Page 1


İçindekiler 7 13

Kadın Zoom

Marilyn Monroe’yu yeniden anıyoruz. Dantel vazgeçilmezliğini kanıtlıyor, moda müzikten ilham alıyor…

Soğuk Duş Kışın soğuk renklerini bir kenara bırakın, parlak ve kışkırtıcı tonlar bu sezon çok moda. Devetüyü renkli paltolar, her güne uyum sağlayan parkalar, kadife pantolon ve ekose gömlekler tam ihtiyacınıza göre.

18

Kadınlar Kürk Sever

20

Işıldayın

22

Blog

23

Stil Tüyoları

Soğuk havalarda kürkün sahtesinden hiç sakınmıyoruz… Yeni yılın en şık ve en gözde kadını olmanın formülü yılbaşı özel koleksiyonunda gizli. Stiliyle öne çıkan blog ve takip edilmeye değer sürpriz web adresleri için göz atın.

24

Bir Başka Güzel

38

Tarz Sahibi ve İddialı

Scarlett Johansson yepyeni filmi ve yeni projeleriyle yeniden aramızda.

42

Bana Stilini Söyle

48

Başarılı Kadın Portresi LC Waikiki Yönetim Kurulu Üyesi Pürlen Dizdar ile moda ve alışveriş üzerine...

Sımsıcak Bir Kış Kış şıklığı, kürk detaylar, kalın örgü kazaklar ve renkli aksesuar tasarımlarında hayat buluyor.

56

Bohem Fırtına

71

Doğa Esintileri

27

30

Stil Geçidi

34

Yeni Oyun, Yeni Oyuncu

40

Disiplin Vücudu Güzelleştirir

XSIDE Kış koleksiyonu stilinizi yeniden tanımlarken, en yeni trendlerle gardıroplarınızı donatıyor. LCW Teen koleksiyonunda doğanın bütün güzellikleri sizlerle buluşuyor.

Gezi

Kayak Zamanı Dünyanın dört ayrı köşesinden tatil önerileri..

Güzellik

İddalı Olun Podyumların makyaj ve saç stillerini yılbaşı gecesine taşımaya hazır mısınız?

Altın Kurallar Yeni yıla zinde girmenin sırları…

2 www.lcwaikiki.com

Hem başarılı, hem yakışıklı, hem de baba. Onlara imrenmemek elde değil! LC Waikiki erkek koleksiyolarından en gözde seçenekler. Ozan Alçın’ın kaleminden podyumlarda dikkat çekenler… Çok basit fakat etkili birkaç hareketle hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Genç

65

Gençliğin Gücü Adına! Moda dünyası genç ünlülerin hâkimiyeti altında!

18

Çocuk

76

Çocuk Stil

77

Mutlu Ayaklar

78

Minik Modellerimize Yakın Markaj

81

Birbirinden farklı 4 kişiyle derin gardırop sohbeti. Bekleriz!

Moda

26

Baba Gibi Geçti

Kadir Doğulu bilmediğiniz yönleriyle karşınızda…

Söyleşi

62

29

Kalın örgü kazakları nasıl giymeliyiz?

Ünlü

50

Erkek

86

Yeni sezon çocuk koleksiyonları kışı neşeyle karşılıyor. Bu kış minik ayaklar hiç üşümeyecek! Birbirinden güzel botları minikler için seçtik.

38

Kış sezonu katalog modellerimizi daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Bebek

Bebek ve Çocuk Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Bebek ve çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği için ne çeşit ürünler almalıyız ve nelere dikkat edilmeliyiz?

Yeni Mağazalar Yeni açılan mağazalarımızdan haberdar olun.

87

Kurumsal Haber

88

Bulmaca

Tema Mağazacılık hakkında en yeni haberler.

65

50


Katkıda Bulunanlar Ozan Alçın Stylist, Blog Yazarı

Kış sezonunun dikkat çeken erkek stillerini bizim için ele alan Ozan Alçın 1995 doğumlu, genç moda yazarı. Üç sene önce başladığı blog yazarlığına halen devam ediyor ve hatırı sayılır bir takipçi sayısı var. Sık sık kendi stilinden kesitler sunan Ozan, aynı zamanda keyifli yazıları vesilesiyle blog adresinden takip edilmeye değer bir isim. Biz ona bayılıyoruz :) Stilistlik yaparken, Pertevniyal Lisesi’nde okumak ve üniversiteye hazırlanmak gibi mesguliyetleri de var.

Zeynep Yener Metin Yazarı

Stil sayfalarımıza sahte kürk yazısıyla konuk olan Zeynep Yener, bir koltuğa birkaç karpuz sığdıranlardan. Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Yener, 1973 doğumlu. Bu zamana kadar çok iş yaptı, hepsi de hobilerini işe dönüştürdüğü şeylerdi. Çok fazla bilgisayar oynadığı bir dönemde, bilgisayar oyunlarının yanı sıra çizgi roman vs satan bir hobi dükkanı açtı örneğin. Sonra yazı yazabildiğini fark etti birileri ve bir anda kendisini dergilere moda yazıları yazarken buldu. Bir süre sonra dükkanını kapatarak kendi ajansını açtı. Şu an metin yazarlığı yapıyor. Müşterileri de ağırlıklı olarak moda ve eğlence sektöründen. Yazı yazmayı çok seviyor çünkü konuşmayı çok beceremediğini düşünüyor. Onun için kendini ifade etmenin en iyi ve doğru yolu, yazı.

Burak Poyraz

TEMA MAĞZACILIK A.Ş. ADINA İMTİYAZ SAHİBİ PÜRLEN DIZDAR

SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ MÜZEYYEN BEDEL YALÇIN

EDİTÖR ECE SAYBAŞILI

GÖRSEL YÖNETMEN YAVUZ ŞENKAL

KATKIDA BULUNANLAR BURAK POYRAZ GÖKHAN ERTEM SEVİL SERT ZEYNEP YENER YOSUN AKVERDİ OZAN ALÇIN ŞENAY DEMİR BURÇİN S. YALÇIN

ÜRETİM PLANLAMA YÖNETMENİ MUAZZEZ TOSUN

ÜRETİM PLANLAMA SORUMLUSU FUAT KÖSE

RENK AYRIMI MURAT KURUOĞLU

YÖNETİM YERİ EVREN MAHALLESİ GÜLBAHAR CADDESİ ŞEHİT CENGİZ KARCIOĞLU SOKAK NO.6 BAĞCILAR 34212 İSTANBUL / TÜRKİYE TEL.: +90 (212) 657 55 55 (PBX) FAX: +90 (212) 657 02 08

BASIM YERİ

Fotografçı

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.

LCWORLD Dergisinin birçok sayfasında onun izi var. Stil life ve röportaj çekimlerinin fotoğrafçısı Burak Poyraz, 1980 İstanbul doğumlu. Modaya ve stile olan tutkusu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenci olduğu dönemlerden geliyor. 2001 Yılından bu yana fotoğrafla ilgilenen Burak, Koray Birand, Tamer Yılmaz, Ayten Alpün gibi birçok ünlü fotoğrafçı ile birlikte çalıştı. 2008 yılından bu yana ise moda fotoğrafçısı Gökhan Ertem ile ortak çalışmalar yapmaya devam ediyor.

TEMA MAĞAZACILIK A.Ş.’YE AİT LCWORLD BROŞÜRÜNDE YER ALAN ÜRÜN FİYATLARIYLA MAĞAZALARDAKİ FİYATLANDIRMA ARASINDA OLUŞABİLECEK FARKLILIKLARDAN TEMA MAĞAZACILIK A.Ş. SORUMLU DEĞİLDİR. ÜRÜNLER STOKLARLA SINIRLIDIR. ÜRÜNLERİN RENK, FİYAT VE MODELLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR. VERİLEN ÜRÜN FİYATLARI ADET BAZINDADIR. FİYAT FARKLILIKLARINDA MAĞAZADAKİ FİYAT GEÇERLİDİR.

3


Edito

Y

epyeni bir yıla adım atmanın coşkusu var hepimizde… Biz de LCWORLD vasıtasıyla yeni yıla dair tüm neşemizi ve heyecanımızı sizlerle paylaşmak istedik. 2011-2012 Kış koleksiyonlarımızı daha güzel tanıtabilmek amacıyla çıktığımız Rize yolculuğundan –sayfa 50’de de görebileceğiniz gibi- sürprizli ve şaşırtıcı güzellikte bir çekimle döndük örneğin. Kimi zaman modellerimizle birlikte Çamlıhemşin’in yemyeşil, dokunaklı doğasında yağmurlarla ıslandık, kimi zaman da daha yükseklere çıkarak Pokut Yaylası’nın karlarında çocuklar gibi eğlendik. Belki de bizi en çok mutlu eden Türkiye’nin eşsiz güzellikteki doğasını yeniden keşfetmek oldu. Ve bu mutlulukla, ekip olarak yeni yılda birbirimize söz verdik, Türkiye’yi keşif turuna çıkıyoruz. Yeni yıla girmenin en güzel tarafı bu belki de! Yeni kararlar almak, yeni hedefler koymak ve hayal etmek… Siz de yeni yılda kendiniz için en iyi olanı hayal edin, küskün arkadaşlarınızla bir araya gelin, ailenizle güzel sofralarda yemekler yiyin, bol bol seyahat planları yapın, işinizde daha başarılı olmayı hedefleyin ve hediyelerle sevdiklerinizi mutlu edin. LCWORLD stil sayfaları farklı zevklere uygun hediye seçenekleriyle size fikir verebilir. Sadece stil sayfalarımız değil, yeni yılda daha sağlıklı ve güzel görünmenin püf noktaları, çocuklarınız için doğru ürün seçme yöntemleri, kış tatili seçenekleri ve Kadir Doğulu’yu daha yakından tanıma fırsatı bulacağınız özel röportajımız ilgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz konular. Okurken keyif almanızı umuyor, tüm LC Waikiki ailesi olarak hiç unutulmayacak bir yıl geçirmenizi diliyoruz.

Pürlen Dizdar

Tema Holding Yönetim Kurulu Üyesi

4 www.lcwaikiki.com


‹ M ‹ I K S E A Ç K G AR O L A A R T E A K AM K

de rin le rda m ki rla e çe ka e is on da ind siy sın ler k le ğa im .. ko l do çek ık. ç n şi n yd ge z ye iyo nda ve a ks sı in lalm ole rika k ı k tiş k E ab ye ’in a ID bı f i S a k ki in X k ai emş en, yak W ıh rk i a l LC am ede esk Ç ans oz d eyk B


Dantel Etkisi

Zoom Editör: Zeynep Yener

Dantel, podyumlardaki vazgeçilmez varlığını bu sezon daha da pekiştiriyor. Esas iyi haber, önümüzdeki İlkbahar/ Yaz sezonunda da bize dantel gibi işlenmiş bir gardırop gözüküyor.

BOTTEGA VENETA

Elbise, LC Waikiki 119,90 TL

Gömlek, XSIDE 34,90 TL

Şort, XSIDE 39,90 TL

Fotoğraflar: SESKİMFOTO, GETYY IMAGES

GWYNETH PALTROW

ROSIE HUNTINGTON

I

ssız bir adaya düşseniz, 2011-12 Sonbahar/Kış modasından yanınıza alacağınız üç şey: puantiyeler, metalik renkler ve dantel... Ne de olsa ortak karar almış podyumlar size en çok bu üç ana başlık üzerinden alternatif sunuyor. Hatta bu sezon dantele biraz da torpil geçiliyor sanki. Mevsimsiz ve zamansız dantel, bazen romantik, yeri geldiğinde seksi ve her daim şık olmanın garantisi. Zaten bu yüzden moda dünyası onu oldum olası seviyor. Ve sonuç olarak dantel her sezon biraz daha sandıklardan çıkıp, kendini modern zamanlara uyarlanmış buluyor. 2011-12 Sonbahar/Kış sezonunda da kural değişmedi. Bir Dolce & Gabbana klasiği olan siyah dantel elbise, koleksiyonun yine ve yeniden baş rol oyuncusu. Tom Ford üç boyutlu güpür dantel etekleri ile insan anatomisi üzerinde oyunlar oynarken, Lanvin koleksiyonundaki dantel pantolonlar Fransız şıklığının şimdiki zaman çekim ekleri olarak karşımıza çıkıyor. Sezonun tartışmasız yıldızı en çok parlayan tasarımcısı Prabal Gurung’ın dantele sıra dışı yorumlar getiren kreasyonları başta Sarah Jessica Parker gibi isimlerin favorisi olurken, Bottega Veneta, Jason Wu ve Valentino koleksiyonlarındaki görüntüler de moda dünyasındaki dantel hakimiyetinin altını çiziyor. Giorgio Armani’nin bizzat “Lace Embrace” adını verdiği dekoratif ayakkabı-çanta koleksiyonu ise, bu hakimiyete son noktayı aksesuar departmanında koyuyor. Sonbahar/Kış 2011-12 sezonunda dantel, bir kez daha moda dünyasına ağını örmüş durumda. Önümüzdeki sezon ile ilgili ilk ipuçları da bize dantele yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu gösteriyor.

Ayakkabı, LC Waikiki 49,90 TL

7


Zoom

YENİ YÜZ Moss Wanted!

layacağız. 011 yılını galiba en çok düğünler ile hatır ) da evlight (Twi ard’ı Edw ve Bella k olara Son iğimiz Geçt z. yoru koyu lendiriyor ve yıla noktayı e Hinc ie Jam ve s Mos Kate en Temmuz ayında gerçekleş ruz. şuyo konu hala olsa, da n yolda lı dolay düğününü ise, imzalı gelinliği, Bir süre için ünlü modelin John Galliano 3 gece süren gün, 3 ve esi damadın YSL takım elbis a birer günbaşın başlı i listes tli dave kutlamaların VIP ilerde çıkan derg dem maddesiydi. Düğünün gazete ve i yerde de, bittiğ n sözü dan boy boy fotoğraflarının ardın arasındaki ri mele nedi s’un Mos Kate r bu defa tüm gözle i adıyla, ndak üvey kızkardeş Charlotte (ya da aile arası sapsarı , kları baca Lottie) Moss’a çevrildi. Upuzun e de, Lotti daki yaşın 13 ile rı hatla saçları ve kusursuz yüz an, azınd En lıydı. olma el mod bir ünlü gibi, tıpkı ablası ek görm ında liman 1988 yılında Kate Moss’u JFK Hava Sari sahib ının ajans ellik mod suretiyle keşfeden Storm eydi. Henüz ah Doukas’ın düşünceleri kesinlikle o yönd en Lottie derk zdı yaşı küçüktü, okulu vardı, olurdu, olma Carterea Andr rafçı fotoğ a Moss, geçtiğimiz Ekim ayınd ellik mod rek, geçe sına karşı erası Bowman’ın kam uşulanlara Kon i. verd ını sınav me dene ilk ki kulvarında sı Mario Testino göre şimdi sırada ünlü moda fotoğrafçı Moss soyadlı ekte gelec n Yakı var. ile bir moda çekimi göreceğiz. eyip, Bekl mi? lir olabi z umu ikon yeni bir stil

2

Muppet Mania

Fotoğraflar: SESKİMFOTO

B

8 www.lcwaikiki.com

ugün yaşı 30’un üzerinde olan herkes, en azından hayatlarının bir döneminde, Muppet Show izleyerek vakit geçirdi. Ve muhtemelen pek çoğu, moda hakkındaki ilk fikirlerini Miss Piggy sayesinde edindi. Abartılı kıyafetleri ve makyajıyla süsüne düşkün Miss Piggy, hepimizin erken dönem moda ikonuydu. Belki de bu yüzden ona 2010 İlkbahar/Yaz koleksiyonları henüz görücüye çıkmadan önce, Marc Jacobs’ın New York’taki stüdyosunu ziyaret ederken rastlamak, çok şaşırtmadı. Aynı yıl, minyatür Kermit’lerden oluşan yeşil kostümü ile misilleme yapan Lady Gaga’ya da açıkcası o kadar ağzımız açık bakmadık. Ne de olsa, o da Lady Gaga’ydı. Tüm bunlar, olsa olsa bir parça nostalji yapmak isteğinden ibaretti. Malum, moda dünyası nostaljiyi pek severdi. Ama şimdi durum farklı. Zira kahramanlarımız, The Muppets filmi ile tek kanallı yayın dönemi ekranından çıkıp, beyaz perdeye geliyor. Yepyeni bir nesil onlarla tanışmak için sinema salonlarında sıraya girerken, popüler kültür de bir kez daha gücünü göstermek üzere kolları sıvıyor. Kozmetik markası MAC’in Miss Piggy ürün serisi ve dünya markalarının ünlü kuklalardan ilham alan kreasyonları, ilk sinyalleri veriyor. Muppet Show, esas şimdi başlıyor.


J

oseph Altuzarra adını ilk kez 15 parçalık bir koleksiyon eşliğinde 2009 Sonbahar/Kış sezonunda duyduk. Kendi markasını kurmadan önce Marc Jacobs, Proenza Schouler ve son olarak Givenchy’de tasarımcı asistanlığı yaptığını da, işte o zaman öğrendik. Fransız şıklığını, New York’un enerjisi ile buluşturan koleksiyonları ile Altuzarra, çok geçmeden Carine Roitfeld’in üzerinde kaşmir bir palto oldu ve ünlü moda editörü uzun bir moda haftası maratonunu o palto içinde tamamladığında, artık herkes kimin tasarımı olduğunu ezbere biliyordu. 2011 yılının CFDA/Vogue Fashion Fund talihlisi Joseph Altuzarra, yükselme dönemine geçti. Gözümüz üzerinde.

