Tai žodžiai iš 1943 metais žydaitės dainuotos dainos. Šiandien Lietuvos vaikai sunkiai įsivaizduoti gali, kas yra getas, koncentracijos stovykla, masinės nekaltųjų žudynės. Jau užmiršti praūžusio karo baisumai, jau nebežinome, ką reiškia turėti kaimyną žydą. Prieš šimtmetį tai buvo kasdienybė – žydų sinagogos, krautuvės ir smuklės, nakvynės namai, gamyklos ir fabrikai. Iš to laikmečio mus pasiekia tik vienas kitas priežodis, kurio gyvoji reikšmė liko praeityje. Joje liko ir mūsų tautos kruvina kaltė. Tvirta tradicija Balbieriškio pagrindinėje mokykloje yra kasmet paminėti Lietuvos žydų genocido dieną. Mokytojas Rymantas Sidaravičius yra sukaupęs didžiulį žinių apie Balbieriškyje gyvenusius žydus lobyną, gerai susipažinęs su šios tautos istorija, tragedijomis ir dabartimi. Neseniai jis skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje Izraelyje, kuris joje dalyvavusių žydų buvo palydėtas ašaromis. Deja, mūsų valstybė, Lietuva, toje šalyje nėra mylima. R. Sidaravičius į minėjimą rugsėjo 21-ąją susirinkusiems mokiniams atskleidė to priežastis – tarp mūsų žmonių buvo ir tie, kurie mielai talkino vokiečių kariuomenei naikinti žydus, tą jie darė ir patys, savo pačių malonumui. Tik neįmanoma suprasti to malonumo kankinti buvusius kaimynus, varyti juos į mirtį, daužyti laužtuvais jų kūnus, žiūrėti į siaubą moterų ir vaikų veiduose... Neapykanta žydams, kitokiai, keistai ir svetimai tautai,

Lietuvoje suvešėjo dar neprasidėjus Antrajam pasauliniam karui. Pasak R. Sidaravičiaus, kruvinas susidorojimas „Lietūkio“ garaže įvyko dar nespėjus čia ateiti vokiečių kariuomenės atstovams, kurie ir patys baisėjosi lietuvių žiaurumu. Žinoma, pasaulis netruko sužinoti ir apie fašistų nusikaltimus, bet kruvina kaltės žymė teko ir mūsų tautai, o ją nuplauti nepajėgia nei žydus gelbėjusių žmonių atsiminimai, nei politikų kalbos, nei žudynių vietose pastatyti memorialai. Balbieriškio vaikai apie čia kažkada gyvenusius 350 žydų žino daug. Jie, kaip retai kurios mokyklos mokiniai, apie tragediją patyrusius mūsų bendrapiliečius sužino ne tik iš trumpos vadovėlių medžiagos. Jų miestelyje dar likę nemažai žydų namų, sinagogos pastatas, o mokytojas R. Sidaravičius kaskart pasidalina

sukauptomis žiniomis, pakviečia aplankyti memorialus, kartu su vaikais prižiūri žydų kapines. Žymusis parlamentaras Emanuelis Zingeris, kilęs iš Balbieriškio, bei kiti čia atvykstantys užsienio ir Lietuvos žydai labai vertina mokytojo R. Sidaravičiaus pastangas išsaugoti atminimą apie kadaise gausią šios tautos bendruomenę miestelyje. Tam pasitarnaus, kaip prižadėjo mokyklos direktorius Stasys Valančius, ir mokyklos muziejus, kuriame netrukus atsiras Balbieriškio žydų istorijai skirta ekspozicija. Kodėl turėtume domėtis Lietuvos žydais, jų kultūra, gyvenimu mūsų šalyje? R. Sidaravičiaus manymu, viskas labai paprasta – todėl, kad gyvename šalia jų palikimo pamatų ir griuvėsių, todėl, kad ši tauta nusipelno mūsų atgailavimo ir dėmesio jų praeičiai.

„Dėl ko kito mes gyvename, jei ne tam, kad palengvintumėme gyvenimą kitiems.“ Džordžas Eliotas

Socialinių darbuotojų dienos proga nuoširdžiai sveikiname visus Prienų rajono savivaldybės socialinius darbuotojus. Dėkojame už kantrybę, mokėjimą padėti ir atjausti. Tegul darbštumas, išmintis ir geranoriškumas būna ištikimi Jūsų darbų palydovai. Linkime neblėstančios energijos, stiprybės ir sėkmės. Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius

2

Birštono savivaldybės merės taurę laimėjo „LSU-Baltų“ krepšininkai

Alytaus taurės varžybose Prienų orientacininkai iškovojo 6 prizines vietas Rugsėjo 22 d. Alytaus rajone (Einoriai) vykusiose orientavimosi sporto varžybose „Alytaus taurė 2012“ Prienų KKSC orientacininkai iškovojo 6 prizines vietas. Aurelija Valčiukaitė (M14) ir Pijus Deltuva (V14) užėmė pirmąsias vietas, Rūta Maceinaitė (M14), Mantas Jakučionis (V14) ir Arnas Deltuva (V18) – antrąsias, Pijus Stravinskas V12 grupėje buvo trečias.

