__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

MODNA SFERA WNETRZ


modna

sfera spis treści

W NUMERZE: Od Redakcji 6

SFERAC O V E R S T O R Y

Dizajn Ponadczasowy 8 Sezon na Zienia 10

SFERAS U P E R S T A R

Twarze sezonu 14 Miks zawodowy – Monika Mrozowska 16

SFERAT R E N D Y

Must Have 19 Moda na modę 20 Panie przodem 26 Wkład minimalny 33 Beż w czterech odsłonach 34 Dress Your Dress 36 Góra&dół 37 Przebieżka modowa38 Mad Men vs Glad Men 50 Plan Plaża 54 Dzień powszedni 55 Blisko ciała 56

SFERAK I D S

Dorastanie stylowe 58

SFERAB E A U T Y

Zapach wiosny 64 Pielęgnacja 65 W opozycji 66 Golono czy strzyżono? 68

SFERAF R E E T I M E

Ochnik

Hotel wakacyjną porą 70 Kontrola osobista 72 Psia edukacja 74 Holenderska damka 76 Wakacje w wielkim mieście 78

SFERAD E S I G N

Wnętrze artysty 83 Fashion wnętrzarskie 84 Lenny projektuje… śpiewająco 88 Powiedz mi, jak mieszkasz.. 90

SFERAC O O L T U R A L N I E Home&You

4

SFERAN E W S

www.sfera.com.pl

Film, muzyka, książka … 98 Miejsca 100 Nowo otwarte 102 Bielska Zadymka Jazzowa 104 Podsumowanie 106

Publikacja reklamowa Galerii SFERA, e-mail: gazeta@sfera.com.pl copyright: Galeria SFERA realizacja: Korporacja Stylu W publikacji wykorzystano materiały własne sklepów. Produkty w ofercie sklepów mogą nieznacznie różnić się od ich wizerunku na zdjęciach. Ostateczną cenę podaje sprzedawca lub centrala danej marki. Niniejsza publikacja nie stanowi oferty w rozumieniu prawa. Właściciel Galerii SFERA nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone oferty.


MODNA SFERA

M U LT I M E D I A L N I E


modna

sfera od redakcji

materiały prasowe Cottonfield, sxc

6

Wszyscy projektujemy… Bez wątpienia jest to prawda. Nawet kiedy układamy kanapki na talerzu, wkładamy kwiaty do flakonu czy wieszamy ramki ze zdjęciami z wakacji – to kreujemy otaczającą nas w danym momencie przestrzeń. Oczywiście są projektanci, o których głośno, których prace podziwiamy i kupujemy. I o taki dwóch nazwiskach piszemy w tym wydaniu. Maciej Zień w rozmowie z nami opowiedział o swoich wiernych klientkach i jak z projektanta ubrań stał się dekoratorem apartamentów. Uchylił rąbka tajemnicy, że jego romans z branżą wnętrzarską bynajmniej się nie kończy, a w trakcie realizacji jest kolejny zaskakujący projekt. Światowej sławy wokalista, Lenny Kravitz, również rozwinął swoją karierę w kierunku projektowania, a jego dzieła, przez niektórych uznawane za kontrowersyjne, można podziwiać na targach meblarskich w Mediolanie. Modny styl życia EKO praktykuje znana z „Rodziny Zastępczej” Monika Mrozowska, która w wywiadzie podpowiedziała nam, jak zachować piękną sylwetkę i jak na co dzień w najprostszy, nieuciążliwy sposób dbać o przyrodę. Na koniec pragniemy zaprosić wszystkich do całkowicie zmienionej Sfery Wnętrz, gdzie każdy znajdzie jakieś modne rozwiązanie dla swojej przestrzeni. Aby ułatwić te wybory, zapytaliśmy o tendencje w aranżacji specjalistów – lista trendów w dziale DESIGN. A co jeszcze? Moda i uroda, pomysł na wakacyjny weekend, ściągawka z kultury i wiele innych…

Miłej lektury GALERIA SFERA www.sfera.com.pl


8

modna

sfera coverstory

FOTEL wzorowany na kultowym Home Design 1507 zł

KSIĄŻKA Design. Historia wzornictwa Penny Sparke Matras 79 zł

KOSZULA Ta r a n k o 219,00 zł APASZKA Ta r a n k o 29,00 zł

G

regory Peck i Audrey Hepburn w magicznej komedii romantycznej uwodzą w każdej minucie filmu. Wszystko, co pojawiło się na planie tej produkcji zyskało przydomek kultowy – od kostiumów głównej bohaterki po skuter Vespę. P Ł Y TA D V D Rzymskie wakacje Empik

SPÓDNICA Simple 279,90 zł

www.sfera.com.pl

FIGURKA Vespa Home Design 75 zł

A

ndy Warhol to jeden z niewielu współczesnych artystów, którego sztuka jest rozpoznawalna nawet dla największych ignorantów i mimo że dyskusje o cienkiej granicy między sztuką a kiczem nigdy się nie skończą, tak jak i ta granica nigdy nie zostanie dokładnie wytyczona, to jemu udało się ze zwykłej puszki zupy pomidorowej zrobić arcydzieło.

KSIĄŻKA The Andy Warhol Diaries Empik

TORBA Pepe Jeans 279 zł

T- S H I RT Pepe Jeans 199 zł

fot.: materiały prasowe

Cottonfield

RZYMSKIE WAKACJE

W

śród imponujących foteli zaprojektowanych przez Ludwiga Miesa van der Rohe i projektantkę wnętrz Lilly Reich, znalazł się luksusowy fotel Barcelona Chair. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych siedzisk z początku XX wieku, które nadal można spotkać w korporacyjnych przestrzeniach. Fotel został stworzony na potrzeby German Pavilion na Międzynarodowej Wystawie w Barcelonie w 1929 roku.

POP ART ANDY'EGO

MODY PRZYCHODZĄ I ODCHODZĄ, KOLEJNI ARTYŚCI PODBIJAJĄ SERCA KONESERÓW SZTUKI, TAK JAK I CO ROKU W NOC OSKAROWĄ POZNAJEMY TYTUŁY NAJLEPSZYCH NOWOŚCI FILMOWYCH. SĄ JEDNAK PEWNE NAZWISKA, TYTUŁY, HASŁA, KTÓRE MIMO UPŁYWU LAT I ZMIENIAJĄCYCH SIĘ TRENDÓW SĄ NADAL JAK NAJBARDZIEJ AKTUALNE, A Z CZASEM ICH WARTOŚĆ I POPULARNOŚĆ ROŚNIE.

WYGODNA BARCELONA

Dp o nia zd c zaa sjo wny


INSPIRACJE:TOP GUN

W

OKULARY model Aviator Ray-Ban Inter Optyk 499 zł

FOLKOWE

ECHO

S

reklama

P Ł Y TA C D To p G u n (soundtrack) Empik 29,90 zł

1929 roku Generał McCready zwrócił się do marki Ray-Ban z prośbą o wykonanie okularów dla sił powietrznych, które chroniłyby pilotów przed odbiciami światła na dużych wysokościach, przy jednoczesnym zapewnieniu wyraźnego obrazu w polu widzenia. Firma podjęła wyzwanie i opracowała okulary z soczewkami, które mogły blokować wysoki procent światła widzialnego, a pierwszy model do sprzedaży trafił w 1936 roku i tak powstał klasyczny kształt Aviator.

ztuka lokalna i pierwotne tradycje to bogate złoża inspiracji dla mody i wzornictwa. Kochamy nadruki, rękodzieła, zdobienia i hafty. Proporcje i zastosowanie zależą już tylko od projektanta. TA L E R Z Duka 29,90 zł

Idealne Buty! WIOSENNA KOLEKCJA SALAMANDER dla NIEJ i dla NIEGO

BIEŻNIK H o m e & Yo u 45 zł

KURTKA N e w Yo r k e r 99,95 zł

ZAPRASZAMY do salonu SALAMANDER w Galerii SFERA, Galeria II, 1piętro


modna

sfera coverstory

SEZONna ZIENIA

fot. Robert Baka

10

C Z Y L I S Z Y C I E N A M I A R Ę … A PA R TA M E N TÓ W … WIZJONER I REALISTA W JEDNYM, PERFEKCJONISTA, BIZNESMEN, ARTYSTA, MARZYCIEL – KAŻDE Z TYCH OKREŚLEŃ PASUJE DO MACIEJA ZIENIA, JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH POLSKICH PROJEKTANTÓW. KAŻDY POKAZ JEGO NOWEJ KOLEKCJI TO RODZAJ WYDARZENIA KULTURALNEGO, NA KTÓRY ŚCIĄGAJĄ GWIAZDY, OBSADZAJĄC PIERWSZE RZĘDY. MA ON WPŁYW NIE TYLKO NA MODĘ – RÓWNIEŻ NA POLSKI DESIGN. NAM ZDRADZIŁ, JAKIM MAGNESEM WABI CELEBRYTÓW, JAK BYĆ PRAGMATYKIEM I WIZJONEREM RÓWNOCZEŚNIE I CO MA WSPÓLNEGO PROJEKTOWANIE SUKNI Z ARANŻACJĄ WNĘTRZ…

www.sfera.com.pl


1. Projektant w towarzystwie top modelki M a gdalen y Frackowiak 2. Z aktorką Anną Korcz 3. W towarzystwie projektanta m ebli Tom asza Rygalika

2.

1.

Modna Sfera: Maciej Zień

to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na polskiej scenie modowej. Ile lat ciężkiej pracy ma Pan już za sobą?

Maciej Zień: Rozpoznawalność jest wynikiem wielu lat pracy. Swoją pierwszą kolekcję pokazałem 16 lat temu podczas lublińskiego pokazu mody dla młodych twórców. Spotkała się z gorącym przyjęciem i otworzyła wiele drzwi, jednak żeby utrzymać się w branży nie wystarczy jednorazowy sukces. Od debiutu pokazuję przynajmniej dwie kolekcje rocznie – na sezon wiosna/lato i jesień/zima. Do tego dochodzą kolekcje ślubne i karnawałowe. W modzie ważna jest konsekwencja i systematyczność.

sza, a która jest „najwierniejsza”?

M.S.: Który moment w Pańskiej karierze okazał się punktem

M.Z.: Pierwsza była Renata Przemyk. Jako nastolatek byłem jej wielkim fanem. Po jednym z koncertów odważyłem się do niej podejść z teczką projektów i zaproponować, że uszyję kreację specjalnie dla niej. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, zgodziła się bez wahania. Później miałem przyjemność poznać m. in. Anetę Kręglicką, która do dziś jest moją inspiracją i najwierniejszą klientką. Często żartuję, że jest też moim krytykiem. Aneta często ogląda moje kolekcje jeszcze w fazie przygotowań, nie ma problemu, żeby otwarcie powiedzieć: „To jest fajne, ale tego bym nie założyła”. Bardzo cenię jej opinie. Zawsze wygląda bezbłędnie, ma nieprzeciętne wyczucie stylu.

M.Z.: Trudno wskazać jedno takie zdarzenie. Poza debiutanckim

M.S.: Jaki projekt wspomina Pan z największym sentymentem i oczywiście dlaczego?

M.S.: Były chwile zwątpienia? M.Z.: Nie. Od dziecka wiedziałem, czym się chcę zajmować. Moi rodzice od początku mnie w tym wspierali i bardzo kibicowali. Praca jest dla mnie realizacją marzeń, nie wyobrażam sobie innego sposobu na życie. zwrotnym?

pokazem, ważna była dla mnie przeprowadzka do Warszawy. Byłem wtedy jeszcze nastolatkiem i zacząłem naukę w liceum sztuk plastycznych w stolicy. Wielkie miasta dają perspektywy zaistnienia w świadomości większego grona klientek oraz w ogólnokrajowych mediach. Moja kariera nabrała rozpędu, a od 2000 roku oficjalnie stałem się właścicielem własnej firmy i marki. To były czasy, w których wąskie grono projektantów dopiero przecierało szlaki w tej branży. Nikt nie wiedział, czy Polska jest już gotowa na wysokie krawiectwo, ekstrawagancję i posiadania ubrań od projektanta.

M.S.: Lista Pańskich klientek jest bardzo długa, a na niej pol-

skie i zagraniczne aktorki, wokalistki, modelki, kobiety sukcesu. Co Pana zdaniem, jest dla nich największym magnesem w Pańskich projektach?

fot Agencja Artystyczna ZOOM

3.

M.S.: Może Pan zdradzić, która ze znanych klientek była pierw-

M.Z.: Wydaje mi się, że jest to zrozumienie. Rozumiem,

że chciałyby poczuć się pięknie i zmysłowo, jednocześnie wyglądać elegancko. Mam świadomość, że praca projektanta daje ujście mojej kreatywności, pozwala zrealizować się na płaszczyźnie artystycznej, jednocześnie nie tworzę sztuki tylko dla sztuki. Wszystko, co robię, powstaje z myślą o moich klientkach. Nie przebieram kobiet, tylko tworzę kreacje, które są dla nich komfortowe w noszeniu i dostarczają niezapomnianych wrażeń estetycznych.

M.Z.: W każdej z kolekcji mam kilka swoich faworytów, którym

poświęcam najwięcej uwagi. W ostatnich latach największym sentymentem darzę model, w którym Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ta suknia towarzyszy mi po dziś dzień, w mojej pracowni powstało wiele wariacji na jej temat. Niezmiennie podoba się moim stałym i nowym klientkom.

M.S.: Źródła inspiracji – to pytanie bardzo często pada podczas rozmów z projektantami, ale trudno go nie zadać, zwłaszcza, że Pana kolekcje są bardzo konsekwentne i na równym poziomie, a to, niestety wiemy, nie zawsze się zdarza.

M.Z.: Ten równy poziom to przemyślane budowanie stylu mar-

ki. Często zarzuca się projektantom, że są wtórni, nie potrafią wymyślić nic nowego. Prawda jest taka, że część kreacji jest jak znak rozpoznawczy marki. Klientki cały czas chcą je kupować, wycofanie takiego modelu po jednym sezonie byłoby dużym błędem z biznesowego punktu widzenia. A moda to przecież biznes. Dlatego niektóre kreacje w nowych odsłonach pojawiają się ponownie – zmieniam wykończenie, upięcia, ornamenty, tkaniny, czasami unowocześniam formę. Można więc powiedzieć, że moje wcześniejsze kolekcje i reakcja moich klientek jest jedną z inspiracji. Świeże pomysły czerpię zazwyczaj

www.sfera.com.pl


1. W towarzystwie aktorki M ałgorza ty Sochy 2. Z dziennikarką i aktorką Anną Wendzikowską

1.

2.

z podróży. Brzmi to banalnie, ale nawet chwilowa zmiana krajobrazu, styczność z inną kulturą, odmienną estetyką, bardzo pobudza kreatywność. Podczas wyjazdów staram się zaglądać do galerii sztuki, muzeów albo zobaczyć sztukę w teatrze. Spaceruję po nieznanych miastach, podziwiając architekturę. Natchnienie przychodzi niespodziewanie. Jak przy okazji ostatniej kolekcji („Hurricane” wiosna/lato 2013), kiedy przypadkiem trafiłem do sklepu z suszonymi owadami w Paryżu. Budowa żuka goliata zafascynowała mnie do tego stopnia, że stał się motywem przewodnim kolekcji. Pojawił się na ubraniach w formie nadruków i haftów, nawet konstrukcje sukienek nawiązywały do jego anatomii. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, nigdy nie wiadomo, co i kiedy może nas zainspirować.

M.S.: Autorytety Macieja Zienia, czyli kto jest dla Pana wzo-

rem. Nie chodzi oczywiście o naśladownictwo (śmiech). Ale może czyjaś biografia, doświadczenia, osobowość są dla Pana wskazówką?

M.Z.: Kiedy miałem kilkanaście lat pojechałem na pierwszą

wycieczkę do Paryża. Tam w antykwariacie nad Sekwaną znalazłem biografię Jeana Paula Gaultiera. Wyczytałem, że urodził się tego samego dnia, co ja. Zaczął swoją karierę w wieku osiemnastu lat. Postanowiłem, że muszę mu dorównać. Zmobilizowałem siły i udało się zrobić pierwszy pokaz w wieku siedemnastu lat…

M.S.: Odnosi Pan regularnie sukcesy, a praktycznie każdy projekt, w który się Pan angażuje – jest pozytywnie oceniany. Jak w czasach, kiedy sponsorzy i partnerzy biznesowi dyktują nieraz trudne warunki, utrzymać dobry wizerunek i wysoki poziom?

M.Z.: Współpracuję tylko z najlepszymi i zawsze daję z siebie wszystko. Jestem konsekwentny i bezkompromisowy. Mam szczęście, że moi partnerzy cenią te cechy i mają do mnie zaufanie, dzięki czemu wspólne projekty okazują się sukcesem. Zdaję sobie sprawę, że podpisuję się pod moją pracą własnym nazwiskiem i nie mogę sobie pozwolić na wpadki. M.S.: Coraz głośniej o Pana współpracy w branżą wnętrzarską. W polskiej modzie osiągnął już Pan prawie wszystko - czy to oznacza, że w miarę jedzenia apetyt rośnie i ambicja podsyła Panu kolejne pomysły? www.sfera.com.pl

M.Z.: Zacząłem projektować wnętrza trochę z przypadku. Najpierw była kolekcja ceramiki dla marki Tubądzin. Okazała się ogromnym sukcesem, wypełniła pewną niszę na rynku. Jedna z moich klientek zapytała wtedy, czy nie podjąłbym się zaprojektowania wnętrz jej apartamentu. Powiedziała, że jej przyjaciółka ma apartament we Włoszech zaprojektowany przez studio Armaniego, a ona wolałaby mieć mieszkanie od Zienia. Tak się złożyło, że sam byłem w trakcie urządzania mieszkania. Wykorzystałem więc własne pomysły, rozwiązania i dostawców, z którymi współpracowałem przy własnym mieszkaniu, do stworzenia projektu dla niej. Szybko wypracowałem własny styl, nawiązujący estetyką do paryskich kamienic w ponadczasowym, ale również bardzo nowoczesnym wydaniu. Moje wnętrza korespondują z modą, jaką tworzę. Chociaż deska kreślarska od zawsze była obecna w moim domu, bo tata jest inżynierem budownictwa, projekty techniczne pozostawiam profesjonalistom. Udało mi się zebrać zespół fantastycznych architektów i projektantów wnętrz, którzy urzeczywistniają moje projekty. Nad moim flagowym butikiem przy Mokotowskiej 57 w Warszawie otworzyłem apartament pokazowy i biuro projektowe Zień Home. Działamy już dwa lata i mamy w portfolio kilka gotowych realizacji, a jeszcze więcej otwartych. Będziemy je prezentować w tym i przyszłym roku. M.S.: Projektowanie płytek i wnętrz plus concept store łączący

modę i design to imponująca lista, jak na kogoś, kto stosunkowo niedawno rozszerzył pole działania. Wśród osób, które z Panem współpracują, jest jeden z najbardziej znanych projektantów wzornictwa, Tomasz Rygalik. Jak zaczęła się ta współpraca i na czym ona dokładnie polega?

M.Z.: Zień Home to nie tylko studio projektowe. Mamy także własną kolekcję luksusowych mebli. Tomek Rygalik stworzył dla mnie niezależną linię, uzupełniającą podstawową kolekcję. Nazwaliśmy ją Diament, ze względu na ścięte rogi mebli i proporcje nawiązujące do szlifu diamentu. Tomek to prawdziwy wizjoner, tworzy piękne przedmioty. Piękne w swojej prostocie, bardzo przemyślane. Jego linia dla Zień Home znakomicie łączy się z moimi projektami, nadaje całości bardzo designerskiego wyrazu. M.S.: Plany na przyszłość – tą bliższą i tą dalszą? M.Z.: Przygotowuję się właśnie do premiery nowej kolekcji, poka-

żę propozycje na jesień-zimę 2013/14. Tradycyjnie będzie to duży pokaz mody. Mam bardzo nietypowy pomysł na to wydarzenie, ale na razie nie mogę nic zdradzić. Pokaz będzie mógł obejrzeć każdy dzięki transmisji na żywo przygotowanej przez T-Mobile, więc już teraz gorąco zapraszam! Jak wspominałem, w tym roku czeka mnie też dużo pracy w branży wnętrzarskiej. W końcu zrealizuję jedno ze swoich największych marzeń w tej dziedzinie… Niestety i tutaj nie mogę jeszcze wiele zdradzić! Obiecuję informować na bieżąco.

