Page 1

ВИДАННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ

№ 1 (1635) 31 січня 2011 р.

Конференція трудового колективу НУК 11 січня 2011 року в головному навчальному корпусі була проведена конференція трудового колективу Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова. На конференцію було обрано 200 делегатів, які представляли всі категорії працівників університету. Вперше серед делегатів конференції було 20 студентів та аспірантів НУК.

На конференції були розглянуті звіт ректора професора Рижкова С.С. про виконання колективного договору НУК за 2010 рік та проект колективного договору НУК на 2011 рік. В обговоренні першого питання брали участь професор НУК Король Ю.М., професор Сербін С.І., професор Кошкін К.В., які підтвердили, що у 2010 році колективом університету була проведена велика робота з усіх напрямків діяльності, і в цьому є значна заслуга ректора. Відмічено професіоналізм нової команди ректорату, яка багато робить для того, щоб наш університет став університетом європейського рівня. Запропоновані пропозиції направлені на покращення діяльності університету. На конференції була прийнята до

відома інформація ректора професора Рижкова С.С. та голови профкому доцента Тубальцева А.М. про виконання колективного договору НУК за 2010 рік. Конференція одноголосно прийняла рішення про те, що завдання, поставлені перед колективом університету у 2010 році, повністю виконані. Делегати конференції заслухали проект колективного договору НУК на 2011 рік, з яким виступив голова робочої комісії з підготовки проекту колдоговору професор Трушляков Є.І. Після обговорення більше ніж 50 поправок колективний договір НУК на 2011 рік був прийнятий. Конференція доручила ректору та голові профкому підписати його від імені трудового колективу університету. Голова профкому співробітників НУК Тубальцев А.М.

Підсумки 46-ї Спартакіади серед професорсько-викладацького складу НУК 28 січня підводились підсумки 46-ї Спартакіади серед професорсько-викладацького складу та співробітників університету. За програмою Спартакіади змагання проводились з волейболу, шахів, бадмінтону, боулінгу, настільного тенісу та більярду. Вже традиційно активну участь у змаганнях взяли збірні команди інститутів: кораблебудівного, машинобудівного, комп`ютерних та інженер-

но-технологічних наук, автоматики та електротехніки, гуманітарного, а також інженерно-економічного факультету та адміністративно-керівного апарату. Вперше у змаганнях брала участь команда Інституту заочної та дистанційної освіти.

Змагання проводились на спортивних базах Спортклуб НУК університету, в обласному шаховому клубі, ТРЦ «Cіті-Центр». За результатами Спартакіади перше місце у загальнокомандному заліку посіла команда Кораблебудівного інституту. Друге місце виборола команда Інституту комп`ютерних та інженерно-технологічних наук, яка обійшла команду Гуманітарного інституту, що посіла відповідно третє місце. Вітаємо всіх учасКоманда Кораблебудівного інституту ників Спартакіади та бапереможець турніру з шахів жаємо нових перемог!

Команда Машинобудівного інституту переможець турніру з більярду

Команда Гуманітарного інституту переможець турніру з боулінгу


31 січня 2011

Кораблебудівник, № 1

2

Студентський парламент НУК відсвяткував своє дворіччя Уже два роки поспіль у нашому університеті працює студентський парламент НУК, який за цей час зробив вагомий внесок у розвиток та прославлення нашого вузу на Миколаївщині.

Урочисте святкування відбулось 14 січня в актовій залі Інституту автоматики та електротехніки НУК. Свято відкрила студія східного танцю «Феєрія» (кер. Анна Овечкіна, студентка 5 курсу ІЕФ НУК), яка представила глядачам запальний танець. На сцену для привітання парламенту вийшла проректор НУК О.Л. Гіржева і побажала студентству плідної праці. Голова та засновник Студентського парламенту НУК Ростислав Рижков привітав усіх зі святом та відмітив, що студентська республіка НУК зростає і на святі зібралися студенти, які активно проявили себе за два роки існування парламенту. Також Ростислав побажав студентам успішного складання сесії. Дар`я Лазарєва, голова студентського профкому, побажала студентам нових досягнень та успіхів у навчанні, а голова студентського телебачення «НУК ТV» Анна Шевчук привітала гостей зі святом та побажала всім натхнення у навчанні і праці.

Для запрошених студентське телебачення підготувало відео із результатами дворічної праці. Гості були вражені тим, як багато корисних справ устиг зробити парламент за такий короткий проміжок часу. Від облдержадміністрації привітати студентів прийшов начальник обласного управління сім’ї та молоді Жук Микола Васильович. На святі також були присутні представники Студентського парламенту Херсонської та Первомайської філій НУК, які приїхали привітати зі святом та побажати подальших успіхів у роботі. Протягом святкування найактивніші студенти, які зробили вагомий внесок у розвиток студентського життя університету, були нагороджені почесними грамотами. Привітав студентів і Олександр Смирнов, голова секретаріату Української Асоціації студентського самоврядування, який в урочистій атмосфері свята вручив почесні грамоти Студентському парламенту НУК та Студентському телебаченню «НУК ТV» за значні досягнення та вагомий внесок у розвиток та становлення студентського самоврядування України. Логічним продовженням святкування дворіччя парламенту став виступ відомого студентського гурту «No Culture», який своїм співом розпочав дискотеку. Свято завершилось, але Студентський парламент не зупиняється на досягнутому і продовжує активно реалізовувати свої проекти.

Кафедра управління проектами чекає на вас! Управління проектами – нова для України галузь професійних знань, що одержала широке визнання в країнах з ринковою економікою. Менеджерам проектів необхідно мати гарні організаторські здібності, вміти розробляти і дотримуватися плану, розв`язувати одночасно безліч завдань. Від кандидата на таку посаду потрібні навички спілкування з людьми, аналітичний склад розуму та орієнтованість на досягнення результату. Від роботи за проектами багато в чому залежить фінансовий успіх компанії, і тому менеджер проекту повинен вміти оцінювати наслідки роботи з точки зору компанії. У бізнесі робота за проектом є свого роду мистецтвом і вимагає вмінь, часу і сил. Всьому цьому Вас зможуть навчити доктора технічних наук, професора, кандидати технічних наук, доценти та старші викладачі нашої кафедри. Адже чотири роки тому, для молодих честолюбних фахівців, які мріють про кар’єру сучасного керівника, в Національному університеті кораблебудування ім. адмірала Макарова була створена кафедра управління проектами, що здійснює підготовку студентів на базі бакалаврату будь-якого напряму за двома кваліфікаційними рівнями:

Спеціаліст з управління проектами і програмами у сфері матеріального (нематеріального) виробництва (термін навчання – 1 рік) Магістр з управління проектами і програмами у сфері матеріального (нематеріального) виробництва (термін навчання – 1,5 роки) При цьому по кожному з рівнів існує денна і заочна форма навчання. Документи на навчання приймаються до 5 лютого. Строки проведення вступних випробувань 6–9 лютого.


