Page 1

28

к

но сторі

19 липня 2012 року

№29 (724)

Видається з вересня 1998 року

Ціна 2.00 грн.

www.telegraf.in.ua

Якою їжею труяться кременчужани

Самі собі господарі

По Орелі на байдарці

Мешканці створили ОСББ у напіваварійному будинку і зараз за ЖЕПом не жалкують

«ТелеграфЪ» випробував на собі - як це, сплавлятися по річці

Топ-3 продуктів з якими можна підчепити хворобу

2

10

стор.

стор.

олег СКриПКА:

27

стор.

В центрі уваги

Що в місті відремонтують наступного року

«Перед концертом головне – не бухати, а після – хоч трава не рости!»

Міська влада визначилася з об’єктами, в які вкладатиме стор. кошти

«ВВ» заспівали для кременчуцьких металургів

Комунгосп

2

Місто

Анастасія продовжує бити рекорди

3

Якими іменами кременчужани найчастіше нарікають дітей стор.

Питна вода поки що в нормі Але колір, присмак, каламутність та вміст марганцю – на межі стор.

4

Чергова частина

За п'яну сварку чоловік отримав від жінки удар ножем

5

Поранений втік з лікарні, аби не «підставляти» дружину стор. Тема

Темна справа Як суддів звільнили від необхідності розкривати доходи стор.

13

Лідер рок-групи «Воплі Відоплясова» рідко читає книги, вирощує на власному городі картоплю, готовий зніматися в кіно в комедійних ролях і вважає себе щасливою людиною. стор.

13


четвер 19 липня 2012 року

У центрі уваги

Політика

Надоша ще може не стати кандидатом у нардепи від регіоналів 13 липня, відвідуючи Кременчуцький район, головний регіонал області губернатор Олександр Удовіченко відповів на запитання преси відносно майбутніх виборів. Зокрема, стосовно проведеного днями опитування кременчужан полтавським «Незалежним центром стратегічних досліджень». Мешканців Кременчука запитали, кого вони хотіли б бачити нардепом і кому вони довіряють в місті. Згідно з опитуванням, найбільший рейтинг довіри у Олега Бабаєва. Цілком можливо, якщо він забажає балатуватися, то регіонали підтримають його кандидатуру. – Опитування у Кременчуці показують не дуже високий рейтинг висуванця від вашої партії Надоші. Чи не плануєте ви виставити більш рейтингового кандидата? – запитав журналіст. Замислившись, губернатор відповів: «Усе в цьому житті можливо!». Він додав, що регіонали врахують рейтинги, і якщо опоненти будуть у Надоші вигравати, то обов'язково замінять його кандидатуру. – Але сьогодні стоїть питання організувати ефективну кампанію цього кандидата, – зазначив губернатор. На захист кандидатури Олега Надоші встав головний регіонал міста Микола Черниш: «У нього 20% – це непогано на старті». Остаточне рішення про те, хто буде кандидатом у народні депутати від Партії регіонів у Кременчуці та по інших округах, приймуть на з'їзді партії 30 липня. Нагадаємо, 21 червня на Кременчуцькій міській конференції Партії регіонів головний регіонал міста Микола Черниш висунув кандидатом у нардепи чинного нардепа-регіонала Олега Надошу.

«Удар» висуває в нардепи лікаря Савицьку Партія «Удар» Віталія Кличка передала громадському руху «Чесно» список претендентів у кандидати в народні депутати по мажоритарних округах. По Кременчуцькому виборчому округу в списку значиться завідуюча жіночою консультацією Другої міської лікарні Оксана Савицька, яка очолює Крюківську організацію партії «Удар». Раніше вона заявляла ЗМІ, що підтримуватиме пункти програми партії, що стосуються гендерної, соціальної політики, реформи охорони здоров'я, освіти, науки та інновацій. Нагадаємо, останнім часом «Удар» активно рекламував на білбордах Сергія Перепела.

їжте – не обляпайтесь!

Якою їжею труяться кременчужани Кишкові інфекції най­ частіше пов'язані з вжи­ ванням м'ясних і рибних продуктів, а в торговій мережі найбільшу небезпеку становлять салати з майонезом. Кожен десятий харчовий продукт, куплений нами у магазині чи іншій торговій точці, може виявитися отруйним. Це доводять дані досліджень міської санстанції. Із проб продуктів, які взяли працівники відділення гігієни харчуваня міськСЕС у торгових мережах, магазинах, на ринках міста, 11,2% – нестандартні за бактеріологічними показниками. Такі дані перевірок за півроку. Якщо ж ви надаєте перевагу їжі, готовій до вживання, то ризик нарватися на неприємності у вигляді розладу шлунку зростає. Наталія Прокопенко, завідувачка відділенням гігієни харчування міськСЕС, підкреслює: у літній час найбільш небезпечно купувати багатокомпонентні готові салати, заправлені майонезом. Адже це – чудове середовище для розмноження бактерій! Фактично кожна друга перевірена проба – нестандартна по бакпоказниках. Якщо вже ви так не любите куховарити самі, звертайте увагу на дату виготовлення і час придатності готових страв. До речі, якщо говорити про молочні продукти, то нестандартні проби виявляють вже у магазинах, де порушуються умови зберігання. До кременчуцького молокозаводу санстанція претензій немає. Були зауваження до молока підприємства з Харківської області (торгова марка «Хуторок») – Кременчуцька СЕС направляла туди лист. З підприємства відповіли, що технологію не порушують…

Плани

Дитсадок-школа в 278 кварталі прийме дітей 1 вересня 2013 року Дитсадок-школа в 278 кварталі (район вулиці Радянської Армії) прийме дітей 1 вересня 2013 року, повідомив мер міста Олег Бабаєв. Внутрішні роботи в новобудові проведені вже на 70%. За словами будівельників, вони готові їх завершити протягом 3-4 місяців. Фасад будівлі зараз утеплюють. Ці роботи триватимуть до жовтня. – Будівлю здадуть цього року, а відкриття дитсадкашколи відбудеться 1 вересня 2013 року. Зараз ми підберемо кандидатів на посаду директора школи та завідувачки дитсадком. Ці люди повинні брати безпосередню участь у будівництві, щоб бути в курсі всіх справ, і, де треба, давати поради будівельникам, – вважає мер Олег Бабаєв. Оглянувши будівництво, він сказав, що проект будівлі йому не дуже сподобався, зокрема – спортзал і маленька їдальня. Він невдоволений і тим, що будівельники використовують не сучасні батареї. Але відзначив як позитив, що в дитсадку буде басейн і медблок. Віце-мер Віктор Калашник повідомив, що дитсадок може прийняти 300 дітей, а початкова школа – 120. Нагадаємо, будівництво школи було розпочато в 2008 році, його планувалося завершити в 2010 році. Однак через проблеми з фінансуванням роботи були припинені, і лише нещодавно відновлені. Кошти на будівництво сьогодні виділяє як державний, так і міський бюджет.

Неякісні харчі лідирують серед причин виникнення гострих кишкових інфекцій порівняно з іншими чинниками. Так, усього на ГКІ за півроку захворіла 221 особа. Звичайно ж, це дані офіційної статистики, куди потрапляють ті люди, котрі звернулися за медичною допомогою. А хто із нас не «мучився животом» потихеньку вдома? Цікаво, що в 203 випадках санлікарі встановили, як і з чим люди «проковтнули» небезпечні бактерії. Так, неякісна їжа відправила на лікарняний з розладами шлунку й кишечника 167 кременчужан за півроку; ще 35 кременчужан підхопили інфекцію контактно-побутовим шляхом; і зареєстрований лише один випадок отруєння водою з колодязя у селі Млинок. Такі дані епідвідділу міськСЕС. В основному, кременчужани, завдяки харчовим отруєнням ,хворіють на ентероколіти (запалення слизової оболонки кишечника). Мова йде, в основному, про продукти, приготовлені в домашніх умовах, наголошує Андрій Верещака, завідувач епідвідділом міськСЕС. Напевне тому «топові» позиції відділення гігієни харчування та епідвідділу й відрізняються. Тобто кременчужани самі порушують правила приготування та зберігання їжі: забувають, що термін придатності існує не лише для підприємств торгівлі, а й для того, що стоїть у домашньому холодильнику. Так, за даними епідрозслідувань СЕС, 88 випадків захворювань на ГКІ повязано з вживанням харчових продуктів, приготовлених у домашніх умовах; 43 – з продуктами, купленими в місцях стаціонарної торгівлі, 34 – на ринках міста.

Колаж Едуарда Аверьянова

02

www.telegraf.in.ua

Топ-3 найбільш небезпечних готових продуктів, здатних викликати харчове отруєння, виглядає так: – салати, вінігрети – 41% із загальної кількості проб, нестандартних по бакпоказниках; – молочні продукти – 11,2%; – кулінарні вироби – 5,9%.

Топ-3 недоброякісних продуктів, що викликали хвороби, виглядає так: – м'ясні продукти – 27 випадків (16,2%) – рибні продукти – 26 випадків (15,3%) – молочні продукти – 15 випадків (8,9%)

До речі Санстанція виявила магазин з продуктами невідомого походження У Крюківському районі санстанція нещодавно виявила магазин з продуктами невідомого походження. Рейд проводився спільно з міліцією. – Був відсутній пакет документів про якість та безпеку продукції, продукція не була належним чином промаркована. Там була риба в'ялена, морожена, рослинне масло, печінка яловича і продукція домашнього приготування: пиріжки, трубочки з кремом, коржі. Продаж продукції домашнього приготування категорично заборонено. Близько двох тисяч гривень – штрафні санкції до цього магазину, – повідомила подробиці Наталія Прокопенко. Вона зазначила, що у зв'язку зі змінами в нормативній базі санстанція не проводить планових перевірок підприємців-спрощенців. Однак якщо є письмові скарги людей, санлікарі СЕС виходять з позаплановими перевірками.

Ремонтувати МПК почнуть наступного року

У краєзнавчому музеї цьогоріч дороблять дах та фасад

У 2013 році у Міському палаці культури планується провести реконструкцію системи пожежогасіння, підлоги, освітлення сцени й декорацій, а також вентиляції глядацького залу. Про такі плани повідомив мер міста, відвідавши міський Палац культури у понеділок. Директор закладу зазначив, що будівля капітально не ремонтувалася 40 років. Нагадаємо, МНСники збиралися закрити МПК, але міська влада пообіцяла виділити гроші на ремонт, і на сесії 29 травня депутати додали на проект системи пожежогасіння 97 тисяч гривень. Таким чином, на ці потреби в 2012 році піде 135 тисяч гривень. Згідно із затвердженою редакцією «Програми розвитку культури і туризму в Кременчуці на 2012-2016 роки», на протипожежну безпеку МПК виділять 1 млн 869 тис грн.

До кінця року в Кременчуцькому краєзнавчому музеї зроблять дах, фасад і систему вентиляції. Про це повідомив Сергій Бутко, директор фірми, яка ремонтує музей. – До зими встигнемо. Разом із фасадом зробимо і вхід. Викладемо його гранітними сходами. На 2013 рік залишимо роботи з теплопостачання, ремонту електрощитової, благоустрою, влаштування фонтану. Взимку також розпочнемо ремонт у фондосховищі, проте поки що виникає питання: де на цей час розміщувати 65 тисяч експонатів зі сховища, – каже пан Бутко. Він також зазначив, що в 2013 році будуть проведені роботи зі встановлення стелажів для експонатів. Мер Олег Бабаєв наполягає на відкритті всіх зал музею до Дня міста наступного року. Проте віце-мер Віталій Малецький зазначає, що до цього терміну можливе відкриття лише двох зал: дуже тривала робота – проектування та розміщенні експозицій.

Сам собі ревізор Контролюючі органи не в змозі перевірити всю їжу, яка потрапляє на прилавки. Розраховувати на порядність продавців не завжди варто. Але закон дає право нам як споживачам знати інформацію про якість та безпеку харчових продуктів: ця інформація є публічною і повинна надаватися покупцям. Маєте сумніви щодо товару – просіть пред‘явити сертифікат якості чи відповідності. Документ має містити такі дані: про виробника (включно з номером телефону, юридичною адресою, адресою виробництва), найменування документу, згідно з яким виготовлена продукція (ГОСТ, ДСТУ або ТУ — технічні умови), дату відвантаження, номер накладної, час виготовлення, термін реалізації. Якщо вам кажуть, що сертифікат «десь там у хазяїна на іншій точці» - робіть висновки, чи варто купувати товар невідомого походження. Тетяна Донченко

Біля поліклініки № 4 засяє світло, а з її ремонтом доведеться почекати Ремонт поліклініки № 4 на Молодіжному запланований на 2013 рік. Про це сказав мер міста Олег Бабаєв, відвідавши цю медустанову. Її головлікар Ігор Курцеба розповів, що поліклініка обслуговує 45 тисяч населення і потребує ремонту. – Визначте, що вам необхідно ремонтувати першочергово, і готуйте

проект. У 2013 році почнемо роботи, – пообіцяв мер. Ігор Курцеба зазначив, що поліклініці необхідний капремонт першого поверху та ренгтенкабінету, а також новий рентгенапарат. А поки що найближчим часом комунальні служби повинні відновити освітлення в нічний час на площі перед поліклінікою.

На зупинці «Вулиця Героїв Сталінграда» може зникнути «Оптовичок» У Кременчуці на зупинці «Вул. Героїв Сталінграда» влада хоче знести магазин «Оптовичок». Про це 16 липня, під час об'їзду міста, розповів мер Кременчука Олег Бабаєв. За його словами, юристи мерії вже подали позов до суду про визнання будів-

лі незаконною, і в разі прийняття позитивного рішення у справі приміщення, де розташований магазин, буде знесено. Раніше біля магазину демонтувала незаконно встановлені кафе і мангал для шашликів.

Меморіал «Вічно Живим» відремонтують у наступному році У цьому році площу перед меморіалом «Вічно Живим» викладуть гранітною плиткою. Капремонт самого меморіалу мерія запланувала на

2013 рік. Його планують завершити до 29 вересня 2013 року. telegraf.in.ua


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

1 49 33 3 6 1

КРЕМЕНЧУЖАНЕ УЖЕ СОБРАЛИ

Общественная организация «Гражданская инициатива» собирает деньги на

Місто 03

Всего необходимо ГРН 600 ТЫсЯЧ ГРивЕн. КУДА ПЕРЕЧИСЛЯТЬ ДЕНЬГИ: Расчетный счет: 26003233176 в ПФ АБ «Укргазбанк» МФО 320478 ДРПОУ 37282365. Телефон для справок: 79-98-10, 72-98-66.

УльТРазвУКовоЙ сКальПЕль ДлЯ онКоДисПансЕРа.

цікаві подробиці

Такі новини

Анастасія продовжує бити рекорди

Хто з подружжя приватизував житло – той його і власник Нещодавно у Сімейний кодекс були внесені зміни, які стосуються питання власності приватизованого майна. Як каже начальник міського управління юстиції Наталя Проценко, раніше нерухомість, що була придбана під час шлюбу і була приватизована розподілялась між подружжям, тобто належала їм обом. Сьогодні той з подружжя, хто подав заяву на приватизацiю житла і отримав усі необхідні документи, стає одноосібним його власником.

У місті стали менше всиновлювати дітей

Кременчужан помирає більше, ніж народжується. Маленьких городян найчастіше називають Анастасіями та Данилами. А ще з початку року шлюбів та розлучень у місті стало менше. В усій цій цікавій статистиці розбирався «ТелеграфЪ».

Фото pozitiv.ru

Лише 7 діточок з початку року знайшли своїх нових батьків і були усиновлені, тодя як за перше півріччя минулого року пощастило 14 дітям. Про це під час конференції повідомила начальник міського управління юстиції Наталія Проценко. За її словами, з 7 усиновлених – 6 дітей отримали батьків з України, а один – з США.

1118 немовлят народилося у Кременчуці в першому півріччі 2012 року. Це на 62 дитини більше, ніж за відповідний період року минулого. Про це розповіла начальник міського управління юстиції Наталія Проценко. Вона додає, що рівня народжуваності, наприклад, 2009 року, коли народилося 1189 малюків, місто ще не досягло. – Не всі батьки реєструють своїх немовлят вчасно. Цьогоріч 16 батьків не встигли зареєструвати дитину протягом місяця з дня її народження. Також ми знаємо про два випадки, коли діти не були зареєстровані з 1996 та 2000 років. Як вони жили без документів, я не розумію, – каже пані Проценко. Начальник управління юстиції розповідає, що в місті простежується сумна тенденція: людей помирає більше, ніж народжується. Так, померло 1538 чоловік, це на 7% більше, ніж у першому півріччі минулого року. За даними управління юстиції, з початку року поменшало і весіль. Їх було 565, це на 41 менше відповідного періоду минулого року. Цей рік високосний, тож з весіллями не поспішають. Середній вік наречених – 22-25 років. Найстарша пара: чоловіку – 80, жінці – 76 років, а наймолодша: нареченій – 17, а нареченому – 18 років. Хочу зазначити, у вересні в нас буде справжній весільний бум. 8 вересня в центральному РАЦСІ братимуть шлюб 27 пар, а 15-го – 30! Нагадаю, що шлюби можна зареєструвати по п’ятницях, суботах та навіть середах. Весілля реєструє, крім центрального РАЦСу, районні РАЦСИ, – каже пані Проценко.

Коротко

На міському залізничному вокзалі встановлені камери відеоспостереження, розповів начальник лінійного відділення міліції на станції «Кременчук» Геннадій Самойленко. Відеокамери «покривають» привокзальну площу, перон, каси вокзалу, зал очікування і хол вокзалу. Вони встановлені для контролю за оперативною ситуацією і для профілактики правопорушень.

Через знесення кіосків на вокзалі меру «не дзвонили тільки Янукович і Азаров» Здрастуй, Злата, я – Лев! Найпоширеніше жіноче ім’я, як і в попередні роки – Анастасія. Анастасія продовжує бити рекорди. Після цього імені найпоширеніші Софія та Марія. А ось у хлопчиків «лідер» змінився. Раніше найчастіше називали Максимами. Зараз першість тримає Данило. Потім Артем та Кирило, – розповідає пані Проценко.

