Page 1

2014 m. balandžio 18 d. Nr. 16 (931) 9 771648

622008

Kaina 1 Lt Internete: www.kvitrina.com

politika, aktualijos, sportas

Policija negali apsaugoti mūsų turto, jei patys juo nesirūpinsime Jonas Kavaliauskas

Pastaruoju metu policijos suvestinės mirga nuo pranešimų apie vagystes. Apie tai, jog vagysčių kreivė šiais metais pavojingai šoktelėjo, kalbėjo ir Prienų PK kriminalinės policijos viršininkas Dainius Butrimas. Pagal statistiką, daugiausiai vagysčių įvykdoma seniūnijose, kurios ribojasi su Kauno rajonu, ir jas padaro vadinamieji „atėjūnai”. Pareigūnas šių nusikaltimų padidėjimą sieja su vagystėmis iš sodo bendrijų, ypač Veiverių seniūnijoje. Iš tiesų, daugiausiai pavagiama būtent sodo – daržo įrengimų ir įrankių. D. Butrimo teigimu, sodo namelių savininkai faktiškai nesirūpina savo turto saugumu. Jie nerūpestingai palieka žiemos periodui savo techniką, kuri dažniausiai ir tampa vagių grobiu. Kriminalinio skyriaus viršininkas paminėjo, jog jau sulaikytas vienas asmuo iš Kauno, kuris, pirminiais duomenimis, įvykdė rajone ne vieną vagystę. D. Butrimas paneigė prielaidas, jog rajone vagystėmis užsiiminėja organizuota vagių grupė. Pasak kriminalisto, rajono teritorijoje visos besiformuojančios ir nusikalstamas veikas vykdančios grupės stebimos. Nemažai asmenų iš tokių grupių jau varsto teismų duris, vyksta ir ikiteisminiai tyrimai.

D. Butrimo teigimu, Prienų mieste klasikinių įsibrovimų į butus nėra užfiksuota, bet vagysčių pasitaiko. Pareigūno įsitikinimu, mes visi turime suprasti, jog negalima būti abejingiems, jei pastebime, jog pas kaimynus, kurių nėra namuose, kažkas atvažiavo. Tereikia tik paskambinti 112 ir policija tikrai sureaguos į pavojaus signalą. Rajone jau yra įkurta 16 saugios kaimynystės grupių, ir tas vietoves nusikaltėliai dažniausiai aplenkia. Kriminalistų vadas ragina žmones burtis į tokias grupes ir kartu su policija užtikrinti savo namų saugumą. Tiesa, D. Butrimas pripažino, jog vagys tampa vis įžūlesni ir jaunesni, ir tai liūdina, todėl būtina bendromis pastangomis grąžinti paklydusį jaunimą atgal į doros kelią, bet mano, jog šis procesas sunkus ir reikalauja daug darbo. Kalbėdamas apie prekybą kontrabandinėmis prekėmis, D. Butrimas teigė, jog mūsų rajone galima kalbėti tik apie neteisėtą prekybą akcizinėmis prekėmis, o ne apie kontrabandą, nes ši sąvoka daugiau tinka pasienio zonai. Deja, statistika negailestinga ir rodo, jog mūsų sienos kiauros. Kriminalistų viršininkas pastebėjo, jog šiais metais stabilizavosi smurto šeimoje rodikliai. Galima daryti prielaidą, jog smurtautojai tapo atsargesni, nes įstatymas šiais atvejais reikalauja neatidėliotinų veiksmų (48 val. areštas),

Birštono vokaliniam instrumentiniam ansambliui – 45-eri Birštonas – Lietuvos džiazo Meka, džiazas – Birštono karalius, Birštono kultūros maestro – Zigmas Vileikis. Ši trejybė yra labai glaudi ir plačiai žinoma bei seniai pripažinta kurorte, visoje Lietuvoje ir tarptautiniuose vandenyse. Iki džiazo karalystės Birštone buvo taip pat daromi ir kiti mažesni, didesni žingsniai muzikiniame gyvenime, juos verta prisiminti ir užfiksuoti. Bitlų kūrybinis talentas, jų žmogiškas bendravimo paprastumas, dainų žodžių prasmingumas veikė visą pasaulį, net ir okupacijos pančiais sukaustytą, už geležinės uždangos

buvusią Lietuvą. 1969 m. įvyko pirmieji saviveikliniai vokalinių instrumentinių ansamblių konkursai Vilniaus universitete, Kauno politechnikos institute. 1969 m. apie ansamblio kūrimą pabilo Birštono Vykdomojo komiteto pirmininkas Antanas Serafinas Zenkevičius. Everistas Vasiliauskas tais pačiais metais subūrė pirmąjį ansamblį, pats kūrė dainas, ugdė muzikantus ir dainininkus. Nuo 1971 m. Birštone buvo ir antrasis ansamblis, vadovaujamas Antano Deltuvos, grojęs šokiams turistinėje bazėje nuo 19 valandos. Nukelta į 5 psl.

iškart visam gyvenimui atsiranda biografijoje dėmė – teistumas, o tai papildoma kliūtis įsidarbinant. Taip prie situacijos stabilizavimo prisidėjo ir viešumas. Pasak D. Butrimo, situacija rajone negerėja. Nusikalstamų veikų kiekis nemažėja ir, kaip jau buvo pastebėta, rodiklius į viršų traukia vagystės. Kol yra tie, kurie nuperka vogtus daiktus ir toleruoja tuos, kurie verčiasi neteisėta prekyba, situacija vargu ar pagerės. Būtina daugiau dirbti su visuomene, ypač su jaunimu. Vienos policijos pastangų tikrai neužtenka ir neužteks, reikalingas visuomenės palaikymas. Prienuose yra jaunimo, kuris linkęs nusikalsti, ir jei nieko nebus daroma, jie įsitrauks į rimtesnius nusikaltimus. Deja, bet nusikaltimai, kuriuos įvykdo jaunimas, žiaurėja. Todėl policija daug dėmesio skiria prevenciniam darbui. D. Butrimas pripažino, jog rajone yra asmenų, naudojančių narkotikus, bet tai pavieniai atvejai. Pasak kriminalisto, organizuotos narkotikų platinimo sistemos rajone nėra, nes iki šios dienos jos požymių neaptikta. Kriminalinio skyriaus viršininkas pasidžiaugė, jog skyrius pilnai sukomplektuotas, o ir nusikalstamų veikų ištyrimo procentas yra tikrai nemažas (63%). Pokalbio pabaigoje D. Butrimas konstatavo, jog policija negali apsaugoti visų piliečių turto, jei jie patys nesirūpins jo saugumu.


2

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. balandžio 18 d. / Nr. 16 (931)

MMKL ketverte – Prienų „TonyBet“ – Finaliniame tik Stakliškių miestelio komanda BBL vicečempionai

Balandžio 12 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai savo aikštelėje pralaimėjo ir antrąsias BBL finalo serijos rungtynes „Šiaulių“ komandai ir liko antri. Prieniškiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pradžioje pirmavo 10 taškų skirtumu, bet vėliau perleido iniciatyvą ir visos jų pastangos stabilizuoti žaidimą nebuvo sėkmingos. Vis tik. Prienų komandos strategas Virginijus Šeškus spaudos konferencijoje pasakė, jog iškovota antroji vieta taip pat pasiekimas, nes už nugaros liko virš 20 komandų.

Arvydas Šikšnius ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (22:24). Vis tik ilgą laiką pirmavo svečiai, o prieniškiai neleisdavo jiems pabėgti taikliais tolimais metimais. Po Mindaugo Lukauskio dviejų iš eilės tritaškių komandas skyrė tik vienas taškas (32:33). O po sėkmingos V. Čepukaičio atakos „TonyBet“ vyrai išėjo į priekį (34:33). Likus dviem minutėm iki kėlinio pabaigos prieniškiai dar turėjo vieno taško persvarą (36:35), bet prarado du kamuolius ir leido varžovams įgyti 3 taškų pranašumą (36:39).

Pirmasis kėlinys Rungtynės prasidėjo labai nervingai, ir pirmąsias dvi minutes komandos gynėsi geriau nei puolė. Pirmieji susitvarkė su įtampa Prienų krepšininkai ir po Laimono Kisieliaus baudos metimų, Žygimanto Janavičiaus bei Vaido Čepukaičio dvitaškių įgijo 6 taškų pranašumą (6:0). Varžovai atsakė taikliu tritaškiu (6:3). L. Kisielius padidino skirtumą iki 5 taškų (8:3). Prienų komanda apsigynė, o L. Kisieliaus ataką šiauliečiai sustabdė tik nesportine pražanga. Įkvėpti taiklių Laimono baudos metimų Prienų krepšininkai spurtavo ir įgijo 10 taškų persvarą (13:3). Deja, bet sekančios trys minutės „TonyBet“ komandai virto tikru pragaru. Buvo ne tik išbarstyta visa persvara, bet ir leista varžovams persverti rezultatą savo naudai ir laimėti pirmąjį kėlinį (17:18).

Trečiasis kėlinys „Šiaulių“ komanda kėlinį pradėjo galingu presingu, ir „TonyBet“ puolimas buvo visiškai neutralizuotas, prieniškių klaidos leido varžovams įgyti 13 taškų pranašumą (36:49). Ir tik tada „TonyBet“ komanda ėmė žaisti agresyviau puolime. Ž. Janavičiaus du individualūs prasiveržimai buvo sėkmingi, pataikė jis ir du baudos metimus. Baudos metimus realizavo Arvydas Šikšnius, o M. Lukauskis „įkalė“ dvitaškį ir komandas skyrė tik 3 taškai (46:49). Iki kėlinio pabaigos likus 3 min. „TonyBet“ deficitas buvo tik 2 taškai (49:51). Bet pabaigoje vėl sėkmingiau sužaidė svečiai ir jų persvara padidėjo iki 7 taškų (52:59).