Fransız Edebiyatı

Altuzarra alarmı

C

ALTUZARRA

Fotoğraf: SESKİMFOTO

arine Roitfeld, 2011 itibariyle Fransız Vogue’da kendisine ayrılan sürenin sonuna geldi ve dergideki 10 yıllık iş tecrübesini CV’sine ekleyip, binayı terk etti. Herkes onun bir sonraki adımını merakla bekler ve muhtelif tahminler yürütürken, o her şeyden önce geçmişiyle yüzleşmeyi seçti. Bu yüzleşmeden bizim payımıza düşen de, Carine Roitfeld Irreverent (Rizzoli) adlı bir kitap oldu. 250’den fazla moda çekimi, kampanya fotoğrafı ve daha önce hiçbir yerde görülmemiş çok özel kareler eşliğinde, Carine Roitfeld... Başka bir deyişle, yaşadığımız çağın en ünlü moda editörü... Carine Roitfeld’in kitap raflarındaki yeri çok yakında sadece Irreverent ile sınırlı kalmayacak. Şu sıralar Karl Lagerfeld ile çok özel bir Chanel kitabı üzerinde çalışıyor olması da, ayrı bir heyecan konusu. Ünlü isimlerin üzerinde, farklı yorumlarla klasik siyah Chanel tüvit ceket... Carine Roitfeld’in bakış açısı, Karl Lagerfeld’in fotoğrafları... Voila!

9


Zoom

Rusya’dan Stillerle 2

Fotoğraf: SESKİMFOTO

008 yılından önce kim olduğundan, ne yiyip, ne içtiğinden çok haberimiz yoktu. Peki ya şimdi? Dasha Zhukova adını duymayan kaldı mı? Önce moda markası Kova&T, ardından bir süreliğine Pop dergisinde Katie Grand’den boşalan editor koltuğuna oturması ve tabii dünyanın en güçlü 10 ismi arasında yer alan Roman Abramovich’in kız arkadaşı olması sayesinde, artık kendisinin attığı her adımdan haberdarız. Moskova’da kurduğu Garage modern sanat müzesi ve ilk sayısı henüz yayımlanan aynı adlı dergi ile, moda ve modern sanat dünyalarını tek vücutta buluşturan Dasha Zhukova, tüm dünyanın gözünü üzerine diktiği bir zaman diliminde Rusya’nın da modern yüzünü temsil ediyor. Ve bu konuda kesinlikle yalnız değil. Giyim stili ile her gün bir moda bloguna malzeme olan Rus Tatler dergisi editörü Anya Ziourova ve tasarımcılar Olga Vilshenko ile Vika Gazinskaya da, Rusya’nın haritadaki yeni konumunu belirliyor. Şimdi moda, Moskova sokaklarında!

VALENTINO M KIRMIZISI

oda dünyasında sadece ön adıyla ve kırmızı renge olan tutkusuyla tanınan Valentino Garavani, 50 yıllık moda arşivini bir tıkla halka açıyor. 3D teknolojisinin tüm olanaklarından faydalanılarak hazırlanan, oturduğunuz yerden kalkmadan, rahat rahat ve uzun uzun gezebileceğiniz, çok kapsamlı bir sanal moda müzesinden bahsediyoruz. Valentino tasarımı 300’den fazla elbisenin yanı sıra, çeşitli illüstrasyon, fotoğraf ve defile videolarının da yer alacağı müze, şayet demir ve betondan yapılmış bir bina olsaydı, yeryüzünde epey bir alan kaplayacaktı. Sanal müzede, Valentino arşivinden önemli kreasyonlar 360 derece fotoğraflanarak sergileniyor. Kreasyonun üzerine tıkladığınızda, elbise karşınıza en ince dikiş detayına kadar çıkmakla kalmayıp, bir vakitler hangi ünlü isim tarafından, ne zaman ve ne amaçla giyilmiş olduğuna dair bilgileri de size geçiyor. Valentino’nun Elizabeth Taylor’dan, Sophia Loren ve Julia Roberts’a kadar uzanan sadık müşterileri ve hatta Jackie Kennedy’nin Aristotle Onanis ile evlenirken giydiği couture elbiseye de imzasını atmış olduğunu göz önüne alırsak, bu müzede gezmek kırmızı halıda yürümek gibi olacak. 5 Aralık tarihinden itibaren www.valentino-garavani-archives.org adresinde.

10 www.lcwaikiki.com


Yeniden

Marilyn Monroe Ö

lümünün üzerinden yarım asır geçti ama Hollywood hala Marilyn Monroe’yu konuşuyor. Dahası, ünlü yıldızın inişli çıkışlı hayatı filmlere konu olmaya devam ediyor. My Week With Marilyn de, o filmlerden biri. Ve şimdilik, en sonuncusu… Hollywood tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü ismini Michelle Williams’ın canlandırdığı film, bizi bu kez Marilyn Monroe’nun hayatında daha spesifik bir döneme, 1956 yılında çevirdiği “The Prince and the Showgirl” filminin setine götürüyor. O yıllarda Arthur Miller ile evli ve kariyerinde düşeşe geçmiş olan Marilyn Monroe, bu film ile kendini her açıdan aklamak isterken, filmin hem yönetmeni, hem de baş erkek oyuncusu Laurence Olivier ile enerjileri tutmayınca, işler hiç de umduğu gibi gitmiyor. Sette kendisiyle ilgilenmekle yükümlü üçüncü yönetmen asistanı ile bir Hollywood yıldızının yakınlaşması ve çalkantılarla geçen bir hafta… Türkiye’de Şubat ayında vizyona girecek olan My Week With Marilyn, kalem etekler ve vücuda oturan küçük hırkalar eşliğinde 50’li yılların modasına dair bilgilerimizi de beyaz perde aracılığıyla tazelememizi sağlayacak.

Moda mı müzikten, müzik mi modadan?... giu soru, her zaman gündemde. Han ilham , enip besl sinin hangisinden aldığının cevabı ise daimi olarak faili ize ulaşan meçhuller dosyasında. Henüz elim The MaAnd kesin bir yanıt yok! Florence ch, bizi Wel ence Flor ti solis chine grubunun rüyor. düşü tta vücu tek me ikile bir benzer moda sıra, İyi bir şarkıcı olmasının yanı erek, ettir söz a sıkç dan kulislerinde de adın ayı ım Kas bun Gru yor. vuru sol , sağ gösterip moCere i başında yayınlanan yeni albümler aya durnials, müzikal açıdan bol alkış topl ilk sinn çıka n mde albü esas sun, gözümüz lmış bası da sayı lı sınır ”un Out It ake gle “Sh k kapa özel bu plak kapağına takılıyor. Zira Karl at bizz ile esi elbis nel çalışması için, Cha Welch, Lagerfeld’e poz veren Florence de mi imiz arşiv plağı müzik mi yoksa moda bir yeni da usun kon saklamamız gerektiği . tıyor ikilem yara

Fotoğraf: SESKİMFOTO

B

11


FENDI

CHRISTIAN DIOR

BALMAIN

nklerinden Kışın soğuk re esenlerin, azade cesur d ve kışkırtıcı parlak tonların ına gibi estiği kumaşların fırt elinizi taşın yeni sezonda zamanı... altına koyma XSIDE kadın LC Waikiki ve nda dantel koleksiyonları deri etek ve elbiseler, suni alı sahte kürk ceketler, şaşa inizi ön plana detaylar dişiliğ ose desenler, çıkarırken, ek tolon vee dar kesim pan ulenliğe yelekler mask yor. davetiye çıkarı

LANVIN

DOLCE & GABBANA

GUCCI

Soğuk Duş

13


Stil

KOMBİNLEYİN

Tişört, LC Waikiki 22,90 TL

PARKA, YENİDEN

Küpe, LC Waikiki 11,90 TL

AQUASQUTUM

Parka, Denim LC Waikiki Pantolon,129,90 TL

Çanta, LC Waikiki 44,90 TL

LC Waikiki 35,90 TL

Kazak, LC Waikiki 39,90 TL

Bileklik, LC Waikiki 15,90 TL

MICHAEL KORS

DERİ AŞKI

Çizme, LC Waikiki 59,90 TL

Mont, LC Waikiki 99,90 TL Denim Pantolon, XSIDE 44,90 TL

Pantolon, XSIDE 44,90 TL

JEAN DEVRİMİ

Yüzük, LC Waikiki 9,90 TL

CHLOE

Elbise, XSIDE 29,90 TL

14 www.lcwaikiki.com

Etek, XSIDE 26,90 TL

Şal, LC Waikiki 14,90 TL

Bot, LC Waikiki 34,90 TL

Çanta, LC Waikiki 29,90 TL


Pantolon, XSIDE 44,90 TL

Gömlek, XSIDE 29,90 TL

KOMBİNLEYİN

DEVE TÜYÜ

Küpe, LC Waikiki 11,90 TL

AQUASQUTUM

Cüzdan, LC Waikiki 19,90 TL

Panço, LC Waikiki 79,90 TL

Ceket, LC Waikiki 99,90 TL

Çanta, LC Waikiki 39,90 TL

OFİS GÜNCESİ

Bluz, LC Waikiki 29,90 TL

VALENTINO

Ayakkabı, LC Waikiki 49,90 TL Etek, LC Waikiki 35,90 TL

PARLAK DETAYLAR

Küpe, LC Waikiki 15,90 TL

MOSCHINO

Bluz, XSIDE 24,90 TL

Ceket, XSIDE 59,90 TL

Çanta, LC Waikiki 24,90 TL

Etek, XSIDE 39,90 TL

15


DESENLİ HIRKALAR

Stil

KOMBİNLEYİN Etek, XSIDE 34,90 TL

Hırka, XSIDE 39,90 TL

Hırka, XSIDE 39,90 TL

Bot, XSIDE 49,90 TL

ASİL KADİFE

ASHISH

Hırka, XSIDE 39,90 TL

Çanta, XSIDE 19,90 TL

AKRIS

Pantolon, XSIDE 34,90 TL

Pantolon, XSIDE 34,90 TL

Gömlek XSIDE, 32,90 TL

Pantolon, XSIDE 34,90 TL

Ceket, XSIDE 34,90 TL

Şapka, LC Waikiki 19,90 TL

VAHŞİ LEOPAR

Atlet, XSIDE 19,90 TL

Çanta, LC Waikiki 26,90 TL

DOLCE &GABANA

Denim Şort, XSIDE 59,90 TL

16 www.lcwaikiki.com

Çizme, LC Waikiki 69,90 TL


Bluz, XSIDE 34,90 TL

KOMBİNLEYİN Mont, XSIDE 79,90 TL

ORYANTALİST

Elbise, XSIDE 44,90 TL

Bluz, XSIDE 19,90 TL

KENZO

Çizme, LC Waikiki 74,90 TL

Kaban, XSIDE 89,90 TL

Kaban, XSIDE 99,90 TL

Kaban, LC Waikiki 139,90 TL

MAX MARA

KLASİK KABAN

Elbise, XSIDE 46,90 TL

Ayakkabı, LC Waikiki 49,90 TL

CHARLES DE CASTELBAJAC

TARTAN

Elbise, XSIDE 39,90 TL

Gömlek, XSIDE 35,90 TL

Çanta, XSIDE 39,90 TL

Ayakkabı, XSIDE 34,90 TL

Şort, XSIDE 24,90 TL

17


Stil

Kadinlar sahte kurk sever

Bildik bir kampanya sloganı ve söylemesi kolay: “Kürk giyeceğime, çıplak gezerim”... Gelgelelim, mevsimlerden kış, hava tahmin raporlarındaki rakamlar da eksili hanelerde olunca, kürksüz yapamayacağımızı cümleten bir daha hatırlıyoruz. İşte bu noktada devreye sahte alternatifler giriyor. Her şey bir tarafa, kürkün taklidinden hiç sakınmıyoruz.

Zeynep Yener m

zeynep@1iki3.co

K

XSIDE

18 www.lcwaikiki.com

ış sezonu... Kürk havası... Giymek ya da giymemek... Gerçeği dururken, sahtesini seçmek... Hayvan postu, hayvan dostu... Zevk ya da prensip meselesi... Sonbahar/Kış 2011-12 modası ile birlikte bir kez daha tartışmaya açılan bir konu. Bir yanda bozulan ekonomiler, diğer yanda hayvan hakları... Aslına bakarsanız, modanın bilinçli yaratıcıtüketici hattı bu iki gerçeğe sırtını dayamış ve de çoktan kararını vermiş görünüyor. Kürkün yeniden ve belki de hiç olmadığı kadar yoğun halde aramıza döndüğü bir sezonda, koleksiyonlar daha ziyade sahtesine kucak açıyor. Üstelik baştan aşağı kürk giymenin moda olduğu gün ve geceler de, tek celsede geride kalıyor. Bu sezon kürk, esas havasını detaylardaki varlığı ile atıyor. Malum, moda söz konusu olduğunda tarih hep tekerür halinde. Sonbahar/Kış 2011-12 sezonunun genel anlamda 70’lerden kopya çekiyor olduğunu da artık duymayan kalmamıştır herhalde. Bu durum haliyle markaların koleksiyonlarında da kürke geniş bir kontenjan açtırıyor. Zira 70’li yılların modasında size sunulan hepi topu iki ana seçenek var: Glam ya da folk... Ve hangi çubuğu çekerseniz çekin, ucunda bahtınıza illa ki kürk çıkıyor. Bu nostaljik yolculuğun sonucu olarak podyumlar, gerçeği sahtesi, kürkten geçilmedi bu sezon. 70’li yılların zengin şıklık anlayışını günümüze adapte eden Gucci’de kürkün baş rol oyuncularından biri olarak sahne alması kaçınılmaz oldu. Kenzo’da yedinci sezonunu tamamlayan Antonio Marras Latin Amerika’ya ithafta bulunurken de, podyumlarda her daim bohem rüzgarlar estiren Anna Sui bir kez daha kural bozmazken de kürk, “modern folk” görüntüler yaratmak için kullanıldı. Stil ne olursa olsun, Chloe’den Chanel’e pek çok markanın her geçen sezon biraz daha sahte kürkü hakikisine karşı ciddi rakip getirmeye başladığı gözlerden kaçmıyor. Adınız Stella McCartney’e çıkmışsa, gerçek kürk zaten hepten yasaklı sizde. Balenciaga, Prada ve Michael Kors gibi isimlerle sahte kürke koleksiyonlarında yer açan markaların listesi uzayıp gidiyor. İşin ilginç tarafı, bu sezon yeşil, mavi gibi canlı renk tonlarındaki kürklerin de koleksiyonlara dahil olmasıyla, gerçeği giderek sahte gibi durmaya başlarken, sahtesini her geçen gün biraz daha gerçeğinden ayırt etmek bizim için zorlaşıyor. Podyumlarda hal böyleyken, sahte kürk ceket ve yelekler şehir sokaklarında da yüksek belli ve geniş paçalı jeanler üzerinde boy gösteriyor. Deri pantolonlar üzerinde ise, görüntünün adı birden başkaya çıkıyor. Rock’n Roll stili için müracaat, kürk ceket, skinny jean ve deri bot kombinasyonuna... Farklı dokulardaki kumaşların alt alta üst üste bir arada kullanılmasını da destekleyen kürk, bu çok amaçlı kullanım özelliğiyle de


Mont, XSIDE 89,90 TL

Yelek, XSIDE 59,90 TL

Çanta, XSIDE 24,90 TL

GerCeGInin tIpkIsInIn

aynIsI

KENZO

MARNI

Y

Bot, XSIDE 69,90 TL

izi, dik yakalı yün sahte kürk yeleğim n da sın ala taşla iki En . giydiğimizde, bir içimiizi ısıtıyor elbiseler üzerine ek ün, ne ip öğ un iki uz az da en kazak ya ce... Günde ge ve üz nd Gü z. ru kuş vurmuş oluyo n veriyoruz. deki e tek kalemde so m stilimiz üzerin giyeceğim derdin sezon giyim kuşa ket bu Ce , rk r. kü iyo an tir et nd Diğer ya taylarda hiss de de kil şe an n ad ğu nt yo riyor. Ça hakimiyetini en sık sık boy göste da rın n rla zo na se ke bu p nyasında da yakalarında, ce ivene, aksesuar dü a eld am pl an ka ad pk du şa cu a, kürkün vü ayakkabıy . Bir başka deyişle, or çiy ge ı ad le et ekseriy genişliyor. uygulama sahası n aşağı kürk alanı daralırken, uz kış. Şayet başta lum so ız, ğım sa da orta ız, m ka ini andırmak ya Önümüz, ar rakterlerinden bir sezon ka i bu vr z, De nı ş rsa Ta iyo giyerek nmek istem rü gö i gib ı ftan lar ka dın iş n biçilm yaş üstü İtalyan ka onlarında sizin içi siy lek ko rde, E nle ID gü XS şu tladığımız LCWaikiki ve geri dönüşünü ku el on ın ın siy as nk od fo m r ve ’le çok. 70 şık, modern an tır ar i in es zib sahte kürkün ca t kurtarıyor. kreasyonlar, haya

GUCCI

eniden sahtesi mi, gerçeği mi tartışmalarına geri dönecek olursak... Hayvan hakları savunucularının moda dünyası ile bitmeyen bu savaşına “durun siz aslında kardeşsiniz” diyecek halimiz yok. Ancak son yıllarda sahte kürke rağbetin giderek artıyor olduğu da bir gerçek. Bu gerçeğin ardında, herkesin aynı anda aynı etik düşünce yapısını benimsemiş olması yatmıyor tabii. Eşzamanlı olarak sahte kürkün görünüm ve dokusu üzerinde kaydedilen gelişmeler de tercih sebebi olmasını tetikliyor. Sonuç olarak Kate Moss da yeri geldi mi kürkünü sentetik alıyor, Victoria Beckham da... Son yıllarda ünlü isimlerin birbiri ardına sahte kürkleri içinde görünmek suretiyle başlattıkları bu trendi de, en çok PETA seviyor galiba.

19


Stil Çanta, LC Waikiki 34,90 TL

Ayakkabı, LC Waikiki 69,90 TL

Işıldayın...

Ayakkabı, LC Waikiki 49,90 TL

Çanta, LC Waikiki 29,90 TL

RALPH LAUREN

Yeni yılda favori renklerimiz siyah ve kırmızı... Kırmızının cesaretini ve siyahın asaletini gardıroplarınıza taşıyan LC Waikiki ve XSIDE yılbaşı koleksiyonları en keyifli gecenize ışıltı katıyor.