Mantė prie sostinės klubo pergalės prisidėjo 6 taškais Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės „Auksinio rudens 2012“ turnyre iškovojo pirmąją pergalę. Sostinės klubas Varėnoje įveikė Orenburgo „Nadeždos“ krepšininkes (72:70). Prieniškė Mantė Kvederavičiūtė prie pergalės prisidėjo 6 taškais. Prieš tai Vilniaus komanda pralaimėjo Kursko „Dinamo“ komandai (56:61). Mantės sąskaitoje – 4 taškai. Rugsėjo 22 d. Birštono gimnazijos salėje vykusiame krepšinio turnyre Birštono savivaldybės merės taurei laimėti išaiškėjo taurės savininkė ir mažojo finalo nugalėtoja. Pirmosios į aikštę išbėgo Birštono „Jazz-Diremtos“ ir Jonavos „Sporto centro“ komandos. Nors pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova, Jonavos krepšininkai buvo truputį geresni. Po pirmojo kėlinio jie turėjo vieno (18:19), o po dviejų – penkių taškų (35:40) pranašumą. Trečiame kėlinyje abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui, ir kėlinys buvo gan rezultatyvus (27:26) bei leido aikštelės šeimininkams sumažinti atsilikimą vienu tašku (62:66). Ketvirtame kėlinyje „Jazz-Diremtos“ krepšininkai žaidė lyg turėdami sparnus. Aikštelės šeimininkai į varžovų krepšį įmetė 27 taškus, o į savo leido įmesti tik 15. Būtent gerai sužaistas

ketvirtasis kėlinys leido „Jazz-Diremtos“ komandai laimėti rungtynes (89:81) ir turnyre užimti trečiąją vietą. Dėl Birštono savivaldybės merės taurės susikovė „LSU-Baltų“ ir „Mantingos“ komandos. Jau pirmasis kėlinys parodė, jog abi komandos rimtai kausis dėl pergalės. Tiesa, pirmame kėlinyje dažniau pirmavo „Mantingos“ krepšininkai, kurie ir laimėjo jį vieno taško skirtumu (21:22), nors vienu metu turėjo 5 taškų pranašumą. Antrame kėlinyje įvyko lūžis ir iniciatyvą perėmusi „LSU-Baltų“ komanda užtikrintai išlaikė pranašumą iki rungtynių pabaigos. Po dviejų kėlinių kauniečiai pirmavo 7 taškais (44:37), po trijų – 10 (56:46), o rungtynes laimėjo 9 taškų skirtumu (74:65) ir tapo turnyro nugalėtojais. Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas V. Sragauskas.

„Birštono“ futbolininkai nesusitvarkė su „Simno“ komanda

Rugsėjo 23 d. Paprienės stadione vykusios AAFF čempionato rungtynės tarp „Birštono“ ir „Simno“ pasibaigė gan netikėtai. Jau po pirmų 20 minučių rezultatas buvo 3:0 „Simno“ naudai. „Birštono“ komandos negalima buvo atpažinti. Varžovai buvo greitesni ir degė didesniu noru laimėti. Jie tikslą pasiekė, nors antrame kėlinyje buvo užspausti savo aikštelės pusėje. Bet ir net tada jų kontratakos buvo žymiai pavojingesnės negu aikštelės šeimininkų bedantis spaudimas. Daugiau įvarčių nebuvo įmušta.

„Jazz-Diremta“ į finalą neprasimušė

3

„Prienai“ turnyre Dečine patyrė pralaimėjimą Rugsėjo 21 d. „Prienų“ komanda tarptautiniame turnyre Dečine nesugebėjo iškovoti antrosios pergalės. Rungtynėse su „Stelmet“ krepšininkais iš Zielona Gora „Prienų“ komanda po pirmojo kėlinio turėjo 6 taškų (20:26) deficitą. Antrame kėlinyje lietuviai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (43:48), o po trijų kėlinių komandas teskyrė vienas taškas (65:66). Deja, perimti iniciatyvos „Prienų“ krepšinin-

kams taip ir nepavyko. Ketvirtas kėlinys buvo pralaimėtas 14:28, o kartu ir rungtynės (79:94). Rungtynių pabaigoje „Prienų“ komandoje liko tik gynėjai. Daugiausiai taškų prieniškiams pelnė Gediminas Orelik. Jo sąskaitoje 25 taškai. Žygimantas Janavičius įmetė 23 taškus, Gintaras Kadžiulis – 12, Arnas Labuckas – 12, Artūras Milaknis – 6.

