Page 1

Jūsu palīgs Lielbritānijā

Uzņēmumiem / 9

Lai sekmētu uzņēmuma attīstības iespējas Lielbritānijā, esam izstrādājuši specializētas pakalpojumu programmas un risinājumus.

Privātpersonām / 11 Lai palīdzētu Jums Lielbritānijā, esam izveidojuši biznesa programmu “Uzsāc savu biznesu" un pirmo "Juridisko Palīdzību" latviešu valodā.

6. lapaspusē

PATĒRĒTĀJU TIRGUS LIELBRITĀNIJĀ 8. lapaspusē

IESPĒJAS UZŅĒMUMIEM 10. lapaspusē

IESPĒJAS PRIVĀTPERSONĀM Bezmaksas izdales materiāls

Tirdzniecības kamera / 1


Tirdzniec朝bas kamera / 2


SATURA RĀDĪTĀJS Īsumā par kameru /

04

Veicinot tirdzniecību starp Lielbritāniju un Latviju /

05

Patērētāju tirgus Lielbritānijā /

06

Lielbritānijas ekonomikas attīstība /

06

Nozīmīgie produkcijas tirdzniecības veidi /

07

Mūsu iespējas uzņēmumiem /

08

Pakalpojumu programmas uzņēmumiem /

09

Mūsu iespējas privātpersonām /

10

Pakalpojumu programmas privātpersonām /

11

Ievads Darba tiesībās Lielbritānijā /

12

Uzņēmumu formas Lielbritānijā (AK) /

13

Bezmaksas Biedra statuss /

14

Kontakti /

15

Tirdzniecības kamera / 3


Laipni lūgti Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības kamerā – Jūsu palīgs un atbalsts AK.

ĪSUMĀ PAR KAMERU

Eksporta iespējas un daudzveidīgas pakalpojumu programmas Jūsu biznesam vai interešu pārstāvībai Lielbritānijā! Mēs esam šeit, lai palīdzētu Jums! No Juridiskās palīdzības līdz dažādām biznesu iespējām Lielbritānijā, un vairāk! Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera tika dibināta 2010. gadā Londonā. Šī ir Lielbritānijas organizācija ar starptautisku komandu un ir vadošā Latvijas un Lielbritānijas starpvalstu Tirdzniecības kamera Apvienotajā Karalistē. Mūsu kameras misija ir veicināt, attīstīt, pārstāvēt un stiprināt tirdzniecību, uzņēmējdarbību, nozaru profesionāļu un investoru attiecības.

Tirdzniecības kamera pēdējo piecu gadu laikā ir attīstījusi profesionālu sadarbību, attiecības ar Lielbritānijas nozaru organizācijām un valsts institūcijām, tai skaitā uztur teicamas attiecības ar lielākajām vietējām bankām un preses mēdijiem. Kameras komandu veido aktīvi un dažādu valodu pārvaldoši nozaru speciālisti un profesionāļi ar pieredzi Lielbritānijā.

1 Kompetence & Pieredze

2 Kameras ieņēmumi

3 Mūsu birojs

Veicam gan sarežģītu, gan nepieciešamu uzdevumu izpildi. Pamata prioritāte ir individuāla pieeja katram klientam ar rūpīgu situācijas izpēti un stratēģijas izvēli.

Mūsu kamera nav valsts iestāde un netiek finansiāli sponsorēta no Latvijas vai Lielbritānijas puses. Visi Tirdzniecības kameras ieņēmumi tiek novirzīti tās attīstībā, lai veicinātu jaunas iespējas.

Mūsu Tirdzniecības kameras birojs atrodas pašā Londonas centrā – Mayfair, Hanover Square 23, piecu minūšu gājienā no “Oxford Circus” metro stacijas un blakus galvenajām Londonas iepirkšanās ielām.

Tirdzniecības kamera / 4


Lielbritānija ir ideāla vieta uzņēmējdarbības veicināšanai un izaugsmei.