Ayakkabı, LC Waikiki 49,90 TL

Ayakkabı, LC Waikiki 69,90 TL

ANTONIO MARRAS

Çanta, LC Waikiki 59,90 TL

Çanta, LC Waikiki 24,90 TL

Çanta, LC Waikiki 34,90 TL Ayakkabı, LC Waikiki 49,90 TL

20 www.lcwaikiki.com


Bolero, XSIDE 59,90 TL

Bluz, XSIDE 49,90 TL

Pantolon, XSIDE 49,90 TL

Trenรงkot, XSIDE 89,90 TL

Tulum, XSIDE 49,90 TL

Etek, XSIDE 49,90 TL

Tulum, XSIDE 49,90 TL

Elbise, XSIDE 64,90 TL

LANVIN

Elbise, XSIDE 69,90 TL

21


Blog

KIsa KIsa Evinizde Yangın Çıksa Yanınıza İlk Neyi Almak İsterdiniz? Bu sorunun cevabını hiç düşündünüz mü bilmiyoruz ama bu soru bize en çok değer verdiklerimizi ve sevdiklerimizi tekrar gözden geçirmemiz için fırsat sağladı. En zor anınızda yanınıza almak isteyeceğiniz eşyaların, giysilerin, hatta kişilerin estetik bir şekilde resmini çekiyorsunuz, kendinizden de kısaca bahsederek mail ile yolluyorsunuz. Böylelikle duygularınızı ifade edecek bir yol daha bulabiliyorsunuz. http://theburninghouse.com

Bohem Rapsodi

Arka Bahçe Ajanı

C

Fotoğrafçı William Gentle’ın “stil sahibi insanları kendi kıyafetleri ile kendi ortamlarında fotoğraflamak” fikrinden yola çıkarak açtığı blogunu gerçekten güzel insan portrelerini görmek, değişik yaşam tarzlarını keşfetmek için ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. http://www.backyardbill.com

Adı ve stili ile İngiliz bohem ruhunu yansıtan Constance Phillips, kusursuz fiziği ve farklı tarzıyla son dönemde bağımlısı olduğumuz blogger’ların başında geliyor. Ece Saybaşılı

onstance Phillips 24 yaşında ve Londra’da yaşıyor. “Güzel ve sanat dolu” olarak adlandırdığı bu şehirde freelance fotoğrafçı olarak çalışıyor. Fotoğrafçılığa ve elbette modaya olan ilgisi neden sonra onu blog yazmaya teşvik ediyor ve iki sene önce kendi fotoğraflarını da çekerek ilk yazılarına başlıyor. Hikayesi diğer blogger’lardan pek farklı değil ancak kombinlenmesi imkansız görünen pek çok parçayı karıştırarak bir bütünlük oluşturması onu diğerlerinden ayırıyor. Hal böyle olunca, İngiliz Elle ve Teen Vogue gibi birçok magazin dergisinin dikkatini çekmesine pek de şaşırmamak gerek. Phillips’in blog’unda küçük bir yolculuğa çıktığınızda adeta kendinizi zaman makinasındaymışcasına hissetmeniz an meselesi. Zira bazen bir İngiliz soylusu, bazen 20’li yıllardan zarif bir prenses, bazen 60’ların bebe yakalı pop kızı oluveriyor. 80’li ve 90’lı yılların rahat ve grunge stilini de kendine yakıştırmasını biliyor. 70’lerin bohem parçalarını şimdiki zamana uyarlamasındaki başarısı ise takdire şayan. Bunda 70’li yılları çok sevmesinin payı elbette büyük. Kesinlikle vazgeçemediği kırmızı ruju, siyah eyeliner’ı ve birbirinden farklı fötr şapkalarıyla Londra sokaklarını arşınlayan Phillips, “Birkaç gün şapka takmadan dolaştığımı düşünemiyorum bile’ diyor. Blog sayfasında çektiği fotoğrafların yanı sıra, ilham aldığı fotoğrafları ve kendi imzasını taşıyan moda çekimlerini de paylaşan Phillips, Londra’dan sonra kendisini en çok etkileyen ülkenin Mısır

22 www.lcwaikiki.com

olduğunu vurguluyor. “Eski Mısır tarihini ve giyim tarzlarını çok büyüleyici buluyorum” diyen Phillips’in özgün stilini keşfetmek için doğru adres; http://constance-victoria. blogspot.com

İlk Erkeklerin Sözü Geçer Moda blogları genelde kadınlar üzerine yazılır ve onlar tarafından takip edilir diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü erkekler için de çok faydalı bloglar bulmak mümkün. ‘Erkekler önden’ felsefesiyle yola çıkan Serhat Şengül’ün açtığı blogda stil önerilerinden bakıma, moda haberlerinden gezi haberlerine kadar pek çok konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. http://www.sirhotstyle.me


yo u t l i t S

Renkli Kış

Kalın örgü kazaklar çok moda. Birbirinden güzel örgü kazaklarla şık görünmek ise tahmin ettiğinizden daha kolay. Nasıl mı? Sevil Sert

B

iliyorum kalın kazak dediğimizde gözünüzün önüne çocukken annenizin giymeye zorladığı, kaşındıran ve batan şeyler geliyor. Gözünün önüne gelen bu görüntüleri bir kenara bırakın zira doğru kullandığınızda kalın ve kare kesimli kazaklar ile gerçekten çok şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Peki kazakları nasıl daha sevimli, daha şirin hale getiririz? Çözümü oldukça basit. Kalın kazakların altına artık kış mevsiminin vazgeçilmezi olan şortlardan giyip, onun altına da renkli külotlu çorapları deneyebilirsin. Bir diğer seçenek ise, bu kış sezonunda geri gelen 60’lar modasının

kloş etekleri. Bu sayede hantal kazakların içinde hanım hanımcık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayaklarınıza geçireceğiniz Oxford veya Loafer ayakkabılar da kombininizi tamamlayacaktır.Kalın kazakları trendlere uyarak günlük hayata nasıl adapte edebiliriz? O da kolay... Kalın kazak ve hırkalardan, bu kış sezonunun moda renklerini yansıtanlarını seçin ve tabi ki bunları renkli kadife pantolonlarla kombinleyin. Örneğin, XSIDE’ın orman yeşili kazağının altına kırmızı kadife pantolonu giyerek; hem rahat hem de renkli bir kombin elde edebilirsiniz. Altına da kışlık kısa botlarınızı çekmeyi unutmayın! Ayakkabı, XSIDE 34,90 TL

Kazak, XSIDE 35,90 TL

Bot, XSIDE 49,90 TL

Etek, XSIDE 14,90 TL

Çanta, XSIDE 39,90 TL

Pantolon, XSIDE 39,90 TL

Çanta, XSIDE 24,90 TL

BURBERRY

SPORTMAX

Kazak, XSIDE 35,90 TL

Kazak, XSIDE 35,90 TL

Şort, XSIDE 24,90 TL

BUNLARA DİKKAT

• Kazakları yıkadıktan sonra asmamalısın. Bu, onların sarkmasına ve formlarının bozulmasına sebep olur. • Kazaklar, hali hazırda kalın ve büyük oldukları için; altına kullanacağın parçaların dar kesimli ve bedene oturan kalıplarda olmasına dikkat etmelisin. Yani giyeceğin pantolonlar dar paça olsun. • Örgünün desenine dikkat etmelisin. Bu aralar en moda olan saç örgü. • Ortam sıcak olduğunda çıkarabilmek için kazağın altına güzel, basic bir T-shirt giymelisin.

23


Portre

HEM ZEKİ HEM ÇALIŞKAN:

SCARLETT JOHANSSON Son birkaç yıldır hayli hareketli bir gündemi oldu: Tom Waits’in parçalarından oluşan bir müzik albümü, medyatik bir boşanma, kazandığı bir Tony Ödülü, internete yayılan birkaç mahrem fotoğraf, Doğu Afrika’ya yardım gezileri ve elbette birbirinden hareketli filmler… Şimdi de yönetmenlik denemesi... Hepsi bir yana, çalışkanlığıyla maruf Scarlett Johansson’un durup şöyle bir soluklanmaya niyeti yok gibi. Burçin S. Yalçın 24 www.lcwaikiki.com

S

carlett Johansson şu sıralar Batı basınının vitrininden inmiyor. Normalde her aklı başında ‘ünlü’ gibi, magazin basınından ısrarla uzak durmasına rağmen, geçen yaz üç yıllık kocası Ryan Reynolds’la yollarını kaçınılmaz biçimde medyatik olarak ayırmaları, ardından internete düşen kimi mahrem fotoğrafları onu küçük bir ‘kriz’e yuvarlamıştı. Ama o, bu krizi personasına yakışan bir olgunlukta idare etti. Boşanmanın akabinde ne kocasından ne de ilişkilerinden bahsetti. Tersine, söyleşilerde bununla ilgili sorulan soruları kıvrak biçimde geçiştirdi. İnternete yayılan fotoğraflarıyla ilgili stratejisi ise çok daha akıllıcaydı. Hemen fotoğrafların haklarını satın aldı, böylece o görüntülerin sanal alemde kanser gibi yayılmasının önüne geçti çünkü izinsiz yayınlayan siteler böylece anında cezalandırılabilecekti. Muhabirler elbette böyle bir malzemeye mal bulmuş Mağribi gibi atlayacaktı. Nitekim bununla ilgili yöneltilen sorulara da gayet soğukkanlı “Onlar birkaç yıl önce çekip kocama yolladığım fotoğraflardı” diyecekti. “Bunda yanlış bir şey olduğunu sanmıyorum.”


WE BOUGHT A

ZOO

IRON MAN 2

Yakında ilk yönetmenlik denemesine de imza atacak ve Truman Capote’nin kayıp novella’sı Summer Crossing’i uyarlayacak

Bundan birkaç yıl önce Johansson’a sıklıkla atfedilen en popüler sıfat ‘çalışkan’dı. Durdurak bilmeden filmlerde rol alması ister istemez onu oyuncular arasında ‘inek’ bir görünüme büründürmüştü. Genelde bir ‘büyük stüdyo’, bir ‘bağımsız’ filmde rol alarak dengeli bir filmografi çizmeye başlıyor. Sinemalarımıza gelen son filmi “Iron Man 2”ydi. Çizgi roman serisinin en ‘yakıcı’ karakterlerinden Black Widow’a (nam-ı diğer Natasha Romanoff’a) hayat veriyordu. Başta çizgi romanın hayranları bu rol için onun seçilmesine içerlemişlerdi. İnce, uzun, deyim yerindeyse kalem gibi bir Rus kadını olan Romanoff’ta bu yuvarlak hatlı, 1.63 metre boyundaki kadının sakil duracağını düşünmüşlerdi. Gelgelelim, Johansson bir şekilde vücudunu Romanoff’un kalem gibi formuna sokmayı başardı ve karaktere kendine has bir hava da kattı. Onu en son Vanity Fair’in kapağında gördük. İçerideki cüretkar fotoğrafları onun ağırbaşlılığıyla da örtüşen tarzdaydı. Söyleşiyi Amerika’nın tanınmış gazeteci ve yazarlarından Peter Biskind yaptı. Buluşma yerine geç kalması dışında (tam evden çıkacakken

biricik çuvavası Maggie midesini bozmuştu), Biskind yaşının çok ötesinde bir akla sahip bu kadını yerecek pek bir şey bulamamış gibi. Johansson’a biraz tepeden bakarak başladığı yazısını aynı ukalalıkla tamamlayamamış. Hatta yazı ilerledikçe Barack Obama’dan girip, boşandıktan sonra magazin basınında adının beraber yazılıp çizildiği Sean Penn’e dair ağzından çıkanları hayranlıkla dinlemiş sanki Biskind. Johansson, Polonya kökenli bir anne ve Danimarka kökenli bir babanın kızı. Güzelliği melezliğinden geliyor. Hatta Biskind’a göre ‘bir Yahudi gibi düşünüp bir Danimarkalı gibi görünüyor’. Kendisini sekiz yaşında tiyatro, dokuz yaşında sinema sahnelerinde buldu. 14 yaşında Robert Redford’dan (“The Horse Whisperer/ Atlara Fısıldayan Adam”), 17 yaşında Coen Kardeşler’den (“The Man Who Wasn’t There/Orada Olmayan Adam”) direktif alıyordu. Lakin geniş kitlelerce tanınması 2003’te yılın flaş filmleri olarak selamlanan iki bağımsız projeyle oldu: “Lost In Translation/Bir Konuşabilse…” ve “Girl with a Pearl Earring/İnci Küpeli Kız”… İki film de Oscar podyumuna tırmandı, ilki dört dalda (‘özgün senaryo’yu kazandı), ikincisi ise üç dalda adaylık koparttı. İkisinin en önemli ortak noktası ise aynı kırılgan ve masum güzelliği bünyelerinde barındırmalarıydı. Beri yandan, Johansson parmaklarındaki marifetlerin sayısını artırmaya çalışıyor. Tom Waits’in parçalarını yeniden seslendirdiği bir müzik albümü çıkardı. Hatta öyle bir noktaya ulaştı ki, David Bowie’yle düet yapmaya kadar vardı iş. Müzik eleştirmenleri sesini pek beğenmese de, Johansson’un elinden geleni yaptığı konusunda da hakkını teslim ettiler. Derinden gelen ses tonuyla Johansson’un cover’lamak için kendisine Tom Waits gibi tok sesli bir müzisyeni seçmesi ise son derece anlaşılırdı. Neye el atsa, ilgi çekiyor. Açıkçası, Oscar’dan önce bir Tony kazanacağını ise en ateşli tiyatro düşkünleri bile tahmin edemezdi. Ama sahneleri de fethetmeyi ve nice tiyatrocunun hayalini kurduğu Tony’yi kazanmayı başardı. 22 Kasım’da 27’nci yaşına girdi. Zaten Obama’nın kampanyası için elini taşın altına sokup politik bilincinin gelişmiş olduğunu ispatlamıştı ama yine de ‘sosyal sorumluluk’ konusunda akranı olan birçok meslektaşına fark atıyor. Son dönemde kimi yardım kuruluşlarıyla Doğu Afrika’ya gidip gelmeye başladı. Somali ve Kenya’dan sonra önümüzdeki şubatta da Etiyopya’ya gitmeyi planlıyor. Şimdi nerede diyecek olursanız, İskoçya’da, Glasgow’da “Under the Skin” isimli bir bilimkurgu filmini tamamlamak üzere. Filmde insanları baştan çıkartacak bir uzaylıyı canlandırdığı söyleniyor ki, her ne kadar kulağa ‘ucuz’ gibi gelse de, bunun tam Johansson’a yakışacak bir rol olduğu tartışma götürmez. 23 Aralık’ta ABD’de, 20 Ocak’ta ise Türkiye’de gösterime girmesini beklediğimiz “We Bought A Zoo”da hayvanat bahçesindeki bilumum hayvanla aşık atarken izleyeceğiz onu. Yanında da Matt Damon olacak.

25


CHANEL

S

onbahar kış sezonu tasarımları maskulen sularda yüzmeye başlayınca ister istemez saç ve makyaj stilleri de ona ayak uyduruyor. Yves Saint Lauren’in gergin biçimde toplanarak arkaya yatırılmış saçları, gözlere odaklanan buğulu bir makyajla bütünlük sağlıyor. Şık bir davete giderken nasıl şekil vereceğinizi bilemediğinizde imdadınıza yetişen topuz modeli elbette sadece Yves Saint Lauren değil, Alberta Ferreti ve Donna Karan defilelerine de maskulen zarafeti taşıyor. Sımsıkı topuzun klasik etkisinden uzaklaşmak isteyenler için ise önerimiz sade aksesuarlarla zenginleştirilmiş ensede gelişigüzel toplanan saçlar. Chanel’in yan topuz modelinde kullandığı taşlı toka veya Rodarte’nin dore firketeleri basit bir saç modelini şık bir davete taşımak isteyenler için ideal bir öneri. Detaylarla zenginleştirilen saç modelleri, yılbaşı gecesine özel dikkat çekici makyaj tarzıyla tamamlanıyor. Sezonun en baskın makyaj trendleri buğulu gözler, ışıltılı dokular ve uzay çağı efekti. Elbisenizin modeline ve gideceğiniz partinin konseptine göre karar vermeniz belki en güzeli. Avangart bir partiye davetliyseniz, göz kapağınızın altından ve üstünden ince kalem çekilerek uygulayabileceğiniz uzay efektini deneyebilirsiniz. Lüks ve havalı bir mekanda yeni yılı karşılayacak iseniz parıltılı bir makyajdan daha iyi bir öneri olamaz. Ancak parıltılı gümüş renkli bir makyaj için elbisenizin çok abartılı olmamasına özen gösterin. Arkadaşlar arasında daha özel bir partiye hazırlananlar için ise en ideal seçenek buğulu gözlerin dayanılmaz etkisi!

DEREK LAM

RODARTE

ik l l e z u G

DONNA KARAN

Podyumların makyaj ve saç stillerini yılbaşı gecesine taşımaya hazır mısınız?

26 www.lcwaikiki.com

UR YVES SAINT LA

EN

ETI ALBERTA FERR

Müzeyyen Bedel Yalçın

DEREK LAM

Şık & Havalı


12

KOŞMAK NEFES ALMAK GİBİDİR! Hep yapmak istediniz ancak fırsat bulup başlayamadınız öyle mi? Hemen harekete geçin. Güzel bir koşu ayakkabısıyla eşofman edinin ve sürekli yanınızda taşıyın. Kimbilir belki de iş yerinde, öğle tatilinde, iş sonrası evinizin yanındaki parkta veya haftasonu sahil kenarında koşabileceğiniz bir zaman bulabilirsiniz. Bir kere yaptığınızda vazgeçemeyeceksiniz.