M.S.: Na koniec jeszcze pytanie, jak wypoczywa Maciej Zień? Czy są już plany na wakacyjny urlop?

M.Z.: Najlepiej wypoczywam w ciepłych krajach, na plaży, z książ-

ką. Rzadko mam czas na prawdziwy urlop, więc staram się korzystać z wyjazdów biznesowych i promocyjnych, dodając sobie kilka dni ekstra na wypoczynek. Na razie kalendarz jest wypełniony pracą. Może latem zniknę na kilka dni, żeby nabrać sił do kolejnych działań.

M.S.: Dziękuję za rozmowę.

fot Agencja Artystyczna ZOOM

sfera coverstory


14

modna

sfera gwiazd

Twarze sezonu Halle Berry Deichmann

Ma na swoim koncie Oskara za rolę w filmie „Czekając na wyrok” i Złotą Malinę za najgorszą grę aktorską w produkcji „Kobieta Kot”. Ma też własną linię perfum i status dziewczyny Bonda za partnerowanie Pierce'owi Brosnanowi w “Śmierć nadejdzie jutro”. Od kilku sezonów współpracuje z marką Deichmann, promując kolekcję 5th Avenue, sygnowaną jej imieniem.

Milla Jovovich

Marella

Marella

Modelka, aktorka, piosenkarka i projektantka w jednym. Pamiętamy ją najbardziej z ról w „Piątym elemencie” Luca Bessona u boku Bruca Willsa i „Powrocie do błękitnej Laguny”. Ponoć jej imię pochodzi od słów lekarza przyjmującego poród, który powiedział: "To najpiękniejsze dziecko jakie widziałem w tym millenium". Kilka lat temu została mamą, i jak sama mówi, zmieniło to jej sylwetkę, ale i... złagodziło obyczaje. Obecnie współpracuje m.in. z marką Marella, dla której projektuje i występuje w kampaniach wizerunkowych. W najnowszej kolekcji, inspirowanej oczywiście stylem aktorki, nie zabrakło m.in. kwiatowych topów, zwiewnych maxi sukienek, luźnych swetrów i szortów. Aktorka również prezentuje światu szkice swojej kolekcji…

Szkic: Milla Jovovich

H&M

Venessa Paradis Vanessa Paradis Conscious collection 2013

H&M

Jej hity Joe Le Taxi i Be my Baby znają chyba wszyscy. Nagrała również album przy współpracy z Lennym Kravitzem. Zagrała w wielu filmach, w tym partnerowała takim sławom jak Gérard Depardieu, Jeanne Moreau, Alain Delon i Jean Paul Belmondo. Była w długoletnim związku z Johnnym Deepem, ale aktualnie świat aż huczy od plotek na temat niewierności aktora i ich rozstania. Wielokrotnie była twarzą kultowych marek, m.in. Chanel i Miu Miu. W tym sezonie została twarzą wiosennej kolekcji H&M Conscious, prezentując ubrania, które są zarazem modne i bardziej przyjazne środowisku. To akurat współpraca, która konsekwentnie pasuje do przekonań aktorki.

Gentlemen Only Givenchy

Odtwórca głównej roli w serialu „Mentalista”, uwodzicielski dziennikarz w „Diabeł ubiera się u Prady” – australijski aktor Simon Baker został twarzą Gentlemen Only Givenchy. Marka wydała zapach Gentlemen 40 lat temu. Czasy się jednak zmieniają i dotyczy to również mężczyzn, dlatego postanowiono odświeżyć koncepcję i tak właśnie powstała woda toaletowa Gentlemen Only. Pachnie zieloną mandarynką, różowym pieprzem, gałką muszkatołową, liśćmi brzozy, cedrem i paczułą. Gwiazdy lubią pachnieć po swojemu, od lewej kampanie zapachów: Kate Perry, Beyonce, Celine Dion, Rihanna, Kate Moss, Naomi Campbell, Heidi Klum, Dita Von Teese

fot.: materiały prasowe

Simon Baker


100 LA T


modna

sfera superstar

ZA WO DO WY MI KS, C ZYL I J A K B YĆ PRACUJĄCĄ, ATR A K C YJ N Ą I W I ER N Ą SW OI M I DEA Ł OM MATK Ą I K OB I ETĄ . .. MONIKA MROZOWSKA, KOJARZONA Z ROLĄ MAJKI W JEDNYM Z NAJPOPULARNIEJSZYCH RODZINNYCH SERIALI, “RODZINA ZASTĘPCZA”, TO KOBIETA WIELOZADANIOWA. PIĘKNA FIGURA I SZCZERY UŚMIECH – NIE BEZ POWODU DWUKROTNIE GOŚCIŁA NA ŁAMACH MAGAZYNU PLAYBOY. MAMA DWÓCH CÓREK, EKOLOŻKA I WEGETARIANKA, KTÓRA SWOIMI PRZEKONANIAMI I ZDROWĄ KUCHNIĄ ZARAŻA WIDZÓW DZIEŃ DOBRY TVN I CZYTELNIKÓW E!STILO.

www.sfera.com.pl

Fot.: VIPHOTO EAST NEWS

16


modna

sfera superstar Modna Sfera: Jesteś aktorką, śpiewasz, prowadzisz blog, piszesz książki i felietony oraz gotujesz na ekranie. W której roli czujesz się najbardziej komfortowo? Monika Mrozowska: Aktorką bywam okazjonalnie, a śpiewam

w tej chwili tylko z dziećmi w domu. Wszytko natomiast, co jest związane z gotowaniem oraz podróżowaniem, czyli blog, książki, felietony i wymyślanie przepisów do programów - jest mi w tej chwili najbliższe.

M.S.: Masz zgrabną sylwetkę i urodę nastolatki, jednocześnie

słyniesz z wegetariańskiego jedzenia i aktywności fizycznej. Czy to właśnie jest Twoja recepta na młodzieńczy wygląd?

M.M.: Między innymi. Lubię domową kuchnię i uwielbiam spę-

dzać wolny czas na świeżym powietrzu. Gdy tylko mam możliwość, wsiadam w samochód, pociąg, autobus, samolot i... jadę. Zwiedzać, pływać w morzu, szaleć na snowboardzie, jeździć na rowerze... Kocham aktywnie spędzać czas!

"KIERUJĘ SIĘ ZASADĄ, ŻE ZAWSZE LEPIEJ OTACZAĆ SIĘ PRODUKTAMI NATURALNYMI: Z DREWNA, KAMIENIA, CERAMIKI (...)" M.S.: Pisujesz felietony do lifestylowego magazynu o za-

barwieniu ekologicznym, e!stilo, co jest zgodne z Twoimi przekonaniami. Na co zwracasz szczególną uwagę w życiu codziennym, jeżeli chodzi o ochronę środowiska?

M.M.: To są bardzo proste zasady, np. kupuję minimalną ilość detergentów. Praktycznie wszytko myję płynem na bazie... octu. Kupuję produkty w dużych, ekonomicznych opakowaniach, nie marnuję jedzenia i gaszę światło w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma... M.S.: Czy starasz się zarazić swoimi przekonaniami córki? M.M.: Tak, ale nie na siłę. Wiedzą, że powinniśmy oszczędzać

energię i wodę – nie tylko w domu, ale także u znajomych i na wyjeździe.

M.S.: Świadome zakupy – co dla Ciebie oznacza to sformuło-

wanie, zwłaszcza, jeżeli chodzi o kupowanie ubrań?

M.M.: Zwracam umiarkowanie. Lubię ubrania klasyczne, ale z lekkim „twistem”. Źle się czuję w przekombinowanych zestawach. Na sportowych wyjazdach ze znajomymi zawsze stawiam na wygodę. Dlatego dla mojej koleżanki, która ma firmę odzieżową Colorshake, specjalizującą się w ubraniach sportowych, narysowałam grafikę, którą Ewa wykorzystała w swojej kolekcji. Przyjemnie jeździ się na snowboardzie w bluzie własnego projektu (śmiech).

"LUBIĘ UBRANIA KLASYCZNE, ALE Z LEKKIM „TWISTEM”. ŹLE SIĘ CZUJĘ W PRZEKOMBINOWANYCH ZESTAWACH (...)". M.S.: Jakiś czas temu zmieniłaś radykalnie fryzurę? Byłaś zadowolona z efektu? M.M.: Tak, ale szczerze mówiąc, już mi się znudziła, dlatego znowu zapuszczam włosy (śmiech). M.S.: Moda to przecież nie tylko ubrania, ale wszystko co nas otacza. W tym numerze poświęcamy wiele uwagi sztuce użytkowej i wnętrzom. Jaki rodzaj aranżacji jest Tobie bliższy – nowoczesny czy retro? M.M.: Trudno powiedzieć, bo lubię bardzo różne style, od

Cottonfield

fot.: Bartosz Krupa; DDTVN EAST NEWS

M.M.: Świadome zakupy to dla mnie kupowanie ubrań, które faktycznie są mi potrzebne. Ja w sumie mało kupuję. Jeżeli już, to najwięcej dzieciom. Wiadomo, szybko wyrastają, ale ich za małe ubrania oddaję koleżankom z młodszymi dziećmi.

M.S.: Lubisz bawić się modą? Zwracasz uwagę na trendy?

rustykalnego, przez bardzo bogaty, po minimalistyczny. Chociaż swój dom urządziłabym w bardzo prostym stylu, z drewnianymi elementami, jasnymi ścianami i kamienną podłogą.

www.sfera.com.pl

17


18

modna

sfera superstar

S T Y L

S U P E R S T A R

Ozdobiłabym jego wnętrze rodzinnymi pamiątkami, zdjęciami. W aranżacji bardzo cenię sobie funkcjonalność.

M.S.: Czy urządzając swoją przestrzeń życiową, korzystała-

KAPELUSZ KappAhl 59,90 zł

byś z rad profesjonalistów, np. architektów czy dekoratorów wnętrz, a może zaufałabyś swojej intuicji i gustowi?

M.M.: Korzystałabym z rad specjalistów, ale zaprzyjaźnionych. Takich, którzy mnie znają i wiedzą, co mi się podoba, a ja wiem, jak wyglądają ich projekty.

OKULARY Glitter 34,90 zł

APASZKA Glitter 59,90 zł

M.S.: W dekoracji wnętrz również kierujesz się eko rozwiązaniami? Jeżeli tak, to może mogłabyś podpowiedzieć jakieś rozwiązania naszym czytelnikom? M.M.: Bazar na Kole. Za niewielkie pieniądze w dalszym ciągu można tam kupić np. piękny dębowy stół. Kieruję się też zasadą, że zawsze lepiej otaczać się produktami naturalnymi: z drewna, kamienia, ceramiki – to zdecydowanie przyjemniejsze niż plastik czy płyta MDF...

M.S.: Często wspominasz, że lubisz podróżować. Poznawanie nowych miejsc może być bardzo inspirujące. Jakie miejsca, które zdarzyło Ci się odwiedzić, zrobiły na Tobie największe wrażenie, jeżeli chodzi o klimat, mieszkańców, zabytki czy architekturę?

BLUZKA Unisono 119 zł

To r b a Ta r a n k o 149 zł

ZEGAREK Lacoste T i m e Tr e n d 649 zł

M.M.: Uwielbiam Włochy o każdej porze roku, ze względu na wszystko, ale przede wszystkim za niesamowite widoki, architekturę i jedzenie. Lubię również greckie wyspy, ale poza sezonem. Gdy trafiasz do małej wioski, gdzie uśmiechnięta staruszka sprzedaje trzy butelki swojskiego wina, orzechy i domową oliwę, to masz ochotę zostać w takim miejscu już na zawsze. M.S.: Przywozisz pamiątki z wyjazdów? Stają się one elementem domowej dekoracji? M.M.: Przywożę książki kucharskie, czasami naczynia, a z Włoch zawsze białe wino lub prosecco.

SZORTY Orsay 99,95 zł

M.S.: Gotowanie to Twoja pasja, więc może podróżowanie łączysz z kulinarnymi doświadczeniami? M.M.: Zawsze. Z każdego wyjazdu przywożę masę kulinarnych inspiracji.

BUTY Lacoste Sizeer

LAMPION Home Design 1290 zł

PROJEKT HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE (Mrozowska jest członkinią kapituły oceniającej warunki obiektów biorących udział w przedsięwzięciu).

Celem kampanii jest promocja miejsc noclegowych, w których rodziny z dziećmi mogą się czuć komfortowo, spokojnie i bezpiecznie. Dotyczy to zarówno wyposażenia dla dzieci w różnym wieku, jak i życzliwego podejścia do małych gości. Efektem akcji ma być stworzenie nowej kategorii hoteli w Polsce: HOTEL RODZINNY, rozumiany jako miejsce przyjazne i spełniające określone standardy dla rodzin i kobiet w ciąży. Hasłem kampanii jest: DZIECKO VIPEM W HOTELU.

www.sfera.com.pl

M.S.: Wprawdzie wakacje za kilka miesięcy, ale czy zaplanowałaś już jakiś urlop? Będzie swojsko, egzotycznie, rodzinnie czy spontanicznie? M.M.: Jeszcze nie wiem, ponieważ jestem w kapitule programu Hotel Przyjazny Rodzinie. W związku z kolejną edycją tego przedsięwzięcia na pewno będę z dziećmi jeździć po Polsce i oceniać standard hoteli i pensjonatów właśnie pod kątem ich przygotowania i udogodnień dla najmłodszych gości. M.S.: A plany zawodowe? W jakiej roli będziemy najczęściej spotykać Monikę Mrozowską w nadchodzącym sezonie? M.M.: Jest tyle możliwości, że nie chciałabym się ograniczać do jednej roli... M.S.: Dziękuję za rozmowę.


WAKA CY JNE M US T H AV E

Timberland

PRZEZROCZYSTOŚCI PODPATRZONE U VALENTINO, KRATA JAK U DRIES VAN NOTEN, KOBALT W KOLEKCJI BURBERRY I KILKA INNYCH HITÓW, W KTÓRE WARTO SIĘ ZAOPATRZYĆ Z MYŚLĄ O MODNYM LECIE.

Burberry Prorsum

K O B A LT W G R Z E SUKIENKA Ta r a n k o 289 zł

P O Z O R N E TA L I O WA N I E SUKIENKA Ochnik 999,90 zł

Valentino

TRANSPARENTNIE BLUZKA Benetton

POTRZEBA SŁOŃCA TORBA Orsay 119,95 zł

BOMBER JACKET KURTKA KappAhl 149 zł

N A P L AT F O R M I E BUTY Ryłko 239,90 zł

K R ATA KOSZULA Wrangler

Dries van Noten

BRANSOLETKA Dyrberg Kern

WA K A C Y J N Y S TA N D A R D SZORTY Cubus 129 zł

www.sfera.com.pl


INTERPRETACJA TRENDÓW

W I O S N A / L AT O 2 0 1 3 ODZWIERCIEDLENIE W KOLEKCJACH, A OTO SKRÓCONA, SUBIEKTYWNA LISTA INSPIRACJI PODPATRZONYCH NA ŚWIATOWYCH WYBIEGACH I W SALONACH GALERII SFERA…

PROJEKTANCI SZUKAJĄ POMYSŁÓW DLA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W NAJRÓŻNIEJSZYCH SFERACH ŻYCIA. NATURA, ARCHITEKTURA, MALARSTWO, FOTOGRAFIA, CELEBRYCI, STYL ŻYCIA – PRAKTYCZNIE WSZYSTKO ZNAJDUJE

BIE LE NIE

Wenus z Milo czyli bogini piękności – nienaganna, czysta, subtelna…

B R A N S O L E TA Apart od 139 zł

www.sfera.com.pl

PASEK KappAhl 39,90 zł Wenus z Milo

20 sfera trendy

modna

M O DA NA MO DĘ

TOP Camaieu 69,90 zł LAMPA Home Design 6590 zł

Olsen

OKULARY Glitter 39,90 zł

TORBA Liu Jo 636 zł

SPÓDNICA Ta r a n k o 219 zł

BUTY Ryłko 259,90 zł


modna

sfera trendy NASZYJNIK Glitter 69,90 zł

DYNA MI KA

BLUZKA Ta t u u m

Sportowa linia wkracza na salony już od dłuższego czasu – z sukcesem

Cubus

OKULARY Glitter

ZAPACHY Aromanti 48 zł

SPODNIE Cubus 79,99 zł

TOREBKA Ochnik 359,90 zł BRANSOLETKA Dyrberg Kern

SUKIENKA Caterina 790 zł

KOPERTÓWKA Gino Rossi 349,90 zł C&A

BRANSOLETKI Dyrberg Kern BALERINY Badura 289 zł

W I O S N A / L AT O 2 0 1 3

O LŚNIE NIE Lśniące materiały i dodatki pojawiają się nawet w codziennych propozycjach

OKULARY Glitter 34,90 zł

KOTURNY Badura 449 zł

KOLCZYKI I am 42,90 zł

INTERPRETACJA TRENDÓW

FIGURKI Italissima 92,30 zł, 70,80 zł

www.sfera.com.pl

21


modna

sfera trendy C H U S TA I am 54,90 zł

GRUN GE

TOP Unisono 199 zł

Gwiazdą stylu grunge jest numer jeden modelingu, Kate Moss

KAMIZELKA Cubus 129 zł

C&A

B R A N S O L E TA Apart od 119 zł

ALBUM K a t e M o s s B y M a r i o Te s t i n o Empik 230 zł

CZÓŁENKA Zebra 299,50 zł TORBA Venezia 499 zł

INTERPRETACJA TRENDÓW

www.sfera.com.pl

DE NIM ART Dżins odnalazł zastosowanie w świecie sztuki, artyści traktują go nawet jak płótno

KOSZULA Orsay 89,95 zł

BUTELKA Home Design

KOLCZYKI z diamentami i topazami Apart od 419 zł

SPÓDNICA Ta t u u m

BALERINY Kazar

FOTEL Home Design 3643 zł PLECAK C&A

Benetton

SPODNIE KappAhl 129 zł

W I O S N A / L AT O 2 0 1 3

22


modna

sfera trendy KOLCZYKI Apart od 89 zł

W KON TRA ŚCIE

ŻAKIET Caterina 760 zł

Czarny z białym – nie jak pies z kotem – bardzo się kochają, a już na pewno kochają ten duet projektanci…

SUKIENKA Pretty One 535 zł

SZAFA Komandor

Benetton

ZAPACHY Aromanti podstawa 21 zł kwiat 14,90 zł

SZAL Caterina 290 zł

TORBA Ochnik 699,90 zł

TOREBKA Liu Jo 611 zł

Patrizia Pepe B&L Boutique

Aktualnie technologia daje możliwości nadrukowania na tkaninach praktycznie każdego motywu

BALERINY Kazar

W I O S N A / L AT O 2 0 1 3

SZTUKA W NADRU KACH

INTERPRETACJA TRENDÓW

OBRAZ Home Design 1089 zł

KOLCZYKI I am 84,90 zł

SUKIENKA Ta r a n k o 299 zł

KOTURNY Kazar 549 zł

www.sfera.com.pl

23


modna

sfera trendy

KWIA TO STAN

BLUZKA C&A

KOLCZYKI I am 64,90 zł

Ogród Moneta, położony kilkadziesiąt kilometrów od Paryża, powala ilością barw i gatunków kwiatów

KOMPLET Z SUKIENKĄ Pretty One ok 650 zł

źródło:sxc.hu

TORBA Glitter 129 zł

SPODNIE Orsay 119,95 zł TA L E R Z Duka 39,90 zł

KUBEK Duka 39,90 zł

Z AW I E S Z K A Z Ł O TA Apart od 159 zł

KLAPKI Venezia

ORIENT Akcenty kultury orientalnej zawsze znajdują swoich wielbicieli

APASZKA Glitter 59,90 zł

B R A N S O L E TA Glitter 59,90 zł

KOMBINEZON C&A 179 zł

www.sfera.com.pl

Patrizia Pepe B&L Boutique

INTERPRETACJA TRENDÓW

W I O S N A / L AT O 2 0 1 3

24

BALERINY Kazar 449 zł

LAMPA ZAPACHOWA Aromanti 149 zł


modna

sfera trendy

KOLCZYKI Złote z diamentami Apart od 559 zł

JA ŚNIEJ

SUKIENKA Orsay 149,95 zł

Wschód słońca, zwłaszcza nad morzem, może być nie tylko romantyczny…

Bialcon

TOREBKA C&A

MOKASYNY Badura 269 zł

FOREMKI Duka

PIERŚCIONEK I am 54,90 zł

WZORNIK Pantone TOP Ochnik 599,90 zł

INTERPRETACJA TRENDÓW

ZEGAR Dekorto 154 zł

ZEGAREK Apart od 790 zł

Paleta Pantone to doskonały wyznacznik kolorów

SPÓDNICA Ta r a n k o 199 zł

Benetton

BUTY C&A

TORBA Orsay 129,95 zł

W I O S N A / L AT O 2 0 1 3

IN TEN SYWNIEJ

www.sfera.com.pl

25


FASHION VICTIM ki ed y jes t eś of i arą t ren d ów i l ub i sz w y g l ąd ać j ak z ka t al og u . K ol or czarn y t o b ezp i eczn a baza, a n a d od a t ek za w s ze j es t el g an cki i t aj emn i czy.


panie przodem Ale nie dlatego, że słabsze – współczesna PANI jest w pełni świadoma swojej siły i mocnych stron, których nie boi się użyć. Moda to jedno z narzędzi wykorzystywane w podkreślaniu silnej osobowości, a dzięki jej szerokim hor yzontom każda z PAŃ ma możliwość wyglądać jak z bilboardu.