VEICINOT TIRDZNIECĪBU STARP LIELBRITĀNIJU UN LATVIJU Attīstot iespējas starp Lielbritāniju un Latviju Lai veicinātu tirdzniecību un biznesu attiecības starp Latvijas un Lielbritānijas uzņēmumiem, nodrošinam plašākas iespējas Latvijas uzņēmumiem Apvienotajā Karalistē. Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kamera (Latvian British Chamber of Commerce) parakstīja sadarbības līgumu 2015. gada janvārī.

Tirdzniecības kamera kļuvusi par partneri HM Revenue & Customs (HMRC) Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kamera ir sadarbības partneris Viņas Majestātes Ieņēmumu un muitas pārvaldei (HM Revenue & Customs (HMRC)) Apvienotajā Karalistē. Mūsu Tirdzniecības kamera ir vienīgā latviešu organizācija Lielbritānijā, kurai ir šāds sadarbības veids.

Mēs sadarbojamies ar vienu no lielākajām Lielbritānijas bankām “NatWest”, “Royal Bank of Scotland” un “Lloyds Bank”, lai palīdzētu uzņēmumiem Lielbritānijā.

Sadarbības mērķis ir izstrādāt nebijušas programmas, lai aktualizētu un aizsargātu Latvijas pilsoņu tiesības kā arī Latvijas valsts piederīgo vadīto uzņēmumu intereses Apvienotajā Karalistē. Viņas Majestātes Ieņēmumu un muitas pārvaldes (HMRC) darbība ir līdzīga, kā piemēram, Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbībai Latvijā.

Tirdzniecības kamera / 5


Lielbritānija ir raksturojama kā tradicionāls un piesātināts tirgus ar vairāk kā 60 miljoni patērētāju

PATĒRĒTĀJU TIRGUS LIELBRITĀNIJĀ APVIENOTAJĀ KARALISTĒ Lielbritānijas ekonomikas attīstība Saskaņā ar Starptautisko Valūtas fonda informāciju - Lielbritānija (AK) ir piektā ekonomiski spēcīgākā valsts pasaulē (un otrā ES) saskaņā ar IKP un pēdējo ekonomikas lejupslīdi ir izturējusi salīdzinoši labāk kā pārējās G8 valstis. 2013. gadā Lielbritānija (AK) bija ceturtais lielākais eksportētājs pasaulē un arī ceturtais lielākais importētājs.

Apvienotā Karaliste (angliski: United Kingdom), tautā dēvēta arī kā Lielbritānija (angliski: Great Britain) ir attīstīta valsts un ieņem pašu augstāko vietu pasaulē pēc IKP un pēc pirktspējas. Saskaņā ar 2014. gada Valsts statisku, Lielbritānijā (Apvienotajā Karalistē) dzīvo ap 60 miljoni iedzīvotāju pārstāvot dažādas etniskās grupas. Dažās lielākajās pilsētās kā Londona ir ap 8,445,066 (milj) iedzīvotāju, Birmingēmā ap 1,224,136 (milj), Glāsgovā ap 801,198 (tūkst.), Līdsā ap 761,481 (tūkst.), Edinburgā ap 595,555 (tūkst.), Liverpūlē ap 552,267. Oficiālais Latvijas valsts piederīgo skaits 2014. gadā Lielbritānijā bija ap 62,5 tūkstoši, kuri ir reģistrēti “National Insurance Number” un par kuriem tiek maksāti nodokļi, saskaņā ar HMRC. Neoficiālais Latvijas valsts piederīgo skaits Lielbritānijā mērāms ap 150 000 (personas, kuras nav reģistrētas NI, studenti, nepilngadīgās personas u.c.).

Lielbritānijas (AK) valdības 2015.g. 2020.g. ekonomikas stratēģijai paredz uzlabot ekonomisko izaugsmi un nodarbinātības līmeni, samazināt bezdarba līmeni, panākot vēl stabilāku ekonomisko vidi, kas ir balstīta uz zemu inflāciju, labākiem nosacījumiem ilgtermiņa investīcijām rūpniecībā, infrastruktūrā, zinātnē un tehnoloģijās, kā arī izglītības sektorā. Lielbritānijas (AK) valdība ir īpašu uzmanību pievērsusi Lielbritānijas digitālās ekonomikas attīstīšanai, kas ir saskaņā ar DES 2015-2018 (Angliski: Digital economy strategy 2015-2018). Londona vēl joprojām ir pasaules lielākais starptautisko finanšu pakalpojumu biznesa centrs un izteikts līderis dažādos sektoros. Londona ir arī piektā lielākā metrapole pasaulē saskaņā ar tās IKP.

