu, sloupek řízení je zkonstruován tak, aby se při čelní srážce „zhroutil“ a neohrozil řidiče.

OSM AIRBAGŮ Model CT 200h je vybaven osmi airbagy a předpínači bezpečnostních pásů na předních sedadlech. V případě kolize sensory intenzity nárazu aktivují čelní dvoufázové airbagy řidiče a spolujezdce a současně i postranní airbagy. Cestující na předních sedadlech jsou zároveň chráněni kolenními airbagy, zatímco průběžné hlavové airbagy chrání cestující po celé délce bočních oken.


OCHRANA PROTI BOČNÍMU NÁRAZU Všichni cestující jsou velmi dobře chráněni v případě bočního nárazu. Vyztužené střešní sloupky A a B (v místě čelního skla a uprostřed vozu), zesílená podlaha vozu a boční nosníky pohlcují a cíleně rozvádějí nárazovou energii mimo dosah řidiče a spolucestujících.

ENERGII POHLCUJÍCÍ MATERIÁLY Energii pohlcující výztuhy v předním prostoru pro nohy snižují riziko poranění kotníků. Dveře rovněž opatřené materiály pohlcujícími energii chrání cestující v oblasti pasu a břicha. Rozsáhlé čalounění střechy zabraňuje zraněním hlavy.

SEDADLA SE SYSTÉMEM PRO OCHRANU KRČNÍ PÁTEŘE Design předních sedadel a hlavových opěrek minimalizuje v případě nárazu zezadu poranění krční páteře. Zesílené boční výztuhy sedadel umožňují, aby se tělo přirozeně ponořilo do opěradla, vpřed směřující opěrky zajišťují efektivnější oporu hlavy.

DVOUKOMOROVÝ AIRBAG PRO SPOLUJEZDCE Početné nárazové zkoušky dokazují, že tělo spolujezdce na předním sedadle urazí v porovnání s řidičem delší dráhu, než ho zastaví čelní airbag. Proto je vůz vybaven inovativním dvoukomorovým airbagem, který spolujezdce na předním sedadle bezpečně „zachytí“.

UPEVŇOVACÍ SYSTÉM ISOFIX Majitelé modelu CT 200h s malými dětmi jistě ocení komfortní systém ISOFIX, který slouží k bezpečnému upevnění dětských sedaček a umožňuje jejich rychlou instalaci.

OCHRANA CHODCŮ Přední kapota modelu CT 200h je navržena tak, aby lépe pohlcovala energii nárazu v případě střetu vozidla s chodcem. K snížení následků poranění chodců přispívá i design karoserie v oblasti uložení stěračů.

PASIVNÍ BEZPEČNOST

57


PRVKY EXTERIÉRU

VNĚJŠÍ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA Směrová světla jsou elegantně intergrována do krytů vnějších zpětných zrcátek společně s decentním „osvětlením vstupu“. Zrcátka jsou elektricky nastavitelná a mohou být i vyhřívaná.

58

PRVKY EXTERIÉRU

15" KOLA Z LEHKÝCH SLITIN Lehká a kompaktní 15" kola z lehkých slitin jsou navržena tak, aby měla co nejlepší aerodynamiku. sou opatřena pneumatikami rozměru 195/65 R15 a tato kombinace zaručuje vozu nižší spotřebu paliva a emise CO2.

„

16" KOLA Z LEHKÝCH SLITIN Větší 16" kola z lehkých slitin s pneumatikami rozměru 205/55 R16 podtrhují celkový elegantní vzhled modelu CT 200h. Širší kola a pneumatiky zlepšují ovladatelnost vozu a jeho trakci.

„

„

„ DEŠŤOVÝ SENZOR Senzor umístěný nad vnitřním zpětným zrcátkem monitoruje dešťové srážky a jejich intenzitu na čelním skle. Stěrače jsou automaticky aktivovány v okamžiku, kdy sensor určí, že je vhodné vodu z čelního skla setřít.

„

AUTOMATICKY SKLOPNÁ A SAMOSTMÍVACÍ ZRCÁTKA Vnější zpětná zrcátka lze sklopit, například při průjezdu úzkým místem nebo při parkování, kdy hrozí jejich poškození. Zrcátka se rovněž automaticky zatmavují, aby řidič nebyl oslňován vzadu jedoucími vozidly.

17" KOLA Z LEHKÝCH SLITIN Dynamická 17" kola z lehkých slitin s pneumatikami rozměru 215/45 R17 mají rozhodný, sportovní design. Lehká hliníková slitina kol je zároveň pevná, což v kombinaci s nízkoprofilovými pneumatikami zaručuje vynikající jízdní parametry v zatáčkách.

PARKOVACÍ SENZORY Senzory diskrétně integrované do předního a zadního nárazníku průběžně zjišťují vzdálenost od nejbližšího objektu. Řidič je zvukově a vizuálně informován o přibližující se překážce.


HALOGENOVÉ SVĚTLOMETY Design předních světlometů s halogenovými žárovkami je moderní a účelný. LED světla pro denní provoz dodávají vozu elegantní vzhled a zároveň zajišťují, že je model CT 200h dobře viditelný pro ostatní účastníky provozu.

