Page 1

EF Medzinárodné jazykové školy 2014

www.ef.com

Prázdninové jazykové pobyty Pre žiakov a mládež vo veku od 10 do 18 rokov

Zľava pri skorom prihlásení sa Viac info nájdete na našej stránke www.jazykovepobyty.sk

Anglicko Írsko USA

14LT_FCBC_SK_C+T_NEW.indd 3

Malta Francúzsko

Španielsko Nemecko

11/11/13 10:51 AM


Global Village dnem nezabu ktorú y d ik N “ avy, ec záb lage na kop EF Global Vil v .” žila som za EF diskotéke a na

6

anielsko Fiol: Šp r le o S co Joanna Francis EF San

1

5 7

2. Ubytovanie

6. EF Beach club

3. EF športová aréna

2

3 7. EF študentská miestnosť

5. EF škola

4

1. EF Meeting point

5. EF Disco

Každé leto premeníme všetky naše destinácie na EF Global Village. Na každom rohu uvidíš EF vlajky, modré EF tričká a spoznáš žiakov rôznych národností. 2

Zavolaj nám: 02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 2

11/11/13 10:55 AM


EF Global Village: miesto výhradne iba pre EF žiakov, kde sa budeš so spolužiakmi učiť, oddychovať a objavovať nové miesta. 1 EF meeting point Je miesto stretnutia, kde sa všetci stretnete a spolu podniknete rôzne zaujímavé výlety alebo exkurzie.

2 Ubytovanie

Zapoj sa do každodenného života miestnej hosťovskej rodiny, spoznaj rôzne kultúry v EF Rezidencii alebo oddychuj pri bazéne v EF Rezorte. Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberieš, v každom zažiješ veľa zábavy.

3 EF športová aréna

Medzinárodné ihrisko. Či už ho budeš využívať počas športových súťaží alebo sa budeš zabávať počas Loony ´Lympics - EF olympiády so zaujímavými disciplínami, nikdy sa tu nebudeš nudiť a zažiješ veľa zábavy.

4 EF škola Toto je miesto, kde prebieha vyučovací proces. Ak nebudeš práve využívať získané vedomosti počas exkurzie alebo študijného výletu, zažiješ tu zábavné interaktívne vyučovanie.

5 EF Disco

Toto je hlavné miesto pre párty s tými najlepšími hitmi leta. Roztoč to s priateľmi niekoľkokrát do týždňa v EF Global Village v Anglicku a na Malte.

6 EF Beach Club

Najobľúbenejšie miesto, kde môžeš oddychovať s priateľmi. Vychutnaj si ovocný drink a opaľuj sa v našom super EF Clube alebo EF Beach Clube. Pravidelne kontroluj nástenku s aktivitami, kde nájdeš všetky možné športové turnaje, večerné podujatia a výlety v okolí mesta.

7 EF študentská miestnosť Miesto na oddych cez prestávky. Stretni sa s priateľmi, prihlás sa na MyEF, skontroluj e-maily, napíš niečo do statusu, zahraj sa hry s kamarátmi a dohodnite si program na večer.

www.jazykovepobyty.sk

14LT_SK_BOOK.indb 3

3

11/11/13 10:55 AM


Achieve

EF Action Learning

e

Achieve

Nový spôsob výučby Naša učebná metóda EF Action Learning™ je založená na princípe ‘learning through doing´, takže ide hlavne o použitie jazyka v situáciách zo skutočného života. Namiesto toho, aby sa naši žiaci učili naspamäť slovíčka a gramatiku, využívajú nové poznatky, ktoré nadobudnú počas vyučovania, praktickou formou mimo školských priestorov rozprávaním sa s miestnymi obyvateľmi.

Progress

Učiť sa, objavovať, prehĺbiť dosiahnuť

Learn

Explore

Immerse

Achieve

Time

EF Action Learning™ spája vyučovanie zamerané na komunikáciu s riešením úloh. Uč sa pomocou rôznych činností, spoznávaj miestnu kultúru a potom študuj, precvičuj a zároveň sa zameraj na projekt, aby si dosiahol výsledky. Vďaka spolupráci s ostatnými žiakmi si precvičíš jazykové vedomosti, zvýšiš si sebavedomie a naučíš sa používať novonadobudnutú slovnú zásobu v každodennom živote.

Prístup zábavnou formou: • Navštevuj interaktívne jazykové vyučovanie v škole pod vedením kvalifikovaného učiteľa • Zisti, ako sa jazyk používa v reálnom živote tým, že splníš jednoduché úlohy, za ktoré získaš pečiatku do Tvojho EF pasu • Pracuj so spolužiakmi na špeciálnom projekte • Dosiahni svoje ciele a získaj doklad o dosiahnutých výsledkoch

Doklad o dosiahnutých výsledkoch Na konci kurzu absolvuješ test EFELT (EF English Level Test). Výsledky získaš vo forme EFELT Report, ktorý dokumentuje Tvoju dosiahnutú úroveň podľa medzinárodných noriem Spoločného európskeho referenčného rámca, stanovených Radou Európy. Okrem toho dostaneš aj EF pas, do ktorého budeš zbierať pečiatky od učiteľa za splnenie rôznych úloh. Ten bude tiež dokladom o Tvojom pokroku. Získaš globálny pohľad na svet, väčšiu zodpovednosť a nájdeš si priateľov z celého sveta.

Interaktívne lekcie pod vedením učiteľa

Inovatívne projekty

Objavovanie novej kultúry

Naše multimediálne projekty Ti pomôžu získať prehľad o svete okolo Teba. Vytvor video o vlastných skúsenostiach alebo využi jazykové vedomosti v programe EF Action Active počas divadelnej hry či vlastnej módnej šou.

Dôležitou súčasťou jazykového pobytu v zahraničí je spoznanie novej kultúry. Komunikáciou s miestymi obyvateľmi sa zdokonalíš v cudzom jazyku oveľa rýchlejšie. Zároveň si používaním poznatkov získaných na vyučovaní zvýšiš sebadôveru.

Prax v každodennom živote

Nové učebnice

Vyučovanie s pomocou technológie

Zaznamenávaj si pokrok počas celého kurzu tým, že budeš zbierať známky do EF pasu od Tvojho učiteľa. Vyskúšaj nové poznatky aj v reálnych situáciách. Čím viac budeš využívať to, čo si sa naučil, tým viac si zlepšíš vyjadrovanie v cudzom jazyku.

Učebnice EF Fast Track English™ sú zamerané na komunikáciu v triede. Boli vytvorené EF pedagogickou radou a Svetovým výborom pre výučbu jazykov (WCLT) a zodpovedajú medzinárodným normám Spoločného európskeho referenčného rámca.

Do vyučovacieho procesu sme integrovali najnovšiu technológiu formou interaktívnych lekcií na iPad pod vedením učiteľa, ktoré sú zosúladené s našimi učebnicami. Vyučovanie s podporou iPad lekcií je jednoduché a zábavné.

Interaktívne vyučovanie jazyka prebieha pomocou práce v skupinách, roleplays a konverzácií. V našich triedach je v priemere 15 žiakov, takže sa Ti dostane individuálnej pozornosti, a preto sa môžeš lepšie zamerať na oblasti, ktoré si potrebuješ zlepšiť.

4

Dostupné v Anglicku a na Malte.

Zavolaj nám: 02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 4

11/11/13 10:56 AM


Typy kurzov EF Action English™, Français™, Deutsch™, Español™ (14 - 18 rokov) Jazykový kurz s programom EF Prázdninové jazykové pobyty Ti otvorí dvere do nového sveta komunikácie a zábavy. Zlepši si jazykové vedomosti pomocou interaktívnych lekcií (vrátane iPad lekcií v Anglicku a na Malte), potom ´zaži´ jazyk mimo triedy tým, že si niečo objednáš v miestnej kaviarni alebo kúpiš na trhu. Takto si vyskúšaš v reálnych situáciách to, čo si sa naučil na vyučovaní. Na konci kurzu si domov odnesieš EF Pas a video z Tvojho pobytu, ktoré vytvoríš spolu so spolužiakmi, ako aj EFELT Report, ktorý určuje Tvoju jazykovú úroveň.

EF Medzinárodný kurz (14 - 18 rokov)

EF Junior medzinárodný kurz (10 - 14 rokov)

Buď súčasťou medzinárodnej skupiny študentov a všetok čas budeš môcť tráviť precvičovaním novonadobudnutých jazykových poznatkov s priateľmi z celého sveta. Miesto: všetky destinácie Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Vyučovanie pod vedením miestnych učiteľov, vrátane interaktívnych hier, orientácie v meste a dvoch iPad lekcií/týždeň v Anglicku a na Malte. Projekt: multimediálny album alebo video projekt Skupina študentov: medzinárodná

Študuj s ostatnými žiakmi z rôznych krajín. Miesto: Veľká Británia a Malta Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Skupina študentov: medzinárodná Lekcie vedú miestni anglickí učitelia a zameriavajú sa na prácu v skupine, roleplays, konverzácie a úlohy v reálnych situáciách každodenného života, napr. objednávka v kaviarni, hranie hier a pod.

EF Active™ Courses > NEW

EF Summer Camp

Venuj sa svojim obľúbeným koníčkom či záľubám, alebo skús niečo nové počas pobytu v našom novom medzinárodnom letnom kempe. Každé ráno sa zúčastní štyroch tréningov s profesionálnymi inštruktormi. Stačí si len vybrať z jednej zo zaujímavých programových možností uvedených nižšie. V popoludňajších hodinách sa zúčastni aktivít a hier s novými medzinárodnými kamarátmi. Večery sú vyhradené pre tradičné táborové akcie, ako hry, táboráky, komické scénky, večierky, a ďalšie!