31 січня 2011

3

Кораблебудівник, № 1

ЗВІТ ректора Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова д-ра техн. наук, професора Рижкова Сергія Сергійовича за 2010 рік (скорочений)

Національний університет кораблебудування здійснює свою діяльність на основі статей та положень, які визначено Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», «Про інноваційну діяльність», «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні», Програмою діяльності Уряду, згідно з Указами Президента «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні на 2006–2010 роки», Про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 травня 2008 року «Про заходи щодо забезпечення розвитку України як морської держави», зі «Стратегією економічного і соціального розвитку Миколаївської області на період до 2015 року», рішеннями колегії та іншими нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України, Статутом НУК та Концепцією розвитку НУК на 2009– 2014 рр. У 2010 році робота ректора проводилась відповідно до Статуту університету і контракту Міністра освіти і науки України №1-64 від 21.10.2008 р., з урахуванням вимог колективного договору (конференція трудового колективу НУК від 27.02.2009 р.). За ініціативою ректора розроблено та затверджено Генеральний план розвитку НУК, який передбачає будівництво найсучаснішої електронної бібліотеки, дослідних басейнів, готелів для студентів та аспірантів, сучасних навчальних та житлових корпусів для науково-педагогічних працівників та співробітників НУК, спортивних майданчиків та центрів відпочинку студентів, каплиці. Під його реалізацію рішенням депутатів Миколаївської міської ради від 24.06.2010 р. виділено 11,5 га землі, виконано роботи щодо землеустрою виділеної території. За ініціативою та при безпосередньому контролі ректора в 2010 році здійснено капітальний ремонт корпусу № 1 в СОТ «Ко-

рабел» у с. Коблеве, що дозволило 180 співробітникам та 200 студентам відпочити в сучасних умовах. У 2010 році продовжено роботи по вдосконаленню та впровадженню нового формату Сайта нашого університету. Зараз сайт НУК являє собою високоякісний інформаційний портал з відеорядком, який містить виключну інформацію про життя університету та кораблебудівну галузь (дивись: www.nuos.edu.ua). Шляхом економії ресурсів та отримання додаткових фінансових надходжень 2010 рік пройдено без боргів по зарплатні для всіх категорій робітників, студентів та аспірантів. Впроваджено економію ресурсів – знижено витрати на паливно-мастильні матеріали, витрати на охорону й опалення. Незважаючи на світову економічну кризу, своїми силами зроблено значний капітальний та поточні ремонти, насамперед актової зали та туалетів нового корпусу НУК, спортзалу та ін. (див. розділ «Господарська діяльність»); продовжено виробництво меблів своїми силами для потреб НУК.

У 2010 році продовжено впровадження в життя проекту «Студентська республіка НУК», спрямованого на розвиток студентського самоврядування на основі створеного студентського парламенту, студентського профкому та студентських клубів за інтересами. За «Студентською республікою НУК» закріплено територію першого поверху блока Д – три приміщення площею біля 100 кв.м, які якісно відремонтовано та оснащено меблями. Продовжено впровадження проекту – «Студентське телебачення «НУК ТВ», для якого придбано сучасну цифрову кінокамеру фірми Sony за 26 тис. грн; продовжено підтримку сайта студ-парламенту: www.student.nuos.edu.ua. Для покращення наукової та навчальної роботи в університеті розширено систему Wi-Fi, яка забезпечує бездротовий доступ до мережі Інтернет. Пророблено варіант зниження витрат на вихід збірників наукових праць НУК та за-

охочення співробітників до наукової діяльності – за наукові статті науково-педагогічні працівники та співробітники НУК не платять кошти. Зареєстровано електронне видання в ВАК України «Вісник наукових праць НУК», випущено 3 збірники. Таке видання значно прискорило електронну публікацію наукових робіт, вихід до світового інформаційного простору. У 2010 р. у бухгалтерії НУК продовжено впровадження програмного продукту «1С: бухгалтерії 7.7 для бюджетних організацій». Протягом року вивчались проблеми, досліджувались можливості системи та налагоджувалась система для специфіки роботи в бюджетній організації. Проведено повне оновлення комп’ютерної техніки бухгалтерії НУК. Проведено широкомасштабне урочисте святкування 90-річчя НУК у вересні 2010 р. через низку заходів: - 16–17 вересня 2010 р. організовано та проведено Першу міжнародну науковотехнічну конференцію «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці», випущено матеріали конференції в паперовому та електронному вигляді; - 18 вересня 2010 р. відбулися святкові урочистості в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії; - 24 вересня проведено святкову дискотеку для студентів у нічному клубі «Іллюзіон»; - 25 жовтня проведено Регату крейсерських яхт. Для підняття рівня нашого вузу в Україні та області випущено ювілейну марку та конверти на честь 90-річчя НУК та багато іншого. Навчальна робота Для відповідності до вимог кваліфікаційних характеристик та якості освіти фахівців-випускників ВНЗ сучасному ринку праці та економічним реаліям в Україні та світі з ініціативи ректора НУК розпочато роботу над створенням державної концепції безперервної кораблебудівної освіти та підготовку Меморандуму про партнерство та співробітництво між НУК і Миколаївською обласною державною адміністрацією. У 2010 році в університеті у повному обсязі запроваджено кредитно-модульну систему організації навчального процесу (КМСОНП) при підготовці бакалаврів, спеціалістів та магістрів з усіх напрямків і спеціальностей. При цьому виконано наступне: - у навчальних та робочих навчальних