„

PŘEDNÍ MLHOVÁ SVĚTLA Přední mlhová světla vysílají soutředěné paprsky pronikavého světla na vozovku a její okraje a pomáhají řidiči zdolávat provoz ve ztížených mlhových podmínkách. sou navržena tak, aby neoslňovala a zároveň podstatně zlepšila osvětlení v husté mlze.

„

LED SVĚTLOMETY Potkávací tlumené LED světlomety jsou poprvé součástí výbavy luxusního kompaktního vozu. LED diody mají nižší spotřebu energie, delší životnost a reagují rychleji než konvenční žárovky.

AKTIVNÍ BRZDOVÁ SVĚTLA Zadní skupinové svítilny obsahují sadu LED diod, díky nimž je model CT 200h dobře viditelný pro ostatní účastníky provozu. V případě nouzového brzdění brzdová světla rychle blikají a důrazně varují vzadu jedoucí řidiče.

„

„ STŘEŠNÍ OKNO Elektricky ovládané výklopné a posuvné střešní okno vpouší do interiéru modelu CT 200h požadované množství vzduchu a světla. ednodotykové ovládání střešního okna je rychlé a snadné, doplňková sluneční clona se posouvá ručně.

ZADNÍ SPOILER Zadní spoiler usměrňuje proudění vzduchu kolem modelu CT 200h a minimalizuje turbulence a aerodynamický hluk. Integrované horní aktivní brzdové světlo upozorňuje vzadu jedoucí řidiče na stav nouzového brzdění.

LOGO HYBRID Plně hybridní model CT 200h je jedním z nejšetrnějších vozů k životnímu prostředí s emisemi CO2 již od pouhých 87 g/km. Model CT 200h, nesoucí veškeré charakteristické znaky kvality značky Lexus, je první plně hybridní luxusní kompakt na světě.

PRIVÁTNÍ TÓNOVANÁ SKLA Zadní boční skla a zadní sklo mají reflexní zabarvení, které poskytuje cestujícím na zadních sedadlech patřičné soukromí a zároveň jim neomezuje výhled z CT 200h do okolí.

„ Volitelná výbava

PRVKY EXTERIÉRU

59


PRVKY INTERIÉRU

STANDARDNÍ SEDADLA Sedadla potažená vysoce kvalitní látkou jsou tuhá a zároveň pohodlná. Přední sedadla lze nastavovat manuálně, sedadlo řidiče v šesti směrech, sedadlo spolujezdce ve čtyřech směrech.

60

PRVKY INTERIÉRU

SPORTOVNÍ VOLANT Kůží obšitý ergonomicky tvarovaný sportovní volant skvěle padne do rukou. sou na něm umístěny ovládací prvky audiosystému a mobilního telefonu, takže vaše ruce mohou po většinu času zůstat na volantu.

STANDARDNÍ STŘEDOVÁ KONZOLE Středová konzole je ergonomicky tvarována tak, aby řidič mohl intuitivně ovládat jak volič převodovky, tak i jízdních režimů. Audiosystém a klimatizaci lze ovládat z obou předních sedadel.

„

„

„ KOŽENÁ SEDADLA Elegantní a noblesní čalounění z jemné kůže ihned navodí patřičnou atmosféru v interiéru modelu CT 200h. Přední sedadla jsou vyhřívaná, sedadlo řidiče je elektricky nastavitelné, s paměťovou funkcí a bederní opěrkou.

„

VYHŘÍVANÁ PŘEDNÍ SEDADLA Řidič a spolujezdec mají k dispozici vyhřívaná sedadla, u nichž lze teplotu individuálně nastavovat klasicky umístěnými otočnými regulátory. ejich napájení zajišťuje hybridní akumulátor.

VYLEPŠENÁ STŘEDOVÁ KONZOLE ejí součástí je 7" multifunkční displej EMV ovládaný prostřednictvím systému Remote Touch. Plně barevný displej zobrazuje navigaci, záběry parkovací kamery a funkci dalších systémů, jako je audiosystém, klimatizace či monitor energetických toků.

ELEKTRICKÉ NASTAVOVÁNÍ SEDADLA Sedadlo řidiče lze elektricky nastavovat regulačními prvky umístěnými z boku na spodní části sedadla. Ideální pozici za volantem lze najít pohybem sedadla v osmi směrech. K dispozici je také bederní opěrka a paměťová funkce nastavení sedadla.


KLIMATIZACE Výkonná dvouzónová elektronicky řízená klimatizace dokáže rychle snížit nebo zvýšit teplotu interiéru na požadovanou hodnotu. Systém je napájen z akumulátoru hybridního systému, takže pracuje i bez běžícího spalovacího motoru.

LED OSVĚTLENÍ INTERIÉRU Osvětlení interiéru s LED diodami diskrétně umístěné a integrované nad předními sedadly osvětluje středovou konzoli červeným nebo modrým světlem v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

ELEKTRICKY OVLÁDANÁ OKNA edním stiskem ovládané spouštění a zavírání všech čtyř oken z místa řidiče, kde je také omezena rychlost zavírání v posledních 110 milimetrech dráhy. Každý cestující může ovládat své okno, řidič má možnost aktivovat dětské pojistky.

