Page 1

2014 m. sausio 31 d. Nr. 5 (920) 9 771648

622008

Kaina 1 Lt Internete: www.kvitrina.com

politika, aktualijos, sportas

Išsvajotas tikslas – gimnazija

Nijolė Dirginčienė: „Niekada nedirbau dėl apdovanojimų“ Vacys Staknys

Silvija Navickienė

„Pagaliau išvydome šviesą tunelio gale“, tokiais žodžiais dabartines Stakliškių vidurinės mokyklos bendruomenės nuotaikas apibūdino direktoriaus pavaduotoja Dalia Bartkienė. O džiaugtis iš tiesų yra kuo. Jau sausio viduryje į pasitarimą susirinkę Tėvų komiteto atstovai išgirdo iš direktorės Loretos Šernienės svarbią seniūnijos ateičiai žinią – mokykla neturi nunykti, bet gali tapti gimnazija. Sausio 28-ąją mokyklos bendruomenę aplankė svečių pulkas iš rajono savivaldybės administracijos. Susitikti su stakliškiečiais atvyko Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir šio skyriaus vyriausiosios specialistės Virginija Zujienė bei Renata Pavlavičienė. Jie taip pat buvo gerieji žinianešiai. Pasak R. Zailsko, pasikeitusi švietimo politika, didesnis dėmesys kaimo mokyklų problemoms ir tai sekę įstatymų pataisos leidžia Stakliškių vidurinei mokyklai siekti gimnazijos vardo. Žinoma, dėl to turės pasistengti visa bendruomenė, o rajono valdžia ir politikai, R. Zablackienės manymu, tikrai neturėtų daryti kliūčių šiam procesui. Pasisakę mokytojų ir tėvų atstovai džiūgavo ir žadėjo, jog stengsis padaryti viską, kad mokykla pasiektų trokštamą tikslą, kad iki šiol nuotaiką temdę niūrios prognozės nueitų užmarštin.

Žurnalo „Veidas“ rengiamuose Lietuvos merų rinkimuose šiemet geriausiu savivaldybės vadovu pripažinta Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Geriausių merų reitingas sudaromas pagal kolegų merų, verslo asociacijų ir organizacijų bei valstybės tarnautojų balsavimo rezultatus. Vieta reitinge priklauso ir nuo savivaldybių reitingo rezultatų praėjusiais metais. Tokią apklausos sistemą nurodo žurnalas „Veidas“. Į naujienų portalo kvitrina.com klausimą, kas, jos manymu, nulėmė tokį rezultatą, savivaldybės vadovė atsakė, jog darbai ir dar kartą darbai, kurie buvo nuveikti kartu su komanda. Tiesa, N. Dirginčienė pabrėžė, jog orkestrui reikalingas dirigentas, kuris išmano savo amatą. Anot Birštono savivaldybės merės, kiekvienas įvertinimas suteikia pasitenkinimą kasdieniu darbu, duodančiu gerus rezultatus kurorto gyventojų ir poilsiautojų labui. „Bet turiu pasakyti, jog niekada nedirbau dėl apdovanojimų“, pridūrė N. Dirginčienė. Birštono savivaldybės vadovė pripažino, jog aktyvi savivaldybės pozicija, viešinant nuveiktus darbus, galėjo tu-

rėti įtakos aukštam įvertinimui, bet yra įsitikinusi, jog tai daryti būtina, nes kurortas turi, ką parodyti bei pasiūlyti ir turistams, ir poilsiautojams. N. Dirginčienės teigimu, reikia girtis darbais, o ne planais. Vis tik merė įsitikinusi, jog laimėtas titulas svariai prisidės prie kurorto žinomumo, nes garsas apie Birštoną sklinda vis garsiau ir plačiau. „Žmonės norės atvykti į Birštoną ir patys įsitikinti kurorto patrauklumu, pamatyti savo akimis permainas“, tiki N. Dirginčienė.

Artimiausios Prienų RŪDUPIO varžybos:

LKL čempionato rungtynės

Prienų sporto ir pramogų arenoje: 2014-02-01 17 val. TonyBet prieš Juventus


2

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. sausio 31 d. / Nr. 5 (920)

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – „Dzūkų tankai“ „nepraėjo“ Savivaldybės apdovanojimai Balbieriškio „Ringio“ futbolininkai septintajame AAFF pirmenybių ture žaidė su „Dzūkų tankų“ komanda. Mačas palabiausiai Prienų kraštui rodė, jog „Dzūkų tankai“ „nepraėjo“. Balbieriškiečių gynyba nebuvo itin akyla, bet užtat puolimas nusipelniusiems žmonėms sublizgėjo. „Ringio“ futbolininkai po pirmojo kėlinio turėjo dviejų įvarčių persvarą (5:3), o rungtynes laimėjo 6 taškų skirtumu (12:6). Ir vėl aikštelėje siautėjo Adas Golmanas (4 įvarčiai) ir Remigijus Gaižius (4), sumaniai talkino Evaldas Daukševičius (3) ir Rimvydas Iškauskas (1).

Šių metų vasario 16 d. 14 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyks iškilminga Prienų miesto Garbės piliečio vardo suteikimo ir Prienų rajono savivaldybės apdovanojimų „Dėkingumas“ įteikimo ceremonija. Kandidatus apdovanojimams siūlė gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos, asociacijos. Prienų miesto Garbės piliečio vardą suteikti pasiūlyta 5 asmenims. Garbės piliečio vardas suteikiamas už ypatingus nuopelnus Prienų miestui, rajonui, Lietuvos Respublikai, už Prienų krašto garsinimą savo darbais bei veikla Lietuvoje ir užsienyje. Pateiktus pasiūlymus 2014 m. sausio 14 d. svarstė Prienų rajono savivaldybės mero 2013 m. spalio 31 d. potvarkiu Nr. (2.1)-P1-2013/030 sudaryta Apdovanojimų komisija: Vytas Bujanauskas – Prienų rajono savivaldybės meras (komisijos pirmininkas); Egidijus Visockas – Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas; Raimundas Markūnas – Prienų rajono savivaldybės mero patarėjas; Antanas Gustaitis – Prienų rajono savivaldybės tarybos narys, AB DNB banko Prienų skyriaus vadovas; Algimantas Šidlauskas – Prienų rajono savivaldybės tarybos narys, žemės ūkio bendrovės „Nemunas“ valdybos pirmininkas; Jonas Baliūnas – Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčios klebonas; Artūras Ivanauskas – Prienų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius; Valdas Paulauskas – UAB „Hidrosta“ generalinis direktorius; Roma Sinkevičiūtė – Prienų ir Birštono krašto laikraščio „Naujasis Gėlupis“ korespondentė; Vaclovas Sinkevičius – VšĮ „Krašto vitrina“ vadovas; Ramutė Šimukauskaitė – Prienų rajono ir Birštono miesto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė; Rimantas Šiugždinis – Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas; Virginija Žliobienė – Prienų rajono vietos veiklos grupės pirmininkė, projektų vadovė.

Apdovanojimų komisijos sprendimu (2014 m. sausio 14 d. protokolas Nr. 1) Prienų miesto Garbės piliečio vardą siūloma suteikti Antanui Lukšai – buvusiam Lietuvos partizanui Dim. kapitonui, ilgalaikiam LPKTS pirmininkui, apdovanotam Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu, Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi. Šį komisijos siūlymą svarstys Savivaldybės tarybos komitetai ir Savivaldybės tarybos Etikos komisija. Išvados bus teikiamos Prienų rajono savivaldybės tarybai. Prienų miesto Garbės piliečio vardas jau suteiktas poetui Justinui Marcinkevičiui, rašytojui Vytautui Bubniui, kunigui jubil. mons. Juozapui Užupiui ir klebonui Kazimierui Skučui. Prienų rajono savivaldybės apdovanojimai „Dėkingumas“ įsteigti 2007 m. ir kasmet skiriami Prienų krašto žmonėms už uolų ir sąžiningą darbą, už svarų indėlį kuriant rajono gyventojų kultūrinę, ekonominę, socialinę bei dvasinę gerovę, už reikšmingus neatlygintinus darbus bendruomenės labui. Pasiūlyta apdovanoti 26 asmenis (iš viso sulaukta 520 siūlymų). Apdovanojimų komisijos sprendimu „Dėkingumo“ nominacijos bus įteiktos Aurimui Bartuškai – krepšinio sporto klubo „Prienai“ direktoriui, girininkui; Alfredui Rukštai – Stakliškių parapijos klebonui; Dalytei Raslavičienei – LPKTS Prienų filialo pirmininkei; Antaninai Aleknavičienei – Prienų krašto muziejaus įkūrėjai, knygų apie Prienų ir Birštono krašto šviesuolius sudarytojai; Nagliui Jaruševičiui – UAB „Rūdupis“ generaliniam direktoriui; Gediminui Olsevičiui – UAB „Wilara“ vadovui, bitininkui; Vytautui Silevičiui – UAB „Doleta“ įkūrėjui ir savininkui. Vasario 16-ąją kviečiame visus pagerbti žmones, nusipelniusius mūsų kraštui.

Prieniškių „Rind“ komanda iškovojo pirmąją pergalę Sausio 26 d. „Rind“ komanda, kuriai atstovauja trys prieniškiai, KAFF 7x7 pirmenybėse iškovojo pirmąją pergalę. Tiesa, rungtynės prasidėjo „Rind“ varžovo „Standart“ komandos įvarčiais (0:3). Julius Strampickas ir Aleksandras Jevišovas sumažino skirtumą iki vieno įvarčio (2:3), bet pirmajame kėlinyje į vartus praleido dar vieną kamuolį (2:4). Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė įvarčiais. Aleksandras Jevišovas pelnė dar vieną įvartį (3:4), bet varžovai greitai atkūrė dviejų taškų pranašumą (3:5). Vis tik „Rind“ kovojo iki pat rungtynių pabaigos ir išplėšė pergalę: Donatas Bendinskas sušvelnino rezultatą (4:5), Marijus Makštutis išlygino (5:5), o tašką mače padėjo D. Bendinskas (6:5).

