Page 1

EF High School Programs 2014 - 2015

www.ef.com

Rok na strednej škole v zahraničí od 14 do 18 rokov

VÝBER REGIÓNU ALEBO ŠTÁTU Viac info na strane 12.

USA Vel´ká Británia Írsko


#FirstFlight #USHighSchool

The best year of my life! #HighSchoolYearAbroad

www.instagram.com/highschoolyearabroad

#UnitedKingdom #RetroPhones “Phone booths! They still make them! I'm about to use one to call my friend at home and tell her who I met today in London!”

#UK #LookOut! “I'm glad they reminded me! Getting used to cars on the left side of the road = harder than I thought!”

“Look out world - here I come! Six hours until landing. The adventure of a lifetime is waiting!”


#California #Boardwalk “I think I found the perfect shades! Blue like the California sky. What do you think? Too much?”

#BornCountry #Texas “There is nothing better than a wide open ranch at sunset. Yes, I am officially a cowgirl now!”

#Ireland #Adventure “First purchase in Ireland! Smart and practical... my mom would be proud. Ready to hit the Highlands and the Irish weather!”


Vitaj v programe EF Rok na strednej škole v zahraničí Hľadáš dobrodružstvo, ktoré zmení Tvoj život? Tak si u nás na správnom mieste. V EF pomáhame študentom už skoro 50 rokov splniť si sen o štúdiu a živote v zahraničí. Teraz je rad na Tebe, aby si si splnil Svoj sen!

Experti na anglický jazyk V EF veríme, že anglický jazyk, kultúrna výmena a mladí ľudia ako si Ty, môžu zblížiť celý svet. Z tohto dôvodu Ti ponúkame tri fascinujúce destinácie, v ktorých môžu naši študenti získať medzinárodnú skúsenosť. Preskúmaj rôznorodosť Spojených štátov, kráľovské atrakcie Veľkej Británie alebo tajomné vrchy Írska. Popritom sa môžeš zlepšiť v angličtine a rozšíriť si obzory. Svet bude Tvojou triedou! EF Rok na strednej škole v zahraničí je jedinečná a obohacujúca skúsenosť. Počas Tvojho pobytu v zahraničí se nenaučíš iba nový jazyk ale spoznáš aj nový vzdelávací systém. Tento program Ti pomôže zvýšiť si sebavedomie a otvorí Ti nové možnosti, o akých si ani nesníval. Spoznáš pamiatky, vône, iné kultúry a naučíš sa ako sa prispôsobiť novým situáciám. Nájdeš si nových priateľov na celý život a zistíš veľa o sebe samom. S EF budeš v centre diania Každý študent získa individuálnu ponuku, ktorú prispôsobíme jeho potrebám: vhodná hosťovská rodina, stredná škola, v ktorej sa bude cítiť príjemne a bude sa môcť rozvíjať a medzinárodný koordinátor, ktorý Ti bude so svojimi radami a tipmi počas celého roka v mieste pobytu k dispozícií . S EF budeš profitovať aj zo strany skúsených spolupracovníkov v Tvojej domovskej krajine. Budeme na Tvojej strane od prvého až po posledný deň. Ty to dokážeš! S EF je naplánovanie Tvojho roku na strednej škole bez komplikácií. Pomôžeme Ti s výberom anglicky hovoriacej krajiny, ktorá Ti bude najviac vyhovovať. Navštív nás v kancelárii v Bratislave, príď na informačné stretnutie alebo nám jednoducho zavolaj. Tešíme sa, že Ti budeme môcť poradiť a informovať Ťa o našom programe a spolu naplánovať Tvoj rok na strednej škole v USA, UK alebo v Írsku!

Prečo práve EF rok na strednej škole v zahraničí USA, UK alebo Írsko

Vzdelanie na prvom mieste EF je vzdelávacia organizácia so 48-ročnými skúsenosťami. Vieme, že príprava a podpora sú dôležité pre úspešný pobyt. Vďaka celosvetovej sieti spolupracovníkov sme vždy na Tvojej strane.

Výmena Tento program je jedinečná možnosť ako si rozšíriť horizont, dospieť a spoznať svet. Študentii sa učia akceptovať ostatných študentov, komunikovať, nájsť si nových priateľov, a aj takto si zvyšovať povedomie o svete.

Barbora Huková Koordinátorka programu info@jazykovepobyty.sk 02 / 5245 1175

%

angličtina Angličtina je svetový jazyk a najpoužívanejší jazyk v medzinárodnej komunikácií. Mladí ľudia, ktorí chcú dosiahnuť úspech na medzinárodnom pracovnom trhu, musia komunikovať po anglicky. Dobré anglické vedomosti otvoria mnohé dvere do sveta a dajú Ti viac slobody pri výbere povolania.

4

Telefón: 02 / 5245 1175


Sme s tebou na každom kroku

Podpora študentov počas programu EF Rok na strednej škole v zahraničí je na prvom mieste. Aby sme zabezpečili optimálnu kvalitu, umiestnenie našich študentov majú na starosti iba naše EF organizácie. Vďaka tomu budeme stále s Tebou pred počas, a aj po skončení pobytu.

Pred odchodom

Počas pobytu

Prihlásenie sa a príprava

Podpora zo strany EF

EF pobočka v Bratislave Náš tím v Bratislave Ti pomôže pri prihlásení sa do programu a počas prípravy na pobyt. Prihlás sa online na www.ef.com/highschool alebo nám pošli prihlášku, ktorú nájdeš na poslednej strane tohoto katalógu. Počas Tvojho pobytu sme k dispozícií Tebe aj Tvojim rodičom.

EF Language and Culture Camp Najlepší štart do programu je cez EF Language and Culture Camp. Tento tábor ponúka rozmanitý a obsiahly program. Koná sa na začiatku jazykového pobytu vo všetkých destináciách predtým, než pôjdu študenti do hosťovskej rodiny. Budeš mať možnosť precvičiť si jazyk a nájsť si prvých priateľov. Tábory ponúkajú pestrý program zložený z vyučovania, aktivít a výletov.

Pohovor Pozveme Teba a aj Tvojich rodičov pozveme na pohovor, na ktorom získate informácie o pobyte. Počas pohovoru budeš mať možnosť porozprávať nám niečo o sebe a taktiež dôvod, prečo si sa rozhodol absolvovať tento program. Tvoja prihláška a internetová stránka Vyplníš prihlášku, v ktorej nám a Tvojej budúcej hosťovskej rodine porozprávaš o sebe a o Tvojich záujmoch. Na osobnej internetovej stránke MyEF, ku ktorej získaš prihlasovacie údaje, po prihlásení môžeš vyplniť, skontaktovať sa s ostatnými študentami EF z celého sveta, absolvovať online kurz angličtiny a stiahnuť si obsiahle informačné materiály o hosťovskej rodine a krajine. Príprava a umiestnenie Príprava je kľúčom k úspešnému roku v zahraničí. Náš obsiahly prípravný program pripraví na Tvoj pobyt nie len Teba ale aj Tvojich rodičov. Všetci žiaci sa zúčastnia na orientačnom stretnutí ešte pred odchodom. Akonáhle sa prihlásiš, nájdeme Ti starostlivo vybranú hosťovskú rodinu. Hneď ako vhodnú rodinu nájdeme, budeme Ťa kontaktovať.

Tvoja hosťovská rodina Tvoja hosťovská rodina, popri EF spolupracovníkoch patrí medzi najdôležitejších ľudí, ktorí Ti poradia, pokiaľ máš otázky. Za krátky čas sa budeš v hosťovskej rodine cítiť ako doma. Všetky hosťovské rodiny prechádzajú prísnym výberom. Predtým, než ich vyberieme, navštívime ich u nich doma a absolvujeme s nimi obsiahly pohovor. Podpora v mieste pobytu Tvoja kontaktná osoba na mieste pobytu Ti bude k dispozícii počas celého roka, aby sa uistila, že všetko prebieha v poriadku. Prihlási Ťa na strednú školu a bude organizovať aktivity vo voľnom čase a stretnutia EF žiakov a ich hosťovských rodín v okolí. Môžeš sa na ňu obrátiť vždy, keď budeš potrebovať pomoc. EF pobočka v mieste pobytu EF riadi vlastné pobočky vo všetkých našich destináciách. Naši spolupracovníci sú tu vždy pre Teba, keď potrebuješ ich pomoc a budú Ťa kontaktovať počas Tvojho pobytu, aby sa uistili, že si spokojný. Vo všetkých destináciách máme bezplatné núdzové číslo pre našich žiakov, na ktoré sa dovoláš 24 hodín denne počas celého roka. EF pobočka v Bratislave Tím programu EF Rok na strednej škole v zahraničí je tu pre Teba a Tvojich rodičov. Môžeš sa na nich obrátiť, keď máš otázky alebo potrebuješ pomoc. EF pobočka v Bratislave je kontaktná osoba pre Tvojich rodičov aj počas Tvojho pobytu v zahraničí.

Po skončení pobytu Návrat domov

EF Diplom: úspešné ukončenie pobytu Po skončení Tvojho pobytu získaš EF Diplom, ktorý je dokladom úspešného ukončenia roku na strednej škole v zahraničí. EF High School Year Ambassador Program Staň sa členom EF Ambassador Program po návrate domov! Na online stránke pre absolventov programu na MyEF a vďaka rôznym aktivitám organizovaných EF môžeš zostať v kontakte s priateľmi a budeš dostávať pozvánky na rôzne podujatia a párty organizované EF. Taktiež tu môžeš zdieľať fotky z Tvojho pobytu s rodinou a priateľmi, informovať ostatných študentov o programe a spravovať bonusové body. Práca pre EF Rok na strednej škole v zahraničí Môžeš získať pracovné skúsenosti tým, že sa podelíš s novými záujemcami o program o Tvoje skúsenosti a rady. Pomôž nám s prípravou nových študentov na ich pobyt v zahraničí. Budeme Ťa informovať o novinkách a podujatiach. A taktiež získať informácie o pracovných príležitostiach v našej organizácii. Mnohí z našich zamestnancov sú bývalí absolventi, ktorí sa rozhodli zapojiť sa do EF a podeliť sa o ich skúsenosti s inými.