„

KOMFORT NA ZADNÍCH SEDADLECH Dlouhý rozvor, široká karoserie a dozadu protažená linie střechy zajišťují velkorysý prostor pro nohy, lokty a hlavu všech cestujících na zadních sedadlech. Vnější sedadla jsou tvarována pro vyšší úroveň komfortu, zatímco na všech místech se mohou cestující připoutat tříbodovým bezpečnostním pásem.

FLEXIBILNÍ ZADNÍ SEDADLA Zadní sedadla lze sklopit individuálně (60:40) nebo vcelku. Upevňovací oka umožňují zajistit těžké předměty a pod podlahou zavazadlového prostoru je ukryta odkládací přihrádka, do níž lze uložit cennější věci.

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR sou-li zadní sedadla v základní poloze, lze do zavazadlového prostoru pohodlně uložit dvě velká cestovní zavazadla nebo dva golfové bagy. Sklopením zadních sedadel vznikne prakticky rovná ložná plocha s více než dvojnásobným objemem, která je ideální pro přepravu neskladných předmětů.

STARTOVACÍ TLAČÍTKO K nastartování vozu není potřeba klasický klíček, stačí jen stisknout startovací tlačítko a elektromotor se ihned probudí k životu. Po sešlápnutí plynového pedálu je k dispozici okamžitý výkon. ízda v režimu EV je takřka nehlučná, s nulovými emisemi a nulovou spotřebou paliva.

„ Volitelná výbava

TEMPOMAT Po volbě požadované rychlosti jízdy ji model CT 200h udržuje bez dalšího zásahu řidiče. Funkce tempomatu je zrušena při sešlápnutí brzdového či plynového pedálu a je obnovena po stisknutí tlačítka.

PRVKY INTERIÉRU

61


AUDIO, KOMUNIKACE A INFORMACE

„

MULTIFUNKČNÍ DISPLEJ Plně barevný displej EMV (Electro Multi-Vision) je umístěn uprostřed přístrojové desky, v ideálním zorném poli pro řidiče i spolujezdce na předním sedadle, kteří jej mohou intuitivně ovládat pomocí systému Remote Touch.

AUDIOSYSTÉM PANASONIC® S 6 REPRODUKTORY Model CT 200h je standardně vybaven audiosystémem Panasonic® s 6 reproduktory. Vysoce inovativní konstrukce reproduktorů zahrnuje membrány vyrobené z pryskyřice obsahující bambusové dřevěné uhlí, které zlepšují jejich parametry a zároveň jsou snáze recyklovatelné.

62

AUDIO, KOMUNIKACE A INFORMACE

„

AUDIOSYSTÉM PANASONIC® S 10 REPRODUKTORY Audiosystém Panasonic® s 10 reproduktory rovněž využívá přírodní materiály. e vybaven samostatným lehkým zesilovačem, který zlepšuje kvalitu zvuku, a měničem na 6 disků CD zabudovaným do přístrojové desky.

„

„

REMOTE TOUCH Systém Remote Touch přináší revoluci do způsobu interakce s centrálním multifunkčním displejem. eho tvar padne pohodlně do dlaně a ovladač intuitivně reaguje na povely řidiče či spolujezdce. Ovládání je stejně snadné jako s počítačovou myší.

AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON® PREMIUM SURROUND Audiosystém Mark Levinson® Premium Surround se 13 reproduktory je uzpůsoben specifickým akustickým vlastnostem interiéru modelu CT 200h. Vyspělý systém poskytuje 7.1kanálový prostorový zvuk, který je zdrojem zážitků ve stylu domácího kina při poslechu oblíbené hudby z disků CD nebo sledování filmů na DVD.


„

HDD NAVIGAČNÍ SYSTÉM Navigační systém s pevným diskem Hard Disk Drive (HDD) je rychlý, snadno se ovládá a nabízí rozmanité zobrazení map. Mapy pokrývající převážnou část silniční sítě Evropy jsou uloženy na pevném disku HDD.

„

PŘEHRÁVÁNÍ DVD e-li vůz vybaven audiosystémem Mark Levinson® Premium Surround, lze sledovat na středovém displeji oblíbené filmy na DVD. Prostorový zvuk ze 13 reproduktorů přináší zážitky ve stylu domácího kina.

„

PARKOVACÍ ASISTENT Při zařazení zpětného chodu se na nenápadném místě na vnitřním zpětném zrcátku zobrazí pohled na oblast za vozem CT 200h. Obraz je snímán kamerou umístěnou na zadním výklopném víku. Provedení parkovacího manévru je tak mnohem snadnější.

„

OPTITRONOVÉ PŘÍSTROJE Výrazné bíle přístroje s antireflexní technologií umožňují řidiči pohotově vnímat hlavní provozní údaje vozu. Červené osvětlení přístrojů se mění v modré, ukazatel hospodárnosti se proměňuje v otáčkoměr.

MULTIINFORMAČNÍ DISPLEJ Multiinformační displej zobrazuje specifické provozní údaje vozu, například průměrnou rychlost, spotřebu paliva nebo dobu jízdy. Řidič si může přepínat údaje tlačítky umístěnými na volantu.