31 січня 2011 планах підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів обсяг часу на вивчення навчальних дисциплін узгоджено з обсягом часу національного кредиту; - продовжено роботу зі створення електронного банку робочих навчальних програм; - навчальний процес забезпечують 634 штатних науково-педагогічних працівники, серед яких 57 докторів наук, професорів (9,0 %) та 278 кандидатів наук, доцентів (43,8 %). Крім того, до викладання залучені за сумісництвом ще 19 докторів наук, професорів та 39 кандидатів наук, доцентів; - в університеті працює 41 комп’ютерний клас, в яких знаходиться 526 дисплейних місць, з них 460 підключені до мережі Інтернет; - інформаційне забезпечення навчального процесу та наукових досліджень у 2010 р. здійснювала наукова бібліотека університету, фонд якої складає приблизно 977 тис. примірників, у тому числі наукові видання – 92 тис. примірників, навчальні видання – 39 тис., журнали – 500 та газети – 53 назви. У звітному році бібліотечний фонд поповнено приблизно 12 тис. примірниками. Електронна бібліотека налічує близько 3,5 тисяч найменувань підручників, навчальних посібників тощо. Бібліотекою НУК створюються бази даних (всього їх 15) для допомоги навчальному та науковим процесам. Продовжується робота з наповнення електронного каталогу. Загальна кількість описів складає біля 86 тисяч назв. Продовжується формування фонду придбаних електронних інформаційних ресурсів, який складається з БД EBSCO Springer, РЖ ВІНІТІ, УРЖ «Джерело», 11СД з електронними підручниками видавництва МАУП, інфо-диска «Законодавство України»; - на базі бібліотеки НУК створено регіональний портал бібліотек ВНЗ Миколаївщини, подовжено роботу згідно з укладеними договорами про спільну інноваційну діяльність між бібліотекою НУК та бібліотеками Хмельницького національного університету і Харківського національного університету радіо-електроніки, а також з трьома бібліотеками методичного об’єднання вузівських бібліотек м. Миколаєва; - за результатами весняної сесії 2009–2010 навчального року з 5114 допущених до сесії студентів без перездач склали сесію 3587 чоловік, на «4» і «5» – 2532 студенти. Середній бал успішності по університету – 3,8. У 2010 році університет пройшов повторну акредитацію: · за IV рівнем – спеціальність 8.050106 «Облік і аудит» (протокол № 81 від 25 лютого 2010 р.); · за ІІ рівнем за напрямом підготовки – спеціальність 0601 «Право» (протокол № 84 від 25 лютого 2010 р.). Ведеться робота з ліцензування наступних спеціальностей:

4

· 5.05010301 «Розробка програмного забезпечення»; · 6.050903 «Телекомунікаційні системи та мережі»; · 6.060101 «Будівництво» (Гідротехнічне будівництво); · 6.170101 «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»; · 6.170103 «Управління інформаційною безпекою»; · 7.05120102 «Суднокорпусобудування»; · 7.05010105, 8.05010105 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг»; · 7.05120106 «Суднові машини і механізми»; · 8.05010102 «Інформаційні технології проектування»; · 8.05060406 «Газотурбінні установки і компресорні станції»; · 8.18010012 «Управління інноваційною діяльністю»; · 8.18010017 «Економіка довкілля і природних ресурсів». Розпочато підготовку щодо збору матеріалів для відкриття ліцензійних справ ще з 10 спеціальностей (8.05060404 «Кріогенна техніка і технології», 8.05020201 «Автоматизоване управління техноло-гічними процесами», 8.17020201 «Охорона праці (за галузями)», 8.03060103 «Менеджмент природоохоронної діяльності», 8.04010603 «Екологічна безпека» та ін.). У 2010 році університет закінчили: - 113 магістрів, з них 81 особа навчалася за кошти держбюджету, всі вони працевлаштовані; - 767 спеціалістів, з них 455 осіб навчались за рахунок держбюджету (59,3 %). Працевлаштовано 448 молодих спеціалістів (держбюджет), що складає 98,4 %. Видано 7 довідок на самостійне працевлаштування.

Кораблебудівник, № 1 За спеціальностями «Право» і «Мистецтво» було випущено 42 бакалаври, з них 22 особи навчались за рахунок державного бюджету. Випускники працевлаштовані або продовжують навчання в інших вузах. Взагалі у 2010 р. НУК отримав понад 30 листів із заявками на потребу в молодих фахівцях не тільки від підприємств та установ м. Миколаєва, а також і від установ з інших міст України. Відгуки з місць працевлаштування, що надходять до університету, свідчать про високий рівень підготовки фахівців, їх компетентність та ділові задатки керівників. Всього у 2010 р. різними видами підвищення кваліфікації було охоплено 194 викладачі, що становить 35,8 % від загальної чисельності професорсько-викладацького складу. Основним видом підвищення кваліфікації залишається стажування у навчальних закладах ІV рівня акредитації, на підприємствах і установах різних форм власності, навчання в аспірантурі та докторантурі. Міжнародна діяльність та співробітництво із закордонними організаціями

Згідно з «Концепцією розвитку НУК на період 2009–2014 рр.» та «Перспективним планом діяльності Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова на 2009–2011 рр.» з метою виконання заходів щодо становлення університету як міжнародно визнаної освітянської і наукової установи, підвищення ефективності міжнародної діяльності НУК на базі міжнародного відділу створено Навчально-науковий центр міжнародного співробітництва (наказ ректора № 681-к від 06.07.2010). У НУК втілена наскрізна система безперервної професійно-практичної підготовки іноземних спеціалістів: слухач підготовчого відділення – бакалавр – спеціаліст – магістр, що є реальною основою для надання освітніх послуг в умовах адаптації освіти до нових соціально-економічних умов та інтеграції системи освіти в європейський та світовий освітянський простір. Наукове та науково-технічне співробітництво НУК базуюється на довгострокових угодах про співробітництво в освітянській, науково-технічній та культурній сферах з іноземними закладами освіти, підприємствами та установами.


31 січня 2011 Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова підтримує тісний зв’язок майже з 70 закордонними університетами, науково-дослідними установами та академічними організаціями. Національний університет кораблебудування є постійним членом Black Sea Region Association of Shipbuilders and Shiprepairers (BRASS), діяльність якого спрямована на координацію зусиль міжнародного співробітництва у галузі суднобудування та судноремонту. Підтримуються тісні контакти з такими всесвітньовідомими організаціями, як RINA (Royal Institute of Naval Architects, London, UK), IMARE (The Institution of Marine Engineers, London, UK). У 2010 році було завершено 6 науководослідних контрактів на господарчо-договірних засадах з науковими та дослідними організаціями КНР щодо вдосконалення суднового енергетичного обладнання, які продовжили традиційні плідні відносини між нашими китайськими партнерами та вченими й співробітниками кафедр екології, турбін, технічної теплофізики і суднових паровиробних установок. Всього у 2010 році підписано 15 різнома-нітних угод, договорів, контрактів на виконання науководослідних та дослідно-конструкторських робіт, протоколів про наміри, продовжено роботу ще по 12 раніше підписаним контрактам та угодам з організаціями й установами КНР, Соціалістичної Республі-ки В’єтнам, Росії, Ірану, Японії, Польщі. У 2010 році в НУК проведено 9 міжнародних науково-технічних конференцій з різноманітних тематик, на яких були презентовані доклади вчених з таких країн, як КНР, Польща, Росія, Білорусь, США, Німеччина та ін., у тому числі Перша Міжнародна науково-технічна конференція «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці», присвячена 90-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. У травні 2010 року делегація НУК брала участь у роботі Міжнародного науково-технічного форуму «Морська індустрія Росії» під егідою Міністерства промисловості і торгівлі РФ і Міністерства транспорту РФ, де окрім участі у виставці та презентації наукових доповідей на науковій конференції брала участь у конкурсі на краще технічне рішення в галузі суднобудування і морської техніки цивільного призначення. У номінації «Наукові дослідження і розвідки» переможцем цього конкурсу із врученням медалі і диплома Міжнародного форуму «Морська індустрія Росії–2010» став Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова з роботою «Віртуальний підводний музей України» колективу авторів на чолі з професорами С.С. Рижковим і В.С. Блінцовим. За межі України виїжджали 18 співробітників НУК, у тому числі з метою стажування – 1, викладацької роботи – 1, прове-

