Page 1

Kristina Šmigun

Neljapäeval 13 – ndal oktoobril intervjueeris tähekese kirjastus üht Eesti kuulsamat sportlast Kristiina Šmigun . Küsisime temalt paar küsimust ning nüüd saate teie neid lugeda.

M is koolis sa õppisid? Ma õppisin Tartu Kommerts Gümnaasiumis.

M i llega sa noorelt tegelesid? Juba kahe aastaselt hakkasin ma suusatama. Põhimõtteliselt oli nii et ma hakkasin suusatama kohe pärast kõndima õppimist.

M i ks sa loobusid profispordist? Loobusin profispordist põhiliselt, kuna mul sündis laps ning ka sellepärast, et olin kõik oma unistused täitnud.

Kaua oled suusatamisega tegelenud? Suusatamisega olen tegelenud üle kahekümne aasta.

M i ks sa suusatamisega tegelema hakkasid? Ma hakkasin suusatamisega tegelema ,kuna mu isa oli suusatamise treener ja seitsme kordne Eesti meister suusatamises. Mu ema oli ka suusatamisega kaua tegelenud. Ja sellepärast läksin ma nende jälgedes.

M is oli su unistus ja kas sa oled selle täitnud? Mu unistuseks oli ikka olümpiavõit ning ma olen sellle täitnud juba kahel korral. Ühel korral suusavahetusega sõidus ja teisel korral 10 kilomeetri klassikas, mõlemad Torinos aastal 2006.

Kuna oli su ka r jäär i tipphetk? Minu karjääri tipphetk oli siis kui ma tulin tagasi pärast ühe aastast pausi ningi võitsin olümpial Vancouveris hõbe medali.

Selline oli intervjuu Kristina Šmiguniga. Ta soovib kõikidele väikestele spordihuvilistele head tervist ja siiralt loodab ,et suurem osa neist lähevad ka talvel kuhugi suusatama.


Kristiina ŠmigunWord  
Kristiina ŠmigunWord  

Kristina Šmigun Kaua oled suusatamisega tegelenud? Suusatamisega olen tegelenud üle kahekümne aasta. Mis oli su unistus ja kas sa oled selle...

Advertisement