USB PORT A KONEKTOR AUX USB port umožňuje připojení různých multimediálních přehrávačů, včetně iPodu ® nebo MP3 přehrávačů. Po připojení lze oblíbené skladby poslouchat se sluchátky nebo přes systém reproduktorů vozu.

BLUETOOTH® Model CT 200h umožňuje propojení mobilního telefonu prostřednictvím technologie Bluetooth®. Telefon po připojení můžete ovládat tlačítky na volantu.

„ Volitelná výbava

MOŽNOST PŘÍJMU DIGITÁLNÍHO VYSÍLÁNÍ Audiosystémy všech modelů CT 200h jsou „připraveny“ pro příjem digitálního rozhlasového vysílání Digital Audio Broadcasting (DAB). Toto zdokonalení nabízí mimořádně kvalitní příjem rádiového signálu a zvyšuje výběr rozhlasových stanic s technologií DAB.

AUDIO, KOMUNIKACE A INFORMACE

63


TECHNICKÉ ÚDAE MOTOR Zdvihový objem (cm3) Válce/ventily Mechanismus motoru Typ paliva Maximální výkon (kW/ot. za min.) Maximální točivý moment (N.m/ot. za min.) PŘEVODOVKA Pohon Převodovka

HYBRIDNÍ SYSTÉM Maximální výkon systému (kW)

1798 L4/16 VVT-i Benzin, 95 oktanů nebo více 73/5200 142/4400

Předních kol Hybridní převodovka, která obsahuje elektronicky řízenou převodovku E-CVT s plynulou změnou převodového poměru

100

Elektromotor - Typ - Maximální výkon (kW) - Maximální točivý moment (N.m)

AC synchronní, permanentní magnet 60 207

Elektrický generátor - Typ - menovité napětí (V)

AC synchronní, permanentní magnet 650

Vysokonapěťový akumulátor - Typ - menovité napětí (V)

Nikl-metal hydridový (Ni-MH) 202

VÝKON Maximální rychlost (km/h) Zrychlení 0-100 km/h (s)

180 10,3

SPOTŘEBA PALIVA (l/100 km)* Město Mimo město Kombinovaný provoz

Comfort 3,7 3,7 3,8

Executive 4,1 4,0 4,1

Premium 4,1 4,0 4,1

Emise CO2 (g/km)* Úroveň emisí Město Mimo město Kombinovaný provoz

Comfort Euro V 84 86 87

Executive Euro V 94 93 94

Premium Euro V 94 93 94

BRZDY Přední Zadní

Větrané kotoučové Kotoučové

ZAVĚŠENÍ Vpředu Vzadu

Vzpěry McPherson, vinuté pružiny Dvojité lichoběžníkové

ŘÍZENÍ Typ Otáčky (mezi úvratěmi volantu)

Hřebenové s EPS (elektrický posilovač řízení) 2,7

HMOTNOSTI (kg) Celková hmotnost vozidla Pohotovostní hmotnost vozidla (min.-max.) KOEFICIENT ODPORU VZDUCHU Cx OBJEMY (l) Palivová nádrž Zavazadlový prostor** - zadní sedadla v základní poloze (do výše krytu zavazadlového prostoru) - zadní sedadla v základní poloze (do výšky střechy) - sklopená zadní sedadla (do výšky střechy)

Comfort 1790 1370 - 1410

Executive 1845 1410 - 1465

Premium 1845 1410 - 1465

Comfort

Executive

Premium

0,28

0,29

0,29

45 275 375 985

* Spotřeba paliva a hodnoty CO2 jsou měřeny pod dohledem podle požadavků nařízení 80/1268/EEC a příslušných dodatků u vozidla s evropskou specifikací. Pro další informace, nebo v případě, že máte zájem o koupi vozu s evropskou specifikací, kontaktujte prosím vašeho autorizovaného dovozce značky Lexus. Spotřeba paliva a hodnoty CO2 se mohou u vašeho vozidla odlišovat od tohoto měření. Způsob jízdy a další faktory (jako stav vozovky, dopravní provoz, stav vozidla, instalovaná výbava, zatížení či počet přepravovaných cestujících) ovlivňují spotřebu paliva a produkované emise CO2. ** Měřeno podle metodiky VDA u vozidla vybaveného soupravou pro opravu pneumatik. Všechny údaje zahrnují objem odkládací přihrádky pod podlahou zavazadlového prostoru.

64

TECHNICKÉ ÚDAE


1430 mm

1535 mm

1530 mm

1765 mm

800 mm

2600 mm

920 mm

4320 mm

Poznámka: Uvedené rozměry platí pro verzi CT 200h Comfort. Rozměry pro verze CT 200h Executive a CT 200h Premium jsou následující: Výška = 1440 mm Rozchod kol – vpředu = 1525 mm Rozchod kol – vzadu = 1520 mm TECHNICKÉ ÚDAE

65


STANDARDNÍ VÝBAVA

AKTIVNÍ BEZPEČNOST A JÍZDNÍ DYNAMIKA

EXTERIÉR

KOMFORT A POHODLÍ

ABS (protiblokovací systém brzd) BAS (brzdový asistent) BOS (systém upřednostňující brzdění před akcelerací) EBD (elektronická distribuce brzdné síly) ECB-D (elektricky řízené brzdění – regenerativní) EPS (elektrický posilovač řízení – citlivý na rychlost) HAC (asistent rozjezdu do kopce) TRC (protiprokluzový systém) VSC (řízení stability vozidla)

