Page 1

Birliğin Sesi www.kucukcekmeceaskb.com

Mart- Nisan 2016 | Sayı:09 | 7.50 TL

ŞAMPİYON ATAKENT GELİŞİM! 5. VETERANLARDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU

Efsane Yönetici ABDURRAHİM ALBAYRAK Ünlü Teknik Direktör GİRAY BULAK

TESİSLEŞEN KULÜP BAŞARILI OLUR

TEMEL KARADENİZ SPORDA DA LİDERİZ!


2


SGK ve ÖZEL SİGORTALAR İLE TÜM BRANŞLARIMIZLA SEFAKÖY SULTAN MURAT CADDESİNDE HİZMETİNİZDEYİZ... KATARAKT EXCIMER LASER GLOKOM (GÖZ TANSİYONU) ŞAŞILIK ve ÇOCUK GÖZ SAĞLIĞI RETİNA (DİYABET HASTALIĞI) OKÜLOPLASTİ (GÖZ ESTETİĞİ)

NÖROOFTALMOLOJİ KORNEA KONTAK LENS UVEA OKÜLER ONKOLOJİ

3


16

GENEL KURUL Kulüpler birliğimizin genel kurulu yapıldı

ÖZEL RÖPORTAJ BJK 2. BAŞKANI Ahmet NUR ÇEBİ

14 konferans

08

Hentbol Konferansı büyük ilgi topladı haber 10 VETERANLAR ŞOV YAPTI

5. kez düzenlenen turnuvanın şampiyonu belli oldu

özel röportaj Giray bulak Ünlü teknik adamdan çarpıcı açıklamalar

06

dosya ŞAMPİYON GALATASARAY

III.Miniminikler Turnuvası’nda şampiyon belli oldu

4

50


İÇİNDEKİLER röportaj

30

TEMEL KARADENİZ Belediye Başkanımız dergimize çok önemli açıklamalarda bulundu

56

söyleşi 32

ABDURRAHİM ALBAYRAK

YILMAZ VURAL

Efsane yöneticiden iddialı açıklamalar

58

Spor söyleşileri serisinin konuğu usta teknik adam YILMAZ VURAL idi

turnuva

ŞAMPİYON ATAKENT

BAŞARI BİÇİYORLAR

Minikler turnuvası kupası sahibini buldu

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Okur Basketbol Akademi, emeklerinin karşılığını görüyor

Tasarım Ekibi

Recep KELMENT Yayın Yönetmeni

Seyit BEL

BİRLİĞİN SESİ DERGİSİ

imtiyaz sahibi Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Adına

Seymen GENÇTÜRK

Haber Müdürü

Cemal KENAR Yayın Kurulu

Tahsin ÖZGÜL Salih ÇETİN İbrahim ŞAKİROĞLU Haber Merkezi

Yılmaz AKTEPE

40

Yayın Türü

yerel süreli 2 ayda bir yayınlanır

www.burakyilmaz.com.tr Kreatif Direktör

Burak YILMAZ Proje Koordinatörü

Safiye EKMEKÇİOĞLU Metin Yazarı

Mürüvvet KURT Fotoğraf Editörü

Atakan SÜLER Grafik Tasarım

Batuhan H. ÖZMEN

Birliğin Sesi Dergisi hakkında görüşlerinizi birliğinsesidergisi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Baskı Tesisi YEK Matbacılık Tesisleri

MASSİT 4. Cd. No:122 Bağcılar - İstanbul

Atakent Mah. 3 Etap 4.Cadde No:39 Halkalı Etap Stadı K.Çekmece/İstanbul +90 212 426 71 61

5


VARKEN

GERİSİNİ DÜŞÜNMEYİN

www.yekmatbaa.com 6

YEK MATBAACILIK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 100. Yl Mahallesi MAS-SİT Matbaaclar Sitesi 4. Cadde No:122 Bağclar - İSTANBUL Tel. : 0 212 430 50 00 - 01 - Faks : 0 212 430 50 02


Başkan’dan YENİDEN MERHABA! Ekip olarak uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle birlikte olmanın haklı gururu ve mutluluğu ile karşınızdayız. Geride kalan süre içerisinde gerek ilçemizde, gerek il bazında gerek ulusal mecrada kazanılan başarılar, kendi imkanlarımız ve belediyemizin destekleri ile hayata geçen yatırımlar, tüm imkansızlıklara ve zorluklara göğüs gererek var oluş mücadelesi veren amatör spor branşlarımız, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin başarı serüvenleri, ülkemizin güzide kulüplerinde yöneticilik yapan büyüklerimiz ve tabi ki bizlere en büyük desteği her zaman ve her şartta sunan Küçükçekmece Belediye Başkanı’mızın hem derneğimiz, hem spor kulüplerimiz hemde gençlerimiz için ışık tutacak bilgi ve görüşlerini, sizlerden gelen geri bildirimler ve öneriler doğrultusunda haber niteliği taşıyan önemli gelişmeleri sizler için büyük bir hassasiyet ve ekip çalışması ile yeniden harmanladık. Tüm bunların yanı sıra Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğimizin içinde bulunduğu ve öncülük ederek yaygınlaştırdığı faaliyetler, gelenekselleşmiş turnuvalarımız, mutluluktan yüzümüzü güldüren haberlerimiz de bu dopdolu sayıda sizlerle birlikte olacak. Öncelikli dileğimiz 2016 yılının, geçmişimizde ulusal olarak yaşadığımız tüm sıkıntıları unutturacak kadar çoşkulu, birlik ve beraberlik içerisinde, istikrarlı başarılarımızın daim olacağı, sporcu gençlerimizin ulusal ve uluslar arası alanlarda isimlerinden başarı ile söz ettireceği, amatör kulüplerimizin her geçen gün daha profesyonelleşerek kısa ve uzun vadeli hedeflerine bir bir ulaşacağı, teknik ekiplerimizin, hakemlerimizin ve bu spor dallarına gönül vermiş, yaşam tarzı olarak benimsemiş herkesin ideallerine ulaşması, tüm bunlar olurken derneğimizin yayınlarını destekleyerek böylesine uzun zamanlar boyu sizlerden ayrı kalmamaktır. Yeni yılımızı en kalbi dileklerimle kutlar, tüm amatör spor sevdalılarını tek tek selamlarım

SEYMEN GENÇTÜRK BAŞKAN


III. MİNİMİNİKLER'İN ŞAMPİYONU GALATASARAY!

''

Küçükçekmece Belediye Başkanlığı ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği işbirliği ile düzenlenen III. Miniminikler Turnuvası tam bir şölen havasında düzenlendi. 23 Nisan'da gerçekleşen etkinlik kapsamında yapılan turnuva sonucu rakiplerini birbir yenen Galatasaray turnuvanın şampiyonu olarak büyük bir başarıya daha imza attı.

''

KATILAN TÜM TAKIMLARA ÖDÜL VE MADALYALARI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN TEMEL KARADENİZ, BELEDİYE BAŞKAN YRD. M.BESİM MÜFTÜOĞLU, KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANIMIZ SEYMEN GENÇTÜRK, BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZ NEJAT ÖZTÜRK, BARIŞ SERT VE GALATASARAY LI ESKİ MİLLİ SPORCULAR TARAFINDAN VERİLDİ. YEŞİLOVA KEMAL AKTAŞ STADI'NDA SPOR YATIRIMLARINI SPOR SEVERLERLE PAYLAŞAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN TEMEL KARADENİZ STADIN EN KISA ZAMAN İÇERİSİNDE STAD TRİBÜN KISMININ KAPANACAĞI VE AMATÖR TAKIMLARA DESTEKLERİNİN DEVAM EDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİ. TÜM YATIRIM VE AKTİVİTELERİMİZDE BİZDEN BİR AN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

8


Turnuva'da ilk kez uygulanan penaltı yarışmasının da şampiyonu Galatasaray oldu.

III. Miniminikler Turnuvası'nda Galatasaray şampiyon olurken, Taştepespor ikincilik, Söğütlüçeşmespor üçüncülük Küçükçekmece İdman Yurdu Spor Kulübü ise turnuvayı dördüncülükle tamamladı.

9


HENTBOL KONFERANSI İLÇEMİZDE DÜZENLENDİ

10


Seymen Gençtürk: Futbol dışında ki spor branşları hakkında doğru ve temel bilgilerin gelecek nesillere aktarılması sayesinde, gençlerin sağlıklı ve sporcu bireyler olarak yetiştirilmesi için en önemli adımların başında geliyor.

O

limpia Kent Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Ayan öncülüğünde düzenlenen seminer kapsamında Hentbol Sporunun tanıtımı üzerine kapsamlı bilgiler öğrencilere aktarıldı. Atakent Doğa Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Milli Takım Antrenörü Niyazi Kubat, Bakırköy Belediyesi Hentbol Okulları Antrenörü Fikret Örs, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk ve Hentbol Genç ve Ümit Milli Sporcusu Ömer Mercan konuşmacı olarak katılım gösterdiler. Yoğun ilgi gösterilen seminer sonunda, Atakent Doğa Koleji öğrencilerinin sorularına tek tek cevap veren katılımcılar, diğer tüm spor branşlarında genç bireylerimizin bilinçlendirilerek spor yapma alışkanlığı kazandırılması gerekliliğinin önemine vurgu yaptılar. Etkinlik sonunda katılımcılara teşekkür plaketi takdim edildi.

11


12


VETERANLARIN ŞAMPİYONU BELLİ

''

Gelenekselleşen Veteranlar Turnuvası bu yılda şenlik havasında geçti. Süper lig takımlarının formalarını giymiş olan efsane isimlerin de katılımlarıyla dikkatleri üzerine çeken turnuvaya ilçe halkının muazzam ilgisi ön planda idi. Istanbul Trabzonspor'un şampiyon tamamladığı turnuva'nın en golcü ismi ise Papen lakaplı Mustafa Kocabey oldu.

''

K

üçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği 5.Veteranlar Futbol Turnuvası Final Müsabakası renkli görüntülere sahne oldu. Veteranlar Futbol Turnuvası’na Küçükçekmece’den 12, İstanbul genelinden 8 olmak üzere toplam 20 takım katılım sağladı. Yeşilova Kemal Aktaş Stadı’nda gerçekleşen final müsabakasında Veteran İstanbul Trabzonspor takımıyla Veteran Sultan Murat takımı karşı karşıya geldi. Veteranlar karşılaşması İstanbul Trabzonspor’un 6-1 üstünlüğüyle sona erdi. Maçta, Süper Lig’de Galatasaray’da forma giymiş efsane isimler; Ümit Karan, Mustafa Kocabey (Papen Mustafa), Evren Nuri Turhan, Mert, İlyas, Bennur gibi isimler sahne alırken, ünlü futbolcular Küçükçekmecelilerden de yoğun ilgi gördü.

13


İSTANBUL TRABZON ŞAMPİYON

PAPEN GOL KRALI!

Maçta, İstanbul Trabzonspor’un 5 golünü Ümit Karan kaydederken, futbolu bırakmış olmasına rağmen, sahalardan uzak kalmayan efsane futbolcu; formu ve yüksek kondüsyonu ile göz doldurdu. Karan; düzenlenen organizasyondan dolayı yerel yönetimleri

14

tebrik ettiğini ifade ederek, “Bu tür maçlar, hem gençlere örnek olması bakımından hem de sporda dostluğu perçinlemek adına çok önemli. Katılım ve ilgi de artırılmalı. Hem futbolcular, hem futbolseverler daha çok destek vermeli” diye konuştu.


Maç sonunda, turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Amatör Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk ve Kulüplerbirliği yöneticileri tarafından verildi. Tüm sporcuları tebrik eden Başkan Karadeniz, Küçükçekmece’de spor yatırımlarının süreceğini dile getirdi.

DERECEYE GİREN TAKIMLAR 1.İSTANBUL TRABZONSPOR 2.SULTAN MURAT 3.LEVENT MASTER 4.CENNET BARBAROS EN CENTİLMEN TAKIM: İNEGÖL KAFKAS 7. 5. GOL KRALI: PAPEN MUSTAFA 6. EN İYİ KALECİ: ÜZEYİR ALTUN

15


BİRLİĞİN GENEL KURULU YAPILDI

''

''

Düzenlenen olağan kongremizde yapılan başkanlık seçiminden sonra, öncelikle derneğimizin ve ilçe amatör spor kulüplerimizin gereksinimleri ve daha iyi hizmet verebilmesi için neler yapılması gerektiğine dair konular konuşuldu.

