Page 1

2014 m. vasario 7 d. Nr. 6 (921) 9 771648

622008

Kaina 1 Lt Internete: www.kvitrina.com

politika, aktualijos, sportas

Veiveriai vejasi traukinį? Simas Jasiūnas

Vasario 5-ąją Veiverių seniūnijos administracinio pastato salė buvo pilnutėlė krašto gyventojų. Susitikti su jais atvyko Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Henrikas Vepštas ir vyriausiasis specialistas Juozas Šiugždinis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Donatas Šimukonis, keli Tarybos nariai. Sulaukta ir atstovų iš AB „Lietuvos geležinkeliai“ Dariaus Bagdonavičiaus ir Rimanto Šiaudinio bei projekto „Rail Baltica“ rangovo AB „Eurovia Lietuva“ Artūro Valio. Susiėjimas ne šiaip sau, ne įstabių Nukelta į 6 psl.

Krepšinio aikštelė virto čiuožykla?

Jiezno gimnazijos mokiniai džiaugiasi, jog panaudojant VVG lėšas Prienų rajono savivaldybės administracija mokyklos teritorijoje įrengė krepšinio aikštelę su polipropileno danga vietoje anksčiau ten buvusio asfalto. Deja, bet gali būti ir taip, jog pavasarį ši aikštelė nebus tinkama naudojimui, nes gimnazijos administracija nutarė ją paversti čiuožykla, todėl aikštelė buvo užpilta vandeniu. UAB „VS Sport” projekto vadovas Aivaras Jankauskas, paklaustas, ar čiuožyklos įrengimas nepakenks jų bendrovės paklotai dangai, atsakė, jog kai natūraliomis sąlygomis ant polipropileno dangos susidaro sniego ir ledo sluoksniai, problemų neturėtų būti, bet patirties, kai ant dangos dirbtinai sudaromas ledo sluoksnis, nėra. Pasak projekto vadovo, žiemą aikštelės dažniausiai nenaudojamos, tad šis atvejis ypatingas, o apsispręsti bus galima atšilus orams, kai neliks sniego ir ledo. A. Jankauskas tikino, jog dangai suteikiamas 10 metų garantinis laikotarpis, o kiekvienas atvejis, kai po žiemos periodo atsiranda banguotumas, svarstomas atskirai. Faktai rodo, jog dangos banguotumą gali įtakoti blogai paruoštas pagrindas, netinkama aikštelės eksploatacija ir dangos brokas. Jiezno atvejis išskirtinis, todėl, iškilus problemai, jis bus analizuojamas itin kruopščiai.

Biokatilinės projektas vėl sustabdytas

Jonas Kavaliauskas

Šių metų sausio 27 d. Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo AB „Prienų šilumos tinklai” nutraukti apklausos būdu vykdomo pirkimo „Prienų miesto katilinės Pramonės g. 19 modernizavimo darbai su projektavimo paslaugomis” procedūras ir nedelsiant, bet ne vėliau, kaip per 10 darbo dienų, pateikti tarnybai (VPT) tai patvirtinančius dokumentus. AB „Prienų šilumos tinklai” direktorė Albina Minciuvienė naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog biokatilinės projektas sustabdytas, bet situaciją komentuoti atsisakė. VPT nustatė, jog perkančioji or-

ganizacija (AB „Prienų šilumos tinklai”), nutarusi vykdyti pirkimą apklausos būdu ir į apklausą kuruoti vienintelį tiekėją, pažeidė įstatymo nuostatus, nes pirkimas galėjo vykti tik supaprastintų neskelbiamų derybų būdu. VPT taip pat konstatavo, jog jei būtų pasirašyta sutartis su „Enerstena” dėl 8,44 mln. litų be PVM, Kainų komisija 300 000 litų AB „Prienų šilumos tinklai” išlaidų kasmet negalėtų įtraukti į kainą, o tai reiškia vieną – bendrovės bankrotą (projekte buvo kalbama apie 100 000 litų nuostolį). Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, šiuo klausimu kitą savaitę gali būti surengta spaudos konferencija.


2

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. vasario 7 d. / Nr. 6 (921)

Mėgėjų lygose – skirtingi Stalo teniso turnyre krepšininkų pasirodymai Veiveriuose triumfavo Sausio 26 d. trys mūsų krašto komandos žaidė rungtynes „Revuonos“ ir Šilavoto KKL ir KKML turnyruose, kuriuose patyrė du pralaimėjimus ir pagrindinių mokyklų mokiniai iškovojo vieną pergalę.

Birštono „Olimpo“ krepšininkai į KKL rungtynes nuvyko penkiese ir turėjo pripažinti varžovų „Dumblo“ komandos pranašumą (79:85). Birštono vyrukai po trijų kėlinių vis dar pirmavo (65:61), bet nuovargis padarė juodą darbą, ir ketvirtasis kėlinys buvo pralaimėtas 10 taškų skirtumu, o kartu ir rungtynės. Artiomas Marchockas pelnė 22 taškus, Mangirdas Knyšius – 19 (13 atkovotų kamuolių), Eigirdas Keblikas – 18, Mindaugas Knyšius – 17. Nesugebėjo pergalių serijos pratęsti ir „Amberis“ iš Veiverių. Jie turėjo pripažinti BC „Straight“ krepšininkų pranašumą (52:61). Varžovai sėkmingiau pradėjo rungtynes (11:17). Veiverių komanda bandė situaciją taisyti ir antrajame kėlinyje sumažino skirtumą iki 2 taškų (28:30). Trečiajame ketvirtyje vyko apylygė kova, ir prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 3 taškai (44:47). Deja, ketvirtasis kėlinys nepasisekė, nepavyko ir pratęsti pergalių serijos. Povilas Glaniauskas pelnė 18 taškų, Vytautas Mocevičius – 13 (14 atkovotų kamuolių).

Sausio 31 d. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje vyko trečiasis buvusio kūno kultūros mokytojo Romualdo Ermošenkos vardo stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo 8 komandos (4 vaikinų ir 4 merginų). R. M. Ermošenko, kuriam šių metų sausio mėnesį sukako 75 m., buvo ir yra didelis šios sporto šakos entuziastas. Pasak mokytojo, jis ramia sąžine išėjo į pensiją, nes suprato, jog stalo tenisas rajone atsidūrė gerose Prienų KKSC trenerio Lino Žilevičiaus rankose, kuris ir buvo šių varžybų vyr. teisėju. Į turnyrą atvyko Prienų „Žiburio“ gimnazijos (vaikinai), Skriaudžių (vaikinai, merginos), „Revuonos“ (vaikinai, merginos), Šilavoto (merginos) pagrindinių mokyklų ir, aišku, Veiverių T. Žilinsko gimnazijos (vaikinai, merginos) stalo teniso entuziastai. Vaikinų grupėje be pralaimėjimų žaidė „Revuonos“ pagrindinės mokyklos

komanda (Benjaminas Kupstas, Karolis Brūzga, Povilas Juškevičius), merginų – Šilavoto pagrindinės mokyklos mokinės (Liveta Seniūnaitė, Monika Sabaliauskaitė, Akvilė Kliokytė). Būtent šios komandos ir tapo turnyro nugalėtojomis. Antrąsias vietas abejose grupėse iškovojo turnyro šeimininkai – Veiverių T. Žilinsko gimnazijos stalo tenisininkai, trečiąsias – Skriaudžių atstovai. Turnyro organizatoriai pasirūpino, kad komandos nugalėtojos (vaikinų ir merginų grupėse) būtų apdovanotos taurėmis, o visi prizininkai – medaliais ir diplomais. Nebuvo pamiršti ir komandų vadovai. Apdovanojimus įteikė R. M. Ermošenko ir Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas. Stalo teniso entuziastui R. M. Ermošenkai buvo įteikta Prienų rajono savivaldybės mero Vyto Bujanausko padėka.

Mažųjų miestelių krepšinio lygoje prasideda II-ojo etapo kovos Po pirmojo etapo Mažųjų miestelių krepšinio lygoje vienos komandos tęs kovą dėl čempionato apdovanojimų, kitos jau prarado tokią galimybę, bet kovos dėl aukštesnių vietų. Dvi mūsų krašto komandos („Stakliškės” ir „Užuguostis”) tęs kovą dėl aukš-

čiausio LMMKL titulo, o Birštono krepšininkai tokios galimybės neteko. „Stakliškių” komanda pirmajame etape iškovojo visas pergales (7). „Užuguosčio” krepšininkų sąskaitoje 5 pergalės ir 2 pralaimėjimai. „Birštono” vyrukai iš 6 rungtynių sugebėjo laimėti tik dvejas.

KKML turnyre žaidžianti „Stakliškių“ komanda pradėjo varžovams „rodyti ragus“ Po nesėkmingos turnyro pradžios, kai buvo pralaimėtos ne vienerios rungtynės, stakliškiečiai pradėjo gerinti savo žaidimą, ir atėjo pergalės. Šį kartą buvo sutriuškinta „MetLife“ komanda. Mūsų kraštiečiai dominavo visas rungtynes ir joms įpusėjus pirmavo 12 taškų skirtumu (22:34). Po trijų kėlinių „Stakliškių“ persvara padidėjo iki 24 taškų (29:53). O ketvirtajame kėlinyje varžovai buvo galutinai paklupdyti (42:83). Daumantas Židanavičius į varžovų krepšį įmetė 18 taškų, Marius Petrauskas ir Eigirdas Keblikas – po 16, Marius Nenartavičius – 14 (13 atkovotų kamuolių).