„Prienų“ krepšininkai Dečine pralaimėjo ir Vokietijos komandai Rugsėjo 21 d. Birštono gimnazijos salėje prasidėjo keturių komandų krepšinio turnyras Birštono savivaldybės merės taurei laimėti. Pirmosios į aikštelę išbėgo „Jazz-Diremtos“ (NKL) ir „LSU -Baltai“ (LKL) komandos. Rungtynės buvo dinamiškos, bet kauniečiai visą laiką buvo vienu žingsniu priekyje. Po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė 2 taškus (15:17), po dviejų – 3 (29:32). Trečiame kėlinyje aikštelės šeimininkams pavyko laikinai perimti iniciatyvą ir net pirmauti trimis taškais (37:34), bet „LSU-Baltų“ krepšininkai nepalūžo ir po trijų kėlinių jau pirmavo 6 taškais (53:59). Ketvirtame kėlinyje „Jazz-Diremtos“ vaikinams pavyko sumažinti atsilikimą iki vieno taško (62:63), bet pakreipti situaciją sau naudinga linkme nepavyko – rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 70:80. „Jazz-Diremtai“ daugiausiai taškų (17) pelnė Donatas Sabeckis. 11 taškų įmetė A. Oladimej, 10 – Deividas Sabeckis. „LSU-Baltų“ komandai 20 taškų pelnė D. Sragauskas, 19 – T. Tamošiūnas. Antrose rungtynėse Marijampolės „Mantinga“ palaužė Jonavos „Sporto klubo“ pasipriešinimą (84:77). Jau pirmoje rungtynių pusėje akivaizdus buvo marijampoliečių pranašumas (52:33). Antroje pusėje Jonavos krepšininkai pabandė likviduoti atsilikimą, ir iš dalies tai jiems pavyko: trečiasis kėlinys buvo laimėtas 3, ketvirtasis – 9 taškais. Bet panaikinti pirmosios rungtynių pusės deficito Jonavos komandai nepavyko. „Mantingai“ daugiausiai taškų pelnė A. Mineikis (18) ir Z. Kuklierius (17), „Sporto klubui“ – T. Milinskas (22) ir V. Kružikas (12). „Mantingos“ krepšininkai laimėjo rungtynes ir turnyro finale dėl Birštono savivaldybės merės taurės kovos su „LSUBaltų“ komanda. Mažame finale susitiks „Jazz-Diremtos“ (Birštonas) ir „Sporto klubo“ (Jonava) komandos.

Tarptautiniame turnyre Dečine „Prienų“ krepšininkai pralaimėjo Weissenfelso MBC komandai (80:95). Tai buvo antrasis „Prienų“ krepšininkų pralaimėjimas turnyre. „Prienų“ krepšininkų bėdos prasidėjo jau pirmame kėlinyje, kurį jie pralaimėjo 15 taškų skirtumu (20:35). Likusius kėlinius vyko apylygė kova, bet lietuviams nepavyko palaužti varžovų. Tiesa, po antrojo kėlinio, kurį „Prienai“ laimėjo 8 taškų skirtumu, komandas skyrė 7 taškai (46:53).

Deja, trečiasis kėlinys vėl buvo sužaistas nesėkmingai ir varžovai įgijo 18 taškų persvarą (59:77). Ketvirtame kėlinyje „Prienų“ krepšininkai parodė charakterį ir sumažino atsilikimą trimis taškais, bet vis tiek turėjo pripažinti MBC komandos pranašumą. Primename, jog prieniškiai įveikė aikštelės šeimininkus, bet pralaimėjo Lenkijos komandai. Iškart po rungtynių „Prienų“ komanda išvyko namo.

BITĖS partnerio salonas Prienuose J. Basanavičiaus g. 14, tel. (8 319) 60180

4

Petankės turnyras Birštono savivaldybės merės taurei laimėti Kviečiame įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojus š. m. rugsėjo 29 d. dalyvauti dvejetų petankės turnyre Birštono savivaldybės merės taurei laimėti. Kviečiame sudaryti dviejų žaidėjų komandą (gali būti mišri). Išankstinė registracija tel.(8 319) 65640, (8 686) 63648, el. paštu: sauliuss@birstonas.lt; aliusg@yahoo.com Turnyro programa 10.00 – 11.00 val. Registracija (Birštono petankės aikštyne); 11.00 val. Petankės turnyro pradžia.

