Page 1

четвер 20 січня 2011 року

04

www.telegraf.in.ua

Комунгосп

Мер хоче, аби КАТП-1628 після реорганізації залишалося у комунальній власності На КАТП, яке вивозить сміття, планується створити спільне підприємство з німецьким інвестором. Нове підприємство займеться видобутком біогазу і переробкою сміття, для чого на звалищі німці збудують сміттєпереробний завод. Мер Олег Бабаєв хоче, щоб частка комунальної власності у новому підприємстві була 60%, а німецької сторони – 40%. (До цього розглядалися

Електроенергія подорожчає з лютого на 30% Але тільки для тих споживачів, які споживають понад встановлену норму Ця норма складає 150 кВт на місяць для однієї квартири або будинку (у будинках із електроплитами 250 кВт на місяць). Тобто якщо ви вкладаєтеся у ці обсяги споживання, ви платитимете за «старими» тарифами. Для міського населення (без електричних плит) – 24,36 коп за кВт/год, для сільського населення – 22,5 коп за кВт/год, для населення, що використовує електроплити – 18,72 коп за кВт/год. А все, що ви «перебрали» понад норму – за підвищеним тарифом (див. схему). Приклад. Абонент у квартирі без електроплити споживає 250 кВт на місяць. При цьому за 150 кВт він заплатить 36 грн 54 коп (24,36 коп х 150). А за понаднормові 100 кВт вже на 30% дорожче – 31 грн 67 коп (31, 67 коп х 100) замість 24 грн 36 коп. Можливо, це не останнє в цьому році подорожчання, бо уряд розглядає варіант підвищення цін для населення у два етапи (на 50% – з квітня і на 50% – з вересня.

Соціалка

Мешканцям приватного сектору за грудень перерахують субсидії за газ – Коли у січні я пішла платити за газ, спожитий у грудні, то побачила, що мій платіж чомусь більший за обов’язковий (визначений відділом субсидій), а сума субсидії – менша за призначену. У міськгазі мені відповіли, що відділ субсидії у кінці року зробив свої нарахування за даними минулого місяця (листопада). Чи повернуть тепер субсидію? – запитує одна з мешканок приватного сектору, якій призначена ця допомога. Як пояснила «Телеграфу» Вікторія Казанчева, заступник начальника управління праці та соцзахисту населення Автозаводського району, відділ субсидій дійсно «закрив» рахунки мешканців приватного сектору, які користуються газовими лічильниками, за даними споживання газу за листопад. Слід пояснити, що при призначенні субсидії на газ, воду, електроенергію людині доводять у довідці її максимальну суму (на певну норму споживання) і її обов’язкову частку платежу (те, що вона має сплачувати самостійно). Проте якщо людина використовує менше норми, її обов’язкова частка не зміниться, а сума субсидії зменшиться. Приклад: нормативна вартість газу за нормою для абонента складає 480 грн. З них 130 грн – обов’язковий платіж і 350 грн – субсидія. Але в листопаді було тепло, і людина напалила газу на меншу суму – на 400 грн. При цьому вона має сплатити свою частку платежу (130 грн), а субсидію їй нарахують на 270 грн. – За грудень ми виставили суми субсидії такі самі, як були в абонентів за листопад. Річ у тім, що наприкінці року міськгаз не передав нам дані газових лічильників для нарахувань. Але зараз ми вже провели перерахунок, люди побачать його в квитанціях вже у лютому, коли підуть платити за січень, – каже Вікторія Казанчева. Проте абонентам слід врахувати: максимальна сума субсидії (зазначена у довідці про її призначення) не збільшується. І все, спожите понад норму, людина оплачує зі свого гаманця – плюс до обов’язкового платежу.

актуально

У Кременчуці планують модернізувати 18 ліфтів Загалом у місті понад 300 ліфтів, які відпрацювали своє

Підприємство «Кременчукліфт», яке обслуговує близько 800 ліфтів у Кременчуці, розраховує модернізувати 16 із них в цьому році за кошти держави. Ще на 2 ліфти виділять гроші з міського бюджету.

В рамках державної цільової програми, на яку виділяються кошти з держбюджету, в цьому році планується модернізувати 16 ліфтів. Про це розповів «Телеграфу» Олександр Антипенко, директор підприємства «Кременчукліфт». На заплановану модернізацію потрібно близько 2,7 млн грн. У минулому році Кременчук вже спромігся «вибити» державні кошти у сумі 850 тисяч гривень, на них замінили 5 ліфтів. – Ми подали свої пропозиції і сподіваємося отримати ці гроші, – говорить Олександр Антипенко. Як каже він, пріоритет надаватиметься ліфтам в будинках ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), бо цього вимагає державна політика. Так, з 16 будинків планується модернізувати 10 ліфтів в ОСББ та 6 – у будинках комунальної форми власності (тих, що обслуговують управляючі компанії). Ще на 5 ліфтів підприємство просило гроші з міського бюджету. Точніше, з бюджету розвитку, який ділитимуть на наступній сесії міськради 25 січня. Проте місто погоджується дати гроші тільки на 2 ліфти – кошти передбачені у проекті бюджету розвитку. Навіть є адреси будинків, в яких буде по одному новому ліфту – на вулиці Щорса, 43 та на вулиці Миру, 5-А. Крім того, з коштів УЖКГ на капремонт ліфтів (заміну тросів, механізмів) вже виділено 300 тисяч гривень, повідомив пан Антипенко. Термін служби ліфта складає 25 років. Після цього спеціальна комісія обстежує ліфти і може трохи подовжити цей строк. Загалом же у Кременчуці понад 300 ліфтів, які відпрацювали ресурс, є й ліфти-старожили, яким по 40 років.

Фото Дмитра БАБЦЯ

Увага!

рівні частки та 49% на 51% – на користь міста). Перемовини з німецькою фірмою ХААЗЕ тривають. До речі, лінія електропередачі на Деївському звалищі, яка обслуговуватиме майбутній сміттєзавод, вже збудована. Про це повідомив Володимир Зибін, начальник управління капітального будівництва міськвиконкому.

цифра

170 тис грн обходиться модернізація одного ліфт, за даними

підприємства «Кременчукліфт». «Золоті однак у нас ліфти! 170 тис грн... ЗВІДКИ беруться ТАКІ ціни?? це ж не високі технології, що там може так дорого коштувати? залізо?» – запитує під новиною про ліфти читачка нашого сайту. (www.telegraf.in.ua). Відповідаючи на це питання, адміністрація «Кременчукліфт» детально пояснила, що включає у себе модернізація: заміна станції управління ліфта на сучасну (мікропроцесорна), заміна лебідки (італійського виробництва), заміна кабіни (антивандальне виконання), заміна проводки, заміна дверей шахти (антивандальне виконання), заміна системи безпеки, заміна постів виклику на поверхах і посту наказу в кабіні.

Так це робиться у нас

Чиї інтереси лобіюють мер та його команда? Як «совають» управління Пенсійного фонду Автозаводського району Обіцяний міською владою переїзд управління Пенсійного фонду Автозаводського району все ще не відбувся. Нагадаємо, нині пенсіонери Автозаводського району ходять на проспект Полтавський, у приміщення колишньої трикотажної фабрики, куди переїхав фонд з вулиці Київської. І хоча міській владі фонд не підпорядковується, мер та його команда і голова Автозаводської райради та виконкому Володимир Коваленко наполягають на новому переїзді. Говорять звичайно ж, про інтереси пенсіонерів – що їм незручно ходити не проспект Полтавський. І як альтернативу пропонують інше приміщення, що належить ХК «АвтоКрАЗ» – на вулиці Вадима Бойка. Начальника управління Пенсійного фонду Автозаводського району Олександра Мудрого регулярно викликають «на килим» у міськвиконком, проте він опирається переїзду. – Все упирається у те, що мені самому треба їхати до голови Пенсійного фонду України пана Зайчука та вирішувати це питання. Бо на місцях усе блокується… йдуть якісь відписки, – прокоментував ситуацію «Телеграфу» Олег Бабаєв. – Проте стоїть питання про ціну оренди… – Та нормальна ціна, така сама, як у них зараз. – Але ж ми бачили документ, і він говорить про інше. – Легко знайти спосіб та ним прикритися… Я сказав, оренда буде така, як і була. Питання зараз стоїть не в оренді, а в тому, що один «негодяй» з Автозаводського фонду скаламутив усе місто, – мер у розмові слів особливо не підбирає.

«Але це ж буде корупція чистої води!» Натомість керівник управління Пенсійного фонду Автозаводського району Олександр Мудрий, каже, що приміщення на вулиці Бойка замале, і там ніде розмістити архів пенсійних справ (на відміну від проспекту Полтавського). До того ж, фонд вже витратив державні кошти на переїзд, ремонти кабінетів в новому приміщенні, облаштування телефонного зв’язку. А обіцянки дешевої оренди «це тільки розмови». На підтвердження своїх слів він демонструє лист-відповідь від 14.12.10 від ХК «АвтоКрАЗ» за підписом директора з персоналу та соціальних питань Миколи Паскевича. У документі зазначено, що пропонується ціна оренди 55 гривень за квадратний метр (у той час як з нового року фонд сплачує 26 гривень на проспекті Полтавському, а на Київській, звідки пішов від високої ціни оренди, платив 50 гривень). Крім цього ХК «АвтоКрАЗ» надало управлінню Пенсійного фонду Автозаводського району проект договору оренди приміщення. Ознайомившись із договором, можна зробити висновок, що він вкрай невигідний для державної структури. Орендодавець залишає за собою право збільшувати орендну плату і навіть розірвати договір та продати приміщення, попередивши орендаря за місяць. Тож фонд повинен буде зібратися та хутко виїхати. А якщо зробить капремонт приміщення (це теж передбачає договір за кошти орендаря), то державні гроші підуть нанівець. Найбільш небезпечним видається пункт 8.7 проекту

договору: «У випадку невиконання орендодавцем (тобто КрАЗом – ред.) зобов’язань за кредитним договором договір оренди буде автоматично розірваний, так як дане приміщення знаходиться під заставою». – Дуже важливий момент. Вони можуть нас у будь-який час виселити з приміщення, бо воно у банківській заставі. Коли я сказав по це Володимиру Коваленку, то він відповів, що це маячня. Але це ж буде корупція чистої води! Пан Мудрий пояснив, що звинувачення у корупції можуть лягти на нього як керівника. Бо чим інакше пояснити укладання завідомо невигідного для державної структури договору з комерційною структурою, як не особистою зацікавленістю особи, котра його підписала? Залишається відкритим питання: чому договір з ХК «АвтоКрАЗ» так лобіює мер? Бо дуже вже дивний спосіб обрано для захисту інтересів пенсіонерів. Інакше чому б меру та його команді не потурбуватися про влаштування цивілізованих підходів до приміщення фонду та пішохідних переходів? Ремарка. З приводу слова «негодяй» із уст міського голови. Взагалі-то первинне значення цього слова «негодный для службы в армии». Ну, мер у нас колишній військовий, самі розумієте… Нещодавно і від його заступника з гуманітарних питань пана Калашника журналісти теж чули слово «негодяй» на адресу «неугодного» лікаря. Коли у мерії починають розкидатися такими словами, то це вже не випадковість, а стиль керівництва, ім’я якому – вседозволеність. Сторінку підготувала Тетяна ДОНЧЕНКО

4  

цифра Так це робиться у нас Соціалка Як «совають» управління Пенсійного фонду Автозаводського району Електроенергія подорожчає з лютого на 3...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you