Page 1

NO 28/489

lifestyle magazine by polish express

Złote Globy 2017: Zobacz kreacje z czerwonego dywanu

I cóż nam zostało z tych noworocznych planów?

Emma Stone

teatr wyleczył ją z choroby psychicznej

1

Myślała, że modli się do świętego, a modliła się do… elfa

Pomocy, moje dziecko bez przerwy choruje!


2

13 - 19 Stycznia 2017

| Entertainment

www.lajt.co.uk

• Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

Emma Stone: teatr wyleczył ją z choroby psychicznej Zaczęła grać mając dopiero 11 lat i od tego czasu stała się wytrawną aktorką, która w tym roku wymieniana jest wśród kandydatek do Oskara.

E

mma Stone urodziła się w 1988 roku w Scottsdale w stanie Arizona w USA. Jest córką Kristy Stone i Jeffrey’a Stone’a. Będąc dzieckiem Stone często dostawała ataków paniki, co mocno utrudniało jej funkcjonowanie wśród innych dzieci. W celu wyleczenia swojej córki z ataków rodzice Emmy wysłali ją na terapię, ale sama aktorka twierdzi, że to dopiero gra w teatrze pomogła jej poradzić sobie z problemami psychicznymi. Emma Stone zadebiutowała w roli Ottera w scenicznej adaptacji klasycznej książki dla dzieci „O czym szumią wieżby”. W tamtym czasie jej zaangażowanie w teatr okazało się tak wielkie, że przez 2 lata zamiast chodzić do szkoły pobierała lekcje w domu. Zagrała wówczas w szesnastu sztukach. Emma Stone chodziła do żeńskiej szkoły katolickiej, ale po zaledwie jednym semestrze porzuciła ją dla aktorstwa. Żeby przekonać rodziców do swojego pomysłu, który nazwała „projekt Kalifornia” zrobiła prezentację w programie power point pod tytułem „Hollywood”. Miała ona przekonać rodziców, by pozwolili jej na przeniesienie się do Los Angeles, aby tam mogła rozpocząć karierę aktorską. Niekonwencjonalne podejście Emmy opłaciło się, ponieważ w styczniu 2004 roku przeprowadziła się wraz z mamą do Los Angeles. „Chodziłam wtedy na wszystkie programy i castingi Disney’a, pojawiałam się dosłownie na każdym castingu do roli córki, ale kończyłam z niczym” - wspominała aktorka. Trud i poświęcenie młodej aktorki opłacały się, ponieważ jeszcze w tym samym roku zadebiutowała w roli Laurie Partridge w serialu VH1 „The New Partridge Family”, który był nową wersją serialu muzycznego z lat siedemdziesiątych. Jednak produkcja nie doszła do skutku i stacja zamówiła tylko odcinek pilotażowy. Na filmowy debiut musiała czekać 3 lata, ponieważ w 2007 roku zagrała w filmie „Supersamiec”.

Dwa lata po swoim filmowym debiucie Emma została zaangażowana do filmu „Duchy moich byłych” z Matthew McConaughey, Jennifer Garner oraz Michaelem Douglasem. Jednak największym przełomem, także finansowym była rola w filmie „Zombieland”. Film zarobił ponad 100 mln dolarów i otworzył Emmie przepustkę do prawdziwej kariery w Hollywood, ponieważ od tego czasu zaczęły się sypać dla niej propozycje.. Do świadomości kinomanów przeszła także jako urocza blond miłość Spidermana granego przez Andrew Garfielda, z którym po zakończeniu zdjęć do filmu zaczęła się spotykać. Rolę w ostatniej produkcji, w której brała udział zawdzięcza bez wątpienia zamiłowaniu do śpiewu oraz lekcjom, na które wysłali ją rodzice. Musical „La la land” jest obecnie typowany do zwycięzcy tegorocznych nagród amerykańskiej akademii filmowej. Stone otrzymała bowiem za tę rolę Złotego Globa, więc jeśli sprawdzą się przepowiednie z poprzednich lat i w tym roku to Emma będzie odbierała Oskara za najlepszą rolę kobiecą. Za swoich aktorskich idoli, którzy są inspiracją dla niej uważa Diane Keaton, która według niej jest „najbardziej niedocenioną aktorką na świecie” oraz Marion Cotillard. Przyjaźni się z aktorką Jennifer Lawrence oraz piosenkarką Taylor Swift. U mamy Emmy Stone zdiagnozowano raka piersi, ale na szczęście udało jej się wygrać z chorobą i z tego powodu obie postanowiły uczcić ten fakt tatuując sobie nogi ptaka, co ma być nawiązaniem do piosenki Paula McCartneya „Blackbird”, którą obie panie uwielbiają. Przed Emmą Stone niewątpliwie kariera dopiero się otworzyła. Młodziutka aktorka przywiązana do rodziny wydaje się być ewenementem w świecie wielkiego filmu, blichtru i sławy. Jednak wsparcie bliskich może okazać się zbawienne dla niej i dzięki temu będziemy mogli ją oglądać w coraz to lepszych, bardziej świadomie wybranych produkcjach.

2


Entertainment |

3

www.lajt.co.uk

• Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

Amber Heard ponownie oskarża Johnny’ego Deppa. O co chodzi tym razem? Choć rozwód Amber i Johnny’ego skończył się już kilka miesięcy temu i zgodnie z ugodą zawartą między aktorami Heard nie powinna wypowiadać się na temat małżeństwa, to najwidoczniej nic sobie z tego nie robi.