Prienų ėjikai komandinėje įskaitoje – treti Kaune vykusiose sportinio ėjimo taurės varžybose sėkmingai pasirodė Prienų KKSC (trenerė Gražina Goštautaitė) ėjikai. Komandinėje įskaitoje prieniškiai užėmė trečiąją vietą, ketvirti buvo Birštono A. Mikėno klubo nariai. Asmeninėse varžybose pirmąsias vietas užėmė Edvinas Stražnickas (1000 m, Birštonas) ir Paulius Abasevičius (5000 m, Birštonas). Reda Dičpetrytė (Birštonas) 400 m distancijoje buvo antra, Miglė Damynaitė (Prienai) – trečia. Trečiąsias vietas taip pat iškovojo Paulius Juozaitis (1000 m, Birštonas) ir Gintarė Černevičiūtė (3000 m, Prienai).

R. Keturakio poezijos pasaulyje

Silvija Navickienė

Rugsėjo 20-ąją poezijos mylėtojai Užuguostyje gavo nepaprastą dovaną – į biblioteką jų kaime atvyko poetas Robertas Keturakis, lydimas knygą apie jo kūrybą parašiusios docentės Prieniškė Modesta Kaminskienė AuVarnutės (Jonavos raj.) bėgime prie- dr. Ingos Stepukonienės, poeto Regimanto Žilio ir aktorės gustavo mieste (Lenkija) vykusiame pu- niškė Erika Stanevičiūtė M 17 grupėje Doloresos Kazragytės. Pagarbi tyla vyravo salėje, kol kalbėjo sės maratono bėgime užėmė 4-tąją vietą iškovojo antrąją vietą, ketvirta buvo svečiai. Jų pasisakymus lydėjo plojimai, o klausytojai godžiai gaudė kiekvieną žodį, kiekvieną posmą, ypač džiaugdamiesi (1:32:04). Emerita Urkaitė. maloniai paprastu poetu, ne tik kalbėjusiu ir skaičiusiu savo eiles, bet ir padainavusiu jo mamos mėgstamiausią dainą. Knygos „Roberto Keturakio kūryba“ autorė doc. dr. I. Stepukonienė atskleidė daug įdomių faktų iš poeto gyvenimo, apžvelgė jo kūrybinį kelią, prisiminė ir savo pačios sąsajas su Užuguosčiu – čia ji, jauna studentė, rinko etnokultūrinę medžiagą ekspedicijoje, čia tuo metu gyveno ir daug bendravo su šio krašto žmonėmis. Užuguosčio žemė nepaprasta, anot jos, užauginusi daug šviesuolių, poeto R. Keturakio vadinamų „stulpininkais, į kuriuos visada galima atsiremti“. Žinoma, labai skaudu žinoti, kad jau uždaryta mokykla, aidėjusi daugybės mokinių balsais, kad tuštėja kaimai, buvę kupini gyvenimo džiaugsmo ir jaunystės. Čia gyvenantiems žmonėms kultūros židinys yra biblioteka, kurioje jie gali pabendrauti su maloniai juos sutinkančia bibliotekininke Rasa Žvirbliene, ne tik susirasti knygų, paskaityti spaudos, bet ir susitikti su kitais skaitytojais, su žymiais šalies žmonėmis, tokiais, kaip poetas R. Keturakis. Pasak I. Stepukonienės, pasaulyje vyrauja garsus triukšmas, tad poeto balsas šioje sumaištyje tylus, tačiau jis yra dvasinis kamienas, padedantis išlaikyti asmenybės vientisumą, išsaugoti susikaupimą, rimtį ir sąžiningą santykį su tiesa. O R. Keturakio poezija – tai nuostabaus gražumo pasaulis, tai gimtinės laukų, vandenų pasaulis, Suvalkijos pievų kvapai, tėviškės šviesa ir šiluma, giliai įaugę į poeto sąmonę. Šie tyro grožio turtai sugula į eilutes, rašomas pavyzdingu dailyraščiu, keliauja į knygas, kurios pasiekia ramybės ir nenuginčijamų dvasios vertybių pasiilgusius žmones. O ką reiškia savomis akimis išvysti pamėgtos poezijos autorių, išgirsti jį, pasikalbėti ir pamatyti, jog jis toks pat žmogus, kaip ir visi tie, kurie vis klausia: „Ką daryti, kad būtų kitaip?“ Atsakymas, pasak D. Kazragytės, labai paprastas – reikia kiekvienam pasistengti būti geresniam. Šį patarimą poetas R. Keturakis paliko bibliotekai dovanotoje knygoje, kad ją skaitantys žmonės skleistų tą paprastą tiesą vienas kitam.