„Flictus“ nemažina apsukų Sausio 26 d. Prienų sporto ir pramogų arenoje vyko stalo teniso VIII lygos IV turo Prienų – Kauno zonos susitikimai. 3 Prienų komandos („Flictus“, „Prienų KKSC“, „KKSC-Prienų prekyba“) priėmė varžovus iš Kauno („Raudona juoda“, „Dextera“, „Varniai“). Šiame ture geriausiai sekėsi „Flictus“ stalo tenisininkams, kurie 4:1 nugalėjo „Dexteros“ ir „Varnių“ bei 4:0 „Raudona juoda“ komandas. 3 pergales iškovojo ir „KKSC-Prienų prekyba“. Prieniškiai 4:0 privertė pasiduoti „Raudona juoda“ stalo tenisininkus, 4:1 - „Varnius“ ir 4:1 - „Dexteros“ komandą. „Prienų KKSC“ stalo tenisininkai taip pat neliko be pergalių. Jaunieji prieniškiai 4:0 nugalėjo „Raudona juoda“ komandą, bet vienodu rezultatu - 2:4 - turėjo pripažinti „Varnių“ ir „Dexteros“ ekipų pranašumą.

Balbieriškietė vedė „Uteną“ į pergalę

„Utenos“ krepšininkės LMKL čempionate iškovojo įtikinamą pergalę rungtynėse su „Jaunųjų talentų“ komanda (81:54). Prienų rajono savivaldybės Balbieriškietė Rita Žilinskaitė per 34 minutes pelnė 20 taškų nformacija ir svariai prisidėjo prie komandos pergalės.


Nr. 5 (920) / 2014 m. sausio 31 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

3

Prienų „TonyBet“ „paleido” „TonyBet“ krepšininkai žaidimą ketvirtajame kėlinyje neleido Pasvalio komandai ir turėjo pripažinti įveikti jų savo tvirtovėje „Šiaulių“ pranašumą

Sausio 25 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą LKL čempionate ir pirmąjį savo aikštelėje (64:69). Visas rungtynes vyko apylygė kova, bet jų pabaigoje sėkmė, pasak „TonyBet“ vyr.trenerio Virginijaus Šeškaus, buvo varžovų pusėje. Prienų komandos strategas pabrėžė, jog pralaimėjimo priežastimi tapo geras varžovų taiklumas rungtynių pabaigoje ir jo auklėtinių nepataikyti metimai. V. Šeškaus teigimu, pralaimėtas labai svarbus mačas, bet žaidimas yra žaidimas, nes iš gerų padėčių reikia pataikyti. Vyr. treneris taip pat dar kartą pakartojo, jog pagrindiniai žaidėjai praleidžia aikštelėje labai daug laiko, pavargsta, ir tai taip pat galėjo turėti įtakos pralaimėjimui. V. Šeškus tiki, jog rungtynėms su „Pieno žvaigždėmis“ pavyks tinkamai pasiruošti, nes laukia sunkus mačas. Pirmasis kėlinys Rungtynės prasidėjo taikliu Artūro Valeikos metimu (2:0). Varžovai atsakė dviem sėkmingom atakom (2:4). Prienų komandos žaidėjai neliko skolingi ir atsakė spurtu 10:0 (12:2). Deja, antroje kėlinio pusėje „TonyBet“ žaidimas išsiderino. „Šiaulių“ krepšininkai pasinaudojo šia situacija ir ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai (14:16). Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais, bet dviem taškais laimėjo svečiai (16:18). Antrasis kėlinys Kėlinys prasidėjo taikliu „Šiaulių“ komandos metimu ir svečių persvara padidėjo iki 4 taškų (16:20). Tiesa, Laimonas Kisielius neleido šiauliečiams įsijausti ir į jų spurtą atsakė

dviem taikliais tritaškiais (22:22). Dar po minutės rezultatas – vėl lygybė (24:24). Ir tik po trijų minučių Gintaro Kadžiulio tolimas metimas išvedė į priekį „TonyBet“ krepšininkus (27:24). Bet iki kėlinio pabaigos likus dviem minutėm rezultatas vėl buvo lygus (28:28). O po dar vienos atakos jau pirmavo „Šiaulių“ komanda (28:30). Vis tik kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė „TonyBet“ krepšininkai ir po dviejų ketvirčių įgijo vieno taško pranašumą (33:32).

Sausio 28 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai LKL čempionato rungtynėse permainingoje kovoje sugebėjo įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą (85:78). Pasak Prienų komandos vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus, ši pergalė labai svarbi prieniškiams, nes prieš tai buvo nusileista „Šiauliams“, o anTrečiasis kėlinys tras pralaimėjimas iš eilės galėtų Kėlinio pradžioje Prienų koman- turėti neigiamų pasekmių. da po Žygimanto Janavičiaus ir ArPirmasis kėlinys tūro Valeikos taiklių metimų įgijo penkių taškų persvarą (37:32). Ginčo kamuolį laimėjo „Pieno Varžovai atsakė dvitaškiu (37:34). žvaigždžių“ krepšininkai, bet pirGintaras Kadžiulis pataikė tritaškį, muosius taškus pelnė Artūras Vair „TonyBet“ pranašumas padidėjo leika (2:0). Keturias kėlinio pradžios iki 6 taškų (40:34). minutes žaidimas vyko taškas į tašIki kėlinio pabaigos likus dviem ką (6:6, 8:8). Pirmieji spurtą surenminutėm L. Kisielius “įsūdė” tri- gė svečiai, kurie per minutę įgijo 5 taškį (47:38), o paskui dar vieną taškų persvarą (8:13). Dar po kelių (50:40). Varžovai kėlinio pabaigo- atakų komandas jau skyrė 7 taškai je du kartus gavo galimybę mesti (10:17). Po Vaido Čepukaičio dvitašbaudas, bet pataikė abu kartus tik kio ir taiklaus baudos metimo skirpo vieną (50:42). tumas sumažėjo (13:17). Pasvalio komanda nemažino spaudimo ir Ketvirtasis kėlinys padidino savo pranašumą (13:21). Kėlinys prasidėjo nesėkmingo„TonyBet“ krepšininkai nebuvo mis „TonyBet“ atakomis, ir varžo- linkę žiūrėti, kaip tolsta varžovai, ir vai sumažino skirtumą iki 4 taškų iki kėlinio pabaigos sumažino skir(50:46). Tiesa, po Martyno Linke- tumą iki 5 taškų (18:23). vičiaus ir G. Kadžiulio metimų PrieAntrasis kėlinys nų komanda įgijo 8 taškų persvarą (54:46). Deja, bet išlaikyti jos nepaAntrojo kėlinio pradžioje Pasvyko ir kėliniui įpusėjus rezultatas valio krepšininkai vėl padidino sabuvo lygus (54:54). vo persvarą iki 8 taškų (22:30). Ir Kėlinio antrąją pusę sėkmingiau tada Prienų komanda „pabudo“ sužaidė „Šiaulių“ krepšininkai, ku- ir pradėjo mažinti skirtumą. Iki rie per žingsnį buvo geresni ir lai- kėlinio pabaigos likus keturioms mėjo rungtynes 5 taškų skirtumu minutėms rezultatas tapo lygus (30:30). O dar po kelių minučių, (64:69).

po Martyno Linkevičiaus tritaškio, „TonyBet“ išsiveržė į priekį (35:32). Gintaras Kadžiulis realizavo baudos metimus, ir Prienų komandos persvara padidėjo iki 5 taškų (37:32). O kai Pasvalio krepšininkai sumažino skirtumą iki 2 taškų, G. Kadžiulis ne tik atkūrė buvusį pranašumą, bet ir paskutinę kėlinio sekundę padidino komandos persvarą (42:35). Trečiasis kėlinys „TonyBet“ krepšininkai pirmąja ataka padidino savo pranašumą iki 9 taškų (44:35) ir lyg sustojo. Pasvalio krepšininkai išnaudojo Prienų komandas klaidas ir išlygino rezultatą (46:46). Aikštelės šeimininkai po Mindaugo Lukauskio tritaškio turėjo 5 taškų pranašumą (53:48), bet svečiai galingai spurtavo ir po trijų kėlinių įgijo 4 taškų persvarą (56:60). Ketvirtasis kėlinys „TonyBet“ krepšininkai per vieną minutę ne tik likvidavo trijų taškų deficitą, bet ir po G. Kadžiulio tritaškio išsiveržė į priekį (63:60). Svečiai tritaškiu išlygino rezultatą (63:63), dar po minutės įgijo vieno taško pranašumą (65:66). Prienų komanda po A. Valeikos efektingo dėjimo ne tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir pirmavo 6 taškais (73:67). Svečiai sumažino skirtumą iki 2 taškų (73:71), bet „TonyBet“ krepšininkai po taiklių M. Lukauskio baudos metimų vėl „pabėgo“ (80:71) ir jau nepaleido iniciatyvos iki rungtynių pabaigos (85:78).


4

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. sausio 31 d. / Nr. 5 (920)

televizijos programa

vasario 1 d.

