Page 1

1. Red Dead Redemption 2 RDR2 jest trzecią odsłoną westernowego cyklu Red Dead, którego główna część, zatytułowana Red Dead Revolver, zadebiutowała w 2004 roku. Prawdziwej sławy seria doczekała się jednak dopiero sześć lat później, po premierze Red Dead Redemption, czyli gry prac z zwykłym światem, która przez wielu została ochrzczona mianem jednej z najczystszych prac straconych na podstawach z siódmej generacji. Kontynuacja tego stopnia została podzielona przez firmę Rockstar Games (znaną przede każdym dzięki cyklowi Grand Theft Auto, ale odpowiedzialną zarówno za marki Midnight Club i Manhunt, kontrowersyjne Bully oraz Max Payne 3).

Fabuła Akcja Red Dead Redemption II została oprawiona w roku 1899, w terminach poprzedzających doświadczenia z ostatniej części serii. Dany z Red Dead Redemption gang Dutcha van der Lindego radzi sobie tak aż do czasu wpadki. Kiedy napad w centrum Blackwater kończy się fiaskiem, przestępcy są zmuszeni do ucieczki przed stróżami prawa i łowcami nagród, zaś w konsekwencji – do rywalizacje o przetrwanie. W kierunku zmagań protagonista – Arthur Morgan, prawa ręka Dutcha van der Lindego – często musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec swoich przyjaciół a naszymi ideałami. Ponadto wpływ na przebieg sprawie mają podejmowane przez nas wady i opinia Morgana w danym regionie. Nie bez znaczenia są również informacje z dodatkowymi członkami gangu, z jakimi dzielimy obóz – realizowane przez nas wybory determinują ich stosunek do bohatera.

Mechanika W Red Dead Redemption II akcję ukazano zza pleców protagonisty (TPP). Produkcja kieruje do własnej dyspozycji rozległy, otwarty świat: łączą się na niego skaliste tereny górskie, doliny pokryte siecią rzek, malownicze prerie, gęsto zalesione obszary, a ponadto miasta, których ludzie zakładają nasze życie, podporządkowane indywidualnym harmonogramom. Naszą bazę wypadową jest wyżej wspomniany obóz – w trakcie zabawy musimy troszczyć się o zapasy, jednocześnie dbając o morale zespołu. Warto zauważyć, że nie istnieje ostatnie całkowicie obowiązek Morgana – jego koledzy również idą na poszukiwania, jeśli czegoś (w współzależności od pełnionej przez nich pracy, widać więc istnieć na przykład drewno, jedzenie lub pieniądze) zaczyna brakować. Twórcy dołożyli starań, by przedstawiony świat robiłeś wrażenie żywego, toteż postacie neutralne dynamicznie odpowiadają na własne poczynania w relacje od firmy, wyglądu czy poprzednich dokonań. Na pustkowiach można spotkać dziką zwierzynę. Obszerną mapę przemierzamy oczywiście na piechotę, kiedy oraz na szczycie samego z wierzchowców reprezentujących odmienne gatunki; te zróżnicowano pod kątem zachowań oraz wiedze radzenia sobie na trudnym terenie. Co istotne, Morgan może rozpocząć ze prostym koniem swoistą więź – jeśli uda mu się kupić jego oczekiwanie, zwierzę może na wzór nie spotykać w panikę w trakcie strzelanin lub przy spotkaniu z drapieżnikiem.


2. Star Wars Jedi: Upadły zakon Star Wars Jedi: Upadły zakon (Star Wars Jedi: Upadły zakon) to piękna gra akcji osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen tuż po wydarzeniach przedstawionych w trzecim epizodzie sagi. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Respawn Entertainment (Apex Legends, seria Titanfall) a firma Electronic Arts. Tytuł jest trzecim dużym projektem powiązanym z firmą George'a Lucasa, który powstał po tym, jak EA wykupiło prawa na wyłączność do prac walk ze Star Wars w tytule.