D o m i n i k a : s w e t e r 2 7 9 z ł Ta b o o , t o r e b k a 7 4 9 , 9 0 z ł G i n o R o s s i , b u t y 1 0 9 , 9 9 z ł C e n t r o , b r a n s o l e t k a 4 9 z ł P r o m o d


SPAROWANE

Beż j ako p rop ozy cj a n a w i eczorn e w y j ś ci e. P roj ekt an ci l u b i ą t en kol or – j es t b ard zo p l as t y czn y, a z czern i ą w y g l ąd a d os t oj n i e.

Kasia: kurtka Molton 599zł GaPa Fashion/Bialcon, sukienka 199zł Promod, torebka 369,90zł Gino Rossi; Dominika: tunika 89,90zł, kopertówka 69,90zł Ravel, płaszcz Episode 549zł GaPa Fashion/Bialcon


LUŹNY PIĄTEK D la Pa ń , k tó re m o g ą s o b ie pozwo lić n a o s o b is ty dres s c o d e w p ra c y. D zi a n in a i k o ro n k a – p ię k n a ręcz n a ro b o ta .

Kasia: sweter 149,90zł Camaieu, spódnica Molton 399zł GaPa Fashion/Bialcon, torba 869,90zł Ecco


LUNAPARK

Kolor y pa s te lo we , k re s k ó wk o wy nadruk, ale ws z y s tk o p o d kontrol ą se k s a p ilu .

Kasia: t-shirt Patrizia Pepe 645zł, kapelusz Patrizia Pepe 665zł B&L Boutique, spodnie 119zł Charles Vögele, buty 109,99zł Centro


NADRUKI

Dz ia n in o wy s we te re k to ty lk o wy g a s z a c z d la m ocn o n a d ru k o wa n e g o d o łu . Wa ż n y je s t d e ta l, w ty m wy p a d k u k o łn ie rz y k z kor al i i b u ty z k o k a rd ą .

D o m i n i k a : k o m b i n e z o n P a t r i z i a P e p e 1 8 5 0 z ł B & L B o u t i q u e , s w e t e r e k 7 9 , 9 0 z ł C a m a i e u , k o ł n i e r z y k 4 9 z ł Ta b o o , b u t y 1 1 0 0 z ł S a l a m a n d e r


SPORTOWY SZYK Luks us l u b i c z a s e m b y ć n a lu z ie , w końcu w y p o c z y wa ć te z m o ż n a z klas ą.

D o m i n i k a : ż a k i e t 1 3 3 9 z ł M a x M a r a W e e k e n d , s p o d n i e 4 7 9 z ł B e t t y B a r c l a y, b u t y 3 9 9 z ł , t o r e b k a G u e s s 5 9 0 z ł S a l a m a n d e r, o k u l a r y 2 4 , 9 0 z ł R a v e l


wkład minimalny

OKULARY Simple 299,90 zł

TOREBKA Coccinelle 396 zł

BUTY Deni Cler 1599 zł BRANSOLETKA Dyrberg Kern

NASZYJNIK Liu Jo 504 zł


modna

sfera trendy

BEŻ 4 odsłony

NIBY BEZ WYRAZU, NIEPOZORNY, NIE RZUCAJĄCY SIĘ W OCZY - JEDNAK MA MOC W STYLIZACJI. UBEZPIECZA MOCNE WZORY, WYRAŹNE KOLORY I FASONY. STANOWI DOSKONAŁE TŁO DLA NAJRÓŻNIEJSZYCH STYLÓW, ZWŁASZCZA LATEM.

KAPELUSZ Olsen 249 zł

KOLCZYKI Caterina 180 zł

POWIEW OKULARY Ray-Ban Inter Optyk 555 zł

BLUZKA Deni Cler 899 zł

BLUZKA Benetton

TORBA Coccinelle 484 zł

BRANSOLETKA Jubitom

SPÓDNICA Ochnik 999,90 zł

BALERINY Liu Jo 794 zł

Olsen

PERFOROWANIE

Camaieu

34

BRELOK Coccinelle 121 zł

SPÓDNICA Deni Cler 699 zł

BUTY Deichmann 179 zł

www.sfera.com.pl


modna

sfera trendy

ETNO

NASZYJNIK Olsen 129 zł

KOLCZYKI Dyrberg Kern 179 zł

Jackpot/Cottonfield

NEO

35

BLUZKA Deni Cler

ORIENT

Ochnik

KAMIZELKA Ta t u u m

NEO

BRANSOLETKA I am od 39,90 zł

SPÓDNICA Olsen 499 zł

TORBA Coccinelle 924 zł

SANDAŁY Liu Jo 844 zł

BRANSOLETKA Ta r a n k o 99,00 zł

SPÓDNICA Simple

TOREBKA Liu Jo 504 zł

SZPILKI Kazar 429 zł

www.sfera.com.pl


modna

sfera trendy

GRA POZORÓW

Dress your dress

ZEGAREK Atlantic T i m e Tr e n d 1030 zł

LATA `50.

SUKIENKA Cubus 149 zł

TOREBKA Glitter

SUKIENKA Ta t u u m

SUKIENKA Ta r a n k o 349,00 zł

SUKIENKA Ta r a n k o 199,00 zł

SUKIENKA Simple 699,90 zł

BALERINY Ryłko 219,90 zł

SUKIENKA Marella 1099 zł

ZEGAREK Aztorin APART od 790 zł

ZEGAREK C&A

SUKIENKA Marella 1099 zł

LINIA A

36

BALERINY Kazar

SUKIENKA Simple 699,90 zł

PORTFEL Coccinelle

BALERINY Deichmann 59zł

SUKIENKA Ta r a n k o 299,00 zł

TOREBKA Orsay 69,95 zł


modna

sfera trendy

G o, r a & d o, lBLUZKA Ta t u u m

TOREBKA Liu Jo 611 zł

BLUZKA Ta r a n k o 179,00 zł

TOREBKA CCC 89,99 zł

37

BEZRĘKAWNIK Ochnik 499,90 zł

TOREBKA Simple

SPÓDNICA Orsay 89,95 zł

SPÓDNICA Ta r a n k o 179,00 zł

SPÓDNICA Caterina

PROSTA SPRAWA

BLUZKA Unisono 99 zł

BLUZA Unisono 119 zł

SPÓDNICA N e w Yo r k e r 69,95 zł

BLUZKA Ta r a n k o 189,00 zł

SPÓDNICA H&M 299 zł

SPÓDNICA Cubus 129 zł

BUTY Simple 499 zł

BUTY Liu Jo 1109 zł

BUTY C&A 149 zł

NA SKRÓTY KURTKA Orsay 149,95 zł

KURTKA Liu Jo 1033 zł BRANSOLETKA I AM 64,90 zł

SUKIENKA Ta r a n k o 279,00 zł

KURTKA Benetton BRANSOLETKA Z ZAWIESZKAMI Jubitom 3156 zł

SPÓDNICA Simple 499,90 zł

NA OKRĄGŁO

BRANSOLETKI Orsay 29,95 zł

SPÓDNICA Deni Cler 899 zł


modna

modowa

sfera trendy

.

PrzebieZka

38

www.sfera.com.pl

Oto swego rodzaju zapowiedź tego, co aktualnie można zobaczyć w sklepach. Zalążek rozhulanej na półkach sklepowych mody… Jest kobieco, kolorowo, wiosennie, a na plecach już czuć delikatny oddech lata…


modna

sfera trendy

Greta: bluzka 169zł Promod, dżinsy 279zł Mustang, kopertówka 362zł PENNYBLACK; Dagmara: sukienka Patrizia Pepe 950zł B&L Boutique, zegarek Tissot 1090zł Time Zone

Dzianiny w stylizacji wieczorowej i klubowej.

39


Greta: tunika 159zł Promod, torebka Menbur 229zł GaPa Fashion/Bialcon

Lśnienie dozwolone już od godzin porannych, tu w wersji koktajlowej.


G r e t a : k o s z u l a 1 6 9 z ł P r o m o d , d ż i n s y 2 5 9 , 9 9 z ł A m e r i c a n o s , p a s e k 2 9 z ł Ta b o o , t o r b a P a t r i z i a P e p e 9 4 5 z ł B & L B o u t i q u e , b u t y 1 9 9 , 9 0 z ł D a r b u t ; D a g m a r a : k o s z u l a R a b a r b a r 1 6 9 z ł G a P a F a s h i o n / B i a l c o n , s p o d n i e 3 9 9 z ł G e r r y W e b e r, t o r b a 2 6 9 z ł P u c c i n i S t o i s k o , k r z e s ł o C a l l i g a r i s 9 3 8 z ł K l e r

Płatkomania Rozkwitają co sezon feerią barw. My jednak podpowiadamy wersję lekko oswojoną.


Luz Stonowana kolorystyka wojskowa dla pokojowo i wygodnie nastawionych. Bawełniane tkaniny, naturalne dzianiny plus nieśmiertelny dżins.


G r e t a : b l u z a 2 8 9 z ł U n i s o n o , m o k a s y n y G e o x 3 2 9 , 9 0 z ł D a r b u t , n a r ę c e p a s e k 1 9 z ł Ta b o o ; J a c e k : k u r t k a 5 1 9 z ł , spodnie 329zł Mustang, t-shirt 199zł Roy Robson, buty 229,99zł Lasocki, szal 69zł Promod; D a g m a r a : s p ó d n i c a 1 6 9 z ł P r o m o d , k u r t k a 2 7 9 z ł C h a r l e s V ő g e l e , b u t y 2 2 9 z ł , t o r b a S ł o ń To r b a l s k i 3 4 9 z ł B o r s a ; Ta b o r e t 1 5 4 2 z ł K l e r

Chłopczyc

Dagmara: kurtka Vito Vergelis 295zł Roy Robson, bluzka 179zł Unisono, spodnie 169zł Promod, buty Converse 239zł Soul, torba 699,90zł Gino Rossi, zegarek Diesel 1065zł Time Zone

Wylansowany grunge jest troszkę g l a m o u r, ale nadal osadzony w warstwach i ciemnoburych kolorach.


G r e t a : s u k i e n k a S u 1 7 9 z ł R o y R o b s o n , b u t y 1 4 9 , 9 9 z ł C e n t r o ; D a g m a r a : s u k i e n k a 1 0 1 4 z ł A i r f i e l d / L u i s a C e r r a n o , t o r e b k a 1 2 9 , 9 0 z ł D a r b u t , b u t y 1 2 9 , 9 9 z ł C e n t r o ; k r z e s ł o To n 5 7 0 z ł K l e r

Fasony tzw. oversize nie krępują ruchów, tuszują to i owo i lubią mocne dodatki.

Szeroki stan


kratki W intensywnym kolorze lub spokojne, w kontrastowym zestawieniu lub wyciszone pastelami – jak kto woli.

G r e t a : k u r t k a 6 7 9 z ł B e t t y B a r c l a y, s p o d n i e G e r r y We b e r 3 7 9 z ł , o k u l a r y 2 4 , 9 0 z ł R a v e l , b u t y 2 9 9 , 9 0 z ł D a r b u t , torba 129,99zł Lasocki; Jacek: spodnie 119zł Charles Vőgele, koszula 269zł Pierre Cardin, pasek 59,99zł Enzo, zegarek Times 389zł Time Zone


Jacek: spodnie 259,90zł Americanos, koszula 369zł Roy Robson, krawat 119,90zł Lavard, sweter 119zł Charles Vőgele, marynarka Lord 559zł CRUX, buty 439zł Salamander; Greta: t-shirt 39,90zł Charles Vőgele, marynarka 139,90zł, spodnie 149,90zł Camaieu, torba 89,99zł Lasocki, mokasyny 399,90zł Ecco

Odcienie niebieskiego, te bliżej granatu i kobaltu nadal na fali – dla niej i dla niego.


Dagmara: płaszcz 1939zł Luisa Cerano, kopertówka 89zł Puccini Stoisko, buty 99,90zł Centro; Jacek: kamizelka 59,99zł, spodnie 139,99zł Enzo, koszula 199,90zł Lavard, buty 109,99zł Centro

Bezpieczne połączenie w tym sezonie dzierży palmę pierwszeństwa TRENDOWEGO.


D a g m a r a : b l u z k a 1 2 9 , 9 0 z ł C a m a i e u , s p o d n i e 3 7 9 z ł G e r r y W e b e r, a p a s z k a 3 9 z ł Ta b o o , b u t y 2 3 9 , 9 0 z ł D a r b u t , t o r e b k a 3 6 9 z ł P u c c i n i S t o i s k o ; G r e t a : t - s h i r t 2 1 9 z ł B e t t y B a r c l a y, m a r y n a r k a 6 4 9 z ł , s p o d n i e 3 7 9 z ł G e r r y W e b e r, o k u l a r y 2 4 , 9 0 z ł R a v e l , t o r e b k a 8 9 z ł B o r s a , baleriny 369,90zł Gino Rossi; kanapa Canone 7881zł Kler

Ciąg dalszy wzorowych trendów utrzymanych w duchu retro lub orientalnym.

Stopień wzorowy


Wyraziste kolory trzymają fason na wybiegach i na razie się nie zanosi, aby były passé.

Greta: bluzka 99,90zł Charles Vőgele, koszula 199zł Mustang, spodnie 149,90zł Camaieu, zegarek Diesel 460zł Time Zone, torebka 19,99zł Centro; J a c e k : k o s z u l k a P o l o 7 9 , 9 0 z ł , s p o d n i e 1 1 9 z ł C h a r l e s Vő g e l e , s z a l i k 9 9 , 9 5 z ł G e r r y We b e r ; D a g m a r a : b l u z k a 2 6 9 z ł B e t t y B a r c l a y, p l i s o w a n k a 8 8 0 z ł Airfield/Luisa Cerano, torebka 399,90zł Gino Rossi


modna

sfera trendy

TIP TOP

Odcień kobaltowy również w męskiej garderobie. Można przekonywać się do niego drobnymi krokami i wybrać w tym kolorze tylko jeden element garderoby. Do pary warto pamiętać o brązie, beżu, bieli lub czerni…

Pan dobrze skrojony, dopasowany i wyczesany. Ostry kolor butów czy koszuli wprowadzony, by nie wiało nudą. Ma być stylowo – dostojnie i z klasą.

Paul Smith

Ermenegildo Zegna

BLUE BOND

MARYNARKA Timberland 849,99 zł

OKULARY Ray-Ban Inter Optyk 470 zł

KOSZULA N e w Yo r k e r 79,95 zł

KOSZULA LEVI'S SWETER N e w Yo r k e r 79,95 zł

ZEGAREK Casio T i m e Tr e n d 234 zł

www.sfera.com.pl

ETUI Ochnik 299,90 zł

WODA TOALETOWA Diesel Douglas 349 zł/100ml

SPODNIE Ta t u u m 219,99 zł

BUTY Badura 299 zł

Pierre Cardin

MOKASYNY Lasocki 189,99 zł

fot.: materiały prasowe

ZEGAREK Atlantic Sealine T i m e Tr e n d 560 zł

SPODNIE LEVI'S ok 329 zł

Pierre Cardin

GLAD MEN

MAD MEN/

UCZMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH, CZYLI SYMBOLICZNY PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH ŚWIATOWYCH KOLEKCJI WIOSNA/LATO 2013 Z PODPOWIEDZIĄ, CO I GDZIE PODOBNEGO MOŻNA ZNALEŹĆ W GALERII SFERA.

50


modna

sfera trendy

MOCNY AKCENT

51

NEO GRUNGE

Rick Owens

Gdy nie trzeba poddawać się surowym zasadom dress code, można otworzyć się na nowe horyzonty. Styl paryskiej bohemy przemieszany z nowojorskim luzem, w tej wersji ograniczeń jest naprawdę niewiele… Burberry Prorsum

Ciekawy nadruk koszuli, zwracające uwagę oprawki okularów lub dekor zegarka – to tylko kilka wariantów z listy, którymi można urozmaicić standardowy biurowy wizerunek. Ważne, aby było ciekawie, ale nie śmiesznie…

BLUZA Pepe Jeans

OKULARY Cubus 29,99 zł

KOSZULA LEVI'S ok. 169 zł

KURTKA N e w Yo r k e r 159 zł

ZEGAREK Adidas Swiss od 505 zł

BRANSOLETKA N e w Yo r k e r 9,95 zł

BUTY Ryłko 329,90 zł

BUTY To m m y H i l f i g e r Zebra 629,90 zł

N e w Yo r k e r

fot.: materiały prasowe

SPODNIE N e w Yo r k e r 159 zł

GLAD MEN/

SPODNIE Ta t u u m 219,99 zł

WODA TOALETOWA Benetton Drogeria Natura 79 zł/100ml

MAD MEN

PORTFEL N e w Yo r k e r 34,95 zł

www.sfera.com.pl


52

modna

sfera trendy

NATURALNIE

OCIEPLENIE Szorty nie tylko na plażę – panowie coraz częściej skracają długości i być może nie tylko dlatego, że tak wygodniej, ale i atrakcyjniej. Kolory słoneczne, choć przygaszone, zielenie czasami w stronę khaki i dla uspokojenia szarości…

BEJSBOLÓWKA New Era Sizeer 139,99 zł

Kenzo

Bottega Veneta

Bawełna, len, delikatna dzianina plus stonowana linia barw, w tym wojskowa zieleń, zimne brązy, khaki i beże – nie tylko dla ekologów. Wygodne i jednocześnie eleganckie, nawet podczas letnich upałów. Fasony też raczej luźniejsze…

KURTKA Timberland 899,99 zł

KOSZULKA POLO N e w Yo r k e r 59,95 zł

KOSZULA H&M 199 zł

BLUZA LEVI'S

SZORTY LEVI'S

GLAD MEN

ZAPACH Aromanti 89 zł

BUTY Kazar 369 zł

TOREBKA Ochnik 299,90 zł

TORBA Ochnik 999,90 zł SZTYBLETY To m m y H i l f i g e r Zebra 679,50 zł

www.sfera.com.pl

Timberland

MAD MEN/

SPODNIE LEVI'S ok. 329 zł


modna

sfera trendy

PAN WZOROWY

53

STYL WŁÓCZYKIJA Jakby zainspirowane wdzięczną postacią z serii bajek o Muminkach. Nonszalancko, swobodnie – dla miejskiego wędrowca, studenta, filozofa, naukowca…. Wzorowe dzianiny, zadziorne buty i pakowna torba – to na początek.

OKULARY Glitter 39,90 zł

Marc Jacobs

Dries Van Noten

Kraty, moro, cętki – bogaty miks nadruków, które jedni łączą równocześnie, inni tonują czernią, brązem lub granatem.