“Ja som bol žiakom EF a táto skúsenosť ma nielen pozitívne ovplyvnila, ale teraz vidím aj svet inými očami. Vďaka práci v EF mám možnosť pomáhať iným študentom získať rovnaké skúsenosti, aké som získal aj ja.” Bastian Zipfel, Vedúci programu, Nemecko

www.jazykovepobyty.sk

5


USA

Krajina nekonečných možností Počas programu EF Rok na strednej škole v USA zistíš, že v tejto krajine je naozaj všetko väčšie: krajina, sloboda a rôznorodosť ľudí, ktorí robia z USA živý a kultúrne rozmanitý národ. Rok strávený v krásnom štáte Colorado, bol neuveriteľný. Možnosť žiť, na začiatku s cudzou rodinou, neskôr ako s vlastnou, je na nezaplatenie. Skúsenosť navštevovať typickú americkú školu (High School) je niečo, čo by mal zažiť každý! Spoznal som tam neuveriteľných ľudí, na ktorých v živote nezabudnem. Zážitky, skúsenosti a celkový pocit z tohto pobytu mi zostane do konca života v pamäti. Richard Pazmány, Bratislava ( thetripuss@gmail.com ) Viac študentských príbehov na

www.ef.com/highschoolstories

Tvoj Program U.S. High School

Tvoja hosťovská rodina v USA

Zaži nové školské prostredie Tak ako v krajine, tak aj v triedach panuje uvoľnená atmosféra. študenti sú vedení k tomu, aby sa pýtali otázky a spolu preberali témy vyučovania. Učitelia sú študentom k dispozícii často aj po vyučovaní, aby im zodpovedali otázky alebo im pomohli, keď niečomu nerozumejú. Vyučovanie v USA sa orientuje na praktické cvičenia a prácu v skupinách. študenti získajú praktické skúsenosti v rôznych oboroch, napr. počas experimentov na chémii alebo počas referátov na vyučovaní.

Staň sa členom hosťovskej rodiny! Americkým hosťovským rodinám ponúkame možnosť, aby si sami vybrali EF študenta. To znamená, že rodina sa o Teba a Tvoju kultúru bude zaujímať ešte predtým, než k nim prídeš. V mnohých prípadoch si vyberá hosťovská rodina študenta podľa kultúrnych zvyklostí. Budú sa tešiť na to, ako spoznajú Tvoj jazyk, čo rád jedávaš a tradície, v ktorých si vyrástol. V USA poskytujú hosťovské rodiny svoj domov bez nároku na finančnú kompenzáciu.

Pestrá škála predmetov Vyučovanie v USA je rôznorodé. Okrem povinných predmetov, akými sú angličtina, matematika a prírodné vedy, majú študenti možnosť vybrať si jeden alebo viac voliteľných predmetov podľa vlastného alebo profesionálneho záujmu. Voliteľné predmety sa odlišujú v závislosti od školy, ale väčšinou sa jedná o predmety, ako napr. hudba, divadlo, kreatívne písanie alebo obchod. študenti väčšinou absolvujú 5-7 voliteľných predmetov za semester. Tvoja stredná škola v USA Povinná školská dochádzka v USA trvá 4 roky: Freshman (9. ročník), Sophomore (10.), Junior (11.) a Senior (12.). študenti EF sú spravidla umiestňovaní do 10., 11., a 12. ročníka*. Veľkosť školy v mestách a v mimomestských častiach sa odlišuje, od pár sto až po pár tisíc študentov. Vo väčšine škôl sú dva semestre, v niektorých môžu byť tri. Vyučovanie začína väčšinou 8:00 a končí 15:30, trvá od pondelka do piatka. *EF nevie zaručiť umiestnenie do 12. ročníka, účasť na niektorých športových aktivitách alebo získanie U.S. high school diplomu.

6

Telefón: 02 / 5245 1175

Medzi aktivity po vyučovaní môže patriť: • • • • • • • • • • • • •

Ročenka Model United Nations Školský časopis Marching Band Študentská rada Cheerleading Literárny časopis Divadelný krúžok Futbal Basketbal Basebal/Softbal Dobrovoľnícky program Školská kapela

Veľká krajina, nádych malého mesta Väčšina hosťovských rodín žije v malých mestách alebo vo vidieckej časti. Takto budeš mať možnosť spoznať prírodu a vidiecky život počas Tvojho pobytu. Do veľkých miest sa dá pohodlne dostať autom. Tvoja hosťovská rodina sa teší aj na spoločné výlety, spoločné jedlo v reštaurácii, kino alebo na nákupy v obchodnom centre. Rodiny trávia aj veľa času doma pri spoločnom pozeraní televízie alebo grilovačke na záhrade. Tvoja nová EF rodina Tvoji hosťovskí rodičia nie sú jediní, kto sa o Teba počas Tvojho pobytu bude starať. Nezáleží na tom, do ktorej školy budeš chodiť, Tvoj koordinátor pobytu nebýva ďalej ako dve hodiny od hosťovskej rodiny. On Ti pomôže s výberom voliteľných predmetov a pri prekonávaní kultúrneho rozdielu. Každý mesiac sa Ti ohlási, aby sa uistil, že sa v hosťovskej rodine cítiš dobre. Okrem toho máme aj tím pracovníkov v Bostone, ktorí sú tu tiež pre Teba k dispozícii, ak máš otázky alebo problémy.

Čas s rodinou a prázdniny Počas štátnych sviatkov, akými sú Vďakyvzdanie a 4. júl sa zblíži celá rodina. Objav skutočnú Ameriku s Tvojou novou rodinou.


typický deň v USA

07:30

08:00

Cesta autobusom do školy

Začiatok vyučovania

09:00

12:00

Biológia – pracuješ na projekte

Stretneš sa s priateľmi na obed v jedálni

13:30

15:40

Americká literatúra – diskutujete o diele J. D. Salinger

Tréning amerického futbalu

18:00

19:00

Domáce úlohy a potom dobrý film s hosťovskou rodinou

Ideš domov na večeru do hosťovskej rodiny

Informácie o destinácii Cena programu: 9.950 €/rok alebo polrok Predpoklady: dobré známky (v priemere) a dobrá úroveň angličtiny. Školský rok: august - jún Výber regiónu/štátu: sám sa rozhodni, v ktorom štáte/regióne by si chcel stráviť pobyt. (Výber regiónu: 595 €, výber štátu: 795 €) Viac info na strane: 12. EF Language & Culture Camp: 1.295 € Začiatok pobytu a dátum narodenia Január 2014: 01.08.1995 - 20.12.1998 August 2014: 15.03.1996 - 12.07.1999 Január 2015: 01.08.1996 - 20.12.1999

Pridaj sa k roztlieskavačkám

www.jazykovepobyty.sk

7


Vyučovanie Študenti vo Veľkej Británii študujú 3-5 predmetov ale každý je preberaný dopodrobna. U študentov sa predpokladá, že budú využívať voľné hodiny na štúdium, dokončenie prác alebo na špeciálny výskum.

veľká británia Kráľovská tradícia

Veľká Británia hrala dôležitú úlohu vo svetových dejinách. Spojenie tradície a moderného sveta je v súčasnosti inšpiráciou pre turistov. Počas Tvojho programu EF Rok na strednej škole vo Veľkej Británii sa naučíš nie len "kráľovskú angličtinu" ale taktiež spoznáš akademickú tradíciu, britské umenie či hudbu. “Môj ročný študijný pobyt v Anglicku bol jednoznačne zážitok a skvelá skúsenosť na celý život. Okrem toho, že už nemám problém dohovoriť sa v cudzom jazyku, našla som si veľa kamarátov nie len v Anglicku ale po celom svete.” Miroslava Hudecová, Bratislava ( mihudecova@gmail.com ) Viac študentských príbehov na:

www.ef.com/highschoolstories

Tvoj Program high school

Tvoja hosťovská rodina

Rozvoj samostatnosti Študenti vo Veľkej Británii sú vedení k tomu, aby pracovali nezávisle a samostatne. Rozvíjajú schopnosti, ktoré sú potrebné pre úspešné štúdium. Učitelia sú tu pre študentov ako podpora a povzbudenie, napriek tomu je samostatná práca a vlastné projekty základom vyučovania. Samostatnou prácou sa zameriaš na rozvoj sebadôvery a komunikačných schopností viac, ako si dokážeš predstaviť.

Objav novú slobodu Tak ako školský systém podporuje Tvoju nezávislosť, poskytne Ti aj Tvoja hosťovská rodina dostatok priestoru na rozvoj osobnosti. Môžeš si vychutnať pocit slobody rovnako ako ostatní anglickí študenti, ísť nakupovať do mesta a vyčleniť si čas na domáce úlohy a učenie. Takýmto spôsobom si vytvoríš pocit zodpovednosti, ktorý bude Tvojím plusom do budúcnosti. Vo Veľkej Británii dostávajú hosťovské rodiny finančnú náhradu nutných výdavkov.