ŠEŠTADIENIS 06:30 Animac. Didysis

06:45 Teleparduotuvė

6.30 Televitrina

filmukų šou

07:00 Animacija

7.00 Yra kaip yra

08:30 Simpsonai

8.30 Atsargiai - moterys!

09:00 Animacija

9.00 Nerealu!

09:30 Mamyčių klubas

9.30 Apie žūklę

09:30 Padėkime augti

10:00 Svajonių sodai

10.00 Šefas

10:00 KINO PUSRYČIAI

11:00 Nuostabus šuo

Misija Karvės

12:45 16 norų

09:00 Receptų užkalbėtoja

11:35 Kongas 13:45 Mano puikioji auklė 14:45 Didingasis amžius

14:35 Skola tėtušiui 16:40 Kvieskite daktarą! 17:10 Ekstrasensai tiria 18:20 Eurojackpot

rekomenduoja 10:30 Liutauro virtuvė 11.00 Galiūnai 12.00 Dviese prieš gamtą 13.00 Dviračio šou 14.00 Prajuokink mane 15.00 Jaunavedžiai

16:45 Superherojus!

18:30 TV3 žinios

18:30 Žinios

19:00 Naktis muziejuje 2

19:00 La troškinys

21:10 Karaliaus

17.00 Jūrų velniai

Saliamono kasyklos

18.00 Ekstrasensų mūšis

23:00 Karaliaus

19.00 Savaitės kriminalai

Saliamono kasyklos

19.30 Sudrebink pasaulį

gausi į dūdą!

00:50 Pastorius su

21.20 Išminuotojas

01:40 Pagalbos šauksmas

kulkosvaidžiu

23.20 Metamorfozė

21:10 Įkalinti laike 23:30 Ateini čia arba

16.00 Muchtaro sugrįžimas

vasario 2 d.

SEKMADIENIS 06:30 Animac. Didysis

06:45 Teleparduotuvė

6.30 Televitrina

filmukų šou

07:00 Animacija

7.00 Yra kaip yra

09:00 Sveikatos ABC

08:30 Simpsonai

10:00 KINO PUSRYČIAI Meilė saloje

09:00 Animacija

8.00 Galileo 8.30 Tauro ragas 9.00 Autopilotas

10:30 Mūsų gyvūnai

9.30 Krepšinio pasaulyje

11:00 Barbė princesė

10.00 Sekmadienio rytas

14:50 Didingasis amžius

ir elgeta

11.00 Sveikatos kodas

16:45 Ne vienas kelyje

12:45 Kengūriukas Džojis

17:30 Teleloto

14:40 Būk savimi

18:30 Žinios

16:40 Kvieskite daktarą!

19:00 Alfa savaitė

17:10 Ekstrasensai tiria

16.00 Muchtaro

18:30 TV3 žinios

sugrįžimas

19:00 Savaitės

17.00 Jūrų velniai

11:40 Seni bambekliai 13:50 Mano puikioji auklė

19:30 AUKSINIS SEKMADIENIO KINAS. Monstrų biuras 21:20 Briusas visagalis

06:00 Emigrantai 07:00 Bėdų turgus 08:00 Pagalbos ranka 08:30 Gimtoji žemė 09:00 Džeronimas 09:25 Odisėjo klajonės 09:50 Aviukas Šonas 10:00 Linksmoji knyga 10:30 Ryto suktinis su Zita Kelmickaite 11:30 Durys atsidaro 12:00 Pasaulio dokumentika 13:00 Detektyvo klasika 15:00 Popietė su Algimantu Čekuoliu 16:00 Žinios 16:10 Sveikinimų koncertas 18:30 Lyderių turnyras Žinių riteriai ir damos 19:50 Visi namie 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:00 Eurovizijos konkurso nacionalinė atranka 23:00 Konanas griovėjas 01:00 Pasaulio dokumentika

komentarai

12.00 Nacionalinė Geografija 13.00 Dviračio šou 14.00 Sveikinimai

18.00 Mistinės istorijos 19.00 MEILĖS ISTORIJOS

23:25 Nekenčiu Valentino

19:30 X Faktorius

dienos

22:30 Aleksas Krosas

23:15 Trejos Melkiadeso

01:10 Įkalinti laike

00:45 Sairusas

Estrados laidotuvės

20.55 Bučinys į galvą

06:00 Popietė su Algimantu Čekuoliu 06:30 Šventadienio mintys 07:00 Ryto suktinis su Zita Kelmickaite 08:00 Girių horizontai 08:30 Kaimo akademija 09:00 Nuotykiai elfų šalyje 09:25 Odisėjo klajonės 10:00 Gustavo enciklopedija 10:30 Hanso Kristiano Anderseno pasakos 12:00 Pasaulio dokumentika 13:00 Detektyvo klasika 15:00 LKL čempionatas. Šiaulių Šiauliai – Pasvalio Pieno žvaigždės 16:00 Žinios 17:00 Tėvų klasė 17:30 Stilius 18:30 Lietuvos balsai 20:30 Panorama 21:15 Šerlokas 23:15 Detektyvo klasika

„Stakliškių“ krepšininkai LMMKL pirmenybėse pratęsė pergalių seriją, „Birštonas“ pralaimėjimų Sausio 25 d. „Stakliškių“ krepšininkai LMMKL pirmenybėse iškovojo eilinę triuškinančią pergalę. Šį kartą stakliškiečiai „sumindė“ Rūdiškių „Vilkų“ komandą 51 taško skirtumu (88:37). Jau po pirmojo kėlinio tapo aišku, jog varžovams apie pergalę neverta ir galvoti (23:10). O po dviejų kėlinių stakliškiečių pranašumas siekė 34 taškus (49:15). Antroje rungtynių pusėje Stakliškių vyrukų dominavimas tęsėsi, o skirtumas didėjo lyg ant mielių (88:37). Kita mūsų krašto komanda „Birštonas“ po rungtynių vėl paliko savo aikštelę nuleidusi galvas. Sausio 25 d. kurorto krepšininkai nesugebėjo įveikti „Kriūkų-Gerdžiūnų“ komandos (82:94). Tai buvo antroji iš eilės komandos nesėkmė Mažųjų miestelių krepšinio lygoje.

„Užuguosčio“ krepšininkai iš Alytaus išsivežė pergalę Sausio 26 d. „Užuguosčio“ krepšininkai žaidė Mažųjų miestelių krepšinio lygos rungtynes su „Alovės Randers“ komanda ir užtikrintai laimėjo. Pamatus pergalei mūsų rajono komanda paklojo pirmoje mačo pusėje (19:50). Antroje pusėje žaidimas išsilygino, o varžovai sugebėjo skirtumą sumažinti, bet nepakankamai, kad sutrukdytų „Užuguosčio“ komandai džiaugtis pergale (80:98).

„Rūdupis-KKSC“ krepšininkai patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės Sausio 25 d. Prienų „Rūdupis-KKSC“ krepšininkai nesugebėjo RK„B“L čempionate įveikti Lietuvos kurčiųjų sporto klubo (76:79). Tai buvo antroji iš eilės prieniškių nesėkmė. Prienų komandai Mantas Gūžys pelnė 21 tašką, Mantvydas Gečionis – 18, Darius Kuzmickas – 17. Sausio 18 d. „Rūdupio-KKSC“ krepšininkai Marijampolėje pralaimėjo „ŽSM-Exleasingcar“ komandai (74:85). Tiesa, sausio 17 d. prieniškiai šventė pergalę prieš Šakių JKSC krepšininkus (104:74).

prenumerata pašto skyriuose ir portale


Nr. 5 (920) / 2014 m. sausio 31 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

Birštono savivaldybės Taryba patvirtino 2014 m. biudžetą

5

Priedas Birštono kurortui ir ne tik

„Ačiū Dievui už Onutę!“ Silvija Navickienė

Vacys Staknys

Sausio 24 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausiai buvo pristatyta galimybių studija „Birštono miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“. Ji kurortui reikalinga, nes norima sumažinti išlaidas gatvių apšvietimui, tam pritaikant naujausias technologijas. Tarybos nariai pritarė sprendimui 70% kapinių statinių perleisti Prienų rajono savivaldybės nuosavybėn. Tiesa, sprendimo projektas įsigalios tik tada, kai abi savivaldybės pasirašys susitarimą dėl kapinių naudojimo, plėtros ir išlaidų paskirstymo. Išplėstas Birštono savivaldybės nuosavybės teise valdomų žemės sklypų, kurie gali būti nuomojami ne aukciono būdu, sąrašas. Į jį įtraukti dar du sklypai, esantys Karalienės Barboros alėjoje. Nuo šiol Birštono savivaldybėje smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo klausimus kuruos ne Ūkio, turto ir kaimo plėtros, o Strateginio planavimo ir investicijų skyrius. Komisijos pirmininke paskirta pastarojo skyriaus vedėja Jovita Tirvienė. Tarybos nariai nustatė atlyginimų koeficientus biudžetinių įstaigų vadovams. Tiesa, svarstant Nemajūnų dienos centro direktoriaus atlyginimo klausimą, nuomonės išsiskyrė. Sprendimo projekte buvo siūloma nustatyti 23,19 koeficientą, bet šis sprendimas nebuvo priimtas. Balsavusiųjų nuomonės pasiskirstė po lygiai. Lemiamą įtaką sprendimui turėjo merė Nijolė Dirginčienė, nes, esant tokiai situacijai, Tarybos pirmininkė gali panaudoti papildomą balsą. Balsuojant dėl pasiūlymo nustatyti atlyginimo koeficientą 24, nuomonės pasiskirstė jau kitaip. Už balsavo 9 Tarybos nariai, vieno pozicija susvyravo. Posėdyje pritarta bendrovės „Birštono šiluma“ investiciniam planui 2014-2016 m. Pagal jį bendrovė planuoja investuoti į transporto ir kitą technologinę įrangą apie 450 000 litų. Buvo patvirtinta savivaldybės tarnybinių gyvenamųjų patalpų nuomos tvarka. Taryba patvirtino 2014 m. savivaldybės biudžetą. Pasak N. Dirginčienės, šių metų biudžetas yra su taupymo elementais. Įvairioms rėmimo programoms skirta 50% mažiau lėšų nei 2013 m. Sumažėjo ir savivaldybių įstaigų biudžetai, bet buvo konstatuota, jog atlyginimams, Sodrai bei įvairių komunalinių paslaugų apmokėjimui ir kitiems poreikiams lėšų tikrai pakaks. Tam, kad 2014 m. savivaldybės biudžetas būtų subalansuotas, reikės imti apie 2,7 mln. litų paskolą. Lėšos bus naudojamos ES projektų finansavimui. Planuojama, jog 2014 m. biudžeto pajamos sudarys 22 948 837 litų, išlaidos – 25 667 637 litų.