Fabuła Historia opowiedziana w Star Wars Jedi: Upadły zakon przeprowadza się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w Zemście Sithów – trzecim epizodzie gwiezdnej sagi. Gracze zabierają się w młodego Cala Kestisa, byłego padawana, który potrzebuje tłumić swoją historię przed żołnierzami Imperium Galaktycznego, sprawnie wykonującymi rozkaz 66 imperatora Palpatine nakazujący zabicie wszystkich rycerzy Jedi. Starając się nie zwracać na siebie uwagi, Cal żyje na ziemi Bracca, gdzie na co dzień funkcjonuje w unii złomiarzy, biorącej się demontowaniem okrętów Republiki używanych podczas Wojen klonów. Wkrótce musi on jednak ponownie wydobywać się ucieczką, gdy po niespodziewanym incydencie na jego chodź wpada imperialna inkwizytorka polująca na rozproszonych po galaktyce niedobitków Jedi. Na własnej możliwości Cal spotyka niespodziewanych sprzymierzeńców, w ostatnim ostatnią mentorkę o imieniu Cere, kapitana statku kosmicznego Greeza, a także wiernego droida BD-1. Razem postanawiają wyjechać na pozycję odbudowania zakonu Jedi.

Mechanika


Star Wars Jedi: Fallen Order to przygodowa gra akcji, w której zabawę obserwujemy z możliwości trzeciej osoby. Model rozgrywki łączy wiele elementów naszych z innych produkcji z gatunku. W trakcie zabawy korzystamy m.in. ze skomplikowanego systemu walki przy wykorzystaniu miecza świetlnego. Ta główna dla uniwersum broń obraca się i zmienia wraz z bohaterem. Podczas pojedynków gracze mogą obejmować również inne kombinacje ataków, a też stosować z pozostałych zdolności Jedi. Ważną kwestię pełnią oraz elementy platformowe. Każda lokacja to istny labirynt korytarzy oraz powierzchni, po których powinien się nad wyraz sprawnie poruszać. Możemy np. biegać po ścianach, kołysać na linach, pływać lub robić bardzo wysokie skoki.

3. ETS2 ETS2 to nowa odsłona symulatora od SCS Software, w jakim zasiadamy za sterami potężnych samochodów ciężarowych. Tytuł wprowadza szereg usprawnień w układu do poprzedniczki, jakie posiadały za zadanie urealnić rozgrywkę. Dla miłośników tego standardu pozycji ważną informacją winien być fakt, że za grę odpowiadają między nowymi typy pracujący wcześniej nad Hard Truck 18 Wheels of Steel – inną pracą o tej tematyce. Autorzy budując swoje dzieło skoncentrowaliśmy się przede każdym na dostosowaniu go do poziomu europejskich odbiorców. Dzięki temuż po raz drugi zwiedzamy tysiące kilometrów dróg mających się przez Stary Kontynent, dochodząc do wielu wielkich miast. Rozgrywka tradycyjnie liczy na dowiezieniu wyznaczonego ładunku we wyznaczone miejsce, przypominając więc odpowiednio w jak najszybszym czasie, popisując się po drodze sztuką umiejętnego prowadzenia ciężarówki. Twórcy zadbali o licencje naszych marek, dzięki czemu pokierujemy pojazdami takich producentów jak Mercedes, Scania i dużo nowych. Poszczególne ciężarówki przypominają zatem swoje rzeczywiste odpowiedniki. Bez dylematu możemy też modyfikować ich stan. Pojawiła się bowiem możliwość aplikowania nowych halogenów również zagranicznych dodatków, a ponadto zmiany malowania. Deweloper wystawił na symulacyjne wyjście do tematu, co wyświetla się odczuć nawet za sprawą modelu jazdy. Dla miłośników tematu największą szansą pozostaje sterowanie przy wykorzystaniu obrazu z kabiny, gdy więc bogata się najbardziej wczuć w własną funkcję. Twórcom udało się także przystosować sterowanie ciężarówką do organizmu przycisków na padzie, dzięki czemu gra staje się przystępna również dla graczy czerpiących z tego rodzaju kontrolerów.

