Page 1

Temmuz – Ekim 2009 IT Bülteni Değerli Coface Çalışanları.

IT

Departmanı olarak, Şirketimiz

Coface bünyesinde, siz çalışanlarımızın daha sorunsuz bir altyapıyı kullanması için çaba göstermekteyiz. Bu çalışmalarımız sırasında bize olan desteğiniz ve yardımlarınız için size müteşekkiriz.

Y

az dönemi boyunca planlanmış olduğumuz

birçok projeyi hayata geçirdik. Daha yeni projeleri ilerleyen dönemlerde daha çok çalışarak, siz değerli çalışanlarımızın kullanımına sunacağız. Bu dört aylık dönemde öncelikle enerji konusuna yatırım yaptık. Hepimizin bildiği üzere elektrik ihtiyacımız günden güne artmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak ise ciddi yatırımları gerekli kılmaktadır. Elektrik kullanımını en dengeli bir biçimde düzenlemek adına APC firmasının üstün özellikli 20KWA ölçütünde Kesintisiz Güç Kaynağımızı devreye aldık. Hedeflediğimiz kullanıcı sayısının tümüne destek verebilecek UPS cihazımız, voltaj düzenlemesi ve bir dizi güvenlik sistemini de beraberinde getirmektedir. Bu sayede özellikle elektrik kesintilerinden etkilenmeden, düzenli frekansta bir enerji kullanımına yöneldik.

Y

ine aynı şekilde IT tarafına gelen isteklerinizi,

daha işlevli bir şekilde takip etmemiz ve kalite standartları açısından hizmetimizi ölçmemiz açısından Help Desk sistemine geçtik. Bu sayede sizden gelecek sorun tanımlarını çözerken önem sırasına göre planlayıp, daha hızlı sonuçlar elde ettiğimizi görmekteyiz. Aralık ayı itibari ile sizden gelecek tüm IT ve teknik taleplerinizle; telefon ve mail ile gelen isteklerinizi Sadece Help Desk üzerinden takip etmeye başlayacağız.


T

üm olasılıkları düşünerek hareket ettiğimiz bu

dönemde, olası riskleri en aza indirgemek açısından ve yine uluslararası yeterlilik standartları dâhilinde IT Sistem Odamızda, Yeni kontrol mekanizmalı bir yangın söndürme tertibatı kurulumu yaptık. Şuan ofislerimizdeki sulu ve karbondioksitli yangın söndürme sistemlerinden farklı olarak çalışan bu sistem; FM200 gazı ile yanmanın gerçekleşmesi için gerekli oksijeni absorbe edip yangını durdurmaktadır. Bu sistem tamamen otomatik olup, 24 saatlik zaman diliminde olası bir yangın durumunda sistem odasında devreye girerek, riski tamamen ortadan kaldırmaktadır.

R

utin olarak haftalık yaptığımız kullanıcı

turlarında, Windows güncellemeleri, NCX, Java Update gibi kullanıcılarımızın arka planında gerek duyduğu yazılımları düzenli hale getirdiğimiz gibi, kullanıcılarımızın E-mail kutularında yaptığımız arşivleme çalışması ile daha düzenli yedekler almaya başladık. Yine bu yedekleme ve arşiv çalışması içinde sunucu tarafındaki düzenleme ile yedekleme ve yedekten geri dönüş sistemlerinde sorunsuz bir çalışma düzeni yakaladık. Kullanıcı bazında yaptığımız güvenlik prosedürü ile herkese ait belirleyici şifre kullanımına geçtik. Şifre prosedürü ile birlikte aynı zamanda pclerde envanter numaralandırma ve IP adres düzenlemesi projeleri ile kullanıcılarımızın daha hızlı bir şekilde server bağlantısı yapmasını sağladık.


E

lbette ki sadece dört aylık dönemde

yaptıklarımızı anlatan bir bülten bizim için belirleyici olamayacaktır. Önümüzdeki yeni dönem için yeni projelerimizden de bahsetmek isteriz. Dijital dünya ve elektronik ortamlar günden güne çevremizi sararken aynı şekilde bizim için hayatı kolaylaştıran özellikleri de beraberinde getirmektedir. Bu gelişen teknolojileri IT bölümümüzle beraber siz Coface çalışanlarının hizmetine sunmak içinde gerekli birçok konuyu aynı anda masaya yatırmaktayız.

D

aha hızlı ve daha güvenli evrak

takibi için gerekli olan doküman yönetimi için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. 2010 yılının büyük bir bölümüne yayılacak bu proje ile artık klasik klasörleme ve evrak takibini tamamen dijital ortam dâhilinde yapmayı planlıyoruz. Bu sayede iş takibi, iş verimliliği ve çalışma performansımız artacak; evrak kaybı, evrak saklama ve daha az sayıda kâğıt kullanımı gibi çok önemli masraflardan da kurtulmuş olacağız.

Y

ine geliştirilecek olan İnsan

Kaynakları modülümüzü yönetim departmanımıza sunmayı hedefliyoruz. Bu konuda planlama aşamasını tamamlamak üzereyiz. Harmanlanan dataların efektif bir biçimde kullanılması ile bu konuda da iş yükünün hafifleyeceğini düşünmekteyiz. Düzenli aralıklarla çıkacak IT Bültenimizle; siz değerli çalışma arkadaşlarımıza uyguladığımız yeni teknolojik gelişmeleri her zaman haber vermenin kıvancını yaşayacağız.

test  

test test test test test test

Advertisement