5 дення наукових досліджень – 8, участі в конференціях та семінарах – 8. У 2010 році НУК відвідали 10 офіційних делегацій або представників закордонних установ і організацій з КНР, Росії, Туреччини, Японії, США, Німеччини, Нідерландів, Франції та ін. У 2010 році на навчання до нашого вузу прийнято 86 іноземних громадян, у тому числі 27 з «далекого» зарубіжжя, 59 – із країн СНД. Загальна чисельність іноземних громадян, які навчаються в НУК, в 2010 році зросла до 180 осіб («далеке» зарубіжжя – 85, країни СНД – 79, у тому числі Туркменістан – 45; підготовче відділення – 6, аспірантура – 10 осіб). До аспірантури НУК у 2010 році вступили 3 іноземних аспіранти (2 з Соціалістичної Республіки В’єтнам і 1 з Йорданії). Досягнуто попередньої домовленості з керівництвом Міжнародного морського коледжу (Zhejiang International Maritime College), м. Чжоушань, КНР, щодо подальшого навчання в НУК китайських випускників коледжу (молодших спеціалістів) з вересня 2011 року з метою отримання ними повної вищої технічної освіти (спеціаліст, магістр) за галуззю знань «Морська техніка» (спеціальності «Кораблі та океанотехніка», «СЕУ») за схемами «2+2», «3+1». Аналогічної угоди в 2010 р. досягнуто з Університетом науки і технологій провінції Цзянсу, КНР. Продовжено переговори та досягнуто попередньої згоди про форми співробітництва у напрямку підготовки фахівців з економічного та юридичного напрямків з університетами м. Анкара (Туреччина) і Балканським університетом (Болгарія–Туреччина) також починаючи з вересня 2011 р. У 2010 році продовжено роботи по створенню нового формату та сучасного інтерфейсу сайта ННЦМС НУК, який зараз являє собою високоякісний інформаційний портал з інтерактивними можливостями (дивись http://idept.nuos.edu.ua). Інформація про наукову та науковотехнічну діяльність Звітний період визначається поєднанням зусиль наукових колективів університету, направлених на впровадження у життя Президентської програми економічних ре-

Кораблебудівник, № 1 форм на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Протягом року проведено проектну ініціативну роботу за кошти НУК з наступних напрямків:

- розробка технічного проекту на першу чергу «Віртуального підводного музею України» для залучення вітчизняних і зарубіжних інвесторів; - введення до експлуатації навчальнодослідного судна «Дельта» як бази для проведення навчальних занять та відпрацювання нових підводних технологій з використанням роботів; - створення діючого макета автономного підводного апарата-робота з інтелектуальним керуванням як науково-експериментальної бази для розробки підводних роботів нового типу та просування такої техніки на внутрішній і зарубіжні ринки; - розробка макета хвильової електростанції з адаптивними елементами для поглинання енергії як науково-експериментальної бази для проектування електростанції потужністю 0,5 МВт та просування такої техніки на внутрішній і зарубіжні ринки; - розробка інноваційного проекту «Розробка піролізного заводу для м. Миколаєва». Одним з важливих результатів 2010 року є підлкючення НУК до Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі УРАН, яка створена за рішенням Міністерства освіти України та НАН України при підтримці університетів, інститутів Міністерства освіти та НАН, згідно зі Спільною Постановою Президії Національної Академії наук України і Колегії Міністерства освіти України від 20 червня 1997. У 2010 році безкоштовно отримано академічні ліцензії програм ANSYS 13, FLOW VISION 3 та AVEVA. У 2010 році впроваджено систему електронної реєстрації й участі у конференціях НУК (conference.nuos.edu.ua), а також впроваджено систему посилань для електронного видання «Вісник НУК» (ev.nuos.edu.ua). У 2010 році в аспірантурі навчалось 86 осіб, а в докторантурі – 6, працівниками НУК захищено 13 кандидатських дисертацій та 2 докторські дисертації.


31 січня 2011

Наукові розробки в університеті фінансуються із загального та спеціального фондів. У 2010 році виконувалось 20 НДДКР з фінансуванням із загального фонду Державного бюджету України. У 2010 році закінчено 31 науково-дослідну роботу, з яких виконувались за рахунок державного бюджету – 13, господарчих договорів – 18, у тому числі міжнародних – 2. Всі НДР запроваджені до навчального процесу. Конференції проведені НУК у 2010 році: - IV Науково-практична конференція «Становлення та розвиток правової держави: проблеми теорії та практики», присвячена Всеукраїнському тижню права та 90-річчю від дня заснування НУК; - Міжнародна науково-технічна конференція студентів, аспірантів, молодих учених «Електротехніка та електромеханіка (ЕТЕМ)»; - Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасного двигунобудування»; - ІІ Українська конференція письменників-мариністів, присвячена 90-річчю Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова; - Всеукраїнська науково-технічна конференція «Теоретичні проблеми та прикладні аспекти сучасної технічної фізики»; - І Міжнародна науково-технічна конференція «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці», присвячена 90-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова; - VІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління проектами: стан та перспективи», присвячена 90-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова; - V Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми екології та енергозбереження в суднобудуванні»; - ІІ Mіжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій»; - Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електрообладнання й автоматики транспортних засобів»; - Всеукраїнські науково-економічні читання «Перспективи регіонального розвитку в умовах подолання економічної кризи»; - Всеукраїнська науково-методична кон-