Antrasis kėlinys Kėlinio pradžioje tęsėsi Prienų komandos košmaras. Per dvi pirmąsias minutes „Šiauliai“ padidino savo persvarą iki 5 taškų (19:24). Prienų komandai pirmuosius taškus kėlinyje pelnė

Balandžio 12 d. buvo žaidžiami atsakomieji Mažųjų miestelių lygos ketvirtfinalio mačai. Primename, jog į ketvirtfinalį prasibrovė net trys mūsų krašto komandos. Deja, bet jo barjerą peršoko tik Stakliškių vyrai. Birštono komanda, pralaimėjusi namų rungtynes net 30 taškų skirtumu (66:96), į atsakomąjį mačą net nenuvyko, ir komandai buvo užskaitytas techninis pralaimėjimas (0:20). Užuguosčio komanda kovojo dėl patekimo į finalinį ketvertą, bet, deja, turėjo pripažinti Užpalių komandos pranašumą. Primename, jog pirmosiose rungtynėse mūsų krašto komanda pralaimėjo 11 taškų skirtumu (90:101), o balandžio 12 d. išvykos rungtynėse pripažino varžovų pranašumą 8 taškų skirtumu (94:86). Užuguosčio komanda kovojo iki pat rungtynių pabaigos, bet po lygiai sužaisto pirmojo kėlinio (25:25), antrajame prarado iniciatyvą, ir varžovai įgijo 10 taškų persvarą (54:44). Trečiajame kėlinyje mūsų krašto komanda sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (73:69), bet spurtui lemiamame kėlinyje jau nebeužteko jėgų. Kaip visada, komandoje rezultatyviausias buvo U. Luneckas (22 taškai, 13 atkovotų kamuolių). Stakliškių komanda atsakomąsias rungtynes pradėjo turėdama 11 taškų atsargoje, nes pirmosiose serijos rungtynėse įveikė varžovus iš Juodupės jų aikštelėje (92:81). Prienuose Stakliškių komandos pranašumas buvo akivaizdus. Komanda, vedama R. Ruzgaičio (28 taškai), kiekviename kėlinyje didino savo persvarą ir rungtynes laimėjo 29 taškų skirtumu (99:70). Be R. Ruzgaičio, dviženklę taškų sumą į varžovų krepšį sumetė M. Patrauskas (16), E. Keblikas (12), J. Furmanavičius (11), D. Židanavičius (10).

Mantė prie komandos pergalės pirmosiose LMKL finalo rungtynėse prisidėjo 11 taškų

Ketvirtasis kėlinys Ir ketvirtajame kėlinyje Prienų komandai nepavyko perimti iniciatyvos. Jau antrąją minutę „Šiauliai“ pirmavo 11 taškų skirtumu (52:63). Kėliniui įpusėVilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pirmosiose LMKL jus „TonyBet“ krepšininkai dar sugebėjo finalo serijos rungtynėse 9 taškų skirtumu (74:65) įveikė Marisumažinti skirtumą iki 5 taškų (63:68), jampolės „Sūduvos“ komandą. bet rungtynes laimėjo varžovai rezultaPrieniškė Mantė Kvederavičiūtė prie komandos pergalės tu 66:78. prisidėjo 11 taškų.


Nr. 16 (931) / 2014 m. balandžio 18 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

Opozicija diskutavo apie valdančiųjų požiūrį į rajono žmones

Vacys Staknys

Balandžio 8 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos opozicija dar kartą sukvietė žurnalistus pranešti, kad nesiliauja krašto gyventojų skundai dėl valdančiųjų veiksmų. Opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė, teigė nesuprantanti, kodėl Tarybos sprendimas dėl vietinių maršrutų grafikų pakeitimo (panaikinant maršrutus) įsigaliojo jau nuo balandžio 1 d., nors Tarybos sprendime buvo aiškiai nurodyta, jog autobusų maršrutai turėjo būti keičiami nuo gegužės 18 d. Pasak „teistvarkės“, dėl šio fakto bus informuotas Vyriausybės atstovas ir bus reikalaujama atsakymo iš savivaldybės vadovų. Seimo narys Vytautas Kamblevičius, kalbėdamas apie panaikintą maršrutą Prienai – Balbieriškis per Paprūdžius, teigė, jog netikėjo, kad savivaldybė nori Paprūdžius izoliuoti nuo civilizacijos. Pasak jo, savivaldybės vadovai kalba tik apie nuostolius, pamiršdami apie prievolę užtikrinti susisiekimą su seniūnijų ir rajono centrais. Jo teigimu, savivaldybėje sprendžiami tik tie klausimai, kurie susieti su asmeniniais poreikiais. Tarybos narys Juozas Krikštolaitis, kaip jau įprasta, filosofiškai samprotavo, jog jei tau nepatinka vienas klebonas, tai eini pas kitą, o jei gyveni kaime, kuris yra Prienų rajone, negali jo pernešti į kitą rajoną. Pasak konservatoriaus, savivaldybėje susiklostė tokia situacija, jog tiesiog nėra pavėžėjimo alternatyvos – tik „Kautra“. O privatininkai daugiau galvoja apie pelną, o ne apie tai, kaip patenkinti gyventojų poreikius. Tarybos narys Jonas Vilionis sakė, jog visiškai neaišku, kas svarbiausia – taupymas ar gyventojų gerovė? „Reikia Paprūdžių gyventojams prašyti prieglobsčio Alytaus rajono savivaldybėje“, – replikavo J. Vilionis. Opozicijos atstovai piktinosi, jog valdantieji nesprendžia Šilavoto kapinių problemos, nors dar prieš pusantrų metų buvo gautas seniūnijos gyventojų prašymas su 336 parašais. Pasak V. Kamblevičiaus, savivaldybės valdžia visiškai nesidomi aktualiu klausimu, o tik sudaro komisijas šiai aiškiai problemai spręsti. Anot Seimo nario, sprendimas blokuojamas, nes juo domisi jis asmeniškai. „Po metų

būsime valdžioje ir per du mėnesius problemą išspręsime“, – patikino V. Kamblevičius. Seimo narys buvo kritiškas ir kalbėdamas apie Vėžionių kaimo gyventojų bėdas dėl vandens. Jo manymu, gręžinio savininko perspėjimai apie galimą vandens tiekimo nutraukimą gali būti vertinami kaip nusikalstami. Pasak V. Kamblevičiaus, rajono savivaldybė tiesiog nenori spręsti šio klausimo, nors, anot „teistvarkio“, turi svertų priversti savininką tiekti kokybišką vandenį. J. Vilionis pabrėžė, jog problema su vandeniu ir nuotekų tvarkymu aktuali daugelyje kaimų. Visų tokių gyvenviečių ateitis aiški, nes kas norės tokiose vietovėse gyventi. Tarybos narys J. Krikštolaitis pabandė apginti savivaldybės administracijos vadovą, teigdamas, jog jis vykdo Tarybos sprendimus. Anot konservatoriaus, būtinas kitoks požiūris į susiklosčiusią situaciją ir mąstyti reikia apie individualius sprendimus, o ne centralizuotus, nes tai atsieina brangiai, o ir sistema veikia neefektyviai. J. Krikštolaičio teigimu, ir Vėžionyse turi būti taikomas kitas požiūris į problemą, bet kiti opozicijos nariai su jo siūlymu dėl projekto individualizavimo nesutiko, teigdami, jog žmonės tiesiog neturės lėšų jam įgyvendinti. Seimo narys V. Kamblevičius užsipuolė savivaldybę dėl problemų dėl žemės grąžinimo ir blogo Nacionalinės žemės tarnybos Prienų ir Birštono skyriaus darbo. Pasak jo, nėra D. Gulijevos, o problemos išliko, ir jos visiškai nesprendžiamos. Tiesa, „teistvarkė“ L. Jakinevičienė suskubo pataisyti savo skyriaus pirmininką. Ji pabrėžė, jog žemės grąžinimo klausimai – ne savivaldybės funkcija. Atsakydamas į „Krašto Vitrinos“ klausimą, ar opozicija parems sprendimo projektą, jei toks bus, dėl krepšinio komandos „TonyBet“ paskatinimo už laimėtą LKF taurę, V. Kamblevičius pasakė, jog į komandos pasiekimus žiūri pozityviai, ir pasiūlė paskatinti komandą, nuimant 20 000 litų iš VšĮ „Prienų sporto ir pramogų arena“ biudžeto, nes įstaigos vadovybė visiškai neieško papildomo finansavimo, o „maitinasi“ iš savivaldybės biudžeto. J. Vilionis pasiūlė valdantiesiems perleisti komandai Kaimo rėmimo fondo lėšas (20 000 Lt).

Nuoširdžiai sveikiname su šventomis Velykomis. Tegul atbundanti gamta kiekvienam žmogui, kiekvienai šeimai, kiekvienai bendruomenei atneša ramybę, širdis pripildo gaivaus pavasariško džiaugsmo, darnos ir gerumo. Įsileiskime pavasarinės saulės šilumą į savo namus, leiskime paukščių čiulbėjimui ir pirmųjų gėlių kvapui atgaivinti sielą ir džiuginti širdį. Daugiau supratimo ir meilės artimui, pakilios nuotaikos ir tikro laimės jausmo. Šilto pavasario ir šviesių vilčių. Linksmų šventų Velykų! Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius

3


4

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. balandžio 18 d. / Nr. 16 (931)

televizijos programa

Krepšinio klubo „Prienai“ dovana „Revuonos“ pagrindinei mokyklai – švieslentė

BALANDŽIO 19 D.

