Page 1


2

Сторінка Редакції Два роки тому я так само сидів і писав статтю редактора. З тих пір багато чого змінилось. Не змінилось єдине – колонка редактора – найбільш складна річ, яку мені доводилось писати в житті. Ніколи не хотілось перетворювати її в «ми зробили номер – вода – багато й тяжко працювали – вода – вода – читайте в номері про – вода – вода – вода». Навпаки, хочеться писати про щось важливе й від серця. Тому, хоч під час роботи над номером, ми і намагались максимально себе обмежити від політики, але не можливо лишатись байдужим, коли гинуть люди. Не важливо, кого ти підтримуєш, людське життя безцінне, і ніхто не має права на нього посягати. Хочеться вшанувати пам’ять Героїв, загиблих на Майдані. Героям Слава. 22.02.2014 Олексій Авілов

Над випуском працювали: Олексій Авілов

Діма Домашенко

Головний редактор Фотограф

Верстальник Кореспондент

Олександр Сосуля

Анна Собко

Редактор кореспондент

Дизайнер Ілюстратор

Юлія Токмакова

Ольга Філь

Редактор кореспондент

Дизайнер

Анна Четверик

Анна Фролова

Редактор кореспондент

Ілюстратор

Марина Пухова

Настя Скалецька

Літературний Редактор коректор

Кореспондент


Contents

Кружки Music Pulse «13» KPI Defend Спорт - символи Dl’a priєzжih

3


4

Кружки Аня Четверик

Ти молодий і повний сил, а твоєї енергії вистачить на те, щоб освітити ліхтарями всю Політехнічну? Ти хотів би, щоб про тебе почули на факультеті чи навіть в усьому КПІ? Якщо ти маєш вільний від навчання час, який не марнуєш, граючи в доту (чи що там ще), тоді ця стаття для тебе! Як відомо, КПІ є найкращим технічним вузом України, а отже, навчальна база в нас дуже сильна. Однак студентська самодіяльність не відстає. Не зважаючи на те, що в КПІ в основному вчаться програмісти, інженери, фізики, хіміки та купа інших технарів, якщо ти творчий — тобі буде куди подіти свій талант. Чесно кажучи, я навіть не знала про існування

різноманітних гуртків в КПІ, але пересвідчилася, що їх доволі багато. І не думайте, що до списку входять лише КПІ ТВ, Радіо КПІ, та КПІшні газети/журнали. Починаючі музиканти, танцюристи, художники, актори та співаки знайдуть собі гідний притулок в рідній КПІшечці. Загалом із музики ми маємо: Народну капелу бандуристів. Заняття проходять в корпусі №7, аудиторія 101-А, по вівторках і п’ятницях з 19:00 до1:00, та в середу з 17:00 до 21:00. Керівник — Анна Немировська (063-438-10-91); Тріо бандуристів. Заняття проводяться у тій же аудиторії, але по четвергах з 10:00 до 12:00. Керівник — Олена Мозгова (497-01-12).


5

Для танцюристів вибір більший і різноманітніший: Ансамбль народного танцю «Політехнік». Заняття проводяться в танцювальному залі на 3 поверсі ЦСХ в понеділок та четвер з 19:00 до 21:00 http://www.politechnic.com.ua; Підготовча група Ансамблю народного танцю «Політехнік». Заняття проводяться на 3 поверсі ЦСХ в танцювальному залі в середу з 18:00 до 20:00. Керівником в обох гуртках є Марія Міцек (565-18-24); Народний ансамбль бального танцю «СТИЛЬ». Заняття проводяться в ЦКМ, фойє ІІ поверху у вівторок, четвер та суботу з 18:00 до 22:00. Керівник — Ірина Оліференко (418-83-62); Ансамбль сучасної хореографії (джаз та хіп-хоп). Місце проведення — ЦКМ, фойє ІІ поверху. Джаз — в середу з 19:00 до 21:00 та в п’ятницю з 16:00 до18:00. Керівник — Жанна Руденко (050-447-60-01).

Заняття з хіп-хопу проводяться в понеділок о 19:00 та в п’ятницю о 18:00. Керівник — Євген Хмельницький (097640-80-65). Для дзвінкоголосих дівчат і хлоп’ят теж є немалий вибір: Народна академічна хорова капела та вокальна студія при ній. Заняття проводяться в ЦКМ, кімната 302. У вівторок та четвер з 18:00 до 21:30 проводяться заняття хорової капели, керівником якої є Рус лан Бондар (067-500-33-09). А тренування вокальної студії — у вівторок та п’ятницю з 14:00 до19:00. Керівник — Євгенія Барабошенко (066-788-28-14); Вокальний ансамбль естрадного співу «Сьоме почуття». Заняття проводяться в ЦКМ, в 306 кімнаті в понеділок о 14:00, вівторок о 17:00 та в середу з 11:00 до18:00. Керівником є Світлана Токар (050-219-26-66); Вокальна студія. Заняття проводяться в ЦКМ, в306кімнатіувівтороктачетверз14:00до18:00. Керівник — Надія Фесенко.


