Page 1

INTERVJU U

Intervjueeris : Ajakiri Täheke Intervjueeritav : Ita Ever Kuupäev : 20.10.2011

Persooni lugu Ita Everist

Mis sündmus oli teie karjääri alguseks? karjääri alguseks oli see ,kui lõpetasin keskkooli aastal 1950 ja umbes kolme aasta pärast läksin draamateatrisse.

Mis koolis te käisite? Ma käisin Tallinna 8. Algkoolis ja pärast seda läksin Tallinna Keskkooli.

Kas näitlemine oli esimene asi ,millega hakkasite tegelema või olid teil varem hoopis teised huvid? Väiksena tahtsin ma saadahoopis arstiks ,kuid minu koolis oli palju näiteringe ,milles ma osalesin. Mida aeg edasi ,seda rohkem hakkas näitlemine mulle meeldima. Läksin hiljem Moskvassenäitlemist õppima ja siis jäingi näitlemise peale.


Kas te spordiga ka tegelesite? Ma ei tegelenud spordiga ,sest näitlemine ja näiteringid võtsid kõik mu aja.

Mida võtad ette oma lastelastega vabal ajal? Minu lapselapsed on mulle väga kallid ja nad käivad mul tihti külas. Nad käivad ka tihti minu teatritükke vaatamas.

Mida soovitad noortele ,kes soovivad samuti saada heaks näitlejaks? Kõik ,kellel on unistus saadaheaks näitlejaks peavad kõvasti pingutama ,neil peab olema aega sellega tegeleda ja kindlasti ei tohi ära unustada ,et ka lõbus peab olema.

Ita Ever  

karjääri alguseks oli see ,kui lõpetasin keskkooli aastal 1950 ja umbes kolme aasta pärast läksin draamateatrisse. Persooni lugu Ita Everist...

Advertisement