WYDANIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO I URSYNOWA

KURIER POŁUDNIOWY

SPORT

nr 33 (499)/2013/W1

Dwie połowy w Żabieńcu PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA, JEDNOŚĆ ŻABIENIEC – BŁONIANKA BŁONIE 1:1 W trakcie środowego spotkania w Żabieńcu kibice obejrzeli dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej odsłonie na boisku było spokojnie i nie działo się wiele ciekawego, a w drugiej – dla odmiany – trzeszczały kości i emocje były do ostatniej minuty W spotkaniu beniaminka z zespołem mającym spore ligowe aspiracje, który ostatnio pokonał na wyjeździe Koronę Góra Kalwaria 5:1, nietrudno było wskazać faworyta. Zawodnicy Błonianki nie ukrywali, że przyjechali do Żabieńca zdobyć trzy punkty. Przez pierwsze 45. minut gry oba zespoły nie zaprezentowały jednak ciekawego widowiska. Składnych akcji było jak lekarstwo, a najczęstszą taktyką było słynne „kopnij i biegnij”, z której – wobec solidnej gry linii defensywnych – niewiele wynikało. Goście oddali w tym okresie gry ledwie dwa celne strzały na bramkę. Piłka kopnięta z dalekiej odległości nie mogła jednak w żaden sposób zaskoczyć bramkarza Jedności. Gospodarze, a konkretnie Przemysław Piekarz, spróbowali szczęścia w 37. minucie. Uderzona z dystansu futbolówka skozłowała przed bramkarzem i poleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Piotr Senator, po ładnej akcji kombinacyjnej, wyszedł z kolei sam na sam w polu karnym, ale ostatecznie przegrał pojedynek z golkiperem Błonianki. Po zmianie stron pierwsi przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli goście, ale piłka znów poszybowała nad poprzeczką. W 52. minucie Piekarz uruchomił prostopadłą piłką Łukasza Matulkę, ale jego uderzenie bramkarz wybił na rzut rożny. W 60. minucie Sylwester Rajczak strzelał groźnie z lewej strony pola karnego, ale znów niecelnie. Wreszcie, w 64. minucie, padła bramka dla gospodarzy. Adam Niewiadomski w okolicach 20 metra od bramki zdecydował się na strzał, który znalazł, po długim rogu, drogę do siatki. Od tego momentu mecz zrobił się bardzo nerwowy. Niezadowoleni z takiego obrotu sprawy piłkarze Błonianki zaczęli grać coraz bardziej agresywnie.

XIX

Koszykarze zagrają na Mazovia Cup

KOSZYKÓWKA W najbliższy weekend w hali Arena Legionowo przy ul. Bolesława Chrobrego 50b rozegrany zostanie tradycyjny turniej przedsezonowy Mazovia Cup. Udział w zawodach potwierdził także zespół KS Piaseczno

Po odejściu do Legii Warszawa Andrzeja Paszkiewicza i Damiana Zaperta, w drugą stronę, czyli z Legii do Piaseczna, powędrował rozgrywający Łukasz Zajączkowski. Na co będzie stać w najbliższym sezonie podopiecznych Todora Mollova? Częściową odpowiedź na to pytanie będzie można poznać na turnieju Mazovia Cup, w którym oprócz piasecznian wezmą także udział: Sokół Ostrów Mazowiecka, Polonia Warszawa i Legia Warszawa. Najpierw KS Piaseczno podejmie Legię Warszawa (13 września, godzina 17), w sobotę zmierzy się z Sokołem Ostrów Mazowiecka (14 września, godzina 17), a ostatniego dnia turnieju zagra z Polonią Warszawa (15 września, godzina 16.15).

Tyl.

Zawodnicy z Żabieńca nie byli im dłużni, przez co było bardzo dużo fauli i żółtych kartek. W 82. minucie jeden z gości otrzymał drugie „żółtko”, które skutkowało czerwoną kartką i wykluczeniem z gry. Wprawdzie Jedność miała swoje szanse na podwyższenie wyniku z kontrataków, ale to gościom udało się wyrównać. W 86. minucie, po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym, piłkę skontrował głową Łukasz Ochocki i trafił do siatki. Choć na boisku było jeszcze trochę nerwów, nie padła już dla nikogo zwycięska bramka. Oba zespoły wydawały się być po meczu wyraźnie niezadowolone z końcowego wyniku. Wydaje się jednak, że remis z przebiegu gry jest rezultatem sprawiedliwym.