Tirdzniecības kamera / 6


Plašākais patērētāju loks pasaulē

NOZĪMĪGIE PRODUKCIJAS TIRDZNIECĪBAS VEIDI Pirms izvēlas pareizo produkcijas tirdzniecības veidu, būtu sākotnēji jāidentificē, kas ir jūsu uzņēmuma preces patērētāju grupa Lielbritānijā, kāda ir jūsu cena (vai tā atbilst patērētāju grupas pirktspējai) un vai iepakojums atbilst vietējā tirgus prasībām.

VEIDI Tirdzniecības tīkli Sainsbury’s, Tesco,Waitrose, Marks & Spencer, Morrisons, John Lewis, Wilko u.c.

Universālveikali Selfridge,Harrods, Whiteleys u.c.

Tirdzniecības centri Westfield, One New Change, Boxpark u.c. Privātveikali Natural Food Store, Nisa local, Lords of Nottinghill u.c., Etniskie veikali Polsmak, Dacha Shop u.c.

On-line tirdzniecības kanāli Ocado.com, Amazon.co.uk, Argos.co.uk u.c. TV tirdzniecība idealworld.tv, channel5.com, QVC, chsuk.tv u.c.

Tirdzniecības kamera / 7


Lielbritānija – iespēju tirgus!

MŪSU IESPĒJAS UZŅĒMUMIEM Pasaules Bankas ziņojumā „Doing Business” teikts, ka Lielbritānija ir vislabākā vieta uzņēmējdarbībai Eiropas Savienībā un G8 valstīs. Lielbritānija ieņem arī augstāko vietu Ernst and Young „European Attractiveness Survey” kā ārvalstu tiešajām investīcijām pievilcīgākā valsts.

“Mūsu kamera piedāvā pakalpojumu dažādas programmas, kas ļauj sekmīgi attīstīt uzņēmējdarbību Lielbritānijā.” Tirdzniecības kamera / 8


Pakalpojumu programmas saturs tiek noteikts, ņemot vērā uzņēmuma prasības un intereses

PAKALPOJUMU PROGRAMMAS IENĀKŠANA LIELBRITĀNIJĀ

POZICIONĒŠANA LIELBRITĀNIJAS TIRGŪ

Palīdzot Jūsu uzņēmumam (produktam vai pakalpojumam) nokļūt Lielbritānijas tirgū, piedāvājam specializētu pakalpojumu programmu, kas vienkopus apvieno vairākus savstarpēji integrējamus pakalpojumus.

Lai veiksmīgi pozicionētu produktu vai pakalpojumu tirgū, ir svarīgi noteikt Jūsu uzņēmuma vēlamo virzību, laiku un naudas līdzekļus ieguldīt mērķtiecīgi un pārdomāti.

Specializētās pakalpojumu programmas ļaus ietaupīt Jūsu laiku un efektīvi plānot izmaksas, apgūstot plašo Lielbritānijas biznesa vidi.

Mūsu kamera piedāvā dažādas UZŅĒMUMA DIBINĀŠANA pakalpojumu VAI FILIĀLES ATVĒRŠANA programmas, LIELBRITĀNIJĀ kas ļauj sekmīgi Lai sekmētu Jūsu uzņēmuma reģistrēšanu attīstīt vai filiāles atvēršanu Lielbritānijā, esam uzņēmējdarbību izstrādājuši specializētu pakalpojumu programmu. Mūsu komanda operatīvi Lielbritānijā. sagatavos visus nepieciešamos dokumentus – LTD (SIA), LLP (Limited liability partnership), LBG (Limited by guarantee), holdinga uzņēmuma vai pārstāvniecības dibināšanai un reģistrēšanai Lielbritānijā.