Анеліна, Аліра, Злата, Чоловічі – Саід, Адріан, Демид, Гай, Лев. 39 кременчужан змінили свої імена. Змінювали кременчужани й прізвища. – Хочу звернути увагу, що при розірванні шлюбу через суд, а це відбувається коли хтось із подружжя не дає згоду на розлучення або

коли в сімейної пари є неповнолітні діти, слід обов'язково вимагати зміни прізвища, аби воно було прописано в рішенні суду. Якщо суд не прийняв таке рішення при розірванні шлюбу, то вам доведеться ще раз подавати до суду для зміни призвища, – каже начальник управління юстиції.

«Багатодітна» статистика 2 двійні цьогоріч народилося у Кременчуці 3-тя дитина в родині з’явилася у 51 сім’ї 4-та дитина – у 11 родинах 5-та – у 4 сім’ях.

Не полишили кременчужани уподобань і до дуже рідкісних імен. Серед них:– Агнеса, Нонна,

олег БуЛАШеВ

Перевізники оприлюднять графіки руху дешевих маршруток

На залізничному вокзалі вже цього року можуть зникнути міжміські мікроавтобуси

На Ярмаркову маршрутки їздити не будуть

Роботу маршруток у звичайному режимі, або як їх ще називають у народі — дешевих маршруток за 1,50 грн, перевірятиметься щоденно. Про це повідомив головний транспортник міста Володимир Кургаєв. Поки перевізники утрясають графіки їх руху. Проте вже відомо, що на маршрутах № 15-Б, 18 та 30 дешеві маршрутки курсують кожні 55 хвилин; на 16 маршруті з інтервалом в годину, починаючи з 6.15 ранку і відправляючись з кінцевої зупинки по вулиці Петровскького; на маршрутах № 28 та 13 у звичайному режимі працюватимуть кулька машин теж з інтервалом у годину; на маршрутах № 17 та № 11 мікроавтобуси у звичайному режимі їздитимуть через кожні півгодини; на 20 маршруті працюватиме 2 авто у звичайному режимі; на маршрутах № 3-А, 3-Б відповідно до графіку вони рухатимуться через кожні півгодини. Наступного четверга “ТелеграфЪ” надрукує графік руху маршруток, що перевозять пасажирів у звичайному режимі.

Стоянку міжміських маршруток на Київ, Дніпропетровськ, Харків та Полтаву вже цього року можуть «розвести» по різних районах Кременчука. Про це йшлося на транспортній нараді за участю віце-губернатора Віктора Шадчнева. Головна думка, котру хотіли донести до бізнесменів-перевізників чиновники, – проста: на залізничному вокзалі вони стояти не будуть. Це не відповідає вимогам законодавства (автобуси повинні відправлятися зі спеціально обладнаних станцій), а восени Верховна Рада прийме ще більш жорсткий закон, і перевізникам буде непереливки. Усі міжміські маршрутки на автовокзал «Кременчук» не втовпляться, тому доведеться їх частину (столичні) відправити на вулицю Київську, де нещодавно відкрилася нова автостанція 4-го класу (на території АТП15307). Туди ж може відправитися й частина приміських автобусів. Звісно, це не буде зручно для всіх, але мерія вважає, що таким чином «розвантажаться» міські вулиці.

Продовжити маршрут руху мікроавтобусів по вулиці Ярмарковій мерію просили керівники підприємств, розташованих у цьому районі, та депутати. Проте начальник відділу транспорту Володимир Кургаев заявив, що ДАІ не погодить продовження маршруту на Ярмарковій. – Вихід один: нехай керівники підприємств оформлюють окремі договори і перевозять своїх працівників у приватному порядку, – сказав Володимир Кургаєв. Він також підкреслив, що більшість підприємств, розташованих на вулиці Ярмарковій, найняли або купили транспорт, щоб возити працівників. telegraf.in.ua

погода 19 липня, четвер

На залізничному вокзалі з'явилося «всевидюще око»

20 липня, п'ятниця

21 липня, субота

22 липня, неділя

Мер Кременчука Олег Бабаєв заявив, що стосовно знесення кіосків на залізничному вокзалі йому не дзвонили тільки Президент та Прем'єр-міністр. Він сказав, що нещодавнє знесення бігбордів перед привокзальною площею та демонтаж продуктових кіосків сприймається деякими кременчужанами як тиск на бізнес. – Не дзвонив (з питання кіосків – ред.) тільки Віктор Федорович Янукович і Микола Янович Азаров, – сказав мер, – всі інші подзвонили. За словами Бабаєва, ці знесення пов'язані виключно з благоустроєм міста та «люди тепер будуть бачити, що в місті вокзал є».

Кременчужанина в передмісті покусав водяний щур, а в зоопарку – мавпа В селі Гришівка кременчужанина покусав водяний щур, повідомив головний лікар Кременчуцької міської СЕС Віктор Самойленко. За його словами, чоловік поїхав у передмістя на дачу й там пішов купатися. Після того, як його вкусив щур, він звернувся до медиків. Йому призначили курс антирабічної допомоги (проти сказу – ред.) Проходить він його амбулаторно, – повідомив санлікар. Він також розповів, що у приватному зоопарку в Озерах мавпа покусала 8-річного кременчужанина. Після відвідування зоопарку батьки дитини привезли її в травмпункт дитячої лікарні, де обстежили і призначили лікування. Дитина проходить курс антирабічної допомоги у травматологічному відділенні дитячої лікарні.

Американці видивлялися, де під Кременчуком можна саджати кукурудзу та сою 13 липня Кременчук відвідала делегація фермерів і чиновників із США. Близько 30 людей зі штату Міссурі представляли галузь сільського господарства: фермери, чиновники з профільного міністерства, юристи, банкіри, виробники засобів захисту рослин, вчені. Із 8 по 15 липня вони подорожують по центральних регіонах України та вивчають методи ведення господарювання, щоб розповісти на батьківщині про український досвід. Цікаво, що більшість приїжджих фермерів вирощують у себе сою та кукурудзу. Гості із здивуванням дізналися від віце-мера Володимира Тараторіна про те, що сільське господарство США багато в чому зобов'язане Україні – адже саме сорт пшениці «Кримка», яку привезли з собою в Штати українські іммігранти, став основою для подальшого виробництва цієї культури. Після розповіді віце-мера про місто й заклику інвестувати в нього, американські гості поцікавилися можливими ризиками в найближчі 10 років. У відповідь вони почули, що міські промислові підприємства під час кризи практично не постраждали, і в наступні роки планується залучення нових технологій. – Якщо ви будували демократію 200 років, то ми – 20, – сказав Володимир Тараторін, – і не завжди в нас усе виходить. telegraf.in.ua

Громадська приймальня виборчого штабу Кременчуцької міської організації Партії регіонів

та Окружна громадська приймальня по виборчому округу № 146 розміщені за адресою: Кременчук, вул. Першотравнева буд. 37.

вдень +27°С

вночі +14°С

вдень +33°С

вночі +20°С

вдень +30°С

вночі +20°С

вдень +30°С

вночі +19°С

Телефон 72­98­66. Прийом громадян проводить керівник громадської приймальні та юрист.

на правах реклами

Порядок роботи: В будні дні - з 9:00 до 18:00 Перерва з 13:00 до 14:00 В суботу – з 10:00 до 15:00, без перерви


четвер 19 липня 2012 року

04

www.telegraf.in.ua

Комунгосп

Новини

Аби яму заасфальтували – треба, щоб туди втрапив мер... У Кременчуці на вулиці Черниша заасфальтували розриття тільки після того, як мер Олег Бабаєв проїхався вулицею і потрапив у яму. Мер обурений тим, що комунальники несвоєчасно асфальтують розриття на дорогах. До речі, нормативний термін відновлення доріг після аварійних робіт складає три дні. Як виявилося, злощасну яму заасфальтували у той день, коли в неї в'їхала машина мера. «ТелеграфЪ» нагадує: якщо на вашій вулиці є «старі» розриття, телефонуйте у службу 1563.

На вулиці Молодіжній відновлять освітлення Вулицю Молодіжну до кінця року планують освітити. Потрібно встановити нові стовпи, протягнути дроти. У мерії дали доручення підприємству «Міськсвітло» прорахувати вартість робіт, кошти на їх виконання обіцяють знайти вже цього року.

Під'їзди у Кременчуці ремонтуватимуть за шаблоном 16 липня під час планового об'їзду міста міський голова Олег Бабаєв вибірково оглянув стан під'їздів житлових будинків. Він залишився вкрай незадоволений побаченим, а саме: ядучо-зеленим коліром фарби, яку використовують для під'їздів управляючі компанії. Мер дав доручення віце-меру з питань житлово-комунального господарства Валерію Медведовському розробити шаблон ремонту під'їздів. У ньому визначити колір фарби, висоту фарбування панелей, умови заміни електрообладнання, дверей. – Також треба визначитися, що робити з сміттєпроводом та навести порядки в ліфтах, – зазначив мер.

Гарячої води 90 будинків на Молодіжному можуть не побачити 25 поривів на квартальних тепломережах виявили енергетики після гідравлічних випробувань на Молодіжному. Як доповів на нараді в мерії Іван Радченко, начальник району теплових мереж «Полтаваобленерго», гарячу воду і тепло можуть не подати 90-та будинкам, якщо в місцях поривів не будуть замінені труби. А їх нині на підприємстві немає, як і інших матеріалів для ремонтів – навіть аварійного запасу. Віце-мер Валерій Медведовський в черговий раз заявив, що мерія проведе переговори і напише листа керівництву «Полтаваобленерго». telegraf.in.ua

актуально

Питна вода зараз у нормі Але колір, присмак, каламутність та вміст марганцю – на межі «ТелеграфЪ» проана­ лізував останні дані аналізів питної води міськводоканалу та санстанції. А вони свід­ чать: вода із джерела водозабору, тобто із Дніпра, – нестандарт­ на. Водоканал витра­ чає більше реагентів, у тому числі й хлору. У зв'язку з погіршенням якості води в Дніпрі та заборони СЕС на купання кременчужани стурбовані: чи можна пити воду з крана? Наскільки вона відповідає нормам? Адже джерело водозабору – це той самий Дніпро. Жителі приватного сектору відзначають, вода стала сильніше тхнути. Втім, аналізи і санстанції (останні дані редакція отримала 17 червня), і лабораторії водоканалу (на цю ж дату, розміщені на сайті підприємства) свідчать: питна вода в нормі, тобто відповідає чинному стандарту ДСанПіН 2.2.4171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Хоча вода, яка надходить на очисні споруди, – з відхиленням від норми за вмістом марганцю: 0,234 замість нормативних до 0,1 – такими були дані аналізу санстанції на кінець тижня. У питній воді, судячи з даних аналізу водоканалу, певні показники – на межі стандарту. Запах – 2 бали (при нормі <2), смак та присмак – 2 бали (при нор-

мі <2), забарвленість 12-20 градусів (при нормі <20), каламутність < 0,58 (при такій же нормі), марганець < 0,05 (при такій же нормі). Віце-мер, екс-директор водоканалу Валерій Медведовський каже, що відчутний запах води із кранів у приватному сектору може бути пов'язаний із тим, що в таких мережах менший розбір води, на відміну від багатоповерхівок. Або – тупикові мережі (тобто вода довше стоїть у трубах і застоюється). Головний технолог водоканалу Марина Якимець пояснила, що запах відчувається сильніше через підвищення температури води: «Якість питної води за органолептичними показниками (запах, смак, присмак) визначається при температурі води 20 градусів, водопровідна ж вода на даний час має температуру 25 градусів», – поінформувала вона. Чи є запах наслідком збільшення хлорування води? Прямої залежності немає, – такий зміст відповіді. При цьому нас запевнили, що остаточний хлор у воді – у межах норми ДСанПіНу, а хлорування здійснюється в залежності від хлоропоглинання вихідної води (тобто тієї, яка надходить на очисні споруди). «Оптимальна доза хлору визначається експериментально, для кожного конкретного випадку зміни якості води і складає 2-6 мг/

Цех водопідготовки КП «Кременчукводоканал», фото з архіва «Телеграфа»

Коментар

Чим небезпечний хлор? Тетяна КозловсьКа, кандидат хімічних наук: – Хлор токсичний і, звичайно, небезпечний. Усі органічні речовини утворюють хлорорганічні сполуки з різним спектром біоактивності, у тому числі й канцерогенним. Але в першу чергу від таких сполук страждають печінка і нирки. Від хлору варто відмовлятися, але це неможливо, адже потрібно повне переобладнання водоканалу. Хлоровану воду краще не кип'ятити (при кип'ятінні утворюються хлорорганічні сполуки), а дати відстоятися. Ідеальний варіант – хоча б побутові фільтри: додатково очищувати воду, яку п'ємо і на якій готуємо їжу. дм», – повідомила письмово пані Якимець. Згодом заступник директора водоканалу Олександр Пісковий уточнив, що на даний час це 4-5 мг/дм3, тоді як узимку вистачає 2 мг/дм3. Також у «особливий» період, коли синьозелені водорості «псують»

воду в джерелі питної води Кременчука – Кременчуцькому водосховищі, водоканал збільшує кількість використання коагулянтів, флокулянтів – спеціальних реагентів для підготовки води. Тетяна Донченко


www.telegraf.in.ua (з 09.07 по 15.07):

17

(потерпілих – 4)

Затримано нетверезих водіїв:

Чергова частина 05

16

отакої!

Кримінал

За п'яну сварку чоловік отримав від жінки удар ножем Поранений втік з лікарні, аби не «підставляти» дружину Звичайна п’яна сварка пере­ творилася для кременчуцького подружжя на сімейну трагедію. Жінці довелося вгамовувати свого чоловіка ударом ножа. Той навіть втік з лікарні, аби «залагодити» ситуацію, але міліція все одно вийшла на підо­ зрювану. За вчинення тяжкого злочину їй загрожує позбавлен­ ня волі.

Під Полтавою перекинувся весільний автобус: 10 постраждалих

У ніч на 15 липня на дорозі у Кобеляцькому районі місцева Lada Samara виїхала на зустрічну смугу та врізалася в білоруську Kia Rio. За даними прес-служби Полтавського обласного управління ДАІ, після зіткнення «Ладу» викинуло з дороги і вона врізалася в дерево. На місці загинув 23-річний водій, дві дівчини 16 та 17 років та 24-річний хлопець. Ще одного 22-річного пасажира у важкому стані відвезли до реанімаційного відділення райлікарні. Білоруси у Kia відбулися ранами на головах.

Фото – Полтавське обласне управління ДАІ

Під Кобеляками у ДТП загинули двоє хлопців та двоє дівчат

Три шуби, шкіряна куртка, дрібна техніка та ювелірні прикраси поповнили злодійський склад минулого тижня. За словами пресофіцера міськуправління міліції Анни Васенко, крадіжка сталася вдень 9 липня (з 11.00 до 19.00) у нагірній частині міста. Злодій (або злодії) зайшли у квартиру, підібравши ключ до вхідних дверей. Сигналізації в приміщенні не було. Завданих збитків нарахували на 30 тис грн.

Податківець прогледіла 2,8 млн грн та може сісти за грати Через недбалість інспектора-ревізора Кременчуцької податкової інспекції з Держбюджету «пропали» 2,8 млн грн. За словами Ростислава Яроцького, заступника начальника відділу прокуратури Полтавської області, службовець не задокументувала факт виникнення в одного з міських підприємств податкового боргу. Тепер жінку судитимуть за частиною 2 статті 367 КК України («службова недбалість»), яка передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Колишній господар викрав Audi-100

Минулими вихідними до однієї з міських лікарень привезли 46-річного чоловіка з проникаючим ножовим пораненням грудної клітини. Потерпілий навідсіч відмовився пояснювати, хто в ньому «дірку зробив». Більше того, після надання першої медичної допомоги, поранений просто втік з лікарні! Міліціонерам, яких викликали медики, не встигли застати потерпілого на лікар- не дратуйте жінку! Може згарячу й вбити няному ліжку. Довелося розкривати вхопила кухонний ніж та нанесла ним удар в злочин без його допомоги. За словами прес-офіцера Кремен- область грудної клітини чоловікові. чуцького міського управління міліції У квартирі правоохоронці вилучили Анни Васенко, правоохоронці відвідали ніж, який зіграв свою роль у сімейній траквартиру, з якої «швидка» забрала пора- гедії, та опитали свідків-глядачів. Поранененого. На місці все швидко з’ясувалося. ного чоловіка повернули до лікарні заго– Того вечора, після вживання алкоголю, ювати рану. Головній героїні цієї вистави чоловік вчинив дружині сварку, – каже Анна доведеться мати проблеми із законом – їй Васенко. – Під час перепалки 51-річна жінка «світить» чималий строк позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину.

На дорогах

Квартиру кременчуцької сім'ї обікрали на 30 тисяч гривень

13 липня на дорозі Полтава-Гадяч зіткнулися самоскид «ГАЗ» та мікроавтобус Mercedes Sprinter, що віз 17 пасажирів на весілля у Диканський район. За інформацією прес-служби обласного управління ДАІ, 48-річний водій весільного автобусу порушив правила й не пропустив на перехресті «газон», що їхав головною дорогою. У результаті ДТП Sprinter боком ліг на дорогу. 10 із 17 пасажирів мікроавтобуса опинилися на лікарняних ліжках. Двоє – у важкому стані. Восьмеро з них – гості з Росії, що приїхали на весілля до родичів. Наразі встановлюються всі обставини ДТП. Винуватцю загрожує строк позбавлення волі від 3 до 8 років.

13 липня від будівлі кондитерської фабрики викрали легковик Audi-100 1992 року випуску, що належить кременчужанину. – Відеокамери зафіксували, як до автівки під'їхав інший автомобіль, – розповіли у міськвідділі ДАІ. – З нього вийшли люди і сіли в Audi. Після цього обидва автомобілі виїхали. На наступний день автомобіль знайшовся – його пригнали на перереєстрацію в один з відділів МРЕВ у Київській області. Як повідомив редакції сам потерпілий, зловмисники раніше їздили на цьому автомобілі, а після продажу залишили собі комплект ключів. Зараз вони вирішили ним скористатися.