Performance camp Leto Tvojho života zavŕš predstavením tvojej show spolu s kamarátmi z celého sveta. Zlepši sa v hraní, spievaní, alebo vystupovaní pred ľudmi za pomoci profesionálych lektorov. Vek: 14-18 rokov Skupina: Medzinárodní študenti Možnosti programu: Objav svoj skrytý talent. Si predurčený čeliť celosvetovej sláve ako herec, spevák, tanečník alebo všetko spolu? Staň sa ním pod vedením profesionálov. Projekt: Živé vystúpenie na javisku Miesto: Brighton Ubytovanie: EF Campus Popstar Spolupracuj s učiteľom spevu, zdokonaluj si svoje komunikačné a spevácke techniky. Trénuj širokú škálu hudobných a tanečných štýlov a pracuj na svojom prejave na javisku. Vystupuj! Projekt: Živé vystúpenie na javisku Miesto: Brighton Ubytovanie: EF Campus

Arts & Fashion camp Študenti, ktorí sú umelecky zameraní, môžu prejaviť svoj talent už počas štyroch vyučovacích hodín. Preskúmaj širokú škálu výtvarného umenia, alebo rozviň svoj ​​talent ako módny návrhár. Vek: 14-18 rokov Skupina: Medzinárodní študenti Možnosti programu: Objav svoju kreativitu pod vedením profesionálneho školitela v oblasti umeleckých médií:Maľovanie, kresba, sochárstvo, grafický dizajn, fotografovanie a módny dizajn. Následne ukáž svoju prácu! Projekt: Umelecká alebo módna šou Miesto: Brighton Ubytovanie: EF Campus

Sports & Adventure camp Každý milovník outdorových športov by mal ísť do športového kempu. Zameraj sa na výber tímových, plážových, vodných športov alebo surfovania a zaži nové dobrodružstvá. Vek: 14-18 rokov Skupina: Medzinárodní študenti Možnosti programu: Ak si za každý typ tímových športových aktivít, ako je futbal, baseball a výzvy, ako je napríklad horolezectvo a turistika, nenechaj si ich újsť a skús všetky. Projekt: Medzinárodný turnaj Miesto: New York Ubytovanie: EF Campus

Fashion Vypracuj sa k svojmu snu stať sa vrcholový dizajnér. Nauč sa módne pojmy a šijacie zručnosti od profesionálnych učiteľov. Predstav originálne oblečenie na prehliadkovom móle. Projekt: EF módna šou Miesto: Brighton Ubytovanie: EF Campus

www.jazykovepobyty.sk

14LT_SK_BOOK.indb 5

5

11/11/13 10:56 AM


Tvoj domov v zahraničí

Zapoj sa do každodenného života miestnej rodiny alebo si vychutnaj spoločnosť medzinárodných študentov v bezpečnej EF rezidencii či rezorte.

Hosťovská rodina

Rezidencia Londýn

Hosťovská rodina Využi možnosť spoznať kultúru a jazyk hosťovskej krajiny z prvej ruky. Všetky hosťovské rodiny sú starostlivo vyberané EF miestnym personálom a mnohé z nich poskytujú svoj domov EF študentom už niekoľko rokov. Ak cestuješ s kamarátom a chcete spoločne bývať, stačí uviesť meno kamaráta na prihláške.

6

14LT_SK_BOOK.indb 6

Junior College Dauntsey’s

EF Rezidencia/EF Campus Študentská rezidencia sa nachádza v blízkosti EF školy alebo univerzitného campusu. Staneš sa súčasťou medzinárodnej komunity mladých. Vedúci rezidencie je k dispozícii 24 hodín denne, aby zabezpečil najvyššiu bezpečnosť a riadenie rezidencie. V mnohých rezidenciách nájdeš študentskú miestnosť na oddych, kaviareň alebo počítačovú miestnosť.

EF Rezort

Juniorská škola

Vo vybraných destináciách ponúkame ubytovanie v letných rezortoch, kde sa môžeš cítiť ako na dovolenke a zabávať sa so študentmi z rôznych kútov sveta. Vedúci EF rezortu je k dispozícií 24 hodín denne, aby zabezpečil najvyššiu bezpečnosť a riadenie rezortu. Všetky rezorty majú k dispozícii bazén a ponúkajú rôzne skupinové aktivity.

V špeciálnych EF juniorských destináciách ponúkame bezpečné, pohodlné a zaistené internátne školy. Na vlastnej koži zaži, čo prináša britský univerzitný život a využi množstvo športových aktivít, ako i aktivít vo voľnom čase. EF vedúci kurzu sú tu taktiež ubytovaní.

Zavolaj nám:

11/11/13 10:56 AM


Londýn

United Kingdom

www.ef.com/London

Londýn je najväčšie hlavné mesto v Európe a je slávne svojimi atrakciami, históriou, výborným umením a hudobnou scénou. Londýn splní všetky Tvoje očakávania - pozri si predstavenie v divadle v Soho, nakupuj v obchodoch a oddychuj v kaviarni v Notting Hill. Vyber sa k Tower Bridge, Piccadilly Circus alebo Buckinghamskému palácu. Čaká tu na Teba viac ako 300 múzeí a galérií. Naša škola a rezidencia sa nachádzajú v centre mesta.

London

á ovsk Hosťdina ro encia Rezid 18 14-

Výhody školy

• EF škola má centrálnu polohu v blízkosti študentskej ubytovne a siete verejnej dopravy. • Stretávajú sa tu žiaci zo 100 rôznych krajín, takže zažiješ multikultúrnu atmosféru. • Teplota v lete: 20-25°C

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezidencia: viacposteľová izba s plnou penziou

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný, Lekcie : 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: výmena stráží, Tate Modern, Museum of London a British Museum Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Jednodňový výlet do Oxfordu • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Piccadilly Circus, Tower Bridge • Jednodňový výlet k moru v Brightone (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. futbalové turnaje • Organizované podujatia: Loony ‘Lympics a festivaly • Iba pre našich žiakov: EF Disco 2x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Extra aktivity EF Fun Pack (65 €) Madame Tussauds a 4D Experience, London Dungeons, Laser Quest, Večera na rozlúčku, EF tričko EF Explore Pack (55 €) London Eye, Tower of London, Ripley´s Believe Ir or Not Museum, plavba loďou ku Greenwichu, EF suvenír Na mieste si môžeš objednať • EF Mega Party • Thorpe zábavný park • Wembley štadión • výlet na pláž a veľa ďalšieho

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

08/7 - 28/7

Dni

Typ kurzu

Cena

21

medzinárodný

2,370.00 €

21

medzinárodný

2,795.00 €

Rezidencia 22/7 - 11/8

02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 7

www.facebook.com/EFLondon

7

11/11/13 10:57 AM


Torquay

United Kingdom

www.ef.com/Torquay

Vyber sa s nami do Torquay a vychutnaj si 22 km dlhé pobrežie, piesočnaté pláže a úžasnú atmosféru. Torquay je známe teplým a slnečným podnebím, a preto je výbornou destináciou na plachtenie, kajakovanie alebo plážový volejbal. Uvoľni sa s priateľmi, vychutnaj si BBQ pod slnkom alebo sa iba prechádzaj a objavuj kaviarne a obchody. Na palmami lemovanej promenáde sa vždy niečo deje, takže nudiť sa tu určite nebudeš.

London

Torquay

á ovsk Hosťdina ro rt Rezo 8 14-1

Výhody školy

• Naša škola, kancelária a študentská miestnosť sa nachádzajú v novozrekonštruovanej budove v bezpečnej oblasti. • Energické mesto s mnohými obchodmi, aktivitami a atrakciami. • Teplota v lete: 20-22°C

Torquay škola

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezort: jedno- alebo viacposteľová izba s plnou penziou a bazénom

Vyučovanie - EF Action English™ • Typ kurzu: EF Medzinárodný • Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) • Projekt: vytvoriť vlastné video • Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad/týždeň • Možné študentské výlety: prechádzky po pláži, po stopách Agathy Christie, Cockington, Brixham & Berry Head • Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Dvojdňový výlet do Londýna: pamiatky napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey a nakupovanie na Oxford Street, v Harrods a pod. • Poldňový výlet: Dartmoor a stredoveká dedinka Totnes • Poldňový výlet do hist. mesta Exeter v Devone (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. volejbal a futbal • Organizované podujatia, Loony ’Lympics a futbalové majstrovstvá EF World Cup • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Extra aktivity EF Fun Pack (45 €) Quaywest Water Park, Quasar Laser Quest, 4D Cinema v Model Village, jaskyne Kent’s Cavern a EF tričko EF Športy Vodné športy (145 €) Vodné lyže, jazda na rýchločlne, plachtenie, potápanie v bazéne a kajakovanie Na mieste si môžeš objednať • Paignton Zoo, jedna z najväčších zoo v Anglicku • EF Mega Party a Pool party • motokáry a minigolf • jazda na banáne

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

09/7 - 29/7 28/7 - 17/8

8

Dni

Typ kurzu

Cena

21 21

medzinárodný medzinárodný

2,270.00 € 2,195.00 €

www.facebook.com/EFTorquay

14LT_SK_BOOK.indb 8

Zavolaj nám:

11/11/13 10:57 AM


Oxford

United Kingdom

www.ef.com/Oxford

V Oxforde spoznáš tradičný študentský život, nájdeš tu upravené trávniky, ktoré obklopujú stredoveké kamenné univerzity. Vďaka typickej architektúre univerzít získal Oxford prezývku ´mesto snívajúcich veží´. Vyskúšaj plavbu po rieke Isis na tradičnej loďke punt alebo si pozri Oxford Castle. Čakajú tu na Teba futbalové zápasy, výlety do Shakespearovho rodiska a mnoho ďalších podujatí.

London Oxford

á ovsk Hosťdina ro pus Cam 8 14-1

Výhody školy

• Oxford je kozmopolitné mesto ideálne pre študentov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru. • Už viac ako 800 rokov je Oxford domovom učencov a študentov. • Teplota v lete: 20-25°C

Oxford Rezidencia

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezidencia: samostatná izba, plná penzia

Extra aktivity Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad/týždeň Možné študentské výlety: Oxford Colleges Tour, Museum of Oxford, Ashmolean Museum a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác a Westminster Abbey • Poldňový výlet do Bath, UNESCO svetové kultúrne dedičstvo a domov rímskej architektúry • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch): Oxford Street, King’s Road, Harrods a Camden Market • Športy: napr. volejbal a futbal • Hľadanie pokladu, Town Quiz, Loony ‘Lympics • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

EF Fun Pack (45 €) Bowling, korčuľovanie na ľade, kino, punt na rieke Isis, EF tričko EF Explore Pack (35 €) Christchurch College, Oxford Castle, Oxford City Tour, suvenír Na mieste si môžeš objednať • Exkurzie do Brightonu, Cambridge alebo Stratford Upon Avon (rodisko Shakespeara) • Zábavný park Thorpe Park • Bicester Village - miesto na nákupy • Blenheim Palace • Návšteva divadla

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

01/7 - 21/7

02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 9

Dni

Typ kurzu

Cena

21

medzinárodný

2,370.00 €

Campus

Termín

08/7 - 28/7 28/7 - 17/8

Dni

Typ kurzu

Cena

21 21

medzinárodný medzinárodný

2,920.00 € 2,845.00 €

www.facebook.com/EFOxford

9

11/11/13 10:58 AM


Eastbourne

United Kingdom

www.ef.com/Eastbourne

Eastbourne je známe svojím slnečným pobrežím. Je to klasické anglické prímorské mesto ležiace na južnom pobreží, s nádhernými parkami a čistými plážami. Navštív historický Eastbourne Pier alebo sa prejdi po promenáde a vychutnaj si nádherný výhľad na Lamanšský prieliv. Vyber sa na výlet ku kriedovým útesom na Beach Head a pokochaj sa nádhernou krajinou, plnou stredovekých zámkov a rímskych ruín, kde sa natáčajú rôzne videoklipy a filmy.