Aktivní brzdová světla LED světla pro denní provoz Tepelně izolující tónovaná skla s UV filtrem Vnější zpětná zrcátka - elektricky nastavitelná a vyhřívaná - s integrovanými směrovými světly - s přístupovým osvětlením Zadní a brzdová světla z LED diod

12 V zásuvka v přední centrální loketní opěrce Černé obložení Elektricky ovládaná okna, vpředu a vzadu Elektronicky řízená automatická klimatizace - automatická vnitřní cirkulace vzduchu - aktivní pylový filtr - oddělené ovládání teploty pro řidiče a spolujezdce Kůží potažený volant Osvětlený vstup Přední centrální loketní opěrka Startovací tlačítko Volant manuálně nastavitelný ve dvou osách Zadní sedadla dělená v poměru 60:40

AUDIO, KOMUNIKACE A INFORMACE PASIVNÍ BEZPEČNOST Dvoufázový airbag, řidič Dvoufázový dvoukomorový airbag, spolujezdec vpředu Kolenní airbagy, řidič a spolujezdec vpředu Možnost deaktivace airbagu, spolujezdec vpředu Postranní TAP airbagy (thorax – hrudník, abdomen – břicho, pelvis – pánev), řidič a spolujezdec vpředu Průběžné boční hlavové airbagy, vlevo a vpravo Předpínače bezpečnostních pásů, přední sedadla Uchycení ISOFIX, zadní krajní sedadla WIL (systém na ochranu krční páteře), přední sedadla a opěrky hlavy Zvukové a vizuální upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy na předních sedadlech

ZABEZPEČENÍ

Dvojí zobrazení přístrojů Hlasové ovládání pro telefon Kompabilita MP3/WMA Konektor AUX a USB port pro přenosné zařízení Měřič výkonu Monitor energetických toků Multiinformační displej Optitronové sdružené přístroje Připojení mobilního telefonu pomocí Bluetooth®* Režim EV (Electric Vehicle) Ukazatel ekonomického provozu Volant s vestavěným ovládáním - audiosystému - režimu multiinformačního displeje - telefonu - hlasové regulace Volič jízdních režimů

Automatický zámek dveří Imobilizér

* Výhradně pro mobilní telefony s technologií Bluetooth®. Úplný seznam kompatibilních mobilních telefonů získáte u svého nejbližšího autorizovaného prodejce značky Lexus. S ním můžete konzultovat i možnost připojení vašeho stávajícího přístroje.

66

STANDARDNÍ VÝBAVA


EDNOTLIVÉ STUPNĚ VÝBAVY

COMFORT

EXECUTIVE

PREMIUM

Navíc ke standardní výbavě:

Navíc ke standardní výbavě:

Navíc ke standardní výbavě:

15" kola z lehkých slitin - pneumatiky 195/65 R15 Halogenové světlomety - funkce automatického zapínání/vypínání Prémiový audiosystém s 6 reproduktory - tuner AM/FM s RDS - CD přehrávač zabudovaný do přístrojové desky Přední sedadla, manuálně nastavitelná - v 6 směrech, řidič - ve 4 směrech, spolujezdec Senzor vlhkosti vzduchu pro elektronicky řízenou automatickou klimatizaci Střešní spoiler, aerodynamický design Textilní čalounění

16" kola z lehkých slitin - pneumatiky 205/55 R16 Alarm Halogenové světlomety - funkce automatického zapínání/vypínání Prémiový audiosystém s 6 reproduktory - tuner AM/FM s RDS - CD přehrávač zabudovaný do přístrojové desky Přední mlhová světla Přední sedadla, vyhřívaná, manuálně nastavitelná - v 6 směrech, řidič - ve 4 směrech, spolujezdec Střešní spoiler Textilní čalounění

17" kola z lehkých slitin - pneumatiky 215/45 R17 7" barevný multifunkční EMV displej Alarm Audiosystém Mark Levinson® Premium Surround system se 13 reproduktory - tuner AM/FM s RDS - CD/DVD přehrávač na 6 disků zabudovaný do přístrojové desky Elektrochromatické (samostmívací) vnitřní zpětné zrcátko Hard Disk Drive (HDD) navigační systém s dynamickým naváděním (DRG) Hard Disk Drive (HDD) hudební knihovna s databází Gracenote® Kožené čalounění LED potkávací světlomety - samonastavitelné s výsuvnými ostřikovači - funkce automatického zapínání/vypínání Parkovací kamera a monitor Parkovací sensory, vpředu a vzadu Přední mlhová světla Sedadlo řidiče, elektricky nastavitelné - v 8 směrech, s pamětovou funkcí a bederní opěrkou Sedadlo spolujezdce, manuálně nastavitelné - ve 4 směrech Stěrače s dešťovým senzorem Střešní spoiler Systém bezklíčového nastupování a startování „Smart Entry and Start“ Systém ovládání Remote Touch Tempomat Vnější zpětná zrcátka - elektricky sklopná - elektrochromatická (samostmívací) Vyhřívaná přední sedadla

