Page 1


Saturs televīzija

Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs

Labdien, es ļoti bieži saviem kolēģiem atgādinu, ka mūsu darba devējs ir klients! Ar savu izvēli skatīties Lattelecom televīziju, lietot Lattelecom internetu vai mājas telefonu, mūsu klienti ik dienas „pieņem mūs darbā”. Tādēļ vēlos ikvienam no jums – gan esošajiem, gan nākotnes klientiem – pateikt paldies! Varu jums apliecināt – Lattelecom komanda katru dienu strādā, lai Latvija varētu lepoties ar ātrāko internetu Eiropā, lai Lattelecom televīzijas skatītājiem televizora ekrānā būtu pieejams visdaudzveidīgākais un kvalitatīvākais saturs un lai jūs – mūsu klienti – saņemtu vislabāko iespējamo apkalpošanu. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad cilvēki daudz vairāk laika pavada mājās, kopā ar ģimeni, vēl jo lielāka nozīme ir pakalpojumiem, kas sniedz pilnvērtīgas informācijas, izklaides, un atpūtas iespējas mājās, tādēļ Lattelecom vēlas būt jūsu sabiedrotais tehnoloģiju pasaulē.

4

Ziemas sezonas seriālu un raidījumu TOP 3

5

Jauna Bīstamo mājsaimnieču sezona kanālā Fox Life

6

Intervija ar Gariku Martirosjanu no Comedy Club

7

Krievu kinofilmu kolekcija – pults attālumā

8

National Geographic un Discovery atklājumi turpinās

9

Latvijas šlāgerkanāls intervē grupas Novadnieki līderi

10

Popularitāti iekaro Labā sieva

11

Zaks no Glābējzvana kļuvis par advokātu

12

Par Latvijas sportu un latviešiem pasaules arēnās. Tuvākie notikumi pasaules sportā

13

Kādas filmas un multenītes skatīties mazuļiem un skolēniem?

14

Nokavēji raidījumu? Attin uz sākumu! Pieskaņo televīziju savām vēlmēm un dzīvesstilam

modernās tehnoloģijas 15

Kā noskatīties Dinamo spēli, ja blakus nav televizora? Televīzija un internets vienmēr līdzi

24

Gudrais televizors, planšetdators un komunikāciju bāzes stacija. Jaunumi Lattelecom veikalos

mājas telefons 16

Kam Elmārs Tannis zvana no mājas telefona?

16

No pasta baloža līdz IP telefonijai

internets 17

Apskati, vai Tavā pilsētā jau ir optiskais internets?

18

Kādu internetu izvēlēties?

klientu apkalpošana 20

Laba apkalpošana kļūst arvien svarīgāka

21

Piesaki Lattelecom pakalpojumus visā Latvijā

sabiedrība 22

Arī vectētiņš apgūst datoru

25

Ietaupi! Tikai žurnāla lasītājiem – atlaižu kuponi izdevīgiem pirkumiem Lattelecom veikalos.

Izdevējs: Lattelecom SIA, Dzirnavu ielā 105, Rīgā, LV-1011

3


televīzija Lattelecom televīzija iesaka ziemas sezonas TOP raidījumus Seriālu Top 3 1

Ietaupi

50%

Sāc Interaktīvās TV

labāko raidījumu maratonu!

Bīstamās mājsaimnieces (Desperate Housewives)

Populārzinātniskā paka

8. sezona kanālā Fox Life no 29. novembra otrdienās plkst. 20:00

Seriāls, kura jaunās un pēdējās sezonas sērijas tikai 25. septembrī parādījās ASV, lepojas ar iespaidīgu aktieru sastāvu: Terija Hečere, Felīcija Hafmane, Mārsija Krosa, Eva Longorija. Par seriāla notikumiem aizkadrā stāsta mirusī Mērija Alise Janga (Brenda Stronga), laiku pa laikam ierodoties sapņos vai atmiņu uzplaiksnījumos.

6 kanāli

Filmu paka 92 Ls , mēn.

12 kanāli

Krievijas paka 92 Ls , mēn.

9 kanāli

Bērnu paka 92 Ls , mēn.

Vairāk lasi 5. lpp.

Labā sieva (The Good Wife) kanālā Universal Channel pirmdienās plkst. 20:00

Džuliana Margulisa spēlē Alīsiju Floriku, kura drosmīgi uzņemas atbildību par savu ģimeni un atgriežas darbā, kad viņas vīrs Pīters (Kross Nots) pēc ļoti publiska seksa un politiskās korupcijas skandāla ir nonācis cietumā. Ignorējot publisko pazemojumu, Alīsija kļūst par jaunāko partneri prestižā Čikāgas juristu birojā. Viņa 13 gadus nav spērusi kāju tiesas zālē. Ridley & Tony Scott producētais seriāls saņēmis Zelta globusa balvu. Vairāk lasi 10. lpp.

3

Frenklins un Bešs (Franklin & Bash) kanālā Sony Entertainment Television no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 22:50

Apķērīgi advokāti un ballīšu karaļi Pīters Bešs (Marks Pols Goselārs) un Džereds Frenklins (Brekins Maiers) ir pieņemti darbā, lai uzlabotu biznesu garlaicīgā advokātu birojā. Juridiskie nemiernieki turpina praktizēt brīvdomīgo stilu korporatīvo likumu pasaulē. Vairāk lasi 11. lpp.

Raidījumu Top 3 1

8 kanāli

1

Amerikas nākamās topmodeles (America’s Next Top Model) 3. sezona kanālā Sony Entertainment Television

Starptautiskā paka 10 kanāli

Sporta Top 3

1

Ls

92 , mēn.

13

Visas 7 pakas

Ls

17. oktobris – 21. decembris

Ls

55 , mēn.

Pasaules kauss bobslejā kanālā LTV7

Minimālais abonēšanas termiņš – 1 mēnesis.

2011./2012. gada KHL sezona kanālā KHL un hokeja kluba Rīgas Dinamo spēles kanālā LTV7

Rīgas Dinamo ceturtā sezona KHL. Komanda, kas spēj piesaistīt plašu skatītāju auditoriju gan klātienē, gan pie TV ekrāniem.

Eirolīgas basketbolā 1. posms kanālā Viasat Sport Baltic

Pirmo reizi Eirolīgas vēsturē trīs dažādos klubos spēlēs trīs latvieši – Spānijas Bizkaia Bilbao Basket – Jānis Blūms, Slovēnijas Union Olimpija – Dāvis Bertāns un Spānijas Unicaja – Kristaps Valters. 28. novembris – 26. februāris

Latvijas bobsleja izlase turpina atjaunot komandas sastāvu veiksmīgam startam 2014. gada olimpiskajām spēlēm Sočos.

4

92 , mēn.

Mūzikas paka 92 Ls , mēn.

Svinīgās vakariņas (Званый Ужин) kanālā RenTV

Raidījuma dalībnieču ceļojuma galamērķis 1. sezonā bija Tokija Japānā. Uzvarētāja ieguva līgumu ar aģentūru Ford Models, uzaicinājumu fotografēties žurnālā ELLE un 100 000 ASV dolāru kontraktu ar kosmētikas firmu CoverGirl. Skaties, ko uzvarētāja saņems šajā sezonā!

3

1

6 kanāli

no piektdienas līdz svētdienai plkst. 21:55

2

1

Ls

darbdienās plkst. 19:55

Ik nedēļu pieci Svinīgo vakariņu dalībnieki dodas ciemos cits pie cita. Namatēvs vai namamāte gatavo trīs ēdienus. Pēc nobaudīšanas viesi tos novērtē, ieliekot atzīmi 100 ballu skalā. Raidījuma dalībnieki ir visdažādāko profesiju, vecuma, ienākumu un gastronomisko uzskatu pārstāvji. Uzvarētājs ir ne tikai labākais kulinārs, bet arī visviesmīlīgākais saimnieks.

1

1

Sporta paka

pirmdienās plkst. 21:05

3

1

Izdzīvot par katru cenu (Ultimate Survival)

kanālā Discovery Channel

Britu alpīnists un piedzīvojumu meklētājs Bīrs Grills ceļo apkārt zemeslodei, atklājot svarīgākās prasmes, kas nepieciešamas izdzīvošanai pasaules ekstrēmākajās vietās. Arizonā viņš demonstrēs, kā palikt dzīvam 260 000 kvadrātkilometros svilinoša tuksneša un mežonīgu kalnu, bet Borneo pa virvi nolaidīsies draudīgos džungļos.

2

92 , mēn.

7 kanāli

Seriāls ieguvis Emmy, Zelta globusa un Ekrāna aktieru ģildes godalgas.

2

1

Ls

6

Tematiskās pakas pieejamas tikai papildus Pamata pakai.

44 , mēn.


televīzija 29. novembrī plkst. 20:00 kanālā Fox Life tiks atklāta jau astotā Bīstamo mājsaimnieču sezona. Amerikas televīzijā jaunās sērijas sāka demonstrēt tikai šoruden, tātad Latvijā tās tiks piedāvātas tik ātri kā vēl nekad iepriekš.

TV ieraksti

Bīstamās mājsaimnieces

© Desperate Housewives S8- ABC Studio

Ieraksti sēriju un noskaties, kad vēlies!

paaugstina likmes S

eriāls, kura autors ir Marks Čerijs, stāsta par notiku- Ikvienu iesaistīto ir pārņēmusi vainas apziņa. miem kādas izdomātas Amerikas pilsētiņas Fērvjū Sūzena sāk attālināties no saviem draugiem Glicīniju ielā. Vairāku šīs ielas sieviešu dzīve ir pa- un ģimenes, Gabija cenšas palīdzēt Karlorādīta no neparasta skatupunktā – mirušas kaimiņienes sam, kuru māc smagi sirdsapziņas pārmetuinterpretācijā. Viņas pārvar problēmas ģimenes dzīvē, mi. Tikmēr Linete un Toms cīnās pret laulības ik uz soļa uzduroties noslēpumiem, noziegumiem un sabrukumu, un Linetei nozieguma ēnā ir armistērijām, kas slēpjas aiz šķietami perfektās priekšpil- vien grūtāk pieņemt pareizos lēmumus. Arī Brī ir jābūt īpaši piesardzīgai sētas māju durvīm. ar savu jauno mīļoto – deSeriāls Bīstamās mājsaimnieces ir iegutektīvu Čaku Vansu. Tikmēr vis neskaitāmas Zelta globusa godalviņu priekšpilsētā parādās Seriāls Bīstamās gas: Labākais televīzijas seriāls – mūzikls ces nie im seksīgs jaunienācējs Bens jsa mā vai komēdija un arī Labākais aktrises e Lif x Folkners, kurš uzreiz kļūst Fo lā nā ka sniegums mūziklā vai komēdijā, šo bal:00 par citas dāmas – Renē 20 st. plk s nā vu saņēma Terija Hečere. die otr favorītu. TV s me sze Vir om lec tte La Bīstamo mājsaimnieču pēdējā sezonā TV Glicīniju ielā mītošo drauun Interaktīvajā likmes ir augstākas nekā jebkad agdzeņu gaitas iezīmē noslērāk. Gabijas ļaunā patēva slepkavībai, pumus un patiesības… ko paveica Karloss un ko slēpj Sūzena, Gabija, Brī un Linete, ir tālejošas sekas.

Lattelecom Interaktīvā TV

Filmu paka

1

Ls

6 kanāli

92 , mēn.

Pieejama papildus Pamata pakai

Lattelecom Virszemes TV

Filmu un izklaides paka 8 kanāli 22 Ls ,mēn.

2

Pieejama papildus Ekonomiskajai pakai

5


televīzija

Pietiek dzīvot Forbes saraksta formātā

Jauni kanāli

Comedy Club Production radošais producents Gariks Martirosjans intervijā uzšķauda Krievijas bagātnieku glamūrajām kaislībām un skrējienam pēc naudas.

(Saīsināti no žurnāla Женскиe секреты)

Izskatās, ka pasaules finanšu krīze drīz varētu piedzīvot otro vilni. Vai jūs, humorists, varat saredzēt šīs situācijas pozitīvās puses? Cilvēki beidzot saprot, ka nemitīga dzīšanās pakaļ peļņai ir bezjēdzīga: dzīve nav tik gara, jaunība arī. Optimisms, draudzība un mīlestība dzīvo ārpus krīzēm. Dod Dievs, lai krīze beigtos pēc iespējas ātrāk, taču tajā pašā laikā visas valstis gūs labu mācību – naudai mūsu dzīvē nav tik lielas nozīmes. Tā var beigties, bet viss cits – ne. Pēc izglītības esat psihoterapeits. Vai zināt, kam šobrīd ir nepieciešama ārstēšana humora kontekstā? Protams! Maskavā un citās lielajās pilsētās milzīga uzmanība tiek veltīta tā saucamajam glamūrajam dzīvesveidam, bagātībai, nevis cilvēku un parādību būtībai. Un tie, kas nesaprot, ka mēs jau kopš pirmās dienas nepārtraukti ņirgājamies par to kanāla TNT šovā Comedy Club un situāciju komēdijā Наша Russia, ir vienkārši akli. Lai gan mēs paši gribot vai negribot sabiedrības acīs esam kļuvuši par šovbiznesa sastāvdaļu, tomēr turpinām izsmiet glamūra tusiņus, jaunas mediju sejas… Cenšamies, lai visi saprastu, ka pietiek dzīvot žurnāla Forbes ietekmīgāko cilvēku saraksta formātā.

skatuves mēs nerunājam to, ko būtu speciāli sagatavojuši Rubļovkai, neesam pieklājīgāki kā parasti un neesam nobijušies no multimiljonāriem. Tas viņiem patīk, imponē, jo ikdienā viņiem apkārt ir tikai verdziski noskaņoti cilvēki. Reiz nosaucāt Comedy Club par mūsdienu Вокруг смеха. Padomju skatītājus vienoja sadzīves vienmuļība un kopīgie sarkasma iemesli. Vai nav grūti šodien apvienot publiku, kas ir tik daudzveidīga šķiru, apziņas un intelekta ziņā? Un vai jums vispār ir tāds mērķis – vienot? Protams, ir! Neskatoties uz ārējo daudzveidību, dzīve tupinās tādā pašā garā, kāda tā ir bijusi 70. un 80. gados – apkārt ir vienmuļas mūzikas grupas, stulbas reklāmas, sliktas filmas, rutīnas darbs… Bet Comedy Club un Наша Russia, līdzīgi kā Вокруг смеха, izklaidē, uzlabo garastāvokli un palīdz novērsties no problēmām. Mēs apspēlējam reālo dzīvi, bet, kad tu iznīcini tabu, notiek psiholoģiskā un fiziskā izlāde. Jūs nemulsina tas, ka daudzi jūsu joki ir zem jostas vietas?

Šad un tad uzstājaties vienā no elitārākajiem Krievijas ciematiem, Rubļovkā. Cik lielā mērā turienes publika mentāli atšķiras no parastās Krievijas? Ne ar ko neatšķiras, izņemot augsto labklājības līmeni. Kad mēs esam uz skatuves, pilnīgi ignorējam daudzās nulles viņu ienākumu ciparu beigās. Tās vienkārši pazūd. Un no

Tās ir blēņas! Jā, daži mūsu rezidenti apelē pie zemiskām jūtām, bet citi taču lasa saturā absolūti tīrus literārus monologus vai rāda muzikālas miniatūras. Tiem, kas uzskata, ka nolaižamies līdz skatītāju līmenim, iebildīšu: neuzskatu skatītājus par muļķiem. Ja Comedy Club un Наша Russia ir vienā līmenī vai uz viena viļņa ar viņiem, tad mums tā ir lielākā laime. Pat ja tādā gadījumā, pēc dažu kritiķu vārdiem, esam “nolaidušies”. Humors nav van Goga glezna vai Bēthovena simfonija. Humors ir šībrīža dvēseles stāvoklis.

Lattelecom Interaktīvā TV

Krievijas paka 12 kanāli Pieejama papildus Pamata pakai

6

Tikai Comedy TV 24 stundas diennaktī ir pieejami labākie Krievijas humora raidījumi par sabiedrību, politiku, ceļojumiem, lielākām un mazākām zvaigznēm. Tie ir ekskluzīvi stāsti par kameras otrajā pusē notiekošo un to, kāda ir humora zvaigžņu dzīve ārpus filmēšanas laukuma. Comedy Club kļuva populārs, pateicoties humora meistariem no Krievijas, Ukrainas un Kaukāza reģiona. Paplašinot raidījumu loku, Comedy Club Production šobrīd jau veido un pārraida raidījumus Наша Russia, Comedy Woman, Убойной ночи, Смех без правил, Убойная Лига, Бешенл Джеографик, Шоу Ньюs. Tikai Lattelecom Interaktīvā TV piedāvā jauno Krievijas televīzijas kanālu, kas 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā pārraidīs iecienītākos Krievijas seriālus jebkurai gaumei. Liriskas komēdijas un piedzīvojumu filmas, mīlas drāmas un elpu aizraujoši bojeviki, vēsturiskas hronikas un asa sižeta detektīvi – kanāla videotēkā atrodami vairāk nekā 200 seriālu nosaukumi un saraksts nepārtraukti tiek papildināts. Beidzot arī Latvijas skatītāji varēs redzēt ne tikai pēdējo gadu Krievijas seriālus, kas jau kļuvuši par TV hītiem, bet arī pašus jaunākos ražojumus.

Kanāli pieejami testa režīmā.

Mani kanāli

Vari izveidot pats savu kanālu top, sarindojot tos vēlamajā secībā.

1

Ls

92 , mēn.


televīzija

Krievu kinofilmu kolekcija – pults attālumā Lattelecom video nomas klāsts ir papildināts ar bagātīgu krievu kino filmu kolekciju. Šo filmu vidū nav gadījuma darbu un nejaušību – tās visas ir filmas, kas izturējušas pārbaudi ar laiku, turklāt vairums no tām jau ieguvušas rituāla jēgu. Tādas filmas kā Briljanta roka un Likteņa ironija jeb Vieglu garu kļuvušas par būtisku mūsu dzīves sastāvdaļu. Tās ir kā seni, labi, draugi, pie kuriem atgriezties, ja vēlamies iegūt emocionālu komfortu un ļauties nostalģijai. Kolekcija piedāvā ļoti plašu filmu spektru – te ir gan filmas, ko gadu desmitiem pavada nevīstoša skatītāju mīlestība, gan filmas, kas savulaik kaldināja krievu kino pasaules slavu – piemēram, šedevrs Lido dzērves, kas ieIzvēlas zīmēja jauna veida – poētiska, tēlaikinokritiķe na krievu kino rašanos. Par klasiku ir Dita Rietuma kļuvusi arī Es soļoju pa Maskavu – vēl Dienesta romāns Režisora Eldara Rjazanova filma par “necilu” iestādes darbinieku, kura jūtas pret “neciešamo” priekšnieci kļūst par pavērsiena punktu abu dzīvē. Izcils aktieru Alises Freindlihas un Andreja Majgkova duets un meistarīga režisūra ir radījusi vienu no labākajām krievu romantiskajām komēdijām, kas valdzina ar raksturu un detaļu precizitāti. Šī filma nav atdarināma, to apliecināja arī Krievijā veidotā nesenā Dienesta romāna rimeika izgāšanās.

viens izcils Krievijas 20. gs. 60. gadu kino paraugs ar tolaik jauniņo Ņikitu Mihalkovu galvenajā lomā. Kolekcijā ir gan Ņikitas Mihalkova režisētie darbi, kas padarīja viņu par vienu no ievērojamākajiem krievu režisoriem (Mīlas verdzene, Nepabeigts skaņdarbs mehāniskajām klavierēm), gan arī krievu kino lepnums – filma Maskava asarām netic, kas 80. gadu sākumā ieguva Oskaru kā labākā ārzemju filma. Jūsu uzmanībai arī viena no pirmajām katastrofu filmām Krievijas kino vēsturē – Ekipāža un, protams, nepārspētās Eldara Rjazanova komēdijas Garāža, Stacija diviem, Dienesta romāns, kurās ir gan sava laika – padomju ēras – garša, gan arī cilvēciskās kvalitātes un pārliecinoša kino meistarība. Lūk, arī arVideo noma gumenti, lai šīs un citas Lieliskas filmas TV krievu filmas skatītos vēl pults attālumā un vēl.

Maskava asarām netic Trīs draudzeņu likteņi no agras jaunības līdz brieduma gadiem megapolē Maskavā, viņu ilgas, sapņi un kompromisi. Tas viss kļuva par pamatu režisora Vladimira Meņšova filmai, kas saņēma gan dāsnu publikas mīlestību (tās tapšanas gadā filmu noskatījās 84 miljoni skatītāju), gan Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvu. Lieliskais aktrišu trio – Vera Aļentova, Irina Muravjova un Raisa Rjazanova – nodrošināja šai filmai gan dzīves patiesuma garšu, gan melodramatismu.

Briljanta roka

Viena no visu laiku populārākajām krievu komēdijām, kuru jau tās uzņemšanas gadā (1969) noskatījās 70 miljoni skatītāju. To skaits visdrīzāk ir simtkāršojies. Dēku komēdija par Semjonu Gorbunkovu, kurš dodas pelnītā atpūtas braucienā uz Stambulu, salauž roku, iepinas attiecībās ar blēžiem un liktenīgu blondīni, nav zaudējusi ne kripatu no savas atraktivitātes un asprātības. Jurija Ņikuļina saulaini vientiesīgais Semjons, Andreja Mironova krāpnieks, Svetlanas Svetličnajas pavedēja – sen kļuvuši par ikoniskiem tēliem.

Ko tu zini par krievu kino?

