Page 1

的KIS

1


ŪKININKAS K. Macijauskas Kalbiname lietuviškas bulves auginantį ūkininką Kęstutį Macijauską, su IKI ŪKIU esantį nuo pat jo įkūrimo pradžios.

Ar pamenate, kaip prasidėjo Jūsų bendradarbiavimas su iki. Buvo gal kokie 1992 metai, kuomet Klaipėdoje atsidarė pirmoji IKI parduotuvė. Taip sutapo, kad kaip tik tuo metu ieškojau, kur pardavinėti bulves. Užvažiavau, pasiūliau, taip ir pradėjome bendradarbiauti. Iš pradžių bulves veždavau tik į Klaipėdos parduotuves, o vėliau pradėjau tiekti į Vilnių, iš kur produkcija pasklisdavo po visą Lietuvą. O dabar bulves vežame į Panevėžį, nes ten įsikūrė IKI logistikos centras.

Kaip pradėjote auginti bulves? Net nežinau, nuo vaikystės kaime gyvenome, tad ūkininkystę buvau matęs. Tiesiog natūraliai taip gavosi, kad pradėjau auginti. Ar lieka laiko kitiems užsiėmimams? Kokie jie? Lieka šiek tiek. Laisvalaikiu mėgstu pažvejoti ar pagrybauti.

Ar be bulvių auginate dar kitų daržovių? Ne, tik bulves. Esu bandęs auginti juoduosius ridikus ir burokėlius, bet supratau, kad devyni amatai, o dešimtas – badas. Ar lietuviškos bulvės geresnės nei atvežtinės? Negaliu kalbėti apie visus, bet tikiu, kad lietuviškos bulvės yra geresnės. Aš pats jas valgau ir žinau jų skonį, be to labai rūpinuosi jų kokybe. Todėl visada malonu sutikti IKI ŪKIO bulves perkančių ir jas mėgstančių žmonių.

Ar savo produkciją parduodate ir kitur? Ne, tik IKI. Ar pažįstate kitų iki ūkis ūkininkų? Žinau, kas morkas, kopūstus, svogūnus augina, o iš bulvių tiekėjų tai aš vienas IKI ŪKIO.

Papasakokite apie savo ūkį. Nesame labai didelis ūkis, nuolatos dirba apie 5–6 žmonės. Kaip sakiau, bulves tiekiame tik IKI tinklui. Aš pats ūkyje jau mažiau dirbu, nes yra daug administracinių reikalų – laiko nebelieka. Bet pats bulves vežu, kartu su broliu.

Kiek bulvių veislių auginate? Kuo jos skirtingos? Sunku pasakyti, nuolat eksperimentuoju su bulvių veislėmis. Kiekviena veislė turi skirtingų savybių, vienos auga lengvesnėje žemėje, kitos – sunkesnėje, bandome surasti tinkamiausias mūsų ūkiui.

Ar jūsų šeima dažnai valgo bulvių patiekalus? O gal nusibodę ir žiūrėti nebesinori? Pas mus šeimoje tikriausiai nėra nei vienos dienos, kad nebūtų gaminama ko nors iš bulvių. Jeigu jau būna viena diena be bulvių, tai kitą dieną labai norisi. Būna, kad pamirštam parsivežti sau bulvių iš ūkio, nes gyvename mieste, tai parsivežame nedideliais kiekiais. Tada tenka eiti į parduotuvę ir pirkti savo paties bulves.

Su bulvėmis tinka:

Smailusis kopūstas, 1 vnt.

Šviežias kopustas, 1 kg

IKI GOURMET kastinys, 200 g 4,19 Lt

IKI ŪKIS marinuotos kreivabudės, 180 g 7,49 Lt


ŪKIS

ŪKININKAS A. Vaupšas

Svečiuojamės pas ūkininką Algimantą Vaupšą. IKI ŪKĮ jis aprūpina krienais, raugintais kopūstais ir marinuotais burokėliais.

Papasakokite apie savo ūkį. Mūsų ūkis gyvuoja nuo 1998 metų. Šiuo metu čia dirba 87 žmonės. Kaip nutarėte užsiimti šia veikla? Su žmona būdami žemės ūkio specialistai, likvidavus ūkius, nutarėme likti kaime, tik neturėjome žemės. Atsiradus galimybei, nusipirkome 3 ha žemės ir įregistravome ūkį. Pradžioje auginome kopūstus, bulves. Kad atsipirktų daržovių nuvežimas į Vilnių, asortimentą teko išplėsti.

Iki ūkiui tiekiate krienus ir burokėlius. Ar auginate ir kitų daržovių? Taip, dar auginame morkas, bulves, agurkus, salotas, cukinijas, moliūgus, petražoles, krapus, juoduosius ridikus, ropes.

Ar būna smagių nutikimų Jūsų ūkyje? Kopūstus pasodinus pavasarį sodinamąja mašina, varnos labai gražiai daigelius išrauna, tiesiog eilutėmis. Tenka niekadėjas baidyti.

Varnos labai gražiai daigelius išrauna, tiesiog eilutėmis. Ar be ūkininkavimo lieka laiko kitiems užsiėmimams? Taip, labai mėgstu medžioti, grybauti.

Ar savo produkcija prekiaujate ir kitur? Vežame daržoves į Rusiją, Latviją, Vokietiją, Angliją, Norvegiją, Kanadą. Papasakokite, kaip ruošiate krienus? Nuvalome šaknis, tuomet sutarkuojame, fasuojame į indelius ir vežame į parduotuves. Kodėl krienai žemaičių kartais vadinami šalnų morkomis? Todėl, kad krienus pradedame ruošti, kai atsiranda pirmos rudeninės šalnos, jie tada jau turi savo stiprumą.

Kaip ruošitės Velykoms? Šv. Velykų labai laukia sūnus Adomas. Kiaušinius marginame įvairias būdais: vašku, dažais, žolelėmis, svogūnų laiškais. Praėjusiais metais sūnus Adomas ir žmona Irma paruošė 60 margučių! Ir man tenka prisidėti prie šios veiklos. Na, o šventei maistą ruošia žmona. Gamina mišraines, silkę, kepa naminį pyragą, paukštieną, aš ruošiu šašlyką. Ką šiandien gaminate? Šiandien kepsime viščiuką, marinuotą krienų padaže ir paruošime burokėlių mišrainę.

Sūnus Adomas ir žmona Irma paruošė 60 margučių!


4


Video vaupsas  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you