ŠEŠTADIENIS 06:30 Animac. Didysis

06:45 Teleparduotuvė 07:00 Animacija filmukų šou 09:00 Tobula moteris 09:00 Ponas Bynas 09:30 Mamyčių klubas 09:30 Padėkime augti 10:00 Svajonių sodai 10:00 KINO PUSRYČIAI 11:00 Kadetė Kelė 13:05 Itališkas Šuo vampyras apiplėšimas 11:55 Šnipas 15:20 TV Pagalba ne savo noru 16:45 Kvieskite daktarą! 13:45 Mano puikioji auklė 17:20 Ekstrasensai 14:20 Didingasis amžius detektyvai 16:25 Staiga trisdešimties 18:30 TV3 žinios 19:00 Pelės medžioklė 18:30 Žinios 19:30 Eurojackpot 19:00 Keistas 21:00 Kodas L.O.B.I.A.I.: penktadienis Paslapčių knyga 23:30 Černobylio 20:55 Aš - šnipas dienoraščiai 22:50 Neperšaunamas 01:15 Auksinės gėlės 00:30 Nuo sutemų iki prakeiksmas aušros. Budelio duktė 03:15 Pavojingasis 02:15 Vienveidis Bankokas

7.00 Yra kaip yra 8.00 Galileo 8.30 Cukrus 9.00 Brydės 9.30 Apie žūklę 10.00 Šefas rekomenduoja 10:30 Kviečiu vakarienės 11.00 Naujakuriai 12.00 Žmogus prieš gamtą 13:00 Dviračio šou 14:00 Prajuokink mane 15.00 Jaunavedžiai 16.00 Muchtaro sugrįžimas 17.00 Mentai 18.00 Ekstrasensų mūšis 19.00 Savaitės kriminalai 19.30 Maksas ir Maksimonstrai 21.35 Kovotojas 23.45 Konstantinas

06:00 Emigrantai 07:00 Bėdų turgus 07:55 Pagalbos ranka 08:25 Gimtoji žemė 09:00 Džeronimas 09:25 Mažasis princas 09:50 Aviukas Šonas 10:00 Linksmoji knyga 10:30 Ryto suktinis su Zita Kelmickaite 11:30 Durys atsidaro 12:00 Pasaulio dokumentika 13:00 Dainų dainelė 2014 15:00 Popietė su Algimantu Čekuoliu 15:30 Pasaulio panorama 16:00 Žinios 16:10 Sveikinimų koncertas 18:30 Bėdų turgus 19:30 Auksinės rankos 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:00 Velyknakčio liturgija 23:30 Tu pabūk su manim

BALANDŽIO 20 D.

SEKMADIENIS 06:25 Animac. Didysis

06:40 Teleparduotuvė

7.00 Yra kaip yra

filmukų šou

06:55 Juokingiausi

7.55 Nacionalinė loterija

07:40 Pokemonai

Amerikos namų vaizdeliai 8.00 Galileo

didvyriai

07:25 Monstrai prieš

8.30 Tauro ragas

09:00 Sveikatos ABC

ateivius

9.00 Autopilotas

10:00 Bethovenas

09:10 Tigro filmas

9.30 Krepšinio pasaulyje

11:40 Džiumandži

10:45 Mergina vaikino

10.00 Sekmadienio rytas

13:45 Nepaprasta

kelnėse

10.50 Gamta iš arti

komanda

12:55 Krokodilas Dandis

11.00 Sveikatos kodas

15:30 Didingasis amžius

14:55 Gelbėtojai

14.00 Sveikinimai

17:30 Teleloto

16:35 Nimės sala

17.00 Lietuvos komiko

18:30 Žinios

18:30 TV3 žinios

vakaras

19:00 Šokiai ant ledo

19:00 Savaitės

19.30 Kur dingo

22:30 Burleska

komentarai

kiaušinis?

00:50 Šnipas

19:30 Chorų karai

21.15 Naša Raša.

ne savo noru

22:15 Džobsas

Likimo kiaušai

02:30 Lėktuvo

00:40 Ana Karenina

22.55 Prezidento

užgrobimas

02:35 Ir čia priėjo Poli

patikėtinis

06:00 Kas nor dainuotie 06:25 Kas pakorė sūpuoklėles 07:00 Ryto suktinis su Zita Kelmickaite 07:55 Girių horizontai 08:25 Kaimo akademija 09:00 Džeronimas 09:25 Mažasis princas 09:50 Aviukas Šonas 10:00 Gustavo enciklopedija 10:30 Aviukas Šonas 11:15 Velykų šv. Mišios iš Romos Šv. Petro aikštės 13:00 Urbi et Orbi 13:30 Šventadienio mintys 14:00 Pranciškus – Naujojo pasaulio popiežius 15:00 Detektyvo klasika 16:00 Žinios 16:10 Sportinių šokių varžybos Alytus Open 18:30 Rožinė pantera 2 20:30 Panorama 20:50 Savaitė 21:20 Grupės Studija jubiliejinis koncertas 23:20 Kelias į 2014 pasaulio futbolo 23:50 Detektyvo klasika

Karolis Urba

Balandžio 11 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje apsilankė krepšinio klubo „Prienai“ direktorius Aurimas Bartuška, valdybos narys ir pagrindinis klubo rėmėjas Antanas Guoga bei komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus. Reikėtų pridurti, jog A. Bartuška ir V. Šeškus mokėsi „Revuonos“ mokykloje. Vizito tikslas – įteikti mokyklai švieslentę, kuri bus sumontuota atnaujintoje sporto salėje. Švieslentės įteikimo ceremonijoje dalyvavo mokyklos vadovė Ilona Balčiukynienė, mokytojai ir mokiniai. Klubo „Prienai“ valdybos narys A. Guoga kvietė mokinius mokytis ir dar kartą mokytis, kad įgytos žinios taptų pragyvenimo šaltiniu. Pagrindinis klubo rėmėjas teigė, jog gera idėja visada atras kelią į platųjį pasaulį ir sulauks palaikymo. Pasak A. Guogos, „Prienų“ klubui vadovauja fantastiški žmonės, ir būti kartu su komanda – tai A. Bartuškos ir V. Šeškaus idėjos palaikymas, kad Prienuose būtų aukščiausio lygio krepšinio komanda. A. Bartuška pabrėžė, jog klubui sunku būti dalinti dovanas, jei šios idėjos nepalaikytų pagrindinis rėmėjas A. Guoga.

„Žiburio“ gimnazijoje buvo pristatytas pranešimas „Idėja yra religija“ Vidmantas Venclovas

Balandžio 11 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko gimnazistų susitikimas su krepšinio klubo „Prienai“ pagrindiniu rėmėju Antanu Guoga ir komandos vyr. treneriu Virginijumi Šeškumi. Susitikimo metu A. Guoga gimnazistams skaitė pranešimą „Idėja yra religija“, kuris buvo pristatytas ir tarptautinėje LOGIN konferencijoje. Pasak A. Guogos, kiekvienas žmogus turi žinoti, ką jis nori nuveikti šiame gyvenime, ir tam, kad pasiektų savo tikslą, turi būti lyderiu bei mokėti dirbti komandoje.


Nr. 16 (931) / 2014 m. balandžio 18 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

Birštono vokaliniam instrumentiniam ansambliui – 45-eri

5

Priedas Birštono kurortui ir ne tik

Birštono kultūros centro kolektyvų „Aguonėlė“ ir „Lendrūnas“ vadovams įteiktos ,,Aukso paukštės“

Atkelta iš 1 psl.

Pasirodymas prasidėdavo daina „Nemune, Nemune, bėki, savo vandenis neški toli“. Daina pasiekdavo ir kitą krantą, visi keltu skubėdavo į turistinę bazę. Pokalbis su Laima SamavičiūteKazlauskiene Suradome nuo 1980 m. E. Vasiliausko vadovaujame ansamblyje dainavusią Laimą SamavičiūtęKazlauskienę. Ji labai nuosekliai atskleidė ansamblio istoriją. Prieš ją, iki 1980 m., ansamblyje yra dainavęs Kauno muzikinio teatro solistas, prienietis Gediminas Maciulevičius, „Balių“ solistė Laura Cetkauskaitė, Artūras Blazukas ir kiti. Štai ką apie ansamblį tuo metu rašė laikraštis „Naujasis gyvenimas“: „Reguliariai repetuoja dainininkai ir muzikantai. Ritmine gitara groja Stasys Leonavičius. Veteranas ansamblyje groja virš 10 metų. Bosine gitara groja Artūras Kizys, elektrovargonais – Aurelijus Astrauskas, fortepijonu – Eligijus Stakionis. Mušamuosius meistriškai valdo Romas Bartusevičius. Beje, Stasys Leonavičius ir dainą pamėgę Laima Samavičiūtė, Rasa Adamkevičiūtė, Gintas Varkala, Alfonsas Penikas“ („Naujas gyvenimas“, 1983 m. spalio 13 d., nr.120(6235), p.3 – Birštono muziejaus fondai). Laima su entuziazmu prisiminė: „Savaitgaliais grojo populiariame

