Page 1

Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija

2007m. balandis, Nr.7

„Norėčiau, kad mokytojai ant manęs nepyktų“

Kibirkštėlė Noriu apkabinti... Apkabinti ir niekada nepaleisti... Laikyti laimę lyg mažą paukštelį auksiniame narvelyje, iš kurio netgi jis pats nenorėtų išskristi. Nebenoriu, nebenoriu gyventi naktyse... *** Jai nereikia kvailai surežisuoto gyvenimo... Jai nereikia banalių serialų su nelaimingos meilės scenomis, kurios visgi galiausiai baigsis žodeliu „The end“. Jai nereikia „Oskaro“ už vaidybą, nes iš jos aktorė – Netikus. Jai nereikia tapti žvaigžde ar televizijos laidos vedėja, kad ją pastebėtų. Jai nereikia ekstravagantiškų suknelių vien tam, kad sau atrodytų graži. Jai tik reikia subtiliai parinktų žodžių... Kurie retsykiais sušildytų į ledą virtusią širdį. Jai nereikia tobulai paslaptingų žvilgsnių... Kurie, rodos, pervertų kiaurai. Jai tereikia, kad kuris nors žmogus sugebėtų priversti ją skraidyti lyg ant sparnų. Jai tereikia, kad kas nors išmokytų ją mylėti... Rūta Stonytė, 4ga

Visi esame patyrę – jei mums linksma, gera, ramu, saugu, tai ir mokslas sekasi visai neblogai. Išgirdę, kad gimnazijoje vyko mokinių psichologinio saugumo jausmo tyrimas, skubame pas psichologę Eglę Mikučionienę. –Ar tokį tyrimą atlikote pirmą kartą? –Ne, jau trečią. Į panašius klausimus apie savijautą mokykloje moksleiviai atsakinėjo 2002 ir 2004 m.

Bendravimas su mokytojais

Maždaug 2/3 mokinių pažymi, kad su mokytojais lengva bendrauti. Su mokytoju sunku bendrauti 1 iš 14 mokinių. Lyginant su ankstesnių tyrimų rezultatais, reikšmingo skirtumo nėra. Skirtumai tarp klasių –Ar visos klasės dalyvavo tyrime? taip pat nėra reikšmingi. Mokiniams –4, 7, 8 ir 1-os gimnazijos klasės, bendravimo su mokytojais sunkumai kadangi visų moksleivių apklausti ir atsiranda aštuntoje ir pirmoje apklausų duomenis apibendrinti gimnazijos klasėse. neįmanoma fiziškai. Bendravimas su bendraklasiais –Kokie psichologinio saugumo jausmo aspektai buvo pasirinkti? –Bendravimas su mokytojais, bendravimas su bendraklasiais, savijauta mokykloje, buvimo mokykloje jausmas. Tyrime panaudotos anoniminės savižinos anketos, kurios sudarė 20 klausimų ir nebaigtų sakinių. Savižinos anketų respondentai buvo atrinkti atsitiktinės atrankos būdu. Iš viso dalyvavo 91 moksleivis, 52 Beveik visi mokiniai nurodo, jog proc. berniukų ir 45 proc. mergaičių. gerai ar neblogai sutaria su Respondentų amžius nuo 9 iki 16 bendraklasiais. Geriausiai su metų. bendraklasiais sutaria jaunesnių klasių –Jau apibendrinote anketų mokiniai. duomenis. Kokie gi rezultatai? –Siūlau įsižiūrėti į diagramas. Nukelta į 5 puslapį


Galvos skausmas

Kurį vaidmenį prisiimi Tu?

Kokie rūpesčiai, susiję su mokyklos kasdienybe, Jus nuolat Priekabiavimo situacijoje yra ne mažiau kaip du dalyviai: kamuoja, neduoda Jums priekabiautojas ir auka. Tačiau dažniausiai situacijoje dalyvauja ne tik ramybės? besityčiojantis vaikas ir jo auka, dažnai viską stebi ir kiti vaikai. Ar šie vaikai taip pat įsitraukia į tyčiojimąsi? Istorijos mokytoją, 4gc klasės Įvairūs tyrimai rodo, kad apskritai moksleiviai neigiamai žiūri į auklėtoją Ramutę Škarnienę: priekabiavimą ir nenori į jį įsitraukti. Tyčiojimąsi stebintys vaikai dažnai Artėja mokslo metų pabaiga, artėja ir abiturientų egzaminai. Nuo 5 kl. šių metų ketvirtokus gimnazistus mokau istorijos, todėl labai nerimauju, nes daug mokinių pasirinko istorijos egzaminą – laikys valstybinį arba mokyklinį. Liko nedaug laiko, todėl dabar svarbiausia apibendrinti žinias, įgytas mokykloje per 12 metų, ir sėkmingai įveikti egzaminus. Linkiu visiems ketvirtokams sėkmingai išlaikyti visus egzaminus, pasirinkti norimą specialybę, būti laimingiems. 8d klasės Atkočiūnaitę:

teigia, kad priekabiavimą stebėti yra nemalonu, ir mano, kad priekabiavimo aukoms reikėtų padėti, tačiau retai imasi realių veiksmų, kad pakeistų situaciją. Kodėl? Priekabiavimą stebintys vaikai neretai bijo, kad padėdami aukai gali patys tapti priekabiavimo aukomis ir gali būti skriaudžiami. Šie vaikai dažnai jaučia kaltę, kad nepadeda priekabiavimą patiriantiems vaikams, tačiau bijo pranešti kam nors apie tai, kas vyksta, ir būti laikomi „skundikais“. Situacijos „stebėtojai“ jaučiasi nesaugūs ir bejėgiai, kad imtųsi kažkokių priemonių prieš priekabiavimą. O kartais šie „stebėtojai“ pasiduoda bendraamžių spaudimui ir patys įsitraukia į priekabiavimą, pradeda kabinėtis, tyčiotis iš kitų vaikų.

A

Aukos gynėjas Priekabiautojas Pats nepriekabiauja ir Pradeda priekabiauti padeda ar stengiasi ir aktyviai dalyvauja padėti aukai

G

mokinę

Dovilę

Mane nuolatos trikdo bendraklasių nesupratingumas, nepagarba ir nesusiklausymas. Dažnai nemokame išklausyti kito nuomonę, priimti kritiką. Jovitą Radžiūnaitę, anglų k. mokytoją, tik šiemet pradėjusią dirbti mūsų gimnazijoje: Džiaugiuosi dirbdama šioje gimnazijoje, kurioje mokosi daug gabių ir šaunių mokinių. Savo žiniomis ir noru mokytis mane džiugina 5a, 8d I pogrupio mokiniai. Liūdina tai, kad kiti to paties amžiaus mokiniai mokytis tingi, neatlieka namų darbų, nesimoko, neturtina savo žodyno naujais žodžiais, o tai mokantis kalbos yra labai svarbu. Palinkėčiau susigriebti ir per mokslo metus mokytis, o atostogauti per atostogas.

„Galvos skausmais“ domėjosi Audrius Steponaitis, 2ga

B

Šalininkas Aktyviai dalyvauja, bet pats nepradeda priekabiavimo

Auka

Y Galimas priekabiautojas Mėgsta priekabiavimą, bet atvirai to nerodo

C

Pasyvus priekabiautojas Remia priekabiavimą, bet aktyviai jame nedalyvauja.

D

Galimas gynėjas Nemėgsta priekabiavimo, galvoja, kad reikėtų padėti, tačiau nieko nedaro

F

Neutralus stebėtojas Stebi, kas vyksta, tačiau nesikiša

E

Manoma, kad tyčiojimosi situacijos stebėtojai dažniausiai yra „žiūrovų auditorija“, kuri stebi priekabiavimą ir nesiima jokių veiksmų. Toks stebėjimas tik dar labiau skatina tyčiojimąsi, nes priekabiautojas tokiu būdu geriau įtvirtina savo jėgos statusą. Žymiai retesniais atvejais priekabiavimą stebintys vaikai yra aktyvūs ir stengiasi įsikišti į priekabiavimo situaciją ir padėti aukai. Žymus norvegų tyrinėtojas Dan Olweus, plačiai tyrinėjęs priekabiavimo reiškinį, teigia, kad priekabiavimo situacijoje esantys vaikai gali priimti vieną iš daugelio vaidmenų. Nesvarbu, koks yra vaiko vaidmuo priekabiavimo situacijoje, ar jis atlieka šalininko, ar galimo priekabiautojo, neutralaus stebėtojo, ar aukos gynėjo vaidmenį, jis jau yra priekabiavimo situacijos dalyvis ir turi būti įtrauktas sprendžiant priekabiavimo problemą. Bus daugiau

2


Teatro dienai skirta šventė pavyko!

