Page 1

AK PARTİ

MURATPAŞA BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI

CİHAN BULUT

PROJELER


BOTANİK PARK


İçinde doğal gölet, gezi ve dinlenme alanları, Çocuk oyun alanları, Tematik bahçelerin bulunduğu bir yaşam alan... Ayrıca Botanik bahçemizde Restoran, Kafeterya, Piknik alanları bulunacak.


PAŞAKART


PAŞAKART ile; İhtiyacı olanı seçerek alma hakkı Öncelikle evin hanımına verilen, Temel gıda ve temizlik ürünlerinin istenildiği kadar alınabildiği, İnsanlarımızın onuru kırılmadan alış veriş yapabilmelerini sağlayan bir yardım sağlıyoruz.


SPOR VE YAŞAM KÖYÜ


“Herkese Yaşam Alanı” anlayışıyla hizmete açılacak olan engellisinden yaşlısına, çocuğundan gencine tüm yurttaşların yararlanabileceği Spor ve Yaşam Köyü, Futbol Sahası, Tenis Kortu, Kapalı Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu, Engelliler Koordinasyon Birimi, Açık Basketbol ve Voleybol Sahaları, Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Halk Eczanesinden oluşacaktır.


ENGELLİLER SOSYAL AKTİVİTE MERKEZİ


Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak, engellileri topluma kazandırmak ve engellilere yaşam alanı sağlamak, engellilerin sosyal aktivitelere erişimini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.


ORGANİK KAFETERYA


“Ekolojik Kent” olma yolunda, örnek model oluşturmak, Muratpaşa’da yaşayan kadınları ekonomik açıdan desteklemektir. Muratpaşa’da %100 Ekolojik Pazar’ın yanında saman balyalarının kille sıvanması ile Kafeterya inşa edilerek, vatandaşların hizmetine sunulacaktır. Muratpaşa halkının ve pazar esnafının dinleneceği ve organik yiyecek ve içecek ürünlerinin satılacağı kafeterya, Muratpaşalı kadınlar tarafından işletilecektir.


GÜNDÜZ ÇOCUK BAKIM EVİ


Gündüz Çocuk Bakımevleri Muratpaşa Belediyesi çalışanlarına ve Muratpaşa halkına hizmet verecektir. Sosyal Belediyecilik anlayışı doğrultusunda, uygun ücret ve çocuklarımıza, Muratpaşa halkına yakışır bir hizmet ve kalite anlayışı ile eğitim vermeye hedeflemiştir. Gündüz Çocuk Bakımevleri çocuklarımızın kendilerini öncelikle sağlıklı, düşünebilen ve ifade edebilen, iç denetimi gelişmiş, özgür, özgüvenli bireyler olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Gündüz Çocuk Bakımevleri değişik periyodlarda gerçekleştirdiğimiz iç ve dış etkinliklerimiz ile çocuklarımızın, kendilerini geliştirmeleri, yaparak yaşayarak öğrenmeleri için uygun ortamları oluşturmaktadır. Gündüz Çocuk Bakımevlerinde satranç, tiyatro, müzik, halkoyunları, bale, seramik, dil bilgisi gibi alanlarda hizmet verilecektir. Hedefimiz, bilinçli ve sağlıklı bir şekilde çocuklarımızı hayata hazırlamaktır.


EMEKLİLER DİNLENME EVİ


Yıllarca bu ülkeye emek vermiş, çalışmış ve artık çalışamaz hale gelmiş, sadece sosyal güvenlik kurumlarından maaş alabilen insanlara borcumuz var. İşte buraları onlara armağan edeceğiz. Emekli yurttaşların daha iyi koşullarda zaman geçirmelerini, dinlenmelerini, kültürel ve sosyal faaliyetlere katılmalarını sağlıyor.


BİLİM PARKI VE GENÇLİK MERKEZİ


Çocuklar ve gençler “Bilim Parkı ve Gençlik Merkezi” ile daha mutlu bireyler olacak. Geleceğin en önemli yatırımları olan çocuk ve gençlerimizin eşit haklara ve daha fazla imkana sahip olması, yetenek ve potansiyellerinin farkında olmaları ve geliştirmeleri, sosyal ve kültürel olarak gelişimlerinin sağlanması için Muratpaşa Belediyesi olarak kuracağımız merkezde aktivite alanları oluşturacağız.