«13» Олег Михайловський вокал, гітара Сергій Маркович ударні Дмитро Приходько бас-гітара, бек-вокал Віталій Білецький соло-гітарист

Олег та Сергій були знайомі ще задовго до того, як був створений гурт «13»... У ті часи Сергій грав у панк-гурті «Deuce Dexters». Олег пробувався там вокалістом, але не знайшов спільної мови з гітаристом. Згодом у хлопців з’явилося бажання створити свій власний бенд. За час існування гурту склад декілька раз змінювався. Хлопці намагалися зібрати дружний колектив, де кожний учасник зміг би проявити себе, займаючись улюбленою справою. Єдиний учасник гурту, який пройшов кастинг – Віталік. В такому складі, як на даний момент, хлопці грають вже півтора роки і вважають, що поки що це їх найкращий час... Про назву гурту: С: Спочатку гурт називався «Ост.Рів»: нам це здалося досить незвичайною назвою. О: Потім з виходом на новий рівень нам захотілось чогось зовсім іншого, чогось цікавішого й вартого уваги. З того часу ми і стали «13». В: Нам подобається сакральне значення цього числа. О: «13» – це початок чогось нового, незбагненного. На відміну від деяких людей, ми не боїмося починати щось нове, а навіть навпаки – прагнемо цього. Про вибір мови: О: Ми вважаємо, що у музиці повинні бути виграшними не лише музика, а й слова. І гармонійність як раз проілюстрована у наших українських піснях. Д: Ми можемо співати будь-якою мовою, але любимо українську. С: Біля половини текстів – російською. А іноді й англійські словечка можуть проскочити...

Чи плануєте Ви найближчим часом випуск повноформатного альбому? В: Звичайно плануємо, але спочатку хочемо записати декілька нових пісень. С: На даний момент у нас нараховується близько 13 пісень. У нас записаний один ЕР, який включає у себе 8 студійних треків. Плани на найближче майбутнє: зняти кілька кліпів, а далі вже можна записувати новий матеріал для випуску повноформатного альбому. До якого стилю музики Ви відносите свою творчість? В: Це досить суперечливе питання насправді… С: Якщо бажаєте конкретики, то Ви її не отримаєте. :) О: Post grunge – це загальна назва стилю, в якому ми переважно працюємо, хоча не обмежуємося лише ним... Коли легше творити – вдень чи вночі? С: В основному все цікаве відбувається на репетиціях, коли усі в зборі. В: Творимо, коли є час і натхнення. О: Натхнення… Точно, це головне!


А якими музичними інструментами Ви б хотіли доповнити свою музику? Д: Ми маємо дві гітари, бас-гітару та ударні, нам поки що і цього вистачає. На самому початку створення гурту у нас були клавішні, проте згодом ми від них відмовилися. С: Я, особисто, задумувався про арфу… але це так, мрії. Працювати в колективі іноді буває складно, скільки людей – стільки й думок. Часто сваритесь між собою? Чи є якісь риси чи звички в кожного з Вас, які дратують інших? О: Ми з Сергієм вічно сваримось, сперечаємось, але це нормально, навіть стало звичним. Просто він дуже любить сперечатись, але це ніколи не доходить до крайнощів. В: Я вважаю, що ці непорозуміння, навпаки сприяють продуктивності, як то кажуть, у суперечці народжується істина. Д: Не дивлячись на всі наші непорозуміння, ми залишаємось дружнім колективом, кожний учасник якого готовий прийти на допомогу іншому у тяжку хвилину.

Для кого Ви граєте, для фанатів чи для себе? С: Музика – це наше покликання, це те, чим ми живемо щодня. Звичайно ж, ми граємо в першу чергу для власного задоволення, але завжди приємно знати, що твоя творчість комусь цікава! Чим Ви займаєтесь окрім музики? О: Я, наприклад, дуже люблю кіно. Так, я справжній кіноман… С: Колись я займався журналістикою: писав для веб-журналу zavtra.fm. Також люблю різні види спорту, як ігрові так й екстремальні. Скейтинг наприклад... В: Троє з нас катаються на сноуборді… Ще я обожнюю відеоігри! Д: Робота, музика, ІТ… Побажання читачам: О: Ми бажаємо вам гармонії у собі, ніякого дисбалансу! Слухайте хорошу музику, умійте відпочити від буденності. С: Ми бажаємо вам ніколи не здаватися та йти до своєї мети. Д: Бажаю визначитися зі своїми цілями і впевнено іти до них. В: Пам’ятайте, немає проблем, які не можна було б вирішити.