Modesta Kaminskienė – ketvirta

5

Žemaičių glėbyje Rimantas Greičius

Atstovas Prienuose ir Birštone J. Basanavičiaus g. 14, Prienai Tel. 60180

Spalio 4 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre Žvaigždžių duetų nugalėtojas – Auksinis duetas aktorius Marius Jampolskis ir Irūna Puzaraitė – pristato teatralizuotą koncertinę programą „Duetų dainos“. Koncerto svečiai – geriausi draugai. Pradžia 18 val. Bilieto kaina 30 Lt.

3. Pagėgiai Po pusryčių mano buvusi mokinukė Roza Šikšnienė kviečia aplankyti Šilutės muziejų. Ta mokinukė, dabar moteris solidi, dirba šio muziejaus direktore, o muziejus stebina unikalių eksponatų gausa, čia vyksta buvusio dvaro pastatų atstatymo darbai, tad ateityje patalpų plotai žymiai padidės. Einame į rajono Savivaldybę pas dar vieną mano buvusį mokinį – vicemerą Algį Balčytį. Smagu bent pusvalandį pasėdėti, pabendrauti su gerai šiame rajone žinomais žmonėmis, kurie ir dabar mane vadina mokytoju. Tačiau aš jau laukiamas Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje – jos direktoriui Vaclovui Navickui pažadėjau, kad pravesiu bent dvi pamokas. Važiuoju pro garsiuosius Juknaičius, pralekiu Usėnus, Stoniškius, o ausyse vis dar skamba istoriku save vadinančio šilutiškio žodžiai – žmogus nuogąstavo, kad aš, kritiškai mąstantis, nesukelčiau moksleivių sielose sąmyšio. Gimnazija pasitinka skambučiu į pamoką. Vos spėjęs paspausti direktoriui ranką, einu pas devintokus. Pasakoju jiems apie tą Sibirą, kurį mačiau, džiaugiuos, kad jie įdėmiai klauso, o kai paklausiu „ar toliau pasakoti?“, išgirstu „pasakokit!“ Ir tai malonu. Kitą pamoką pavadinimu „Apie gyvenimą“ vedu aktų salėje, joje susirinko trys vienuoliktokų klasės. Vėl pasakoju apie Sibirą, bet jau kitaip, nes šie klausytojai vyresni. Atrodo, pedagogas manyje vis dar gyvas, nes lengvai valdau ir šią auditoriją. Ir neabejoju, kad gimnazistų per šias dvi pamokas nesugadinau, tad šilutiškis istorikas gali lengvai atsidusti. Prie Viešosios bibliotekos, kurioje vyks knygos pristatymas, durų mane pasitinka direktorė Elena Stankevičienė. Tai nuostabi moteris, puiki vadovė, tikra šeimininkė. Čia svečiuojuosi tik antrą kartą, bet ji man – jau Elenutė. Ateina ir ką tik iš Šiaulių atvykęs Kovo 11-osios Akto signataras Mindaugas

Stakvilevičius. Mudu pažįstami nuo tų laikų, kai mokėmės Pagėgių K. Donelaičio gimnazijoje, tik jis tada jau buvo vyras su besikalančiais ūsais, o aš buvau spėjęs įžengti tik į vienuoliktuosius metus. Kiek daug žmonių atėjo į mane pažvelgti, su mano knyga susipažinti, mano kalbos pasiklausyti! O kokie jų veidai šviesūs! Ir jiems pasakoju apie Sibirą, apie ten sutiktus šviesuolius, apie neeilines istorijas, į kurias teko įsivelti, daug metų einant nelengvu žurnalistikos keliu. Anuomet, prieš Sibirą, gimnazistų šokiuose tampiau akordeoną. Polką ir valsą, tada grotus, pagrojau ir dabar. Ir lyg neilgam sugrįžau į tą vaikystę, kuri Pagėgiuose buvo nutraukta 1949 metų kovo 24-osios naktį. Dainavo penkios mokytojos iš Stoniškių. Vis apie meilę, be kurios neįmanoma gyventi. Ir tos dainos dar labiau sušildė ir taip nuostabią šilumą spinduliuojančią nepakartojamą pagėgiškių auditoriją. Neužmirštami momentai: po to, kai baigiau kalbėti, padėkos žodį man tarė kunigas; apkabino, pasakė: „Lai padės jums Dievas“; nuostabią knygą „Pagėgiai – šis kraštas kaip muzika...“ man įteikė jauna, energinga Savivaldybės mero patarėja; džiugu matyti veržlų jaunimą tokiose pareigose; kai sėdau prie stalo rašyti autografų, aiktelėjau: eilutėje su knyga rankose stovėjo 18 žmonių. Nuostabus buvo ir atsisveikinimas su pagėgiškiais. Kaip su artimais žmonėmis, ištryškus ašaroms. Iki durų palydėjo visas bibliotekos kolektyvas su Elenute priešakyje. Grįžtant, nuo pat Pagėgių iki Klaipėdos lydėjo lietus. Gamta verkė. O aš mąsčiau, kaip mane rytoj sutiks Priekulės bibliotekos skaitytojai. Ar pamatysiu tarp jų savo buvusius mokinius, mokytojus kolegas? O juk su tuo jaukiu miesteliu atsisveikinta beveik prieš 40 metų...