10

ÖZEL BAKIM GÜNÜ BELİRLEYİN Gün sizin gününüz. Onu eğlenceye dönüştürmek için bir arkadaşınızı davet edebilir ve saçlarınızdan ayaklarınıza kadar özel bakım kürleri deneyebilirsiniz. Cildinize kese uygulayın veya arındırıcı peeling deneyin. Yüzünüzü iyice temizledikten sonra canlandırıcı maske uygulayın, ellerinize manikür öncesi peeling yapın, ayaklarınıza masaj yaptıktan sonra nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

8

AKŞAM ÖĞÜNÜNÜ ATLAYIN Her akşam olmasa da haftanın belli günleri, eğer diğer öğünlerinizde düzenli yemiş iseniz akşam öğünlerini atlayabilirisiniz. Bu sayede akşam vücudunuz sindirimle uğraşmak zorunda kalmaz, onun yerine daha yüksek miktarda melatonin ve büyüme hormonı salgılar. Bu sayede hücreleriniz yenilenir ve yağ yakımı hızlanır.

DÜZENLİ UYUYUN! Uyumak sanki suçmuş gibi uyumama sendromu bir modern çağ hastalığı. Halbuki başarabilirseniz düzenli ve erken uyumak bedeninizi ve aynı anda ruhunuzu besleyen bir eylem. İyi bir uyku güne daha zinde ve güzel bir yüzle başlamanıza da vesile olur. Şiş gözlerle dolaşmayı kim ister ki?

4

10 Altın KURAL izle Yepyeni bir yıl, kendin ilgili yepyeni kararlar neme aldığınız sihirli bir dö al dönüşebilir. Hem ruhs an ıd hem de fiziksel aç için daha sağlıklı bir “siz” rin. önerilerimize kulak ve

9

MEDİTASYON YAPIN Çok zor değil, sadece günde on beş dakika kendinizle baş başa kalın ve iç sesinizi dinleyin. Hafif bir müzik açın, varsa mumlarınızı yakın ve yerde bağdaş kurarak tüm düşüncelerinizden arınıp düzenli nefes almaya başlayın. Faydasını göreceksiniz!

BOL SU İÇİN! Kış günlerinde bol su içmek doğal antibiyotik etkisi gösterir. Bol sıvı aldığınızda kan dolaşımınız hızlanır ve zihniniz açılır. Cildinizin kuruluğunu da hemen alıp götüren su daha güzel ve zinde görünmenizi sağlar. Bu nedenle günde en az iki litre su ya da bitki çayı tüketmenizde fayda var.

3

imiz fakat asla Kendi kendinize verdiğ leri aklınıza söz iniz diğ gerçekleştireme bir spor salonuna getirin. “Bu yıl mutlaka le yaşayamam” üye olacağım, bu göbek anım geldi, zam a veya “sigarayı bırakm nvalinde mi in” kes ra son yeni yıldan göbekli noel baba kurulan binlerce cümle, ca aslında… dır kadar trajik bir kan ma arlarınızı kar iş nm ele ert Gelin bu yıl, ük hediyeyi hayata geçirin ve en büy in. ver kendinize

7

MASAJ YAPTIRIN! Çalışma hayatı veya günlük koşuşturmacalar kaslarınızın kasılmasına neden olur ve bu sizi rahatsız eder. Daha güçlü kaslar, daha mutlu bir siz için hemen masaj randevusu almanızı öneririz.

5

SİGARAYI BIRAKIN Çok fazla söze gerek yok aslında. Siz doğru olanın ne olduğunu biliyorsunuz. Hemen şimdi son sigaranızı söndürün!

6

DAHA İYİ BESLENİN Tükettiğiniz gıdaların yüksek besin değerleri içermesine özen gösterin. Zira unutmayın güzellik içten gelir. Daha sağlıklı olmak için proteinli besinler, az şekerli meyveler ve toprak üzerinde yetişen sebzeleri tercih edin.

KAHVALTI ENERJİ VERİR Güne daha güzel bir başlangıç için kahvaltınızı ihmal etmeyin. Kahvaltıda bol kırmızı meyve ve yulaf ezmesi veya mısır gevreği tüketebilirsiniz. Portakal suyunuza da az miktarada ılık su katabilirisiniz, sindiriminizi rahatlatır.

27


Erkek

BABA GİBİ GEÇTİ!

Şöhret sizi hayattaki kimi sorumluluk ve zevklerden mahrum bırakabilir ama babalık bunlardan biri değil. İşte baba olmaktan dolayı büyük keyif duyan ünlü yakışıklılar… Burçin S. Yalçın

ORLANDO BLOOM aşı 34 olan Orlando Bloom, 27 yaşındaki model sevgilisi Miranda Kerr’le Temmuz 2010’da evlenmişti. Geçen Ocak’ta çiftin erkek bebekleri Flynn Christopher dünyaya geldi. Genelde ‘fantastik filmlerin aranan oyuncusu’ olarak bilinen Bloom’u farklı bir insana dönüştürmüş baba olmak. “Bu kelimeyi kullanmaktan nefret ediyorum” diyor, “ama baba olmayı çok sevdim.” Kerr’i ‘müthiş bir annne’ olarak niteleyen Bloom babalığın pek çok şeye bakışını değiştirdiğinden dem vuruyor. “Bu kadar güzel ve sağlıklı bir çocuğa sahip olduğum için kendimi çok huzurlu ve şanslı hissediyorum.” Şu sıralar Peter Jackson’ın çektiği “The Hobbit” için Yeni Zelanda’da olan aktör 11 Aralık’ta 11 aylık bebekleri Flynn’i kucağına alıp sabah yüzmesine giderken paparazzilerce görüntülenmişti. Şu an için bebeğiyle hayli ilgili bir baba portresi çiziyor İngiliz aktör.

Y

E

S

29

Fotoğraflar: GETTY IMAGES

BRAD PITT ğer bir babanın mutluluğu çocuk sayısıyla ölçülseydi, herhalde şu an ünlüler dünyasındaki en mutlu baba Brad Pitt olurdu. Gerçi 2005’ten beri hayat arkadaşı olan Angelina Jolie’yle büyütmekte oldukları altı çocukları (üçü evlatlık) günlük yaşantılarını hayli hareketlendirmiş olmasına karşın Pitt halinden memnun görünüyor. “Hayatımda daha önce hiç eğlenmediğim kadar eğleniyorum” diyor yakışıklı aktör. Bu sene yoğun bir sene oldu onun için ve muhtemelen önümüzdeki Oscar töreninde olacağı kadar da bu kıymetli heykelciğe hiç bu kadar yakın olmamıştı. Bu seneki iki filmi “Moneyball / Kazanma Sanatı” ve “The Tree of Life / Hayat Ağacı”nın ikisinde de ‘baba’ rolleri söz konusu. Birincisinde canlandırdığı Billy ne kadar şefkatliyse, ikincisindeki Bay O’Brien da o kadar sert ve otoriter bir baba figürü çiziyor. Kendisi nasıl bir baba derseniz “Çok bilinçliyim” diyor. “En azından filmdeki O’Brien’dan daha çok. İlk baba olduğumda, kendimi babamın beni uyutmak için yaptığı gösterileri yaparken buldum. Çocuklarım için ne istiyorum biliyor musunuz? Ne istiyorlarsa onu olmalarını…”

DAVID BECKHAM adece iki müthiş ayağı değil, dört de harika çocuğu var. Victoria Beckham’la aşklarının meyveleri Brooklyn, Romeo, Cruz ve minik kızları Harper her zaman her şeyin önünde geliyor onun için. İster İngiltere’de, ister İspanya’da, ister ABD’de yaşasınlar, her nereye giderlerse gitsinler çocukları sabahları okula götüren David oluyor. Çocuklarının futbol antrenmanlarına da katılmakla beraber (düşünsenize ne havalı oluyordur ufaklıklar için!), onları diğer sporlar konusunda da yüreklendirmeyi ihmal etmiyor.


Stil

Sportif ve Şık LC Waikiki 2011-12 kış erkek koleksiyonu, hem LC Waikiki hemde XSIDE markalarıyla zamansız, konforlu ve stil sahibi şıklığa davetiye çıkarıyor. Gömlek, LC Wakiki, 14,90 TL

Ceket, LC Wakiki, 79,90 TL Gömlek, LC Wakiki, 26,90 TL

Gömlek, LC Wakiki, 22,90 TL Pantolon, LC Wakiki, 34,90 TL

Gömlek, LC Wakiki, 19,90 TL

Şık Şehirli Kadife ceketleri ve dar kesimli pantolonlarıyla İtalyan erkeğinin zarif ve şık stilini sunan LC Waikiki erkek koleksiyonu, tüm detaylarıyla konforlu yaşam stilini vurguluyor.

Kaşkol, LC Waikiki 14,90 TL

30 www.lcwaikiki.com

Gömlek, LC Wakiki, 34,90 TL

Kemer, LC Waikiki 16,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 29,90 TL

Ceket, LC Wakiki, 79,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 39,90 TL

Pantolon, LC Wakiki, 26,90 TL

Cüzdan, LC Waikiki 12,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 19,90 TL Ayakkabı, LC Waikiki 44,90 TL


Gömlek, LC Wakiki, 14,90 TL

Şal, LC Wakiki, 12,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 39,90 TL

Gömlek, LC Wakiki, 24,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 44,90 TL

Mont, LC Wakiki, 79,90 TL

Sıcak Temas

Koton, kaşmir ve pamuklu kumaşların hayat verdiği zengin LC Waikiki koleksiyonu, hem spor hemde şık görünüm arayanların tercihi. Desenli hırkalarınızı şık gömleklerle kombinleyebilir sezonun dikkat çeken parlak renkli kaşmir kazaklarını koyu renkli jean’lerle tamamlayabilirsiniz.

Pantolon, LC Wakiki, 26,90 TL

Pantolon, LC Wakiki, 34,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 29,90 TL Çanta, LC Wakiki, 29,90 TL

Bot, LC Wakiki, 89,90 TL

Kemer, LC Wakiki, 19,90 TL

31


Stil

Şapka, XSIDE 9,90 TL

Cüzdan, XSIDE 11,90 TL

Tişört, XSIDE, 19,90 TL

Gömlek, XSIDE, 14,90 TL Çanta, XSIDE 34,90 TL

Kazak, XSIDE, 44,90 TL

Başrolde Stil “Dandy” stil sokağa taşınıyor. Fötr şapka, fit görünümlü jean, dar kesim cepli gömlek ve deri ceket üçlüsüne hayır diyemeyen erkekler tercihini XSIDE koleksiyonlardan yana kullanıyor. Klasik Fransız erkeğinin asaletini taşıyan tasarımlar, genç ve dinamik çizgisiyle dikkat çekiyor.

Mont, XSIDE, 69,90 TL

Pantolon, XSIDE, 39,90 TL

Atkı, XSIDE 12,90 TL

Gömlek, XSIDE, 34,90 TL

Ceket, XSIDE, 99,90 TL

Bot, XSIDE 53,90 TL

32 www.lcwaikiki.com


Doğal Etki Oduncu gömlekler, kargo pantolonlar ve çizmeler adeta outdoor aktivitelerine davetiye çıkarıyor. Hem spor hem de şık görünümlü XSIDE koleksiyonu, aktif gezginlerin ihtiyacını karşılayacak birbirinden farklı seçenekleriyle dikkat çekiyor. Gömlek, XSIDE, 34,90 TL

Mont, XSIDE, 129,90 TL

Gömlek, XSIDE, 29,90 TL

Tişört, XSIDE, 9,90 TL

Yelek, XSIDE, 59,90 TL

Atkı, LC Waikiki 14,90 TL Gömlek, XSIDE, 19,90 TL

Pantolon, XSIDE, 34,90 TL

Kazak, XSIDE, 49,90 TL Şapka, XSIDE 9,90 TL

Pantolon, XSIDE, 29,90 TL

Bot, XSIDE 89,90 TL

Kemer, XSIDE 12,90 TL

33


Stil

YEN‹ OYUN, YEN‹ OYUNCU Yer New York, Tokyo, Londra, Paris, Milano, Madrid ve İstanbul. Kimi şehir ruhu kimi umursamaz bohemi ile ünlü. Hepsi ışıltılı, hepsi ilhamın ta kendisi. Başrollerde caddeler, sokaklar, filmler ve tabii ki insanlar... Tüm bu şehirler ve şehrin içindekiler, bir sezon daha koleksiyonlara ilham oldu. Podyumlarda yeni oyunlar sergilenirken yeni oyuncular da yerlerini aldılar. Bu sefer başrolde yalnızca erkekler var.

OZAN GÖZÜYLE

Şehir Tutkusu

ROBERTO CAVALLI

34 www.lcwaikiki.com

GUCCI

Fotoğraflar: SESKİMFOTO

K

e. Deve tüyüne en yakışan giydiğiniz anda bile gözler üzerinizd yakışan kumaş ise kaşmir. renkler taba, bordo, mat yeşil ; en nması gereken bir diğer şey, Şehir erkeğinin gardırobunda bulu ca ekoseli oduncu gömleolun ekose. Tabii konu şık şehir erkeği ırılıyor ve onların yerini kald e üzer mek kleri haftasonlarında giyil atkılar ve deri-yün karışımı elekoseli takım elbiseleri, paltolar, , şıklığı kalıcı. Eğer bir ömür divenler alıyor. Kullanımı zahmetsiz den seniz ekoseler tam size nler diye klasiklerle yaşamak istiyorum yaşadığınız da bordo-kahveli göre. Renk konusunda kararsızlık ekoseler tercih etmenizi öneririm. aze ceketsiz de şehir erkeği Sezon şehir erkeğinin sezonu. Kruv r hem klasik hem de trend mi görülmüş! Bu da bizi bir diğe t. Yününden kadifesine, borparçamıza götürüyor: kruvaze ceke daha podyumlarda kruvaze n dosundan mavisine kadar bir sezo parça olarak gardıroptaki arıcı kurt daim ceket rüzgarları esti. Her eyl tarzı fark etmez, kruvaze yeri ise çok büyük. Günlük ya da kokt eçilmez oluyorlar. ceketler ve paltolar gün geçtikçe vazg

BOTTEGA VENETA

şturma başlıyor, şehir alabalığa karıştığınız anda koşu ınızda. Gün içinde her karş a tüm cazibesi ve yoruculuğuyl meyecek bir şıklığa silin y kola y kola en ayrıldığınız yerd kesim bir takım, oxford veya ihtiyacınız var. İhtiyaçlar belli, dar , deri eldivenler, fötr şapka ve makosen, evrak çantası, şık bir palto ği, koleksiyonların baş tacı. erke r şehi sert bir kahve. Bu sezon da ğimiz deve tüyü rengi kaşmir Milano Moda Haftası’nda şehir erke u turlarken, Londra’da trenkruvaze paltosunun içinde podyum York’ta modeller smokinNew çkotlar bir bir boy gösteriyordu. rken, Paris’tekiler kadife fötr lerin içinde son provalarını yapa ardı. Moda haftaları şehir stişapkalarını çıkartıp selam duruyorl r erkeğinin gardırobundaki şehi line saygı gösteredursun, biz bir olmazsa olmazları inceleyelim. n da şehir erkeğinin vazgeçilKaç sezondur olduğu gibi bu sezo daha sık karşımıza çıksa da mez rengi deve tüyü. Kabanlarda larda rastlamak mümkün. fular ve ceketlerde, pantolonlarda i ise geniş. Tonu gereği ile Kullanabileceğiniz kombin yelpazes inizin ve tişörtünüzün üstüne de sade ve şık olabilirsiniz. Jean

BURBERRY PRORSUM

ozanalcin.blogspot.com


Peşi Bırakılmayan Asi Ruh

HERMES

AGAMO SALVATORE FERR

GILDED AGE

K

apıyı yıllar sonra tekrar çaldılar ve bir daha gitmek bilmediler. Onlar moda dünyasının en yüzsüz misafirleri! Asi ruhlar, ilk günkü gibi yerlerini koruyorlar. Belki eski plaklardan belki de filmlerden çıkıp geldiler, bilinmez. Bildiğimiz tek bir şey var ki bir kez tasarımcılara ilham oldular ve daha da podyumlardan inmediler. İlk durağımız: motorcular. Deri ceketleri ve tokalı botlarıyla en iyi ilham kaynaklarındanlar. Yıllardır eskimeyen bu klasik parçalar, stilinizin temelini oluşturuyor. Öyle ki vintage mağazalarda gezerken motorcu ceketleri köşelerine bile rastlıyorsunuz. Hem dergi kapaklarının hem editoryallerin hem de sokak modası bloglarının vazgeçilmezi olmuş durumda motorcu tarzı. Olmazsa olmazlar listesinde yeri büyük! Hemen ardından yün-kürk detayları geliyor. Yıllarca dışlansalar da daha sonradan kimse cazibelerine karşı koyamadı. Diğer bir değişle sokaklarda ‘kürkçü dükkanına dönüş’ söz konusu. Yün ve kürk dediysem yanlış anlamayın, tabii ki suni olanlardan. Ceketlerin yakalarında, şapkaların içlerinde, paltoların kol bitişlerinde karşımıza çıkan yünkürk detaylarını çok beğeniyorum. Hatta şimdiden yakaları yünlü bir ceket edindim bile! Eğer bir gün siz de bu görüşü yıkıp o kürkçü dükkanına uğrarsanız toprak tonlarını tercih edin. Kullanıldığı kombinlerin daha geniş olmasından ötürü yün-kürk detaylarında toprak tonları daha kullanışlı oluyor. Peki bu ikiliyi nasıl kullanabilirim diyorsanız yün detaylı motorcu ceketinizi veya kürk detaylı parkanızı natürel renklerde jeaniniz, örgü kazağınız ve postallarınızla kombinleyebilirsiniz. Unutmayın, yeni şeyler denemekten vazgeçmemelisiniz, kaybedecek bir şeyiniz yok! Erkek modası hakkında tüm soru ve önerilerinizi ozanalcin@gmail.com’a yollayabilirsiniz.

Gözden Kaçmayanlar... Tonsurton Tonsurton, bu sezon da daha önce olduğu kadar iddialı. Tondan tona atlayan adeta ‘fırlama’ diyebileceğimiz bu parçaları çok seviyorum.