Birštono vienkiemio darželio – mokyklos vaikai labai myli savo mokyklą, o labiausiai – čia dirbančias mokytojas ir auklėtojas. Jos pasitinka vaikučius su šypsenomis, kiekvieną pakalbina, nuliūdusį paguodžia, pagiria, pamoko, o jei reikia, ir pabara. Juk mokykloje – kaip šeimoje, reikia ir meilės, ir užuojautos, ir padrąsinimo, ir griežtesnio žodžio. Nuo pirmųjų šios mokyklos veikimo dienų, nuo pat 1990-ųjų metų, čia dirba pradinių klasių mokytoja Ona Šaulinskienė. Ji prisimena, jog sumanymas kurti pirmąją klasę tuometiniame vaikų darželyje buvo tarsi eksperimentas. Pasiteisins lūkesčiai – bus mokykla, nepatiks vaikams ir tėvams – čia pat, pakalnėje, jų laukia Birštonas. O pradžia buvo išties nelengva, pasakoja mokytoja. Viską reikėjo pradėti nuo nulio – per vasarą susitvarkyti klasę, susiieškoti priemones, įrengti, paruošti viską mokslo metams. Darbo buvo daug, bet ir padėjėjų, gerų žmonių taip pat netrūko. Ypač pagelbėjo Pelekonių pradinės mokyklos direktorius Jonas Ardaravičius, kurį O. Šaulinskienė mena kaip nuostabų pedagogą, pašventusį šiai pareigai visą savo gyvenimą. Žinoma, nebuvo „žalia“ ir pati mokytoja Onutė. Nors dirbti į mokyklą grįžo po ilgokos pertraukos, tačiau jau buvo įgijusi nemažai patirties, o be to, į šią veiklą linko visa širdimi. Juk ir pasirinko pradinių klasių mokytojos profesiją ne dėl svajonių, bet jau padirbėjusi ja Kedonių mokykloje netoli Butrimonių, tuometiniame Jiezno rajone. O kur veda širdis, ten malonu ir gera dirbti, nebaisūs jokie sunkumai. Šiandieninė Birštono vienkiemio mokykla – jaukus, šiltas ir dailus pastatas, kuriame susibūręs puikus mokytojų, au-

klėtojų kolektyvas. Čia ne tik mokomasi, bet ir smagiai leidžiamas laikas po pamokų – vyksta sporto, meno užsiėmimai, dramos būrelio repeticijos. O jam vadovauja mokytoja Onutė, nes būtent ši veikla yra jai pati mieliausia. Vaidinti ir rengti menines programas mėgsta ir jos mokiniai. Jas pasižiūrėti mielai susirenka tėveliai, be to, savo pasirodymus dramos būrelis rengia ir kaimo švenčių, ruošiamų bendruomenės, metu. O kiek apkeliauta, kiek visko pamatyta! Džiaugiasi mokytoja Onutė iniciatyviomis, energingomis bendradarbėmis, mokyklos vadove Regina Gustaitiene. Visos kartu jos planuoja mokyklos gyvenimą, dalinasi idėjomis ir patirtimi. Todėl 24 metai Birštono vienkiemyje O. Šaulinskienei prabėgo nepastebimai, darbų, rūpesčių ir džiaugsmų sūkuryje. O dabar, švęsdama iškilų gyvenimo jubiliejų, ji jau kalba apie atsisveikinimą. Anot jos, reikia mokėti išeiti laiku, nors vargu ar kas drįsNukelta į 6 psl.


6

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. sausio 31 d. / Nr. 5 (920)

vasario 3 d.

PIRMADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 Seni bambekliai 10:50 La troškinys 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Nuo... Iki 21:30 Žinios 22:00 Juodasis sąrašas 23:00 Judantis objektas 2 00:00 Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų tyrimų skyrius 00:55 Karališkos kančios 01:50 Skaičiai

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Meilės triumfas 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Pamiršk mane 11:00 Naktis muziejuje 2 12:55 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:55 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Mafijos kronikos 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Kerštas 23:00 Specialioji jūrų policijos tarnyba 00:00 Žmogžudystė 01:00 Kaulai 01:50 Choras 02:45 Eureka

ANTRADIENIS 06:20 Animacija

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai reindžeris 07:55 Meilės triumfas 08:50 Hanos auksas 08:55 Meilės sūkuryje 10:30 Kaip gyventi 10:45 Monstrų biuras su tėvais visą likusį 12:30 Nickelodeon gyvenimą valanda 11:00 TV Pagalba 13:55 Audra 11:55 Kvieskite daktarą! 12:25 Būrys 15:00 Atpildas 12:55 Animacija 17:00 Labas vakaras, 14:30 Simpsonai Lietuva 15:00 Rosarija 17:50 24 valandos 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 18:30 Žinios 17:55 Kvieskite daktarą! 19:30 KK2 18:30 TV3 žinios 20:25 Pašėlusios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Prieš srovę močiutės 21:00 Moterys meluoja 21:30 Žinios geriau 22:00 VAKARO SEANSAS 21:30 TV3 vakaro žinios Prezidento lėktuvas 22:00 Tėvynė 00:25 Įstatymas ir tvarka. 23:10 CSI kriminalistai 00:10 Žmogžudystė Specialiųjų tyrimų skyrius 01:10 Kaulai 01:20 Karališkos kančios 02:00 Choras 02:50 Eureka 02:15 Skaičiai 07:50 Volkeris, Teksaso

6.30 Televitrina 7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Ekstrasensų mūšis 9.00 MEILĖS ISTORIJA 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13:00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Animacija 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 19:30 Žinios 20:00 Dviračio šou 20:30 Yra kaip yra 21:30 Šokis su vilkais 01:00 Mentalistas 01:55 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Visi namie 10:30 Lyderių turnyras Žinių riteriai ir damos 11:45 Žingsnis po žingsnio 12:00 Miestelio ligoninė 13:00 Stilius 13:55 Laba diena, Lietuva 15:50 Viena byla dviem 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:50 Naisių vasara 19:25 Nacionalinė paieškų tarnyba 20:30 Panorama 21:15 Dėmesio centre 21:45 Teisė žinoti 22:00 Loterija Perlas 22:45 Vakaro žinios 23:15 Dokumentinio kino vakaras 00:15 Viena byla dviem 01:30 Dėmesio centre

patikrinimas

01:30 Dėmesio centre

Informacija apie priemones, priimtas dėl afrikinio kiaulių maro

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pakartotinai įspėja gyventojus, kad Afrikinis kiaulių maras yra ypač pavojinga užkrečiamoji virusinė kiaulių liga, kurios užkratas perduodamas tiesioginio kontakto būdu su ekskretais, sekretais, krauju, sperma, taip pat šį virusą perneša (Ornithodoros) erkės. Netiesioginio kontakto būdu – per apkrėstą inventorių, rūbus, transportą, pašarus, pašarinius priedus, žaliavas, šeriant kiaules virtuvių atliekomis. Taip pat šis susirgimas padaro didelius ekonominius nuostolius, kadangi nustačius šią ligą yra stabdomas maisto produktų bei žaliavų eksportas į ES bei trečiąsias pasaulio šalis. Kiaulių laikytojai, kurie įtaria, kad jų kiaulės serga, turi nedelsiant kreiptis į vietos veterinarijos gydytoją arba Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnus, tel. 8 319 60410, 8 687 23178 arba visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40403. Naudodami biologinės saugos priemones, kiaulių laikytojai gali apsaugoti savo kiaules, jeigu bus laikomasi bent jau šių reikalavimų: Patikrinti kiaules ne rečiau kaip du – tris kartus per savaitę dėl neįprastų požymių ar elgesio; Stebėti naujai įsigytų kiaulių sveikatos būklę; Izoliuoti sergančias kiaules, nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta ligos priežastis; Laikytis tinkamų biologinės saugos priemonių, užkertant kelią laukinių gyvūnų kontaktui su laikomomis kiaulėmis, nevasario 4 d. laikyti kiaulių lauke; Valyti ir dezinfekuoti drabužius, įrangą ir transporto priemo06:00 Labas rytas, 6.30 Televitrina nes, įvažiuojančias į fermą ir išvažiuojančias iš jos; 7.00 Muchtaro sugrįžimas Lietuva Neleisti į kiaulių laikymo vietą pašalinių asmenų ar trans8.00 Mistinės istorijos 09:00 Kobra 11 porto priemonių; 9.00 Sudrebink pasaulį 10:00 Eurovizijos dainų Nešerti kiaulių virtuvės atliekomis, kadangi tai pagrindinis 11.00 Prokurorų konkurso nacionalinė galimo užkrato šaltinis; patikrinimas atranka Sumedžiotus šernus doroti ir atliekas saugiai naikinti tam 12.00 Kalbame ir rodome 12:00 Miestelio ligoninė skirtose vietose; 13.00 Muchtaro sugrįžimas Nenaudoti šernų šėrimui atliekų, kuriose gali būti gyvūninių 13:00 Nacionalinė 14:00 Nuotakos produktų. paieškų tarnyba siaubūnės Prienų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina ra13:55 Laba diena, Lietuva 15:00 Animacija jono gyventojus deklaruoti kiaules, net ir tuos laikytojus, kurie 15:50 Viena byla dviem 16:00 Prokurorų laiko po vieną kiaulę, kadangi tai daryti įpareigoja Žemės ūkio 17:00 Kobra 11 patikrinimas ministerijos patvirtintos gyvulių registravimo ir ženklinimo 17:00 Muchtaro taisyklės, kuriose numatoma ir administracinė atsakomybė, 18:00 Šiandien jei bus neregistruojamos laikomos kiaulės. sugrįžimas 18:50 Naisių vasara Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) in18:00 Žinios 19:25 Emigrantai formuoja, kad Šalčininkų ir Alytaus – Varėnos rajonuose nusta18:25 Mentalistas 20:25 Loterija Perlas čius afrikinį kiaulių marą dviem šernams, imtasi šių priemonių: 19:30 Žinios 20:30 Panorama 1. Diagnozės patvirtinimui mėginiai išsiųsti į Europos Są20:00 Dviračio šou 21:15 Dėmesio centre jungos Afrikinio kiaulių maro (AKM) referentinę laboratoriją 20.30 Yra kaip yra Ispanijoje; 21:45 Pinigų karta 21.30 Juokingi pinigai 2. Apie nustatytą AKM informuota Europos Komisija, Pasau22:00 Loterija Perlas 23.25 Sausas įstatymas. lio gyvūnų sveikatos organizacija, kaimyninių šalių bei Muitų 22:45 Vakaro žinios Atviras karas Sąjungos veterinarijos tarnybos; 23:15 Prisikėlęs faras 00:35 Mentalistas 3. VMVT direktoriaus įsakymu nustatyta padidintos grės00:15 Viena byla dviem 01:30 Prokurorų mės zona, į kurią įeina Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Nukelta į 8 psl.