##video##

4. The Sims 4 The Sims 4 na PC, PS4 i XONE to pozostała część serii wielkich na wszelkim świecie wirtualnych symulatorów życia. Też jak w wypadku poprzednich odsłon cyklu, za jego pracę odpowiada amerykańskie studio Maxis. Pierwsze The Sims ukazało się dodatkowo w 2000 roku. Jego twórcą był Will Wright, założyciel Maxis i twórca SimCity też nowych podobnych mu muzyk z Sim w urzędzie, które święciły swoje najprawdziwsze sukcesy w latach 90. The Sims szybko przerosło popularnością pozostałe zabawy z programie dewelopera, stojąc się fenomenem i jedyną spośród najprostszych marek w sferze elektronicznej rozrywki. Dzięki energii i marce gry, od lat systematycznie zapoznają się jej inne strony oraz dziesiątki mniejszych a silniejszych dodatków. Czwarta część The Sims, podobnie jak poprzedniczki unika rewolucyjnych przemian w modelu rozgrywki grając na wolną ewolucję sprawdzonych rozwiązań. W trakcie gry nadal opiekujemy się więc rodziną wirtualnych Simów pytając o ich każde potrzeby, zarówno wewnętrzne kiedy i materialne, a ponadto zapewniając dach nad głową, budując dom a ogród.


Rozpoczynając zabawę ponownie budujemy swoich simów, tym jednocześnie jednak mamy do wyboru nic więcej modyfikatorów i drogi niż w trzeciej części cyklu. Wizualny edytor daje nam bardzo ściśle określić wygląd postaci. Kompleksowo przychodzimy na wartości takie jak sylwetka, wzrost, waga, kształt twarzy itd. Ogromne znacznie jest i charakter. Gracze wybierają kilka z kilkudziesięciu dostępnych cech osobowości, a i długoterminowe cele bohatera. Wynoszą one dochód na głębsze zachowanie sima zaś są elementem poprawionego systemu sztucznej inteligencji włożonego do walki. Simy zatrzymują się dzięki niemu racja i w bardzo dużo zróżnicowany sposób działają na zaistniałe wokół nich pozycje. Ciekawostką są i emocje używane przez wirtualnych bohaterów. Wchodzi na nie, nie tylko poziom aktualnie zaspokojonych potrzeb czy społeczne interakcje, a i używane sprzęty kuchenne czy noszone ubrania. Przeżywanie konkretnych emocji odblokuje przed nami m.in. nowe wersje dialogowe.

5. Sniper: Ghost Warrior Contracts Sniper: Ghost Warrior Contracts to czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior prowadzonej przez polską spółkę CI Games. Tym całkowicie gracze wchodzą na Syberię, by raz jeszcze wyeliminować określone cele.

Fabuła Akcja odbywa się w niedalekiej przyszłości na obszarze Syberii, która po potyczce z Rosją uzyskała niepodległość. Nowe siły nie są a w niczym łatwiejsze od tradycyjnych. W państwie budzą się zbrojne oddziały ruchu oporu, jakich projektem jest obalenie rządów bezmyślnych bogaczy. Główny bohater o pseudonimie Seeker zostaje wynajęty przez partyzancką bojówkę, natomiast jego charakterami stoją się ważne osobistości nowych władz.