K

üçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği'mizin Olağan Genel Kurulu'muza gelerek bizleri onurlandıran Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Harun KARACA, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Mustafa KORKUT, Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel KARADENİZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Metin NARI, TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Sayın Rıza ÇAVUŞOĞLU, Divan Kurulu Başkanı Gökhan AYGÜN ve üyeleri Cemal Hakan Ergin, Yunus YILDIRIM, İlçe Kulüpler birliği Başkanlarımıza, Antrönerlerimize ve spor kulübü Başkanlarımıza Teşekkür ederiz

16


17


AHMET NUR ÇEBİ

KULÜPLER

TESİSLEŞEREK

BAŞARILI OLABİLİR!

Türkiye’de yarışan ve üreten spor kulüpleri olmalı ki, yarışmacı olanlar show’un parçası olurken, üretici olanlar gelişimlerini ve sürekliliklerini daha sağlıklı şekilde sürdürebilsinler.

T

ürkiye'nin en renkli taraftarlarından olan Beşiktaş taraftarının en sevdiği yöneticilerden olan Ahmet Nur Çebi yeni yılda ki ilk sayımızın özel konuğu oldu. Amatör ve profesyonel spor kulüplerinin nasıl bir yol izleyerek başarılı olabileceğini, yönetici olabilmenin temel şartının hangi noktalara bağlı olduğunu, gençlerimizin sporda süreklilik sağlaması için nasıl yatırım ve atılımlar yapılması gerektiğini anlatırken aynı zamanda Beşiktaş'ta uygulanan alt yapı modelleri ile ilgili bilgi ve birikimlerini de Küçükçekmece'de Birliğin Sesi Dergisine aktardı.

ÖZEL HABER: Burak yılmaz & SAFİYE EKMEKÇİOĞLU

18


19


KISACA AHMET NUR ÇEBİ ve YÖNETİCİLİK GEÇMİŞİ : 1959 Trabzon doğumluyum fakat Karabük'te büyüdüm. Yöneticilik olarak yaklaşık 20 yaşlarımdayken Yaşar Kaptan ÇEBİ babamızın yanında Karabükspor'da çanta taşıyarak başladım. Onun başkan olduğu süreçte spora aşinalığım her geçen gün arttı daha sonralarda ise Galata'da demir ticareti yaparken kendimi Galataspor'da buldum orada sırasıyla yöneticilik ve başkanlık yaptım. İlerleyen zamanlarda ise Kartalspor'da bu tür çalışmalara devam ettim. Tüm bu görevleri yerine getirirken iyi bir Beşiktaşlı olarak yıllardan beri kulübüme hizmet edebilmenin hayalini kuruyordum. Zaman içerisinde nasip oldu ve 2. Başkanlık görevini yerine getirdim.

20


SPOR OKULLARIYLA ALTYAPI ORGANİZE OLMALI Beşiktaş’ın futbol okulları ve futbol akademileri hakkında stratejisini ve yatırımlarını merak ediyoruz. Bu konuda bize bilgi verebilir misiniz? İlk defa birileri bizim futbol okullarını soruyor bravo tebrik ederim. Spor okullarını Beşiktaş’ta çok alt yapıya yeni bağladık eskiden bağımsız ve daha az koordine idi. Şu anda Berkan Bey bu organizasyonun her adımı ile ilgileniyor. Spor okulları alt yapıyla ilişki içerisinde olmadıktan sonra hiçbir şey ifade etmez. Sadece geçici maddi geliri söz konusu olabilir ve o gelirden de orayı işleten şahıslar ve kulüp nasiplenebildiği kadar nasiplenir fakat bu süreklilik arz etmez. Ancak bütün bu okullar bir ilişki yapısında kulübün alt yapısına bağlanır ve bu okullarda başarı gösteren sporcular yakalanıp alt yapıya taşındığında ve orda takip edilmesi durumunda sürekli başarı elde edilebilir.

FUTBOL ARTIK PROFESYONEL BİR SHOW! Alt yapı tesisleri ve çalışmalarıyla ön plana çıkmış bir kulüp olan BJK son dönemlerde A takımlara oyuncu çıkartmakta zorlanıyor. Bunu neye bağlıyorsunuz? Ortada böyle bir sonuç varsa ya tesislerimiz yetersizdir ya da oranın idaresinde bulunanlar yetersizdir. Burada sorgulanacak olan asıl nokta tesisler, alt yapı hocalarımızdan ziyade sistem. Yani alt yapıda sistemde hata olduğunu düşünüyorum ve bu konuda benimde farklı görüşlerim var. Her yıl altyapılarımıza 9-10 milyon liraya yakın kaynak ayırıyor ve harcıyoruz ve bu harcamanın karşılığında çeşitli yaş gruplarından genç arkadaşlarımız spor yapıyor, ben durumu kamusal bir görev olarak görmeye başladım, Zira10 milyon tl harcayıp o kaynaktan hiçbir tane futbolcu çıkaramıyorsanız ortaya bu sonuç çıkıyor. Bakın Zonguldakspor, Kocaelispor hatta İstanbul’un köklü kulüpleri olan İstanbulspor, Sarıyer var, bunlar hep tarihte olan ama bu gün kaybolmak üzere olan kulüpler. Bunun sebebi işte bu kaynak yönetimlerinin doğru kullanılmamış olması. Bu kulüpler alt yapı sistemlerini öyle bir kuracaklar ki Beşiktaş, Trabzonspor gibi yarışmacı takımlara hatta yurtdışına futbolcu verecek hale gelecek.

Buradan edecekleri kar ile geleceklerini garanti altına alacaklar. Diğer yandan bizim gibi yarışması takımlar ise alt yapıya ayıracakları kaynakları transferlere aktararak sportif başarı elde edip gelirlerini arttıracaklar. Basit bir matematik yapalım; 5 yılda 60 Milyon liraya yakın kaynak aktarımı yapmışız, bunu transfere ayırdığımızda zaten futbolcular 2-3 sene elde edilen başarıyla parasını çıkartıyor. Bu rakamı da alt yapıya yönelmiş olan kulüplere aktarabildiğimiz zaman onlarda geleceklerini garanti altına alırlar. Bakın artık futbol tamamen profesyonel bir iş ve profesyonel kulüpler için gelir gider dengesi oldukça önemli, bizler yarışırken bahsettiğimiz kulüpler ve benzerleri bu sistemde bu şekilde yer alırlarsa hem Türk Futbolu eskisinden daha iyi bir konuma gelir hem başarısı anlık değil sürekli olabilir. Bu başarı diğer yan gelirleri de sürekli kılar, nasıl derseniz başarılı olan kulübün forması satar, taraftar ürünleri satar, aksesuarları herşeyi satar yanı kıymet kazanır. Bu kulüplerin yöneticileri çıksınlar karış karış gezip oyuncu bolsunlar parlatıp satsınlar 5 senelerini garanti altına alsınlar böylece Türk Futbolunun içinde olduğu bu kısır döngü de kırılmış olacaktır.

21


YATIRIMLARIN KARŞILIĞI VERİLMELi İlçe belediyelerin amatör spor kulüplerine sağladıkları destekleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Belediyelerin yaptığı sportif yatırım hareketlerinin ve gelişmelerinin kamuoyunda da daha iyi bilinmesi gerekmektedir. Aynı zamanda belediyeler bu yardım ve yatırımları sonsuza dek yapmak zorunda değildir. Mesela temel fiziki ihtiyaçları karşılayıp, antrenman alanları sağladıktan sonra iş ailelere ve yöneticilere kalıyor. Ailelerin evlatlarının yeteneğinin peşinden emin adımlarla gitmesine olan desteği ve yöneticilerin gerçek yöneticilik vasıfları ile bu parlak yetenekleri daha ileri bir noktaya taşıyabilmeleri belediyelerin yaptığı ve yapacağı yatırımların karşılığının verilebilmesi adına oldukça önemli.

YA HEP YA HİÇ! Genç yöneticilere tavsiyeleriniz nelerdir? Bir yöneticinin yapabileceği en büyük hata yapacağı işi canı gönülden yapmak yerine -mışlı -muşlu bir tavır ile işin ucundan tutarak yapmak. Ve bu hareket öncelikle kendilerine ve sonrasında ise bulundukları yerlere zarar vermektedir. Başarı yüzdesi düşük olan tüm alanlara bakın bu dediğimin örneklerini daha rahat göreceksiniz. O yüzden ne kadar süredir yönetici olursanız ve ne görevle meşgul olursanız olun ‘‘ya hep olun ya hiç olmayın.’’

22


n e t k e n e l e e ğ G elece G a t ş a m u k m i n e d

UTEKS TEKSTİL DENİM KUMAŞ UTEKS KUMAŞCILIK ve TEKSTİL SAN. TİC.LTD.ŞTİ. Fetih Mh. Gelibolu Cd. No:21/C 34225 Esenler / İST T: +90 212 568 19 86 F: +90 212 610 32 00 info@utekskumas.com www.utekskumas.com

www.utekskumas.com


İŞİNİ İYİ YAPANI KİMSE BIRAKMAZ ‘‘Yöneticilik işini bir gösteri gibi görüp buna göre davrananlar, gösteri bittiği zaman gönderilirler, işini layığı ile yapanlar ise her zaman görevde olurlar.’’ A.N.Çebi

24

Genç yöneticilere, amatör kulüplerimize ve bu kulüplerimizin ekiplerine bir mesajınız var mı? Tesis olmadan insan faktörünü değerlendirmeniz mümkün olmaz ve insanın değerlenebileceği yer kaliteli bir ortamdır, o ihtiyaç duyulan ortamı da yaratmak zorunda olan kişiler yöneticilerdir. Yöneticilerin görevi gezip tozup futbolcu bulmak değildir onları bulacak kişileri iyi seçip göreve getirmektir. Scout ekiplerini düzgün bulmaktır bu konuda dürüst ve namuslu olan vicdani ve ahlaklı olan scoutçılarla çalışmaktır. Sizlerde biliyorsunuz ki futbolda para artık çok önemli bir hale geldi dolayısıyla ilişkiler maddiyata dayanır bundan uzak duracak scout ekibini seçmeleri lazım. Ayrıca o arkadaşlar bu seçimleri yaparken oraya gelecek çocuklarımızın top oynayabilecekleri kendini geliştirebilecekleri alanları malzeme anlamında saha anlamında yapmak yani yöneticinin görevi futbolcuyla yemek sohbet etmek değildir. Yöneticinin görevi top oynattığı, basket oynattığı sporcularına sahasını, formasını, duşunu, tuvaletini tertemiz bi şekilde vermekle görevlidir verdikten sonrada kontrol etmesi lazımdır herşey yolunda gidiyor mu

gitmiyor mu? bunu sürekli takip etmesi gerekir. Ben bir tesisi yaptım demekle iş bitmiyor gidip bakıyor musunuz? 10 gün sonra temiz mi değil mi? çocuklara yemek çıkıyor mu? çıkan yemekler nasıl? verdiğiniz bütçe doğru mu harcanıyor? et yerine gidip tavuk mu alınıyor? Tüm bunları kontrol etmek, aksayan yerleri varsa düzeltmek ve bunu istikrarla yapmak yöneticinin işidir. Fakat şimdiki yöneticilerin çoğu bunlardan çok uzak yöneticiler, egolarını tatmin etmek için ön planda olmaya çalışıyorlar, amatörde ise belediye başkanıyla muhattap olabilmek için hemen ön tarafa geçip sürekli şov peşinde koşan yöneticiler hiç bişey veremezler kendileri de zaten kaybolup giderler şov dediğiniz tiyatro sahnesi kadardır iki saat sürer biter. Sizinki de 2 sene sürer devamı gelmez ama iyi niyetli çalışıyorsanız herkes size ihtiyaç duyar ve derler ki burda bu olsun 3 sene sonra bir daha çağırırlar burayı bu yapmıştı titiz adamdır işini iyi yapan adamdır. İyi yapanı kimse bırakmaz şov yapanı da 2 sene sonra tiyatro bittiği zaman rejisör gönderir. Özetle yönetici gibi yönetici, olunduğu zaman her zaman görevde kalıp başarılı işler yapmaya devam ediyorsunuz.