Kovo 28-ąją mūsų gimnazijoje buvo surengta Teatro dienai skirta šventė. Reportažas apie ją buvo parodytas TV laidoje „Mokyklos langas“. Apie tai kalbėjomės su teatro mokytoja bei renginio organizatore Rūta Zeikuviene. –Laba diena. Praėjusį mėnesį į spalvingai papuoštą mūsų gimnaziją sugužėjo daugybė teatro kolektyvų. Kas gi čia vyko? –Laba diena. Čia vyko Kauno rajono vaikų dramos teatrų peržiūra – šventė „Šimtakojis 2007“. Tai buvo respublikinės vaikų ir jaunimo dramos teatrų šventės „Šimtakojis 2007“ I atrankos etapas.

–Pas mus apsilankė 9 „teatrai“ – 8 vaikų ir 1 jaunimo. Kai kurie atsivežė vieną, kai kurie – netgi porą spektaklių!

–Kaip sekėsi mūsų teatro trupei su spektakliu „Būsiu geras karalius“? –Atsižvelgiant į buvusią situaciją (labai daug aktorių susirgo, tad teko juos labai greitai pakeisti –Kodėl šiemet ši šventė buvo dubleriais) vaikai pasirodė išties surengta būtent Ugnės Karvelis gerai, vaidinimas buvo įdomus ir linksmas. gimnazijoje? –Taip jau susiklostė tradicija . Be to, įtakos turėjo ir tai, jog mūsų gimnazija turi tokių renginių organizavimo patirties. –Ugnės Karvelis gimnazijoje toks renginys surengtas jau ne pirmą kartą. Kaip sekėsi praėjusį kartą? Ar kas nors pasikeitė? –Taip, jis čia buvo surengtas jau antrus metus iš eilės! Tai iš tiesų malonu ir smagu . Praėjusiais metais sekėsi ne prasčiau nei šiais, renginys pavyko šauniai. Tiesa, Kauno rajone atsirado keli nauji vaikų dramos teatrai: Voškonių vaikų teatriukas „Vitaminas T“ bei Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos teatro studijos „Kvietimas“ 2-a grupė. Jie debiutavo „Šimtakojyje 2007“.

–Šioje peržiūroje – šventėje buvo renkamas kolektyvas, atstovausiantis Kauno rajonui tolimesniame festivalio etape. Kam gi atiteko ši maloni garbė? –Kiek iš viso teatro kolektyvų –Kauno rajono atstovas dar nėra sulaukėme šiemet? Ar daug išrinktas. Kas jis, sužinosime spektaklių suvaidino? balandžio 24 dieną.

–Kaip manote, ar renginys pavyko? –Teatro kolektyvai čia jautėsi jaukiai ir maloniai, jų spektakliai buvo parengti tikrai gerai, tad manau, jog pavyko . Tikimės, kad ir kiti teatro renginiai bus tokie įdomūs ir šaunūs! –Ačiū Jums už atsakymus! –Buvo malonu, ačiū. 

Raimonda Baltrušaitytė, 3gc Jovitos Puidokienės nuotraukose – šventės akimirkos

3


trejus metus iš eilės buvo geriausi. Pernai dalyvavo respublikinėje dainų šventėje Vilniuje ir jau ne kartą pasirodė festivalyje „Laumės juosta“ Palangoje. Paskutinysis jų Dažnai atkreipiame dėmesį į originaliai apsirengusią dainuojančių laimėjimas – garbinga 3-oji vieta vaikų grupę „Tindi rindi“, koncertuojančią įvairiuose mokyklos muzikinėje LRT laidoje „Mažųjų renginiuose, kartais pasirodančią net per televiziją. Kas jie? Perskaitykite žvaigždžių ringas“. „Tindi šį straipsnelį ir tikrai sužinosite apie juos daugiau negu iki šiol. rindi“ dažnai džiugina mus savo pasirodymais gimnazijos renginiuose. Šis kolektyvas dainuoja tiek žinomas, tiek specialiai jiems sukurtas dainas. Repertuaras priklauso nuo to, kokiame renginyje dalyvauja. Pavyzdžiui, konkursui „Dainuoju Lietuvai“ reikalingos tradicinės patriotinės dainos, o rengiantis „Laumės juostai“ kolektyvui gelbsti kompozitorė Giedrė Pauliukevičiūtė. Grupė „Tindi rindi“ išsiskiria spalvingais ir įdomiais sceniniais drabužiais. Juos kuria vadovė G. Ūbienė, padedama technologijų ir dailės mokytojų.