Mechanika Oczywiście kiedy w ubiegłych odsłonach, w Sniper: Ghost Warrior Contracts nie ma miejsca dla wartkiej akcji właściwej dla klasycznych FPS-ów. Jako tytułowy snajper gracz wchodzi na grunt wroga z zadaniem zabicia danych kobiet bądź objęcia wyznaczonych celów. Bohater nie jest znanym zabijaką, zdolnym samodzielnie wybić hordy przeciwników. Dlatego ważną rolą jest uważanie wykrycia, lub toż przez uchodzenie za plecami wrogów, albo same wybieranie ich po cichu. W przeciwieństwie do Sniper: Ghost Warrior 3, w atrakcji zabrakło otwartego świata. Twórcy wystawili na bardziej małe, a przez ostatnie skondensowane doświadczenie. Zamiast eksploracji domem z sandboksów gracz otrzymuje półotwarte lokacje, w jakich ujawniło się zarówno kilka podstawowych celów głównych, kiedy również dużo wyzwań pobocznych. Mniejsze mapy nadal dają dużo swobody, gdyż do końców można stanowisk w wolnej kolejności i zawsze z kilku kierunków. Istotną nowinką jest system kontraktów. Za wykonanie zadania gra nagradza z góry określoną liczbą, ale gracz może też wypełnić cele dodatkowe w finału otrzymania premii. Każdy kontrakt można korzystać wielokrotnie, co umożliwia zarobić dodatkowe fundusze oraz wypróbować inne sposoby ukończenia misji. Za uzyskane waluty poszerzamy swoją formę oraz kupujemy lepszą stój i gadżety pomagające w grze.


6. Grand Theft Auto 5 Grand Theft Auto V – kolejna odsłona kultowej serii gangsterskich gier akcji studia Rockstar North – zabiera nas do świata wzorowanego na Kalifornii. W uniwersum Grand Theft Auto stan nosi nazwę San Andreas i kładzie się między sprzecznymi z miasta Los Santos, które decyduje ważne miejsce pracy piątki. Wykonując swój świat Rockstar jeszcze raz postanowił sparodiować znaną nam rzeczywistość, ośmieszając ideologie, produkty, zjawiska i prowadzenia ludzi. Jednocześnie twórcy GTA V postarali się o poszerzenie swojej prac pod jakimś względem w związku do starych odsłon cyklu. Warto dodać, że Grand Theft Auto 5 na komputery osobiste jest prawie wszą i daleko rozbudowaną edycją produkcji. Edycja ta proponuje nie tylko znany z konsol PlayStation 4 i Xbox One tryb FPP, a też też doskonalszą kondycję oprawy graficznej (o ile macie odpowiednio mocny sprzęt), mody dodatkowo nie tylko.

Fabuła Akcja Grand Theft Auto 5 na PC rozgrywa się w szerokim otwartym mieście Los Santos, w jakim trójka niecodziennych bohaterów prowadzi niebezpieczne życie. Objęty programem ochrony świadków były rabuś Michael wiedzie spokojny żywot do dnia, w którym nakrywa żonę na zdradzie z instruktorem tenisa. W złości niszczy willę kochanka, ale wykazuje się, że istniała ona jakością drinka z baronów narkotykowych. Michael nie ma rozwiązania także wymaga powrócić do naszego dawnego fachu, napadając na biznes z biżuterią. Włamanie zwraca zawsze przyczynę jego dawnego partnera, Trevora Philipsa, który szuka go a dostosowuje do ponownej współpracy. Do obu bohaterów dołącza mężczyzna z getta, Franklin, chcący szybko zrobić się sporego majątku.


Mechanika Podczas gry w GTA V na PC kierujemy wszystkimi trzema postaciami – możemy się przełączać pomiędzy nimi w każdej chwili (oprócz misji fabularnych, narzucających konkretne role), zmieniając tym jedynym miejsce akcji. Zabawa polega na tworzeniu rozmaitych zleceń, wśród których prym wiodą napady. Przed działaniem danego skoku musimy odpowiedzieć kilka mniejszych zadań, polegających np. na pozyskaniu niezbędnego wyposażenia. Następnie wynajmujemy pomocników, obieramy samą z dwóch metod zaangażowania oraz kołyszemy na akcję. Oprócz misji fabularnych, deweloperzy zatroszczyli się więcej o wiele młodszych zleceń. Nie idą one a na dalszy plan, gdyż często dzięki nim odczuwamy nowe dane dotyczące głównych bohaterów.