London

Eastbourne

á ovsk Hosť na rodi 8 14-1

Výhody školy

• Eastbourne je ´najslnečnejšie´ mesto Anglicka • Čakajú ťa : vodné športy, zábavné parky, mini golf, viktoriánske mólo, pevnosť z doby Napoleóna, bazén, záhrady, prístav jácht, Dotto Train, výlety loďou a koncertný pavilón z roku 1930 • Teplota v lete: 20-25°C

EF škola Eastbourne

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Beach Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad/týždeň Možné študentské výlety: múzeá, Beachy Head, Towner umelecká galéria, výlety na pláž a Eastbourne Pier Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Poldňový výlet do Brightonu • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch): Oxford Street, King’s Road, Harrods a Camden Market • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety: prístav jácht, pláž a Eastbourne Pier • EF World Cup, Loony ‘Lympics • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Extra aktivity EF Fun Pack (35 €) Laser Quest, minigolf, vodný svet, Bowling, EF tričko Na mieste si môžeš objednať • Výlet do Oxfordu • Leeds Castle & Canterbury • Zábavný park Thorpe Park • Kino • EF Mega Party

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

02/7 - 15/7 09/7 - 22/7 23/7 - 12/8

Dni

Typ kurzu

Cena

14 14 21

medzinárodný Classic medzinárodný

1,995.00 € 1,945.00 € 2,145.00 €

Beachy Head

10

www.facebook.com/EFEastbourne

14LT_SK_BOOK.indb 10

Zavolaj nám:

11/11/13 10:59 AM


Brighton

United Kingdom

www.ef.com/Brighton

Preskúmaj najrušnejšie prímorské mesto Anglicka, ktoré získalo pomenovanie “Londýn pri mori”. Zahraj si plážový volejbal a prejdi sa po rušnom centre mesta. V obľúbenej oblasti North Laine nájdeš mnoho obchodov a trhov. Slávny Brighton Pier je výborné miesto na oddych, zábavu, korčuľovanie na móle a nájdeš tu všetky možné druhy hier. Preskúmaj aj nádherný Brighton Royal Pavilion, ktorý slúžil ako letná rezidencia Georga, kniežaťa waleského.

London

Brighton

á ovsk Hosťdina ro pus Cam 8 14-1

Výhody školy

• Brighton získal titul “Coolest City of UK” . • Táto destinácia je vhodná pre žiakov, ktorých láka veľké mesto, super párty, nakupovanie, kultúra a samozrejme more. • Teplota v lete: 20-25°C

Popstar

EF škola Brighton

Detaily nájdeš na strane 5.

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Beach Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezidencia: samostatná izba, plná penzia

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Popstar (Detaily nájdeš na strane 5.) Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.), Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad/týždeň Možné študentské výlety: Brighton Museum a umelecká galéria, Booth Natural History Museum, Devil’s Dyke a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác a Westminster Abbey • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch): Oxford Street, King’s Road, Harrods a Camden Market • Poldňový výlet do Eastbourne: nádherné pláže a viktoriánske mólo • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety na pláž a do prístavu, Brighton Pier a do nákupnej štvrte Laines • Loony ‘Lympics, Town Quiz • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Extra aktivity EF Fun Pack (45 €) Sea Life Center, Brighton Sightseeing Bus Tour, Royal Pavilion, Bowling night a EF tričko Na mieste si môžeš objednať • Výlet do Oxfordu • Orb 360, beh v obrovskej lopte! • Laser Zone • EF Mega Party • Kino, minigolf • Zábavný park Thorpe • Maddame Tussauds, múzeum voskových figurín

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

09/7 - 29/7 30/7 - 19/8 06/8 - 26/8

02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 11

Dni

Typ kurzu

Cena

21 21 21

medzinárodný medzinárodný Classic

2,320.00 € 2,245.00 € 2,145.00 €

Campus

Termín

02/7 - 22/7 08/7 - 21/7 15/7 - 04/8 28/7 - 10/8

Dni

Typ kurzu

Cena

21 14 21 14

medzinárodný medzinárodný medzinárodný Classic

2,845.00 € 2,375.00 € 2,845.00 € 2,200.00 €

www.facebook.com/EFBrighton

11

11/11/13 10:59 AM


Hastings

United Kingdom

www.ef.com/Hastings

Hastings slúžil kedysi ako úkryt pirátov, avšak dnes si tu môžeš vychutnať slnko a zábavu napr. pri windsurfingu, skúmaní jaskýň alebo objavovaní tajomstiev pašerákov. Vyber sa na pláž, na ktorej sa v lete konajú rôzne festivaly a bezplatné atrakcie. Pozri si karneval s ohňostrojom a pomôž Hastingsu zapísať sa do Guinnessovej knihy rekordov tým, že sa preoblečieš za piráta a pripojíš sa k najväčšiemu zhromaždeniu pirátov počas ´Pirate´s Day´!

London Hastings

á ovsk Hosťdina ro encia Rezid 18 14-

Výhody školy

• Hastings patrí medzi mestá s najbohatšou históriou. • Pokiaľ miluješ more, tak toto je tá správna voľba pre Teba! • Teplota v lete: 20-25°C

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Beach Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezidencia: samostatná alebo viacposteľová izba, plná penzia

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad/týždeň Možné študentské výlety: Old Town Hall a Fisherman’s Museum, Hastings County Park, Alexandra Park Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Poldňový výlet do Brightonu spojený s prehliadkou pamiatok a nakupovaním • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch): Oxford Street, King’s Road, Harrods a Camden Market • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety na pláž v Hastings a prehliadka mesta • Podujatia: hry, EF World Cup a Loony ‘Lympics • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Extra aktivity EF Fun Pack (35 €) Smugglers Adventure výlet do pašeráckych jaskýň, Hastings Castle, Blue Reef Aquarium, Bowling, EF tričko Na mieste si môžeš objednať • Výlet do Oxfordu • Výlet do Leeds Castle a Canterbury • Zábavný park Thorpe • EF Mega Party

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

09/7 - 29/7 16/7 - 29/7 23/7 - 05/8 30/7 - 19/8

Dni

Typ kurzu

Cena

21 14 14 21

medzinárodný medzinárodný medzinárodný medzinárodný

2,170.00 € 1,945.00 € 1,895.00 € 2,095.00 €

14 14

medzinárodný medzinárodný

2,250.00 € 2,250.00 €

Rezidencia 02/7 - 15/7 15/7 - 28/7

12

www.facebook.com/EFHastings

14LT_SK_BOOK.indb 12

Zavolaj nám:

11/11/13 11:00 AM


Sliema, Malta

Malta

www.ef.com/Sliema

Sliema

Najobľúbenejšia destinácia EF! Nespočetné pláže, palmami lemované kaviarne a náš Beach Club v centre čakajú na Teba na tomto ostrove v Stredozemnom mori. Objavuj starodávne ruiny počas leta, vyskúšaj vodné športy od potápania sa až po windsurfing. Nudiť sa tu určite nebudeš. Vyber sa s nami na skupinové dobrodružstvo, nakupuj v exkluzívnych obchodoch alebo si zahraj s kamarátmi nejaký šport. A aby sme nezabudli - slnečné počasie je zaručené!

Valletta

á ovsk Hosťdina ro rt Rezo 8 14-1

Výhody školy

• Malta je ako stvorená pre žiakov, ktorí hľadajú slnečnú destináciu plnú zábavy. • Všetky naše rezorty majú bazén a sú vzdialené neďaleko od pláže. • Teplota v lete: 30˚C

Extra aktivity EF Sun & Fun Pack (85 €) EF Mega Party, motokáry, modrá lagúna, jazda na banáne, jazda na vodnom bicykli a na rýchločlne v prístave

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Beach Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počítačmi a športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezort: viacposteľová izba, polpenzia, bazén

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný, Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad/týždeň Možné študentské výlety: tradičné mestské festivaly s ohňostrojom, miestna živá hudba a umelecké remeslá Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Celodenný výlet do Valletty, stredovekého hlavného mesta Malty, ktoré patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO • Poldňový výlet do Mdiny, ktorá sa nazýva ‘The Silent City’ (Tiché mesto) • Celodenný výlet na Golden Bay Beach (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. volejbal, basketbal a futbal • Organizované hry a podujatia: karaoke, hľadanie pokladu a mestské festivaly • Exkluzívna EF Disco 7x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

EF Malta Pack (125 €) Ostrov Gozo, párty na pláži, Comino, BBQ, Malta Past & Present show, EF tričko, bowling, kino, Mdina Dungeons EF Športy • Potápanie (PADI), zač./pokroč. (355/255 €) • Windsurfing, zač./pok. (155/205 €) Na mieste si môžeš objednať • Jaskyňa Blue Grotto • Splash & Fun Park • Výlet do maltézskej dedinky Marsaxlokk

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina (15-16)

Termín

06/8 - 26/8

02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 13

Dni

Typ kurzu

Cena

21

medzinárodný

2,070.00 €

Rezort (14-16)

Termín

02/7 - 22/7 09/7 - 29/7 30/7 - 12/8 30/7 - 19/8

Dni

Typ kurzu

Cena

21 21 14 21

medzinárodný medzinárodný medzinárodný Classic

2,320.00 € 2,320.00 € 1,975.00 € 2,145.00 €

www.facebook.com/EFMalta

13

11/11/13 11:01 AM


Kalifornia www.ef.com/California

Filmové hviezdy, slnko a surfing - spoznaj americký spôsob života! Navštív úžasné americké mestá a obdivuj ich svetoznáme atrakcie, ako je ´Walk of Fame´ v Hollywoode, ´Golden Gate Bridge´ v San Franciscu alebo ´Coronado Island´ v San Diegu. Ukážeme Ti tie najkrajšie stránky Kalifornie: nakupovanie ukončené večerou pod holým nebom, korčuľovanie po pláži alebo surfovanie v panenskej prírode!