VERTIKĀLI 2. Slavens krievu teātra un kino aktieris, kinorežisors (1953– 2008). 3. Pliki, neapģērbti. 4. Itāliešu multfilmu seriāls „... uzbrūk” (2011). 6. Melnās jūras kūrorts, kur tika uzņemta filma „Trīs musketieri”. 7. 2006. gada filma ar T. Henku galvenajā lomā „Da Vinči ...”. 8. Populāra krievu aktrise ... Mordjukova (1925–2008). 9. Pirmā krievu katastrofu filma. 10. N. Džordana filma „... ar vampīru”. 11. Īsprozas darbi, daudzu filmu scenāriju pamats. 14. Režisora J. Čuļukina 1961. gadā uzņemta komēdija par romantisku mīlestību. 20. Bibliotēku attīstības projekts „... tēva dēls”. 22. Spiegu filma ar D. Baņoni galvenajā lomā „Klusā ...”. 23. Leģendārs filmas „12 krēsli” personāžs – lielais kombinators Ostaps ... . 24. Brūns purva ūdens. 25. Komiķu trupa no Odesas. 28. Populāra padomju filma „Neviens negribēja ...”. 29. „Bet ... ir mana brīvdiena”. 32. Šerloka Holmsa pārinieks. 33. G. Danelijas kinostāsts par lielu sapni un tāliem lidojumiem. 34. G. Danelijas skumjā komēdija „Rudens ...”. 35. Režisora A. Tarkovska filma (1972). 39. M. Zaharova filma ar A. Mironovu galvenajā lomā „Divpadsmit ...”. 41. Krievu kino klasika – „Baltā tuksneša ...” (1969, rež. V. Motiļs). 43. Grezna dzīve, izšķērdība. 45. Ikviens kāda kadra uzņēmums, kas izdarīts, neapstādinot kameru. 46. Rīgas iela, kurā filmēti Šerloka Holmsa Beikerstrītas apartamenti.

1

2

3

4

5

9

6

7

8

10

12

13

11

14

16

15

17

19

20

18

21

22

23

24

25 26

27

28

29

30

31

32

33

36

34

37

35

38 39

40

41

42

43

44

45

46 47

48

50

49

51

Atbildes | HORIZONTĀLI. 1. Maskava. 5. Konkins. 12. Kadri. 13. Romance. 15. Dingo. 16. Paldies. 17. Idejas. 18. Kase. 19. Žāvēt. 21. Balvas. 23. Berne. 26. Ielas. 27. Rjazanovs. 30. Mihalkovs. 31. Indes. 36. Aitas. 37. Sūtnis. 38. Staro. 40. Sust. 42. Glaimi. 44. Redzama. 47. Naudā. 48. „Konvojs”. 49. Bloki. 50. Negaiss. 51. Piesist. VERTIKĀLI. 2. Abdulovs. 3. Kaili. 4. Vīruss. 6. Odesa. 7. Kods. 8. Nonna. 9. „Ekipaža”. 10. Intervija. 11. Noveles. 14. „Meičas”. 20. Trešais. 22. Sezona. 23. Benders. 24. Rāva. 25. „Maskas”. 28. Mirt. 29. Svētdiena. 32. Vatsons. 33. „Mimino”. 34. Maratons. 35. „Solaris”. 39. Krēsli. 41. Saule. 43. Lukss. 45. Dubls. 46. Jāņa.

HORIZONTĀLI 1. Pilsēta, kas netic asarām (režisora V. Meņšova filma). 5. Aktieris Vladimira Šarapova lomas atveidotājs filmā „Satikšanās vietu mainīt nedrīkst”. 12. Atsevišķi uzņēmumi kinofilmā. 13. E. Rjazanova kinodarbs „Cietsirdīgā ...”. 15. Viens no pirmajiem mīlas kino stāstiem „Krūmu suns ...”. 16. Populārs, nesen aizvērts A. Bikšus krogs „... Dievam, piektdiena ir klāt”. 17. Domas, ieceres, plāni. 18. Kino biļešu iegādes vieta. 19. Kaltēt, kūpināt. 21. „Zelta lācis”, „Oskars”, „Zelta palmas zars” jeb kino ... . 23. Šveices pilsēta, par kuru filmā „Septiņpadsmit pavasara mirkļi” tika pārvērsta Jauniela. 26. Viens no visu laiku populārākajiem Krievijas seriāliem „Sasisto lukturu ...”. 27. Populārs režisors (“Veiksmes līkloči”, “Veči laupītāji”, “Likteņa ironija jeb Vieglu garu!”, “Dienesta romāns”, “Stacija diviem”). 30. Aktieris, režisors, scenārists („Saules nogurdinātie”). 31. Detektīvfilmās bieži lietotas nāvējošas vielas. 36. Cilvēks, kas slēpj patiesos nolūkus, jeb vilks ... ādā. 37. Diplomātiskā dienesta vadītājs (par viņu sazvērestību Rīgas Kinostudijā uzņemta N. Rozanceva filma). 38. Tradicionāls gaismas festivāls novembrī „... Rīga”. 40. Gulēt (niev.). 42. Nepamatoti aktieru un režisoru cildinājumi. 44. Saskatāma. 47. „Laime nav ..., drīzāk tās daudzumā”. 48. Režisora A. Kota asa sižeta filma „... PQ17” (2004). 49. Konstruktīvi elementi. 50. Dabas parādība, kas ļauj dramatizēt filmas sižetu. 51. Pienaglot.

7


televīzija

National Geographic un Discovery – atklājumi turpinās Neuzveicamie (The Indestruc-

tibles), raidījumu sērija, kas sāksies novembrī, ir šausmu stāstu epizodes, situācijas, kas robežojas ar nāvi: neatveras izpletnis vai vilciens triecas tieši virsū... Par to, kā brīnumainā kārtā cilvēki paliek dzīvi, stāsta situācijas rekonstrukcija neticami reālā datrografikā.

Turpmāk Fox Life, Fox Crime un National Geographic – Lattelecom televīzijā varēs redzēt ar subtitriem latviešu valodā

No 1. novembra otrdienās plkst. 22:00

Liels, lielāks, vislielākais (Big, Bigger, Biggest) ir rai-

dījumi par inženierzinātņu un tehnoloģiju evolūciju, par to, kā tās palīdzējušas uzbūvēt ikoniskas struktūras – stadionus, kuģus, lidierīces, torņus, katedrāles.

Trešā sezona sāksies decembrī

Māris Olte, dabas pēt-

nieks Deadly Catch Discovery kanālā ir viens no raidījumiem, kuru garām palaist nespēju, ja trāpos tuvumā. Man šķiet vērtīgi mūsdienu cilvēkam viņa sakāpinātajā ego iemest pa domai, ka no pašpārliecinātās apziņas “visu varam kontrolēt un valdīt” līdz lielām ziepēm ir īss un necils brīdis. Discovery mums šo vērtīgo ideju spēj nodot pārsteidzoši optimistiskā veidā.

Nāvējošais loms (Deadly Catch)

stāsta par zvejnieku cilti, kas dodas medībās mūsu planētas vistālākajā ziemeļu nostūrī, Beringa jūrā. Piedzīvojumi ir viņu aicinājums, krabji ir viņu laupījums, un viens miljons dolāru ir viņu atalgojums. Kapteiņus veterānus izaicina 36 gadus vecais Skots Kempbels un 28 gadus vecais Eliots Nīss. Izrādās, ka visspēcīgākās vētras savērpjas pašos cilvēkos.

Piektdienās plkst. 16:30 Discovery Channel

Pārbaudām teorijas (Bang Goes the Theory)

vada Dalass Kempbels un Džems Stenfīlds. Naksnīgajās debesīs redzam miljoniem zvaigžņu. Bet vai no tām kāds skatās lejup uz mums – Dalass cenšas rast atbildi epizodē Dreika vienādojums: dzīvības meklējumos. Savukārt, Džems epizodē Eksplozijas: kā mēs satricinājām pasauli izmeklē sprādzienus, bumbas un triecienus. Ceturtdienās plkst. 18:40 Discovery Science

Dizaina uzvara (Victory by Design) ievelk klasisko ma-

šīnu valstībā – no kolekcionāru automašīnām līdz vilcieniem, kuģiem un lidmašīnām, kas bija tehnoloģiskās revolūcijas stūrakmeņi. Godalgotā raidījumu cikla režisors ir mākslas un dokumentālo filmu autors Tonijs Meilems, to vada bijušais autosportists Alēns de Kadenē. Katrā sērijā tiks aplūkoti nozīmīgākie ikonisko auto zīmoli, to skaitā Maserati, Alfa Romeo, Aston Martin, Porsche, Ferrari, Jaguar, Ford, Lotus, Corvette.

Ceturtdienās plkst. 21:05 Discovery World

Anita Brauna, žurnāla Ir

žurnāliste National Geographic filmu autori ir brīnišķīgi stāstnieki neatkarīgi no tā, par ko ir stāsts – tuksneša dzīvo radību, policijas darbu Aļaskā vai par to, kā funkcionē tanks. Viņu vēstījums liek rosīties smadzenēm, bet video kadri ir gleznas. Bauda sirdij un prātam!

HD kanāli Izbaudi National Geographic HD un Discovery HD Showcase kanālus augstas izšķirtspējas – HD kvalitātē!

Lattelecom Interaktīvā TV Populārzinātniskā paka 7 kanāli Pieejama papildus Pamata pakai

8

1

Ls

92 , mēn.


televīzija

Cilvēkiem tīkamas melodijas

Mūzikas daudzveidība Lattelecom televīzijā MTV.

Koncerns piedāvā 4 mūzikas kanālus dažādām gaumēm – MTV Europe, MTV Hits, MTV Rock, MTV Dance. Populārākie mūzikas hīti, sarunu šovi un informācija par jaunumiem mūzikā, kino un slavenību dzīvēs.

Latvijas Mūzikas kanāls. Tajā 24 stundas dien-

naktī dzirdamas un redzamas latviešu populārāko izpildītāju dziesmas.

ikas video Skaties šlāgermūz ktī 24 stundas dienna ā āl Latvijas Šlāgerkan Lattelecom Interaktīvajā TV. No janvāra – arī Virszemes TV!

Mūzikas video.

Saturiski bagātīgākais mūzikas kanāls, kurā dzirdamas gan jaunās, gan arī par klasiku uzskatāmās latviešu mūziķu dziesmas.

Krodziņā pie alus kausa, lauku zaļumballē vai omulīgā pilsētnieku tusiņā – it visur skan šlāgeris. Latvijā tik populārajam mūzikas žanram veltītas radio stacijas un televīzijas kanāli. Lattelecom televīzija sadarbībā ar Latvijas Šlāgerkanālu aicina uz interviju grupas Novadnieki līderi Almantu Nagli. Pastāstiet, lūdzu, par grupu Novadnieki! Novadnieki komponē šlāgermūziku. Savas dziesmas, tāpat kā citas tautā populāras dziesmas, izpildām dažādos publiskos un privātos pasākumos. Mums ir iznācis jau otrais studijas albums Dzīvē ir tā, kurā ir apkopotas 12 pašu sacerētas šlāgerkompozīcijas. Kopš 2007. gadā tika izdots pirmais Novadnieku albums, ir pagājuši gandrīz pieci gadi, tāpēc šis jaunais albums ir jo īpaši gaidīts notikums. Vai kaut kas no tā tiek parādīts arī Latvijas Šlāgerkanālā? Ir jauni tikko iznākušā studijas albuma klipi. Tie nav vienkārši klipi, ko 90. gados šlāgergrupām Latvijā bija pieņemts nofilmēt, stāvot pļavā pie egles. Arī šlāgermūzika sāk prasīt dziesmu un klipu kvalitāti: lai klipam būtu scenārijs, režija un pareizā doma. Tas ceļ visa Šlāgerkanāla un grupu kopējo kvalitāti un vērtību. Kāds noskaņojums patlaban valda Latvijas šlāgermūzikā? Situācija ir ļoti radoša, katra grupa nemitīgi raksta jaunas dziesmas, ir sacensība un konkurence. Kurš šlāgermūziķis ir populārāks,

kuras grupas dziesmas ir klausītāju iemīļotākās, tai arī ir visvairāk piedāvājumu spēlēt dažādos pasākumos. Ir, uz ko tiekties! Vai Novadnieku dalībnieki iztiku pelna tikai ar mūziku? Ikdienā nodarbojamies ar dažādām lietām. Es esmu Latvijas armijas virsnieks, bundzinieks Guntis Ošmanis ir Siguldas pašvaldības policists, ģitārists Gatis Priekulis – Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas skolotājs, basģitārists Guntis Upītis – uzņēmējs auto evakuācijas jomā. Mums grupa ir kā hobijs, bet īstenībā – vairāk nekā hobijs, tā ir mūsu radošā pasaulīte. Ko, jūsuprāt, klausītāji gaida no šlāgermūzikas? Vienkāršas, bet tajā pašā laikā lipīgas melodijas. Gaida arīdzan jaunradi, apslēptu talantu un pats galvenais – izpildījuma kvalitāti.

Muz TV Krievijas mūzikas kanāls. Redzamas

un dzirdamas krievu estrādes zvaigznes, informācija par jaunumiem un slavenību dzīvi gan Krievijas, gan pasaules estrādē. Interesanti šovi.

1. Baltijas muzikālais kanāls. Mūzikas kanāls, kura repertuāru veido paši TV kanāla skatītāji.

VH1 Classic un VH1 Europe. VH1 – tā ir iemīļo-

tākā mūzika no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī īpaši raidījumi.

Mezzo.

Kanāls māksliniekiem un klasiskās mūzikas, deju un džeza piekritējiem no operas, simfoniskās un garīgās mūzikas, džeza, pasaules mūzikas un deju repertuāra.

I Concerts HD. Pasaulē labākie mūzikas koncerti – populāri izpildītāji un mūzikas leģendas 24 stundas diennaktī dāvā lieliskākos šovus labākajā kvalitātē.

Pats skatāties Šlāgerkanālu?

Karaoke

Skatos regulāri – lai redzētu, ko jaunu ir ierakstījušas un nofilmējušas citas Latvijas šlāgergrupas. Tas ir dzinulis, kas liek komponēt jaunas dziesmas, lai pierādītu, ka es varu labāk nekā citi.

Lattelecom Interaktīvā TV

Mūzikas paka

Dziedi skaistākās latviešu un ārzemju izpildītāju dziesmas Lattelecom Interaktīvās TV Karaoke

1

Ls

92 , mēn.

8 kanāli Pieejama papildus Pamata pakai

9


televīzija

M

Margulisa: pati neesmu karjeras sieviete Miljoniem jūdžu tālu no Alīsijas Florijas, seriāla Labā sieva galvenās varones – tā var vērtēt aktrisi Džulianu Margulisu (Julianna Margulies)

Filmas ģimeniskiem Ziemassvētkiem Lattelecom Interaktīvās TV video nomā izvēlas kinokritiķe Dita Rietuma

10

Seriāls sie Labā va kanālā l Universal Channe :00 20 t. ks pl ās en pirmdi es TV Lattelecom Virszem TV un Interaktīvajā

Brīnumu veikals (Mr. Magorium’s Wonder Emporium, 2007) Lieliski aktieri – oskarotā Natālija Portmena un Dastins Hofmans – skatāmi filmā par sirmā mistera Magoriuma brīnumu veikaliņu, pārsteidzošu rotaļlietu impēriju. Magoriums pēc savas 243. dzimšanas dienas nosvinēšanas ir gatavs atvadīties no bodītes. Pēcteces lomai viņš izraudzījies jaunu dāmu, vārdā Mollija, kurai šis veikaliņš liek noticēt pašai sev.

argulisa skatītājiem pazīstama no seriāliem Ātrā palīdzība ER un Soprano ģimene. Labajā sievā viņas tēlotā Alīsija Florija ir lauvene, kura pēc daudziem laulībā pavadītiem gadiem, līdzīgi dramatiskā Bila Klintona seksa skandāla skartajai Hilarijai Klintonei, varonīgi iztur apkaunojošāko brīdi savā mūžā un vīra neuzticību pat izmanto par atspēriena punktu karjerā. Labās sievas krampīgā advokāte Margulisa reālajā dzīvē ir silta, atvērta, pasaulīga sieviete ar mirdzošām acīm, ap seju krītošām cirtām un sirsnīgiem smiekliem. Ļoti mīlēta, nesen apprecējusies sieviete, kam bērna piedzimšana ļāvusi saprast – karjera nav galvenais. Filmēšanas laukumā viņa joprojām strādā tik intensīvi, ka ar savu koncentrēšanās enerģiju spētu nodrošināt kādas nelielas valsts energoapgādi, un pauzēs, kā ierasts, smejas kā neprātīga. Tomēr vairs nepiedalās aktieru nakts tusiņos, bet steidzas mājās pie mazuļa. Vīru Keitu Lībertālu Margulisa satika ārpus filmu zvaigžņu aprindām, dzimšanas dienas ballītē Ņujorkas restorānā Raoul’s. “Viņš bija tik izskatīgs, ka es viņu noturēju par aktieri vai modeli,” viņa atceras. “Droši viņam vaicāju: “Klau, tu man liecies jauks, bet, lūdzu, ar ko tu nodarbojies? Jo es jau tam visam esmu gājusi cauri un man nav nekas pret aktieriem, bet mani tas neinteresē.”” Keits atbildējis: “Nu, tad jau labi, jo es esmu advokāts.” Džulianas iepriekšējās attiecības ar aktieriem bija cietušas fiasko, un savā 35. dzimšanas dienā Margulisa izlēma, ka nav nekāda nelaime būt vienai. Īsi pirms 40 gadu sliekšņa satiekot Lībertālu un piesakoties bērnam, viss mainījās. Džuliana kādā intervijā atceras, kā sestajā grūtniecības mēnesī Brodvejā saskrējusies ar diviem sen neredzētiem draugiem aktieriem. “Viņi man šķita tik mirdzoši un satriecoši, īsta Holivuda. Viņi abi nekavējoties noskaitīja filmas, kur bija piedalījušies. Tomēr viss, par ko varēju domāt, bija tas mazais cilvēciņš manī un – “es ceru, ka nekad neizklausīšos tāpat”.” “Ak, Dievs, es to nespētu!” – viņa atbildēja uz jautājumu, vai varētu palikt kopā ar savu vīru pēc seksa skandāla, līdzīgi kā to izdarīja viņas varone Alīsija. Tad brīdi padomāja: viņa nekad nav bijusi tādā situācijā, bet kļūdīties ir cilvēcīgi, tāpat kā piedot. Galvenais – darīt to, kas ir svarīgi tev pašam, nevis citiem. Kā Polonijs teica Hamletā – Un galvenais: sev paliec uzticīgs? “Jā,” Margulisa smējās savus sirsnīgos smieklus: “Kā teiktu budists: “Ej pa ielu un uzsmaidi svešiniekam. Viņš uzsmaidīs nākamajam garāmgājēValodas izvēle jam, un tad Apgūsti svešvalodas, smaidīs skatoties seriālus orivisa iela.” ģinālvalodā ar LV/RU subtitriem

Lielā zivs (Big Fish, 2003) Krāšņo kinofantāziju meistara (Betmena, Čārlija un šokolādes fabrikas, Alises brīnumzemē) režisora Tima Bērtona darbi ir kā pasakas – vizuāli žilbinošas un dzīves gudras. Tāda ir arī Bērtona filma Lielā zivs – stāsts par pieaugušu dēlu, kurš mēģina atklāt tēva noslēpumus.

Sirds

mūzika (August Rush, 2007) Emocionāls stāsts par talantīgu zēnu, kurš tic pasakām un smeļas spēku mūzikā. Bērnu namā augušais puika tic arī tam, ka vecāki viņu ir pametuši kāda pārpratuma dēļ, un reiz viņi visi būs kopā. Lieliska aktieru buķete – jaunā Holivudas zvaigzne Fredijs Haimors un populārais Robins Viljamss.


televīzija Iznomā filmu, neizejot no mājām!

Divi nesaderīgi advokāti pavada ļoti daudz laika, izvērtējot iespējas iedabūt gultā skaistas sievietes

Zaks no Glābējzvana kļuvis par advokātu Kurš tad neatceras Zaku no Glābējzvana – aktieri Marku Polu Goselāru! Seriālā Frenklins un Bešs (Franklin & Bash) kopā ar Brekinu Maieru atveido divus jautrus advokātus.

Satiekoties Frenklinā un Bešā, viņi ir nobrieduši aktieri, starp kuriem valda lieliska ķīmija. “Tie neesam mēs, kas to izdomāja, tas nav scenārijā. Mums vienkārši paveicās,” saka viens no Frenklina un Beša līdzautoriem Kevins Folls. Meiera tēlotais Džereds Frenklins un Goselāra varonis Stīvens Bešs ir zemu atalgoti advokāti, kas pavada daudz laika, izvērtējot savas iespējas iedabūt 20. gs. 90. gadu sākumā, gultā skaistas sievietes. Frenklins un Bešs kanālā kad tapa Glābējzvans, Viņu atraktivitāte pieSony Entertainment Maieram bija tikai 14–15 saista prestižas juristu gadu, Markam Polam Gofirmas vadītāja StentoTelevision selāram – nedaudz vairāk. na Infelda (Malkolms no pirmdienas līdz Pēc Glābējzvana Goselārs Makdauels) uzmanību. ceturtdienai plkst. 22:50 sevi pierādīja kā nopietŠis cilvēks viņus nolīgst nu aktieri, strādājot seLattelecom Virszemes TV darbā, krietni saniknoriālā NYPD Blue. Maiers jot savus nopietnāk noun Interaktīvajā TV savukārt ar panākumiem skaņotos padotos. piedalījās situāciju komē“Viņi ir pilnīgi dažādi. Tie dijās Inside Schwartz un nav divi tiesā aurojoši, Precējies ar Kellijiem. ķerti idiņi. Tas ir tikai viens tiesā aurojošs Tomēr viņu spējas tik labi sastrādāties idiņš, un tas emu es,” par to visu pasmaida vienam ar otru nebija iepriekš plānotas. Brekins Maiers.

✔ Lattelecom Interaktīvās TV Video nomā ir vairāk nekā 600 lielisku filmu dažādām gaumēm ✔ Lai iznomātu filmu, tev ir nepieciešams

PIN kods, kas ir Interaktīvās TV pakalpojuma numura pēdējo četru ciparu kombinācija, un tā ir atrodama: • līguma pielikumā ailē Pakalpojuma numurs; • rēķinā par Lattelecom sniegtajiem pakalpojumiem.