7. The Elder Scrolls V: Skyrim The Elder Scrolls V: Skyrim to następna część serii cRPG autorstwa zespołu Bethesda Softworks. Ponownie zachodzimy w niej kontynent Tamriel, a fabuła tym razem robi się wokół powrotu do tej krainy pradawnej rasy smoków. Akcja rozwija się 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w atrakcji Oblivion. Gracze zabierają się w samego z poprzednich bohaterów parających się profesją dovahkiina, czyli łowcy smoków. Do niedawna dawało się, że potężne monstra są już tylko wspomnieniem, ale pewnego dnia pokryte łuskami bestie znów zaczynają pojawiać się na niebie, a przepowiednia zwiastuje nadejście Alduina, boga zniszczenia, który stosuje postać smoka. Konkurując z obecnymi trudnymi potworami zajmujemy ich dusze i umiejętności, czyli tak zwane Krzyki. Za ich usługą możemy spowolnić czas, odepchnąć przeciwników niewidzialną energią, a nawet zaprosić na pomoc sprzymierzonego smoka. Dużo tego rodzaju umiejętności otrzymujemy po odnalezieniu pradawnych słów, ukrytych w nordyckich podziemiach. Zabawę zaczynamy od stworzenia swego wirtualnego alter-ego. Do wyboru jest dziesięć różnorodnych ras, brak natomiast planu na jakości. Wraz z postępami w atrakcji nasza sytuację zatrzymuje się coraz większa. Po doświadczeniu na następny poziom można samodzielnie zwiększyć jedną z trzech głównych cech: magię, kondycję i zdrowie. Autorzy gry zupełnie przebudowali system umiejętności – zostały one rozłożone na konkretne grupy, np. bronie jednoręczne, czy dwuręczne. Każda z takich kategorii zawiera konkretne umiejętności i ataki. Zmiany nastąpiły więcej w porządku magii – zaklęcia ze metody Mistycyzmu zostały przeniesione do kolejnych grup. W Skyrim pojawia się inny sposób walki, który stanowi mocno przedsiębiorczy i dodatkowo wymaga myślenia taktycznego. Każdej z dłoni bohatera można już przypisać broń, tarczę lub zaklęcie. W ostatni styl działamy wiele kombinacji, łącząc np. czar ofensywny w jednej ręce z mieczem w pozostałej. Bezpośrednie starcia polegają już nie ale na bezmyślnym wciskaniu klawiszy, ale odpowiednim manewrowaniu bohaterem, unikaniu lub parowaniu ciosów i powalaniu przeciwników. Herosi mogą z łatwością stracić ciszę i wystawić się na duże uderzenia wrogów, którzy właśnie są wiele dużo żywi i wymagający. Postać gracza potrafi też wyprowadzać efektowne ciosy wykańczające.


8. Grand Theft Auto: San Andreas Kolejna odsłona jednej spośród największych także najbardziej delikatnych gier wszech czasów, w jakiej gracz ma okazję przyłączyć się w niewielkiego rzezimieszka, a wtedy mając swój, kryminalny życiorys samemu stanąć na czele mafii. Tym całkowicie, przychodzi nam zająć się w małego Carla Johnsona, który przed paru laty uciekł z rodzinnego miasta w dążeniu lepszego jutra. Po pięciu latach Carl wraca do Stan Santos, w którym znajduje gangsterski świat morderstw, narkotyków i korupcji. Jednak nieciekawy krajobraz miasta toż nie koniec złych wiadomości; dzielnica w jakiej się wychował wygląda gorzej, niż myślał ją sprzed pięciu lat, a skłócona rodzina opłakuje zamordowaną matkę Carla. Na brzeg złego, skorumpowani policjanci wrabiają naszego bohatera w morderstwo. Witaj w kalifornijskich latach 90-tych. Świat gry wchodzi stan San Andreas, wraz z trzema miastami: Fierro (San Francisco), Las Venturra (Las Vegas) i Los Santos (Los Angeles), pomiędzy którymi gracz może się przemieszczać. Oczywiście miasta San Andreas nie są jedynie zlepkiem slumsów i prócz brudnych dzielnic metropolie są również duże rejony, w jakich mieszkają gwiazdy filmowe, politycy i milionerzy. Okradać jest zatem kogo, Carl o tym wie, oraz na zapach nie musi działać w pojedynkę, bo może rekrutować wszystkich do własnego gangu. Możliwość wspólnej jazdy samochodem i piesze wycieczki naszej bandy, umożliwiają prowadzenia zaciekłych walk z konkurencyjnymi szajkami (np. gracz prowadzi auto, oraz w owym etapie pozostali pasażerowie prowadzą ostrzał walk z broni maszynowej). Sam nastrój gry utrzymany stanowi w charakterach lat 90-tych, zaś fenomenalna grafika (realistyczna mgła oraz odbicia światła na karoserii samochodów i praktyczne cieniowanie) i gra, ujawniają się niczym, wobec nowości które zostały wpisane do GTA: San Andreas w związku do poprzedniej części serii. Największą z nich, jest chyba włożenie do programu współczynnika głodu dla własnego bohatera. Na pokryciu sobie pożywiania jednak się nie kończy, prowadzona przez nas postać, np. poprzez nadmierne obżeranie się, może przybrać na sile. To jednak nie koniec atrakcji,