„Ringiui“ vėl nepavyko laimėti AAFF pirmenybėse Vasario 1 d. Balbieriškio „Ringio“ futbolininkai žaidė AAFF pirmenybių rungtynes su „Vidzgirio“ komanda. Rungtynės buvo nelengvos. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (4:4). Ir antrasis kėlinys buvo kovingas, bet sėkmė šį kartą buvo „Vidzgirio“ pusėje. „Ringio“ futbolininkams nepavyko išgelbėti rungtynių. Patirtas pralaimėjimas rezultatu 7:8. Balbieriškio komandos gretose pasižymėjo Artūras Zamblauskas, Tadas Simanaitis, Tadas Kančys, Adas Golmanas (2), Remigijus Gaižius (2). Sausio 29 d. „Ringio“ futbolininkai sužaidė lygiosiomis (8:8) su „Centro“ komanda, ir po 9 turų su 14 taškų pirmenybėse užima 5 vietą.


Nr. 6 (921) / 2014 m. vasario 7 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

Rajono krepšinio pirmenybėse – eilinė „Stakliškių“ pergalė Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas” pirmenybėse pogrupio varžybos eina į pabaigą. Miestų pogrupyje „Garliavos” krepšininkai užtikrintai nugalėjo KKSC-94 komandą (76:53). Garliaviškiai pirmavo visus kėlinius, bet pagrindinį pranašumą įgijo pirmajame ir ketvirtajame. KKSC-93 krepšininkai, po apylygės pirmosios rungtynių pusės (37:45) su „Žvėrių-Erno” komanda, trečiajame kėlinyje parbloškė varžovus ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo 23 taškų pranašumą (49:72). Ketvirtajame kėlinyje vėl vyko apylygė kova, bet galutiniam rezultatui tai jokios įtakos neturėjo (70:91). Ypač dramatiškai vyko rungtynės tarp „Savivaldybės” ir „GSTM” komandų. Pirmoje rungtynių pusėje geriau sekėsi „Savivaldybės” krepšininkams, kurie į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 6 taškų persvarą (37:31). Bet trečiajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojom, ir „GSTM” išsiveržė į priekį (51:56). Ketvirtajame kėlinyje abi komandos nekreipė dėmesio į gynybą, o visas jėgos buvo mestos puolimui. Per kėlinį buvo įmesti net 62 taškai (30:32), ir toks rezultatas buvo parankus „GSTM” vyrukams, kurie ir laimėjo rungtynes rezultatu 88:81. Kaimo vietovių pogrupyje eilinę pergalę iškovojo „Stakliškių” komanda, kuri nepagailėjo „Išlaužo” krepšininkų (106:43). Jei stakliškiečiams mačas buvo lengvas pasivaikščiojimas, tai kitose rungtynėse komandoms dėl pergalės reikėjo paplušėti. „Paprūdžių” krepšininkai rungtynėse su „N. Ūtos” komanda buvo lyg ir favoritai, bet mačas parodė, kad priešininkai buvo kitos nuomonės. Jie laimėjo pirmąjį kėlinį (18:25), bet antrajame ištaškė visą persvarą (41:41). Po didžiosios pertraukos komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Po trijų kėlinių N. Ūtos krepšininkai įgijo 2 taškų pranašumą (69:71). Ir ketvirtajame kėlinyje sėkmė buvo jų pusėje (93:101). Sausio 29 d. KKSC-93 komanda sutriuškino KKSC-98 krepšininkus (100:58). Artimiausios Prienų RŪDUPIO varžybos:

LKL čempionato rungtynės

Prienų sporto ir pramogų arenoje: 2014-02-09 15 val. TonyBet prieš Lietuvos rytą

3

Pralaimėjimų šydas Kėdainiuose nutrauktas

Vasario 4 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai klampiose LKL čempionato rungtynėse su Kėdainių „Nevėžio“ komanda pirmavo nuo pirmųjų mačo minučių. Abi komandos žaidė ne geriausias savo rungtynes, bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai buvo labiau užsidegę ir nutraukė pralaimėjimų šydą. Naujoji Kėdainių arena iki šių rungtynių nebuvo itin svetinga Prienų krepšininkams. Pergalė iškovota 14 taškų skirtumu (48:62). Rezultatyviausiai „TonyBet“ gretose žaidė Artūras Valeika (18 taškų), Mindaugas Lukauskis (12), Martynas Linkevičius (11), Gintaras Kadžiulis (10).

ko taiklių baudos metimų Prienų komandos persvara šoktelėjo iki 7 taškų (25:32). „Nevėžio“ krepšininkai pakartojo pirmojo kėlinio scenarijų ir baudos metimais sumažino atsilikimą iki 5 taškų (27:32). Trečiasis kėlinys Kėlinys prasidėjo A. Valeikos dvitaškiu ir taikliu Laimono Kisieliaus baudos metimu (27:35). Dar po minutės komandas jau skyrė 10 taškų (27:37). Į aikštelės šeimininkų dvitaškį tritaškiu atsakė ne kas kitas, o „TonyBet“ centras A. Valeika, ir Prienų komanda padidino pranašumą iki 11 taškų (29:40). O tada atsitiko tai, kas jau buvo šiose rungtynėse įvykę ne vieną kartą – „Nevėžio“ krepšininkai sumažino skirtumą iki 5 taškų (35:40). Bet šį kartą kėlinio pabaiga jau buvo sėkminga „TonyBet“ komandai. M. Lukauskis pataikė tritaškį (35:43). Aikštelės šeimininkai prarado kamuolį, o M. Linkevičiaus paskutinę kėlinio sekundę iš savo baudos aikštelės mestas kamuolys įkrito į krepšį, ir Prienai prieš lemiamą ketvirtį įgijo 11 taškų pranašumą (35:46).

Pirmasis kėlinys Rungtynės prasidėjo 5 iš eilės pelnytais G. Kadžiulio taškais (0:5). O po A. Valeikos taiklių baudos metimų „TonyBet“ persvara padidėjo iki 7 taškų (0:7). Aikštelės šeimininkai atsakė dviem tritaškiais ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki vieno taško (6:7). Bet Prienų komanda neleido „Nevėžio“ krepšininkams įsijausti ir spurtavo 10:2 (8:17). Tiesa, skirtumas galėjo būti dar didesnis, jei Ketvirtasis kėlinys prieniškiai būtų išnaudoję visas turėtas progas po varžovų krepšiu. Kėlinio paLemiamame kėlinyje Prienų komanda baigoje aikštelės šeimininkai realizavo nutarė nebekartoti pirmųjų trijų kėlinių du baudos metimus, ir, jam pasibaigus, klaidų, iškart ėmėsi darbo ir padidino skir„TonyBet“ pirmavo 7 taškais (10:17). tumą iki 13 taškų (35:48). Tiesa, aikštelės šeimininkai dar pabandė keisti situaciją, Antrasis kėlinys sumažindami „TonyBet“ persvarą iki 9 Antrojo kėlinio pradžioje komandoms taškų (39:48). Ketvirtąją kėlinio minutę nelabai sekėsi pelnyti taškus. Kėliniui V. Dabkus šiurkščiai nutraukė P. Ivanausko įpusėjus komandos pelnė tik po 6 taš- ataką ir buvo diskvalifikuotas. Prienų kokus (16:23). M. Lukauskio tritaškis padi- manda išnaudojo susiklosčiusią situaciją ir dino „TonyBet“ pranašumą iki 10 taškų padidino persvarą iki 13 taškų (39:52). Iki (16:26). Aikštelės šeimininkai pabudo ir, kėlinio pabaigos likus 1,13 min., po A. Vaiki kėlinio pabaigos likus 1,5 min., suma- leikos dvitaškio, V. Šeškaus auklėtiniai įgijo žino skirtumą iki trijų taškų (25:28). Po 15 taškų pranašumą (43:58), o rungtynes A. Valeikos dvitaškio ir Pauliaus Ivanaus- laimėjo 14 taškų skirtumu (48:62).


KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. vasario 7 d. / Nr. 6 (921)

televizijos programa

vasario 8 d.