EDNOTLIVÉ STUPNĚ VÝBAVY

67


VOLITELNÉ VÝBAVY A PAKETY

COMFORT

EXECUTIVE

ZÁKLADNÍ VÝBAVA 15" kola z lehkých slitin - pneumatiky 195/65 R15 Halogenové světlomety - funkce automatického zapínání/vypínání Prémiový audiosystém s 6 reproduktory - tuner AM/FM s RDS - CD přehrávač zabudovaný do přístrojové desky Přední sedadla, manuálně nastavitelná - v 6 směrech, řidič - ve 4 směrech, spolujezdec Senzor vlhkosti vzduchu pro elektronicky řízenou automatickou klimatizaci Střešní spoiler, aerodynamický design Textilní čalounění

ZÁKLADNÍ VÝBAVA 16" kola z lehkých slitin - pneumatiky 205/55 R16 Alarm Halogenové světlomety - funkce automatického zapínání/vypínání Prémiový audiosystém s 6 reproduktory - tuner AM/FM s RDS, CD přehrávač Přední mlhová světla Přední sedadla, manuálně nastavitelná, vyhřívaná - v 6 směrech, řidič - ve 4 směrech, spolujezdec Střešní spoiler Textilní čalounění

VOLITELNÁ VÝBAVA Alarm

VOLITELNÁ VÝBAVA PAKET NAVIGAČNÍ SYSTÉM 7" barevný multifunkční EMV displej, systém ovládání Remote Touch Hard Disk Drive (HDD) navigační systém s dynamickým naváděním (DRG) Prémiový audiosystém s 10 reproduktory Parkovací kamera a monitor

* Integrovaný parkovací monitor ve vnitřním zpětném zrcátku není dostupný, jestliže je vůz vybaven navigačním systémem, který zahrnuje parkovací asistent s monitorem.

68

VOLITELNÉ VÝBAVY A PAKETY

PAKET LUXURY - Elektrochromatické (samostmívací) vnitřní zpětné zrcátko s integrovaným parkovacím monitorem* - Parkovací sensory, vpředu a vzadu - Stěrače s dešťovým senzorem - Systém bezklíčového nastupování a startování „Smart Entry and Start“ - Tempomat PAKET DYNAMIC - 17" kola z lehkých slitin s pneumatikami 215/45 R17 - Parkovací sensory, vpředu a vzadu - Privátní tónovaná skla - Stěrače s dešťovým senzorem - Systém bezklíčového nastupování a startování „Smart Entry and Start“


PREMIUM ZÁKLADNÍ VÝBAVA 17" kola z lehkých slitin - pneumatiky 215/45 R17 7" barevný multifunkční EMV displej Alarm Audiosystém Mark Levinson® Premium Surround system se 13 reproduktory - tuner AM/FM s RDS, CD/DVD přehrávač na 6 disků Elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko Hard Disk Drive (HDD) navigační systém s dynamickým naváděním (DRG) Hard Disk Drive (HDD) hudební knihovna s databází Gracenote® Kožené čalounění LED potkávací světlomety Parkovací kamera a monitor Parkovací sensory, vpředu a vzadu Přední mlhová světla Sedadlo řidiče, elektricky nastavitelné - v 8 směrech, s pamětovou funkcí a bederní opěrkou Sedadlo spolujezdce, manuálně nastavitelné - ve 4 směrech Stěrače s dešťovým senzorem Střešní spoiler

Systém ovládání Remote Touch Systém „Smart Entry and Start“ Tempomat Vnější zpětná zrcátka - elektricky sklopná, samostmívací Vyhřívaná přední sedadla VOLITELNÁ VÝBAVA Přednárazový bezpečnostní systém (PCS) s adaptivním tempomatem (ACC) Střešní okno, elektricky sklopné a posuvné

VOLITELNÉ VÝBAVY A PAKETY

69


PŘÍSLUŠENSTVÍ

16" KOLA Z LEHKÝCH SLITIN FUJU Dynamický a sportovní vzhled kol dodává designu modelu CT 200h novou dimenzi. Kola Lexus z lehkých slitin mají precizní konstrukci s nízkou hmotností, velkou odolnost a skvělou povrchovou úpravu s dlouhou životností.

17" KOLA Z LEHKÝCH SLITIN ZENGA Sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin mají přitažlivý a zároveň sofistikovaný vzhled inspirovaný aerodynamickým profilem modelu CT 200h. sou odolná, lehká a optimálně vyvážená pro stabilitu při dynamické jízdě.

70

PŘÍSLUŠENSTVÍ

OCHRANNÁ LIŠTA ZADNÍHO NÁRAZNÍKU Ochranná lišta zadního nárazníku s atraktivní hliníkovou povrchovou úpravou chrání lak nárazníku u otvoru do zavazadlového prostoru před poškrábáním při nakládání nebo vykládání těžších předmětů.

PRAHOVÉ LIŠTY Stylové přední prahové lišty zajišťují dokonalou dlouhodobou ochranu. Mají povrchovou úpravu z kartáčovaného hliníku a působivý vzhled jim dodává nevtíravá iluminace Lexus.