PŁASZCZ H&M 399 zł

OKULARY Glitter 49,90 zł

T- S H I RT Ta t u u m 79,99 zł

WODA TOALETOWA Spicebomb Viktor & Rolf Sephora 389 zł/90ml

SWETER LEVI'S 279 zł

SZORTY LEVI'S 299 zł

ZEGAREK Adidas Swiss od 275 zł TORBA Ochnik 899,90 zł

Cottonfield

Ta t u u m

fot.: materiały prasowe

BUTY Badura 309 zł

GLAD MEN

BUTY Kazar 399 zł

SPODNIE KappAhl 159 zł

MAD MEN/

KOSZULA Timberland

www.sfera.com.pl


54

modna

sfera trendy

MA BYĆ KOLOROWO, WZORZYŚCIE I SEKSOWNIE. TORBA POJEMNA – NA BALSAM, RĘCZNIK I DOBRĄ KSIĄŻKĘ.

Dalia modelka: biustonosz 159 zł, figi 71 zł

www.sfera.com.pl

BIUSTONOSZ BIKINI KappAhl 47,90 zł

BIUSTONOSZ C&A od 27,90 zł

SZORTY Benetton

SZORTY KappAhl 99,90 zł

SZORTY N e w Yo r k e r 99,95 zł

TORBA Coccinelle 1232 zł

TORBA Ta r a n k o 149zł

TORBA Ochnik 799,90 zł

KLAPKI Deichmann 59 zł

SANDAŁY CCC 99,99 zł

SANDAŁY Venezia

KAMIZELKA N e w Yo r k e r 129 zł


modna

sfera trendy

55

KOSZULA KappAhl 139 zł

H&M

DZIEŃ P O WSZED N I

KOSZULA Deni Cler 599 zł

MARYNARKA Simple 499,90 zł

MARYNARKA N e w Yo r k e r 139,00 zł

TORBA Coccinelle 1232 zł BRANSOLETKA Patrizia Pepe B&L Boutique 399 zł

SPODNIE Ta t u u m

BUTY Kazar 399 zł

ZEGAREK Lacoste T i m e Tr e n d 349 zł

Były czasy, kiedy noszenie spodni przez kobiety było wręcz niestosowne. Dziś spodnie nosimy na co dzień, a podpatrzone w męskiej szafie garnitury czy krawaty to ulubione ubrania i dodatki w biznesowym looku. Zatem po męsku podejdźmy do spraw zawodowych i skuśmy się na wiązane mokasyny, smokingowe kroje żakietów czy klasyczne kolory. Pół wieku temu Yves Saint Laurent zaproponował nam smoking i tak się przyjęło...

TORBA Coccinelle

SPODNIE Olsen 449 zł

BUTY C&A

www.sfera.com.pl


56

modna

sfera trendy

BLISKO CIAŁA ATRAKCYJNIE WYGLĄDAJĄCY BIUST NIE ZALEŻY TYLKO OD JEGO ROZMIARU, ALE RÓWNIEŻ OD DOBRZE DOBRANEGO BIUSTONOSZA, TAK PRZEKONUJĄ NAS BRAFITTERKI, CZYLI SPECJALISTKI W TEJ DZIEDZINIE. I, JAK SIĘ OKAZUJE, NIE CHODZI TU TYLKO O WZGLĘDY ESTETYCZNE, ALE RÓWNIEŻ ZDROWOTNE… SPORTOWY TOP KappAhl 49,90 zł

BIUSTONOSZ U n t a m e d / F R E YA Malou

BIUSTONOSZ C&A od 34,90 zł

FIGI U n t a m e d / F R E YA Malou

FIGI C&A od 14,90 zł

BIUSTONOSZ D e c o H o n e y / F R E YA Malou

BIUSTONOSZ N e w Yo r k e r 54,95 zł

FIGI D e c o H o n e y / F R E YA Malou

FIGI N e w Yo r k e r 19,95 zł

BIUSTONOSZ A s h l e e / F R E YA Malou

BIUSTONOSZ N e w Yo r k e r 54,95 zł

TOP MODELUJĄCY KappAhl 79,90 zł

SPORTOWA BIELIZNA KappAhl 27,90 zł Dalia

FIGI A s h l e e / F R E YA Malou

FIGI N e w Yo r k e r 22,95 zł

modelka: Biustonosz 144zł, Figi 61 zł

Z

badań wynika, że tylko ok. 20% Polek wybiera właściwy rozmiar biustonosza i to ponoć jest ta optymistyczna wersja. Specjalistki biją na alarm! I nie ma co sobie żartować, drogie Panie, ponieważ przewlekłe bóle kręgosłupa to może być właśnie wynik nieodpowiedniej bielizny. Jak się okazuje, to obwód biustonosza stanowi główne podtrzymanie dla biustu, a ramiączka spełniają przy tym tylko funkcję pomocniczą. Więc jeżeli mamy nie dopasowaną bieliznę, automatycznie trzymamy złą postawę i w efekcie dodatkowo obciążamy plecy. www.sfera.com.pl

Błędnie dobrany rozmiar też często powoduje, że fiszbina uciska biust, co jest również bardzo niezdrowe i niebezpieczne, nie mówiąc już – jak nieprzyjemne.Odpowiednio dobrany rozmiar uzależniony jest od kilku parametrów, które też często dopasowywane są indywidualnie do każdej z nas. Ważny jest obwód pod biustem zmierzony najlepiej na wdechu, obwód biustu zmierzony w miękkim biustonoszu, ale też rozstaw piersi, budowa ciała i skóra. Skala jest znacznie bardziej rozbudowana niż tylko do D!

Warto skorzystać z konsultacji brafitterki, (np. w nowo otwartym salonie bielizny Malou w Galerii SFERA, galeria I, 1.p.) pomyłki w tej kwestii dotyczą nawet kilku rozmiarów, a dobrze dobrany biustonosz pomaga nam pięknie wyprofilować figurę, podkreślić talię przywrócić zgrabną postawę.


58

modna

sfera kids

DORASTANIE STYLOWE l

Czyli „czym skorupka za mlodu nasiaknie”… , ROZWI JAJM Y W N AJM ŁOD S ZYCH ZM YS ŁY ESTETYC Z NE, POKAZ U JM Y, CO D OB R E I CO ZŁE, KSZ TAŁ TUJMY G USTY I P OS ZER ZA JM Y ICH HORYZ ONTY. DZ I EC I ĘCY Ś WIAT R ÓWN IEŻ R ZĄ D ZI S IĘ SWOI M I „M ODAMI ” , ZWŁA S ZCZA ZA CZER P N IĘTYM I Z K RESKÓW EK I KRAIN Y ZA B AWEK . N IE B Ą D ŹM Y OB OJĘTN I – WARTO KON TR OLOWA Ć, ILE R ÓŻU , „HE L L O KI TTY” I „G W IEZD N YCH WOJEN ” JES T W G Ł OWAC H NASZ YC H M A LU CHÓW, BO TO W KOŃC U ON I JU Ż N IED ŁU G O BĘDĄ KREOWAĆ NASZE TREND Y…

Od lewej: Szymon: Spodnie 94,90zł, bluza 94,90zł Wójcik, t-shirt 29,99zł, buty 89,99zł Smyk, koń 165zł Duperella; Dominika: kurtka 1699zł Levi's, koszula 100zł, spodnie 279,99zł Americanos, buty Converse 249zł Soul; Maja: opaska 11,99zł, sukienka 59,99zł, legginsy 24,99zł, buty Converse 169zł Soul; maskotki: mysz 39,50zł, renifer 29zł Duperella

www.sfera.com.pl


modna

sfera kids

59

KURTKA Benetton Kids 219 zł

SASZETKA Glitter

SPODNIE KappAhl 69,90 zł

BUTY Lacoste Sizeer

Mala stylistka lubi kiedy wszystko do siebie pasuje..

Od lewej, Miłosz: renifer 29zł Duperella, koszula z t-shirtem 59,99zł, spodnie 69,99zł Smyk, buty Converse 1 7 9 z ł S o u l ; K a s i a : k o s z u l a 1 4 9 z ł , p ł a s z c z 5 4 9 z ł M u s t a n g , s p o d n i e 1 6 9 z ł , b u t y 3 1 9 z ł P r o m o d ; To s i a : s u k i e n k a 9 4 , 9 0 z ł Wójcik, legginsy 24,99zł, płaszcz 119,99zł, opaska 14,99zł Smyk, buty Converse 169zł Soul

www.sfera.com.pl


Benetton Kids

O d l e w e j , M a j a : t u n i k a 6 9 , 9 0 z ł , b l u z a 9 4 , 9 0 z ł W ó j c i k , b u t y 7 9 , 9 9 z ł S m y k ; To s i a : b l u z a 6 9 , 9 9 z ł , ogrodniczka 49,99zł Smyk, buty 289,90zł Ecco; zabawki: tablica 45zł, album 45zł, klocki 39,50zł Duperella

WIANEK H o m e & Yo u

P r a c e r e, c z n e

Przyszła pani architekt rozwija umiejętności kreślarskie i budowlane, lubi też dekorować świat.

APASZKA KappAhl 34,90 zł

BLUZKA Benetton Kids 39 zł

SPÓDNICA Benetton Kids 119zł OKULARY C&A


Od lewej, Miłosz: bermudy 74,90zł Wójcik, bluza 49,99zł, buty 89,99zł Smyk; Szymon: bluza 49,99zł Smyk, spodnie Wójcik 49,99zł, buty 289,90zł Ecco

m a m

iu s u

Pilka w grze Polska drużyna piłkarska potrzebuje wsparcia, więc najmłodsze pokolenie rozpoczęło już intensywne treningi.

RĘKAWICE BRAMKARSKIE Nike Intersport 49,99 zł

KOSZULKA Nike Intersport 119,99 zł

Bene

tton

Kids

PIŁKA Nike Intersport 59,99 zł

BUTY Nike Intersport 159,99 zł


modna

sfera kids KURTKA Benetton Kids 159 zł

T- S H I RT KappAhl 49,90 zł

SPODNIE KappAhl 79,90 zł

BUTY Timberland od 219,99 zł

Smyk

Gry zespolowe W grupie siła, dlatego warto, bez podziałów, realizować wspólne marzenia, tu akurat – o dobrej zabawie!

SUKIENKA Benetton Kids 179 zł

Benetton Kids

62

www.sfera.com.pl

BALERINY N e w Yo r k e r 54,95 zł


modna

sfera beauty

Pepe Jeans

64

Zapach wiosny WODA TOALETOWA Eau pour Homme Armani Douglas 259 zł/50ml

P

ERFUMY WYBIERANE W CIEPLEJSZYCH PORACH ROKU SĄ LŻEJSZE, BARDZIEJ KWIATOWE I ŚWIEŻE. POWINNY PRZYJEMNIE SIĘ UNOSIĆ, NAWET W UPALNE DNI. ALE KAŻDY Z NAS MA DO TEGO INNEGO NOSA…

Eau p nego our Hom m e KLAS siebi leganck e jest uo YK ie e s char , mocny go stylu obieniem i a A for M kterystyc szlachetn rmanieg klasyczz o i e który n należy nemu um e dopełn . Pewny io c wą z h połącz do pierw niejszeni ny dzięk u s o i egzo tyczn no orzeź zych zap . Armani a w ymi drze iającą n chów, w wnym ut i aro ę cytrus o mata mi. -

D

A

na Woda perfumowa linii Tendre Jasmin z es Secrets d'Essenc proto er) ch Ro es (Yv ach zap y ież św ny, en mi kwiatu ni wo ej atn lik o de jaśminu.

AJN D I Z ight Y R n OB Mid

or Trés wanej ach Zap w limito ancôme y, L Rose i marki , rockow ta j y ę edyc eksown zamkni s jest our… To konie aa glam knym fl odko-kw ę sł w pi ozycja nutami i p kom aliny z rwionym m a m śnej ymi zab romate a n róża ywnym go pies b e inten n różow wy skar i e ziar Prawdz kosme. j przu kacyjne a w w e. c tycz

www.sfera.com.pl

P O R AN E K

WODA TOALETOWA Tr e s o r M i d n i g h t R o s e Douglas 379 zł/75ml

WODA PERFUMOWANA Te n d r e J a s m i n Yves Rocher 175 zł/50ml

B O N D , J AM E S B O ND

Woda toaletowa 007 dedykowana leg endzie angielskiego wywi adu to połączenie drzewa san dałowego z nutami Fougere - zapach o ogromnej mocy i męskiej sile. W tle czuć su btelne jabłko, dodające kompozycji świeżości i wyrafi nowanej lekkości. Absolutn y must have dla Bonda 21. wieku.

WODA TOALETOWA 007 Drogeria Natura 129zł


modna

sfera beauty

PEELING DO STÓP Yves Rocher 19,90 zł

D Z I A L AN I E

stosowa SA Rocher ny pee wy kłą gład gładza szorstk ling do stóp m a ko ości i n adaje s rki Yves 88%). Z ść (wg badań top s awarty w nim o topy są bardzie om niezwyzapewn leje j delika ia tne o delikatn stopom komfo k eteryczny z la rt, a pu ie der z pe wendy bio w tygod wygładza skó stek mo rę. Nale niu, ma reli ży stoso sując ko wać 1 listymi rucham 2 razy i.

KREM DO CIAŁA J.S. Douglas Söhne 49 zł/200ml

IE K S Z T A L T O W AN SYLWE T K I

żel do Ujędrniający arins to ciała marki Cl y sprzyon pi tą as ez ni ogramów mierzeniec pr ych. jąc la up cz wysz acji działa Podczas aplik awiając kojąco, pozost ieżającej uczucie odśw dająca się lekkości. Skła 8 roślin, z wyciągów z przez opatentowana ura, pomaClarins recept odra i uda, ga rzeźbić bi orczywy up jąc ku du re jąc skórze da na i lit llu ce ejszy ni ęk pi y, sz gład wygląd.

Pielęgnacja

KREM Prestige Cosmetic Drogeria Natura

S T YMULACJA Intensywny przeciwzmarszczkowy krem do pielęgnacji posiada właściwości wygładzające, intensywnie nawilża, polepsza mikrokrążenie, stymuluje naturalne wytwarzanie kolagenu, zmniejsza widoczność głębokich i mimicznych zmarszczek, czyni skórę bardziej elastyczną i jędrną. Zawarte w nim masło shea, olej jojoba i kwas hialuronowy zapewniają uczucie komfortu, natomiast ekstrakt z lukrecji poprawia koloryt twarzy i ją odmładza. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry powyżej 35 roku życia.

KREM Zhenfei Perfect TianDe Niebiańska Doskonałość

Cubus

fot.: materiały prasowe

ADBANE CIAŁO I PIĘKNA SKÓRA TO KLUCZ DO ATRAKCYJNEGO WYGLĄDU, DLATEGO WARTO CODZIENNIE POŚWIĘCIĆ CHOĆBY CHWILĘ NA WŁASNORĘCZNY MASAŻ, MASECZKĘ CZY PEELING. OCZYWIŚCIE KOSMETYKI NIE ZASTĄPIĄ REGULARNEGO RUCHU, ALE WSPOMAGAJĄ EFEKT ZACHOWANIA ZDROWEGO WYGLĄDU.

E HYc PRESTIG Krem na no IR PA RE ALURONIC pleks ikalny kom zawiera un reocz aw pr na składników uła rm fo go Je ch. generujący aluronohi em as kw z aktywnym genem inami i kola wym, witam nie działające yw łączy intens zeciwz terapią pr odżywianie opóźniając ą, w ko cz zmarsz tczenia zenia i wio procesy star i aktywne ik dn skóry. Skła ładzakremie wyg zawarte w ki oraz cz sz ar zm ją, korygują . Skóra ntur twarzy modelują ko ale jest doskon tna i mniej poda ia. nawilżona podrażnien e zn tr nę w ie itn na ze m sa ak y, zdrow Odzyskuje wygląd. Dla ny ęk pi i gładki o efektu doskonałeg uzyskania arszczkowej zm w ci ze terapii pr anie kże stosow zaleca się ta GE HYALURO TI ES kremu PR na dzień. NIC REPAIR

ŻEL WYSZCZUPLAJĄCY Clarins Douglas 199 Zł/400ml

M Z E S M A K IE

oes, olejek a zawiera al hne do ciał ową. Taka Sὂ fig as ą gl cj ou un D op Krem J.S. ogórka oraz atnie piez lik g ią de i yc ę w ór sk z awokado, nie nawilża óry do sk yw ns ść te no in ol a i zd kompozycj biega wo podnos po ko za at i i od D śc o. otno lęgnuje ciał ywania wilg ym rz ut o eg długotrwał eniom. jej podrażni

Z

' ' IE M L O D O S C ' N' ,ALE... W IEC Z N O S C

P I E, T A ( N IE ) A Regularn CHILLE ie

65

www.sfera.com.pl


modna

sfera beauty

W OPOZYCJI

N

ATURALNY MAKIJAŻ KONTRA PODKREŚLONE USTA LUB SUBTELNIE ZAZNACZONE KOLOREM OKO. TAKIE MIĘDZY INNYMI MAKE-UPY POJAWIAŁY SIĘ NA WYBIEGU. KOLORY SZMINEK TO BOGATA PALETA, NIE TYLKO KLASYCZNYCH CZERWIENI, ALE TEŻ BURGUNDÓW I POMARAŃCZY. PODOBNO STATYSTYCZNA POLKA WYBIERA JASNY RÓŻOWY ODCIEŃ POMADKI, W PRZECIWIEŃSTWIE DO WŁOSZEK CZY FRANCUZEK, WIĘC MOŻE PRZEŁAMIEMY TEN STEREOTYP I ZACZNIEMY NA CO DZIEŃ UŻYWAĆ ODWAŻNIEJSZYCH KOLORÓW. RZĘSY POWINNY BYĆ DŁUGIE I POWABNE, A KOŚCI POLICZKOWE ZAZNACZONE – KLASYCZNYM RÓŻEM CZY BRONZEREM – TO JUŻ WEDŁUG UZNANIA. WIZAŻYŚCI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA BRWI, TE POWINNY PASOWAĆ DO RESZTY MAKIJAŻU, ALE NAJWAŻNIEJSZE, ABY BYŁY REGULARNE I SYMETRYCZNE. DEFINITYWNY KONIEC CIENKICH KRESEK!

WIZAŻOWY TRICK:

Armani

66

www.sfera.com.pl

Zaczynaj malowanie ust od "V" na górnej wardze, a potem od kącików ust do ich środka. Następnie umaluj dolną wargę. Aby powiększyć optycznie usta, nałóż więcej pomadki na sam środek warg.

1.


modna

sfera beauty

3.

67

szminka TUSZ DO RZĘS PODKŁAD RÓŻ

4.

7.

2.

6.

5. 8. 1. POMADKA Rouge Volupte YSL 149zł Sephora 2.PODKŁAD Giorgio Armani Sephora; 3.MASCARA Diorshow Iconic Overcurl Sephora, 4. RÓŻ Yves Rocher; 5.KOREKTOR Diorshow Flash Corrector Sephora; 6.EYELINER Diorshow Artliner 145zł Sephora 7.CIENIE DO POWIEK Giorgio Armani Sephora; 8.POMADKA 24zł Yves Rocher;

3.

P

odkład odwołuje się do mody make-up no make-up, czyli naturalność w modzie. Kosmetyk zawiera specjalne tłuszczowe pigmenty, a zastosowana w nim technologia Fusion gwarantuje najcieńszy film i woal koloru o właściwościach dobrze kryjących. Zadaniem podkładu jest ujednolicenie kolorytu skóry, lekkość, aksamitność i pryzmatyczne odbicie światła.

Z

apewnia spektakularne podkręcenie, oddzielenie i wydłużenie rzęs dzięki zastosowaniu silikonowej szczoteczki Oblique o miękkich, krótkich, ukośnie skręconych włoskach oraz specjalnego kompleksu Lift Model, odpowiedzialnego za trwałość i doskonałe pokrycie rzęs od nasady aż po same końce.

4.

R

óż z rozświetlającym wyciągiem z otrębów ryżowych, które rozjaśniają kolor skóry. Lekki, delikatny i transparentny puder o łatwych do cieniowania kolorach, subtelnie podkreśla kości policzkowe i w naturalny sposób rzeźbi kontur twarzy.