У Кременчуці обікрали сплячу красуню

буква закону Міліція порушила кримінальну справу щодо нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження (частина 1 статті 121 Кримінального кодексу України). Жінці загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Ford збив чоловіка на пішохідному переході 13 липня на вулиці Київській, в районі будинку № 24, легковик Ford наїхав на 52-річного пішохода. У міському відділі ДАІ пояснюють: автомобіль 72-річного пенсіонера, рухався у бік вулиці Московської, збив чоловіка, який йшов по «зебрі». У результаті аварії пішохода госпіталізували в реанімаційне відділення Третьої міської лікарні з діагнозом: закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, мозкова кома, перелом плечових кісток, перелом лівої гомілки.

На Першому Занасипі перекинулася «Лада Калина» Ввечері 15 липня на перехресті вулиць 50-річчя СРСР і Флотської вилетів з дороги легковик «Лада Калина». Як повідомляють у міському відділі ДАІ, 29-річний водій перевищив безпечну швидкість і при повороті ліворуч з'їхав з дороги. Вже на тротуарі автомобіль зніс два знаки та перекинувся. У результаті постраждали два пасажири «Лади» – у 17-річної дівчини переламаний палець на лівій руці, а в 20-річного хлопця – забиття тім'яної області голови. Після надання медичної допомоги молодь відпустили додому.

Минулими вихідними 27-річна дівчина так загулялася із знайомими, що заснула на лавочці. Коли ж прокинулася, то не знайшла при собі мобілку та ювелірні прикраси (все – на загальну суму 6 тис грн). Як повідомляють у прес-службі міськуправління міліції, весела компанія молоді розважалася у Придніпровському парку. Тут до них приєднався 26-річний хлопець. Він та кілька найстійкіших гуляли аж до ранку. Коли одна з дівчат задрімала прямо на лавочці, спритник зняв з неї прикраси та витягнув з кишені мобільний телефон. Правоохоронці швидко знайшли «тусовщика» та необхідні речові докази. Хлопець зізнався у скоєному. Йому «світить» до 6 років за гратами.

Крадії покурять та почитають дитячі журнали У ніч на 16 липня на вулиці Красіна, в районі зупинки «Спартак», обікрали кіоск, де торгують цигарками та пресою. Зламані ролети та побиті вікна виявила продавчиня кіоску зранку. На місце виїхали правоохоронці. За їх словами, крадії зламали ролети фасаду кіоску, розбили скло і витягли товар – сигарети, жуйки, а також дитячу пресу. За попередніми даними, сума збитку – близько 3 тисяч гривень.

Фото: Ольга Мінчук

ДТП за тиждень

четвер 19 липня 2012 року

Стало відомо, що... … голий чоловік намагався пройти в будівлю Полтавської облдержадміністрації. За інформацією прес-служби облуправління міліції, 11 липня «сміливець» із капелюхом на причинному місці зайшов до будівлі, побачив охоронця та дременув до виходу. Що цей представник чоловічого аналогу FEMEN хотів сказати чи показати – невідомо. … на залізничному вокзалі затримали наркоторговця. За словами помічника начальника лінійного відділу міліції на станції «Кременчук» Ігоря Гольцова, 31-річний чоловік прямо на привокзальній площі продав 9,4 мілілітра ацетильованого опію («ширки»). Торговця закрили в ізоляторі. Йому загрожує від 6 до 10 років провести за гратами. … у центрі Кременчука знайшли відрізану голову кота. Про цей дикунський випадок знущання над твариною повідомила редакції читачка, котра проходила по вулиці Жовтневій, неподалік перехрестя з Пролетарською. Голова була явно відрізана, тож на місце викликали міліцію. Прочитавши цю новину на сайті «Телеграфа», більшість коментаторів запропонували тим, хто це зробив, не менш дикунським способом щось відрізати. сторінку підготував станіслав КонсТанТинов


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

06

Політикум*

Наталия Королевская:

от мечты стать учителем – до жизни современного политика Народный депутат – лидер партии «Украина­ Вперед!» – в эксклюзиве «Телеграфу» об альтер­ нативе действующей власти, курсе доллара, третьей волне кризиса и личной жизни. К серьезному противодействию со стороны политических оппонентов народный депутат Украины, лидер партии «УкраинаВперед!» Наталия Королевская относится спокойно. Говорит, что собственными силами пробивала дорогу в большую политику и знала, что этого не избежать. Королевская уверена в том, что видит правильную цель, а главное, – знает, как ее добиться. – В детстве я мечтала стать учительницей математики. Но когда закончила школу, поняла, что на зарплату педагога не прожить. В 18 лет, отбросив мечты о карьере учительницы, подалась в бизнес. За несколько лет стала руководителем крупного предприятия в Луганской области. В 27 начала пробовать себя в политике, в 31 – уже народный депутат Украины от БЮТ, а сегодня лидер новой национальной партии «Украина Вперед!» – коротко и четко говорит в эксклюзивном интервью «Телеграфу» Наталия Королевская. Сегодня, вместе со своими однопартийцами, она имеет четкую программу развития Украины, знает, почему у других политиков не получается вывести страну из кризиса, а у нее это выйдет, открыто говорит о ряде резонансных и спорных вопросов для Украины, в частности, о языковой проблеме. – Многие сегодня обещают нам построить для страны счастливое будущее. Но не у всех это получается. Это получится у людей дела, кто, как я, своими силами добивались в этой жизни побед. Расскажу одну историю собственной победы, которая показывает, что если хочешь чего-то достигнуть, приложишь все усилия и достигнешь цели. Так вот, я училась в хорошей школе и была круглой отличницей. Но папа настоял, чтобы я перешла в другую школу, где детей просто мучили учебой. Я не понимала, зачем он так хочет надо мной издеваться, я ведь и так круглая отличница. Но отец был категоричен и объяснил это просто: «Если ты чувствуешь себя сильной, но от тебя не требуют многого, то чего ты стоишь на самом деле?» В новой школе я поняла, что придется наверстывать очень многое. Там я сразу же «скатилась» по оценкам. После пятерок получить тройку мне было очень неприятно, и я решила, что надо и в новой школе достичь пятерок. Мне приходилось сидеть за уроками до четырех утра. Родители такие крайности не стали приветствовать, и даже были согласны вернуть меня в прежнюю школу, но я не сдалась. Закончила школу с медалью. Потом, когда в 90-х пошла заниматься бизнесом, мне все говорили, что я сумасшедшая – там убивают, стреляют, а когда

я уходила позже в политику, то мой небольшой бизнес превратился в группу компаний с общей численностью 10 тысяч человек, и все эти компании были достаточно серьезными. Вот так и в политике: надо ставить цели и добиваться! У многих нынешних политиков нет мотивации сделать страну лучше, им надо свое благосостояние улучшить. Я бы хотела, чтобы нашу страну уважали, чтобы в стране был развит патриотизм. Я хочу это испытать при жизни и считаю, что сегодня молодое поколение может изменить ситуацию. Мне сейчас 37 лет, и я понимаю: чтобы сдвинуть ситуацию, надо 3 года, изменить – 5-7 лет. Через 10 лет можно реально жить в другой процветающей стране без коррупции. Пример тому – Грузия. Побывав там и посещая предприятия в Украине, понимаешь, что и как надо делать реально, а не на словах и виртуально,– говорит Наталия Королевская. Продолжая беседу, лидер партии «Украина– Вперед!» заявляет, что не хочет называть себя оппозицией или провластной силой. Она говорит, что категорически не приемлет объединения с Партией регионов, но готова объединяться с другими партиями для улучшения жизни в стране. – Мы сегодня формируем команду людей дела и являемся альтернативой действующей власти, которая строит свою олигархическую модель. Мы презентовали свою экономическую модель и понимаем, что Украина сильна тогда, когда сформирован сильный средний класс, – подчеркивает лидер партии «УкраинаВперед!». – но если на октябрьских выборах вы не возьмете большинства в парламенте, вас не допустят к управлению страной, как тогда менять ситуацию? – Будем работать над тем, чтобы брать большинство, или объединяться с теми, кто готов поддержать наш план действий, уйти от кризиса. – а будет ли третья волна кризиса? – Если ничего не делать, то будет, конечно! Нам сегодня надо обезопаситься от этой волны. Нужно сегодня защитить своего товаропроизводителя. Например, Крюковский вагоностроительный завод. Ему следует четко сказать, что у него есть на 5 лет госзаказ в таком-то объеме, и они четко будут знать: что бы ни случилось на внешних рынках, у них есть сбыт внутри страны. Такая же ситуация должна быть у металлургов. Если сейчас Италия, Испания пошатнутся, то мы просядем моментально. Мы зависимы от них. Экономика должна быть застрахована. Вот в Польше кризис мало почувствовали, так как эта страна защищает свой внутренний рынок. – ваш прогноз о курсе доллара после выборов: вырастет ли он? – Прогноз давать не буду. Я не гадалка, я смотрю на цифры,

Визит

Королевская выступает за господдержку отечественных товаропроизводителей 11 июля народный депутат Украины, председатель парламентского комитета по вопросам промышленной, регуляторной политики и предпринимательства Наталия Королевская в рамках визита в Кременчуг посетила Крюковский вагоностроительный завод. После экскурсии по цехам предприятия она заявила журналистам, что государство просто обязано стимулировать развитие внутреннего рынка вагоностроения. – Тут производится более 10 тысяч вагонов в год, а на внутренний украинский рынок они продают только 500. Экономика страны будет устойчивой тогда, когда национальный производитель будет более 50% своей продукции сбывать на внутреннем рынке. Нам надо покупать украинское и производить конкурентоспособную продукцию, как это предприятие. Оно сегодня несет украинский бренд во многие страны мира. А мы видим, что предприятие не имеет поддержки внутри страны. А если такая поддержка будет, это позволит сохранить существующие и создавать новые высокотехнологичные рабочие места, повысит уровень зарплат заводчан, – считает Н.Королевская. Она также отметила, что если у предприятия будет стабильный сбыт на внутреннем рынке, то оно, зная объем поставки, могло бы привлекать инвестиции, развивать технологии, расширять производство и увеличить суммы зарплат. – Мы договорились, что парламентский комитет посетит представитель предприятия, и они войдут в состав рабочей группы, чтобы вместе разрабатывать мой законопроект «О поддержке национального товаропроизводителя», и осенью будем требовать в парламенте его срочного законодательного принятия. Это поможет нашим вагоностроителям, – отметила она. Посещая мясокомбинат, Наталия Королевская ознакомилась с процессом производства колбас и долго хвалила продукцию «Кременчугмяса».

Блиц - Ездите ли вы за рулем? - За рулем ездить умею, но последние 3-4 года не езжу. За рулем надо думать о дороге, а не о происходящем. - а есть любимая марка машины? - Нет. К машине единственное требование — безопасность. - любимая еда, и пробовали ли вы полтавские галушки? - Да, я их уже пробовала. Я очень люблю мучную еду. Но любить и есть - это две разные вещи. - Если бы вас пригласили сняться в кино, то в каком амплуа вы бы себя видели? - Какой-то справедливый герой. - Проснувшись с утра, о чем мечтаете? - Я сова, и мечта моя – выспаться. - Что вы коллекционируете? - Мне много дарят фигурок слонов. Сегодня я коллекционирую сувениры детей — их рисунки и поделки. - ваши дети - кем вы их видите в будущем? - Я мечтаю, чтобы они нашли свою дорогу сами, но хочу чтобы старший был врачом. У моего мужа вся семья - династия медиков. а они показывают, что торговое сальдо в стране отрицательное, золотовалютные запасы за год упали сильно. Мы понимаем, что так, в ручном режиме, держать гривну долго не удастся. Уже сегодня доллар стоит не 8 гривен, а на несколько гривен дороже. – Еще один резонансный вопрос – закон о региональных языках... – Вы знаете, такие вопросы я бы сейчас не обсуждала. Вот в июне прошло «Евро», и страна объединилась. Все говорили, что мы ничего не сможем провести. А мы провели. Люди забыли в один момент об этих языках, о разногласиях – а тут снова этот закон о языке. И эта драка в парламенте, которую показали все мировые каналы, снова испортила наш имидж. Только сейчас о нас начали хорошо говорить – и снова провал. Я думаю, этот закон – политическая провокация. Это страх того, что люди могут объединиться и стать сильнее политиков. Поэтому я считаю, что нужно ввести на 5-7 лет мораторий на вопросы, которые разъединяют Украину, и тогда мы не допустим, чтобы людей красили в синих и оранжевых и пытались противопоставлять.

– вы знакомы по парламенту с экс-нардепом, а ныне мэром Кременчуга олегом Бабаевым... – Конечно, я знакома с Олегом Бабаевым. Вы знаете, есть люди, которые о нем отзываются негативно. Им, например, не нравится его жесткая позиция по ряду земельных вопросов. Но, сейчас чувствуется, что у города есть хозяин. Я много езжу по стране и вижу, где какой мэр. У вас есть мэр, и дай Бог ему сил и знаний сделать город лучше и краше. А если города станут жить лучше, то и страна в целом. Заканчивая короткое, но информативно емкое интервью Наталия Королевская попросила украинцев в очередной раз не совершить старую ошибку, не наступить на одни и те же грабли и не дать на выборах победить старой правящей верхушке. – Не стоит думать, что они исправятся и станут лучше, сделают все то, что уже не раз обещали. Нам надо избрать новых, современных, политиков. Ведь у нас, нового поколения, другой взгляд на решение проблем. Думаю, народ сейчас должен дать новому поколению прийти к власти, и мы готовы взять полную ответственность за свои действия, – подытожила Королевская.

– Ваша продукция – одна из самых любимых. Вы производите качественные колбасы и сосиски. Их не страшно давать детям. Не подведите нас с качеством, а мы будем создавать вам условия для работы, разработаем программу стимулирования национального товаропроизводителя. Я предлагаю предприятия, которые инвестируют в производство, освободить от налогов на суммы, вложенные в закупку иностранного оборудования, которое не производится в стране, – сказала Наталия Королевская. Находясь в Кременчуге, политик посетила и стадион «Кремень», где встретилась с футболистами детской футбольной команды. Общаясь с ними, лидер партии «Украина-Вперед!» рассказала, что во время финала «Евро-2012» болела за Италию, а ее сын – за Испанию. – «Евро» показало нам всем, что когда у нас общая цель – мы едины, и у нас есть сила и дух добиваться этой цели, и мы всему миру показали себя с лучшей стороны, очень доброжелательными. Сегодня спорт – это то, что нас объединяет и является нашим непоколебимым фундаментом для развития страны, – считает Наталия Королевская. Молодые футболисты сказали, что мечтают сыграть в Лиге Чемпионов и достичь высот Андрея Шевченко. Половина детской команды «Кремня» болеет сегодня за донецкий «Шахтер», а половина – за киевское «Динамо». Но если на поле с любой из футбольных команд выходят футболисты полтавской «Ворсклы», то все болеют за полтавчан. После общения Королевская подарила детской команде «Кремень» футбольные мячи и сфотографировалась с игроками на память.

Кременчужане – в «Народном списке» Королевской Партия «Украина – Вперед!» открывает свой избирательный список. Лидер партии Наталия Королевская заявляет, что пришло время изменить качество украинской политики, привести в нее новых людей, способных изменить страну, изменить жизнь в стране к лучшему. Для этого партия формирует свой избирательный список открыто. На сайте spisok.ukraina-vpered. com каждый может отдать свой голос за представителя региона. Из 10 кандидатов выбрать можно только трех человек. В списке кандидатов – двое кременчужан. Михаил василенко, 49 лет, высшее образование, директор ЧП, основатель ОО «Народна Рада», участник налогового майдана, правозащитник. Он выступает за обеспечение верховенства права и равные возможности всех перед законом; контроль бюджетных средств ; внедрение госпрограмм поддержки малого и среднего бизнеса; обеспечение доступного образования и трудоустройства молодежи. Евгений андросов, 28 лет, высшее образование, юристконсультант промпредприятия. Выступает за развитие малого и среднего бизнеса, борьбу с коррупцией и бюрократией, действенные законы, поддержку незащищенных слоев населения, развитие спорта и туризма, качественного и доступного образования.


четвер 19 липня 2012 року

www.telegraf.in.ua

Навколо 07 «Діти війни» й досі не можуть отримати належні їм виплати, навіть через суди Ця епопея поневірянь людей похилого віку триває в Україні кілька років. Кременчужани бачили величезні черги пенсіонерів біля будівлі Автозаводського райсуду. Це пільговики з категорії діти війни пачками подавали судові позови з вимогами нарахувати їм у повному обсязі надбавку до пенсії, передбачену законом. Та останнім часом черг не видно: невже суди розглянули всі скарги? Про це ми запитали Євдокію Старушко, голову громадської організації «Дітей війни» у Кременчуці: енергійна пані Євдокія допомагала іншим людям складати судові позови. Наразі ж вона відповіла нам, що попереджає людей: судова справа затягнеться, шансів швидко виграти немає. Тому пенсіонери й не товпляться біля райсудів… – У Законі «Про соціальний захист дітей війни» йдеться про те, що державні соціальні гарантії дітям війни не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно-правовими актами. Це абсолютно не виконується. Передбачено, що до пенсії встановлюється надбавка в розмірі 30% мімінальної пенсії за віком. Натомість нам виплачують 7%. На сьогодні це 58 гривень на місяць. Рішення судів на нашу користь – і місцевих, і апеляційних не виконуються. Із літа минулого року суди залишають без розгляду справи дітей війни, – розповідає голова громадської організації. Вона додає: з 2011 року люди не можуть отримати й виконавчі листи по вже винесених судових рішеннях. Або виконавча служба залишає справи без виконання та повертає листи до суду. Казуси виникають уже й при виконанні судових рішень, тобто при перерахунку виплати Пенсійним фондом. Подружжю Д., які одночасно подавали позови щодо компенсації, за один і той самий період, нарахували абсолютно різні суми. Це при тому, що суддя виніс ідентичні рішення день у день. А обчислюється надбавка однаково для всіх пільговиків цієї категорії: це 30% від мінімальної пенсії за віком (тобто сума не залежить від розміру пенсії конкретного громадянина). Євдокія Старушко показує відповідь, яка надійшла на її звернення до прокуратури – звідти його переадресували до департаменту праці та соцзахисту населення, який контролює правильність нарахувань. І департамент відповів: усе вірно, порушень при проведенні перерахунку немає...