Zameraj sa na silné stránky Vo Veľkej Británii absolvujú študenti 3-5 predmetov počas školského roka na úrovni Advanced Level (A-level). študenti si vyberajú tieto predmety podľa vlastných akademických zručností a osobného záujmu. Väčšinou sa jedná o predmety, ako napr. fyzika, chémia a matematika, pokiaľ sa chcú neskôr zamerať na medicínu alebo si vyberú médiá, filozofiu a sociológiu, pokiaľ majú záujem o žurnalistiku. študenti môžu absolvovať skúšku A-Level (podobná maturite) v rámci 2-ročného programu. Tvoja stredná škola v UK študenti vo Veľkej Británii absolvujú predmety na úrovni A-level. Vo veku 16 rokov pokračujú štúdiom na College alebo chodia do školy pre žiakov vo veku od 12 do 18 rokov. Učebný plán je na College a v školách rovnaký. Predmety sa odlišujú v závislosti od vzdelávacieho inštitútu, na výber je ale široké spektrum predmetov. V Škótsku absolvujú študenti predmety na úrovni "Lowers and Highers" (úroveň A-level). Školský rok pozostáva z 3 semestrov, začiatok v septembri, januári a po Veľkej noci. Vyučovanie prebieha od 8:45 do 15:30 s viacerými prestávkami počas dňa. Do jednej školy chodí v priemere 1000 študentov.

8

Telefón: 02 / 5245 1175

Neboj sa a cestuj! Veľká Británia má výborný systém verejnej dopravy, vďaka ktorému sa všade ľahko dostaneš. Tvoja hosťovská rodina bude pravdepodobne bývať v blízkosti veľkého mesta, takže sa vlakom alebo autobusom ľahko môžeš vybrať na nákupy, do kina alebo do miestnej galérie. Nezáleží na tom, kde budeš študovať, nikdy nebudeš ďaleko od väčšieho mesta alebo pamiatok. Tvoja hosťovská rodina Ti vysvetlí systém verejnej dopravy a ukáže Ti, ako sa orientovať v mieste bydliska. Nikdy nebudeš sám! Počas Tvojho roka na strednej škole zažiješ veľa nezávislosti, ale nikdy nebudeš sám. Okrem hosťovskej rodinu tu bude pre Teba aj medzinárodný koordinátor pobytu (IEC), ktorý je pripravený vypočuť si Ťa. Organizuje párty na privítanie a pred odchodom v oblasti, kde budeš bývať a príležitostne aj výlety alebo podujatia, vďaka ktorým bude Tvoj pobyt nezabudnuteľným zážitkom. Môžeš sa spoľahnúť na to, že IEC osobne vyberá hosťovské rodiny a školu v ich blízkosti. Raz do mesiaca sa Ti ozve, aby sa uistil, že sa máš dobre. Pokiaľ budeš potrebovať podporu, môžeš sa obrátiť aj na našu kanceláriu EF v Hastings.


Prechádzka so psom... Mnohé rodiny v Anglicku majú domáce zvieratá. Je jedno, či sú to vtáky, mačky alebo psy, správajú sa k nim ako ku členom rodiny.

typický deň

vo Veľkej Británii 07:30

08:45

Cesta autobusom do školy

Vytvoríš nový experiment počas chémie

10:00

12:00

V knižnici robíš anglické cvičenia v učebnici

Stretneš sa s priateľmi na obed v jedálni

13:15

14:30

Diskutujete o diele Shakespeara počas anglickej literatúry

Zameraj sa na geometriu počas hodiny matematiky

17:00

18:00

Tréning s Tvojim futbalovým tímom

Ideš domov na večeru do hosťovskej rodiny

SPOZNAJ MIESTNE TRADÍCIE Aj keď Veľká Británia nie je rozsiahla krajina, nájdeš tu veľa rôznych regiónov, takže môžeš na každom rohu zažiť kúsok miestnej kultúry. Či už sa jedná o akcent, počasie alebo miestne festivaly, čoskoro prídeš na chuť kútu Anglicka, v ktorom stráviš Tvoj pobyt.

Informácie o destinácii Cena programu: 8.490 €/rok Predpoklady: dobré známky (v priemere) a dobrá úroveň angličtiny. Školský rok: august - jún Výber regiónu: Anglicko, Wales alebo Škótsko: 445 € Viac info na strane: 12. EF Language & Culture Camp: 1.195 € Začiatok pobytu a dátum narodenia August 2014: 01.07.1996 - 01.09.1998

Hello and Goodbye!

2-dňový uvítací camp zahrnutý v cene* Rozlúčková párty zahrnutá v cene programu pred odchodom * Niektorí študenti, ktorí budú chodiť na strednú školu v Anglicku nebudú môcť absolvovať 2-dňový uvítací camp, nakoľko niektoré školy začínajú skôr.

www.jazykovepobyty.sk

9


Írsko Írske šťastie Írsko je domovom galskej kultúry a je jedinečnou krajinou, ktorá nemá obdobu v anglicky hovoriacej časti sveta. Plné života a zelene, bohaté na mýty a legendy, Tvoj EF Rok na strednej škole v Írsku bude magickým rokom plným srdečnosti a podpory zo strany írskej hosťovskej rodiny. Prejav sa

“Rok v Írsku bola pre mňa nezabudnuteľná skúsenosť! Výborne som si zdokonalila angličtinu, spoznala mnoho študentov zo sveta a zaľúbila si írsku kultúru. Íri Vás privítajú svojím úsmevom, otvorenosťou a pohostinnosťou. Ísť študovať na rok do Írska bolo jedno z najlepších v živote.” Andrea Vlčková, Bratislava ( vlckova@gma.sk ) Viac študentských príbehov na:

www.ef.com/highschoolstories

Tvoja stredná škola v Írsku

tvoja hosťovská rodina

Učebné prostredie plné podpory V škole v Írsku spoznáš angažovaných a starostlivých učiteľov. Pomôžu Ti zorientovať sa v novom školskom systéme. Či už budeš potrebovať pomoc v jednom predmete alebo povzbudenie pred vystúpením v školskom divadle, Tvoj triedny učiteľ alebo učiteľ odborného predmetu bude na Tvojej strane a pomôže Ti dosiahnuť Tvoje ciele.

Život na vidieku Rok na strednej školy v Írsku znamená život v malej komunite v meste alebo na vidieku. Všade budeš obkolesený zelenou krajinou, na bicykli sa môžeš vybrať do obchodu, na ulici budeš vidieť traktory, kone a polia. Malé mesto a vidiek znamená, že budeš poznať ľudí z okolia. Všetci budú zvedaví na novú tvár v susedstve. V hosťovskej rodine môžeš spoznať typický írsky život, vidiecky život, večere pri krbe, ale predovšetkým srdečnosť Írov. V Írsku dostávajú hosťovské rodiny finančnú náhradu nutných výdavkov.

Školská uniforma Rozmýšľaš každé ráno, čo si máš obliecť do školy? V Írsku nad týmto rozmýšľať nemusíš. Írski študenti nosia do školy uniformy a s doplnkami, akými sú mašle do vlasov, čelenky, kravaty a tašky dodáš uniforme osobný štýl. študenti svojimi uniformami dotvárajú typickú atmosféru v meste, keď idú po uliciach oblečení vo farbách svojej školy. Školskú uniformu si nemusíš kúpiť, môžeš si ju na mieste požičiať. Tvoja hosťovská rodina a koordinátor Ti radi pomôžu. Tvoja írska stredná škola Stredná škola v Írsku trvá 5 - 6 rokov, posledný rok sa volá ´Transition Year´ (prechodný rok), počas ktorého zbierajú študenti okrem vedomosti z tradičných akademických predmetov aj skúsenosti z prakticky orientovaných predmetov. Po skončení strednej školy získavajú študenti Leaving Certificate (po piatom a šiestom ročníku). študenti EF sú zaradení väčšinou do Transition Year alebo do 5. ročníka. Školský rok pozostáva z troch semestrov, ktoré začínajú v septembri, januári a po Veľkej noci. Vyučovanie začína o 9:00 a končí 15:30. Do školy chodí v priemere 800 študentov.

10

Telefón: 02 / 5245 1175

Íri sa radi zabávajú. Rečnícky talent je základom írskej kultúry. Hodiny stráviš rozprávaním sa s hosťovskou rodinou a novými súrodencami o všetkých možných témach.

Rodina na prvom mieste "Teachglach. Muintir. Clann." Galský jazyk pozná viaceré výrazy pre ´rodinu´ a má to svoj zmysel. Je jedno, v ktorej časti Írska budeš bývať, všade je rodina a rodinný život na prvom mieste. Írske rodiny sú často početné a radi trávia čas spolu. Počas Tvojho pobytu spoznáš nielen Tvoju hosťovskú rodinu, ale pravdepodobne aj tety, ujov, bratrancov a sesternice, ktorí patria k rodine.. Keď je reč o rodine... Okrem hosťovskej rodinu tu bude pre Teba aj medzinárodný koordinátor pobytu (IEC), ktorý je pripravený vypočuť si Ťa. Môžeš sa spoľahnúť na to, že IEC osobne vyberá hosťovské rodiny podľa Tvojho záujmu a stará sa o to, aby bol celý rok bez problémov. Koordinátora pobytu stretneš počas recepcie na privítanie po Tvojom príchode do Írska a budete v kontakte každý mesiac počas celého pobytu. Bude ako ďalší člen Tvojej rodiny a bude stáť na Tvojej strane počas celého pobytu. Taktiež budeš mať k dispozícii aj našu pobočku v Írsku, na ktorú sa môžeš kedykoľvek obrátiť.

