Page 1

2013 m. birželio 26 d. Laikraščio redaktorė – Onutė Onaitytė. Redkolegija – Kotryna A., Žilvinas Ž.

Onutė Onaitytė Aš mokausi Kauno „Vyturio“ katalikiškoje vidurinėje mokykloje 6a klasėje. Turiu 2 jaunesnius brolius Antaną ir Marijoną. Mano mama dirba konsultante turizmo agentūroje, o tėtis yra gydytojas. Mes turime taksų veislės šuniuką vardu Triksė. Mus dažnai aplanko močiutė, kuri gyvena netoli Varėnos kaime Nedzingė. Labiausiai man patinka dainuoti mokyklos chore. Aš mokausi groti smuiku muzikos mokykloje.

Kotryna A. Aš esu draugiška ir linksma. Draugai mane vadina Kotre. Mano geriausia draugė yra Onutė. Mes pažįstamos nuo darželio laikų, visada kartu sėdime viename suole. Man labiausiai sekasi lietuvių kalbos, istorijos ir dailės pamokose. Mano nupieštas piešinys „Senovės lietuvių pilys“ ir rašinys „Padainuok man lopšinę, močiute“ yra atspausdinti mokinių kūrybos knygelėje „Mes – Lietuvos vaikai“.

Žilvinas Ž. Man labiausiai patinka žaisti krepšinį. Su sporto mokyklos komanda „Vėjas“ šiais metais mes laimėjome antrąją vietą tarptautiniame vaikų krepšinio čempionate. Dar mėgstu važinėtis dviračiu su draugais, maudytis. Mano geriausias draugas yra Tautvydas, mes kartu lankome krepšinio treniruotes. Aš mokausi vienoje klasėje su Onute.

Klasės išvyka

Keltu per užšalusią Baltiją Pavasario atostogos prasidėjo kelionių agentūros „Eura“ organizuota kelione į Švediją. Ankstyvą kovo dvidešimt šeštos rytą išvykome iš mokyklos kiemo. Oras buvo puikus, švietė saulė. Po kelių valandų kelio atvykome į Latvijos sostinę Rygą. Rygoje aplankėme Medicinos istorijos

muziejų, kuris mums paliko didelį įspūdį: susipažinome su medicinos istorija, matėme daug įdomių eksponatų iš įvairių medicinos laikmečių. Vakare atvykome į didelį keltą, pavadinimu „Romantika“. Visą vakarą kelte mus linksmino muzikinis ansamblis iš Kubos, laive


buvo daug pramogų, įvairių parduotuvių. Plaukdamas laivas skaldė Baltijos jūros įlankos ledus, tad nuo denio išvydome nuostabių vaizdų. Ryte praplaukėme pro nuostabius Švedijos salynus ir atplaukėme į Stokholmą. Susėdę į autobusą apžvelgėme Švedijos sostinę Stokholmą: matėme didingus Karalių rūmus ir

prie jų prisišliejusią Katedrą, ėjome pro siauriausią skersgatvį, aplankėme rotušę, kur vyksta Nobelio premijų įteikimai ir pabuvojome Nobelio muziejuje. Laisvą laiką praleidę senamiesčio gatvelėse, grįžome į keltą.

Kotryna A. Tyrimas

Mano augintinis Daugelis mūsų klasės mokinių namuose laiko augintinius. Mes nusprendėme išsiaiškinti, kokius gyvūnus augina mūsų klasės draugai. Apklausoje dalyvavo 24 mokiniai, kurie mokosi 6a klasėje. LENTELĖ

Augintinis

Skaičius

Šuo

12

Katė

11

Jūrų kiaulytė

3

Smiltpelė

1

Papūga

7

Kanarėlė

1

Žuvytės (akvariumas)

2

Žilvinas Ž. Istorija apie gyvūnus

Įžymiausia pasaulyje karvė

Yra tūkstančiais kelių, kaip galima išgarsėti. Kai kas dalyvauja televizijų realybės-šou, kiti susituokia vien tam, kad papultų į žurnalų puslapius. O štai Vokietijoje, paprasta karvutė, Ivonė, išgarsėjo išėjusi tiesiog pasivaikščioti. Šių metų pavasarį Ivonė prasmuko pro elektrifikuotą tvorą iš savo ganyklos ir nukeliavo į gretimą Bavarijos mišką. Jos „išėjimas į laisvę“ patraukė visos Vokietijos žiniasklaidos dėmesį ir ji tapo viso pasaulio gyvūnų laisvės ir orumo simboliu, be to, ji pakeitė karvių – tik kaip pieno ir mėsos „gamintojų“ – įvaizdį.


Galiausiai karvė prisijungė prie elnių bandos (laikraščiuose ją net vadino „karve, kuri nori būti elne“) ir po to, kai ji išgyveno medžiotojų, norėjusių ją nušauti, persekiojimus, bandymai apraminti ir grąžinti Ivonę į fermą buvo nutraukti dėl jos patirto streso viso šio gaudymo metu. Taigi, laisvėje ji praleido apie tris mėnesius, kol pagaliau ją pastebėjo vienas ūkininkas pievoje prie Stefanskirčeno; už tai jis gavo 10 000 eurų premiją iš laikraščio „Bild” redakcijos. Pripratusi prie laisvės, karvė nesileido lengvai sugaunama, prireikė dvigubos raminamųjų dozės, kad gaudytojai įvarytų ją į kampą. Po šios istorijos vokiečiai nusprendė, kad Ivonė - protingiausia karvė pasaulyje. Šaltinis:

http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/populiariausios-2011-m-gyvunu-istorijos.d? id=53558133#ixzz2XKMwbhuF

Pirmasis laikraštis pakeistas