K

5.

orektor do makijażu, precyzyjnie koryguje wszelkie jego niedociągnięcia. Posiada zaokrągloną końcówkę, dzięki której możliwe jest dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc.

6.

uksusowy eyeliner ma żelową konsystencję. Dzięki aplikatorowi w formie precyzyjnego flamastra doskonale się rozprowadza, jest bardzo trwały i tworzy kreskę w odcieniu bardzo intensywnej czerni.

7.

D

wupoziomowa paleta, w której na górnym poziomie jest róż Sheer Blush dodający świeżych, kobiecych rumieńców. Na dolnym natomiast są trzy błyszczące, satynowe cienie do powiek, do mieszania i nakładania warstwami. Intensywne kolory dla hipnotyzującego spojrzenia, utrzymujące się przez cały dzień dzięki ekskluzywnej technologii Color-Fil™ Satin.

L

8.

WIZAŻOWY TRICK: Uśmiechnij się, a następnie, za pomocą pędzla, nałóż róż na policzki wzdłuż kości policzkowych w stronę zewnętrznej części twarzy.

Max Mara

2.

S

zminka, której niewiarygodnie kremowa konsystencja pielęgnuje usta z miękkością aksamitu, podkreślając je równocześnie promiennymi kolorami.

Liu Jo

1.

S

zminka z nawilżającym olejem arganowym, która ma balsamiczną konsystencję. Zapewnia wspaniały połysk i trwale nawilżone usta. Nie zawiera karminu z koszenili - czerwonego pigmentu pochodzenia zwierzęcego.

www.sfera.com.pl


modna

sfera beauty »

»

»

»

» Dyrberg kern

»

O

D PROSTYCH DO KRĘCONYCH, PRZEZ DŁUGIE I KRÓTKIE – W STYLIZACJI WŁOSÓW WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE. MA BYĆ CHARAKTERNIE, ALE ZDROWO - CZYLI KOŃCÓWKI NIE PRZESUSZONE, GŁĘBOKIE POŁYSKUJĄCE ODCIENIE, A FRYZURA JAKBY NATURALNA, NIE PRZESADZONA. NIE BÓJMY SIĘ LOKÓW – NIE SĄ ZAREZERWOWANE DLA LOLITY, LECZ SĄ ATRYBUTEM KOBIECOŚCI- SEKSOWNE LUB ROCKOWE. PROSTO NIE ZNACZY NUDNO. MOŻNA NA CAŁKIEM GŁADKO, Z LEKKĄ FALĄ LUB KLASYCZNIE – W STYLU BOBA. A „BOB” MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ NIESFORNY, CZYLI TRADYCYJNE STRZYŻENIE KOŃCZYMY STYLIZACJĄ ZWIĘKSZAJĄCĄ OBJĘTOŚĆ I SPRAWIAJĄCĄ WRAŻENIE NIEŁADU. GDY CZAS NAS ŚCIGA, SPLATAMY KOŃCE, NIBY MIMOCHODEM. MĘSKI PUNKT WIDZENIA RÓWNIEŻ NIEZDECYDOWANY – NA GŁADKO DO TYŁU LUB ZE ZMIERZWIONĄ GRZYWKĄ – ALE TO TYLKO SUGESTIE, WARTO WYBRAĆ SWÓJ SPOSÓB NA „WŁOSKI”…

Golono czy strzyżono? www.sfera.com.pl

Jean Louis David

68


modna

sfera beauty

1. L A K I E R D O W Ł O S Ó W Jean Louis David 64 zł

Czysta przyjemność

2. S E R U M Jean Louis David 66 zł

3. O D Ż Y W K A D O W Ł O S Ó W Dove Drogeria Natura

4. Ż E L D O W Ł O S Ó W Jean Louis David 64 zł

5. S Z A M P O N Syoss Drogeria Natura 16,79 zł

Jean Louis David

Narzędzie rzeźbiarza

5. 4.

Przytrzymanie formy Odzyskanie formy

1.

2.

3.

Jean Louis David

fot.: materiały prasowe

Od restauro wa nie

69


modna

sfera free time

Natalia Grzegory-absolwentka turystyki, stewardesa, felietonistka z pasją.

HOTEL WAKACYJNĄ PORĄ WAKACJE, WYCZEKIWANY OD DAWNA URLOP, PAKUJEMY WALIZKĘ I W DROGĘ. PEŁNI ZAPAŁU, POZYTYWNEGO NASTAWIENIA I DOBREGO HUMORU WYJEŻDŻAMY NA ZASŁUŻONY WYPOCZYNEK. DOCIERAMY DO HOTELU, GDZIE CHCEMY CZUĆ SIĘ JAK KRÓLOWIE. CO JEDNAK, JEŻELI WYBRANY PRZEZ NAS HOTEL NIE SPEŁNI NASZYCH OCZEKIWAŃ? WARTO, PLANUJĄC WAKACJE, POCZYTAĆ OPINIE O MIEJSCU, DO KTÓREGO ZAMIERZAMY SIĘ UDAĆ, A WYKUPUJĄC WCZASY W BIURZE PODRÓŻY, OKREŚLIĆ WYRAŹNIE NASZE POTRZEBY, BY WRÓCIĆ Z URLOPU ZADOWOLONYM I WYPOCZĘTYM.

Olsen

70

WALIZKA Ochnik 499,90 zł

www.sfera.com.pl


modna

sfera free time

GWIAZDKI CZY SŁONECZKA? Wybierając hotel, zazwyczaj sugerujemy się ilością gwiazdek, jakie posiada. Trzeba jednak pamiętać, że standard, na jaki wskazuje oznaczenie hotelu, może się różnić w poszczególnych krajach. Zwłaszcza w lubianych przez Polaków arabskich kurortach liczba gwiazdek nie odzwierciedla jakości usług. Często właściciele tych kompleksów stosują również inne znaki, np. wielbłądy czy słoneczka, które zazwyczaj mówią o wyobrażeniach właściciela, a nie o stanie faktycznym obiektu. Dlatego, by się nie rozczarować, warto, wybierając się do Egiptu, Tunezji czy Maroka, zdecydować się na hotel o minimum czterech gwiazdkach. Jednak nawet to nie gwarantuje nam, że na pytanie: „dlaczego ten hotel ma tyle gwiazdek, choć na nie nie zasługuje?” nie usłyszymy odpowiedzi: „przecież te gwiazdki są sześcioramienne”…

SŁODKIE ŻYCIE HOTELOWE

HOTELOWE DZIEŁO SZTUKI Tak określić możemy designerski Hotel Fox, położony w centrum Kopenhagi, w którym każdy pokój ma inny, unikatowy charakter. W ekscentrycznym projekcie wzięło udział 21 artystów z 14 różnych krajów i zrealizowało 1000 pomysłów na nowoczesne urządzenie wnętrz, inspirowane m.in. mangą, grafiką, sztuką uliczną i komiksami. Gospodarze zrezygnowali z tradycyjnego i eleganckiego wystroju i dziś mogą pochwalić się ekscytującym i kreatywnym wnętrzem hotelowym, jedynym takim w Europie.

Hotele sprawiają nam czasem różne niespodzianki, na przykład brak gniazdek elektrycznych w pokoju (choć może są specjalnie ukryte, by klient miał zabawę przy ich poszukiwaniu), chodzące po ścianach jaszczurki (może to był element dekoracji bądź wyposażenia) czy wrażenie wymieniania ręczników… między pokojami (miejmy nadzieję, że to było tylko wrażenie). W niektórych hotelach codziennie puszczana jest z głośników ta sama muzyka, złożona bodajże z 20 utworów, na okrągło powtarzająca się. Niemniej jednak mimo niektórych niedogodności, w hotelu możemy poczuć się wyjątkowymi osobami. W końcu całej obsłudze zależy, by było nam wygodnie, komfortowo i byśmy z pobytu u nich byli zadowoleni. Room service gotowy jest spełniać nasze najdziwniejsze zachcianki 24 godziny na dobę. Czasem obsługa miło nas zaskoczy, przynosząc śniadanie do łóżka wraz z bukietem kwiatów i szampanem, uświetniając w ten sposób dzień naszych urodzin, jeżeli akurat wypada podczas naszego pobytu w hotelu. Poza tym nie musimy sprzątać. Uczucie zadowolenia z tego powodu ogarnia chyba każdego. Przez całe wczasy nie musimy przejmować się zachlapaną łazienką, niepościelonym łóżkiem czy kurzem na telewizorze. A pyszne śniadanie czeka codziennie rano na nas w hotelowej restauracji i nie musimy po nim zmywać. Czy mieszkanie w takich warunkach mogłoby się znudzić? Odpowiedzieć na to pytanie mogą osoby podróżujące często w ramach swojej pracy zawodowej, nocujące w różnych hotelach, w różnych krajach, w różnym czasie. Podróżowanie w ten sposób i spędzanie każdej nocy w innym łóżku może z pewnością męczyć. Dlatego warto wówczas wybierać hotele tej samej sieci. Dzięki temu ma się wrażenie powrotu do tego samego miejsca, przyjaznego, znanego nam już. I mimo iż można czasem pomylić numer pokoju (wczoraj pokój nr 35 a dziś 112…), to wrażenie „bycia u siebie” jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy przebywa się długo poza domem. Z drugiej strony odwiedzając nieznane nam hotele, możemy poczuć się jakbyśmy przeżywali kolejną przygodę swojego życia. W końcu nie wiadomo, co nas w nich czeka, kto i jak nas przywita, jaki pokój dostaniemy, czy toaleta nie będzie umiejscowiona w szafie, a wychodząc spod prysznica, będziemy mogli od razu położyć się do łóżka. Możemy zgadywać, co będzie na śniadanie i jeżeli obstawimy jajecznicę, mamy dużą szansę na wygraną.

fot.: sxc, materiały prasowe

ZA ŚCIANĄ ŚPIEW...I JAJECZNICA

LUKSUS ZAWSZE W CENIE Hotel Emirates Palace, mieszczący się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, od 2005 roku jest najbardziej luksusowym hotelem na świecie. Z tego właśnie powodu określany jest pałacem, gdyż uważa się, że nie wypada nazywać go hotelem. Goście w nim są sklasyfikowani na „koralowych”, „perłowych” i „diamentowych” i mają do dyspozycji osobistych kamerdynerów oraz 2000 osób z obsługi znających łącznie 50 języków. Poprzednio tytuł najbardziej luksusowego hotelu świata nosił hotel Burj Al Arab w Dubaju – najwyższy obiekt hotelowy, kształtem przypominający żagiel.

Tak. Jajecznica. Jest jednym z nieodłącznych elementów „życia hotelowego”. W wielu obiektach serwuje się na śniadanie tę potrawę. Na szczęście do wyboru jest szereg innych rzeczy do jedzenia (choć czasem niewielki, w zależności od standardu hotelu). Mimo tego na długi czas można stracić ochotę na to jajeczne danie. Co jeszcze łączy większość hoteli? Profesjonalny uśmiech recepcjonistki. Niekiedy zbyt wyćwiczony i sztuczny. Ale nie ma się co dziwić. To do recepcji spływają wszelkie skargi i zażalenia, słuszne czy niesłuszne. Co jeszcze? Wykładzina dywanowa położona w korytarzach i pokojach. Miękka, kolorowa, po której czasem dziwnie się chodzi w butach. I sposób zawijania końcówki papieru toaletowego. Taki drobny szczegół, a mamy wrażenie, że ktoś specjalnie , z myślą o nas to przygotował. Jakkolwiek mieszkanie przez jakiś czas w hotelu jest wygodne i daje poczucie bycia gościem wyjątkowym i równocześnie anonimowym (kojarzonym przez obsługę jedynie z przypisanym nam numerem pokoju), to nie ma to jak powrót do własnego domu, gdzie sami sobie jesteśmy panami, możemy jeść to na co mamy ochotę, a nie to co serwuje nam obsługa, bałaganić do woli i nie obawiać się, że ktoś będzie nam myszkował w rzeczach. I mamy mniejsze prawdopodobieństwo spotkania niechcianego gościa, jakim jest jaszczurka czy inny gad na ścianie, chyba że akurat jesteśmy hodowcą tych stworzeń.

www.sfera.com.pl

71


modna

sfera free time NIESPODZIEWANY BANKIET

BLUZKA C&A 69,90 zł

ZAWODOWO

Dopasowana sukienka nie zajmuje dużo miejsca, odprasuje się samoistnie na wieszaku i zrobi wrażenie nawet na odległym kontynencie. Do tego misterna biżuteria i wygodne koturny, sprawdzą się również na inne okazje.

W zależności od formalności spotkania tu opcja bardziej free.

MARYNARKA Simple 599,90 zł

KOLCZYKI I am 42,90 zł

BIUSTONOSZ N e w Yo r k e r 54,95 zł

SUKIENKA Caterina 359 zł

OKULARY Ray-Ban Inter Optyk 555 zł

KOTURNY Kazar 469 zł ZEGAREK Adidas Swiss od 505 zł

BRANSOLETKA Jubitom FIGI N e w Yo r k e r 29,95 zł

SPÓDNICA Pretty One 670 zł (kpl z żakietem)

„ O ran y , co j a m am s p a k o wać ! ? ” SHOPPING, ALE KULTURALNIE Obowiązkowo należy się zapoznać z atrakcjami kulturalnymi odwiedzanego miejsca, a przy okazji skorzystać z oferty lokalnych sklepów – coś dla ducha i ciała.

KONTROLA

OSOBISTA– BLUZKA Pepe Jeans

czyli bagaż ny zoptymalizowa

Olsen

72

PIERŚCIONEK Glitter od 19,90 zł

Wy tr awni p o d r ó żu j ący maj ą o p r ac o wa ny te n sys te m d o p e r fe kcji, c zy li j a k p r z ygo to wać s ię na r ó żne e we ntu a lno ś c i w p o d r ó ży, nie p łac ąc za na d bagaż.

CHWILA RELAKSU

Warto skorzystać z basenu hotelowego, choćby o poranku – doda to energii na resztę pobytu.

TRENCZ Tchibo

T- S H I RT Ta t u u m ETUI Glitter 49,90 zł

JEANSY Orsay 149,95 zł

PASEK Ta r a n k o 119,00 zł

MOKASYNY Deichmann 79 zł

TORBA Ochnik 599,90 zł

SZORTY KappAhl 99,90 zł

SANDAŁY C&A

STRÓJ KĄPIELOWY KappAhl 99,90 zł


74

modna

sfera free time

PSIA EDUKACJA

FORGET-ME-NOT PSIA EDUKACJA JEST TO PROGRAM EDUKACYJNY BEZPIECZNY PIES - BEZPIECZNE DZIECKO, OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH. JEST ON PROWADZONY OD WRZEŚNIA 2011R. NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH PODSTAWOWYCH ORAZ W TRAKCIE ZIELONYCH SZKÓŁ. W RAMACH PROGRAMU ODBYWAJĄ SIĘ RÓWNIEŻ COMIESIĘCZNE, WEEKENDOWE SPOTKANIA W NASZEJ GALERII. W ZAJĘCIACH BIERZE UDZIAŁ LARGO - PIES TERAPEUTA, A PROWADZĄ JE WYKWALIFIKOWANI RATOWNICY PCK, PRZY WSPÓŁPRACY Z KOMENDĄ MIEJSKĄ POLICJI. UCZESTNIKAMI SĄ NIE TYLKO DZIECI, ALE TAKŻE ICH RODZICE. MOTYWACJĄ DO POWSTANIA PROGRAMU EDUKACYJNEGO FORGET-ME-NOT BYŁA OBSERWACJA LUDZI I ICH RELACJI Z PSAMI. TERAPIA Z PSEM Dogoterapia, termin stosowany wymiennie z kynoterapią, to metoda łącząca naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies. Taka forma działania wspomaga rozwój osobowości, edukuje, rehabilituje i uwrażliwia. W dogoterapii efekty nie zawsze przychodzą natychmiastowo. Czasem jest to długotrwały proces,  np. nauka okazywania emocji, doskonalenie sprawności ruchowej, czy też kształtowanie umiejętności  koncentracji. Istotne jest, aby biorące udział w terapii dzieci podczas zajęć czuły się ważne, potrzebne i bezpieczne. Jak się okazuje, pies może być nie tylko

www.sfera.com.pl

przyjacielem, ale również doskonałym nauczycielem, a dzięki jego obecności dziecko szybciej przyswaja wiedzę, chętniej podejmuje różne działania, uczy się odpowiedzialności i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Edukacja z udziałem psa jest działaniem ukierunkowanym na polepszenie funkcji poznawczych podopiecznego. Skupia się na wspomaganiu dzieci z trudnościami w nauce,  przekazaniu umiejętności prawidłowej opieki nad psem oraz właściwych reakcji na agresywne zachowania zwierząt, przeciwdziałaniu przemocy wobec zwierząt, przełamywaniu lęku dzieci przed zwierzętami etc. Fundamentem Psiej Edukacji jest współpraca ze szkoleniowcami i ludźmi, którzy na co dzień pracują z dziećmi oraz z psami, bo jest to ich pasja i sposób na życie.


modna

sfera free time

ZAJĘCIA W GALERII S potkania w G alerii SFE RA od b y wają się w k ażd ą p ierwszą so botę m iesiąca w god zin ac h 10.00-20.00, n ajb liższe sp otk an ia: 2 m arca, 6 kw ietnia, 4 maja, 1 c zerwc a. Dzięk i ty m zajęc iom odnajdą P aństw o rad ość w ob c owan iu z p sem, a wasz p u p il odw dzięczy się m iłośc ią i wiern ośc ią.

zdjęcia: Fotowójcik

DOMEK DREWNIANY Po wielu staraniach organizatorów FORGET-ME-NOT Psiej Edukacji, udało się stworzyć Polskie Centrum Dogoterapii w Drewnianym Domku w Czechowicach-Dziedzicach. To miejsce, do którego zaprasza się zarówno dzieci jak i dorosłych, na organizowane w przyjaznej, domowej atmosferze zajęcia, kursy i szkolenia. Dzięki sponsorom do Drewnianego Domku przyjeżdżają również wychowankowie placówek oświatowych na bezpłatne programy edukacyjne, które również zostały objęte Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dzieci podczas zajęć w domowej atmosferze zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym kontakt z pupilem staje się bezpieczny i komfortowy dla obu stron, a jednocześnie pozwala na zaistnienie prawdziwej nici przyjaźni, która daje szansę na rozwijanie własnej osobowości. Zajęcia z udziałem psa to coś nowego i ekscytującego dla dzieci. Takie spotkania są lepiej zapamiętywane niż inne zajęcia. Dzięki obecności psa i na jego przykładzie łatwiej jest dzieciom otwierać się na nowości. Więcej: www.psiaedukacja.eu

Rep ortaż z p rzyg otowań Larg o d o za wod u wyemitowała telewizja T VN i T VP, a w g azetac h o zasięg u reg ion aln ym u k azu ją się lic zn e artyk u ły n a ten tema t.

75


modna

sfera free time

HOLENDERSKA DAMKA

SZPILKI Guess Zebra 649,50 zł

fot.: materiały prasowe

OKULARY C&A

Ten model rowerU sprawdza się nawet podczas jeżdżenia w szpilkach, więc nic nie stoi na Przeszkodzie, aby poruszać s i ę n i m d o p r a c y. K o n i e c ze staniem w korkach, w nieklimatyzowanych autobusach i marnowaniEM czasu na zatłoczonych przystankach. Jazda rowerem to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które przysłuży się również naszemu zdrowiu. Może kiedyś w naszych miastach pojawią się wytyczone strefy dla rowerzystów, wypożyczalnie czy przystanki dla rowerów, jak Na przykład w Holandii…

Chanel

TORBA Tchibo

Ta t u u m

Coraz częściej rezygnujemy z biletu miesięcznego czy samochodu na rzecz komunikacji rowerem i to najlepiej – h o l e n d e r s k i m . W y g o d n y, z szeroką kierownicą i k o s z y k i e m n a z a k u p y, a d o t e g o i m s t a r s z y, t y m m o d n i e j s z y. D z i ę k i takiej konstrukcji jedziemy z wyprostowanymi plecami i nie obciążamy m.in. mięśni karku, jak w przypadku roweru górskiego. Zamontowane w nim l i c z n e o s ł o n y, N P. ł a ń c u c h c z y t y l n e koła, chronią przed wkręceniem się podczas jazdy jakiCHś elementów garderoby lub przed zabrudzeniem spodni czy d ł u ż s z e j s p ó d n i c y.

