Page 1

. 2013


Directors Ermal Kamberaj Fidan Mehmeti Marketing Qendresa Bogujevci Redactor Granit Canhasi Designer Ermal Kamberaj Photographer Fidan Mehmeti Assistant Lorik Kamberaj

Cover: Model: Diana Avdiu Dress: Vjollca Llapashtica Hair & MUA: Arta & Nagipi Photo: Fidan Mehmeti

KSTYLE kATALOG PËR MATURANTË

Kstyle është katalogu i parë i llojit të vetë në Kosovë, që i dedikohet ekskluzivisht maturantëve dhe absolventëve.Ky projekt ka filluar në vitin 2012 nga nevoja të cilën kemi parë tek maturantët të cilët para mbrëmjes së tyrë të maturës kanë vështërsi të përcaktojnë se si të duken dhe ku të rregullohen për atë mbrëmje të vecantë për ta. Duke marrë parasysh gjendjen aktuale ekonomike që mbretëron tek ne ky katalog për të dytin vit radhazi shpërndahet FALAS në të gjitha shkollat e Kosovës.Në katalogun kstyle marrin pjesë kryesisht bizneset afariste siç janë: kreatorët, butiqet, grimerët, frizerët, argjendarët dhe të gjithë ata që kanë oferta atraktive për këtë grupmoshë, duke promovuar produktet e tyre kështu që arrihet marketing direkt tek çdo maturant dhe më gjërë.

044/627-910 ; 044/553-242 Facebook.com/kstyle.catalog Instagram @ kstylecatalog www.kstylecatalog.com


STAR NAILS SALLONI I KOZMETIKËS

Mbjelljen Depilim

e thonjëve

Qendra Tregtare - te posta e re 044/186-300 049/186-300 Prishtinë


Salloni i bukurisĂŤ Beauty salon

Leonora Ademi - Uka

Tretmane Fytyre dhe Tretmane Trupi

Tel: 044/240-192 lademiuka@yahoo.com Dardania-PrishtinĂŤ


www.facebook.com/silvergiftofficial


Facebook:Valdrin Sahiti Official Twitter:@valdrinsahiti Instagram:@valdrinsahitiofficial Tel: 044 247 853

Model: Leonora Jakupi | Dress: Valdrin Sahiti | Photo by: Artan Korenica | Make up & Hair: Studio Sellma & Kaci


Facebook:Valdrin Sahiti Official Twitter:@valdrinsahiti Instagram:@valdrinsahitiofficial Tel: 044 247 853

Model: Leonora Jakupi | Dress: Valdrin Sahiti | Photo by: Artan Korenica | Make up & Hair: Studio Sellma & Kaci


Remzije Januzi Punëdore

049 /113- 757 D Punime Dore-Remzije Januzi Mitrovicë


QEI ofron këto shërbime www.qeiprishtina.com

Rrezitje (Ngjyrosje) e trupit pa diell ose rrezatim Me metodë nr. në botë

I

ZHDUKJëN E QIMEVE ME LASER Tretmane të fytyrës Tretmane të trupit Pedikyr Manikyr Mbjellje të thonjëve Zgjatje të thonjëve Mbushje e thonjëve SeancË Dobësimi

5 minuta në sallon, për shumë orë në diell

vetëm

20 €

Ofrojmë kurse për estetikë

PAKO PËR MATURANTË

Grim Profesional Qerpikë artificial Mbjellje e thonjëve

38€


INTERVISTË

VJOLLCA

LLAPASHTICA

1.Cilat pritet të jenë trendet pranverë-verë këtë vit? Trendet pranverë-verë 2013 janë e gjitha rreth “black and white” (bardh e zi). Sezona që lam pas ka qenë me sa ma shumë detaje, ngarkesë, pra sa më shumë aq më mirë “more is better”. Ndoshta, kjo për arsye të qështjes ekonomike “depresionit ekonomik”,për tu bërë të ndihen sa ma mirë jemi ngarkuar ose kemi mbuluar këtë problem me detaje, ngarkesa të shumta. Por, sezona pranverë-verë 2013 na kthen pas në thjeshtësi “Back to basics”, sa më pak aq ma mirë, d.m.th kryetrendi i kësaj sezone është bardh e zi. Janë edhe disa trende tjera qe ja vlen të përmenden: Stili-Dizajni maskulin femëror Çfare duhet të kemi parasysh para se është matriali me detaje të tejdukshme të vendosim aksesorët, të cilët do t’ua Edhe përzirja e matrialeve me forma katërore bashkangjesim fustaneve? Ruffles “fallta” Gjithmonë të kenë parasysh te mbesin tek Dhe nje inspirim nga kimoni Aziatik pamja moderne, jo gjithmonë ka nevoj të vëhen Por, the gjitha kto trende në Prezentim shumë të qetë vathët, qaforja dhe unaza. Në këtë rast sa më pak ngarkes aq ma shumë modern-atraktiv do të “TONED DOWN” duken. Cilat janë ngjyrat dhe trendet që do u preferonit maturantëve këtë vit? A jane te rinjtë tanë në hap me trendet Është hera e parë që do të vishen fustane te gjatë shumë botërore? Mendoj qe cdo herë dinë më mirë, i kanë kërkesat nga maturantet tona, por gjithsesi duan të veqohen sikur nje personalitet i kompletuar. dhe shijet më në hap me kohën patasj, kanë Duhet te keni shum kujdes... rrjetet sociale ku ata frymzohen. Është Nëse keni nje bukuri te freskët nuk duhet te ngarkoheni një defekt tek ne, e ai është që çdokush ka “lirinë” ta quaj veten kreatore e modës dhe kjo per tu dalluar, por bëni zgjedhjen moderne me prerje rezulton në pamundësinë e zgjerimit të kulturës elegante dhe ngjyrë që të komplimenton. Për të sqaruar me mirë elegancën dhe feminitetin e (fustanit)Valentinos së modës në mënyr profesionale, dhe kjo bënë që populli të keqëinformohet sa i përket modës. dhe një prerje të Calvin Klein. Per kombinimin e ngjyrave do t’ju Rekomendoja bardh dhe zi, bardh dhe ari, apo vetem një Prandaj, ju them të gjithëve: ngjyrëshe. NUK ËSHTË MODA VETËM NJË FUSTAN I BUKUR NË NJË PISTE, MODA ËSHTË NJË LLOJ JETESE “ FASHION IS A LIFESTYLE”

