Page 1

Listopad 2010

Sims LISTY Veselý měsíčník s informacemi ze světa The Sims

The Sims 3 na konzole Str. 14-15

Halloween a The Sims 3 Str. 11-13

Rozhovor s Katkou Zárubovou:

Co mám v The Sims 3 ráda! Str. 5-6

Hlavní téma:

Po setmění Str. 7-10

1|Stránka


EDITORIAL Ahoj všem fanouškům a příznivcům hry The Sims. Vítejte u čtení časopisu SimsListy! SimsListy obsahují výběr toho nejzajímavějšího a toho nejdůležitějšího z uplynulého měsíce. Touto formou chceme čtenářům předat informace ve snadno čitelné formě i pro tisk. Cílem časopisu SimsListy je “rozmazlovat“ Vás, a přinášet Vám nejčerstvější novinky ze světa The Sims. Také se ohlédneme za budoucími, připravovanými novinkami. V každém čísle na Vás čekají extra bonusy. Většinou ve formě rozhovorů s lidmi co mají co dočinění s The Sims. Také nezapomeneme na informace ze zákulisí, pořadu Sims CAST a ostatních zdrojů.

Doufáme, že si náš magazín oblíbíte a budete se k němu pořád a stále rádi vracet.

Jan Radosta, šéfredaktor

2|Stránka


3|Strรกnka


obsah magazínu: Editorial Rozhovor s Katkou Zárubovou The Sims 3: Po setmění Halloween a The Sims 3 The Sims 3 na konzole Předplaťte si SimsListy!

2 5-6 7-10 11-13 14-15 16

4|Stránka


Rozhovor s Katkou Zárubovou! Kateřina Zárubová alias Kegi je v České a Slovenské republice hodně známá. Svou „kariéru“ si vydobyla na fenoménu, který od roku 2000 láme prodejní rekordy. Kateřina Zárubová je hlavní komunitní koordinátorkou pro Českou a Slovenskou republiku ohledně hry The Sims. Jejím úkolem je různým komunitním webům sdělovat informace a budoucí novinky ohledně této hry. A protože jsme jediný český magazín o hře The Sims, udělali jsme s ní rozhovor!

1. Co se Vám na The Sims 3 líbí nejvíce? Možnost užít si život podle nejbláznivějších představ… jeden den můžu být rockovou hvězdou první kategorie a žít v luxusu a druhý den můžu třeba dělat kuchaře v nejhorším bistru ve městě. 2. Co máte v The Sims 3 raději oproti starším dílům? Určitě dost pokročila grafická kvalita hry. A co se hry jako takové týče tak třeba oproti dvojce se mi líbí více povolání a interakcí, které Simíci mají. 3. Který dodatek nebo kterou kolekci máte v The Sims 3 nejraději? Poslední – Po Setmění, moc se mi líbí upíři…. Dávají celé hře úplně jiný rozměr, prostě je to s nimi zajímavější 4. Právě jste si vytvořila Simíka. Jakých 5 vlastností mu dáte? Ambiciózní, strach z nahoty, kuchař od přírody, má štěstí, hudební virtuózka 5. Právě jste si vytvořila Simíka. Jaké nejoblíbenější jídlo, hudbu a bravu byste mu dala? Sushi, vlastní hudba, fialová 6. V jakém městě by Váš Simík měl žít? Mám raději města rodinného typu, docela se mi líbí v Twinbrooku, sice je to ponuřejší město, ale na druhou stranu je tu dost zajímavých míst. 7. Jakou dovednost by Váš Simík měl jako první dát na 10. Úroveň? Vaření – moji Simíci jsou gurmáni. 8. Jaké objekty jste měla ráda, které v The Sims 3 už nenajdete. Tak to už si teďka nevzpomenu, ale objekty, kterou jsou tam nyní se mi moc líbí… hlavně ty z dodatku Cestovní horečka.

