Page 1


Пісня – жива душа народу Тиждень музичного мистецтва в Лелюхівській школі ( 3 стор.)

Школа майбутнього педагога Про хід та наслідки тижня учнівського самоврядування ( 4 стор.)

Допоможи пернатим взимку! В Лелюхівській школі виготовлено велику кількість годівничок ( 5 стор.)

Спортивний калейдоскоп Стартували класні змагання з шашок серед учнів 2-9 класів

( 6 стор.)


Пісня – жива душа народу Кожен тиждень у нашій школі відзначається якесь свято, чи подія. От і тиждень з 16 по 20 січня ми не оминули своєю увагою. Ці дні були присвячені цариці всіх мистецтв - музиці. Першого дня у приміщенні актового залу відбулася виставка малюнків учнів 1 – 5 класів, яка на протязі всього тижня радувала око всіх охочих поглянути на неї. Було визначено переможців кращих творів мистецтва наших юних художників. Під час перерв коридорами нашої школи можна було почути дзвінкий сміх дітей, які активно приймали участь у музичних іграх, отримуючи від цього величезне задоволення. Але особливою датою для нас було 19 січня, оскільки в цей день для учнів та учителів школи відбувся невеличкий концерт, присвячений (як ви вже здогадалися) музиці. Активну участь діти взяли у підготовці та проведенні свята «Пісня - жива душа народу». На цьому святі учні більше дізналися про українську пісню, її витоки, походження і значення у житті людини. До уваги слухачів золотими голосами наших вихованців були виконані українські пісні. Та найцікавіше, мабуть, для дітей – конкурси, в яких вони також приймали активну участь і змогли проявити свої знання, здібності і таланти, за що були нагороджені солодкими призами. Всі присутні отримали багато емоцій, нових знань та вражень.. Цей тиждень приніс багато задоволення і насолоди всім учням та учителям школи, адже всі вони мали можливість доторкнутися до царини музичного мистецтва. Тож, сподіваємося що він залишиться у пам’яті кожного приємними спогадами. Тетяна Потапенко, учитель музики


Тиждень учнівського самоврядування Рада шкільного самоврядування – це група активної молоді школи, яка успішно виконує свої прямі обов’язки щодо навчальної та виховної роботи з учнями, і організовує велику кількість заходів для учнів. Ось і цього року, з 23 по 27 січня Рада школи організувала та провела тиждень учнівського самоврядування. Цього тижня учні традиційно обіймали посади керівників. В рамках програми тижня учнівського самоврядування було підготовлено та проведено ряд дисциплін та виховних годин у власних класах. Кожен виконуючий обов’язки отримав завдання на робочий день. З великим ентузіазмом поставилися до свого завдання дублери викладачів, які відповідально провели заняття з різних дисциплін. Під час тижня самоврядування було проведено 24 уроки, в організації яких взяли участь шістнадцять учнів. Учні 5-го класу: Трохименко Т., Братков С., Моргун О., Соколенко Т. Учениця 6-го класу - Жиляк В. Досить активно проявили себе учні 7-го класу, один лише Лимар Дмитро провів п’ять уроків з різних дисциплін. П’ятак Аліна, Синягівська Інна, Столярчук Андрій – учні 8-го класу взяли на себе відповідальність провести уроки у старшій школі по таким дисциплінам, як фізика, англійська мова, біологія. Особливо виділилася із учнівського «пед-колективу» Боровська Анастасія, учениця 9-го класу, яка проводила російську мову, правознавство у 9-х класах, а також етику у 6-му класі. Вона зуміла за короткий відрізок часу організувати і зацікавити клас, донести найважливішу інформацію, опитати, а також оцінити рівень підготовки учнів з даних предметів і залишити про себе гарні враження, як про педагогапочатківця. Також відмінно справилися зі своєю роботою Варава К.- фізика у 9-му класі, Єгорова О. – креслення у 9-му класі, Давиденко А. – біологія у 9-му класі і Волович Валерія під керівництвом якої були всі початкові класи, та не зважаючи на їхню кількість вона зі своїм завданням справилася на відмінно.

У п’ятницю було підбито підсумки тижня учнівського самоврядування, відзначено найбільш активних учасників. Загалом можна сказати, що цьогорічний тиждень учнівського самоврядування високо оцінено як учнівською спільнотою школи, так і викладацьким колективом. Ярина Сахацька, педагог-організатор Фото Валерії Клюшник