6 ференція студентів та молодих учених «Прикладна лінгвістика–2010: проблеми та рішення»; - VII Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Конституція – основа розвитку національного законодавства»; - ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Економічні проблеми розвитку промисловості регіонів»; - Міжнародна науково-практична конференція «Обліково-аналітичне забезпечення в системі фінансово-економічної інформації»; - Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів, молодих учених «Інформаційно-керуючі системи і комплекси (ІКСК)»; - Науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу НУК, присвячена 90-річчю НУК ім. адмірала Макарова; - Підсумкова науково-практична конференція конкурсу студентських наукових робіт «Суднобудування та водний транспорт». Кількість публікацій НУК у 2010 р.: - загальна – 1277 (296,5 друк. арк.); - зарубіжні видання – 55 (12,2 друк. арк.); - фахові видання – 564 (192,8 друк. арк.); - тези – 713 (103,7 друк. арк.). Отримані нагороди у 2010 році: - срібна медаль та диплом, що засвідчує отримання медалі, у номінації «Компетентний підхід в освітній діяльності вищої школи» за участь у Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади–2010» за вагомий внесок у модернізацію системи української національної вищої освіти;

- диплом та кубок переможця Всеукраїнського конкурсу «Винахід–2009» у номінації «Кращий винахід–2009 у галузі транспорту»; - диплом та кубок переможця Всеукраїнського конкурсу «Винахід–2009» у номінації «Кращий винахід–2009 у Миколаївській області»; - диплом та срібна медаль у номінації «Компетентний підхід в освітній діяльності вищої школи» (Міжнародна виставка «Су-

Кораблебудівник, № 1 часні навчальні заклади–2010» 17–19 березня 2010 р., м. Київ); - диплом «За вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти», почесна грамота «За творчу організаторську роботу по розвитку сучасної національної системи освіти» (Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади–2010» 17–19 березня 2010 р., м. Київ); - диплом «За інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології» (Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта і кар’єра–2010» 15–17 квітня 2010 р., м. Київ); - диплом і медаль у номінації «Наукові дослідження і розвідки» (Міжнародний форум «Морська індустрія Росії–2010» 19–21 травня 2010 р., м. Москва); - диплом та золота медаль у номінації «Розвиток матеріально-технічної бази навчального закладу» (Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта і кар’єра–2010» 18–20 листопада 2010 р., м. Київ). Виховна робота в НУК Проведено реструктуризацію системи керування з виховної роботи, вдосконалено структуру відділу роботи зі студентами. Організовано системно-цільове планування виховної роботи на всіх рівнях: від університету в цілому до кожної академічної групи; налагоджено тісну співпрацю відділу роботи зі студентами та Студентською республікою НУК. Міцніє та збагачується проект «Студентська республіка НУК», який спрямований на розвиток студентського самоврядування на основі студентського парламенту, студентського профкому та студентських клубів за інтересами. Про це свідчать масштабні проекти. Так в 2010 р. при підтримці ректора Студентський парламент провів ІІІ та ІV Міжрегіональні школи студентського самоврядування у СОТ «Коблеве». Впродовж навчального року Студентська республіка НУК провела п’ять дискотек у нічних клубах міста, а саме – до «90-річчя НУК», «Міжнародного Дня студента», «Святкування Нового року в стилі 30-х» та ін. Вагому роль у своєчасній поінформованості студентів відіграє студентське телебачення «НУК ТV», «Студентське радіо НУК» та офіційний сайт студентського парламенту (Студентської республіки НУК). У листопаді 2010 р. відбулася «Відеобитва факультетів» між студентами НУК і ХФ НУК, в якому перемогла дружба. Студентські лідери беруть активну участь у різноманітних міжнародних та всеукраїнських конференціях з питань роботи органів студентського самоврядування, вони є членами різноманітних організацій. Зокрема, голова Студентського парламенту обраний головою Студентського комітету молодіжної колегії при голові облдержадміністрації, а також є членом національ-


31 січня 2011 ної команди експертів з реформування вищої освіти України. Господарська діяльність НУК Незважаючи на те, що в 2010 році Міністерством освіти і науки України не надавались кошти на проведення капітальних і поточних ремонтів, адміністрацією нашого університету було знайдено шляхи для їх проведення. Основні ремонтно-будівельні роботи, виконані в 2010 році. Головний навчальний корпус 1. Виконано капітальний ремонт двох санвузлів цокольного поверху блоку «А» (облицювання стін та підлоги керамічною плиткою загальною площею 137,2 кв. м на суму 4,861 тис. грн, шпатлювання і водоемульсійне фарбування стелі та стін, заміна трубопроводів водопостачання та каналізації, сантехприладів, дверних блоків). 2. Капітальний ремонт кабінетів №№ 608, 612, 632, 633, 636, 416, 418, 419, відділу міжнародного співробітництва №№ 212, 213, обчислювального центру №№ 514, 515 – всього 408 кв.м. загальної площі. 3. Поточний ремонт аудиторій і кабінетів №№ 415, 628, 317, 318, 224, тощо. 4. У каб. №№ 320, 322 змонтовано підвісну стелю з плит «Армстронг». 5. Виконано заміну віконних блоків на металопластикові в аудиторіях №№ 210, 211, 212, 213, 215, 220, 105, 632, 633, 636 та ін. загальною площею 101,5 кв. м на суму 56,7 тис. грн. 6. Виконано ремонт фойє ауд. Д-5 – 1-й та 2-й поверхи. 7. Проведено роботи з благоустрою території та цоколя корпусу. Зараз завершуються роботи по ремонту ауд. 105 (готовність – 90 %). Новий навчальний корпус 1. Виконано капітальний ремонт актової зали та фойє з заміною віконних блоків на металопластикові площею 171,8 кв. м на суму 96,2 тис. грн, шпатлювання і водоемульсійне фарбування стелі та стін – 654 кв. м, циклювання і покриття лаком паркетної підлоги – 440 кв. м, ремонт сцени, заміну світильників та електропроводки. 2. У першому півріччі проведено капремонт санвузлів 1, 2 та 3 поверхів правого крила з заміною віконних блоків на металопластикові, облицюванням стін та полу керамічною плиткою, установкою нової сантехніки, кабінок та водопровідних мереж. Перед Новим роком закінчено ремонт туалетів на трьох поверхах лівого крила. 3. Виконано поточний ремонт в ауд. №№ 109, 128, 223, 326, 406 та лабораторії № 18. 4. Проведено капітальний ремонт санвузлів 1–3-го поверхів – замінено віконні блоки на металопластові загальною площею 58,3 кв. м на суму 32,6 тис. грн, облицьовано стіни та підлогу керамічною плиткою загальною площею 715,7 кв. м на

7 суму 31,1 тис. грн, виконано шпатлювання та водоемульсійне фарбування стелі і стін – 420 кв. м, заміну трубопроводів водопостачання та каналізації, сантехприладів. Старий навчальний корпус 1. Виконано капітальний ремонт кабінетів дирекції № 55, аудиторій №№ 79 і 84, поточний ремонт аудиторій №№ 57 і 103, коридору цокольного поверху, частковий ремонт системи опалення та водопостачання. 2. Виконуються роботи по капітальному ремонту лабораторії № 18. Затрачено коштів на ремонтно-будівельні роботи в сумі 8069 грн без врахування затрат на ремонт лабораторії № 18. Гуманітарний інститут 1. Виконано будівельні роботи по корпусу. 2. Виконано заміну теплотраси Д100 від котельної до корпусу довжиною 97 м. Гуртожиток № 1 1. Виконано поточний ремонт буфету з обшивкою стін вагонкою. 2. Виконано ремонт рулонної покрівлі над тамбуром входу.