Інтерв’юер – Настя Скалецька


10

Чи має право студент Юлія Токмакова

Коротко про відділ Студентської Ради НТУУ «КПІ», який створений допомагати студентам захищати та відстоювати свої права, та попереджувати їх порушення. На перший погляд, це може здаватись нудним, проте, розглядаючи питання, ви, напевно, винесете для себе щось корисне. Якщо виникнуть будь-які запитання — їх можна задати напряму за адресою: http://ask.fm/KPIDefend. Нижче, в тексті статті, зібрано першу частину відповідей на найбільш актуальні питання. Я студентконтрактник. Як я можу перевестись на бюджетну форму навчання? Тут вирішальним фактором є наявність вільних б ю д ж е т н и х місць у групі. Також потрібно мати хороший середній бал за попередній семестр (Не обов’язково 4.0). Може бути більше, може бути менше. Це вирішує зав.кафедри.

Як дізнатися, які діють гуртки в КПІ? Наприклад, книголюбів, кіноманів... Кіноклуб КПІ : http://vk.com/cinemaclubkpi Гуртки КПІ: Дивись сторінки 4-5 цього випуску, а також тут: http://dnvr.kpi.ua/documents/gurtki/ Якщо я просто студент КПІ денного відділення, громадянин України, навчаюсь за кошти держави, але не є членом будь — якої з профспілок , то чи можу я записатися в профілакторій за 10% від його повної вартості? Звичайно! Санаторій — профілакторій є підрозділом НТУУ «КПІ», і не має значення, є ви членом профспілки чи ні. Чи можна брати вільне відвідування? Яка процедура вирішення цього питання? Студент має право на вільне відвідування лекційних занять (з дозволу декана або директора інституту, на третьому і наступних курсах у випадку, коли середній бал не менше 4,0 (нормований інтегральний рейтинг студента не менше 80%).


11 Чи має право студент КПІ приходити на пари інших спеціальностей і факультетів?

Викликають на комісію з правопорушення... Чого від них чекати? (є більше 3-х актів)

Студент має право на відвідування з дозволу декана факультету (директора інституту) займатись на інших факультетах (інститутах за умови виконання графіка навчального процесу на своєму факультеті).

Дивлячись яка комісія та які акти. Якщо за безлад у кімнаті, то відпрацювання. Якщо блек-джек та нелегальні дівчата, то виселення із гуртожитку або непоселення на наступний рік. Наркотики, бійка — виключення із університету.

Якщо я в січні не був у гуртожитку цілий місяць (або заходив пару раз), чи можу я не платити? Потрібно платити, не залежно від того, як часто Ви заходите в гуртожиток. Якщо я втратив книгу з бібліотеки, то що робити? Доведеться купити подібну книгу, або ж дадуть список книг, які потрібно купити/ повернути. Які умови отримання червоного диплома? Чи впливають звичайні заліки? Повинно бути «відмінно» від усіх пре дметів. Т а к о ж диплом і державні іспити на «відмінно».

75%

Які умови необхідні для відновлення на бюджет після того, як студент б у в відрахований? Дивлячись з якого курсу відрахували: якщо з першого, то необхідно з а н о в о подавати документи й заново вступати, а якщо з другого й вище, то можна лише п е р е в е с ти с я на контракт. Чи можна перевестись на інший ф а к у л ьт е т на першому курсі після 1-го семестру? Переведення на першому курсі заборонені.


12

Спорт-символи КПІ Олександр Сосуля

Після творчої відпустки наша газета з новими силами приступила до роботи і рубрика “Спорт-символи КПІ” не виключення. В цій рубриці ми будемо писати про визначних, іноді не дуже, але не менш важливих спортивних легенд нашого політеху. Хотілося б розпочати голосно, навіть тріумфально. І вибір зупинився на справжній гордості нашого університету — олімпійській чемпіонці з ак адемічної греблі (вид: парна четвірка) Наталії Довгодько. Вона — єдиний олімпійський чемпіон, який є діючим студентом вузу України (не беручи до уваги “інфіз”). Хіба не привід для гордості? У такі моменти вкотре переконуєшся, що КПІ — найкращий ВНЗ нашої галактики! На превеликий жаль (особливо для мене), інтерв’ю проходило в режимі “онлайн”через те, що наша героїня відбула на збори до Італії. Отож, невеличка біографія нашої чемпіонки: Н ата л і я До в год ь ко народилася 7 лютого 1991 в Києві. У 2008 році закінчила Київську гімназію № 32, того ж року вступила до НТ УУ «КПІ». Веслуванням почала займатись у 2001 році. Чемпіон України 2010-2012 (одиночка), переможець Чемпіонату світ у-2012 (четвірка парна), тріумфатор Універсіади-2013