Grupė „Tindi rindi“ – „Mažųjų žvaigždžių ringo“ prizininkė

Štai toks yra mūsų gimnazijos tituluotasis kolektyvas „Tindi rindi“. Grupė „Tindi rindi“ dalyvauja Kolektyvas „Tindi rindi“ susikūrė prieš šešerius metus. įvairiuose konkursuose. Kasmet Šiuo metu grupę sudaro 15 vaikai vyksta į tarptautinį konkursą mergaičių iš 5-6 klasių. Dauguma jų „Dainuoju Lietuvai“, kuriame jau dainuoja jau nuo 1 klasės. Kolektyvo vadovė muzikos mokytoja Giedra Ūbienė, paklausta, kodėl nėra dainuojančių berniukų, šyptelėjo: „Su berniukais sunkiau, be to, tokiame amžiuje jų balsai mutuoja, todėl jiems kyla problemų su dainavimu“. Ji pridūrė, kad dar neseniai kolektyve buvo du berniukai, bet, išėjus vienam, pasitraukė ir kitas (matyt, per gausus pasirodė jam mergaičių būrelis...). Vadovė negalėjo tiksliai pasakyti, iš kur kilo kolektyvo pavadinimas. G. Ūbienė neslėpė, kad norėtų keisti jį, kadangi tokio amžiaus mergaitėms jis jau per daug vaikiškas. Deja, tai nėra taip paprasta, nes, pakeitus pavadinimą, jų nebeatpažintų kaip nemažai pasiekusio kolektyvo.

Dovilė Jurkevičiūtė, 3gc Rasa Monkevičiūtė, 3gc

4


„Norėčiau, kad mokytojai ant manęs nepyktų“ Atkelta iš 1 puslapio

gerinti mokinių fizinę savijautą. Kadangi savijauta reikšmingai susijusi su noru būti gimnazijoje, jos pagerėjimas galėtų lemti didesnį mokinių norą mokytis, ypač aukštesnėse (7, 8, 1g) klasėse. –Tai dabar ieškosite tų priemonių? –Ieškosime – toks mūsų Ketvirtoje klasėje blogos darbas. savijautos moksleivių nėra. Pirmoje –Ačiū už atsakymus. Sėkmės! gimnazijos klasėje jų daugiausia. Pabaigoje – keletas ištraukų iš Būti gimnazijoje anketų – mokinių nuostatos mokytojų atžvilgiu. Savijauta gimnazijoje

Aš norėčiau, kad mano mokytojai 2/3 mokinių būti gimnazijoje patinka, o visai nepatinka – beveik kas dešimtam mokiniui. Visi mokiniai, kuriems nepatinka būti gimnazijoje, mokosi 7, 8 ir 1g klasėse. Stebima tendencija: kuo aukštesnė klasė, tuo daugiau neigiamai vertinančių mokinių. Pradinėje klasėje neigiamų įvertinimų nebuvo. –Tad kokios išvados? Ar mes gerai jaučiamės savo gimnazijoje? –Rezultatai rodo, kad gilesnės problemos iškyla 7 – 9 proc. mokinių, o maždaug 2/3 visų mokinių gimnazijoje jaučiasi pakankamai gerai. Nė vienu aspektu neišryškėjo lyčių skirtumai, skirtumai tarp klasių taip pat nebuvo reikšmingi, todėl negalima įvardyti nė vienos grupės, kuriai reikėtų išskirtinės pagalbos. Tačiau vis dėlto pradinių klasių mokiniai labiau linkę vertinti teigiamai tiek savo savijautą, tiek bendravimą, o didėjant amžiui, savijautos ir bendravimo sunkumai vis ryškesni. Mažiausiai teigiamai vertinama fizinė savijauta gimnazijoje. Nors pradinėje klasėje neigiamų įvertinimų visai nėra, aukštesnėse klasėse tik 45 proc. mokinių savijautą galima apibūdinti kaip gerą. Šis tyrimas patvirtina, kad reikalingos priemonės, kurios padėtų