Nr. 5 (920) / 2014 m. sausio 31 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

7

Baltosios „Ačiū Dievui už Onutę!“ Nemajūnų tapybos rekolekcijos Atkelta iš 5 psl.

Vilija Čiapaitė

Sausio viduryje šaltukas taip spustelėjo, jog daugeliui rodės, kad ir gyvenimas sustojo. Tačiau to tikrai nebuvo. Kas ieškojo gamtos skleidžiamos ramybės, tylaus ir paslaptingo sniego girgždėjimo – tikrai atrado. Tokia paslaptinga tik žiemos duodama ramuma kai kam dovanojo didžiulių gėrybių krepšį. Taigi, sausio viduryje, kuratorės Dalios Skridailaitės suburti, dailininkai iš įvairių Lietuvos vietų intensyviai dirbo, plušo ir džiaugėsi sielos atgaiva, kurios net nesitikėdami pasisėmė Nemajūnuose. Daug kam tai Dievo pamirštas kampelis, kitiems – Nikodemo Silvanavičiaus kūrybinio kelio tarpsnis. Tegalima spėlioti, ar gamta, ar tai, kad didysis N. Silvanavičius taip pat klajojo po šias apylinkes, suteikė dailininkams be galo daug peno, darbštumo ir vizijų, kurios kaip mat nukeliaudavo ant drobės. Dailininkai Dalia Skridailaitė, Agnė Palilionytė, Antanas Obcarskas, Lidija Skačkauskaitė – Kuklienė, Valentinas Varnas, Diana Zviedrienė, Vidmantas Gerulaitis plenero uždarymo metu negalėjo atsidžiaugti kūrinių gausa, spalvingumu ir buvimu kartu. Visus darbus, kuriuos nutapė darbščios jų rankos, dailininkai atvežė į Birštono kurhauzą. Čia atvyko ir jų sielos draugai, norėdami kartu pasidžiaugti, pasidalinti įspūdžiais. Kuratorė D. Skridailaitė pasidžiaugė, jog pleneras buvo net pervadintas „Baltomis Nemajūnų rekolekcijomis”, nes gamtos ramybė ir šaltukas, neleidęs nuklysti į tolimesnius užkampius, bei monsinjoro Jono Dalinevičiaus tėviška globa suteikė dvasinio peno. Be to, atrasta geroji aura juos suvienijo bendram tikslui – darbui. „Visų suburtas orkestras ir vidiniai instrumentai labai derėjo”, vienbalsiai sakė dailininkai. O monsinjoras J. Dalinevičius, šio plenero organizatorius, patikino, jog tokių susibūrimų bus ir daugiau. Jau buriama komanda pavasario plenerui, o vasaros pradžioje – kita. Kiek jų bus – viskas priklausys nuo mūzų, dailininkų ir Aukščiausiojo norų. Nemajūnų Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus parapija, VšĮ „Tulpės” sanatorija, rėmę dabar, ir, tikimasi, toliau rems būsimus plenerus ir dailininkus, norinčius pabuvoti ten, kur N. Silvanavičius kūrė, tapė ir keliavo. Būti savimi, priglusti gamtos prieglobstyje, atrasti žiemiškas spalvas – dailininkams buvo nuostabus žiemos nuotykis, kuris džiugins darbais, gimusiais erdvėje, persmelktoje vidinių instrumentų muzikos.

tų pastebėti, jog jaunatviškai, maloniai ir veikliai moteriai atėjo metas pasitraukti. Tai tik jos pačios sprendimas, kuris bus tikrai prasta naujiena buvusiems mokiniams, suaugusiems ir seniai palikusiems mokyklą, bet vis dar atskubantiems susitikti su savo mokytoja, atvedantiems jai savo vaikus. Tačiau mokytoja Onutė tvirtai nusprendė, jog išleisdama ketvirtokus, užvers mokyklos duris ir pati. „Puikūs, mieli žmonės gyvena Birštono krašte“, sako O. Šaulinskienė. Visus šiuos metus gera buvo dirbti mokykloje, kasdien susitikti su vaikais, juos mokyti, ugdyti, vesti į gyvenimą. Mažas nedrąsus pirmokėlis, žiūrėk, jau išdidus ketvirtokas, jau reikia ruoštis atsisveikinti,

išlydėti į tolimesnį kelią. Kiek džiaugsmo ir jaudulio, o mokytojai – ir ašaros. Juk jos akyse užaugo šis mažylis, jo imliam protui atskleista tiek paslapčių, tiek pažinimo džiaugsmo kartu patirta. Greitai vaikai pajunta, kad mokytojai Onutei galima atsisėsti ant kelių, ją apsikabinti, papasakoti vasaros nuotykius ir kartu pasikvatoti iš pokštų ir išdaigų. Meilės nesuvaidinsi, neapgausi netikrais jausmais mažų vaikų, sielomis pajuntančių kito žmogaus dvasios šilumą ir švelnumą. Ne veltui tikybos pamokoje vienas mokinukas parašė: „Ačiū Dievui už Onutę!“. Už gerą, malonią moterį, už jos sielos šilumą, už dvasios turtus ir daugybę metų, dovanotų vaikams.

Kai prakalbinamas ir ledas turių – skiriamas žiuri komisijos ir menininkų. Tai džiugi akimirka trijulei, nes šie laimėjimai – vieni prestižiškiausių. Antrą kartą dalyvavęs šiame festivalyje menininkas sakė, kad kartu su jais prie savo kūrinių dirbo skulptoriai iš Kanados, Rusijos, Izraelio ir kitų pasaulio šalių (17 komandų), tačiau šį kartą labiausiai pasisekė mūsų mažutės šalies atstovams. Vilija Čiapatė

Paprastai skulptoriai skulptūras kuria iš ilgaamžių medžiagų, tačiau šiuo technologijų laikmečiu, kuomet kūrinius galima įamžinti fotografijose, menininkai nesibodi ir trumpalaikės medžiagos, tokios kaip ledas. Šiuo metu Birštone gyvenantis skulptorius Martynas Gaubas grįžo iš Prancūzijos Valua (Valloire) miestelio, kur su vilniečiais menininkais Danu Aleksa ir Kaziu Venclovu dalyvavo 31-ajame sniego skulptūrų festivalyje. Pagal M. Gaubo sukurtą eskizą visi trys skulptoriai, kone tris su puse dienos plušėję prie gigantiško ledo luito, pavertė jį beveik keturių metrų įspūdinga skulptūra. Džiugu, kad Lietuvai atstovavę skulptoriai laimėjo dvi pirmąsias vietas iš ke-

Apie Martyną Gaubą M. Gaubas gimė Radviliškyje. Baigęs pagrindinius mokslus, studijavo dailę – dizainą Šiaulių universitete. Jau nuo 2000 metų dalyvauja parodose. Be to, jis yra Lietuvos Dailininkų sąjungos narys. Martynas yra sukūręs daugiau kaip 500 skulptūrų iš medžio, akmens, bronzos. Surengęs apie 25 personalines parodas, dalyvavęs daugiau kaip 70 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Švedija, Danija, Suomija, Olandija, Vokietija, Lenkija, Latvija, Ukraina, Kinija). Užsienio šalių galerijos „Gallery M“ (Viena, Bratislava, Niujorkas), „Art gallery 21“(Ryga), „Gallery Salling“ (Skive, Danija) M. Gaubą pristato pasaulinėse meno mugėse. Jo skulptūros puošia ir Birštono centrinį parką.


8

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. sausio 31 d. / Nr. 5 (920)

vasario 5 d.

TREČIADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 KK2 09:40 24 valandos 10:20 Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis. 20 metų scenoje 12:00 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 KK2 20:25 Baisiausia mano gyvenimo savaitė 21:05 Ponas Bynas 21:30 Žinios 22:00 VAKARO SEANSAS. Puikybė ir garbė 00:40 Karališkos kančios 01:35 Skaičiai

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Gydytojos dienoraštis 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Kaip gyventi su tėvais visą likusį gyvenimą 11:00 TV Pagalba 11:55 Kvieskite daktarą! 12:25 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:55 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Obelis nuo obels 20:30 Laikykis! 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Vikingų loto 22:05 Elementaru 23:05 Pelkė 00:05 Žmogžudystė 01:05 Kaulai 01:55 Choras 02:50 Eureka

KETVIRTADIENIS 06:20 Animacija 07:50 Volkeris, Teksaso reindžeris 08:50 KK2 09:40 24 valandos 10:20 Nuo... Iki... 11:25 Pašėlusios močiutės 12:25 Ponas Bynas 12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 17:50 24 valandos 18:30 Žinios 19:30 Valanda su Rūta 21:30 Žinios 22:00 Saugykla 00:05 Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų tyrimų skyrius 01:00 Ties riba 01:55 Sveikatos ABC

06:40 Teleparduotuvė 06:55 Animacija 07:25 Simpsonai 07:55 Gydytojos dienoraštis 08:55 Meilės sūkuryje 10:00 Kaip gyventi su tėvais visą likusį gyvenimą 11:00 TV Pagalba 11:55 Kvieskite daktarą! 12:25 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis 17:00 TV Pagalba 17:55 Kvieskite daktarą! 18:30 TV3 žinios 19:30 Pamiršk mane 20:00 Kelionė pas šamaną 21:00 Moterys meluoja geriau 21:30 TV3 vakaro žinios 22:00 Porininkai 23:05 Kaulai 00:05 Žmogžudystė 01:05 Kaulai 01:55 Choras 02:50 Eureka

6.30 Televitrina 7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 9.00 Jūrų velniai 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13.00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Animacija 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Mentalistas 19:30 Žinios 20:00 Dviračio šou 20:30 Yra kaip yra 21:30 Beprotiškas miestas 23:50 Spartakas. Prakeiktųjų karas 00:55 Mentalistas 01:50 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva

Informacija apie priemones, priimtas dėl afrikinio kiaulių maro Atkelta iš 6 psl.

Šalčininkų ir Trakų rajonai; 4. Nustatytoje grėsmės zonoje įvesti šie draudimai: •    Draudžiama išvežti gyvas kiaules iš minėtų rajonų, išsky10:00 Lietuvos balsai rus jų vežimą tiesiai į Lietuvos skerdyklas; 12:00 Miestelio ligoninė •    Draudžiama organizuoti šernų medžiokles su varovais; •    Draudžiama naudoti sumedžiotus šernus maistui, kol 13:00 Emigrantai nebus gauti neigiami afrikinio ir klasikinio kiaulių maro tyri13:55 Laba diena, Lietuva mų rezultatai. 15:50 Viena byla dviem •    Draudžiama tiekti į Europos Sąjungą ir Muitų Sąjungą gyvas kiaules, kiaulieną ir jos produktus iš minėtų rajonų. 17:00 Kobra 11 Medžiotojams, kurių medžioklės plotai patenka į padidintos 18:00 Šiandien grėsmės zoną, nurodoma: 18:50 Naisių vasara •    Sumedžiotus šernus tvarkyti tik pirminio apdorojimo aikštelėse, o šalutinius gyvūninius produktus palikti sandariose 19:25 Bėdų turgus gyvūninių atliekų duobėse; 20:25 Loterija Perlas •    Sumedžiotų šernų skerdenas laikyti izoliuotose patal20:30 Panorama pose, kol bus gauti neigiami afrikinio ir klasikinio kiaulių maro tyrimų rezultatai; 21:15 Dėmesio centre •    Nekviesti į medžiokles svečių iš kitų rajonų medžiotojų 21:45 Istorijos detektyvai būrelių, siekiant neišplatinti ligos. 22:00 Loterija Perlas VMVT taip pat informuoja apie visoje Lietuvoje taikomas priemones: 22:45 Vakaro žinios 1. Organizuojama intensyvi kiaulių ūkių stebėsena, sustiprin23:15 Prisikėlęs faras ta biologinės saugos priemonių reikalavimų laikymosi kontrolė 00:15 Viena byla dviem visose kiaulių laikymo vietose; 2. Suintensyvintas šernų ir kiaulių mėginių ėmimas ir tyrimai 01:30 Dėmesio centre Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instivasario 6 d. tute afrikiniam ir klasikiniam kiaulių marui nustatyti; 3. Visoje Lietuvoje sustiprinta šalutinių gyvūninių produktų 6.30 Televitrina 06:00 Labas rytas, tvarkymo kontrolė; 7.00 Muchtaro sugrįžimas Lietuva 4. Sustiprinta prekiautojų kiaulėmis, jų patalpų, bei vežėjų 8.00 Yra kaip yra 09:00 Kobra 11 ir vežamų gyvūnų valstybinė veterinarinė kontrolė; 9.00 Mistinės istorijos 5. Privatiems veterinarijos gydytojams ir gyvulių sėklinto10.00 Ekstrasensų mūšis 10:00 Duokim garo! jams pateikta papildoma informacija apie afrikinio kiaulių 11.00 Prokurorų 12:00 Miestelio ligoninė maro paplitimo riziką bei priminta, kad kiaulių laikymo vietų patikrinimas 13:00 Bėdų turgus ir kiaulių laikymo patalpų darbuotojams, kitiems asmenims, 12.00 Kalbame ir rodome kurie nėra nuolatiniai kiaulių laikymo vietos darbuotojai, 13:55 Laba diena, Lietuva 13.00 Muchtaro sugrįžimas bet atlieka darbus kiaulių laikymo vietose ar vykdo šių vie14:00 Nuotakos 15:50 Viena byla dviem tų kontrolę, ir lankytojams draudžiama lankytis kiaulių laisiaubūnės 17:00 Kobra 11 kymo patalpose, jei per praėjusias 48 valandas jie lankėsi 15:00 Animacija kitose kiaulių, šernų, šernakiaulių laikymo vietose, šernų 18:00 Šiandien 16:00 Prokurorų medžioklės ar jų pirminio apdorojimo vietose, skerdyklose, patikrinimas 18:50 Naisių vasara šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo vietose, kaip nuro17:00 Muchtaro 19:25 Taip. Ne dyta Biologinio saugumo priemonių reikalavimuose kiaulių sugrįžimas laikymo vietose. 20:25 Loterija Perlas 18:00 Žinios VMVT primena medžiotojams, kad radus nugaišusį laukinį 20:30 Panorama 18:25 Mentalistas gyvūną privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) 19:30 Žinios 21:15 Dėmesio centre pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. 20:00 Dviračio šou Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veteri21:45 Specialus tyrimas 20.30 Prajuoking mane narijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų 22:00 Loterija Perlas 21:30 Lūžis tyrimams. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėju23:50 Karo vilkai. 22:45 Vakaro žinios sį gyvūnų gaišimą ar radę nugaišusį gyvūną, raginami visuomet Likvidatoriai 3 elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų 23:15 Kūnas 00:50 Mentalistas būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta. 01:15 Viena byla dviem 01:45 Prokurorų Afrikinio kiaulių maro liga žmonėms nepavojinga. Ja serga patikrinimas 02:30 Dėmesio centre tik kiaulės ir šernai. 09:00 Kobra 11


Nr. 5 (920) / 2014 m. sausio 31 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

9

skelbimai

Kriminalinė kronika

PARDUODA

Sausio 22 d. Veiverių seniūnijoje iš ūkinio pastato pagrobta 8 mėn. juodmargė telyčia. Nuostolis įvertintas 1500 litų. Apie įvykį pranešė 75 m. sodybos šeimininkė. Sausio 22 d. 16 val. Prienuose, Laisvės a., du neblaivūs 16 ir 17 metų vaikinai sumušė 16 m. jaunuolį, kuris dėl galvos sužalojimų paguldytas į ligoninę. Įtariamieji buvo sulaikyti, apklausti ir paleisti. Prienų PK gavo abiejų konflikte Balbieriškyje dalyvavusių pusių pareiškimus. Konfliktas įvyko sausio 17 d. tarp Marijampolės ir Balbieriškio gyventojų. 46 m. marijampolietė skundėsi, jog prieš ją ir jos sutuoktinį  smurtavo 37 m. balbieriškietis, o 72 m. Balbieriškio gyventoja teigė, jog 46 m. marijampolietis smurtavo prieš ją ir jos sūnų.

5755*** PIGIAI PARDUODU: Virtuvės komplektą, 3 durų spintą su antresolėmis, 2 durų spintą (2 vnt.), dvi lovas, miegamą kampą, stalą, televizorių su staleliu, prieškambario spintą, 4 šviestuvus, vonios spintelę su praustuvu, sekciją, šaldytuvą. Tel.: 8 650 70420, 8 615 97327

PERKA Nuolat perkame įvairų mišką (išsikirtimui ir su žeme). Atsiskaitome iš karto. Tel. 8 614 82379 5760*** Perku įvairios paskirties žemės sklypus, apleistas sodybas ir sodų sklypus. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 604 53667 5757***

DARBAS Siuvyklai, esančiai Kaune, reikalinga

3-4 siuvėjų brigada, galinti važinėti į darbą nuosavu transportu.

Veiveriuose sumušta ir apvogta senolė

Taip pat reikalinga lygintoja-pokuotoja. Įmonė padengtų kelionės išlaidas.

Prienų PK gavo pranešimą, jog sausio 18 d. Veiveriuose į 85 metų senolės namą neaiškiu būdu patekę du nepažįstami asmenys panaudojo prieš ją smurtą ir reikalavo atiduoti namuose turimas santaupas bei aukso dirbinius. Vyriškiai pagrobė 1800 litų.

Darbas operacijomis. Atlyginimas pagal išdirbį. Asortimentas: kelnės, sijonai, švarkai, liemenės ir drabužių priedai. Darbas pilnu etatu – 5 dienos per savaitę, 8 val per dieną. Įmonė siūlo visas socialines garantijas ir laiku mokamą atlyginimą; apmokome. Vidutinis uždarbis po mokesčių atskaitymo – 1300 Lt.