BIZNESA ATTĪSTĪŠANA LIELBRITĀNIJĀ Izmantojot mūsu pieredzi un plašo kontaktu tīklu, mēs palīdzam Latvijas un vietējiem uzņēmumiem attīstīties Lielbritānijā. Piedāvājam pakalpojumu programmas, kas ļauj uzņēmumiem sekmīgi attīstīt uzņēmējdarbību, izmantojot mūsu iestrādes un kontaktus.

Izvērtējot Jūsu biznesa produkta vai pakalpojuma pozicionējuma iespējas, ar Jums individuāli strādās pieredzējusī kameras komanda Londonā.

POPULARIZĒŠANA LIELBRITĀNIJAS TIRGŪ Pēdējo piecu gadu laikā kopš profesionālā līmenī esam pētījuši un analizējuši uzņēmumu produkta vai pakalpojuma virzīšanu Lielbritānijas tirgū, esam saskārušies ar dažādiem aktuāliem jautājumiem, kā arī identificējuši biežākās ražotāju un pakalpojumu sniedzēju kļūdas, kuras būtu nepieciešams labot, lai Lielbritānijas tirgus būtu pateicīgāks konkrētajam produktam vai pakalpojumam. Lai palīdzētu uzņēmumiem, esam izstrādājuši “Virzīšana tirgū” programmu, kuras uzdevums ir nodrošināt sabiedrisko attiecību, reklāmas, mārketinga pakalpojumus un risinājumus.

JURIDISKĀ PALĪDZĪBA Mūsu kamera sniedz Juridisko palīdzību biedriem un privātiem klientiem (uzņēmumiem un privātpersonām), aptverot plašu nozaru tīklu. Esam palīdzējuši risināt dažādu veidu sarežģītus juridiskos jautājumus uzņēmumiem no Lielbritānijas un Latvijas.

Tirdzniecības kamera / 9


Mēs esam Lielbritānijā, lai palīdzētu Jums!

MŪSU IESPĒJAS PRIVĀTPERSONĀM

Mūsu kameras komanda piedāvā palīdzību latviešu, krievu un angļu valodā privātpersonām dažādu juridisku un biznesu jautājumu risināšanā Lielbritānijā. Mūsu kamera ir sadarbības partneris Viņas Majestātes Ieņēmumu un muitas pārvaldei (HM Revenue & Customs (HMRC)) Lielbritānijā, kas ļauj mums efektīvāk palīdzēt risināt dažādas, sarežģītas lietas, kurās ir iesaistīts Latvijas pilsonis Lielbritānijā. Mūsu kamerai ir vairāku gadu pieredze pārstāvot Latvijas pilsoņus Lielbritānijas valsts iestādēs, organizācijās un tiesās.

Tirdzniecības kamera / 10


Mēs specializējamies lielbritānijas tiesībās un biznesa jautājumos, lai palīdzētu jums

PAKALPOJUMU PROGRAMMAS

JURIDISKĀ PALĪDZĪBA LIELBRITĀNIJĀ

UZSĀC SAVU BIZNESU LIELBRITĀNIJĀ

Mēs apzināmies, ka Lielbritānijas tiesības atšķirās no Latvijas tiesībām, tādēļ, lai palīdzētu Jums Lielbritānijā, mūsu komanda ir izveidojusi pirmo oficiālo "Juridisko Palīdzību" Latvijas valsts piederīgajiem Lielbritānijā, ņemot vērā mūsu vairāk kā piecu gadu lielo pieredzi par Anglijas un Velsas, kā arī Skotijas tiesībām. ✔ Mūsu Juridiskā palīdzības komandu veido advokāti, notāri, juristi un tiesību eksperti, nodrošinot pakalpojumus latviešu, angļu un krievu valodā. Mūsu “Juridiskās palīdzības” ietvaros esam palīdzējuši risināt dažādu veidu sarežģītus juridiskus jautājumus Latvijas pilsoņiem Lielbritānijā.

Mūsu kamera ir izveidojusi jaunu biznesa pakalpojuma programmu “Uzsāc savu biznesu”, lai palīdzētu Jums soli pa solim uzmanīgi uzsākt savu biznesu Lielbritānijā.