3. У 12 житлових блоках виконано часткову заміну трубопроводів холодного та гарячого водопостачання і каналізації. 4. У 5 блоках виконано поточний ремонт санвузлів з заміною піддонів та сантехнічних приладів. 5. Силами співробітників гуртожитку виконано ремонт трубопроводів обв’язки бойлера. 6. Проведено часткову заміну електропроводки та електричних пристроїв у 20 студентських житлових блоках. Підрядним підприємством було виконано роботи з прочистки та промивки зовнішньої каналізаційної мережі. Гуртожиток № 2 Виконано поточний ремонт коридорів 4го та 5-го поверхів, сходинкових маршів, кухонь, умивальників та санвузлів, підвального приміщення. Житловий фонд по вул. Радісна, 27 Виконано частковий ремонт шиферної покрівлі триповерхового житлового дому. СОТ «Корабел» 1. Виконано капітальний ремонт триповерхового корпусу з заміною вхідних дверей у корпусі і вітражів у житлових блоках на металопластикові загальною площею 207,4 кв. м на суму 73,2 тис. грн, шпатлю-

Кораблебудівник, № 1 вання та водоемульсійне фарбування стелі і стін – 1185 кв. м, облицювання стін і підлоги у санвузлах загальною площею 287 кв. м на суму 19,872 тис. грн, улаштування покриття підлоги з лінолеуму – 375 кв. м, водопровідних мереж, облицювання санвузлів кахелем, монтаж нової сантехніки, душових кабінок та забезпечення гарячого водопостачання на двох поверхах. На першому поверсі виконано 80 % ремонтних робіт, які буде завершено весною 2011 року. 2. У двоповерховому корпусі виконано ремонт коридору другого поверху. 3. Для триповерхового корпусу виготовлено комплект меблів, в який входять ліжка, шафи для одягу, приліжкові тумби, столи, на загальну суму 96 494 грн. 4. Придбано холодильники загальною кількістю 21 шт. – 16 шт. для відпочиваючих та 5 шт. для студентів. База відпочинку «Акваторія», м. Очаків 1. Виконано роботи по капітальному ремонту дворового туалету з обшивкою фасаду вагонкою, внутрішніх стін – кахлем та пластиком, крівельним покриттям з металочерепиці. 2. Виконано поточний ремонт спальних кімнат. Котельні Виконано роботи по поточному ремонту внутрішніх приміщень котельної № 1. Усі котельні університету підготовлені до опалювального сезону. Склади Виконано роботи по ремонту шиферної покрівлі над складами № 5 та № 6. За 2010 рік по об’єктам нашого університету при виконанні ремонтно-будівельних робіт за власні кошти було закуплено будівельних матеріалів на загальну суму 274 238 грн. Усі ремонтно-будівельні роботи було виконано власними силами на загальну суму 465 643 грн. Економія коштів за рахунок виконання ремонтних робіт власними силами замість спеціалізованих підприємств складає приблизно 600 000 грн. Столярна ділянка РБД Столярною ділянкою РБД виконано закази з виготовлення меблів для підрозділів НУК на суму 107 481,6 грн для корпусів НУК та на суму 96 494 грн для СОТ «Корабел». Загальна сума складає 203 975,6 грн. Економія коштів за рахунок виготовлення меблів власними силами складає приблизно 142 783 грн. Перелік заходів з енергозбереження в 2010 р. по об’єктах НУК 1. Систему опалення гуртожитку № 1 переведено на залежну схему, економічний ефект складає 250 000 грн за рік. 2. Проведено заміну розширювального бака системи опалення гуртожитку № 1. 3. Зроблено заміну дефектних ділянок теплотраси від котельної ПГС-9 до гуртожитку № 1 силами персоналу ВГМ


31 січня 2011

(вартість роботи підрядної організації складала б біля 100 000 грн). 4. Налагоджено систему опалення котельної ПГС-9, у результаті котельня працює на літньому СЕН-2, тобто 22 кВт/год замість 73 кВт/год. Економічний ефект складає 250 тис. грн. 5. Витрати питної води на підживлення системи становить 83 куб.м/міс. замість 286 куб.м/міс. Економічний ефект складає 261 500 грн/рік. 6. Прокладено теплотрасу до споруджуваного корпусу Машинобудівного інституту силами персоналу ВГМ (вартість підрядних робіт склала би 160 000 грн). 7. Перекладено ділянку теплотраси від котельні ПГС-9 до Гуманітарного інституту (вартість підрядних робіт склала б 180 тис. грн). 8. Виконано роботи із часткової заміни системи опалення Машинобудівного інституту. 9. Зроблено часткову заміну й промивання системи опалення та водопостачання гуртожитку № 2. 10. Проведено реконструкцію Nа-катіонітових фільтрів на котельній ПГС-9. 11. Силами персоналу проведено гідравлічні випробування систем опалення об’єктів НУК і випробування на розрахункову температуру зовнішніх мереж університету. Загальний економічний ефект за 2010 р. складає приблизно 1 211 890 грн. Проектні роботи в 2010 р. Для незавершеного будівництва корпусів машфаку НУК за рахунок спецкоштів від благодійної допомоги по замовленню НУК ТОВ «Миколаївкомундорпроект» виконані наступні проекти: - розроблено робочий проект «Реконструкція навчально-лабораторного корпусу машфака в осях «1-13» НУК ім. адм. Макарова»; - розроблено робочий проект «Реконструкція блоку лабораторій-боксів НУК ім. адм. Макарова»; Для добудови Гуманітарного інституту: - виготовлено проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Корегування реконструкції другого пускового комплексу Гуманітарного інституту НУК ім. адм. Макарова».