„Druskupio“ restorane. Į jį būdavo labai sunku patekti, nes sugužėdavo lankytojai iš visos Lietuvos, ypač Kauno, Marijampolės, Alytaus, Prienų“. Anot L. Samavičiūtės, ansamblis dalyvavo daugelyje konkursų: „Vilniaus bokštai“ (tik II ture), „Aukštaitijos taurė“, „Žemaitijos taurė“, Ignalinos ir Visagino tarybinės dainos festivaliai, Alytaus, Širvintų dainų konkursai. Porą kartų ansamblis darė įrašus Lietuvos radijui. Ypatingai Laimai atmintyje įstrigo 1984 m. konkursai Pietų ir Šiaurės Vietname, kur jų pasirodymus saugojo vietnamiečiai, ginkluoti Kalašnikovo automatais. Įdomi buvo ir 1985 metų išvyka į Vakarų Sibirą, koncertai įvairių tautybių naftos gręžinių darbuotojams ir statybininkams. Po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo intensyvi ansamblio veikla nutrūko. Daugelis ansamblio dalyvių išvyko ieškoti darbo į užsienį, kiti ėmėsi vestuvių dainininkų verslo. Mirus ansamblio vadovui E. Vasiliauskui, ansamblis galutinai iširo. Manome, kad pokalbis su L. Samavičiūte-Kazlauskiene paskatins ir kitus ansamblio narius atvykti į muziejų, pasidalinti šiais Birštono kultūros atsiminimais. Mes juos užrašysime ir išsaugosime kitoms kartoms. Visuomet laukiame Jūsų.

Balandžio 12 d., šeštadienį, Birštono kultūros centre vyko Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimai „Aukso paukštė“ ir 5-oji tarptautinė liaudies kapelų šventė „Griežk, Lietuvi“. Šiemet „Aukso paukštės“ apdovanojimas, kaip geriausiai vaikų ir moksleivių šokių grupės vadovei, buvo įteiktas Virginijai Bankauskienei, Birštono savivaldybės kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Aguonėlė“ vadovei bei Algimantui Jazbučiui, Birštono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Lendrūnas“ vadovui, kaip Vytautas Kuzmickas, geriausios liaudiškos muzikos kapeistorikas, Birštono muziejaus los vadovui. vyr. fondų saugotojas Kolektyvių vadovus sveikino Lie-

tuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos liaudies kultūros centro atstovai, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, LR Seimo narys Andrius Palionis, vadovų auklėtiniai ir kolegos. Šiemet jau penkioliktą kartą „Aukso paukštė“ nominacijomis įvertinami labiausiai nusipelnę šalies chorai, teatrai, folkloro ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrai, jų vadovai. Apdovanojimai skiriami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą. Laureatus kasmet renka kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta komisija.


6

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. balandžio 18 d. / Nr. 16 (931)

BALANDŽIO 21 D.

PIRMADIENIS 06:20 Animacija 07:10 Skūbis-Dū. Abrakadabra 08:35 Bethovenas 2 10:15 Nenaudėlė beždžionėlė 12:05 Brangioji, aš sumažinau vaikus 13:55 Riterio žvaigždė 16:30 Mano super buvusioji 18:30 Žinios 19:00 Smagios Velykos su Studentėmis 21:15 Kaukė 23:20 Išdavikas 01:35 Čakas

6.55 Muchtaro sugrįžimas 06:00 Velykų rytą lelija pražydo... 06:55 Šnipė Harieta 7:45 Atgal į jūrą 06:20 Pavasaris 08:55 Paršelio filmas 9:30 Įkaitas medyje pavandenis 07:00 Gyvenimas 10:25 Galiūnas Džo 11:15 36-asis Tarptautinis 08:00 Bėdų turgus 12:40 Krokodilas Dandis 2 Monte Karlo cirko 09:00 Džeronimas 09:25 Džiunglių būrys. 14:55 Gelbėtojai festivalis Gelbstint Ledo šalį Australijoje 13:15 Linksmosios 10:30 Bebriuko nuotykiai 16:30 Zebriukas Dryžius 12:00 Jonas Paulius II Velykos. Juoko kovos 14:00 Baronas 18:30 TV3 žinios Miunhauzenas 15:15 Auksiniai 19:00 Garsiai! Jautriai! 18:00 Šiandien Svogūnai 2015 18:30 Velykinis koncertas Galingai! Tai darykite mano 18:00 Kontrabandiniai 21:00 Moterys meluoja atminimui kiaušiniai geriau. Kristina 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 20:00 Dviračio šou 23:25 Nepakenčiamas 21:00 Leprekonų 20:30 Yra kaip yra žiaurumas medžioklė 22:00 Loterija Perlas 21:30 Transporteris 3 01:30 Ryšys 22:05 Leprekonų 23:35 Naša Raša. Likimo 02:20 Eureka medžioklė 23:00 Jonas Paulius II 03:10 Trapučio parkas kiaušai 06:35 Teleparduotuvė

BALANDŽIO 22 D.

ANTRADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 Mano super buvusioji 10:45 Kaukė 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Meilė ir bausmė 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Pagalbos skambutis 21:30 Žinios 22:10 VAKARO SEANSAS Snaiperis 3 00:00 Specialioji Los Andželo policija 00:55 Nikita 01:50 Čakas

Prieniškė svariai prisidėjo prie „Kibirkšties-VIČI“ pergalės Baltijos lygoje

06:40 Teleparduotuvė

7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Mistinės istorijos 07:00 Paršelio filmas 9.00 Amerikietiškos 08:30 Juokingiausi imtynės Amerikos namų vaizdeliai 11.00 Prokurorų 09:00 Kempiniukas patikrinimas Plačiakelnis 12.00 Kalbame ir rodome 10:00 Galiūnas Džo 13.00 Muchtaro sugrįžimas 12:10 Animacija 14:00 Nuotakos siaubūnės 14:30 Simpsonai 15:00 Nugalėtoja 15:00 Sutarties sąlygos 15:30 Dreikas ir Džošas 16:00 Nepaklusni širdis 16:00 Prokurorų 17:00 Kvieskite daktarą! patikrinimas 18:30 TV3 žinios 17:00 Muchtaro 19:30 Pamiršk mane sugrįžimas 20:00 Prieš srovę 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 21:00 Moterys meluoja 19:30 Du su puse vyro geriau 20:00 Dviračio šou 21:30 TV3 vakaro žinios 20.30 Yra kaip yra 22:00 Po kupolu 21:30 Namai namučiai 23:00 Gražuolė ir pabaisa 23:20 Tramdytojai 00:00 24 valandos 00:20 Mentalistas 01:00 CSI Majamis 01:15 Prokurorų 01:50 Liudininkai patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Miestelio ligoninė 11:00 Rožinė pantera 2 12:55 Pasaulio panorama 13:25 Savaitė 13:55 Laba diena, Lietuva 15:55 Komisaras Reksas 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:50 Naisių vasara 19:20 Įžiebkime viltį kartu 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 22:00 Loterija Perlas 23:00 Vakaro žinios 23:30 Šnipai 00:30 Senis

Balandžio 11-12 dienomis Vilniuje vykusiose Baltijos moterų lygos finalinio ketverto varžybose triumfavo „KIbirkšties-VIČI“ krepšininkės, kurios pusfinalyje įtikinamai nugalėjo Gardino „Olimpo“ komandą (82:60), o finale pranoko Minsko „Horizonto“ ekipą (67:57). Pusfinalio rungtynėse vilnietes į pergalę vedė Mantė Kvederavičiūtė. Prieniškė į varžovių krepšį įmetė 19 taškų ir buvo rezultatyviausia komandoje. Finaliniame susitikime Mantė taip pat buvo tarp rezultatyviausių krepšininkių. Jos sąskaitoje 12 taškų.

Čekijos kurorte startavo ir du Prienų atstovai Balandžio 12 d. Čekijos kurorte Padebrady vyko tarptautinės sportinio ėjimo varžybos, kuriose dalyvavo ir Lietuvos komanda. Mūsų šalies rinktinei atstovavo ir du prieniškiai – Marius Žiūkas (20 km distancija) ir Tomas Pagirys (10 km distancija). Marius tarp 67 dalyvių užėmė 12 vietą (1:22:49) ir parodė geriausią laiką lietuvių tarpe. Tomas finišavo 17-as (45:13) ir tarp lietuvių buvo antras. Šioje distancijoje startavo 30 ėjikų.

Krašto orientacininkų startai Alytuje ir Jurbarke Balandžio 12-13 dienomis Prienų KKSC ir OSK „Šilas“ orientacininkai dalyvavo dvejose orientavimosi sporto varžybose. Šeštadienį grupė OSK „Šilas“ atstovų varžėsi Alytaus čempionate. Geriausiai čia sekėsi Andriui Valatkai, kuris V 40 grupėje buvo antras. Rimvydas Arlauskas V35 grupėje užėmė ketvirtąją vietą. Kitiems mūsų krašto orientacininkams startas nebuvo toks sėkmingas. Dar didesnė grupė startavo atvirajame Jurbarko rajono savivaldybės čempionate. M16 grupėje OSK „Šilas“ atstovė Deimantė Motiejūnaitė buvo pirma, o trečiąją vietą iškovojo Prienų KKSC orientacininkė Aurelija Valčiukaitė. Kita Prienų KKSC atstovė Rūta Maceinaitė buvo šešta. Moterų elito grupėje Milda Radzivonaitė (OSK „Šilas) buvo antra. V 35 grupėje Rimvydas Arlauskas užėmė trečiąją vietą. Šioje distancijoje ketvirtas buvo Nerimantas Bieliauskas.


