Page 1

www.telegraf.in.ua

четвер 1 травня 2008 року

У центрі уваги 03

Будівництво дорожчає

звучало «до 8%». Послаблення матимуть комерційні заклади культури, освітнього, медичного, оздоровчого призначення та церкви. Для них встановлений внесок 2% від вартості будівництва. Кошти йтимуть на розвиток мереж, доріг та соціальні об‘єкти (ремонт комунальних шкіл, лікарень тощо). Із тих, хто будує індивідуальні житлові будинки, площею до 100 квадратних метрів, гроші брати не будуть.

Забудовники платитимуть місту 8% від вартості будівництва. Таке рішення ухвалила сесія міськради 29 квітня. Раніше внески забудовників не були фіксованими, формулювання

Санпропускник …кожна десята проба харчових продуктів, взята у Кременчуці, не відповідає нормам.

«Доставайте деньги, господа!» Нардеп Бабаєв несподівано продемонстрував готовність до порозуміння – і все заради студентів

Найбільше «населені» інфекціями м’ясо, овочі, фрукти та молоко. Протягом першого кварталу цього року міська санстанція вилучила з продажу 2,4 тонни продукції.

Уже місяць ми розповідаємо вам про перебіг Битви за стадіон «Політехнік». Конфлікт виник через те, що державний Кременчуцький політехнічний університет, якому належить стадіон, не має достатніх коштів на його утримання. А нардеп Бабаєв, він же – почесний президент футбольного клубу «Кремінь» – може знайти гроші, але не має власного стадіону. От нардеп і затявся – віддайте стадіон в оренду моєму клубу! А ректор університету зі свого боку упер-

…магазин «Весна» на вулиці Воровського залишився останнім серед магазинів, де зухвало порушуються санітарні вимоги та норми. Про це на прес-конфе-

ренції у міській санстанції заявила завідувачка відділення комунальної гігієни Наталія Прокопенко.

... втричі у місті зросла захворюваність на педикульоз. Про це

повідомив завідувач епідеміологічного відділення міської санстанції Олександр Верещака. Лікарі зазначають, що виявлення збільшилося не тому, що побільшало вошей, а просто санітарний контроль у школах став більш суворим. «Ударниками» по вошах є школи №12, 17 та 21.

ся – не віддам, закон забороняє. Ну, позиція ректора зрозуміла – Розпорядження Кабміну № 405р, дійсно, забороняє здавати в оренду об’єкти державної власності. Але чому нардеп вимагає лише оренди? Невже не можна порозумітися? От ми пішли і запитали його про це. Нардеп зустрів нас енергійним рукостисканням. І розповів, що у Москві відвідував ресторан «Золоте теля». І там йому страшенно сподобався лозунг при вході: «Пора послужить

Олег Бабаєв, для «Телеграфа», субота, 26 квітня: – Пане Бабаєв, як стало відомо «Телеграфу», через урядові кола ви знайшли спосіб, як отримати стадіон «Політехнік» в оренду – навіть без згоди університету? – Так, ми з першим віце-прем’єром Турчиновим знайшли вирішення проблеми.

Про гроші …боксерам куплять автомобіль.

На придбання авто марки ГАЗ для «Кременчуцької спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з боксу» піде 79,4 тисячі гривень із міського бюджету.

– Ви маєте на увазі окрему Постанову Кабміну? – Такий варіант розглядався. – Скажіть, а вас не хвилює, що через цю примусову оренду університет майже гарантовано втратить свій стадіон – а, відповідно, і IV рівень акредитації, який дозволяє готувати у Кременчуці магістрів? – Я вкрай здивований та обурений тим, наскільки несправедливо витлумачили мої слова! Мова взагалі не йшла про привласнення стадіону! Хіба я там збираюсь будувати багатоповерхівки? Я просто щиро хочу, щоби в Кременчуці був стадіон європейського рівня. Щоб там грала команда «Кремінь», щоб там займалися футболом діти – а не тинялися по підворіттях! І я цього досягну!

…пришкільні табори коштуватимуть батькам 50 гривень. Про

це повідомив Геннадій Москалик, начальник міського управління освіти. Табори працюватимуть з 2 по 20 червня. Загальна вартість путівки для однієї дитини – 140 гривень, різницю компенсуватиме бюджет.

Про кадри ...у губернатора – новий заступник. Заступником губернатора

призначено Андрія Баранова. Він опікуватиметься роботою із залучення інвестицій, будівництвом, промисловістю, транспортом і зв’язком. Нагадаємо, раніше ці функції були покладені на Сергія Кожем’яку, який пішов на пенсію.

...екс-директор ринку став депутатом облради. Полтавська те-

– Власне, у нас немає сумнівів, що досягнете. Ви вже продемонстрували місту, що можете і McDonald’s поставити там, де вирішили, і Міський сад отримати під будівництво та реконструкцію. Можливо, зараз саме час продемонструвати не лише

риторіальна виборча комісія ввела до складу Полтавської обласної ради наступного за списком БЮТ депутата замість померлого 8 березня Валентина Андрущенка. Ним став Володимир Кідін, екс-директор Центрального ринку Кременчука. Зараз він очолює облспоживспілку.

силові якості, а й стратегічне мислення? Наразі стадіону, дійсно, конче потрібен капітальний ремонт. А стадіон потрібен «Кременю». Але якщо через цей шикарний ремонт університет втратить свій статус і кременчуцькі діти муситимуть їхати закінчувати освіту деінде, вам не подякують. – Знаєте, я слухаю і думаю – якщо оренда дійсно настільки загрожує університету та його статусу, нізащо не можна допустити, щоб університет втратив стадіон. Згоден – треба шукати інший варіант. – Власне, такий варіант існує – угода про співробітництво та спільне використання стадіону. Вона може бути укладена між університетом та міською владою. Угода передбачає вкладання у розвиток стадіону переважно благодійних та бюджетних коштів – без права відчуження частки, пропорційної вкладеним сумам. Чи згодні ви її підтримати? – Безумовно! Більше того, як народний депутат, я готовий сам обійти кременчуцьких директорів – починаючи від Приходька до малого бізнесу. Я присягаюся, що добуду кошти на нормальний ремонт – і бюджетні, і благодійні. Переконаний, ми знайдемо необхідні 12-13 мільйонів гривень. І я готовий підтвердити це на сесії міськради, прилюдно!

telegraf.in.ua

1 травня, четвер

2 травня, п‘ятниця

Стало відомо, що…

вдень +17°С

вночі +12°С

вдень +18°С

вночі +14°С

3 травня, субота

вдень +19°С

вночі +15°С

4 травня, неділя

вдень +19°С

вночі +14°С

Отечеству! Доставайте деньги, господа!» Саме це він планує запропонувати кременчуцьким бізнесменам – користуючись досвідом незрівнянного Остапа Бендера. Треба ж якось будувати європейський стадіон у Кременчуці?! Ми трохи пореготали, уявляючи, хто з бізнесменів виконає роль «душки» Кислярського з його сакраментальною фразою: «Скажите, а двести рублей не могут спасти гиганта мысли?» А далі вже було не до сміху.

сказано

Коротко

Мер став партійним центристом Міський голова Микола Глухов вступив у партію «Єдиний центр». Про це повідомила прес-служби партії. Із запитанням, чому мер обрав саме цю політичну силу (адже напередодні виборів 2006 року його кликали до себе багато партій), ми запитали безпосередньо у Миколи Глухова. – Я думаю, що ті політичні сили, які сьогодні є в державі, не здатні піти на компроміс і об’єднатися навколо однієї ідеї – ідеї створення єдиної держави, єдиного політичного центру, єдиної управлінської системи, на рівні Президента, уряду, парламенту, – відповів мер Кременчука. – Ця нова сила, яка сьогодні створюється, має об’єднати ті політичні сили та людей, які розуміють ситуацію і готові працювати в єдиному контексті на створення сильної держави. Членами «Єдиного центру» є радник президента Лідія Поречкіна, губернатор Хмельниччини Іван Гавчук, екс-міністр вугільної промисловості Сергій Поляков. У президії партії – Оксана Білозір, Ігор Кріль, Михайло Полянчич, Віктор Тополов ті інщі. Між тим, лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз вважає партію «Єдиний центр» партією адміністративного ресурсу Президента Віктора Ющенка.

Мінфін має запитання щодо нового мосту 29 квітня, на черговій сесії міської ради, народний депутат Олег Бабаєв виступив із заявою щодо стадіону «Політехнік». Наводимо її фрагмент: – Я хочу сказати наступне. Народні депутати приходять і йдуть. Луганські ректори теж приходять і йдуть. Але залишається наш кременчуцький університет, де навчаються 11 тисяч студентів, та наші з вами добрі справи. Тому я як народний депутат підтримую рішення шановного міського голови та ректора університету укласти угоду про спільне використання стадіону «Політехнік». Думаю, ми зможемо укласти нормальну угоду, чітко прописати у ній права та зобов’язання сторін – найбільше мене хвилює доля команди «Кремінь», її право грати та тренуватися на цьому стадіоні. Я докладу максимум зусиль, щоби знайти бюджетні та благодійні кошти – якщо треба саме так. І дуже сподіваюся, що шановний Микола Володимирович, наш голова, виступить «об’єднуючою ланкою» між мною та університетом. Отже, завжди жорсткий нардеп продемонстрував місту готовність до компромісу – якщо це стосується студентів. Тепер доля університету, стадіону та міського футболу залежить від трьох осіб – ректора Загірняка, нардепа Бабаєва, міського голови Глухова. Якщо панове дійсно воліють убезпечити університет та водночас капітально відремонтувати стадіон, вони укладуть угоду про співпрацю. Якщо ж реальні цілі відмінні від декларованих, угоди не буде. Про це ми і розповімо вам десь тижні за два. Отже, до нових хвилюючих зустрічей. До речі, «в каком полку служили? Придется послужить Отечеству! Крепитесь! Тайна вкладов гарантирована!!!» Лариса АРТЕМЕНКО

Міністерство фінансів висунуло ряд зауважень щодо проекту постанови Кабміну стосовно будівництва мосту в Кременчуці. – Вони стосуються великої собівартості будівництва мосту. Хоча ми двічі проводили держекспертизу, і ніхто цього не сказав. По-друге, у держави немає коштів, аби профінансувати такий об’єкт, – заявив мер Кременчука Микола Глухов. За його словами, всі інші міністерства проект постанови погодили. У разі його надходження мерія активно шукатиме інвесторів.

Холодильники не справляються, або їх… не вмикають Холодильне обладнання у багатьох торгових точках Кременчука не справляється із дотриманням температурного режиму через «нашпигованість» торгових залів банкоматами та гральними автоматами. – У торговому залі така температура, що холодильники просто не справляються, – каже завідувач відділення комунальної гігієни Наталія Прокопенко. – А на Центральному ринку нас здивували самі продавці: вони просто не вмикають холодильники – мовляв, у них м’ясо обвітрюється та синіє… telegraf.in.ua

18_3_08  
18_3_08  

вдень +19°С вночі +14°С сказано telegraf.in.ua telegraf.in.ua 1 травня, четвер 29 квітня, на черговій сесії міської ради, народний депутат О...

Advertisement