A

mber Heard ponownie oskarżyła Johnny’ego Deppa. Tym razem wyznała, że aktor specjalnie opóźniał ich rozwód, co miało być jakoby jego karą dla żony. Dlaczego Johnny przeciągał sprawę rozwodową w czasie? Według Heard chciał „ją odzyskać”! Natomiast Amber zależało na szybkim rozwodzie, ponieważ „chciała iść dalej ze swoim życiem”. Aż trudno uwierzyć, że ten „bezduszny” Johnny chciał walczyć o nią i ratować małżeństwo. Faktycznie, czyste zło. W pozwie rozwodowym, który złożyła napisała, że „Johnny chce wydłużyć postępowanie, ponieważ ma to być kara dla mnie”. W odpowiedzi na zarzuty byłej żony Depp twierdzi, że jego biseksualna małżonka chciała wyciągnąć od niego jak najwięcej pieniędzy oraz przedłużyć „swoje 15 minut sławy”. •

Kim Kardashian odzyska zrabowane w Paryżu kosztowności? Pojawiła się szansa na odzyskanie drogocennych kosztowności, które zostały skradzione Kim Kardashian podczas napadu na nią w jej paryskim apartamencie.

F

rancuska policja poinformowała o pierwszych aresztowaniach w sprawie napadu na Kim Kardashian, do którego doszło w październiku zeszłego roku w Paryżu. Aresztowanych zostało dokładnie 16 osób, których DNA odnaleziono na odzyskanych po napadzie kosztownościach. Policja ponadto ustaliła, że sprawcy uciekali z miejsca zbrodni na nogach oraz na… rowerach. Kilka dni po rabunku część skradzionych rzeczy została znaleziona niedaleko apartamentu Kim Kardashian. Złodzieje najprawdopodobniej zgubili je w czasie ucieczki z miejsca zdarzenia. Od paryskich wypadków życie Kim Kardashian

obróciło się do góry nogami. Unikała publicznego pokazywania się, przestała publikować zdjęcia w mediach społecznościowych, a jej małżeństwo z Kanye Westem zaczęło się rozpadać po tym, jak raper przeszedł załamie psychiczne. Jednak w życiu Kim zaczęło się coś zmieniać na lepsze. Oprócz aresztowania sprawców napadu, Kim ostatnio poszła z mężem do kina, a na swoim Instagramie opublikowała pierwsze od kilku tygodni zdjęcia. Może to informacja o złapaniu bandytów, którzy na nią napadli miała na nią pozytywny wpływ? Wygląda na to, że wszystko powoli wraca do normy.

Gwiazda ledwo wiąże koniec z końcem. „Następna trasa może ją zabić!” Cher jest obecna w showbiznesie od ponad 50 lat, więc tak długa kariera powinna zapewnić jej godziwą emeryturę. W rzeczywistości jej życie nie jest takie różowe jakby się mogło wydawać.

C

her w czasie swojej długoletniej kariery sprzedała ponad 200 mln płyt na całym świecie, dzięki czemu zyskała przydomek „bogini popu”. Wydawać by się mogło, że tak długa kariera i ogromna ilość sprzedanych płyt zapewnią piosenkarce godziwą emeryturę. Jednak rzeczywistość okazała się dla niej trudniejsza, ponieważ gwiazda ma dzisiaj problemy finansowe i zdrowotne. Od lat bowiem jest zakażona wirusem Epsteina - Barra, przez który w 2014 roku odwołała swoją trasę koncertową. Oprócz problemów zdrowotnych, Cher straciła mnóstwo pieniędzy przez swoje nietrafione decyzje finansowe. Z wielkiego majątku szacowanego na ponad 300 mln dolarów nie zostało jej już ponoć nic, więc 70-letnia Cher mimo wcześniejszych zapowiedzi zakończenia kariery wybiera się w kolejną trasę koncertową. Osoby z jej otoczenia mówią wprost: „Ledwo wiąże koniec z końcem i choć nie tego oczekiwała na starość, to jest zmuszona to zrobić. A kolejna trasa może ją zabić!”. • 3


4

| Trends & Fit & Beauty

www.lajt.co.uk

13 - 19 Stycznia 2017 • Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

Złote Globy 2017: Zobacz kreacje z czerwonego dywanu Wczorajszej nocy w Beverly Hills po raz 74. rozdano Złote Globy, które od lat są określane jako przedsionek dla Oskarów. Jest to też doskonała okazja do zaprezentowania się przed obiektywami fotoreporterów.

N

ajwiększym zwycięzcą tegorocznych Złotych Globów okazał się musical „La la land”, który zwyciężył w 7 kategoriach: najlepszy film, scenariusz i reżyserię. Ponadto dwójka odtwórców głównych ról, Emma Stone oraz Ryan Gosling została wyróżniona statuetkami za najlepszą rolę żeńską i męską. Wśród laureatów znaleźli się także Casey Affleck i Billy Bob Thornton, a Meryl Streep odebrała nagrodę za całokształt twórczości. Rozdanie Złotych Globów jest też doskonałą okazją dla gwiazd na pokazanie swoich kreacji i wdzięków przed obiektywami licznie zgromadzonych na czerwonym dywanie fotoreporterów. Zobaczcie kto w tym roku błyszczał najbardziej.

4


Trends & Fit & Beauty | • Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

5

5

www.lajt.co.uk


6

13 - 19 Stycznia 2017

| Trends & Fit & Beauty

www.lajt.co.uk

REKL AMA

• Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

Myślała, że modli się do świętego, a modliła się do… elfa mieszkanka Brazylii dokonała szokującego odkrycia. Okazało się, że figurka świętego Antoniego, do której przez lata modliła się jej prababcia przedstawia postać fikcyjną.