Nr. 16 (931) / 2014 m. balandžio 18 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

7

Su meile – apie Birštoną Skriaudžiuose vyko penktoji respublikinė mokinių konferencija 1900-aisiais...(2)

„Projekto metodas pamokoje“

Balandžio 10 d. Skriaudžiuose vyko Skriaudžių pagrindinės mokyklos ir Prienų švietimo centro organizuota respublikinė mokinių projektinių darbų konferencija „Projekto metodas pamokoje“. Joje savo įgyvendintus projektus pristatė daugiau kaip 50 pranešėjų iš Trakų, Prienų, Kauno, Marijampolės, Šakių, Vilniaus miestų ir rajonų bendrojo lavinimo mokyklų, juos rengė apie 30 įvairių dalykų mokytojų. Konferencijos atidaryme dalyvius V. Kernagio daina „Baltas paukštis“ padžiugino Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ respublikinio turo dalyvė Karolina Gustaitytė (8 kl.), sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Renata Liagienė. Projektus konferencijos dalyviai pristatė trijose pagal klases suskirstytose sekcijose. Juos vertino kompetentinga komisija. 1­­–4 klasių sekcijoje vertinimo komisijoje dirbo Prienų švietimo centro metodininkė Vaida Aleškevičienė (pirmininkė), Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktorė Renata Liagienė (moderatorė, narė), Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Rima Juodsnukienė (narė); 5–7 klasių sekcijoje – Prienų rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas (pirmininkas), Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Aidutė Jurešienė (moderatorė, narė), Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro Prienuose administratorė Larisa Šaltienė (narė); 8–10 klasių sekcijoje – Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus padėjėja Loreta Jakinevičienė (pirmininkė), Skriaudžių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vyr. mokytoja Virginija Deltuvienė (moderatorė, narė), Prienų švietimo centro metodininkė Oksana Radzvilavičienė (narė). Nugalėtojais 1­­–4 klasių sekcijoje tapo projektai: „Sraigės mano namuose“ (pranešėja Iveta Česnulevičiūtė, 3 kl., mokytoja Virginija Kasparaitienė, Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla), „Saulė šildo ir augina“ (pranešėjai Samanta Pučkaitė ir Matas Guzelis, 1 kl., mokytoja Neringa Sincevičinė, Prienų r. Skriaudžių pagrindinė mokykla), „Gerumo angelai“ (pranešėja Viktorija Serbentaitė, 2 kl., mokytoja Alma Kiškienė). 5–7 klasių sekcijoje geriausiais pripažinti: projektas „Svogūnai“ (Povilas Jasiūnas ir Saulė ValatkeVytautas Kuzmickas, vičiūtė, 6 kl., mokytoja Joalita Jurkevičienė, Prienų istorikas, Birštono muziejaus vyr. fondų saugotojas rajono Jiezno gimnazija) bei Prienų “Revuonos“

„Reikšmingiausiai yra tai, kad Birštono mineraliniai vandenys yra labai natūralūs, mažai pakitę – labai stiprūs. Tik keista, kad surasti Birštoną ir mineralinius vandenis yra labai sudėtinga. Reikia klausinėti, kur visa tai yra, kaip ten nuvažiuoti. Apie Birštoną turėtų būtų girdima garsiau, negu apie kokį nors užsienį „Bad“ (autorius turi omenyje Vokietijos ir Šveicarijos kurortų pavadinimus, prasidedančius „Bad“: Bad Kisingenas, Badveileris, Bad Goštenas, Bad Hoggaštenas ir kiti – V.K.). Kartojuosi, ne dėl to, kad tai arčiau širdies ir kišenės. Tiesiog žinomose gydykloje ir žmonės saugiau jaučiasi. Jeigu ir galime padėti platesniam mūsų krašto geografijos pažinimui, tai tik nurodydami, kaip atvykti iki Kauno. Kaune kiekvienas gatvėje sutiktas praeivis nesuklydęs nurodys kelią į Birštoną. O, galbūt, ir pasiūlys nuomoti ekipažą arba paaiškins kelią tarp Kauno ir Birštono, kur nuo seno kursuoja diližanas. Tačiau, kai pajudėsite iš Aleksoto (Kauno priemiestis už Nemuno) į švarius ir gilius kelio smėlynus, nenusiminkite ir nesuabejokite,viską pakeis nuostabus kraštovaizdis. Smėlynai rodys vis trumpėjantį kelią į Birštoną, nors pats Birštonas ženklais to kelio nenurodo... Ką ten gydytojas prirašys, tą prirašys: išgerti kelis kubelius vandens ar išsitiesti vonioje, o gal kokiai dietai nusilenkti – tai jau asmeniškas ryšys tarp jo ir paciento. Ketvirtadieniais jaunėliai turi savo pramogą (sueigą), kuri visuomet baigiasi šokiais. Renkasi labiau patyrę ir išprusę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 25 metų ir vyresni. Visi kiti savo „sueigas“ organizuoja sekmadieniais, o gegužinės – pagal pageidavimus. Kas tuo netiki, tegu pats įsitikina, jeigu taip nėra, kaip mes rašom. Jeigu kas turi kokių nors rūpesčių ar pageidavimų, tai tegu kreipiasi į kurorto savininką Mykolą Kvintą (1874 m. kurortą įsigijusio Ignoto Kvintos sūnus, valdęs Birštoną 1898-1905 m. – V.K.). Visiems padėsime, kiek galėsime. O Birštone reikėtų daug ką padaryti: galėtų savininkas labiau išplėsti savo valdas (pusė Vytauto kalno valstiečiams priklauso) ir daugiau Birštonui materialinių resursų paskirti. Ir svarbiausia, Birštono vystymas ir atskleidimas,populiarinimas yra visų reikalas. Ir čia dviejų požiūrių būti negali“ („Kraj“, 1900, Nr.17, p.245-246). Daugybė minčių, o ypač paskutinioji, turbūt, aktualios ir dabar.

pagrindinės mokyklos mokytojų Vytautės Kurtovienės, Rasos Alaburdienės ir Aušros Deltuvienės vadovaujamų mokinių parengti projektai „Leidžiame knygelę“ (pranešėjai Povilas Damynas ir Alvaras Zagurskas, 6 kl.) ir „Aš ir mano šeima“ (pranešėjai Ugnė Alaburdaitė, 6 kl., ir Emilija Jankauskaitė, 7 kl.); „Sinantropiniai paukščiai“ (pranešėja Rugilė Striganavičiūtė, mokytoja Onutė Gervienė, Kauno rajono Šlienavos pagrindinė mokykla) 8–10 klasių sekcijoje nugalėtojais pripažinti šie projektai: „Skriaudžių istorija ir gyventojų pavardžių kilmė“ (pranešėjos Monika Grėbliauskaitė ir Monika Drąseikaitė, 8 kl., mokytojos Nomeda Martusevičienė ir Alma Vabuolienė, Prienų r. Skriaudžių pagrindinė mokykla); „Triušių biologijos tyrimas“ (pranešėja Ugnė Navickaitė, mokytoja Onutė Gervienė, Kauno rajono Šlienavos pagrindinė mokykla); „Plokštuminė geometrija“ (pranešėja Gintarė Sobolevskaja, mokytojos Viktorija Burbaitė ir Angelė Urbanavičienė); „Prienų miesto oro užterštumo nustatymas bioindikatorių pagalba“ (pranešėja Austėja Simanavičiūtė, I gimnazijos klasė, mokytoja Rasa Kučinskienė, Prienų „Žiburio“ gimnazija), pasižymėjęs itin aukštu metodiškumo ir moksliškumo lygiu. Komisijos pirmininkė Loreta Jakinevičienė už idėją, pasižyminčią išliekamąja verte, skyrė nominaciją projektui „Kai kanklės nutyla…“ (pranešėja Eglė Liagatė, 8 kl., mokytoja Aidutė Jurešienė, Prienų r. Skriaudžių pagrindinė mokykla). Respublikinė mokinių projektinių darbų konferencija „Projekto metodas pamokoje“ organizuota jau penktąjį kartą. Projektas lietuvių ir užsienio mokslininkų apibūdinamas kaip mokymosi metodas, padedantis išmokti praktiškai naudotis žiniomis. Jis skatina mokinius mokymąsi sieti su tikrove, ieškoti sąsajų tarp daiktų ir reiškinių, pratintis dirbti grupėje kartu su kitais, sprendžiant vieną visiems aktualią problemą. Projektas dažniausiai peržengia vieno dalyko ribas, ypač tada, kai sprendžiamos realios problemos. Šios konferencijos tikslai – skatinti mokinių domėjimąsi mokslu, integruoti gamtos, technikos, humanitarinių, socialinių, meninių ir kitų dalykų žinias bei ugdyti bendrąsias kompetencijas, ugdantis kūrybinius, kritinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžius bei gebėjimą savarankiškai spręsti problemas. Virginija Naudžiūtė, Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui


8

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. balandžio 18 d. / Nr. 16 (931)

BALANDŽIO 23 D.