Apvogtas butas Prienuose

Dėl darbo teirautis: mob. tel. 8 687 44861, kviesti Inesą (direktoriaus pavaduotoja gamybai)

Sausio 24 d., apie 15 val., 58 m. prieniškė pastebėjo, jog į jos butą buvo įsibrauta. Vagys išsinešė kompiuterį „Dell“, aukso papuošalus, pinigus (litai, svarai, eurai), fotoaparatą. Padaryta žala nustatinėjama. Signalizacija nebuvo įrengta, turtas nedraustas.

Brėžinių spauda

J. Basanavičiaus g. 14, Prienai tel. 8 319 60180

politika, aktualijos, sportas

Redaktorė l. e. p. Sigutė Katkauskienė

Leidžia VšĮ „Krašto Vitrina“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, el. p. kvitrina@gmail.com, www.kvitrina.com Tel. (8 319) 60180

Spausdina UAB „Aipek“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, Tel. (8 319) 60180, el. p. biuras@aipek.lt Tiražas 1000 egz. (užs. Nr. 376)

Laikraštis platinamas Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse.

ISSN 1648-6226 Dvyliktieji leidimo metai. Leidžiamas nuo 2002 m. gegužės 14 d. kartą per savaitę. Už reklamų ir skelbimų turinį redakcija neatsako. Už publikacijose pateiktų faktų ir komentarų tikslumą atsako jų autoriai.


10

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. sausio 31 d. / Nr. 5 (920)

Save atiduoti žmonėms penktadienis

vasario 7 d.

06:20 Animacija

06:40 Teleparduotuvė

07:50 Volkeris, Teksaso

06:55 Animacija

reindžeris

07:25 Simpsonai

08:50 KK2

07:55 Gydytojos

09:40 KK2 penktadienis

dienoraštis

11:05 Valanda su Rūta

08:55 Meilės sūkuryje

12:55 Nickelodeon valanda 13:55 Audra 15:00 Atpildas 17:00 Labas vakaras, Lietuva 18:00 Sochi 2014 Olimpinės žiemos

10:00 Kaip gyventi su tėvais visą likusį gyvenimą 11:00 TV Pagalba 11:55 Kvieskite daktarą! 12:25 Animacija 14:30 Simpsonai 15:00 Rosarija 16:00 Nepaklusni širdis

žaidynės. Atidarymo

17:00 TV Pagalba

ceremonija

18:30 TV3 žinios

21:00 KK2 Penktadienis

19:30 Bembis

22:30 Atlygis

21:00 Burtininko mokinys

00:55 Praleistas

23:10 Majamio policija

skambutis

01:40 Atogrąžų aistros

6.30 Televitrina 7.00 Muchtaro sugrįžimas 8.00 Yra kaip yra 9:00 Prajuokink mane 10.00 Jaunavedžiai 11.00 Prokurorų patikrinimas 12.00 Kalbame ir rodome 13.00 Muchtaro sugrįžimas 14:00 Nuotakos siaubūnės 15:00 Animacija 16:00 Prokurorų patikrinimas 17:00 Muchtaro sugrįžimas 18:00 Žinios 18:25 Jaunavedžiai 19:30 Žinios 20:00 Amerikietiškos imtynės 22:00 Karas be taisyklių 23:50 Beprotiškas miestas 02:05 Prokurorų patikrinimas

06:00 Labas rytas, Lietuva 09:00 Kobra 11 10:00 Naisių vasara 12:00 Miestelio ligoninė 13:00 Taip.Ne 13:55 Laba diena, Lietuva 15:50 Viena byla dviem 17:00 Kobra 11 18:00 Šiandien 18:30 Keliai. Mašinos. Žmonės 19:00 Lietuvos tūkstantmečio vaikai 20:25 Loterija Perlas 20:30 Panorama 21:15 Duokim garo! 22:00 Loterija Perlas 23:15 Žemės stulpai 00:20 Viena byla dviem

Vilija Čiapaitė

Jauki Pakuonio biblioteka sukvietė pakuoniškius į susitikimą su Seimo nariu Andrium Palioniu ir jo padėjėja Vale Petkevičiene pokalbiui apie neseniai dienos šviesą išvydusią enciklopedinio pobūdžio knygą „Žmonės ir darbai”, išklausyti Seimo nario ataskaitos. Padėjėja perskaitė tikrai netrumpą ataskaitą, ką nuveikė Seimo narys A. Palionis. O darbų – begalybė. Beklausydama V. Petkevičienės, tegalėjau stebėtis, kad jaunas ir energija trykštantis Seimo narys turi laiko ne tik sėkmingai dirbti Seime, ruošti projektus, pataisas straipsniams, bet ir ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems ji yra labai reikalinga. Juk ne paslaptis, kad į Seimo narį kreipiasi žmonės, praradę viltį rasti pagalbą, patarimą. Jo dėka beveik visi prašymai būna išpildyti. Be to, iš sąstingio pajudėjo daug darbų. Visų jų nesuminėsi, tačiau noriu sau pateikti retorinį klausimą: „O Seimo nariui sau ir šeimai ar lieka laiko?“ Po ataskaitos buvo kalbama apie knygą „Žmonės ir darbai“, apie jos atsiradimą. V. Petkevičienė puikiai prisi-

mena, kaip buvo beveik surinkti duomenys knygai „Čia Nemunas vingiuoja“ apie Siponių krašto žmones, kaip tuomet buvo dirbama. Ir net minties nebuvo, kad mus paliks žmogus, padėjęs visus pagrindus knygai, kad jo pažadas parašyti savo žodį gali likti neištesėtas. O anapilin išėjęs Seimo narys Juozas Palionis kūrė planus ateičiai, rinko medžiagą. Daug paliko klaustukų, tačiau į juos sėkmingai atsakė kartu koja kojon žengianti jo šeima ir patarėja V. Petkevičienė. Jie nesustojo, nesuklupo, o visoms a. a. J. Palionio idėjoms suteikė antrąjį gyvenimą ir jo darbus tęsia su dar didesniu įkarščiu, noru pagelbėti, padėti, išspręsti ir suburti draugėn, kad niekas nebūtų pamirštas. Ir štai, mus pradžiugino antroji enciklopedinė knyga, kurioje sutalpinti pasakojimai apie žmones, tyliai triūsiančius vardan gražesnio ateities gyvenimo. Laikas nenumaldomai eina, ir vyresniuosius keičia jauni veidai žmonių, taip pat garsinančių Prienų ir Birštono kraštus, nematomais tiltais jungian-

čių amžiaus skirtumus. Vartant knygą „Žmonės ir darbai“, pirmiausiai kyla klausimas, kodėl pirmasis skyrius yra apie šeimas, tačiau įžvalgioji V. Petkevičienė kaipmat atsako, jog visko pradžia ir yra šeima, po to – tikėjimas, o dar svarbu ir mokytojas, gydytojas ir t. t. Tokia chronologija buvo sudaryta ne šiaip sau. Tad kiekvienas, patekęs į knygą, paliks mažutį įspaudą krašto istorijoje, žmonių širdyse, ateities kartoms. Jau dabar pluoštas surinktos medžiagos apie krašto šviesuolius laukia sekančios knygos. Didelis ir atsakingas darbas gula ant pečių tų, kurie bendrauja su dar ne visiems žinomais šviesuliukais, bandančiais pasislėpti, tačiau akyli kaimynai, draugai ir giminės nori, kad apie juos ir jų šviesą skleidžiančius darbus sužinotų kuo didesnis būrys žmonių. Smagu, kad prie knygos turinio yra prisidėjusi Pakuonio bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Marytė Žaromskienė. Pasak jos, yra dar daug žmonių, vertų patekti į sekančios knygos puslapius. Susitikimas baigėsi, ir norisi pasidžiaugti, kad pakuoniškiai tikrai ne kartą sulauks Seimo nario, kuris kukliai šypsodamasis nesureikšmino savo ir J. Palionio labdaros ir paramos fondo, kuriame triūsia ne tik šeimos nariai, darbų. O jų pagalba tikrai verta dėmesio. Juk labai gera save atiduoti žmonėms.


Nr. 5 (920) / 2014 m. sausio 31 d. / www.kvitrina.com / KRAŠTO VITRINA

11

Prienuose buvo diskutuota apie kelių plėtrą Sausio 23 d. Prienų KLC mažojoje salėje šešių savivaldybių (Alytaus, Kauno, Prienų rajonų, Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Birštono savivaldybių) atstovai kartu su Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktore Rūta Baškyte bei atsakingais Kelių direkcijos darbuotojais diskutavo apie valstybinių ir vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūrą ir plėtrą minėtose savivaldybėse ir ne tik. Susitikimą inicijavo Prienų rajono savivaldybė. Diskusijai toną davė Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorė R. Baškytė ir Kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas. Pasak S. Skrinsko, 2014 m. savivaldybės vietinių kelių priežiūrai ir plėtrai turėtų gauti ne 20, o 25% kelių fondo lėšų. Tik, deja, procentas numatytas, bet iki šiol šiuo klausimu nėra Vyriausybės nutarimo. Kelių direkcijos direktorius taip pat pranešė, jog bus paskirstytos visos lėšos iškart, o ne dalimis, kaip būdavo anksčiau. S. Skrinskas atsakė į Prienų rajono savivaldybės mero klausimą dėl Prienų aplinkkelio. Anot jo, šiam projektui būtinos labai didelės investicijos, o kol kas niekas neaišku. Net nežinoma, kur jį statyti. Be to, statybos vyktų regioniniame parke, todėl toks projektas neturi perspektyvos. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius pabrėžė, jog Prienų rajone du trečdaliai gyventojų gyvena kaimo vietovėse. Nors seniūnijos neblogai prižiūri kelius, vis tik jų būklė galėtų būti geresnė. Deja, savivaldybė neturi tiek lėšų, kad galėtų pati solidžiai finansiškai prisidėti prie šių darbų, todėl iki šiol yra nemažai kelių su netinkama danga, nors jau praėjo ne vieneri metai po vėtros padarinių. Tuomet daug kelių buvo sugadinta miškovežių. Administracijos vadovo teigimu, savivaldybėms reikės perimti ir sodo bendrijų kelius, o finansavimas jų tvarkymui vėl yra pamirštas.  Vėluojama ir su vietinių kelių registracija, nes dėl lėšų stokos registruojami tik tie, kuriuose vykdomi projektai. A. Marcinkevičius priminė, jog nuo 2007 m. tik  kalbama apie kelio Kaunas – Prienai rekonstrukciją, nors jis smarkiai apkrautas. Nejuda iš vietos ir F. Martišiaus gatvės gyventojų problemos – padidėjęs triukšmas kenkia žmonių sveikatai. Pasak administracijos direktoriaus, neaiškumų išlieka ir su tiltų priežiūra seniūnijose.  Savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta pri-