Коментар Роман аРЕП'єв, керівник управління Пенсійного фонду в м.Кременчук: – На даний час ми приймаємо постанови суду, виконавчі листи «дітей війни», робимо перерахунки, але кошти не виплачуємо, бо це не передбачено Держбюджетом на 2012 рік. Зараз ухвалили новий закон «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Щоправда, він фактично не регламентує порядок виплат. Але покладає виплати на Держказначейство – тобто Пенсійний фонд цим не займатиметься. Та жодні звернення на даний час не допомагають відновити виплати по судових рішеннях. І навіть стандартну суму доплати, яку держава виплачує дітям війни «добровільно», скоротили з 10% до 8%: аби не збільшувати надбавки у зв'язку з ростом мінімальної пенсії.

Депутати «протягнули» закон, який дозволяє не виконувати судові рішення Сумнозвісний законопоект №9127, проти прийняття якого мітингували пільговики, у тому числі й у Кременчуці – тепер став законом. Називається він «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», №490117, Верховна Рада ухвалила його 5 червня, а набуде чинності цей витвір законотворчості з 1 січня 2013 року. Цитуємо головне: «Виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень – за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду». А тепер уявіть: немає ні «відповідних бюджетних призначень», ні бюджетної програми. Що далі? Кошти, відповідно до цього Закону, можуть не виплачуватися роками. «Аналіз тексту внесеного законопроекту дозволяє зробити висновок, що окремі його положення суперечать Конституції України, не узгоджуються з чинними законами України та не враховують відповідних рішень Конституційного Суду України», – це зауваження Головного юридичного управління при Верховній Радою тексту законпроекту, представленого на друге читання. Та, незважаючи на це, Закон прийнятий парламентом. Тетяна Донченко

Відкрите звернення

секретаріату Кременчуцької міської організації Національної спілки журналістів України до міського голови Олега Бабаєва Шановний міський голово! Звернутися з відкритим листом на вашу адресу кременчуцьких журналістів змусили систематичні прояви невмотивованої відмови в наданні інформації незалежним ЗМІ. Ситуація загострилася протягом останніх двох тижнів. А саме: на прохання дати коментар чи відповісти на просте запитання, що має суспільний інтерес, директори комунальних підприємств, окремих структурних підрозділів виконкому відповідають: «Все – тільки через прес-службу виконкому». Так, секретар управління освіти взагалі відмовилася з‘єднати кореспондента «Телеграфа» з керівником, посилаючись на якесь розпорядження. Питання було суспільно важливе і стосувалося наявності місць у дитсадках. Журналіста газети «Програма плюс» відправляв у прес-службу керівник КАТП-1628 (питання стосувалося норм накопичення сміття і їх застосування – це при тому, що інформація про послуги і тарифи має надаватися безперешкодно всім громадянам). Найбільше утисків отримала редакція приватного телеканалу «Візит»: її кореспонденти зафіксували за допомогою аудіозаписів і задокументували безліч відмов у наданні суспільно важливої, відкритої за доступом публічної інформації. Навіть лікар одного з комунальних медичних закладів відмовився надати інформацію в ефірі щодо профілактики хвороби, посилаючись на усну заборону керівництва. Це ще неповний перелік відмов. На вимогу «Телеграфа» надати письмове розпорядження, яким передбачений режим доступу «тільки через прес-службу» – а журналісти мали намір оскаржувати дане розпорядження у суді – керівник прес-служби відповіла, що письмового розпорядження не існує. Ми розуміємо, що письмового розпорядження й не може існувати. Оскільки зміст того, що насправді відбувається у результаті усних вказівок є ні чим іншим, як ЦЕНЗУРОЮ. Одне з визначень цензури (відповідно до ст. 24 ЗУ «Про інформацію») – це накладання заборони на інформацію: у Кременчуці це заборона керівникам підрозділів виконкому, комунальних підприємств спілкуватися з журналістами. Відповідно до цієї ж статті Закону, «забороняються втручання

у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати суб'єкти владних повноважень». Цензура і втручання у діяльність журналістів в Україні заборонені законом і є злочином, за який передбачена відповідальність. Натомість Закон гарантує можливість вільного одержання, використання, поширення інформації. Обмеження права на інформацію можливе «виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя» (ст. 34 Конституції України, ст. 6 ЗУ «Про інформацію»). Жодне із цих обмежень не може бути застосоване до наведених нами прикладів відмови у наданні інформації та звуження шляхів її отримання. Слід підкреслити, що журналісти у силу своєї професійної діяльності користуються переважним правом на отримання інформації, а прес-служби створюються для сприяння діяльності ЗМІ. Робота прес-служб не має нічого спільного з контролем за розповсюдженням інформації, з дозуванням інформації, з функціями бар‘єру у спілкуванні з посадовим особами – а це ті тенденції, які простежуються у Кременчуці. Тим більше, робота прес-служби виконкому ніяк не стосується комунальних підприємств, які є окремими юридичними особами. Така ситуація суперечить не лише Законам України а й здоровому глузду: представник пресслужби міськвиконкому не може бути фахівцем в усіх питаннях – від тарифів на сміття до лікування хвороб. У обмеженнях та заборонах простежується певна мета: за допомогою бар‘єра (прес-служби) позбавити можливості читачів та глядачів незалежних ЗМІ збалансованої та повної інформації і нато-

мість замінити її контрольованим «ерзацем». Тобто висвітленням тем під кутом зору, який вигідний владі. Неодноразово, всупереч вимогам законодавства про прозорість роботи органів місцевого самоврядування, у міськвиконкомі проводили закриті для журналістів наради, хоча питання, які на них розглядалися (розподіл бюджетних коштів, побудова мосту тощо) є предметом посиленої суспільної уваги. Оскільки Ви, Олеже Мейдановичу, є першим керівником міста, а прес-служба підпорядкована міській раді і міськвиконкому – органам, які Ви очолюєте, то Ви є й відповідальним за порушення права на інформацію і за позбавлення читачів незалежних ЗМІ отримувати її з різних джерел. Згадується Ваш виступ у програмі комунального телебачення, де Ви сказали, що воно буде «правильно показувати про зміни, які відбуваються у Кременчуці». З того часу й почалися відмови керівників від надання інформації незалежним (не комунальним) ЗМІ – треба розуміти, аби не просочилися «неправильні» новини про діяльність міської влади. вимагаємо негайно припинити цензуру в будь-яких її формах і проявах та закликаємо до конструктивного діалогу зі зМІ незалежно від їх форми власності. Вимагаємо забезпечити доступ громадян до публічної інформації, а саме – до всіх проектів нормативноправових актів, рішень органів місцевого самоврядування шляхом оприлюднення їх на сайті міської ради. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», нормативно-правові акти (а це проекти рішень сесії, виконкому), оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Натомість у Кременчуці до моменту прийняття оприлюднюються не всі проекти рішень виконкому, а проекти рішень сесій міської ради не оприлюднюються взагалі, чим порушується закон.

ОЧЕРЕДНОЕ ПОДТВЕРЖДЕНИЕ НАДЕЖНОСТИ И СТАБИЛЬНОСТИ.

На очередном заседании рейтингового комитета независимого агентства “Кредит-Рейтинг” был подтвержден депозитный рейтинг ПАО «МАРФИН БАНК» на уровне «5». Данный рейтинг является наивысшей оценкой надёжности банковских вкладов и был разработан агентством с целью защиты вкладчиков и повышения их информированности относительно надежности банковских учреждений. Эта оценка характеризует Банк как стабильный, минимально чувствительный к внешним факторам, вовремя выполняющий все взятые на себя обязательства перед клиентами в полном объеме. Вероятность возникновения проблем со своевременным возвращением вклада ПАО «МАРФИН БАНК» приравнивается к нулю. На заседании также был пересмотрен и кредитный рейтинг ПАО «МАРФИН БАНК» и подтверждён на уровне «uaA», прогноз стабильный. Данный уровень характеризует Банк высокой кредитоспособностью по сравнению с другими украинскими заемщиками, надежностью его долговых обязательств. Прежде всего, этот рейтинг подтверждает прозрачность, надежность и финансовую стабильность ПАО «МАРФИН БАНК». На сегодняшний день ПАО «МАРФИН БАНК» располагает максимально широким спектром депозитных программ и кредитных предложений, которые дают возможность выбрать наиболее подходящую и привлекательную для каждого Клиента. Справка: Агентство “Кредит-Рейтинг” - первое в Украине (с 2001 года) специализированное рейтинговое агентство, оказывающее услуги в области независимой оценки и присвоения кредитных рейтингов по Национальной рейтинговой шкале, а также специализируется на присвоении рейтингов надежности банковских вкладов. C 2003 года рейтинговые оценки агентства официально признаются Министерством финансов Украины. ПАО «МАРФИН БАНК» оказывает полный спектр банковских услуг и имеет 60 отделений по Украине: в Одессе, Киеве, Харькове, Днепропетровске, Херсоне, Николаеве, Симферополе, Севастополе, Ильичёвске, Полтаве, Кременчуге, Мариуполе.

Банковская лицензия НБУ № 66 от 13.10.2011 г. • Генеральная лицензия НБУ № 66 от 13.10.2011 г.

Уже в течение нескольких лет ПАО «МАРФИН БАНК» сохраняет высокие позиции депозитного и кредитного рейтингов, выступая как сильный, надежный партнёр и перспективное в развитии финансовое учреждение.


четвер 19 липня 2012 року

www.telegraf.in.ua

08 На дорогах

Вечір п'ятниці – найкривавіший час, або Як виглядає типове кременчуцьке ДТП

Кременчук залишається однією з найгарячіших точок Полтавщини – за останні півроку в нас загинули у ДТП троє та були поранені 84 людини. За офіційною статистикою міського відділу ДАІ, кількість травмованих зросла більше, ніж удвічі – за аналогічний період 2011 року з доріг на лікарняне ліжко потрапила 41 особа. Кількість загиблих зменшилася з 5 до 3. У цілому кількість дорожніх аварій у Кременчуці збільшилася за півроку на 39,3% (із 369 до 514). Така тенденція різко відрізняється від ситуації на Полтавщині в цілому. Якщо проаналізувати статистику ДТП у Полтавській області за останні 6 років, то можна сказати, що в 2012 році намітилася друга хвиля зниження кількості жертв автомобільних аварій. Пам'ятаєте переломний 2010 рік? Збільшення розмірів штрафів зробило свою справу: ДТП і потерпілих у них стало менше. Але вже в 2011, після того як МВС зменшило кількість працівників ДАІ на дорогах, страшні числа знову пішли вгору. Звичайно, ще далеко до жахливої картини 2007 року, коли на дорогах Полтавщини загинув 401 чоловік і більше 2,5 тисяч були поранені. Статистика першого півріччя 2012 року говорить про те, що ситуація на Полтавщині почала поліпшуватися. Якщо в другому півріччі не буде гірше, то до кінця року ми можемо вийти на показники нижче найбільш «неврожайного» 2010 року (загинуло 178 людей). За 6 місяців цього року на дорогах Полтавської області сталося 2286 ДТП, в яких загинуло 85 осіб і були поранені 530. До кінця року, при збереженні тенденцій, зниження числа загиблих може зменшитися на 20%, а потерпілих – на 23%.

Сумні рейтинги

ТОП-5 порушень, при яких б'ється «залізо» 1 Порушення при маневруванні (196) 2 Недотримання дистанції (125) 3 Перевищення безпечної швидкості (72) 4 Порушення при проїзді перехресть (54) 5 Керування транспортом у нетверезому стані (22)

ТОП­5 порушень, при яких гинуть та травмуються люди 1 Перевищення безпечної швидкості (17) 2 Порушення при маневруванні (13) 3 Порушення при проїзді перехресть (9) 4 Керування транспортом у нетверезому стані, порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехід дороги в недозволеному місці, недотримання дистанції (по 6) 5 Неочікуваний вихід пішохода на дорогу, ігнорування сигналів регулювання (по 4)

Причини кременчуцьких ДТП ДТП при обгоні Порушення правил проїзду пішохідних переходів Перехід у недозволеному місці

Найбільш «гарячий» час для ДТП настає ввечері в п'ятницю – саме тоді стада «джигітів» розсікають Кременчуком – поспішають розпочати вихідні та скористатися правом випити після робочого тижня. Під час цієї метушні й трапляється більшість аварій та гинуть люди. Найменше ДТП – у неділю, а найменше жертв забирає понеділок.

Мнения читателей на сайте telegraf.in.ua

Порушення правил утримання доріг неочікуваний вихід на дорогу недотримання дистанції Порушення при проїзді перехресть виїзд на зустрічну смугу ДТП при маневруванні Перевищення безпечної швидкості Керування в нетверезому стані

Причини ДТП у яких травмувалися або гинули люди Порушення техніки безпеки пасажиром нетверезий стан пішохода Управління несправним транспортом Ігнорування сигналів регулювання Порушення правил проїзду пішохідних переходів Перехід у недозволеному місці неочікуваний вихід на дорогу

broker Водители на дороге объезжают ямы, чтоб меньше стоять в ремонте, отсюда ДТП при маневрировании. Дороги надо ремонтировать лучше... Oblomi4 Но тогда нужно снова увеличивать штрафы!.. «Нафиг те дороги, люди же и так ездят», – приблизительные мысли «хозяев жизни». Я же считаю, что пока народ с пулеметом не поднимется, то ничего не изменится, а один в поле не воин... avenger Наоборот, нельзя ремонтировать дороги – после ремонта они, дебилы, летают как ненормальные. Вольвовод Дороги – дорогами, но сколько ДТП (в том числе с погибшими) происходит ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО из-за превышения скорости, нарушения правил обгона, порядка проезда перекрестка и вождения в нетрезвом виде. Здесь – основная часть.

недотримання дистанції

Розподіл аварійності по днях тижня

Порушення при проїзді перехресть виїзд на зустрічну смугу ДТП при маневруванні Перевищення безпечної швидкості Керування в нетверезому стані

Розподіл аварійності за часом доби

Потерпілі, чол.

Чорна п'ятниця

Коментуй це

Інші порушення

Хто винен: дурні чи дороги? Що ж у Кременчуці не так, чому в нас кількість жертв повзе вгору? Чи то дороги погані, чи то дурнів забагато розвелося? Скоріше останнє, адже основною причиною аварій є перевищення водіями швидкості. «ТелеграфЪ» проаналізував аварійність на дорогах Кременчука в січні-червні 2012 року. На підставі даних міського відділу ДАІ можна сказати... ... Як виглядає типове кременчуцьке ДТП без потерпілих (так зване «залізо») Обід або вечір п'ятниці, водій поспішає (маневрує, перевищує швидкість, не дотримується дистанції) та врізається в інший автомобіль... ... Як виглядає типове кременчуцьке ДТП з потерпілими Вечір п'ятниці або суботи, водій поспішає (маневрує, перевищує швидкість, порушує правила проїзду перехресть) та врізається в інший автомобіль або збиває пішохода... Найчастіше порушення Правил дорожнього руху закінчується тим, що дві автівки зіштовхуються одна з одною. Саме в таких ДТП найчастіше гинуть люди. Інші «популярні» сценарії – наїзд на стоячий транспорт або перешкоду (дерево, електроопору, паркан чи будинок). Друге місце серед видів ДТП за кількістю потерпілих посідає наїзд автівки на пішохода.

Фото Едуарда АВЕРьЯНОВА

«Кременчуцький ТелеграфЪ» про­ аналізував стан аварійності на доро­ гах нашого міста – кількість ДТП у порівнянні з першим півріччям 2011 року зросла вдвічі! Основною причи­ ною травмування та загибелі людей залишається перевищення швид­ кості. Найкривавіший час – вечір п'ятниці.

Час доби ДТП

Потерпілі

Станіслав конСТАнТИноВ


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

Таке життя 09

Мовою цифр

35

малюків: 20 дівчаток та 15 хлопчиків народилися минулого тижня у Кременчуці

51

особа за цей же період у місті померла

15

44

пари минулого тижня взяли шлюб у відділах РАЦС Кременчука

подружніх пар за цей же період розірвали шлюб

дешевий транспорт

Велосипед замість маршрутки 75-річний кременчужанин Іван Данько їздить велосипедом, навіть узимку: – Я не уявляю свого життя без велосипеда – це моя радість, мій відпочинок. Мені не подобається їздити маршрутками чи тролейбусами. По-перше, треба стояти на зупинці довго, та й товктися в транспорті не хочеться; по-друге, не завжди влізеш у ту маршрутку, а по-третє, їздити велосипедом добре для здоров‘я, та й гроші на проїзд не витрачаю. По дорогах мені їздити легко, головне бути уважним. Але в нашому місті ніхто не поважає велосипедистів. Ніде поставити двоколісний транспорт. У мене вкрали через це три велосипеди. Навіть біля будівлі Крюківського суду та у дворі міліції не дозволили колись поставити – міліціонери вийшли та попросили прибрати. Я звертався до міськвиконкому, щоб поставили якісь парковки у громадських місцях. Тільки біля базару поставили стовпчик металевий, але простояв він недовго – вкрали й здали на металобрухт.

75-річний Іван Данько надає перевагу велосипеду, а не маршрутці

ЕДУаРД, учень ПТУ-22 – Хотів би їздити на велосипеді в училище, але не можу. Велосипед дорогий, боюся що вкрадуть. Але якби були обладнані місця, то було б непогано. Добра економія грошей на проїзд, хоча б в не зимовий час. Мої батьки спокійно до цього ставляться, адже знають, що я їжджу акуратно. анЯ, учениця школи №10 – У мене є велосипед, але часу, щоб кататися на ньому, в навчальному році,– час не вистачає. Було б добре, якби можна було велосипедом їздити в школу. А батьки тільки раді були б, адже якщо їхати з розумом, то це цілком безпечно. анГЕлІна, учениця школи №10. – Мої батьки цього не зрозуміли б, тому що я живу на Раківці, а школа знахо-

диться на лівому березі. Та й як у нашому місті їздити? Дороги не пристосовані для велосипедистів, а водії машин велосипед транспортом не вважають. Директор ліцею №4 Любов Михайлик каже, що кілька її учнів дістаються до школи велосипедами, і питання, де їх поставити, можна було б вирішити. Але, як підкреслює вона, все залежить від відстані до школи і від того, наскільки безпечна сама дорога, яку доводиться долати. Їздити по міських магістралях своїм учням вона не радить. – Я б, може, і сама велосипедом їздила, дуже подобається, але ж велодоріжок, як в єврокраїнах, у нас немає! З питанням щодо велосипедних доріжок та парковок ми звернулися до головного архітектора міста олександри волощенко:

Фото Едуарда Аверьянова

Чи хотіли б учні учні діставалися до навчальних закладів велосипедами?