Stadımız inşallah 19.03 tarihinde açılacak ama olası aksilik olsa bile ligin son maçını kendi evimizde oynamak istiyoruz.

‘‘Bizde transfer bitmez, en azından kaleci ve stoper konularında ihtiyacımız olduğunun farkındayız ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Taraftarlarımızın içi rahat olsun’’

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? Bakınız profesyonel bir takımın yöneticiliğinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşıyız ve bu doğrultuda önemli sosyal sorumluluklarımız var, kamusal sorumluluklarımız var, spor çok önemli bir konu özellikle gençlere yönelik olmasından ve günümüzün dünyası daha da ileriye giderken dünyanın bozulmaya başladığını görüyoruz. manevi anlamda dolayısıyla genç çocuklarımızın geleceklerinde hem fiziken hemde ruhen sağlıklı olabilecekleri tek mekanizma. Bu yüzden spora apayrı bir ehemniyet göstermeliyiz. Bunun yanına

müziği koyabiliriz fakat müzik özel bir yetenek ister fakat sporu hemen hemen herkes yapar. İyi yapanı çıkar kötü yapanı çıkar dolayısyla spor alanlarına spor sahalarına insanların çocuklarımızın spor yapabilecekleri futbolu sevebilecekleri ortamları yaratmak aslında bu topluma öncelikli vazifemizdir. Ve bu vazifeyi yerine getirmek için herhangi bir sıfata ihtiyacımız yok. Layığı ile görevini yerine getirmeye çalışan yöneticilere, bu gayretlerin karşılığı vermeye çalışan teknik ekiplere ve teknik ekiplerin direktifleri ile başarı yolunda emin adımlarla ilerleyen genç sporcularımıza başarılarının devamını dilerim.

25


26


SIVI TÜKETİMİ

İHMALE GELMEZ!

S

''

''

Sporcunun performansını etkileyen en önemli faktörlerden biri yeterli sıvı alımı. Harcanan her 1 kalori için 1ml sıvı alınması gerekiyor. Sporcularda sıvı tüketiminin ihmale gelmeyeceğini belirten Acıbadem Sports Beslenme ve Diyet Uzmanı Müge Özyurt Şafak, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

u, oksijenden sonra en önemli yaşam ögesi. Besinlerin sindirimi, emilimi, vücut ısısının ayarlanması, zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılması gibi vücudumuzda gerçekleşen her türlü olayda suya ihtiyaç bulunuyor. Bir sporcu içinse suyun çok daha kritik önem taşıdığı su götürmez bir gerçek. Sporcularda yetersiz sıvı tüketimi performansı düşürürken, dayanıklılığı, gücü, kuvveti ve hızı da azaltıyor. İleri derecede ise dehidrasyon yani sıvı kaybı meydana geliyor. Bu da yaşamı tehdit eden sıcak bitkinliği ve sıcak çarpması risklerini artırıyor. Acıbadem Sports Beslenme ve Diyet Uzmanı Müge Özyurt Şafak, sıvı kaybının ilk belirtilerinin susama, yorgunluk, kalp çarpıntısı, üşüme ve bulantı olduğunu belirterek, sıvı kaybı arttıkça baş ağrısı, kramplar, sık nefes alma ve baş dönmesi gibi sorunlar meydana geldiğini vurguluyor. Vücut suyunun %10'unun kaybedilmesi hayati riske neden olurken, % 20’sinin kaybedilmesi durumunda ölümle sonuçlanabiliyor. Sporcunun pratik olarak harcadığı 1 kcal enerji için 1 ml sıvı alması gerektiğini vurgulayan Diyetisyen Şafak, “Örneğin günde 3000 kcal harcayan bir basketbolcu 3 litre sıvı almalıdır. Terle, idrarla ve solunum yolu ile farkında olmadan yaklaşık 1,5-2 litre su atılır. En azından bu sıvı kaybı mutlaka yerine konulmalıdır” diyor.

27


ANTRENMAN

ÖNCESİNE DİKKAT

B

ir sporcunun kesinlikle su içmek için susamayı beklememesi gerektiğini, özellikle sıcak ve nemli havalarda terleme ile saatte 2 buçuk litre sıvı kaybına bağlı kilo kaybı görüldüğünü belirten Diyetisyen Şafak “Antrenman ve yarışma öncesinde, sırasında ve sonrasında mutlaka sıvı tüketilmelidir. Antrenmanda, egzersiz sırasında veya yarışta susamayı beklemek sıvı kaybını karşılamak için geç kalmanıza neden olabilir” diyor. Peki egzersizden önce, egzersiz sırasında ve egzersiz sonrasında sıvı tüketimi ne olmalı? Diyetisyen Şafak bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “Sporcular egzersize vücutlarında yeterli miktardaki sıvı ile başlamalıdır.

28


Egzersizden önceki 24 saat içinde, bol miktarda sıvı tüketilmeli. Egzersizden 2-3 saat önce 400-600 ml sıvı tüketimi önerilirken, bu uygulama egzersiz öncesi ideal sıvı dengesini sağladığı gibi, fazla sıvının idrarla atımı için de sporcuya gerekli süreyi tanımaktadır. Egzersizden yarım saat önce 500ml, egzersiz başlangıcında ve sonrasında her 15-20 dakikada bir 150-350 ml sıvı tüketilerek vücuttaki sıvı dengesi korunmaktadır.”

GAZLI - KOLALI Yeterli ve dengeli beslenme ile yeterli sıvı tüketimi bir sporcunun olmazsa olmazlarının başında geliyor. Vücuttaki kas miktarına bağlı olarak vücut ağırlığının yüzde 55-70’ini su oluşturuyor. Sporcuların sıvı tüketimini artırmak için günün her saatinde sıvı tüketmesi şart. Her spor dalı için sıvı tüketimi ihtiyacı aynı. Sıvı içeriği çok yüksek taze sebze ve

İÇECEKLEr!

meyveler bol bol yenilmeli. Sporcular için en ideal içecek ise su. Süt, ayran, taze meyve suları gibi içecekler de vücuttaki sıvı miktarının artırılmasında yardımcı oluyor. Diyetisyen Şafak, “Kahve, gazlı-kolalı içecekler gibi kafein içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Kafein idrar oluşumunu uyarır ve sıvı kaybına yol açar” diyor.

29


Recep Kelment

TesisleĹ&#x;menin Ăśnemi ve akademi

30


‘’Kısa vadede planlarınız aksayabilir, bu olsa bile büyük düşünmekten vazgeçmeyin ve inşaa edin’’ Dünya literatüründe önemli yer tutan bu cümleyi belki de spor yapılan hemen her alana bir tabela gibi asmalıyız. Zira bu cümleyi olmazsa olmaz gibi benimsemiş olan kulüplerin, sporcuların ve yöneticilerin, bulundukları noktadan tüm dünyaya yayılan başarısını her gün ya okuyor ya dinliyoruz. Uluslararası müsabakalarda ‘‘sürekli’’ başarı yakalayan tüm kulüplerin iki büyük şifresi var bunlardan ilki bu yukarıdaki cümle, diğeri ise tartışmasız taraftar desteği. -Avrupa’nın birçok ülkesinde, bizim ülkemizde sayısız şampiyonluk tatmış kulüplerimizden daha fazla taraftarı olan alt lig takımlarının olduğunu biliyor muydunuz?Barcelona’lardan, Manchester’lardan, Ajax’lardan verilen yüzlerce örnek hepimizim malumu şimdi ise odağımızı daha yakına çevirmenin vaktinin geldiğini, Sayın Başkanımız Seymen Gençtürk’ün ve yazı işleri ekibimizin, Beşiktaş 2. Başkanı Sn. Ahmet Nur Çebi ile gerçekleştirdiği röportajın sonrasında başkanımızın anlattığı anektod sonucu anladık. Şöyle ki futbol artık şekil değiştirmenin sonuna gelmiş ve bir spor dalının yanında peşinden milyonları sürükleyen bir şova dönüşmüştü ve yüzyıllık köklü kulüplerimiz bu şovun en ışıltılı yerinde konumlanmıştı peki geri kalanlar ne yapmalıydı? Bu sorunun peşinde araştırmalar yaparken karşımıza enfes bir örnek çıktı: Altınordu! Bu kulüp hakkında yazılan tüm makaleleri ve haberleri tek tek incelediğimizde karşımıza muazzam bir planlama çıktı şimdi bu planlamanın satır başlarından sizlere bahsetmek istiyorum: iyi birey- iyi vatandaş- iyi futbolcu doktrini üzerine inşaa edilmiş bir felsefe ve bu felsefeyi oturtacak olan tüm etkenler büyük bir hassasiyet ile uygulanıyor. (Futbolcunun kendini izleyip, hatalarını

düzelteceği 10’ar dakikalık sunum videolarına kadar) Akademi olgusu: Genç sporcuların sadece hobi için zaman geçirdikleri bir yer olmaktan, hayallerinin peşinde koşarak bu hayalleri hedef haline getirdikleri olgu öyle ki kurulan kaleci akademisinin başına kurt hoca İllie Datçu getirilmiş ardından kaleci antrenörü Hüseyin Yenikaya ile devam etmektedir. Sırada ise forvet akademisinin kurulacağı çoktan planlanıp programlanmış. Tesisleşme konusunda ise Seymen Başkanımızın da her fırsatta dile getirdiği, konuk yazarımızın da yazısında değindiği planlamanın bile bir adım ötesi geçilmiş halde. Sadece çim saha ve kabinlerden oluşan bir alandan, sürekli kamp alanına, hobi ve dinlenme alanlarından egzersiz alanlarının, diyetisyenlerin, fizik kondisyon antrenörlerinin sürekli olarak bulunacağı bir tesisleşme yolunda önemli adımlar atıyorlar ve endüstriyelleşmiş olan futbolun ‘‘üretim’’ kısmında yer almayı -şimdi sıkı durun- 2020 yılına kadar hazırlık ve yatırımlarını tamamladıktan sonra ancak süper lige çıkmayı planlıyorlar ve söz konusu proje yalnızca 4 yıl önce çizilmiş ve büyük bir kararlılıkla, herhangi bir şarta, kişiye ya da ekibe bağlı olmaksızın tamamlanmaya ve gelişmeye devam ediyor. Tüm bu proje ve hikaye tamamen bir hayalin gerçekleşmesini isteyen yönetici ekibi, onlara inanan genç sporcular ve desteklerini esirgemeyen merciilerin el birliği ile adım adım yükseliyor. Peki İstanbul’un en çok aktif sporcu ve kulübüne sahip olan ilçelerinden birisi olan bizim ilçemizde bu neden olmasın? Tüm kulüp ve sporcularımıza başarı ve istikrar dolu, adım adım profesyonelleşen bir yıl olmasını dilerim. Saygılarımla

31


Küçükçekmece’de

KULÜPLER DENETLENMELİ Küçükçekmece Belediyesi’nin Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği spor söyleşilerinin bu ay ki konuğu tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural oldu. Ünlü teknik direktör, önemli açıklamalarda bulundu. Küçükçekmece Belediyesi’nin Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği spor söyleşilerine katılan ve Türk Futbolunu eleştiri yağmuruna tutan Yılmaz Vural, 6 gün görevde kaldığı Gençlerbirliği’nden neden gönderildiğini bilmediğini dile getirdi. Vural, Türk futbolunun ileri gitmemesine 3 büyük takımın sebep olduğunu söyledi. Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in gerçekleştirdiği söyleşiye, Küçükçekmeceli öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Antrenörler Derneği İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de katıldı.