✔ Juridiskās palīdzības veids un apjoms parasti tiek noteikts ņemot vērā Jūsu jautājumu loku, prasības un intereses.

✔ Biznesa idejas bieži tiek inicētas ņemot vērā darba pieredzi, hobijus vai vienkārši no realizētas idejas. Ja jums nav biznesu idejas, mēs palīdzēsim jums identificēt dažādas biznesu iespējas.

Uzzini vairāk rakstot uz: palidziba@latvianchamber.co.uk

Uzsākt savu biznesu Lielbritānijā, nenozīmē uzreiz vadīt lielu uzņēmumu. Tā ir iespēja paralēli esošajam darbam attīstīt savu biznesu, kas ļaus iegūt papildus ienākumus, un nākotnē strādāt savā biznesā. Tā ir arī iespēja tiem Latvijas pilsoņiem, kas pārceļas uz Lielbritāniju darboties savā biznesā. Sākam ar Biznesa ideju vai iestrādi:

✔ Mūsu mērķis biznesa pakalpojuma programmas “Uzsāc savu biznesu” ietvaros ir nodrošināt ar profesionālām konsultācijām un praktisku palīdzību, veicinot jūsu biznesa idejas un uzņēmējdarbības attīstību Lielbritānijā. ✔ Balstoties uz mūsu pieredzi Lielbritānijas tirgū, mēs piedāvāsim izstrādāt angļu valodā profesionālu biznesa plānu. Biznesa plāns ir viens no galvenajiem biznesa plānošanas un attīstīšanas dokumentiem. ✔ Mūsu komanda piedāvās pilnu profesionālu pakalpojumu programmu uzņēmuma reģistrēšanā, bankas konta atvēršanā, produktu reklamēšanā un uzņēmuma ikdienas apkalpošanā Lielbritānijā, kas ļaus samazināt Jūsu izmaksas un laiku. ✔ Paverot jūsu biznesam plašākas iespējas Lielbritānijā, jūsu uzņēmums automātiski saņems mūsu kameras biedra statusu, kas ir spēkā 3 gadus no piešķiršanas dienas.

Tirdzniecības kamera / 11


Apmeklē mūsu mājas lapu LatvianChamber.co.uk/lv - Privātpersonām - sadaļu “Der Zināt”

IEVADS DARBA TIESĪBĀS LIELBRITĀNIJĀ Apvienotajā Karalistē, kurā ietilpst Anglija, Velsa, Skotija un Ziemeļīrija, darba tiesības regulē Darba akts un citi saistošie normatīvie akti. Piesakoties darbā, darba devējs vēlēsies ievākt ziņas par Jums Lielbritānijā: dzīvesvietas adrese, bankas konta numurs, Valsts apdrošināšanas numurs (angļu v. – National Insurance Number), pase vai ID karte.

attiecības darba vietā. Ieskatam daži pienākumi:

Darba līgums

✔ jāveic saprātīgi pasākumi, lai nodrošinātu darbinieku veselības aizsardzību un darba drošību;

Darba līgums ir līgums starp darba devēju un darba ņēmēju, kurš ietver visas pazīmes, kas regulē darba devēja un darbinieka tiesiskās

Darba devējam: ✔ jāmaksā darbiniekam darba alga noteiktā kalendārā dienā vai nedēļā; ✔ jāizturas pret darbinieku ar cieņu;

Darba ņēmējam: ✔ jāpilda saprātīgi, likumīgi darba

devēja rīkojumi; ✔ jārīkojas ar rūpību un prasmi, veicot darbu; ✔ jābūt uzticamam (piemēram, nedrīkst atklāt konfidenciālu informāciju) Ja darba devējs pieļauj pārkāpumu pret darbinieku, darba ņēmējs var vērties tiesā par nodarīto kaitējumu, dažkārt ir iespējams celt prasību par “constructive dismissal” (situācija, kurā darba ņēmējs ir spiests aiziet no darba pret viņa gribu darba devēja uzvedības dēļ, ja pārkāpums ir pietiekami nopietns, lai attaisnotu aiziešanu no darba).

