Page 24

Świeża kora cynamonowca, którą następnie suszy się i uzyskuje ruloniki. Cynamon ma też postać proszku. Korzenny i pikantny smak oraz silny aromat zawdzięcza olejkowi zawartemu w korze.

Na Zanzibarze i pobliskich wyspach Mafia i Pemba produkuje się ogromne ilości goździków. Kiedyś decyzją sułtanatu Zanzibaru każdy posiadający ziemię miał obowiązek hodować goździkowce. Pojedyncze goździki to suszone w pełnym słońcu pąki kwiatów.

Młoda wanilia krótko po kwitnieniu. Z tych małych zielonych strączków powstaną długie, brązowe laski. Ich nasiona służą do aromatyzowania potraw, głównie słodyczy.

Kurkuma używana jest jako barwnik, przyprawa, składnik mieszanki curry. Ma także zastosowanie w medycynie, w leczeniu dolegliwości żołądkowych i chorób skóry.

Karambola nazywana gwiaździstym owocem. Ma lekki, świeży aromat i bardzo dekoracyjny kształt. Podawana na surowo, kandyzowana lub podsmażana.

Nasiona kardamonu są jedną z najdroższych przypraw ze względu na trudną i długotrwałą hodowlę. Dojrzewa po 3 latach, a owocuje 10–15 lat.

24

Profile for Lawendowy Dom sp. z o.o.

Lawendowy Dom Wiosna 2012 / Numer 6  

Najsmaczniejszy magazyn w sieci

Lawendowy Dom Wiosna 2012 / Numer 6  

Najsmaczniejszy magazyn w sieci

Advertisement