Şapka, XSIDE 9,90 TL

Derinin Gücü Hem şık hem sıcak. Ve şehir şıklığının vazgeçilmezi. Eldiven seçiminizi deriden yana kullanmanızı öneririm. Beyoğlu’nda Yürür İken Beyoğlu’nda fötr şapkası, takım elbisesi ve bastonuyla yürüyenlerden kim kaldı? Eskiler, hem özlü sözleriyle hem de özlü tarzlarıyla hala ön plandalar!

Bot, XSIDE 89,90 TL

Eldiven, en, LC Waikiki 26,90 0 TL

Kazak, k, LC Waikiki aikiki 39,90 0 TL

SALVATORE FERRAGAMO

Soğuktan Kormak Yok Deri motorcu botlarıyla hem asi olun hem de soğuktan korkmayın. Özellikle tokalı olanları favorim.

35


Stil

Kendi StiliniSeç!

Gömlek, LC Wakiki Premium, 24,90 TL

Kravat, LC Wakiki, 6,90 TL

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak ve işinizi kolaylaştıracak birbirinden şık kombinleri sizin için seçtik!

Ceket, LC Wakiki Premium, 99,90 TL

Kemer, LC Wakiki 12,90 TL

Pantolon, LC Wakiki Premium, 29,90 TL

Çanta, LC Wakiki Premium, 39,90 TL

OFİSTE Resmi iş kıyafetleri kimi zaman sıkıcı bir görüntü verebilir. Bundan kaçınmanın en güzel yolu renkler ile oynamaktır. Balıksırtı blazer ceket ve mavi gömleği siyah chino pantolon ile kombinlerken kırmızı kravat bu kombine renk verecek. Altına giyeceğiniz şık ofis ayakkabıları, laptop çantası ve siyah deri kemer şıklığınıza şıklık katacak!

36 www.lcwaikiki.com

Ayakkabı, LC Wakiki Premium, 44,90 TL


Mont, XSIDE, 129,90 TL

Sweat, LC Wakiki Sport, 56,90 TL

Tişört, LC Wakiki Sport, 19,90 TL

Kazak, LC Wakiki, 24,90 TL

Pantolon, LC Wakiki, 34,90 TL

Eşofman, LC Wakiki Sport, 34,90 TL

Atkı, LC Wakiki, 16,90 TL

Çanta, LC Wakiki Sport, 34,90 TL

Bot, LC Wakiki, 49,90 TL Eldiven, LC Wakiki Premium, 16,90 TL

Ayakkabı, XSIDE, 56,90 TL

TATİLDE

SPORDA

Bu sezon kar tatili yapmaya mı karar verdiniz? Sizin için seçtiğimiz kapüşonlu, şık kahverengi kaşe montu camel rengi fitilli kadife pantolon ile kombinleyebilirsiniz. İçinize giyeceğiniz kırmızı desenli kazak ile soğuk kış günlerinizde rahat ederken trendleri de yakından takip etmiş olacaksınız. Sizi yağıştan ve soğuktan koruyacak olan kahverengi botlar ve kalın atkı bereler bu görünümü tamamlamak için ideal!

Sezonun dikkat çeken trendi kuşkusuz kolej teması. Bu sezon spor kıyafetlerinizde de bu görünümü sağlamak mümkün! Kolej eşofmanını andıran gri eşofman takımının içine beyaz uzun kollu penye giyerek spor yaparken çok rahat edeceksiniz. Tabii ki sizin için seçtiğimiz spor çantası ve spor ayakkabıları olmazsa olmazlar listenizde üst sıralarda yer alacak!

37


i

Soyles

“Her şeyin fazlası beni endişelendirir. Öncelikle bir kadının her özelliğinde ölçülü olması önemli. Fakat özellikle kendine güvenen bir kadın beni etkiler”

38 www.lcwaikiki.com


TARZ SAHİBİ VE İDDİALI:

Kadir Doğulu “Küçük Sırlar” dizisiyle oyunculuğa adım atan Kadir Doğulu, bu sezon “Pis Yedili” dizisinde “Bayrampaşalı” karakteriyle yine karşımızda! Dobra, ağır abi rolü ona çok yakıştı üstelik. Oyunculuk onun için geçici bir heves değil, çok sevdiği her halinden belli. Kadir Doğulu ile modadan, mutfaktan ve kadınlardan konuştuk. Zeynep Hoşkal

O

nu, Hande Yener’in uzun süreli sevgilisi olarak ekranlarda gördük. “Küçük Sırlar” dizisiyle ilk kez oyuncu olarak karşımıza çıktığında “Hande Yener’in sevgilisi değil mi o?” diyerek meraklı bakışlarla birbirimize soruyorduk. Bu sezon “Pis Yedili” dizisindeki “Bayrampaşalı” karakteriyle oyunculuk yolunda ilerlediğini görüyoruz Kadir Doğulu’nun. Mersin’de ev hanımı anne ve işçi emeklisi babanın dört erkek çocuğundan biri olarak dünyaya geldi, bir de kız kardeşi var. Ortaokul ve lise yılları hep çalışarak geçti. Evlerinin yanındaki yufkacı da bile harçlığını çıkarmak için çalıştı. Abisi Kemal Doğulu’nun arkasından İstanbul’un yolunu tuttu. İstanbul’da ünlü mekanların işletmeciliğini yaptı. Hande Yener’in menajeri olduğu yıllarda, işi büyütüp bir müzik yapım şirketi kurdu. Çalışma hayatına erken girmesi onu yaşından daha olgun bir adam yaptı. Bu ilişkilerine de yansımış “Ben her zaman yaşımdan olgun bir adamdım. Hep kendimden büyük ya da benden olgun olduğunu düşündüğüm kadınlarla birlikte oldum.” diyor. Yemeğe merakı onu Okan Üniversite’nde Gastronomi Bölümü’nde okumaya kadar götürdü. İşte Kadir Doğulu hakkında merak ettiklerimiz… Modayla aranız nasıl? Takipçisi misiniz? Modayı sürekli takip etmiyorum. Fakat işim dolayısıyla artık giydiklerime daha çok dikkat ediyorum. Her sezon erkek giyiminde nelerin ön planda olduğunu fark ediyorum en azından… Stilinizi nasıl tanımlarsınız? Olmazsa olmazlarınız var mı? Her zaman içinde rahat edebileceğim kıyafetler benim için çok önemli. Jean, siyah tişört ve beyaz tişört benim yaz-kış olmazsa olmazımdır. Ayrıca deri ceket giymeyi de severim. Abiniz Kemal Doğulu’nun stilinize etkisi oluyor mu? Eskiden çok etkisi olurdu fakat artık iş yoğunluklarımız dolayısıyla bir araya gelmeye zaman bulamıyoruz. Modada tutkunu olduğunuz şeyler var mı? Ayakkabı, saat, tişört gibi... Tişört satın almayı çok severim. Alışveriş amaçlı gezmiyor olsam da dikkatimi çeken tişörtleri mutlaka alırım. Üzerindeki baskının, resim ya da yazı, anlamlı olması benim için önemlidir. En çok hangi renklerde giysileriniz var? Erkeklerin sık kullandığı siyah, gri, kahve gibi renklerin dışına kolay çıkabilir misiniz? Hoşuma giderse her rengi giyebilirim. Bu konuda herhangi bir kısıtlamam yok. En çok hangi kokuları seversiniz? Hafif çiçek kokularını ve baharatlı kokuları severim. Kokular ve tatlar çoğu zaman birbirleriyle ilişkili olurlar. Tatlıya düşkün müsünüz yoksa tuzlu ve baharatlı yiyecekleri mi tercih edersiniz? Tatlıyla aram pek iyi değildir. Belirli tatlıları severim. Tuza gelince, eskiden her şeye tuz koyardım ama şimdi sağlık için azalttım. Baharat ise yemeklerde vazgeçilmezimdir. Kendi yaptığım ya da dışarıda yediğim yemeklere baharat koymayı severim.

Bildiğimiz kadarıyla yemek yapmayı seviyorsunuz. En çok yaptığınız yemek hangisi? Kendi soslarımla harmanladığım farklı makarnaları çok yapıyorum. Genellikle sağlıklı ve dengeli besleniyorum. Tüm yaptığım yemeklerde de buna dikkat etmek... Bir de bu aralar mevsim dolayısıyla hastalıklardan korunmak ve arınmak için sebzeli, bol baharatlı acılı ekşili çorbalar yapmaya başladım. Yemek yaparken doyanlardan mısınız yoksa yaptığınız yemekleri iştahla yer misiniz? Sevdiklerinizin yemekleriniz hakkındaki yorumlarını alır mısınız? Yaptığım yemekleri iştahla yerim tabii ki. İzleyerek doyanlardan değilim. Kendimi de eksiklerim konusunda eleştiririm. Mutlaka yiyenlere de sorarım, kendimi geliştirmem açısından damak tadına güvendiklerimin yorumları da benim için önemli. Bu kadar yemekten bahsetmişken, spor yapıyor musunuz? Dediğim gibi dengeli ve sağlıklı besleniyorum. Çalışma programımdan fırsat buldukça spora gidiyorum. Boş vakitlerimin öncelikli programı spordur. Belirli bir program çerçevesinde spor yapıyorum ve yiyeceklerimi de ona göre seçiyorum. Çok yoğun olduğunuzu biliyoruz. İş dışında zamanınızı nasıl geçirmeyi seviyorsunuz? Zamanın geçmesinden korkuyor musunuz? Çok planlı değilim fakat zamanını iyi değerlendiren biriyim. Bu yüzden ilerleyen zaman beni korkutmuyor. Sevdiklerimle vakit geçirmeyi seviyorum. Mevsime ve zamana göre çeşitli aktiviteler yapmaktan keyif alıyorum. Sizi en çok hangi kadınlar etkiler? Güçlü, duyarlı, kendine güvenen, erkeği yönlendiren... Her şeyin fazlası beni endişelendirir. Öncelikle bir kadının her özelliğinde ölçülü olması önemli. Fakat özellikle kendine güvenen bir kadın beni etkiler. Ayrıca kız arkadaşımın beni yönlendirmesi de hoşuma gider. Sevdiğiniz ve size değer verdiğini bildiğiniz insana kendinizi teslim edebilmek bence ayrıcalıktır. Nasıl bir sevgilisiniz? Anlayışlı, dobra, sabırlı... Genelde anlayışlıyım. Tabi kii kız arkadaşımın dikkat etmesini istediğim ve önem verdiğim hassasiyetlerim var. O da bunları mutlaka bilir. Onun dışında düşüncelerimi zaman geçirmeden paylaşmayı severim. Çünkü iletişimsizlik ilişkileri yok eden büyük bir problem. Hayatınızda “altın anlar” var mı? Tekrar tekrar yaşayabileceğiz hatta ölümsüzleştirmek istediğiniz... Birçok keyifli anım var tekrar tekrar düşünüp mutlu olduğum. Ama en keyiflilerinden biri, kız kardeşimin dünyaya geldiği gündür herhalde. Biz dört erkek, bir kız kardeşiz. Kız kardeşim eminim tüm aileme aynı duyguları yaşatmıştır. Onun dünyaya geldiği gün tarif edilemez duygular yaşadık ailece. Hayallerinizde neler var? Hayallerim, planlarım çok fakat anlatmayı pek sevmem. Umarım gerçekleştirdiğimde paylaşma fırsatım olur.

39


Çok basit fakat etkili birkaç hareketle hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Sağlıklı şekilde kaslanarak fit bir vücuda kavuşmak için tek ihtiyacınız olan sıkı bir disiplin.

Disiplin Vücudu

Güzelleştirir

Fotoğraflar: SESKİMFOTO

Spor

K

arın kasları, tartışmasız insan vücudunda en estetik görünen kaslar. Tarih kitaplarından video kliplere ve film sahnelerine kadar her yerde kaslı erkekler önümüze altın tepsiyle sunulur. Günümüzde şöhretinin büyük bölümünü karın kaslarına borçlu aktörler olduğunu düşünürseniz konu biraz daha önemli bir hal alıyor. Peki biz bu karın kaslarına nasıl sahip olacağız? Püf noktalarını elbette sizinle paylaşacağız ancak unutmayın, bir gece yatıp ertesi sabah karın kaslarıyla uyanamazsınız! Bu nedenle dikkat edilmesi gereken hususları bir kenara not edin ve eğlenerek fit bir vücuda kavuşun.

1.Isınma hareketlerini es geçmeyin Yoğun bir antrenmandan önce kas ve eklemler hafif ağırlıklarla mutlaka ısıtılmalı. Antrenmandan sonra ise vücudun tamamını esnetmek doğru olur. Örneğin, arka kol kası güçlendirilmesinde her zaman karşıt kası olan üst kol kası da çalışır ve esner. Kasın ve karşıt kasın, peş peşe çalıştırılması oldukça yararlı. Herhangi bir incinme ve zedelenmelere karşı önleminizi önceden almakta fayda var. 2.Düzenli ve güç arttırıcı antrenmanlar yapın Kas formunu kazanmak için düzenli antrenman yapmak şart. Önce işe bir iki hafta boyunca klasik spor hareketleri yaparak başlayın ve vücudunuzu sıkı bir küre hazırlayın. Ardından ağırlık kullanarak kas formu kazandırma çalışmalarına geçin. Mümkün ise ağırlıkları ayakta kaldırın. Omurganız dik, ayaklar omuz hizasında olmalı. Bedenin üst bölgesindeki kasların çalıştırılması için oturarak ağırlık kaldırın. İki üç saniyede yavaş yavaş ağırlık kaldırmanız uygun. İdeal çalışma ağırlığını bulmak zordur, bu tür çalışmalar bir uzman gözetiminde yapılmalıdır. 3.Antrenmandan hemen sonra sağlıklı beslenin Güzel ve kaslı bir vücut için sağlıklı beslenmeniz gerekir. Gıdasız kaslarınız büyüyemez. Amacınız kilo vermek ise antrenmandan sonra hafif yemekler yiyin. Omlet, peynir, patates, meyveli yoğurt gibi protein oranı yüksek gıdalar doğru seçim olur. Zira protein, önemli yapı taşıdır. 4.Sık tekrarlar tembelliği önler Günlük zorlamanın dışında çalıştırılmayan kas, tembelleşir. Kendinizi disipline ederek, hazırladığınız çalışma takvimine uyun. En iyisi, hafif ağırlıklarla başlayın ve altı haftada bir eğitmeninizden farklı aletler ve daha yüksek ağırlıkların yer aldığı yeni bir antrenman programı oluşturmasını isteyin.

40 www.lcwaikiki.com

5.Dengeli kas çalışması yapın Kontrolsüz egzersizler bazı bölgelerinizde kaslanmayı engeller. Örneğin olması gerekenden çok kollara pazılara yüklenmek, pazıların gelişmesi yerine onların çok kullanılmalarına, aşındırılmaları sonucu küçülmelerine ya da kontrolsüz büyümelerine neden olur. Eğitmeninizle kendinize bir sıralama takvimi yapın. Örneğin haftada maksimum 2 seans kol çalışın ve bunu arka ve ön kol pazılarının çalışmasıyla kombine etmeyi unutmayın. 6.Nefes almayı unutmayın Çok basit olduğu düşünülse de genellikle egzersizler esnasında birçoğumuz nefes almayı unutuyoruz. Eğer yaptığınız bir hareketten sonra yorgun veya başınız dönmüş gibi hissediyorsanız, ihtiyacınız olan sadece daha fazla nefes almak. Ağırlık kaldırırken nefes alın, indirirken verin. 7.Ağır egzersizler yaparken daha çok su tüketin Vücudun en çok suya ihtiyacı vardır; egzersiz yapmadan bir buçuk saat önce bir bardak, bir saat önce de iki bardak su içmeyi unutmayın. Spor yaparken de susuz hissetmenize gerek kalmadan su içmeye özen gösterin zira susuzluk hissi vücudunuzdaki su oranının çoktan tükendiğini göstermektedir. 8.Rutin hareketleri değiştirin Vücut, düzenli yapılan egzersizlere çok çabuk adapte olur, özellikle de kardiyo hareketlerine… Hal böyleyken yaptığınız aerobik hareketlerine değişiklikler ekleyebilir ya da yeni egzersiz hareketlerine yönelebilirsiniz. Mesela koşmak yerine, suda jogging yapmayı, hızlı adımlarla yürümeyi, ip atlamayı, yüzmeyi, bisiklete binmeyi veya tenis oynamayı deneyebilirsiniz.


i

Soyles

Bana

Stilini Söyle Stiliniz, kimliğinizdir. Biz de bu gerçekten yola çıkarak stili birbirinden farklı dört kişiyle moda ve alışveriş üzerine küçük bir sohbet gerçekleştirdik. FOTOĞRAF: BURAK POYRAZ

42 www.lcwaikiki.com


Bluz, XSIDE

ÇAĞLA AKYOL Yaş 29 - Buying Direktörü Asistanı

Moda senin için ne ifade ediyor? Annemin çok sevdiğim bir lafı vardır: “Bir yere kıyafetinle girer, kişiliğinle çıkarsın”. Hayattaki duruşunun en kısa yoldan dışavurumu kesinlikle. Kişisel bir şey. Bunu yapabildiğin oranda da insanı mutlu eden yaratıcı bir süreç. Sence moda tarihi kiminle ya da ne ile başlar? Coco Chanel deyip 100 puan almak istemiyorum :) Gelecek beni daha çok heyecanlandırıyor. Ünlü bir tasarımcıyla bir gün geçirme şansın olsa bu kim olurdu ve neden? Christopher Kane’in birkaç sezon önce tüm hipsterların üstünde gördüğümüz goril baskılı tişörtü ile ünlenmesinin ardından; 2012 yaz sezonu koleksiyonundaki olabildiğince “uncool” ama insanı bir o kadar iyimser hayallere sürükleyen koleksiyonunu yaratırken kafasında hangi tilkilerin döndüğünü öğrenmek isterdim.