ŠEŠTADIENIS 06:30 Animac. Didysis

06:45 Teleparduotuvė

filmukų šou

07:00 Animacija

09:00 Receptų

09:30 Mamyčių klubas

užkalbėtoja 09:30 Padėkime augti 10:00 KINO PUSRYČIAI

10:00 Svajonių sodai 11:00 Napoleonas 12:40 Pasimatymų trenerė

Knygų valdovas

14:20 Feirfild Roudas

11:25 Nuotakos tėvas 2

16:10 Motina ir sūnus

13:35 Mano puikioji auklė 16:40 Kvieskite daktarą! 14:35 Didingasis amžius

17:10 Ekstrasensai tiria

16:50 Aeroplanas

18:20 Eurojackpot

18:30 Žinios 19:00 Boltas 20:50 Betmenas. Pradžia

18:30 TV3 žinios 19:00 Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta

23:35 Su kirpėju Zohanu

21:55 Drakono sūnus

geriau nejuokauk

01:25 Išplaukti į

01:50 Ieškomas didvyris

gyvenimą

6.30 Televitrina 7.00 Yra kaip yra 8.00 Galileo 8.30 Atsargiai - moterys! 9.00 Nerealu! 9.30 Apie žūklę 10.00 Šefas rekomenduoja 10:30 Liutauro virtuvė 11.00 Galiūnai 12.00 Dviese prieš gamtą 13.00 Sartai 2014 13.30 Dviračio šou 14.00 Prajuokink mane 15.00 Jaunavedžiai 16.00 Muchtaro sugrįžimas 17.00 Jūrų velniai 18.00 Ekstrasensų mūšis 19.00 Savaitės kriminalai 19.30 Nortas 21.15 Naujieji samurajai. Vėjo sūnūs 23.20 Aistros žaidimas

06:45 Teleparduotuvė

6.30 Televitrina

07:00 Animacija

7.00 Yra kaip yra

09:30 Monstrų vidurinė.

7.55 Nacionalinė loterija

Kodėl mergaitės įsimyli?

8.00 Galileo

10:00 KINO PUSRYČIAI

10:30 Mūsų gyvūnai

8.30 Tauro ragas

Herbis. Lenktynių asas

11:00 Barbė fėja undinių

9.00 Autopilotas

filmukų šou 09:00 Sveikatos ABC

12:05 Dėdė Bakas 14:10 Mano puikioji auklė 14:40 Didingasis amžius 16:45 Ne vienas kelyje 17:30 Teleloto

šalyje 12:40 Asteriksas olimpinėse žaidynėse 15:05 Porininkai 16:10 Motina ir sūnus 16:40 Kvieskite daktarą! 17:10 Ekstrasensai tiria

9.30 Krepšinio pasaulyje 10.00 Sekmadienio rytas 11.00 Sveikatos kodas 12.00 Nacionalinė Geografija 13.00 Dviračio šou 14.00 Sveikinimai 16.00 Muchtaro

18:30 Žinios

18:30 TV3 žinios

sugrįžimas

19:00 Šokiai ant ledo

19:00 Savaitės

17.00 Jūrų velniai

komentarai

18.00 Mistinės istorijos

19:30 Šuolis!

19.00 MEILĖS ISTORIJOS

22:30 Šalta dienos šviesa

21.00 Tikra pasaka

00:15 Nekaltas

23:10 Lūžis

22:35 Auklė pagal iškvietimą 00:25 Seksas ir mirtis 101

06:00 Emigrantai 07:00 Bėdų turgus 08:00 Pagalbos ranka 08:30 Gimtoji žemė 09:00 Džeronimas 09:25 Odisėjo klajonės 09:50 Aviukas Šonas 10:00 Linksmoji knyga 10:30 Ryto suktinis su Zita Kelmickaite 11:30 Durys atsidaro 12:00 Pasaulio dokumentika 13:00 Detektyvo klasika 15:00 Popietė su Algimantu Čekuoliu 15:30 Pasaulio panorama 16:00 Žinios 16:10 Sveikinimų koncertas 18:30 Lyderių turnyras Žinių riteriai ir damos 19:50 Visi namie 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:00 Eurovizijos konkurso nacionalinė atranka 23:00 Vaitčapelio vampyro byla 00:50 Pasaulio dokumentika

vasario 9 d.

SEKMADIENIS 06:30 Animac. Didysis

Rajono anglų kalbos olimpiadoje triumfavo „Žiburio“ mokiniai

06:00 Popietė su Algimantu Čekuoliu 06:30 Šventadienio mintys 07:00 Ryto suktinis su Zita Kelmickaite 08:00 Girių horizontai 08:30 Kaimo akademija 09:00 Nuotykiai elfų šalyje 09:25 Mažasis princas 10:00 Gustavo enciklopedija 10:30 Leonardas 11:30 Visi namie 12:00 Pasaulio dokumentika 13:00 Detektyvo klasika 15:00 LKL čempionatas. Prienų Tonybet – Vilniaus Lietuvos rytas 16:00 Žinios 17:00 Tėvų klasė 17:35 Stilius 18:30 Lietuvos balsai 20:30 Panorama 21:15 Šerlokas 23:15 Detektyvo klasika

Nuotrauka Donato Milaševičiaus

4

Šiemet Prienų rajono savivaldybėje vykusioje anglų kalbos olimpiadoje, kurioje dalyvavo 36 mokiniai iš 6 rajono mokyklų, dešimtokai ir vienuoliktokai pirmą kartą varžėsi kartu. Solidžiausias dalyvių „desantas“ buvo iš „Žiburio“ gimnazijos (20), kitas mokyklas atstovavo nuo 2 iki 5 mokinių. Rezultatai buvo palankūs „Žiburio“ gimnazijai, kurios atstovai užėmė visas prizines vietas. Olimpiados nugalėtoju tapo vienuoliktokas Vilius Aleksynas (mokytoja Irma Šneiderienė). Mokytojos Vilijos Gustaitytės auklėtinis dešimtokas Linas Raulinaitis užėmė antrąją vietą, o dar vienas I. Šneiderienės mokinys, taip pat dešimtokas, Ignas Morkūnas buvo trečias. L. Raulinaitis anksčiau mokėsi Pakuonio pagrindinėje mokykloje. Anglų kalbą jam dėstė mokytoja Giedrė Gudauskienė (buv. Blekaitienė). V. Aleksynas į „Žiburį“ atėjo iš „Ąžuolo“ progimnazijos (anglų kalbos mokytoja Levita Vaznikauskienė). „Revuonos“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Vidutė Kuzmauskienė mokė I. Morkūną, kai jis lankė šią mokyklą. Švietimo centro, „Žiburio” gimnazijos ir kvitrina.com informacija

Tarptautiniame teniso turnyre Vilniuje kovojo ir dvi poros iš Prienų Sausio 24-26 dienomis Vilniuje „SEB arenoje” vyko ITF tarptautinis senjorų turnyras „Vilniaus taurė 2014”. V40 grupėje dvejetų turnyre dalyvavo ir mūsų krašto tenisininkai: Audrius Šeškus poroje su Stepu Buganausku ir Vytas Matuliauskas su partneriu Artūru Krušnovu. Pastaroji pora įveikė pirmąjį turą, bet antrajame suklupo prieš suomių dvejetą. A. Šeškus ir S. Buganauskas sėkmingai įveikė ir pirmąjį, ir antrąjį turus. Pirmajame varžovai iš Latvijos buvo nugalėti rezultatu 6:4, 6:2, antrajame buvo įveiktas estų dvejetas (1:6, 7:5, 10:1). Pusfinalyje Prienų dvejetas turėjo pripažinti (6:7, 6:7) būsimųjų turnyro nugalėtojų A. Augūno ir R. Busch pranašumą.


Nr. 6 (921) / 2014 m. vasario 7 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

GERIAUSI 2013 m. BIRŠTONO SPORTININKAI

5

Priedas Birštono kurortui ir ne tik

KRAŠTAS. ISTORIJA. ŽMOGUS

Birštono sporto centro trenerių-pedagogų, Birštono gimnazijos kūno kultūros mokytojų, sporto klubų atstovų siūlymu išrinkti šie geriausi 2013 m. Birštono atskirų sporto šakų sportininkai: * Geriausias 2013 m. Birštono galiūnas – Vidas Blekaitis; * Geriausias 2013 m. Birštono irkluotojas – Evaldas Petraška; * Geriausias 2013 m. Birštono jėgos trikovininkas – Eugenijus Pyragas; * Geriausias 2013 m. Birštono krepšininkas – Mangirdas Knyšius; * Geriausias 2013 m. Birštono futbolininkas – Evaldas Daukševičius; * Geriausias 2013 m. Birštono jaunasis lengvaatletis – Paulius Juozaitis; * Geriausias 2013 m. Birštono jaunasis stalo tenisininkas – Šarūnas Laukaitis; * Geriausias 2013 m. Birštono jaunasis tenisininkas – Dalius Šarakojis; * Geriausias 2013 m. Birštono jaunasis šachmatininkas – Robertas Travkinas; * Geriausias 2013 m. Birštono petankės žaidėjas – Vytautas Gedminas; * Geriausias 2013 m. Birštono veteranas – Romas Matažinskas; * Geriausia 2013 m. Birštono komanda – krepšinio komanda ,,Olimpas”

Šį penktadienį, vasario 7 d. 14 val., visus kviečiame į Birštono kurhauzą. Birštono muziejus ir Juozo Palionio paramos ir labdaros fondas, pristatydami leidinį „Birštonas ir jo kaimynai už laisvę 1863-1864 m.“, nusprendė temą išplėsti ir daugiau paliesti įvairias istorijos tyrinėjimo, propagavimo problemas, tarpusavio bendradarbiavimo tarp įvairių savivaldybių istorikų, tarp mokyklų, mokyklų muziejų ir parapijų. Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Prienų savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras Algirdas Jurevičius, parapijų klebonai, žymūs muziejininkai, archyvistai, mokytojai, kraštotyrinio darbo entuziastai. Bus perskaityti keli pranešimai, kiekvienas galės pasisakyti apie tai, ką daryti, kad kiekvieno krašto istorija trauktų jaunimą, kad daugiau domėtumėmės savo giminės, gatvės, kaimo istorija, įamžintumėm savo didžiūnus. Artėjantis Lietuvos valstybės šimtmetis įpareigoja mus dideliems darbams. Istorinis faktas paaiškina eksponatą ir ekspoziciją, pagyviną edukaciją, sukelia emocijas renginiuose, verčia susimąstyti. Štai, kad ir šis. „Birštono kurorto pažangumui kelti draugija“. Dabartinių Birštono visuomeninių organizacijų ir turizmo informacijos centro užuomazga tarpukaryje. Lietuvos centriniame valstybės archyve aptikome dar skaitytojo rankos neliestą dokumentą, kuris praeitį savotiškai sieja su dabartimi. Kurorto vilų savininkai Adomas Kabašinskas, Vosylius Federavičius, Julija Saulyčienė ir Jonas Urbonavičius 1935 m. balandžio 11 d. nusprendė įkurti Birštono kurorto pažangumui kelti draugiją.