GENÇLİK KAMP MERKEZİ


Gençlerimizi doğayla buluşturmak, farklı organizasyonlara ev sahipliği yapmak, gençleri sosyo-kültürel açıdan daha donanımlı hale getirecek faaliyetlerde bulunmalarını sağlayacak, spor aktivitelerinin yapılabileceği “Gençlik Kamp Merkezleri” açacağız. Gençlik Kamp Merkezleri doğayla bütünleşik, açık ve kapalı alanlara sahip, mimarisi doğaya uyumlu olarak çözülmüş; içerisinde bulunduğu alanın özelliklerine göre değişen konaklama alanı, spor alanları, atölye ve derslikler, açık alanlar, dinlenme alanlarını barındıran alanlar olarak yapılacaktır.


BALIK PAZARI


Hazırlanacak olan kentsel tasarım ve mimari projeler ile Muratpaşalılar Balık Pazarı’nda rahat ve güvenli alışveriş yapabilecekleri sağlıklı kent mekanları oluşturacağız.


ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE KÖYLÜ PAZARI


Üreticiden tüketiciye köylü pazarı projesi ile köylerimizde yetişen ürünlerin direkt üreticiler tarafından satışının yapılacağı, üreticinin ve tüketicinin buluşmasını ve Muratpaşa halkına en uygun fiyat ile, aracısız ve sağlıklı ürün sunulmasını sağlayacağız. Bu proje ile Antalya’nın köyleri ekonomik olarak desteklenecektir. Bu kapsamda köylerimizin ekonomik ve sosyal refah düzeylerinin yükselmesi, gelirlerinin arttırılması için köy kalkınma projeleri de hayata geçirilecektir.


ÇOCUK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ


Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin en önemli amacı, 5-14 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilerini arttırmak, doğru diş bakımını öğretebilmek, doğru beslenmenin nasıl olması gerektiğini anlatabilmek ve tüm bu bilgilerin davranış haline gelmesini sağlamaktır. Bu merkezin bir diğer amacı ise yukarıda bahsedilen hedef kitlenin ihtiyacı olan birinci basamak diş tedavi hizmetini verebilmek ve koruyucu uygulamalar yapabilmektir. Temel hedef ise Beşiktaş’ta yaşayan “geleceğin büyükleri”nin ağız ve diş sağlığı seviyelerini yükselmek, yaşam kalitelerini arttırmaktır.


ELİNE SAĞLIK MUTFAK


“Eline Sağlık Mutfak” yemek dağıtım hizmetinin temel amacı, kendi gereksinim ve ihtiyaçlarını karşılayamayan öncelikle 75+ yaştaki kentlilere ve yalnız yaşayan engelli, dezavantajlı bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini yükseltmektir.


ESENLİK HİZMETİ


“Esenlik Hizmeti”yle; ihtiyaçlarını karşılayamayan, öncelikli olarak 75+ yalnız yaşayan hemşerilerimizin ve engelli/dezavantajlı bireylerin hayatlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor. Zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri evlerinde sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratılması hedefleniyor. Bu kapsamda “Evde Kuaför Hizmeti”, “Evde Temizlik-Hijyen Desteği” ve “Pratik Ev Düzenlemeleri Hizmeti” Beşiktaş Belediyesi’nin uzman personeli tarafından vatandaşa yerinde hizmet olarak sunuluyor.


AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ


Ailenin ve aile bireylerinin refah, mutluluk ve bütünlüğünü güçlendirmek amacıyla, bireylerin aile içi ilişkileri, toplumsal yaşama uyumları ve ailenin her türlü işlevinin yerine getirilmesiyle ilgili sorunları önleme ve çözme kapasitelerini geliştirmek birincil amaçtır. Görevli kadromuz bireylere ya da gruplara yönelik koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici ve rehabilite edici tüm program ve çalışmaları yaparak meslekleriyle ilgili konularda Aile Danışmanı’na destek olacaklardır.