Kendi stilini nasıl tanımlarsın? Proporsiyon, renk & materyallerle oynarken; modern, yenilikçi ve rahat bir tavırda olmayı seviyorum. Stilini asla örnek almayacağın kişi kim? Belirli bir isim yok ama genel olarak abartıyı gerekli bulmuyorum. Stilini örnek aldığın bir kişi var mı? An geliyor American Gigolo’daki haliyle Lauren Hutton da ilham veriyor, Jimi Hendrix de! Kuru kafa figürlü kolye mi, yoksa tek taş yüzük mü? İkisi de değil desem? Siyah bir deri ceket mi, parka mı? Cumartesi günü deri ceket, Pazar günü parka, Pazartesi deri ceket, Salı parka, Çarş… Konu alışveriş olduğunda neyin ya da nelerin önemi yoktur? Başkalarının ne düşüneceğinin… hayat çok kısa ;)

43


i

Soyles

Gömlek, LC Waikiki

CHRIS AWERE Yaş 46 - LC Waikiki Kadın Dış Giyim Senior Tasarımcı

Moda senin için ne ifade ediyor? Sezonun anahtar ürünleriyle birlikte trend bir görünüm oluşturmaktır. Moda, trendleri, dönemleri ya da ürünleri bir arada kullanarak daha bireysel bir hal aldı. Bu yüzden kişisel moda blogları gün geçtikçe artıyor. Ürünleri kombinlemekte ne kadar yaratıcıysanız o kadar modaya uygun görünürsünüz. Sence moda tarihi kiminle ya da ne ile başlar? Kesinlikle 1970’ler. O zamanlar çocuktum, bir çift platform ayakkabım ve İspanyol paça pantolonlarım vardı. Moda, müzik ve sinema sektörü yaratıcı bir döneme girmişti. Kesinlikle iyimserlik doluydu. Bu iyimserliğin de 70’ler trendinin geri dönmesinin nedenlerinden biri olduğuna inanıyorum. Ünlü bir tasarımcıyla bir gün geçirme şansın olsa bu kim olurdu ve neden? Kesinlikle Alexander McQueen derdim fakat vefat etti. Bu yüzden sanırım Marc Jacobs ile bir gün geçirmek isterdim. O diğer bütün tasarımcılardan hep bir adım önde. Kendi stilini nasıl tanımlarsın? Benim stilim değişiyor. Bu sıralarda daha olgun bir stili benimsiyorum. “İngiliz beyefendisinin güney Londra çocuğu

44 www.lcwaikiki.com

ile buluşması” diyebiliriz. Tüvit blazer ceket, vintage denim gömlek, koyu renk boru paça pantolon ve spor ayakkabıları çok seviyorum. Stilini örnek aldığın bir kişi var mı? Stil ikonum Anna Wintour diyebilirim. Stil sahibi olmasına ve kendi stilini şu anki trendlere zarif bir şekilde uydurmasına bayılıyorum. Moda dünyasında da çok etkili bir isim. Marc Jacobs gibi pek çok tasarımcının kariyerinin gelişmesinde etkisi oldu. Stilini asla örnek almayacağın kişi kim? Lady Gaga Deri bileklik mi, deri kolye mi? Deri bileklik Siyah bir deri ceket mi, parka mı? Parka Konu alışveriş olduğunda neyin ya da nelerin önemi yoktur? Marka isimleri benim için hiç önemli değil. Önemli olan benim için doğru olanın ne olduğu ve hangi stili sevdiğim.


Hırka, LC Waikiki

SELDA ERDEN Yaş 43 - LC Waikiki Kadın Buying Müdürü

Moda senin için ne ifade ediyor? Anne tarafından moda ile haşır neşir olan bir aileye doğdum, o yüzden çocukluğumdan beri hayatımın çok önemli ve vazgeçilmez bir parçası. Sence moda tarihi kiminle ya da ne ile başlar? Kadın yaratıldığında :) Şaka bir yana, neolitik döneme bile baktığınızda kadın herzaman güzel ve özel görünmenin peşindeymiş. Müzelerdeki buluntular kadınların o dönemlerde mücevhere ne kadar önem verdiğini gösteriyor, eminim bu kıyafetler içinde geçerli idi (mezarlardan çıkan heykeller kıyafetleri hakkında az da olsa bilgi veriyor). Ünlü bir tasarımcıyla bir gün geçirme şansın olsa bu kim olurdu ve neden? Elie Saab! Özellikle gece kıyafetleri tasarımları son derece sofistike ve feminen. Kendisini bir gece kıyafeti tasarlarken veya üzerinde çalışırken görmek isterdim.

Kendi stilini nasıl tanımlarsın? Trendler ile kendi zevkimi harmanladığım ancak ne olursa olsun feminenlikten asla ödün vermeyen bir stilim var. Stilini asla örnek almayacağın kişi kim? Vivien Westwood Stilini örnek aldığın bir kişi var mı? Özlem Dedeman’ın giyim tarzını çok beğeniyorum. Her ortama göre stilini ve tarzını bozmadan çok güzel giyiniyor. Kuru kafa figürlü kolye mi, yoksa tek taş yüzük mü? Tabii ki tek taş :) Bu soruya kuru kafa figürlü kolye diyecek bir kadın var mıdır acaba dünyada? Siyah bir deri ceket mi, parka mı? Siyah deri ceket Konu alışveriş olduğunda neyin ya da nelerin önemi yoktur? Beğendiğim çanta ve ayakkabının ne kadar pahalı olduğunun...

45


i

Soyles

Gömlek, XSIDE

ALİ EZGEÇ Yaş 28 - XSIDE Erkek Triko Senior Assistant Buyer

Moda senin için ne ifade ediyor? Hem işimin bir parçası olduğu için hem de kişisel olarak ilgi duyduğumdan hayatımda çok önemli bir yere sahip. Sence moda tarihi kiminle ya da ne ile başlar? Benim için demiryolu işçileri ile başlar, çünkü benim için denim bambaşkadır. Ünlü bir tasarımcıyla bir gün geçirme şansın olsa bu kim olurdu ve neden? Niyazi Erdoğan. Türk kültürünü modern çağın modası ile birleştirip çok güzel işler ortaya çıkarıyor. “Dolmuş ve Sünnet” defileleri çok eğlenceli ve dikkat çekiciydi, bunları yaparken yanında bulunmak isterdim, hatta kafasının içinde :) Kendi stilini nasıl tanımlarsın? Temiz görünümlü, fit ve enerjik.

46 www.lcwaikiki.com

Stilini asla örnek almayacağın kişi kim? Dolce&Gabbana Stilini örnek aldığın bir kişi var mı? Ryan Gosling, Gerard Pique Deri bileklik mi, deri kolye mi? Tabi ki deri bileklik, şuan bileğimdeki gibi mesela. Siyah bir deri ceket mi, parka mı? Fit bir deri ceket Konu alışveriş olduğunda neyin ya da nelerin önemi yoktur? Beğendiğim şeye gerçekten ihtiyacım olup olmadığının hiçbir önemi yok, beğendiysem kesin alırım. :) Bir de trendlerde yokmuş varmış, çok dert etmem.


i

Soyles

“En büyük tutkum, işim ve binicilik” O, Türkiye’nin bir numaralı perakende firması LC Waikiki’nin Yönetim Kurulu Üyesi. Şirketin birçok önemli kararlarının altında imzası var. Sektörü çok iyi tanımakla birlikte şirketin kimyasını da çok iyi biliyor. O aynı zamanda moda ve alışverişi seven bir kadın ve lisanslı bir binici... Müzeyyen Bedel Yalçın LC Waikiki Türkiye’nin bir numaralı perakende şirketi. Sizce bu başarının sırrı nedir? Müşteriyi dinlemek, onun ihtiyaç ve isteklerine konsantre olmak. Moda sektöründe yönetici posizyonunda olmak size ne gibi yükümlülükler yüklüyor? Örneğin sürekli şık ve bakımlı görünmek gibi bir kaygı taşıyor musunuz? Çalıştığınız sektör moda sektörü olduğu için şanslıyız aslında. Kendi stilimizi kendimiz yaratabiliyoruz. Bir gün sık iş kıyafetleri giyerken, diğer gün jean ve gömlek giyebiliyoruz. Modayla ve alışverişle aranız nasıl? Her kadının olduğu gibi benim de süper. Ama özel bir alışkanlığım yok, beğendiğim bir şey karşıma çıktığı an alırım. LC Waikiki yeni sezon ürünleri mağazaya girmeden hepsini önceden görüyorsunuz. Hemen beğendiklerinizi alıp giyer misiniz? Kesinlikle. Ama beğendigim ürünleri mağazalarda bulmakta bazen ben bile geç kalabiliyorum. Moda ve stil konusunda düsturunuz nedir? Aslında bir düsturum yok. Zaman ve ruh halime göre stiller yaratabiliyorum. Doğruyu söylemek gerekirse, fiziksel görünümüm de bunda önemli bir rol oynuyor. Zamanınızın büyük bir bölümü çalışarak geçiyor fakat iş dışında neler yaparsınız? İş ve binicilik tüm hayatım diyebilirim. Binicilik en büyük tutkunuz… Biniciliğe ne zaman başladınız? İlk kez 7-8 yaşlarımda Polonezköy’deki çingenelerin elde gezdirdiği atlara bindim. Daha sonra ortaokul yıllarımda annemin desteğiyle birkaç ders aldım. Ancak biniciliğe asıl başlangıcım 5 sene önce oldu. O gün bu gündür en büyük tutkum diyebilirim, tabi LC Waikiki’den sonra... Binicilik kişisel anlamda size neler kattı? En önemlisi, genel kanının aksine, binicilik gerçek anlamda yapıldığında bir spor. Üstelik başka bir canlı ile açık havada ve sosyal olarak yapılan bir spor. Yani insana kattığı pek çok pozitif yanı var. Engel atlamak gibi özel bir alan ile ilgilendiğiniz zaman da zoru başarabilmek gibi bir amacınız oluyor ve giderek daha da iyisini yapabilmek istiyorsunuz. Hem fiziksel olarak hem de ruhen kendinizi çok iyi geliştirmeniz gerekiyor. Binicilik dünyasında en çok neyi seviyorsunuz? Kadın ve erkeğin eşit olduğu bir yer denir. Katılıyor musunuz? Binicilik dünyasında en çok sevdiğim şey bizzat atın kendisi. Kadın ile erkek, at ile birebir kalındığında eşit diyebiliriz. Ama hayatın tüm alanlarında olduğu gibi kadın ve erkeğin eşit olmadığı durumlar binicilikte de geçerli olabiliyor. Moda dışında bir sektörde çalışıyor olsaydınız bu ne olurdu? Yazar olmak isterdim...

48 www.lcwaikiki.com

Pürlen Dizdar’ın Gizli Dünyası En sevdiğiniz şehir? Miami - Kuzey Amerika’nın modern ve rahat hayat tarzını, Güney Amerika’nın tropikal havası ve kültürünü mükemmel sentezleyen bir şehir... En sevdiğiniz kült film? Fight Club - Zekice kurgulanmış bir film... En sevdiğiniz müzik tarzı? İlk gençlik yıllarımda sadece yabancı rock idi, şimdi ise türkçe pop, sanat müziği, klasik müzik tercih ediyorum. En sevdiğiniz moda ikonu? Bana göre genç diyebilirsiniz ama Rachel Bilson... Karşı koyamadığınız bir şey? Dondurma... Sizi ne dinlendirir? Çiftlikte hayvanlarımla vakit geçirmek... En sevdiğiniz makyaj stili? Kirpikleri belirginleştiren maskara, dudak parlatıcı... Çok basit... Kıyafet dolabınızın olmazsa olmazları nelerdir? Morun çeşitli tonlarında ayakkabılar, aksesuarlar...


Tema Grup, bugün Türkiye’de 361 ve yurtdışında 29 LC

Waikiki mağazası ile

milyonlarca insana hizmet veren sektör lideri bir perakende zincirini yönetiyor.

2023 yılına kadar Avrupa’nın

en başarılı 3 giyim perakendecisinden biri olmayı hedefliyoruz.

Açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere www.lcwaikiki.com linkinde yer alan Kariyer Fırsatları bölümüne

başvurularınızı bekliyoruz. *Veriler 23.12.2011 tarihi itibari iledir.


Moda

50 www.lcwaikiki.com


Sımsıcak Bir Kış

Kış şıklığı, kürk detaylar, kalın örgü kazaklar ve renkli aksesuar tasarımlarında hayat buluyor. LC Waikiki Kış koleksiyonu ile şehir gürültüsünden uzak romantik bir Karadeniz turuna davetlisiniz. Pokut Yaylası’nın ihtişamı sizi de etkisi altına alacak. FOTOĞRAF: GÖKHAN ERTEM SAÇ-MAKYAJ: AHMET YILDIRIM

Kaban 119,90 TL Hırka 44,90 TL Kazak 34,90 TL Atkı 12,90 TL

51


Moda

Ceket, 69,90 TL KaลŸkol, 24,90 TL Pantolon, 35,90 TL Bot, 59,90 TL

52 www.lcwaikiki.com

Mont, 89,90 TL Kazak ,24,90 TL Gรถmlek, 14,90 TL Pantolon, 26,90 TL


Mont, 109,90 TL Gรถmlek, 14,90 TL Pantolon, 24,90 TL ลžal, 12,90 TL Bot, 49,90 TL

53


Moda

Mont, 89,90 TL Body, 22,90 TL Şal, 16,90 TL Pantolon, 35,90 TL Çanta, 34,90 TL Bot, 59,90 TL

54 www.lcwaikiki.com


Yelek, 39,90 TL Gömlek, 34,90 TL Pantolon, 24,90 TL Şal, 12,90 TL Şapka, 9,90 TL

55


Moda

Bohem Fırtına Zamansız, özgün ve havalı... XSIDE Kış koleksiyonu stilinizi yeniden tanımlarken, en yeni trendlerle gardıroplarınızı donatıyor. Biri mutlaka sizin için! FOTOĞRAF: GÖKHAN ERTEM SAÇ-MAKYAJ: AHMET YILDIRIM

Mont, 89,90 TL Kazak, 39,90 TL Gömlek, 34,90 TL Pantolon, 44,90 TL Bot, 49,90 TL

56 ww 56 ww w.llcw cwa aiiki kiki ki.c com m

Yelek, 39,90 TL Hırka, 44,90 TL Gömlek, 19,90 TL Şort, 16,90 TL Kemer, 12,90 TL Bot, 59,90 TL K.Çorap, 14,90 TL Çorap, 6,90 TL


Yelek, 59,90 TL Elbise, 44,90 TL Çanta, 32,90 TL Kemer, 9,90 TL Bot, 59,90 TL

Mont, 129,90 TL Gömlek, 34,90 TL Pantolon, 44,90 TL Atkı, 16,90 TL Bot, 53,90 TL

57


Moda

Mont, 53,90 TL Kazak, 39,90 TL Pantolon, 39,90 TL

Kaban, 129,90 TL Kazak, 44,90 TL Atk覺, 14,90 TL Eldiven, 7,90 Tl Pantolon, 34,90 TL

58 www.lcwaikiki.com


Mont, 99,90 TL Gömlek, 34,90 TL Pantolon, 39,90 TL Çanta, 49,90 TL Atkı, 14,90 TL

Mont, 62,90 TL Hırka, 29,90 TL Gömlek, 19,90 TL Etek, 19,90 TL Çorap, 6,90 TL Şapka, 14,90 TL Çanta, 24,90 TL Çizme, 64,90 TL

59


Moda Kaban, 99,90 TL Kazak, 35,90 TL Tunik, 39,90 TL Pantolon, 44,90 TL Şapka, 14,90 TL Eldiven, 9,90 TL Çanta, 44,90 TL Bot, 69,90 TL

Hırka, 49,90 TL Gömlek, 34,90 TL Tişört, 19,90 TL Pantolon, 39,90 TL Çanta, 29,90 TL Bot, 79,90 TL

60 www.lcwaikiki.com


Kaban, 99,90 TL Hırka, 49,90 TL Bluz, 29,90 TL Pantolon, 39,90 TL Çanta, 44,90 TL

Mont 34,90 TL Tişöt 16,90 TL Sweat 32,90 TL Pantolon 39,90 TL Kemer 9,90 TL Ayakkabı 44,90 TL

Mont, 99,90 TL Gömlek, 34,90 TL Pantolon, 39,90 TL Çanta, 49,90 TL Atkı, 14,90 TL

61


Gezi

Kazak, XSIDE 44,90 TL

Pantolon, XSIDE 34,90 TL

PİSTTE STİLİNİ BELİRLE Avrupa’nın ve Türkiye’nin gözde kayak merkezleri, fanatik kış sporları tutkunlarını bekliyor. Tek yapmanız gereken tarzınızı belirlemek, valizinizi toplayıp yola koyulmak. Zeynep Yosun Akverdi

Şal, 12,90 TL

Bot, 39,90 TL

Uludağ, Bursa B ursa’nın 36 kilometre güneyindeki Uludağ, sadece muhteşem bir milli park değil, burası aynı zamanda Türkiye’nin en popüler kayak merkezi. Kayak merkezinde toplam 16 adet pist var ve hemen her seviyeye hitap edecek şekilde ayarlanmış. En uzunu -3000 metre uzunluğunda- size fazla uzun geliyorsa otellerin acemi kayakçıların birbirine bakıp bakıp güldüğü kısa pistlere çark edebilirsiniz. Kayak yeteneğinize güveniyorsanız kendinizi pist dışı parkurlarda da deneyebilirsiniz. Kayak merkezi alpin tarzı kayağın yanı sıra tur kayağı, snowboard ve kar motoru turlarına da çok uygun. Buz pateni pistleri de herkesin en sevdiği noktalar. Uludağ’ın en güzel yanı renkli sosyal yaşantısı ve hareketli gece hayatı. Burası pek çok sportif etkinliğe ev sahipliği yapmanın dışında müzik etkinliğine ve gençlik festivaline de sahne oluyor. Dağda sabah erken kalkmak makbul ama unutmayın, Uludağ’da geceler uzun. Zirveye 500 metre kadar kala kurulan oteller bölgesinde zevkinize uygun bir eğlence mutlaka bulacaksınız. Konaklama için Ağaoğlu My Resort (www.agaoglumyresort.com.tr) iyi bir tercih. Daha özel bir dağ atmosferi peşindeyseniz 23 odalı ve dağ evi tarzında tasarlanmış Le Chalet Yazıcı’da (www.grandyazicihotels. com) konaklayabilirsiniz.