1. Draugijos tikslai: 1) Rūpintis Birštono kurorto pažangumu; 2) sudaryti pažangumui augti sąlygas; 3) ginti bei remti visų pažangių vilų bei namų savininkų, ilgamečių nuomininkų, kurorto pažangumui pasitarnavusių asmenų ir įstaigų reikalus; 4) jungti visus, dirbančius kurortui; 5) populiarinti ir reklamuoti Birštono kurortą Lietuvoje bei užsieniuose. 2. Draugijos veikla: 1) Kelia sumanymus gražinti kurorto vietas: parką, pušyną, pliažą, panemunę, gatves, takus, kapines, mokyklą ir paminklines vietoves; 2) teikia pasiūlymus atitinkamoms įstaigoms gerinti kurorto įrengimus, viešas vietas, gydyklas, pramogas, užeigų namus; 3) rūpinasi ir kitiems padeda steigti paminklus; 4) steigia informacijos ir reklamos biurą, savišalpos fondą, skaityklą, žaidimų ir pramogų aikšteles ir kitas įstaigas; 5) rengia paskaitas, pramogas, pasilinksminimus, spausdina reklamines ir informacines brošiūras; 6) ima globon visa tai, kas draugijos tikslui brangintina, ir kovoja su visu tuo, kas kenkia kurorto pažangumui. Draugija turėjo juridinio asmens teisę, antspaudą. Organizacija veikė du metus, tačiau 1937 m., dėl visuomeninių organizacijų veiklos suvaržymų (mokesčiai, kiekvienam susirinkimui išsirūpinamas leidimas), nutraukė savo veiklą. Visos dabartinės Birštono visuomeninės organizacijos ir turizmo informacinis centras minėtą organizaciją gali laikyti savos veiklos pradžia (LCVA, f.399, ap2, b.12, l.1-27). Vytautas Kuzmickas, istorikas, Birštono muziejaus vyr. fondų saugotojas


6

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. vasario 7 d. / Nr. 6 (921)

Veiveriai vejasi traukinį? vasario 10 d.

PIRMADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 Nuotakos tėvas 2 11:00 Boltas 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Nuo... Iki 21:30 Žinios 22:00 Juodasis sąrašas 23:00 Judantis objektas 2 00:00 Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų tyrimų skyrius 00:55 Karališkos kančios 01:50 Skaičiai

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Gydytojos dienoraštis 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Kaip gyventi su tėvais visą likusį gyvenimą 11:00 TV Pagalba 12:25 Būrys 12:55 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:50 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Mafijos kronikos 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Kerštas 23:00 Specialioji jūrų policijos tarnyba 00:00 Žmogžudystė 01:00 Kaulai 01:55 Choras 02:45 Eureka

ANTRADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 Dėdė Bakas 10:55 Herbis. Lenktynių asas 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Pašėlusios močiutės 21:30 Žinios 22:00 VAKARO SEANSAS Absoliuti valdžia 00:25 Karališkos kančios 01:20 Skaičiai

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Gydytojos dienoraštis 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Kaip gyventi su tėvais visą likusį gyvenimą 11:00 TV Pagalba 11:50 Kvieskite daktarą! 12:25 Būrys 12:55 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:50 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Pusvalandis su RAIL BALTICA 20:30 Prieš srovę 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Tėvynė 23:05 CSI kriminalistai 00:05 Žmogžudystė 01:05 Kaulai 02:00 Choras 02:50 Eureka

6.30 Televitrina 7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Ekstrasensų mūšis 9.00 MEILĖS ISTORIJA 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13:00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Animacija 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 19:30 Žinios 20:00 Dviračio šou 20:30 Yra kaip yra 21:30 Psichoanalitikas 23:35 Spartakas. Prakeiktųjų karas 00:35 Mentalistas 01:30 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Visi namie 10:30 Lyderių turnyras Žinių riteriai ir damos 11:45 Žingsnis po žingsnio 12:00 Miestelio ligoninė 13:00 Stilius 13:55 Laba diena, Lietuva 15:50 Viena byla dviem 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:50 Naisių vasara 19:25 Nacionalinė paieškų tarnyba 20:30 Panorama 21:15 Dėmesio centre 21:45 Teisė žinoti 22:00 Loterija Perlas 22:45 Vakaro žinios 23:15 Dokumentinio kino vakaras 00:15 Viena byla dviem 01:30 Dėmesio centre

Atkelta iš 1 psl.

lininių kūrinių pažiūrėti. Veiverių krašto gyventojams, susirūpinusiems problemomis dėl geležinkelio vėžės platinimo, nebe juokai rūpi – projekto įgyvendinimas nemažai žmonių paliečia asmeniškai, įžvelgiama rūpesčių ir negerovių ateityje. Nors ne vieną kartą nuskambėjo posakiai, jog „Šaukštai popiet“ ar „Traukinys nuvažiavo“, tačiau pasiduoti Veiverių seniūnijos žmonės nežada. Jei ne gyventojų atstovo, vadovavusio diskusijai, Vytauto Drūlios ir R. Zablackienės gebėjimai valdyti situaciją, nebūtų apsieita be karštų barnių, kaltųjų paieškų ir piktumų. Vis tik pokalbis tarp abiejų pusių vyko gana konstruktyviai. Svečiai išgirdo ne tik daug klausimų, bet ir priekaištų. Susirinkusiems rūpėjo išgirsti, kurie savivaldybės administracijos darbuotojai pasirašė šiame projekte, kodėl seniūnas Vaclovas Ramanauskas labiau nepasirūpino paskleisti informaciją apie projekte numatytus darbus ir t. t. Tiesa, anot H. Vepšto, 2010 metais buvo paskelbta informacija apie projektą spaudoje, bet, ko gero, mažai kas į tai atkreipė dėmesį, o gal buvo ir numojusių ranka – jei jau vyriausybė niekaip iki galo nenutaria, tai gal nieko čia ir nebus. Vis dėlto, atėjo laikas labai susirūpinti. Paaiškėjo, jog naujoji geležinkelio vėžė Mauručių, Veiverių bei aplinkinių vietovių gyventojams sukels daug nepatogumų. Nuogąstaujama dėl padidėjusio triukšmo, dėl itin intensyvaus traukinių eismo, dėl pėsčių ir važiuotų saugumo. Gyventojų manymu, Maručiuose būtina pastatyti viaduką, pervažos reikėtų Pažėrų kaime. Ūkininkams didžiulį susirūpinimą kelia jų turto saugumas. Anot jų, lėtaeige technika bus labai nelengva suspėti kirsti pervažą, o ką daryti su pervaromais galvijais – iš viso neaišku. Be to, jų vasario 11 d. manymu, projekte turėjo būti numatyti atitvarai nuo gyvulių, kad ištrūkę nepapultų ant bėgių, nesukeltų avarijų. 06:00 Labas rytas, 6.30 Televitrina Dar viena opi problema – keliai, kuriais bus naudojamasi 7.00 Muchtaro sugrįžimas Lietuva vežant medžiagas, įrangą darbams. Jau dabar, pasak gyven8.00 Mistinės istorijos 09:00 Kobra 11 tojų, žvyrkeliai išmalti ir ištaškyti, o kas bus su asfaltuotomis 9.00 Nortas 10:00 Eurovizijos dainų gatvėmis, kai jomis važinėja sunkiasvoris transportas, numa11.00 Prokurorų konkurso nacionalinė tyti nesunku. Tiesa, projekto rangovą atstovavęs A. Valys papatikrinimas atranka žadėjo, jog viskas, kas bus sugadinta, bus ir pataisyta, o, pasak 12.00 Kalbame ir rodome H. Vepšto, tai užfiksuota ir aiškinamajame rašte. 12:00 Miestelio ligoninė 13.00 Muchtaro sugrįžimas Kalbos netilo, tačiau jose vis nuskambėdavo abejonės, jog 13:00 Nacionalinė 14:00 Nuotakos viskas be reikalo, projektas jau parengtas, todėl taisyti jo siaubūnės paieškų tarnyba nebegalima. Ilgai klausęsis diskusijų, Seimo narys Vytautas 15:00 Animacija 13:55 Laba diena, Lietuva Kamblevičius tai paneigė. Anot jo, daug ką taisyti galima ir jau 16:00 Prokurorų 15:50 Viena byla dviem dirbant, tereikia noro. Savo ugningoje kalboje jis apkaltino sepatikrinimas 17:00 Kobra 11 niūną V. Ramanauską, laiku ir gerai nepasirūpinusį informuoti 17:00 Muchtaro gyventojus apie projektą, taip pat kaltės šešėlis, jo teigimu, 18:00 Šiandien sugrįžimas tenka ir projektuotojams. Esą buvo nueita lengviausiu keliu, 18:50 Naisių vasara 18:00 Žinios nepaaiškinus žmonėms visko iki smulkmenų, gerai neišsitei19:25 Emigrantai 18:25 Mentalistas ravus jų nuomonės, į daug ką numojus ranka. V. Kamblevičiui 20:25 Loterija Perlas 19:30 Žinios nepatiko ir dabartinė rajono valdžios, „Lietuvos geležinkelių“ 20:00 Dviračio šou 20:30 Panorama ir „Eurovia“ atstovų pozicija, vieno jų arogantiškas elgesys. Į 20.30 Yra kaip yra 21:15 Dėmesio centre griežtus Seimo nario priekaištus atsakymo nebuvo. 21.30 Milijonas metų Susirinkimo pabaigoje buvo perskaityti nutarimai, kuriuos 21:45 Pinigų karta prieš mūsų erą II žadama perduoti savivaldybės vadovams, įvairioms valsty22:00 Loterija Perlas 23.35 Spartakas. binėms institucijoms, taip pat ir Seimui. O paaiškėjus, jog 22:45 Vakaro žinios Prakeiktųjų karas gyventojai turi daug klausimų ir dėl projekto „Via Baltica“, 23:15 Prisikėlęs faras 00:35 Mentalistas R. Zablackienė pažadėjo, jog gerai pasiruošus ir išanalizavus 00:15 Viena byla dviem 01:30 Prokurorų situaciją, vėl bus surengtas susitikimas su Veiverių seniūnijos patikrinimas 01:30 Dėmesio centre gyventojais, ir tai įvyks, ko gero, kovo pradžioje.