OCHRANNÁ FÓLIE PRO ZADNÍ NÁRAZNÍK Odolná průsvitná samolepicí fólie ochrání lak na zadním nárazníku proti nahodilému poškrábání při nakládání nebo vykládání zavazadlového prostoru.

NOSIČ JÍZDNÍCH KOL Lehký uzamykatelný nosič v provedení Easy Click pro dvě jízdní kola. Snadno se přenáší a instaluje na záď vozu a lze jej lehce složit a uskladnit. Nosič je vybaven držákem na světla a registrační značku.

STŘEŠNÍ NOSIČ Uzamykatelný hliníkový střešní nosič se instaluje a používá velmi snadno. Můžete jej kombinovat se širokou škálou specializovaných nosných nástavců, s nimiž získáte opravdovou flexibilitu pro rozmanité aktivity ve volném čase.

STŘEŠNÍ BOX Kombinace velkého objemu a aerodynamického designu je ideální pro prázdniny na cestách. Uvnitř jsou popruhy pro zajištění zavazadel. Centrální zamykání a otvírání na straně spolujezdce zvyšuje bezpečnost a praktičnost.

DĚTSKÁ SEDAČKA BABYSAFE PLUS Komfort a bezpečnost pro děti do věku až 9 měsíců (s hmotností až 13 kg). Vestavěná sklápěcí stříška nabízí účinnou ochranu proti slunci a větru.

DĚTSKÁ SEDAČKA DUO PLUS ISOFIX Maximální bezpečnost pro děti ve věku od 9 měsíců do 4 let (přibližná hmotnost 9 až 18 kg). Sedačka je připevněna prostřednictvím zadních úchytů ISOFIX přímo ke karoserii vozidla a má horní kotevní bod, který zabrání překlopení sedačky dopředu.

DĚTSKÁ SEDAČKA KID Výškově nastavitelná pro děti ve věku od 4 do 12 let (přibližná hmotnost 15 až 36 kg). Sedák a výškově nastavitelná opěrka hlavy zvyšují flexibilitu pro rostoucí dítě.

VZDUCHOVÉ DEFLEKTORY Vzduchové deflektory Lexus jsou aerodynamicky tvarované tak, aby harmonicky doplnily zaoblené tvary karoserie modelu CT 200h. Při jízdě s otevřenými okny zachovávají komfort posádky snížením aerodynamického hluku a turbulencí uvnitř kabiny.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

71


BARVY INTERIÉRU LÁTKA A. Černá

B. Slonovinová

C. Červená

D. Hnědá

OBLOŽENÍ E. Černé

F. Grafit

G. Tropický bambus

H. Hnědé jasanové dřevo

D/H

C/F Poznámka: Každý odstín látky je k dispozici se všemi barevnými provedeními interiéru, určitá výjimka platí pouze pro červené a hnědé potahy. Pro více informací prosím kontaktujte místního autorizovaného prodejce značky Lexus.

72

BARVY INTERIÉRU


A/E

B/G Poznámka: Každý látkový potah může být kombinován s každým designem obložení. Obrázky jsou určeny pouze pro ilustraci barevných kombinací.

BARVY INTERIÉRU

73


BARVY INTERIÉRU KŮŽE A. Černá

B. Slonovinová

C. Šedá

OBLOŽENÍ D. Černé

E. Grafit

F. Tropický bambus

G. Hnědé jasanové dřevo

A/D 74

BARVY INTERIÉRU


B/G

C/E Poznámka: Každá barva kůže může být kombinována s každým designem obložení. Obrázky jsou určeny pouze pro ilustraci barevných kombinací.

BARVY INTERIÉRU

75


BARVY EXTERIÉRU

BÍLÁ PERLEŤOVÁ (077 CS)

TMAVĚ ŠEDÁ (1G0 MC)

STŘÍBRNÁ (1G1 MM)

ČERNÁ (212 S)*

ČERNÁ OPÁLOVÁ (214 MC)

ČERVENÁ (3R1 CS)

76

BARVY EXTERIÉRU


HNĚDÁ ACHÁTOVÁ (4V3 MM)

ŽLUTÁ SLUNEČNÍ (5B1 MM)

MODRÁ ZÁŘIVÁ (8U1 ME)

STŘÍBŘITĚ MODRÁ (8U9 ME)

* Nemetalická barva

BARVY EXTERIÉRU

77


ZÁŽITKY Z VLASTNICTVÍ VOZU

V péči o váš vůz značky Lexus spatřujeme ekvivalent péče o vás. Každý člen týmu Lexus přispívá svými dovednostmi a nadšením k tomu, že zažijete nejvyšší možnou úroveň péče. To se týká všech stránek našich služeb. Dokonalost je více než jen cílem – je to vášeň pro každého z nás. PÉČE O VÁŠ VŮZ SERVIS ZNAČKY LEXUS Servis značky Lexus je pozvánkou pro vás, abyste svěřili blaho svého vozu Lexus do rukou specializovaných profesionálů, a pro nás příležitost poskytnout vám jedinečnou úroveň péče. PROFESIONÁLNÍ PÉČE Doporučujeme vám, abyste svůj vůz vždy svěřovali do péče autorizovaného opravce značky Lexus. Všichni naši certifikovaní technici jsou neustále školeni v oblastech servisu, konstrukce a technologie vozů značky Lexus. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ Abychom snížili množství odpadu, sbíráme a recyklujeme díly vyměněné během servisních prací a rovněž chladivo z klimatizací dáváme recyklovat pro opětovné použití. Naše výzkumné oddělení pracuje na účinnějších metodách rozebírání vozů Lexus na konci jejich životnosti a vyvíjí možnosti využití zbytků materiálů považovaných dosud za nerecyklovatelné. VOZIDLA NA KONCI SVÉ ŽIVOTNOSTI Legislativa týkající se vozidel na konci své životnosti nabízí řidičům vozů značky Lexus nový a inovativní způsob vrácení jejich starého vozu výrobci.