Nerakstīts Darba Līgums Lielbritānijā pastāv arī „nerakstīts darba līgums” jeb darba noteikumu lapa, kas ir parakstīta no darba devēja puses. Saskaņā ar 1996. gada Darba tiesību Akta 1. nodaļu darba devējam jāizsniedz darbiniekiem rakstveida noteikumu lapa, kura satur būtiskākos darba tiesību noteikumus, 2 mēnešu laikā no darba attiecību uzsākšanas. Minētā darba lapa nav uzskatāms par darba līgumu, taču tas var kalpot kā pierādījums līguma noteikumiem.

Līgums par pakalpojumu Līgums par pakalpojumu ir vienošanās starp darba izpildītāju un darba pasūtītāju par konkrētu darbu, termiņu un samaksu. Uzzini vairāk rakstot uz: palidziba@latvianchamber.co.uk

Tirdzniecības kamera / 12


No biznesu idejas līdz uzņēmumam Lielbritānijā

UZŅĒMUMU FORMAS LIELBRITĀNIJĀ (AK) Lielbritānijā (AK) izplatītākais uzņēmumu (komercsabiedrību) veids ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību (LTD), partnersabiedrība ar ierobežotu atbildību (LLP), sabiedrība ar ierobežotu pienākumu (LBG) - parasti asociācijas, kameras, biedru klubi, kopienas u.c., un privāta vai publiska akciju sabiedrība (PLC). SABIEDRĪBA AR IEROBEŽOTU ATBILDĪBU (LTD)

tā vietā “kapitāls” ir tas, ko partneri iegulda sabiedrībā (apjoma apmēru nosaka paši partneri).

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (LTD - nosaukums angliski, atšifrējums) ir slēgtas formas uzņēmums ar juridiskās personas tiesībām, kuras pamatkapitāls sākās no 1GBP. LTD var sastāvēt no 1 valdes locekļa un dibinātāja, kurš parasti ir privātpersona. Uzņēmuma dibinātājs var būt arī juridiska persona, ja uzņēmumā ir iecelts valdes loceklis, kurš ir privātpersona.

Viena no būtiskākajām atšķirībām starp Lielbritānijas LTD un Lielbritānijas LLP ir tāda, ka LLP netiek aplikts ar nodokļiem (Apvienotās Karalistes uzņēmumu ienākuma nodoklis), ja, piemēram, partneru rezidence atrodas un saimnieciskā darbība tiek veikta ārpus Lielbritānijas.

LTD ir divu veidu statusi Lielbritānijas Uzņēmuma reģistrā - aktīvs uzņēmums (uzņēmums, kas darbojas) un neaktīvs (Angļu valodā dormant company), kas nedarbojas, bet ir reģistrēts Uzņēmumu reģistrā.

SABIEDRĪBA AR IEROBEŽOTU PIENĀKUMU (LBG)

PARTNERSABIEDRĪBA AR IEROBEŽOTU ATBILDĪBU (LLP) Partnersabiedrībai ar ierobežotu atbildību (LLP – nosaukums angliski, atšifrējums) ir juridiskas personas statuss, to veido vismaz divi partneri uz LLP līguma pamata (partneri var būt gan fiziskas, gan juridiskas personas). LLP nav pamatkapitāla,

Sabiedrībai ar ierobežotiem pienākumiem (LBG - nosaukums angliski, atšifrējums) ir nevalstiskās organizācijas statuss. Izplatītākie organizāciju veidi Lielbritānijā ir asociācijas, fondi, kameras, biedru klubi, kopienas, mācību centri u.c. (Latvijā tās būtu biedrības un nodibinājumi), LBG var atsevišķi reģistrēt kā labdarības organizāciju, kuras reģistru vada Apvienotās Karalistes Labdarības komiteja (Charity Committee), un tiek noteikti atsevišķi pienākumi un tiesības.

Lai uzzinātu, kā mūsu speciālisti var palīdzēt, lūdzu, sazinieties ar mums rakstot uz: info@latvianchamber.co.uk

Tirdzniecības kamera / 13


Iespēja Jūsu uzņēmumam

BIEDRA STATUSS Laipni lūgti kļūt par Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības kameras bezmaksas biedru uz trim gadiem.