6

policija skelbimai informuoja PARDUODA

JIEZNE ŠV. ARKANGELO MYKOLO ATLAIDAI PADĖKOS DIENA KELIAUTOJŲ IR VAIRUOTOJŲ DIENA

Prienų r. PK gautas N. Č., gyv. Prienų r., pareiškimas, kad ją ir du jos nepilnamečius sūnus sumušė M. J., gyv. Prienų r.

Rugsėjo 29 d. 11 val. Krepšinio 3 prieš 3 varžybos Šv. Arkang. Mykolo taurei laimėti. Rugsėjo 30 d. 12 val.

Bažnyčioje: Šv. Mišios.

Joms vadovaus Daugų parapijos klebonas kun. Vidas Jelinskas.

13:15 val. Vairuotojų ir automobilių laiminimas.

Kultūros ir laisvalaikio centre: 13:30 val. Rudens gėrybių paroda. Koncertas. Koncertuos Prienų kultūros ir laisvalaikio centro tautinių šokių ansamblis „Trapukas” (vad. D. Žilinskas) ir Jiezno kultūros centro kapela „Jieznelė” (vad. I. Valentienė).

Gautas Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktoriaus pareiškimas, kad Jiezne, Bulikos g. 10, sugadintos sandėliavimo patalpų durų pakabinamos spynos ir pavogta 46 šildymo radiatoriai, dalis juos jungiančių vamzdžių, 5 sekcijiniai radiatoriai, skardinis radiatorius ir 80 metrų 37 mm skersmens vamzdžių. Įstaigai padaryta 3300 Lt žala.

5407*** Parduodame baltarusiškus durpių briketus (supakuoti maišuose po 500 kg).Greitas pristatymas, gera kaina. Tel. 8 614 88448 5326*** Gamintojas parduoda medžio pjuvenų briketus vasarinėmis kainomis. Atveža į vietą, iškrauna. Tel. 8 614 10288 5308*** 1 kambario butą Prienų centre, Vytauto gatvėje su baldais ir buitine technika (pakeisti langai, šarvo durys, kambaryje vitrina iki grindų, balkono stiklai stumdomi), pirmas aukštas. Tel. 8 656 35127 5390*** Pigiai automobilį Ford Siera 1,8 TD, 1992 m. Tel. 8 672 16806

PERKA Bendrovė „Derlinga žemė“ perka žemę ūkininkavimui, pageidautina nuo 5 ha ir daugiau. Gali būti su nuomininkais. Atsiskaitome prieš notarą. Tel. 8 618 87113 5372*** Senovinius pinigus, popierinius banknotus, sidabrines ir auksines įvairių šalių monetas. Rusijos (carinės, prieškarinės ir TSRS) popierinius, metalinius rublius ir kapeikas. Vokietijos (Prūsijos, 3 Reicho, karo ir pokario-iki euro įvedimo) popierines, metalines markes ir pfenigius. Medalius, ordinus, sidabro laužą. Tel. 8 617 43792 5349*** Mišką. Už prirodymą dosniai ir iš karto atsilyginame. Tel. 8 614 82379 5335*** 6 m ilgio nuo 12 cm storio nedidelį kiekį rąstų, 5 m ilgio karčių gegnėms ir viengubo ar dvigubo pjovimo lentų. Skubiai. Tel. 8 687 933 36 5398***

E. P., gyv. Prienų r., savo tėvų name, esančiame Prienų r., pastebėjo išdaužtą lango stiklą. Viduje pasigedo šaldytuvo „VIDO“ ir PASLAUGOS buitinio dujų baliono. Namas negyvenamas, apsaugos signalizacija neįvesta, turtas nedraustas. Padaryta 550 litų žala.

Antstolė Danutė Marčiukaitienė 2012 m. spalio 29 d. adresu J. Basanavičiaus g. 20, Prienai, skelbia:

Medinių langų, durų bei fasadinių sistemų gamintoja UAB „Doleta“ kviečia prisijungti lojalius, su patirtimi ir norinčius išmokti

stalius staklininkus, dažytojus, kaustytojus ir šlifuotojus prie mūsų komandos Jiezne Reikalavimai:

Noras dirbti; Noras mokytis ir tobulėti; Atsakingumas, darbštumas, orientavimasis į tikslą.