Školské krúžky Írski študenti sa zapájajú do rôznych krúžkov počas obedných prestávok a po vyučovaní. Medzi tieto patria všetky športových krúžkov až po literárne, filmové, jazykové a divadelné. Je to jedinečná možnosť, ako si nájsť nových priateľov!


typický deň v Írsku

08:00

09:00

Cesta autobusom do školy

Začiatok vyučovania

10:00

12:00

A+ X

2

Pracuje na algebre počas hodiny matematiky

Stretneš sa s priateľmi na obed v jedálni

13:10

Gaelic Games. V škole v Írsku môžeš vyskúšať typický galský šport, akým je "hurling" a "camogie", ktoré sú buď pre mužov alebo pre ženy a jedná sa o šport, ktorý je kombináciou lacrosse a hokeja. Pridaj sa do tímu a zaži na vlastnej koži galskú kultúru.

14:05

Počas vyučovania domácích prác sa naučíš piecť Irish soda bread

Nauč sa pravidlá hurling počas telesnej výchovy

15:30

18:00

Po vyučovaní choď na hodinu herectva a potom domov na večeru k hosťovskej rodine

Koniec školy a aktivity v drama klube

Informácie o destinácii Cena programu: 7.490 €/polrok, 8.990 €/rok Predpoklady: dobré známky (v priemere) a dobrá úroveň angličtiny. Školský rok: august - jún Výber regiónu: Upper Eire, The Midlands a The South: 445 €. Viac info na strane: 12. EF Language & Culture Camp: 1.195 € Začiatok pobytu a dátum narodenia: August 2014: 01.07.1996 - 01.09.1999

Hello and Goodbye!

2-dňový uvítací camp zahrnutý v cene programu Rozlúčková párty zahrnutá v cene programu

www.jazykovepobyty.sk

11


bohatšia skúsenosť Výber regiónu – vyber si, kde chceš stráviť pobyt! EF Rok na strednej škole v zahraničí môžeš stráviť v mieste, ktoré Ti najviac vyhovuje, takže si urobíš zo svojho pobytu úžasné dobrodružstvo.

2

Letenka v cene pobytu

3

USA 1

5

 WESTERN STATES

New Mexico, Oregon, California,Nevada, Arizona, Washington 2

 MOUNTAIN STATES

Idaho, Wyoming, Montana, Colorado, Utah 3

 MIDWEST

4

Wisconsin, Iowa, Michigan, Minnesota, Indiana, Illinois, Nebraska, Kansas, Missouri, Oklahoma, North Dakota, South Dakota

 SOUTHERN STATES

Florida, North Carolina, South Carolina, Kentucky, Tennessee, Alabama, Georgia, Arkansas, Louisiana, Mississippi, Texas 5

1 4

NORTHEAST

Maine, Vermont, Ohio, New Hampshire, Virginia, Massachusetts, Delaware, Connecticut, New York, Rhode Island, Maryland, New Jersey, Pennsylvania, West Virginia

Cena za výber štátu: 795 € Cena za výber regiónu: 595 € viac info

www.ef.com/highschoolregionsusa

veľká británia 2

1 2 3

Anglicko Škótsko wales

Cena za výber regiónu: 445 € viac info

1

1

www.ef.com/highschoolregionsuk

Írsko 1 2 3

Upper Eire The Midlands The South

Cena za výber regiónu: 445 € viac info

2

3

12

Telefón: 02 / 5245 1175

3

www.ef.com/highschoolregionsie


Ten správny začiatok tvojho roka! EF Jazykový a kultúrny tábor...

“Každý rok povedia študenti, že EF Language & Culture Camp je jedným z najlepších zážitkov, aké mali počas roka na strednej škole.” Adam Ellis, Riaditeľ tábora

je šanca ako si oprášiť znalosti angličtiny, spoznať hosťovskú krajinu a nájsť si priateľov hneď počas prvého dňa, ešte pred začiatkom programu! viac info

www.ef.com/highschoolcampusa / www.ef.com/highschoolcampuk / www.ef.com/highschoolcampie

V cene tábora zahrnuté • • • • • • • • •

výučba angličtiny hodiny zamerané na kultúru skúsení učitelia EF podpora od EF - 24 hodín denne každodenné aktivity výlety ubytovanie na campuse plná penzia EF transfer k hosťovskej rodine po skončení tábora a veľa ďalšieho. • Trvanie 10 dní

Cena tábora

USA: 1.295 € Veľká Británia: 1.195 € Írsko: 1.195 €

Najlepší výlet EF Discovery Tours EF Ti môže pomôcť spoznať Tvoju hosťovskú krajinu cez rôzne Discovery Tours. Ako študent programu EF Rok na strednej škole budeš mať možnosť zoznámiť sa so študentami z celej krajiny počas prázdnin a taktiež spoznať Tvoj nový domov. Prečítaj si príbehy

www.efdiscoverytours.com

www.jazykovepobyty.sk

13


Zmluvné podmienky na školský rok 2014/2015 Podmienky pre uchádzačov Uchádzač musí byť v čase svojho pobytu v zahraničí študentom strednej školy na Slovensku alebo jej čerstvým absolventom. Priemer známok z vysvedčení za posledné tri roky nesmie byť horší ako 2,8 a na vysvedčení z posledných troch rokov nesmie byť známka 5. Absolvovanie SLEP testu z angličtiny, ktorého výsledok musí byť minimálne 50 bodov, je povinné pre všetkých študentov a známka z anglického jazyka nesmie byť horšia ako 3. Úroveň znalosti cudzieho jazyka sa taktiež posudzuje na základe krátkeho telefonického rozhovoru so zamestnancom EF. Študenti cestujúci do USA nemôžu byť držiteľmi J-víza alebo vlastniť americký pas. V prípade, že uchádzač po prijatí do programu, či už pred odchodom alebo počas pobytu, prestane spĺňať podmienky pre prijatie do programu, vyhradzujeme si právo zrušiť účasť v programe alebo ju prerušiť a stanoviť dodatočné podmienky na nápravu s tým, že ak nedôjde k ich splneniu, bude účasť na programe zrušená. V takom prípade uchádzač stráca nárok na vrátenie tej časti ceny zájazdu, ktorú už zaplatil, a na druhej strane je povinný doplatiť len časť ešte nezaplatenej ceny, ktorá už mu bola riadne vyfakturovaná. Ak sa v tejto zmluve spomína slovo pobyt, myslí sa tým pobyt „Školský rok na strednej škole v zahraničí“

Cena programu a príplatky Všetky údaje a ceny sú stanovené na základe výmenného kurzu zo dňa 31.1.2013 V prípade, ak sa tento kurz zmení v čase obstarania jednotlivých služieb pobytu alebo ak sa oproti cenám aktuálnym k uvedenému dátumu zmenia ceny jednotlivých služieb, tvoriacich variabilné vedľajšie zložky služieb Vášho pobytu (ceny pohonných hmôt a ceny spojené so zabezpečovanými službami dopravy) má obstarávateľ Vášho pobytu právo uskutočniť tomu prislúchajúce alikvótne zmeny ceny v dôsledku zmeny kurzu, cestovných nákladov a nákladov na pohonné hmoty. V prípade zníženia alebo zvýšenia ceny na základe uvedených dôvodov, musí byť uchádzač o tejto zmene informovaný. Zmeny cien sa môžu uskutočniť najneskôr do 21 dní pred odchodom. Od 20. dňa pred odchodom sa ceny nemôžu zmeniť. O prípadných zmenách a výške doplatku budete informovaní prostredníctvom Vašej agentúry najneskôr v uvedenej lehote. Obstarávateľ zájazdu má právo rozhodnúť sa, do akej miery premietne kurzové rozdiely a/alebo zvýšenie nákladov do úpravy ceny, takáto úprava sa však môže vykonať maximálne o zvýšenie nákladov v mene EUR v dôsledku zmeny kurzu a v dôsledku zvýšenia nákladov na pohonné hmoty a služby spojené s dopravou, za predpokladu dodržiavania pravidiel pre takúto úpravu ceny platných vo Vašej domovskej krajine. Takáto úprava ceny nie je dôvodom pre zrušenie pobytu. V prípade, že sa celková cena zvýši o viac ako 10% celkovej ceny za pobyt, má uchádzač právo odstúpiť od zmluvy a v takom prípade mu budú vrátené všetky uhradené poplatky s výnimkou registračného poplatku.

Zmena programu Vyhradzujeme si právo: a) určiť leteckú spoločnosť, trasu letu a odlet pre všetky programy, b) zrušiť program, pokiaľ sa nedosiahne potrebný počet uchádzačov do 4 mesiacov pred plánovaným odchodom, c) zmeniť provizórny termín odchodu a určiť konečný termín odchodu a príchodu.

Ako sa prihlásiť? Prihlášku je možné poslať poštou, faxom alebo emailom. Po obdržaní prihlášky pozveme uchádzača na nezáväzný pohovor a taktiež od nás obdrží kompletné prihlasovacie formuláre. Po pohovore a po odovzdaní vyplnených prihlasovacích formulárov, EF rozhodne o prijatí uchádzača do programu. V prípade, ak študent po pohovore nebude mať záujem zúčastniť sa programu a písomne na konci pohovoru požiada, aby sa jeho prihláška ďalej neposudzovala, nevzniknú mu žiadne ďalšie náklady. Prihláška, ktorej súčasťou sú tieto zmluvné podmienky, ktorých aktuálne znenie ku dňu podania prihlášky nájdete na internete na internetovej stránke www.jazykovepobyty.sk/skolsky-rok-podmienky.html, sa stáva pre Vás záväznou momentom vyplnenia a doručenia do našej kancelárie. Pre obstarávateľa je zmluva záväzná doručením oznámenia o prijatí uchádzača do programu. Týmto momentom nadobúda platnosť a účinnosť zmluva medzi Vami a obstarávateľom Školského roku v zahraničí.