TREČIADIENIS 06:35 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 Brangioji, aš sumažinau vaikus 10:45 Nenaudėlė beždžionėlė 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Meilė ir bausmė 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Diagnozė: valdžia 21:30 Žinios 22:10 VAKARO SEANSAS. Paskutinė kulka 00:00 Specialioji Los Andželo policija 00:55 Nikita 01:50 Čakas

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 8.30 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai 10:00 Nimės sala 11:50 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Nepaklusni širdis 17:00 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Obelis nuo obels 20:30 Žvaigždžių dešimtukas 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Vikingų loto 22:05 Daktaras Hausas 23:05 Gražuolė ir pabaisa 00:05 CSI Majamis 01:05 24 valandos 02:00 Liudininkai 02:55 Eureka

KETVIRTADIENIS 06:35 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 Praktinė magija 10:55 Šarvai 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Meilė ir bausmė 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 Valanda su Rūta 21:30 Žinios 22:10 Išminuotojų būrys 00:55 Ties riba 01:55 Sveikatos ABC

06:40 Teleparduotuvė

7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 9.00 Mentai 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13.00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Nugalėtoja 15:30 Dreikas ir Džošas 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 19:30 Du su puse vyro 20:00 Dviračio šou 20:30 Yra kaip yra 21:30 Santuoka 23:15 Tramdytojai 00:15 Mentalistas 01:10 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva

Nuo šių metų gegužės 1 d. visi darbdaviai, turintys samdomų darbuotojų, visus socialinio draudimo pranešimus (1-SD 10:00 Miestelio ligoninė pranešimas apie apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo pradžią, 2-SD pranešimas apie apdraustųjų valstybinio socia11:00 Naisių vasara linio draudimo pabaigą, 12-SD pranešimas apie apdraustųjų 11:30 Leprekonų nedraudžiamuosius laikotarpius, SAM pranešimas apie apmedžioklė draustuosius už ataskaitinį laikotarpį) privalės teikti tik per 13:40 Mokslo ekspresas Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (toliau – EDAS) ir 13:55 Laba diena, Lietuva šie pranešimai turės būti pasirašyti saugiu kvalifikuotu elektroniniu parašu. Be to, draudėjai galės nepildyti laukelio apie 15:55 Komisaras Reksas asmens socialinio draudimo numerį, išskyrus apie asmenis, 17:00 Kobra 11 kuriems nesuteiktas asmens kodas. 09:00 Kobra 11

18:00 Šiandien

18:50 Naisių vasara 19:20 Gyvenimas 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Dėmesio centre 21:45 Istorijos detektyvai 22:00 Loterija Perlas 23:00 Vakaro žinios 23:30 Šnipai 00:30 Senis 01:40 Dėmesio centre

BALANDŽIO 24 D.

7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 06:55 Animacija 9.00 Mistinės istorijos 07:25 Simpsonai 10.00 Ekstrasensų mūšis 8.30 Juokingiausi 11.00 Prokurorų Amerikos namų vaizdeliai patikrinimas 10:00 Zebriukas Dryžius 12.00 Kalbame ir rodome 11:50 Animacija 13.00 Muchtaro sugrįžimas 14:30 Simpsonai 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Nepaklusni širdis 15:00 Nugalėtoja 17:00 Kvieskite daktarą! 15:30 Dreikas ir Džošas 17:30 TV Pagalba 16:00 Prokurorų 18:30 TV3 žinios patikrinimas 19:30 Pamiršk mane 17:00 Muchtaro 20:00 Kitoks tyrimas sugrįžimas 21:00 Moterys meluoja 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas geriau 19:30 Du su puse vyro 21:30 TV3 vakaro žinios 20:00 Dviračio šou 22:00 Pavojus rojuje 20.30 Prajuokink mane 23:00 Gražuolė ir pabaisa 21:30 Demaskavimas 00:00 CSI Majamis 00:10 Mentalistas 01:05 24 valandos 01:05 Prokurorų 01:55 Liudininkai patikrinimas

„Sodrai“ draudėjų teikiami pranešimai nuo gegužės 1 d. – tik per EDAS

06:00 Labas rytas, Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Miestelio ligoninė

Kaip prisijungti prie EDAS? Pranešimai teikiami per EDAS. Pasiekti EDAS galima iš „Sodros“ internetinės svetainės http://www.sodra.lt/ arba adresu http://draudejai.sodra.lt/. Elektroninės bankininkystės naudotojai gali pasiekti EDAS, prisijungę per elektroninės bankininkystės sistemą ar interneto adresu http://www.epaslaugos.lt/. Kaip suteikti teises naudotis EDAS? Įmonės vadovas gali prisijungti naudodamas savo asmeninę bankininkystės sistemą (ne įmonės). Jei pranešimus teiks kitas asmuo, pvz., įmonės finansininkas, įmonės vadovas gali suteikti teisę naudotis EDAS, prisijungęs prie EDAS portalo arba pateikdamas teritoriniam skyriui prašymą suteikti EDAS administratoriaus teises parinktam asmeniui. Kas gali pasirašyti pranešimus el. parašu? Socialinio draudimo pranešimus gali pasirašyti tik įmonės vadovas arba įgaliotas asmuo.

Iš kur gauti elektroninio parašo sertifikatą? Draudėjai elektroninio parašo sertifikatą gali įsigyti Gyventojų registro tarnyboje (asmens tapatybės kortelė), VĮ Registrų 12:30 Stilius centre, UAB Skaitmeninio sertifikavimo centre bei telekomu13:25 Dėmesio centre nikacijų bendrovėse UAB „Bitė“, UAB „Omnitel“, UAB „TELE2“ 13:55 Laba diena, Lietuva ir UAB „TELEDEMA“. Elektroninio parašo sertifikato kaina priklauso nuo pasirinkto paslaugos tiekėjo. Rekomenduoja15:55 Komisaras Reksas me pasikonsultuoti su visais paslaugos tiekėjais ir pasirinkti 17:00 Kobra 11 tinkamiausią bei patogiausią naudotis. 11:00 Naisių vasara 11:30 Bėdų turgus

18:00 Šiandien

18:50 Naisių vasara

00:00 Šnipai

Neturiu kompiuterio Jei draudėjas neturi kompiuterio, pasirašyti dokumentus elektroniniu parašu galima teritoriniuose „Sodros“ skyriuose įrengtose kompiuterizuotose darbo vietose klientams. Daugiau informacijos apie elektroninį parašą bei EDAS portalo teikiamas galimybes galima rasti adresu http://www. sodra.lt, meniu pasirinkus „Klausimai“, tada „Dažniausiai užduodami klausimai“ ir iš klausimų klasifikatoriaus pasirinkus „EDAS“. Jei prireiks konsultacijos, galite skambinti „Sodros“ informacijos telefonu 1883 ar (+370) 5 250 0883 arba rašyti elektroninio pašto adresu sodrainfo@sodra.lt.

01:00 Senis

VSDFV Alytaus skyriaus informacija

19:20 Taip. Ne 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai 2014 22:00 Loterija Perlas 23:30 Vakaro žinios


Nr. 16 (931) / 2014 m. balandžio 18 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

9

skelbimai

Kontrabandinės cigaretės tikslo nepasiekė

PARDUODA

Nebrangiai parduodamas geros būklės automobilis Rover-75. 2000 m., benzinas, automatas, TA iki 2015.10. Tel. 8 652 65207, Birštonas. 5775***

Balandžio 8 dieną apie 20.30 val. Prienų rajono policijos komisariato (toliau – Prienų r. PK) patrulių būrio pareigūnai Prienuose, J. Basanavičiaus ir Rasos gatvių sankryžoje sustabdė patikrinti automobilį „Renault VelSatis“. Transporto priemonę vairavo Alytaus miesto gyventojas L. G., gimęs 1990 metais. Patikrinus dokumentus, paaiškėjo, kad transporto priemonė nėra apdrausta privalomuoju civiliniu atsakomybės draudimu. Teisėsaugininkams, apžiūrėjus automobilio bagažinę, rasta 1 990 vienetų cigarečių pakelių „Winston Blue“ su baltarusiškomis banderolėmis. Rūkalų bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, – 15 581,70 Lt. Prienų r. PK pradėta administracinė teisena, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 str. 4 d. „Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“. Minėtas asmuo gali būti baudžiamas bauda nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo. Vairuotojui surašytas ir administracinio teisės pažeidimo protokolas už transporto priemonės eksploatavimą neapdraudus jo transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

Brėžinių spauda

Prienų r. PK informacija ir nuotrauka

REIKALINGI KEPĖJAI(-OS)

Liepų g. 10, Prienai tel. 8 319 60180

KREIPTIS TEL. 8 655 25628 DARBAS Skubiai reikalingos dvi namų tvarkytojos Anglijoje. Socialinės garantijos, anglų kalba nebūtina. Įdarbinimo mokesčių nėra, nes darbas tiesioginis, ne per tarpininkus. Nesidrovėkite klausti – išsamiai atsakysime į visus klausimus. Tel. 8 615 56480

ių vizitin ų e t kor li a b y gam tas spalvo as vim kopija

Liepų g. 10, Prienai biuras@aipek.lt

Redaktorė l. e. p. Sigutė Katkauskienė

PIRMENYBĖ KANDIDATAMS SU PATIRTIMI, KITUS APMOKINAME.

5776***

uvės spaust os g paslau

politika, aktualijos, sportas

Nuolat perkame įvairų mišką (išsikirtimui ir su žeme). Atsiskaitome iš karto. Tel. 8 614 82379 5760*** Perku įvairios paskirties žemės sklypus, apleistas sodybas ir sodų sklypus. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 604 53667

NAUJAI ATSIDARANČIAI KEPYKLAI PRIENŲ RAJ. VEIVERIUOSE

to forma didelio da spau

Leidžia VšĮ „Krašto Vitrina“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, el. p. kvitrina@gmail.com, www.kvitrina.com Tel. (8 319) 60180

PERKA

5757***

Spausdina UAB „Aipek“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, Tel. (8 319) 60180, el. p. biuras@aipek.lt Tiražas 1000 egz. (užs. Nr. 376)

Laikraštis platinamas Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse.