78

ZÁŽITKY Z VLASTNICTVÍ VOZU

ZÁRUKY

MOBILITA

TŘÍLETÁ VŠEOBECNÁ ZÁRUKA Tato záruka se vztahuje na jakoukoli poruchu, která vznikla v důsledku výrobní nebo montážní vady během normálního používání vozu. Trvá tři roky nebo 100 000 km, podle toho, co nastane dřív, bez kilometrového omezení během prvních dvou let.

Chceme zajistit, abyste se svým vozem Lexus jezdili po celé Evropě s naprostým duševním klidem. Z toho důvodu poskytujeme zdarma asistenční službu Lexus Euro Assistance 24* po dobu prvních tří let vlastnictví vozu. Tento program zaručí vaši mobilitu a dopraví vás tam, kam se potřebujete dostat. Součástí těchto služeb může být například odtah nepojízdného vozidla, ubytování v hotelu, zapůjčení vozu, repatriace vašeho vozu a mnoho dalších služeb, které jsme pro vás připravili pro případ, že se váš Lexus stane nepojízdným, někdo ho ukradne nebo se stane účastníkem dopravní nehody.

TŘÍLETÁ ZÁRUKA NA LAK A POVRCHOVOU REZ Tato záruka na váš vůz se týká povrchové koroze a vad laku, které se objeví na jakémkoli lakovaném dílu karoserie v důsledku vady materiálu nebo řemeslného zpracování. Není zde žádné kilometrové omezení. DVANÁCTILETÁ ZÁRUKA PROTI PROREZAVĚNÍ Dvanáctiletá záruka bez omezení kilometrů se týká prorezavění jakéhokoli povrchového plechového dílu karoserie skrz naskrz (brožura o zárukách uvádí určité výjimky z této záruky) v důsledku výrobní nebo montážní vady. PĚTILETÁ ZÁRUKA NA KOMPONENTY HYBRIDNÍHO POHONNÉHO SYSTÉMU Na určité komponenty hybridního pohonného systému poskytujeme záruku po dobu pěti let nebo 100 000 km podle toho, co nastane dřív. Více informací získáte u svého autorizovaného prodejce značky Lexus. Tyto záruky jsou přenosné na následné vlastníky.

* Podmínky v jednotlivých zemích se mohou lišit. Podrobnější informace vám sdělí váš autorizovaný prodejce značky Lexus nebo autorizovaný opravce.


NOVÝ LEXUS CT 200h

TESTOVACÍ ÍZDA S NOVÝM CT 200h

© 2011 Lexus Europe (divize Toyota Motor Europe NV/SA) a Lexus Czech & Slovak Republic (divize Toyota Motor Czech spol. s r. o.) si vyhrazují právo změnit jakýkoli detail ve specifikacích a výbavě bez předchozího upozornění. Technické údaje a vybavení také podléhají případným změnám v souladu s místními podmínkami a požadavky. Vyžádejte si od svého místního prodejce vozů Lexus informace o jakýchkoli změnách, které mohou platit ve vaší zemi. Poznámka: Vozidla zobrazená v této publikaci a uvedené technické údaje se mohou lišit od modelů a výbavy dostupných ve vaší zemi. Barva vozu se může mírně lišit od fotografií vytištěných v této publikaci. Bližší informace naleznete na našich internetových stránkách www.lexus.cz

ediný způsob, jak skutečně porozumět tomu, proč jsou vozy Lexus tak jedinečné, je vyzkoušet je na vlastní kůži. Laskavě se obraťte na svého nejbližšího autorizovaného prodejce značky Lexus nebo navštivte národní internetové stránky značky Lexus a objednejte si testovací jízdu v modelech CT 200h. www.lexus.cz/CT200h

Péče o životní prostředí je pro Lexus prioritou. Přijímáme mnohá opatření, abychom zajistili, že po celou dobu životního cyklu – počínaje konstrukcí, přes výrobu, distribuci, prodej, servis až po skončení životnosti – bude vliv a dopad našich vozidel na životní prostředí minimální. Váš prodejce vám rád sdělí další informace týkající se požadavků souvisejících s koncem životnosti vašeho vozu. Vyrobeno v Evropě, únor 2011

NOVÝ LEXUS CT 200h První plně hybridní luxusní kompaktní vůz na světě

10136_CT200h_Model_CZ_150dpi  

NOVÝ LEXUS CT 200h První plně hybridní luxusní kompaktní vůz na světě První plně hybridní luxusní kompaktní vůz na světě 04-07 Design L-Fine...

Advertisement