Washington DC

USA

California

á ovsk Hosťdina ro pus Cam 8 14-1

Výhody školy

• Kalifornia ponúka viac ako 1.700 kilometrov pobrežia • Vhodné pre študentov, ktorí vždy chceli zažiť kalifornský spôsob života • Teplota v lete: 23-26°C

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Plne vybavená EF Global Village v Kalifornii • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: plná penzia • Long Beach Campus: viacposteľová izba s polpenziou (raňajky a obedy od pondelka do piatka)

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný, Lekcie: 5 x 40 min. lekcie/deň (4 dni do týždňa), 5. deň: exkurzia Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Možné študentské výlety (podľa miesta pobytu): miestne múzeá, pamiatky, prírodné parky Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie Podľa toho, ktorá EF Global Village leží najbližšie, máš na výber jeden z nasledujúcich celodenných výletov: • Los Angeles: slávne kultúrne miesta, ako napr. Hollywood Boulevard, Rodeo Drive alebo Santa Monica pier • San Francisco: Golden Gate Bridge, Union Square a Fisherman’s Wharf • San Diego: historické staré mesto a Balboa Park

Extra aktivity Na mieste si môžeš objednať (dostupnosť závisí od miesta) • Disneyland • Víkend v San Franciscu • Víkend v Las Vegas • Víkend v Los Angeles • Celodenný výlet do San Diega • Universal Studios • Six Flags Theme Park

Taktiež na Teba čakajú: • výlety na pláž, surfing, BBQ, párty na privítanie a na rozlúčku

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

02/7 - 29/7 17/7 - 06/8

14

Dni

Typ kurzu

Cena

28 21

medzinárodný medzinárodný

3,720.00 € 3,470.00 €

www.facebook.com/EF

14LT_SK_BOOK.indb 14

Campus

Termín

03/7 - 30/7 09/7 - 29/7

Dni

Typ kurzu

Cena

28 21

medzinárodný medzinárodný

4,125.00 € 3,720.00 €

Zavolaj nám:

11/11/13 11:01 AM


Lindau

Deutschland Berlin

www.ef.com/Lindau

Lindau

Lindau je bavorské mesto, ležiace vo východnej časti Bodamského jazera. Toto mesto je rajom pre milovníkov športu, kde si môžeš zaplávať, ísť na túru, bicyklovať sa, nájdeš tu aj veľké množstvo lodí a môžeš vyskúšať napríklad plachtenie. Promenáda popri jazere ponúka veľa kaviarní, kde môžeš stretnúť priateľov alebo si oddýchnuť v Beach Clube počas dňa a potom to roztočiť na EF disco. Willkommen in Deutschland!

á ovsk Hosť na rodi 8 14-1

Výhody školy

• Škola EF sa nachádza iba pár minút od brehu jazera • Lindau je ideálne miesto pre študentov, ktorí chcú zažiť nemecký štýl života • Teplota v lete: 22-24°C

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Cesta vlakom z Viedne s doprovodom • Voľný vstup do EF Beach Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a športovej arény • EF Global Village v Lindau • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou

Extra activities Vyučovanie - EF Action Deutsch™ Typ kurzu: EF Medzinárodný kurz Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Možné študentské výlety: objavovanie Rakúska, Promenáda v Lindau, historické miľníky Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Dvojdňový výlet do Mníchova - Frauenkirche, Marienplatz a zvonkohra, anglická záhrada • Poldňový výlet do Meersburgu, pevnosť týčiaca sa nad jazerom • Poldňový výlet do Bregenzu (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: futbal a volejbal • Outdoor: turistika • Podujatia: Town Quiz • EF Disco 2x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

EF Fun Pack (55 €) Jazda na kolese ťahanom rýchločlnom, kino, grilovačka pri jazere, bowling, EF tričko EF Športy • Jazda na koni (175 €) • Tenis (285 €) • Multi-sports: jazda na koni, jazda v kolese ťahanom rýchločlnom, windsurfing, paddle surfing,výlet bicyklom (125 €) Na mieste si môžeš objednať • Europapark v Ruste • Zámok Neuschwanstein • Plážové kúpalisko Eichwald • Lanovkou na vrch Pfänder

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

08/7 - 28/7

02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 15

Dni

Typ kurzu

Cena

21

medzinárodný

2,195 €

www.facebook.com/EF

15

11/11/13 11:02 AM


Isle of Wight

United Kingdom

www.ef.com/IsleofWight

Tento malebný ostrov, ležiaci južne od anglického pobrežia, ponúka všetko! 13 piesočnatých pláží, pol tucta zábavných parkov, prírodné parky a možnosť vyskúšať rôzne športy a dobrodružstvá. Nudiť sa tu určite nebudeš. Preskúmaj celý ostrov s jeho historickými mestami, vyber sa na výlet k najznámejším miestam a pamiatkam, akými sú napr. Sandown a pláže Shanklin, Needles Park, Yarmouth a veľkolepý Newport.

London Isle of Wight

á ovsk Hosťdina ro ort r Rez o i n u J 4 10-1

Výhody školy

Copyright © 2008 Isle of Wight Tourism

• Isle of Wight je slnečné a bezpečné miesto, vhodné pre mladších študentov • Isle of Wight ponúka krásne pláže a historické pamiatky • Teplota v lete: 20-25°C

Junior Rezort Isle of Wight

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z miesta ubytovania • Voľný vstup do EF Beach Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počitačmi a do športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Junior Rezort: viacposteľová izba s plnou penziou

Extra aktivity Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný Junior, Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Prax: orientácia v meste, interaktívne hry, objednanie nápoja Možné študentské výlety: botanická záhrada, Maritime Museum, Sandown Pier a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Celodenný výlet do Londýna: Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Oxford St., Harrods • Výlet po ostrove • Výlet vznášadlom do Portsmouthu (pri 3 - týždňových kurzoch) • Športy: týždenne volejbalové a futbalové turnaje • Voľný čas: Sandown Pier, Shanklin Chine, pláže • Podujatia: Town Quiz, prechádzky po pláži • Exkluzívna EF disco niekoľkokrát do týždňa

EF Fun Pack (45 €) Amazon World Zoo, Carisbrook Castle, Bowling & ľadové korčuľovanie, EF tričko EF Športy Dostupné iba pri ubytovaní v hosťovskej rodine a pri kurzoch od 3 týždňov • Jazda na koni (225 €) • Tenis (115 €) Na mieste si môžeš objednať • Laser Combat • Brading Roman Villa • Ghost Tour • Blackgang Chine theme park • Osborne House

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina

Termín

01/7 - 14/7 08/7 - 28/7 29/7 - 18/8 05/8 - 25/8

16

14LT_SK_BOOK.indb 16

Dni

Typ kurzu

Cena

14 21 21 21

Junior medzinárodný Junior medzinárodný Junior medzinárodný Junior medzinárodný

2,245.00 € 2,470.00 € 2,395.00 € 2,320.00 €

Zavolaj nám:

11/11/13 11:03 AM


Dauntsey’s

United Kingdom

www.ef.com/Dauntseys

Dauntsey’s

Život na anglickom internáte: moderná škola s perfektným športovým vybavením a akademickým zázemím, ktorá sa rozprestiera na pozemku o rozlohe 40 hektárov medzi vrchmi, rímskymi ruinami a historickými dedinkami. Tu prebieha vyučovanie a všetky aktivity. Po vyučovaní si môžeš ísť zaplávať do krytého vyhrievaného bazéna, oddýchnuť si v EF študentskej miestnosti alebo ísť so skupinou na výlet do stredovekého centra mesta.

London

r Junio ge Colle 4 10-1

Výhody školy

• Vhodné pre študentov, ktorí chcú zažiť tradičnú anglickú školu. • Dauntsey’s má bazén a výborné športové vybavenie. • Teplota v lete: 20-25°C

Junior College Dauntsey’s

V cene zahrnuté Kompletný balíček • EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z Junior College • Voľný vstup do EF Clubu, študentskej miestnosti s Wi-Fi a počitačmi a do športovej arény • Aktivity vo voľnom čase a výlety (pozri vpravo) Možnosti ubytovania • Rezidencia: viacposteľová izba s plnou penziou

Vyučovanie - EF Action English™ Typ kurzu: EF Medzinárodný junior Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Prax: orientácia v meste, interaktívne hry, objednanie nápoja Možné študentské výlety: prechádzka historickým mestom, výlet do Devizes a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFELT Report

Aktivity a exkurzie • Celodenný výlet do Londýna: Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Oxford St. • Poldňový výlet: rímske ruiny a historický Bath • Celodenný výlet do Bristolu (pri 3-týždňových kurzoch) • Exkluzívna EF disco 2 noci/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety: pláž, hľadanie pokladu a town quiz • Podujatia: Loony ‘Lympics

Extra aktivity Na mieste si môžeš objednať • Nakupovanie v Londýne • Výlet ku Stonehenge & Salisbury • Zábavný park Thorpe • Výlet do dedinky Weston-Super-Mare