У зв‘язку з підвищенням тарифів на проїзд у маршрут­ ках, «ТелеграфЪ» дізнавався, наскільки комфортно в нашо­ му місті їздити альтернатив­ ним транспортом .

Таке триколісне диво продають у Кременчуці. Ціна – 3100 грн. Хоч торби завантажуй і вези на дачу, хоч їдь утрьох. а якби у місті були створені умови для велосипедів, можна було б ще й підзаробити. У Китаї велорикші – норма. – Дане питання розглядається в розрізі ДБН (державні будівельні норми) «Вулиці та дороги населених пунктів». Розміщення велосипедних доріжок та парковок дозволяється тільки на тих територіях, де витримані норми ДБН. Управління архітектури має намір надати свої пропозиції для внесення

змін до Генерального плану міста, які будуть розроблятися в 2012 році. Тож будівництво велосипедних доріжок у місті – у далекому майбутньому. А поки що кременчужани змушені їздити або по тротуарах, або ризикувати життям, проїжджаючи по дорозі. Юлія ВоЛИнСЬкА

Лариса АРТеМенко


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

10 Тема

Самі собі господарі

БОЛьШЕ ФОТО и ВИДЕО на сайте www.telegraf.in.ua

Охайний під‘їзд з новим козирком над входом. Нові добротні двері на кодовому замку, нові поштові ящики в будинку. Ошатний великий квітник біля нього, навкруги клумби почали ставити невелику бетонну огорожу. Приємний вигляд має ОСББ на вулиці лейтенанта Дніпрова, 52, створене два роки тому. Журналісти «Телеграфа» бачили цю панельну дев‘ятиповерхівку на самому початку переходу від ЖЕПу до об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків. Картина була типовою для багатьох міських будинків такого типу: оголена цегла над входом у обшарпаний під‘їзд, бруд та бедлам у самому під‘їзді, біля входу в підвал та в ліфті. А мешканці скаржилися на дах, який протікає, на стики між панелями, через які дме, і на холод взимку на нижніх поверхах. Чесно кажучи, поглянувши на всю цю комунальну нудьгу та безнадію, ми скептично поставилися до ідеї створення там ОСББ. Що робити, за які кошти, якщо роками тут «і кінь не валявся»? Та голова ОСББ Олександр Богачевський переконував: за рік багато що зміниться. Ну, ми вирішили, що рік – надто мало для глобальних перетворень, і відвідали будинок через два роки після переходу від ЖЕПу «Крюківське» та управляючої компанії «Добробит» у повне розпорядження самих мешканців. І таки побачили, що молодий та завзятий голова ОСББ не помилився. Поглянувши пильніше на панельну дев‘ятиповерхівку, помічаємо: нещодавно тут відремонтували стики. Олександр Богачевський, каже, що вже повністю замінили

й діряву покрівлю, реконструювали систему опалення. Тепер тепло і на верхніх поверхах, і на нижніх – будинок прогрівається рівномірно. – Ремонт даху обійшовся в 100 тисяч гривень, – розповідає він. – 60% від кошторисної вартості виділив виконком у рамках підтримки ОСББ. На решту ми не збирали кошти додатково: домовилися з підрядником про розстрочку. Тепер потроху виплачуємо із тих коштів, що збираємо за експлуатаційні витрати. Що стосується реконструкції системи опалення, то тут ми потрапили в обласну програму з енергозбереження – дізналися про неї в управлінні житлово-комунального господарства. Найближчим часом голова ОСББ планує сконцентрувати кошти на ремонт відмостки біля будинку, на ремонт щитових та електрообладнання – ці роботи вже розпочаті. Олександр анітрохи не жалкує, що взяв на себе відповідальність за свій дім. – Від тих 800 гривень, що я отримую як голова ОСББ, маю небагато зиску – заробляю собі на життя іншим. Але я кайфую від того, що можу вплинути на ситуацію у власному будинку, – підкреслює Олександр Богачевський. Те, про що він говорить, стосується не лише фінансових питань. На своїх зборах мешканці ОСББ вирішили: категорично заборонити паління в під'їздах. Сказано – зроблено. Розвісили оголошення і навіть домовилися про систему штрафів. Стягувати гроші ні з кого не довелося – палити в громадських місцях мешканці припинили. Голова ОСББ відзначає, що люди почали ставитися більш

Фото Едуарда Аверьянова

Досвід будинку на вулиці Лейтенанта Дніпро­ ва, 52 свідчить: можна дати лад своїй багатопо­ верхівці. Для цього важливі дві речі: ініціатива та готовність взяти на себе відповідальність за стан свого житла.

Фото з архіва «Телеграфа»

Два роки тому мешканці створили ОСББ у напіваварійному будинку, і зараз за ЖЕПом не жалкують

Голова осББ олександр Богачевський показує, яким став під'їзд його будинку після двох років самостійного господарювання мешканців відповідально до будинку, коли усвідомили, що самі є господарями власного житла. – Як ви боретеся із боржниками за комунальні послуги? – запитали ми. – Особливо великих конфліктів немає. Лише один затятий боржник, який не хоче платити: справа в суді. А загалом, секрет тут простий: коли люди бачать, що хтось дійсно займається будинком, вони самі сплачують за послуги, без примусу. Так, компанія «Добробит» передала нам борги на суму 29 тисяч гривень, за два роки ці борги скоротилися на 10 тисяч. Веду переговори з мешканцями, щоб поступово погашали й решту. Подивившись на досвід сусідів, мешканці будинку на вулиці Лейтенанта Дніпрова, 60 вирішили й собі піти з ЖЕПівського балансу та відмовитися від послуг управляючої компанії, створивши ОСББ. Ініціативної людини, яка б стала головою об'єднання співвласників, у будинку не знайшлося. Тому мешканці запропонували обов'язки управителя Олександру Богачевському, і він погодився. Тут ОСББ удвічі більше – 4 під'їзди, 288 квартир, але Олександра це не лякає.

Бухгалтерія 1 грн 63 коп – такою

є оплата з квадратного метру за утримання житла в ОСББ на вул. Лейтенанта Дніпрова, 52. Тариф трохи збільшили, порівняно із ЖЕПівським: було 1 грн 47 коп. Але на даний час по 10 грн з квадратного метру йде до резервного фонду – тобто на капітальні ремонти. Це 12 тис грн на рік. Із коштів на утримання житла роблять поточні ремонти в будинку, сплачують за договором зарплату із нарахуваннями голові ОСББ (800 грн – по 400 грн з під'їзду), бухгалтеру (464 грн), паспортисту (245 грн), двірнику (500 грн) та прибиральниці під'їздів (900 – по 450 грн з під'їзду): така послуга теж передбачена в рамках тарифу, без додаткової оплати, на відміну від комунальних будинків, якими опікуються управляючі компанії. Послуги сантехніка, електрика оплачуються від обсягу виконаних робіт. Крім цього (знову ж таки за рахунок ексвитрат) сплачують працівнику, який опікується квітником. Додатково мешканці складаються по 2 грн 43 коп з квартири на оплату послуг охоронного підприємства «Явір», яке слідкує за порядком на прибудинковій території: патрулює, виїжджає на виклики мешканців, якщо їм заважають спати п'яні компанії.

2010 рік, таким був цей же під'їзд при ЖЕПі та управляючій компанії «Добробит»

Що кажуть мешканці будинку Микола Григорович: – Краще жити в ОСББ. Для ЖЕПу ми, мешканці, нічого не «важили». А тепер за два роки зробили і дах, і опалення і лад у нас в усьому! Я дуже задоволений, і головою ОСББ теж.

олександр: – Я жив у ЖЕПівському будинку, а сюди переїхали з сім'єю зовсім нещодавно. Вважаю, що в ОСББ краще. Тут ми бачимо, куди конкретно спрямовуються всі фінанси – що фарбується, що робиться. І є з кого спитати: ми по всіх питаннях звертаємося до нашого голови.

Що робиться для підтримки ОСББ? За Законом, при утворенні ОСББ попередній власник будинку має зробити в ньому капітальний ремонт за свій рахунок. Тобто оскільки будинок комунальний, капремонт повинен здійснюватися за кошти бюджету. Однак такі суми в міському кошторисі не передбачені. Проте щороку виділяються певні кошти на підтримку ОСББ, у цьому році – 540 тисяч гривень. Новостворені ОСББ можуть претендувати на виділення коштів на капремонти частками: один рік – на ремонт покрівлі; наступний рік – на реконструкцію системи опалення і так далі. Крім цього, є обласна програма енергозбереження, відповідно до якої виділяються кошти на реконструкцію опалення в будинках. Детально довідатися про неї можна в УЖКГ, телефон 2-12-06. Нещодавно затверджена урядова постанова про пільгове кредитування ОСББ (№599 від 31.05.12). Пільговий кредит надається на термін

до 10 років під 3% річних із можливістю дострокового погашення. При цьому в перший рік кредитування позичальник сплачує лише відсотки; погашення основного боргу здійснюється щомісяця через один рік після отримання коштів на рахунок позичальника. Кредитується реалізація проектів у сфері ЖКГ: реконструкція, поточний та капремонт будинків (утеплення, модернізація мереж, влаштування індивідуальних теплових пунктів, ремонт ліфтів тощо). Відповідальними за програму є Мінрегіон, а отримувачем коштів – Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Які проекти фінансувати – вирішує комісія. Проте в регіональному відділенні Фонду ще не готові коментувати особливості реалізації програми. Як створити ОСББ – методологічну та юридичну допомогу нададуть у ресурсному центрі ГО «Фонд розвитку громади Кременчука» та Асоціації ОСББ, телефон: 79-91-64. Тетяна Донченко


www.telegraf.in.ua При підготовці публікації використані матеріали Комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації, Полтавського регіонального науково-технічного центру стандартизації, метрології та сертифікації, Кременчуцької міської санітарно-епідеміологічної станції.

четвер 19 липня 2012 року

"ЗА ЕДУ" 11

МороЗиВо смачно чи небезпечно?

Одна доросла любителька морозива днями сказала: «Ну люблю я морозиво, люблю з дитинства. От тільки їм його зараз, а відчуваю, наче пінку для укладки волосся ковтаю – не те, що колись. Може, я постаріла?» До речі, на смак «пінки» скаржиться не лише вона. Влітку читачі «Телеграфа» регу­ лярно запитують, чому у морозива іноді такий дивний синтетичний смак, та яке морозиво взагалі можна купувати, особливо дітям. «ТелеграфЪ» готовий розповісти все, що дізнався.

Держстандарт Наш острах перед морозивом має свої корені. «Ростуть» вони з буремних 90-х, коли кожне підприємство писало власні технічні умови, яким мав відповідати продукт. Що то були за технічні умови, і що то були за продукти, краще не згадувати. У 2007 році Асоціація українських виробників морозива вирішила навести хоч якийсь лад у виробництві. Фахівці асоціації розробили перші українські національні стандарти для морозива. Вони набули чинності з 01.01.2008 року. Нині в Україні існує три держстандарти (ДСТУ), і вони скасовують будь-які технічні умови (ТУ) будь-якого виробника, якщо вимоги ТУ нижчі, ніж у стандартах. Тож, найперше пропонуємо вживати морозиво, яке має позначки держстандарту: ДсТУ 4733:2007 «Морозиво молочне, вершкове, пломбір»; ДсТУ 4734:2007 «Морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід»; ДсТУ 4735:2007 «Морозиво з комбінованим складом сировини». Якщо ви надаєте перевагу морозиву, виготовленому з молока, купуйте те, що має позначку ДСТУ 4733 – лише ця група за держстандартом має обов’язково містити молоко коров’яче (а не соєве).

Читайте етикетку! Текст на упаковці морозива читати треба просто-таки обов’язково. Спершу шукаємо позначку «дата виготовлення», «термін придатності». Не дивуйтесь, якщо термін придатності морозива сягає 10 місяців – при дотриманні температурного режиму та застосуванні сучасних технологій таке можливе. Далі шукаємо «склад продукту» і дізнаємося, з чого виготовлене морозиво, яке ми збираємось з’їсти. Першими в переліку складових вказуються продукти, яких в морозиві найбільше. Тож, якщо текст починається так: «молоко знежирене, цукор білий кристалічний...» – треба сподіватися, в морозиві більше молока. Якщо ж напис починається зі слів: «вода питна, цукор, ... молоко сухе знежирене...» – то, самі розумієте, чого там більше... До речі, не дивуйтесь, якщо у фруктовому морозиві, яке начебто виготовлене з апельсинового соку, ви знайдете на перших позиціях сік яблучний, наприклад. Це значить, що яблучний сік ароматизували «апельсином» і він став умовно апельсиновим.

Ознаки сумнівного морозива

МОЛОКО Українські державні стандарти передбачають виробництво молочного морозива лише з коров’ячого молока. втім, сучасні технології дозволяють зробити «молочне» на вигляд морозиво з питної води, рослинних жирів, стабілізаторів та ароматизаторів – і зовсім без молока. звідси і присмак «пінки».

МОЛОЧНИЙ ЖИР Морозиво, виготовлене з молочних продуктів за ДсТУ 4733:2007 має містити саме молочний жир. І по-чесному виробники мають вказувати його процент на упаковці. «ТелеграфЪ» в пошуках молочного жиру переглянув 16 сортів морозива. лише на одному з них ми знайшли позначку «19% молочного жиру». на інших містилися написи на кшталт «масова частка жиру 3%», «12% жиру», тощо. Фахівці відділу гігієни харчування припускають, що такими позначками виробники просто приховують реальну частку справжнього молочного жиру, щоб не впадало в очі, що більшість жирів рослинного походження.

ЕМУЛЬГАТОРИСТАБІЛІЗАТОРИ Чомусь український народ найбільше лякає стабілізатор під назвою «камедь рожковго дерева». Можливо, це через колюче слово «рожкове». втім, стабілізатор цей видобувають не з нафти і не з ракетного палива, а з бобів африканської акації. стабілізатори потрібні, щоб брикет морозива тримав форму, а не перетворювався на калюжу. Без них сьогодні промислове морозиво взагалі не виробляють.

Яке морозиво купувати дітям? З цим запитанням «ТелеграфЪ» звернувся до Наталі Прокопенко – завідувача відділення гігієни харчування Кременчуцької міськСЕС. Наталя Василівна зазначила, що, на її думку, найдоречніше купувати малюкам морозиво, яке відповідає держстандарту 4733:2007 – «Морозиво молочне, вершкове, пломбір». Морозиво для дитини має бути все-таки виготовлене з молока або хоча би значною мірою з молока. Фахівці відділення гігієни харчових продуктів вважають, що дітям не варто часто купувати надто «розцяцьковане» морозиво – різнокольорове та таке, що має складну форму якихось іграшок, ведмедиків, тощо. Бо для виготовлення таких продуктів використовується значна кількість барвників та стабілізаторів. Стабілізатори, наприклад, конче необхідні, щоб морозиво тривалий час зберігало складну форму кольорового ведмедика, зайчика, тощо. Дітям також не варто зловживати морозивом у шоколадній глазурі – бо до складу глазурі у будь-якому випадку входять гідрогенізовані рослинні жири. Лариса АРТеМенко

РОСЛИННІ ЖИРИ словосполучення «кокосова олія» або «пальмова олія» лякає багатьох покупців. втім, самі по собі рослинні жири – це ще не кримінал. некорисними вони стають в процесі гідрогенізації – переведення рідких жирів у стан твердих. Такі жири фанати здорової їжі називають трансжирами і звинувачують їх у купі злочинів проти людства. є думка, що трансжири сприяють розвитку атеросклерозу, жировому переродженню тканин печінки та створюють проблеми з холестерином.

АРОМАТИЗАТОРИ Український народ активно боїться ароматизаторів і вважає їх суцільною синтетикою, створеною нам на загибель. Якщо ви їх теж боїтесь, шукайте морозиво, виготовлене за ДсТУ 4733 та позначки «ароматизатор натуральний» або «ароматизатор натуральноідентичний». натуральноідентичний ароматизатор – це весело, це значить, що аромат натурального продукту (наприклад, суниці) отримують з іншого натурального продукту, іноді більш прозаїчного. наприклад, натуральноідентичний аромат полуниці отримують із капусти. «зате ж не з нафти» – як казала одна бабуся.

За виглядом та формою морозива неможливо з’ясувати, чи не містить воно кишкову паличку та чи не «носить» хтось із його виробників стафілокок. Втім, фахівці відділення гігієни харчування радять звертати увагу на такі наочні ознаки сумнівного морозива: 1. Брикет морозива має нестандартну форму. Наприклад, ви купили морозиво у вафельному «стакані» або ріжку, а суміш, яка і є власне морозивом, деформована, нещільно заповнює ріжок або ж на ріжку є сліди від талого морозива. Краще кидайте таку покупку у смітник. Їсти його не варто. Скоріше за все, воно було розморожене та заморожене знову. В таких умовах патогенна мікрофлора влітку розвивається дуже швидко. 2. Брикет морозива має пошкоджену упаковку. Найчастіше таке трапляється з морозивом у ріжках, які зверху мають кришечку з фольги. Такий продукт теж не варто вживати, бо пошкоджена упаковка створює сприятливі умови для забруднення та розвитку патогенної мікрофлори. 3. Ви купили морозиво, а воно наче м’яке. Продавець переконує, що морозиво «дуже свіже, просто така спека, а його щойно привезли, от поки розвантажували, воно трохи і розтануло». Не варто сприймати на віру слова продавця. Морозиво має перевозитись на спеціальному транспорті, обладнаному холодильниками. У точках продажу воно повинно зберігатися в холодильниках та низькотемпературних прилавках. Нормами не передбачено, що морозиво може трохи полежати на сонці і трохи розтанути.