32

YILMAZ VURAL RÜZGARI

BÜYÜKLER YÜZÜNDEN TÜRK FUTBOLU İLERİ GİDEMİYOR Türk futbolunu devletin büyük oranda desteklediğini ifade eden Yılmaz Vural, ancak denetlemenin olmadığını ifade ederek, “Bütün ligler ismini devlet kuruluşlarından alıyor. Devlet spor alanında çok cömert. Türk kulüplerinin şuan 4,5 milyar dolar borcu var. Kim yaptı bu borcu? Kim soracak bunu nerde yaptın diye? Eğer denetimsiz bir iş yaparsanız, insanlar kendilerini sorumlu görmüyor. Devlet yasa çıkarmalı ve bunun için de uğraş veriyor. Bu yasa çıkarken, içeriğinin uzman kişilere, mesela bana sorulması lazım” dedi.

Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe’nin aralarında ki biz başarılı olalım da her şey mübahtır mantığı maalesef Türk futbolunu ileriye götürmüyor. Kendilerini de ileri götürmüyor” dedi. “TÜRKİYE’DE EĞİTİM VE SPOR ASİMİLE EDİLMELİ”

Türkiye’de eğitim ve sporun birbirine asimile edilmesi gerektiğini ifade eden Vural, “ Aileler bana soruyor. Çocuğum okula mı gitsin, spora mı devam etsin? Ben diyorum okula gitsin. Çünkü o yaştaki bir çocuğun geleceğini tahmin etmek kolay değil. Siyaset bu işe girsin Teknik Direktör Yılmaz Vural, Türkiye’de istemiyorum ama siyasetsiz de olmuyor. futbol adına konuşulacak şeyin çok Siyasetçilerimizden desteklerini olduğunu dile getirdiği söyleşide, bekliyoruz. Devletimiz spor politikasını “Türkiye’de konuşulacak konuların gözden geçirmeli. Futbol, spor değil, başında büyük takımlarımız geliyor. önemli bir sosyal olaydır. Sağcı, solcuyla, Bu gün Türkiye’de futbolun bu hale rektör, öğrencisiyle, patron işçisiyle gelmesinin en büyük sebebi bu üç büyük bağırıyor, gol atıldığında sarılıyorlar. takımımızdır. Çünkü, hala kendilerini çok Kimse kendi kimliğiyle davranmıyor. ayrıcalıklı olarak görüyorlar. Bunların Birlikteliği bu kadar sağlayan başka içinden Beşiktaş biraz daha masum . bişey yok” diye konuştu.


“VAN PERSİE VE NANİ’NİN ADI VAR, ÇOK PARA VERİYORUZ DİYE OYNATMAK HAKSIZLIKTIR” AZİZ YILDIRIM, ÖMÜR BOYU BAŞKANLIK MI YAPACAK? Yılmaz Vural, Türkiye’de teknik direktör kıyımı olduğunu ifade eden Bahadır Çokişlere şu sözlerle cevap verdi: ‘’Futbolun içindeki bütün kurumlar birbirine güvenmiyor. Federasyon güvenmiyor, antrenör oyuncuya, oyuncu antrenöre güvenmiyor… Herkes kuşkulu, herkes birbirinin menfaatlerine çomak sokacak gibi duruyor. Çünkü sistem oturmamış. Bu ülkede, oyuncular antrenörlerini gönderiyor, Kulüp yöneticileri ve başkanları oyunculara paralarını ödemediğinden, profesyonellik oturmadığından çocuklara yetki vermişler, oyuncuyu tatmin ediyorlar. Antrenörler derneğinin bir başkanı var, 18 yıldır o koltukta, ordan hiç ayrılmak istemiyor, Aziz Yıldırım da 18 yıldır Fenerbahçe’nin başkanı. Oradan kimse götüremez onu. Böyle şey mi olur ya, ömür boyu başkanlık mı yapılır?”

“GENÇLERBİRLİĞİ’NDEN NEDEN GÖNDERİLDİM, BİLMİYORUM” Vural, Gençlerbirliği’nden altı gün içerisinde gönderilme sebebini bilmediğini dile getirerek, “Çocuklar çok komik değil mi? İlk olarak Başkan İlhan Cavcav aradı beni. ‘Yılmaz sana ihtiyacım var’ dedi. Bende gittim ve başkanla anlaştık. Anlaşmadan üç gün sonra İstanbul’a gelerek maç oynadık. Daha sonra Başkan beni aradı, ‘Ya gelmene gerek yok ben sözleşmeyi fesh edeceğim’ dedi. İnanın ne olduğunu bilmiyorum. Tahmin ettiğim bir iki neden var ama Başkan bana şu nedenlerden dolayı gönderdim demedi” diye konuştu.

Yıldız futbolcuların genç futbolcuların önünü kestiğini de ifade eden Vural, “Fenerbahçe takımında Van Persie ve Nani’nin o takımda çok uzun sürelerle oynatılması bana göre bir haksızlıktır. Çünkü onlardan beklenen verimi sağlayamıyorlar. Ona rağmen oynatılıyor ve o takıda bulunan Volkan, Alper ve Fernandao’ya yazık ediliyor. Sen ismi cismi var, çok para verdik diye geçmişine bakarak bir oyuncuyu oynatıyorsan büyük bir adaletsizlik yaparsın. Antrenörlüğün en önemli kuralı adalet dağıtmaktır. Hak eden kimse isterse paf takımdan gelsin onu oynatmaktır” dedi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan tecrübeli teknik adama söyleşi sonunda günün anısına Başkan Yardımcısı Recep Şencan teşekkür ederek, çiçek verdi.

33


34


KÜÇÜKÇEKMECE SPOrDA dA LİDER! Spora ve sporcuya yapılan yatırımın, geleceğe yatırım olduğunun bilinci ile desteklerini sürekli olarak gösteren Küçükçekmece Belediye Başkanı Sn. Temel Karadeniz, dergimiz adına yönelttiğimiz sorulara tüm içtenliği ile cevap verdi. Sayın Başkan, spora ve sporcuya yönelik projeleriniz nelerdir? Küçükçekmece Belediyesi olarak sporu çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz önemli çalışmalar var. Okullarımızda bulunan mevcut spor salonlarını vatandaşlarımıza ücretsiz olarak açtık ve bu salonlarda 16 farklı branşta hizmet vermeye devam ediyoruz. Yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak okullar arası spor turnuvaları organize ediyoruz. Bu turnuvalarda öğrencilerimizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek onların yarışmacı kimliklerini ortaya çıkarmaya yönelik etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Belediye olarak geleneksel hale gelen, büyük bir organizasyon olan Küçükçekmece Gölü’nde yaptığımız Dragon Boat yarışlarımız var. Ayrıca vatandaşlarımızın tamamına ulaşıp tüm kesimlere hizmet vermek amacıyla gerçekleştirdiğimiz çok farklı organizasyonları da hayata geçiriyoruz. Sokak basketbolu turnuvası (streetball) da bu kapsamda bir etkinlik. Bu arada amatör spor kulüplerimizi de unutmuş değiliz. Kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz. Ayrıca başarılı olmuş kulüp ve sporcularımıza nakdi yardımlarda bulunuyoruz. Kulüplerle beraber mini minik, minik ve veteran turnuvaları düzenlemekteyiz. Kulüplerimize Halkalı ve Yeşilova Kemal Aktaş statlarımız da antrenman yapma imkanı da sağlıyoruz ve bu antrenmanlarda ulaşım hizmetleri noktasında yardımlarımız devam ediyor. Ayrıca bu yıl içerisinde planladığımız Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları’na hazırlık kursuyla da gençlerimizin hedeflerine ulaşmasında yardımcı olmayı amaçlıyoruz. 2015 yılında kış ve yaz spor okullarıyla birlikte öğrencilerimize 21 farklı branşta hizmet verdik. Özellikle futbol, basketbol, voleybol gibi popüler branşlarla birlikte güreş ve geleneksel okçuluk gibi geleneksel branşlarımızda da eğitimler verdik. Ayrıca hemsball ve bisiklet gibi ülkemizde çok az icra edilebilen sporları, yaz ve kış spor okullarımızda bünyemizde barındırarak halkımıza faydalı olmaya çalışıyoruz.

35


Gençlere sportif alışkanlıklar kazandırarak toplum içerisinde sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesine yönelik “ Benim Çocuğum Kullanmaz” projenizden bahseder misiniz? Evet maalesef günümüzde gençler açısından birçok tehlike var. Bunlar arasında madde bağımlılığı en büyük tehlike. Şahsen gençlerin bu gibi kötü alışkanlıklarda kurtulabilmesi adına belediye olarak çeşitli önlemler alıp değişik projeler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Maalesef ailelerde genel olarak benim çocuğum kullanmaz gibi bir anlayış mevcut olabiliyor. Biz de bu algıya dikkat çekmek için böyle bir proje gerçekleştirdik. Aileleri ve çocukları bilinçlendirerek özellikle de gençleri spora kanalize ederek bu tip kötü alışkanlıklardan kurtarabileceğimiz kanaatindeyim. Küçükçekmece’deki spor ve spor alanlarına yönelik yatırımlarınız nelerdir? Küçükçekmece Belediyesi olarak sağlıklı yaşamın temel prensiplerinden olan spora yatırım konusunu çok önemsiyor ve büyük bir özveriyle çalışıyoruz. 102 spor tesisinde vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. 2014 yılında yaz ve kış spor okullarında toplamda 9.933 çocuğumuz faydalandı. 2015 yılında, yaz spor okullarından 5.961, kış spor okullarımızdan 4.973 öğrenci, toplamda 10.934 öğrencimiz faydalandı. Yaz ve Kış Spor Okulları’nda, iki

36

yılda 20.867 gibi rekor bir rakama ulaştık. “Havuzlar Mahalleye Çocuklar Yüzmeye” projesi ile 2014 yılında 2.738 öğrenci, 2015 yılında 7.714 öğrenci toplamda ise 10.452 öğrencimize yüzme eğitimi verdik. Küçükçekmece Belediyesi Spor Okulları ve Belediye Spor Kulübünden yetişen Kerim Yılmaz, Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından Sırbistan’da düzenlenen Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu, kendisiyle gurur duyuyoruz. 2014 yılında, Beykoz Riva Paşamandıra Köyü'nde kurulan Gençlik Kampımıza 1000 öğrencimiz katılmıştır. Kampımızdaki katılımları, erkek grubu, kız grubu, annekız grubu , baba-oğul grubu gibi 4 grup şeklinde düzenledik. Böylece, etkinliğimize velilerin de iştirak etmesini sağladık. Halkalı ve Yeşilova Kemal Aktaş Statlarını yeniledik. Söğütlüçeşme bilgi evinin yanında Söğütlüçeşme Spor Tesisini inşa ettik. Sabahattin Zaim Üniversitesi açık spor sahasını da bu yıl halkımızın hizmetine sunduk. Halen inşaatı devam eden Soğuksu ormanı macera parkı ve Atakent Mahallesi Eda Camii karşındaki parklarımızın tamamlanmasının ardından birer açık bir spor merkezi haline gelecek. Parklar dahilinde koşu ve fitness alanları, kaya tırmanma alanı, skate park, kayak pisti gibi alanlar oluşturulmaktadır.


İlçemizde yetişen ve üst liglere transfer olan genç sporcuların devamlılığının sağlanması için neler yapılmalı? Bizim öncelikli hedefimiz vatandaşlarımızın tamamına spor kültürünü yerleştirmek. Kanaatimizce belediyelerin öncelikli görevi de bu olma. Ayrıca gerek yurtdışında ülkemizi temsil edecek gerekse yurtiçinde profesyonel liglerde mücadele edecek sporcuların ilçemizden çıkması da bizim için gurur vesilesi olacaktır. İşin özünde vatandaşlarımıza spor alışkanlığını kazandırdığımızda başarılı sporcuların da kendiliğinden geleceği kanaatindeyim.

Yetişkinler ve çalışanlar için hizmete sunduğunuz spor salonundan bahseder misiniz? Yahya Kemal Beyatlı spor merkezini Ocak ayı sonunda açmayı planlıyoruz. Fitness, step-aerobik, pilates, güreş ve kick boks branşlarında derslerimiz yapılacak. Ayrıca okul spor salonlarından da fitness, step-aerobik ve pilates branşlarında özellikle yetişkin vatandaşlarımız derslere katılmaya devam ediyor. Yaz aylarında düzenlenen sabah sporları organizasyonunda da özellikle yetişkin bayanlarımız eğitmenlerimizle birlikte spor yapmaya devam ediyorlar. Bu organizasyonu da bu yıl yeniden yapmayı planlıyoruz.