Model: spodnie 279zł, koszula 279zł, kurtka 599zł Jackpot/Cottonfield

www.sfera.com.pl

Jackpot/Cottonfield

rower nie tylko sportowo

Cottonfield/Jackpot

76


modna

sfera free time

I N F O R M AT O R : spalarnia

S t u g r a m o wa ta b l i c z k a c z e ko l a dy zawiera około 550 kalorii. By j e j z j e d z e n i e BY Ł O c z ys tą p r z yj e m n o ś c i ą i n i e p o z o s taw i ł o śladów w biodrach należy:

 pj oogngai dn gg ol ud bz i nć ęw i uc pz ry ać w i a ć

na siłowni,

\

godzinę poświecić na intensywny marszobieg,

E

godzinę jeździć konno, ćwiczyć

KappAhl

KappAhl

m dh wa ti he a g- joodgzęi n. y

reklama

77


modna

hn

ik

sfera free time

Oc

78


modna

fot.: sxc

sfera free time

79

S

tolica i zarazem największe miasto Czech, położone nad rzeką Wełtawą, zachwyca pięknymi zabytkowymi budowlami. Jest to miasto idealne do zwiedzania, większość atrakcji znajduje się w niewielkiej odległości od siebie. Dzisiejsza Praga powstała z 5. osobnych wcześniej części, których początki sięgają średniowiecza: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan. Zabytkowe centrum miasta wpisane zostało w 1992 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, dlatego co roku przybywają tu rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. Po lewej stronie Wełtawy wznoszą się Hradczany z zamkami, pałacami i pięknymi świątyniami. Tutaj również leży Mała Strana z urokliwymi uliczkami i malowniczymi ogrodami. Po prawej stronie jest Stare Miasto z ratuszem i licznymi zabytkami architektury, Nowe Miasto z tętniącym życiem Placem Wacława oraz Josefov, Miasto Żydowskie, w którym przetrwała m.in. synagoga Staronowa oraz niezwykły cmentarz żydowski. Najsłynniejszy symbol Pragi – most Karola, łączy Małą Stranę i Stare Miasto od XIV wieku. Zwiedzając Pragę, warto również opuścić zabytkowe centrum, by w dalszych dzielnicach podziwiać niezwykłe budowle XX wieku, m.in. kubistyczne domy. Czechy to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie kubizm objawił się również w architekturze. Turystów przyciąga także Tańczący Dom zaprojektowany przez ekscentrycznego amerykańskiego architekta Franka Gehry’ego. Niezwykłe są też rzeźby Davida Černego, takie jak „Wisielec”, "Raczkujące bobasy” czy „Koń” w Lucernie wiszący do góry nogami. Praga to niezwykłe i kolorowe miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Weekend w Pradze: ok. 800 zł, biuro podróży travelplanet.pl

City Style Guide OKULARY Ray-Ban Inter Optyk 550 zł

BLUZKA Jackpot

TOREBKA Cubus 59,99 zł

SPODNIE Ta r a n k o 229 zł

TRAMPKI Feewear Sizeer PARASOL Ochnik 99,90 zł


We e k e n d w B a r c e l o n i e : o k . 2 0 0 0 z ł , b i u r o p o d r ó ż y S u m a d a Tr a v e l

City Style Guide OKULARY C&A od 19,90 zł

TOP Camaieu 96,90 zł

BRANSOLETKA Dyrberg Kern

TORBA Pepe Jeans

SANDAŁY Deichmann 69 zł

Pepe Jeans

SZORTY Simple 299,90 zł

fot.: sxc,Natalia Grzegory

D

rugie co do wielkości po Madrycie hiszpańskie miasto, stolica Katalonii. Miasto to urzeka niesamowitą architekturą, urokliwymi uliczkami, pięknymi parkami. Przyciąga rzesze turystów z całego świata przez okrągły rok. Charakterystyczny dla Barcelony jest geometryczny układ ulic otaczający Stare Miasto, zaprojektowany przez inżyniera Cerdę, który można zobaczyć, wspinając się na jedno z okalających Barcelonę wzgórz. W centrum miasta znajduje się zabytkowa dzielnica Barri Gòtic, gdzie historia niektórych budynków sięga czasów Imperium Rzymskiego. Barcelona nazywana jest miastem Gaudiego. Na każdym kroku można natknąć się na ślady twórczości tego wyjątkowego architekta. Najsłynniejszym jego dziełem i jednocześnie symbolem miasta jest Sagrada Familia, jedna z największych i najpiękniejszych świątyń świata. Cechą charakterystyczną tej budowli jest niezwykłe bogactwo detali dekoracyjnych, z których każdy jest inny i ręcznie rzeźbiony. Świątynia ta nigdy nie została dokończona, jej budowa ciągnie się już ponad 130 lat. Innym dziełem Gaudiego wartym zobaczenia jest bajeczny Park Güell, zachwycający wymyślnymi formami architektonicznymi, bogactwem flory i fauny oraz malowniczymi ścieżkami. Turystów przyciąga również główna ulica miasta – La Rambla, gdzie można nasycić oczy widokiem kolorowych straganów z pamiątkami, oraz mnogością sklepów usytuowanych po obu stronach promenady. Miłośnicy piłki nożnej powinni udać się do Camp Nou – stadionu drużyny FC Barcelona. Przemierzając miasto, napotyka się również niezwykłe budowle modernistyczne oraz wspaniałe kompleksy i muzea sztuki współczesnej. Natomiast szereg zabytkowych budowli, malownicze uliczki, urocze zakątki i klimatyczne kawiarenki Barcelony sprawiają, że zwiedzanie jej jest prawdziwą ucztą dla wszystkich zmysłów. W mieście tym co roku odbywa się Barcelona Design Festival, jest to cykl imprez poświęconych nowoczesnemu i innowacyjnemu wzornictwu i meblarstwu.


modna

sfera free time Weekend w Mediolanie: ok. 2000 zł, biuro podróży travelplanet.pl

N

City Style Guide

KOLCZYKI złote APART od 279 zł

SUKIENKA Orsay 159,95 zł Liu Jo

fot.: sxc

ZEGAREK Morgan T i m e Tr e n d 649 zł

WODA TOALETOWA Armani Mania Douglas 449 zł/75ml

iezwykła i pełna kontrastów metropolia położona w Lombardii, w północnej części Włoch. Architektura klasyczna dawnych czasów przenika się tu z nowoczesnym budownictwem, tworząc istną mieszankę stylów. Pośród nowoczesnej infrastruktury banków i biurowców znajduje się wiele starych zabytkowych kościołów, wśród których wyróżnia się XIV-wieczna Katedra Duomo z pięcionawowym wnętrzem. Jest to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych we Włoszech i Europie. Z szeregu zabytków miasta warte zobaczenia są również kościół Santa Maria Delle Grazie, gdzie znajduje się powszechnie znany obraz Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”, La Scala, czyli jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata oraz zamek Sforzów, w którym obecnie znajduje się muzeum miejskie. Mediolan to europejska stolica kultury, wzornictwa i mody. Znajduje się tu wiele miejsc związanych ze sztuką, teatrem i rozrywką. Warto odwiedzić artystyczną dzielnicę Brera o specyficznym klimacie, gdzie siedzibę ma Akademia Sztuk Pięknych i Pinacoteca di Brrera, czyli najsłynniejsze muzeum sztuki w Mediolanie. Co roku w kwietniu odbywają się tu najbardziej prestiżowe targi branży meblarskiej i wnętrzarskiej iSaloni, które składają się z kilku odrębnych wystaw, m.in. SALONESATELLITE (wystawy młodych projektantów) czy SALONE INTERNAZIONALE DEL MOBILE, gdzie w 2012 roku Lenny Kravitz przedstawił swą kolekcję krzeseł „Goes rock”. W listopadzie natomiast warto wybrać się na Milano Jazz Festiwal, goszczący największe sławy tego gatunku muzycznego, dla porównania z naszą bielską imprezą. Mediolan jest także rajem dla miłośników zakupów. W słynnej Dzielnicy Mody można znaleźć sklepy najbardziej ekskluzywnych marek świata: Armani, Dolce & Gabbana, Gucci, Prada, Versace. A Milan Fashion Week nie ma co zachwalać, każdy fashionista wie, dlaczego właśnie wtedy warto odwiedzić to miejsce! TORBA Liu Jo

www.sfera.com.pl

81


82

modna

sfera free time Weekend w Stambule: ok. 1500 zł, biuro podróży travelplanet.pl

City Style Guide SZAL Caterina 110 zł

Z E S TAW Jubitom

Jackpot/Cottonfield

BLUZKA Unisono 149 zł

BRANSOLETKI Glitter 34,90 zł

PLECAK Ochnik 499,90 zł

SPÓDNICA Pepe Jeans 319 zł

www.sfera.com.pl

SANDAŁY CCC 69,99 zł

foto: sxc

N

ajwiększe miasto Turcji , a zarazem jedno z największych miast świata, przyciąga turystów zabytkami z okresu bizantyjskiego i osmańskiego. Miasto to zwane dawniej Konstantynopolem mieści się na dwóch kontynentach, podzielone Cieśniną Bosfor. Najwięcej zabytków i atrakcji znajduje się po europejskiej stronie miasta, nie można jednak ujmować uroku azjatyckiej części ze względu na jej różnorodność i orientalne akcenty. Historia Stambułu sięga VII w. p.n.e., kiedy to uciekinierzy z Grecji założyli tam swoją kolonię. W późniejszym okresie osada stała się częścią Cesarstwa Rzymskiego. W XV w. miasto zostało zdobyte przez Turków i w kolejnych okresach stanowiło centrum świata islamskiego. Powstało wtedy wiele meczetów i pałaców, których świetność możemy podziwiać do dziś. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Stambułu jest dzielnica Sultanahmed, gdzie zlokalizowane są najsłynniejsze zabytki miasta, m.in. Hagia Sophia i Błękitny Meczet. Będąc w Stambule, warto zwiedzić również piękny Pałac Topkapi, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat. Na zakupy natomiast trzeba wybrać się na Kryty Bazar, który jest największym obiektem tego typu w Turcji. W około 3500 sklepach sprzedaje się m.in. przyprawy, biżuterię, wyroby garncarskie, dywany i wszechobecne w Turcji skóry i złoto.


modna

sfera design

W N ĘTRZ E ARTYSTY

PĘDZEL Duka 209,90 zł

SUROWE ŚCIANY, POZORNIE NIE PASUJĄCE DO SIEBIE ELEMENTY I TWÓRCZY CHAOS. ZAPROJEKTOWANE TAK, ABY JEDNOCZEŚNIE BYŁO PRZYTULNE, ALE NIE PRZYTŁACZAJĄCE.

PODKŁADKA Decorto 39,60 zł

M AT E R A C E Selene

K W I AT E K H o m e & Yo u 19 zł

FOTEL Kler 3086 zł

LAMPA Home Design 3090 zł

TA L E R Z E Monna 78 zł/ 2szt.

KUBEK Monna 38 zł

www.sfera.com.pl

83


84

modna

sfera design

F aw sn ę thr z ia ros kni e

"

Kare Design, Home Design

W

W ZWIĄZKU Z OTWARCIEM NOWEJ SFERY WNĘTRZ POSTANOWILIŚMY ZAPYTAĆ SPECJALISTÓW, JAKIE ICH ZDANIEM BĘDĄ PANOWAŁY TRENDY W PROJEKTOWANIU I ARANŻACJI PRZESTRZENI. OBŁE KSZTAŁTY, FUTURYSTYCZNE FORMY KONTRA MEBLE RETRO, NATURALNE SUROWCE I NOWINKI TECHNOLOGICZNE - JEDNO JEST PEWNE, W TEJ DZIEDZINIE TEŻ SIĘ DUŻO DZIEJE!

KARAFKA ZAPACHOWA Aromanti 79 zł

najnowszych kolekcjach mebli możemy zaobserwować zastosowanie form bez kantów i narożników. We wzornictwie dla nastolatków projektanci skupili się na różnego rodzaju łóżkach z szufladami (meble funkcjonalne), a jako dodatki zastosowali kolorowe krzesła i poduszki. Oczywiście nie może zabraknąć tkanin obiciowych w paski. W wyposażeniu łazienek obserwujemy kontynuację obłych kształtów - umywalek, wanien i akcesorii łazienkowych. Projektanci takimi formami starają się wprowadzić do domu nastroje wellness, czyli  relaksu i życia zgodnego z naturą. W pokojach dziennych zastosowanie mają różnego rodzaju kolory oraz niespotykane formy: witryny, szafki z różnymi aplikacjami - nawet trochę "zwariowanymi". W tym wszystkim znajdziemy zastosowanie dobrych materiałów połączonych z nowoczesnym designem. Nie może zabraknąć oczywiście technologii LED. Kolorami roku będą zieleń,  intensywna czerwień, niebieski oraz żółty.

Aneta Szpoton Projektant wnętrz PODUSZKA H o m e & Yo u 19 zł FOREMKA Duka

Kler

KANAPA Damza "W107" Kler 22 592 zł

"


modna

,,

Kare Design, Home Design

sfera design

85

,,

C

AŁKOWICIE NOWY TREND TO UBRANIE MEBLI W TOTALNIE PSTROKATE KOLORY, CZASEM WRĘCZ PSYCHODELICZNE. TREND TEN OBJĄŁ ZARÓWNO SOFY, FOTELE JAK I KOMODY. MOŻE TO SPOSÓB NA POBUDZENIE DO KREATYWNOŚCI I WALKI Z NUDĄ. NIEKTÓRE KOMODY ZOSTAŁY DOSŁOWNIE UBRANE W NIEZWYKLE GUSTOWNE I KOLOROWE KAWAŁKI MATERIAŁÓW, PONAKLEJANE NA CAŁEJ POWIERZCHNI MEBLA. INSPIRACJI W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ RÓWNIEŻ MOŻNA SIĘ DOSZUKAĆ W FILMACH SCIENCE FICTION I KOSMICZNYCH PRZESTWORZACH. W CZASACH, GDY DO GŁOSU DOCHODZI WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW WE WZORNICTWIE, NIESTANDARDOWE FORMY BĘDĄ NAS CORAZ CZĘŚCIEJ ZASKAKIWAĆ, ZWŁASZCZA ŻE ZYSKUJĄ SOBIE SPORE RZESZE ZWOLENNIKÓW. OPEN SPACE, PRZESTRZENIE LOFTOWE – TO RÓWNIEŻ SILNY KIERUNEK WE WZORNICTWIE. TU POJAWIAJĄ SIĘ ABSOLUTNIE SKRAJNE I MOCNO ABSTRAKCYJNE POMYSŁY PROJEKTANTÓW NA ZAADOPTOWANIE I WYPOSAŻENIE TEGO TYPU POWIERZCHNI.

Fot.:materiały prasowe

BIEŻNIK H o m e & Yo u 35 zł

Selene

Monika Hławiczka-Lis Właścicielka salonu Home Design, przedstawiciel marki Kare Design

KRZESŁO Home Design 999 zł

KUBEK H o m e & Yo u 29 zł

K L AT K A H o m e & Yo u 35 zł

www.sfera.com.pl


modna

Meble VOX

sfera design

"B

ardzo widocznym trendem jest możliwość swobodnej zmiany aranżacji wnętrza i nadania mu indywidualnego charakteru. Na te potrzeby odpowiadają właśnie najnowsze kolekcje Mebli VOX – młodzieżowa Young Users i 4 You by VOX. Obie łączy duża możliwość spersonalizowania aranżacji. Wygląd pierwszej, w bardzo prosty sposób, może być zmieniany przez dorastające dziecko według jego wizji. W każdym momencie dziecko, a z czasem nastolatek, ma możliwość zmiany kolorów na frontach mebli, wykorzystania ich drzwi do różnych gier czy nauki. Z kolei 4 You by VOX to odpowiedź na zmiany jakie zachodzą w naszym społeczeństwie. Przykładem jest łóżko, w którym spędzamy co raz więcej czasu – podczas spotkań ze znajomymi, pracy, odpoczynku czy ćwiczeń. Konstrukcja łóżka 4 You by VOX spełnia kilkadziesiąt funkcji – w prosty sposób można w nim ćwiczyć, oglądać filmy na ekranie, być bliżej swoich pociech czy stworzyć romantyczną atmosferę. Damian Zalewski P R m a n a g e r M e b l e Vo x

Italissima

86

Szafa: 3m x 2m x 0,6m, system stal, grafika na szkle 3670 zł/ z montażem, Komandor

ZEGAR Decorto 149 zł

"


modna

sfera design

"O Decorto

dważne, nowoczesne kształty i pastelowe kolory, kontrastujące z chłodem stali i marmuru to główny kierunek trendów i nowości w branży wyposażenia wnętrz. Choć dopiero styczniowe i lutowe targi Maison&Objet w Paryżu, Macef w Mediolanie i Ambiente we Frankfurcie odsłaniają nowości najważniejszych producentów dodatków i akcesoriów wnętrzarskich, to już pod koniec 2012 roku można było zapoznać się z kolekcjami czołowych producentów, przeznaczonymi na 2013 rok. W modzie wciąż królują kolory: czerń i biel oraz odcienie zieleni i czerwieni. Większość europejskich marek od lat opiera się na tych czterech podstawowych kolorach, które w dalszym ciągu są najbardziej pożądane przez klientów. Nowe produkty zaskoczą klientów niebanalnymi kształtami i kolorami, w tym m.in. zielono-niebieskim, fioletowo-różowym, czy żółto-pomarańczowym. Nabywca będzie mógł się upewnić, że produkty wykonane z silikonu, akrylu i innych tworzyw sztucznych, są równie dobrej, a może nawet lepszej jakości, niż niejedne artykuły drewniane czy stalowe. Jesteśmy przekonani, że w roku 2013 w branży wnętrzarskiej nie będzie nudno, a klienci będą mogli realizować swoje najbardziej awangardowe koncepcje, wybierając spośród ogromnej gamy kolorów, kształtów i materiałów, dostarczonych przez najlepszych projektantów i europejskich producentów dodatków. Paweł Kulig Brand Manager Decorto

PÓŁKA NA WINA Segment Decorto 105 zł

FLAKON: 50,50 zł, Decorto

"

Z A PA R Z A C Z D O H E R B AT Y Duka

PAT E R A : 9 8 z ł , D e c o r t o

TULIPANY H o m e & Yo u

Jackpot/Cottonfield

Fot.:materiały prasowe

Z E S TAW Italissima 558,20 zł

87


modna

płyta Lenny Kravitz Greatest Hits, 52,99 zł, Empik

sfera design

LP R OEJ ENK T NU J EY… ŚPIEWAJĄCO STOLIK OD NOGUCHI, KRZESŁO OD CITTERIO A MOŻE FOTEL OD…KRAVITZA?

Natalia Grzegory

fot. APFOTO EASTNEWS

88

LENNY KRAVITZ, UWIELBIANY NA CAŁYM ŚWIECIE PRZEZ MILIONY FANÓW WOKALISTA, MA NA SWOIM KONCIE WIELE MUZYCZNYCH SUKCESÓW. WYDAŁ 10 ALBUMÓW, SPRZEDAŁ PONAD 35 MILIONÓW PŁYT, ZDOBYŁ 4 NAGRODY GRAMMY, JEST JEDNYM Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH ROCKMANÓW NASZYCH CZASÓW. W POLSCE GOŚCIŁ TRZYKROTNIE. W 2004 ROKU ZAGRAŁ NA WARSZAWSKIM BEMOWIE, W 2009 ROKU NA KRAKOWSKICH WIANKACH, A DWA LATA PÓŹNIEJ PONOWNIE ZAWITAŁ DO WARSZAWY, GRAJĄC KONCERT NA TORWARZE. TEN AMERYKAŃSKI WOKALISTA, TEKŚCIARZ I KOMPOZYTOR OPRÓCZ MUZYKI MA JESZCZE INNĄ WIELKĄ PASJĘ, JAKĄ JEST DESIGN. W 2003 ROKU ZAŁOŻYŁ KRAVITZ DESIGN, FIRMĘ ZAJMUJĄCA SIĘ PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ I MEBLI. SPEŁNIŁ W TEN SPOSÓB MARZENIA, BY SWOJE KREATYWNE POMYSŁY REALIZOWAĆ RÓWNIEŻ POZA ŚWIATEM MUZYKI I ROZRYWKI. www.sfera.com.pl


modna

sfera design

…NIESTANDARDOWO

D

la Kravitza zawsze miało znaczenie to, jak wygląda jego otoczenie. Od dzieciństwa urządzał wokół siebie przestrzeń, w której kształtował się jego twórczy umysł. Ważna dla artysty była atmosfera i klimat. Tworzył wnętrza takie, w których się dobrze czuł i mógł komponować swoje piosenki. Designerskiego ducha odkrył w sobie we własnym domu, do którego zaprojektował sofę z krokodylej skóry w kształcie litery L. Przygodę z projektowaniem rozpoczął, urządzając zgodnie z własnym upodobaniem swoje apartamenty, które następnie odsprzedawał. Cieszyły się one dużą popularnością, również wśród innych gwiazd z branży, takich jak np. Alicia Keys. Natchnęło go to do tego, by wykorzystać swoje pomysły do urządzenia wnętrz dla innych. Tak narodził się Kravitz Design.