У кременчуцькому морозиві стафілокок не знайшли Протягом 2012 року Кременчуцька міськСЕС здійснила 11 перевірок морозива в торговельних закладах міста. Солодкий продукт перевіряли на наявність кишкової палички, сальмонелли, стафілококу, плісняви та дріжджів (які, до речі, можуть викликати сильну алергію). За інформацією міськСЕС, всі проби за бактеріальними показниками відповідають нормі, ознак патогенної мікрофлори там не знайшли.


четвер 19 липня 2012 року

www.telegraf.in.ua

12 Благодійність

Володимир Приходько відроджує забуті гасла: усе найкраще дітям Президент акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько останнім часом кілька днів на тиждень починає свій робочий день на будівництві. Він особисто курирує широкомасштабний проект капітальної реконструкції загальноосвітньої школи №9, що у Крюківському районі. Як ми вже повідомляли, ці роботи ведуться на благодійних засадах. Так було і минулої п’ятниці. Володимир Іванович приїхав о восьмій годині і почав свій ранковий обхід. Начальник управління будівництва вагонобудівного заводу Ігор Баличев, директор школи Тетяна Камська, фотограф Юрій Язовцев, онучка Володимира Івановича Настуня та я ледве встигали за ним. Бо Приходько на будмайданчику був як удома. Швидкими кроками він повів нас між риштувань по всіх трьох поверхах школи, зазирнули в усі класи, у майстерні, до їдальні, обійшли будинок по периметру. Всюди

кипіла робота. Працювали потужні крани; муляри і зварники, штукатури і столяри взяли в руки робочий інструмент і продовжували свої справи. Весь ремонтнобудівельний цех вагонобудівного заводу задіяний сьогодні на цьому об’єкті. Баличев давав пояснення, розповідав, що змінилася за день-два з часу останнього візиту Володимира Івановича: - Тут були труби пожежного водоводу, – показував він на місце вздовж коридору, де знято дошки. – Вони почали протікати, підлога від вологи пріла. Зараз новий водовід проходить під стелею, він буде прикритий карнизами, там сухо, є можливість постійно контролювати стан труб. - А що ви думаєте робити зі сходами? – Приходько вже стояв на сходах, він побачив, що одна сходинка від часу вищербилася. Тут же дав вказівку: – Шукайте рішення, щоб діти не спотикалися.

Фото Юрія Язовцева.

Ранок на об’єкті

начальник управління будівництва Ігор Баличев (ліворуч) обговорює з президентом ПаТ «КвБз» володимиром Приходьком необхідність заміни пожежного водоводу

Не ремонт, а масштабна реконструкція

загальноосвітня школа №9 уся в риштуваннях, щоб 1 вересня постати перед учнями в оновленому вигляді

Будівельні роботи у школі стартували у квітні поточного року. Почали з реконструкції огорожі та знесення старих дерев, заміни зовнішнього освітлення, ліквідації закинутих напівзруйнованих тиру і теплиці, ревізії зовнішніх мереж. Сьогодні шкільне містечко оточено новим капітальним парканом: ковані ажурні прольоти між цегляними капітальними стовпчиками по фасаду та висока і надійна бетонна огорожа з тильного боку. Безпечні й комфортні умови для роботи педагогів та навчання дітей – це важливо. Коли навесні було прийнято рішення про надання шефської допомоги школі, то йшлося про ремонт кількох профільних класів, придбання для них обладнання, меблів. Але коли до школи зайшли фахівці-будівельники, все оглянули, доповіли про стан справ Володимиру Приходьку, то він прийняв інше рішення. Який сенс робити кілька гарних класів, якщо у школі немає нормальних туалетів, можна сказати, в аварійному стані підлога і стеля, системи каналізації та водопостачання, електрозабезпечення та протипожежного захисту. Стало зрозумілим: слід робити не косметичний і не поточний, а капітально-відновлювальний ремонт.

3 мільйони – цифра не остаточна - а як же буде з обладнанням профільних класів, яке намічалося спочатку? – запитала я у володимира Івановича. - Нічого не відміняється, – посміхнувся він. – Оновлені кабінети укомплектують новими меблями, навчальними посібниками – від плакатів до сучасних технічних засобів. Для одного з класів придбано інтерактивну дошку й необхідне для її функціонування обладнання. На шкільному стадіоні буде сучас-

не штучне покриття, тренажери й лавочки, захисні сітки. - навесні планувалося витратити на ремонт мільйон гривень. Якою буде кінцева сума благодійної допомоги? - Понад три мільйони. Будівельники працюють на реконструкції школи майже цілодобово, паралельно за кількома напрямками, щоб до 15 серпня завершити виконання всіх намічених робіт. Тож одночасно триває

Потрібно виконувати весь комплекс будівельних робіт у будинку, що зведений ще в 1936 році. Тож до запланованого весь час вносяться суттєві корективи. «З’ясувалося: територія школи спланована так, що протягом багатьох років дощова вода стікає під один з кутів будівлі. Це призвело до просідання фундаменту й утворення наскрізних тріщин у стінах, – розповів нам заступник начальника відділу капітального будівництва з проектування й технічного нагляду Віталій Воєводін. – Тому фахівці розробили технічне рішення про укріплення цегляної кладки кута будівлі шляхом взяття його в так звану металеву броню. Ці роботи виконують робітники ремонтно-будівельного цеху підприємства. Хочу підкреслити, що трудяться вони на цьому об’єкті з особливою відповідальністю, адже служитиме він дітям». На сьогодні будівельники вже замінили на всіх трьох поверхах старі вікна й двері на металопластикові. На стадії закінчення й ремонт на третьому поверсі коридору та навчальних класів. Набувають нових обрисів класи, спортивний зал на другому й першому поверхах. Тривають ремонтні роботи в їдальні, майстернях, на впорядкуванні території та шкільного стадіону.

Громадянська позиція народжує відповідальність облаштування спортивного містечка з двома ігровими майданчиками зі штучним покриттям, розпочато роботи з ремонту й фарбування фасадних стін. За проектом, школа буде пофарбована у ніжний і благородний салатовий колір. А білою фарбою виділять елементи архітектурного декору, притаманного старим будівлям. Вагонобудівники замінюють системи опалення й водопостачання їдальні, майстерень, утеплюють стіни. Тут теж будуть нові вікна й двері, оздоблювальний ремонт.

володимир Приходько: «Думаю, інші школи міста, особливо ж зведені у 40-60 роках минулого століття, теж потребують капітальних ремонтів»

Володимир Іванович після відвідин будівництва виглядав щасливим і стурбованим водночас. Щасливим від того, що побачив: усі причетні до цієї благородної справи вкладають у неї не тільки чималі кошти, велику працю, а й часточку душі, позитивні помисли, добрі наміри. А це, віриться, відгукнеться щирою вдячністю у серцях не одного покоління молодих крюків’ян. А ще від того, що показав онучці школу, де колись навчався, про яку зберігає найкращі спогади. І робить так, аби нові покоління учнів приходили сюди з радістю.

Стурбований тим, що зрозумів: у інших школах міста, особливо ж тих, що зведені в 40-60 роках минулого століття, стільки ж проблем. І, очевидно, не менше порушень у системах електропостачання, протипожежного захисту. Об’єкти міської мережі освіти потребують уваги і проведення капітальновідновлювальних ремонтів, щоб не доводити справу до аварійних.

Будівельники утеплюють стіни шкільних майстерень

Ганна куДіЯРоВА Тетяна БАщенко на правах реклами


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

Світ зірок

13

олег Скрипка: «Перед концертом головне не бухати, а після – хоч трава не рости!»

Лідер рок-групи «Воплі Відоплясова» рідко читає книги, вирощує на власному городі картоплю, готовий зніматися в кіно в комедійних ролях і вважає себе щасливою людиною

Від перших хвилин їх виступу усіх глядачів зачарував таємничий голос Олега Скрипки, його магічні танці та гра на гітарі, трубі і акордеоні. Хлопці намагалися «запалити» публіку з першої композиції, але не всі металурги навіть аплодували. Але коли зі сцени почали лунати всім відомі хіти групи «День народження», «Весна», «Пачка цигарок», «Галю, приходь» зал розтанув на щирі овації. А коли Олег спустився зі сцени до глядачів, вони залюбки підспівували йому та знімали на камери в мобільниках. Хто не встиг сфотографувати чи зафільмувати співака, потім жадібно боролися за його листівки, які він кидав до зали цілими пачками. По закінченні концерту бурхливі овації змусили «ВВ» заспівати кілька пісень на біс. Вже після виступу соліст групи «ВВ» Олег Скрипка переодягнувся і поспілкувався із «Телеграфом». – олег, ви сьогодні на концерті більше втомились чи зарядилися енергією? – Ваш зал був спочатку непідйомний. Згодом трохи розшевелився. Я для цього навіть спустився зі сцени та пройшовся рядами. – ви наприкінці все ж таки завели публіку... У цьому є якийсь секрет? – Все залежить від самої публіки, але головне відчувати людей.

«а я і на акардіоні можу!»

– а для якої вікової категорії вам більше подобається грати та співати? – Бувають і молоді гальмануті, а бувають і старі жваві. Головне, щоб слухачі булі активними, тоді набираєшся енергії. Я взагалі на сцені не стомлююсь. Стомлюєшся, коли зливаєш енергію. – олег, у вас є якийсь ритуал чи забобон перед виходом на сцену? – Є один і дуже важливий! Перед концертом головне не бухати, а після – хоч трава не рости! – олеже, ваш професійний погляд на сучасну українську музику? – У принципі, позитивний, а щодо таких шоу як «Х-Фактор» або «Фабрика зірок», то я це взагалі музикою не вважаю. – а які подальші творчі плани? – Новий альбом, світове турне. – Яку назву буде мати новий альбом? – Спочатку записуємо пісні, потім вибирається якась одна, і з неї придумується назва. Тож поки назви немає. – а щодо кіноролей. ви знімалися у фільмах, мюзиклах. Яка наступна роль? – Мені подобається ця справа, є запрошення. Щодо ролі, то більше до вподоби веселі, комедійні ролі. – Яка остання прочитана вами книга і, взагалі, що любите читати? – Читаю рідко. Якщо цікавлюся, то українською літературою. – ви вже коштували полтавські галушки? – Моє коріння родом з Полтавщини, тому я знайомий з цією кухнею.

– Яку їжу любите куштувати? – Для мене в їжі головне – безпека. Ви знаєте, що всі відомі страви можна по-різному приготувати. Ми мало звертаємо уваги, із чого ці страви готуємо. У мене свій город, я вирощую усе сам. – навіть картоплю ? – Так, звісно. – ви самі їздите за кермом? Яка улюблена марка авто? – Головне, щоб машина була надійною та не ламалась. Тому полюбляю японські марки. ви не плануєте йти у депутати? – Поки ні. – не запрошують? – Ні. – ваше кредо, девіз з яким ідете по життю? – Завжди і далі... – олеже, ви щаслива людина? – Так. – а з чого складається ваше щастя? – Воно або є, або його нема. Кожен вирішує для себе: бути щасливим – або не бути. – а який рецепт щастя від олега скрипки? – Потрібно займатися по життю тільки тим, що любиш і чого хочеш! Наостанок інтерв’ю Олег Скрипка побажав усім кременчужанам, аби вони були самостійними, вільними, робили тільки те, що самі дуже люблять – Нам часто нав’язують якісь речі, іноді й саме життя, але дуже важливо жити своїм власним життям, – сказав лідер легендарної рок-групи «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка.

Фото Едуарда АВЕРьЯНОВА

17 липня приві­ тати працівників Кременчуцького ста­ леливарного заводу з їх професійним святом до Міського палацу культури приїхала відо­ ма рок­група «Воплі Відоплясова».

Анна ДРоБЯЗко

«Дякую, аж підскакую», промовив олег після бурхливих овацій

«ой, ледь не вронив...»

Пісня «Tombe la neige» зачепила жіночі серця


14 Сімейна

www.telegraf.in.ua

сцена

«Син купив комп’ютер, тепер за квартиру не платить, гроші на пиво бере у нас...» Чи можна навчити дорослого сина жити на власну зарплату? «Свекруха залишила свою однокімнатну квартиру нашому сину. На сімейній раді ми вирішили, що він житиме там – сину 25 років, думали – час йому вже починати доросле самостійне життя. Та сталося не так, як гадалося. Наш син – спокійний, добрий хлопець, працює на заводі, зарплату отримує не найгіршу, друзі в нього хороші, всі вже поодружувалися. Тепер ще й власне житло з’явилося – ми думали, це допоможе йому якось відповідально планувати власне життя. Та пройшов рік, і ми дізналися, що у сина великі борги за квартиру (хоча квартплата там помірна, квартира скромна). Звісно ж, запитали, чому він не платить за житло, хіба не отримує зарплату? Це ж дуже небезпечно – мати борги за житло, особливо

зараз, у такі скрутні часи! Син відповів, що йому не вистачає грошей, зарплати не вистачає. Ми з батьком намагалися пояснити, і не один раз, що доросла людина має розраховувати на свої можливості, на ті гроші, які заробляє. Адже його друзі якось живуть, та ще й дітей мають! Син сказав, що у нього інші потреби, йому просто не вистачає грошей. Минулого місяця отримав зарплату – купив новий комп’ютер, хоча старий наче нормально працював. Батько йому грошима на комп’ютер, звісно, допоміг, але ж син витратив усю зарплату, навіть не подумав, чим заплатить за квартиру, що їстиме цілий місяць? Вечеряти їздить тепер до нас, у батька грошей просив на пиво, та я сказала, що наго-

дуємо завжди, а на гулянки гроші треба самому заробляти! Чоловік дуже засмутився, каже: хлопець молодий, йому жити хочеться, не можна так суворо з ним чинити, коли ще дитині погуляти? А я думаю: хіба ж це суворо? А як йому далі жити, коли нас не стане? Куди він ходитиме їсти? А за квартиру хто заплатить? Ми ж не вічні! Син казав, що дуже хоче купити дорогий велосипед – такий, як у його друга. А я, коли прала його речі (він до нас брудний одяг приносить) подивилася – а у нього і однієї пари цілих шкарпеток немає! Питаю: чому ти шкарпетки не купиш?! А він відповідає: та все нормально. Хіба ж це нормально?» Н. М.

Ведуча сторінки Лариса АРТеМенко

коментар психолога Експерт рубрики «сімейна сцена» – сімейний психолог наталя Развадовська – На жаль, позицію батька, який, фактично, заохочує безвідповідальність сина, не можна назвати ефективною. Відмовити сину у грошах на відпочинок – це не жорстокість, навпаки, це те, що необхідно робити. Батько називає сина «дитиною», але хлопцю 25 років, він уже не дитина, він – молодий чоловік, який має будувати власне життя і брати на себе відповідальність за нього. На жаль, одними лише словами та наріканнями 25-річного хлопця навряд чи вже вдасться навчити планувати витрати. Єдиний вихід – відпустити його у «вільне плавання», тобто дати можливість жити власним життям. Бо лише на власному досвіді він зрозуміє, що, плануючи купівлю комп’ютера, треба ще передбачити кошти

на оплату житла та їжу. Я б не назвала розумним рішенням і те, що батьки регулярно годують дорослого сина. Доречніше було б позичити йому певну суму на продукти, аби син сам намагався спланувати витрати так, щоб коштів вистачило на продукти на місяць, а не на один день. Причому обов’язково треба проговорити, що ці кошти ви йому не даруєте, а позичаєте – тобто він має їх повернути. Якщо ж він витратить гроші на відпочинок і пиво, а їсти знову прийде до батьків, доведеться проявити певну жорсткість позиції – як би важко це не було для люблячих батьків. Тут варто нагадати російські народні казки – тим більше, якщо батьку хлопця здається, що вони з дружиною надто жорстко чинять. Згадайте, у більшості російських казок саме батько посилає сина здійснювати якийсь складний і навіть ризикований подвиг – знайти молодильні яблука, впіймати Змія, тощо. І це не жорстокість – це процес ініціації, відриву від батьків і вступу

у власне доросле життя. Батьки, звісно, можуть донянчити 25-річного сина і до 40 років, але тоді йому буде ще складніше, практично неможливо, подорослішати та вибудувати в собі самостійність. Тож, як би не було важко батькам, як би вони не картали себе за жорсткість, та як би не оцінювали їхні дії інші люди – родичі та знайомі – треба припинити опіку над дорослим сином і дати йому можливість відповідати за власне життя. Цілком імовірно, у нього не залишиться взагалі жодної пари шкарпеток, і він і далі не платитиме за квартиру, але тоді йому доведеться відчути на собі наслідки такої поведінки і самотужки шукати вихід. Без цього він не подорослішає. А, можливо, йому трапиться дівчина, яка стане наступною після батьків нянькою. У такому випадку хлопець, скоріше за все, теж не дорослішатиме – бо у цьому відпаде нагальна потреба. Та це буде його власне життя – як би батькам не було складно прийняти таку істину.

ЦИФРОВОЕ ЭФИРНОЕ ТЕЛЕВИДЕНИЕ

В соответствии с международным соглашением «Женева-2006» Украина должна полностью перейти на цифровое вещание и уже с 2012 г. начнется постепенное отключение аналогового сигнала. Нацсовет определил телекомпании, которые будут вещать 32 телеканала в стандарте DVB-T2 (MPEG-4), с дальнейшим расширением списка. Для подключения к цифровому эфирному ТВ необходима телевизионная антенна и приемник стандарта DVB-T2 с поддержкой кодировки Irdeto Cloaked CA. В Кременчуге прием ТВ сигнала осуществляется на комнатную, а в Комсомольске, Светловодске и в сельской местности – на наружную антенну ДМВдиапазона. Условия приема в месте установки влияют на выбор типа эфирной антенны. Подключите цифровое эфирное телевидение и оцените его преимущества:

• доступность на 95% территории Украины • простота подключения • отличные качество изображения и звука • трансляция большого количества телеканалов • отсутствие абонентской платы • перспективы расширения списка телеканалов Основные модели ресиверов и антенн, используемых при подключении к цифровому эфирному телевидению, представлены салоне в «ТаК на ТаК». Наши специалисты оказывают помощь в установке и настройке, также предоставляется бесплатная гарантия и сервисное обслуживание. вы можете сделать заказ на комплект для приема цифрового эфирного телевидения (ресивер и антенна) с доставкой на дом по телефону: 70-25-41, (066) 186-73-13. Приглашаем вас в салон «ТаК на ТаК» на 2 этаже ТЦ «Простор» на Молодежном.