PASLAUGOS Šunų dresavimas Prienuose. Tel. 8 685 84187. www.augintinis.eu 5781*** Fasadų šiltinimas polistirolu ir vata. Atliekame apdailą įvairiais dekoratyviniais tinkais. Dirbame su savo arba užsakovo medžiagomis. Suteikiame garantiją. Tel. 8 605 79937, 8 609 59756 5631***

UAB „KARPIS“ gyvos žuvies sandėliuose, esančiuose Bebruliškės k. Kazlų Rūdos sav., 2014 m. šeštadieniais nuo 9 iki 13 val., bus prekiaujama gyvomis žuvimis: plačiakakčiais (tinka įžuvinimui) – 11 Lt/kg, dvimečiais karpiais – 12 Lt/kg. Vienmečiais karpais pre kiaujame pagal atskirą susitarimą telefonu 8 687 83267. Vienmečių kaina – 16 Lt/kg. Kitomis dienomis prekiaujama susitarus telefonu 8 687 83267. Telefonas pasiteiravimui 8 343 69225. ISSN 1648-6226 Dvyliktieji leidimo metai. Leidžiamas nuo 2002 m. gegužės 14 d. kartą per savaitę. Už reklamų ir skelbimų turinį redakcija neatsako. Už publikacijose pateiktų faktų ir komentarų tikslumą atsako jų autoriai.


10

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. balandžio 18 d. / Nr. 16 (931)

Birštonas paskelbtas Taikos miestu PENKTADIENIS BALANDŽIO 25 D. 06:35 Animacija

06:40 Teleparduotuvė

07:50 Volkeris, Teksaso

06:55 Animacija

reindžeris

07:25 Simpsonai

08:50 Mamos vaikučiai 10:40 Odisėjas ir Ūkanų sala 12:30 Nickelodeon valanda

8.30 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai 10:00 Dinotopija 11:50 Animacija

13:55 Audra

14:30 Simpsonai

15:00 Meilė ir bausmė

15:00 Nepaklusni širdis

17:00 Labas vakaras,

17:00 TV Pagalba

Lietuva

18:30 TV3 žinios

17:50 Patrulis 18:30 Žinios 19:30 KK2 penktadienis 21:00 Mano vyras gali 22:15 Iš kur tu žinai?

19:30 Hortonas 21:10 Norbitas 23:15 Hitmanas 01:10 Pagrobimas. 48

00:45 Planketas ir

baimės valandos

Makleinas

02:45 Černobylio

02:40 Karantinas

dienoraščiai

7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 9:00 Prajuokink mane 10.00 Naujakuriai 11:00 Prokurorų patikrinimas 12:00 Kalbame ir rodome 13:00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Nugalėtoja 15:30 Dreikas ir Džošas 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Jaunavedžiai 19:30 Amerikietiškos imtynės 21:30 Prezidento patikėtinis 2 23:20 Santuoka 01:05 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Miestelio ligoninė 11:00 Naisių vasara 11:30 Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai 2014 13:25 Popietė su Algimantu Čekuoliu 13:55 Laba diena, Lietuva 15:55 Komisaras Reksas 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:40 Žingsnis po žingsnio 19:00 Lietuvos tūkstantmečio vaikai 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Duokim garo! 22:00 Loterija Perlas 23:15 Emigrantai 01:05 Senis

Balandžio 12 d., šeštadienį, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir Birštonas buvo paskelbtas Taikos miestu. Taikos miestai – tai istorijos-kultūros centrai, siekiantys sukurti lokalaus lygio taikos teritorijas, taikos kultūros ir meno teritorijas, mokslinės ir tiriamosios veiklos teritorijas, žinių apie taiką teritorijas, naujų kelių vaikų ugdymui ir išsilavinimui kūrimo ir įgyvendinimo teritorijas, kūrybos ir inovacijų teritorijas, taikos kūrybos politikos, bendradarbiavimo teritorijas, sveikos gyvensenos teritorijas, aplinkos apsaugos ir ekologinės kultūros teritorijas. Tarptautinės Taikos miestų sąjungos pagrindinis uždavinys yra kultūrinių ryšių ir bendradarbiavimo tarp tautų bei taikdariškų iniciatyvų vystymas,

kurių pagrindu formuojamos ir propaguojamos vienybės, taikos, meilės, gėrio ir grožio idėjos. Taikos miesto renginiai prasidėjo parodos, skirtos Nikolajaus Rericho 140 – čio paminėjimui, atidarymu ir pristatymu Birštono kultūros centre. Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius. Nikolajaus Rericho kūrybą ir parodos darbus pristatė Irena Zaleckienė, Lietuvos Rericho draugijos Garbės pirmininkė. Vėliau aikštėje šalia Savivaldybės vyko iškilmingas Taikos vėliavos perdavimas Birštono savivaldybės merei ir vėliavos iškėlimas. Visus susirinkusius sveikindama N. Dirginčienė teigė, kad „Šiandien Birštonui svarbi diena – kurortas tapo Taikos miestu. Šio statuso suteikimas įpareigoja ir toliau puoselėti taiką, skleisti kultūros, meno, mokslo, ekologijos idėjas. Juk taika – viena svarbiausių visų mūsų vertybių“. Po ceremonijos visi dalyvavusieji buvo pakviesti į tarptautinę konferenciją „Kultūra – taikos pagrindas“ Savivaldybės didžiojoje salėje. Konferencijos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis, Tarptautinės Europos asociacijos „Taika per kultūrą (Pax Cultura)“ prezidentas Willy Augustat. Konferencijoje pranešimą tema „Kelias į Taikos miestą“ skaitė Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė, daktarė, Taikos vėliavos komiteto pirmininkė Auksė Narvilienė (tema – „Taikos miestų ištakos ir dabartis“), Jeleco Žemiečių draugijos atstovas Fiodor Ovčinnikov (tema – „Jelecas – Taikos miestas“), Europos tarptautinės asociacijos „Taika per kultūrą“ Kultūros ir mokslo skyriaus atstovas Marko Vukovič (tema – „Visuotinių aktyvių tinklų ir taikos zonų svarba pasaulio taikai“), Jeleco valstybinio I. A. Bunino vardo universiteto docentė Julia Ovčinnikova (tema – „Muzika – taikdarystės priemonė“). Po konferencijos dalyviai ir svečiai dalyvavo Birštono kultūros centre vykusioje tarptautinėje kapelų šventėje „Griežk, lietuvi“. Birštono savivaldybės informacija


Nr. 16 (931) / 2014 m. balandžio 18 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

11

Prienų „TonyBet“ krepšininkai turėjo stipriai pasistengti, kad iš Garliavos išsivežtų pergalę Balandžio 15 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai LKL čempionato rungtynėse su „LSU-Atletu“ tik po dramatiškos kovos paskutinėmis mačo minutėmis sugebėjo palaužti aikštelės šeimininkus ir iškovoti pergalę (84:91). Pirmasis kėlinys Prienų komanda sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Vaido Čepukaičio bei Laimono Kisieliaus taiklių metimų pirmavo 5 taškų skirtumu (0:5). Tiesa, aikštelės šeimininkai labai greitai panaikino deficitą (5:5). Mindaugas Lukauskis pelnė 5 taškus iš eilės, ir Prienų komanda vėl įgijo 5 taškų pranašumą (5:10). „LSU-Atleto“ jaunimas atsakė galingu spurtu ir persvėrė rezultatą savo naudai (12:10). „TonyBet“ krepšininkai eilinį kartą pelnė 5 taškus ir grąžino sau persvarą (12:15). Sūpuoklės tęsėsi – po minutės vėl pirmavo aikštelės šeimininkai (16:15). Paulius Ivanauskas pataikė tritaškį, ir Prienai pirmavo trimis taškais (15:18). Varžovai išlygino rezultatą (18:18). Vis tik „TonyBet“ krepšininkai nutės pertraukėlę, o po jos rezultatas vėl tapo sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigoje ir laimėjo lygus (35:35). Iki kėlinio pabaigos likus 20 sek. jį trijų taškų skirtumu (20:23). aikštelės šeimininkai sūpuokles persvėrė savo pusėn (40:37). Antrasis kėlinys Ir tada iniciatyvos ėmėsi Žygimantas JanaKėlinio pradžioje Prienų komanda laukė „ty- vičius, kuris pelnė du taškus, pridėjo baudos los“ minutės, o aikštelės šeimininkai pasinau- metimą, perėmė kamuolį ir išvedė komandą dojo situacija ir įgijo 4 taškų pranašumą (27:23). į priekį (40:42). Arvydas Šikšnius ir Gintaras Kadžiulis buvo taiklūs, ir rezultatas tapo lygus (27:27). Aikštelės Trečiasis kėlinys šeimininkai vėl truktelėjo priekin ir įgijo trijų Prienų komandos vyrai po didžiosios pertrautaškų pranašumą (32:29). kos išėjo į aikštę gerokai pyktelėję ant savęs. Prienų komanda supyko ir po V. Čepukaičio Po Laimono Kisieliaus dviejų iš eilės tritaškių taiklių baudos metimų bei dvitaškio grąžino Prienai įgijo 6 taškų pranašumą (42:48), o po persvarą sau (32:35). „LSU-Atletas“ paėmė mi- M. Lukauskio taiklaus dvitaškio komandas jau