Nr. 6 (921) / 2014 m. vasario 7 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

7

Meilė vaikams ištirpdo sniegą Vilija Čiapaitė

Kai prieš dešimtį metų Aušros Deltuvienės suburtiems vaikams buvo pasiūlyta tema parodai ir idėja kurti, dirbti, improvizuoti, niekas nesitikėjo, kad ji išsirutulios ir taps populiari ne tik „Revuonos” mokykloje, bet ir už jos ribų. Man pačiai teko dalyvauti ne vienoje parodoje ir stebėti, kaip mokiniai tobulėja. Kai pirmasis „Žiemos improvizacijos” konkursas įgavo pagreitį, daugelis, o kartu ir jo globėjas a. a. Seimo narys Juozas Palionis, suprato, kad tai tik pradžių pradžia. Vos tik pasibaigus vienam renginiui, mokiniai jau klausinėdavo mokytojos, kokia tema bus kitais metais. Tačiau atrasti idėjas padėdavo ne tik mokiniai, bet ir pati gamta, aplinka, mokytojai. Vaikų vaizduotę ir gebėjimus skatinanti atsiskleisti dailės mokytoja A. Deltuvienė, dažnai leidžianti mokiniams improvizuoti, suprato, kad šis renginys mokiniams ir jų tėveliams labai patinka. Kaskart parodos darbai tapo vis turtingesni, masiškesni ir pilni jaunatviško žavesio. Idėjos, kurias mokiniai įkomponuoja į darbus, skatina kitus pasitempti, mąstyti, susitelkti. Rodos, tiek mažai, o kartu ir daug tie dešimt metų, tačiau atsisukus atgalios pamatai, kiek triūso, laiko ir meilės vaikams sudėjo A. Deltuvienė. Tik menininkui būdinga siela tegali pasakyti, kokia sniego spalva. Ji spindi, švyti, keičia atspalvius, verčia suvokti, kad sniegas žiemą būna ne tik šaltas ir baltas. Juk kiekvienas metų laikas turi savo spalvas, savitą grožį. Taigi, Seimo narys Andrius Palionis ir Juozo Palionio labdaros ir paramos fondas perėmė

globojusio šį renginį a. a. J. Palionio iniciatyvą. Šiam jubiliejiniam konkursui „Žiemos improvizacijos“ temą „Sniego žmogus” pasiūlė Seimo narys A. Palionis. Tai pakankamai plataus, o kartu ir sudėtingo spektro pavadinimas, privertęs mokinius nemažai padirbėti. Ir štai, paroda, kurioje dalyvavo ne tik savi, bet ir kitų rajonų mokiniai. Išmonei ir kūrybingumui nebuvo ribų! Visi darbai pagaminti iš pačių įvairiausių medžiagų. Daugelis darbų galėtų rungtis ir su žymių menininkų kūriniais, tačiau gal tai – tik visa ko pradžia? Gal išbandę ir realizavę save, vaikai ateityje taps žinomais menininkais?

Būgnų muzika sukvietė susirinkusiuosius salėn. Akimirka, kuri suvienijo visus bendram džiaugsmui. Ekrane žiūrovai stebėjo augantį „Žiemos improvizacijos“ medį, kuris per dešimtį metų labai ūgtelėjo ir, reikia tikėtis, dar augs. Šis dienoraštis daugeliui priminė, kad niekada nereikia sustoti, reikia drąsiu žingsniu eiti pirmyn, tvirtai susikibus rankomis su žmogumi, skatinančiu nestoviniuoti ir nesigręžioti atgalios. O šis žmogus – tai mokytoja A. Deltuviene. Be abejo, dešinioji jos ranka – direktorė Ilona

Balčiukynienė, kuri visokeriopai padeda, skatina ir palaiko idėjas. Sveikinimai, apdovanojimai, rėmėjų dovanos stebino ne tik žiūrovus, bet ir darbų autorius, kurie nustebę dairėsi vienas į kitą ir džiūgavo. Daug kas nesitikėjo tokio palaikymo, šilumos ir pagarbos, nes jaunieji talentai dar tik pačioje kūrybinio įkarščio pradžioje, kurio ugnelę pakursto jų mokytojai. Apdovanojimus keitė ir kitų meno rūšių sintezė. Tradiciškai parodą papuošė Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos merginų drabužių kolekcija „Balta, bet nešalta”. Smagu, kad šventėje dalyvavo gausus rėmėjų būrys, pagalbininkai, Prienų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, kurie ypač palaikė renginio organizatorius ir dalyvius, Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius, „Senukų” labdaros ir paramos fondas su Dalia Rakauskiene bei kiti, kuriems suminėti tikrai reikėtų daug laiko. O laureatų laukė ypatingos dovanos, nes juos rinko patys rėmėjai, ir noriu pastebėti, jog niekas nebuvo pamirštas, niekam nereikėjo nerimauti. Juk tai buvo šventė. Po renginio pakalbinta mokytoja A. Deltuvienė pasakė: „Labai džiaugiuosi švente, o ypač vaikais, kuriems buvo skirtas didelis dėmesys”. Tai viską ir pasako – mokytoja dirba ne sau, o dėl vaikų ir jų ateities. Mintyse sudėliojusi prioritetus, kad „Žiemos improvizacijos“ galbūt nebebus, A. Deltuvienė turės juos, ko gero, perdėlioti, nes iki respublikinio lygio išaugęs renginys tikrai nenustos gyvuoti, o tik plėsis ir kvies dar didesnį būrį mokinių, kurie pilni idėjų ir kūrybinės fantazijos.

Nelaimė Balbieriškyje nusinešė dvi gyvybes Vasario 5 d. Balbieriškyje užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Ugniagesiai gavo apie tai pranešimą 9 val.43 min., ir po šešių minučių Balbieriškio komanda jau buvo vietoje. Greitai prie jų prisijungė dar dvi komandos iš Prienų PGT ir Krokialaukio. Pasak Prienų PGT VPPP viršininko Dariaus Giraičio, ugnis buvo lokalizuota po 21 min. nuo pirmosios komandos atvykimo. Deja, pirmojo aukšto patalpose buvo aptikti dviejų žmonių kūnai. Atvykę medikai konstatavo jų mirtį. Prienų PGT viršininkas Gintautas Baltrimas

pateikė informaciją, jog name sugadinta (apdegė ir aplieta vandeniu) apie 150 kvadratinių metrų patalpų. Pirminiais duomenimis, atsižvelgiant į patalpų išdegimo požymius, įvyko dujų nuotėkis. Galutinė priežastis bus nustatyta atlikus tyrimą. Dėl dviejų asmenų žūties ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Prienų PK. Pasak Balbieriškio seniūnijos seniūno pavaduotojos, einančios seniūno pareigas, Sigitos kvynė (į lauko virtuvę atgabenta lova). SeniūRažanskienės, namo šeimininkui jau vakar bu- nija taip pat pasirūpino laidotuvėmis bei jau vo suteikta pirmoji pagalba, suorganizuota na- padedama tvarkyti gaisro suniokotas patalpas.