Ceny vrátane leteniek Junior College

Termín

10/7 - 23/7 23/7 - 05/8

Dni

Typ kurzu

Cena

14 14

Junior medzinárodný Junior medzinárodný

2,300.00 € 2,250.00 €

Stonehenge

02/3211 4904

14LT_SK_BOOK.indb 17

17

11/11/13 11:03 AM


Zmluvné podmienky Prázdninové jazykové pobyty od 10 do 18 rokov Tieto zmluvné podmienky sa vzťahujú na všetky jazykové pobyty, ktoré ponúkame v katalógu Prázdninové jazykové pobyty, ako aj iné jazykové pobyty, ktoré sa odvolávajú na tieto všeobecné podmienky. 1. Objednávka pobytu Podpísaný a vyplnený originál prihlášky na predposlednej strane zašlite poštou alebo odovzdajte osobne na adrese Štefánikova 19, 811 05 v Bratislave v priestoroch našej kancelárie. V prípade, ak účastník jazykového pobytu nie je plnoletý, musí byť prihláška podpísaná účastníkom, ako aj jeho zákonným zástupcom. Doručením podpísanej prihlášky Sprostredkovateľovi pobytu, ktorý je našim zástupcom v SR, ste svojou prihláškou viazaní po dobu 10 pracovných dní od jej doručenia agentúre. Následne Vám mailom prostredníctvom sprostredkovateľa pobytu potvrdíme prijatie Vašej prihlášky. Doručením potvrdenia o prijatí Vašej záväznej prihlášky, nadobúda platnosť a účinnosť zmluva medzi Vami a obstarávateľom jazykového pobytu. Súčasťou zmluvy, ktorá vznikne doručením potvrdenia o prijatí záväznej prihlášky sú aj tieto všeobecné zmluvné podmienky, ktorých súčasťou sú aj storno podmienky, ktorých aktuálne znenie ku dňu podania prihlášky nájdete na internete na internetovej stránke www.jazykovepobyty.sk. Po doručení potvrdenia si musí klient preveriť správnosť uvedených údajov a po zistení prípadných nezrovnalostí najneskôr do jedného týždňa nás kontaktovať a žiadať nápravu. Podpisom prihlášky klient potvrdzuje aj správnosť údajov uvedených v prihláške, ako aj údaje o svojom zdravotnom stave a potenciálnych zdravotných ťažkostiach (vrátane alergií) a iných dôležitých skutočnostiach osobnej povahy (napr. tehotenstvo). Klient je povinný informovať agentúru o všetkých skutočnostiach relevantných pre jazykový pobyt v zahraničí. Ďalej sa klient zaväzuje, že bude zastihnuteľný na jednom z uvedených telefónnych čísel alebo na uvedenej e-mailovej adrese. Všetky ceny a cenové ponuky sa vzťahujú na jednu osobu. Platba: Súčasťou celkovej ceny kurzu je aj nenávratný registračný poplatok 80 eur, ktorý sa pripočíta k celkovej cene kurzu a je splatný s prvou zálohovou faktúrou, ktorá je vo výške 450 eur. Záloha bude odrátaná z celkovej ceny pobytu. Ak ste si objednali aj dodatočné služby (poistenie, fun balíček, športové aktivity), budú tieto poplatky pripočítané k prvej zálohovej platbe. Splatnosť prvej splátky je sedem dní po obdržaní tejto faktúry. Celková cena jazykového pobytu vrátane príplatkov za dodatočné služby a poistenie a vrátane prípadných doplatkov musí byť uhradená najneskôr 30 dní pred začiatkom pobytu a pokiaľ podávate prihlášku neskôr ako 30 dní pred začiatkom pobytu, musí byť uhradená do 3 dní, najneskôr však deň pred nástupom na pobyt, inak je obstarávateľ pobytu oprávnený Vám účasť na pobyte odmietnuť. Záväzné informácie o presnom termíne odletu do miesta pobytu a späť, možnostiach transferu z letiska do miesta ubytovania a informácie súvisiace s ubytovaním v hosťovskej rodine Vám poskytneme pred nástupom na pobyt. Informácie o Vašom pobyte ako napríklad adresu Vašej hosťovskej rodiny nájdete na našom informačnom portály MyEF pred Vašim odletom/odjazdom. 2. Rozsah služieb Rozsah poskytnutých služieb zodpovedá popisu v tlačenom katalógu pre Prázdninové jazykové pobyty a popisu na internete Sprostredkovateľa pobytu a môže sa odlišovať v závislosti od miesta pobytu. Súčasťou týchto všeobecných podmienok, najmä čo sa týka informácií o jednotlivých pobytoch, ubytovaní, strave, doprave, voľnočasových aktivitách, službách sprievodcu, termínoch, cenách a ostatných informácií, z ktorých vyplývajú obstarávateľovi určité záväzky, sú aj informácie, ktoré sa nachádzajú na internetovej stránke Sprostredkovateľa pobytu (a to aj prípadným odkazom na iné stránky). Rozsah služieb dohodnutý inak, ako je uvedené v katalógu a/alebo na internete Sprostredkovateľa pobytu, musí byť potvrdený v písomnej forme. Nárok na zľavu z ceny uvedenej v katalógu má klient len po súhlase predajcu. Jednotlivé druhy zliav nie je možné kombinovať. Jednotlivé služby tvoriace obstarávaný pobyt sú obstarávané až po úhrade celej ceny za pobyt a po tom, čo je na pobyt prihlásený dostatočný počet účastníkov, ktorí zaplatili celú cenu. Cesta: letecká doprava z letiska Schwechat resp. Bratislava do miesta pobytu a späť, (pričom miesto odletu závisí od disponibility). UPOZORNENIE: palivový poplatok nie je zahrnutý v cene kurzu. Letiskové poplatky sú zahrnuté v cene kurzu vo výške aké boli známe k dátumu prípravu tohto informačného katalógu. Výška letiskového poplatku sa môže v čase meniť s tým, že prípadné navýšenie tohto poplatku Vám bude doúčtované rovnako ako prípadný palivový poplatok a príplatok. Výška palivového a iných príplatkov sa mení v súlade so zmenami cien palív resp. zmien menových kurzov, a preto ich výšku nie je možné určiť vopred a pevnou sadzbou. Cena letenky závisí od ponuky konkrétnych leteckých spoločností. Cesta do Lindau je organizovaná vlakom/autobusom z Viedne. Upozornenie: začiatok a ukončenie jazykového pobytu sa môže posunúť o niekoľko dní v závislosti od zmien leteckých spoločností. Takáto zmena, ktorá môže mať aj vplyv na dĺžku Vášho celkového pobytu, nie však viac ako 4 dni, nemá vplyv na právny vzťah založený medzi Vami a obstarávateľom pobytu a nie je dôvodom pre odstúpenie alebo zrušenie zmluvy, ani Vám z nej nevyplýva nárok na zľavu alebo iné zníženie dohodnutej ceny. Letenku ako i lístok na vlak/autobus (Lindau) obdrží účastník priamo na letisku/stanici od vedúceho kurzu. Doprovod: je zabezpečený vedúcim kurzu, ktorý môže byť slovenskej alebo rakúskej národnosti Ubytovanie a strava: Študenti bývajú v hosťovskej rodine, v rezidencii alebo v súkromnej škole. Strava je zabezpečená formou plnej penzie príp. polpenzie v závislosti od typu ubytovania a destinácie. Bližšie informácie nájdete v bode “Ubytovanie a strava” pri jednotlivých destináciách v katalógu a na internete. (Plná penzia (raňajky, obedový balíček, večera) v hosťovskej rodine a v anglických privátnych školách. Polpenzia v rezortoch a v rezidenciách v USA (USA iba pondelok – piatok). V deň príchodu do miesta pobytu nie je zabezpečená strava.) Vyučovanie: medzinárodný kurz: 4 lekcie denne. Vyučovanie prebieha od pondelka do piatka. Jedna lekcia trvá 40 minút. Účastník kurzu berie