Spôsob platby Pre školský rok 2014/2015 platia vyššie uvedené ceny, ktoré sú splatné v troch splátkach. Prvá splátka tvorí 10% celkovej ceny a registračný poplatok vo výške 179,- EUR a je splatná do siedmich dní od prijatia do programu, ďalšie dve splátky po 45% z celkovej ceny sú splatné nasledovne: pre pobyty začínajúce v januári 2014 je druhá splátka splatná do 15.8.2013 a tretia splátka splatná do 15.11.2013. Pre pobyty začínajúce v auguste/septembri 2014 je druhá splátka splatná 28.2.2014 a tretia splátka splatná do 20.6.2014 a pre pobyty začínajúce v januári 2015 je druhá splátka splatná 15.8.2014 a tretia splátka splatná 15.11.2014. Na úhradu všetkých splátok Vám bude včas zaslaná príslušná faktúra. Registračný poplatok vo výške 179- EUR, ktorý sa platí v rámci prvej platby, je nenávratný aj pre prípad predčasného ukončenia Zmluvy, resp. aj pre prípad, že po oznámení o prijatí na pobyt sa rozhodnete tohto sa nezúčastniť, a kryje náklady spojené s realizáciou procesu zaradenia uchádzača do programu. Pre pobyty v USA zabezpečuje agentúra tiež platbu SEVIS fee (poplatku spojeného s vydávaním víz do USA), ktorého refakturácia bude súčasťou poslednej faktúry pred odchodom na pobyt. V prípade odstúpenia od zmluvy pred vystavením poslednej faktúry, alebo potom, ako bol SEVIS fee za Vás už uhradený, Vám tento poplatok bude vyúčtovaný spolu so storno poplatkom za zrušenie pobytu.

Prvé možné najskoršie termíny začiatku /reálne začínajú po týchto termínoch/: Hosťovská krajina

Začiatok zima 2014

Začiatok leto 2014

Začiatok zima 2015

USA

1. január 2014

15. júl 2014

1. január 2015

Veľká Británia

-

15. august 2014

-

Írsko

-

15. august 2014

-

Írsko + USA

-

15. august 2014

-

Skutočný dátum začiatku sa určí neskôr a môže sa odlišovať od hore uvedeného dátumu. Skutočný dátum pre jazykový a kultúrny tábor môže tiež začínať pred stanoveným dátumom. V krajnom prípade sa môže začínať pobyt v septembri.

Cestovné a zdravotné poistenie ERIKA Uzatvorenie kompletného cestovného a zdravotného poistenia je povinné. EF odporúča balík ERIKA, významného medzinárodného poskytovateľa poistenia, ktorý pokrýva: liečebné náklady, odcudzenie majetku, zodpovednosť za škodu, právne náklady, úrazové poistenie, zabezpečenie prevozu do Slovenskej Republiky a poistenie batožiny v rozsahu podľa poistných podmienok poisťovacej spoločnosti Erika Travel Insurance, Strandvägen 13B, PO Box 55569, SE-102 04 Stockholm, Švédsko. Pokrytie nasledovných udalostí je nevyhnutné pre účasť v programe: Poistenie povinného ručenia min. $125.000 (pre pobyt v USA min. $500.000) Liečebné náklady min. $75.000 Prevoz do vlasti min. $15.000 Prevoz telesných pozostatkov v prípade úmrtia min. $10.000. Poisťovacia spoločnosť ERIKA nevykonáva činnosť na území SR v zmysle zákona č. 186/2009 z.Z o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, a preto táto spoločnosť nie je registrovaná v SR. ERIKA poistenie predstavuje skupinové zdravotné poistenie pre študentov študujúcich v zahraničí, a nie je voľne dostupné a predajné pre bežného spotrebiteľa. Je možné ho zakúpiť výlučne spolu so zahraničným pobytom.

Športové pripoistenie EF kompletné cestovné poistenie, tak ako ani iné komerčné poistenia, nezahŕňa poistenie niektorých rizikových športov ako aj tréningov alebo súťaží v mimoškolských kluboch. Ak sa plánuješ zapojiť aj do takýchto aktivít, odporúčame Ti zabezpečiť si i športové pripoistenie. S ním si môžeš užiť všetky aktivity a športy bez obáv a starostí.

Všetky typy poistenia musia byť skontrolované a schválené firmou EF Uchádzač musí predložiť doklad poistnej zmluvy s dostatočným poistným krytím najneskôr do 1. mája (pre pobyty, ktoré začínajú v lete) a do 1. novembra (pre pobyty začínajúce v januári) vo forme oficiálneho formulára “EF High School Year Abroad Proof of Insurance”. Tento formulár obdržíte pri prihlásení sa do programu spolu so splatnoisťou druhej faktúry za pobyt. V prípade, že uchádzač zašle formulár až po uvedenom termíne, nebude tento akceptovaný. Poistenie uchádzača nesmie byť spoločné s poistením rodičov a musí pokrývať zdravotné poistenie a dodatočné cestovné poistenie. Vyhradzujeme si právo odmietnuť poistenie, ktoré nespĺňa vyššie uvedené minimálne poistné krytie.

14

Telefón: 02 / 5245 1175

V prípade, že najneskôr ku stanovenému dňu neobdržíme žiadny doklad o poistení, vyhradzujeme si právo odstúpiť od zmluvy a zrušiť prijatie uchádzača do programu. Ak uchádzač nepredloží v uvedených termínoch doklady o poistení má EF právo ho bezodkladne na náklady uchádzača poistiť a uzavrieť mu poistnú zmluvu ERIKA.

Okrem predpísaného cestovného a zdravotného poistenia, môžu niektoré destinácie požadovať dodatočné poistenie (napr. poistenie stanovené State Department v USA). Tieto sa nachádzajú v pravidlách programu konkrétnej krajiny. Ak je uchádzač oprávnený šoférovať vo svojej hosťovskej krajine a plánuje túto možnosť využiť, musí si zakúpiť dodatočné povinné poistenie vodiča po príchode do svojej hosťovskej krajiny. Pre pobyt v USA je povinné poistenie Erika, iné zdravotné poistenie nie je partnerom v USA akceptované. Ak sa študent plánuje zúčastňovať športových aktivít, odporúčame aj dodatočné športové poistenie. Vreckové a iné osobné výdavky , napr. voliteľné výlety organizované EF alebo miestnymi inštitúciami, SIM karty, poistenie, vreckové, cestovné náklady z a do školy, obed v škole, školská uniforma, školské knihy a poplatky za školské aktivity, aktivity vo voľnom čase, oblečenie, hygienické potreby, členstvá v kluboch a pod. nie sú zahrnuté v cene kurzu.