RÜYA OKULU


Çağdaşlığın en önemli ölçütlerinden biri de engelli vatandaşlara sağlanan yaşam koşullarıdır. Muratpaşa Belediyesi olarak, onların yaşam kalitesini yükseltmeyi, sosyal faaliyetlere katılmalarını kolaylaştırmayı, bu toplumun bağımsız ve üretken bireyleri olmalarına katkıda bulunmayı önde gelen görevlerimiz arasında sayıyoruz. Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin verildiği uluslararası bir sosyal sorumluluk projesi olan Rüya Okulu, vokal, ritim, dans, film, fotoğraf, DJ, enstrüman, resim ve tasarım atölyelerinden oluşuyor. Okul’un birincil amacı, engelli vatandaşların olmaları gerektiği yer ile bulundukları yer arasındaki uçurumun ortadan kaldırılması için ciddi ve kalıcı çözümler üretip uygulamak olarak belirlendi.


EVDE BAKICI YETİŞTİRME PROJESİ


0 - 6 Yaş Evde Çocuk Bakım ve Eğitim Elemanı Yetiştirme Programının amacı, öncelikle Muratpaşa İlçesi’nde yaşayan işsiz lise mezunu genç kız ve ev kadınlarını eğiterek meslek edindirmek ve evde çocuk bakımı ve eğitimi alanındaki mevcut nitelikli personel açığına cevap vermektir.


ÜCRETSİZ ÇAMAŞIRHANE


Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın bir üniversite kenti olmasını göz önüne alarak oluşturacağı çamaşır yıkama merkezleriyle, öğrencilere ücretsiz hizmet verecek.


ÇOCUK KORUYUCU VE RUH SAĞLIĞI MERKEZİ


Muratpaşa’da ikamet eden 0-6 yaş grubu tüm çocuklarımıza daha huzurlu ve mutlu bir gelecek sağlamak için koruyucu ruh sağlığı hizmeti tamamen ücretsiz olarak verilecektir.


ÇOCUK SANAT MERKEZİ


Müziğin toplumsal birleştirici bir unsur olduğunu daha da önemlisi ülkenin kültürel önemini belirtmedeki en önemli dili olduğunu düşünürsek müziğin eğitimdeki yeri ve değeri ortaya çıkmaktadır.


GEÇİCİ HAYVAN BAKIM MERKEZİ


İnsanların, tüm canlıların yaşama hakkına saygı duyduğu, onlarla “birlikte” yaşayabildiği bir dünya, yerel anlamda, sokak hayvanlarının yaşama hakkına saygı duyduğu, duyarlılık ve hoşgörü gösterdiği, onlarla “birlikte”, sağlık, güven ve huzurla yaşadığı bir Muratpaşa yaratmaktır.


KATLI OTOPARK


Yaşanan araç park düzensizliğini ortadan kaldırmak ve bölgedeki donatılı yeşil alanların yetersizliği nedeniyle mevcut açık otopark olarak kullanılan alanı park olarak düzenlemektir. Günün teknolojik imkanlarını kullanan modern bir otopark olması hedeflenmiştir.


LAZER OYUN MERKEZİ


Laser game günümüzde oldukça yaygın olan ve kapalı mekanda takım oyunu olarak oynanabilen en eğlenceli oyunlardan biridir. Oyun 2 takım halinde oynanır. Tüm oyuncular üzerlerine lazer tabancasına bağlı yelekler giyerler. Her takım için farklı renkler seçilir. Sadece renkli lazer ışıkları ile aydınlatılmış kapalı bir mekanda oyun başlar. Amaç diğer takımın üzerindeki renkli bölgeyi hedef alarak oyuncuları devre dışı bırakmaktır. Merkezin içerisinde cafe, bekleme alanı, ıslak hacimler gibi mekânlar da bulunmaktadır.


ÇOCUK KÖYÜ


Çocuklarımızın düşünsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak amacıyla, içerisinde eğitim amaçlı donatılar, kamp yerleri, sosyal aktivite alanları, çocukların yeteneklerini sergileyebilecekleri sanat atölyelerinin yer aldığı çocuk köyü projesi hayata geçirilecektir.


TEMA PARK


Yatırım dahilinde, gösteri merkezleri, eğlence alanları, rezidanslar, hastaneler ve iş merkezleri bulunacaktır. Tema Park Muratpaşa’ya istihdam konusunda da fayda sağlayacaktır.