8

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. vasario 7 d. / Nr. 6 (921)

Susitikimas su politikais „Lyderių laikas 2“ vasario 12 d.

TREČIADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 24 valandos 10:10 KK2 11:00 KK2 penktadienis 12:25 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Baisiausia mano gyvenimo savaitė 21:05 Ponas Bynas 21:30 Žinios 22:00 VAKARO SEANSAS. Šarvuotis 23:45 Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų tyrimų skyrius 00:40 Karališkos kančios 01:35 Skaičiai

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Gydytojos dienoraštis 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Kaip gyventi su tėvais visą likusį gyvenimą 10:30 Keistuoliai iš Baltųjų rūmų 11:00 TV Pagalba 11:50 Kvieskite daktarą! 12:25 Būrys 12:55 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:55 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Obelis nuo obels 20:30 Laikykis! 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Vikingų loto 22:05 Elementaru 23:05 Pelkė 00:05 Amerikiečiai 01:25 Kaulai 02:15 Choras 03:05 Eureka

6.30 Televitrina 7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 9.00 Jūrų velniai 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13.00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Animacija 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 19:30 Žinios 20:00 Dviračio šou 20:30 Yra kaip yra 21:30 Kelly gauja 23:45 Spartakas. Prakeiktųjų karas 00:45 Mentalistas 01:40 Prokurorų patikrinimas

07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 24 valandos 10:10 KK2 11:45 Baisiausia mano gyvenimo savaitė 12:25 Ponas Bynas 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 Valanda su Rūta 21:30 Žinios 22:00 Porininkai 23:50 Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų tyrimų skyrius 00:45 Ties riba 01:40 Sveikatos ABC

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Gydytojos dienoraštis 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Keistuoliai iš Baltųjų rūmų 11:00 TV Pagalba 11:50 Kvieskite daktarą! 12:25 Būrys 12:55 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:55 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Kelionė pas šamaną 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Porininkai 23:05 Kaulai 00:05 Žmogžudystė 01:05 Kaulai 01:55 Choras 02:50 Eureka

Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Lietuvos balsai 12:00 Miestelio ligoninė 13:00 Emigrantai 13:55 Laba diena, Lietuva 15:50 Viena byla dviem 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:50 Naisių vasara 19:25 Bėdų turgus 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Dėmesio centre 21:45 Istorijos detektyvai 22:00 Loterija Perlas 22:45 Vakaro žinios 23:15 Prisikėlęs faras 00:15 Viena byla dviem 01:30 Dėmesio centre

vasario 13 d.

KETVIRTADIENIS 06:20 Animacija

06:00 Labas rytas,

6.30 Televitrina 7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 9.00 Mistinės istorijos 10.00 Ekstrasensų mūšis 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13.00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Animacija 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 19:30 Žinios 20:00 Dviračio šou 20.30 Prajuoking mane 21:30 Elos slėnyje 23:55 Karo vilkai. Likvidatoriai 3 00:55 Mentalistas 01:50 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija dalyvauja projekte „Lyderių laikas 2”. Politinių sprendimų grupė (pirmininkė V. Janulevičienė) sukvietė rajono politikus į diskusiją tema „Kokias veiklas reikėtų vykdyti (ar kuo aš galiu prisidėti), kad mokykla labiau atitiktų vietos bendruomenės poreikius? Diskusijoje dalyvavo grupė Prienų rajono savivaldybės Tarybos narių, mero patarėjas, administracijos direktoriaus pavaduotojas, Švietimo skyriaus, Veiverių seniūnijos bei T. Žilinsko gimnazijos administracijos, mokytojų, mokinių ir tėvų organizacijų atstovai. Diskusijos pradžioje buvo apžvelgti jau nuveikti darbai, bet daugiausiai dėmesio sulaukė mokytojų pasiūlymai gerinti aplinką įstaigoje. Buvo pasiūlyta ieškoti galimybių renovuoti sporto salę ir kitas mokyklos patalpas. Savivaldybės administracijos atstovai negalėjo pažadėti, jog šiemet finansinė situacija pagerės ir siūlomi darbai prasidės. Vis tik diskusijos dalyviai išsakė nemažai pasiūlymų, kurie, jų manymu, galėtų padaryti mokyklą jaukesne ir prisidėtų prie veiklos tobulinimo. Pasak renginio organizatorių, tokie susitikimai būtini, nes gimnazijos bendruomenės lūkesčiai tampa žinomi ir įstaigos steigėjams, ir platesniam visuomenės ratui. Straipsnis paruoštas pagal Veiverių T. Žilinsko gimnazijos tarybos pirmininkės V. Janulevičienės pateiktą informaciją

09:00 Kobra 11 10:00 Duokim garo! 12:00 Miestelio ligoninė 13:00 Bėdų turgus 13:55 Laba diena, Lietuva 15:50 Senis 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:50 Naisių vasara 19:25 Taip. Ne 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Dėmesio centre 21:45 Specialus tyrimas 22:00 Loterija Perlas 22:45 Vakaro žinios 23:15 Paryžius 01:45 Senis 03:00 Dėmesio centre

Rajono salės futbolo pirmenybių starte – favoritų pergalės Vasario 2 d. startavo Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas” salės futbolo pirmenybės. Buvo sužaistos dvejos rungtynės. Balbieriškio „Ringio” futbolininkai 11:4 sutriuškino „Gyvenimo“ komandą. Pirmajame kėlinyje ringiečiai įgijo 2 įvarčių persvarą (3:1), o antrajame Balbieriškio komandos pranašumas buvo akivaizdus (11:4). „Ringio“ gretose pasižymėjo V. Žilinskas (5), G. Mejeris (1), E. Dimša (1), A. Krasnickas (1), M. Blažukas (1), R. Kazlauskas (1). „Gyvenimo“ komandoje įvarčius mušė D. Ivanauskas, A. Šaulinskas, D. Dainauskas (2). „Sugrįžę” futbolininkai nepaliko jokių vilčių „Veiverių“ komandai (10:2). Jau pirmajame kėlinyje „Sugrįžę“ pasiuntė veiveriškius į nokdauną (6:1), o antrajame ramiai įtvirtino pergalę. Tiesa, Veiverių“ futbolininkai dar ir padėjo varžovams – du įvarčiai buvo įmušti pačių veiveriškių. „Sugrįžę“ komandoje taip pat pasižymėjo R. Iškauskas, E. Daukševičius (3), R. Gaižius (3), T. Simanaitis. „Veiverių“ gretose įvarčius pelnė A. Sidorenka ir T. Mickevičius.


Nr. 6 (921) / 2014 m. vasario 7 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

9

skelbimai

Vasario 25 d. 18 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre

PARDUODA 5762*** PIGIAI PARDUODU: sekciją, 2 stalus, 2 durų spintą, minkštą kampą su patalynės dėže, 2 lovas. Tel.: 8 650 70420, 8 615 97327

2 dalių spektaklis

Bandymų dienos

PERKA Nuolat perkame įvairų mišką (išsikirtimui ir su žeme). Atsiskaitome iš karto. Tel. 8 614 82379 5760*** Perku įvairios paskirties žemės sklypus, apleistas sodybas ir sodų sklypus. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 604 53667 5757***

pagal Vinco Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly" I-ąją dalį

DARBAS

Tekstilės gamybos įmonė siūlo

darbą vairuotojui(-ai) ekspeditoriui(-ei), turinčiam D kategoriją. Darbas Šlienavoje, Kauno raj. Teirautis tel. 8 615 87702

Premjera 2005 01 20. Trukmė 2 val. Režisierius Arvydas Kinderis Dailininkas Artūras Šimonis Kompozitorius Martynas Bialobževskis Scenos judesys Algis Mažeika Spektaklis „Bandymų dienos“ pagal V.Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ I-ąją dalį – bandymas atskleisti sudėtingą poeto, vyro, būsimo kunigo Liudo Vasario gyvenimą tarp šaltų, kategoriškų ir nepermaldaujamų seminarijos dogmų. Tai istorija apie jauną dvasiškį, būsimą kunigą, patyrusį įvairius išbandymus ir pasirinkusį menininko kelią. Liudas Vasaris dvasinio tobulėjimo kelyje susitinka su įvairiais žmonėmis, kurie įtakoja jo asmenybės formavimąsi. Lemtingą įtaką jo jausmų ugdymui padaro jauna mergina Liucė. Pirmoji romantiška meilė, tokia trapi ir skausmingai neįmanoma, pažadina kūrybinius bandymus. Jų tarpusavio santykiai sukelia jaunuolio dvejones dėl pašaukimo. Kurį kelią rinktis – dvasininko ar menininko? Kam aukoti jaunystę ir meilę – Dievui ar merginai? Ši dilema pastūmėja Liudą Vasarį į gilų konfliktą tarp tikėjimo, jausmų ir kūrybos. Bilietai: 20 Lt, mokiniams, studentams, senjorams 15 Lt, mokinių grupėms (15 ir daugiau žmonių) – po 12 Lt, grupę lydintis mokytojas įleidžiamas nemokamai. Bilietus galite įsigyti kultūros centre, rezervavimas ir informacija - telefonu (8 319) 60373 Dėl mokėjimų pavedimu ir sąskaitų išrašymo kreiptis tel. (8 315) 73858

politika, aktualijos, sportas

Redaktorė l. e. p. Sigutė Katkauskienė

Vasario 25 d. 12 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre

Katės namai Alytaus miesto teatro spektaklis vaikams Samuel Marshak

UAB „LINCASA“ plečia veiklą ir UAB „LINCASA“ plečia veiklą ir priims priims į darbą patyrusias siuvėjas-us. į darbą patyrusias siuvėjas Kauno darbui r. Darbas Šlienavoje, overloku, tiesiasiūle. Taip pat įdarbinsime Vežame savo transportu. sukirpėją ir lygintoją. Darbas viena pamaina, Darbas Šlienavoje, Kauno r. Vežame geros arba darbo sąlygos. savo transportu padengiame transporto išlaidas. Tel. 8-672 53888 Darbas viena pamaina, geros darbo sąlygos. Tel. 8-672 53888, 489 123.