Sa ju kushtojnë rëndësi maturantët kësaj mbrë mje? Maturantët së bashku me prindërit e tyre i kushtojnë mjaft rëndësi kësaj ngjarjeje dhe për këtë më vjen shumë mirë sepse ata me të vërtetë e meritojnë këtë. Maturentëve unë ju kushtojë rëndësi në cdo detaj.Unë ju rekomendoj për gjithcka: frizurën, grimin, aksessorët, këpucat-çantën, ngjyrën e thonjëve etj. E kompletuar A-ZH, që mendoj ua heq një stres të madh që ato kanë.


Dress: Vjollca Llapashtica Hair & MUA : Arta & Nagipi Model: Diana Avdiu Photo: Fidan Mehmeti


Dress: Vjollca Llapashtica Hair & MUA : Arta & Nagipi Model: Diana Avdiu Photo: Fidan Mehmeti


045 679679 Facebook: Vjollca Llapashtica FashionCreator Email: vjollcastylist@gmail.com Adressa: 24 Rr.Rrustem Statovci 70-1 PrishtinĂŤ

Dress: Vjollca Llapashtica Hair & MUA : Arta & Nagipi Model: Diana Avdiu Photo: Fidan Mehmeti


Shkolla profesionale për

Estetike Grim ThonjË Mëso artin e parukerisë dhe prerjës së flokut Mëso estetikën dhe grimin profesional Mëso në praktikë manikyrin dhe pedikyrin Salloni Camellias fillon shkollën e aftësimit profesional Regjistrohuni në shkollën Camellias dhe bëhuni të aftë për sallonin tuaj

Tel: 045/333-500 038/742-401 044/380-486 Adresa: Bul. Dëshmorët e Kombit nr 58 -Prishtinë FACEBOOK: Qendra për aftësim professional Camellias Beauty House


Zbritje për maturantë

20-30%

Shërbimet

FLOKËT GRIM THONJË SOLARIUM LPG LIPOMASAGE - LIFTMASAGE Tel: 044/193-932 ; 045/333-500 ; 038/742-401 Facebook Camellias beauty house


KOSOVA LIMO


KOSOVA LIMO

Facebook: Kosova limo 044/555-111 044/343-333 049/343-333

www.kosovalimo.com info@kosovalimo.com

Ferizaj


Lirim Lulaj 044/207-223 PĂŤrball Swiss Casinos, afĂŤr restaurant "Fjala"

03


DEPILIM FENIRIM GRIM PROFESIONAL RREGULLIM I NUSEVE

Qendër Dobësimi HIDA ju ofron një trajtim special dobësimi.Në cdo seance klienti humbet 1-1.5 kg, natyrisht kjo është një peshë reale dhe në 10 seanca të plota arrinë të ruaje peshë e humbur 6-7kg.Procesi i dytë është modelimi i cili ka të bëjë me rreullimin e formave dhe të pjesëve të vecanta të ekzagjeruara apo" të mbytura" nga dhjami.Në këto zona problematike punohet dyfish në mënyre që rezultati të jetë më i .dukshem në zonat problematike Drenimi është proces tjeter mjaft i rëndësishem pasi që lejon që dhjami të "ngurtësohet" por e copton në menyrë që të jetë me e lehtë të dale jashtë.Për përsonate me forme tgupore ginoid(me shpatulla të ngushta dhe këmbe të trasha) ,rutensioni hidrik është një ndër faktoret kryesore të shtimit të peshës peshë, ndaj drenimi është një proces shumë i rëndësishem për këtë kategori klientësh.Pas procedurës së dobsimit,një rëndesi mjaft të madhe ka tonusi i lëkures, ndaj tonifikimi bëhet pas cdo seance në mënyr që mos të keni .një mish të lëshuar 044 | 049 / 441-430 Bulevardi Bill Klinton (Mbi Procredit Bank)Hyrja 4/9 Prishtinë