Būtų geri Būtų supratingesni Nerėktų Nebūtų pikti Netrukdytų man nesimokyti Man labiau padėtų moksle Daugiau aiškintų Būtų ne tokie griežti Leistų man išsitaisyti pažymius Būtų linksmesni Būtų protingesni Neužduotų namų darbų Leistų ištaisyti testus Suprastų mus Ant manęs nepyktų Visada manimi didžiuotųsi Būtų pakantesni Daugiau dėmesio skirtų kiekvienam Įdomiau vestų pamokas Laikytų visus mokinius lygiais Su manimi elgtųsi mandagiai Būtų teisingesni Daugiau dėmesio skirtų pamokai Labiau atsižvelgtų į mokinių savijautą Būtų švelnesni Labiau atsižvelgtų į mano nuomonę Daugiau mokinius vertintų ne pagal tai, kaip jie mokėsi anksčiau, bet pagal tai, kaip jie mokosi dabar Mokėtų išaiškinti pamoką įdomiai Mokytojai, ar visi perskaitėte?

Tvarkom, švarinam ir... šiukšlinam Paprašėme direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams A. Dikčiaus atsakyti į kelis klausimus apie neseniai mūsų mokykloje vykusią aplinkos tvarkymo talką. Išgirdome, jog visos klasės joms paskirtas zonas sutvarkė laiku, kruopščiai, nors skirtingai. Vienos klasės dirbo itin tvarkingai, kitos mažiau, tačiau mokyklos aplinka iš karto tapo gražesnė. Šiemet labiausiai pasižymėjo ir joms skirtus plotus geriausiai sutvarkė 7d (auklėtoja Z. Ambaziūnienė), 7a (auklėtoja D. Manerskienė), 7b (auklėtoja I. Gronskienė) klasės. Pasiteiravome, kokia pavaduotojo nuomonė apie mūsų gimnazistų tvarkingumą. Deja . Pasirodo, jog moksleiviai kur papuola mėto įvairias šiukšles, popierius, gadina sienas, niokoja mūsų prestižinius takelius. Pasak A. Dikčiaus, šią žalą mato visi, tačiau dėl to, jog mokykla neturi pakankamai lėšų, viskas tvarkoma tik mokslo metų pabaigoje. Pavaduotojo nuomone, pagrindinė priežastis, kodėl moksleiviai netampa kultūringesni, yra daugumos mokytojų nesugebėjimas padaryti tvarkos per pamokas. Tačiau jis pasidžiaugė, jog yra mokytojų, kurie sugeba mokinius pažaboti. Kaip pavyzdį pateikė mokytojų V. Jaruševičiaus ir D. Manerskienės klases, kuriose suolai visuomet švarūs, sienos neapspardytos. Dar paprašėme pavaduotoją pakomentuoti, ką ketina daryti su didžiule skyle IV aukšte, kurioje plaikstosi laidai. Jis teigė, jog skylę ruošiamasi užtaisyti nupirkus „Rotband“, tačiau sakė, kad šioje situacijoje, kaip ir kitose, susiduria su ta pačia problema – mokyklos vadovybė tam visiškai neskiria lėšų. Dėkojame direktoriaus pavaduotojui už sugaištą laiką. Milda Varatiejūtė, 3gc

5


ir bus gerai. „Kosmo pasaulio“ neatidarykite, nes jį Mano „Kosmo įdomiausia stebėti „užkonservuotą“. pasaulis“ apsivertė, bet vis vien Jeigu jums įdomu, kas vyksta viskas gerai – augalai nežuvo. Jūs gamtoje, kaip auga augalai, patariu galite pamatyti daug labai įdomių tokį pasaulį pasidaryti. Daugiau dalykų , pavyzdžiui, kaip augalai informacijos galite gauti 305 kab. gali augti uždarame stiklainyje be Jovilė Grigaitytė, 5a „oro“. Nestatykite stiklainio labai saulėtoje vietoje, nes ten viskas užaugs labai gretai ir jūs nieko * * * * * nematysite. Galite įdėti į stiklainį ir Mano stiklainyje yra žemių, jo „gyventoją“ – kokį nors vabaliuką. Kai matysis ant stiklainio smėlio, akmenukų ir augalų. šonų lašeliai kaip rasa, nepamanykit, Neseniai mano stiklainyje išsirito 2 kad čia kas nors blogai, čia kaip tik uodai. Jie dar maži. Dar vėliau gerai, nes kai augalai kvėpuoja, pamačiau slieką. Jis labai ilgas ir vis po truputį šliaužia. Pamažu viskas susidaro lašeliai. Labai daug augalų auga. Iš augalų išgaruoja vanduo, neprisodinkite, nes trukdys vieni susikaupia ant stiklainio ir nuvarva žemyn... Dar nežinau, ko laukti. kitiems augti. Nepriliekite tiek vandens, kad Greta P., 5a ten viskas plaukiotų, truputį įpilkite