Grzegorz Tylec

Łukasz Matulka,

Trzy drużyny w III lidze

trener Jedności Żabieniec W pierwszej połowie kontrolowaliśmy sytuację w obronie, ale w ofensywie nie stworzyliśmy sobie za wiele sytuacji. W drugiej połowie wyglądało to już zdecydowanie lepiej. Udokumentowaliśmy to strzeleniem gola i od tego momentu, głównie z powodu drużyny gości, zrobiła się na boisku nerwowa atmosfera. W końcu, po naszym błędzie indywidualnym, goście wyrwali nam zwycięstwo. Jest to nauczka na przyszłość, ale mimo to sprawiliśmy tutaj raczej niespodziankę. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będziemy już tracić takich łatwych goli. Mamy na razie sporo urazów, ale chłopaki powoli wracają do zdrowia.

SIATKÓWKA W zbliżającym się sezonie III ligi siatkówki zagrają ze sobą trzy zespoły z powiatu piaseczyńskiego: Perła Złotokłos, Krótka Mysiadło i SPS Konstancin-Jeziorna, które znajdą się w gronie 14 zespołów rywalizujących o awans do II ligi. Rozgrywki rozpoczną się w październiku. Tyl.

Wyniki naszych zespołów seniorskich IV liga grupa południowa Kolejka 7 - 7-8 września

Liga okręgowa warszawska – grupa II Laura Chylice – LKS Chlebnia 5:1 (zaległy za drugą kolejkę)

Pauza: PKS Radość. Kolejka 8 - 7-8 września Oskar Przysucha 1-2 Mazowsze Grójec Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1-0 UKS Łady Drukarz Warszawa 2-3 Okęcie Warszawa Pogoń II Siedlce 2-1 Wilga Garwolin Sparta Jazgarzew 4-1 Victoria Sulejówek Mszczonowianka Mszczonów 0-0 Energia Kozienice Znicz II Pruszków 0-0 Józefovia Józefów Szydłowianka Szydłowiec 2-3 Orzeł Wierzbica Tabela IV ligi grupy południowej 1. Pogoń II Siedlce 7 21 7 0 0 19-10 2. Mazowsze Grójec 6 16 5 1 0 11-4 3. Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 7 15 4 3 0 7-3 4. Mszczonowianka Mszczonów 7 12 3 3 1 16-8 5. Orzeł Wierzbica 7 11 3 2 2 13-14 6. Okęcie Warszawa 6 10 3 1 2 10-9 7. Energia Kozienice 7 10 3 1 3 13-13 8. Drukarz Warszawa 7 9 2 3 2 9-9 9. Szydłowianka Szydłowiec 7 8 2 2 3 11-11 10. Wilga Garwolin 6 7 1 4 1 11-8 11. Józefovia Józefów 7 7 1 4 2 4-5 12. UKS Łady 6 6 1 3 2 8-10 13. Oskar Przysucha 6 5 1 2 3 8-7 14. Znicz II Pruszków 7 5 1 2 4 7-13 15. Sparta Jazgarzew 7 4 1 1 5 7-12 16. Victoria Sulejówek 6 4 1 1 4 4-9 17. PKS Radość 6 1 0 1 5 8-21

Pauza: Laura Chylice. KS Konstancin 1-2 Milan Milanówek Kosa Konstancin 0-2 Sarmata Warszawa GLKS Nadarzyn 4-5 KS Raszyn Świt Warszawa 1-2 KS Teresin Przyszłość Włochy 0-2 Ursus II Warszawa Błonianka Błonie 4-1 LKS Chlebnia Piast Piastów 1-2 Jedność Żabieniec Korona Góra Kalwaria 1-2 Perła Złotokłos Tabela ligi okręgowej warszawskiej 1. KS Konstancin 7 16 5 1 1 17-6 2. Ursus II Warszawa 8 16 5 1 2 15-11 3. KS Raszyn 7 16 5 1 1 33-17 4. Błonianka Błonie 7 14 4 2 1 16-7 5. Perła Złotokłos 8 13 4 1 3 15-14 6. Przyszłość Włochy 7 12 4 0 3 19-12 7. GLKS Nadarzyn 8 12 4 0 4 12-13 8. KS Teresin 6 11 3 2 1 17-11 9. Laura Chylice 6 10 3 1 2 13-11 10. Kosa Konstancin 7 10 3 1 3 14-14 11. Milan Milanówek 6 10 3 1 2 15-11 12. Jedność Żabieniec 8 9 2 3 3 10-13 13. Świt Warszawa 8 7 1 4 3 9-14 14. Korona Góra Kalwaria 6 7 2 1 3 7-13 15. Sarmata Warszawa 6 3 1 0 5 4-24 16. Piast Piastów 7 2 0 2 5 3-12 17. LKS Chlebnia 8 1 0 1 7 7-23