na vedomie, že v deň príchodu a odchodu, ako aj počas miestnych štátnych sviatkov sa vyučovanie nekoná a účastník nemá nárok na náhradu. V prípade viacdňového výletu do Londýna alebo iného mesta môže vyučovanie odpadnúť. Vyučovanie s využitím iPad EF medzinárodné kurzy pre študentov vo veku 14 – 18 rokov vo Veľkej Británii a na Malte zahŕňajú do procesu vyučovania lekcie s využitím iPad Výlety a exkurzie zahrnuté v cene: pozri popis príslušnej destinácie. Závisia od individuálnej ponuky miesta pobytu. Upozorňujeme, že štruktúra výletov sa eventuálne môže zmeniť za rovnocennú službu a je rozdielna pri dvojtýždňovom a trojtýždňovom pobyte. Starostlivosť a voľný čas: Vedúci kurzov doprevádzajú účastníkov počas celej cesty tam a naspäť, a sú k dizpozícii počas celého trvania pobytu. Zľavy Akékoľvek zľavy, a špeciálne ponuky sú dobrovoľne poskytnuté zo strany EF. V prípade viacerých zliav platí tá, ktorá je najvýhodnejšia pre účastníka pobytu. EF si vyhradzuje právo na kombináciu zliav. Špeciálne ponuky poskytuje EF dobrovoľne, bez akéhokoľvek právneho nároku. Iné: všetci účastníci obdržia podrobné informácie k jazykovému pobytu, EF Pas, učebné pomôcky, informácie o mieste pobytu a EF certifikát. Ďalšie detaily plnenia zmluvy sú obsiahnuté v rámci jednotlivých opisov miesta pobytov v katalógu, resp. na webstránke Sprostredkovateľa pobytu. Iné skutočnosti dohodnuté pri podpise zmluvy a iné špeciálne dohody ohľadom Vášho pobytu, ktoré majú byť pre obstarávateľa záväzné, musia byť dohodnuté písomne. 3. V cene nie je zahrnuté Fakultatívne výlety, vreckové (doporučujeme: Malta – 100 eur/týždeň, UK, Francúzsko, mimo Európy - 150 eur/týždeň ), poistenie, športové kurzy, strava počas cesty vlakom a autobusom, náklady na miestnu dopravu, požičanie bicykla, taxík, vratný depozit pri ubytovaní v rezidencii, poplatky za dodatočné voliteľné aktivity, palivové príplatky a iné. Odporúčame Vám dať Vášmu dieťaťu vreckové na výlety vo výške 50 Euro na týždeň. Toto vreckové na výlety na začiatku väčšiny kurzov vyzbiera vedúci kurzu. V tom prípade je vedúci kurzu oprávnený uhradiť z vreckového nevyhnutné výdavky spojené s voľným časom dieťaťa. Aktivity sa po úhrade stávajú záväznými a neminutá čiastka je refundovateľná len pri absencii zo zdravotných dôvodov, doložených lekárskym potvrdením. Špeciálna strava (napr. vegetariánska, bezlepková) je možná za príplatok 70 eur/ týždeň. Ubytovanie v rodine so študentom z inej krajiny Ak nechcete, aby ste bývali v hosťovskej rodine so slovensky hovoriacim študentom, je potrebné to uviesť v prihláške, a tým skôr Vám budeme môcť vyjsť v ústrety. V Junior medzinárodnom kurze a v Campus kurzoch túto službu neponúkame. UPOZORNENIE: Túto službu je možné využiť iba v Európe a len po potvrdení jej dostupnosti v konkrétnej destinácii. Poplatok za túto službu je 70 eur/týždeň. Ak túto službu nebudeme vedieť poskytnúť, zaplatená suma bude vrátená, avšak nemá to vplyv na zmluvu ako takú. Ojedinele sa môže stať, že hosťovská rodina hosťuje maximálne jedného študenta. Negarantujeme, že hosťovské rodiny sa nachádzajú blízko školy, a v krajných prípadoch môže trvať cesta dopravným prostriedkom až do jednej hodiny. 4. Športové kurzy Športové kurzy sú v dodatočnej ponuke a môžete si ich objednať pri rezervácii kurzu. V prípade nekonania sa kurzu kvôli nízkemu počtu účastníkov Vám vrátime plnú sumu. 5. Zmena objednávky V prípade, že po uzavretí dohody bude chcieť klient zmeniť akékoľvek ustanovenia tejto dohody, budeme sa mu snažiť vyjsť v ústrety. Za túto službu účtujeme poplatok 80 eur. Náklady vzniknuté z dôvodu zmeny dohody, najmä náklady súvisiace so zmenou spôsobu a termínu dopravy (ďalej len „dodatočné náklady“), na návrh klienta hradí v celom rozsahu klient. Poplatok podľa prvej vety tohto článku sa nezapočítava na úhradu dodatočných nákladov. 6. Minimálny počet účastníkov Obstarávateľ realizuje jazykový pobyt pod podmienkou minimálneho počtu 15 účastníkov, resp, ak jeho realizácii nebude brániť iná vážna prekážka. V opačnom prípade Vás bude obstarávateľ 4 týždne pred plánovaným začiatkom kurzu informovať, že sa Vami zvolený kurz neuskutoční alebo sa uskutoční v inom termíne a bude Vám ponúknutý náhradný kurz alebo Vami zvolený kurz v inom termíne. Ak budete chcieť od zmluvy z tohto dôvodu odstúpiť, vrátime Vám všetky Vami uskutočnené platby. To neplatí pre prípad, že nedôjde k zmene termínu konania kurzu a miestom, kde sa bude kurz konať, bude miesto, ktoré ste označili vo svojej prihláške ako druhú voľbu. (Každú skupinu žiakov sprevádza vedúci kurzu. V prípade, že počet žiakov v junior kurze je viac ako 17, sprevádza skupinu vedúci kurzu spolu s asistentom.) V prípade, že v kurze so slovensky skupinovým vedúcim sa nenazbiera dostatočný počet slovenských študentov, kurz sa koná a študenti sa stanú súčasťou kurzu s rakúskym alebo lokálnym skupinovým vedúcim. V takom prípade sa bude komunikovať v kurze anglickým jazykom. 7. Odstúpenie od zmluvy Uchádzači majú právo odstúpiť od zmluvy aj bez udania dôvodu prostredníctvom písomného oznámenia pri zaplatení nižšie uvedených storno poplatkov. Za osobitný poplatok vo výške 79 eur splatný s 1. faktúrou za pobyt je možné dojednať si osobitnú možnosť odstúpiť od zmluvy pre prípady, ak sa zdravotný stav uchádzača po uzavretí zmluvy stane nezlučiteľným s účasťou na pobyte alebo ak dôjde k úmrtiu jeho rodiča alebo iného zákonného zástupcu alebo súrodenca, bez storno poplatku. Táto osobitná možnosť je dojednaná zaplatením daného poplatku. Táto služba sadá objednať iba pri uzavretí zmluvy. Zdravotný stav uchádzača sa po uzavretí zmluvy stane nezlučiteľným s účasťou na pobyte, ak po uzavretí zmluvy nastane taká zmena v zdravotnom stave uchádzača, ktorá spôsobí, že v prípade účasti uchádzača na danom pobyte by mohol byť ohrozený život uchádzača, zdravotný stav

uchádzača na pobyte by mohol vylučovať alebo významne sťažovať naplnenie cieľa pobytu (jazykové vzdelávanie), účasťou na pobyte by mohlo dôjsť k ďalšiemu trvalému zhoršeniu zdravotného stavu uchádzača, uchádzač je dlhodobo hospitalizovaný a je predpoklad, že hospitalizácia alebo nevyhnutná následná rekonvalescencia, ktorú nie je možné vykonávať v mieste jazykového pobytu, alebo je ju možné vykonávať len s ťažkosťami alebo neprimeranými finančnými nákladmi, by mala trvať aj v čase pobytu, zmenený zdravotný stav uchádzača na pobyte si vyžaduje liečbu, ktorá by v mieste jazykového pobytu nebola plne hradená z poistného a náklady na ňu nekryté poistným plnením by prekročili 30% z ceny pobytu. Uvedenú zmenu zdravotného stavu musí potvrdiť niektorý posudzujúci lekár firmy Jazykové pobyty sro. V prípade, ak po dojednaní a zaplatení tohto poplatku nastane daný dôvod pre odstúpenie a uchádzač z tohto dôvodu od zmluvy odstúpi, budú uchádzačovi navrátené všetky ním dovtedy zaplatené poplatky okrem tohto poplatku a registračného poplatku. Odstúpenie od zmluvy musí byť agentúre Jazykové pobyty s.r.o. oznámené v písomnej forme (listom), pričom v odstúpení musí byť dôvod odstúpenia jednoznačne určený. K odstúpeniu od zmluvy je potrebné priložiť doklad preukazujúci existenciu dôvodu odstúpenia (písomné potvrdenie posudzujúceho lekára/úmrtný list), ktorý musí byť doručený najneskôr v deň odstúpenia od zmluvy. Ak nebol dojednaný daný osobitný dôvod pre odstúpenie, alebo ak tieto osobitné dôvody dojednané boli, ale nejde o niektorý z uvedených dôvodov, má pre prípad odstúpenia od zmluvy zo strany uchádzača obstarávateľ pobytu právo ponechať si, resp. požadovať úhradu iba registračného poplatku, osobitného poplatku za možnosť odstúpiť od zmluvy vo vyššie uvedených dôvodoch (ak bol dojednaný) a nasledujúcich poplatkov ako storno poplatkov: Odstúpenie od zmluvy 30 a viac dní pred odchodom: 15% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy 29 – 20 dní pred odchodom: 30% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy 19 – 10 dní pred odchodom: 55% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy 9 – 4 dni pred odchodom: 70% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy menej ako 3 dni pred odchodom resp. nenastúpenie na pobyt: 90% z ceny programu Aby sme predišli nedorozumeniam, prosíme účastníkov pobytu resp. ich zástupcov, aby odsúpenie od zmluvy doručili v písomnej forme. 8. Cestovné poistenie V spolupráci so svetovou poisťovacou spoločnosť ERIKA Insurance Vám ponúkame kombinované cestovné poistenie (choroba, batožina, úraz, spätný návrat, núdzový transport, ambulantný let, zodpovednosť za škodu). 9. Vízum a zdravotné osvedčenie Každá hosťovská krajina má svoje vlastné vízové predpisy. Organizácia EF v spolupráci so svojim zástupcom na Slovensku Vám na požiadanie poskytne bližšie informácie ako aj všetky potrebné formuláre a inštrukcie na získanie víz. Študent je zodpovedný za vybavenie a zaplatenie víz (a akýchkoľvek vízových poplatkov) na príslušnej ambasáde/konzuláte. Pre pobyty v USA je taktiež potrebné vybaviť si biometrický pas. Každý klient je zodpovedný za dodržanie platných vízových, devízových a colných predpisov. 10. Zmena cien Organizátor si vyhradzuje právo zmeniť cenu pobytu a iných služieb, ktoré sa zmenili nezávisle od vôle organizátora (napr. zmena cien leteniek, devízového kurzu, pohonných hmôt, zavedenie/zmena palivového, letiskového poplatku a príplatku): zmenené ceny organizátor zverejní na svojej webovej stránke a ceny tam uvedené majú prednosť pred cenami uvedenými v katalógu. V prípade objednania kurzu viac ako 2 mesiace pred jeho začiatkom (podľa ceny uvedenej na webovej stránke) si organizátor vyhradzuje právo upraviť ceny, podľa ceny uvedenej po zmene na webovej stránke, a to najneskôr do 21 dní pred odchodom klienta na jazykový pobyt. V takomto prípade, teda od 20. dňa pred začiatkom cesty, už organizátor nemôže cenu zmeniť. Všetky ceny vychádzajú z výmenného kurzu k 1.5.2013. V prípade zmeny ceny o viac ako 10% má účastník právo odstúpiť od zmluvy bez storno poplatkov. Obstarávateľ zájazdu má právo rozhodnúť sa, do akej miery premietne kurzové rozdiely a/alebo zvýšenie nákladov do úpravy ceny, takáto úprava sa však môže vykonať maximálne o zvýšenie nákladov v mene € v dôsledku zmeny kurzu a v dôsledku zvýšenia nákladov, za predpokladu dodržiavania pravidiel pre takúto úpravu ceny platných vo Vašej domovskej krajine. Takáto úprava ceny nie je dôvodom pre zrušenie pobytu. Jazykové pobyty s.r.o. nenesú zodpovednosť v prípade úpadku leteckých spoločností. Ak z horeuvedených dôvodov vznikne pokles cien, obstarávateľ je povinný to zohľadniť pri konečnej faktúre. 11. Nekonanie sa kurzu Ak je obstarávateľ nútený odvolať alebo výrazne zmeniť kurz kvôli udalostiam ako sú štrajk, vojna, teror alebo úradné opatrenia, ponúkneme Vám podľa možností rovnocenný pobyt. Ďalšie nároky ako navrátenie ceny kurzu či odškodné sú vylúčené. 12. Predčasné prerušenie pobytu Pokiaľ účastník predčasne preruší pobyt, obstarávateľ nie je povinný vrátiť alikvótnu časť ceny za nevyužité služby. Prípadné nevyužité služby budú nahradené, pokiaľ budú nahradené aj obstarávateľovi. V prípade skoršieho návratu, náklady za spiatočnú cestu, vrátane možného doprovodu, si účastník hradí sám. Obstarávateľ môže zabezpečiť skorší návrat podľa želania klienta, avšak až po uhradení všetkých s tým súvisiacich nákladov (letenka, transfer, doprovod atď.). Obstarávateľ má tiež právo odstúpiť od zmluvy bez náhrady nákladov a poslať účastníka domov na vlastné náklady, keď poruší pravidlá, o ktorých bol vopred informovaný (napr. konzumácia alkoholu, drog, krádež, absencia v škole, neskoré návraty do miesta nocľahu). V prípade porušenia týchto