prienų pgt vppp informuoja

Sausio mėnesį ugnis pasiglemžė sodo namelius, ūkinius pastatus ir automobilius

Prienų PGT VPPP praneša, jog šių metų sausio mėnesį ugnis pridarė nemažai žalos. Lelionių kaime (Stakliškių sen.) degė paukščių ferma. Gaisro metu nukentėjo stogas, sudegė apie 60 tonų šiaudų, apPremjera 2013 12 26. Trukmė 1 val. degė plastmasinės lesyklos ir girdyklos. Režisierius Jonas Gaižauskas Degė ūkiniai pastatai Mackių (BalKompozitorius Jurgis Gaižauskas bieriškio sen.), Pečiauskų (Jiezno sen.), Dailininkė Gintarė Markevičienė Jiezno kolonijų, Šiauliškių kaimuose ir Choreografė Gita Strikytė Veiverių miestelyje. Žinomo rusų poeto, vaikų literatūros kūrėjo Samuelio Maršako Sodų bendrijoje „Riešutas“ (Pagermokūrinys „Katės namai“ puikiai pažįstamas vyresniajai kartai, nio kaimas) sudegė sodo namelis. savo aktualumo nepraranda ir šiandien. Tai spektaklis apie išpuikusią šeimynėlę, per savo turtus ir pasipūtimą Ugnis pasiglemžė 3 lengvuosius aupamiršusią svarbiausią dalyką – širdies gerumą... tomobilius (Veiveriuose ir Prienuose). Taip pat degė 4 šiukškių konteineriai. Bilieto kaina – 10 Lt. Mokinių grupėms (nuo 15 vaikų) – 8 Lt. Per mėnesį Prienų rajono ir Birštono Grupę lydintis mokytojas įleidžiamas nemokamai. Bilietus galite įsigyti kultūros centre, rezervavimas ir informacija - telefonu (8 319) 60373 savivaldybėse kilo 15 gaisrai. Leidžia VšĮ „Krašto Vitrina“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, el. p. kvitrina@gmail.com, www.kvitrina.com Tel. (8 319) 60180

Spausdina UAB „Aipek“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, Tel. (8 319) 60180, el. p. biuras@aipek.lt Tiražas 1000 egz. (užs. Nr. 376)

Laikraštis platinamas Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse.

ISSN 1648-6226 Dvyliktieji leidimo metai. Leidžiamas nuo 2002 m. gegužės 14 d. kartą per savaitę. Už reklamų ir skelbimų turinį redakcija neatsako. Už publikacijose pateiktų faktų ir komentarų tikslumą atsako jų autoriai.


10

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. vasario 7 d. / Nr. 6 (921)

penktadienis

vasario 14 d.

06:20 Animacija

06:40 Teleparduotuvė

07:50 Volkeris, Teksaso

06:55 Animacija

reindžeris

07:25 Simpsonai

08:50 Sochi 2014

07:55 Gydytojos

Olimpinės žiemos

dienoraštis

žaidynės. Atidarymo

08:55 Meilės sūkuryje

ceremonija

10:00 Keistuoliai iš

12:25 Ponas Bynas

Baltųjų rūmų

12:55 Nickelodeon

11:00 TV Pagalba

valanda

11:50 Kvieskite daktarą!

13:55 Audra

12:25 Būrys

15:00 Atpildas

12:55 Animacija

17:00 Labas vakaras,

14:30 Simpsonai

Lietuva

15:00 Rosarija

17:50 24 valandos

16:00 Nepaklusni širdis

18:30 Žinios

17:00 TV Pagalba

19:30 KK2 penktadienis

18:30 TV3 žinios

21:00 Su meile, Merūnas

19:30 Dama ir valkata

22:45 Valentino diena

21:05 Valentinas vienas

M. Lukauskio tritaškis atnešė „TonyBet“ komandai dar vieną stebuklingą pergalę Vasario 1 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai LKL čempionato rungtynėse su „Juventus“ komanda stebuklingai išvengė pralaimėjimo, nes iki rungtynių pabaigos likus 1,14 sek. 8 taškais pirmavo svečiai iš Utenos. Po rungtynių „TonyBet“ strategas Virginijus Šeškus pripažino, jog uteniškiai pralaimėjo jau laimėtas rungtynes, bet buvo dėkingas savo žaidėjams, kurie sukūrė dar vieną stebuklą. Mindaugo Lukauskio tritaškis, iki rungtynių pabaigos likus 8 sek., pakėlė iš vietų visus sporto ir pramogų arenoje buvusius sirgalius (77:76).

Pirmasis kėlinys Rungtynės prasidėjo ne01:15 Beverli Hilso 23:10 Graži moteris taikliais „TonyBet“ metimais. Utenos krepšininkai išnaudojo policininkas 01:35 Puikus planas šią aplinkybę ir pabėgo į priekį (0:6). Aikštelės šeimininkų taškų „badą“ nutraukė Artūras Valeika, pataikęs tritaškį (3:6). Komandos apsikeitė tritaškiais 6.30 Televitrina 06:00 Labas rytas, (6:9), bet prieniškių bėdos ne7.00 Muchtaro sugrįžimas Lietuva sibaigė. Netikslūs metimai ir 09:00 Kobra 11 8.00 Yra kaip yra klaidos leido „Juventus“ krep10:00 Naisių vasara 9:00 Prajuokink mane šininkams kėliniui įpusėjus įgy12:00 Miestelio ligoninė ti 10 taškų pranašumą (6:16). 10.00 Jaunavedžiai 13:00 Taip.Ne Gintaras Kadžiulis pelnė dvitaš11.00 Prokurorų 13:55 Laba diena, Lietuva kį (8:16), bet už priekaištus teipatikrinimas sėjui buvo nubaustas technine 12.00 Kalbame ir rodome 15:50 Senis pražanga, ir varžovai padidino 17:00 Lietuvos 13.00 Muchtaro skirtumą iki 13 taškų (8:21). nacionalinių kultūros ir sugrįžimas „TonyBet“ krepšininkai sustimeno premijų įteikimo 14:00 Nuotakos prino gynybą, ir pagaliau jiems iškilmės Lietuvos siaubūnės atsirišo varžovų krepšys. Paulius Respublikos Prezidento 15:00 Animacija Ivanauskas pataikė tritaškį, Minrūmuose 16:00 Prokurorų daugas Lukauskis ir A.Valeika re18:00 Šiandien alizavo baudos metimus, M. Linpatikrinimas 18:30 Keliai. Mašinos. kevičius pridėjo dvitaškį, ir Prienų 17:00 Muchtaro Žmonės komandos deficitas sumažėjo iki sugrįžimas 19:00 Lietuvos 4 taškų (17:21). 18:00 Žinios 18:25 Jaunavedžiai 19:30 Žinios 20:00 Amerikietiškos imtynės 22:00 Ugnies ringas 00:05 Kelly gauja

tūkstantmečio vaikai 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Duokim garo! 22:00 Loterija Perlas 23:15 Žemės stulpai 00:10 Senis

Antrasis kėlinys Kėlinio pradžioje A. Valeika sumažino skirtumą (19:21). Bet vėl pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus - „Juventus“ komanda įgijo 10 taškų persvarą (21:31).

„TonyBet“ strategas V. Šeškus neiškentė ir paėmė minutės pertraukėlę. Po taiklių Laimono Kisieliaus ir M. Linkevičiaus metimų „Juventus“ persvara sumažėjo iki 5 taškų (26:31). Iki kėlinio pabaigos likus 1,5 min., po M. Linkevičius tritaškio, komandas jau skyrė tik vienas taškas (34:35). Netrukus „Juventus“ komanda padidino skirtumą (34:39). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis A. Valeika pataikė du baudos metimus, ir po dviejų kėlinių uteniškių persvara sumažėjo iki 3 taškų (36:39). Trečiasis kėlinys Kėlinys prasidėjo aikštelės šeimininkų spurtu, ir po A. Valeikos dvitaškio jie persvėrė rezultatą savo naudai (42:41). Tiesa, varžovai neleido Prienų komandai iškart įsibėgėti ir išlygino rezultatą (46:46). Bet „TonyBet“ krepšininkai jau pajuto ritmą ir po L. Kisieliaus penkių iš eilės pelnytų taškų susigrąžino persvarą (51:46).