в Казані (одиночний заплив). Член олімпійської збірної України на Олімпіаді 2012 року в Лондоні. У складі четвірки парної (Катерина Тарасенко, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова та Яна Дементьєва) стала олімпійською чемпіонкою. Перший тренер Наталі — Раїса Кирилова. Також тренерами були Володимир Морозов, Діна Міфтахутдінова. А тепер перейдемо безпосередньо до самого інтерв’ю: Добридень Наталіє! Розпочнемо з найпростішого, проте, безумовно, найбільш інтригуючого запитання:“Чому ти обрала саме КПІ?” Коли навчалась у 9 класі, вирішила для себе, що хочу навчатись в КПІ. Мені краще давались такі предмети, як математика, фізика — загалом технічні науки. А коли ще й брат вступив до політеху, я остаточно вирішила зупинити свій вибір на цьому університеті. На кого вчишся? Завершую своє навчання, на даний момент, на факультеті біотехнології і біотехніки(ФБТ), кафедра біотехніки та інженерії. Чи думаєш працювати за фахом? Чесно кажучи, щодо роботи досі не думала. Планую ще залишатись в спорті. В чому секрет твого успіху? Таємниць, як таких немає. Найголовніше — знати, чого хочеш Як проводиш вільний від тренувань час? У вільний від тренувань час я, мабуть, найчастіше сплю. Так сильно втомлюєшся, що не хочеться нікуди йти, або ж будь-що робити. Але, звичайно ж, в мене є свої інтереси й захоплення! Часто бачусь з друзями і активно відпочиваю.


13 Якими ще видами спорту ти займаєшся? Сил не вистачило б оволодіти іншим видом, але в нашому виді є нормативи з бігу, біг на лижах і плавання. Після тренування ми можемо пограти в баскетбол й волейбол. Професійно не володію іншими видами, але займаюсь. Ти виграла золото Олімпіади. Як і чим тобі віддячила країна за такий успіх? Звичайно, у нас були на слуху різні ситуації з олімпійцями, але буквально одразу після Олімпіади нам віддячили сповна. Оціни стан українського спорту в цілому. Чесно кажучи, мій тренер постійно глузує, що напише книгу про умови, в яких я тренуюсь. Він подорожував по світу і йому є з чим порівнювати. Звичайно, Україна сильно відстає у розвитку спорту. В якому віці тебе вперше покликали у збірну? Перший виклик був у 2006 році до молодіжної збірної. У дорослу перейшла в 2010. Скільки годин на день ти присвячуєш тренуванням? Від шести годин, а якщо брати до уваги

те, як мій тренер капає на мізки, то, мабуть, цілодобово. :) Чи вже думала про те, що твої майбутні діти будуть займатися веслуванням, продовжуючи «сімейні спортивні традиції» (прим. ред. — батько, мама і брат Наталії — професійні гребці)? Ще не думала про сім’ю і особливо про дітей, але я не ставлю за конкретну ціль змушувати їх займатись академічною греблею. Зрозуміло, що в спорт хотілося б віддати, а вибір залишиться за ними. Найяскравіший спогад із студентського життя. Навчання в КПІ повне веселих спогадів і ситуацій! Прекрасний колектив. Звичайно, це інший світ, де я відпочивала мізками, відпочивала від спорту. Яка твоя дитяча мрія? Відколи зайнялась спортом, найголовнішою мрією було золото Олімпіади. Зараз же, ставлю цю ж дитячу мрію за мету, яку хочу досягнути ще раз. На завершення, залиш декілька порад нашим читачам. Не бійтеся йти до своєї мрії! Головне точно знати, чого хочеш і все у вас вийде.