İlçemizde açılan ve açılması planlanan yaz ve kış spor okulları ile ilgili bilgi verir misiniz? Bu yıl kış spor okulları Şubat ayının 6’sında başlayacak. Kış spor okullarının 4 ay sürmesi planlanıyor. Yaklaşık olarak 16 branşta 21 tesiste yapılacak. Yaz okullarımız ise 2016 Haziran ayında faaliyete geçecek. Yaz spor okullarında vatandaşlarımıza 20’den fazla branşta hizmet vereceğiz. İki ay sürecek Yaz Spor Okulları’nın 33 tesiste eğitim verilmesi planlanıyor. Yaz ve Kış spor okullarımızda tüm branşlarda turnuvalar düzenleyerek derece yapan öğrencilerimize kapanış törenlerinde ödüllerini vereceğiz.

37


Yenilenen stadyumlar pek çok ilçede büyük yankı uyandırdı. Restorasyon ve yeni stadyum projeleriniz devam edecek mi? İlçemizde şuan amatör futbol müsabakaları oynanan 5 stadımız bulunuyor. Yeni dönemde de İFA stadının yenilenmesi projemiz var ve kısa sürede de bu projeyi başlatmak istiyoruz. Stadımızın yenilenmesiyle ilçemizde çok amaçlı bir spor tesisini de ilçemize kazandırmış olacağız. Halkalı Spor Kompleksi olarak tasarlanan projenin toplam alanı 44.000 m2. Kompleksimizin içerisinde, futbol sahası, buz pisti, basketbol sahası, savunma sporları salonları, mağazalar, kafeler ve 475 araç kapasiteli kapalı 3 katlı otopark bulunacak.

Futbol dışındaki amatör sporlara yönelik yatırımlarınızdan kısaca bahseder misiniz? Bu yılda amatör spor kulüplerimize malzeme yardımı yapılacak. Futbol dışında faaliyette bulunan diğer kulüplerin tamamına da bu yardımlardan faydalanmalarını sağlıyoruz. Bu kulüplerimizin de turnuvalara katıldıklarında ulaşım hizmetlerini de sağlamaya çalışıyoruz. Şampiyonalarda derece yapan sporculara ve kulüplerimize de ödül yönetmeliğimiz çerçevesinde nakdi yardımları da yapmaya devam ediyoruz. Son olarak bize neler söylemek istersiniz? Spora ve sporcularımıza yapacağımız her türlü yatırımın geleceğimize yapıldığının bilincindeyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize öncü olmaya, başarıya giden yolda onlara arka çıkmaya devam edeceğiz.

38


TEBRİKLER

YUŞA ARİF KABACA

K

üçükçekmece Koral Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına Antalya'da Şubat Ayı içinde düzenlenen ve 38 ülkenin katılım gösterdiği Avrupa Minikler Tekvando Şampiyonası'nda, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Danimarkalı rakiplerine karşı kazandığı maçlarla Avrupa 3.sü olan Yuşa Arif Kabaca ilçemizin gururu oldu. İnönü Mahallesinde oturan ve Dr.Hulusi Behçet Orta Okulunda eğitimine devam eden 2005 doğumlu sporcumuz, Kulüp Başkanı İhsan Kol ve Yıldız Milli Takım 4 Kademe Başantrenörü Mahmut İlhan ile beraber Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını hedefliyor.

BİREYSEL SPOR KULÜPLERİ’NDEN DERNEĞimize ZİYARET

S

on yıllarda gerçekleştirdiği başarılı projeler ile örnek alınan derneğimiz Bireysel Spor Kulüpleri temcilcileri tarafından ziyaret edildi. Yılmaz Karate İhtisas Kulübü adına Yılmaz Taşkın, İlksen Spor Kulübü adına Cihan Özbek, Cengaver Spor Kulübü adına İsmail Özer, Cankılıç Spor Kulübü adına Hacı Osman Keskin, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Kick Box Antrenörlerü Gamze Çimen'den oluşan heyetin gerçekleştirdiiği ziyarette, ilçemizde futbol dışında kalan sporların yaygınlaştırılması için birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi konusunda görüşmeler sağlandı.

39


Konuk Yazar Burak M. Yılmaz burak@burakyilmaz.com.tr

"Amatör" Yöneticilik

Ü

lkemizin alt yapı zenginliklerinde gözle görülen azalmanın analizini yaptığımız zaman önümüze iki ana başlık çıkıyor. Bunların ilki dilimize pelesenk olmuş olan tesisleşme yatırımları bu noktada maddi imkanlar biraz daha ön planda ve zaman içerisinde çözülebilir durumda olduğu için bir diğer önemli unsura odaklanıp çözümü orada aramamız gerekmektedir. Bu unsur yönetimsel noktada çıkan aksaklıklar olarak kendini belli ediyor. Belli bir ekonomik statüye sahip olunmasının hemen akabinde kişilerin gerek prestij gerek yeni iş kontakları kazanmak amacıyla yonlendikleri alan spor kulüpleri oluyor. X kulübün başkanı olmanın bir kartvizit niteliği taşınmasından dolayı cazibesini koruyor. Fakat asıl sorumluluk burada başlıyor. Şöyle ki geçip giden zaman içerisinde amatör heyecanla başlayan bu atılım maalesef zaman içerisinde kademeli olarak profesyonel bir yaklaşıma doğru ilerlemesi gerekirken tam aksine daha da açmaz noktaya doğru ilerliyor. Bu aşamada gözden kaçan bir kaç noktaya dikkat çekmemiz gerekiyor. Bu noktaların ilki o kulüplere yeteneklerini birer hayat tarzına çevirmek isteyen sporcuların bu zaman boyunca herhangi bir aşamaya gelmeden spordan, hayallerinden ve gelecek planlarından kopmasını rahatlıkla gösterebiliriz. Avrupa da ki örnekler ile kıyaslandığında aradaki uçurum maalesef yüzümüze vuruyor. Bir diğer unsur ise kulüplere olan saygı ve inanç bu yolla önemli yaralar alıyor. Öncelikle çocuklarımız ve gençlerimiz için sağlıklı yarınların sigortasi olarak algılanan kulüpler uzun vadede profesyonel başarılar elde edemediği zaman kapısından içeri giren sporcu sayıları her geçen gün daha da azalıyor.

Bu noktada çözümü vizyonda arayıp bulabiliriz. Öncelikle şu gerçekliği kabullenmemiz lazım, özellikle futbol spor dalı olmasının yanı sira ayni zamanda çok büyük bir show business ve bu sporda iki konumlanma artık aşikar. Bu konumlanmalardan birisi yarışmacı takım dediğimiz süper lig takımlarımız bir diğeri ve bizim içinde yer almamız gereken konum ise üretici kulüpler. U ligleri, BAL, PAF liglerinde şampiyonluklar peşinde koşmaktan ziyade senede 1 tane pırlanta 3 tane de kulübe futbolcusu yetiştirebilen kulüpler elde ettikleri gelir ile uzun yılları garanti altina alırken aynı zamanda kalitesi her geçen gün kısır döngüye giren Türk Futbolunun hak ettiği şaaşali zamanlarına geri döndürecektir Bu yapılanma için ise ders niteliğinde iki guzide kulübümüz var birisi Altınordu diğeri ise Bucaspor. Kisa ve uzun vadeli planlari ve yatirimlari incelendiğinde sözün özü orada karşımıza çıkıyor. Genç sporcu kardeşlerimize iyi bir gelecek, arma değeri yüksek bir kulüp yapılanması için Akademik futbol yapılanması ve kaliteli yöneticilik için “şimdi tam zamanı.” Saygilarımla.

40


Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve İstanbul Trabzonspor'un 11 yaş altı takımları, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen anlamlı turnuvada bir araya geldi. Takımlar, Küçükçekmece’de elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden, İstanbul Trabzonspor’un antrenörü Ali Tuman ve masör Mustafa Sezer’in anısına düzenlenen organizasyona katıldı. Galatasaray Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen turnuvada puan tablosu ve istatistik gibi detaylar üzerinde durulmazken, minik futbolcular dostça mücadele etti. Sarı-kırmızılı kulüp tarafından, müsabakaların ardından takımlara ve hayatını kaybeden iki spor adamının ailesine plaket takdim edildi.

''

''

MİNİKLERDEN BÜYÜK VEFA!

İSİMLERİ

YAŞATILIYOR!

Antrenörümüz Ali Tuman ve Masörümüz Mustafa Sezer''in ansızın aramızdan ayrılışının etkisi henüz geçmiş değil ve her geçen gün eksiklikleri daha da hissediliyor. Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk Halkalı Etap Stadı içinde yer alan İstanbul Trabzonspor Halı Saha Tesisleri'ne rahmetli antrenörümüz ve masörümüzün isimlerinin verilmesini sağlayarak vefa örneği sağladı.

41


Arkadaşlarım ve Oyuncularımın Velileri ile birlikte kurduğumuz İstanbul Küçükçekmece ilçesinin ilk Bayan ve Erkek Basketbol kulübü olan Küçükçekmece Basketbol Gençlik ve Spor Kulübünde Antrenörlük yapıyorum. İlçemizin ilk resmi antrenörüyüm 10 yıl eğitim alarak ve çalışarak “B” lisanslı Basketbol antrenörü olmak bana ayrı bir onur ve güç veriyor… Basketbol Antrenörlük eğitimini veren ve beni bu günlere getiren Çok değerli Hocalarıma da A dan Z ye çok teşekkürler ediyorum… Yetiştirdiğim ve Milli Basketbolcu yaptığım ve Basketbol antrenörü olmasını sağladığım oyuncularımda ayrı bir övünç vesilesi…

42


KÜÇÜKÇEKMECE

BASKETBOL AKADEMİSİ

EMEK EKTİLER BAŞARI BİÇİYORLAR Basketbola gönül vermiş yaşadığı bir çok zorluğa rağmen tüm gücüyle çalışmaya devam eden sporcularına basketbolun dışında çok daha önemli şeyleri kazandırmayı ilke edinmiş değerli büyüğüm antrenör arkadaşım “Hüseyin Okur” ile güzel bir röportaj hazırladık zaman ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

B

asketbol yolculuğumuzu anlatan Satırlarıma Atletizm ve Basketbol branşlarında birçok başarıya imza atmış olduğum Rahmetli Beden Eğitimi Öğretmenim Mustafa UZMAN'ı saygıyla anarak başlayayım, 2003-2004 Öğretim Yılında Mezunu olduğum, Küçükçekmece Lisesi Okul Müdürümüz İbrahim SOYLU tarafından okulumuzun Basketbol çalışmalarına Fahri olarak katılmam ve Okul Basketbol Yıldız kız Genç Kız takımlarını kurarak çalışmaya başladım.. 2003-2004 Öğretim Yılında Antrenörlüğe ilk adım attığım o yıllarda 2 dönem İl ve ilçe liglerinde tecrübe kazandıktan ve ilçe şampiyonu olduktan sonra; İstanbul Küçükçekmece Anadolu Lisesi Spor Kulübü 2006 – 2007 öğretim yılında Okul Müdürümüz İbrahim SOYLU nun başkanlığında Küçükçekmece ilçemizin İlk ve tek Genç Bayan Basketbol Kulübü olarak çalışmalarımıza kulüp çatısı altında başlattık ve ilçemizde çeşitli başarılara birinciliklere imza attık. Küçükçekmece Anadolu Lisesi Spor Kulübü olarak İstanbul Yerel Basketbol Alt yapılar Ligine katılarak İstanbul un 12 Genç Kız ve 14 Yıldız Kız Basketbol takımı arasına girdik. İstanbul ve çevre illerde Tekirdağ ve Sarıyerde yapılan Streetball turnuvalarında başarılar ve kupalar kazandık.

43


GELECEĞE

İNANIYORUZ!