Допоможи пернатим взимку! Прийшла білосніжна зима. Ходить вона по долинах і горах. Тихо ступає у великих валянках. Вбрала зима сосни і ялини в пухнасті снігові шуби. Молоденькі деревця закутала білими м’якими ковдрами. Холодно і голодно пташкам взимку. Все ближче прилітають вони до людських осель. Ще на початку грудня в Лелюхівській школі був оголошений конкурс «Допоможи пернатим взимку!». На участь в цьому конкурсі активно відгукнулись не тільки учні, а і їх батьки. Особливо активними учасниками цього конкурсу стали учні молодших класів. Майже всі учні виготовили годівнички для пернатих та ще й принесли багато харчів для їх підгодовування. Учитель біології – Олеся Тихонівна Жильченко на загальношкільній лінійці вручила вдячні листівки від птахів «Дякуємо за турботу», де птахи «висловили» подяку за їх підтримку в тяжку зимову пору. І в свою чергу пообіцяли, що влітку вони присвятять людям свої найкращі пісні, знищать на огородах та в садах всіх шкідників та подбають про те, щоб мух і комарів у наступному сезоні було якомога менше! Почесну місію – розвісити годівнички на шкільному подвір’ї надали учням 9-го класу. Дівчатка насипали туди пшона, насіння соняшника, гарбуза, крихти хліба. До годівничок прилітають горобчики, синички, жадібно клюють зернятка і веселим співом дякують учням за допомогу.

Годівничка Білим снігом враз накрило Землю і травичку, До віконця прилетіли Маленькі синички. Я віконце їм відкрию, Дам хліба та пшенички, Разом з татом я зроблю Пташкам годівничку.

Олеся Жильченко, учитель біології Фото Ярини Сахацької


Спортивний калейдоскоп З 14 по 22 січня з метою підготовки до внутрішкільної першості з шашок в школі стартували класні змагання. Свою спортивну майстерність за шахівницями, карколомні комбінації, радість перемог та гіркоту поразок продемонстрували учасники змагань – дівчатка в своїх групах, хлопчики в своїх. Такі змагання пройшли в 2-му класі, де переможцями виявились, в своїх групах – Анастасія Гордієнко та Владислав Гужва. У 5-му класі не було рівних Денису Кочемасову та Тетяні Соколенко. Серед шестикласників яскраву динамічну гру продемонстрували – Владислав Гордієнко та Валерія Жиляк. За рахунок морально-вольових якостей, досвіду набутому на районних змаганнях, у 7-му класі пальму першості отримали Дмитро Лимар та Анастасія Бурда. Змагання у 8-му та 9-му класах не розпочалися вчасно через незлагоджену роботу фізоргів. Тож сподіваємось, що робота з цього питання поліпшиться. Після проведених класних змагань, згідно регламенту шкільної спартакіади всі найсильніші шашкісти школи поведуть боротьбу за чемпіонське звання з даного виду спорту, а переможцям шкільної першості випаде нагода захистити свої титули на районній першості. Рада школи підготувала переможцям змагань спеціальні призи, але отримають вони їх лише після завершення змагань.

Віктор Сліпець, учитель фізичного виховання


«У світі цікавого» (Цікавинки про тварин) 1. Навіщо крокодили ковтають камені? Крокодили наповнюють свої шлунки не лише спійманими тваринами, але і каменями. Вірніше, саме тому, що в раціон звичайного крокодила входять черепахи, риба, птахи, жирафи, буйволи і навіть леви, крокодилові необхідні в шлунку камені, аби всю цю їжу перетравити. Крім того, камені служать баластом при зануренні під воду. 2. Китове молоко жирніше людського в 10 разів. І як це матері-кити примудряються вигодувати дитинчат завдовжки близько 10 метрів? Це і справді нелегко: мати скороченнями спеціальної мускулатури випліскує молоко в рот дитинчаті, яке подібно до людської дитини з самого народження уміє триматися за сосок (у китів вони є!). А молоко китів приголомшує своєю поживністю, адже за день китиня набирає до 90 кілограмів! 3. Як птахи орієнтуються в польоті? Я думаю, багатьм цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують “вбудовані” матір’ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам’ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються. 4. Взимку для бобрів в добі – 29 годин. Коли настає зима, бобри стають справжніми “домосідами”, адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, складених з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі “поміщається” 29 годин. Рубрику підготував: Дмитро Лимар, 7 клас

Вітаємо іменинників: 02.01. – Лимар Надію (4 клас); 04.01. – Нездойминогу Артема (3 клас); 15.01. – Бровко Юлію (5 клас); 26.01. – Шовкопляс Софію (3 клас); 28.01. – Бутовича Альберта (1 клас); 29.01. – Кириленка Максима (2 клас); Приходька Антона (4 клас); Бурду Анастасію (7 клас); Дністряна Станіслава (9 клас).

« 12 балів » Щомісячний інформаційний вісник Лелюхівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів

Редактор Володимир Жильченко Заступник редактора Валерія Клюшник Члени редколегії: Аліна П’ятенко, Катерина Варава, Дмитро Лимар, Олександра Єгорова

Наша адреса: Лелюхівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, вул. Жовтнева, 27, с.Лелюхівка, Новосанжарський район, Полтавська область, Україна Телефон: 3-29-40.

12 baliv #5 january 2012  

12 baliv, school

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you