„Kosmo pasaulis“ Jei norite stebėti gamtoje vykstančius procesus, galite tai daryti ir namuose – tam tereikia pasidaryti „Kosmo pasaulį“. Tai nėra sunku. Jam pasidaryti jums reikės 3 litrų talpos stiklainio, stiklinės smėlio, 3 stiklinių žemių. Lauke išsiraukite įvairių augalų su šaknimis. Susodinkite į stiklainį, palaistykite ir sandariai uždarykite.

Irenos Gronskienės nuotrauka

Kuo būti? Manome, kad vyresniųjų klasių gimnazistams bus įdomus šis skyrelis – jūs beveik kasdien susimąstote, kokį kelią reikės pasirinkti baigus mokyklą. Šįkart pristatome dizainerio profesiją. O toliau – pagal Jūsų pageidavimus. Laukiame jų.

Aprangos dizaineris DARBO APRAŠYMAS Aprangos dizainerio darbas priklauso nuo įgytos specializacijos: moteriškų lengvųjų drabužių, moteriškų viršutinių drabužių, originalių audinių drabužiams kūrimo. Aprangos dizaineris projektuoja, konstruoja ir siuva atskirus drabužių modelius bei kolekcijas. Dizaineris parenka ir derina audinius, prognozuoja mados kryptį ir gali ją argumentuotai pateikti. Aprangos dizainerio pareigos apima modelių pasiūlymų rengimą, siuvimo priežiūrą. Dizaineris ieško naujų medžiagų bei technologijų, siekia, kad sukurti modeliai būtų originalūs,

Kuo būti? funkcionalūs, naujoviški, paklausūs. Paprastai aprangos dizaineris dirba drabužių gamybos, paslaugų įmonėse ar verčiasi individualia veikla. Tai sėdimas darbas, reikalaujantis nuolatinės akių įtampos ir rankų judesių tikslumo, nemažai laiko dirbama kompiuteriu. Aprangos dizainerio atlyginimas priklauso nuo kvalifikacijos, asmeninių gebėjimų ir įgūdžių. ASMENINĖS SAVYBĖS Labai svarbu gebėjimas bendrauti su klientais, įgyvendinti kūrybines idėjas. Būtinos šios asmeninės savybės: laki vaizduotė, puikus erdvės ir formos suvokimas, iniciatyvumas, pasitikėjimas savimi, intelektualumas ir erudicija, fizinis pajėgumas, puiki judesių koordinacija, koordinuotas ir tikslus akių ir rankų darbas. Aprangos dizainerio darbą sunku sėkmingai dirbti lėto suvokimo, turintiems žymių regos ar judesių sutrikimų žmonėms. PROFESINĖS PERSPEKTYVOS

Kuo būti? Kolegijos absolventas gali dirbti siuvėju, dizaineriu, taip pat dirbti individualų kūrybinį praktinį darbą. Įgijęs patirties gali eiti aukštesnes pareigas. Iniciatyvus ir verslus aprangos dizaineris gali įkurti savo individualią įmonę. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje, specialiuose seminaruose ir kursuose. Siekiantis aukštesnio išsilavinimo absolventas gali studijuoti universitete.

O dabar – reklama! Ir biblioteka, ir PIT (profesinio orientavimo taškas 306 kab.) praturtėjo 2007 m. išleistu „Profesijos vadovu“. Lyginant su ankstesniais, čia žymiai daugiau aktualios informacijos – studijų aukštosiose mokyklose sąlygos, studijų užsienyje galimybės ir sąlygos. Nepraleiskite progos sužinoti kuo daugiau apie Jus dominančią profesiją.

6


Egzaminų maratonas jau prasidėjo! Nors dar tik balandis ir daugumai mokinių mokslo metų pabaiga atrodo už kalnų, gimnazistų ketvirtokų mintys jau neretai sukasi apie egzaminus. Juolab kad jie jau ir prasidėjo – balandžio 13 d. vyko dailės mokyklinio brandos egzamino kūrybinės užduoties I peržiūra Raudondvario gimnazijoje. Dailės mokytoja Skirmantė Kaziūnaitė papasakojo, kad šiais metais dailės egzaminą pasirinko 4 abiturientai: Renata Misevičiūtė Beata Šaviraitė Augustinas Kluoda Viktė Vaivadaitė

(4gc), (4gc), (4gc), (4gb).

