Page 1

Lootust leides


© 2013 HPI Productions. Kõik õigused kaitstud


Mida see tähendab -

leida lootus?

Lootuse leidmine kujutab endast elumuutvat avastust – sügavat ja isiklikku kogemust peamisest põhjusest, miks Sa siin planeedil Maa üldse oled.


hämmastav ja imeline

protsess


Sellest hetkest alates, kui Sa hakkasid oma ema ihus kasvama, on üks erakordne protsess toimunud ka Sinu ihus. See on füüsilise elu hämmastav teke ja areng. Kuid füüsilisel elul on oma piirangud ja ühel hetkel see paratamatult lõpeb. Erandeid ei ole. Keegi ei pääse sellest. Just seepärast on niivõrd tähtis, et Sa leiaksid lootuse. Lootus saab alguse ühest teistsugusest sünnist – vaimsest sünnist, mis tähistab ka teistsuguse elu algust. Ka see on hämmastav protsess. Kuid mis veelgi parem, sellel ei ole lõppu. See on igavese elu tõotus – elu, mis on tähendusrikas ja pakub sügavat rahuldust juba praegu ning jätkub ka pärast füüsilist surma.


lootuse avastamine Leida lootus tähendab leida elu enese allikas. Sa justkui leiaksid selle ainsa allika terves maailmas, kust voolab täiuslikult puhas ja kosutav vesi, mis suudab parandada sßgavaimad haavad ja kustutada suurima janu.


w w w.lootustleides.ee


keset tormi Pole saladus, et maailm on omadega tõeliselt plindris ja asjad ei liigu paremuse poole. Sõjad möllavad. Näljahädad laastavad. Haigused niidavad jalalt. Kriisid lahvatavad. Looduskatastroofid toovad kaasa hävitust, hukkunuid ja vigastatuid. Isikliku elu tragöödiad tabavad meid ette hoiatamata. Loendamatu hulk inimesi leiab end olukordadest, mis on väljaspool nende kontrolli, sündmuste mäslevas keerises, kus neid kantakse maruliselt edasi, justnagu puupilpaid kärestikus.


me oleme katki


Lisaks kogu maailma hädadele oleme räsitud veel ühest laastamistööst – see toimub meie sisemaailmas. Me vaatame iseendasse ja näeme seal nii palju sellist, mida me seal näha ei tahaks. Ebaõigluse ja haigetsaamiste armid meie minevikust. Halvavad hirmud. Viha, mis keeldub lahkumast. Teostamata unistused ja täitumata lootused. Ahistav üksindus. Täitumata igatsus leida rahu ja rahulolu. Ning lõpuks pattude, läbikukkumiste, kõrkuse ja murtud lubaduste häbistav jada.


Kuidas me ka ei püüaks, maailma parandada me ei suuda. Ja ennast ka mitte. Me oleme võimetud päästma end hirmust, maandama oma viha ja täitma tühjust enda sees. Me ei saa endale püsivat rahu anda. Me ei suuda maha raputada südametunnistust rõhuvat süütunnet. Me ei saa iseendale patte andeks anda. See kõik ei ole meie võimuses. Kuid hea uudis on see, et lahendus on siiski olemas.


on ka häid uudiseid


sĂźgav rahu


Lootus, mida me igatseme, on tõepoolest leitav, isegi keset kõike seda kaost ja segadust meie ümber. Ja kui lootus on kord juba leitud, hakkab kõik muutuma. Elu on teistsugune… Kirjeldamatult, uskumatult uus ja värske. Sajad miljonid inimesed ajaloo vältel on seda muudatust kogenud ja tunnistavad, et see on reaalne. Nad on leidnud lootuse ja koos sellega ka rahu. Mitte lihtsalt hea tunde, vaid sügava, kõikehõlmava rahu, mis on suurem kui mis tahes olukorrad – rahu selle kõige sügavamas tähenduses. Lootuse leidmine kujutab endast kolme tähelepanuväärset avastust: leida tee, mis viib Jumalani, leida tõde, mis iialgi ei muutu, ja leida elu, mis iialgi ei lõpe. Tegelikult on see üksainus avastus, mitte kolm. Kõik need kolm on leitavad ühes isikus – inimeseks saanud Jumalas, Jeesuses Kristuses. Tema on üleloomuliku, püsiva armastuse täielik väljendus.