62 www.lcwaikiki.com

Mont, XSIDE 49,90 TL

Courchevel, Fransa

D

ünyanın en büyük kayak merkezi Courchevel, Fransa’nın Kuzey Alpler’inin tam ortasında, her biri farklı bir yükseklikte kurulmuş beş köyden oluşuyor. Bu köylerin her biri birbirinden sempatik ve güzel; Fransız Alpleri’nin atmosferini birebir yansıtıyor. Hatta vakti zamanında 1850 metreyle en yüksekte bulunanı ve en büyük olanını bir Rus milyarder tamamen satın almak istemiş. Neyse ki milyarder bu emelini gerçekleştirememiş ve bu köy de bugün kayak tutkunlarını ağırlamayı sürdürüyor. Courchevel’e gelen ziyaretçilerin birçoğu buraya kayak için değil sadece dağ havası almaya, lüks restoranlarında yemek yiyip eğlenceli vakit geçirmeye gelse de burası kış sporlarına uygunluğu ile göz dolduruyor. Toplam pist uzunluğu 600 kilometreyi buluyor ve merkezde geniş bir taşıma ağı hizmet veriyor. Özel kayak asansörleriyle ulaşılan pistler, kar motorlarıyla çıkılan safari turları, doğa yürüyüşleri ve 66 kilometre uzunluğundaki özel pistte yapılan cross country kayağı da Courchevel’in çevresini de keşfedebilme şansı sunuyor. Buz zemin üzerinde giden araçlarla go-kart yapmak, kayak merkezinin kendine ait küçük havaalanından kalkan uçaklardan paraşütle atlamak adrenalin dolu aktivitelerden sadece birkaçı. Karlı zirveler üzerinde sakin sakin dolanan balonlara binmekse unutulmaz bir deneyim. Konaklama için Courchevel’in son derece kulanışlı internet sitesi www.courchevel.com’dan dilediğiniz oteli seçebilirsiniz.


Yelek, XSIDE 64,90 TL

Pantolon, XSIDE 49,90 TL

Hırka, LC Waikiki 30,90 TL

Bot, 56,90 TL

Kaban, XSIDE 99,90 TL

Şapka, 14,90 TL

Eldiven, 9,90 TL

Saklıkent, Antalya

İ

St. Moritz, İsviçre

htişamlı Beydağları’nda bulunan Saklıkent, eşine az rastlanır bir kayak merkezi. Kar kalınlığı kayak mevsiminde 100 santimetreyi buluyor. Dolayısıyla kar tatilinizi ilerleyen aylara bırakırsanız karlı zirvelerle güneşli sahillerin keyfini bir arada çıkarma şansı yakalayabiliyorsunuz. Başlangıç ve orta seviye kayakçılara uygun pistleri olan kayak merkezi, Antalya’nın merkezine 45 kilometre mesafede; otomobille bir saatte ulaşılıyor. Kayak alanları 2000 ila 2400 metre yükseklikler arasında. Saatte 240 ve 340 kişi taşıyan iki adet telesiki, ihtiyaca şimdilik cevap veriyor. Pek çok müstakil dağ evinin bulunduğu kayak merkezi küçük bir kent havasında. Her türlü kayak ve snowboard ekipmanını kiralayabileceğiniz tesisler, kayak ve snowboard dersi alabileceğiniz bir kayak okulu var. Burada 200-300 kişi kapasiteli restoranlar ve mütevazı konaklama imkânı sunan motel ve pansiyonlar hizmet veriyor. Azeri milyarder İsmailov’un Lara’da yaptırdığı Mardan Palace (www.mardanpalace.com), Antalya Kaleiçi’nde geçmiş ile moderniteyi aynı kapta yoğurmayı başaran Kaleiçi’nin en meşhur butik oteli Alp Paşa Hotel (www.alppasa.com) konaklama için ideal.

S

t. Moritz dünyanın en lüks kayak merkezlerinden biri. Burada da diğer pek çok merkezde olduğu gibi her seviyeden kayakçıya uygun pist ve aklınıza gelebilecek her türlü kış sporu olanağı var ama olanlar bunlarla sınırlı değil. Ultra lüks otelleri ve birinci sınıf pistleri, size dünyanın en ünlü ve zengin simalarıyla bir arada kış tatili yapma olanağı sunuyor. Sisli günlerde piste çıkamadığınızda kayak merkezinin yakınlarındaki sayısız restoran ve kafe, size Cenevre ya da Zürih’i aratmayacak kalitede hizmet sunuyor. Geleneksel İsviçre lezzetlerini tatmanın dışında birinci sınıf spa merkezleri de kendinizi şımartmanız için hazır bekliyor. St. Moritz’te pistlerin ve liftlerin gösterildiği harita, İstanbul metrosununkinden daha karmaşık ama saatte 65 bin kişiyi 1800 ila 3000 metreye ulaştıran taşıma araçları, İsviçre’nin saatleri gibi kusursuz çalışıyor. St. Moritz’te kayak dışındaki kış aktivitelerinin başında donmuş göl kıyısında yürüyüş ve balık avı, kros kayağı ve Kuzey Avrupa’ya özgü dağ yürüyüşü Nordic walking geliyor. Konaklama için en İsviçre’nin ismine uygun şaaşalı bir seçenek isteyenlere 60 süitli Carlton Hotel’i (www.carlton-stmoritz.ch) öneririz. Gözlerden ırak bir otelde konaklamak ruhunuza daha iyi gelecekse Hotel Waldhaus am See’yi (www.waldhaus-am-see.ch) tercih edebilirsiniz.

63


Genc,

Dakota

Fanning

Alexa C

Justin Bie

ber

Hailee

Fotoğraflar: SESKİMFOTO

hung

Gençliğin Gücü Adına!

eld

Steinf

Moda dünyası gençlerin egemenliği altında! Son zamanlarda televizyonlarda, dizilerde ve beyazperdede çok sık görmeye alıştığımız genç oyuncular stilleriyle de çok konuşuluyorlar. Ece Saybaşılı Elle Fanning

65


Haber

Ed Westwick, İngiliz stiliyle gittiği her davette kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

D

Blake Liv

Fotoğraflar: SESKİMFOTO

ely

66 www.lcwaikiki.com

Ed Westwick

ünyaca ünlü tasarımcıların ve moda markalarının yüzü oldular, ünlü markalara kendi isimleriyle özel koleksiyonlar tasarladılar, moda dergilerininin en çok aranılan kapak kızına dönüştüler, tarzlarıyla sokak fotoğrafçılarını peşlerinden koşturdular! Genç ünlüler bitmeyen enerjileriyle son zamanlarda moda dünyasının başını döndürüyor. Bu isimlerin başında Gossip Girl dizisi ile şöhreti yakalayan Blake Lively geliyor. 24 yaşındaki Lively kısa zamanda hem güzelliği hem de stiliyle rakipleri arasından sıyrıldı ve adından çok söz ettirmeye başladı. Öyle ki Karl Lagerfeld bile girdiği her ortamda etrafına ışık saçan bu enerji karşısında dayanamadı ve Lively’yi geçtiğimiz Ocak ayında “Chanel Mademoiselle” çanta koleksiyonunun yeni yüzü olarak kamera karşısına geçirdi. Moda haftalarında defileleri ön sıralarda izleyen Lively böylece moda dünyasındaki yerini de sağlamlaştırmış oldu. Gossip Girl dizisinin stil ikonları sadece kadınlar değil. Dizinin en popüler karakterlerinden Chuck olarak bilinen Ed Westwick, İngiliz stiliyle gittiği her davette kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Ed’in stili moda devlerinin gözünden kaçmıyor ve K-Swiss ve Penshoppe markalarının kampanya yüzü oluyor. Oyunculuğa çok küçük yaşta adım atan Dakota Fanning de genç isimlerin arasında öne çıkanlardan. Dakota, ilk modellik deneyimini 12 yaşında Marc by Marc Jacobs markasının yüzü olarak yaşadı. Büyüklere hitab eden kıyafetlere poz vermesi pek çok tartışmalara yol açtı. Fakat Marc Jacobs yine de Fanning’lerden vazgeçemedi. Jacobs bu sene de Dakota’nın kardeşi 13 yaşındaki Elle’i kampanyasının yüzü olarak kullanmaya karar verdi. Dakota’nın küçük yaşta modellik yapması belki de moda dünyasındaki pek çok tabuyu da yıkmış oldu. Öyle ki 15 yaşındaki oyuncu Hailee Steinfeld de dünyaca ünlü giyim markasi Miu Miu’nun Sonbahar/ Kış 2011 koleksiyonunun kampanya yüzü olarak kamera karşısına geçti ve bütün gözleri üzerine çevirdi. Kampanya yüzü olmanın yanı sıra tasarımcılığa soyunan gençlerin başında Alexa Chung geliyor! Giyimiyle çok genç yaşta herkesin takip ettiği bir stil ikonuna dönüşen, moda dergilerinin ve bloggerlarin vazgeçilmez ismi Chung, çok geçmeden giyim zevkini tasarım yaparak da hayata yansıttı ve Madewell’in Alexa Chung for Madewell koleksiyonunu oluşturdu. Hemen belirtelim, koleksiyon büyük başarı sağladığından Madewell, Chung ile bir sezon daha çalışma kararı aldı. Genç kızların fenomeni Justin Bieber, geçtiğimiz yaz aylarında ‘Someday’ adında kadın parfümünü piyasaya sürüyor. Parfümünün gelirinin hayır kurumlarına gideceğini belirten Bieber, bu kampanyasıyla da çok konuşuluyor. İlerleyen zamanlarda da gençlerin gücü beyaz perdenin yanı sıra moda sayfalarında etkisini sürdüreceğe benziyor. Biz moda takipçileri ise bu enerjinin akımına kapılıp küçük yaşta büyük adımlara imza atan gençleri merakla izlemeye devam ediyoruz.


Parti Havasi

Stil

Bu yılbaşında her yer pırıl pırıl parlıyor, simler, doreler, pul ve payetler üzerimizi süslüyor. Birbirinden şık kıyafetler ile yılbaşı partisinin en havalı kızı olmaya hazır mısın? Şapka, 14,90 TL

Mont, 74,90 TL

Tunik, 34,90 TL

Etek, 26,90 TL

Bluz, 26,90 TL

Pantolon, 34,90 TL

Çanta, 19,90 TL

Hırka, 29,90 TL

Etek, 24,90 TL

Bot, 44,90 TL

67


Stil

Kis Günesi Atkı, 14,90 TL

Soğuk havaları sevmiyor ve koyu renklerden hoşlanmıyorsan capcanlı renkleri dene! Renkli trikolar, montlar, atkılar ve daha fazlası soğuk günlerde içini ısıtacak, seni sımsıcak saracak!

Mont, 64,90 TL

Çanta 19,90 TL

Hırka, 29,90 TL

Bluz, 12,90 TL

Salopet, 39,90 TL

Pantolon, 29,90 TL

Bot, 56,90 TL

68 www.lcwaikiki.com

Etek, 26,90 TL


Kolej Gençligi

Mont, 69,90 TL

Ekose gömlekler, kapüşonlu sweatler, baskılı süveterler ve hırkalar ile sen de bu sezonun gözdesi Amerikan kolej stilini yakala! Havalı görün, trendlerden uzak kalma!

Gömlek, 22,90 TL

Üçlü Takım, 26,90 TL

Sweat, 49,90 TL

Süveter, 24,90 TL

Pantolon, 35,90 TL Pantolon, 29,90 TL

Ayakkabı, 39,90 TL

Hırka, 39,90 TL

69


Stil

Robot Oyunlari Küçüklüğünde en sevdiğin oyuncağın robotsa, içinde robot olan video oyunlarına bayılıyorsan, Transformers en sevdiğin film ise robotlardan esinlenilerek hazırlanmış bu koleksiyon favorilerinin arasına girecek!

Yelek, 34,90 TL Eldiven, 9,90 TL

Mont, 79,90 TL

Sweat, 29,90 TL

Bere, 9,90 TL

Tişört, 29,90 TL

Tişört, 29,90 TL

Pantolon, 29,90 TL Pantolon, 34,90 TL

70 www.lcwaikiki.com

Bot, 39,90 TL

Cüzdan, 8,90 TL


oğa D Esintileri

Moda

LCW Teen koleksiyonu bu kış ilhamını doğadan alıyor. Doğanın bütün renkleri ve güzellikleri koleksiyonda hayat buluyor. FOTOĞRAF: GÖKHAN ERTEM SAÇ-MAKYAJ: AHMET YILDIRIM

71


Moda

Mont, 79,90 TL Gömlek, 22,90 TL Tişört, 14,90 TL Pantolon, 39,90 TL

Yelek, 39,90 TL Tunik, 34,90 TL Pantolon, 29,90 TL Üçlü Takım, 24,90 TL

72 www.lcwaikiki.com


Kaban, 79,90 TL Body, 16,90 TL H覺rka, 32,90 TL Pantolon, 34,90 TL Bot, 56,90 TL

Kaban, 69,90 TL Kazak, 19,90 TL G繹mlek, 22,90 TL Pantolon, 29,90 TL

73


Moda

Yelek, 44,90 TL Body, 16,90 TL Etek, 24,90 TL Atkı-Bere, 24,90 TL Çorap, 8,90 TL

Hırka, 39,90 TL Body, 12,90 TL Etek, 34,90 TL Atkı, 14,90 TL Çorap, 8,90 TL Bot, 53,90 TL

74 www.lcwaikiki.com


Mont, 59,90 TL Tişört, 24,90 TL Pantolon, 29,90 TL

Gömlek, 26,90 TL Tişört, 14,90 TL Pantolon, 34,90 TL

Gömlek, 26,90 TL Tişört, 11,90 TL Pantolon, 34,90 TL Bot, 35,90 TL

Hırka, 39,90 TL Body, 12,90 TL Pantolon, 29,90 TL Bot, 39,90 TL

75 75


SEV‹ML‹ KAHRAMANLAR Hırka, 34,90 TL

Elbise, 32,90 TL

Çanta, 14,90 TL

Pantolon, 22,90 TL Kaban, 69,90 TL

C , ocuk

Sevimli hayvan karakterleri LC Waikiki kız çocuk koleksiyonunda kendini gösteriyor, gökkuşağı renkleri giysilerde hayat buluyor! Çiçekler, eğlenceli desenler, renkli çizgiler, içimizi ısıtan aksesuarlar ile küçük kızlarımız kışı mutlu karşılıyor!

Üçlü Takım 29,90 TL

KIS SPORLARI

Bot, 44,90 TL

Şapka, 14,90 TL

Bu sezon çocukların çok sevdiği maymun karakteri kış sporlarında kendini gösteriyor. Renkli grafikler, kazaklar, kabanlar, stillerini konuşturacakları aksesuarlar ve ayakkabılar ile çocuklarımız yaz neşesini kışa da taşıyor! Mont, 69,90 TL

Kazak, 29,90 TL

Pantolon, 24,90 TL

Bot, 34,90 TL

Tişört, 12,90 TL

76 www.lcwaikiki.com


Stil Kırmızı Desenli Bot, 44,90 TL

Kürk Detaylı Bot, 49,90 TL

Pembe Çiçekli Bot, 44,90 TL

MUTLU AYAKLAR Kırmızı Bot, 49,90 TL

Minik ayaklar soğuk havalarda üşümesin, sıcacık kalsın! Birbirinden şık, rengarenk modeller bu kış miniklerin gözdesi olacak!

Mavi Kar Botu, 44,90 TL

Kahverengi Bot, 39,90 TL

Siyah Fiyonklu Bot, 53,90 TL

Siyah Bot, 39,90 TL

Renkli Bağcıklı Bot, 35,90 TL

Ponpon Detaylı Bot, 49,90 TL Pembe Fermuarlı Bot, 49,90 TL

77


Stil

Minik Modellerimize Kış sezonu katalog modellerimizden Zeynep Cansu ve Yusuf Ömer’i daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Üçlü Takım, 24,90 TL

Sweat, 24,90 TL

Eşortman Üst, 22,90 TL

Tişört, 7,50 TL Eşortman Alt, 22,90 TL

Yusuf OMER - 5 YAS Y M Minik modelimiz Yusuf Ömer’in en sevdiği renk mavi. Anasınıfındaki arkadaşlarıyla re oyun oynarken rahat edebilmek için o spor kıyafetleri giymeyi çok seviyor. sp Yusuf Ömer Uzun yürüyüşlerden pek Y hoşlanmıyor, bu sebeple büyük bir azimle h ççok erken yaşta çift tekerlekli bisiklet sü sürmeyi öğreniyor :) Ayrıca doğayı ve yyeşili çok seviyor. İnternet, bilgisayar oyunları ve çizgi filmler de en büyük o tutkuları arasında. tu

78 www.lcwaikiki.com

Ayakkabı, 34,90 TL


Yakın Markaj Etek, 24,90 TL

Mont, 69,90 TL

Üçlü Takım, 29,90 TL

Tişört, 17,90 TL

Pantolon, 24,90 TL

Bot, 44,90 TL

ZEYNEP CANSU - 8 yas as Güzel modelimiz Zeynep Cansu renklerden n en çok hemen hemen bütün kız çocuklarının tutkusu olan pembeyi seviyor. Mini etek, gösterişli erişli elbiseler ve uzun çizmeler giymeye bayılıyor. ıyor.. Kumral uzun saçlarını güzel tokalarla, taçlarçlarla süslemeyi çok seviyor. Boş zamanlarında ında nda arkadaşlarıyla dışarda oyun oynamayı veya eya k tutsinemaya gitmeyi tercih ediyor. En büyük kusu ise Barbie bebekleriyle oynamak, onlar ar ile beraber hayal dünyasına dalmak. :)

79


Bebek

Bebek ve ço cuk giyiminde di kkat edilmesi ger eken noktalar

Bebek ve çocuk alışverişinde anne-babaların dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta var. Kıyafetlerin; renkli, spor ve şık tasarımlar olmasının dışında, özellikle kız-erkek bebek ve çocuklar için özel üretilen, hareket özgürlüğünü kısıtlamayan ve herhangi bir tehdit unsuru oluşturmayan detayları bir arada sunan ürün gruplarının tercih edilmesi gerekiyor. Şenay E. Demir

M

ağaza reyonlarında yer alan birbirinden renkli, şık ve spor kıyafetler arasından bebek ve çocuğunuz için seçim yapmak zor olabilir. Ama dikkat edeceğiniz küçük noktalar sayesinde alışveriş saatlerinizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yeni keşiflere ve maceralara açık olan bebek ve çocuklar sürekli hareket halindedir, bu nedenle seçtiğiniz kıyafetler onlara ayak bağı olmamalıdır. Kıyafet tercihinde bulunurken bütün bu hususları dikkate almalı, bebek ve çocukların yaş ve boyuna uygun olan ürün grupları arasından seçim yapmalısınız. Bu sayede bebekler en hareketli oldukları emekleme ve yürüyüş dönemlerinde kıyafet engeline takılmaz ve yapacakları aktivitelerde kendilerini sınırlamaz. Tabii ki sizin de aklınız çocuğunuzda kalmaz.