✔ Filmas noma maksā sākot no 0,87 Ls 24 stundām “Labā lieta bija tā, ka nebija nekādu ego,” viņš raksturo filmēšanu. “Ja kādam radās doma par to, kas iederētos kādā ainā – vai nu tas būtu joks, vai kas cits – lieliski! Šim seriālam ir jābūt jautram.”

Grāmatzīme

Iepauzē iznomāto filmu, lai nesteidzoties uzvārītu lielu krūzi tējas.

Karnevāla nakts / Карнавальная ночь

Amēlija / Amelie

Tāda ir mīlestība / Love Actually

Atraktīva Jaunā gada filma no krievu kino pagātnes apcirkņiem. Ar šo muzikālo komēdiju režijā savulaik debitēja Eldars Rjazanovs, kurš veidojis arī visu laiku populārāko krievu Jaunā gada filmu Likteņa ironija jeb Vieglu garu. Filmas Karnevāla nakts komismu veido pārpratumi, rādot izklaides programmu Jaunā gada sagaidīšanai kādā kultūras namā.

Pasaka pieaugušajiem – stāsts par Parīzes kafejnīcas oficianti Amēliju, kuras spēkos ir ietekmēt lietu kārtību un cilvēku likteņus. Ir gan dzirkstoša izklaide, gan oriģināla kino stila paraugdemonstrējums. Filmas autori brīvi spēlējas ar attēlu, laiku (tas var tikt paātrināts un palēnināts), notikumiem, varoņiem, arī ar Parīzi, kas Amēlijā ir romantiska un izskaistināta kā no pastkartes. Filma pārliecina, ka ikviens, gluži tāpat kā Amēlija, var paveikt brīnumu, īpaši – mīlestības vārdā.

Ziemassvētku filmu nesenā un burvīgā klasika. Šajā britu filmā savijas astoņu londoniešu dzīves spilgti, neatkārtojami mirkļi, kas neatgriezeniski ietekmēs viņu turpmāko dzīvi. Ziemassvētku gaidas ļauj īstenoties filmas varoņu vispārdrošākajiem sapņiem un cerībām. Publikas senaizmirsts rokeris pēkšņi rada Ziemassvētku hītu, Lielbritānijas premjers atrod savu mīlestību…

1957. gads. Režisors Eldars Rjazanovs. Lomās Ludmila Gurčeko, Igors Iļjinskis, Sergejs Fiļipovs.

2001. gads. Režisors Žans Pjērs Ženē. Lomās Odrija Totū, Metjū Kasovics.

2003. gads. Režisors Ričards Kērtiss. Lomās Bils Naī, Kolins Fērts, Hjū Grānts, Emma Tompsone.

11


televīzija 2011 / 2012 Tuvākie notikumi pasaules sportā! Līdz 26. februārim

Par Latvijas sportu un latviešiem pasaules arēnās Sportacentrs.com TV – kanāls par Latvijas sporta aktualitātēm, kas ekskluzīvi skatāms tikai Lattelecom televīzijā, – uzsācis savu pirmo pilno sezonu. Tas ik mēnesi nodrošinās vairāk nekā 50 stundu Latvijas sporta notikumu tiešraižu. Lattelecom Interaktīvās televīzijas 411. kanālā visu sezonu varēsiet sekot līdzi Latvijas Basketbola līgas un Baltijas Basketbola līgas turnīriem, kā arī Basketbola kluba Ventspils gaitām FIBA Izaicinājuma kausa izcīņā. 24 stundas diennaktī tiks demonstrēti: ✔ sporta ziņu sižeti, ✔ intervijas, ✔ sacensību tiešraides un to atkārtojumi.

Foto: f64

“Tas ir unikāli – 95% no šī sporta kanāla satura ir Latvijā producēti sižeti un raidīTagad arī Latvijā palikušie draugi un radi var tiešraidē just līdzi mūsu spēlei. Tas mums palīdz atbildīgāk noskaņoties mačiem.

Jānis Strēlnieks, BK Ventspils koman-

das kapteinis

Tikai Lattelecom Interaktīvajā TV tiešraidē skaties preses konferences pēc visām Rīgas Dinamo mājas spēlēm.

12

Čempionlīgas futbolā 1. posms.

14. februāris – 14. marts

17. oktobris – 21. decembris

Eirolīgas basketbolā 1. posms.

Spēlēs arī mūsu Jāņa Blūma pārstāvētā komanda Bilbao Bizkaia.

28. novembris – 26. februāris

Pasaules kauss bobslejā, kas beidzas ar Pasaules čempio-

jumi. Lielāko uzmanību pievēršam pašmāju čempionātiem”, stāsta Jānis Cīrulis, Sportacentrs.com TV projekta vadītājs. Latvijas Basketbola līgas sezona jau rit pilnā sparā. Baltijas Basketbola līgā šogad Latviju pārstāv divi klubi – BK Ventspils un Liepājas lauvas. Kanāls Sportacentrs.com rādīs visas mūsējo “mājas spēles”. Apdalīti nav arī hokeja draugi. Visas sezonas garumā Sportacentrs.com sekos līdzi Liepājas Metalurga gaitām, translējot Balkrievijas atklātā čempionāta “mājas spēles”.

nātu bobslejā.

25. marts – 1. aprīlis

Pasaules čempionāts daiļslidošanā.

22. oktobris – 18. marts

Pasaules kauss kalnu slēpošanā.

Būtiski, ka Sportacentrs.com TV skatītājiem ir iespēja redzēt kā jauno basketbolistu cīņas sparu, tā lielā sporta aizkulises.

Atgādinājums Uzliekot atgādinājumu, tu nenokavēsi spēles sākumu.

Edgars Šneps, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs

Sporta paka Pieejama papildus Pamata pakai

13. septembris – 7. decembris

2. posms.

Lattelecom Interaktīvā TV 6 kanāli

KHL sezonas turpinājums. Martā – play off spēles.

1

Ls

92 , mēn.


televīzija

Gan mazuļiem, gan skolēniem 1-8 gadi Kanālos

Balerīna Andželīna (Angelina Ballerina); kanālā JimJam katru dienu plkst.19:30, 21:05 un 22:10

Stāsts par enerģisko pelīti Andželīnu, kura ir lieliska dejotāja un vienmēr gatava jauniem deju soļiem un notikumiem.

Video nomā

Kulta multfilma puikām Vāģi 2 (Cars 2)

Zibens Makvīns un viņa uzticīgais draugs Metriņš ir devušies uz pasaules prestižākajām autosacīkstēm, kur, pašiem nezinot, iesaistās spiegu sazvērestībā.

Multfilma Burvju karuselis (Sprung, The Magic roundabout)

Saldumus mīlošais kucēns Dūgals kopā ar draugiem iesaistās bīstamā ceļojumā, lai apturētu viņu apspiedēju – ļauno burvi Zībedu.

8-13 gadi Kanālos

Multfilma Džimijs Neitrons (Jimmy Neutron); kanālā Nickelodeon darbdienās plkst.16:05 un 23:10

Stāsts par desmitgadīgo ģēniju Džimiju, kurš ar saviem pārgalvīgajiem izgudrojumiem iekuļas neticamākajos piedzīvojumos un nepatikšanās.

Video nomā

Ģimenes filmiņa Chipmunks 2)

Alvins un burunduki 2 (Alvin and

Nepārspējamais burunduku trio uzsāk skolas gaitas un iemanto jaunus sāncenšus – šarmantās burunduku meitenes, kuras arī sapņo kļūt par slavenām dziedātājām.

Kristīne Virsnīte,

Amēlijas (3 g) mamma Mums mājās nav televizora, taču filmas un raidījumus šad tad paskatāmies internetā. Lai gan rūpīgi izvēlos, ko mans bērns skatās, neuzskatu, ka vajag bērnu izolēt no pasaules. Mēs kopā ar Amēliju skatāmies tādas multenītes, kas raisa mīļumu un kur vēsts ir labdabīga. Ja citi vecāki atļauj bērnam skatīties TV saturu, kur ir vardarbība, tas noteikti ir jāizrunā ar bērnu, jāizstāsta, kas tur notiek, lai bērnam veidojas sapratne.

Filma Artūrs un neredzamie (Arthur and the Invisibles)

Kanālu bloķēšana

Desmitgadīgais Artūrs apņemas glābt vectēva māju no nojaukšanas un, meklējot apslēptos dārgumus, nonāk neredzamo cilvēciņu valstībā.

Interaktīvajā TV vari nobloķēt nevēlamos kanālus!

13-16 gadi Kanālos

Puiku seriāls Zeke un Luters (Zeke & Luther); kanālā Disney XD darbdienās plkst. 14:15 un 17:30

Divi labākie draugi vēlas kļūt par pasaules labākajiem skeitbordistiem un vienmēr ir gatavi jauniem izaicinājumiem.

Video nomā

Filma ģimenei par dejotprieku Slava (Fame)

Lielisks mūzikls par Ņujorkas mākslas skolas audzēkņiem, kuru lielākais sapnis kļūt par profesionāliem māksliniekiem, un viņu ceļu uz sapņu piepildīšanu.

Fantastika Tilts uz Terabitiju (Bridge to Terabithia)

Neskatoties uz dažādām atšķirībām – viņš ir nabadzīgs, viņa bagāta; viņš ir lauku zēns, viņa ir pilsētas meitene – Džesse un Leslija kļūst par labiem draugiem un kopā iekuļas piedzīvojumos mītiskajā pasaulē. Tur viņi satiekas ar milžiem, troļļiem un citām brīnumainām būtnēm.

Lattelecom Interaktīvā TV

Bērnu paka

1

Ls

92 , mēn.

9 kanāli Pieejama papildus Pamata pakai

13


televīzija

Vai zināji?

Kā TV pieskaņot savām vēlmēm un dzīvesveidam, nevis pielāgoties TV programmai? Izmanto Lattelecom televīzijas interaktīvās papildiespējas! Pakalpojums pieejams: Interaktīvajā TV Virszemes TV Interneta TV Neko nevar palaist garām! Vakara ziņas vari noskatīties no rīta, Iepriekš zinot, ka bet piektdienas vakara neredzēsi Panorāmu lielo filmu – svētdienas vai jaunāko seriāla pēcpusdienā. Ugunsgrēks sēriju, ieraksti Pārraižu arhīvs to un noskaties vēlāk.

TV ieraksti

Tev vairs nekad nebūs sajūta, ka esi nokavējis ko būtisku, jo vari attīt uz raidījuma vai seriāla sākumu.

Uz raidījuma sākumu

Vari izveidot pats savu kanālu TOP, sarindojot tos vēlamajā secībā. Tā taču ir vieglāk, nekā atcerēties kanālu numurus?!

Skatoties Video nomā iznomāto filmu, tagad vari pagūt uzvārīt lielu krūzi tējas. Atliek tikai nospiest Pauzi.

Grāmatzīme

Mani kanāli

Nav nepieciešams ik pēc pāris minūtēm ieskatīties pulkstenī, svarīgākajām pārraidēm izmanto atgādinājuma funkciju.

Vari neuztraukties par bērniem nepiemērotu saturu – tu vari kontrolēt pieeju kanāliem.

Kanālu bloķēšana

Atgādinājums

Kino neizejot no mājas – tu vari iznomāt pasaulē atzītas jaunākās kino filmas, nepametot ērto mājas dīvānu.

Vari apgūt svešvalodas, skatoties pārraides oriģinālvalodā, izvēloties latviešu vai krievu valodas subtitrus.

Valodu izvēle

Vari aizmirst par avīzēm un žurnāliem, kas pazūd nepiemērotākajā brīdī – TV programma ir redzama tavā TV ekrānā. Ļoti parocīgi!

TV programma

Baudi klātbūtnes efektu pasaules sporta notikumos, slavenu mūziķu koncertus un krāšņākās dabas ainavas tik dzidri, ka gribas pastiept roku, lai pieskartos.

Beidzot vari skatīties ārvalstu TV kanālu jaunākos seriālus vai sporta tiešraides sev saprotamā valodā. Arī vecmāmiņai patiks!

Video noma

Valodu izvēle

HD kanālu paka

Pērc Virszemes TV kodu

20 kanāli

par Ls 3,93/mēn.

Nepaliec svētkos bez iemīļotiem raidījumiem, filmām un šoviem. Pērc lattelecom.lv vai iegādes vietās – sk. 21. lpp.

14

Skaties Interaktīvo TV uz visiem mājās televizoriem par vienu abonēšanas maksu!

Un TV dekoders papildus televizoram lietošanā par Ls 1/mēn. Uzzini visus nosacījumus un piesaki 177 vai www.lattelecom.lv Pakalpojumu var ierīkot vietās, kur tas tehniski ir iespējams.


modernās tehnoloģijas

Televīzija un internets vienmēr līdzi

Kārlis (24), jauns un aktīvs Rīgas Tehniskās universitātes students ir nemitīgā kustībā. Darbs, studijas, bet gribas arī izklaidēties ar draugiem! Kā palikt informācijas apritē, ja vienlaikus jāmācās, jāstrādā un jāatrod laiks atpūtai? Par laimi, tehnoloģijas ļauj sūtīt un saņemt e-pastus arī ārpus biroja telpām, bet Rīgas Dinamo spēli vakarā var noskatīties, pat ja tajā brīdī blakus nav televizora.

7:00

Labrīt! Sāku rītu ar brokastu kafiju lielajā krūzē. Gribas iemest aci Latvijas un pasaules aktualitātēs, tādēļ mans ikrīta rituāls ir ziņu portāli apollo.lv un bbc.co.uk, bet nepieciešamo humora devu uzņemu portālā reddit.com. Dzīvoklī esmu ierīkojis bezvadu (Wi-Fi) internetu, kas man ļauj ērti aizstiept laptopu uz virtuvi, kamēr pastāvīgais interneta pieslēgums atrodas viesistabā.

8:30

Šodien agrās lekcijas. Prieks, ka RTU ir moderna universitāte un bezmaksas Wi-Fi ir nodrošināts arī tur. Caur savu iPhone varu piekļūt e-pastam, sociālajiem tīkliem un citiem portāliem, kad vien tas nepieciešams. Universitātē vienmēr pārslēdzos uz Wi-Fi, lai nav jātērējas par mobilo internetu.

13:00

Pusdienu pārtraukums. Apmeklēju kafejnīcas, kurās var pieslēgties Lattelecom publiskajam Wi-Fi. Man ir mēneša abonements. Šodien pēc lekcijām esmu ieplānojis arī kādu tikšanos, pa ceļam nolēmu papusdienot Birojnīcā Berga Bazārā. Ja pēcpusdienā gadās brīvāks brīdis, paskatos interneta televīziju. National Geographic vienmēr ir, ko redzēt.!

16:30

Esmu darbā. Kad citiem darba diena iet uz beigām, manējā var sākties. Strādāju par web lapu programmētāju, darba laiks ir ļoti elastīgs un savienojams ar mācībām. Arī birojā ir pieejams bezvadu internets, kam viegli pieslēgt portatīvo datoru. Ja garās dienas nogurums kļūst stiprāks par mani, dodos iedzert kafiju un mazliet pastrādāt ērtajā dīvānā atpūtas telpā.

20:00

Pa taisno no darba dodos uz vakariņām pie draugiem. Viņi nupat ievākušies un vēl nav pieslēguši televizoru, tādēļ es ar savu klēpjdatoru un Interneta TV esmu goda viesis, jo šovakar spēlē Dinamo. Interneta televīzijas mobilitāte tiek novērtēta: faktiski to vari skatīties jebkur, kur vien ir internets un, protams, dators.

Vai zināji? ✔ 12% gadījumu bezvadu interneta lietotāji Wi-Fi tīklam pieslēdzas savās vannas istabās, noskaidrots Lattelecom veiktajā pētījumā. ✔ 34% Wi-Fi lietotāju mājās bezvadu internetam ir pieslēguši pat 3 un vairāk ierīču. Visbiežāk pie Wi-Fi tiek pieslēgti klēpjdatori (86%), galda datori (34%), kā arī mobilie telefoni (25%) un viedtālruņi (15%); ✔ Šobrīd visā Latvijā ir vairāk nekā 1000 Lattelecom Wi-Fi punktu.

s Internetjas! ā ārpus m nts eme

n Wi-Fi abo

ēn. Ls 2,98/m .lv www.wifi

Ieej attelec om.tv un ska ties

www.l

23:30

Beidzot esmu mājās. Pirms miega vēl ātri pārbaudu, kas jauns tviterī. Tad gan pie miera!

Intern

e

ta T V uz izm ēģināju m laiku b ez mak a sas

15


mājas telefons

Mājas telefons joprojām modē

No pasta baloža līdz IP telefonijai

Lattelecom mājas telefons ir pats pirmais un joprojām viens no visplašāk izmantotajiem uzņēmuma pakalpojumiem.

Visā pasaulē ir tendence pakāpeniski pāriet uz IP telefoniem, jo tie nodrošina kvalitatīvākus un drošākus balss sakarus, turklāt to uzturēšanas izdevumi ir lētāki. Pēc ārējā veidola un lietošanas IP telefons ir tieši tāds pats telefona aparāts, kādu esam raduši lietot līdz šim. Atšķirīga ir tikai tam apakšā esošā tehnoloģija, kas ļauj nodrošināt daudz plašāku funkcionalitāti, nevis tikai klasisko zvanīšanu no stacionārā tālruņa. Lattelecom šobrīd izbūvē tādu tehnoloģisko platformu, kas nākotnē ļaus klientiem saņemt vismodernākos pakalpojumus un sazināties ar ārpasauli daudzos un dažādos veidos, sapludinot balss sakarus ar interneta saziņu un ļaujot cilvēkam izvēlēties, kurā brīdī kāds saziņas veids viņam ir ērtākais.

Mājas telefons kalpo kā mājas centrāle komunikācijā ar noteiktu cilvēku loku – šajā „centrālē” notiek informācijas plūsma par radinieku dzīves notikumiem, draugu ģimenēm, „savējo” dzīvi. Sarunas pa mājas tālruni īpaši patīkamas padara apstāklis, ka populārākajos komplektos (ar internetu un televīziju) sarunas Lattelecom tīklā ir bez maksas, kas Vai zināji? nozīmē, ka ar draugiem vai ģimenes locekļiem var Lattelecom m ājas nesteidzīgi pļāpāt neierobežotu laiku. Turklāt esam telefona m ir īpaši izde vīgi paskaitījuši, ka Lattelecom tīklā var sazvanīt ap miljostarptautisko sarunu nu iedzīvotāju (mājās un darbā), kas šo pakalpojumu tarifi, zvanot pa padara vēl vērtīgāku. t uz

Kam noderīgs ir mājas telefons

ārzemju mob ilo, sākot no 0,10 Ls/min.

picēriju tīkla Lulu pica un restorāna Umami īpašnieks Mājas telefons joprojām ir kaut kas foršs. Daļa manas ģimenes dzīvo Kanādā, un zvanīt no mājas telefona uz ārzemēm ir daudz izdevīgāk. Arī meita sarunām ar draugiem ļoti daudz lieto mājas telefonu. Tīņi daudz runā, un vecākiem šāds variants noteikti ir izdevīgāks nekā mobilie sakari.

Latvijā parādās pirmie mobilie tālruņi

1992 Pasaulē pirmais e-pasts

Anna (30), Liepāja Lai arī ar mammu dzīvoj am netālu, izrunājamies no sirds pa telefonu – nekādas ste igas. Mammai arī ir Lattelecom mājas telefons, tādēļ savstarpējās sarun as ir bez maksas.

Elmārs Tannis, pavārs,

2011

1971 Latvijai ir starptautiski tālruņa sakari ar lielāko daļu pasaules valstu

1940

Andra (46), Rīga Strādāju līdz septiņiem Pirmais Rīgas telefona tīkls vakarā, tādēļ nevaru savu deviņgadīgo dēlu izņemt no skolas. Katru dienu zvanu uz mājas telefonu, lai pārliecinātos, ka bērns tik tiešām droši nokļuvis Pasaulē pirmā telefonsaruna mājās. starp telefona izgudrotāju skotu , 3) (2 Zane Aleksandru Greiemu Bellu un Lielvārde viņa palīgu Tomasu Vatsonu , jā Īri u ās m Sazvanoties ar kā it , ba te ir tik la sakaru kvalitā akus. Pat mēs būtu bl li. nedaudz sirreā

1882 1876

Pasta baloži

Daina (38), Rīga Dēls ar klasesbiedriem skolā uzdoto pārrunā pa mājas telefonu. Vismaz uz mirkli atraujas no datora!

Regīna (50), Limbaži Mobilās sarunas ir tik dārgas! Lai taupītu, zvanu dēlam uz darba telefonu, un sanāk pilnīgi par velti. Ērtāk jau arī patiesībā.

300.g.p.m.ē. Papirusa vēstules, ko iznēsā “skrējēji”

2500.g.p.m.ē.

Piesaki Lattelecom Mājas komplektu

+ stabils internets 16

Mājas telefons bezmaksas sarunas Lattelecom tīklā

11,

no

99

Ls/mēn.

www.lattelecom.lv vai zvani 177

un runā ar pusi Latvijas iedzīvotāju bez maksas! Pakalpojumu var ierīkot vietās, kur tas tehniski ir iespējams.


internets

Optiskais internets – kā daudzjoslu ātrgaitas šoseja Latvijas vadošais interneta pakalpojumu sniedzējs Lattelecom pēdējo trīs gadu laikā veicis vērienīgu optiskā tīkla izbūvi, un šobrīd Lattelecom optiskais internets ar ātrumu līdz pat 500 Mbit/s (VIP komplektā) jau ir pieejams gandrīz pusei mājsaimniecību visā Latvijā. Gadu gaitā Lattelecom piedāvātā interneta ātrums ir palielinājies pat vairāk nekā 9000 reižu, salīdzinot pirmo klientiem piedāvāto iezvanpieejas pieslēgumu (56 Kbit/s) ar moderno optisko internetu (500 Mbit/s). Tēlaini runājot, pirms daudziem gadiem tā bija šaura taciņa mežā salīdzinājumā ar daudzjoslu ātrgaitas šoseju mūsdienās

Alūksne

Saulkrasti

Balvi

Jūrmala

Sigulda

Ludza

Aizkraukle

Pieejams Lattelecom optiskais internets

tisko Gribi op tu? e rn inte ā kolektīv Izmanto ikuma piete iespēju. 7 Zvani 17

Inna Beļatiča

no Ozolniekiem Kad sapratu, ka beidzot vēlos ieviest kārtību savās mājās – pieslēgt drošu un kvalitatīvu internetu – pētīju dažādas iespējas. Sākotnēji Lattelecom optiskais internets man nebija pieejams, jo tīkla izbūve mūsu ciematā nebija paredzēta, taču – ko gan nevar panākt uzņēmīgs cilvēks? Ņēmu grožus savās rokās, apzināju arī kaimiņu vēlmes un iesniedzu kolektīvo pieteikumu. Lattelecom to izskatīja, apstiprināja projektu, un rezultātā ieguvām ātrāko internetu Latvijā! Pieteikšanās projektam ir pavisam vienkārša, izbūve notiek ātri, un darbinieki ir pretimnākoši. Patīkami, ka pēc darbu veikšanas viss tiek sakārtots, apkārtējā vide izskatās tāpat kā sākumā. Iesaku nebūt pasīviem, iet un darīt, lai pēc tam baudītu sava darba un iniciatīvas saldos augļus!

Piesak optisk i o inter www.l netu lētāk attelec om.lv

Kaspars Brants no Rīgas

Rīgā nedzīvoju pastāvīgi, uz galvaspilsētu daļēji pārvācos mācību dēļ. Rīgas dzīvoklī iepriekš biju pieslēdzis Lattelecom mājas komplektu, taču negaidīti saņēmu piedāvājumu pieslēgties optiskajam tīklam, turklāt par zemāku abonēšanas cenu nekā esošajam pieslēgumam. Protams, ne mirkli nedomājot, piekritu. Nevarēju iztēloties, ka optiskais internets spēj tik ļoti atvieglot ikdienu! Vairs nav jāgaida stundām ilgi, lai lejupielādētu kādu failu, nav vajadzīga pusminūte katra foto atvēršanai sociālajos tīklos. Ja man nepieciešams augšupielādēt lielus failus, tagad vienmēr ierakstu tos diskos, lai pēcāk šo procesu varētu veikt caur optiku savā Rīgas dzīvoklī, nevis otrās mājās, kur optika vēl nav pieejama. Aviācijā ir teiciens: “Drošam lidojumam nepieciešamas vismaz divas lietas no trim – ātrums, augstums un smadzenes.” Ja reiz ātrumu varu iegūt nepiepūloties, būtu muļķīgi to nedarīt.

Gribi optisko internetu? Nobalso par savu māju http://optika. lattelecom.lv/ Anrijs Java no Ogres

Internetu lietoju katru dienu – ne tikai darbs, bet arī atpūta un hobiji ir saistīti ar e-pasauli. Esošais interneta pieslēgums mani neapmierina, jo ātrums nespēj tikt līdzi ne manām prasībām, ne moderno tehnoloģiju vajadzībām. Jau sen sapņoju par Lattelecom optisko internetu. Draugu – laimīgo optikas lietotāju – stāsti ir radījuši pārliecību, ka tas ir gan pieejamākais, gan ātrākais internets, ko patlaban Latvijā iespējams pieslēgt. Tieši tāpēc par vienu no top lapām, ko regulāri apmeklēju, ir kļuvusi Lattelecom optiskā interneta vietne optika.lattelecom.lv Tajā nobalsoju par optiskā interneta pieslēgšanu savai mājai. Regulāri sekoju līdzi tīkla izbūves statusam cerībā, ka arī manā ielā drīz būs svētki un mūs apciemos Lattelecom meistari, lai ievilktu optisko kabeli.

17


internets

Interneta pieslēgumu ABC Internets mājoklī kļūst par tādu pašu ikdienas nepieciešamību kā savulaik radio vai televīzija. Tas ļauj iegūt informāciju, strādāt, izklaidēties, kontaktēties ar draugiem. Šobrīd līdztekus fiksētajam internetam, kas spēj nodrošināt visstabilāko un lielāko datu plūsmas ātrumu, tiek piedāvāts arī mobilais internets, savukārt kafejnīcās ļoti bieži uz durvīm rakstīts “Šeit pieejams Wi-Fi”.

Interesanti ✔ Latvijā internetu patlaban lieto 66% iedzīvotāju (pētījumu kompānijas TNS dati).

Kādi interneta veidi pastāv un kādu pieslēgumu izvēlēties? • Stacionārais jeb fiksētais internets (DSL, optika) – pats vecākais, šobrīd arī populārākais interneta piekļuves veids: Ja nepieciešams stabils un ātrs vai ļoti ātrs pieslēgums, tad šī ir labākā izvēle

Pieejams tikai tajās vietās, kur var fiziski aizvilkt vadu

• Wi-Fi internets (pie vada pievienota bezvadu datu pārraides ierīce) – tehnoloģija, kas dod iespēju padarīt vadu internetu par bezvadu internetu, nodrošinot zināmu mobilitāti, taču fiksētajam internetam līdzvērtīgu ātrumu. Šādu interneta pieslēgumu bieži piedāvā publiskas iestādes – kafejnīcas, veikali, frizētavas, bibliotēkas. Tas ļauj apmeklētājiem par velti vai par nelielu maksu saņemt piekļuvi internetam, lietojot savu datoru. Lattelecom šobrīd visā Latvijā nodrošina vairāk nekā 1000 publiskā Wi-Fi piekļuves punktu: Strādā praktiski tikpat ātri un stabili kā fiksētā interneta vads, kas pieslēgts Wi-Fi rūterim; Var lietot arī mobilajā tālrunī

Pieejams tikai noteiktā rādiusā (20–50 m ap Wi-Fi rūteri)

• Mobilais internets: Mobils, jo pieejams visur, kur ir mobilā telefona zona

Ātrums ir atkarīgs no cilvēka atrašanās vietas un lietotāju skaita vienam tornim. Parasti ir ierobežots maksimālais datu apjoms vienam mēnesim (ja tas pārsniegts – jāmaksā papildus)

Piesaki Lattelecom Mājas komplektu Optiskais internets līdz 20 Mbit/s

Interaktīvā TV Pamata paka 35 kanāli

Pakalpojumu var ierīkot vietās, kur tas tehniski ir iespējams. 18

15,

tikai

98

Ls/mēn.

www.lattelecom.lv vai zvani 177


internets

Ātra interneta pieslēguma priekšrocības ✔ augstas

✔ ātra filmu

✔ kvalitatīva

✔ zibenīga

✔ ērta vairāku

✔ video zvani

✔ kvalitatīva un

✔ tūlītēja vairāku

✔ on-line videospēļu

izšķirtspējas (HD) videofailu skatīšanās tiešsaistes režīmā

lejupielāde

video, mūzikas un foto failu augšupielāde You Tube, FaceBook, draugiem.lv u.c.

interneta lapu vienlaicīga lietošana bez aiztures

nepārtraukta on-line televīzijas un / vai radio baudīšana

Mobilie operatori tagad piedāvā ļoti lētu mobilo internetu. Kādas ir fiksētā interneta priekšrocības? Lietošanas ērtums un stabilitāte. Tiem, kas izmēģinājuši optiskā interneta ātrumu, ir grūti pāriet uz cita veida pieslēgumiem, kas “uzkaras”, never vaļā programmas, ilgi “domā”. Pētījumi liecina, ka lēna datora vai interneta dēļ katrs no mums gadā var pazaudēt pat veselu darba nedēļu. Optisko pieslēgumu parasti izvēlas cilvēki, kuri ciena savu laiku. Apjomīgu e-pastu jaudīgs internets nosūtīs ātrāk nekā sekundes laikā, kamēr lēnākam internetam būs nepieciešama pusminūte, iespējams, pat vairāk. Pilnvērtīgu virtuālo pieredzi var sniegt tikai ātrs un jaudīgs internets. Ar jebkuru Lattelecom optiskā interneta pieslēguma veidu būs pietiekami, lai nodrošinātu ātru internetu visos mājokļa datoros. Tomēr, ja plānos ie-

video tiešraides skatīšanās

ar nemainīgu attēla pārraidi un nekropļotu balss atskaņojumu

interneta lapu ielāde pat tad, ja tās satur simtiem bilžu, flash vai videofailus

tilpst arī interneta televīzijas abonēšana, vienlaicīga daudzu apjomīgu failu lejupielādēšana u.c., tad veiksmīgāka izvēle būs jaudīgāks interneta pieslēgums – 100 Mbit/s vai 200 Mbit/s optiskais internets. Ar ko Latelecom optiskais internets atšķiras no citu operatoru optiskajiem pieslēgumiem? Lattelecom ikvienam lietotājam nodrošina unikālu optiskā interneta pieslēgumu līdz pašām dzīvokļa durvīm, ko lieto tikai un vienīgi konkrētais klients. Citi operatori savu tīklu būvē atšķirīgi, aizvelkot kabeli tikai līdz attiecīgajai ēkai, un tālāk šī kabeļa jauda tiek izdalīta uz visiem konkrētās ēkas lietotājiem. Tā kā vienu kabeli savā starpā dala vairāki optiskā interneta lietotāji, interneta ātrums būtiski samazinās. Tas ir līdzīgi kā ar silto ūdeni augšējos stāvos – ja

baudīšana

apakšstāvu kaimiņi to intensīvi lieto, augšējiem iemītniekiem atliek pavisam nedaudz. Nesen dzīvoklī veicām remontu, un negribas visu atkal no jauna lauzt laukā, pārkrāsot un stiept vadus. Pēc mēneša man beigsies līgums ar iepriekšējo operatoru, un esmu izlēmis to nepagarināt, jo beidzot gribu ievilkt Lattelecom optisko internetu. Tomēr mani mazliet biedē šis process. Lattelecom pakalpojumu ierīkošanu veic ļoti rūpīgi, vadus paslēpjot un nostiprinot zem grīdlīstēm, tādēļ pat pēc svaiga remonta nebūtu jābažījas par caurumiem sienā vai bojātu interjeru. Vēl viena iespēja ir ierīkot Wi-Fi rūteri: tas interneta signālu izplatīs pa visu māju un vadus vilkt vispār nebūs nepieciešams.

Piesaki Lattelecom Mājas komplektu

19,

tikai Optiskais internets līdz 20 Mbit/s

Interaktīvā TV Pamata paka 35 kanāli

Mājas telefons bezmaksas sarunas Lattelecom tīklā

98

Ls/mēn.

Pakalpojumu var ierīkot vietās, kur tas tehniski ir iespējams.

www.lattelecom.lv vai zvani 177 19


klientu apkalpošana

Laba apkalpošana kļūst arvien svarīgāka Lattelecom pētījumi un ikdienas darbs liecina, ka klientu serviss ir viens no svarīgākajiem aspektiem līdzās cenai un pakalpojuma kvalitātei. Tādēļ Lattelecom, kas ir viens no lielākajiem klientu apkalpošanas uzņēmumiem Latvijā, ļoti cenšas, lai varētu kļūt par labāko no tiem. Lai to izdarītu, esam uzsākuši regulāras klientu aptaujas, lūdzot novērtēt mūsu sniegto pakalpojumu kvalitāti. Klientus iztaujājam arī pēc katra bojājuma novēršanas, viņiem pašiem ļaujot palīdzēt celt mūsu apkalpošanas standartu. Lattelecom šobrīd ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas izmanto šādu progresīvu novērtēšanas pieeju.

Ko klienti saka par Lattelecom „Gribēju pateikt paldies – šodien, kā bija runāts, jūsu darbinieks bija ieradies pie mums un pieslēdza visu, kas bija sarunāts. Paldies par attieksmi – jūsu kolēģis gan vadus savilka un salika zem līstēm (nezinu, vai tas ir pienākums viņam vai nav), gan palīdzēja skapi bīdīt. Jebkurā gadījumā iespaids vispozitīvākais. Novēlu tā turpināt!” „Labvakar! Gribu izteikt vislielāko atzinību operatoram Viktoram un tehniskajam darbiniekam Gvido par teicami paveiktu darbu. Tik jauku attieksmi, sapratni un izpalīdzību sen nebiju redzējusi. Superīgi puiši, paldies viņiem!”

20

Vai zināji? ✔ klientu servisa tālrunis 177 mēnesī

atbild uz 150 000 – 200 000 zvaniem ✔ Lattelecom sniedz pakalpojumus

vismaz katrai otrajai Latvijas mājsaimniecībai

Kerli Gabriloviča,

✔ kādu no Lattelecom televīzijas pakalpojumiem izmanto teju katra ceturtā mājsaimniecība

Lattelecom komercdirektore Tikai runājot ar klientu un pajautājot, kas viņam patīk vai nepatīk, varam izzināt problēmas un uzlabot sniegumu. Pirmās klientu aptaujas liecina, ka viņi ir patīkami pārsteigti par to, ka uzņēmumam interesē viņu viedoklis. Lattelecom ir Baltijā lielākais tehniskā atbalsta dienests, kas ir klientu rīcībā. Ja gadās kļūdas, ļoti labprāt uzklausām kritiku, lai varētu uzlabot apkalpošanas kvalitāti un padarīt pakalpojumus vēl ērtāk lietojamus. Ļoti cenšamies, lai klientiem būtu sajūta, ka ir drošās rokās – pat, ja kaut kas atgadīsies, viņiem tiks nodrošināta labākā apkalpošana un tehniskais atbalsts, lai visu atkal savestu kārtībā. Aicinām – ja tev nepatika mūsu apkalpošana, pastāsti par to mums un mēs to uzlabosim, bet, ja tev patika, pastāsti par to citiem.

MansLattelecom Aicinām izmantot ērto klientu pašapkalpošanās vidi MansLattelecom.lv, kur iespējams gan sekot līdzi rēķiniem un saviem pakalpojumiem, gan arī apmaksāt rēķinus. Šeit arī vari atjaunot datus par sevi – e-pastu, kontakttālruni, lai nepieciešamības gadījumā varam ar Tevi sazināties.

Ja vēlies ietaupīt ✔ piesakot jebkuru pakalpojumu inter-

netā, saņemsi atlaidi – Ls 5 pirmajam rēķinam

✔ piesakot bankā rēķina automātisko

maksājumu vai saņemot rēķinu e-pastā, nebūs jāmaksā Ls 1 par papīra rēķinu (un pasargāsi no nociršanas kādu koku)


klientu apkalpošana Uzzini vairāk un piesaki pakalpojumus www.lattelecom.lv

177

Lattelecom pakalpojumu demonstrācijas zāles

Smiltene

Roja

Alūksne

Madona

Sigulda Kandava Aizkraukle

Aizpute Skrunda

Krāslava

Pilsēta

Adrese

Bauska

Slimnīcas iela 9, 2.st.

Cēsis

Raunas iela 13, 2.st.

Dobele

Zaļā iela 12a, 1.st.

Gulbene

Rīgas iela 24, 2.st.

Jelgava

Pasta iela 28, 1.st.

Jēkabpils

Jaunā iela 16, 1.st.

Kuldīga

Jelgavas iela 65, 2.st.

Limbaži

Pasta iela 3, 2.st.

Rēzekne

Atbrīvošanas aleja 94a, 1.st.

Saldus

Kuldīgas iela 4a, pagrabstāvā

Talsi

Lielā iela 6, 1.st.

Tukums

Pils iela 22, 1.st.

Limbaži

ĒRA RADIOPRECES, SIA

Rīgas iela 3

■ ■ ■ ■ ■ ■

Madona

KVARCS, SIA

Rīgas iela 11a

Rēzekne

KVARCS, SIA

Dārza iela 10

■ ■

Rīga

TELEKOM SERVISS, SIA

Brīvības gatve 224/3

■ ■ ■

Rīga

UNISAT, SIA

Kalna iela 2

Roja

RGU IK

Strauta iela 6-15

Roja

Rojas Elektronikas serviss, SIA

Varoņu iela 3

Pilsēta

Adrese

Rīga

Lielirbes iela 29, T/C Spice 2. st

Rīga

Brīvības iela 33

Rīga

Stacijas laukums 2, T/C Origo 2. st.

Rīga

Brīvības iela 372, T/C Alfa

Daugavpils

Rīgas iela 9, T/C Solo

Liepāja

Tirgoņu iela 25

Valmiera

Rīgas iela 9

Sigulda

KAMMA, SIA

L.Paegles iela 3

■ ■ ■

Ventspils

Platā iela 8

Sigulda

Siguldas Būvmeistars, A/S

Gāles iela 23a

■ ■ ■

Saldus

Garants BPTS, SIA

Rīgas iela 1

■ ■

Smiltene

DATNE, SIA

Daugavas iela 1a

Smiltene

TCA, SIA

Baznīcas laukums 8a

■ ■

Skrunda

ŠĶĒPEĻI, Z/S

Saldus iela 2

■ ■ ■

Talsi

KOMTE, SIA

Ezera iela 2

■ ■ ■

Talsi

AIVI, SIA

Kr. Valdemāra iela 128

Tukums

Demo.lv

Katrīnas laukums 1 ■

Pilsēta

Adrese

Pakalpojums

Aizkraukle AVC Plus, SIA

Lāčplēša iela 2a

Aizpute

GUTTA, SIA

Jelgavas iela 19

Alūksne

EET VIDZEME, SIA

Blaumaņa iela 3

■ ■ ■ ■ ■

Alūksne

GAIŠAIS EKRĀNS

Latgales iela 8a

Bauska

FALKORS, SIA

Plūdoņa iela 7

■ ■

Bauska

IVETA, SIA

Dārza iela 14a

■ ■ ■ ■ ■

Cēsis

REMSAT, IK

Uzvaras bulvāris 4 ■

visā Latvijā

“Piebalgas 85”, Vaives pag., Cēsu nov.

visā Latvijā

Cēsis

Uzņēmums

Pakalpojums

MDJ, SIA

■ ■

■ ■

■ ■

■ ■ ■

Cēsis

Elektrons SIA

Lenču iela 19

Jelgava

ITIKA, SIA

Katoļu iela 1a

Kandava

ABI3, SIA

Abavas iela 2

Kuldīga

PC KONSULTANTS, SIA

Raiņa iela 2

■ ■ ■ ■ ■ ■

ItSeven, IK

Studentu iela 15

Krāslava ■ ■ ■ ■

Pakalpojuma pieteikšana Pakalpojuma izmēģināšana Virzemes TV dekoderu tirdzniecība Virzemes TV Starta paku tirdzniecība

■ ■ ■ ■ ■

■ ■ ■ ■

■ ■

■ ■ ■

■ ■

visā Latvijā

■ ■

visā Latvijā

■ ■

visā Latvijā

visā Latvijā

visā Latvijā

visā Latvijā

visā Latvijā

■ ■ ■ ■

visā Latvijā

Virszemes TV Priekšapmaksas karšu tirdzniecība Virzemes TV Atjaunošanas kodu tirdzniecība Wi-Fi kodu tirdzniecība Rēķinu apmaksa

21


sabiedrība

Arī vectētiņš apgūst datoru Latvijas vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Lattelecom par savu misiju uzskata cilvēku iedrošināšanu iepazīt un apgūt jaunākās tehnoloģijas, tādēļ jau trešo gadu uzņēmums realizē sociālās atbildības projektu Pieslēdzies, Latvija! Tā mērķis: veicināt sabiedrības datora un interneta lietošanas prasmes, parādot ieguvumus, ko dod mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē, un mazināt sociālo atstumtību, kas īpaši vērojama vecāka gadagājuma cilvēku vidū. Šogad Pieslēdzies, Latvija! programmā Lattelecom veica vērienīgu senioru apmācību. Baltijas Datoru akadēmijas mobilo datoru klasē profesionāli pasniedzēji pensionāriem sniedza pirmās teorētiskās un arī praktiskās iemaņas darbam ar datoru un internetu. Kopš apmācību sākuma pavasarī bezmak-

Vija Kārkliņa,

sas kursus datorzināšanu apguvei apmeklējuši jau vairāk nekā 1500 Latvijas senioru. Kopumā 50 dažādās Latvijas vietās tika noorganizētas 140 apmācību grupas. Lielā interesentu skaita dēļ daudzos novados Lattelecom organizēja pat trīs un vairāk apmācību grupu. Projekts noslēdzās īsi pirms valsts svētkiem – nokārtojot vienkāršu datortestu un parādot apgūtās prasmes, izlozes kārtā 15 projekta dalībnieki dāvanā no Lattelecom saņēma datorus ar vēlējumu izmantot mūsdienu tehnoloģijas, lai savu ikdienu padarītu interesantāku un krāsaināku.

Madonas pensionāru biedrības pārstāve Pilsētas bibliotēkā pa vidu jauniešiem pie datoriem arvien biežāk redzami seniori, tādēļ kursi, kuros apgūt jaunas datorzināšanas, ir ļoti nepieciešami. Lai gan datora lietošanu biju jau nedaudz apguvusi iepriekš, ar lielu interesi klausījos lektora stāstīto un iemācījos ne vienu vien jaunu lietu. Interneta lietošana arī pensionāru biedrības ikdienas darbu krietni atvieglo. Piemēram, organizējot ekskursijas, nav jāapzvana desmitiem muzeju, bet var ātri atrast informāciju par darba laikiem, ieejas maksām, bet telefoniski noskaidrot tikai atsevišķas nianses. Tāpat datora lietošanas prasmes palīdz labāk sakārtot biedrības oficiālos dokumentus – pareizi uzrakstīt, noformēt, lai nebūtu jātērē laiks labojumiem un precizējumiem.

22 22

Anita Bazone,

Noderīgi ✔ Jebkurā Latvijas publiskajā bibliotēkā ikvienam ir iespēja bez maksas lietot datoru un saņemt bibliotekāra konsultāciju. ✔ Ja tev jau ir dators vai iespēja to lietot, bet īsti nemāki ar to apieties, izmanto Lattelecom bezmaksas virtuālo datorskolu Mācies pats – to atradīsi www.piesledzieslatvija.lv mājas lapā. ✔ Interesantu informāciju meklē īpaši senioriem izveidotā interneta vietnē www.senioriem.lv. ✔ Ja vēlies iegādāties savu datoru un pieslēgt internetu, interesējies Lattelecom, zvanot pa klientu apkalpošanas tālruni 177 (zvans Lattelecom tīklā bez maksas), vai kādā no Lattelecom klientu apkalpošanas centriem – veikaliem (sarakstu skati 21. lpp.).

Ķeguma novada pensionāru biedrības sekretāre Mums bija fantastiska pasniedzēja, kas izprata auditorijas specifiku un mācēja mums visu paskaidrot un parādīt. Lielākais sasniegums ir cilvēku iedrošināšana vispār pieķerties datoram. Ieguvums ir arī tas, ka cilvēki sapulcējās kopā, atrada kopīgas sarunu tēmas, sapazinās un galu galā – apguva vērtīgas zināšanas. Prieks skatīties uz septiņdesmitgadīgu kungu, kam acis deg uzzināt un saprast, kā tas viss darbojas! Pasniedzēju, organizētāju un arī pašu dalībnieku attieksme pierādīja, ka Latvijā viss nav nemaz tik slikti, kā to mēdz pasniegt. Cilvēki ir tik atsaucīgi un pretimnākoši!

Roberts Žilinskis,

Ilūkstes pensionāru biedrības vadītājs Kursos uzmanīgi klausoties un domājot līdzi, piemēram, interneta lietošanu varēja apgūt diezgan labi. Taču, ja jaunās prasmes regulāri neizmantos, viss aizmirsīsies un būs jāsāk no gala. Ceru, ka internets kļūs arvien pieejamāks arī senioriem laukos, tad mācībās iegūtās zināšanas varētu nostiprināt un papildināt.


sabiedrība

Nāc uz tuvāko Lattelecom skat. veikalu! (adreses 21. lpp. )

Senioram dators palīdzēs ✔ērti un bez pakalpojuma maksas apmaksāt rēķinus, ✔bez maksas lasīt jaunākās ziņas interneta portālos, ✔bez maksas sazināties ar ģimeni un draugiem, ✔atrast domubiedrus un apmainīties ar informāciju, ✔atrast jebkādu informāciju par saviem hobijiem (puķkopība, ēdienu gatavošana, dzīvnieki, grāmatas, kultūras pasākumi).

Lilija Paegle,

Madlienas pensionāru un invalīdu biedrības Otrās mājas vadītāja un apmācību dalībniece Mums visiem bija ļoti interesanti! Gan tiem, kas datoru nebija lietojuši ne reizi, gan tiem, kas tā pamatus jau bija apguvuši. Pēc mācību noslēguma pasniedzēja ilgi netika laista prom, jo daudziem bija individuāli jautājumi, piemēram, kā apmaksāt to vai citu rēķinu bankā. Garlaicību nemanīju nevienā sejā.

Iespējamā misija Latvijas skolās

L

attelecom ir viens no dibinātājiem Iespējamajai misijai: nacionāla mēroga izglītības iniciatīvai, kuras mērķis – ievest skolās jaunus, talantīgus augstskolu absolventus ar līderu dotībām, kuri ienestu radošu un mūsdienīgu pieeju mācību procesam. Šādu rezultātu var panākt, arī daudzpusīgi izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Lattelecom jau ceturto gadu jaunajiem skolotājiem dāvina datorus, bet skolām – projektorus. Līdz šim dāvinājumu no Lattelecom jau saņēmušas 35 skolas un 58 skolotāji. “Esmu pārliecināts, ka šībrīža ieguldījums izglītības procesā mums – darba devējiem un Latvijas valstij – ar uzviju atmaksāsies, jo šis ir ilgtermiņa ieguldījums mūsu pašu un valsts nākotnē, kas nezaudēs savu vērtību,” uzskata Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Iespējamās misijas skolotāji ir tie, kuri māk sasaistīt mācību priekšmetu un apgūstamo vielu ar reālo dzīvi, spēj paplašināt skolēnu redzes leņķi un aizraut viņus mācīties eksaktos mācību priekšmetus. To pierādīja arī Lattelecom un Iespējamās misijas kopīgi veidotais projekts Tehnoloģijas dzīvei: skolēni no sadzīves priekšmetiem konstruēja TV antenas. Pērn šī tēma bija ļoti aktuāla, jo visā Latvijā noslēdzās pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi, ko veica Lattelecom. “Izglītība ir vērtība, taču mācību vielai nav jābūt sausai un teorētiskai. Katrs no savas pieredzes zinām, ka vislabāk atmiņā paliek tieši tas, ko esam iemācījušies caur savu personisko pieredzi,” norāda J. Gulbis. Lai padarītu mācību procesu interesantāku, Lattelecom ierosināja organizēt tehnoloģiju mēnesi, kura laikā skolēni fizikas stundās praktiski nostiprināja savas zināšanas, veidojot TV antenas.

Zane Oliņa,

Iespējamās misijas direktore

Man ir ārkārtīgi liels gandarījums, ka tādi uzņēmumi kā Lattelecom ilgtermiņā ir gatavi sniegt ieguldījumu mūsdienīga mācību procesa īstenošanai skolās. Aicinām arī citus uzņēmumus – sabiedrības viedokļu līderus – arvien aktīvāk izteikt savu pasūtījumu skolai, formulējot prasmes, zināšanas un attieksmi, kas nepieciešama skolu beidzējiem, un atbalstīt skolas šo mērķu sasniegšanā.

Noderīgi! Izglītības iestāžu darbinieki, pieslēdzot Lattelecom Internetu vai Mājas komplektu, var saņemt 6 mēnešus Ls 10 atlaidi abonēšanas maksai! Pakalpojumu iespējams ierīkot vietās, kur tas tehniski iespējams. Uzzini vairāk www.lattelecom.lv vai zvani 177

23


modernās tehnoloģijas

Jaunumi Lattelecom veikalos Gribi vai negribi, bet tehnoloģijas ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Modernās ierīces ne tikai atvieglo darbu, padara mūsu ikdienu ērtāku un atpūtu – daudzveidīgāku, bet arī kalpo par svarīgu stila un dizaina elementu. Iesaka tehnoloģiju eksperts Reinis Zitmanis.

Philips 46PFL6806H/12

46 collu energotaupīgs LED televizors Visi zinām, cik daudz elektroenerģijas mājsaimniecība patērē gadā, kuplai ģimenei skatoties televizoru. Philips piedāvā energotaupīgu A++ klases LED televizoru. Tā tālvadības pults pat aprīkota ar saules baterijām. Turklāt arī šī televizora kvalitāte ir bez kompromisiem: košs attēls Full HD izšķirtspējā, 400 hercu frekvence, kas nodrošina ideālu attēla plūsmu bez ņirboņas.

Philips SE8881B/DE

Komunikāciju bāzes stacija Lielisks komunikāciju centrs modernam mājoklim vai uzņēmumam, sniedz iespēju saņemt un veikt gan fiksētos, gan mobilos zvanus. Iebūvēts skaļrunis nodrošina teicamu skaņas kvalitāti brīvroku režīmā. Diskrētā sarunā varat ņemt rokās bezvadu klausuli, kurā ir iebūvēts 2.4 collu krāsu TFT ekrāns. Bluetooth ļaus ierīcei pievienot divus mobilos tālruņus vienlaicīgi, veikt vai saņemt zvanus no tiem, pat ja tie atrodas uz galda vai somā. Philips stacija tos var arī uzlādēt.

Samsung UE-40D6500VSXXH

Papildiespējām bagāts 3D viedtelevizors Vārds “viedtelevizors” nespēj aprakstīt visu to izklaides funkciju klāstu, ko nodrošina mūsdienu Samsung Smart televizori, sniedzot iespēju patērēt ne tikai televīzijas, bet arī interneta vai ārējo datu nesēju saturu, turklāt 3D režīmā. Iebūvēts Skype ļauj veikt sarunas, interneta pārlūks – sērfot internetā.

24

Samsung BD-D6900

Blu-ray atskaņotājs padarīs tavu TV “gudrāku” Aparāts, kas jau esošajam televizoram dos mūsdienu viedtelevizora iespējas. Smart-hub risinājums ļaus piekļūt interneta pasaules saturam, piemēram, Samsung aplikācijām vai YouTube video. Atskaņotājam pieejams Wi-Fi pieslēgums. Ja televizoram nav digitālā TV uztvērēja, lieti noderēs atskaņotāja virszemes digitālās TV uztvērējs ar CI+ spraudni, kas ļauj skatīt digitālos TV kanālus bez papildu “kastītes”, caur USB pievienot ārējo cieto disku un saglabāt iemīļotos TV raidījumus atmiņā.

Samsung Galaxy Tab

10.1 collu Android planšetdators Galaxy Tab ar Android 3.1 Honeycomb ir viens no labākajiem Android planšetdatoru risinājumiem. 8.6 mm plāns, gana viegls, lai ņemtu līdzi ikdienas gaitās vai ceļojumā. Visi Google produktu – piemēram, Gmail, Google Maps, YouTube – lietotāji šeit jutīsies kā mājās, jo tie ir pamatkomplektācijā. Savukārt Polaris Office ļaus atvērt un rediģēt Word, Excel vai PowerPoint dokumentus. Galaxy Tab ir visai jaudīgs, aprīkots ar divkodolu 1 Ghz procesoru, tādēļ darbs ar to noritēs bez aizķeršanās.


Žurnāla lasītājiem – īpaši izdevīgas cenas Lattelecom veikalos Izgriez kuponu un nāc uz tuvāko Lattelecom veikalu Televizors Samsung TV 32”

Televizors Philips 22”

• LED tehnoloģija • Plaša savienojamība • Iebūvēts digitālās TV uztvērējs

• LED tehnoloģija • Izcila attēla kvalitāte • Moderns dizains

Standartcena

Standartcena

uzrādot kuponu Ls

Ls

239,-

199,-

uzrādot kuponu Ls

209,84

174,72

Ls

Kupons derīgs līdz 31.12.2011., kamēr prece ir veikalā

Philips radiotelefons CD 1802 ar divām klausulēm

Kupons derīgs līdz 31.12.2011., kamēr prece ir veikalā

Asus vai Samsung Netbook

• Ērts • Izcila skaņas kvalitāte • Lieliska mobilitāte

Standartcena

Standartcena

uzrādot kuponu

Ls

Ls

34,24

189,-

39,-

uzrādot kuponu Ls

• Mazs un ērts • Stilīgs • Gatavs darbam

Kupons derīgs līdz 31.12.2011., kamēr prece ir veikalā

165,94

Ls

Kupons derīgs līdz 31.12.2011., kamēr prece ir veikalā

Philips radiotelefons ID 9371

Planšetdators

Samsung Galaxy Tab

• Ultramoderns dizains • Izcila skaņas kvalitāte • Ērts un pārvietojams Standartcena

• Izcils dizains • Skārienjutīgs ekrāns • Jaudīgs

uzrādot kuponu Ls

Ls

359,-

uzrādot kuponu Ls

315,20

Kupons derīgs līdz 31.12.2011., kamēr prece ir veikalā

Rīgā

Standartcena

t/p Alfa, Brīvības gatvē 372, tel. 67555016 Brīvības ielā 33, tel. 67240352 t/c Origo, Stacijas laukumā 2, tel. 67226777 t/c Spice, otrajā stāvā, Lielirbes ielā 29, tel. 67626830

Ls

53,11

60,49

Kupons derīgs līdz 31.12.2011., kamēr prece ir veikalā

Daugavpilī Liepājā Valmierā Ventspilī

Rīgas ielā 9, tel. 65424699 Tirgoņu ielā 25, tel. 63483322 Rīgas ielā 9, tel. 64221177 Platajā ielā 8, tel. 63620415

BEZPROCENTU kredītu līdz 6 mēnešiem piedāvā LATEKO LĪZINGS. (Gada procentu likme (GPL) 0 %. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!) Pilna informācija un piedāvājuma nosacījumi Lattelecom veikalos pie pārdevējiem.

25


Для читателей журнала – особенно выгодные цены в магазинах Lattelecom! Вырежи купон и иди в ближайший магазин Lattelecom Радиотелефон Philips ID 9371

Планшетный компьютер

Samsung Galaxy Tab

• ультрасовременный дизайн • превосходное качество звука • удобный и переносной стандартная цена

• превосходный дизайн • сенсорный экран • высокая мощность

предъявив купон Ls

Ls

стандартная цена

359,-

предъявив купон Ls

315,20

Ls

Купон годен до 31.12.2011, или пока товар есть в наличии.

Радиотелефон Philips CD 1802 с двумя трубками

53,11

60,49

Купон годен до 31.12.2011, или пока товар есть в наличии.

Asus или Samsung Netbook

• удобный • превосходное качество звука • говори из любого места в доме

стандартная цена

предъявив купон

Ls

Ls

34,24

стандартная цена

39,-

189,-

предъявив купон Ls

• маленький и удобный • стильный • готов к работе

Купон годен до 31.12.2011, или пока товар есть в наличии.

Телевизор Samsung TV 32”

165,94

Ls

Купон годен до 31.12.2011, или пока товар есть в наличии.

Телевизор Philips 22”

• LED-технология • превосходное качество изображения • современный дизайн

• LED-технология • широкие возможности подключения • встроенный дигитальный T-приемник

стандартная цена

предъявив купон Ls

Ls

стандартная цена

239,-

199,-

предъявив купон Ls

209,84

Купон годен до 31.12.2011, или пока товар есть в наличии.

В Риге т/ц Альфа, Бривибас гатве, 372, тел. 67555016 ул. Бривибас, 33, тел. 67240352 т/ц Origo Стацияс лаукумс, 2, тел. 67226777 т/ц Spice, 2 этаж, ул. Лиелирбес, 29, тел. 67626830

174,72

Ls

Купон годен до 31.12.2011, или пока товар есть в наличии.

В Даугавпилсе В Лиепае В Валмиере В Вентспилсе

ул. Ригас, 9, тел. 65424699 ул. Тиргоню, 25, тел. 63483322 ул. Ригас, 9, тел. 64221177 ул. Плата, 8, тел. 63620415

LATEKO LĪZINGS предлагает БЕСПРОЦЕНТНЫЙ кредит до 6 месяцев. (Годовая процентная ставка 0%. Бери в долг ответственно, оценив свои возможности погасить ссуду!) Полная информация и предложения у продавцов в магазинах Lattelecom

23


современные технологии

Новинки в магазинах Lattelecom Хочешь не хочешь, а технологии – неотъемлемая часть нашей жизни. Современные приборы не только облегчают работу, делают быт удобнее, а отдых разнообразнее, – это еще и важный элемент дизайна. Советует эксперт по технологиям Рейнис Зитманис

Philips 46PFL6806H/12 46-дюймовый энергосберегающий LED телевизор Всем известно, сколько электроэнергии расходуется в год при просмотре телевизора всей семьей. Philips предлагает энергосберегающий LED телевизор класса A++. У пульта даже есть солнечная батарея. Бескомпромиссное качество: яркое изображение в разрешении Full HD, частота 400 герц обеспечивает идеальную картинку без ряби.

Philips SE8881B/DE Базовая коммуникационная станция Коммуникационный центр для современного дома и офиса дает возможность делать как фиксированные, так и мобильные звонки. Встроенный микрофон гарантирует прекрасный звук в режиме hands-free. При приватном разговоре можно взять беспроводную трубку с 2.4-дюймовым цветным TFT экраном. Bluetooth позволит подсоединить к прибору два мобильных и говорить по ним, даже если они на столе или в сумке. Станция Philips может также их подзарядить.

Samsung BD-D6900 Проигрыватель Blu-ray сделает твой ТВ более «умным» Аппарат, который даст телевизору возможности современного интеллектуального ТВ. Решение Smart-hub даст возможность доступа, например, к аппликациям Samsung или видео на YouTube. Проигрывателю доступно Wi-Fi подключение. Если у телевизора нет цифрового ТВ-приемника, пригодится наземный цифровой ТВ-приемник с CI+, что позволяет смотреть цифровые каналы без дополнительной «коробочки», подсоединять жесткий диск через USB и сохранять программы.

Samsung Galaxy Tab Samsung UE-40D6500VSXXH Интеллектуальный телевизор 3D богат дополнительными возможностями Слово «интеллектуальный» не может описать все функции современных ТВ Samsung Smart. Это возможность использования не только телевизионного содержание, но и Интернета, и данных с внешних носителей в режиме 3D. Встроенный Skype позволит говорить, а поисковая программа – гулять в Интернете.

22

10.1 дюймовый планшетный компьютер Android Galaxy Tab с Android 3.1 Honeycomb – одно из лучших решений планшетников Android. Толщина в 8.6 мм, легкий. Его можно брать с собой везде. Все пользователи продуктов Google – например, Gmail, Google Maps, YouTube – здесь будут чувствовать себя как дома, так как эти продукты есть в основной комплектации. А Polaris Office даст возможность работать с документами Word, Excel или PowerPoint. Galaxy Tab очень мощный, у него двухядерный процессор в 1 ГГц, поэтому работа на нем будет быстрой.


общество

Приходи в ближайший магазин Lattelecom! см.(адреса стр. 19) Компьютер поможет сениору: ✔удобно и без платы за услугу оплачивать счета; ✔бесплатно знакомиться с актуальными новостями в различных порталах; ✔бесплатно связываться с близкими и друзьями; ✔найти единомышленников и обмениваться информацией; ✔найти любую информацию о своем хобби (цветоводство, кулинария, животные, книги, культурные мероприятия).

Лилия Паэгле,

руководитель Второго дома Общества пенсионеров и инвалидов Мадлиены и участница обучения Нам всем было очень интересно! Как тем, кто ни разу не пользовался компьютером, так и тем, кто уже освоил азы работы на нем. По окончании обучения преподавателя долго не отпускали, так как у многих были индивидуальные вопросы, например, как оплачивать тот или иной счет в банке. Скуки не заметила ни на одном лице.

Выполнимая миссия в латвийских школax

L

attelecom – один из основателей Выполнимой миссии: инициативы национального масштаба, целью которой является привлечение в школы молодых, талантливых выпускников вузов с лидерскими качествами, которые могли бы привнести в учебный процесс творческий и современный подход. Этого результата можно добиться, в том числе всесторонне используя информационные и коммуникационные технологии. Lattelecom уже четвертый год дарит молодым преподавателям компьютеры, а школам – проекторы. На данный момент подарки от Lattelecom уже получили 58 учителей из 35 школ. «Уверен, что сегодняшний вклад в образовательный процесс для нас – работодателей и Латвийского государства – вернется сполна, потому что это долгосрочный вклад в наше будущее и будущее государства, который не потеряет свою ценность», – считает председатель правления

Lattelecom Юрис Гулбис. Преподаватели Выполнимой миссии – те, кто умеет связать изучаемый на уроке материал с реальной жизнью, может расширить кругозор учеников и заинтересовать их в изучении конкретных предметов. Это доказал и совместный проект Lattelecom и Выполнимой миссии – «Технологии для жизни»: школьники конструировали из бытовых предметов телевизионные антенны. В прошлом году эта тема была очень актуальна, так как на территории Латвии завершился переход с аналогового вещания на цифровое, который осуществлял Lattelecom. «Образование – ценность, однако учебный материал не должен быть сухим и сугубо теоретическим. Каждый из нас из личного опыта знает, что лучше всего в памяти остается именно то, что ты познал на практике», – указывает Ю. Гулбис. Чтобы сделать учебный процесс более интересным, Lattelecom предложил организовать

Зане Олина, директор Выполнимой миссии

Я испытываю глубокое удовлетворение от того, что такие предприятия, как Lattelecom, в долгосрочной перспективе готовы вносить свой вклад в осуществление учебного процесса в школах. Приглашаем и другие предприятия активнее выражать свой заказ школам, формулируя требования к навыкам и знаниям, которые необходимы выпускникам школ, и поддерживать школы в достижении этих целей.

Месяц технологий, во время которого школьники на уроках физики закрепляли свои знания на практике, создавая телевизионные антенны.

Полезно! Работники образовательных учреждений при подключении Интернета Lattelecom или Домашнего комплекта могут получить скидку 10 Ls на абонентную плату на 6 месяцев! Узнай больше на www.lattelecom.lv или звони 177

Услугу можно установить в местах, где это технически возможно.

21


общество

И дедушка осваивает компьютер! Ведущая латвийская компания, предоставляющая электронные услуги, Lattelecom свою миссию видит в побуждении людей знакомиться с новыми технологиями и осваивать их, поэтому уже третий год предприятие реализует проект социальной ответственности Подключись, Латвия! Его цель – способствовать освоению населением компьютера и Интернета, показывать преимущества, которые дает использование современных технологий в быту, и снижать уровень социальной отчужденности, особенно часто встречающейся среди людей старшего поколения. В этом году в рамках программы Подключись, Латвия! компания Lattelecom осуществляет обширный проект обучения сениоров. В классе мобильных компьютеров Балтийской компьютерной академии профессиональные преподаватели обучают пенсионеров теоретическим и практическим азам работы с компьютером и Интернетом. С весны, когда началось обучение, бес-

Вия Карклиня,

платные компьютерные курсы посетили более 1500 латвийских сениоров. В общей сложности в 50 различных местах Латвии было организовано 140 групп обучения. Из-за большого числа заинтересованных в некоторых районах компания Lattelecom организовала по три группы и более. Проект закончился в канун государственных праздников. Выполнив простой компьютерный тест и показав приобретенные навыки, 15 участников проекта в порядке лотереи получили в подарок от Lattelecom компьютеры с пожеланием использовать современные технологии, чтобы сделать свой быт более интересным и насыщенным.

представитель Общества пенсионеров Мадоны В городской библиотеке у компьютеров среди молодежи все чаще можно встретить сениоров, поэтому курсы, где преподают компьютерную грамоту, необходимы. Хотя я уже училась раньше работать на компьютере, с большим интересом слушала лектора и научилась многим новым вещам. Использование Интернета также облегчает каждодневную работу Общества пенсионеров. Например, при организации экскурсий не нужно обзванивать десятки музеев, а можно быстро найти информацию о времени работы, входной плате, уточнив по телефону только необходимые нюансы. Работа на компьютере также помогает привести в порядок официальные документы Общества – правильно написать, оформить, чтобы не тратить время на исправления и уточнения.

20 20

Анита Базоне,

Полезно ✔ В любой публичной библиотеке Латвии у каждого есть возможность бесплатно пользоваться компьютером и получить консультацию библиотекаря. ✔ Если у тебя уже есть компьютер,

но ты пока не очень хорошо умеешь на нем работать, воспользуйся услугами бесплатной виртуальной компьютерной школы Lattelecom Учись сам – ее можно найти на домашней странице www.piesledzieslatvija.lv.

✔ Интересную информацию ищи на интернет-сайте, специально созданном для сениоров, www.senioriem.lv. ✔ Если хочешь приобрести ком-

пьютер и подключить Интернет, интересуйся в Lattelecom, позвонив по телефону обслуживания клиентов 177 (звонок в сети Lattelecom бесплатный), или в одном из центров обслуживания – магазине Lattelecom (список смотри на стр. 19).

секретарь Общества пенсионеров Кегумского края У нас был фантастический преподаватель, который понял специфику аудитории и смог нам все объяснить и показать. Самое большое достижение – побудить человека сесть за компьютер. Достижением можно назвать также и то, что люди собрались вместе, нашли общие темы для разговора, познакомились и, в конце концов, получили полезные знания. Отрадно видеть 70-летнего господина с глазами, горящими от возможности узнать и понять, как это все работает! Отношения преподавателей, организаторов и самих участников доказали, что в Латвии все не так плохо, как это часто подается. Люди такие отзывчивые!

Роберт Жилинский,

руководитель Общества пенсионеров Илуксте Внимательно слушая и параллельно думая, освоить использование Интернета на курсах можно было достаточно хорошо. Однако, если новые навыки регулярно не применять, все придется начинать сначала. Надеюсь, что Интернет станет доступнее и для сениоров в сельской местности, тогда полученные во время обучения знания можно будет закреплять и дополнять.


обслуживание клиентов Узнай больше и закажи услуги www.lattelecom.lv

177

Демонстрационные залы услуг Lattelecom

Лимбажи

Валмиера Цесис

Роя Вентспилс

Смилтене

Талси

Гулбене

Мадона Кулдига

Айзпуте

Кандава Тукумс

Рига

Skrunda

Сигулда Резекне

Елгава

Салдус

Лиепая

Алуксне

Екабпилс

Айзкраукле

Адрес

Услуга

Бауска

ул. Слимницас, 9, 2 этаж

Цесис

ул. Раунас, 13, 2 этаж

Добеле

ул. Заля, 12а, 1 этаж

Гулбене

ул. Ригас, 24, 2 этаж

Елгава

ул. Паста, 28, 1 этаж

Екабпилс ул. Яуна, 16, 1 этаж

Кулдига

ул. Елгавас, 65, 2 этаж

Лимбажи ул. Паста, 3, 2 этаж

Бауска

Добеле

Город

Краслава Даугавпилс

Центры обслуживания клиентов и магазины Lattelecom Город

Адрес

Рига

ул. Лиелирбес, 29, ТЦ Spice, 2 этаж

Услуга ■

Рига

ул. Бривибас, 33

Рига

Стацияс лаукумс, 2, ТЦ Origo, 2 этаж

Рига

ул. Бривибас, 372, ТЦ Alfa

Резекне

аллея Атбривошанас, 94а, 1 этаж

Салдус

ул. Кулдигас, 4а, подвальное помещение

Талси

ул. Лиела, 6, 1 этаж

Тукумс

ул. Пилс, 22, 1 этаж

Лимбажи

ĒRA RADIOPRECES, SIA

ул. Ригас, 3

■ ■ ■ ■ ■ ■

Мадона

KVARCS, SIA

ул. Ригас, 11a

Резекне

KVARCS, SIA

ул. Дарза, 10

■ ■

Рига

TELEKOM SERVISS, SIA

Бривибас гатве, 224/3

■ ■ ■ ■ ■

Рига

UNISAT, SIA

ул. Кална, 2

Даугавпилс ул. Ригас, 9, ТЦ Solo

Роя

RGU IK

ул. Страута, 6-15

Лиепая

ул. Тиргоню, 25

Роя

ул. Вароню, 3

Валмиера

ул. Ригас, 9

Rojas Elektronikas serviss, SIA

Вентспилс

ул. Плата, 8

Сигулда

KAMMA, SIA

ул. Л. Паэглес, 3

■ ■ ■

Сигулда

Siguldas Būvmeistars, ул. Галес, 23a A/S

■ ■ ■

Салдус

Garants BPTS, SIA

Магазины партнеров Lattelecom Город

Предприятие

Адрес

Услуга

Айзкраукле AVC Plus, SIA

ул. Лачплеша, 2а

Айзпуте

GUTTA, SIA

ул. Елгавас, 19

Алуксне

EET VIDZEME, SIA

ул. Блауманя, 3

■ ■ ■ ■ ■

Алуксне

GAIŠAIS EKRĀNS

ул. Латгалес, 8a

Бауска

FALKORS, SIA

ул. Плудоня, 7

■ ■

Бауска

IVETA, SIA

ул. Дарза 14a

■ ■ ■ ■ ■

Цесис

REMSAT, IK

бульвар Узварас 4 ■

Цесис

MDJ, SIA

“Piebalgas 85”, волость Вайвес, Цесисский район

Цесис

Elektrons SIA

■ ■

■ ■

ул. Ленчу, 19

Елгава

ITIKA, SIA

ул. Католю, 1a

■ ■

Кандава

ABI3, SIA

ул. Абавас, 2

Кулдига

PC KONSULTANTS, SIA

Краслава ItSeven, IK ■ ■ ■ ■

■ ■

■ ■ ■

ул. Ригас, 1

■ ■

Смилтене DATNE, SIA

ул. Даугавас, 1a

Смилтене TCA, SIA

Базницас лаукумс, ■ ■ 8a

Скрунда

ŠĶĒPEĻI, Z/S

ул. Салдус, 2

■ ■ ■

Талси

KOMTE, SIA

ул. Эзера, 2

■ ■ ■

Талси

AIVI, SIA

ул. Кр. Валдемара, ■ 128

Тукумс

Demo.lv

Катринас лаукумс, 1 ■

■ ■

по всей Латвии

■ ■ ■

по всей Латвии

■ ■

по всей Латвии

■ ■ ■

■ ■ ■

по всей Латвии

■ ■

по всей Латвии

■ ■ ■

по всей Латвии

по всей Латвии

по всей Латвии

■ ■ ■ ■ ■ ■

ул. Студенту, 15

по всей Латвии

■ ■ ■ ■

по всей Латвии

ул. Райня, 2

Заявка на услугу Испытание услуги Продажа декодеров Наземного TV Продажа Стартового пакета Наземного TV

Продажа карт предварительной оплаты Наземного TV Продажа восстановительных кодов Наземного TV Продажа кодов Wi-Fi Оплата счетов

19


обслуживание клиентов

Хорошее обслуживание становится все важнее Исследования Lattelecom и ежедневная работа предприятия свидетельствуют о том, что сервис, предоставляемый клиентам, – один из наиболее важных аспектов наряду с ценой и качеством услуг. Поэтому компания Lattelecom, которая является одним из крупнейших предприятий по предоставлению услуг населению в Латвии, старается стать лучшим из них. Чтобы этого достичь, мы начали проводить регулярные опросы населения с просьбой оценить качество предоставляемых нами услуг. Опрашиваем клиентов и после устранения какой-либо неполадки, давая возможность им самим поднять уровень стандарта услуг. В настоящий момент Lattelecom – единственное предприятие в Латвии, использующее такой прогрессивный подход к оценке.

Что говорят клиенты про Lattelecom «Хочется сказать спасибо! Сегодня, как и было оговорено, к нам пришел ваш сотрудник и подключил все, как мы договорились. Спасибо за отношение – ваш коллега собрал все провода и заложил под плинтус (не знаю, входит ли это в его обязанности), а также помог передвинуть шкаф. В любом случае – впечатление самое позитивное. Желаю продолжать в том же духе!» «Добрый вечер! Хочу выразить признательность оператору Виктору и техническому работнику Гвидо за превосходно сделанную работу. Давно не встречала такого отношения, понимания и помощи. Классные парни, спасибо им!»

18

Знаешь ли ты? ✔ Телефон клиентского сервиса 177 в месяц отвечает на 150 000 - 200 000 звонков. ✔ Lattelecom предоставляет услу-

ги как минимум каждому второму латвийскому домохозяйству. Керли Габрилович,

коммерческий директор Lattelecom Только в разговоре с клиентом, спросив, что ему нравится, а что – нет, мы можем узнать о проблемах и повысить уровень услуг. Первые опросы клиентов свидетельствуют, что они приятно удивлены тем, что предприятие интересуется их мнением. Lattelecom является крупнейшей в Балтии службой технической поддержки в пользовании клиентов. Если случаются ошибки, мы охотно выслушиваем критику, для того чтобы улучшить качество предоставляемых услуг и сделать их еще более удобными в использовании. Мы стараемся, чтобы у клиентов было ощущение, что они находятся в надежных руках, – даже если что-то случится, им будут обеспечены лучшее обслуживание и техническая поддержка, чтобы все наладить. Предлагаем: если тебе не понравилось наше обслуживание, расскажи нам – и мы это исправим. А если тебе понравилось – расскажи другим.

✔ Какой-либо услугой телевидения Lattelecom пользуется каждое четвертое домохозяйство.

Мой Lattelecom Предлагаем использовать удобную среду самообслуживания Мой Lattelecom (www.manslattelecom.lv) где можно следить за своими счетами и услугами, а также оплачивать счета. Здесь ты также можешь обновить данные о себе – электронную почту, контактный телефон, чтобы в случае необходимости мы могли связаться с тобой.

Если хочешь сэкономить ✔ подав заявку на любую услугу в Интернете, получишь скидку 5 Ls за первый счет; ✔ подав заявку на автоматическую оплату счетов или получая счет по электронной почте, не будешь платить 1 Ls за счет на бумаге (также спасешь чью-то руку от отрубания);


современные технологии

Телевидение и телефон всегда с собой Карлис (24) – молодой и активный студент Рижского технического университета постоянно в движении. Работа, учеба, а хочется еще и повеселиться с друзьями! Как не выпасть из информационного поля, когда одновременно нужно учиться, работать и находить время для отдыха? К счастью, современные технологии позволяют отправлять и принимать электронные письма и за пределами офиса, а игру команды ДИНАМО РИГА вечером можно посмотреть, даже если рядом нет телевизора.

7:00

Доброе утро! Начинаю день с большой кружки кофе. Хочется пробежать глазами актуальные латвийские и зарубежные новости, поэтому мой каждодневный утренний ритуал – новостные порталы apollo.lv и bbc.co.uk, а необходимую порцию юмора я получаю на портале reddit.com. В квартире я установил беспроводной Интернет (Wi-Fi), что позволяет мне захватить с собой лэптоп на кухню, тогда как постоянное интернет-подключение находится в гостиной.

8:30

Сегодня лекции с самого утра. К счастью, РТУ – современный университет. И бесплатный Wi-Fi обеспечен и там. Через свой iPhone могу проверить почту, зайти в социальные сети и на другие порталы, когда хочу. В университете всегда переключаюсь на Wi-Fi, чтобы не тратиться на мобильный Интернет.

13:00

Перерыв на обед. Если желание поработать на компьютере и посидеть в Интернете так же сильно, как и голод, я посещаю кафе, где есть публичный Wi-Fi Lattelecom. У меня абонемент на месяц за 2,98 Ls, что дает мне возможность использовать 1000 пунктов Wi-Fi по всей Латвии. Сегодня после лекций у меня запланирована встреча, поэтому по пути я решил пообедать в кафе Birojnīcа, что в Berga Bazārs. Если после обеда останется время, подключусь к Интернет-телевидению. На National Geographic всегда есть, что посмотреть!

16:30

Я на работе. Когда у остальных рабочий день подходит к концу, мой только начинается. Я программист веб-страниц – график работы у меня гибкий, поэтому работу можно совмещать с учебой. В офисе также создана современная среда – в моем распоряжении портативный компьютер с подключенным беспроводным Интернетом. Если начинает одолевать усталость после долгого дня, отправляюсь выпить кофе и поработать на уютном диване в комнате отдыха.

20:00

С работы прямиком иду на ужин к друзьям. Они только что переехали и еще не подключили телевизор, поэтому я со своим портативным компьютером и Интернет-телевидением – почетный гость, так как сегодня играет ДИНАМО. Мобильность Интернет-телевидения оценена по достоинству: фактически его можно смотреть где угодно, если только есть Интернет и, конечно, компьютер.

23:30

Наконец я дома! Перед сном еще раз проверяю, что нового в Twitter. Теперь точно спать!

Знаешь ли ты? ✔ В 12% случаев пользователи

беспроводного Интернета подключаются к сети Wi-Fi в ванной (по данным опроса Lattelecom). ✔ 34% пользователей Wi-Fi подключили к нему 3 устройства и более. Чаще всего к Wi-Fi подсоединяют портативные компьютеры (86%), настольные компьютеры (34%), мобильные телефоны (25%) и интеллектуальные телефоны (15%). ✔ Сегодня в Латвии более 1000 пунктов Wi-Fi Lattelecom.

ет за Интернлами преде дома! за

i ент Wi-F Абонем ц я с е 8 Ls в м

2,9

.lv www.wifi

Заход www.l и на сайт attele и смот com.tv ри Инт беспла ернет T V тно в тестов течение о перио го да! 17


домашний телефон

Домашний телефон по-прежнему в моде

От почтового голубя до IP телефона

Во всем мире существует тенденция перехода на IP телефоны, так как они гарантируют более качественную связь, а их содержание дешевле. С виду IP телефон не отличается от обычного аппарата, отличие в технологии, позволяющей обеспечить большую функциоОн является коммуникационным центром, через котональность. Сейчас Lattelecom создает технорый проходит информация о жизни родственников, логическую платформу, которая в будущем друзей и «своих». даст клиентам возможность получать Разговоры по домашнему телефону особенно новейшие услуги и общаться с миром разприятны, так как в самых популярных комплектах личными способами, соединяя голосовую Знаешь ли ты ? (с интернетом и телевидением) разговоры в сети связь с интернет связью, что У домашнего телефона Lattelecom бесплатные – можно спокойно поболдает возможность выбора. Lattelecom ос обенно тать с родственниками и друзьями. Мы подсчитавыгодные тар ли, что в сети Lattelecom можно позвонить более ифы для В Латвии международн миллиону человек (домой и на работу), что делает ых звонков появились первые эту услугу еще удобней. даже на

Домашний телефон Lattelecom – первая и по-прежнему одна из самых используемых услуг предприятия.

2011

Преимущества домашнего телефона

Элмар Таннис, повар, вла-

делец сети пиццерий Lulu pica и ресторана Umami Домашний телефон – это попрежнему здорово! Часть моих близких проживает в Канаде – звонить за границу с домашнего телефона гораздо выгоднее. Дочка тоже много разговаривает по домашнему телефону с друзьями. Подростки вообще много говорят по телефону, и для родителей такой вариант однозначно выгоднее, чем мобильная связь.

зарубежный мобильный, на чиная от 0,10 Ls/мин .

мобильные телефоны

Анна (30), Лиепая Хотя мы с мамой живем недалеко друг от друга, наговориться от души можем по телефону – никакой спешки. У мамы также домашний телефон У Латвии телефонная связь Lattelecom, поэтому разговос большинством стран мира ры у нас бесплатные. Андра (46), Рига Работаю до семи вечера, поэтому не могу забирать своего девятилетнего сына из школы. Каждый день звоню на домашний стационарный телефон, чтобы удостовериться, что сын действительно благополучно добПервый в мире телефонный рался до дома.

1992 Первая э-почта в мире

1971 1940 Первая телефонная сеть

1882

разговор между изобретателем

Зане (23), телефона шотландцем Александром Грэмом Беллом Лиелварде иваюсь с и его помощником Томасом Когда я созван и, качесанди Ватсоном сестрой в Ирл хорошее, как ое ак т и яз тво св м. Ес ли подубудто мы рядо немного же мать, это да ично. сюрреалист Регина (5 0), Дайна (38), Лимбажи Р а зг о воры по Рига мо т Сын обсуждает с одноклас- сэ елефону такие д бильному кономит орогие! Ч т ь, сниками домашние задания по т елефон – звоню сыну на р обы абочий домашнему телефону. Хоть на получае т ся совер но беспл минутку отрывается от шенатно. сказать И, по правде компьютера! , удобнее .

1876 Почтовые голуби

300 г. до н.э. Папирусные письма, которые доставляли гонцы

2500 г. до н.э.

Закажи Домашний комплект Lattelecom

+ Стабильный интернет

16

11,

от Домашний телефон бесплатные звонки в сети Lattelecom

99

Ls/мес.

и говори с половиной жителей Латвии бесплатно!

Услугу можно установить в тех местах, где это технически возможно

Заходи на www.lattelecom.lv или звони 177


интернет

Преимущества подключения быстрого Интернета ✔ просмотр видео-

✔ быстрая загрузка

✔ качественный

✔ моментальная

✔ удобное

✔ видео-звонки

✔ качественное и

✔ быстрая загрузка

✔ наслаждение

файлов в высоком разрешении (HD) в режиме прямого соединения

фильмов

просмотр видео в прямом эфире

одновременное использование нескольких интернет-страниц без задержки

загрузка музыкальных, видео- и фотофайлов с You Tube, FaceBook, draugiem.lv и др.

непрерывное on-line наслаждение телевидением и радио

с неизменной передачей изображения и без искажения голоса

нескольких интернет-страниц, даже если на них сотни фотографий, flash или видеофайлов

Сейчас мобильные операторы предлагают очень дешевый мобильный Интернет. Какие преимущества у фиксированного Интернета?

нет-телевидения, одновременная загрузка нескольких объeмных файлов и т. д., то лучшим выбором будет более мощное интернет-подключение – оптический Интернет 100 Мбит/с или 200 Мбит/с.

Удобство и стабильность использования. Тем, кто испробовал скорость оптического Интернета, трудно перейти на другое подключение, которое постоянно «зависает» и долго «думает». Исследования показали, что из-за медленной работы Интернета можно потерять до недели рабочего времени в год. Оптическое подключение обычно выбирают люди, ценящие свое время. Мощный Интернет пошлет объемное за долю секунды, а медленному Интернету понадобится полминуты, а то и больше. Полноценный визуальный опыт может дать только мощный Интернет. Любого вида подключения оптического Интернета будет достаточно, чтобы обеспечить быстрый Интернет во всех компьютерах дома. Однако если планируются также абонирование интер-

Чем оптический Интернет Latelecom отличается от оптических подключений других операторов? Lattelecom обеспечивает уникальное подключение оптического Интернета до самых дверей квартиры, которое использует только конкретный клиент. Другие операторы создают свою сеть отдельно, проводя кабель только до соответствующего здания, дальше мощность этого кабеля распределяется между всеми пользователями этого дома. Если один кабель делят несколько пользователей оптического Интернета, его скорость значительно уменьшается. Это похоже на ситуацию с горячей водой на верхних этажах –

видеоиграми в режиме on-line

если соседи снизу интенсивно ее используют, жильцам наверху приходится испытывать некоторые неудобства. Недавно в квартире сделали ремонт, не хочется ничего ломать, перекрашивать и тянуть провода. Через месяц у меня закончится договор с предыдущим оператором, и я решил его не продлевать, так как наконец хочу провести оптический Интернет Lattelecom. Однако меня немного пугает этот процесс. Установка услуг Lattelecom проходит очень аккуратно – провода укрепляют и прячут под плинтус, поэтому даже после ремонта не надо беспокоиться о дырках в стене или испорченном интерьере. Также можно установить Wi-Fi рутер, распространяющий интернет-сигнал по всему дому, и тогда провода вообще не нужно будет тянуть.

Закажи Домашний комплект Lattelecom

19,

только Оптический Интернет до 20 Мбит/с

Интерактивное ТВ Oсновной пакет 35 каналов

Домашний телефон бесплатные звонки в сети Lattelecom

98

Ls/мес.

Услугу можно установить в местах, где это технически возможно. заходи на www.lattelecom.lv или звони 177

15


интернет

Оптический Интернет – как скоростное многополосное шоссе Ведущий латвийский поставщик интернет-услуг Lattelecom за последние три года создал значительную сеть оптического Интернета, и сейчас оптический интернет Lattelecom со скоростью до 500 Мбит/с (в VIP комплекте) доступен почти в половине домохозяйств по всей Латвии. В течении последних лет предлагаемая Lattelecom скорость Интернета увеличилась более чем в 9000 раз, если сравнивать первое предложенное клиентам подключение через дозвон (56 Кбит/с) с современным оптическим Интернетом (500 Мбит/с). Образно выражаясь, несколько лет назад это была узкая тропинка в лесу, а сейчас – скоростное многополосное шоссе.

Лимбажи Валмиера

Саулкрасты

Алуксне

Цесис

Вентспилс Талси

Балви

Гулбене Юрмала

Кулдига

Рига

Сигулда Резекне

Тукумс

Лудза

Екабпилс

Елгава Айзкраукле

Салдус

Бауска

Лиепая

Добеле Даугавпилс Доступен оптический Интернет Lattelecom

оптичес Хочешь тернет? кий Ин уй возИспольз коллекть можнос заявки. тивной 177 Звони

Инна Белятич из Озолниеки Когда я поняла, что наконец хочу навести порядок у себя дома – подключить надежный и качественный Интернет, – изучила разные возможности. Сначала оптический Интернет Lattelecom у нас не был доступен, так как обустройство сети в нашем поселке не предусматривалось, однако чего только не может достичь предприимчивый человек? Взяла инициативу в свои руки, узнала желания соседей и подала коллективную заявку. В Lattelecom ее рассмотрели, одобрили проект, и в результате мы получили самый быстрый Интернет в Латвии! Подписаться на проект очень легко, процесс идет быстро, а сотрудники идут навстречу. Приятно, что после окончания работ все приведено в порядок, окружающая среда выглядит так же, как и в начале. Советую не быть пассивными, идти и делать, чтобы потом наслаждаться плодами своего труда и инициативы!

14

Подкл оптиче ючи с Интер кий дешев нет www.la ле на tteleco m.lv

Каспар Брантс из Риги Я не живу в Риге постоянно, в столицу частично переехал из-за учебы. В рижской квартире ранее подключил Домашний комплект Lattelecom, однако неожиданно получил предложение подключиться к оптической сети, к тому же за меньшую плату, чем за прежнее подключение. Конечно, не думая ни минуты, я согласился. Не мог даже представить, что оптический Интернет так облегчает быт! Больше не надо ждать часами, чтобы скачать какой-то файл, не нужно по полминуты, чтобы открывать каждую фотографию в социальных сетях. Если мне необходимо скачать большие файлы, теперь всегда записываю их на диск, чтобы потом этот процесс можно было осуществить в моей рижской квартире через «оптику», а не дома, где «оптика» пока не доступна. В авиации есть выражение «Для безопасного полета необходимы хотя бы две вещи из трех – скорость, высота и мозги». Если скорость можно получить не напрягаясь, глупо этого не сделать.

Хочешь оптический Интернет? Проголосуй за свой дом на http://optika. lattelecom.lv/

Анрий Ява из Огре

Пользуюсь Интернетом каждый день – не только работа, но и отдых, и хобби связаны с электронным миром. Имеющееся интернет-подключение меня не устраивало, так как скорость не поспевала ни за моими потребностями, ни за требованиями современных технологий. Уже давно мечтал об оптическом Интернете Lattelecom. Рассказы друзей – счастливых обладателей «оптики» – породили уверенность, что это самый доступный и самый быстрый Интернет, который на сегодняшний день можно подключить в Латвии. Поэтому одной из главных страниц, которые я регулярно посещаю, стал сайт оптического Интернета Lattelecom – optika.lattelecom.lv. На нем я проголосовал за подключении оптического Интернета в моем доме. Регулярно слежу за статусом создания сети в надежде, что и на моей улице скоро будет праздник и к нам придут мастера из Lattelecom, чтобы провести оптический кабель.


телевидение

Как для малышей, так и для школьников 1 год-8 лет На каналах

Мультфильм Анджелина-балерина (Angelina Ballerina) – на канале JimJam каждый день в 19:30, 21:05 и 22:10. Рассказ об энергичной мышке Анджелине – прекрасной танцовщице, всегда готовой к новым па и приключениям.

В Видеопрокате

Культовый мультфильм для мальчиков Тачки-2 (Cars 2)

Молния МакКуин и его верный друг Мэтр отправились на самые престижные в мире автогонки, где они, сами того не замечая, впутываются в шпионский заговор.

Мультфильм Волшебное The Magic Roundabout)

Kристине Вирсните,

приключение (Sprung,

мама Амелии (3 г.)

У нас дома нет телевизора, а фильмы и передачи иногда смотрим в Интернете. Хотя я слежу, что смотрит мой ребенок, не считаю, что детей нужно изолировать от мира. С Амелией мы смотрим добрые, милые мультики. Если родители позволяют ребенку смотреть ТВ сюжеты с насилием, это нужно с ребенком обсуждать.

Любящий сладости щенок Дуглас с друзьями отправляется в опасное путешествие, чтобы остановить своего притеснителя – злого волшебника Зибада.

8-13 лет На каналах

Мультфильм Приключения Джимми Нейтрона – на канале Nickelodeon по рабочим дням в 16:05 и 23:10.

Рассказ о десятилетнем гении Джимми, который со своими отчаянными изобретениями попадает в гущу невероятных приключений и неприятностей.

В Видеопрокате

Семейный фильм Элвин и бурундуки - 2 (Alvin and Chipmunks 2)

Непревзойденное трио бурундуков отправляется в школу и приобретает новых соперников – обаятельных девочек-бурундуков, которые так же хотят стать известными певицами.

Фильм Артур и минипуты (Arthur and the Invisibles)

Блокировка каналов На Интер-

Десятилетний Артур решает спасти дедушкин дом от сноса и в поисках спрятанных сокровищ попадает в страну невидимых человечков.

активном TВ можно заблокировать нежелательные каналы!

13-16 лет На каналах

Сериал для мальчишек Зик и Лютер (Zeke & Luther) – на канале Disney XD по рабочим дням в 14:15 и 17:30. Два лучших друга хотят стать самыми известными скейтбордистами в мире и всегда готовы к новым приключениям.

В Видеопрокате

Фильм для всей семьи о радости танца Слава (Fame)

Великолепный мюзикл об учениках нью-йоркской художественной школы, чья величайшая мечта – стать профессиональными музыкантами, и их пути к намеченной цели.

Фантастика Мост в Терабитию (Bridge to Terabithia)

Несмотря на некоторые различия: он беден – она богата, он деревенский мальчишка, а она городская девочка, Джесс и Лесли становятся лучшими друзьями и вместе попадают в мистический мир, полный приключений. Там они встречают великанов, троллей и других сказочных существ.

Интерактивное TВ Lattelecom

Детский пакет

1

Ls

92 , мес.

9 кaналов Доступен в дополнение к Основному пакету

13


телевидение

Знаешь ли ты?

Как подстроить телевидение под свои желания и образ жизни? Используй дополнительные интерактивные возможности Lattelecom ТВ! Услуга доступна: Интерактивное телевидение Наземное телевидение Интернет-телевидение

Зная заранее, что не сможешь посмотреть новости LNT или любимый сериал, запиши их и смотри позже. ТВ записи

У тебя больше никогда не возникнет ощущения, что ты забыл что-то важное, так как всегда сможешь перемотать на начало программы или сериала. В начало программы

Можешь создать свой ТОП каналов, расположив их в нужном порядке. Это же проще, чем запоминать номера каналов?! Мои каналы

Нет необходимости то и дело посматривать на часы – для самых важных передач используй функцию напоминания. Напоминание

Ничего нельзя пропустить! Вечерние новости можешь посмотреть с утра, а фильм пятничного вечера – после обеда в воскресенье. Архив передач Просматривая фильм из Видеопроката, теперь можешь успеть заварить большую чашку чая. Нужно только нажать на Паузу. Закладка

Можешь не беспокоиться за не подходящее для детей содержание – доступ к каналам можно контролировать. Блокировка каналов

Кино не выходя из Можешь изучать дома – ты можешь взять иностранные языки, напрокат новейшие просматривая передафильмы, не покидая чи на языке оригинала уютный диван. и выбрав субтитры на латышском или русВидеопрокат Наслаждайся эффектом Можешь забыть о газеском языке. присутствия на спортах и журналах, которые Выбор языка тивных мероприятиях, пропадают в самый Наконец ты можешь неподходящий момент, – смотреть сериалы на концертах известных музыкантов, а также живописТВ программа на экране зарубежных каналах ными пейзажами с такой твоего телевизора. и прямые спортивные Очень удобно! трансляции на понятном четкостью, что хочется протянуть руку, чтобы тебе языке. Понравится ТВ программа прикоснуться. даже бабушке! Пакет каналов HD Выбор языка

Покупай код Наземного TВ

20 каналов

за 3,93 Ls в мес.

Смотри Интерактивное TВ на всех домашних телевизорах за одну абонентную плату! Не останься на праздники без любимых программ, фильмов и шоу. Покупай на lattelecom.lv или в местах продажи – см. стр. 19

12

Аренда дополнительного ТВ-декодера – 1 Ls в месяц

Ознакомься с условиями и закажи по телефону 177 или на www.lattelecom.lv Услугу можно установить в тех местах, где это технически возможно


телевидение 2011 / 2012 Ближайшие события в мировом спорте!

До 26 февраля

О латвийском спорте и наших на мировых аренах Sportacentrs.com TV – канал об актуальных событиях в латвийском спорте, который можно смотреть только на телевидении Lattelecom, открыл свой первый сезон. Каждый месяц канал предлагает более 50 часов прямых трансляций с латвийских спортивных мероприятий.

Фото: f64

На 411 канале Интерактивного телевидения Lattelecom весь сезон – турниры Латвийской и Балтийской баскетбольных лиг, а также борьба БК Вентспилс за Кубок вызова FIBA. 24 часа в сутки на канале: ✔ спортивные новости, ✔ интервью, ✔ прямые трансляции соревнований и их повтор. «Это уникально – 95% содержания данного спортивного канала это созданные в Латвии сюжеты и передачи. Больше всего внимания мы уделяем домашним чемпиоТеперь и оставшиеся в Латвии друзья и родственники смогут болеть за нас в прямом эфире. Это помогает серьезнее настроиться на предстоящую игру.

Янис Стрелниекс, капитан команды БК Вентспилс

Пос ле всех домашних игр команды Динамо Рига смотри пресс-конференции в прямом эфире.

натам», – рассказывает Янис Цирулис, руководитель проекта Sportacentrs.com TV. Сезон Латвийской баскетбольной лиги идет полным ходом. В Балтийской баскетбольной лиге в этом году Латвию представляют два клуба – БК Вентспилс и Лиепайские львы. Канал Sportacentrs.com покажет все домашние игры «наших». Не останутся обделенными и поклонники хоккея. Весь сезон Sportacentrs.com будет следить за достижениями Лиепайского металлурга, транслируя домашние игры открытого чемпионата Белоруссии.

продолжение сезона КХЛ, в марте – игры play off.

13 сентября – 7 декабря первый

этап футбольной Лиги чемпионов, 14 февраля – 14 марта второй этап.

17 октября – 21 декабря первый

этап баскетбольной Евролиги. Будет играть и команда

Бильбао Bizkaia, членом которой является наш Янис Блумс.

28 ноября – 26 февраля

Кубок мира по бобслею, который закончит-

ся чемпионатом мира по бобслею.

Важно то, что зрители канала Sportacentrs.com TV смогут как наблюдать за схватками баскетболистов, так и побывать за кулисами большого спорта.

25 марта – 1 апреля

Чемпионат мира по фигурному катанию.

22 октября – 18 марта

Кубок мира по горным лыжам.

Напоминание Установи Напоминание, и ты не опоздаешь к началу игры

Эдгар Шнепс, генеральный секретарь Латвийского баскетбольного общества

Интерактивное TВ Lattelecom

1

Спортивный пакет Ls

92 , мес.

6 каналов Доступен в дополнение к Основному пакету

11


телевидение

National Geographic и Discovery – открытия продолжаются! Несокрушимые (The Indes-

Для каналов x Fo life, Fox Crime и National Geographic на Lattelecom ТВ можно выбрать русский язык аудиосопровождения

tructibles) – серия передач, которая стартует на канале в ноябре, представляет собой эпизоды ужасающих ситуаций, граничащих со смертью: не открылся парашют, поезд несется прямо навстречу... О том, как люди чудесным образом остаются в живых, рассказывает удивительно реалистичная реконструкция событий с использованием компьютерной графики. С 1 ноября по вторникам в 22:00

Чудеса инженерии (Big, Bigger, Biggest) – программа об

эволюции инженерной мысли и технологий, о том, как они помогли создать эпохальные сооружения – стадионы, корабли, летательные аппараты, башни и соборы. Третий сезон начнется в декабре.

улов (Deadly Catch) рассказывает о группе рыбаков, которые отправляются на ловлю крабов в самую северную часть нашей планеты – Берингово море. Приключения – их стезя, крабы – их улов, а миллион долларов – их вознаграждение. Капитанов-ветеранов приглашают 36-летний Скотт Кембелл и 28-летний Элиот Нис. Оказывается, что самые сильные шторма бушуют в самих людях. По пятницам в 16:30 на Discovery Channel

Марис Олте,

естествовед Смертельный улов на канале Discovery – это одна из передач, которую я, если оказываюсь рядом с телевизором, не могу пропустить. Мне кажется важным заложить в раздутое эго современного человека мысль, что от полной уверенности в том, что все под контролем, до больших неприятностей – один шаг. Канал Discovery дает нам эту возможность, причем невероятно оптимистичным образом.

Передача Смертельный

Программу Сенсационное опровержение (Bang Goes the Theory) ведут Даллас Кембелл и Джем Стенфилд. В

ночном небе мы видим миллионы звезд. Но смотрит ли с них кто-то на нас – Даллас пробует найти ответ в эпизоде Уравнение Дрейка: в поисках жизни. Тогда как Джем в эпизоде Эксплозии: как мы сотрясли мир изучает бомбы, взрывы и ударные волны. По четвергам в 18:40 на Discovery Science

Триумф дизайна (Victory by Design) увлекает в царство классики транспорта – от коллекционных автомобилей до поездов, кораблей и самолетов, ставших краеугольными камнями технологической революции. Режиссер получившего множество наград цикла передач – автор документального и художественного кино Тони Мэйлем; ведет программу бывший гонщик Ален де Кадене. В каждой серии рассматриваются самые известные автомобильные бренды, в том числе Maserati, Alfa Romeo, Aston Martin, Porsche, Ferrari, Jaguar, Ford, Lotus, Corvette. По четвергам в 21:05 на Discovery World Передача

Анита Брауна,

журналист, журнал Ir Авторы фильмов телеканала National Geographic являются великолепными рассказчиками вне зависимости от того, о чем идет речь – об обитателях пустыни, работе полицейских на Аляске или о том, как функционирует танк. Их повествование заставляет голову работать, а видеокадры – это живописные картины. Наслаждение для сердца и ума!

Каналы HD Насладись National Geographic HD и Discovery HD Showcase в HD качестве!

1

Интерактивное TВ Lattelecom Научно-популярный пакет Ls 7 каналов Доступен в дополнение к Основному пакету

10 10

92 , мес.


телевидение Возьми фильм напрокат, не выходя из дома!

Два не похожих друг на друга адвоката, проводящие массу времени в поисках красавиц, которых можно уложить в постель

Зак из Спасенных звонком стал адвокатом Кто не помнит Зака из Спасенных звонком – актера Брекина Мейера! В сериале Франклин и Баш они с Марком-Полом Госселааром играют двух веселых адвокатов.

предвидеть. Встретившись на съемках сериала Франклин и Баш, Брекин Мейер и Марк-Пол Госселаар уже были сложившимися актерами, между которыми воцарилась настоящая гармония. «Это не мы придумали, этого нет в сценарии. Нам просто повезло!» – говорит один из создателей сериала Кевин Фоллс. Персонаж Мейера Джеред Франклин и герой Госселаара Стивен Баш – низкооплачиВ 90-е годы 20-го века, ваемые адвокаты, прокогда создавался сериал водящие массу времени «Франклин и Спасенные звонком, Брев поисках красавиц, коБаш» на канале кину Мейеру было всего торых можно уложить в Sony Entertainment 14-15 лет, Марку-Полу постель. Они обращают Госселаару не намного Television с понедельника на себя внимание рукобольше. После Спасенных водителя фирмы Стентопо четверг в 22:50 звонком Госселаар покана Инфельда (Малкольм на Наземном и зал себя как серьезный Макдауэлл). Он берет их Интерактивном TВ актер в сериале Полиция на работу, не на шутку Нью-Йорка. В то время как разозлив остальных, сеLattelecom Мейер зарекомендовал рьезных работников. себя в комедиях положе«Они абсолютно разные. ний Внутри Шварца и Замужем за Келли. Это не орущие в зале суда придурки. Это Однако то, что они так хорошо сработа- только один орущий придурок, и это я», – ются друг с другом, невозможно было смеется Брекин Мейер.

✔ В Видеопрокате Интерактивного TВ Lattelecom более 600 фильмов на любой вкус ✔ Чтобы взять фильм напрокат, тебе необходим PIN-код – комбинация из четырех последних цифр услуги Интерактивное TВ, ее можно найти: • в графе приложения к договору Номер услуги; • в счете за услуги, предоставляемые Lattelecom.

✔ Цена фильма в прокате начиная с 0,87 Ls на 24 часа «Хорошо, что не было никакого эгоцентризма, – характеризует он съемочный процесс. – Если кому-то казалось, что что-то подходит к какой-то сцене – шутка или нечто другое, – прекрасно! Этот сериал должен Закладка быть Поставь на паузу весевзятый в прокат лым». фильм и завари кружку чая

Карнавальная ночь

Амели / Amelie

Реальная любовь/ Love Actually

Новогодняя музыкальная комедия, дебют Эльдара Рязанова, автора самого популярного русского новогоднего фильма Ирония судьбы или С легким паром. Комизм новогодней ночи в случившихся во время встречи Нового года в Доме культуры недоразумениях.

Сказка для взрослых о парижской официантке Амели, которая может влиять на судьбы людей. Развлекательное и стильное кино, авторы которого играют с кадром, сюжетом, героями, а также с романтическим открыточным Парижем. Каждый, как и Амели, может совершить чудо, особенно – во имя любви.

Классика рождественского кино. В этом фильме переплелись жизни восьми лондонцев, чьи мечты сбываются в предвкушении Рождества. Забытый всеми рокер создает рождественский хит, премьер-министр Англии находит свою любовь…

1957 год. Режиссер Эльдар Рязанов. В ролях: Людмила Гурченко, Игорь Ильинский, Сергей Филиппов.

2001 год. Режиссер ЖанПьер Жене. В ролях: Одри Тоту, Матье Кассовиц.

2003 год. Режиссер Ричард Кертис. В ролях: Бил Найи, Колин Ферт, Хью Грант, Эмма Томпсон.

9


телевидение

Д

Джулианна Маргулис:

«Я не карьеристка» За миллионы миль от Алисии Флоррик, главной героини Хорошей жены, – так можно охарактеризовать актрису Джулианну Маргулис.

Фильмы для семейного Рождества в Видеопрокате Интерактивного TВ Lattelecom выбирает кинокритик Дита Риетума 8

жена» Сериал «Хорошая на канале l Universal Channe м ка ни ль де не по по ом и в 20:00 на Наземн TВ м Интерактивно Lattelecom

Лавка чудес (Mr. Magorium’s Wonder Emporium, 2007) Обладательница премии «Оскар» Натали Портман и Дастин Хоффман в фильме о магазинчике игрушек господина Магориума. Отпраздновав свой 243-й день рождения, он готов расстаться с бизнесом, однако магазинчик должен продолжать работать. В роли своей преемницы он видит девушку Молли, которой работа в волшебной лавке возвращает веру в себя.

жулианна Маргулис известна телезрителям по сериалам Скорая помощь и Клан Сопрано. В Хорошей жене она настоящая львица, которая после долгих лет брака, подобно Хиллари Клинтон, выдержавшей удар от драматического сексуального скандала Билла Клинтона, мужественно переживает самый унизительный момент в своей жизни и даже использует его для нового рывка в карьере. Дотошный адвокат, Маргулис из Хорошей жены в реальной жизни солнечная, открытая, смеющаяся женщина с сияющими глазами. Недавно вышедшая замуж, любимая и любящая, с рождением ребенка она поняла, что карьера – это не главное. На съемочной площадке она по-прежнему работает так интенсивно, что могла бы обеспечить энергией какую-нибудь небольшую страну, однако в перерывах все равно смеется как ненормальная; больше не принимает участия в актерских вечеринках, а спешит домой, к малышу. Своего мужа, Кейта Либертала, Джулианна встретила за пределами звездной актерской тусовки – на вечеринке по случаю дня рождения в нью-йоркском ресторане Raoul's. «Он был таким представительным, что я приняла его за актера или модель, – вспоминает Джулианна. – Я спросила его прямо: «Послушай, ты мне кажешься милым, но, прости, чем ты занимаешься? Я уже прошла через все это и ничего не имею против актеров, но они меня не интересуют». Кейт ответил: «Вот и славно – я адвокат». Прежние отношения Джулианны с актерами потерпели фиаско, и во время празднования своего 35-летия она решила, что может быть одна. Незадолго до ее 40-летия встреча с Либерталом изменила все. В одном из интервью Джулианна рассказывает, что на шестом месяце беременности столкнулась на Бродвее с двумя друзьями-актерами: «Они мне показались такими сияющими и сногсшибательными – настоящий Голливуд! Они сразу стали перечислять фильмы, в которых снимались. Однако я могла думать только о маленьком человечке внутри меня. Хотелось надеяться, что никогда не стану такой, как они». «Боже, я бы не смогла!» – ответила Маргулис на вопрос, осталась бы она с мужем после сексуального скандала, как это сделала ее героиня Алисия. Потом задумалась на мгновение: она никогда не была в подобной ситуации, а людям свойственно ошибаться, так же, впрочем, как и прощать. Главное – делать то, что важно для тебя, а не для других. Как говорил Полоний в Гамлете, «но главное: будь верен сам себе»? «Да, – смеется Маргулис. – Как сказал бы буддист, «идя по улице, улыб нись незнакомцу; он улыбнется следующему Выбор языка Изучай иностранпрохоженые языки – смотри му – и улица сериалы на языке наполнится оригинала с LV/RU улыбкасубтитрами ми!»

Крупная рыба (Big Fish, 2003) Работы мастера кинофантазий, автора фильмов Бэтмен, Чарли и шоколадная фабрика, Алиса в стране чудес и других – режиссера Тима Бертона – это своего рода сказки, ослепительные и мудрые. Таков и его фильм Крупная рыба о взрослом сыне, пытающемся раскрыть тайны отца.

Август Раш (August Rush, 2007) Эмоциональный рассказ о талантливом мальчике, верящем в сказки и силу музыки. Живущий в детском доме мальчик верит и в то, что родители оставили его случайно и однажды они снова будут вместе. Великолепный актерский состав – молодая голливудская звезда Фредди Хаймор и популярный артист Робин Уильямс.


телевидение Русская кино классика на расстоянии пульта от телевизора!