P

ewna makijażystka z Brazylii, Gabriela Brandao dokonała niedawno dość osobliwego odkrycia, którym podzieliła się z lokalną prasą. Jej prababcia przez lata żarliwie modliła się do figurki świętego Antoniego, którą starsza pani otoczyła szczególnym kultem w swoim domu. Jednak gdy Gabriela zaczęła przyglądać się świętemu ze zdziwieniem stwierdziła, że przedstawia ona postać elfa Erlonda z „Władcy Pierścieni”. Brazylijka podzieliła się swoim osobliwym odkryciem na Facebooku, a jej post w mgnieniu oka zdobył popularność,

zwłaszcza wśród fanów tolkienowskiej sagi, którzy byli zachwyceni tą informacją. „Nigdy nie spodziewałam się, że coś takiego się wydarzy, to szaleństwo. Ale to też najśmieszniejsza rzecz, jaka mi się przydarzyła” - napisała Gabriela. Wyjaśniła też jak całą historia z figurką „świętego” się skończyła. „Próbowaliśmy wytłumaczyć jej sytuację, ale na początku nie zrozumiała o co chodzi. Następnego dnia wróciliśmy do tematu i wtedy zrozumiała pomyłkę, a my kupiliśmy jej nową figurkę świętego Antoniego”. • 6


ZŁOŚ FIRMĘ

DO POLISH CHOICE 2017! www.polishchoice.co.uk

7


8

13 - 19 Stycznia 2017

| Parents & Kids

www.lajt.co.uk

• Editorial off ice 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

O K C E I Z D E J MO BEZ

! E J U R O H C Y W R E Z PR „POMOCY! JUŻ NIE WIEM, CO ROBIĆ. MÓJ SYN MA CZTERY LATKA I CIĄGLE CHORUJE. ODKĄD POSZEDŁ DO RECEPTION CLASS JEST JESZCZE GORZEJ NIŻ W PRZEDSZKOLU. WCZEŚNIEJ TEŻ MIAŁ SŁABĄ ODPORNOŚĆ I ŁAPAŁ KAŻDY KATAR OD INNYCH DZIECI, ALE PRZEDSZKOLE TO JEDNAK NIE SZKOŁA. ZOSTAWAŁAM Z NIM W DOMU, BO MYŚLAŁAM, ŻE MUSI SIĘ WYCHOROWAĆ I NABRAĆ ODPORNOŚCI. I FAKTYCZNIE TO DZIAŁAŁO, ALE TYLKO CHWILOWO. AŻ DO ZŁAPANIA KOLEJNEJ CHOROBY. RĘCE OPADAJĄ. NAJGORZEJ, ŻE W SZKOLE DO KTÓREJ ZACZĄŁ CHODZIĆ OD WRZEŚNIA NIE MA ŻARTÓW Z POZOSTAWIANIEM GO W DOMU, KIEDY JEST CHORY. SZKOŁA PRZYSŁAŁA MI JUŻ NAWET LIST, ŻE DZIECKO MA DUŻO NIEOBECNOŚCI I W TEJ SYTUACJI BĘDĄ MUSIELI POWIADOMIĆ SOCIAL SERVICE. SZOK! ALE CO JA MAM ZROBIĆ, JEŚLI MOJE DZIECKO JEST CIĄGLE CHORE? MAM JE W TAKIM STANIE POSYŁAĆ DO SZKOŁY? EWA”.

DROGA EWO, sytuacja przez którą przechodzisz zarówno Ty, jak i Twoje dziecko wbrew pozorom spotyka wielu rodziców. Miałam kiedyś koleżankę, której syn, podobnie jak Twój wiecznie chorował, wiecznie przeziębiał się. Koleżanka robiła wszystkie możliwe badania, z pobieraniem krwi raz w miesiącu włącznie. Była tak zakręcona na punkcie jego chorowitości, że wbiła sobie nawet do głowy, że jej dziecko zapewne jest chore na coś poważnego, skoro ciągle łapie zapalenie oskrzeli. Oczywiście badania niczego nie wykazały, a lekarz rodzinny zamiast wysłać dziecko na kolejne badania, o które nalegała matka dziecka wysłał ją samą do… psychologa na terapię. I miał rację. Mama, skoncentrowana za mocno na jego zdrowiu omal nie oszalała ze zmartwienia. Chłopiec wyrósł ze swoich przeziębień i dzisiaj nic mu nie jest. Jaki z tego jest wniosek? Ano taki, że po prostu niektóre dzieci chorują częściej niż inne, tak już mają i nie należy się tym zbytnio przejmować. Brytyjskie standardy nie przewidują pozostawiania dziecka z kaszlem, czy katarem w domu, jeśli chodzi już do szkoły. I z całą pewnością każda mama zauważyła, że do angielskich szkół przyprowadza się dzieci z gilem do pasa, charkające i kaszlące. I nikogo to nie dziwi. Angielski sposób przewiduje bowiem uodpornienie się dziecka poprzez przebywanie z innymi dziećmi stale, bez względu na to, czy są chore, czy zdrowe. W Polsce takie podziębione dzieci zostawia się w domu. Ale w Polsce panują też inne warunki klimatyczne i zima potrafi być naprawdę mroźna i śnieżna. Nie zapominajmy też, że stała nieobecność dziecka w szkole z powodu przeziębienia może zaniepokoić placówkę, która w takiej sytuacji ma prawo zawiadomić służby socjalne. Social Service odwiedza wtedy rodzinę w domu i sprawdza, czy przyczyną nieobecności nie są na przykład sytuacje patologiczne. Nieraz czytaliśmy przecież w prasie o przypadkach, kiedy rodzice nie posyłali dziecka do szkoły, bo chcieli ukryć ślady na jego ciele po pobiciu. Oczywiście są to sytuacje ekstremalne, ale właśnie od takich sytuacji jest Social Service. Jeżeli dziecko ma