8 Для розширення території НУК під новий Генеральний план розвитку зроблено в 2010 р.: - виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документа на земельну ділянку загальною площею 11,7 га, яка була виділена 25.06.2010 року рішенням Миколаївської міськради за № 47/60; - топографічну зйомку для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документа на земельну ділянку загальною площею 11,7 га; - топографічну зйомку поточних змін для розробки проекту реконструкції та будівництва навчального комплексу НУК ім. адм. Макарова по просп. Героїв Сталінграда 9, 9а, 11, 11а в Центральному районі м. Миколаєва. Загальна вартість виконаних проектних робіт складає 697,802 тис. грн. Дані про бюджетні кошти, отримані НУК за 2010 рік Обсяг надходжень на фінансування витрат 2010 року, у т.ч.: основна діяльність – 59717,6 тис. грн, у т.ч.: а) з/плата з нарахуванням – 31732,86 тис. грн; б) комунальні послуги – 4984,12 тис. грн; в) стипендія – 21632,09 тис. грн; г) одяг та харчування студентів-сиріт – 729,10 тис. грн; д) придбання матеріалів для навчального процесу – 639,43 тис. грн; Фінансування НДДКР: а) фундаментальні – 1338,52 тис. грн; б) прикладні – 1011,87 тис. грн; Фінансування на утримання плавзасобів – 908,98 тис. грн. Фінансова підтримка об’єктів національного надбання – 80,0 тис. грн. Дані про спецкошти, отримані НУК за 2010 рік – 34502,35 тис. грн.: у т.ч.: 1) платне навчання – 27814,0 тис. грн; 2) центр довузівської підготовки – 365,4 тис. грн; 3) навчання іноземних громадян –1632,45 тис. грн; 4) квартирна платня – 1989,23 тис. грн; 5) виробничі підрозділи (КНПО, видавництво) – 461,84 тис. грн; 6) оренда приміщень – 149,50 тис. грн; 7) реалізація металобрухту та макулатури – 15,87 тис. грн; 8) наукова діяльність – 848,9 тис. грн;

Кораблебудівник, № 1 9) благодійна допомога – 1404,3 тис. грн; 10) бази відпочинку – 272,0 тис. грн. Отримано валютних коштів: Доларів США – 98797,40, у т.ч.: - наукова діяльність – 20000 дол. США; - виробничі майстерні – 27200 дол. США; - підготовка іноземців – 51597,40 дол. США; Рублі Росії – 709611,11, у т.ч.: - наукова діяльність (конференції ) – 16980,0 руб. Росії; - виробнича діяльність – 692631,11 руб. Росії. Дані про використання спецкоштів за 2010 рік: всього – 36658,34 тис. грн, у т.ч.: 1) придбання обладнання – 1515,38 тис. грн; 2) заробітна плата, з нарахуваннями – 26491,09 тис. грн; 3) придбання матеріалів, медикаментів, продуктів харчування – 2457,79 тис. грн; 4) комунальні послуги – 2352,90 тис. грн; 5) відрядження – 786,18 тис. грн; 6) інші витрати (податки, послуги, патенти, послуги зв’язку, інтернет, утримання автотранспорту, оренда приміщень) – 2288,37 тис. грн; 7) капітальне будівництво (проектно-вишукувальні роботи) – 766,63 тис. грн.

Ректор НУК

С.С. Рижков


31 січня 2011

Кораблебудівник, № 1

9

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення посад директора Херсонської філії, декана факультету, завідувачів кафедри, професорів (докторів наук, кандидатів наук), доцентів (кандидатів наук), старших викладачів (кандидатів наук), викладачів, асистентів (кандидатів наук), тимчасово зайнятих до проведення конкурсу по інститутах, факультетах, кафедрах КОРАБЛЕБУДІВНИЙ ІНСТИТУТ Кафедра теорії та проектування суден Професора без вченого звання, доктора технічних наук -1,0 ставка Асистента - 0,9 ставки Кафедра будівельної механіки корабля Професора, доктора технічних наук Кафедра технології суднобудування Старшого викладача без наукового ступеня

- 0,93 ставки

ФАКУЛЬТЕТ МЕХАНІКИ ТА ЕКОЛОГІЇ Кафедра екології Старшого викладача без наукового ступеня - 1,0 ставка Асистента - 0,5 ставки ІНСТИТУТ КОМП’ЮТЕРНИХ ТА ІНЖЕНЕРНОТЕХНОЛОГІЧНИХ НАУК ФАКУЛЬТЕТ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК Кафедра інформаційних управляючих систем та технологій Викладача - 0,25 ставки Кафедра конструювання та виробництва виробів з композиційних систем Старшого викладача без наукового ступеня - 0,15 ставки Асистента - 0,54 ставки ІНСТИТУТ АВТОМАТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ Кафедра електрообладнання суден та інформаційної безпеки Викладача - 0,8 ставки Кафедра морського приладобудування Доцента, кандидата технічних наук - 1,0 ставка Доцента без вченого звання, кандидата технічних наук - 0,9 ставки Асистента - 0,5 ставки ІНЖЕНЕРНО - ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ Декана - 1,0 ставка

- 1,73 ставки

Кафедра економічної теорії Доцента без вченого звання, кандидата економічних наук -1,0 ставка Кафедра фінансів Доцента без вченого звання, кандидата економічних наук -1,0 ставка ГУМАНІТАРНИЙ ІНСТИТУТ Директора

- 0,5 ставки

Кафедра теоретичних основ олімпійського та професійного спорту Завідувача кафедри, доцента, кандидата педагогічних наук -1,0 ставка

- 0,5 ставки

МАШИНОБУДІВНИЙ ІНСТИТУТ Кафедра кондиціювання та рефрижерації Завідувача кафедри, професора, доктора технічних наук - 1,0 ставка

Кафедра менеджменту Доцента, кандидата наук

Кафедра правознавства Викладача

- 0,5 ставки

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін Доцента без вченого звання, кандидата філософських наук -1,0 ставка Викладача - 0,5 ставки

Кафедра теорії та історії держави і права Доцента без вченого звання, кандидата юридичних наук - 0,8 ставки Викладача - 0,84 ставки Кафедра прикладної лінгвістики Старшого викладача

- 1,0 ставка

ІНСТИТУТ ЗАОЧНОЇ ТА ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ ФАКУЛЬТЕТ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ПІДГОТОВКИ Кафедра хімії Доцента без вченого звання, кандидата хімічних наук - 1,0 ставка ФАКУЛЬТЕТ МОБІЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ Кафедра інженерної графіки Доцента, кандидата технічних наук - 2,0 ставки Доцента без вченого звання, кандидата технічних наук - 1,0 ставка Кафедра безпеки життєдіяльності та цивільного захисту Доцента, кандидата наук - 1,0 ставка Кафедра теоретичної механіки Доцента, кандидата технічних наук