Biz ilçemizde Bize inanan ve destek veren başta Belediye Başkanımız; Temel KARADENİZ ve Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanımız; Seymen GENÇTÜRK olmak üzere Yönetim kurulumuz oyuncularımız velilerimiz ile birlikte Küçükçekmecenin Basketbol Tarihini altın harfler ile yazıyoruz… Kurulduğumuz günden bu yana ilçemizin ismini en iyi şekilde Altyapı liglerinde Yıldız Kızlar –Genç Kızlar – Yıldız Erkekler-Genç Erkekler kategorilerinde temsil ettik… koyduğumuz hedefler doğrultusunda 2012-2013 İstanbul Büyük Erkekler Ligine yine bir ilk olan Büyük Erkekler takımını ve Büyük Bayanlar kurarak katıldık katılmaya devam ediyoruz… Geçtiğimiz sezon İstanbul Altyapılarda Yıldız erkeklerde Final Fora kalma başarışı gösteren yıldız erkek takımımız finalde 2. Oldu. Bu sene 2015-2016 Altyapılar sezonunda İlçemiz altyapı kulüplerinden Balkan Spor un basketbol altyapısı ile birleşme kararı alan kulübümüz Eşref Bitlis Kız Teknik Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Cem GÜNEL ide Kulübümüzün iletişim direktörlüğüne getirerek 300 kişilik bir basketbol oyuncu kitlesine ulaşarak tarihi bir rekorda kırmış oldu. Eşref Bitlis Kız Teknik Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni; Cem GÜNEL Kulübümüzün iletişim

44

direktörlüğüne getirildi… Kulübümüz 2015-2016 TBF Türkiye Bayanlar 2.Ligi –KBBL ve İBEL Büyük erkekler ligi ile Altyapılarda ki takımları ile 7 kategoride ilçemizi gururla temsil etmektedir Bu sene 2015-2016 Türkiye Basketbol sezonunda Belediye Başkanımız; Temel KARADENİZ in destekleriyle girdiğimiz Türkiye Bayanlar Basketbol 2. Liginde ilçemizde ki Küçükçekmece Spor Salonunda müsabakalarımızı oynuyoruz, ilçemizde oynadığımız bu Türkiye 2. Ligi müsabakaları ile tarih yazmaya devam ediyoruz… TKB2L – KBBL yolculuğuna birlikte başladığımız Basketbol 1.Ligi Hedefimizde ilerlemek, İlçemizde ilkleri basketbol adına yapmak, başarılamayanları başarmak için çalışıyoruz… Elimizdeki kadro tamamen yetiştirdiğimiz emek verdiğimiz genç kızlarımızdan oluşuyor bu genç kadro ile çok daha iyi işler yapmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kulübümüze ileride yapacağımız birkaç profesyonel yetişmiş oyuncu ile çok daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz…


KALİTELİ SPORCU

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ

Ne ekerseniz onu biçersiniz…Rüzgar eken, Fırtına Biçer… Takımın seviyesi ve kategorisi ne olursa olsun dürüst olmak ve oyuncunun hakkını vermek bir antrenörün en büyük sorumluluğudur. Sevgi Yurt sevgisi, insan sevgisi..Spor sevgisi..Basketbol sevgisi..Saygı.. Büyüklere saygı Rakiplere saygı.. Emeğe saygı.. Duyarlılık İnsanların ihtiyaç ve hassasiyetlerine duyarlılık Çevre ve doğaya karşı duyarlılık.. Sorumluluk..Ülkeye karşı sorumluluk..Büyüklere karşı sorumluluk.. Kendine karşı sorumluluk.. Çevre ve doğaya karşı sorumluluk..Sevgi, Özveriyle çalışmak öğretmek ve vermek.. Kısacası oyuncularımızın Hepsi Milli takım seviyesine yükselemeyebilir amma Basketbolun içinde görev yapacak ciddiyette ve disiplinde gençler yetiştirmeliyiz. Çabamız Ülkemizin geleceği Gençlerimizi Hayata hazırlamak ve Kaliteli insan = Kaliteli Basketbolcu Yetiştirmek hedefimizdir… Antrenör-oyuncu ilişkisi kimi zaman baba-oğul, kimi zaman abi-kardeş ilişkisine benzetebilir. Bence de bu köprüler arası esneklikte tanımlanmalıdır. Bizim toplum karakterimiz buna kesinlikle uygun, GÜVEN e dayalı Çok çalışarak devam etmeli.. Kaliteli insan = Kaliteli Basketbolcu? felsefesinden ayrılmadan Nereden geldiğini asla unutmadan, Ne oldum, demeden Ne olacağım demeli? Kendinden zayıfları küçümsemeden Büyüklerine saygılı, Rakiplerine saygılı olan argo kelimeler kesinlikle kullanmayan Basketbolun Kalitesini özel ve genel yaşantısı ile hissettiren bir tavır içerisinde olmalılar,Yeter mi? Yetmez… Kendilerinden de bir şeyler katarak bayrağı daha ileriye taşımalılar… Ben diğer branşlarda olduğu gibi basketbolda da altyapıya yeterli önemin verilmediğini düşünüyorum. Altyapıdaki çocuklara gerekli temel becerileri kazandırmak zorundasınız. Aksi takdirde bu becerileri yanlış öğrenen basketbolcu profiliyle karşılaşırsınız ki, yanlış öğrenilerek zamanla davranışa dönüşmüş becerilerin değiştirilmesi neredeyse imkânsızdır. Altyapı Basketbol antrenörlerinden öğrenmeli; hatalara kesinlikle göz yumulmamalı, düzeltme anında yapılmalıdır. Gençlik Spor Müdürlüğünün İl ve İlçe olarak federasyonun özellikle okullarda basketbol sporunun geliştirilmesine yönelik çalışmalarda destek vermesi, yönlendirmesi ve en önemlisi de Okullarda Basketbol Felsefesini oluşturmaya yönelik çalışmalarda bulunması gerekmektedir. Biz ilçemizde öncelikle Allah(cc) yardımı sonra Bize inanan ve Maddi Manevi destek veren başta Belediye Başkanımız; Temel KARADENİZ ve Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanımız; Seymen GENÇTÜRK olmak üzere Yönetim kurulumuz oyuncularımız velilerimiz ile birlikte Küçükçekmecenin Basketbol Tarihini altın harfler ile yazıyoruz… Verilen sevgi ve destek artarak devam ettikçe çok daha fazla çalışacak ve Hep birlikte ilçemizin adının 1.lig ve Süper Ligte de yer almasını sağlayacak, Allah(cc) izni olduğu ve Sağlığımız el verdiği sürece Yeni Basketbol Antrenörleri ve Genç sporcular yetiştireceğiz….

45


46


DERNEĞİMİZDEN

BENİM ÇOCUĞUM KULLANMAZ MI? kampanyasına

BÜYÜK DESTEK Küçükçekmece ilçemizde, kaymakamlık, belediyemiz, milli eğitim müdürlüğümüz, emniyet teşkilatımız ve ilişkili tüm kurumlar ile birlikte yürütülen, ilk gençlik ve gençlik dönemlerinde ki vatandaşlarımız için organize edilen ''Benim Çocuğum Kullanmaz'' temalı Madde Kullanımını Önlemeye yönelik tanıtım ve bilgilendirme faalityetlerine Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği olarak kesintisiz desteğimiz devam etmektedir

47


D

r. Ali Ünlü ve Uzman Danışman Uğur Evcin tarafından hazırlanan çocukların gelişimine yönelik bilgilendirme yayınında öne çıkan başlıklar şu şekilde; Madde bağımlılığının tanımı, bağımlılığın başlama süreci ve başladıktan sonraki sürecin ilerleme aşamaları, bağımlılık sonrasında bireyde gözlenen davranış bozukluk ve değişikliklerinin yanı sıra bapımlılık süreçleri hakkında doğru bilinen yanlışların neler olduğu sıralanmaktadır. Gençlerin madde bağımlılığına başlama sebeplerinin irdelenmesi ile ailelerin bilinç seviyelerini yükselterek bu olumsuzluğun henüz başında önlemlerini alarak gençleri bu kötü dönemden hızlıca ayırabilmesini sağlamayı da ayrıca amaçlıyor. Derneğimiz ve derneğimize bağlı olan spor kulüpleri olarak gençlerin bu tip alışkanlık ve çevrelerden uzak durabilmesi, iyi birey olma yönündeki hareketlerinin süreklilik içinde devam etmesi için spor alışkanlığı kazanımına yönelik yatırım ve destekleri, Küçükçekmece Belediyemiz öncelikli olmak üzere tüm resmi kurumlarımızında gösterdiği alaka ile kesintisiz olarak devam etmektedir. Bu kapsamda hem ilçemizde hemde komşu ilçelerimizde spor alışkanlığı kazanarak, bilinçli, sağlıklı, kötü alışkanlık ve çevrelerden arınmış gençlerimizin ve ailelerinin her zaman yanlarında en büyük destekçilerinden birisi olduğumuzu tekrar belirtmek isteriz.

48


49


BAŞKAN KARADENİZ

YÖNETİCİLERLE BULUŞTU Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ilçedeki amatör spor kulüpleri yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Başkanlık binasında gerçekleştirilen toplantıya, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk ve tüm branşlarda faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri yöneticileri katıldı. ‘DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK’ Toplantıda amatör spor kulüplerinin önemine dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ‘Sizlerle böyle bir toplantıda buluşup sıkıntılarınızı ve beklentilerinizi kendinizden dinlemek istedik. Amatör spor kulüplerine verdiğimiz destek artarak devam edecek. ‘diyerek, yeni sezonda kulüplere başarılar diledi. Kulüp başkanlarının sorun ve beklentilerini tek tek dinleyen Başkan Karadeniz’e yöneticiler; böyle bir toplantı düzenleyerek kendilerine destek verdiği için teşekkür etti.

50


51


GİRAY BULAK

GENÇLERLE BULUŞTU Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen spor söyleşilerinin bu ayki konuğu teknik direktör ve spor yorumcusu Giray Bulak oldu. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşen söyleşiyi, Türkiye Antrenörler Derneği Başkanı Rıza Çavuşoğlu, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de izledi. Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı söyleşide Giray Bulak, spor kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Günümüz spor camiasını da yorumlayan Bulak, katılımcıların sorularını yanıtladı.

52


“GENÇLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM” “Ailemin hepsi futbolcu. Futbolu çok sevdiğim için spor akademisine gittim. Sakatlandığım için futbol oynamayı bırakmak zorunda kaldım” diyen Giray Bulak, eskiden evlerin bahçelerinde ya da herkesin kendi sokağındaki boş arazide futbol oynadığını söyledi. Bulak, “Eskiden televizyon yoktu. Sokaklarda oynardık. Şimdiki nesil bu konuda bizden daha şanssız, kendilerini geliştiremiyorlar. Bu şartları onlara sağlayamadık, özür diliyorum. Dünyada şimdi bu sisteme döndü. Çünkü futbol oynayan biri kendini bu şekilde geliştirebiliyor” dedi.

SPORCU OLMAK İSTEYEN GENÇLERE VEHBİ KOÇ TAVSİYESİ Sporcu olmak isteyen gençlere sigara, alkol gibi bağımlılıklardan ve kötü yaşam tarzından uzak durmalarını, disiplinli bir hayat yaşamalarını tavsiye eden Giray Bulak, “Çok okumanız lazım. Rahmetli Mustafa Koç’un cenazesine gittim. Dedesinin hayatını okumuştum. Rahmetli Vehbi Koç demişti ki, ‘Türk genci yabancı dil konuşmasını bilecek.’ İnsanların hayatını okurken ders çıkarmak lazım. İşte bu sözün bana profesyonelleşmem açısından çok katkısı oldu” dedi.

“BUNLARI SÖYLEDİĞİM İÇİN İŞSİZİM” 80 milyona yaklaşan nüfusa sahip Türkiye’de 17 milyon spor yapan genç olduğunun da altını çizen Bulak, “Avrupa’da nüfusu 17 milyon olan ülke az. Peki neden biz daha fazla sporcu çıkaramıyoruz? Bizim gençlerimize fiziki şartları sağlamamız gerekiyor. Bunları söylediğim için 2 buçuk yıldır işsizim. Benim Spor Şurası’nda sunduğum bir teklif de Türkiye’deki işsizliği bu şekilde önlemekti. Bizim hem takım sayımızı hem de sporcu sayımızı arttırmamız gerekiyor. Çocuklarımıza spor yaptırmazsak, onları ya hastaneden ya da hapishaneden toplayacağız” diye konuştu.

53


ARDA’YA KATILMIYORUM Giray Bulak, sorulan bir soru üzerine, Arda Turan’ın bazı şeyleri Türkiye’de değil Barcelona’da öğrendiğine dair açıklamalarını değerlendirdi: “Allah onlara bu yeteneği vererek bir mesaj veriyor. Geriden gelenlere mutlaka hizmet edeceksiniz diyor. Her şeyi bana Trabzonspor ve futbol verdi. Bence Allah’a şükretmemiz lazım. 3-5-2’yi burada öğrendim lafına katılmıyorum. Biz dünyayı buradan takip ediyoruz. O kadar çok okuyoruz ki eğitime, kitaba saygı duymak lazım. Arda nerede yetişti? Bugün Barcelona’ da oynuyorsa, bizim onu yetiştirmemiz sayesindedir.”

ERSAN İYİ BİR ÖRNEK Futbolun dününün ve yarınının olmadığını da kaydeden Bulak, “Futbolun sadece bugünü var. Bugün başarılıysanız başarılısınız. Burada bir rasyonellik var. Dünyanın en iyi teknik direktörü bence öğrencisine bir şeyler öğretendir. Sizler de başarılı olmak istiyorsanız saygılı olun ve disiplini elden bırakmayın. Beşiktaş’tan Çin'e rekor sayılacak bir ücret karşılığında transfer olan Milli Futbolcumuz Ersan Adem Gülüm bence çalışarak ne kadar başarılı olunabileceğini bizlere kanıtlayan iyi bir örnek” dedi.

54


55


DEVLER, GENÇLERLE

BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi, “Yıldızlarla Buluşma” programı kapsamında gençleri basketbolun yıldızları Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan ile biraraya getirdi. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen panelde, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, genç sporcularla biraraya gelerek, tecrübelerini aktarırken; gençler de basketbolun iki yıldızıyla, aynı sahada mini gösteri maçında buluşma fırsatı yakaladı. Panelin moderatörlüğünü yapan NTV Spor Sunucusu Irmak Kazuk’un sorularını yanıtlayan ikili, mütevazı ve keyifli sohbetleriyle genç sporcuları kendilerine hayran bıraktı. Paneli Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve ilçe protokolü de izledi.

56

“HERKES SPOR YAPMALI, BRANŞLAR ARTIRILMALI”

“BOBBY DİXON YÜREĞİNİ ORTAYA KOYUYOR”

Türk sporunun büyük başarılara adını yazdıramadığını dile getiren Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan, “7’den 70’e herkes birbirini spora teşvik etmeli. Bu kültür yerleşmeli. Ancak böyle kendimizi geliştirebiliriz. Futbolda veya diğer branşta da çok başarılı değiliz. Herkes taşın altına elini sokmalı. Bence branşlar artırılmalı. 70 milyonluk bir ülkeden bir yüzücü çıkaramıyoruz, kayakta söz sahibi değiliz, dağlar ve denizlerle çevriliyiz. Branşları artırıp, ülke olarak değişik branşlarda küçük yaşta çocuklarımızı alıp eğitmeliyiz” dedi.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, takımın durumunun iyi olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, “Hocamız da bizde memnunuz. Euroleague Top 16 başladı. 1 veya 2. olmak istiyoruz. Final Four’a giden yolda sağlam tacını almak çok önemli. Euroleague’de 3 maç oynadık. 3 maçını da kazanan ilk takımız. İyi gidiyor şimdilik. Cuma günü Darüşşafaka ile oynayacağız diyerek, takımın geçen yıl ki transferi Bobby Dixon’ın çok eleştirildiğini ancak; Türkiye’yi iyi tanıyan, yüreğini ortaya koyan ,her maça aynı şekilde konsantre olup, liderlik yaparak çıkan iyi bir oyuncu olduğunu ifade etti.


SAYIN KAYMAKAM’DAN

TAM DESTEK

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği olarak, ilçemizde bulunan 43 üye spor kulübümüzü temsil amacıyla, ilçemizin Kaymakamı Sn. Harun Kaya'yı makamında ziyaret ettik. İlçe sporu, spor kulüpleri ve sporcuları hakkında bilgilerini sunan Başkan Seymen Gençtürk, geleceğe yönelik projeler ve yatırımlar ile alakalı da bilgilerini paylaştı. Sn. Harun Kaya ise, gerçekleştirilen başarıları dikkatle izlediğini ve bundan sonraki projelerin tamamına, ilçe sporunun gelişimine katkı sağlamak için tam destek vereceğini sözlerine ekledi.

İLÇE SAĞLIK ZİYARETİ Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Küçükçekmece İlçe Sağlık Grup Başkanı'mız Sn. Dr. Ali Osman Çolak'ı makamında ziyaret ettik. İlçemize bağlı sporcuların sağlıklarının korunması ve gelişimlerinin sürekli olabilmesi için gereken bilgileri üyelere aktaran Sn. Çolak, ilçemizdeki amatör spor kulüplerinin, başarı ve istikrar konusunda sağlığın öneminin bu denli bilincinde olmasını ve bu bilincin yaygınlaştırılması gerektiğini ileterek, derneğimiz üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

57


ABDURRAHİM ALBAYRAK

İDDİALI KONUŞTU! Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘spor Söyleşi’ programına katılan Galatasaray Kulübü Eski Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, "sağlık problemlerim sebebiyle eğer ben yönetimden ayrılmasaydım bu sene de şampiyon olurduk ve ben hiçbir futbolcuyu göndermezdim" dedi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Spor Söyleşi’ programına bu hafta konuk olarak Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak katıldı. Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı söyleşiye, Küçükçekmece’de eğitim gören lise öğrencileri katıldı. Söyleşide öğrencilerin sorduğu soruları cevaplayan Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Spor Kulübü ile ilgili merak edilenleri ve spor dünyasında yaşamış olduğu tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

58


“GEÇEN SENE OYNANAN KASIMPAŞA MAÇINDA SPORCULARA YAPTIĞIM KONUŞMA SON OLABİLİRDİ” Geçen sene çok stresli bir dönem geçirdiklerini dile getiren Albayrak, "Geçen sene oynanan Kasımpaşa maçının ilk devresini 2-0 kapattığımız zaman devre arasında soyunma odasına gidip oyunculara bir konuşma yapmıştım. Belki o konuşma hayatımda son konuşmam olabilirdi. Şampiyonluğa gidiyorduk ve çok stresliydik. Son beş dakika hoca kulübeyi bırakıp tribüne çıkmıştı. Orada benim tansiyonum yükselmişti. Gözlerim dolmuş, boğazım şişmiş ve nefes alamaz bir haldeydim. Daha sonra çocuklarım arkamdan ’Baba Allah’ını seversen yeter artık bizi de düşün’ dediğinde ben bu işi bu sene bırakmam lazım diye düşündüm” dedi.

SAĞLIK PROBLEMLERİM OLMASAYDI, BU KADRO VE TEKNİK HEYETLE YİNE ŞAMPİYON OLURDUK” ’Sağlık problemlerim sebebiyle eğer ben yönetimden ayrılmasaydım bu sene de şampiyon olurduk ve ben hiçbir futbolcuyu göndermezdim’ diyen Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü: "İddia ediyorum ki biz yine iki sene üst üste şampiyon olurduk. Ben iddialı bir şekilde söylüyorum; bu futbolcularla, bu teknik heyetle yine şampiyon olurduk. Taraftarlarımız bizi hiçbir şekilde yalnız bırakmadılar, Galatasaray’a ve Türk futboluna geçen sene önemli işler yaptık. Geçen sene bu üç kupayı bir Avrupa’da hoca alsaydı, Avrupa’nın en iyi kulüplerine gidip, Türkiye’de aldığı paranın iki üç misli maaş isteyebilirdi” diye konuştu.

GETİRDİĞİM VE TAKIMI ŞAMPİYON YAPAN HOCALARI BENDEN SONRA HEP KOVDULAR” Öğrencilerden gelen Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesine ilişkin soruya cevap veren Albayrak, "Bu konuyu sadece Hamza hocaya bağlamayalım. Ben lucescu ile çalıştığım zaman dediler ki; ’Dokuz tane kiralık futbolcumuz var.’ Başkan Mehmet Cansun’da o zaman bana, ’Bir tane galibiyet al’ dedi. Bende kabul etmedim ve ’Şampiyon olacağız’ dedim. Biz o sene şampiyon olduk ve şampiyon olan hocayı o sene biz kovduk, gönderdik. Ben o sene takımdan ayrıldım, daha sonra tekrar geldim ve Fatih Terim’i takımın başına getirmek için çalıştım. Daha sonra Fatih hocayla biz geldik ve iki sene üst üste şampiyon

olduk. Daha sonra şampiyonluk yemeğini yemeden önce Ünal Aysal başkanın kafasını karıştırdılar. İdman bitiyor ve alt yazı geçiyor, Fatih hocanın görevine son veriliyor. Daha sonra ise biz Hamza hocayı takımın başına getirdik ve geçen sene üç tane kupa aldık. Ben hastalığım dolayısıyla yönetimden ayrıldım ve benden sonra üç tane kupa alan Hamza hocanın görevine nedenini bilmediğim şekilde son verildi" şeklinde konuştu Söyleşi sonrası Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, Abdurrahim Albayrak’a çiçek takdim etti.

59


ŞAMPİYON

ATAKENT GELİŞİM! Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen 9.Minikler Futbol Turnuvası yapılan müsabakalar sonunda şampiyonunu buldu. Final maçında farklı bir skorla zafer elde eden Atakent Gelişim Spor 9. Başkanlık Kupası'nın sahibi olmayı başardı.

60


Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen 9.Minikler Futbol Turnuvası kapsamında 23 Ocak Cumartesi günü oynanan final maçında Atakent Gelişim Spor - Söğütlüçeşme Sporu 4-1'lik skor ile mağlup ederek şampiyon oldu. Küçükçekmece Belediyesi 9. Başkanlık kupasının sahibi Atakent Gelişim Spor. Final Maçı Sonucu: Atakent Gelişim Spor 4 Söğütlüçeşme Spor 1 3. lük ve 4. lük maçı sonucu İkitelli Spor 2 - İstanbul Sinop Spor 1 1. Atakent Gelişim Spor 2. Söğütlüçeşme Spor 3. İkitelli Spor 4.istanbul Sinop Spor

61


YENİ ARDA’LAR GELİYOR! Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği işbirliği ile düzenlenen 9.Minikler Futbol Turnuvası ödül töreni yapıldı. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen törene, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Küçükçekmece Kulüpler Birliği Başkanı Seymen Gençtürk, Türkiye Futbol Antrenörler Derneği İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu,İlçedeki Amatör takımlarımızın yöneticileri ve futbolcu velileri katıldı.

62


TURNUVAYA KATILAN HER FUTBOLCU KAZANMIŞTIR Törende konuşan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, ''Turnuvaya katılan her futbolcu kazanmıştır. Spor yaparken hem bedeninizi, hem zihninizi ve hem de ekip ruhunuzu geliştirmiş oluyorsunuz. Takım ruhunu büyüttüğünüz zaman daha güçlü bir Küçükçekmece oluyoruz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için elimizden geleni yapıyoruz'' dedi.

HEDEFİMİZ YENİ ARDA TURANLAR KAZANDIRMAK Küçükçekmece Kulüpler Birliği Başkanı Seymen Gençtürk de yaptığı konuşmada, ''İlçemizde son yıllarda çok başarılı spor faaliyetleri yapılmakta. Küçükçekmece Belediyesi ile birlikte yeni projeler çıkarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız bu ülkeye yeni Arda Turan'lar kazandırmaktır. Velilerimize verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum’'dedi.