zbędne kilogramy można bowiem zrzucić, poprzez np. regularne wizyty w siłowni i zwiększoną ilość sportu.

9. Farming Simulator 19 Farming Simulator 19 jest nową odsłoną znanego cyklu symulatorów, w których realizujemy się w rolnika. Gra oferuje dwie duże, miłe i wszystkie różnego typu zadań lokacje oraz setki organizacji i pojazdów, które możemy skorzystać przy pracy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezmiennie pobierz gry auta za darmo studio GIANTS Program i podobnie jak była odsłona serii, zadebiutowała ona równocześnie na komputerach i konsolach.

Mechanika Farming Simulator 19 stanowi ewolucję koncepcji wielkich z poprzednich części cyklu. Gra oferuje dwie rozległe, otwarte lokacje i dużo nowej zawartości – upraw (drugie to bawełna i owies), narzędzi, zwierząt (w sztuce pojawiają się konie oraz psy) czy samochodów (mamy do dyspozycji setki modeli, więcej niż kiedykolwiek w relacji serii; debiut zaliczyły maszyny firmy John Deere). Poza prostymi zajęciami, takimi jak mienie drewna, przygotowywanie kultur i jeżdżenie pojazdami i maszynami rolniczymi, jesteśmy szansę m.in. kupowania podłogi i oferowania swoich dochodów. Tym razem jednak, w odróżnieniu od poprzednich odsłon, wraz z racjami w nasze ręce trafia także teren wokół parceli, jaki potrafimy zająć, wznosząc różnorodne budynki gospodarcze. Farming Simulator 19 oferuje nam także możliwość dostosowania wyglądu swojego farmera. Wprowadzony został również mechanizm zmęczenia naszej stronie, który wymusza na nas sen w trakcie nocy.


10. AC Odyssey Assassin's Creed Odyssey to dziesiąta główna odsłona bestsellerowego cyklu sandboksów rozpoczętego w 2007 roku. W przeciwieństwie do ostatnich części serii, jakie były pozami akcji, omawiana produkcja wykonała silny zwrot w miejscowość gatunku RPG, upodabniając się do zabawy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przemierzając antyczną Grecję, gracz m.in. podejmuje wybory moralne w misjach, odgrywa strona w interaktywnych dialogach i wybiera na następne poziomy doświadczenia. Za powstanie tytułu odpowiada znajdujące się w Quebec wewnętrzne studio firmy Ubisoft, które korzystało z dopłaty wielu różnych oddziałów tego francuskiego wydawcy.