EF - najväčšia súkromná vzdelávacia organizácia na svete EF ponúka jazykové pobyty pre všetky vekové skupiny: školský rok na strednej škole v zahraničí, jazykové pobyty pre žiakov, študentov, dospelých a manažérov na EF jazykových školách – nikdy nie je neskoro naučiť sa jazyk alebo sa v ňom zlepšovať. EF Rok na strednej škole v zahraničí Navštevuješ strednú školu v zahraničí (USA, Kanada, Veľká Británia, Írsko, Austrália, Nový Zéland, Francúzsko, Kostarika, Nemecko) a bývaš v hosťovskej rodine. Spoznáš kultúru krajiny, v ktorej študuješ. Domov sa vrátiš s perfektnými jazykovými znalosťami a nezaplatiteľnými skúsenosťami. EF Medzinárodné jazykové školy Na školách po celom svete si môžu mladí ľudia od 16 rokov, ako i dospelí, počas celého roka zlepšovať svoje jazykové vedomosti. Začiatok kurzu je každý pondelok, dĺžka kurzu, ako i jeho intenzita, je od 2 do 52 týždňov. Triedy sú medzinárodné a sú určené pre všetky jazykové úrovne. Dokonca aj pre začiatočníkov! EF Akademický rok v zahraničí EF Akademický rok je 6 ,9 alebo 11-mesačný pobyt na jednej z moderných EF jazykových škôl v zahraničí. Účastníci spoznajú kultúru hosťovskej krajiny a ľudí z celého sveta. Spája jazykové vzdelávanie so zaujímavými voliteľnými predmetmi a dá sa kombinovať i s praxou. 18

EF High School

Programs

2013 2014

www.ef.c

High Sch Year Ab ool For stu road aged 14dents to 18

Ireland Australia New Zealand

13. Nedostatky a sťažnosti Účastník sa zaväzuje, že po zistení akýchkoľvek nedostatkov alebo škôd, ktoré sám nespôsobil, bude o nich bezodkladne informovať svojho vedúceho kurzu a žiadať o pomoc a nápravu. Ak účastník nie je spokojný s nápravou nedostatku, musí o tom účastník a/alebo jeho zákonný zástupca upovedomiť Sprostredkovateľa pobytu na Slovensku písomnou formou počas trvania pobytu. V prípade reklamácie po ukončení pobytu nemá účastník nárok na zníženie ceny. V prípade, že účastník nenastúpi na pobyt, peniaze mu budú vrátené v zmysle storno podmienok uvedených vo všeobecných zmluvných podmienkach. V prípade, že v danej destinácii neboli účastníkovi sprostredkované športové aktivity, služba sám Slovák v rodine, fun balíček, ktorý si objednal, resp. ak klient nenastúpil na pobyt, peniaze mu budú vrátené prostredníctvom dobropisu. Všetky dobropisy vystavené účastníkovi, budú uhradené formou bankového prevodu a sú splatné do 2 mesiacov od plánovaného skončenia daného pobytu. Rozsah a služba fun balíčkov môže byť zmenená, avšak iba na službu, ktorá ma ten istý charakter, rozsah, a hodnotu. 14. Poistenie proti insolventnosti Obstarávateľ jazykových pobytov je podľa platných predpisov a smerníc Európskej Únie poistený proti insolventnosti. Poistenie garantuje vrátenie všetkých platieb, ako aj zabezpečenie návratu z jazykového pobytu v prípade insolventnosti usporiadateľa. Obsarávateľ má uzavreté poistenie, na základe ktorého vzniká objednávateľovi právo na poistné plnenie v súlade s ust. § 9 ods. 1 zákona č. 281/2001 Z.z., a to u poistiteľa, spoločnosti Versicherung tour VERS Touristik-VersicherungsService GmbH, D-22453, Hamburg, Nemecko. V prípade škody treba kontaktovať HanselMerkur Reiseversicherung AG, Siegfried-WedellsPlatz 1, 20354 Hamburg, Tel.: 0049 40 53799360, Fax: 0049 40 41 193257. Na požiadanie obstarávateľ dodá doklad o uzavretí poistnej zmluvy. 15. Obstarávateľ Všetky jazykové pobyty sú organizované EF International Language Schools Ltd. Luzern, Schweiz (pobyty v rámci EÚ), prípadne EF Education First Ltd Švajčiarsko (pobyty mimo EÚ). EF Education GmbH, 1010 Wien, Johannesgasse 16 /IČO: 124943/ je všeobecným sprostredkovateľom obstarávateľov jazykových pobytov organizovaných firmou EF International Language Schools a EF Education First Ltd. 16. Sprostredkovateľ pobytu Jazykové pobyty s.r.o vystupuje ako výhradný spolupracujúci sprostredkovateľ pre EF Education GmbH, 1010 Wien na území SR. Ak sa v tomto texte spomína pojem agentúra/agent alebo Sprostredkovateľ pobytu, myslí sa ním sprostredkovateľ Vášho pobytu, ktorým je na Slovensku firma Jazykové pobyty s.r.o, so sídlom na Štefánikovej 19 v Bratislave. Jazykové pobyty s.r.o. tiež organizujú rôzne formy jazykového vzdelávania na území Slovenskej republiky, ktorých súčasťou sú aj jazykové pobyty EF v zahraničí, prípadne ich kombinácia. Tá časť kombinovaných kurzov, ktorá sa koná na území Slovenska, je akreditovaná Ministerstvom školstva Slovenskej republiky. 17. Ochrana osobných údajov EF ako aj Vaša agentúra si plne uvedomujú dôvernosť a citlivosť Vašich osobných údajov, ktoré im v rámci procesu prijímania a registrácie na pobyt a následnej účasti na pobyte sprístupníte. EF ako aj Vaša agentúra budú pri spracúvaní týchto údajov prísne dodržiavať všetky zásady a pravidlá obozretného a bezpečného nakladania s týmito údajmi, vrátane pravidiel stanovených platným zákonom o ochrane osobných údajov platným na území SR ako aj právnymi predpismi (nariadeniami a smernicami) EU. Podpisom prihlášky a ďalších dokumentov, ktoré sú súčasťou prihlasovacej dokumentácie, vyjadrujete súhlas so spracovaním údajov v nich uvedených obstarávateľom a sprostredkovateľom Vášho pobytu, ako aj poskytovateľmi jednotlivých služieb v rámci Vášho pobytu, a to za účelom realizácie Vášho pobytu a poskytovania Vám informácií o jazykovom pobyte a poskytovaných službách uvedených spracovateľov Vašich údajov. Svoj súhlas so spracúvaním môžete kedykoľvek odvolať bez vplyvu na ich spracovanie pre potreby zabezpečenia Vašej účasti na pobyte. Účastník resp. zákonný zástupca udeľuje týmto súhlas s tým, že počas pobytu môže obstarávateľ zachytávať zvukový a obrazový materiál účastníka, ktorý môže použiť na reklamné účely. Po prijatí objednávky posielame účastníkovi prístupové práva do servisnej online služby My EF, kde sú uložené osobné údaje účastníka. V systéme Campus MyEF môžu všetci účastníci kurzov uchovávať a zverejňovať fotky, videá a texty. Za tento obsah EF nepreberá zodpovednosť. 18. Všeobecné Za tlačové chyby neručíme. Aktuálne podmienky v čase zasielania prihlášky, ktoré sa budú na vzťah založený touto zmluvou vzťahovať, nájdete na internetovej stránke www.jazykovepobyty.sk. Keďže tieto podmienky sa môžu meniť aj v priebehu roka po vytlačení katalógu, je nevyhnutné, aby ste sa ešte pred vyplnením a odoslaním kompletnej prihlášky oboznámili s aktuálnymi informáciami zverejnenými na internete. Ak sa nedohodnú zmluvné strany inak, platia Všeobecné podmienky o cestovných Zájazdoch (ARB 1992) v poslednej úprave, ktoré sú prístupné na internetovej stránke agentúry EF Education GmbH a na požiadanie Vám ich zašleme. Všetky údaje v tomto katalógu vychádzajú zo stavu ku 1. mája 2013.

Objednaj si prospekty z ďalších EF programov! o o o o

EF školský rok v zahraničí (14-18 rokov) EF Medzinárodné jazykové školy (pre študentov a dospelých - od 16 rokov) EF Akademický rok (od 16 rokov) EF Corporate Language Training (pre manažérov)

Áno, zašlite mi, prosím, bezplatné informačné katalógy k horeuvedeným EF programom. Meno:____________________________________________

REGIONAL CHOICE! USA Canada United Kingdom

om

pravidiel je klient povinný uhradiť dodatočné náklady, ktoré vzniknú obstarávateľovi a to ešte pred predčasným návratom účastníka kurzu z pobytu. Účastník nemá nárok na náhradu z dôvodu absencie počas trvania kurzu, ako aj z dôvodu neprítomnosti kvôli predčasnému/ oneskorenému príchodu/ odchodu.

Available for France, Germany, United Kingdom, Australia, New Zealand and the USA! France Germany Costa Rica

www.ef.com/hig hschool

Priezvisko:________________________________________

9

Ulica:_____________________________________________ PSČ/Mesto:_______________________________________ Telefón:___________________________________________ Mobil:____________________________________________ Dátum narodenia:__________________________________ e-mail:____________________________________________ Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Prosíme, zašlite tento kupón na adresu uvedenú na zadnej strane katalógu alebo nám jednoducho pošlite e-mail na info@jazykovepobyty.sk

Zavolaj nám: 02/3211 4904

14LT_18_T&C_SK_Text from.indd 18

11/12/13 10:56 AM


EF Záväzná prihláška

Vyplnenú prihlášku nám zašli na našu adresu alebo odfaxuj na číslo: 02/5262 1439.