Biedra statuss Jums ļaus piedalīties Tirdzniecības kameras rīkotos pasākumos; izmantot kameras ģerboni Jūsu uzņēmuma mājas lapā un citas iespējas. KĻUSTI PAR TIRDZNIECĪBAS KAMERAS BIEDRU Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera sadarbībā ar partneriem Lielbritānijā un Latvijā, piedāvā "Bezmaksas" biedra statusu, lai veicinātu uzņēmēju interesi par Lielbritānijas tirgus iespējām. Par Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras biedru var kļūt “noteikta” juridiska persona (uzņēmums vai organizācija) vai persona ar pašnodarbinātā statusu (kura veic uzņēmējdarbību zem reģistrēta uzņēmuma) no Latvijas vai Lielbritānijas.

NOTEIKUMI Biedra statuss ir spēkā trīs gadus no pievienošanās dienas. Biedra statusu ir iespējams pagarināt dalības pēdējā mēnesī, sazinoties ar mums. Biedra statusu var iegūt “noteikta”

juridiska persona (aktīvā darbībā, reģistrēta uzņēmumu reģistrā, nav iesaistīta prettiesiskās darbībās) vai persona ar pašnodarbināto statusu (kuras veic uzņēmējdarbību / saimniecisko darbību un var to pierādīt).

KĀ KĻŪT PAR BIEDRU? Lai kļūtu par Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras biedru, jānosūta oficiāls e-pasta pieteikums uz info@latvianchamber.co.uk (E-pastā norādiet Jūsu vārdu/ uzvārdu; uzņēmuma/organizācijas nosaukumu, mājas lapu, kontaktinformāciju, E-pasta tēmā norādiet nosaukumu "Biedra pieteikums”).

BIEDRA STATUSA IESPĒJAS Skatīt mūsu mājas lapā: www.latvianchamber.co.uk/lv/biedra-statuss/

Tirdzniecības kamera / 14


Iespēja Jūsu uzņēmumam

KONTAKTI

Latvian - British Chamber of Commerce

E: info@latvianchamber.co.uk

(Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera)

W: www.latvianchamber.co.uk/lv

23 Hanover Square, Mayfair,

F: www.facebook.com/latvianbritishchamber

London W1S 1JP, United Kingdom

T: +44 (0) 20 73872 185

Mārcis Liors Skadmanis LL.B. (Hons), LL.M

Marta Kaktiņa

Priekšsēdētājs

Projektu vadītāja

E: marcis.skadmanis@latvianchamber.co.uk

E: info@latvianchamber.co.uk

Baiba More

Lelde Freimane

Izpilddirektore

Projektu vadītāja & Juridiskā palīdzība

E: baiba.more@latvianchamber.co.uk

E: palidziba@latvianchamber.co.uk

Santa Graikste

Sasha Bogdanov

Valdes padomniece & direktore

Projektu vadītājs & Juridiskā palīdzība

E: board@latvianchamber.co.uk

E: palidziba@latvianchamber.co.uk

Tatjana Antonova

Qi Zhang

Biznesa attīstības vadītāja

Starptautisko projektu vadītājs & Ķīnas tirgus

E: tatjana.antonova@latvianchamber.co.uk

E: info@latvianchamber.co.uk

Agnese Liepiņa Starptautiskā biznesa attīstības vadītāja E: agnese.liepina@latvianchamber.co.uk

Tirdzniecības kamera / 15


Tirdzniec朝bas kamera / 16

Latvijas - Lielbritanijas Tirdzniecibas kamera  

Satura rādītājs: - Īsumā par kameru - Veicinot tirdzniecību starp Lielbritāniju un Latviju - Patērētāju tirgus Lielbritānijā - Lielbritān...

Latvijas - Lielbritanijas Tirdzniecibas kamera  

Satura rādītājs: - Īsumā par kameru - Veicinot tirdzniecību starp Lielbritāniju un Latviju - Patērētāju tirgus Lielbritānijā - Lielbritān...

Advertisement