- 1,0 ставка

ХЕРСОНСЬКА ФІЛІЯ НУК Директора - 1,0 ставка Доцента, кандидата технічних наук - 1,0 ставка Доцента без вченого звання, кандидата економічних наук -1,0 ставка Старшого викладача без наукового ступеня - 1,48 ставки ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ Кафедра ринкових механізмів та структур Старшого викладача без наукового ступеня - 0,5 ставки Кафедра прикладної інформатики Доцента без вченого звання, кандидата технічних наук - 0,5 ставки Викладача - 1,1 ставки ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ: - наявність наукових публікацій; - досвід роботи у ВНЗ IV рівня акредитації. Необхідні документи для участі у конкурсі: - заява на ім’я ректора (щодо дозволу на участь у конкурсі); - копії документів про освіту; - список наукових, науково-методичних праць. Термін подання документів – місяць від дня опублікування оголошення. Документи для участі у конкурсі надсилати за адресою: 54025, м. Миколаїв, просп. Героїв Сталінграда, 9, НУК, відділ кадрів. Тел. для довідок: 42–45–76.


31 січня 2011

10

День студента — День Св. Татьяны Учиться без перерыва – неправильное занятие. Сама императрица Елизавета Петровна когда-то повелела студентам отдыхать и веселиться, да еще и придумала для этого специальный «красный день календаря» – Татьянин День.

В старину студенты праздновали ничуть не хуже, чем теперешняя молодежь. Правда, отмечали они начало каникул либо дружескими пирушками в трактире, либо уличными фейерверками. Ведь тогда не было таких больших залов, как паркетный зал НУК им. адм. Макарова, который был предоставлен ректором нашего вуза для праздника 28 января. Инициативу молодежи провести праздник поддержала областная организация Партии регионов (председатель – Николай Петрович Круглов и заместитель председателя Игорь Сергеевич Дятлов). Также в помощи не отказали Николаевское областное отделение Всеукраинской молодежной общественной организации «Молодые регионы» (руководитель – начальник управления по делам семьи и молодежи Никола-

евской облгосадминистрации Николай Жук), Молодежная коллегия при председателе Николаевской областной государственной администрации (председатель Марина Дубина). Самым большим удивлением было оформление зала: все завешено простынями и одеждой, а сцена больше похожа на комнату в общежитии. Этот ход объяснила нам куратор мероприятия Лидия Кузюк: «Жизнь в общежитии, что ни день – то праздник! Даже День студента два раза в год. Именно здесь и нач ин ается настоящая студенческая жизнь. О б щеж и тие это неотъемлемая часть студенчества все когда-нибудь там жили или заходили на чай к своим одногрупникам. Вот сценарно-режиссерская группа, которая состояла в основном из студентов Николаевского филиала Киевского национального университета культуры и искусств, и решила воссоздать утро из студенческой жизни.» Почетными гостями стали руководитель фракции Партии регионов в Николаевском городском совете Артём Ильюк, депутат Николаевского областного совета (фракция Партии регионов) Марина Дубина, депу-

Кораблебудівник, № 1 тат Николаевского городского совета (фракция Партии регионов) Татьяна Чистякова, и начальник управления по делам семьи и молодежи г. Николаева Виталий Воронов. Участниками вечера были студенты НУК им. адм. Макарова, ННУ им. Сухомлинского, Николаевского государственного аграрного университета, НФ КНУКиИ, Николаевского политехнического института и колледжа, НФ ОМУРЧ «Украина» – в общем, студенческая вечеринка собрала более двухсот человек. Порадовало гостей выступление вокалистов из ННУ им. Сухомлинского, hip-hop проекта «No Culture» из НУКа, выступление первого курса Политехнического института и горячие танцы от университета культуры. В бурных аплодисментах искупали также вокалистку из аграрного университета и команду КВН «СКС». Как было сказано ведущими, Сергеем Розмарицей и Татьяной Поповой, это был необычный вечер. По окончанию концерта вечер продолжила дискотека, которую разбавили забавные конкурсы и игры с достойными призами. Порадовало полное отсутствие подвыпившей молодежи, что, увы, является в последнее время непременным атрибутом многих подобных молодежных вечеринок и праздников. По мнению завсегдатаев, успеху программы способствовала слаженная работа лидеров студенческого самоуправления и молодежных организаций города и области. Так держать, молодёжь! Анастасия Снигур, руководитель Комитета молодежных организаций в Молодежной коллегии при председателе Николаевской ОГА

Футбольный турнир «Наш друг – футбол!», посвященный 102-й годовщине Николаевского футбола Открытые турниры по мини-футболу ко Дню Татьяны уже стали традиционными для нашего университета. В этот раз в соревнованиях приняли участие 10 студенческих команд города.

25 января в ФОК НУК проходил заключительный турнир среди студенческих команд г. Николаева, посвященный Дню студента – Дню Татьяны. Этот турнир был заключительным в серии турниров осеннего цикла 2010 года, посвященных 102й годовщине Николаевского футбола.

Газета "Кораблебудівник" Засновник – Трудовий колектив НУК

Гол. редактор - С.С. Рижков Відповідальний за випуск – О.Л. Гіржева Редактор та комп'ютерна верстка – Т.Ф.Чистякова

Турнир одновременно является способом общения и подведением итогов всех спортивных программ, которые проводились с начала года. Во время игр участники команд могут заявить о себе как команда лучших футболистов города; продемонстрировать свои индивидуальные и личные качества; приобрести опыт спортивной борьбы за главный трофей сезона; обрести новых друзей, а также с интересом и в удовольствие провести время. Данные соревнования проходили благодаря совместной работе Спортивного клуба НУК и НГДОО «Скауты Николаева» при поддержке Фонда развития г. Николаева в рамках программы «Банк молодежных инициатив–2010». Руководитель проекта Т. Чистякова

Розповсюджується безкоштовно. Надруковано в друкарні НУК (вул.Скороходова, 5) Свідоцтво про державну реєстрацію МК № 514-10/р від 12.07.06 р. видано Миколаївським облуправлінням юстиції

Газета видається з вересня 1931 р. Виходить українською та російською мовами Наклад – 300 прим. Зам. № 95

54025, м. Миколаїв, пр. Героїв Сталінграда, 9, к. 250


Кораблебудівник №1  

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ 2011 рік.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you