BİLGİ EVLERİ


Muratpaşa gençlerinin, bilginin değerini anlamaları ve bilgiye kolay ulaşmaları, yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri, kültürel düzeylerini ve akademik başarılarını yükseltmeleri amacıyla Bilgi Evleri projesi hayata geçirilecektir.


OKULLARA ÇOK AMAÇLI AÇIK SPOR ALANLARI


Muratpaşa’da okulların bahçesine çok amaçlı açık spor alanları inşaa edeceğiz. Bunun yanı sıra yine okul bahçelerine; çocuk oyun alanları, basketbol potaları gibi donatıları da yerleştireceğiz. Okullarımızın asfaltlama, boya-badana, ilaçlama, depo temizlikleri, bahçe düzenleme, konferans salonları yenileme, bahçe duvarları ile birlikte birçok donatısının tamirat ve imalat işlerini de yapacağız.


KADIN KONUK EVİ


Kadın Konuk Evimiz ile, toplumda fiziksel, duygusal, ekonomik ve cinsel istismara uğrayan kadınlarımıza (varsa çocukları ile birlikte) hukuki, psikolojik, ekonomik ve sosyal yönde yardımcı olmak, kadının kendine olan güvenini yeniden elde etmesi, kendine yetebilen üretken hale gelmesi mutlu ve sağlıklı bir yaşantı kurmasını desteklemekteyiz.


PRESTİJ CADDELER


Muratpaşa’da birçok cadde ve sokaklar, kaldırımları ve şehir mobilyaları ile yeniden inşaa edilecektir. Caddelerimizin tümü artık ya ve araçların maksimum konforda kullanabilecekleri standartta, kente yakışır bir görünüme sahip olacaktır.


YAŞAM PARKI


Park alanında; oturma dinlenme alanları, pargole, kamelya, gölet (havuz), ahşap köprüleri, kafeterya, çay evi, piknik alanları, gezinti yolları bulunacatır. Alanda çocuk ve gençlere yönelikİ çocuk oyun alanı, kum havuzu, kaykay-paten pisti, amfi tiyatro bulunacaktır.


TIBBİ BOTANİK BAHÇE


• Tıbbi bitkileri araştırmak, üretmek, tanıtmak • Bitki çeşitliliğinin korunup geliştirilmesine katkıda bulunmak • Eğitim programları için çalışma alanı ve materyal sağlamak • Tıbbi bitkilerin etkin ve güvenli kullanımlarını teşvik etmek • Tıbbi floradan faydalanma konusundaki çalışmalara zemin oluşturmak


ENGELLİLER İŞ OKULU


Tüm düzeneklerin engelli öğrencilere uygun olarak dizayn edildiği okulda engelli öğrenciler, engellerini hismetmeden eğitim görecekler. Engelliler İş Okulu, engelli vatandaşların daha rahat eğitim alabilecekleri ve engellerini hissetmeden aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri yaşam alanlarından biri olacak.


SENTETİK BUZ PİSTİ


Sentetik Buz Pisti ve oyun kompleksinde, buz pisti alanı, tenis kortlar, kafetaryalar, badminton alanları, koşu yolu ve yürüyüş parkurları, oturma grupları, golf sahaları, peyzaj düzenlemeleri ve yeşil alanlar yer alıyor.


GÖNÜLLÜ MECLİS


Altı tane gönüllü meclis oluşturulacaktır; Çocuk Meclisi, Gençlik Meclisi, Engelliler Meclisi, Kadın Meclisi, Çevre Kulübü ve İzcilik Kulübü...


BELEDİYEYİ SİZ YÖNETİN


Sizlere daha iyi hizmet sunabilme anlayışı çerçevesinde geliştirilen “Belediyenizi Siz Yönetin Sistemi”, her türlü ihtiyaç duyduğunuz hizmet talebini Internet sitemiz üzerinden doğrudan yetkilisine iletmenizi sağlayacak. Böylece her türlü zaman kaybını engelleyerek, hizmet isteğiniz Muratpaşa Belediyesi görevlileri tarafından yerine getirilmesi sağlanacak.


SELÇUKLU TARİHİ PARKI


2. EL OTOMOBİL SİTESİ


MİNİ SABİT PAZARLAR


KENT MEYDANI


AK PARTİ

MURATPAŞA BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI

CİHAN BULUT

Cihan Bulut