8


Parents & Kids | • Editorial off ice 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

dużo nieobecności w szkole, to rodzice muszą się też liczyć z tym, że szkoła nie będzie akceptować ich ustnego tłumaczenia o chorobie dziecka i zażąda listu od lekarza GP. Dlatego warto oswoić się z brytyjskim podejściem do przeziębienia i posyłać dzieci do szkoły z katarem i kaszlem. Dziecko nie może opuszczać zajęć z powodu przeziębiania, bo to może też w nim samym zbudować złe nawyki. Skoro mama zostawia mnie w domu z katarem, a ja nie lubię chodzić do szkoły, to warto o ten katarek zawalczyć, prawda? Moja babcia mawiała, że dzieci muszą się wychorować. I dużo jest w tym prawdy. Nie panikujmy więc. Te wszystkie kaszelki i katarki mają swój cel. I co najważniejsze, naprawdę kiedyś przeminą i się skończą. A nawet jeśli tak się nie stanie, to i dziecko i my sami nauczymy się z tym żyć. Matki często też pytają o to, jak najlepiej wzmocnić odporność u dzieci. Babcine sposoby są tutaj także najlepszym rozwiązaniem. Żadne witaminy z apteki i inne suplementy, ale regularne spacery i przebywanie z innymi dziećmi uodparnia najlepiej.

Małgorzata Mroczkowska - dziennikarka, pisarka, założycielka mumsforlondon.co.uk REKL AMA

Pamiętasz, że rozliczenie SELF-EMPLOYED tylko do 31 stycznia?

SPRAWDŹ! www.admiral.tax/rse 9

9

www.lajt.co.uk


10

13 - 19 Stycznia 2017

| Trends/Fit/Beauty

www.lajt.co.uk

• Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

Maybelline wybrało chłopaka do reklamy tuszu do rzęs Manny Gutierrez, 25-latek został gwiazdą kampanii... tuszu do rzęs firmy kosmetycznej Maybelline! Tym samym został pierwszym mężczyzną, który pojawi się w kampanii tuszu do rzęs. Ten Youtuber i bloger nazywany "beauty boy" ma 3 miliony fanów na swoich profilach społecznościowych, gdzie zamieszcza filmy instruktażowe z makijażem i chwali się zdjęciami własnej twarzy odmienionej kosmetykami.

"Jako mały chłopiec patrzyłem, jak moja mama maluje się do pracy. Siedziałem i godzinami wpatrywałem się, jak przechodzi transformację. Zawsze interesowałem się kosmetykami, ale sam zacząłem nakładać makijaż bardzo późno. Dopiero, gdy byłem dorosłym mężczyzną" - powiedział w wywiadzie. Niejeden z nas zapyta czy nie ma już na tyle pięknych dziewczyn, żeby mogły reklamować kosmetyki do makijażu, inny westchnie: "w naszych czasach to by było nie do pomyślenia". Ludzie zajmujący się marketingiem systematycznie obserwują to, co dzieje się w internecie: na youtube, w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie, Snapchacie i Facebooku czy u blogerów. To te osoby, mające ogromną rzeszę fanów mówią nam co się będzie nosić w danym sezonie, co powinniśmy jeść, żebyśmy byli trendy, jak się malować, żeby nas inni podziwiali. Czy jest to chłopak, czy dziewczyna - w tej chwili już w modzie nie ma znaczenia. Liczy się tylko liczba followersów... • REKL AMA

AM International Solicitors Central Court 25 Southampton Buildings London WC2A 1AL

NASZA KANCELARIA OFERUJE PROFESJONALNA POMOC PRAWNĄ

• • • •

PRAWO KARNE ekstradycje, wykroczenia drogowe, poważne zarzuty 24-GODZINNA REPREZENTACJA na posterunku policji PRAWO RODZINNE rozwody, separacje, kontakt z dziećmi PRAWO CYWILNE spory, odzyskiwanie długów, postepowanie sądowe

Kontakt 0203 709 9508 Anna 07803006506 Elzbieta 07873636795

• • •

PRAWO IMIGRACYJNE rezydentura, obywatelstwo, deportacje OBSŁUGA BIZNESOW umowy handlowe, kontrakty, licencje PRAWO POLSKIE I MIEDZYNARODOWE

info@amisolicitors.co.uk www.amisolicitors.co.uk

This Firm is regulated by the Solicitors Regulation Authority

10


Trends/Fit/Beauty |

11

www.lajt.co.uk

• Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

FELIETON

I cóż nam zostało z tych noworocznych planów? O kobietach zwykło się twierdzić, że mówią, mówią... i mówią. Gadają bez opamiętania, obgadują, plotkują ile wlezie. Wiele orzeczeń - mało podmiotów. Mężczyźni zaś postrzegani są jako te natury stonowane, analityczne, które wtedy mówią - kiedy już są pewne o czym mówią. Jednak wśród tych, którzy składali noworoczne przyrzeczenia są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W równej części. Początek nowego roku zrównuje obie płcie do poziomu 5-letniego dziecka.

PODSUMOWANIE PLANU Z GRUDNIA: "Rzucam palenie". Rzuciliście? Palicie chociaż mniej o połowę?