14

Dl’a priєzжih Дмитро Домашенко

Ти приїхав з якогось там периферійного містечка (в моєму випадку — це Олександрія) і перше, що ти чуєш від прадвінутих киян: “А гдє ето Кіровоградская область?”. Ну а далі понеслась: “кієвскій толька торт” і таке інше. Знайомо? Якщо так, то ти відкрив потрібну сторінку. За півтора роки варіння в цьому котлі “фешену і лакжері сталічнай жизні” я знайшов для себе певний баланс і хочу Вам трішки розказати, так би мовити, “шо па чьом”. Хочу попередити, що це пілотна стаття рубрики, а все найцікавіше — попереду! Щоб трішки структурувати цю єресь, яка буде заповнювати Ваші мізки теплою, липкою субстанцією після прочитання, я хотів би, перш за все, представити середньостатистичну групу людей, які будуть завжди поруч впродовж довгих років навчання. Хіпстерок: шухер на голові або класична зачіска 20-х, підкочені штанці, в ідеалі борода та окуляри. Він мінімум тисячник в твіттері та заливає фотки в інстаграм зі швидкістю диктовки лектора з матаналізу. Якщо загуляєш з цим хлопчиною, то будеш завжди в тренді. Крута музика, круті тусовки (якщо грошей вистачить). Рок-пацан: у 99% випадків патлатий, мріє про Gibson/Fender (або вже має) і їздить помахати головою на фестивалі/концерти, коли має вільний час. З його косухою прокурені паби будуть вашими постійними супутниками. Гучні концерти до ранку та цілодобові гулянки. Головне — не економити на шампуні.

На хіп-хапє: сірі штанці/широкі джинси, найки/адіки на ніжках, витягнута шапка на голові та цілодобовий хопчік у навушниках. На вихідних баскетбольчик і фрістайл із пацанами. Хочеш такого друга? Готовий до постійного андеграунда? Якщо так, то вперед і з піснею, точніше з треками. Дванадцятикласник: все ще вдягає костюмчик на пари та свято вірить у справедливість викладачів (для нього все ще вчителів) і святу силу першої парти. Найкращий варіант, якщо сумуєш за школою.


15 По спорту: володар сили спортивних штанів та турніка. На відміну від попереднього, костюм одягав лише на випускний, бо кросівки до нього не пасують. Ти будеш ділити з ним усе залізо в Києві, стояти на підстраховці та бігати «срєді висоток і алєй», або ж просто ходити по спортмагазинах вибирати кросівочки. Вусатий математик: випускник фізмат ліцея та призер усіх олімпіад. Крім неперевершеного знання предметів природничого циклу, нічим особливим не виділяється, тому його активність проявляється лише на парах та над підручником. Такий друг допоможе тобі здати вищу математику з першого разу та відтягнути процес бриття ще на пару років.

ТП: в тонкощі розшифрування цієї абревіатури вдаватись не буду, всі й так знають, хто вона така. Високоінтелектуальні здібності цієї дівчинки навряд чи будуть вражати вас, зате її спроби здаватися ерудитом будуть веселити кожного дня. Постійні тусовачки в «Форсажі» та «Біоніці», дурнуваті фоточки в інстаграмі та засмічена стрічка новин цитатами з «50 відтінків сірого». Хочеш – дєрзай. Геймер: його критерії оцінювання – левели, фраги та скіли. Типовий прогульщик пар. Найчастіше його реальний світ – Dota або СS. Вічно не задоволений інтернет з’єднанням та шукає нових слабких жертв, щоб показати свою майстерність. Зв’язок із ним може погано сказатися на твоєму навчанні, зате дозволить тобі підняти свою самооцінку та дізнатися, де все ж таки «раки» зимують. Євген Ваганович Петросян: він точно є в кожній групі, майстер гумористичного баяна та цар із анекдотною бородою. Його жарти веселять лише його самого, а у випадку популярного Петросяна (хоча я таких не зустрічав) ще парочку посіпак. Якщо хочеш бути його особистою Стєпанєнко, підготуй пару несмішних жартів і одразу будеш у його строю, хоча особисто я б не радив. Староста: людина, яка повинна знати абсолютно все, взірець старанного студента та приклад для всіх і вся. Принаймні так вважають викладачі. Дружба з нею – це запорука гарного навчання. Чогось критичного сказати не можу, бо моя староста теж читатиме цю статтю. Профорг: на відміну від старости, він найчастіше знає лише як зробити проїзні. Все. Наостанок хочеться сказати: «Пацантре, будьте собою, розвивайтесь і двіжкуйте. Ви приїхали в Київ, місто, яке розкриває простір для реалізації будь-якої ідеї. Не зупиняйтесь, адже рух – це основа і двигун усіх процесів. У наступному номері я порадую вас своєрідним лайфхаком життя в гуртожитку. Залишайтесь із нами, буде весело та цікаво. ЙОУ!


Placebo #12  
Placebo #12  

March`14

Advertisement