Moksleiviai rengia įvairius darbus: Augustinas – postmodernistinę skulptūrą, Renata filmuoja medžiagą – žmonių pasisakymus apie meną, Viktė rengia fotografijų ciklą apie miestą, pastatus, Beata – dizaino maketą, kėdžių projektus. Pirmoji peržiūra pavyko puikiai. Visi surinko po 20 taškų iš 20 galimų! Sveikiname! Linkime sėkmės ir šiems, ir visiems kitiems abiturientams. Tikime, kad Jums visiems pasiseks puikiai išlaikyti egzaminus. 

Dėmesio! Dėmesio! Dėmesio! Iškilmingai pranešame, kad balandžio 23–27 d. gimnazijoje vyks Menų ir technologijų savaitė, skirta gimnazijos gimtadieniui! Kiekvieną dieną galėsite stebėti, dalyvauti, vertinti, analizuoti ir grožėtis įvairiomis meno šakomis. Pirmadienis – antradienis (balandžio 23–24 d.) – Meno istorijos dienos. Šiomis dienomis galėsite dalyvauti akcijoje „Žingsniai dabarties link“, kurioje mokiniai bandys atkurti pirmykštės bendruomenės, upių civilizacijų ir antikos aplinką (aukštų fojė). Balandžio 24 d. (antradienį) kviečiame į konferenciją „Žmonijos laimėjimai“, kuri vyks 13.45 val. aktų salėje. Trečiadienis (balandžio 25 d.) – Technologijų, keramikos ir teatro diena. Šią dieną siūlome aplankyti mokinių kūrybinių darbų parodą (I ir II aukšte), stebėti bei dalyvauti mokinių kolektyvinių darbų kūrime (II aukšto fojė), išbandyti jėgas medžio pjovimo rungtyse (technologijų kabinete per II–IV pertraukas). 14.00 val. kviečiame į gimnazijos vaikų teatro „Vaiduokliukas“ spektaklį, kuris bus rodomas aktų salėje. Ketvirtadienis (balandžio 26 d.) – Muzikos diena. Šią dieną galėsite per pertraukas klausytis įvairių žanrų muzikos. Penktadienis (balandžio 27 d.) – Menų ir technologijų savaitės baigiamasis renginys – avangardinių madų šou, muzikos ir šokių kolektyvų pasirodymas, apdovanojimai (14.00 val. aktų salėje). Organizatoriai

Skelbimai Gimnazijos administracija praneša, kad balandžio mėn. vyks šie renginiai: 2-3d. – smurto prevencijos programos (5-6 kl.) įvertinimas ir rekomendacijos. 2-3d. – 1-8 kl. ir 1-4g kl. tėvų apklausa „Tėvų dalyvavimas ugdyme“. 12d. – pasaulio pažinimo olimpiada 4 klasių mokiniams. 15-30d. – apklausa 2-4g kl. „Mokinių profesinio orientavimo ir konsultavimo poreikių įvertinimas“. 16d. – 2ga klasės mokinių ir tėvų susirinkimas dėl individualiųjų ugdymo planų 2007/ 2008 m. m. 16d. – 2gc klasės mokinių ir tėvų susirinkimas dėl individualiųjų ugdymo planų 2007/ 2008 m. m. 16-30d. – akcijos „Mes prieš smurtą“ parengiamasis etapas, lankstinuko konkursas 5-8 kl. ir 1-2g kl. 16 d. – Kauno verslo ir paslaugų mokyklos pristatymas 2g klasių mokiniams. 16 d. – tinklinio tarpklasinių varžybų finalas. 17d. – 2gb klasės mokinių ir tėvų susirinkimas dėl individualiųjų ugdymo planų 2007/ 2008 m. m. 17d. – 2gd klasės mokinių ir tėvų susirinkimas dėl individualiųjų ugdymo planų 2007/ 2008 m. m. 18d. – pradinių klasių skaitovų konkursas „Mėlynoji paukštė“. 19d. – mokyklos krosas. 19-20d. – anglų kalbos įskaita 4g klasių mokiniams. 19d. – muzikos viktorina 7-8 kl. mokiniams „Pažinkime muzikos pasaulį“. 19d. – vaikų knygos diena. 23-27d. – menų ir technologijų dienos. 24-25d. – gimtosios lietuvių kalbos įskaita 4g klasių mokiniams. 27d. – dailės mokyklinio brandos egzamino kūrybinės užduoties II peržiūra. 27d. – Ugnės Karvelis gimnazijos lėlių teatro spektaklio „Įpykusios bitės“ premjera. 28d. – gimnazijos diena.