statė sunkiasvorio transporto eismo daromos žalos F. Martišiaus gatvės gyventojams analizę. Pasak V. Slautos, atliktas monitoringas patvirtino, jog nuo taip vadinamų „furų“ kylantis triukšmas ir oro užterštumas ženkliai didesnis nei nustatytos normos. Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorė R. Baškytė konstatavo, jog dialogas tarp Kelių direkcijos ir jos tarnybos vyksta konstruktyviai. Pasak tarnybos vadovės, būtina pamiršti sąvoką „reikia įsisavinti lėšas“, o darbus atlikti taip, kad būtų pasiekti geri rezultatai. Kalbėdama apie Prienų aplinkkelio idėją, ji pasakė, jog tikslas sumažinti gyventojams padarinius dėl sunkiasvorių automobilių eismo Prienų mieste gali būti pasiektas ir kitomis priemonėmis. Pasak R. Baškytės, „furų“ problema aktuali ne tik Prienams, bet ir Trakams, Aukštadvariui, Birštonui, todėl reikėtų pagalvoti apie galimybę uždrausti jų judėjimą magistrale Vilnius – Marijampolė (A16). Saugomų teritorijų tarnybos vadovė sakė tikinti, jog laikui bėgant pagerės darbo kultūra, ir regioniniuose bei nacionaliniuose parkuose vykdant projektus bus naudojamasi principu „Devynis kartus pamatuok, dešimtą – kirpk“. Susitikimo metu nemažai dėmesio buvo skirta ir perspektyviniam planavimui. Kelių direkcijos perspektyvinio planavimo skyriaus vedėjo patarėjas Artūras Rutka pateikė informaciją apie artimiausiais metais numatomus darbus. Tapo aišku, jog transporto žiedas ties Birštonu gali būti įrengtas ir šiais metais, nes jau paskelbtas konkursas rangovui atrinkti. Taip pat tapo aišku, jog Prienų rajono ir Birštono savivaldybių planai dėl tiltų statybų artimiausiais metais tikrai nebus įtraukti į Kelių direkcijos planus. Bet užtat buvo pasakyta, jog pagaliau gali pajudėti darbai kelyje Kaunas – Prienai. A. Rutka nepradžiugino ir žvyrkelių turėtojų, nes jų asfaltavimui 2014 metams skirta tik

15 mln., o tai reiškia, jog asfalto danga bus paklota 15 kilometrų. Tad šiais metais į laimingųjų sąrašą pateks tik kelio Kazlų Rūda – Pažėrai atkarpa. Planuojama tvarkyti ir kelio tarp Birštono ir Prienų, įskaitant F. Martišiaus gatvę, atkarpą. Bet tai realiai gali įvykti 2016 metais. Kartu su „Via Baltica“ plėtros darbais planuojama, jog krašto kelias Prienai – Skriaudžiai bus nutiestas virš automagistralės. Šiuo metu ruošiami viaduko projektiniai sprendiniai. Prienų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Juozas Šiugždinis pabrėžė, jog Prienų rajono savivaldybėje yra apie 1000 km žvyrkelių, ir jų būklė tragiška. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, jog, vykdant ES lėšomis finansuojamus projektus šalia magistralių, projektų tikslams yra naudojami vietiniai keliai, tarp jų ir žvyrkeliai, bet minėtų kelių dangoms atstatyti lėšos net nenumatomos.  Uždaras ratas. Savivaldybėms finansavimas mažinamas, Kelių direkcija taip pat nedžiugina lėšų pertekliumi, bet reikalaujama, kad savivaldybės tinkamai vykdytų joms priskirtas funkcijas prižiūrėti kelius. Apie šią problemą audringai kalbėjo Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas. Maža to, savivaldybių keliai sugadinami, vykdant vyriausybinius projektus, bet net juose nei lėšos, nei atstatymo darbai nenumatomi.  Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas teigė, jog buvo verta organizuoti šį susitikimą ir nagrinėti būtent šią temą. „Buvo atsakyta į mums rūpimus klausimus, išgirsti atsakymai dėl kelio Kaunas – Prienai bei F. Martišiaus gatvės“, – tikino V. Bujanauskas. Birštono merė Nijolė Dirginčienė teigiamai atsiliepė apie renginį: „Atsirado dar viena galimybė pabendrauti rūpimais klausimais su Kelių direkcijos atstovais, priminti apie savivaldybei svarbius projektus“. 


12

KRAŠTO VITRINA / www.kvitrina.com / 2014 m. sausio 31 d. / Nr. 5 (920)

Prienų konservatoriai privalės iš naujo rinkti skyriaus vadovybę

Kai pasijunti skrendančiu paukščiu...

TS-LKD Priežiūros komitetas pripažino Prienų skyriaus pirmininko rinkimus negaliojančiais, nes, komiteto pirmininko DR. Stasio Šedbaro teigimu, buvo pažeistos slapto balsavimo biuletenių parengimo, išdavimo, apskaitos bei balsų skaičiavimo procedūros. Priežiūros komiteto pirmininkas taip pat paaiškino, jog susiklosčius tokiai situacijai visi įgaliojimai grįžta buvusiam skyriaus pirmininkui Kęstučiui Palioniui. Tiesa, Dr. S. Šedbaras patikino, jog jei buvęs pirmininkas nesiims pakartotinių skyriaus pirmininko rinkimų organizavimo, TS-LKD įstatuose yra numatytas tam tikras partijos prezidiumo įsikišimas. Pats K. Palionis naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog nieko neorganizuos, nes prieš anuliuotus Vilija Čiapaitė rinkimus buvo raginamas užleisti pirmininko Vos tik įžengusi į Pakuonio bibliotevietą kitiems. ką, pasijunti paukščiu, sklandančiu virš Lietuvos, kuri ne vieną žavi piliakalniais, ežerais, kalvomis, miškais. O, koks nuostabus jausmas, kai rūko marška, apgaubusi žemę vos nušvitusio ryto žaroje, glosto kiekvieną dirvos kauburėlį! Kelias, it motušės išausta juosta, apjuosusi pievas, laukus, daubas ir klonius, mūsų tėviškę daro dar patrauklesnę, gražesnę. Tokius vaizdus gali pamatyti tik akimirką, o ją, it svajonių paukštę, tegali sugauti žmogus, mylintis savo kraštą, savo Lietuvą. Ir sugauna, nes mes, žvelgdami į Alberto Švenčionio fotografijas, apstulbę gėrimės tuo, kas verčia mus suvokti, kokioje gražioje aplinkoje gyvename. Kai kurios piliakalnių nuotraukos yra fotomenininko vizija – čia tikrovė atskleidžiama montažo vaizdais. Tačiau tai kūrėjo darbams suteikia savotiško šarmo. Ir ne veltui ši paroda pavadinta „Lietuvos piliakalniai”.

Apie autorių Autorių dažnai tenka pamatyti su fotoaparatu ir Šilavote, ant kalvelės pamiškėje sutūpusių trobelių apsuptyje, daugelio gerai žinomo Davatkyno kiemeliuose. Čia jis gaudo savo svajonių paukštę, stebi žmones, įamžina ir tarsi medituoja. Pats Albertas Švenčionis gimė Kaune, studijavo Kauno politechnikume. Vėliau baigė Kauno technologijos universitetą. Dirba UAB „Unitechna” darbų vadovu. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, nuo 1983 m. Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Nuo 1999 m.Tarptautinės meninės fotografijos federacijos ( FIAP) fotografas menininkas (AFIAP), apie 330 nacionalinių, 255 tarptautinių parodų dalyvis, per 144 įvairių apdovanojimų laimėtojas. Surengtos 66 jo darbų personalinės parodos šalyje ir užsienyje. Besižvalgant parodoje vyresnioji bibliotekininkė Marytė Žaromskienė pasidžiaugė, jog pats autorius atvyko ir pakabino fotografijas, motyvuodamas, jog tai ne moteriškas darbas, o tai labai maloni staigmena moteriškam kolektyvui.

Slidinėjimo kalnas Birštone šiemet neveiks Jonas Kavaliauskas

Jau paaiškėjo, jog šiemet Birštono slidinėjimo trasa nebus atvira šio sporto mėgėjams. Pasak Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktoriaus Algirdo Kederio,

pavėlavusi žiema žymiai sutrumpino sezoną, todėl buvo nuspręsta šiemet trasos neeksploatuoti. „Sezonas būtų labai nuostolingas, todėl nutarėme pinigus investuoti ne į kalno paruošimą slidinėjimui, o įrengimams įsigyti“, – teigė A. Kederys.

920 1  
920 1  
Advertisement