NA BOGATO

Charakterystyczne dla stylu muzyka są drogie i wyszukane materiały i kamienie oraz miękkie w dotyku dywany i futra. W większości pomieszczeń dominują dywany z długim włosiem, skóry egzotycznych zwierząt, miękkie futrzane poduszki i delikatne obicia foteli. Często pojawiającym się motywem są kły z kości słoniowej. Styl Kravitza odzwierciedla jego charakter i bogatą osobowość. Projektowane przez niego przestrzenie epatują wielokolorowością i różnorodnością tekstur oraz faktur.

fot.:Kravitz Design, materiały prasowe

…LUKSUS EKSTRA

Kravitz ma na swoim koncie kilka projektów luksusowych wnętrz, takich jak ekskluzywny bar Florida Room, powstały dla Delano Hotel w Miami. Wnętrze urządzone jest w klimacie latynoskich klubów jazzowych. Na specjalne zamówienie wykonane zostały żyrandole z kryształów Swarovskiego, brązowy lustrzany sufit czy szklane pianino, które jest kopią pianina stojącego u Kravitza w mieszkaniu. Klimatu latynoskiego jazz baru dopełnia również wybór ponad 30 koktajli, sporządzanych według tradycyjnej kubańskiej receptury. Artysta zaprojektował również luksusowe studio nagraniowe w Setai Hotel w Miami Beach, oraz współpracował przy projekcie przybasenowych bungalowów oraz Penthouse'ów dla SLS Hotel w South Beach w Miami. Pracą przy tworzeniu wystroju tych apartamentów Kravitz był bardzo podekscytowany. „To spełnienie moich kreatorskich marzeń” wyznał w jednym z wywiadów. Gwiazdor zaprojektował również kilka prywatnych apartamentów, które zobaczyć można w Stanach Zjednoczonych, Francji czy Brazylii.

Oprócz projektowania wnętrz muzyk zajmuje się również projektami mebli, tapet czy tekstyliów. Jednym z pierwszych tego typu zleceń dla Kravitz Design było zaprojektowanie żyrandola do ekskluzywnej kolekcji Swarovski Crystal Palace. Ze współpracy tych dwóch firm powstał ultranowoczesny żyrandol nazwany „Casino Royal”, złożony z dwóch ciemnych polerowanych na wysoki połysk sześcianów, wykonanych z mieszanki mosiądzu i chromu, połączonych łańcuchami kryształów i ozdób w kolorze przezroczystym i golden teak. Żyrandole kolekcji Crystal Palace wystawiane są corocznie na targach w Bazylei, Miami oraz na targach w Mediolanie. Przy współpracy z Flavor Paper powstała kolekcja 5 tapet inspirowanych Brazylią z lat 60-tych. Zastosowano duże, odważne wzory i żywiołowe kolory, które zdaniem Kravitza odzwierciedlają styl bycia i charakter Brazylijczyków: „Chciałem stworzyć coś pięknego, rytmicznego i sexy, jak ludzie w Brazylii”. Kolejnym dziełem muzyka jest kolekcja płytek ceramicznych „GOCCIA” (po włosku „kropla”), powstała ze współpracy Kravitz Design i Lea Ceramiche. Inspiracją do powstania tej kolekcji było światło załamujące się na falującej wodzie. Płytki są w kolorze czarnym i białym, matowe i błyszczące, wklęsłe i wypukłe. Dzięki przesuwaniu się refleksów świetlnych po powierzchni płytek uzyskano wrażenie falowania.

…W KOOPERACJI

Na największych międzynarodowych targach wnętrzarskich w Mediolanie w zeszłym roku Lenny przedstawił efekt swojej współpracy z wybitnym projektantem i architektem, a prywatnie swoim przyjacielem, Philippem Starckiem, jakim była kolekcja krzeseł „Goes Rock”. Włoska firma Kartell zaproponowała Kravitzowi nadanie nowego stylu słynnej kolekcji krzeseł „Mademoiselle” Starcka, wykonanych z poliwęglanu i poliuretanu. Muzyk miał za zadanie zaprojektować obicia, którymi tapicerowane będą siedziska. Gwiazdor użył w tym celu typowych dla swojego stylu miękkich materiałów, takich jak skóra pytona, futro, rafia. Limitowana kolekcja 6 krzeseł zyskała niezwykłego, świeżego i nowoczesnego wyglądu, a zestawienie sztucznych i naturalnych materiałów to dla Kravitza „połączenie haute couture i rock and rolla”. Lenny często podkreśla, że brak kierunkowego wykształcenia, nie przeszkadza mu w byciu kreatywnym i oryginalnym. „Ile mogę jeszcze kupić i sprzedać domów? Ile razy mogę zmieniać ich wnętrza? Chcę się zajmować wystrojem wnętrz i meblami. Chcę się zajmować architekturą, choć nie mam wykształcenia, więc otworzyłem firmę, by robić to wszystko dla innych” wyznał w jednym z wywiadów na początku działalności Kravitz Design. Trzeba przyznać, że efekty jego pracy są imponujące. I choć dla niektórych styl Kravitza jest przesadzony i przewidywalny, gdyż często używa tych samych technik i zabiegów, to posiadanie wnętrza zaprojektowanego przez gwiazdora jest nie lada gratką, zwłaszcza dla miłośników jego muzyki. DZBANEK Decorto 55,90 zł

FOTEL Home Design 1452 zł

89


90

modna

sfera design

Pokaż mi Jak mieszkasz, a powiem Ci, kim jesteś… wnętrza: kuchnie Halupczok, Sfera Wnętrz

Dominika: tunika 199zł Promod

www.sfera.com.pl


D o m i n i k a : b l u z k a 1 6 9 z ł P r o m o d , s p ó d n i c a 3 7 9 z ł G e r r y W e b e r, t o r e b k a 8 9 z ł B o r s a ; W o j t e k : m a r y n a r k a 4 4 9 z ł , k r a w a t 7 9 , 9 0 z ł L a v a r d , koszula 149zł, spodnie 329zł Mustang wnętrze: meble Vox, Sfera Wnętrz

Sztuka dla sztuki Eteryczni, wrażliwi wielbiciele sztuk różnych. Niby od niechcenia wiedzą, co w trawie piszczy, kto dostał nominację DO NAGRODY LITERACKIEJ Nike i co warto zobaczyć w Zachęcie. Moda jest obok, ale podświadomie czują, że aktualnie kolor torebki nie koniecznie musi być w kolorze butów. www.sfera.com.pl


Około Art Deco Klasycznie, elegancko, dystyngowanie i markowo. Punktualni, wyrafinowani, zapięci na ostatni guzik. Beże, brązy, trochę złota, a idealnym tłem jest biel – podkreśla ich doskonałość.

Kasia: sukienka Su 149zł Roy Robson, buty 129,99zł Centro, torebka Wojewodzic 899zł Puccini Stoisko; Wojtek: marynarka 499,90zł, koszula 199,90zł, krawat 119,90zł Lavard, spodnie 139,99zł Enzo, buty 299,90zł Darbut, zegarek Tissot 980zł Time Zone


Prowokacja

www.sfera.com.pl

Dominika: Sukienka 79,90zł Ravel, łańcuch z zawieszką CK 369zł Time Zone, buty 199,90zł Darbut

Lubi łamać konwenanse, mieszać style i stać na granicy… kiczu. Tradycja z odrobiną nowoczesności nie może być nudna i to cała filozofia.


Klasyka Wybierają, co modne i ponadczasowe, wtedy łatwiej unikają wpadek. Bezpieczne kolory, tu kłania się brąz, beż i granat w połączeniu z PROSTĄ formą czy fasonem. To sprawdzone duety.

K a s i a : b l u z k a 2 7 9 z ł B e t t y B a r c l a y, s p ó d n i c a M a x M a r a We e k e n d 4 7 5 z ł ; Wo j t e k : k o s z u l a 2 2 9 z ł , k u r t k a 5 1 9 z ł M u s t a n g , s p o d n i e 2 5 9 , 9 9 z ł A m e r i c a n o s


Perfekcyjna Pani Domu

www.sfera.com.pl

Dominika: sukienka PENNYBLACK 656zł, buty 109,99zł Centro; Wojtek: koszulka Polo 79,90zł Charles Vögele, spodnie 259,99zł Americanos, buty 439zł Salamander

Nowoczesna architektura, pastelowe kolory, świadomość trendów w szafie i na stole.


Na wysoki połysk Najmodniejszy duet sezonu – szachownica – biały z czarnym, tu w wersji de lux czyli z połyskiem. Lubi ekskluzywną klasykę, od śniadania.

D a g m a r a : s u k i e n k a 1 1 9 , 9 0 z ł R a v e l , s z p i l k i 3 9 9 z ł S a l a m a n d e r, z e g a r e k S w a t c h 4 5 5 z ł T i m e Z o n e


modna

sfera coolturalnie

Do kina czy na film? O przyjaźni – wcale nie potwornie Ulubieńcy młodej publiczności, James P. Sullivan i Mike Wazowski, powracają na duży ekran w filmie "Uniwersytet potworny" - prequelu oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar "Potwory i Spółka". Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sulley i Mike, studenci Uniwersytetu Potwornego - dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi. "Uniwersytet potworny" to pełen humoru film o narodzinach prawdziwej przyjaźni. (premiera: 5 lipca 2013)

Na kaca Tak jest – praca nad kolejną częścią Kac Vegas zmierza ku końcowi. W części III wystąpią Bradley Cooper, Ed Helms oraz Zach Galifianakis, którzy kolejny raz wcielą się w role Phila, Stu i Alana, znanych widzom jako „Wataha”. W poprzednich dwóch częściach próby planowania obchodów szczególnych okazji w wykonaniu trójki przyjaciół kończyły się katastrofalnie. Jak mówią producenci, wielu widzów będzie zaskoczonych ostatnią częścią - będzie to idealne zakończenie tej trzyczęściowej, komediowej opery chaosu, rozpaczy i podejmowania złych decyzji. (premiera: maj 2013)

Klasyka na wielkim ekranie

www.sfera.com.pl

Ty l k o d l a Pa ń Kino kobiet w sieci Helios to zawsze ciekawy film dedykowany żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem. To najczęściej pokazy mody, fryzur, tańca, nowych form aerobiku, porady specjalistów i degustacje. W repertuarze kinowym nie brakuje romantycznych komedii i wzruszających historii, dlatego warto zanotować terminy seansów w kalendarzu i zarezerwować jeden wieczór w miesiącu tylko dla siebie i swoich koleżanek!

Fot.: materiały prasowe HELIOS

Najnowsza adaptacja kultowej powieści F. Scotta Fitzgeralda „Wielki Gatsby” jest dziełem niezwykle pomysłowego scenarzysty, producenta i reżysera Baza Luhrmanna. Reżyser stworzył własną, szczególną interpretację wizualną tej klasycznej opowieści, przywracając epokę do życia w sposób, jakiego wcześniej nie widziano. W tytułową postać wcielił się Leonardo DiCaprio. Historia opowiada losy niedoszłego pisarza Nicka Carrawaya, postaci podobnej do osoby Fitzgeralda, który opuszcza Środkowy Zachód i przybywa do Nowego Jorku wiosną 1922 roku, w epoce upadającej moralności, połyskliwego jazzu i królów przemytu alkoholowego. Nick podąża za swoim amerykańskim snem, zamieszkuje w sąsiedztwie tajemniczego, urządzającego liczne przyjęcia milionera Jaya Gatsby’ego, po drugiej stronie zatoki, nad którą mieszka jego kuzynka Daisy wraz ze swym żądnym romansów, arystokratycznym mężem — Tomem Buchananem. Nicka pochłania czarujący świat niezwykle zamożnych ludzi, ich iluzji, miłości i kłamstw. Obserwując go od środka i z zewnątrz, Nick pisze opowieść o zakazanej miłości, snach nie na sprzedaż oraz straszliwej tragedii i stawia przed widzami lustro, w którym widać odbicie naszej współczesności i zmagań. (premiera: 14 czerwca 2013)

FILM

98


modna

sfera coolturalnie

Hity sezonu SS 2013 depesza....

ca klasyka Eri ą hodzącą światow Poza swoją nadc Clapton szykuje ic Er ą tow er nc trasą ko spodziankę jeszcze jedną nie " . Album "Old Sock ów fan h oic dla sw ch utworów, ny bio ulu o jeg to kolekcja mu od dziecińktóre towarzyszyły do J.J. Cale'a, lly be ad Le stwa. Od ge'a Gershwina, or Ge Peter'a Tosh do re po Gary'ego Moo Hanka Snow aż celebracja to um alb n Te i Taj Mahal.

bardzo nowocześnie. Ludzie powinni słuchać tego albumu z przyjemnością, zyskać spokój dzięki muzyce. W tej płycie jest coś magicznego" - mówi Martin Gore, współtwórca grupy. W ramach promocji nowej płyty Depeche Mode ruszy w trasę koncertową - zespół zagra w Polsce 25 lipca 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, a bilety na ten występ są już niemal wyprzedane.

ząktórzy mieli znac tych wszystkich, Miał on . rę rie ka o jeg cy wpływ na nia ent do wynajdywa zawsze wielki tal ich nia ze rów i twor genialnych utwo cji, lnych interpreta własnych, unika ck". So ld "O na ejsce tak jak ma to mi ntycznego ma ro a nk za es Album to mi , reggae, soulu nurtu lat 30-tych murównież ciekawy a er wi i rocka. Za tney'em. ar cC M m ule Pa zycznie duet z

mpik Płyta CD, E

Płyta CD, Empik

1 lutego zaprezentowano utwór "Heaven", zwiastujący nowy album formacji Depeche Mode. Krążek "Delta Machine", pierwsze dzieło zespołu od wydanego w 2009 krążka "Sounds of the Universe", ukaże się 26 marca. Album zostanie wydany w tradycyjnej wersji oraz w formie zestawu deluxe, który ma zawierać także książkę ze zdjęciami grupy autorstwa Antona Corbijna. "Chciałem, żeby te utwory brzmiały

Michael Douglas. Biografia Przełomowy portret jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów hollywoodzkich, Michaela Douglasa. Autorem książki jest uznany biograf Marc Eliot. To historia trudnej, pełnej rywalizacji relacji syna z ojcem, hollywoodzką legendą Kirkiem Douglasem, która ukształtowała karierę oraz prywatne życie Michaela. Dzięki determinacji, kreatywności i charyzmie, młody aktor przejął los w swoje ręce i stał się jednym z najbardziej wpływowych graczy Hollywood. Kiedy przezwyciężył rodzinną klątwę, stał się sensacją, gdy wyprodukował jeden z filmów wszech czasów –

Fot.: materiały prasowe

wychowanie

Lot nad kukułczym gniazdem, który przez lata wydawał się „tematem nie do ruszenia” przez wiele osób, w tym jego ojca. Za produkcję tego filmu zdobył swego pierwszego Oskara. Po jego sukcesie aktor z powodzeniem kontynuował też producencką karierę (Seria Miłość, Szamaragd i Krokodyl), stworzył także niezapomniane kreacje w kultowych filmach, Nagi Instynkt, Wall Street, Fatalne zauroczenie i W sieci. Warte lektury!

?

Projekt – mądre wychowanie to ks iążka o dojrzałym rodz icielstwie opartym na miłości, szacunku , zaufaniu i praw dziwej bliskości. Autor, Hal Runkel, jest licencjonowa nym terapeutą ro dzin z dziećmi. W szyscy zetknęliśm y się z wieloma niezawo dnymi technikami wychowania idealn ych dzieci. Byliśmy bombardowani ha słami o tym, że powinniśmy się dla nich poświęc ać i zawsze przy nic h być. Tylko dlacz ego

czujemy się przy tłoczeni, sfrustro wani i niedocenieni? We dług autora tego poradnika odpowi edź jest prosta. Ponieważ za dużo uwagi poświęcam y naszym dzieciom i najlepsze, co mo żemy dla nich zro bić, to skupić się na sobie. Ponoć tylko wtedy zdołamy na wiązać zdrowe i szczęśliwe relac je oraz przywrócić sobie i dzieciom właściw e miejsca w rodzini e. Może warto sp róbować, a przynajm niej przeczytać.

www.sfera.com.pl

99


Przemysław Lasak

„Dialog artystyczny czyli Lidia Sztwiertnia zaprasza”

Lidia Sztwiertnia

100 m o d n a sfera coolturalnie

Wystawa z okazji jubileuszu znanej i cenionej bielskiej rzeźbiarki będzie dostępna od 22.03 do 05.05.2013 r. w Galerii Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej (Plac Żwirki i Wigury 8). Gościem autorki będzie prof. Przemysław Lasak, rzeźbiarz i pedagog związany z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dlatego na wystawie eksponowane będą dzieła obu artystów. Lidia Sztwiertnia zaprezentuje ponad trzydzieści swoich rzeźb, w tym najnowsze realizacje, takie jak: Bielsko i Biała, Anioł z liliami, Metal angel, Olimpijczyk. Artystka specjalizuje się w rzeźbie z brązu, w technologii odlewu na wosk tracony. O wielkości talentu autorki świadczą jej dzieła, które w wyjątkowo umiejętny sposób łączą ciężar materii i lekkość formy, racjonale zasady z emocjami, trud rzemiosła ze słodyczą natchnienia. Wystawa przygotowywana jest przez Muzeum w Bielsku-Białej, którego sygnowaną ceramikę możemy obejrzeć w Galerii SFERA, w salonie Home Design.

Wielbicielom wzornictwa i designu nie trzeba tego miejsca przedstawiać, a Galeria SFERA miała już przyjemność pracować z tą placówką przy okazji projektu „Bielskie sploty”. Od 2011 instytucja stała się Ośrodkiem Badań i Dokumentacji nad Kulturą Materialną i Wzornictwem. Jest to wyjątkowy obiekt, w którym organizowane są m.in. prestiżowe w skali kraju wystawy przedstawiające nowoczesne wzornictwo i architekturę. Proponujemy, aby śledzić kalendarz Zamku, ponieważ co jakiś czas organizowane są różne konkursy dla projektantów, przedsięwzięcia dla firm związane z innowacją, kreatywne szkolenia i warsztaty, przygotowywane przy współpracy z najlepszymi specjalistami z branży. Dodatkowym atutem Zamku jest jego położenie, przy samej granicy państwa, w sąsiedztwie najpiękniejszych zabytków Śląska Cieszyńskiego: romańskiej Rotundy pw. św. Mikołaja z XI wieku, XII-wiecznej Wieży Ostatecznej Obrony oraz XIV-wiecznej Wieży Piastowskiej, będącej najwyższym punktem widokowym w Cieszynie. Na zachętę sugerujemy zobaczyć ekspozycję przygotowaną przez Zamek w naszej Sferze Wnętrz, w salonie Kler na 1p.

MIEJSCA

Historia przemysłu i włókiennictwa Już w czerwcu Muzeum w Bielsku-Białej otworzy stałą ekspozycję w Muzeum Techniki i Włókiennictwa, na której będzie można obejrzeć i dowiedzieć się, na czym kiedyś pracowano w fabrykach, jak wyglądał park maszynowy w poprzednich wiekach i jak rozwijała się historia przemysłu.