skyrė 10 taškų (42:52). Aikštelės šeimininkai atsikvošėjo po Edo Nickaus paimtos minutės pertraukėlės ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (45:52). P. Ivanauskas įmetė dvitaškį ir realizavo baudos metimą (45:55). 10 taškų skirtumas išsilaikė dar 3 min. (47:57, 50:60). Ir tada aikštelės šeimininkai įsūdė“ du tritaškius iš eilės, o Prienų komandos ramybė baigėsi (56:60). „TonyBet“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę, ir komandos žaidimas stabilizavosi. Po trijų kėlinių Prienų komanda išlaikė 8 taškų persvarą (60:68). Ketvirtasis kėlinys Jau po pirmosios minutės V. Šeškaus komandos persvara ištirpo (67:68). V. Čepukaitis pataikė dvitaškį (67:70), tačiau po sekančios atakos rezultatas jau buvo lygus (70:70). Komandos apsikeitė metimais, bet „LSU-Atleto“ metimas buvo svaresnis (73:72). Vis tik Prienų komanda sužaidė sėkmingą atkarpą ir „pabėgo“ 5 taškais į priekį (73:78). Sekančios dvi minutės buvo itin sudėtingos. Prienų komanda pirmavo, bet aikštelės šeimininkai svaidė vieną po kito tritaškius ir neleisdavo prieniškiams lengvai kvėpuoti (79:80, 81:82). M. Lukauskis pataikė tritaškį (81:85), ir „LSU-Atleto“ treneris suskubo paimti minutės pertraukėlę, bet jinai nepadėjo aikštelės šeimininkams. Prienų komanda sužaidė agresyviai, perėmė keletą kamuolių ir padidino savo persvarą iki 8 taškų (81:89). Aikštelės šeimininkai pataikė dar vieną tritaškį (84:89). Tašką rungtynėse padėjo Martynas Linkevičius. Jo baudos metimai buvo taiklūs (84:91). Prieniškiai perėmė dar vieną kamuolį, bet pelnyti taškų nespėjo, nes nuaidėjo finalinis švilpukas.

Mūsų kraštiečiai Italijoje iškovojo 8 aukso apdovanojimus

Balandžio 11-13 dienomis Italijoje Pjediliko mieste vyko tarptautinė irklavimo regata, kurioje dalyvavo ir didelis būrys Lietuvos irkluotojų, tarp jų 4 mūsų kraštiečiai. Varžybos vyko dviem etapais, ir visi sportininkai dalyvavo šeštadienio ir sekmadienio finaluose.

Dviviečių valčių klasėje Rolandas Maščinskas su Sauliumi Ritter penktadienį laimėjo savo atrankos plaukimą (6:21,17), o šeštadienį, nors plaukė ir lėčiau (6:24,01) įtikinamai įveikė visus varžovus ir iškovojo aukso apdovanojimus. Tą pačią dieną Rolandas su partneriu vėl dalyvavo atrankos varžybose ir laimėjo savo plaukimą (6:16,30). Ir sekmadienį vykusiame finale lietuviai buvo nepralenkiami, nors laikas buvo blogesnis nei atrankoje (6:26,30). Nepralenkiama šiose varžybose buvo ir Lietuvos keturvietė, kurios sudėtyje irklavo mūsų kraštiečiai Žygimantas Gališanskis ir Vytas Lapatiukas. Su jais valtyje irklavo Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius. Pirmajame varžybų etape dalyvavo tik 6 įgulos, todėl atrankos nebuvo, o finalą laimėjo mūsų irkluotojai (5:57,67). Kitame etape jau buvo

vykdomos atrankos varžybos. Lietuviai laimėjo savo atrankos etapą (5:55,12), o vėliau ir finalą (6:02,53). Dar vienas mūsų kraštietis Andrius Lapatiukas dalyvavo dviviečių valčių jaunių varžybose, kuriose poroje su Dovydu Nemeravičiumi laimėjo du atrankos plaukimus. Vaikinai du kartus buvo nepralenkiami ir finaluose. Pirmojoje atrankoje lietuviai laimėjo plaukimą (6:42,54), o finale įveikė visus varžovus (6:30,93). Antrojoje atrankoje lietuviai buvo lėtesni (6:49,11), bet savo plaukime buvo pirmi. Finale mūsų irkluotojai plaukė greičiau ir nepaliko jokių vilčių varžovams (6:38,76). Andrius Lapatiukas mūsų šalį atstovaus ir jaunimo olimpinėse žaidynėse, kurios vyks rugpjūčio 16-28 dienomis Kinijoje.


12

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. balandžio 18 d. / Nr. 16 (931)

Iš Kauno Birštoną bus galima pasiekti ir laivu

„Temidės“ III etape Birštono gimnazijos atstovai – antri

Balandžio 11 d. Kaune buvo pristatytas naujas turizmo produktas kauniečiams, miesto svečiams bei turistams „KRUIZAS KAUNAS–BIRŠTONAS–KAUNAS“. Šį vasaros sezoną numatyti trys reisai, pirmasis iš jų įvyks birželio 24 d. Ši data pasirinkta neatsitiktinai, tai nuostabi proga turiningai praleisti laisvadienį ant vandens, kur keliautojai galės stebėti nuostabias Kauno marių pakrantes, Nemuno vingius bei pramogauti ar atsipūsti Birštono kurorte. Idėja parengti tokį maršrutą kilo prieš keletą metų, kuomet buvo surengtas bandomasis reisas maršrutu Kaunas– Birštonas–Kaunas. Pristatytas reisas nuo bandomojo skirsis tuo, kad keliautojams bus siūlomas kruizas į vieną pusę pasirinktinai, t.y. iš Kauno į Birštoną arba iš Birštono į Kauną. Atitinkamai nuo pasirinkto maršruto skirsis ir programa keliautojams. Keleiviai, pasirinkę plaukimą iš Kauno į Birštoną kelionę laivu pradės iš senosios Kauno marių prieplaukos, o Birštone jų lauks užsakytas autobusas atgal į Kauną. Keleiviai, norintys laivu keliauti iš Birštono į Kauną, kelionę užsakytu autobusu pradės iš Kauno, o tuomet mėgausis plaukimu iš Birštono į Kauną. Tokie maršrutai parinkti neatsitiktinai, kadangi kelionė laivu į vieną pusę truks 4 valandas. Tačiau keliautojams turėtų patikti tai, kad jiems bus sudaromos sąlygos praleisti 3

Balandžio 10-ąją Alytaus jaunimo centre surengtas Alytaus apskrities moksleivių Teisinių žinių konkurso „Temidė“ III etapas. Varžėsi keturios komandos: Alytaus Jotvingių gimnazijos „Konstitucija“, Alytaus rajono Pivašiūnų vidurinės mokyklos „Juoda-Balta“, Birštono gimnazijos „Birštoniečiai“ ir Lazdijų rajono Serijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos „Kodeksiukai“. Komandos turėjo atlikti 6 užduotis. Moksleiviai išmoningai parengė savo komandų pristatymus. Teisinį išprusimą parodė, spręsdami testus ir narpliodami sudėtingą kriminalinę mįslę, o aktorinius sugebėjimus – vaidindami scenas iš mokyklos gyvenimo. Kriminalinę mįslę jaunimui parengė prokurorė Renalda Kučinskaitė, remdamasi realaus ikiteisminio tyrimo medžiaga. Moksleiviai teigė, kad tai buvo bene įdomiausia rungtis, įtraukianti į diskusiją ir apmąstymus. Kompetetingai komisijai teko nelengva užduotis – išrinkti geriausius. Visos komandos buvo pasirengusios konkursui ir atkakliai gynė savo mokyklų garbę. Dalyvavusias komandas drąsiai galime pavadinti lygiavertėmis varžovėmis pagal surinktus taškus: „Juoda-Balta“ – 266, „Birštoniečiai“ – 262, „Kodeksiukai“ – 254, „Konstitucija“ – 242.

valandas ir Birštono kurorte. Į kelionės kainą įskaičiuota ir nemokama 1 valandos ekskursija Birštone, kurios metu keliautojams bus aprodomos kurorto įžimybės. Net ir keliautojams, pasirinkusiems dalyvavimą ekskursijoje, laiko pramogoms ar poilsiui bei pietums tikrai pakaks. Neabejojame, kad keliautojai laiką Birštone tikrai praleis turiningai, kadangi Birštonas – ne tik ramus ir švarus kurortas, tačiau ir puiki vieta laisvalaikiui, kurioje vasarą galima pasilepinti saulės voniomis, dviračiais pasivažinėti Nemuno pakrante bei kurorto gatvelėmis ar parku, ištisus metus mėgautis kurorto sanatorijų teikiamomis vandens pramogomis bei sveikatinimo procedūromis. Tikimės, kad šis pramoginis kruizas į Birštoną ne tik taps išskirtine pramoga kauniečiams, miesto svečiams ir turistams, bet taip pat prisidės ir prie rekreacinės laivybos bei vandens turizmo skatinimo ir plėtros didžiausiuose šalyje vidaus vandens keliuose – Nemune ir Kauno mariose. Daugiau informacijos apie šį plaukimą (išvykimo laikai, maršrutų programos bei kainos) pateikiamos Kauno turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro elektroninėje parduotuvėje http:// www.kaunastic.lt/index.php/parduotuve/product/37291-kruizas-i-birstona2014-m-birzelio-24-d.html. Kauno TIC pranešimas spaudai

Alytaus aps. VPK informacija

BALANDŽIO 23 D. 18.30 VAL.

Prienų sporto ir pramogų arenoje LKL rungtynės PRIENAI

ALYTUS

931 hq