A klasa – grupa III Kolejka 3 - 7-8 września UMKS Piaseczno 2-1 UKS Siekierki Piast II Piastów 1-4 Gwardia Warszawa FC Lesznowola 4-0 AMT Nowa Wieś Amigos Warszawa 0-1 KS II Konstancin SEMP Ursynów 4-0 Walka Kosów Okęcie II Warszawa 1-3 KS II Raszyn Sparta II Jazgarzew 6-1 Perła II Złotokłos Tabela trzeciej grupy warszawskiej A klasy 1. SEMP Ursynów 3 9 3 0 0 12-2 2. FC Lesznowola 3 9 3 0 0 10-4 3. UMKS Piaseczno 3 9 3 0 0 8-2 4. Sparta II Jazgarzew 3 6 2 0 1 13-6 5. Gwardia Warszawa 3 6 2 0 1 8-3 6. KS II Raszyn 3 6 2 0 1 6-4 7. KS II Konstancin 2 3 1 0 1 2-2 8. Perła II Złotokłos 3 3 1 0 2 11-14 9. UKS Siekierki 3 3 1 0 2 6-9 10. Walka Kosów 3 3 1 0 2 6-10 11. AMT Nowa Wieś 3 3 1 0 2 4-10 12. Amigos Warszawa 3 0 0 0 3 3-6 13. Piast II Piastów 2 0 0 0 2 3-7 14. Okęcie II Warszawa 3 0 0 0 3 3-16 Ekstraliga kobiet Kolejka 3 - 7-8 września Zagłębie Lubin 0-1 AZS PSW Biała Podlaska Unia Racibórz 7-1 Gol Częstochowa KKP Bydgoszcz 1-1 AZS Wrocław GOSiR Piaseczno 0-4 Mitech Żywiec Górnik Łęczna 1-3 Medyk Konin

Tabela Ekstraligi kobiet 1. Medyk Konin 3 9 2. Unia Racibórz 3 7 3. Mitech Żywiec 3 6 4. AZS Wrocław 3 5 5. Górnik Łęczna 3 4 6. AZS PSW Biała Podlaska 2 3 7. KKP Bydgoszcz 3 1 8. GOSiR Piaseczno 3 1 9. Zagłębie Lubin 2 0 10. Gol Częstochowa 1 0

3 2 2 1 1

0 1 0 2 1

0 15-2 0 12-2 1 9-6 0 3-1 1 6-5

1 0 0 0 0

0 1 1 0 0

1 1-3 2 2-9 2 3-14 2 0-3 1 1-7

Jedność Żabieniec - Korona Góra Kalwaria LKS Chlebnia - Piast Piastów Ursus II Warszawa - Błonianka Błonie KS Teresin - Przyszłość Włochy KS Raszyn - Świt Warszawa Sarmata Warszawa - GLKS Nadarzyn Milan Milanówek - Kosa Konstancin Laura Chylice - KS Konstancin 14 września, g.16 A klasa – III grupa Kolejka 4 - 14-15 września

Ligowe zapowiedzi IV liga grupa południowa Kolejka 8 - 14-15 września Pauza: Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.

UKS Siekierki - Perła II Złotokłos KS II Raszyn - Sparta II Jazgarzew Walka Kosów - Okęcie II Warszawa KS II Konstancin - SEMP Ursynów AMT Nowa Wieś - Amigos Warszawa Gwardia Warszawa - FC Lesznowola UMKS Piaseczno - Piast II Piastów

Mazowsze Grójec - Orzeł Wierzbica Józefovia Józefów - Szydłowianka Szydłowiec Energia Kozienice - Znicz II Pruszków Victoria Sulejówek - Mszczonowianka Mszczonów Wilga Garwolin - Sparta Jazgarzew 14 września, g.11 Okęcie Warszawa - Pogoń II Siedlce UKS Łady - Drukarz Warszawa Oskar Przysucha - PKS Radość

Ekstraliga kobiet

Liga okręgowa – II grupa

Nie bierzemy odpowiedzialności za terminy błędnie podane nam przez kluby, zmienione lub odwołane.

Kolejka 9 - 14-15 września Pauza: Perła Złotokłos.

Kolejka 4 - 14-15 września AZS PSW Biała Podlaska - Medyk Konin Mitech Żywiec - Górnik Łęczna AZS Wrocław - GOSiR Piaseczno Gol Częstochowa - KKP Bydgoszcz Zagłębie Lubin - Unia Racibórz