Dodatočné náklady a) Jazykový a kultúrny tábor (dobrovoľné)- Uchádzač sa môže zúčastniť prípravného kurzu/prípravného tábora v trvaní 5-14 dní, ktorý ponúkame v hosťovskej krajine pred začiatkom pobytu (viac informácií nájdete v katalógu EF Rok na strednej škole v zahraničí). Podmienkou na otvorenie prípravného kurzu je minimálny počet uchádzačov. Vyhradzujeme si právo zmeniť dátum, dĺžku a miesto konania tábora. Takáto úprava nie je dôvodom pre zrušenie pobytu. V prípade, že má uchádzač záujem o tento tábor, musí vyplniť dodatočné formuláre, ktoré mu/jej zašleme spolu so zmluvou. Tieto musí podpísať nie len uchádzač, ale aj jeho rodičia/zákonný zástupca a dodať nám na pobočku. Po potvrdení prijatia do tábora je potrebné uhradiť 10% z ceny za tento tábor buď so splátkou za školský rok alebo samostatne v priebehu 14 dní od potvrdenia prijatia do tábora. Zvyšnú časť ceny je potrebné uhradiť spolu s poslednou splátkou. EF negarantuje účasť na jazykovom a kultúrnom tábore. Najmä však vtedy, ak týždeň pred začiatkom tábora nie je potvrdená hosťovská rodina. V takom prípade budú náklady na tábor klientovi vrátené. Táto zmena nepredstavuje dôvod na odstúpenie z programu. b) Výber regiónu (dobrovoľné)- Za príplatok ponúkame možnosť umiestnenia do Vami vybraného regiónu v hosťovskej krajine. Príplatok je potrebné uhradiť spolu s prvou splátkou. Cena za túto službu v USA je 595,- € a vo Veľkej Británii 445,-eur. Výber regiónu však nie je garantovaný. Bližšie informácie nájdete pri popise konkrétnej destinácie alebo v pobočke Jazykové pobyty s.r.o. V prípade, že sa nepodarí nájsť hosťovskú rodinu vo Vami vybranom regióne, bude Vám tento príplatok vrátený. V USA je možnosť umiestnenia do Vami vybraného regiónu iba pre programy začínajúce v lete. c) Výber štátu v USA (dobrovoľné)- Za príplatok 795,-eur taktiež ponúkame možnosť umiestnenia do Vami vybraného štátu. Príplatok je potrebné uhradiť spolu s prvou splátkou. Výber štátu však nie je garantovaný. V prípade, že sa nepodarí nájsť hosťovskú rodinu vo Vami vybranom štáte, bude Vám tento príplatok vrátený. V USA je možnosť umiestnenia do Vami vybraného štátu iba pre programy začínajúce v lete. d) Odstúpenie od zmluvy Uchádzači majú právo odstúpiť od zmluvy aj bez udania dôvodu prostredníctvom písomného oznámenia pri zaplatení nižšie uvedených storno poplatkov. Za osobitný poplatok vo výške 199 Euro splatný s 1. faktúrou za pobyt je možné dojednať si osobitnú možnosť odstúpiť od zmluvy pre prípady, ak sa zdravotný stav uchádzača po uzavretí zmluvy stane nezlučiteľným s účasťou na pobyte alebo ak dôjde k úmrtiu jeho rodiča alebo iného zákonného zástupcu alebo súrodenca, bez storno poplatku. Táto osobitná možnosť je dojednaná zaplatením daného poplatku. Zdravotný stav uchádzača sa po uzavretí zmluvy stane nezlučiteľným s účasťou na pobyte, ak po uzavretí zmluvy nastane taká zmena v zdravotnom stave uchádzača, ktorá spôsobí, že v prípade účasti uchádzača na danom pobyte by mohol byť ohrozený život uchádzača, zdravotný stav uchádzača na pobyte by mohol vylučovať alebo významne sťažovať naplnenie cieľa pobytu (vzdelávanie), účasťou na pobyte by mohlo dôjsť k ďalšiemu trvalému zhoršeniu zdravotného stavu uchádzača, uchádzač je dlhodobo hospitalizovaný a je predpoklad, že hospitalizácia alebo nevyhnutná následná rekonvalescencia, ktorú nie je možné vykonávať v mieste pobytu, alebo je ju možné vykonávať len s ťažkosťami alebo neprimeranými finančnými nákladmi, by mala trvať aj v čase pobytu, zmenený zdravotný stav uchádzača na pobyte si vyžaduje liečbu, ktorá by v mieste pobytu nebola plne hradená z poistného a náklady na ňu nekryté poistným plnením by prekročili 30% z ceny pobytu. Uvedenú zmenu zdravotného stavu musí potvrdiť revízny lekár agentúry. V prípade, ak po dojednaní a zaplatení tohto poplatku nastane daný dôvod pre odstúpenie a uchádzač z tohto dôvodu od zmluvy odstúpi, budú uchádzačovi navrátené všetky ním dovtedy zaplatené poplatky okrem tohto poplatku a registračného poplatku. Odstúpenie od zmluvy musí byť agentúre Jazykové pobyty s.r.o. oznámené v písomnej forme (listom), pričom v odstúpení musí byť dôvod odstúpenia jednoznačne určený. K odstúpeniu od zmluvy je potrebné priložiť doklad preukazujúci existenciu dôvodu odstúpenia (písomné potvrdenie posudzujúceho lekára/úmrtný list), ktorý musí byť doručený najneskôr v deň odstúpenia od zmluvy. Ak nebol dojednaný daný osobitný dôvod pre odstúpenie, alebo ak tieto osobitné dôvody dojednané boli, ale nejde o niektorý z uvedených dôvodov, má pre prípad odstúpenia od zmluvy zo strany uchádzača obstarávateľ pobytu právo ponechať si, resp. požadovať úhradu iba registračného poplatku, osobitného poplatku za možnosť odstúpiť od zmluvy vo vyššie uvedených dôvodoch (ak bol dojednaný) a storno poplatkov uvedených nižšie.

Odstúpenie od zmluvy, vrátenie peňazí Uchádzači majú právo odstúpiť od zmluvy aj bez udania dôvodu prostredníctvom písomného oznámenia. Vyhradzujeme si právo, účtovať nasledovné storno poplatky: a) 180 a viac dní pred prvým možným termínom odchodu na pobyt: 15% ceny programu, b) 180 – 91 dní pred prvým možným termínom odchodu na pobyt: 30% celkovej ceny programu (cena programu a dodatočné poplatky, ako sú poistenie, jazykový a kultúrny tábor, poistenie pre prípad odstúpenia od zmluvy v prípade ochorenia, výber regiónu) c) 90 – 61 dní pred prvým možným termínom odchodu na pobyt: 55% celkovej ceny programu (cena programu a dodatočné poplatky, ako sú poistenie, jazykový a kultúrny tábor, poistenie pre prípad odstúpenia od zmluvy v prípade ochorenia, výber regiónu) d) 60 – 15 dní pred prvým možným termínom odchodu na pobyt: 80% celkovej ceny programu (cena programu a dodatočné poplatky, ako sú poistenie, jazykový a kultúrny tábor, poistenie pre prípad odstúpenia od zmluvy v prípade ochorenia, výber regiónu) e) od 14. dňa pred prvým možným termínom odchodu na pobyt: 100% celkovej ceny programu (cena programu a dodatočné poplatky, ako sú poistenie, jazykový a kultúrny tábor, poistenie pre prípad odstúpenia od zmluvy v prípade ochorenia, výber regiónu). Nárok na vrátenie peňazí zaniká v prípade: 1. ak uchádzač poruší všeobecné zmluvné podmienky, EF pravidlá (Rules and Regulations) alebo zákon (Slovenskej republiky alebo hosťovskej krajiny), 2. ak uchádzač nesplní vízové podmienky do prvého možného termínu začiatku kurzu, 3. ak je uchádzač donútený zrušiť svoju účasť na programe z predpokladaných alebo nepredvídaných okolností (s výnimkou iba v prípade, že poplatok – osobitý dôvod odstúpenia od zmluvy zdravotných dôvodov alebo smrti, bol uhradený), 4. ak sa vyskytnú niektoré zo zmien, ktoré sú uvedené vyššie v odseku „Zmena programu.“ V prípade, že je uchádzač poslaný domov skôr z programu, nebude mu umožnené cestovať do inej destinácie v rámci programu Rok alebo polrok na strednej škole v zahraničí. To sa týka aj účastníkov programu 2-v-1. f) Náklady na nadváhu batožiny počas leteckej prepravy si uchádzač hradí sám.

Informácie k pobytu (Vízum a zdravotné osvedčenie) Každá hosťovská krajina má svoje vlastné vízové predpisy. Organizácia EF v spolupráci so svojim zástupcom na Slovensku, Vám poskytne bližšie informácie ako aj všetky potrebné formuláre a inštrukcie na získanie víz. Študent a jeho rodič/zákonný zástupca je zodpovedný za vybavenie a zaplatenie víz (a akýchkoľvek vízových poplatkov) na

EF High School Year Abroad www.ef.com/highschool

príslušnej ambasáde/konzuláte. Všetci študenti musia mať vyplnený zdravotný formulár poskytnutý našou agentúrou a taktiež musia mať cestovný pas, ktorý je platný ešte 6 mesiacov po návrate domov. Uchádzač je povinný poslať nám kópiu pasu do 1. apríla 2014 (pre pobyty začínajúce v lete) a do 1. októbra 2014 (pre pobyty začínajúce v zime). EF nepreberá zodpovednosť za stratu alebo krádež osobných predmetov počas pobytu.

Zdravotný preukaz a očkovania Uchádzač musí absolvovať zdravotnú prehliadku ešte pred začiatkom pobytu a predložiť EF zástupcovi na Slovensku zdravotné osvedčenie, ktoré vyplní a podpíše praktický lekár na Slovensku. Toto zdravotné osvedčenie „Certificate of Health“ Vám zašleme a je k dispozícii aj na osobnej stránke uchádzača My EF. Uchádzač sa zaväzuje predložiť toto osvedčenie bezprostredne po prijatí do programu. Až po obdržaní vyplneného osvedčenia môžeme začať s výberom hosťovskej rodiny. Vyhradzujeme právo zrušiť prijatie študenta do programu, u ktorého sa vyskytne zdravotný problém, ktorý by mu mohol znemožniť účasť na programe. Očkovania, ktoré sú predpísané v konkrétnych krajinách, štátoch alebo na škole v hosťovskej krajine sú povinné pre všetkých študentov. Chybné alebo nepresné údaje ohľadom psychického a fyzického stavu uchádzača môžu ohroziť prijatie do programu alebo pokračovanie v programe. Uchádzač je preto povinný okamžite nás upovedomiť v prípade, že došlo k zmene psychického a fyzického stavu uchádzača po uzatvorení zmluvy a pred plánovaným začiatkom pobytu.