Alışveriş Kuralları Bebek ve çocuklar için giyim sektörü her geçen gün genişliyor. Anne-babalar ise alışveriş sırasında hangi kıyafeti seçeceği konusunda kararsızlık yaşıyor. Böyle olunca alışveriş kimi zaman keyif olmaktan çıkıyor ve kabusa dönüşebiliyor. Ancak paniğe gerek yok. Alışveriş sırasında kıyafet ve aksesuar seçimi yaparken bazı noktalara daha fazla özen gösterirseniz seçim yapma zorluğundan kendinizi kurtarabilirsiniz. Bebek ve çocukların şıklığı dışında, içinde rahat edecekleri kıyafetlerin tercih edilmesi çok önemli. Çünkü kıyafetler bebeklerin üzerinde şık dursa da, siz farketmeseniz de çocuğunuz için rahatsız edici de olabiliyor. Bu nedenle tekstil grubundaki ürünler arasından seçim yaparken kız ve erkek bebekler için özel olarak uygulanan detayları göz önüne almakta fayda var.

81


Haber

Kazak, 24,90 TL

Erkek bebek ve çocuk için kıyafet seçimi

Body, 14,90 TL

B

ebek ve çocuk giyim sektöründe anne-babalar tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yer alan LC Waikiki, tasarımlarında bebek ve çocukların rahatlığını ve güvenliğini ön planda tutuyor ve çocuklara rahat hareket etme özgürlüğü tanıyor. İşte LC Waikiki markasının tasarımlarında uygulanan, kıyafet ve aksesuar ürünleri hakkındaki önemli detaylar: LC Waikiki erkek bebek ve çocuk ürünlerinde pantolonların bel bölgesinde dilediğiniz ölçüde gevşetme yapmanızı sağlayan bağcıklar ve ayarlı iç lastikler, arka ortadan sabitlenmektedir. Erkek pantolonlarında kullanılan ve paça içinden çıkan apoletin, paça açık haldeyken aşağıya sarkmaması için boy kısmı kısa tutuluyor. Böylece bebeklerin yürüme dönemlerinde üstüne basıp takılma riski önlenmiş oluyor. Anne-babaların kış dönemlerinde en çok kullandıkları aksesuarlar arasında kapüşonlar geliyor. LC Waikiki tasarımlarında kapüşon çevresinde kesinlikle boyun kısmında bağcık kullanımından uzak duruluyor. Bu da anne-babaların endişelenmesini gerektirecek durumları ortadan kaldırıyor. Kumaş seçimleri de aynı hassasiyetle yapılıyor. Ürünler mağazalarda yer almadan önce ağır yıkamalardan geçirilmiyor ve kumaş yüzeylerinin yumuşaklığı için yumuşatıcı kullanılıyor. Böylece bebek ve çocukların biz büyüklere oranla daha hassas olan ciltlerine zarar verilmesi önleniyor.

Etek, 24,90 TL

Pantolon, 29,90 TL

Yelek, 26,90 TL

Kız bebek ve çocuklar için kıyafet seçimi

Yelek, 19,90 TL

L Gömlek, 13,90 TL

Kazak, 19,90 TL Pantolon, 19,90 TL

İkili Tulum, 24,90 TL

82 www.lcwaikiki.com

C Waikiki mağazalarının vitrinlerini süsleyen birbirinden renkli ve dikkat çeken modeller arasında kız bebek ve çocuk ürünleri geliyor. Bebek ve çocuk giyiminde erkeklerde olduğu gibi kız gruplarında da sağlığı etkilemeyen detaylar düşünülüyor. Kıyafetlerde; yürürken ve oyun oynarken takılmalara karşı giysiden sarkan bağcık ve kordonlar kullanılmıyor, sıkışma ve asansör tehlikelerine karşı oluşabilecek kazaları önlemek için pantolon ve etek bel-kordon çevresine düğüm atılmıyor, stoper kullanılmıyor. Çocuk ürünlerinde kullanılan rivet, metal düğme, apolet askısı gibi aksesuarlarda çocuklara zarar verecek sivri köşeler ve kesici uçlar bulunmaması sağlanıyor. Ürünlerin üzerinde kullanılan fiyonk, kurdele gibi aksesuarlar kopma ve yutma riskini ortadan kaldırmak için makina dikişi kullanılarak ürüne sabitleniyor. Bebek ve çocukların ağzına götürme ve yutma tehlikelerine karşı özellikle 0-6 ay olmak üzere ürünlerin üzerinde payet-yapıştırma ve taş gibi aksesuarlar olmamasına dikkat ediliyor. Kullanılacak ise de Avrupa Normları ve Türk Standartları takip edilerek emniyetli şekilde ürettirilmesi sağlanıyor. Dış giyimde kullanılan aksesuarlarda ve giysilerde; tüyleri ve ipleri rahat kopabilen kürk, pelüş gibi tüylü ürünlerin ip yüksekliğinin kısa tutulmasına ve sağlam olmasına özen gösteriliyor. Bebeklik döneminde bebeklerin en çok giydiği tulumlar anne-babaların hayatını kurtarıyor. Bütün vücudunu saran bebek tulumlarında ise yine LC Waikiki; ayak kısmının iç bölümlerinde kalan ipliklerin parmağa dolanmaması, hareket kısıtlamaması ve kan dolaşımını engellememesi için overlok iplik uzantısı olmamasına ve ipliklerin iyi temizlenmesine dikkat ediyor.


Stil

~ GÖKKUSAGI LC Waikiki minikleri bu kış da rengarenk bir düşe uyanıyor! Pembeler, maviler, fuşyalar ve kırmızılar rüyalarını süslüyor, birbirinden değişik modeller ile hepsi küçük birer hanımefendiye dönüşüyor!

Üçlü Takım, 19,90 TL Tişört, 14,90 TL Hırka, 29,90 TL

Çorap, 3,90 TL

Tişört, 12,90 TL

Bere, Eldiven, Önlük, 12,90 TL

Hırka, 34,90 TL

Pantolon, 26,90 TL

Bot, 19,90 TL

Tişört, 12,90 TL

Bot, 24,90 TL

Etek, 22,90 TL

83


Stil

Gömlek, 19,90 TL Mont, 49,90 TL

Bere, 12,90 TL

KÜÇÜK PRENS

Terlik, 14,90 TL

Bu kış da hayaller ülkesinde yolculuk devam ediyor. Şık gömlekler, pantolonlar ve ayakkabılar ile LC Waikiki minikleri kendilerini prensler gibi hissediyor. Pantolon, 14,90 TL

Tişört, 12,90 TL

Gömlek, 24,90 TL

Önlük, 9,90 TL

Ayakkabı, 19,90 TL

Hırka, 39,90 TL

Pijama Takım, 19,90 TL

Ayakkabı, 29,90 TL

84 www.lcwaikiki.com


FarkÖnda mÖsÖn oku

0212 282 89 16

TOÇEV

.biz

5 çocuktan 5 milyona ulaġan TOÇEV, 17 yóldór dokunduáu yaġamlara artó deáer katóyor.

Toçev Vakʃ

www.tocev.org.tr


a

Magaz

Yeni Mağazalar

Alışveriş rotalarınızı belirlerken yeni açılan LC Waikiki mağazalarımızı listeye eklemeyi unutmayın. Bluz, XSIDE 34,90 TL

Almanya

Essen

Essen şehrinde açılan LC Waikiki mağazası, 77 Limbecker Caddesi’nin en hareketli noktasında yer alıyor. 1472.5 m2 büyüklüğündeki mağaza Almanya’da ilk olma özelliği de taşıyor.

Kazak, XSIDE, 49,90 TL

Etek, XSIDE 16,90 TL

Çanta, 29,90 TL

Şal, LC Waikiki, 14,90 TL

Balıkesir Bandırma

Çanakkale yolu üzerinde, Bandırma’nın ilk ve tek alışveriş merkezi Liman AVM’de açılan LC Waikiki mağazası 1962 m2 büyüklüğü ile dikkat çekiyor. En geniş mağaza konseptinde olan LC Waikiki Bandırma mağazası, her grubun ihtiyacına yönelik koleksiyonları barındırıyor.

Bot, LC Waikiki, 89,90 TL

86 www.lcwaikiki.com


Haber

Tema Mağazacılık, 2010 yılında %48 büyüdü! 2009 yılında yüzde 36, 2010 yılında yüzde 48 büyüyen Tema Mağazacılık’ın 2011 yılındaki büyüme oranı yüzde 40 olarak gerçekleşti. 2011 yılı için hedeflerine ulaşan Tema Mağazacılık’ın cirosu yaklaşık 3 milyar TL oldu.

LC Waikiki, dünya markası olma yolunda! Türkiye’de 70 ilde 361 mağazada yaklaşık 410.297 m2 satış alanı bulunan LC Waikiki, 2011 yılı sonunda yurtiçi mağaza sayısını 380’e ulaştırmayı hedefliyor. Yurt dışında Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Almanya, Irak, Kazakistan, Romanya, Suriye, Rusya ve Mısır’da açtığı mağazalarla yurt dışındaki mağaza sayısını 29’a ulaştıran firma, mevcut ülkelerdeki genişlemenin yanında Polonya ve Gürcistan’da da mağazalar açmayı planlıyor.

LC Waikiki Facebook’da! Türkiye’nin lider hazır giyim markası LC Waikiki Ekim ayında kurduğu “LC Waikiki Facebook” sayfası ile kısa sürede 150.000 takipçiye ulaştı. LC Waikiki hakkındaki güncel bilgilere ulaşmak için www.facebook.com/lcwaikiki sayfamızı beğenerek bizi takip edebilirsiniz.

Pazar lideri

LC Waikiki KMG Türkiye Hazır Giyim Tüketim Endeksi’ne göre LC Waikiki’nin 2011 Kış dönemi pazar payı %13,3. LC Waikiki, Türkiye hazır giyim sektöründeki liderlik tahtını 7 yıldır koruyor. İlk Akla Gelen Markalar’da 6. Sırada AC Nielsen’in “Türkiye’nin ilk akla gelen markaları” araştırmasında tüm sektörlerdeki ulusal ve global markalar arasında son 2 yıldır üst üste 6’ıncı sırada yer alan LC Waikiki, yakın gelecekte 1’inci sırada yer almayı hedefliyor. Türkiye’nin Lovemark’ı LC Waikiki 2011 yılında KMG-Ipsos araştırma şirketi tarafından hazırlanan Türkiye’nin LOVEMARK’ları araştırmasındaki en beğenilen markalar sıralamasında hazır giyim sektöründe bir Lovemark olan LC Waikiki, geçen yıla göre 2 sıra yükselerek, sektör ayrımı olmaksızın tüm markalar arasında 4’üncü sıraya yerleşti. Hedefimiz tüm sektörlerde Türkiye’nin 1’inci LOVEMARK’ı olmak. 2010’da En Beğenilen Şirket LC Waikiki Capital Dergisi tarafından düzenlenen ve 500’ün üzerindeki şirketten 1.592 orta ve üst düzey yöneticinin yanıtladığı anket, Türkiye’nin en beğenilen şirketlerini ortaya koydu. Bu araştırmaya göre Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi arasında yer alarak büyük bir başarıya imza atan LC Waikiki, hazır giyim sektöründe ise Türkiye’nin en beğenilen 2. şirketi oldu. 2010’da 24. En Değerli Şirket LC Waikiki Capital’ in 2010 yılında 5’incisini düzenlediği “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında LC Waikiki hazır giyimde birincilik koltuğuna otururken, genel değerlendirmede de geçen yıla oranla yükseliş kaydederek 24’üncü sırada yer aldı. LC Waikiki’nin 2010 yılındaki ticari marka değeri 364 milyon dolar. 2010’da En Büyük 500 Şirket Arasında LC Waikiki Tema Mağazacılık, Fortune Türkiye dergisinin “En Büyük 500 Şirket” listesinde 2009 senesinde 38. sırada yer alırken, 2010 senesinde bir basamak atlayarak 37. sırada yer almıştır. Tema Mağazacılık, Capital Dergisi’nin hazırladığı “Capital 500” araştırmasında 2010 senesinde Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi sıralamasında 11 basamak birden yükselerek 37’inci sırada yer almıştır. Araştırmaya göre Tema Mağazacılık olarak en çok kar eden 25 şirket içinde 11’inci, ihracatını en çok arttıran ilk 25 şirket içinde 18’inci, en fazla çalışanı olan ilk 25 şirket içinde 14’üncü sırada yer alıyor. 2010’da En Beğenilen Çocuk Markası LC Waikiki 2010 yılında Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği tarafından yapılan En Beğenilen Marka Araştırması’nda en beğenilen çocuk markası seçildi.

87


a

Bulmac

.DOร•QNร•รบOร•N \ยQNXPDรบ 5HVLPGHNL NDWDORJ PRGHOLPL]

รธOHUL DWร•OPD DWร•Oร•P

8WDQo GX\PD

g]VX

*D\UHW V|]ย

7HSNLPH

=ร•WNDUรบร•W

%ย\ยNSLOLo

-DSRQ\D GD ELUOLPDQ NHQWL

2VPDQOร•FD GD ย]HUH

$OPDQ\D GDNL LONPDรทD]D Pร•]ร•QDoร•OGร•รทร• รบHKLU

7HQGHNL OHNH (รทLOLPL RODQ %LU WDVDUร•Qร•Q SODQร•

6DUKRรบ %HULO\XP HOHPHQWL VLPJHVL

$QODP

%LUQRWD

%ย\ยNVDQGDO

=HQJLQ J|UยQยPOย VDKQH J|VWHULVL

รธQJLOL]FH GH ED\ %HOHGROD\D UDNWXWWXUXODQ

%ย\ยN %ULWDQ\D GD ELUร•UPDN

6XOXรบH\ GHULGHQ\DSร• NRQDQNDS ODQEHOEDรทร•

.DWร•รบร•NVร•] LoNL

*HOHQHNVHO

%LU VHVOHQPH V|]ย

7DQWDO ร•Q VLPJHVL

0HUFHN %D]ร• KD\YDQODUร•Q JL\HFHN \DSPDNLoLQ LรบOHQPLรบ SRVWX

,รบร•OWร•ELULPL $\DNNDEร•Qร•Q \ย]ย

-HDQ

1XPDUDQร•Q Nร•VD\D]ร•Oร•รบร•

MHDQL

0LWRORMLN oDOJร•

รธVYLoUH QLQ EDรบNHQWL 6|\OHQFH

/&:DLNLNL QLQ JHQoOHUH KLWDSHGHQ PDUNDVร•

9HGLD

+DVWDQHGH |OยOHULQ WXWXOGXรทX RGD

%LUDรทร•UOร•N /&:DLNLNL QLQ ELUEHGHQ |OoยELULPL LQFHJ|VWHUHQ

$UNDJHUL

รธ\LVD\ร•OPD] N|Wย

รธVNRoHUNHN OHULQLQJL\GLรทL HWHNรบHNOLQGH JHOHQHNVHO Nร•\DIHW

5LERQยN OHLNDVLW

dDEDJยo

%LUWยU NODY\HOLoDOJร•

+DQร•P DUNDGDรบ

.DUDKXPPD 0ROLEGHQ LQ VLPJHVL

'HULGHQVร•]DQ WX]OXVX

(QJHO

(YLQHQJHQLรบ RGDVร•

8OXVDO79 NDQDOร•Pร•]

dHรบLWOL UHQNOHUGH NDUHOHUGHQ ROXรบDQ NXPDรบ

'HรทHUOLELU NXPDรบ %LOJLOLYH VH]JLOLNLPVH

/XWHV\XP XQ VLPJHVL

(VNLGLOGH ED\UDP

%LUWยU\XPX รบDNEH\D] SH\QLU 6ร•FDNWXWDQ ELUWยUNDOร•Q ยVWJL\VLVL 5DG\XP VLPJHVL

.DNร•P

$OWร•Q UHQJL

88 www.lcwaikiki.com

รธVWHN GLOHN

&HPDDWH QDPD]Nร•OGร• UDQNLPVH

9ROJD QHKULQLQ7ยUN GLOOHULQGHNL DGร•

6DรทOร•NOร• Vร•KKDWOL VDOLP

$YHUDM

%HO NHPLรทL

รนDUNร•GD WHNUDUODQDQ E|OยP

Hazฤฑrlayan: Bertan KodamanoฤŸlu (bertankodaman@gmail.com)


LCWORLD - KIŞ 2011/2012  

LCWORLD Kış 2011-2012

Advertisement