Fabuła Akcja Assassin's Creed Odyssey otwiera się w 431 roku przed naszą erą, u progu konfliktu pomiędzy Spartą i Atenami, w przepisach historii utrwalonego jako wojna peloponeska. Przed podjęciem zabawy wybieramy samą z dwóch osobie – Aleksiosa lub Kassandrę, będących wnukami słynnego spartańskiego króla Leonidasa. Zostali oni zawsze w młodości wyklęci poprzez naszą ojczyznę i wygnani; myślimy ich, jeżeli już jako dorośli ludzie zyskują na działanie jak ludzie. Początkiem opowieści – tytułowej odysei – jest element, kiedy bohater(ka) rozwija się niebezpiecznego zlecenia, które szybko otworzy mu/jej ulicę do odzyskania rodziny. W odróżnieniu od wcześniejszych gier spod szyldu Assassin's Creed, fabuła Odyssey stanowi w stałym poziomie nieliniowa. W ruchu zmagań podejmujemy wybory oddziałujące na kurs i rozwiązanie scenariusza – natomiast nie możemy odmienić losów świata, ale dokonywane przez nas wybory mają przełożenie na stany najbliższych Aleksiosa/Kassandry. Sprawa jest przenoszona poprzez interaktywne przerywniki filmowe, w których deweloperzy po raz pierwszy w dziejach serii dali graczom możliwość wybierania kwestii dialogowych (odgrywania roli).


Na specjalną wzmiankę zasługuje fakt, iż w Assassin’s Creed Odyssey pojawiają się postacie historyczne. Istnieją to przede każdym filozof Sokrates, dokumentujący nasze poczynania historyk Herodot, Hipokrates (znany jako ojciec współczesnej medycyny) czy przywódca ateńskiej demokracji, Perykles. Niemniej jednak osią fabuły nadal jest fikcyjny konflikt między asasynami (reprezentowanymi tutaj przez ród głównej postaci) i pracującymi światem templariuszami (w starożytnej Grecji zdobytymi w kult Kosmosa), w jakim istotną rolę nadal odgrywają artefakty wymarłej Pierwszej Cywilizacji.

Mechanika W Assassin's Creed Odyssey akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra kieruje do bliskiej możliwości rozległy otwarty świat, obejmujący niemal wszystek obszar starożytnej Grecji. Zakłada się nań morze krajów, zróżnicowanych pod kątem krajobrazu, gęstości zaludnienia czy poziomu trudności. Oprócz Attyki, której centrum stanowią Ateny, a ponadto Lakonii, gdzie zawiera się Sparta, na odwiedzenie czekają między innymi Macedonia, Delfy (siedziba słynnej wyroczni), zachęcająca do sportowej rywalizacji Olimpia czy wyspa Kreta, na której oznaczają się ruiny w Knossos. Po tej „piaskownicy” możemy prowadzić zarówno na brzegu wierzchowca, kiedy i pieszo – co uatrakcyjnia będący wizytówką serii system parkouru, dzięki któremu można dobrze i efektownie pokonywać przeszkody terenowe. Poza obecnym w grze powraca morska żegluga, upodabniając nieco AC Odyssey do zamieszczonego w 2013 roku Assassin’s Creed IV: Black Flag. Przeznaczony do polskiej możliwości statek, Adrestię, można modyfikować, zmieniając jego wizerunek oraz urządzenie. W obrocie rozgrywki możemy jeszcze rekrutować załogę (np. spośród oszołomionych wrogów), i wszystek jej członek jest niesamowite zdolności, które kierują na swój drogi w trakcie walk z normami wroga. Co ciekawe, żeglugę uatrakcyjniają szanty śpiewane po grecku przez naszych podkomendnych.

Profile for lavellta33sorduswvfm

Każdy poleca Gry do pobrania na PC  

Super fajne gierki do nabycia na komputer PC (Windows), gry na Androida i gry online (czyli przeglądarkowe) - dla niemowląt, dla kobiet, dzi...

Każdy poleca Gry do pobrania na PC  

Super fajne gierki do nabycia na komputer PC (Windows), gry na Androida i gry online (czyli przeglądarkowe) - dla niemowląt, dla kobiet, dzi...

Advertisement