PROFESSIONAL MAKEUP AND HAIR STYLING STUDIOS


Mbjellje të thonjëve Tretmane të fytyrës D epilim M anikyr P edikyr Formisim dhe ngjyrosje vetullave

M asazha

relaksuese

Orchidea të

Beauty Salon

Lumnije Zeka Asllani 044/651-181 Njomze Shkodra Rashiti 044/822-433 Rruga "Robert Doll" (Përball Restourant "Fjala") Dardania-Prishtinë


DERMAD

KLINIKA E LËKURËS Ofron trajtime laserike per: -

Eleminimin e qimeve të fytyrës dhe trupit Skuqjeve të lindura dhe të fituara Kapilarëve të zgjeruar Puqrave

Aplikon BOTOX dhe KOLAGJEN për: - Fryerjën e buzeve, mollëzave - Ngritjen e vetullave - Eleminimin e rrudhave -Përmirsimin e vijave të fytyrës Pilingun kemikal me acide glikolike (Nostrata AHA peeling,Easy Phytic peel, Skin Tech piling, si dhe TCA pilingu) për: - pastrim të akneve, - njollave dhe shenjave të mbetura pas akneve dhe rrudhave te vogla

Dr.Shkëndije Dobruna

Dermatologe dhe Dermatokirurge E specializuar ne Austri me përvojë 15 vjeqare PARA

PAS

Pilingu i Dasmave ( Nuseve dhe Dhëndurve) PRP, Mesotherapy, Dermarroller, Mikrodermabrazion për revitalizim të fytyrës, flokëve dhe strijave Cavite, Radiofruequence dhe Vakum Roler për trajtim te cellullitit Intervenime kirurgjike për: Eleminimin e tumoreve dhe Karcinomave te lëkures Intervenime të thonjëve Krioterapi dhe Electrocauter për patologji të ndryshme të lëkures Dermatoskopi për diagnostikim te hershem te kancerit te lekures.

Adresa:Kodra e Diellit ZP L/12 ( Së shpejti me lokaciion të ri te Parku i Qyteti ) Tel: +377 44 161 317 ; =377 44 541 780 e-mail : shkendijad@gmail.com


MATOSHI

inte rv is të

DONA

Cilat pritet të jenë trendet pranvere-verë këtë vit? Këtë vit moda pritet të jetë më shumë personale,mund të vishni çdo gjë dhe të dukeni bukur,por pa ngatërruarr linjat dhe stilet që i përshtaten trupit dhe moshës suaj. Cilat janë ngjyrat dhe trendet që do u preferonit maturantëve këtë vit? Maturanteve u preferohet këtë vit ngjyrat siç janë:portokalli,e verdha,neon etj... Preferohen të mos përdoren shumë e bardha dhe e zeza,sepse janë shumë tradicionale,dhe të rinjët duhet të vishen ‘cool’ e më pak të anojnë nga klasikja. Sa ju kushtojnë rëndësi maturantët kësaj mbrëmje? Çdo vit e më shumë maturantet po i kushtojnë tejmase rëndësi veshjeve të tyre. Dëshirojnë të duken sa më veçantë dhe sa më në trend. Dhe natyrisht ne do të mundohemi të bëjmë më të mirën për klientët tanë që ata të ndihen komod në veshjet e tyre. Çfare duhet të kemi parasysh para se të vendosim aksesorët, të cilët do t’ua bashkangjesim fustaneve? Gjithmonë duhet marrë parasysh fustani sa është i përshtatshëm për aksesorë. Sa më i rëndë është fustani duhet ti anashkalojmë aksesorët,kurse me fustane të thjeshta duhet të kombinojmë ndonjë gjë më të rëndë,por asnjëherë sduhet ta teprojmë A jane te rinjtë tanë në hap me trendet botërore? Është për tu lavdëruar stili të rinjëve tanë,sepse gjithmonë përcjellin trendet e kohës. Edhe pse kushtet tek ne nuk janë shumë të përshtatshme nuk është gjithmonë me rëndësi firma por rëndësi kan shija dhe stili.


Dress: Dona Matoshi Photo : Veton Osmani Model: Donjeta Krasniqi Make up: Tesa Gashi


Dress: Dona Matoshi Photo : Veton Osmani Model: Donjeta Krasniqi Make up: Arbnor Aliu


Hair & MakeUP - Arta & Nagipi

Photo: Fidan Mehmeti


044/844-844 044/146-669


Shema Sahiti - Fashion Designer 044 883 283 Photo: Fidan Mehmeti

Drenas


KSTYLE kATALOG PËR MATURANTË 044/627-910 ; 044/553-242 Facebook.com/kstyle.catalog Instagram @ kstylecatalog

www.kstylecatalog.com

KSTYLE Edition 2  

all about fashion

KSTYLE Edition 2  

all about fashion

Advertisement