ТурБюро Что Крым

азов

Крым азов

азов Крым

Куда

сколько

Алушта

от 60 грн./сут.

Судак Коктебель Арабатская стрелка Кириловка

от 50 грн./сут. от 45 грн./сут. от 40 грн/сут от 40 грн./сут.

Алушта Солнечнегорское Малореченское, ДОСТУПНЫЕ ЦЕНЫ Рыбачье Межводное Кириловка База отдыха «Троя» 1300 грн.- 7 дней в пос. Кирилловка питание+проживание+ прона Федотовой косе езд. 1350грн (проезд, проживаМежводное ние, 2-х раз.питание)

У кого ЧП Соломоненко тел. 066-759-56-50, 096-554-78-51, 70-23-76

ЧП Пилипчук, т. 700-300, 703-005, 050-505-50-89, 097-119-55-79

ЧП Филоненко, тел. 067-697-79-00, 067-712-50-63, 050-327-71-19

Фото з сайту: bluegartr.com

четвер 19 липня 2012 року


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

Хочеш висловити власну думку? Маєш запитання і хочеш отримати відповідь? Хочеш звернутися до міської влади через газету? Пиши: вул. Шевченка, 50-а, редакція газети «ТелеграфЪ». Телефонуй: 79-71-39, 050-777-27-77

Зворотній зв’язок 17

опрос «Телеграфа»

С народом общалась Анна Дробязко

Сколько Вы готовы потратить на летний отдых, на одного человека? Голосование на сайте telegraf.in.ua

38%

Евгений: – Если ехать на море, то, только работая, там можно нормально отдохнуть. Лучше ехать своим трейлером, тогда не придется тратиться на еду и жилье. Из расчета с жильем и питанием на одного человека дней на 7 стоит брать с собой не менее 2 тысяч гривен.

Петр: – Денег нет вообще. Все уходит на учебу, а так как учусь в Киеве, сами понимаете...А если бы была возможность, поехал бы в Эмираты. Не менее 8 тысяч гривен с дорогой, и еще столько же – на развлечения.

анна: – Я в этом году уже была на море, рассчитывала на 2 тысячи, а получилось отдохнуть на все 4 тысячи. Ездила в Курортное, в Крым. А вообще даже 4 тысячи – это впритык.

Не разрешают снимать на свою камеру в роддоме – идите к главврачу! В редакцию обратился кременчужанин, видеооператор Андрей. Он говорит, что в городском роддоме «засели» «свои» операторы и не пустили его в пеленальную комнату. – Я пришел снять видео выписки из роддома, попросили друзья, – говорит Андрей. – Но меня не пустили в пеленальную комнату. Подошел оператор и сказал: «Туда можно только нам». В итоге видео я, конечно, снял, но не весь процесс. Пару лет назад в городском роддоме действительно была такая проблема. Однако, когда вопросом заинтересовалась пресса, такое явление, как «свои» операторы, в государственном медучреждении прекратилось.

наталья: – Пока еще никуда не собираюсь. Но если ехать на море, например, на Черное, с собой нужно брать не меньше 4-5 тысяч гривен. Это чтобы хорошо отдохнуть и особо не шиковать.

до 500 грн – и на деревню к дедушке . .................6 % Всего проголосовало: 240 (на 17.07.2012)

З тролейбусного управління тікають водії

«ТелеграфЪ» анонимно позвонил в роддом. Мы поинтересовались, можно ли процесс выписки снять на свою камеру и проигнорировать предложенные условия «местных». – Вам никто не может запретить фотографировать или снимать на свою камеру, – ответили нам в приемной. – Если не будут пускать, скажите, что обратитесь к главврачу или в горздравотдел. Практически то же самое «Телеграфу» уже официально ответил главврач родильного дома Ярослав Прокопчук. – У нас нет этой проблемы. Если такой вопрос возникнет, пусть люди обращаются ко мне, – говорит он.

Коментарі з сайту telegraf.in.ua

Водитель маршрутки ехал на двух колёсах После удара водитель маршрутки ехал на двух колёсах – такое видео на наш сайт прислал читатель Владимир. Видео снято 18 июня в Кременчуге, на перекрёстке ул. Молодёжной и просп. 50­летия Октября. За день его просмотрело более 3,5 тысяч кременчу­ жан, комментариев – 30. Вот некоторые из них. крендель: ух-ты ...представляю, сколько кирпичей наложили пассажиры и водила Язычник: Молодець, водій! Voron: Охххренеть...нет слоффф...!! Теперь еще и за 2.50!! Vikulsija: Ловкость рук и никакого мошенства)))) fn: ну так парк аттракционов у нас плохой, поэтому, если хотите «американские горки», центрифугу – то все, идем в маршрутки по 2.50, это еще шара за такие аттракционы. Нафиг нам диснейленд или еще что-то, маршрутка – наше все. А парк Приднепровский можно снести и выстроить там супермаркеты и другие нужные строения)) Oleg Olimp: В нем могла ехать чья-то семья. ednik: Афтар – претендент на главный приз – видиорегистратор. zzzzzz: Сегодня 15 номер, на белом борту надпись «Спринтер», пытался устроить гонки и втиснуться с правого край-

Денис: – Я уже побывал на море, получился хороший отдых. Ездили на Азовское море, уложились в 3 тысячи гривен. Но, скажу вам, этого мало даже для Азовского моря.

до 2000 грн . ...... от 2000 до 4000 .........23 % Ни копейки не готов .................... 16% больше 6000. Для хорошего отдыха никаких денег не жалко. ......... 11% от 4000 до 6000 . .........6 %

него (впереди шел троллейбус на который, к сожалению, не успел) в левый ряд, где ехал такой же му.. как и этот, и тоже давил на гашетку, водила 15-го когда таки понял, что не успеет, так же рьяно начал давить на тормоз. И это с людьми. Ну не дебил? На замечания с тупым видом молчал. Буду ждать троллейбус-себе дешевле. Vladka: Пассажиры, небось, сидят дома и под валерьянку теперь свои кошачьи жизни считают..... _max_: водиле респект!) Garfik: Да уж, жизнь людей подорожала на 50 коп. designer: Судя по знаку, Спринтер был на главной, автобус его должен был пропустить, так что водила маршрутки красавец, чего нельзя сказать про режиссера ролика, под знак СТОП вообщето положено останавливаться. Ronin: Не перевелись асы в нашем городке...Рекомендую ознакомиться и сравнить культуру вождения Особенности вождения автомобиля в Грузии, или почему грузинская полиция прекратила работать ...Если у меня спросят, что мне в Грузии категорически не

У тролейбусному управлінні водіям не платять обіцяну зарплату, та ще й затримують її. За словами пана Максима, який звернувся до редакції, з КТУ новачки тікають через кілька причин.

понравилось, то однозначно отвечу – грузинские водители. Поразительно, но сами по себе милейшие и гостеприимные люди превращаются в злобное и тупое быдло, как только садятся за руль... Serega: Надеюсь, встречки не было! сссР: какой нафиг приз, бонусная игра, протокол, штраф, касса, нарушил не лучше автобуса Zigi: А вот, интересно, что по этому поводу ГАИ думает??? Они это видят и оставляют без внимания? А городская власть? И пан Кургаев? Действительно, за такие аттракционы надо платить больше, чем 2,50, ну 10, как минимум... mefisto: в 7 утра с НПЗ маршрутка ехала 100 процентов полупустая, без стоячих пассажиров, при боковом ударе они бы просто упали бы на сидящих креслах с правой стороны маршрутки, соответственно опрокидывание на правый бок и травмированные...

Видео можно посмотреть на нашем сайте telegraf.in.ua

– Я звільнився з КТУ, тому що обіцяли платити 2,5 тисячі гривень, навіть у «Телеграфі» про це писали, – розповідає Максим. – Натомість я отримував максимум 1300 – 1600 гривень. Чоловік пояснює: за 116 годин роботи на місяць він отримав 1300 гривень. Він вирахував: щоб отримати 2,5 тисячі гривень, потрібно працювати 30 днів на місяць по 8 годин. Крім того, зарплату затримують тижня на 2-3. Але навіть це – не головна проблема. – Тролейбуси, які нам дають, зовсім непридатні. Коло проїхав – відмовили гальма чи ручник. Чотири години їздимо, дві – стоїмо,

ремонтуємося. Тому і години наїздити не можемо, хоча перебуваємо на роботі, – каже Максим. Він додає, що з групи, в який він вчився, із 14 стажерів залишилось лише п'ятеро. А про малосімейки, які нам нібито обіцяли, вже й забули. – Залишаються працювати пенсіонери, бо вони і пенсію отримують, і зарплату. Та ще їм і новіші тролейбуси дають, що не сиплються на ходу. Молоді там немає чого робити, – говорить колишній водій тролейбусу. «ТелеграфЪ» запитав у директора комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління» пана Вертюха, чи дійсно звільняються з його підприємства водії. – Є, які звільняються, є, яких звільняємо через порушення дисципліни, наприклад, водій не оголошував зупинки чи виходив без жилету.

Олександр Вертюх каже, що з нових 28 водіїв залишилося працювати 15 і підтверджує, що переважна кількість працюючих на підприємстві – пенсіонери, а сам тролейбусний парк –застарілий. Втім, на питання, яку зарплату отримують нові водії, він не відповів. – У кожного – різні тарифні ставки, може, хтось і 1600 отримує, – говорить директор. – І різні розміри премій. Ще одне запитання, яке дужу цікавило «ТелеграфЪ»: що відбувається із виплатою боргів перед Пенсійним фондом. За останніми даними міського управління юстиції та Пенсійного фонду, КП «КТУ» – найбільший боржник. Підприємство має борг 1 млн 583 тис 475 грн. Це означає, що людям, які там працюють, не нараховується трудовий стаж. – Так, борг є, з минулих років. Проте зараз ми внески сплачуємо. А по зарплаті затримки немає, максимум – це 10-15 днів.

Сторінку підготувала ольга Мінчук


четвер 19 липня 2012 року

16

С п е ц п ро е к т

Темное дело Как судей освободили от необходимости раскрывать доходы

www.telegraf.in.ua

«Телеграфа» и бюро журналистских расследований «Свiдомо» Киевская область* Высший специализи рованный суд Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел

Председатель суда Леонид Фесенко за прошлый год задекларировал 873 161 гривну общего дохода, в том числе: 400 294 гривны зарплаты; 1 268 - от преподавательской, научной, творческой деятельности 140 270 - дивидендов, процентов 21 562 - материальной помощи 370 - подарков, призов, выигрышей 309 307 - ежемесячного денежного содержания, пенсии Донецкая область

Областной апелляционный суд

Председатель суда Валентина Лисовая за прошлый год задекларировала 272 800 гривен общего дохода, в том числе: 153 681 гривну зарплаты 8 821 - материальной помощи 110 298 - денежного содержания. А также сообщила о наличии квартир площадью 160, 56 и 58 квадратных метров, земельного участка в шесть соток и гаража Кировоградская область

Областной апелляционный суд

Председатель суда Юрий Медведенко за прошлый год задекларировал 211 046 гривен общего дохода, в том числе: 195 336 гривен зарплаты 7 118 - материальной помощи 8 592 - других доходов. Также судья сообщил, что ему и его семье принадлежат земельный участок площадью 17 соток, дом в 211 квадратных метров и машина Hyundai Santa Fe 2007 года выпуска

Областной апелляционный суд

Председатель суда Виктор Городовенко за прошлый год задекларировал 274 306 гривен общего дохода, в том числе: 153 949 гривен зарплаты 10 026 - от преподавательской и творческой деятельности 110 331 - денежного содержания. Также судья сообщил, что ему и семье принадлежат квартира площадью 93 квадратных метров и машина Skoda Super B 2006 года выпуска

запорожская область

Бюро журналистских расследо­ ваний «Свідомо» не раз обраща­ ло внимание, как прекрасные идеи нового закона о судьях в жизни превращались в тра­ гедию или фарс. Наказание за ошибки стало чисткой сотен недостаточно зависимых судей. Идея подбирать новых через открытый конкурс реализова­ лась как парад мажоров под патронатом Сергея Кивалова. Последняя профанация плана построения правосудия – сохра­ нение в тени доходов судей. Доходы судей должны были открыть. Об этом было четко написано в законе «О судоустройстве и статусе судей». Его приняли еще в первый год президентства Виктора Януковича и очень тогда им хвалились. Закон, который в консультациях с Советом Европы выписывали еще в первые годы президентства Виктора Ющенко, действительно содержал много прогрессивных идей. В частности, он ввел обнародование деклараций всех судей о доходах и расходах. Они должны были появляться на портале судебной власти http://www. court.gov.ua/ - откуда их легко мог скопировать каждый из нас. Этого не произошло. Специальной поправкой судьям разрешили скрывать декларации от людей и далее. Причем саму поправку тоже замаскировали. Ее провели через закон о внесении изменений в Налоговый кодекс. Документ в марте подал в парламент депутат от Партии регионов Виталий Хомутынник, возглавляющий в Раде комитет по налогам. В первоначальном виде этот закон уточнял правила декларирования и налогообложениях доходов, если вы получаете их более чем из одного источника. О прозрачности доходов судей там и упоминания не было. Но перед окончательным рассмотрением депутатами это упоминание внесли. Сделали это двое депутатов из официально противоположных политических лагерей. Тот же Хомутынник и Юрий Кармазин, являющися членом «Нашей Украины-Народной самообороны». (Он еще и первый зам Сергея Кивалова в парламентском комитете по правосудию). Мы спросили у «оранжевого» депутата, для чего он вместе с «синим» внес эту поправку: Юрий кармазин: - Для того, чтобы никто не знал, где судьи живут, где их имущество. Чтобы на них не могли давить. В советские времена, например, информация о судьях и прокурорах изымалась из телефонных справочников. «Свідомо»: - А как контролировать, живут ли судьи по доходам, если их декларации не смогут увидеть все? Юрий кармазин: - Для этого есть все органы - от Службы безопасности до Высшего совета юстиции.

«Свідомо»: - А как вам пришла в голову эта идея? Вас кто-то попросил? Юрий кармазин: - Нет. Я сам видел проблему собственными глазами, когда был прокурором и судьей. Полной открытости не должно быть. Мы путаем прозрачность и вопросы безопасности. Парламентарии из Партии регионов, Компартии и Народной партии поддержали идею и сделали ее законом. А президент закон подписал. «Судьи-коррупционеры могут спать спокойно - их декларации о доходах и расходах никто, кроме руководства судов, не увидит», - резко написал об этом один из идеологов плана создания правосудия Роман Куйбида из Центра политико-правовых реформ. Его мозги для разработки этих идей рекрутировала сначала команда Виктора Ющенко, затем - команда Виктора Януковича. Но реальные результаты воплощения идей огорчают Романа. «Обнародование деклараций судей могло стать одним из немногих достижений судебной реформы 2010 года. Эта процедура рассматривалась как эффективное средство предотвращения коррупции, поскольку несложно инициировать проверку в отношении судьи, если реальное его материальное положение отличается от декларируемого. Незначительные достижения судебной реформы практически утрачены, а ее скрытая цель - установить контроль над судами - достигнута », - отметил эксперт. Он обращает внимание, как судьи, в частности, благодарят власти почти безотказным удоволетворением просьб о запрете митингов. По подсчетам Куйбиды, если в 2011 году суды удовлетворили 89% исков властей о запрете мирных собраний, то в этом году - 92%. «Свідомо» решило сделать то, что должен делать любой нормальный человек в таких ситуациях. Не согласиться и попытаться изменить то, что в наших силах. Ссылаясь на закон «О доступе к публичной информации», мы запросили декларации у глав важнейших - апелляционных судов в каждом регионе. Что из этого вышло – смотрите в таблице. А в завершение «Свідомо» хочет коечто пожелать и.о. председателя Апелляционного суда Херсонской области Сергею Лободзинскому. В ответ на наш запрос он направил встречный: «... прошу сообщить, с какой целью собирается информация относительно моего имущественного состояния, как и кем она будет использоваться, передаваться или распространяться». Мы желаем ему дожить до времени, когда такие вопросы журналистам от судьи будут всем казаться абсурдными. егор СоБоЛеВ, бюро журналистских расследований «Свідомо», для «кременчугского Телеграфа»

закарпатская область Областной апелляционный суд

Председатель суда Николай Крегул за прошлый год задекларировал 197 808 гривен общего дохода, в том числе: 108 124 гривни зарплаты 6 457 - материальной помощи 89 124 - денежного содержания. Также судья сообщил, что ему и семье принадлежат три земельных участка площадью 6, 8 и 10 соток, квартира площадью 66 квадратных метров, дома в 356 и 36 квадратных метров, машины Opel Corsa и Opel Vectra 2008 года выпуска Крым

Апелляционный Председатель суда Станислав Погребняк за прошлый год задекларировал 211 333 гривен суд Севастополя общего дохода, в том числе: 123 688 гривен зарплаты 45 - дивидендов, процентов 87 600 - других доходов. Также судья сообщил, что ему и семье принадлежат три земельных участка площадью 6, 9 и 10 соток, квартиры площадью 69 и 45 квадратных метров, дома в 123 и 115 квадратных метров, гараж Полтавская область Областной апелляционный суд

Председатель суда Александр Касминин за прошлый год задекларировал 290 295 гривен общего дохода, в том числе: 220 278 гривен зарплаты 1 577 - от преподавательской и творческой деятельности 64 000 - от продажи имущества 4 400 - других доходов. Также судья сообщил, что ему принадлежит дом в 95 квадратных метров и машина Toyota Prado 2008 года выпуска Ровенская область

Областной апелляционный суд

Председатель суда Ольга Малько за прошлый год задекларировала 279 903 гривен общего дохода, в том числе: 155 187 гривен зарплаты 124 716 - денежного содержания. Также судья сообщила о наличии квартиры в 66 квадратных метров

Областной апелляционный суд

Председатель суда Наталья Деркач за прошлый год задекларировала 245 972 гривны общего дохода, в том числе: 129 654 гривны зарплаты 12 005 - материальной помощи 104 312 - денежного содержания. Также судья сообщила, что ей принадлежат квартира площадью 69 квадратных метров и два гаража

Днепропетровская область

волынская область Областной апелляционный суд

Председатель суда Петр Филюк за прошлый год задекларировал 259 678 гривен общего дохода, в том числе: 142 071 гривну зарплаты 3 181 - доход от преподавательской и творческой деятельности 114 395 - денежного содержания 31 - процентов. Также судья сообщил о наличии земли площадью 21 600 квадратных метров, квартиры в 68 квадратных метров, дома в 252 квадратных метра и автомобиля Mersedes Benz E 320 2003 года выпуска, принадлежащего жене Черновицкая область

Областной апелляционный суд

Председатель суда Алексей Черновский за прошлый год задекларировал 304 367 гривен общего дохода, в том числе: 259 956 гривен зарплаты 5 775 - от преподавательской и творческой деятельности 9 730 - материальной помощи. Также судья сообщил, что ему и его семье принадлежат земельный участок общей площадью 13 соток, квартира площадью 67 квадратных метров, дома в 245 и 61 квадратный метр, гараж, машины ГАЗ-66 1972 года выпуска и ВАЗ 2106 1976 года выпуска Черниговская область

Областной апелляционный суд

Председатель суда Садиг Тагиев за прошлый год задекларировал 326,5 тысяч гривен общего дохода. Также судья сообщил, что на счетах у него 882,3 тысячи гривен, еще ему принадлежат три земельных участка общей площадью 46 соток, четверть квартиры площадью 57 квадратных метров и Lexus GX-470 2007 года выпуска *Ответ из других судов не получен или данные не были предоставлены, так как суды сослались на то, что закон этого позволяет не делать


четвер 19 липня 2012 року

www.telegraf.in.ua

18 Афіша

Картинная галерея «расцвела»

Кременчужане могут полюбоваться красками лета на выставке «Женщины и цветы».

