Nízkoenergetické montované domy na mieru Eden Haus

Page 1

Nízkoenergetické montované domy na mieru s rakúskou certifikáciou

W W W.EDENHAUS. SK


Eden Haus. Dom snov máte s nami na dosah

Prinášame kvalitné, ekonomické aj ekologické bývanie, od začiatku realizované v rakúskych štandardoch, rukami skúsených odborníkov. Vyrábame vlastné prefabrikované panely pre drevodomy, staviame preto rýchlo.

Sme stavebná firma pre montované nízko-energetické domy. Výrobu a stavbu montovaných nízkoenergetických domov realizujeme na základe dodaného projektu od zákazníka. Súčasťou našej práce je aj pomocné usmernenie pri tvorbe projektovej dokumentácie tak, aby bol výsledný drevodom funkčný a postaviteľný. Ak ste sa rozhodli pre stavbu drevodomu, neváhajte nás kontaktovať.


Staviame v rakúskej kvalite, ktorá je na Slovensku nadštandardom Ašpirujeme na pozíciu najspoľahlivejšieho stavebného lídra drevostavieb na Slovenskom trhu. Všetky domy na Slovensku staviame v rakúskej kvalite vďaka certifikátu Holzforschung Austria, ktorý na našom trhu vlastní naozaj málo firiem. Certifikát nás zaväzuje k používaniu presne stanovených materiálov a postupov, ale aj k pravidelnej a prísnej kontrole z Rakúska. Staviame štýlom a v kvalite, ktorá je v Rakúsku vyžadovaná, a v slovenských pomeroch patrí medzi nadštandardné.


Camping Pullmann

Reštaurácia v priestoroch kempingového areálu v Piešťanoch, ktorú sme realizovali panelovou výstavbou.


Camping Pullmann je moderná stavba s odvetrávanou fasádou. Zastrešená je pultovou strechou s plechovou krytinou. Konštrukcia je difúzne otvorená s využitím čadičovej izolácie. Vonkajšok dotvára fasádny obklad v kombinácii s veľkými presklenými plochami a otvorená terasa. Do exteriéru sme zvolili červený smrek ošetrený olejovou lazúrov. Tá drevo nielen chráni, ale dodáva aj príjemný teplý odtieň celej stavbe. Na strechu bola použitá plechová krytina so stojatou drážkou, ktorá vychádza z tvaru tradičnej falcovanej krytiny.


Nadstavba Argus

Nadstavba administratívnej budovy kvôli rozšíreniu priestorov.


Cieľom rekonštrukcie bolo vytvorenie nadstavby s prevažným zachovaním povrchových materiálov. Prístup k budove a dovoz materiálu sme mali výborne naplánovaný, práce pomohol uskutočniť autožeriav. Podkrovie uvoľnilo cestu druhému podlažiu, tretie podlažie bolo riešené ako drevostavba. Drevený obklad dodal budove nový architektonický aspekt, prelínanie materiálov zase vizuálnu celistvosť. Na oplechovanie sa použil titán-zinok, rovnú strechu tvorí hydroizolačný systém na báze fólií. Konštrukcia podkrovia je difúzne uzavretá.


Ebreichsdorf

Naším prvým developerským projektom boli dvojpodlažné drevodomy v Ebreichsdorfe.


Domy sa predávali s pozemkom a s carportom. Boli dvojpodlažné a izby v nich sme navrhli tak, aby sme oddelili dennú časť od nočnej. Kuchyňa je spojená s obývacou časťou. Francúzske okná na prízemí smerujú do záhrady a prinášajú denné svetlo aj sviežosť zelene. Poschodie disponuje tromi spálňami, pričom z jednej je možnosť vojsť do tretej izby – šatníka alebo pracovne. Domy mali aj vodné podlahové kúrenie a rekuperáciu, tepelné čerpadlo sme ukryli v technickej miestnosti na prízemí. Každý dom má terasu.


Radovka v Lodenici

Radová výstavba v Lodenici, v časti kúpeľného mesta Piešťany, ktorá kedysi slúžila ako ovocné sady.