7


„Mes informacinėje visuomenėje 2007“ Taip vadinosi Kauno raj. moksleivių kūrybinių darbų konferencija – konkursas, kuriame aktyviai dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai.

Konkursas liko be prizininkų… 

Praėjusiame numeryje paskelbę konkursą „visažiniams“, ko gero, sugalvojome per sunkius klausimus, nes nė vienam pristatė darbą „Sveika aplinka – sveikas žmogus“ ir 5-8 klasių grupėje nepavyko į visus atsakyti teisingai. laimėjo antrąją vietą. Ką gi, kitąkart žinosime, kad pavasariop galima skelbti tik Simona Banaitytė (2ga), konkursus apie meilę. Dovilė Lingaitytė (2ga) Spausdiname teisingus ir Aušra Zakarauskaitė (2ga) atsakymus – gal pravers ateityje. Vida Pečeliūnaitė Ieva Vienažindytė ir Jovilė Grigaitytė

(6d), (5a) (5a)

parengė darbą „Amoniako, sieros rūgšties ir azoto rūgšties pramoninė 1. Kaip ožys yra susijęs su gamyba“. tragedija? Manto Varatiejaus (3gc) pristatytas darbas „Lietuvos pinigai“ 11-12 kl. Graikiškai „tragos“ – ožys, (3-4g. kl.) grupėje laimėjo III vietą. „odė“ – giesmė. Tai tragedija – Dėkojame biologijos mokytojai I. Gronskienei už informaciją. „ožio giesmė“. Manome, kad bus įdomu paskaityti, kokių įspūdžių parsivežė dalyviai. 2. Kokie plaukai yra vadinami * * * * * kačiaplaukiais ar katplaukiais? Man labai patiko. Buvo labai daug naujų ir įdomių idėjų. Mūsų idėja Silpni, ploni (paprastai barzdos) buvo taip pat labai įdomi. Buvo daug ir linksmų idėjų. Aš iš ten išvažiavau plaukai. daug naujo sužinojusi ir išmokusi. Tokie renginiai yra labai naudingi ir 3. Kokiais 3 gyvūnais gali būti įdomūs. d pavadintas darbštus žmogus? Vida Pečeliūnaitė, 6 Bite, skruzde ir pele. * * * * * Nors tai buvo konferencija – konkursas, renginyje trūko konferencijos įvaizdžio. Kaip konkursas, mane šis renginys labiausiai nuvylė prasta vertintojų komisija. Neteisingų vertinimų priežastis – neįsigilinimas į kūrybos procesą ir naudojamas priemones. Smagiausia buvo tai, kad susirinko pakankamai išsilavinę žmonės, pristatė daugybę skirtingų projektų.Aš savo projektą pradėjau kurti negalvodamas apie jo ateitį, tiesiog norėjau sukaupti dalį informacijos vienoje vietoje. Padaryti tai kaip internetinį puslapį sumąsčiau ne šiaip, tai mano sritis, būtent su IT ir sieju savo ateitį. Mantas Varatiejus, 3gc

I. Gronskienės vadovaujami mokiniai dalyvavo ir konkurse „Vandens svarba žemėje“ (jį organizavo UAB „Kauno vandenys“), kuriame laimėjo I vietą. Sveikiname!

4. Kas yra Vanemuinė? Vanemuinė – estų dievaičio vardas.

dainų

5. Kokias lūpas turintis žmogus gali būti pavadintas karvialūpiu? Storas lūpas turintis žmogus. 6. Ką reiškia lotyniški žodžiai „magnus“, „definitio“, „exceptio“? Magnus – didelis Definitio – apribojimas, apibrėžimas Exceptio – išimtis 7. Kokia buvo pirmoji lietuviška komedija? „Amerika pirtyje“. 8. Koks gyvūnas yra žioplumo simbolis? Varna 9. Raskite klaidą: „Kamuolys iš užribio į aikštelę išmetamas dviem rankom“. Kamuolys iš užribio į aikštelę išmetamas abiem rankom.

8 Laikraštį leidžia Jaunųjų žurnalistų būrelis

2007 balandis  
2007 balandis  

2007 balandis

Advertisement