tee Jeesus Kristus ütles enda kohta: „Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei tule Isa juurde muidu, kui ainult minu kaudu.” Jeesus on tee, mis viib Jumala, meie Isa juurde. Jeesus on tõde, mis iial ei muutu. Jeesus on elu, mis iial ei lõpe. Sadu aastaid enne Jeesuse sündi Petlemma laudas kirjutasid prohvetid tema tulemisest. Nad ennustasid õigesti ja täpselt lugematuid pisiasju tema kohta – asju, mis eranditult täitusid. Kõigi prohvetikuulutuste liinid kohtuvad ühes punktis – Jeesuses. Ta oli Jumala tõotuse täiuslik täitumine. Ta oli – ja on – see lootus, mis on kogu maailma inimestele antud.


lootuse lugu 30 aastat elas Jeesus suhteliselt tähelepandamatut elu väikeses asulas, mille nimi oli Naatsaret. Siis lahkus ta sealt ja rändas kolm aastat läbi kogu Galilea, Samaaria ja Juudea ning ümbritsevate piirkondade, kuulutades tähelepanuväärseid tõdesid Jumalast ning tehes üleloomulikke tegusid, tervendades haigeid üksnes sõna või puudutusega. Ta ei rääkinud eales sõnagi valet, ei käitunud eales pahasoovlikult ega hüljanud eales kedagi, kes tema juurde tuli. Ta oli ammustest aegadest tõotatud Päästja. Ta oli Jumal inimkehas.


vĂľid Jeesust usaldada


piinarikas kannatus


Inimesed, keda Jeesus tuli päästma, hülgasid ja reetsid ta. Jeesus vahistati valesüüdistuse alusel ebaõiglaselt ja anti hariliku kurjategijana kohtu alla. Need, kellele Jeesus oleks saanud anda elu, mõistsid ta surma. Nad peksid teda halastamatult ja irvitasid tema kannatuste üle. Seejärel naelutasid nad Jeesuse käed ja jalad rohmaka risti külge. Vahkvihast pimestatuna lasksid nad risti alumise otsa maasse kaevatud süvendisse kukkuda, ajasid siis risti püsti ja tähistasid oma võitu.


w w w.lootustleides.ee


tõotus Jeesus heitis sel päeval hinge ja maeti rikkale mehele kuuluvasse hauda – järjekordne detail, mida oli sajandeid ette ennustatud. Kolm päeva hiljem said tema enda prohvetlikud sõnad reaalsuseks, kui ta ärkas taas ellu ja kõndis külmast hauakambrist välja, täpselt nii, nagu ta oli oma jüngritele ette öelnud. „Hävitage see tempel,” ütles ta, pidades silmas oma füüsilist keha, „ja kolme päevaga ehitan ma selle taas üles!” Seda rääkis ta oma järgijatele ja seda ta ka tegi.


alati sinuga Ülestõusnud Jeesus külastas oma jüngreid 40 päeva jooksul, julgustades neid ja palvetades nendega koos. Rääkides neile tulevasest hävingust ja kannatustest, andis ta neile murdumatu tõotuse: „Tõesti, ma olen kogu aeg teie juures, kuni maailma-ajastu lõpuni!” Olles end neile nii erakordsel viisil pühendanud, pöördus Jeesus tagasi taevasse. Varsti pärast seda läkitas ta Püha Vaimu, et Ta abistaks ja täidaks üleloomuliku väega iga Jeesus Kristuse järgija.


meie lootus


Jeesus ei ole surnud tegelane ajaloo hämarustest. Ta on elus! Ta on olemas kõigi jaoks, kes tema poole pöörduvad, ja pakub kingitusena igavest elu igaühele, kes temasse usub. Ta ütles: „Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et ta on oma ainusündinud Poja andnud, et ükski, kes temasse usub, ei hukkuks, vaid et tal võiks olla igavene elu.” Me ei saa ennast päästa, kuid Jeesus saab. Me ei saa endale lootust anda, kuid Jeesus saab, sest tema ongi Lootus. Igavese elu lootus. Tähendusrikka, küllusliku elu lootus otse tänasel päeval. Ja ka kinnitus selle kohta, et ainult temas – Rahuvürstis – saame me kogeda tõelist ja püsivat rahu.


armastav suhe Sa võid leida lootuse, kui Sa pöördud Jeesuse Kristuse poole, uskudes temasse, tunnistades talle oma patud, paludes temalt andestust ja usaldades teda, et ta annab sulle uue suhte Jumalaga. Ta on tõotanud Sulle andestada ja anda Sulle uue südame – südame, mis armastab ja usaldab teda. Ta tõotab, et ei jäta ega hülga Sind iialgi. Ainult Jeesuses on elu ja lootus, nii praeguseks hetkeks kui ka igaveseks. Kui Sa ei ole seda juba teinud, siis saad Sa kohe praegu oma lootuse Jeesusele panna.


Jeesus vĂľtab kuulda meie palveid


Mida iganes Sa praegu ka ei arvaks, tea, et Jeesuse südamele tähendad Sa alati väga palju. Ta on alati valmis Sinu siiraid palveid kuulama ja neile vastama. Lihtsalt räägi talle sellest, mis on Su südames, ja väljenda seda, mida tegelikult tunned. Palu, et ta näitaks Sulle, et ta on päriselt olemas. Palu, et ta andestaks Sulle Su patud. Palu teda, et ta tervendaks ja taastaks Sinu katkise elu, et ta teeks kõik uueks. Palu, et ta kingiks Sulle igavese elu. Palu, et ta asetaks Su elu kindlale rajale. Jeesus Kristus vastab alati Su südame hüüdele. Sa võid tema poole palves pöörduda igal ajal ja igas kohas kõigi küsimustega, mis Su meeles mõlguvad. Ta kuuleb Sind. Ta kuulab Sind. Ta mõistab Sind. Ja ta annab andeks Su patud, annab Sulle tõelise lootuse ja ehitab Su elu uuesti üles, alustades Sinu seest.


w w w.lootustleides.ee


palve Jeesuse poole Kuningas Jeesus, ma avan oma südame Sulle niivõrd, kui ma praegu vähegi suudan. Ma usun, et Sa oled Jumala poeg ja surid ristil, et mind päästa. Tee end mulle reaalseks ja aita mul Sinu tingimusteta armastus vastu võtta. Anna oma armastuses mulle mu patud andeks ja vabasta mind selle võimu alt, mis patul mu elus praegu on. Tule ja ela mu südames oma Püha Vaimu kaudu ja juhi minu tulevikku. Tervenda mu elu ja kingi mulle igavene elu koos püsiva lootusega. Ma tänan Sind, et Sa oled mu palvet kuulnud. Aamen.


Kui soovid Jeesuse kohta rohkem teada saada ning õppida, kuidas kogeda seda elu ja lootust, mida ta toob, külasta veebilehte www.lootustleides.ee ja küsi sealt tasuta raamatut „7 päeva koos Jeesusega”. Raamatus uuritakse Jeesuse seitset olulist väidet, millel on ka Sinu elu jaoks tähtsus. Soovi korral võid täita järgmisel lehel asuva tagasiside vormi ja postitada selle tagakaanel märgitud aadressil. Me saadame Sulle raamatu „7 päeva koos Jeesusega” tasuta. Võid vormi täita ka veebis: www.lootustleides.ee

Tõlkinud Mart Metsala, toimetanud Merle Metsjärv. Kaanepilt: Ain Vares, www.ainvaresart.com Originaali väljaandja HPI Publications. Kõik Piibli kirjakohad pärinevad eesti keelsest Piiblist, Eesti Piibliselts 1997.


Soovin Jeesuse kohta rohkem teada saada ... ❏ Palun saatke mulle tasuta eksemplar raamatust “7 päeva koos Jeesusega” ❏ Ma olen palunud, et Jeesus annaks mulle mu patud andeks ja kingiks mulle eluandva lootuse. NIMI AADRESS MAAKOND

LINN/asula

postiindeks

telefoninumber E-post

“Aga lootuse Jumal täitku teid kõige rõõmu ja rahuga usus, et teil oleks küllaga lootust Püha Vaimu väes!” Kiri roomlastele 15:13, Uus Testament Me kinnitame, et Sinu privaatsus on meile oluline ja seda austatakse. Sinu andmeid ei edastata ilma Sinu soovi ega loata kellelegi ning säilitatakse vastavalt seadusnõuetele nii, et keegi neile juhuslikult ligi ei pääse.

Võid vormi täita ka veebis: www.lootustleides.ee


www.lootustleides.ee Kontakt Eesti Evangeelne Allianss Lootust leides Tehnika 115 10139 Tallinn

Väljaandja

www.krik.ee

Lootust leides eesti keeles  

Evangeeliumi ja selles peituvat lootust tutvustav buklett kaasaegsele inimesele.

Lootust leides eesti keeles  

Evangeeliumi ja selles peituvat lootust tutvustav buklett kaasaegsele inimesele.

Advertisement