Фото Едуарда АВЕРьЯНОВА

13 июля в художественной галерее открылась выставка «Женщины и цветы», где представлены 40 картин семи кременчугских худож­ ниц: Инны Мосиенко, Татьяны Яворской, Светланы Готвянской, Татьяны Шуляк, Зои Авраменко, Виктории Елизаровой и Надежды Шацило. Зал словно наполнился свежестью и чувством лета. Богатая цветовая гамма повышает настроение. Множество цветов, загадочные женские силуэты и даже котята, – это то, что любят изображать кременчугские художницы. На выставке представлены картины, написанные маслом, акварелью, батик, а также вышитые атласными лентами. Мастер искусства вышивки ленточками Виктория Елизарова делится своими впечатлениями: – Это моя первая выставка, и я очень волнуюсь. Все мои картины сделаны по схеме. Я выбираю те схемы, которые мне больше по душе. На одну картину уходит примерно неделя, в зависимости от настроения. Я вышиваю по вечерам. Сейчас, когда я не работаю, у меня появилось больше времени на любимое дело.

Для виктории Елизаровой, мастера вышивки лентами, эта выставка - первая

Художник-дизайнер Надежда Шацило представила работы, написанные маслом. – У меня есть подруга Людмила, которая любит орхидеи, и она меня очень вдохновила на написание картины «Ее портрет». Там изображены не только цветы, но и ее образ и интересы. Если муза прибежала, села на плечо и свесила ножки, то ты рисуешь очень быстро. Одну из моих картин, «Летний букет», я нарисовала за день… Надежда Григорьевна по образованию художник-дизайнер и трудится на сталелитейном заводе, постоянно разрабатывая все новые и новые дизайны для эстетики предприятия, а в свободное от работы время любит писать картины. Выставка будет работать до 12 августа с 10.00 до 16.30, кроме пятницы и субботы. Галерея находится по адресу: ул. Коцюбинского, 4 Юлия ВоЛынСкАЯ

надежда Шацило уверяет, что эти орхидеи «Холод ночи». Этот загадочный женне просто цветы, а портрет ее подруги ский силуэт – синего цвета

выставки

киноновинки

Три метра над уровнем неба: Я тебя хочу Мелодрама, 2 часа 2 минуты. Проведя два года в Лондоне, Аче возвращается домой, чтобы начать новую жизнь: устроиться на работу, завести новых друзей. Однако многое изменилось, и встреча с Джин заставляет Аче почувствовать то, что он чувствовал только к Баби – своей первой большой и настоящей любви…

«Женщины и цветы» Тематическая выставка, на которой представлены работы кременчугских художницы. Когда: с 10.00 до 16.30, пятница и суббота – выходные. Где: городская художественная галерея, ул. Коцюбинского, 4. Тел.: 3-01-41.

Выставка фотографий, посвящённая Дню матери

в главных ролях: Марио Касас, Мария Вальверде, Клара Лаго, Альваро Сервантес, Андреа Дуро, Нереа Камачо. Режиссёр: Фернандо Гонзалез Молина («Утечка мозгов», «Три метра над уровнем неба»).

Відповіді на сканворд №28

Когда: с 10.00 до 17.00, понедельник – выходной. Где: картинная галерея Н.В.Юзефович, ул. Космическая, 9 (Раковка, ост. «Развилка»). Тел.: 6-53-38.

«Небо войны» Выставку организовал Кременчугский музей истории авиации и космонавтики. Среди экспонатов – модели боевых самолётов, военная форма, фотографии, документы. Когда: с 10.00 до 16.30, пятница и суббота – выходные. Где: городская художественная галерея, ул. Коцюбинского, 4. Тел.: 3-01-41.

культпоход Спектакль «Собачье сердце» По одноимённой повести Михаила Булгакова. Представляет Московский независимый театр. В роли профессора Преображенского – заслуженный артист России Владимир Стеклов. Постановка – заслуженный артист России Валерий Золотухин. Когда: 20 июля, 19.00. Где: городской Дворец культуры, бульв. Пушкина, 2. Тел.: 3-34-03, (067) 736-68-07.

Фотовыставка на природе Кременчугские фотографы представят свои работы, развесив на бельевых верёвках среди деревьев. Когда: 22 июля, 18.00. Где: заброшенный кинотеатр «Днепр» в Приднепровском парке.

Вечер музыкальных импровизаций Sunday Jam Кременчугские музыканты из джазовых и роковых коллективов подарят слушателям импровизации, которые прозвучат и больше никогда не повторятся. Когда: 22 июля, 20.00. Где: паб «Августин» (ТРК «Европа»), ул. Ленина, 7.

Каирский поцелуй Танцевальная программа театра-студии восточных танцев «Хайат». Когда: 27 июля, 19.00. Где: ресторан «Мерлин», ул. Гвардейская, 5-А.

Анонсы всех мероприятий вы можете найти на нашем сайте www.telegraf.in.ua в разделе «Афиша».


www.telegraf.in.ua

четвер 19 липня 2012 року

Мандрівки 27

По орели на байдарке

«ТелеграфЪ» испытал на себе – как это, сплавляться по реке

В поход мы начали собираться за несколько месяцев. Руководили сборами, как, собственно, и всем походом, опытные байдарочники – наши коллеги с «АвторадиоКременчуг». У них за плечами не один сплав и покоренные реки. А вот Орель – река, которая пересекает три области Украины (Днепропетровскую, Харьковскую и Полтавскую), была новой для нас всех. В машину, которая повезет до Колпаковки (начального пункта отправления), загружаем вещи. В огромных рюкзаках – спальники, палатки, карематы, дождевики, котелки, посуда, аптечка, продукты. К верхнему багажнику машины прикрепляем самое главное – байдарки и весла. Лодок у нас три: две «двушки» и одна «трешка». Идем всемером. Перед походом проходим инструктаж: как садиться в байдарку, как вести себя в экстренных случаях на воде. В походе важно, чтобы был главный – иначе дела не будет. У нас «директором» похода была Лена Ященко – опытный турист. Она координировала все наши действия: когда, во сколько выходим, кто чем занимается на стоянке. Ведь шли мы три дня, по 5-6 часов, а вечером и утром нужно успеть до темноты разбить или собрать палатки, приготовить еду, собрать сухпай и высушить весла с байдарками. На поход ушло четыре дня, вышли мы «в люди» в районе сел Нехвороща –Чернетчина.

Мятные берега и много водолазов Как оказалось, управлять байдаркой просто. Небольшая сложность – на крутых поворотах, ведь нужно быстро сориентироваться, справа или слева следует подгребать. :) Орель в июле можно считать тихой рекой.

Местами орель - как ручеек

Фото автора

После этого похода я точно решила: соби­ раю деньги на бай­ дарку! Свое судно, где можно почувствовать себя капитаном, не имея прав. Да еще и не нужно заправлять горючкой! А главное – на байдарке можно пройти практически по каждой реке и увидеть необычайной красоты пейзажи.

БОЛьШЕ ФОТО на сайте www.telegraf.in.ua начало пути. на этом месте граница трех областей - Днепропетровской, Харьковской и Полтавской Течения практически нет, поэтому пришлось хорошо поработать руками. Это удивительная речка и, если можно так сказать, разная. Очень извилистая – то широкая, то узкая, а местами – как в джунглях Амазонки, ровно на ширину байдарки, только успеваешь от камыша веслом оттолкнуться. Проходишь мимо озерца и ищешь русло. А оно выводит на широкий фарватер шириной до нескольких километров. Местные говорят, что к июлю речка высыхает, поэтому лучшее время для сплава все-таки апрель-май. В первый день пути нам приходилось значительную часть проходить пешком. Очень много мелей, байдарка «садится». Берега вокруг невысокие, устелены зарослями мяты и цветов. В заводях то и дело перед тобой выныривают «водолазы». Часто приходилось с ними разминаться. На самом деле это раколовы. На Орели раков – просто тьма тьмущая. Потому местные подростки этим промыслом подрабатывают. Наловил раков – продал по гривне. В Орели вообще очень много рыбы: сом, щука, судак, тарань, лещ, окунь. А вода настолько прозрачная, что видно тысячи мальков, а если присмотреться, то можно разглядеть, что это за рыба. Аисты в тех краях – настоящие местные жители, очень низко летают и повсюду их гнезда. Серые, белые цапли, ястребы и полно плавающих уток, которые не боятся людей.

Коряги - большая преграда для байдарки

Джунгли в Днепропетровской области Если верить Википедии, то в районе бассейна Орели встречаются зайцы, лисицы, кабаны, волки, косули и пятнистые олени. Этих зверей мы не видели, а вот кто ходил во вторую ночь вокруг нашего лагеря, осталось загадкой. В радиусе нескольких километров от нас не было ни души, а в кустах – характерный шорох. На одной из стоянок встретился хорек, а следующей ночью из продуктовой палатки какойто зверек вытащил хлеб и очень аккуратно его обгрыз по краям.

Коряги нас ждали впереди Второй день выдался самым тяжелым. Длинный маршрут по широкому руслу со встречным ветром. А третий день сплава оказался самым неожиданным. С мелью и ветром мы бороться научились, но нас еще ждали настоящие преграды. Для байдарки самая большая опасность – это коряги в воде, они могут пробить основу. Поэтому опасные корни главное заметить, искусно обойти и предупре дить тех, кто идет сзади. На этом участке пути у нас были настоящие завалы: лежащие поперек реки деревья, которые приходилось обходить, переплывать, а однажды даже проходить под деревом, сильно пригнувшись. Вечера проводили, как и водится у туристов, у костра. Кушали замечательную уху, кулеш, мясо с овощами. Вернулись на конечный пункт живыми и здоровыми, без потерь, с кучей эмоций и воспоминаний. Только вот носы обгорели :) А байдарку я себе всетаки куплю! ольга МИнчук

Позвони журналисту, РАССКАЖИ ЧТО СЛУЧИЛОСЬ

79-71-39 (050) 777-2-777


28

четвер 19 липня 2012 року

Знаете ли вы, что...

… мальчик, воспитанный Интернетом, был повер­ гнут в ШОК, увидев на улице одетых женщин. … после того, как 35 миллионов человек сно­ ва вложили свои деньги в МММ, я начинаю думать, что результаты выборов не такие уж и сфальсифицированные.

Фото - Марина Чаплюк

сборы

Алена Тюленева Модель школы имиджа «First-line». Miss Open Air 2012. Любит своих родных и близких, фотографироваться, танцевать и слушать хорошую музыку.

Что нужно женщине в отпуске?

– У меня дома завелась бракованная мышь: пробегает мимо сыра в мышеловке и жрет всухомятку макароны! А за всем этим наблюдает бракованный кот. – Зачем в тюбик с таблетками валерьяны ватку впихивают? – Чтобы они не стучали друг о друга и не бесили еще больше!

Мальчик, воспитанный блогерами, довел учительницу до истерики комментариями в дневнике. – Вадик, у тебя такой серьёзный вид, как будто ты полностью лицензионное соглашение прочитал.

Уезжая в отпуск, не забудьте отключить газ, воду, электричество и комментарии в блоге.... Девушка – парню: – И что делать с этой программой? – Установи и крякни. – Установила и крякнула – ничего не работает! – Ты как крякала? – Как уточка...

Мужчина и женщина выходят из подъезда, а там новая иномарка с розовым бантом. Она: – Ха-ха, какая-то овца одним местом заработала! – Милая, это тебе...

Вышли с женой из магазина, а на ступеньках хорошенький котёнок. Жена умилённым голосом: – Какой хорошенький... Давай ему голову оторвем? Люди вокруг начали беспокоиться и оборачиваться, пока мы рыбу из пакета не достали...

сидим в Сети

– Как меня бесят эти люди, которые в час ночи сидят под моим окном на лавке и играют на гитаре. У них что, Интернета нет?

Она – девяностокилограммовая 65- пенсионерка. Ее рост 155 см. Они – обычные пассажиры, стоящие плечом к плечу. Она увидела свободное место... Смотрите в любой маршрутке, автобусе, троллейбусе... – «Бросок кобры»!

Судя по реформам в стране, их главная цель – крепостное право.

Девиз: Никогда не сдавайся, всегда слишком рано, чтобы отказаться от борьбы.

– Дорогая, вы так часто заходите на мою страницу, что я не могу понять: вы любовница моего мужа или жена моего любовника?

АНЕКДОТЫ

В подъезде у Бориса Моисеева лампочки выкручивают какие-то натуралы. Каждой особи женского пола обязательно нужно положить в чемодан: ● юбку-парус и туфли-лодочки; ● плечики (а то там будут не того размера); ● горсть родной пудры; ● туфли с шипами (а вдруг пойдём в горы?), ласты на каблуке (на пляж); ● шезлонг (не стоя же в аэропорту ждать, да и на пляже чтобы не платить); ● платье для таможни, платье для самолёта, платье для регистрации в отеле, платье для пляжа, платье для сауны, платье для лифта; ● сомбреро, резиновую шапочку, шапочку для душа, шляпу с розами, берет, платок, вуаль, кепку, шапку из газеты (на случай, если в номере вдруг потребуется сделать ремонт); ● платок-парео (вдруг там подует тёплый несильный ветер, а я без парео, и нечему будет красиво развеваться и натягиваться, облепляя мою стройную фигуру?); ● прошлогодние билеты и чеки, чтобы сравнить, как выросли цены за год; ● игрушечный пистолет сына (очень похож на настоящий) для прогулок по вечерам одной; ● сборник стихов Бурумтурыгина (чтобы все спрашивали, что это я читаю, и что это за поэт, – в общем, цеплять мужиков на загадочного Бурумтурыгина);

● коробку конфет (чтобы была); ● детективчик на двадцать одну страницу (по числу дней отпуска); ● «Войну и мир» (все четыре тома) – чтобы прижимать углы полотенца на пляже; ● шторы (вдруг в номере не будет штор или они не понравятся или будут не в тон обоям?); ● кстати, обои тоже надо взять; ● основу для тортиков; ● бутылку уксуса (вдруг в турецком отеле на минутку под рукой окажется плита с духовкой, четыре яйца, стакан муки, полстакана сахара, две чайных ложки какао, пищевая сода, а уксуса нету?); ● совок или лопатку, если надо будет выкопать какое-нибудь растение или ямку; ● килограмм яблок, килограмм слив, килограмм черешни, килограмм картошки, килограмм кэшью, пакетик мороженой клубники (перекусить); ● напольные весы (потому что на юге все весы врут); ● пять баночек по 0,75 с завинчивающейся крышкой, потому что они такие удобные; ● карнавальную маску (вдруг будет экскурсия в Венецию?) и запасной багаж (на случай, если основной багаж потеряется).

– Скажите, у вас есть в продаже мыло? – Есть. – А верёвка? – Есть. С вас 13 гривен 50 копеек. – Вы знаете, у меня только 10 грн. Можно, три пятьдесят я вам завтра занесу? Неопытный водитель маршрутки Антон часто слышит рифмы к своему имени. – Кручусь тут как дура в колесе! – Не дура, а белка! – У белки хоть шубка есть, а я дура! Священник отчитывает художника: – Сын мой! Где вы видели ангелов в ботинках? – А где вы, святой отец, видели ангелов без ботинок? – Дорогая, какой кофе ты предпочитаешь? – Я предпочла бы крепкий, но мягкий, стремительный и нежный, который перевернул бы все мое внутреннее существо вверх ногами, открыл бы для меня мир искушений и безудержной чувствительности, закружил и придал бы новые ощущения... – Слышь, может тебе просто – водки налить? 60-процентная вода – новый диетический напиток. Рекомендован людям с избытком воды в организме. Легко пьется, способствует аппетиту и хорошему настроению. Раскрепощает сознание. Состав: вода – 60%, консервант (этиловый спирт) – 40%! Если собрать 10 крышечек из-под колы, 15 пустых сигаретных пачек, 3 шоколадных обертки, 5 пустых пивных полторашек, все пластиковые стаканы – и все это выкинуть на помойку, то в квартире станет чище.

029  

Kremechug Telegraf Newspaper

029  

Kremechug Telegraf Newspaper

Advertisement