Page 68

Editör: Ece Saybaşılı

Blog

Tumblr’ın büyülü dünyasına

Hoş geldiniz! Hayata dair her türlü bilgiyi internetten takip eden, blog aşığı bir insanım diyorsanız, gelin size bağımlılık yapan, son zamanlarda markalar ve yaratıcı insanların çok konuştuğu Tumblr’ı bir de bizim gözümüzden anlatalım.

İ

nternetin geniş yelpazesi ile insanlığa hediye ettiği güzelliklere, her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. İşte, Tumblr da bu güzelliklerden biri. Kişilerin kendi blog ortamlarına sahip olma isteğinin arttığı ve sosyal paylaşım sitelerinin popüler olmaya başladığı bir dönemde, 2007 yılında, hayata kazandırılan bir micro blog sitesi Tumblr. Altı senedir aktif olmasına rağmen, son bir senedir teknik özelliklerinin de yardımıyla, özellikle moda markaları ve dergilerin en sevdiği paylaşım sitelerinden biri haline gelerek, popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Peki, Tumblr nasıl çalışıyor? Her yeni sitede olduğu gibi önce üye oluyorsunuz ve bloğunuzu oluşturmak için ister kullanımı basit ister daha gelişmiş temaların içinden kendinize bir sayfa taslağı belirliyorsunuz. Sayfanızda ilgi alanınıza dair

her şeyi paylaşmakta özgürsünüz! Ayrıca “yeniden blogla” seçeneği ile sevdiğiniz adreslerden dilediğiniz içeriğe de ulaşmak çok kolay. Kişisel sayfanızı oluşturduktan sonra bir anda kendinizi bu dünyanın içine bırakıyorsunuz ve milyonlarca insanının yarattığı çeşitli içeriklerdeki sayfalarda kaybolmuş olarak buluyorsunuz. Aradığınız yeni bir kitap ya da değişik bir yemek tarifi mi? Yoksa sevdiğiniz grupla ilgili bilinmeyenler ya da yeni bir film kritiği mi? Modayla ilgili en yeni haberleri mi öğrenmek istediniz? İşte, hepsi bu dünyada saklı! Şu anda içerisinde 90 milyonun üzerinde blog bulunduran ve dünyanın en yaratıcı milyonlarca insanını buluşturan Tumblr, daha çok konuşulacağa benziyor.

condenasttraveler. tumblr.com Her alanda sevilen dergiler Tumblr’da karışımıza çıkıyor. Conde Nast seyahat dergisi de bunların başında geliyor. Conde Nast Traveler’ın her türlü ülke ve şehre dair ilham verici fotoğrafları paylaştığı bu sayfaya siz de bayılacaksınız!

wgsn.tumblr.com Moda dünyasının nabzını tutan Tumblr, bünyesinde pek çok popüler moda markası, tasarımcı ve moda dergisini de barındırıyor. Tasarım dünyasının yakından tanıdığı WGSN Tumblr sayfasıyla da, moda dünyası ve podyumlardaki son haberleri bize aktarmaya devam ediyor.

66 www.lcwaikiki.com

childrenwithswag.tumblr.com Bildiğiniz gibi son zamanlarda yetişkinler sokak modasının popülaritesinden nasibini alıyor. İlham veren bloggerlar, sokak modasına uygun kıyafetleriyle paylaşımlarını sürdürürken içinizden peki çocuklar nerede diyenleriniz için “children with swag” en doğru adres! Günümüzün stil sahibi çocuklarını en doğal halleriyle fotoğraflayıp paylaşan bu blog, bizlere çocuk modası hakkında ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

LCWORLD- İlkbahar 2013  

LCWORLD- İlkbahar 2013

LCWORLD- İlkbahar 2013  

LCWORLD- İlkbahar 2013

Advertisement