FUTBOL HER GENCİN YAŞAM ALANIDIR Türkiye Futbol Antrenörler Derneği İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu da ''Futbol her gencin yaşam alanıdır. Bizim amacımız iyi sporcular ve ülkemize faydalı gençler yetiştirmektir. Kültürlü, akıllı ve çalışkan sporcular olmanızı diliyorum. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e teşekkür ediyorum''dedi. Programda sanatçı Emrah Uçar dinleyicilere şarkılarıyla keyifli bir akşam yaşatırken, Erkan Yetim’in futbol şovu büyük alkış aldı. Sporculara ödülleri ve madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Dereceye Giren Takımlar ise şöyle oldu: 1-Atakent Gelişim Spor kulübü 2-Söğütlüçeşme Spor Kulübü 3-İkitelli Spor Kulübü 4-İstanbul Sinop Spor Kulübü En Centilmen Takım: İstanbul Balkan Spor Kulübü En Erken Gol: Harun Deniz (Halkalı Taştepe Spor Kulübü) Turnuva Gol Kralı Ufuk Öztürk (İkitelli Spor Kulübü)

63


EN SON

HABERLER

TAŞTEPE ŞAMPİYONADA! U15 Liginde İstanbul şampiyonasını geçerek ilimiz ve ilçemizi Türkiye Şampiyonası'nda temsil edecek olan Halkalı Taştepe Spor Kulübümüzü tebrik eder başarılar dileriz

BELEDİYEMİZDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERimize DESTEĞE DEVAM Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2015 yılı içerisinde ilçemizdeki amatör spor kulüplerini desteklemek amacıyla 33'ü Futbol kulübü başta olmak üzere toplam 75 spor kulübüne 16 farklı branşta 34.309 adet malzeme yardımı gerçekleştirildi.

ŞAMPİYON İKİTELLİ 2015-2016 Futbol sezonunda 1.Amatör küme 13. Grup şampiyonu olarak Süper Amatör Lig'e çıkan İkitellispor Kulübümüzü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

64


BİRLİK yine ‘‘DEMİR’’ DEDİ İlçemizin güzide kulüplerinden olan Söğütlüçeşme Birlik Spor Kulübü yeni yıla seçimle girdi. Gerçekleştirilen olağan genel kurul sonrasında yapılan seçimde mevcut başkan Ercan Demir ve Yönetim Kurulu, yeniden göreve layık görüldü. Sayın Başkan'a başarılarının devamını dileriz.

2016 coşku ile karşılandı Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Derneği adına bir tebrik mesajı yayınlayan Seymen Gençtürk şu ifadeleri kullandı: ''Geçtiğimiz yıllarda harcadığımız emek ve yatırımların her geçen gün daha da artarak devam edeceği, tüm kulüplerimizin, kulüp yöneticilerimizin, antrenörlerimiz, hakemlerimiz ve geleceğimizin sigortası genç sporcularımızın başarıları ile gurur duyacağımız, barış ve huzur dolu nice senelerimizin olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.''

İBB’DEN DESTEĞE DEVAM İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen ama tör spor kulüplerine malzeme desteği bu sene de başarı ile organize edildi. İBB Sefaköy Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen dağıtımla amatör sporcularımızın malzeme ihtiyacı karşılanmış oldu.

65


GENÇTÜRK’E BÜYÜK GÖREV! Türkiye'nin köklü futbol kulüplerinden olan İstanbulspor A.Ş.'nin düzenlenen kongresinde, Derneğimiz Başkanı Seymen Gençtürk, İstanbulspor Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Derneğimiz adına değerli başkanımıza başarılarının devamını diliyoruz.

BİRLİKŞAMPİYONA’DA! U15 Ligi'nde İstanbul Şampiyonasında başarı göstererek, İl ve İlçemizi, Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanan Söğütlüçeşme Birlik Spor Kulübümüzü tebrik eder, şampiyonada başarılarının devamını dileriz.

akademikliglereambulansmüjdesi! 2015-2016 sezonunun en önemli kazanımı Belediyemizin sahalara ambulans ve sağlık ekibi göndermesi oldu. Birinci önceliğimiz olarak gündemimizde sürekli yer alan ambulans ve sağlık ekibi uygulaması, kapsamlı sağlık projemizde de etkili bir madde olarak güncelliğini koruyor. Bu sorunun çözüm noktasına İFA Spor ve İstanbulspor A.Ş. önceliğinde Akademi Liglerindeki uygulamaya başlamış olmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu zorunluluğu Amatör Küme maçlarına da getirmesi sporcu sağlığı açısından oldukça önemli bir kazanım olacaktır. Küçükçekmece ilçemizde bizlere doktor,sağlıkcı ve Ambulans desteğini veren Belediyemize ve Başkanımız Sayın Temel Karadeniz'e teşekkür ederiz. Hedefimiz ilçede düzenlenen tüm tüsabakalara bu desteği vererek kapsamlı sağlık projemizde önemli aşama kaydetmektir.

66


DERNEĞİMİZ BASINDA YER BULMAYA DEVAM EDİYOR Diğer ilçelerin amatör spor kulüplerine ilham kaynağı olan KULÜPLER BİRLİĞİ'miz ulusal basında olduğu kadar yerel basın kaynaklarında da yer almaya devam ediyor. Küçükçekmece Voleybol Kulübümüzün dergisinde yer almak üzere, Başkan Seymen Gençtürk ile kapsamlı bir röportaj düzenlendi. Yayınlanan röportajda birliğimizin amacından ve futbol dışında ki spor dallarına bakış açısına kadar bir çok konu irdelenerek birliğimizin daha iyi tanıtılması sağlandı.

MİSAFİRİMİZ, BİSİKLET GrUBUMUZ İstanbul Küçükçekmece Bisiklet Grubumuz, derneğimize düzenledikleri ziyarette, bisiklet sporunun ve yaygınlaşmasının önemi üzerine karşılıklı görüş alış verişi yaptık. Başarılarının devamını dilediğimiz bisiklet grubu görüşme sonrasında hediyelerini derneğimize ilettiler.

GELİŞİM SEMİNERİ TAMAMLANDI TÜFAD İstanbul Şube Başkanımız Rıza Çavuşoğlu 'nun katılımları gerçekleştirilen ''Antrenör Gelişim Semineri''nin sertifikalarını ilçemizdeki antrenörlerimize teslim ettik. Sertifikasını alan antrenörlerimize başarılarının devamını dileriz.

67


İSTANBUL SİNOP’TE ‘‘AŞÇI’’ İLE YENİ DÖNEM İlçemizin güzide kulüplerinden olan İstanbul Sinopspor, Sefaköy Kültür Sanat Merkezi Söyleşi Salonu'nda gerçekleştirdiği ve katılımın yüksek olduğu olağan genel kurulu sonrasında seçime gitti. Seçim sonucuna göre Sayın Ramazan Aşçı ve ekibi yeniden başkanlığa seçildi.

MUTLULUĞA ŞAHİT OLDUK Amatör takımlarımıza ve sporcularımıza son üç yıldır sporcu sağlığı ile ilgili destek veren her zaman yanımızda olan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Bölümü doktorlarından Engin Dinç hocamız, Çavuşbaşı Kasrı'nda dünya evine girdiler. Kendilerine mutluluklar diliyoruz..

Spor, sanatLa buluştu Mayıs ayında ilçemizde gösterimi yapılan ''ÇANAKKALE GEÇİLMEZ'' isimli tiyatro oyununu derneğimizin yöneticileri ile amatör takımlarımızın oyuncu ve aileleri birlikte izlediler. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik sayesinde sanat ile sporun buluşması sağlanarak genç sporcularımızın güzel vakit geçirmeleri sağlandı.

68


CENNET BASKETBOL HEDEFE KİTLENDİ İLçemizde kurulan ve dernekleşen bu aşamalardan sonra tescil işlemlerini de tamamlayan Cennet Spor Kulübü Yönetimi, basketbol branşında belirledikleri hedef ve düşüncelerini paylaşmak üzere derneğimize ziyarette bulundular. Derneğimiz adına hedeflerine ulaşmaları konusunda kendilerine başarılar dileriz.

KAMİL DOYGUN ZİYARETİ Türkiye Futbol Federasyonu'nda bir çok yaş grubunda teknik direktörlük görevini başarıyla yerine getirmiş olan ve şu anda da FUTSAL Milli Takımının teknik direktörlüğünü yapan Kamil Doygun, ilçemize gelerek spor tesislerimizde incelemeler yaptı. İncelemeler sonrasında Başkanımız Seymen Gençtürk ile geleceğe yönelik projeler hakkında görüşen Sn. Doygun'a teşekkür ederiz.

SOSYAL SORUMLULUK DEVAM EDİYOR Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneğimiz, ilçemizde bulunan amatör spor kulüplerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk kapsamında ziyaretlerine de devam ediyor. Yönetim kurulu ile beraber Halkalı Yetiştirme Yurdu'na düzenlediğimiz ziyaret, yurt yönetimi tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandı.

69


GENÇ ATLETLERİMİZDEN ZİYARET Sportif müsabakalarda İlçemizin ve İstanbul'un en başarılı okulu olan Söğütlüçeşme ilk öğretim Okulu'muzun başarılı atletleri Kulüpler birligimize ziyarette bulunarak yaptıkları çalışmalar, katıldıkları iller arası yarışmalar hakkında bilgi sundular. Okulumuzu başarılarından dolayı tebrik eder Başarılarının devamını dileriz.

DAYANIŞMA GECESİ İlçemizin köklü spor kulüplerinden olan İstanbul Sinop Spor Kulübü, Küçükçekmece Nikah Sarayı'nda düzenlediği dayanışma gecesine ev sahipliği yaptı. Etkinliğe katılım gösteren derneğimiz, köklü kulübümüze başarılarının devamını dileriz.

YENER DAYI’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ İlçemizin köklü kulüplerinden Sefaköy Kartal Spor Kulübümüzün değerli Başkanı Yener Dayı sağlık adına ufak bir operasyon geçirmiştir. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Allah'tan acil şifalar dileriz.

‘‘DOSTLUK’’ ZİYARETİ İlçemizin başarılı tekerlekli sandalye spor kulübü olan Dostluk Engelli Spor Kulübü yönetim kurulu ve sporcularından oluşan heyet ile, derneğimize ziyaretl gerçekleştirdi. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

70


71


BAŞSAĞLIĞI Tekirdağ civarında geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden Güzelhisar Spor Kulübü Baskanı Fuat Ozcan ve annesi Leman Özcan'a Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz.

BAŞSAĞLIĞI 16 Yaşındaki genç kaleci Servet Dündar'ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hayatının baharında, elim bir olay sonucu yaşamını yitiren merhum Servet Dündar'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve spor camiasına başsağlığı dileriz..

BAŞSAĞLIĞI İstanbulspor AŞ Kulüp Başkanı ÖMER SARIALİOĞLU’nu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, Kederli Sarıalioğlu ailesine ve spor camiasina başsağlığı dileriz

72


BAŞSAĞLIĞI Küçükçekmece'nin KEMPEZ lakaplı futbolcularından Sadık ŞENCAN vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

BAŞSAĞLIĞI Batı Trakyaspor Kulübü Başkanı Sabri YILMAZ'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet,başta ailesi ve yakınları olmak üzere Batı Trakyaspor kulübüne sabır ve başsağlığı dileriz.

BAŞSAĞLIĞI Dudullu spor alt yapı sorumlusu Murat KARAKUŞ Hakkın rahmetine kavuşmuştur.Merhuma Allah'tan rahmet ailesine,spor camiasina ve Dudulluspor kulübüne başsağlığı dileriz.

BAŞSAĞLIĞI Elim bir kaza sonucu vefat eden ALİ TUMAN hocamız ve MUSTAFA SEZER abimize Allah'tan rahmet, spor camiamıza, sevdiklerine ve acılı ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

73


74


Modern bir yapılanma hedeflerken, hedefi şaşıranlardan olmak istemiyorsanız, mutlaka uzmanlara kulak verin. Çünkü, hedefe ulaşmak ve gerçek bir başarıdan söz etmek tecrübe ve bilgi birikimi ister.

75


2015 Bรถyle geรงti... 76

Birliğin Sesi Say:9  

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile hazırlanan Birliğin Sesi Dergisi tasarımıdır

Birliğin Sesi Say:9  

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile hazırlanan Birliğin Sesi Dergisi tasarımıdır

Advertisement