5|Stránka

Foto: Facebook.com


9. Kdyby dění okolo dodatků a kolekcí jen a pouze záviselo na Vás, jak by se nový dodatek nebo kolekce jmenovala a o co by v něm šlo? Asi dodatek k ročním obdobím… zimní sporty, zahradničení, atp. a jmenoval by se Čtvero ročních období  10. Kdyby Vás nečekaně The Sims 3 omrzelo, začala byste hrát novou hru? Popřípadě jakou? Kromě TS3 hraju ještě Caesara IV. Takže v té bych pokračovala, a pak mám taky ráda Harryho Pottera 11. Na co jste v dodatku Po setmění hrdá? Líbí se mi ty vysoké budovy, to se vývojáři opravdu vytáhli. 12. Chtěla byste se ve hře stát upírem? Pokud ano, odůvodněte proč? Ano, líbí se mi, jak vypadají a jak se tváří třeba když loví nebo čtou myšlenky…. Jsou to hodně zajímavé postavičky. 13. Nevíte, zda se v budoucí době budou prodávat doplňky ke hře The Sims 3, například k dodatkům nebo kolekcím? Na mysli mám samolepky, trička, hrnečky, přívěšky anebo čelenky s "diamantem“? Tyto doplňky se prodávají především v USA – opravdu skalní fanoušci se ji mohou přes net objednat, ale u nás zatím nic takového neplánujeme. 14. Nevíte, zda se v bližší době objeví nový dodatek nebo nová kolekce? Prozatím o tom nemám žádné informace. Tímto rozhovorem děkujeme Katce Zárubové alias Kegi za poskytnutí všech údajů. V příštím Prosincovém vydání se můžete těšit na rozhovor s Filipem Kraucherem, moderátorem pořadu Sims CAST. Pokud Vás na příští rozhovor napadnou nějaké důležité otázky na které byste chtěli znát odpověď, napište nám!

6|Stránka


„ I sem to můžete dotáhnout, ale cesta nebude lehká… Zpočátku hrajte na ulicích, popřípadě za drobné od kolemjdoucích v podzemí…“

CO SE STANE ? 7|Stránka


Město Bridgeport nikdy neusíná! Simíci mají nyní další důvod zůstat vzhůru hluboko do noci, protože dostávají nový rozšiřující balíček pro slavný simulátor života The Sims 3! Novinka The Sims 3 Po setmění láká hráče vyrazit do víru nočního života a navštěvovat populární kluby, účastnit se různých akcí a utíkat před jistými nočními tvory… anebo se jimi také stát. Ať už budete do brzkých ranních hodin řádit s kapelou, anebo žít dvojí život upíra, čekají na vás hned po skončení pracovní doby a západu slunce nové vzrušující zážitky. The Sims 3 Po Setmění umožní hráčům prozkoumat temnější stránky jejich povah, když se budou moci stát přízraky noci, potulovat se po nočních podnicích a dělat věci, které není radno provádět před setměním. Dostanou dokonce příležitost seznámit se s upírem a případně nového přítele či přítelkyni požádat, aby jim pomohli stát se jedněmi z nich. Po proměně simíci místo hladu pociťují žízeň, rychleji běhají, dokáží číst myšlenky a ve dne potřebují spát. Upíři pořádají luxusní noční párty, na které se dostane jen několik málo vyvolených, ale nejsou zdaleka jedinými, kdo si umějí užívat. V The Sims 3 Po setmění mohou hráči dopomoci svým simíkům stát se celebritami, pronásledovanými na každém kroku houfy paparazziů. Slavní simíci žijí v nejluxusnější části města, mají otevřené dveře k zábavě pro vyšší společnost a více simoleonů, než dovedou spočítat! Nabízí se pro ně například prestižní profese u filmu, jako je například režisér či herec, ale pokud mají hudební talent, pak si mohou založit vlastní kapelu. Cvičení dělá mistry, takže simíci, kteří začnou trpělivým spořením dýšek z placu, se mohou postupně vypracovat na vrchol, kde před září reflektorů není úniku. The Sims 3 Po setmění je vaší vstupenkou do rušného světa velkoměsta, plného relaxačních vířivek, luxusních bytů, podzemní dráhy a mnohého dalšího! Ať už se rozhodnete posedět v místním baru, seznámit se s celebritami v populárním klubu, poslechnout si skvělý koncert kapely nebo se naučit umění míchání koktejlů za účelem lepšího výdělku, The Sims 3 Po setmění má vše, co potřebujete k tomu, aby se tyto přání stala skutečností.

Dodatek TS3: Po setmění si můžete pořídit v internetovém obchodě XZONE za 749 Kč.

Limitovanou edici základní hry The Sims 3 + dodatek Po setmění si můžete koupit v internetovém obchodě XZONE za 1399 Kč.

8|Stránka


V novém dodatku nastoupila nová éra – éra upírů! Vypadá to víc než zajímavě a to nejen samotné propracování postav, ale také nové modely a oblečení. Navíc upíři obohatí hru o aktivní hraní Simíků přes noc. A co byste ještě měli o upírech vědět? Jsou dvakrát rychleji učenlivější než normální Simové a mohou číst myšlenky. Jsou silnější, chytřejší a kreativnější. Pijí krev jiným Simíkům a vybírají si jen tu nejlepší plazmu, kterou mohou ukradnout i v nemocnici!

9|Stránka


The Sims 3 – Po setmění + Vířivka Zařáděte si s vašimi přáteli ve virtuální The Sims 3 vířivce a získejte super ceny! Každý výherce se bude těšit z libovolné hry The Sims 3(základní hra, dodatek, nebo kolekce), dále na něj čeká osuška s motivem hry- to abyste se měli čím osušit, až půjdete z vířivky. Odměníme vás také Simpointy. První místo 4 000 bodů, druhé 2 000 a třetí 1 000 bodů. Inspirovat se můžete v nejnovějším dodatku k TS3 Po Setmění! Zde se Simíci oddávají úžasným party a také horké lázni Chcete se zúčastnit? Navštivte vířivku! http://apps.facebook.com/sims-virivka/ Zaškrtněte v ní políčko "Jen s kamarády" a znovu se ponořte do vířivky. Pak udělejte screen vás a vašich přátel v horké lázni. A celé nám to pošlete na email sims.ea@email.cz Soutěžíme do 10.11. 2010 včetně! Výherce vylosujeme a budeme je kontaktovat emailem.

10 | S t r á n k a


H A L L O W E E N

a

11 | S t r รก n k a


Halloween a The Sims 3 Nevěřily byste, že Halloween (Dušičky v Americe – 31.října) a The Sims 3 můžou mít něco společného? Bohužel je to tak! Dá se to vyhledat dvěma způsoby.

Duchové Duchové jsou ve hře už od samého počátku, tedy od základní hry The Sims. Vidět je můžete na hřbitově, popřípadě ve měste Riverview Vám můžou hodit po domě. Barva každého ducha naznačuje jiný druh smrti. 1) Způsob - Elektrický šok Barva ducha: žlutá s efektem blesků Jak zabít: Pokud váš Simík nemá žádné zkušenosti, nebo jen velmi malé s opravováním či vylepšováním předmětů, tak s ním zkuste opravit třeba rádio, televizi, ... prostě cokoliv čím proudí elektřina. Pokud se budete pozorně dívat, tak Simíkem proběhne elektrický šok a možná hned zemře. Možná taky ne a tak ať to zkusí znovu. Po zasažení proudem okamžitě leží na zemi a pak nastane rituál pohřbení. 2) Způsob - Vyhladovění Barva ducha: fialová Jak zabít: Nedávejte svému Simíkovi ani trošičku jídla! Asi tak týden (možná míň) a pak se svalí prostě na zem a zemře. Pak opět nastane pohřební rituál. 3) Způsob - Upálení Barva ducha: ohnivě oranžová s efektem hoření Jak zabít: Udělejte kolem vašeho Sima takovou ''kredenc'' ohrádku a dejte mu tam nějaký sporák. Nechte ho chvilku vařit a pak zrušte vaření a třeba si pokecejte s někým po telefonu. Jakmile se jídlo spálí, tak se začne o chvíli později šířit požár po všech kredencích a až bude Simík 100% obklopen ohněm, tak se upálí a zbyde z něho jen popel. 4) Způsob - Utopení Barva ducha: modrá s efektem kapání vody Jak zabít: 1. - Nechte Sima cvičit až do vyčerpání na nějakém stroji (třeba na běžícím pásu) a pak s ním jděte do bazénu. Pokud se to povede, tak se hned začne topit a utopí se. 2. - Pokud nevyšel způsob 1., tak tenhle výjde na 100%. Ať má váš Sim aspoň polovinu energie a přikažte mu, ať jde do bazénu. Nechte ho doplavat do prostřed (třeba, Prostě aby nezavazel). Pak otevřete mód stavba a postavte kolem bázénu stěnu a zase pusťte hru a pak už jen sledujte, jak Simík ztrácí energii a klesá ke dnu :-) 5) Způsob - Zestárnutí Barva ducha: bílá Jak zabít: Nechte Simíka zestárnout do maximálního věku a pak se z něj jednoduše stane duch.

12 | S t r á n k a


Upíři Tak jako v předchozím článku uvádíme upíry z dodatku Po setmění. Díky těmto postavám dostává The Sims 3 nový rozměr. Oproti upírům z The Sims 2 (dále jen TS2) se tyto postavy dost změnily. Jak vzhledem, tak vlastnostmi. Upíry můžeme potkat v novém dodatku Po setmění, který oficiálně vyšel 26. Října 2010. Upíři jsou rychlejší něž normální Simíci, dvojnásob rychle se učí dovednostem a ještě k tomu čtou myšlenky. Také oproti TS2 může upír Simíka kousnout i do ruky, ale hlavně do krku. Nyní zde uvádíme informace o upírech z oficiálního blogu producenta. "Upíry jsme navrhovali jako úžasná, mazaná a nesmírně mocná stvoření. Chtěli jsme jim poskytnout úplně nový způsob jak si pohrát se simíky a vyprávět prostřednictvím upírů ten pravý příběh noci. Také jsme je chtěli odlišit od upírů z Sims 2: Noční život, kteří vypadali jako by se zasekli někde v letech 1920 v hororových filmech. Upíři v Sims 3: Po setmění přináší půvab a kouzlo moderních upíru 21 století." Upíři mají několik schopností - dvojnásobně rychleji se učí dovednostem, dále jsou silnější, chytřejší a více kreativní. Další věcí, která je odlišuje od běžných simů je jejich neuvěřitelná rychlost jakou se pohybují. Věřte nebo ne, dokáží také číst myšlenky! Upíři doplňují svou žízeň vysáváním ostatních simů. Pokud ovšem nemají v blízkosti vhodnou obět, pak se musí spokojit s pěstováním Plasma květiny nebo se vydat na lov sáčků krve do nemocnice.

13 | S t r á n k a


The SIMS 3 na konzole

  

 

 

Vytvářejte si simíky, jaké si jen dovedete představit, a dejte jim jedinečnou osobnost! Vylaďte jejich vzhled a vytvářejte milióny nejrůznějších osobností. Udělejte z nich zlotřilce, romantiky, paranoiky, kleptomaniaky anebo úplně někoho jiného. Stavte a upravujte! Postavte simíkům jedinečný domov. Rozvíjejte město pomocí vylepšení budov a dalších prvků. Získejte zcela nové schopnosti karmy. Třímejte v rukou absolutní moc nad simíky a dopřejte jim bohatství, krásu a lásku – nebo jim to všechno seberte jediným stisknutím tlačítka. Ovládejte osudy simíků. Rozhodněte se, zda naplníte naplníte jejich osudy realizací jejich přání, nebo necháte jejich sny zemřít. Stanou se nich rockové hvězdy, světoví vůdci nebo mistři mezi zloději? Je to jen na vás. Budujte a sdílejte na internetu*! Na síti se podělte se o vlastní výtvory a stahujte obsah od hráčů z celého světa, aniž byste museli vypínat hru. Získejte odměny za splnění úkolů. Plňte krátkodobé i dlouhodobé úkoly, za jejichž úspěšné dokončení vás čekají odměny. Připojte se* a podělte se o své úspěchy a trofeje s přáteli.

Vytvářejte si Simíky, jaké si jen dovedete představit, a dejte jim jedinečnou osobnost! Vylaďte jejich vzhled a vytvářejte milióny nejrůznějších osobností. Udělejte z nich zlotřilce, romantiky, paranoiky, kleptomaniaky anebo úplně někoho jiného. Ovládejte osudy svých simíků. Rozhodněte se, zda naplníte naplníte jejich osudy realizací jejich přání, nebo necháte jejich sny zemřít. Stanou se z nich rockové hvězdy, vůdci světa nebo mistři zloději? Je to jen na vás. Získejte zcela nové schopnosti karmy. Třímejte v rukou absolutní moc nad svými Simíky a ovládejte jejich bohatství, potřeby, milostný život a mnoho dalšího! Zahrajte si The Sims s přáteli! Novou hru, která přináší okamžiky skutečného života, můžete zapojit své přátele, a to až čtyři najednou. Vsaďte si na nejdůležitější okamžiky života a získávejte body a odměny. Nový obsah! Užijte si zcela nové město u pláže s novými obyvateli, vlastnostmi, pracovními příležitostmi, počasím a životními přáními, exkluzivně na Wii.

14 | S t r á n k a


 

První dokonalá simulace života od The Sims™ pro Nintendo DS™! Vytvářejte simíky, jaké si jen dovedete představit, a ovládejte jejich životy. Ovládejte ve své domácnosti několik Simíků a užívejte si při interakci se světem všechny zajímavé momenty, které život nabízí. Simíci s jedinečnými charaktery! Zapojte fantazii a upravte simíkům rysy v obličeji. Vyberte pro ně účesy i oblečení a určete, jakou budou mít osobnost. Udělejte z nich zlotřilce, romantiky, paranoiky, kleptomaniaky anebo úplně někoho jiného. Ovládejte osudy simíků. Rozhodněte se, zda naplníte, naplníte jejich osudy realizací jejich přání, nebo necháte jejich sny zemřít. Stanou se nich krutovládci, světoví vůdci nebo mistři mezi zloději? Je to jen na vás. Upravujte svět simíků! Zcela poprvé na DS můžete postavit Simíkům domov pomocí nástrojů na úpravu zdí a podlah a zkrášlit ho ozdobnými předměty, texturami a mnohým dalším! Získejte zcela nové schopnosti karmy. Třímejte v rukou absolutní moc nad bohatstvím, krásou a láskou simíků – vše jim můžete dát, či vzít jediným stisknutím tlačítka.

15 | S t r á n k a


Měsíčník SimsListy Šéfredaktor Jan Radosta Grafika Petr Tomíček Redaktoři Kateřina Radostová, Michaela Laburdová Spolupracovali Ladislav Kubeš, Kateřina Zárubová, Filip Kraucher Uzávěrka dalšího čísla 26. 11. 2010 Pokud máte nějaké připomínky, dotazy nebo otázky ohledně rozhovoru kontaktujte nás na email info@ts3.xf.cz

16 | S t r á n k a

SimsListy  

český The Sims internetový magazín, výtvor fanoušků této hry.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you