Pravidlá a pokyny pre účasť na programe EF má vlastné pravidlá a pokyny, ktoré musia dodržiavať všetci účastníci programu a slúžia na zabezpečenie bezpečnosti a ochrany žiakov. Tieto pravidlá a pokyny Vám budú poskytnuté v rámci nezáväzného prijímacieho pohovoru, kde sa budete mať možnosť s nimi bližšie oboznámiť. Taktiež ich nájdete na osobnej stránke uchádzača My EF. Tieto pravidlá a predpisy obdrží každý žiak a rodič/právny zástupca a musí ich akceptáciu potvrdiť svojím podpisom a odoslať do EF, resp. agentúre v SR. Všetci účastníci sú tiež povinní dodržovať federálne, štátne a miestne zákony v príslušnej hosťovskej krajine. Okrem toho sa uchádzač zaväzuje riadiť sa nariadeniami a pokynmi miestneho zástupcu a spolupracovníka EF v hosťovskej krajine. EF si vyhradzuje právo predčasne ukončiť program študenta, pokiaľ dôjde k porušeniu týchto pravidiel a pokynov, taktiež aj pri porušení zákonov hosťovskej krajiny. S tým vzniknuté dodatočné náklady prevezme uchádzač. Komunikácia medzi Vami a obstarávateľom pobytu a agentúrou sa spravidla bude uskutočňovať elektronicky, preto je nevyhnutné, aby ste si zabezpečili funkčnosť Vašej e-mailovej schránky a pravidelne (aspoň každý druhý deň) kontrolovali jej obsah. Na Vami zvolenú e-mailovú adresu Vám budeme zasielať aktuálne informácie ohľadom Vášho pobytu. O svojej hosťovskej rodine budete informovaní pred Vašim odchodom, v krajnom prípade to môže byť aj pár dní pred odchodom. Niektoré informácie Vám budú zasielané v jazyku hosťovskej krajiny, na vyžiadanie Vám zašleme slovenský preklad respektíve zhrnutie v slovenskom jazyku. Ak sa počas pobytu vyskytne nejaký problém, ste povinní kontaktovať miestneho EF koordinátora a ak na mieste nedôjde k zjednaniu nápravy, spísať s ním protokol o vytýkaných nedostatkoch, ktoré neboli na mieste odstránené alebo s odstraňovaním ktorých Vám vznikli dodatočné náklady a tento protokol predložiť najneskôr bez zbytočného odkladu po Vašom návrate obstarávateľovi pobytu alebo Vašej agentúre spolu s reklamáciou. Orientačné stretnutie - Jazykové pobyty s.r.o organizujú 2x do roka pravidelné stretnutia v Bratislave, kde Vás pozveme a budeme informovať o ďalších detailoch a pravidlách pobytu. Na tomto stretnutí odporúčame účasť študenta aj rodiča, nakoľko takéto stretnutie je povinné.

Uznanie vzdelávania počas pobytu vo Vašej škole na Slovensku EF nemá štatút jazykovej školy ani iný certifikát, na základe ktorého by mohlo potvrdzovať výsledky Vášho vzdelávania v zahraničí, preto nemôže vystaviť známky z predmetov absolvovaných v zahraničí alebo vystaviť vysvedčenie. Účastník musí sám požiadať školu v hosťovskej krajine o vystavenie vysvedčenia alebo potvrdenia známok a záležitosť uznania daného absolvovaného vzdelávania v rámci jeho školy.

My EF™ Všetci študenti EF obdržia automaticky prihlasovacie údaje do online systému My EF™. Akákoľvek korešpondencia, fotografie a iné média zverejnené na My EF™ budú automaticky považované za súkromné a EF nepreberá žiadnu zodpovednosť za tento obsah. Zákonný zástupca študenta dáva svoj súhlas, aby mohol študent využívať službu My EF™. Prajeme Vám príjemnú cestu a úspešný pobyt!

Zmluva a vypovedanie zmluvy Program Rok alebo polrok na strednej škole začína odletom a končí príletom. V prípade, že sa uchádzač rozhodne predĺžiť pobyt mimo hosťovskú rodinu, ktorú vybral obstarávateľ programu, skončí program spolu s ukončením pobytu v hosťovskej rodine alebo najneskôr 14 dní po poslednom dni v škole. Pobyt sa uskutoční, pokiaľ sa prihlási do programu min. 40 medzinárodných uchádzačov. Vyhradzujeme si právo zrušiť program v prípade, že sa neprihlási dostatočný počet uchádzačov. V takomto prípade Vás budeme informovať najneskôr 2 mesiace pred začiatkom pobytu a ponúkneme Vám alternatívu. V prípade, že sa rozhodnete túto alternatívu nevyužiť, vrátime Vám všetky poplatky.

Rozsah obstarávaných služieb Súčasťou týchto všeobecných podmienok, najmä čo sa týka informácií o jednotlivých pobytoch, ubytovaní, strave, doprave, termínoch, cenách a ostatných informácií, z ktorých vyplývajú obstarávateľovi určité záväzky, sú aj informácie, ktoré sa nachádzajú v katalógu a na internetovej stránke sprostredkovateľa a EF, pričom platí, že v prípade rozporov sa za aktuálne a zaväzujúce považujú informácie uvedené na internetovej stránke sprostredkovateľa. EF si vyhradzuje právo tieto podmienky meniť aj v priebehu roka, preto je nevyhnutné, aby ste sa ešte pred vyplnením a odoslaním kompletnej prihlasovacej dokumentácie oboznámili s aktuálnymi informáciami zverejnenými na internete.

EF rok na strednej škole Obstarávateľom EF Roku na strednej škole v zahraničí a Vašim zmluvným partnerom je EF Educational Foundation for Foreign Study Ltd., Haldenstr. 4, CH-6006 Luzern, Švajčiarsko. (IČO CH-100.3.018.721-9) Obstarávateľ pobytu môže byť v tejto zmluve označený aj len ako „EF“. EF neručí za tlačové chyby v katalógu a v zmluvných podmienkach.

Ochrana osobných údajov EF ako aj Vaša agentúra si plne uvedomujú dôvernosť a citlivosť Vašich osobných údajov, ktoré im v rámci procesu prijímania a registrácie na pobyt a následnej účasti na pobyte sprístupníte. EF ako aj Vaša agentúra budú pri spracúvaní týchto údajov prísne dodržiavať všetky zásady a pravidlá obozretného a bezpečného nakladania s týmito údajmi, vrátane pravidiel stanovených platným zákonom o ochrane osobných údajov platným na území SR ako aj právnymi predpismi (nariadeniami a smernicami) EU. Podpisom prihlášky a ďalších dokumentov, ktoré sú súčasťou prihlasovacej dokumentácie, vyjadrujete súhlas so spracovaním údajov v nich uvedených obstarávateľom a sprostredkovateľom Vášho pobytu, ako aj poskytovateľmi jednotlivých služieb v rámci Vášho pobytu, a to za účelom realizácie Vášho pobytu a poskytovania Vám informácií o Vašom pobyte a poskytovaných službách uvedených spracovateľov Vašich údajov. Svoj súhlas so spracúvaním môžete kedykoľvek odvolať bez vplyvu na ich spracovanie pre potreby zabezpečenia Vašej účasti na pobyte.

Reklamácie/Zmeny EF nemôže prevziať zodpovednosť za udalosti mimo svojich kompetencií. Pod tieto spadajú prírodné živly, vojny, teroristické útoky, štrajky a zmeny v zákonoch. V prípade reklamácie ste povinný písomne v priebehu 10 dní od zistenia skutočnosti upovedomiť EF a to: pokiaľ nezodpovedá štruktúra pobytu zmluvne stanoveným podmienkam, alebo sa vyskytnú nezrovnalosti oproti zmluve resp. iným dohodnutým pravidlám. V prípade zanedbania oznamovacej povinnosti môže byť toto považované ako spolu zavinenie. Zanedbanie oznamovacej povinnosti nemá vplyv na záručné plnenie. V prípade opodstatnenej reklamácie, pokiaľ sa nejedná iba o zanedbateľný nedostatok, sa bude EF snažiť v rámci stanoveného času poskytnúť nápravu. Pokiaľ si sami zadovážite nápravu, urobíte tak na vlastné náklady a vlastné nebezpečenstvo. V prípade vecnej škody a majetkovej ujmy, avšak nie v prípade ublíženia na zdraví, v dôsledku neplnenia alebo nedostatočného plnenia zodpovedá EF iba v prípade hrubého zavinenia. V prípade ublíženia na zdraví, smrti, zranenia a ochorenia ako následok nesplnenia zmluvy,


EF High school Program 2014/2015

zodpovedá EF v prípade, ak EF alebo iný poskytovateľ služby obstaranej EF toto zavinil. V prípade vecnej škody a majetkovej ujmy v dôsledku neplnenia alebo nedostatočného plnenia zodpovedá EF v prípade ľahkej nedbalosti za spôsobenú škodu do výšky skutočnej Škody, maximálne však do výšky dvojnásobku ceny za program. EF nezodpovedá, resp. nie je povinná nahradiť akékoľvek ďalšie nároky, najmä nároky na náhradu sekundárnej škody, ujmy či ušlého zisku.

Poistenie proti insolventnosti EF ponúka finančné odškodnenie v plnej výške pre svojich zákazníkov podľa Smerníc EÚ. Poistenie garantuje vrátenie peňazí v plnej výške taktiež ako aj dopravu domov v prípade insolventnosti organizátora. Obstarávateľ pobytu má uzavreté povinné zmluvné poistenie zájazdu, na ktorého základe vzniká objednávateľovi právo na poistné plnenie v súlade s ust. § 9 ods. 1 zákona č. 281/2001 Z.z., a to u poistiteľa, spoločnosti TOURVERS Touristik Versicherungs-Service GmbH (Borsteler Chaussee 51, -22453 Hamburg, Nemecko), ktorá v prípade insolventnosti obstarávateľa pobytu garantuje spätné zaplatenie všetkých platieb v súlade s poistnými podmienkami. Vaša agentúra v SR, spoločnosť Jazykové pobyty, Štefánikova 19, 811 05 Bratislava je oficiálnym partnerom EF na Slovensku a vystupuje v rámci obstarania tohto pobytu ako sprostredkovateľ programu Školský rok v zahraničí a teda ako sprostredkovateľ obstarania Vášho pobytu. Ak sa v tomto texte spomína pojem agentúra, myslí sa ním sprostredkovateľ Vášho pobytu, ktorý vystupuje ako náš zástupca. Jazykové pobyty s.r.o. tiež organizujú rôzne formy jazykového vzdelávania na území Slovenskej republiky, ktorých súčasťou sú aj jazykové pobyty EF v zahraničí, prípadne ich kombinácia. Tieto kombinované kurzy, ktorých časť sa koná na Slovensku a praktická časť v zahraničí sú akreditované Ministerstvom školstva Slovenskej republiky.

Prihlás sa online!