1. Osobné údaje Meno:

Priezvisko:

Adresa: PSČ:

Mesto:

Národnosť:

Mobil žiaka:

Dátum narodenia:

E-mail:

Meno rodiča: Telefón rodiča:

Mobil rodiča:

E-mail na elektronickú faktúru: Škola:

Mesto:

Meno učiteľa cudzieho jazyka: Odkiaľ si sa o nás dozvedel? Uveď iné dôležité informácie (choroby, alergie, lieky): Súrodenecká zľava (meno, priezvisko) Špeciálna diéta, 70 €/ týždeň (napr.: vegetariánska, bezlepková):

2. Miesto Tvojho pobytu Dátum:

Destinácia:

Náhradné miesto tvojho pobytu : Dátum:

Destinácia:

3. Kde chceš bývať? q EF Hosťovská rodina q EF Rezidencia/EF Campus/EF Rezort q Nechcem bývať v rodine so slovensky hovoriacim študentom (70 euro/týždeň):

4. EF Summer Camp q Performance Camp Multi-Talent

q Art & Fashion Camp Multi-Art

q Performance Camp Popstar

q Art & Fashion Camp Mode

q Sport & Adventure Camp Multi-Sport

5. Ďalšie služby Doplnkové služby:

Možnosti poistenia:

o EF Sun and Fun Pack o EF Malta Pack o EF Explore Pack

EF osobitný dôvod odstúpenia o dojednanie osobitného dôvodu odstúpenia za 79,- EUR v zmysle zmluvných podmienok

Športové kurzy o EF Potápanie začiatočník: Malta o EF Potápanie pokročilý: Malta o EF Plachtenie začiatočník: Malta o EF Plachtenie pokročilý: Malta o EF Windsurfing začiatočník: Malta o EF Windsurfing pokročilý: Malta o EF Jazda na koni: Lindau o EF Multisports: Lindau o EF Tenis: Lindau o EF Vodné športy: Torquay o EF Tenis: Isle of Wight o EF Jazda na koni: Isle of Wight

EF cestovné poistenie: o Európa 2 týždne: 55 € o Európa 3 týždne: 65 € o mimo Európy 3 týždne: 110 € o mimo Európy 4 týždne: 120 €

Poznáš niekoho, kto by mal záujem o náš katalóg? Prosíme, uveď jeho/jej e-mailovú adresu:

Svojim podpisom potvrdzujem, že som si prečítal/a a súhlasím so zmluvnými podmienkami na str. 18 v tomto katalógu.

Dátum a podpis žiaka

Dátum a podpis rodiča

Spracovanie osobných údajov Podpisom prihlášky súhlasíte s tým, aby boli Vaše údaje v nej obsiahnuté spracované obstarávateľom a/alebo sprostredkovateľom. Údaje budú spracované výlučne za účelom plnenia zmluvných povinností vyplývajúcich z tejto zmluvy a taktiež na marketingové účely obstarávateľa a/alebo sprostredkovateľa. Údaje budú zničené a prestanú sa spracúvať ihneď, ako prestanú byť použiteľné na účel, na ktorý boli spracované. Svoj súhlas so spracovaním týchto údajov môžete kedykoľvek vziať späť. Tým nie je dotknuté právo obstarávateľa a/ alebo sprostredkovateľa spracúvať tieto údaje v rozsahu nevyhnutnom na plnenie zmluvných povinností z tejto zmluvy a/ alebo uplatňovanie si svojich práv z nej a zo vzťahov, ktoré vznikli na jej základe.

VYPLŇ A ZAŠLI NA ADRESU, KTORÚ NÁJDEŠ NA ZADNEJ STRANE KATALÓGU.

14LT_SK_BOOK.indb 19

www.jazykovepobyty.sk

19

11/11/13 11:03 AM


EF Medzinárodné jazykové školy 2014

www.ef.com

Prázdninové jazykové pobyty Pre žiakov a mládež vo veku od 10 do 18 rokov

Languages, friends and fun

EF Adresa: Jazykové pobyty - cestovná agentúra Štefánikova 19 811 05 Bratislava Tel: 02/5245 1175 Fax: 02/5262 1439 E-mail: info@jazykovepobyty.sk

Zavolaj nám: 02/5245 1175 www.youtube.com/EF

www.facebook.com/EF

Zertifiziert & anerkannt von WCLT Všetky jazykové pobyty EF a učebné materiály sú každoročne kontrolované WCLT (svetovou radou jazykového vzdelávania), medzinárodnou skupinou odborníkov, učiteľov a jazykových expertov. Komisia navštevuje každoročne EF školy, aby sa uistila, že naše jazykové kurzy spĺňajú najvyššiu kvalitu.

14LT_FCBC_SK_C+T_NEW.indd 2

EF pedagogická rada Učebnice a ostatné učebné materiály sú navrhnuté EF pedagogickou radou. Jej členovia, výskumníci medzinárodných jazykov a špecialisti vo vyučovaní jazykov, týmto garantujú vysokú úroveň vyučovacích postupov. Texty a obsahy sú aktualizované každý rok.

Mentor Foundation Nadácia Mentor sa v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou venuje boju proti zneužívaniu drog a omamných látok na mladistvých.

WYSET Confederation The Global Organization of International Youth Travel.

CEN (Európsky výbor pre štandardizáciu) EF sa aktívne zapája do vývoja a prípravy noriem kvality pre poskytovateľov jazykových pobytov v rámci Európy.

11/11/13 10:50 AM


4LT_SK_BOOK.indb 19

Ostatné služby

Ponúkame široké spektrum dodatočných služieb, ktoré Ti pomôžu pripraviť sa na jazykový pobyt a lepšie spoznať destináciu. Všetky dodatočné služby sú na vysokej úrovni a zaručia Ti, že budeš maximálne profitovať z Tvojho pobytu v zahraničí.

Erika zdravotné a cestovné poistenie Cestovné poistenie je povinné pre všetkých žiakov. Bezpečnosť je v EF prioritou, preto našim zákazníkom ponúkame špeciálny balíček cestovného poistenia od spoločnosti Erika. Objednaj si nasledovné poistenie za zvýhodnené ceny: strata batožiny a majetku; choroba a zranenie; náhrada nevyužitej časti prerušeného kurzu. Výška poistného v Európe: 55 € na 2 týždne, 65 € na 3 týždne a 75 € na 4 týždne. Poistenie mimo Európy: 110 € na 3 týždne a 120 € na 4 týždne.

Chceš bývať s kamarátom? Stačí zadať na prihláške, s ktorým kamarátom chceš bývať. Ak si budeš priať bývať s kamarátom, ktorého si spoznal počas kurzu, budeš sa musieť spýtať Tvojho koordinátora ubytovania, ktorý sa Ti pokúsi vyjsť v ústrety.

EF Explore Packs Čo majú London Eye, Gozo Island a výlet po Dubline spoločné? To sú všetko miesta, ktoré môžeš navštíviť, pokiaľ si objednáš EF Explore Packs. Tieto balíčky sú pre všetkých, ktorí chcú okrem jazykového pobytu zažiť aj historickú a kultúrnu stránku hosťovskej krajiny. Detaily nájdeš na stranách konkrétnych destinácii.

EF Fun Packs Zapoj sa do mnohých aktivít a exkurzií tým, že si objednáš balíček EF Fun Pack. Takto nevynecháš žiadne kultúrne, športové a zábavné podujatia. Tieto balíčky sú perfektnou príležitosťou navštíviť spolu s novými kamarátmi všetky atrakcie v blízkosti. Detaily nájdeš na stranách konkrétnych destinácii.

EF Športy Zdokonaľuj sa v Tvojom obľúbenom športe alebo vyskúšaj niečo nové s balíčkom EF Športy. Tréning je prispôsobený Tvojej úrovni a vedú ho vedúci kurzu spolu s profesionálnym trénerom. Detaily nájdeš na stranách konkrétnych destinácii.

Dodatočné exkurzie EF koordinátor aktivít organizuje celodenné výlety a aktivity za špeciálne ceny pre našich žiakov. Týchto výletov sa zúčastní aj vedúci kurzu, ktorý Ti ukáže nielen pamiatky, ale bude sa starať aj o Tvoju bezpečnosť. Detaily nájdeš na stranách konkrétnych destinácii.

Staň sa EF Ambasádorom EF Ambasádori sú medzinárodným tímom, ktorý pomáha propagovať jazykové vzdelávanie a dostáva za to rôzne odmeny a ceny. Ako člen nášho vernostného programu budeš získavať body za pozývanie svojich priateľov do EF súťaží, za propagovanie EF medzi svojimi známymi, alebo za blogovanie o svojich zážitkoch z pobytu. Body môžu byť vymenené za ceny a odmeny ako je napríklad iPad, EF kurz zdarma, víkendové výlety do zahraničia, a iné! Staň sa aj ty EF Ambasádarom! Stačí len kontaktovať niektorého zo zástupcov EF.

11/11/13 11:03 AM


4LT_SK_BOOK.indb 20

Zľava pri skorom prihlásení sa Vyber sa do sveta a zaži to, o čom iní iba snívajú! Chcel by si stráviť leto na pláži v Anglicku, Zľava v USA, na Malte alebo v pri skorom Nemecku? prihlásení sa Viac info nájdete na našej stránke www.jazykovepobyty.sk

5 krokov k najlepším letným prázdninám! 1. Nechaj si poradiť expertmi

Kontaktuj pobočku EF na Slovensku a nechaj si poradiť našimi spolupracovníkmi ohľadom all-inclusive balíku: letenky, transfer, ubytovanie, strava, exkurzie a aktivity. Všetko toto je zahrnuté v programe.

2. Príď na informačné stretnutie

Zúčastni sa informačného stretnutia, na ktorom získaš všetky potrebné informácie týkajúce sa prázdninového jazykového pobytu.

3. Prihlás sa na jazykový pobyt

Prihlás sa na jazykový pobyt s EF tým, že vyplníš formulár na poslednej strane tohto katalógu.

4. Priprav sa na leto Tvojho života!

Obohať si jazykový pobyt o balíčky Fun Packs, Explore Packs alebo Športy.

5. Odlietame!

Uži si tie najlepšie letné prázdniny s EF jazykovým pobytom! Zavolaj nám 02/3211 4904 alebo nás kontaktuj na www.jazykovepobyty.sk www.jazykovepobyty.sk

20

11/11/13 11:03 AM

Final 14lt sk brochure hres  
Final 14lt sk brochure hres  
Advertisement