"Schudnę". Schudliście już chociaż pół kilograma? - Od nowego roku rzucam fajki - tak mówi każdy palacz i palaczka. - Od nowego roku przechodzę na dietę i chcę zrzucić 10 kilo. Kończę z wieczornym obżarstwem - tak rzuca popijając bąbelki prawie każdy z nas. - Kończę z tym stresem, rzucam pracę, mówię szefowi prosto w twarz, że jest chamem - tak mówi wielu. Wszyscy zawadiacko rzucają słowa w noworoczną przestrzeń, bo szampan, bo miłe towarzystwo, bo muzyka, bo jest tak miło 11

i ta nowa energia. I co? I kończy się pierwszy tydzień nowego roku, najpierw trzeba pozjadać poświąteczne i posylwestrowe resztki ciasta, podopijać napoczęte butelki wina, dopalić ostatnie papierosy... I wpadamy na całego. W coroczną rutynę. Jeszcze czasami sobie coś przypomnimy - dresik włożymy, żeby pobiegać, marcheweczką zagryziemy wieczorne piwko i hamburgera i tak... do następnego Nowego Roku!

"Będę oszczędzać". Rzeczywiście? Masz odłożone chociaz 5 funtów czy właśnie odrabiasz straty po Bożym Narodzeniu? No właśnie... No właśnie! Ilona Korzeniowska


12

| Sex Life

www.lajt.co.uk

13 - 19 Stycznia 2017 • Editorial office 020 3514 2568 • Advert 020 3026 6550

Sarah Jessica Parker

- eksperymenty to jej specjalność Na 74. gali rozdania Złotych Globów pojawiły się jak zawsze gwiazdy doskonale ubrane i wystylizowane do ostatniego kosmyka perfekcyjnie ułożonych włosów, jak i te, które tego wieczoru nie wyglądały najlepiej. Najwięcej słów krytyki zebrała jedna z tych aktorek, która uznawana jest wręcz za prawdziwą ikonę stylu - Sarah Jessica Parker.

I

to taką ikonę stylu, która sama wybiera swoje stroje, makijaż i fryzury zarówno na wielkie gale, jak i na wyjście z córkami do parku. Tym razem coś jednak poszło nie tak. Jessika na Złote Globy ubrała ogromnych rozmiarów suknię z tafty od Very Wang w kolorze białym, a fryzura nawiązywała do kultowej postaci księżniczki Lei zagranej przez zmarłą ostatnio niezapomnianą Carrie Fisher. A jednak jedna - nie do końca przemyślana kreacja - nie powinna przyćmić tego, z czego Sarah wcielająca się w kultową postać Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" słynie - eksperymentów z kolorem, formą i długością. Jessica jest drobna, niewysoka i - jak mówią - niepiękna, jednak rozmach z jakim łączy falbanki z elementami neogotyckimi, buty z własnej kolekcji z przedziwnymi nakryciami głowy, kreacje od Valentino z małymi sweterkami i rozkloszowanymi spódnicami w stylu lat 50. zasługuje nie tylko na uwagę, ale i podziw. Jessika pokazuje nam bowiem, że ciekawie, oryginalnie i z pomysłem mogą sie ubierać nie tylko kobiety o figurze bogini i urodzie Venus. Mała, dużonosa Sarah o małych oczach też we wszystkim wygląda świetnie!

12


TA N

10

IEJ

ZT ĄR

%

EK

LA

• KSIĘGOWOŚĆ

PROFESJONALNE ROZLICZENIA: self employed, partnership, tax return, p60 &p45, firmy limited, vat, payroll, rejestracja & rozliczenia cis. • KARTY CSCS - Egzaminy & Karty & Kursy NVQ 1-5 w j. polskim! Obsługujemy całe UK • ZASIŁKI - rodzinne; dofinansowania do zarobków, mieszkania; dla EMERYTÓW (nie muszą pracować aby je pobierać!) • REZYDENTURA stała & tymczasowa OBYWATELSTWO Kontakt: 02035 981 675 • SZYBKI START – National Ins. Nr, E-mail: info@polstar.org.uk Europejska Karta Zdrowia, K.bankowe itp. • TŁUMACZENIA – ZWYKŁE/PRZYSIĘGŁE www.polstar.org.uk we wszystkich językach świata.

7//$'2%%.

Biuro doradztwa i księgowości PolStar II Pietro, 142 High Road, N22 6EB (OBOK POLSKIEGO SKLEPU)

POSZKODOWANY?

PRAWO I FINANSE

ZGŁOŚ się do nas po odszkodowanie!

Tel: 020 3026 9163

Pon - Pt 10-19 Sobota 10:30-17 Niedziela 12-17

KANCELARIA PRAWNA

ZAPEWNIAJĄCA WYSOKIEJ JAKOŚCI POLSKOJĘZYCZNE USŁUGI PRAWNE W ZAKRESIE:

• rozwodów, władzy rodzicielskiej, separacji • • rezydentury, obywatelstwa brytyjskiego • • uwierzytelniania dokumentów • • kupna/sprzedaży nieruchomości • • dzierżawy sklepów, restauracji, biur • • sporów między najemcą a wynajmującym •

Kontakt: Monika 0208 523 7841 Email: mail@hoxtons.com 159A Station Road, Chingford, London E4 6AG Regulated by Solicitors Regulation Authority SRA No 324531

Kancelaria prawna

zapewniająca usługi w zakresie:

rozwodów prawa najemcy i wynajmującego kupna/sprzedaży nieruchomości i dzierżawy lokali biznesowych spraw cywilnych, odzyskiwania długów usług notarialnych Bożena Tel: 07951 210 002 Tel: 02038755090 Email: bozena@kplsolicitors.co.uk 9 Hatch Lane, Chingford, London E4 6LP Regulated by Solicitors Regulation Authority SRA No 631391

Skutecznie uzyskujemy odszkodowania za utratę zdrowia i finansów.