V Lodenici sme postavali 5-domovú radovú výstavbu. Domy sú konštrukčne oddelené samostatnou vyliatou požiarnou stenou. Nosná konštrukcia je pevná, z dreva, spoľahlivo zavetreného konštrukčnými doskami. Obvodové konštrukcie sú zateplené vysokoúčinnou tepelnou izoláciou. Vnútornú klímu priaznivo ovplyvňuje vnútorný sadrokartónový obklad. Nosná konštrukcia vydrží najmenej 80 rokov. Dve detské a jedna spálňa poskytnú komfort 4-člennej rodine, v prípade využitia izby na prízemí nájde skvelé miesto na bývanie aj rodina 5-členná.


HS centrum, Piešťany

Drevená konštrukcia s garážovými dverami, ktorá slúži ako sklad pre tenisové ihriská.


Sklad je dostatočne veľký pre všetky športové pomôcky, zároveň majú doň prístup aj autá a technické stroje – má aj garážové dvere. Konštrukciu tvoria stĺpy, trámy, krokvy a vonkajší drevený obklad zo sibírskeho smreku. Realizovaný je z KVH a z BSH hranolov. Odlíšením farieb obkladu a konštrukcie sa stavba stala viac pútavou. Farby sme volili tak, aby vizuálne zapadli do areálu tenisového centra. Stavba je nezateplená, ale celoročná, v interiéri vybavená prívodom vody. Je plne osvetlená.


Golf Carport

Originálne prestrešenie pre 5 áut v golfovom areáli v Piešťanoch.


Carport slúži pre hostí ako parkovacie miesto. Všimnete si ho vďaka nesymetrickej sedlovej streche s nadkrokvovým záklopom z bio dosiek (3-Schichtplatten) pohľadovej kvality. Dlhšia strana strešnej roviny bola riešená formou tradičného zvodu. Kratšia strana (vstupná) má pododkvapové žľaby zvedené pomocou reťazí. Z hľadiska architektúry boli zvolené masívne prierezy dreva, ktoré dotvárajú celkovú robustnosť stavby. Krytina: asfaltový šindeľ; náter: olejová lazúra; materiál: KVH a BSH hranoly; vyrobené CNC strojom.


Vyhliadková veža, Maňa

Vyhliadková rozhľadňa slúži slovenským ornitológom na sledovanie vtáctva v chránenej krajinnej oblasti s názvom Žitavský luh.


Zastavaná plocha rozhľadne tvorí 4,8 x 4,5 m, jej celková výška je 9,5 m. Sklon strechy je 35°, krytinu vežičky tvorí asfaltový šindeľ. Na stavbe je atypické schodisko. Na rozhľadniach sme zvyknutí skôr na to, že schodisko sa nachádza vnútri konštrukcie. V tomto prípade schodisko lemuje boky veže a výstup je tak plynulejší, s výhľadmi na okolitú krajinu. Vytvorili sme vizualizáciu pred samotnou realizáciou, doladili konštrukčné detaily a pripravili všetok materiál na CNC stroji. Vyhliadková veža je vyrobená z červeného dreva, nie je impregnovaná, je len natretá.


Pergola so záhonmi

Pergola, ktorá dokončila prepojenie terasy rodinného bungalovu a záhrady.


Pergola krásne korešponduje s celým vizuálom pozemku, je pod ňou umiestnené moderné sedenie a koncept dotvárajú aj rastliny v jej blízkosti. Vysoký plot z bambusov dodáva potrebnú intimitu a zároveň umožňuje sedenie aj počas horúcich dní. Drevené trámy vychádzajú z terasového prekrytia a presahujú spevnenú plochu na sedenie a grilovanie. Pergola pozdvihla celé priestory na vyšší level a poskytne majiteľom bungalovu výnimočný priestor pre ich voľný čas. Pri pergole sa nachádzajú mierne vyvýšené záhony z rovnakého materiálu.


+421 33/76 23 083 +421 905 623 975 info@edenhaus.sk Eden Haus s.r.o. Bratislavská 7900 Piešťany 921 01


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.