Iki kėlinio pabaigos likus 30 sek. M. Linkevičius „įsūdė“ tritaškį ir padidino komandos pranašumą iki 7 taškų (59:52). Po trijų kėlinių „TonyBet“ krepšininkai pirmavo 5 taškais (59:54). Ketvirtasis kėlinys Kėlinio pradžia aikštelės šeimininkams nieko gero nežadėjo. Varžovai pradėjo kibiau gintis ir ne tik perėmė iniciatyvą, bet ir labai greitai persvėrė rezultatą savo naudai (62:63). V. Šeškus paėmė minutės pertraukėlę ir pabandė surikiuoti savo komandos veiksmus. G. Kadžiulis pataikė savo pirmąjį tritaškį (65:63), bet varžovai vėl sugebėjo pabėgti ir iki rungtynių pabaigos likus 2 min. pirmavo 8 taškais (68:76). Per likusį laiką aikštelės šeimininkai sukūrė stebuklą – neleido varžovams pelnyti taškų, o M. Lukauskio tritaškis, likus 8 sek. iki rungtynių pabaigos, buvo pergalingas (77:76). Paskutinė „Juventus“ ataka nebuvo sėkminga.


Nr. 6 (921) / 2014 m. vasario 7 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

11

Skriejanti gerumo paukštė Ilgaamžiai – kaip iš gausybės rago

Vėžionių seniūnaitijoje pasipylė ilgaamžių, kaip iš gausybės rago. Pernai sveikinome vieną šimtametį ir dvi 90-metes, o šiemet yra dar trys jubiliatai. Padriežiškių kaime gyvenančiam Aleksui Basevičiui vasario 2 dieną sukanka 90 metų. Šio gražaus jubiliejaus proga Vėžionių ir Padriežiškių kaimų gyventojai nusprendė pasveikinti gerbiamąjį A. Basevičių. Svečiai buvo sutikti labai džiugiai, ir buvo laukiami. Jau lauke juos pasitiko žvali Alekso žmona Marcelė. Laukan išgužėjo ir sūnus su dukra bei žentas. Visus atvykusius pakvietė į vidų. Pasveikinus jubiliatą, visi buvo pakviesti prie gausiai vaišėmis nukrauto stalo. Artimieji labai džiaugėsi, kad į svečius atvyko pora kaimynų, bendradarbė, seniūnaitis ir bendruomenės „Topolis“ pirmininkė bei kiti žmonės, kurie atstovavo sveikintojus iš Vėžionių ir Padriežiškių, nes dovanai prisidėjo labai daug žmonių, tik ne visi galėjo vykti. Labiausiai svečius nustebino stiprusis gėrimas „Stolypin“, kuriam jau 30 metų. Kaip sakė pats jubiliatas, per savo 60-ies metų šventę jis kartu su svainiu pasidėjo šį butelį ir žadėjo išgerti per 90-metį. Tik labai gaila, kad likimas taip sudėstė, jog svainis iškeliavo Anapilin ir nesulaukė šios gražios progos, bet senolis išlaikė gėrimą ir vaišino juo savo svečius. Trumpai apie jubiliatą Aleksas Basevičius gimė 1924 m. vasario 2 d. Padriežiškių kaime, Domicelės ir Kazio šeimoje.Visa vaikystė ir prabėgo pas tėvus sodyboje, o kadangi šeimoje augo vienintelis sūnus tarp penkių seserų, tai vyriškus darbus anksti dirbti pradėjo. Baigė mokslus, tačiau sulaukęs 21-erių, besibaigiant Antrajam Pasauliniam karui, buvo suimtas ir ištremtas į Vorkutą. Po metų amnestavo, ir jis sugrįžo į Lietuvą. Nuo 1952-ųjų, 32 metus dirbo Prienų melioracijoje, iš šios darbovietės ir išėjo į pensiją. 1967 m. sukūrė šeimą. Su žmona Domicele užaugino tris vaikus: du sūnus Vidą ir Valdą bei dukterį Jurgą. Jau sulaukė keturių anūkų, tačiau žentas Algis sakė, jog bus ir daugiau, mat dar vienas sūnus marčios niekaip neišsirenka. Linkime visiems sulaukti tokio gražaus amžiaus ir pajusti, kad esi dar reikalingas, mylimas, prisimenamas ir gerbiamas. Vėžionių kaimo bendruomenė „Topolis“

Vidmantas Venclovas

Gerumas, meilė, pasiaukojimas, supratimas... Daug gražių žodžių galima išreikšti balsu, mintimis, poelgiais. Tačiau gerumo samprata, manau, gimsta kartu su žmogumi. Jei aplinkiniai dalinasi viskuo, tau niekada nešaus mintis nepaaukoti, neduoti. Tačiau gerumą reikia suprasti ne tik kaip dovanas, aukas. Visi, dalinantys gerumą, niekada nesigręžioja atgalios, laukdami atlygio. Juk šios dovanos reikia ne tik tiems, kurie jos prašo viešai, bet ir tyliai šalia mūsų esantiems. Juk norint būti geru kitam, nebūtina turėti maišus pinigų ir aukoti tūkstantines sumas. Nors gerumas neatsiejamas nuo davimo ir aukojimo, bet yra begalė ir kitų būdų, kai aukojama pagalba, dėmesys, laikas, šypsena, padrąsinimo ir paskatinimo žodis, piešinys, nuotrauka, laiškas, sena gera knyga, naminis obuolių pyragas, atvirukas, rankų darbo saldainiai ar tiesiog tylus nuoširdus palinkėjimas mintyse... Tačiau taip norisi padėkoti tiems, kurie besąlygiškai dalinasi gerumu ir meile. Kartais kyla mintis, kas yra aukščiau: gerumas ar meilė? Manau, kad gerumas visada aukščiau meilės, bet be meilės jis nebus toks svarbus. Atidžiau pasidairius gali suvokti, kad be didelio būrio gerų žmonių, gerumas nebūtų toks svarbus, mielas, nes jie bent mažu šilumos ir gėrio žiupsneliu pasidalino su tais, kuriems jis buvo svarbus ir svarus. Kad jų gerumas neliktų užgožtas, kad visi žinotų, kas jie, į Prienų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centrą

suėjo gėriu besidalinantys žmonės pasisakyti ir parodyti, kaip tai svarbu. Tai Seimo narys Andrius Palionis, Juozo Palionio labdaros ir paramos fondas, UAB „Kautra“ ir UAB „Carpro“ darbuotojai, laivo „Justina“ savininkas Vladas Raišys, UAB „Alavinos“ vadovai, V. Šakalio PĮ savininkė Jolita Marčiulionienė, UAB „Valdimos“ vadovai Valdas Stasiūnas ir Kastytis Švedas, IĮ „Eulanta“ vadovai Jolantai ir Eugenijus Kazlauskai, Birštono Karališkosios rezidencijos darbuotojai, Albina Tankevičienė, Prienų miškų urėdijos atstovai, Ramutė Milušauskienė, Ilona Stučkienė, Ruslanas Balandinas bei Arūnas Senavaitis, Juozas Vytautas Velička iš „Grastos“, savanoriai iš Stakliškių, iš Jiezno ir Prienų miestų, kurie aktyviai talkina „Maisto banko“ akcijų metu. Taip pat daug pagelbėjo Nyderlandų labdaros ir paramos fondo atstovai Judita ir Wilbert Louwers bei Laurent Henri Nouwen, švedų Lions klubas, kuriems tarpininkavo N. Ūtos bendruomenės atstovė Regina Žvirblienė. Visiems šiems gerumu besidalinantiems žmonėms Socialinių paslaugų centro bendruomenė surengė vakaronę, kad padėkotų už ištiestą pagalbos ranką, už neatlygintiną paramą stokojantiems ir patekusiems į bėdą. Vakaras praplaukė it vanduo. Niekam neprailgo, niekas neskubėjo namolio. Gerumo aura tarsi išskleidė sparnus ir suvienijo visus bendram tikslui – gerumo ir meilės pasidalijimui. O kad jų darbai nenutrūks, kad jų dosni ranka visada pasieks tuos, kuriems labiausiai reikia paramos, parodė surengta šiai progai popietė.


12

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. vasario 7 d. / Nr. 6 (921)

Birštono SC jaunieji futbolininkai – turnyro Keturvalakiuose prizininkai Vasario 1 d. Birštono SC futbolininkai (treneris Kęstas Joneliūnas) dalyvavo „Lietuvos krašto apsaugos ministro taurė 2014“ salės futbolo turnyre, kuris vyko Keturvalakių mokyklos – daugiafunkcinio centro sporto salėje. Turnyre dalyvavo 9 vaikų komandos (1997 m. ir jaunesni), kurios buvo suskirstytos į 3 pogrupius. Birštoną atstovavo Sporto centro trenerio K. Joneliūno treniruojama 1999 m. komanda.

Pogrupio varžybose kurorto futbolininkai vienodu rezultatu 6:4 nugalėjo „Ryto“ ir „Alvito“ komandas iš Marijampolės. Ketvirtfinalyje Birštono komanda 6:3 įveikė turnyro šeimininkus, bet pusfinalyje turėjo pripažinti Simno komandos pranašumą (3:13). Kovoje dėl bronzos apdovanojimų K. Joneliūno auklėtiniai 8:6 nugalėjo Krosnos futbolininkus.

921 1  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you