Видеопрокат на расстоянии

Видеопрокат Lattelecom ТВ пополнился великолепной телевизионного пульта коллекцией русской киноклассики – более 70 фильмов. Среди них нет случайных работ, все эти картины прошли испытание временем, многие из них приобрели статус культовых. Выбирает кинокритик Дита Риетума. Служебный роман Фильм режиссера Эльдара Рязанова о невзрачном служащем, чьи чувства к деспотичной начальнице становятся поворотным пунктом в жизни обоих. Выдающийся актерский дуэт Алисы Фрейндлих и Андрея Мягкова, а также мастерская режиссура создали одну из лучших русских романтических комедий, покоряющую своими характерами и выверенностью деталей. Этот фильм неповторим, что подтверждает также провал снятого недавно в России ремейка Служебного романа.

Москва слезам не верит Судьбы трех подруг с ранней юности до зрелости в московском мегаполисе, их надежды, мечты и компромиссы. Все это легло в основу фильма режиссера Владимира Меньшова, который получил как всенародную любовь (в год выхода картины на экран ее посмотрели 84 миллиона зрителей), так и премию Американской Киноакадемии Оскар. Великолепное актерское трио – Вера Алентова, Ирина Муравьева и Раиса Рязанова – обеспечивает этому фильму как вкус истинной жизни, так и мелодраматизм.

Что ты знаешь о русском кино?

ПО ВЕРТИКАЛИ

1. ... и коготь (англ. Tooth and Claw) – эпизод британского научно-фантастического телесериала Доктор Кто. Впервые показан в 2006 г. 2. Художественный фильм Василия Шукшина по одноименной повести ... красная. 3. Ночной ... (2004) – российский художественный фильм режиссера Тимура Бекмамбетова по роману Сергея Лукьяненко. 4. Художественный фильм Андрея Кончаловского ... о влюбленных. 5. Крылатое выражение из фильма Кавказская пленница: ..., спортсменка и просто красавица! 6. Киноповесть Бориса Дурова ... Зацепиных (1977). 7. Тот, на ком, по мнению героя А. Миронова из фильма Берегись автомобиля!, надо жениться. 11. Драма, снятая Андреем Тарковским в 1972 году по мотивам одноименного романа польского писателя-фантаста Станислава Лема. 13. Ругательство во многих фильмах – ... побери! 16. Популярный фразеологизм Ни ..., ни мясо. 19. Улица в Риге, где сняты эпизоды фильмов Старомодная комедия,

2

8

3

4

5

9

6

7

10 11

12

15

13

16

14

17

18

19 21

20

22

23

25

24

26

28

27 29

31

30

32

34

35

33

36

37

40 42

43

47

38

39

41 44

45

48

46

49

Семнадцать мгновений весны, Шерлок Холмс и др. 20. Актер (1928–2009), Макс Отто фон Штирлиц, князь Андрей Болконский, Кандинский и др. 22. Шахматная фигура, которую украл Остап Бендер в фильме 12 стульев. 24. Подземный транспорт, место действия многих фильмов. 26. Комедия кинорежиссера Георгия Данелия, снятая в 1975 году. Лидер проката 1975 года. 28. Мастер тостов в фильме Особенности русской охоты – ... Иволгин (Алексей Булдаков). 29. Восток – дело ... – цитата из фильма Белое солнце пустыни. 30. Роль Нонны Мордюковой в фильме Эьдара Рязанова Вокзал для двоих – дядя .... 35. Наемный работник в сельском хозяйстве. 37. Павел Иванович ... – казацкий полковник, гетман Войска Запорожского на Правобережной Украине, участник восстания Богдана Хмельницкого. 39. Развлекательная программа на советском телевидении с участием эстрадных исполнителей и почетных гостей Голубой .... 40. Воспроизведение объекта, информация о нем или его описание. 41. Время года, в котором только 17 мгновений. 44. Неглубокое место в реке или ручье, по которому можно пересечь их пешком, верхом или на автомобилях. 46. Однолетнее травянистое растение, пряность; составная часть абсента. Ответы. ПО ГОРИЗОНТАЛИ | 8. Алла. 9. Обод. 10. Комедия. 12. Климова. 13. Пасть. 14. Овод. 15. Орган. 17. Особам. 18. Маляр. 21. Оболтус. 23. Грелки. 24. Маис. 25. Адмирал. 27. Гадость. 31. Федя. 32. Леонов. 33. Боровик. 34. Верба. 36. Мяукать. 38. Роман. 42. Гафт. 43. Бабье. 45. Тревога. 47. Папанов. 48. Хрен. 49. Ежик. ПО ВЕРТИКАЛИ | 1. Клык. 2. Калина. 3. Дозор. 4. Романс. 5. Комсомолка. 6. Семья. 7. Сирота. 11. Солярис. 13. Побери. 16. Рыба. 19. Яуниела. 20. Тихонов. 22. Ладья. 24. Метро. 26. Афоня. 28. генерал. 29. Тонкое. 30. Миша. 35. Батрак. 37. Тетеря. 39. Огонёк. 40. Образ. 41. Весна. 44. Брод. 46. Анис.

ПО ГОРИЗОНТАЛИ

8. Главная героиня фильма Женщина, которая поет (имя). 9. Наружная часть колеса в виде обруча, обычно обтянутого шиной. 10. Художественный фильм 1978 года, экранизация одноименной пьесы А. Арбузова Старомодная .... 12. Актриса, исполняющая роль Евгении Щеголевой в 12-серийном телевизионном фильме Синдром дракона совместного производства России и Украины (2011). 13. .. порву, моргалы выколю! – угроза Доцента в фильме Джентельмены удачи. 14. Советский фильм 1980 года по роману Э. Войнич. 15. Музыкальный инструмент. 17. Вход только высоким ... . 18. Выражение на ЧМ по хоккею–2009 вратаря Ильи Брызгалова: Я и ..., и плотник. 21. Глупый человек, болван, бездельник – слово, которым в фильме Ирония судьбы или С легким паром! Надя обозвала Женю Лукашина. 23. Устройства для отопления. 24. Кукуруза сахарная или ... 25. Пароход, на борту которого проходили съемки художественного фильма Дамы приглашают кавалеров (1980) – ... Нахимов. 27. Попруярное выражение из фильма Ирония судьбы или С легким паром! – Какая ... эта ваша заливная рыба! 31. Надо, ..., надо! говорит Шурик в фильме Леонида Гайдая Операция „Ы“ и другие приключения Шурика (1965). 32. Выдающийся российский актер театра и кино (1926–94), озвучивавший Винни-Пуха. 33. (1960–2000) – известный российский журналист, в качестве президента возглавлял издательский холдинг Совершенно секретно. 34. Одно из названий дерева ива. 36. Произносить кошкам свойственные звуки. 38. Служебный ... – комедийная мелодрама режиссера Эльдара Рязанова. 42. Российский актер театра и кино (р. 1935), лакей Брассет в фильме Здравствуйте, я ваша тетя! по мотивам пьесы Брэндона Томаса Тетка Чарли. 43. Пьеса американского драматурга Айвана Менчелла ... лето. 45. Пьеса латышского драматурга Гунара Приеде Учебная ... . 47. Актер, который в фильме Бриллиантовая рука произнес легендарную фразу Куй железо не отходя от кассы! 48. Ботанический термин, многозначное русское слово. 49. Легендарный мультфильм Юрия Норштейна ... в тумане.

1

Бриллиантовая рука Одна из самых популярных русских комедий всех времен, которую уже в год ее создания (1969) посмотрели 70 миллионов зрителей. Их число, скорее всего, уже утроилось. Приключенческая комедия о Семене Горбункове, который отправляется в турпоездку в Стамбул, ломает там руку и, сам того не ведая, связывается с мошенниками и роковой блондинкой, не потеряла ни грамма своей привлекательности и остроумия. Простодушный и наивный Семен Юрия Никулина, обманщик Андрея Миронова и соблазнительница Светланы Светличной давно уже стали культовыми персонажами.

7


телевидение Жизнь в формате списка Forbes пора переосмыслить

Новые каналы

Креативный продюсер Comedy Club Production Гарик Мартиросян в своем интервью чихает на гламурные страсти и погоню за деньгами российских богачей.

(Печатается в сокращении из журнала Женские секреты)

Похоже, что мировой финансовый кризис скоро может пережить вторую волну. Как юморист вы можете увидеть в этом положительные стороны? Люди наконец начали понимать, что ежедневная погоня за прибылью бессмысленна: жизнь не такая длинная, молодость не такая долгая. Оптимизм, дружба, любовь – вне кризисов. Дай бог, чтобы кризис поскорее закончился, но зато все страны получат хороший урок – деньги в нашей жизни имеют не такое уж большое значение. Они заканчиваются, а все остальное – нет. По профессии вы психотерапевт. Знаете, что сейчас требует лечения в юмористическом контексте? Конечно! В Москве и других крупных городах огромное внимание уделяется так называемому гламурному образу жизни, богатству, а не сущности явлений и людей. И те, кто не понимает, что мы с первого дня изгаляемся над этим на канале ТНТ в шоу Comedy Club и скетчкоме Наша Russia, просто слепы. Мы, волей-неволей став в глазах общественности частью шоу-бизнеса, продолжаем высмеивать пафосные тусовки, новоявленные медийные лица… Мы стараемся дать понять, что жизнь в формате списка Forbes нужно переосмыслить.

подготовили для Рублевки, не скромничаем и не пугаемся мультимиллионеров. Это им импонирует, потому что в повседневной жизни, как правило, их окружают раболепствующие и угодливые люди. Как-то вы назвали Comedy Club современным аналогом передачи Вокруг смеха. Но советских зрителей объединяли бытовое однообразие и общие поводы для сарказма. Сложно ли сейчас объединить такую разную – классово, сознательно, интеллектуально – публику? И ставите ли вы такую цель – объединять? Конечно же, ставим! Несмотря на внешнюю мишуру, жизнь продолжается в том же духе, что и в 70-80-е, – вокруг однообразные музыкальные коллективы, глупая реклама, плохие фильмы, рутинная работа... А Comedy Club и Наша Russia, как и Вокруг смеха, развлекают, отвлекают и поднимают настроение. Мы обыгрываем реальную жизнь, а когда ты разрушаешь табу, происходит психическая и эмоциональная разгрузка. Вас не смущает, что многие ваши шутки ниже пояса?

Вы время от времени выступаете в одном из элитарнейших российских поселков – на Рублевке. Насколько та публика ментально отличается от обычной, российской? Ничем не отличается, кроме высокого уровня благополучия. А когда мы выходим на сцену, нули в их заработках для нас исчезают. И говорим мы со сцены не то, что специально

Чушь! Да, кто-то из наших резидентов играет на низменных чувствах, но кто-то читает совершенно чистые по содержанию литературные монологи или показывает музыкальные миниатюры. Мы не навязываем свои вкусы, а тем, кто полагает, что мы опускаемся до уровня зрителей, возражу: я не считаю зрителей дураками. Если Comedy Club и Наша Russia находятся на одном с ними уровне, на одной волне, то для нас это великое счастье. Даже если при этом, по мнению кого-то из критиков, мы «опустились». Юмор – это не картина Ван Гога или симфония Бетховена. Юмор – это сиюминутное состояние души…

Только на Comedy TV 24 часа в сутки доступны лучшие российские юмористические программы об обществе, политике, путешествиях, больших и маленьких звездах. Comedy TV облегчает жизнь. Больше не нужно читать тв-програмы и штудировать интернет на предмет: «Во скока Камеди?» Всегда, все время, круглые сутки – все проекты Comedy Club Production, невошедшее, смешное и очень смешное. Это эксклюзивные рассказы о том, что происходит за кадром, и о жизни звезд Comedy Club запределами съёмочной площадки. Расширяя круг программ, Comedy TV показывает передачи Comedy Club, Наша Russia, Comedy Woman, Убойной ночи, Смех без правил, Убойная Лига, Бешенл Джеографик, Шоу Ньюs. Только Интерактивное TV Lattelecom предлагает канал Российского телевидения, который 24 часа в сутки 7 дней в неделю будет показывать лучшие российские сериалы на любой вкус. Лирические комедии и приключенческие фильмы, драмы и боевики, исторические хроники и остросюжетные детективы. В видеотеке канала названия более 22 сериалов, и список постоянно пополняется. Наконец и латвийские зрители смогут смотреть не только российские сериалы последних лет, ставшие хитами, но и новейшие сериалы. Каналы доступны в тестовом режиме.

Мои каналы Создай свой ТОП каналов, расположив их в удобном для тебя порядке

Интерактивное TВ Lattelecom

Российский пакет 12 каналов Доступен в дополнение к Основному пакету

6

1

Ls

92 , мес.


телевидение 29 ноября в 20:00 на канале Fox Life стартует уже восьмой сезон сериала Отчаянные домохозяйки! На американском телевидении показ новых серий начался нынешней осенью, так что в Латвии новый сезон откроется как никогда быстро.

TV запись

Отчаянные домохозяйки

© Desperate Housewives S8- ABC Studio

Запиши серию и смотри, когда хочешь!

набирают обороты С

ериал, автором сценария которого является Марк Все причастные к нему несут бремя вины. Черри, рассказывает о событиях, происходящих в Сьюзан отдаляется от друзей и семьи, Габвымышленном американском городке Фэйрвью. би пытается помочь Карлосу, которого муЖизнь проживающих на улице Вистерия-Лейн женщин чает совесть. Тем временем Линетт и Том показана с необычной точки зрения – в интерпретации борются за сохранение брака, и Линетт под их погибшей соседки. Женщин обуревают семейные тяжестью совершенного преступления все проблемы, они постоянно сталкиваются с загадками, труднее принимать верные решения. Бри преступлениями и мистификациями, скрывающимися также должна быть начеку со своим новым за дверьми кажущихся идеальными домов возлюбленным – детекпредместья. Сериал Отчаянныедомохозяйки тивом Чаком Вансом. В завоевал несметное количество призов это время в предместье награды «Золотой Глобус»: в номинациях появляется новый доСериал «Отчаянные Лучший телeвизионный сериал – мюзикл или мовладелец – симпале комедия и Лучшая женская роль в мюзикле тяга Бен Фолкнер, кодомохозяйки» на кана м ка ни ор вт или комедии, которая в 2005 году досталась торый сразу вызывает по e Lif x Fo Тери Хетчер, а в 2006 году – Фелисити интерес другой дамы – в 20:00 на Наземном и Хаффмен. Ставки последнего сезона сериала Рене. Интерактивном TВ Отчаянные домохозяйки высоки как никогда. Жительниц улицы Lattelecom Убийство злого отчима Габби, которое соВистерия-Лейн ждут вершил Карлос и которое скрывают Бри и новые загадки и отЛинетт, имеет далекоидущие последствия. кровения…

Интерактивное TВ Lattelecom

Пакет фильмов

1

Ls

6 каналов

92 , мес.

Доступен в дополнение к Основному пакету

Наземное TВ Lattelecom

Пакет фильмов и развлечений Ls

8 каналов

2

22 , мес.

Доступен в дополнение к Экономичному пакету

5


телевидение Смотри Lattelecom ТВ зимой! Топ 3 сериалов 1

Отчаянные домохозяйки (8-й сезон)

на канале Fox Life

с 29 ноября по вторникам в 20:00

Сериал, новый сезон которого стартовал на телеэкранах США 25 сентября, впечатляет актерским составом. В главных ролях: Тэри Хетчер, Фелисити Хаффмен, Марсия Кросс и Ева Лонгория. Повествование ведется от лица покончившей жизнь самоубийством героини, сыгранной Брендой Стронг, – Мэри Элис Янг, которая время от времени появляется на экране в чьих-то воспоминаниях и снах.

Сэкономь

50

% Начни марафон лучших передач Интерактивного TВ! Научнопопулярный пакет

Подробнее о сериале читай на странице 5.

2

7 каналов

Хорошая жена на канале Universal Channel

1

92 , мес.

Ls

по понедельникам в 20:00

Джулианнa Маргулис в роли Алисии Флоррик мужественно берет на себя ответственность за семью и возвращается на работу после того, как ее муж Питер (Крис Нот), замешанный в секс-скандале и обвиненный в коррупции, попадает в тюрьму. Пытаясь забыть о предательстве мужа и о пережитом унижении, Алисия начинает все сначала, возвращаясь к карьере адвоката. Она устраивается младшим сотрудником в престижное чикагское юридическое бюро.

Пакет фильмов 6 каналов

1

92 , мес.

Ls

Подробнее о сериале читай на странице 8.

3

Франклин и Баш на канале Sony Entertainment Television

Российский пакет

с понедельника по четверг в 22:50

Два находчивых адвоката, короли вечеринок Питер Баш (МаркПол Госселаар) и Джеред Франклин (Брекин Мейер) берутся наладить бизнес в малоизвестном адвокатском бюро. Мятежники от юриспруденции продолжают практиковать свой вольнодумный стиль в залах суда, ведя пеструю жизнь в мире корпоративных законов.

12 каналов

1

Ls

92 , мес.

Подробнее о сериале читай на странице 9.

Детский пакет

Топ 3 передач 1

Выжить любой ценой на канале Discovery Channel по понедельникам в 21:05

9 каналов

Британский альпинист и искатель приключений Беар Гриллс путешествует по всему свету, демонстрируя важнейшие навыки для выживания в экстремальных условиях. Беар Гриллс попадает в самые немыслимые ситуации, рискуя своим здоровьем и не раз оказываясь на волосок от смерти. В Аризоне он покажет, как выжить на 260 000 квадратных километров раскаленной пустыни и в горах, на Борнео спустится по веревке в опасные джунгли.

2

Званый ужин на канале РЕН-ТВ

6 каналов

по будням в 19:55

8 каналов

Топ-модель по-американски (3-й сезон) на канале Sony Entertainment Television

ного клуба ДИНАМО РИГА на канале LTV7

Первый этап баскетбольной Евролиги на канале Viasat Sport Baltic 17 октября – 21 декабря

Впервые в истории Евролиги в трех разных клубах будут играть три латвийца: в составе испанского клуба Bizkaia Bilbao Basket – Янис Блумс, в составе словенского Union Olimpija – Давис Бертанс и испанского Unicaja – Кристап Валтерс.

4

1

Ls

92 , мес.

Международный пакет 10 каналов

Сезон КХЛ 2011/2012 на канале KHL и игры хоккей-

Четвертый сезон рижского ДИНАМО в КХЛ. Kоманда, которая может привлечь широкую зрительскую аудиторию как на саму игру, так и к экранам телевизоров.

3

92 , мес.

с пятницы по воскресенье в 21:55

Спортивный топ 3

2

1

Ls

Музыкальный пакет

Участницы третьего сезона отправились в столицу Японии – Токио. Победительница получила контракт с агентством Ford Models, приглашение сняться для разворота журнала ELLE и контракт на 100 000 долларов с косметической фирмой CoverGirl. Смотри, что победительница получит в этом сезоне!

1

92 , мес.

Спортивный пакет

Каждую неделю пятеро участников Званого ужина отправляются в гости друг к другу. Хозяин или хозяйка вечера готовят три блюда. Попробовав их, гости высказывают свои мнения и выставляют хозяину оценки по 100-балльной шкале. В конце недели определяется победитель, который получает главный приз передачи. Победитель Званого ужина не только хороший кулинар, но и самый гостеприимный хозяин.

3

1

Ls

Кубок мира по бобслею на канале LTV7 28 ноября – 26 февраля

Сборная Латвии продолжает обновлять свой состав с целью создания конкурентоспособной команды к Олимпийским играм 2014 года в Сочи.

6

92 , мес.

13

Все 7 пакетов Ls

Ls

1

Ls

44 , мес.

55 , мес.

Минимальный срок абонирования – 1 месяц. Тематические пакеты доступны только в дополнение к Основному пакету.


Содержание телевидение

Юрис Гулбис, председатель правления Lattelecom

Добрый день! Я часто напоминаю своим коллегам, что наш работодатель – клиент! Своим выбором телевидения Lattelecom, Интернета Lattelecom или домашнего телефона наши клиенты каждый день «принимают» нас «на работу». Поэтому хочу каждому из вас – настоящим и будущим клиентам – сказать: «Спасибо!» Могу вас заверить – команда Lattelecom работает каждый день, чтобы Латвия могла гордиться самым быстрым Интернетом в Европе, чтобы у зрителей Телевидения Lattelecom на экране было самое разнообразное и качественное содержание и чтобы вы – наши клиенты – получали наилучшее обслуживание. В сложившейся экономической ситуации, когда люди больше времени проводят дома с семьей, особое значение приобретают услуги, предоставляющие возможность доступа к информации, развлечениям и отдыху дома, поэтому Lattelecom желает стать вашим союзником в мире технологий.

4

Сериалы и передачи – ТОП 3 зимнего сезона

5

Новый сезон Отчаянных домохозяек на канале Fox Life

6

Интервью с Гариком Мартиросяном из Comedy club

7

Коллекция русских кинофильмов – на расстоянии пульта

8

Хорошая жена завоевывает популярность

9

Зак из Спасенных звонком стал адвокатом

10

National Geographic и Discovery – открытия продолжаются

11

О латвийском спорте и наших на мировых аренах. Важнейшие события в мире спорта

12

Опоздал на передачу? Перемотай на начало! Подстрой телевидение к своим желаниям и образу жизни

13

Фильмы и мультики для малышей и школьников

интернет 14

Проверь, доступен ли в твоем городе оптический Интернет?

15

Какое интернет–подключение выбрать?

домашний телефон 16

Кому Элмар Таннис звонит с домашнего телефона?

16

От почтового голубя до IP телефонии

современные технологии 17

Как посмотреть игру Динамо, если рядом нет телевизора? Телевидение и Интернет всегда с собой

24

Умный телевизор, планшетный компьютер и базовая коммуникационная станция. Новинки в магазинах Lattelecom

обслуживание клиентов 18

Хорошее обслуживание становится все более важным

19

Закажи услуги Lattelecom по всей Латвии

общество 22

И дедушка осваивает компьютер!

23

Сэкономь! Только читателям журнала – скидочные купоны для выгодных покупок в магазинах Lattelecom.

Издатель: Lattelecom ООО, ул. Дзирнаву, 105, Рига, LV-1011

3


Pasaule ienak tavas majas (Lattelecom ziema)  

Pasaule ienak tavas majas (Lattelecom ziema)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you