9.00 val. pirmąsias varžytynes Deivido Kuzmos 0,1150 ha žemės sklypui, unikalus Nr. 6950-0016-0050, pastatui-sodo pastatui, 115,90 kv.m bendro ploto, unikalus Nr. 6998-6016-6017, su priklausiniais-kiemo statiniais, unikalus Nr. 6998-6016-6054, ūkiniam pastatui, 15 kv.m užstatyto ploto, unikalus Nr. 6998-6016-6028, ūkiniam pastatui, 15 kv.m užstatyto ploto, unikalus Nr. 6998-6016-6039, šiltnamiui, unikalus Nr. 6998-6016-6040, esantiems SB „Kamanė“ 50 sklypas, Kamanių g. 9, Mažųjų Zariškių k. Prienų raj., pradinė kaina 18400,00 Lt. Varžytynių dalyvio piniginės įmokos dydis 10% nuo pradinės kainos. Depozitinė sąskaita Nr. LT484010041100090583, esanti AB DnB banke, banko kodas 40100. Pranešame, kad visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, privalo iki varžytynių pateikti antstoliui savo teises patvirtinančius dokumentus. Telefonas pasiteiravimui (8 319) 60056. Antstolė Danutė Marčiukaitienė

Greitai ir kokybiškai gaminame nerūdijančio plieno įdėklus į kaminus, pristatomi apšiltinti kaminai. Dengiame stogus. Tel.: 8 610 85100, 8 634 64490 5137*** Glaistau, tapetuoju, dažau, atlieku kitus butų remonto darbus. Tel. 8 615 57976 5115*** Pagal kliento išmatavimus pjauname medžio drožlių plokštę. Tel. 8 319 51301 5048***

Įmonė siūlo:

Nuo darbo rezultatų priklausantį atlyginimą; Ilgalaikes perspektyvas; Geras darbo sąlygas. Nurodydami pareigų pavadinimą CV siųskite el. paštu: cv@doleta.lt. Telefonas pasiteiravimui 8 686 22898. Atrinktus kandidatus informuosime.

Redaktorius Rimantas Greičius

Leidžia VšĮ „Krašto Vitrina“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, el. p. kvitrina@gmail.com, www.kvitrina.com Tel. (8 319) 60180

Spausdina UAB „Aipek“ J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, Tel. (8 319) 60180, el. p. biuras@aipek.lt Tiražas 1000 egz. (užs. Nr. 376)

Laikraštis platinamas Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse.

ISSN 1648-6226 Vienuoliktieji leidimo metai. Leidžiamas nuo 2002 m. gegužės 14 d. du kartus per savaitę. Už reklamų ir skelbimų turinį redakcija neatsako. Už publikacijose pateiktų faktų ir komentarų tikslumą atsako jų autoriai.

Savaitė Prienų rajono savivaldybėje Rugsėjo 17 d. vyko Prienų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų pasitarimas. Aptartas kaimų ribų nustatymo projektas, kalbėta pasiruošimo LR Seimo rinkimams, vietinės rinkliavos už komunalines atliekas sodų bendrijose sistemos tobulinimo, priemiestinių maršrutų klausimais. Rugsėjo 18 d. vyko pasitarimas su savivaldybės administracijos Turto valdymo, Švietimo ir Centralizuoto vidaus audito skyrių vedėjais. Aptarti patalpų nuomos klausimai. Rugsėjo 19 d. meras V. Bujanauskas ir administracijos direktorius A. Marcinkevičius susitiko su savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja E. Sadauskiene ir Jiezno vaikų globos namų vadovais. Aptarti Savivaldybės ir Jiezno vaikų globos namų sutarčių sudarymo ir jų vykdymo klausimai. Rugsėjo 19 d. V. Bujanauskas ir A. Marcinkevičius susitiko su savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros, Turto valdymo, Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistais ir UAB „Lietuviškas midus“ vadovais. Aptarti Stakliškių valymo įrenginių rekonstrukcijos klausimai. Rugsėjo 19 d. vyko pasitarimas su UAB „Skirnuva“ vadovais dėl Balbieriškio valymo įrenginių darbo. Rugsėjo 19 d. vyko Darbo grupės šilumos tiekimo rajone klausimams nagrinėti posėdis. Aptarta rajono šilumos ūkio situacija, pasiruošimo artėjančiam šildymo sezonui klausimai. Rugsėjo 19 d. V. Bujanauskas ir A. Marcinkevičius susitiko su UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ vadovu A. Reipu. Aptarti stambiųjų atliekų surinkimo aikštelių Prienų rajone įrengimo klausimai. Rugsėjo 22 d. V. Bujanauskas dalyvavo Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80-ųjų gimimo metinių paminėjimui skirtoje konferencijoje Lietuvos mokslų akademijoje. Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas gyventojus priima antradieniais 9–12 val. ir 17–18 val. (būtina išankstinė registracija, tel. (8 319) 61 102). Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė gyventojus priima trečiadieniais 9–12 val. ir 17–18 val. (būtina išankstinė registracija, tel. (8 319) 61 102). Prienų rajono savivaldybės informacija

S PALIO 6 D.