Barclays & Financial Republic work together with as an approved new business partner

Polskie Biuro Rachunkowe,Tooting Broadway, 40 Tooting High Str. London, SW17 0RG

02086 823 950, 02087 674 088 www.financialrepublic.org.uk www.rozliczenia-online.com www.rejestracjaspolek-online.com

13

We are regulated by the Ministry of Justice in respect of regulated claims management. Our Authorisation number is CRM26705. We are registered with information Commissioner's Office registration number Z2680674.

13


ZDROWIE

Tipsy żel i akryl

Modne wzory i french!

Jesteś kosmetyczką?

Zamów taką reklamę już dziś! Zadzwoń tel. 020 3026 6550

Bus KOTWICA TRANSPORT/PACZKI

POLSKA – ANGLIA – POLSKA Przewóz osób i przesyłek

Paczka do 30kg - £20 Z kartą stałego klienta co piąta paczka do 30kg GRATIS!*

tPrzeprowadzki z i do kraju tTransport motocykli i aut na lawetach Obsługiwane miasta: Londyn, Luton, Slough, Reading, Guildford i okolice e-mail: buskotwica@wp.pl

Kontakt w Anglii 079 77552018 075 95644529 Tel. Polska: Kom: +48 (0) 601494177 +48 (0) 508284540 *(w kartonie)

Przy stałej współpracy biznesowej możliwość uzyskania indywidualnej oferty.

14 14


www.paczki-londyn.pl TRANSPORT/PACZKI

MIĘDZYNARODOWE PRZEWOZY PASAĹťERSKIE

WYJAZDY Z POLSKI Wtorek/PiÄ…tek +48 696 640 640

PRZESYĹ KI OD ÂŁ15

WYJAZDY Z ANGLII/BELGII Ĺšroda/Sobota +44 744 819 75 64 +32 489 354 763

BIAĹ YSTOK - WARSZAWA - Ĺ Ă“DĹš - POZNAĹƒ - LONDYN LONDYN - POZNAĹƒ - Ĺ Ă“DĹš - WARSZAWA - BIAĹ YSTOK PrzewĂłz

• osób • przesyłek • materiałów budowlanych • motocykli • mebli

KLIMATYZACJIA DVD WIFI

POLSKA - NIEMCY - BELGIA - HOLANDIA - ANGLIA

DO 20 k g = ÂŁ 20

Równieş transport cięşarowy 24 tony

Paczki: Polska-Anglia Anglia -Polska Świadczymy równieş usługi w zakresie: Przeprowadzki, przewóz motocykli oraz innych towarów handlowych.

tel./fax: 0208 4283 288, mob: 07951957573 82 Gosforth Lane, South Oxhey, Watford, WD19 7AZ www.polandexpress.eu

od £15 za paczkę do 30kg Przesyłki na całą Polskę Ełk, Augustów, Suwałki, Gişycko, Białystok i okolice

Polska/Anglia +44 754 414 79 85 +44 756 383 56 09

+48 601 473 925 +48 501 514 994

www.transporter.elk.pl Doręczamy w 3 dni pod kaşdy adres

LONDYN - LUBLIN - LONDYN

Przez Świecko - Šódź - Piotrków Tryb. - Radom - Puławy PRZEWÓZ OSÓB, PRZESYŠEK, PACZEK

- Licencja - Dostarczamy przesyłki pod dom Odbiorcy na trasie naszego przejazdu - Wyjazdy z Lublina w kaşdy piątek - Wyjazdu z Londynu w kaşdą niedzielę (przesyłki odbieramy w soboty)

www.RBLublin.pl Tel. 07925664685 RADEK Kontakt PL: 81 4797091 lub 609023 177

Paczki Polska-Anglia

Szybko i solidnie

0RZEWOZISZPACZKIDO0OLSKI :AMĂŒWTAKÂ’REKLAMĂƒJU˜DZIu

15

:ADZWOĂŠ TEL

15


skup złomu

079 106 89 960 U M O Ł Z P U K S I METALI H C Y W O R O L KO

CENY E Z S P E L J A N ŁUGA S B O A K B Y I SZ

0193 257 0757

ClaimBankFee Ile opłat bankowych możesz odzyskać? Sprawdź w 10 sekund

www.claimbankfee.uk NIE DAJ SIĘ WYPRZEDZIĆ KONKURENCJI

KUP TAKĄ REKLAMĘ JUŻ DZIŚ! 16

Zadzwoń tel. 020 3026 6550

16


skup złomu

Dojazd do klienta.

Kupujemy kaşdą ilość Waşymy na wagach elektronicznych

MiedĹş.......................... ÂŁ3.40-ÂŁ4.40 MosiÄ…dz...................... ÂŁ2.00-ÂŁ2.60 OĹ‚Ăłw........................... ÂŁ0.80-ÂŁ1.20 Aluminium................. ÂŁ0.50-ÂŁ1.20 Kable........................... ÂŁ0.90-ÂŁ2.50 Stal nierdzewna......... ÂŁ0.60-ÂŁ1.00 ZĹ‚om stalowy (tona)........ ÂŁ80-ÂŁ100

SprawdĹş, ile odda Ci bank.

Kurs CScs na 5-letnią kartę w j.polskim. Egzaminy w całym UK.

7//$'2%%.

kursy i szkolenia

CSCS

Nawet ÂŁ2500

Tysiące Polaków juş skorzystały Kontakt: 02035 981 675

E-mail: info@polstar.org.uk

www.polstar.org.uk

II Pietro, 142 High Road, N22 6EB (OBOK POLSKIEGO SKLEPU, NAD STUDIEM TATUAĹťU)

Pon - Pt 10-19 Sobota 10:30-17 Niedziela 12-17

Przez lata banki w UK pobierały nienaleşne opłaty. Teraz masowo zwracają pieniądze. Sprawdź, ile zwrócą Tobie. Wypełnij prosty formularz na stronie lub zadzwoń. To tylko chwila. Co zrobisz z dodatkową kasą?

NIE ZWLEKAJ! www.omniclaim.co.uk Zadzwoń, czekamy! 020 3740 5159

  ! " 

 #

  

      

  17

$%&'()*( + , ,  - 

. #.

,/-- 

 17


WYWÓZ ŚMIECI

RSVM RUBBISH

07540772560 rsvm24h@googlemail.com

Najtańszy i profesjonalny wywóz śmieci na terenie całego Londynu • budowlanych • ogrodowych

SAMOCHODY 3.5T - 7.5T HOOK LOADER 12T

• biurowych • z garażu

NOWE NY NIŻSZE CE WYWÓZ ŚMIECI t BUDOWLANYCH t OGRODOWYCH t GRUZU

Kup taką reklamę i zdobądź nowych klientów!

Zadzwoń

WYNAJEM SKIPÓW

tel. 020 3026 6550

Fabryka www.FabrykaReklamy FabrykaRReklamy eklamy.co.uk specjalnie dla CIEBIE

za jedyne

£

£84

68

Ty decydujesz, ile płacisz za minutę do Polski! Ładujesz konto SMS-em lub online i rozmawiasz ile chcesz!

kolorowe, format A6 (jak pocztówka)

ULOTKI od £40 ͻ WIZYTÓWKI od £35 ͻ PLAKATY od £8 ͻ STRONY WWW od £100 ͻ FOTOGRAFIA REKLAMOWA ͻ MAGNESY NA VANY od £49/mkw ͻ KOSZULKI Z NADRUKAMI od £8 ͻ BANERY NA RUSZTOWANIA od £29/mkw

tel.

07916122268 WWW.RUBBISH-MASTER.CO.UK

075 40 37 16 93 | email info@FabrykaReklamy.co.uk

Jesteśmy tam, gdzie Twoi klienci!

• Korzystaj z tej samej karty SIM • Używaj kredytu z dowolnej komórki lub tel. domowego • Nie musisz posiadać kontraktu z Auracall • Możesz doładować konto na wiele sposobów • Używaj serwisu T-Talk i dzwoń za darmo na numery 0800 • Używaj serwisu T-Talk i dzwoń tanio na numery 0845/0870 • Wygodna opcja automatycznego doładowania konta • Polskojęzyczna Obsługa Klienta

Polska tel. domowy

Polska komórka

1 6 2 7 1 5 .70

pence /min

Doładuj

ULOTEK 5000

KONKURENCYJNE CENY

.00

pence /min

.50

pence /min

Zadzwoń

INNE

TYLKO TERAZ

t ZIEMI t POMOC KIEROWCY PRZY ZAŁADUNKU

.00

pence /min

.00

pence /min

.20

pence /min

£10 kredytu Wyślij PANORAMA na 65656

(£10 + std.SMS)

£5 kredytu Wyślij PANORAMA na 81616 (£5 + std.SMS)

Przez Internet auracall.com /panorama

Wybierz 0370 041 0040* i postępuj zgodnie z instrukcją operatora. Proszę nie wybierać ponownie.

T-TALK

Tygodnik Polish Express. Dołącz do nas! 18

Biuro reklamy tel.

020 3026 6550

Terms & Conditions: Ask bill payer’s permission before using the service. SMS costs £5 / £10 + standard sms. Virgin media customers cannot top-up via text message. Calls billed per minute, include VAT & apply from the moment of connection. The charge is incurred even if the destination number is engaged or the call is not answered, please replace the handset after a short period if your calls are engaged or unanswered. Connection fee varies between 0p & 25p depending on the destination. Calls to 03 number cost standard rate to a landline and can be used as part of the bundled minutes. To ensure that your call is not disconnected, we will automatically top-up your T-Talk account with the initial top-up amount when you will have 3 minutes talk time remaining. To cancel Automatic Top-Up feature, text AUTOOFF to 81616. Credit expires 90 days from the last top-up. Rates are subject to change without prior notice. Prices correct at 11.07.13. Service Provider: Auracall Ltd. Helpline: 0208 497 4622.

18


TV SAT

ANTENY SATELITARNE

Montaż, profesjonalne ustawienie sygnału, akcesoria, piloty, monoblocki, DISEC, Polskie zestawy NC+ Smart HD, Polsat Cyfrowy, Telewizja Internetowa (bez anteny satelitarnej) Montaż anten Freeview (naziemne) oraz Sky.

Tanio, szybko i fachowo !!! 9 lat doświadczenia

Mariusz Domaradzki

07523486296 Ucz się angielskiego i zdobywaj nowe kwalifikacje Brent Adult and Community Education Service Stonebridge Centre 1 Morland Gardens London NW10 8DY Tel. 020 8937 3950 Community Education Lewisham 2nd Floor Laurence House 1 Catford Road Catford SE6 4RU Tel. 020 8314 3300

Croydon Adult Learning and Training 217 High Street Croydon Surrey CR9 1LJ Tel. 020 8253 8550

Hackney Community College Falkirk Street Hackney London N1 6HQ Tel. 020 7613 9123

Ealing, Hammersmith and West London College Gliddon Road Barons Court London W14 9BL Tel. 0800 980 2185

Islington Adult and Community Learning Service 7 Newington Barrow Way Islington London N7 7EP Tel. 020 7527 5782

Chcesz dzwonić do Polski ze stacjonarnego naprawdę tanio? Teraz możesz! Wybierz numer dostępowy, po usłyszeniu operatora, wybierz numer docelowy z międzynarodowym prefixem i zakończ #

Na komórkę 4p/min

0844 901 3488 0871 412 3488 Na stacjonarny 1p/min

0844 862 3488

Terms & Conditions: Ask the bill payer’s permission before using the service. Calls are charged per minute & include VAT. Charges apply from the moment of connection. The charge is incurred even if the destination number is engaged or the call is not answered. Please replace the handset after a short period if the calls are engaged or unanswered. BT call setup fee applies. Cost of calls from non BT operators & mobiles may vary. Check with your operator. Rates are subject to change without prior notice. Prices correct at 11.07.13. Service provider: Auracall Ltd. Helpline: 0208 497 4622.

DROBNE

Kursy ESOL (English for Speakers of Other Languages) znajdziesz w poniższych szkołach: The Adult College of Barking and Dagenham Fanshawe Crescent Dagenahm Essex RM9 5QA Tel. 020 8270 4722

Merton Adult Education Whatley Avenue Merton London SW20 9NS Tel. 0208 274 5244 Newham College of Further Education East Ham Campus High Street South London E6 6ER Tel. 020 8257 4446

Pełna lista szkół na

www.polishexpress.co.uk łazienka i wc po remoncie. Miejsce postojowe przy budynku. Okolica spokojna, dużo zieleni w pobliżu sklepy, przystanek autobusowy, kryty basen, park. Możliwość kupna również garażu. Tel. 0048 502379290.

MIESZKANIE WYNAJMĘ

PRACA SZUKAM

AAA. Ogłoszenia drobne przez internet za darmo. Zamieść bezpłatnie ogłoszenie w Panoramie i online: www.polacy.co.uk/ogloszenia.

ELEKTRYK-HYDRAULIK. Z 12-letnim doświadczeniem w angielskiej firmie, z własnymi narzędziami i vanem. Certyfikaty NICEIC i GAS SAFETY. Tel. kontaktowy 07707717053 lub 02087267871.

MIESZKANIE SZUKAM

STOLARZ. Stolarz szuka zleceń na cenę, wykonuję stolarkę meblową, szafy, kuchnie, unity, regały, tv, sprey, schody itp.workshop. Tel. 07988683016.

FIRMĘ LTD ODKUPIĘ. Jeśli masz firmę Ltd i nie jest ci już potrzebna lub jest nieaktywna, zadzwoń. Tel: 07440405872.

SZUKASZ PRACY? Odwiedź stronę www.polacy.co.uk/ogloszenia, mnóstwo ogłoszeń w kategorii praca. Polacy.co.uk - portal społecznościowy dla Polaków mieszkających w Anglii.

TOWARZYSKIE

SZUKASZ MIESZKANIA? Odwiedź stronę www.polacy.co.uk/ogloszenia, mnóstwo ogłoszeń w kategorii wynajmę mieszkanie. Polacy.co.uk - portal społecznościowy dla Polaków mieszkających w Anglii.

PRACA DAM

SPRZEDAM

AAA. Ogłoszenia drobne przez internet za darmo. Zamieść bezpłatnie ogłoszenie w Panoramie i online: www.polacy.co.uk/ogloszenia.

AAA. Ogłoszenia drobne przez internet za darmo. Zamieść bezpłatnie ogłoszenie w Panoramie i online: www.polacy.co.uk/ogloszenia.

KRAWCOWA. Przyjmę krawcową z doświadczeniem do zakładu krawieckiego. Tel. 07877064720.

MIESZKANIE. Warszawa, Rembertów ul. Frontowa, IV piętro w 4 piętrowym budynku z cegły. Mieszkanie 72,35 m2, trzy pokoje; widna kuchnia, łazienka, osobne WC, długi i szeroki przedpokój, balkon oraz piwnica. Mieszkanie bardzo ciche i wygodne w użytkowaniu. Mieszkanie do odnowienia,

ZZZ PRACOWNICY CZEKAJĄ! Szukasz pracownika? Ogłoś to bezpłatnie w Panoramie i online: www.polacy.co.uk/ogloszenia.

O GŁ O SZ E NI A

KUPIĘ

JOHN. Successful English gentleman would like to meet attractive Polish lady for fun filled days and romantic evenings. John 07752656713. SZUKASZ ZNAJOMYCH? Tysiące osób korzysta już ze strony www. polacy.co.uk Nie jesteś sam w Anglii, wejdź na stronę www.polacy.co.uk

INNE AAA. Ogłoszenia drobne przez internet za darmo. Zamieść bezpłatnie ogłoszenie w Panoramie i online: www.polacy.co.uk/ogloszenia.

ONL I NE

19 19


Sprawdź, ile odda Ci bank.

Nawet £2500

Tysiące Polaków już skorzystały Przez lata banki w UK pobierały nienależne opłaty. Teraz masowo zwracają pieniądze. Sprawdź, ile zwrócą Tobie. Wypełnij prosty formularz na stronie lub zadzwoń. To tylko chwila. Co zrobisz z dodatkową kasą?

NIE ZWLEKAJ! www.omniclaim.co.uk Zadzwoń, czekamy! 020 3740 5159

Te pieniądze Ci się należą. Weź je – pomożemy Ci.

20

Lajt Magazine 28  

Lifestyle magazine by Polish Express