Záväzná prihláška Formulár pošlite na adresu:

www.ef.com/highschool

Jazykové Pobyty - cestovná agentúra Štefánikova 19, 81105 Bratislava Tel: 02 / 5245 1175 Osobné údaje: Meno:

Priezvisko:

Ulica: PSČ, Mesto

Mobil:

Telefón

Dátum narodenia:

Email: Mená rodičov: Telefón rodičov:

Mobil rodičov:

Miesto narodenia:

Ceny 2014/2015 Krajina

Rok

Polrok

Výber regiónu

Mám záujem o rok na strednej škole v:

USA

9.950 €

9.950 €

595 €

q jeden školský rok

Veľká Británia

8.490 €

-

445 €

8.990 € xx

7.490 €

445 €

Hosť. Krajina

USA

Veľká Británia Írsko

Írsko

q

q

q

Írsko + USA

13.490 €

Aug 2014

-

-

Jan 2015

q

Aug 2015

q

q

q

Zahrnuté v cene > Spiatočná letenka > Garantované umiestnenie v starostlivo vybranej hosťovskej rodine > Garantované umiestnenie vo vybranej strednej škole > Transfer do a z hosťovskej rodiny > EF Student Handbook > EF Orientation Handbook > Detailné mesačné informačné materiály pred odchodom > Povinné orientačné stretnutie pre všetkých žiakov a ich rodičov pred odchodom > EF Travel Guide > EF taška > EF tričko > EF Student identity card > Starostlivosť na letisku pri odlete > EF Introduction Days po príchode do UK a Írska > Informačné stretnutie a privítanie v hosťovskej krajine po príchode > Osobná starostlivosť zo strany koordinátora pobytu v hosťovskej rodine > 24-hodinové núdzové číslo v hosťovskej rodine > EF Goodbye Night v UK a v Írsku pred odchodom domov > EF Certificate of Completion po úspešnom ukončení Tvojho pobytu > Členstvo v EF High School Year Ambassador Program

EF cestovné služby! EF – všetko z prvej ruky Snažíme sa o to, aby prebehol celý pobyt bez problémov. Preto sme vytvorili rôzne ponuky, ktoré Ti pomôžu s prípravou na pobyt. ERIKA - cestovné poistenie Nakoľko je bezpečnosť našich žiakov na prvom mieste, je cestovné poistenie povinné pre všetkých žiakov. Poistenie musí spĺňať požiadavky stanovené hosťovskou krajinou. V spolupráci s Erika Insurance Ltd sme vytvorili balíček cestovného poistenia, ktoré je prispôsobené potrebám našich žiakov. Toto je najlepší spôsob, ako sa poistiť pre prípad ochorenia, nehody, a zodpovednosti. V určitých prípadoch sa pokrývajú aj náklady za pobyt, pokiaľ musíš pobyt prerušiť. Zamestnanci EF sú oboznámení s týmto poistením a pomôžu Ti počas Tvojho pobytu. Dodatočné športové poistenie Erika Travel Insurance, ako mnohé iné poistenia, nepokrývajú poistenie riskantných aktivít. Pokiaľ chceš vyskúšať takéto aktivity, odporúčame Ti priobjednať špeciálne poistenie, s ktorým môžeš vyskúšať rôzne aktivity, bez toho, aby si si robil starosti o poistenie. EF SIM karta So SIM kartou EF môžeš telefonovať v zahraničí s výhodným tarifom. Online môžeš sledovať, koľko si prevolal, môžeš si dobiť kartu a pozriež aktuálne tarify.

q jeden semester

q Chcem sa zúčastniť EF jazykového a kultúrneho tábora q Mám záujem o službu ´Výber regiónu´ v:___________________ Región:_______________ q Dojednanie osobitého dôvodu odstúpenia v zmysle zmluvných podmienok Informácie o škole: Meno školy: PSČ:

Ulica:

Mesto:

Trieda:

Priemer známok:

známka z AJ: Meno triedneho profesora: Meno profesora cudzieho jazyka: Ďalšie informácie: Miesto konania výberového pohovoru, na ktorom sa zúčastním: q Bratislava Odkiaľ si sa o EF dozvedel? Uchádzal si sa o pobyt aj v inej organizácii? q Áno

q Nie

Ak áno, v ktorej? (Tvoja odpoveď neovplyvní túto prihlášku): Vyplnením tejto záväznej prihlášky dávate súhlas s Vašim zaradením do procesu posúdenia vhodnosti Vašej osoby ako účastníka programu High School Year. Vaša prihláška a zmluvné podmienky s ňou spojené, ktorých aktuálne platné znenie sa nachádza na stránke www.jazykovepobyty.sk/skolsky-rok-podmienky.html sa pre Vás stávajú záväznými momentom vyplnenenia a odovzdania prihlasovacích formulárov. Podpisom tejto prihlášky akceptujete zmluvné podmienky zo strany 14 tohto katalógu. Podpisom na tejto prihláške potvrdzujem, že chcem dostávať informácie od EF poštou, mailom alebo telefonicky.

Miesto a dátum

Podpis študenta a zákonného zástupcu Prosím zašlite katalóg môjmu kamarátovi: Meno a priezvisko Adresa

PSČ/Mesto

Telefón

Dátum narodenia 15


EF High School Programs 2014 - 2015

www.ef.com

Rok na strednej škole v zahraničí Školský rok pre žiakov vo veku od 14 do 18 rokov

Najlepší rok Tvojho života!

vitajte vo svete EF

Už vyše 48 rokov ponúkame EF jazykové vzdelávanie na celom svete. Ponúkame programy vhodné pre všetky vekové kategórie - od detí, ktoré sa s nami vydajú na svoju prvú cestu do zahraničia až po manažérov, ktorí obchodujú v cudzích jazykoch. V dnešnom medzinárodnom svete nie je nikdy príliš neskoro naučiť sa nový jazyk!

EF Akademický rok v zahraničí Študujte jazyk a akademické predmety z oblastí, ktoré Vás zaujímajú a domov sa vráťte s bohatými jazykovými skúsenosťami, kontaktmi na nových priateľov z celého sveta a spomienkami, ktoré Vám ostanú na celý život. Pre vekovú kategóriu od 16 rokov. www.ef.com/study

EF Corporate Language Training Jazykový tréning pre firmy, organizácie a odborníkov ´ušitý na mieru´. V kurze je zahrnutá aj pokroková online škola business English a EF Executive Institutes Abroad. EF je poskytovateľom jazykových služieb pre viac ako 1200 spoločností a organizácií, zahŕňajúc HSBC, Xerox a IBM. www.ef.com/corporate

EF Prázdninové jazykové pobyty Dva až štyri týždne jazykového kurzu počas leta. Pre žiakov vo veku od 8 do 18 rokov v Anglicku, na Malte alebo v USA. Žiaci cestujú v skupine s inými žiakmi počas školských prázdnin. Počas dopoludňajších hodín prebieha vyučovanie a po vyučovaní sa majú možnosť zoznámiť so žiakmi z celého sveta počas rôznych aktivít a exkurzií cez víkend. Zábavný a bezpečný spôsob ako stráviť prázdniny v zahraničí. www.ef.com/travel

EF University Preparation Pripravte sa na bakalárske alebo postgraduálne štúdium v anglicky hovoriacej krajine. EF University Preparation Vám zaručuje miesto na jednej z našich 150 partnerských univerzít po celom svete. 85% našich absolventov je prijatých na prvej univerzite, kde sa uchádzajú o štúdium a niektorí pokračujú v štúdiu na prestížnych univerzitách, akými sú Oxford, Cambridge a Harvard. www.ef.com/universitypreparation

Hult International Business School Hult International Business School je jediná obchodná univerzita na svete, ktorá má kampusy v Bostone, San Franciscu, Londýne, Dubaji a Šanghaji. Patrí medzi 1% najlepších obchodných univerzít na svete. Ponúka vynikajúci jednoročný program MBA, taktiež ako aj Master a Bachelor programy. www.hult.edu

EF Medzinárodné jazykové školy Jazykové kurzy v trvaní od 2 do 52 týždňov. Kurzy začínajú vždy v pondelok. Pre dospelých a mladých od 16 rokov. Študuj angličtinu, španielčinu, francúzštinu alebo nemčinu či čínštinu na 40 rôznych školách vo svete. Naše školy sú akreditované a ponúkame ich vo všetkých vedomostných úrovniach. www.ef.com/schools

EF International Academy Vek 14 až 19 rokov. EF súkromné stredné školy v New Yorku, Oxforde, Torbay, Brisbane a Vancouveri ponúkajú dvojročný A-level program, celosvetovo uznávaný International Baccalaureate Diploma Programme a rôzne prípravné programy. Školy sú vhodné pre akademicky motivovaných študentov a programy trvajú 1 - 4 roky. www.ef.com/academy

www.englishtown.com Najväčšia svetová online jazyková škola angličtiny s hodinami konverzácií vedenými reálnymi učiteľmi 24 hodín denne, 7 dní do týždňa.

Kontaktujte nás! Jazykové Pobyty - cestovná agentúra Štefánikova 19 Hlavná 71 811 05 Bratislava 040 01 Košice

Mobilné kontakty: Tel: 0902 / 917 222, 0905 / 227 222

E-mail: info@jazykovepobyty.sk

www.jazykovepobyty.sk

www.facebook.com/JazykovePobyty

Tel: 02 / 5245 1175 Fax: 02 / 5262 1439

www.youtube.com/EFHighSchoolYear

www.instagram.com/highschoolyearabroad

1415 sk hsy brochure v 7  
1415 sk hsy brochure v 7  
Advertisement