Mokytojo dienos regata 2012 mero taurei laimeti 10.00 – Regatos pradžia

Renginio atidarymas – Žiburio kalnelis

11.00 – Startas

Prienų malūnas. Finišas – Žiburio kalnelis

11.30 – Regatos dalyvių pietūs 11.30- 12.30 – Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinių koncertas 11.35 – Prienų baikerių pasveikinimas 12.30 – Šventės uždarymas. Regatos dalyvių apdovanojimai.

Skaitmeninė televizija

0 Lt/

mėn.

Antenos skaitmeninei TV - 65 Lt

Skaitmeninės TV priedėliai - nuo 139 Lt J. Basanavičiaus g. 14, Prienai, tel. (8 319) 60180

115 Lt

7

8

Informacija Birštono Birštono savivaldybės gyventojams ir Taryboje – strateginis kurorto svečiams planas ir ginčai dėl etatų Meno mokykloje

Nuo šių metų rugsėjo 24 d. pradedami lietaus nuotekų tinklų įrengimo darbai Pušyno gatvėje. Pirmame etape nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 5 d. lietaus nuotekų tinklai bus klojami nuo Jaunimo link Žvėrinčiaus gatvės ties Tyliąja gatve. Antrame etape nuo spalio 8 d. iki lapkričio 30 d. bus montuojami valymo įrengimai aikštelėje prie Nemuno ir klojami tinklai iki Algirdo gatvės. Trečiame etape – gruodžio mėnesį bus klojami lietaus nuotekų tinklai nuo Algirdo iki Žvėrinčiaus gatvės. Viso 2012 metais bus paklota apie 500 m lietaus nuotekų tinklų. Taip pat lygiagrečiai bus vykdomi gatvės įrengimo paruošiamieji, medžių kirtimo, asfaltbetonio dangos, šaligatvio plytelių ir bortų ardymo darbai. Vykdant darbus eismas Pušyno gatvėje bus ribojamas, jį nukreipiant Algirdo gatve. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

Rugsėjo 21 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo svarstomi strateginio plano, biudžeto, jaunimo reikalų tarybos, partnerystės su užsienio šalių miestais bei kiti klausimai. Pirmiausiai buvo pristatytas Birštono savivaldybės plėtros planas iki 2020 m. ir 2030 m. vizija. Strateginį planą pristatė Kauno technologijos universiteto Savivaldos mokymo centro atstovai. O tame plane nieko naujo – apie viską, kas jame, Birštono savivaldybės administracija buvo diskutuota, pristatyta. Pagal kurorto vizijos kūrėjų, Birštonas turi stengtis įsilieti į Europos karališkųjų kurortų šeimą, tapti tarptautiniu, romantišku ir ekologišku kurortu, kuriame būtų smagu ir draugiška šeimoms. Žinoma, siekiant įgyvendinti šią viziją, reikės daug ką nuveikti, ir, pasak strateginio plano kūrėjų, reikės per 8 metus įsisavinti apie 240 mln. litų. Pristatydama strateginį planą pranešėja tvirtino, jog Birštone daug kas jau padaryta ir einama tinkamu keliu, tik rei-

kia tobulinti esamą infrastruktūrą bei kurti naujas aukštos kokybės paslaugas. Pristatymo reziume labai aiški – reikia sukurti tokią aplinką, kuri tenkintų čia gyvenančius, o plėtojama turizmo infrastruktūra atitiktų aukščiausius tarptautinius reikalavimus. Po to Tarybos posėdis praėjo be didesnių diskusijų ir ginčų. Tiesa, svarstant klausimą dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus Birštono meno mokykloje, įsiplieskė ginčas dėl šios įstaigos direktoriaus pavaduotojo etato, nors projekte apie tai nebuvo kalbama. Tarybos narė O. Šaulinskienė teigė nesuprantanti, kam įstaigai reikalingos šios pareigos, nes ir be jų administracija gerai tvarkosi. Visgi Tarybos nariai nutarė, jog pareigybių klausimą turi spręsti pati Meno mokyklos vadovė, ir patvirtino didžiausią leistiną pareigybių skaičių. Taryba nutarė „Tulpės“ sanatorijos dispozicijoje palikti tik 5 pastatus, kurie reikalingi veiklai vystyti, o likusius perimti į Savivaldybės balansą.

Krašto Vitrina. 2012 09 26. Nr. 73 (840)