Święto designu W dniach 09-14 kwietnia 2013 w Mediolanie odbędzie się kolejna edycja Targów Designu i Meblarstwa. Jest to wydarzenie na skalę światową – gigantyczna ilość wystawców, w tym luksusowych marek i wybitnych młodych projektantów. To właśnie na nich można spotkać Lenny'ego Kravitza i obejrzeć najnowszą tendencję w projektowaniu wnętrz. Oprócz głównej ekspozycji organizowana jest masa imprez towarzyszących, dlatego jeżeli ktoś się wybiera w tym czasie do Włoch, warto zahaczyć o to miejsce. To naprawdę inspirujące źródło oryginalnych pomysłów.

Gdynia Design Days 2013 Planującym wakacje nad Bałtykiem podpowiadamy udział w kolejnej edycji festiwalu Gdynia Design Days - od 5 do 14 lipca. Gdynia ponownie zamieni się w letnią stolicę designu, a tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „NA STYKU”. Nawiązuje ono do przenikania kulturowego, czasowego, geograficznego… Program będzie obfitował w nowatorskie wystawy, twórcze warsztaty oraz liczne wydarzenia towarzyszące, realizowane przez środowiska kreatywne z całej Polski. Terminal Designu czyli serce festiwalu powraca w tym roku na Plac Grunwaldzki. Polecamy!

www.sfera.com.pl

fot. materiały prasowe Muzeum w Bielsku-Białej, Cosmit Spa, Centrum Designu Gdynia, Zamek w Cieszynie

Zamek w Cieszynie

Ekspozycja porcelany sygnowanej logiem Muzeum w Bielsku-Białej w salonie Home Design


m o d n a 101 sfera coolturalnie

Sezon SS 2013 w Galerii SFERA ow Fashion sh Nowe kolekcje, nowy sezon – czyli weekend z modą w Galerii SFERA już 08-09.03.2013. Zapraszamy na pokazy mody prowadzone i komentowane przez popularną stylistkę i projektantkę, znaną m.in. z telewizji Dzień Dobry TVN i programu „Klinika Urody” TVN Style, Ewelinę Rydzyńską. Współprowadzącym i gospodarzem sobotnich pokazów będzie dziennikarz Damian Urbańczyk. Kilkunastometrowy wybieg, piękne modelki, rabaty do 50%, dobra muzyka i najnowsza moda – to chyba miła alternatywa na weekendowe popołudnie? Fot.:Piotr Bławicki Ddtvn East News

Festival Cubano IV Festival Muzyki i Tańca (03-05.05.2013) organizowany w Klubie Klimat (Galeria SFERA, galeria I) to jedyne w Polsce wydarzenie, które z całej Europy przyciąga setki miłośników kubańskiej kultury, tańca, muzyki i filmu. W poprzednich edycjach brało w sumie udział ponad 2000 uczestników. Gośćmi IV edycji imprezy będą największe kubańskie gwiazdy tańca i muzyki, a wśród nich m.in. Yanet Fuentes, Luis "Nichito" Castillo, Roynet Pérez González oraz Danger. Let`s dance!

ło… 10 lat minę Zbliżająca się w maju kolejna edycja Motosfery będzie bardzo wyjątkowa, ponieważ to już po raz dziesiąty na terenie Galerii SFERA będzie można podziwiać najnowsze modele samochodów i motocykli. Dekada zmian za nami, dlatego zachęcamy do odwiedzenia najnowszej prezentacji, aby zobaczyć i porównać, co nowego się pojawiło, zmieniło czy rozwinęło…

f o t . m a t e r i a ł y p r a s o w e G a l e r i a S F E R A , s x c , P. D ę b s k i

Wątek muzyczny Aby tradycji stało się zadość, w wakacje ruszamy z Letnią Sceną Sfery – czyli koncerty dla każdego. Na świeżym powietrzu lub we foyer będą rozbrzmiewały najróżniejsze rytmy, a program już wkrótce na naszej stronie internetowej.

zdjęcia z sesji dla lauretki "Z Fejsa na billboard"

Z Fejsa na… Projekty „Z Fejsa na wybieg” i „Z Fejsa na billboard” cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzięki temu mieliśmy bardzo osobisty pokaz mody ze stylizacjami naszych fanów i piękny billboard z kreacją laureatki 2. konkursu, Izabellą Szafron. Dlatego przyszedł czas na… No właśnie – już wkrótce na naszym fanpage`u pojawią się szczegółowe informacje odnośnie kolejnej odsłony cyklu „Z Fejsa na…” Zapraszamy do zabawy! www.sfera.com.pl


NOWO OTWARTE CENTRO

( galeria I )

Nikon

( galeria II )

MALOU

( galeria I )

MARAVILLA

( galeria II )

Ziaja

( galeria I )

SIZEER

( galeria II )

HOME&YOU

( galeria II )

ENZZO

( galeria II )

PAESE

( galeria II )

CARRY

( galeria II ) - otwarcie w marcu

Sieć sklepów z modnym obuwiem i akcesoriami, która powstała w 2008 roku. Oferuje supermodne, supernowoczesne kolekcje w bardzo przystępnych cenach. Każdego miesiąca wprowadza nowy asortyment, zgodnie z najnowszymi trendami wyznaczanymi przez najlepsze światowe domy mody. Ta marka pozwala każdemu wyglądać modnie i stylowo - i to bez obciążania portfela.

Nowy butik Malou to ekskluzywny salon z bielizną damską. Olśniewająca, stylowa, uwodzicielska, szalona, odważna, dziewczęca – tak w kilku słowach można określić bieliźniane propozycje dostępne w tym butiku. Najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne marki, jakie można tu znaleźć to m.in. Freya, Fantasie, Fauve, Elomi, Lisca, PrimaDonna czy uwielbiana przez kobiety Marlies Dekkers.

Zapraszamy do sklepu Ziaja dla Ciebie. To miejsce dla wszystkich miłośników piękna, którzy szukają naturalnych kosmetyków tej znanej i cenionej polskiej marki. Kosmetyki Ziaja cieszą się niesłabnącą popularnością od blisko ćwierćwiecza, a marka oferuje setki produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

JYSK

( galeria I )

FIKU MIKU

( galeria I )

W salonie Jysk można nabyć wszystko, co potrzebne jest do wyposażenia sypialni, łazienki, salonu i jadalni. W sklepie można także nabyć artykuły służące do przechowywania, artykuły okienne, meble ogrodowe, a także elementy dekoracji wnętrz i nawet materiały do wyposażenia biura.

Plac zabaw FIKU MIKU w Galerii Sfera to kolejny powód, by zabrać do nas dzieci. To miejsce, w którym najmłodsi pod okiem doświadczonych animatorów spędzą niezapomniane chwile na beztroskiej zabawie. Ideą przyświecającą FIKU MIKU jest płynne łączenie rozrywki i edukacji, dlatego na nowym placu zabaw dzieci mogą uczestniczyć w specjalnych zabawach edukacyjnych. FIKU MIKU to także świetne miejsce dla stroskanych rodziców, którzy mogą pozostawić tu dzieci pod opieką animatorów i rozkoszować się zakupami bez obawy o bezpieczeństwo swoich pociech.

Krakowski Kredens

( galeria I )

Na wielbicieli wykwintnych smaków czeka w Galerii SFERA prawdziwa niespodzianka. Krakowski Kredens to sklep z produktami spożywczymi o niepowtarzalnych smakach i doskonałej jakości. W ofercie marki można znaleźć produkty najwyższej klasy wykonywane według przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur, a ich smak ma przenosić nas w dawne czasy, do mieszczańskich kuchni spod Wawelu i terenów południowo-wschodniej Polski. Tu można kupić przepyszne wędliny, smalce, zupy, musztardy, grzyby, słodycze, konfitury, miody, syropy i wiele innych.

DALIA

( galeria II )

Salon z ekskluzywną bielizną damską Dalia. Marka ta jest synonimem elegancji, seksapilu i komfortu użytkowania, dlatego z pewnością przypadnie do gustu niejednej z Pań. To trzeci firmowy sklep Dalii w Polsce, a pierwszy w Bielsku-Białej. Kolekcje tworzone przez tę markę to nie tylko klasyczna biel, beż i czerń, ale także różnorodna gama barw, zgodna z aktualnie obowiązującymi trendami mody.

www.sfera.com.pl

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii do nowo otwartego salonu marki Nikon – czołowego producenta sprzętu fotograficznego. To jedna z najbardziej cenionych marek fotograficznych na świecie. Założona w 1917 roku japońska firma początkowo specjalizowała się w produkcji soczewek i mikroskopów. Gdy jednak w 1948 roku wyprodukowano pierwszy aparat fotograficzny, szybko okazało się, że to właśnie sprzęt foto zrobi największą karierę.

Maravilla Boutique to idealne miejsce dla kobiet, które marzą o tym, by wzbogacić swoją garderobę o stylizacje zainspirowane aktualnymi trendami. Czerpanie z pomysłów najwybitniejszych projektantów to nie jedyny atut tego salonu. Równie ważne dla marki jest to, by jej klientki czuły się w ubraniach wygodnie i naturalnie. Stylizacje mają stanowić odbicie kobiecości i w każdej sytuacji gwarantować pełnię swobody.

W sklepach Sizeer można znaleźć wszystko to, co przeciwstawia się formalnym strojom odpowiednim w pracy. To swoboda wyboru, to ubrania i buty czasu wolnego. Dostępne jest w nich obuwie, odzież i akcesoria cenionych na świecie marek, takich jak: NIKE, REEBOK, PUMA, ADIDAS, UMBRO, ECCO czy TIMBERLAND.

Home&You to sieć ekskluzywnych salonów z artykułami do dekoracji i wyposażenia wnętrz. Klienci znajdą w nim niezwykle szeroki wybór akcesoriów i tkanin do dekoracji mieszkań. Sklep podzielony jest na cztery części: salon, kuchnia, sypialnia, łazienka. Dzięki temu bez trudu można znaleźć dokładnie to, czego się szuka. Produkty oferowane są w trzech liniach: elegance (linia ekskluzywna), basic (linia dla szerokiego grona odbiorców), culture (linia inspirowana podróżami i różnymi kulturami).

Yves Enzo to młoda, dynamicznie rozwijająca się marka oferująca stylową męską garderobę. To ubrania przeznaczone dla mężczyzn energicznych, ceniących komfort, estetykę oraz różnorodność. Projektanci Yves Enzo czerpią garściami ze światowych trendów, dzięki czemu ich propozycje zachwycają oryginalnym wzornictwem. W salonie w Galerii Sfera znajdzie się imponująca liczba modeli w atrakcyjnych cenach, z których panowie z pewnością wybiorą coś dla siebie na różne okazje.

Stoisko z kosmetykami marki Paese, cieszącej się popularnością wśród wielbicielek dobrych kosmetyków w całej Polsce. To wysokiej jakości produkty do makijażu twarzy, oczu, ust, paznokci oraz akcesoria kosmetyczne i zapachy. Atutem Paese jest również fachowa obsługa, która z przyjemnością pomoże dobrać odpowiedni kosmetyk do konkretnego rodzaju skóry czy prywatnych preferencji.

Carry oferuje ubrania oraz dodatki o swobodnej i zróżnicowanej stylistyce. Dewizą Carry jest hasło: „Dla niej i dla niego, do pracy i na weekend”. W salonach Carry kupimy praktycznie każdą część garderoby, modne obuwie, biżuterię i stylowe dodatki. Ubrania marki tworzone są z naturalnych tkanin, co gwarantuje komfort podczas ich noszenia.


103 modna sfera news

SI J eFj Em aRr kAi W N Ę T R Z KUCHNIE HALUPCZOK

Firma Halupczok Kuchnie i Wnętrza produkuje meble kuchenne, które cieszą się duża popularnością w całej Europie. W ofercie znajdują się zarówno modele bardzo nowoczesne, minimalistyczne, jak i stylowe, z wieloma dekoracyjnymi elementami, nawiązujące wyglądem do tradycyjnych kuchni minionych epok. Każda kuchnia ma niepowtarzalny styl i charakter, dlatego bez trudu można znaleźć meble idealnie pasujące do konkretnych pomieszczeń. Ale meble do kuchni to tylko cześć bogatej oferty marki. Aranżacja salonu zaskoczy nawet najbardziej wymagających klientów.

MEBLE VOX

To wyróżniający się na polskim rynku producent mebli o niepowtarzalnym wzornictwie. Posiada ponad 20-letnią tradycję w produkcji, zaawansowaną technologię, a przy tworzeniu kolekcji mebli i artykułów dekoracyjnych współpracuje z uznanymi projektantami. Oryginalne umeblowanie do jadalni, sypialni, gabinetów, pokojów dziecięcych i młodzieżowych – to wizytówka firmy VOX.

Salon Kler

W nowej odsłonie – większy, bogatszy w ofercie, zaskakujący nowymi rozwiązaniami i niestandardową ekspozycją.

DECORTO

Tu znajdziecie niezwykle atrakcyjne elementy wyposażenia wnętrz, świąteczne inspiracje i wspaniałe pomysły na prezenty. Nowy wymiar wnętrza - to hasło przyświeca produktom, które oferuje marka. Jeżeli szukacie niebanalnych rozwiązań do swojego domu, potrzebujecie kreatywnych dekoracji, sztućców, naczyń do gotowania i pieczenia, noży ceramicznych – to bez trudu znajdziecie je właśnie w salonie Decorto. W sklepie czekają na Was także ekskluzywne upominki i gadżety marki Philippi, Auerhahn czy Menu.

COffee time dobra kawa

fot.: materiały prasowe

Empik cafe z odświeżonym menu. Kawiarnia w galerii II to doskonałe miejsce na chwilę relaksu i spotkanie z przyjaciółmi. Przyjemne wnętrze z możliwością zrobienia prasówki (dostępne najnowsze wydania magazynów i tygodników) plus bogaty wybór kaw, herbat i deserów. Warto zajrzeć…

SELENE MATERACE Również w nowej odsłonie, przestronnie i profesjonalnie. Można dokładnie zapoznać się z ofertą i wypróbować modele.

www.sfera.com.pl


Jubileuszowa Bielska Zadymka Jazzowa

Benny Golson


Beata Przybytek

US3 Gregoire Maret Quartet

N

a blisko tydzień miasto Bielsko-Biała i Galeria SFERA przemieniły się w stolicę jazzu. 15. edycja wydarzenia po raz kolejny udowodniła, że zasługuje ono na kilkakrotnie już przyznawany tytuł najlepszego polskiego festiwalu jazzowego. Zadymka organizowana jest przez środowisko artystyczne skupione wokół Stowarzyszenia Sztuka Teatr. W organizację imprezy zaangażowani są bielscy aktorzy, muzycy, plastycy, fotograficy, dziennikarze, przy wsparciu lokalnego samorządu, sponsorów i partnerów. Dyrektorem festiwalu jest aktor, reżyser, wielki pasjonat jazzu Jerzy Batycki. Galeria SFERA od ośmiu lat jest współorganizatorem tej imprezy.

nny Garrett Po 11. edycji imprezy Tomasz Handzlik w Gazecie Wyborczej napisał: „LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa nie jest hermetyczną imprezą dla koneserów gatunku, bo jego organizatorzy otworzyli się na nowoczesność. Czerpiąc wzór z najciekawszych w Europie festiwali, nie prezentuje już tylko muzyki środka gwiazd rozpoznawalnych, ale też odkrywa nowe nadzieje muzyki improwizowanej i ciekawe style, wplatając jednocześnie w swój program, koncerty lżejsze o klubowym charakterze. I właśnie dzięki temu zaczyna nadawać ton wśród polskich festiwali…”

fot.: A. Fryda

W ramach tegorocznej edycji wystąpili światowej sławy muzycy, m.in.: Donny McCaslin, Henryk Miśkiewicz, Kenny Garrett, Gregoire Maret Quartet, Terri Ke Lyne Carrington, US3, Gretchen Parlato, Benny Golson oraz Bruut! Oprócz tych artystów, na otwartych koncertach w Galerii SFERA wystąpili m.in.: 100nka, N.S.I, Kasia Zaręba, PeGaPoFo, KidBrown Ensemble oraz Beata Przybytek. Było tańcząco, śpiewająco, momentami wzruszająco lub zabawnie. To prawdziwe święto muzyczne, dlatego z zapartym tchem czekamy już na przyszłoroczny repertuar!

Gretchen Parlato

Henryk Miśkiewicz


106 m o d n a sfera news Otwarcie z pompą

21. WOŚP

Z

okazji 21. akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia w Galerii SFERA wolontariusze zbierali datki i licytowali wartościowe przedmioty. Ogólna kwota z licytacji wyniosła ponad 4 tys. złotych, a najwyższe ceny uzyskał kubek WOŚP - 700 zł, szachy z autografem Kasparowa - 450 zł, wyjątkowa koszulka WOŚP - 400 zł i koszulka podpisana przez siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała - 550 zł. W ramach Orkiestry odbyły się także przygotowane przez PCK i GOPR pokazy ratownictwa medycznego, wystawa specjalistycznych pojazdów i sprzętu ratowniczego oraz nauka pierwszej pomocy. Wśród przybyłych gości byli bielscy policjanci, strażacy, goprowcy i oczywiście harcerze w roli wolontariuszy WOŚP. Ponadto każdy w tym dniu mógł zbadać sobie ciśnienie i oddać krew w specjalnym ambulansie. Bielszczanie i mieszkańcy pobliskich miejscowości oddali jej ponad 20 litrów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i zapraszamy ponownie za rok!

Gigant Frak

E

NDLESS CREATION - najdłuższa kreacja uszyta! W listopadowy weekend (17-18 listopada) w naszej Galerii odbył się finał akcji Endless Creations. Towarzyszyło mu rozdanie nagród od projektantów w licznych konkursach organizowanych w ramach 2. edycji Festiwalu Mody Neo Fashion Jamboree. Podczas festiwalowego weekendu każdy odwiedzający Galerię mógł doszyć własny fragment niekończącego się fraka, dzięki czemu udało się stworzyć aż 24-metrową kreację. Podczas finałowego popołudnia doszywanie wspierała autorka projektu, znana projektantka i kostiumograf, Kaja Śródka. Całą imprezę uświetnił koncert zespołu The Shivers, w skład którego wchodzi m.in. Paweł Stępień – znany wszystkim doskonale z ostatniej edycji programu Mam Talent.

www.sfera.com.pl

Sezon z gwiazdami

G

ospodarzem pokazów mody na sezon jesień/zima 2012/2013 był aktor Piotr Szwedes. Podczas wieczornej gali towarzyszyła mu na scenie nominowana do najpiękniejszych przez Magazyn VIVA, Anna Dereszowska. Aktor dał się nam poznać również od strony wokalnej i zaśpiewał kilka utworów. Prywatnie zaprzyjaźniony duet, porwał nas lekkością prowadzenia i poczuciem humoru, a wśród podziwiających najnowsze kolekcje udało nam się wypatrzyć pochodząca z Bielska aktorkę, Annę Guzik.

fot.: materiały prasowe Galerii SFERA, Neo Fashion Jamboree/Adrian Lach, Sfery Wnętrz/Patryk Jezierski

PODSUMOWANIE

25

stycznia odbyło się oficjalne otwarcie odmienionej Sfery Wnętrz, czyli konceptu, który zakłada, że wnętrzarskie marki, komplementarne względem siebie znajdują się na jednej powierzchni. W grupie między innymi znajdują się Kler, Meble VOX, Halupczok Kuchnie i Wnętrza, akcesoria kuchenne i dekoracyjne Decorto oraz Selene Materace. Podczas oficjalnego otwarcia odbył się koncert lidera zespołu Pod Budą, Andrzeja Sikorowskiego i jego córki, Mai Sikorowskiej, a dla przybyłych gości Filip Schmidt przygotował degustację dań kuchni haute cuisine. Dodatkową atrakcją był pokaz mody i konkurs z nagrodami. Teraz już wszystkich możemy zaprosić do odwiedzania tej kompleksowo zaopatrzonej, oryginalnie zaaranżowanej dwupoziomowej Sfery Wnętrz!


Profile for Agencja Korpo

Modna SFERA SS2013  

Modna SFERA SS2013  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded