Page 1

№1 СЕРПЕНЬ 2009

Журнал для великого бізнесу


Страница 2

Kyivstar Business

ЗМІСТ

Ваш оператор

Клонування SIM-картки Роумінг - ще вигідніше Повний контроль Мобільний Інтернет – з комфортом

Бізнес

Погоня за лідером МВА в Україні Батько супермаркетів та цінників Бізнес-оракул

Наука і техніка

Гаджети Сонячна енергія для польотів уночі Екзоскелети: сила сталевих м’язів Життєва мудрість найбагатших людей світу

3 4 8 10

12 16 20 22

24 26 28 32


Страница 3

Ваш оператор Як можна використовувати «Сім-Пару»

Клонування SIMкартки Послуга «Сім-Пара» дозволяє отримати на свій номер другу SIM-картку і використовувати обидві паралельно

Ситуація, коли вам потрібні одночасно різні мобільні пристрої, може трапитися досить часто. Наприклад, у дорозі ви використовуєте GSMмодем для виходу в Iнтернет і кожного разу переставляєте SIM-картку з телефону в модем. Також багато хто користується спеціальними автомобільними мультимедійними системами, що потребують SIM-картки для роботи. Погодьтеся, що постійно виймати та вставляти SIMкартку незручно і обтяжливо. Тим більше, коли картка в модемі, вам ніхто не може зателефонувати. Тому компанія «Київстар» пропонує своїм бізнес-клієнтам замовити послугу «Сім-Пара», щоб отримати другу SIM-картку з тим самим мобільним номером і набором послуг, що й на вашій основній картці. Замовити послугу «СімПара» може координатор вашої корпоративної групи.

+ Для доступу в Iнтернет

з модему, підключеного до комп’ютера.

Тоді ваша основна картка постійно буде в телефоні, а інша – у модемі.

+ Для автомобільної

Bluetooth-системи.

Тоді друга картка постійно буде в автомобілі.

+ Для того, щоб

користуватися послугою «Навігатор»

Тоді одна ваша картка буде постійно перебувати в автомобілі, і ви зможете відстежувати його переміщення.


Страница 4

Kyivstar Business

Ваш оператор

Роумінг - ще вигідніше Послуги роумінгу від «Київстар» стали ще зручнішими: тарифікацію було спрощено, а тарифи на зв’язок у найбільш відвідуваних країнах – знижено.

Для більшої зручності дзвінків у роумінгу «Київстар» запровадив фіксований тариф для кожної країни незалежно від оператора, в мережі якого перебуває абонент

8

Піклуючись про зручність клієнтів, «Київстар» запровадив фіксований тариф для кожної країни незалежно від оператора, в мережі якого перебуває абонент. Отже, більше не треба кожний раз поглиблюватися у настройки телефону, щоб перейти з мережі оператора, в якого дешевші дзвінки, на оператора з більш привабливими тарифами на SMS, і навпаки. Нещодавно компанія «Київстар» також переглянула свою тарифну політику таким чином, що ціни на зв’язок у роумінгу в найбільш відвідуваних нашими співвітчизниками країнах були суттєво знижені. А тим, хто телефонує у роумінг, компанія надає можливість платити за такі дзвінки на 50 % менше, лише набираючи перед номером абонента код 815 .


Страница 5

815 Вартість дзвінків у роумінгу знижено!

57 % 50 % 40 % 25 %

Перебуваючи у роумінгу, ви маєте змогу:

+ телефонувати на

мобільні чи стаціонарні номери у межах країни, в якій ви перебуваєте, або за кордон;

На – у США

На – в Ізраїлі, Франції

На – у Туреччині

на – в Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Іспанії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландах, Румунії, Словаччині, Словенії, Хорватії, Чехії, Швейцарії

+ приймати вхідні

дзвінки з будь-яких телефонних номерів з різних країн світу;

+

відправляти й отримувати SMS- та MMS-повідомлення;

+

користуватися послугою WAP та традиційним доступом до Інтернету.

Той, хто вам зателефонує, коли ви перебуватимете в роумінгу, не відчує ніякої різниці порівняно із тим, якби ви знаходилися вдома. Для ваших друзів, близьких та ін. не змінюються правила набору вашого номера, вартість вихідного дзвінка чи SMS-повідомлення. Тож ви не повинні інформувати всіх про ваш від’їзд за кордон.

Перевірте рахунок

Для користування послугами міжнародного роумінгу на вашому рахунку має бути достатньо коштів, тому що існує поріг автоматичного відключення послуги «Міжнародний роумінг». Для корпоративних і контрактних абонентів для здійснення вихідних дзвінків і SMS поріг становить 200 ГРН., для вхідних – 50 ГРН .

Щоб платити на 50 % менше за

дзвінки абоненту, який перебуває в роумінгу, телефонуйте йому через код 815


Страница 6

Kyivstar Business

Ваш оператор Перед поїздкою Перед від’їздом за кордон рекомендуємо зробити наступне:

Перед від’їздом за кордон переконайтеся, що ваш телефон підтримує стандарти мережі країни, яку ви збираєтеся відвідати

- Переконайтеся, що ваш телефон підтримує стандарти мережі країни, яку ви збираєтеся відвідати.

8

- Переконайтеся, що у країні, яку ви збираєтеся відвідати, - Якщо ви плануєте виходити абонентам «Київстар» надаза допомогою телефону в ється послуга автоматичного Інтернет, перевіряти пошту роумінгу. Зробити це можна та користуватися MMS, перена сайті «Київстар» у роздіконайтеся, що там, куди ви лі «Міжнародний роумінг» їдете, абонентам «Київстар» (www.kyivstar.ua/ua/roaming/). надається послуга GPRSроумінгу і у вас активований - Перевірте, до якої тарифної GPRS (це можна дізнатися, зони належить країна, в яку зателефонувавши до колви прямуєте, й ознайомтеся центру). Налаштування з тарифами цієї зони. Дізнапослуг міняти не потрібно: тися про це можна так само у роумінгу діятимуть ті ж на сайті «Київстар» у розділі профілі, що і в межах України. «Міжнародний роумінг».


Страница 7

819 ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ В РОУМІНГУ

Як перевірити баланс

Передзвони мені

У міжнародному роумінгу ви можете легко перевірити свій баланс, скориставшись послугою «Перевірка залишку коштів на рахунку». Для цього є два варіанти: + скористатися USSDзапитом: *111# (інформація надається безкоштовно);

Якщо раптом за кордоном у абонента «Київстар» на рахунку виявиться недостатньо коштів для здійснення дзвінків – не біда. Для таких випадків наша компанія пропонує скористатися послугою «Передзвони мені в роумінгу», яка дасть можливість безкоштовно поінформувати будь-якого абонента «Київстар» про необхідність зв’язатися із вами.

+

відправити текстове повідомлення з латинською літерою «B» на номер 445 .

У відповідь ви отримаєте інформацію про залишок на рахунку. Ця послуга є платною і коштує як звичайне вихідне SMS-повідомлення (залежно від тарифної зони, в якій ви перебуваєте).

Якщо ви хочете оплатити

дзвiнок абоненту, що перебуває в

роумінгу, то одразу телефонуйте йому через код 819

для абонента в роумінгу цей дзвінок буде безкоштовним.

Наприклад, якщо номер абонента, що перебуває у роумінгу, 8 067 123 45 67, і ви хочете подзвонити йому так, щоб він не платив за дзвінок, необхідно набрати: 819 38067 123 45 67.

Тариф дзвінка через код 819 становить 15 ГРН за хвилину (з урахуванням ПДВ і без Для цього потрібно набрати урахування збору до ПФ). в телефоні запит у форматі Зверніть увагу: протягом *131*380 (код мережі «Київдоби абонент у роумінгу стар»; номер абонента, якоможе відправити п’ять му треба надіслати запит) # текстових повідомлень з та натиснути кнопку виклику. проханням передзвонити. Зі свого боку, абонент «Київстар», який отримав повідомлення з проханням передзвонити, повинен набрати перед номером абонента, який перебуває у роумінгу, код 819 . Таким чином, розмову оплачуватиме той, хто телефонує, а

Дзвінок абонента, який телефонує через код 819 , завжди надходить із сервісного номера +38 067 22 22 000 . Дзвінок з цього номера для абонента в роумiнгу є безкоштовним, де б вiн не перебував.


Страница 8

Kyivstar Business

Ваш оператор

Повний контроль

Час – це гроші

Розподіл прав

Онлайнова система «Мій Київстар» пропонує бізнесабонентам унікальні можливості щодо керування «мобільними» рахунками, підключення/відключення послуг мобільного зв’язку та ін., що дозволяє економити час і гроші кожному абоненту компанії.

Звичайні користувачі системи «Мій Київстар» мають доступ лише до своїх даних і не можуть змінювати тарифний план та набір послуг самостійно по своєму номеру. Проте координатор або адміністратор системи отримують повний контроль над налаштуваннями мобільного зв’язку своєї організації та доступ до повної інформації про надані послуги.

Для того щоб стати користувачем системи «Мій Київстар», абонентам необхідно зареєструватися на сайті www.my.kyivstar.ua

Система «Мій Київстар» – найзручніший спосіб оптимізувати мобільні витрати співробітників компанії.

Користування системою «Мій Київстар» значно зменшує кількість візитів до Центрів обслуговування абонентів і не потребує додаткових зусиль від клієнтів. При потребі змінити тарифний план чи замовити додаткову послугу своїм співробітникам можна лише декількома натисненнями кнопок, застосовуючи звичайний або мобільний Інтернет.

Адміністратор має право призначати необмежену кількість інших адміністраторів. А також надавати звичайним користувачам роль «користувача з правом замовлення послуг», делегувавши їм право підключати послуги собі або цілій групі номерів.


Страница 9

Що дозволяє робити система «Мій Київстар»

+ Замовляти/

відключати послуги

+ Міняти тарифний план + Обмежувати користування певними послугами

+ Контролювати витрати

співробітників на зв’язок

Все конфіденційно

+ Персональна інформація абонента недоступна всім іншим, окрім адміністраторів та користувачів, яким таке право надане.

+ Дані передаються по шифрованому каналу. + Зв’язку між користувачами у системі немає (існує лише можливість отримання сервісних повідомлень).

Широкі можливості оптимізації витрат Завдяки можливості отримання інформації та своєчасній зміні тарифів, послуг мобільного зв’язку, на мобільних витратах можна зекономити. Адже «Мій Київстар» дає можливість зрозуміти, чи відповідає обраний тарифний план потребам абонента/організації, чи потрібно підключати деякі послуги, чи багато говорять співробітники у неробочий час, на які номери виклики здійснюються найчастіше та в кого з абонентів виклики є найдорожчими тощо.

Система дозволяє робити повноцінний аналіз витрат по всій організації: продивлятися всі структури підприємства й порівнювати їх за різні періоди, щоб відстежити зміни, які відбулися у компанії. А також встановлювати співробітнику суму попередньо визначених витрат на мобільний зв’язок та контролювати ї ї перевитрати тощо. Наприклад, якщо ви хочете визначити абонентські номери співробітників, по яких нарахування за січень-березень 2009 р. були БІЛЬШ НІЖ 100 ГРН, А ЛЕ МЕНШЕ 200 ГРН. , ви зможете створити власний звіт із цими даними.

Ієрархія користувачів у системі «Мій Київстар» Адміністратор

(може бути видаленим лише компанією «Київстар», має необмежені права доступу)

Інші адміністратори

(можуть бути видалені будь-яким адміністратором)

Користувачі з правом замовлення послуг

Звичайні користувачі (лише переглядають данi по своєму номеру)


Страница 10

Kyivstar Business

Ваш оператор МОБІЛЬНИЙ ІНТЕРНЕТ – З КОМФОРТОМ

Набір «Київстар. Мобільний Інтернет» – найкраще для тих, хто користується ноутбуком і має потребу у комфортному веб-доступі

Бажаєте бути завжди онлайн з повним комфортом і мати під рукою мобільний офіс? Користуйтеся набором «Київстар. Мобільний Інтернет»

Компанія «Київстар» пропонує дуже зручний спосіб бути завжди в Мережі – вихід до Інтернету через комп’ютер за допомогою стільникового модему. Для цього ви можете придбати один із наборів «Київстар. Мобільний Інтернет», до складу якого входять вже налаштований 2G- чи 3G-модем та додаткова SIM-картку. Звичайно, вийти до Всесвітньої мережі можна безпосередньо через браузер вашого мобільного телефону, але ж набагато зручніше працювати в Інтернеті на ноутбуці. А завдяки набору «Київстар. Мобільний Інтернет» все, що вам треба зробити, – це підключити модем до комп’ютера. >> Вiдеорелiз, присвячений набору «Київстар. Мобільний Інтернет»


Страница 11

Дві SIM-картки на один номер

Швидкісний доступ

Якщо ви захочете замовити додаткову SIM-картку з вашим номером, скористайтеся послугою «Сім-пара» (див. стор. 3). Тоді ви зможете використовувати одну SIM-картку для дзвінків, а іншу – для доступу в Інтернет за допомогою модему, і при цьому це буде один абонентський рахунок.

Радимо звернути увагу на комплект «Київстар» із 3G-модемом. Він дозволить користуватися перевагами швидкісного мобільного Iнтернету нового покоління за допомогою технології 3G (а саме UMTS), покриття якої постійно збільшується. При цьому такий модем коштує ненабагато більше 2G-моделі – 549 ГРН ПРОТИ 349 ГРН.

Ноутбук + стільниковий модем Переваги:

+ після придбання модему у вас більше немає потреби переставляти SIM-картки та стежити за зарядом батареї телефону

+ при купівлі модему

від «Київстар» не потрібно самостійно вносити налаштування на комп’ютері

+ компактність, легкість у підключенні

4 кроки до комфортного мобільного Інтернету Придбати у роздрібній мережі набір «Київстар. Мобільний Інтернет»

Встановити SIM-карту у модем, що входить до складу набору

Підключити модем до комп’ютера

Натиснути на кнопку «З’єднатися» на екрані вашого ноутбука. Після підключення модему все необхідне програмне забезпечення та налаштування буде встановлено автоматично. Перезавантажте ноутбук - і можна користуватись.


Страница 12

Kyivstar Business

Бiзнес

Погоня за лідером Бенчмаркінг як інструмент підвищення конкурентоспроможності компанії набуває все більшу популярність у всьому світі. Він відкриває українським компаніям чудові можливості дізнатися, як наздогнати та випередити конкурентів

У спорті, як і в бізнесі, величезну роль відіграє конкуренція. Щоб перемагати, необхідно добре знати суперника, його техніку, прийоми, режим і т. д. Недарма спортсмени та їх тренери фіксують на відео та ретельно розбирають техніку та тактику головних суперників. Так само і в бізнесі: компанії використовують всі можливі методи, аби зрозуміти, завдяки чому конкуренти утримують лідируючі позиції. Здатність відслідковувати вдосконалення галузевих лідерів, оперативно запозичувати усі нововведення, які сприятимуть скороченню розриву, стає визначальною при досягненні успіху в конкурентній боротьбі. Недивно, що останнім часом все більшу популярність отримують спеціальні управлінські інструменти з моніторингу конкурентів (benchmarking – дзеркальне тестування) та запозичення передового досвіду.

Для то ефект в сфер необхі досвід підпри досягл подібн


Страница 13

Рівняння – на лідерів!

Поняття «бенчмаркінг» вперше з’явилося в 1972 році в Інституті стратегічного планування Кембриджу. Тоді був сформульований ОСНОВНИЙ ПРИНЦИП БЕНЧМАРКІНГ У : “для того щоб знайти ефективне рішення в ого щоб знайти сфері конкуренції, необхідно знати тивне рішення кращий досвід і конкуренції, інших підпридно знати ємств, які досягли інших успіху у подібних умовах”. Першим иємств, які практичним зали успіху у стосуванням теорії них умовах бенчмаркінгу став проект компанії Xerox щодо порівняння якості виробленої нею продукції із успішнішими на той час японськими аналогами.

Що дає бенчмаркінг?

ПО-ПЕРШЕ , бенчмаркінг дає можливість «побачити себе з боку» - об’єктивно проаналізувати свої сильні та слабкі сторони. ПО-ДРУГЕ , вивчення галузевих лідерів дозволяє визначити стратегічні орієнтири для ліквідації відставання та виходу на лідируючі позиції. ПО-ТРЕТЄ ,

бенчмаркінг дає можливість знайти нові ідеї у сферах виробництва та збуту. ПО-ЧЕТВЕРТЕ ,

завдяки регулярному бенчмаркінгу компанія може «тримати руку на пульсі» конкурентів та діяти проактивно. І нарешті, бенчмаркінг – це альтернатива традиційному стратегічному плануванню від досягнутого, яка дозволяє перейти до планування на підставі аналізу показників конкурентів.

Запозичення кращої практики Щодо «кращої практики», то кожен з нас повсякденно переконується у ї ї дієвості та ефективності. Недарма кажуть: «краще один раз побачити, ніж сто почути». Лише один приклад. Злиття автомобільних корпорацій Daimler-Benz та Chrysler, на здивування експертів та керівництва компанії, принесло відчутну вигоду не від об’єднання збутових мереж та уніфікації компонентів, а від обміну візитами на рівні інженерного та виробничого складу. Запровадження «дрібниць», як-от нанесення клею на ущільнювач дверцят і таке інше, запозичене у партнерів, вилилося у реальну ЕКОНОМІЮ В МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ .


Страница 14

Kyivstar Business

Бiзнес Декілька «але»… А зараз трохи о проблемах. Проводити конкурентний бенчмаркінг надзвичайно складно. За винятком тих випадків, коли конкуренти домовляються про взаємний обмін конфіденційними да-

Бенчмаркінг надає можливість компанії «побачити себе з боку» - об’єктивно проаналізувати свої сильні та слабкі сторони ними, їх необхідно добувати. Часто-густо це виливається у промисловий шпіонаж. Зазвичай доводиться задовольнятися скупою офіційною інформацією, яка міститься у відкритих звітах фірми, та намагатися самостійно розшифрувати ї ї за допомоги клієнтів, дилерів, експертів. Крім того, пряме співставлення – справа доволі ілюзорна, бо розбіжності в організації компаній дуже ускладнюють порівняння.

Пошук золотої середини Сама по собі «погоня за лідером» у сучасному світі не є оптимальною стратегією досягнення успіху. Імітатори, навіть дуже майстерні, рідко стають переможцями. Навіть якщо їм посміхнеться фортуна і компанія вирветься уперед, є велика ймовірність, що це призведе до самозаспокоєння і… наслідкам, які легко передбачити. Опора на відпрацьований досвід знижує ризик, дозволяє уникнути багатьох помилок, скоротити фінансові витрати, пов’язані з експериментами. Але у той самий час не слід забувати, що сліпе наслідування без урахування багатьох факторів навряд чи призведе до успіху. Варто використовувати інформацію, яку отримаєте завдяки бенчмаркінгу, з розумом.

Обмежень немає Важливість бенчмаркінгу у процесі проведення стратегічно орієнтованих маркетингових досліджень важко переоцінити. Характеристики процесу дослідження

Дослідження ринку Ана кур

Загальна мета

Аналіз ринків, ринкових сегментів або визнання товарів

Ана кон

Предмет вивчення

Потреби покупців

Стр кур

Об’єкт вивчення

Товари та послуги

Тов

Основні обмеження

Ступінь задоволеності покупців

Дія на р

Значення для ухвалення рішення

Незначне

Пев

Основні джерела інформації

Покупці

Гал йа


аліз конрентів

Страница 15

Рішення було поруч

Бенчмаркінг

аліз стратегії нкурентів

Аналіз того, що, чому і як добре роблять конкуренти або лідируючі підприємства/ підрозділи

ратегії конрентів

Методи ведення бізнесу, що задовольняють потреби покупців

вари і ринки

Методика, процеси ведення бізнесу

яльність ринку

Необмежений

вне

лузеві експерти аналітики

Дуже велике Підприємства — лідери в галузі, поза галуззю, конкуренти, внутрішні підрозділи і т.д.

На сайті www.management.com.ua наводиться приклад успішного застосування бенчмаркінгу з метою вдосконалення бізнес-процесів. Так, найбільші авіалінії США при вивченні своїх бізнес-процесів виявили, що ключем для поліпшення основних характеристик компанії стане зменшення кількості часу, який літак проводить на землі, без зниження якості польотів. Скорочення перебування літака на землі означало гнучкіший розклад, краще задоволення клієнтів і ефективніше використання літака, а усе разом — великий прибуток. Команда з реінжинірингу передусім стала вивчати роботу інших авіаліній. Як і в багатьох галузях, у сфері авіаперевезень існувало об’єднання компаній, яке дозволяє її членам ефективно обмінюватися інформацією. Такий обмін відбувся, і після тестування авіалінія виявила, що вона відрізняється найменшим у галузі часом обслуговування літака.

Але званням «краща в галузі» авіалінії було замало, і вона виявила можливість досягти успіху на вищому рівні і використовувати це як конкурентну перевагу. Але, будучи першою, як цього досягти? Коли члени команди зібралися разом, щоб узгодити свої моделі процесів, вони здійснили справжній прорив. Їхні процеси і цільові функції багато в чому відповідали процесам і цільовим функціям обслуговуючої команди в автоперегонах! Команда провела декілька тижнів на автодромі Індіанаполісу і вивчила способи мінімізації часу обслуговування гоночної машини. Завдяки цьому було знайдено ще більш ефективний процес обслуговування літака, потрібний на цей процес час скоротився з 45 хвилин до 15. Авіалінія, як і раніше, має найменший час обслуговування і кращі показники в галузі. Однак, тепер, коли рекомендації з реінжинірингу вже впроваджені, команда щомісяця незмінно б’є свої власні рекорди.

Корисні посилання

The Benchmarking Exchange Про операційний бенчмаркінг How to Use Benchmarking in Business Про глобальний бенчмаркінг Звіти про бенчмаркінг

Якщо вас зацікавила ця тема і ви бажаєте дізнатися про бенчмаркінг та його принципи більше, рекомендуємо ознайомитися з іншими матеріалами:


Страница 16

Kyivstar Business

Бiзнес

МВА в Україні Програми МВА допоможуть здобути необхідні знання та навички для того, щоб підвищити прибуток вашої компанії.

З’явившись на початку ХХ століття, програми МВА (Master of Business Administration, магістр ділового адміністрування) поступово стали запорукою успіху у великому бізнесі, адже основні поняття та підходи у веденні бізнесу однакові в усьому світі. У певному сенсі МВА вважається вершиною бізнесосвіти. Сьогодні близько 2 тис. вищих навчальних закладів у світі пропонують понад 4 тис. різноманітних програм, випускники яких здобувають ступінь МВА.


Страница 17

Знань багато не буває МВА в класичному розумінні - це післявузівська (друга вища) спеціалізована професійна освіта в галузі бізнесу. Вона необхідна, якщо людина хоче присвятити себе бізнесу, набути спеціалізованих знань, навичок, зв’язків і додаткових кар’єрних можливостей. Коли всі ці наміри перетворюються на усвідомлену стратегію власного професійного зростання людини, тоді можна сказати, що ступінь МВА призначений саме для неї. Основна програма МВА складається з базових ділових навичок (близько третини курсу) й факультативних програм, які студент обирає сам. Зазвичай до базового курсу входять такі предмети, як: економіка, бухгалтерський облік, маркетинг,

На будь-який смак управління персоналом, менеджмент інформаційних систем, ділова стратегія, фінанси, операційний менеджмент, бізнес-законодавство. Для керівників підприємств, які щоденно приймають стратегічні рішення, цікавим має бути курс Executive MBA. Бізнес-школи зазначають, що ця програма просто необхідна для глобального мислення, вміння підвищувати вартість підприємства та випереджати запити клієнтів. Доступ до Executive MBA відкритий лише справжнім топменеджерам з певним стажем роботи на керівній посаді. Це люди, які прийшли за знаннями та досвідом для підвищення прибутків компанії.

МВА-програми традиційно тривають ДО 2 РОКІВ (від 12 до 18 місяців із розбивкою зазвичай на 2-3 семестри). Однак існують інтенсивні програми (1 рік), вечірні - 2-3 РОКИ та заочно-модульні - 1,5 РОКИ . Щодо тривалості навчання, виділяють класичні американські програми (розраховані на два роки) та більш короткі - європейські (10-18 місяців). Середня тривалість європейської програми - 12 МІСЯЦІВ . Існують також і прискорені варіанти денних програм (fast track) для людей з вищою економічною чи управлінською освітою або вченим ступенем. За формою навчання за МВА-програмами може бути ДЕННИМ (full-time MBA), ВЕЧІРНЬО-МОДУЛЬНИМ (вечір та вихідні дні - modular MBA), ЗАОЧНИМ (part-time MBA) та дистанційним (distance MBA).


Страница 18

Kyivstar Business

Бiзнес Українські реалії Основна проблема здобуття МВА-освіти в Україні полягає у вірному виборі цієї бізнесшколи. На сьогодні в Україні діють близько 20 БІЗНЕС-ШКІЛ , які декларують можливість здобуття рівня MBA, проте далеко не всі з них мають реальні можливості надання якісної MBA-освіти.

Окрім того, можливості здобуття MBA в Україні надають також Київська вища банківська школа, Київський регіональний центр, Національна академія управління - Університет центрального Ланкаширу, Школа бізнесу Київського інституту бізнесу та технологій, Інститут вищої кваліфікації Київського національного торговельноекономічного університету.

СЕРЕД ВІТЧИЗНЯНИХ БІЗНЕС-ШКІЛ МОЖНА ВИДІЛИТИ НАСТ УПНІ:

_Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ) бізнес-школа ІBR, Іnstіtute of _Міжнародна Іnternatіonal Busіness Relatіons, (Інститут міжнародних ділових відносин) IBR

_Бізнес-школа Львівського інституту менеджменту (ЛІМ) _Києво-Могилянська бізнес-школа (kmbs) _Київська школа економіки (KSE) _Міжнародний інститут бізнесу (МІБ)

Однак, на думку міжнародних експертів, лише 3-4 українські інституції реально можуть запропонувати якісну MBA-освіту міжнародного рівня. Деякі українські бізнес-школи пропонують класичну MBAосвіту, інші можуть надати сучасні варіанти Іnternatіonal MBA та Executive MBA, решта - щось подібне до MBA (так зване «квазі-МВА»). Тому перед тим, як обрати одну з них, треба ретельно все зважати та обміркувати.


Страница 19

Скільки коштує?

Сім разів відміряй

Вартість MBA-навчання в Україні сьогодні складає 1030 тис. дол. США за повний курс MBA. При цьому необхідно чітко усвідомлювати, що саме входить в оплату і чи не передбачаються значні додаткові витрати.

MBA - це величезні інвестиції часу та коштів, і є багато факторів, які варто розглянути перед тим, як прийняти остаточне рішення. Так, при виборі бізнес-школи та MBA-програми необхідно враховувати наступні критерії: Рейтинг MBA-програми (її популярність і престиж) Наявність потрібного вам напрямку підготовки Місце розміщення Методи освіти (консервативні чи сучасні) Мережа зв’язків із роботодавцями та випускниками (клуби випускників: допуск до клубу менеджерів середньої та вищої ланки)

Звичайно, що вітчизняні курси вважається МВА дешевші за вершиною іноземні програбізнес-освіти ми. Так, середня ціна дворічного навчання у західній бізнесшколі становитиме 20-50 тис. дол. США за курс. Навчання в одній зі ста найкращих шкіл коштуватиме 50-100 тис. дол. США.

10.00030.000$

Ступінь МВА

20.00050.000$

Вартість усієї MBA-програми Додаткові переваги

50.000100.000$ Корисні посилання:

Про МВА в Україні Корисні статті, присвячені отриманню МВА Перелік програм МВА в Україні


Страница 20

Kyivstar Business

Бiзнес Історія Френка Вулворта – людини, яка змінила обличчя роздрібної торгівлі, – почалася з того, що цей сором’язливий хлопчик трохи не зімлів на очах власника магазина, де він працював помічником продавця… Продавець-бездара Френк Вулворт став мільйонером, вигадавши цінники, розпродажі, знижки та різноманітні мерчандайзингові інструменти

Батько супермаркетів та цінників

Сьогодні важко уявити, але півтора століття тому в магазинах взагалі не було цінників, і покупцям доводилося щоразу питати продавця, скільки коштує товар. Багато хто при цьому відчував психологічний дискомфорт та, не наважившись поспілкуватися з продавцем, залишав магазин… І хтозна, скільки б ще це тривало, доки 21-річний Френк Вулворт влаштувався помічником продавця у маленьку крамничку у Ланкастері, штат Пенсільванія. Власник крамниці був дуже незадоволений співробітником: коли Френку доводилося спілкуватися з покупцями, він червонів, заїкався і був на межі нервового зриву. Одного разу терпець власника магазина урвався. Він висунув ультиматум: наступного дня Френк торгуватиме у крамниці сам, і якщо виручка буде меншою, ніж зазвичай, його звільнять.


Страница 21

Вихід від безвиході

П’ятицентовий король

Вулворту, що залишившся в крамниці наодинці, раптом спало на думку: врятуватися від остраху можна, якщо прикріпити до кожної речі папірець із ціною. Дуже просто та геніально він також вчинив із дрібним товаром – вивалив його на стіл і написав «Все по п’ять центів». Потім Френк переставив стіл під вікно, щоб товар і табличку можна було побачити з вулиці.

Окрилений успіхом, Френк позичив грошей та відкрив власну крамницю. Борг він віддав навіть раніше, ніж очікував. В магазинах Вулворта покупець міг спокійно тримати та розглядати будь-який товар, що йому сподобався. І так довго, як він цього хотів. Таким чином, більше ста років тому народилася індустрія магазинів самообслуговування.

Він не знав, як відреагують на ці нововведення покупці – чи не будуть обурені зневагою продавця, який не хоче з ними спілкуватися. Але покупці навіть зраділи. Повна інформація про ціни зробила людей більш активними та сміливими. Так Френк Вулворт інтуїтивно вивів формулу, якою й досі користуються всі універсальні магазини світу: ціна на товар має бути так само доступна погляду покупця, як і сам товар.

«Фішкою» крамниць Вулворта була також велика група товарів по 5 та 10 центів. Через це американська преса охрестила Френка «п’ятицентовим королем». У 1886 році його мережа нараховувала 5 крамниць, а у 1919 імперія Вулворта складалася вже з тисячі магазинів. Так зароджувався мерчандайзинг, і його батьком став сором’язливий хлопець, який соромився спілкуватися з покупцями.

Стратегія успіху Вулворта

» » » » » » » » »

Вільний доступ покупців до товарів на полицях. При цьому кожний товар мав цінник. Зміна викладки товарів кожні два тижні. Влаштування розпродажів, як тільки попит на товар падає. Залучення некваліфікованого персоналу, до обов’язків якого належав лише контроль наявності товару на полицях. Обслуговування клієнтів одним чи кількома касирами на виході з магазину. Прямі договори з виробниками товарів, відмова від послуг посередників. Жорсткий режим економії на всьому. Режим щоденної звітності для більш швидкого реагування на зміну кон’юнктури ринку. Постійне вдосконалення методів та форм продажу, сміливі експерименти.


Страница 22

Kyivstar Business

Бiзнес

Бізнесоракул Найвідоміший інвестор світу свої перші гроші заробив дуже просто. ШЕСТИРІЧНИЙ УОРРЕН ЗА 25 ЦЕНТІВ КУПИВ У КРАМНИЦІ ДІДА ШІСТЬ БАНОК КОЛИ, А ПОТІМ ПРОДАВ ЇХ

Таким чином, його перший прибуток становив 5 центів. ПО 5 ЦЕНТІВ ЗА ШТ УКУ.

Photo (с) Mark Hirschey

Секрети інвестування, які дозволили Уоррену Баффету стати у 2008 році найзаможнішою людиною світу, за версією журналу «Форбс».


Страница 23

Заповіді Уоррена Баффета: Коли майбутньому мільярдеру виповнилося 11 років, він вирішив спробувати себе у біржових спекуляціях. Узявши в батька грошей у борг, він купив три привілейовані акції Cities Service по 38 доларів. Незабаром їхня ціна опустилася до 27, а потім піднялася до 40 доларів. На цій позначці Уоррен продав акції з метою зафіксувати прибуток і заробив за вирахуванням комісії 5 доларів. Однак усього лише через кілька днів ціна Cities Service перевищила 200 доларів за акцію. Так Уоррен отримав головний урок інвестування – «терпіння винагороджується». Наразі статок легендарного інвестора складає 37 мільярдів доларів. У його інвестиційному портфелі є великі пакети Coca-Cola, Gillette, The Washington Post, American Express, McDonald’s і навіть Walt Disney. І це

невипадково: 78-річний бізнесмен починає свій день з бокала Coca-Cola, голиться лезами Gillette, за сніданком читає газету The Washington Post і розраховується за все картою American Express. Його улюблений мультфільм – диснеївські «Качині історії» (Duck Tales), де головний герой, мільйонер Скрудж МакДак, полюбляє повторювати слова, авторство яких приписують самому Баффету: «Заощаджений долар – зароблений долар». Методи Баффета представляють навіть більший інтерес, ніж розміри його доходу. Їх вивчення дає цінні уроки приватним інвесторам. Успішна діяльність Баффета на біржі пояснюється зовсім не його зв’язками з «потрібними» людьми на Уолл-стріт, а легендарним вмінням читати та аналізувати доступні абсолютно всім щорічні бізнес-звіти.

» » » » » » » » » »

Інвестування полягає в тому, щоб вкласти гроші сьогодні, а завтра одтримати більше грошей. Купуйте акції тільки тих компаній, продукція яких подобається вам особисто. Ніколи не вкладайте в ті галузі, на яких ви не розумієтесь. Ніколи не церемоньтеся з акціями збиткових підприємств. За кожною акцією, що зростає, стоїть успішний бізнес. Вкладайте гроші в бізнес із міжнародними мережами. На ринку завжди є акціїпереможці, їх треба лише знайти. Якщо ви використовуєте розрахунки, то не обов’язково досягнете вершин, проте не поринете у божевілля. Ніколи не забувайте про історію компанії, вона – найголовніше. Не кваптеся із короткостроковими виводами, завжди оцінюйте довгострокову перспективу.


Страница 24

Kyivstar Business

Наука і техніка ГАДЖЕТИ

Ракетники, вогонь!

Ракетна установка, що підключається до комп’ютера через USB, дозволить вам трохи відволіктися від справ. Керуючи наведенням ракет за допомогою мишки, ви зможете пульнути, наприклад, у відвідувача із занадто серйозним виразом обличчя, щоб зробити ділову розмову більш веселою. Ракетна установка змонтована на основі, що обертається, та має боєкомплект із трьох ракет. Ракети мають м’яку боєголовку (руйнівна міць – колосальна!) та максимально дальність польоту 15 м. А деякі моделі мають також веб-камеру для дистанційного наведення на ціль Відтепер повітряний простір вашого кабінету під серйозним захистом!

Ракетна USB-установка дасть відсіч тому, хто вторгнеться у ваш особистий простір

Ціни (прибл.): базова модель – 380 грн модель з веб-камерою – 500 грн бездротова модель - 500 грн www.chif.com.ua


Страница 25

міні-ноутбук Sony VAIO VGN-P11ZR/R Справді «кишеньковий» міні-ноутбук Sony VAIO VGN-P11ZR/R із 8-дюймовим екраном достатньо компактний, щоб уміститися в кишені, але при цьому має зручну повноцінну клавіатуру. Ціна (прибл.): 11 000 грн www.sony.ua

Bluetooth-гарнітура Nokia BH-804 Строгий дизайн, чіткі форми, корпус із полірованого алюмінію відразу дає зрозуміти, що власник преміальної Bluetooth-гарнітури Nokia BH-804 – людина серйозна в усіх значеннях. При цьому BН-804 - найкомпактніша на сьогодні Bluetooth-гарнітура Nokia, і важить вона всього 7,2 г

сенсорний телефон LG KM900 Arena Головна особливість «сенсорного» телефону LG KM900 Arena – новий інтерфейс S-Class, дуже красивий та зручний. Дизайн моделі в дусі вишуканого мінімалізму також на висоті. Ціна (прибл.): 5000 грн www.lg.ua

Ціна (прибл.): 1000 грн www.nokia.ua


Страница 26

Kyivstar Business

Наука i технiка

Літаки, що працюють виключно на сонячній енергії, - не новина. Проте донедавна не існувало пілотованих літаків, здатних без посадки летіти і вдень, і вночі. Створити такий апарат вдалося швейцарським інженерам на чолі з відомим мандрівником Бертраном Піккаром у рамках проекту Solar Impulse. Для цього розробникам довелося об’єднати в одному літальному апараті гігантський розмах крил (майже 65 м) та мінімальну вагу, котра була досягнута завдяки застосуванню вуглецевих композитів. Результат – літак під назвою HB-SIA – було представлено громадськості 26 червня на аеродромі поблизу Цюриха.

Маючи розмах крил як у великого аеробуса, HB-SIA важить всього 1,6 тони

Сонячна енергія для польотів уночі

Шість років пішло у швейцарських інженерів на розробку першого в світі пілотованого літака на сонячній енергії, що здатен залишатися у повітрі уночі.

На крилах і HB-SIA розмістилися 10 748 секцій сонячних батарей. Нічний політ машині забезпечують літієво-полімерні акумулятори, сумарна вага яких – 400 кілограмів. Крейсерська швидкість сонячного літака становить всього 70 км/год, а максимальна висота польоту сягає 8,5 км. Здається, це зовсім небагато. Однак уже сам факт появи подібного літака пророкує транспорту на сонячній енергії заманливі перспективи.


Страница 27

Не так просто уявити собі солідного дорослого чоловіка, який їде по шосе на триколіснику. Однак виявляється, що і трицикли можуть бути преміум-класу. Яскравий приклад цього – розкішні триколісники від німецької компанії Triketec. Вони оснащені найсучаснішою електронікою та потужними гальмами від відомої малолітражки Smart, яку випускає Daimler. У триколісників Triketec навіть задня передача є (коробка передач – шестиступенева!), а також антиблокувальна система гальм. Стійкість трицикла забезпечує спеціальна програма: вона відслідковує рівень зчеплення коліс із дорогою та положення машини, й якщо водій раптом вирішить випробувати себе в якості гонщика, програма переключиться на знижену швидкість і зменшить оберти двигуна. Triketec випускає трицикли у різних модифікаціях, включаючи «спортивні» з двигуном на 832 к. с., які здатні розганятися до 183 км/год. Ціни на трицикли Triketec стартують від 21 тис. євро. До речі, цікаво, чи достатньо буде прав категорії А, щоб «літати» дорогами на цьому диві техніки?

Триколісник може бути не менш стильним, ніж легендарний «Харлей»

Триколісна мрія Чи може триколісний засіб пересування претендувати на роль чоловічої мрії? Виявляється, може, якщо це – трицикл від Triketec.


Страница 28

Kyivstar Business

Наука і техніка

Екзоскелети: сила сталевих м’язів Вчені намагаються побудувати універсального солдата, подарувавши йому штучний пристрій, що у багато разів перебільшує силу будь-якого атлета.

Солдат, оснащений «сталевими м’язами» екзоскелета, стане у кілька разів сильнішим за славетного Джона Рембо


Страница 29

Такий пристрій має назву екзоскелет і призначений для суттєвого підвищення сили м’язів людини за рахунок зовнішнього каркасу з сервоприводами. Зрозуміло, що найбільш зацікавлені у екзоскелетах військові та медична галузь. Намагання «яструбів» Пентагона отримати потужного та маневреного «універсального солдата» формує сьогодні критерії, за якими намагаються будувати екзоскелети. Солдат, оснащений у буквальному сенсі «сталевими м’язами», на думку проектувальників, зможе легко підіймати та переносити тяжкий вантаж, потужну зброю та швидко долатиме перешкоди. У свою чергу, медики вбачають у цих розробках можливість хворим здолати слабкість та атрофію м’язів, щоб отримати шанс на зручне пересування. Так чи інакше, а перші спроби робототехніків побудувати новий опорно-руховий апарат для людського тіла вже демонструють вдалі рішення.

Однією лівою Сенсор

Привод з циліндром Поршні

Комп’ютеризована гідравлічна рука XOS Exoskeleton являє собою кібернетичний аналог людської, тільки ї ї сила у десятки разів більше

Гідропроводи

Кабелі

XOS Exoskeleton – творіння компанії Sarcos, яка розробила систему зв’язку людини з механічною системою екзоскелета. Система виявилася настільки швидкою, що рухи людини та машини стали практично синхронними.

Єдиний недолік полягав у тому, що акумулятор, який кріпився на спині людини, дозволяв пристрою працювати лише 40 хвилин. Але зважаючи на 10 млн доларів, обіцяних військовими, вдосконалення екзоскелету не за горами. Вже сьогодні XOS дозволяє «однією лівою» підіймати майже 100 кг з відчуттям, наче піднято всього 10 % цієї ваги.


Страница 30

Kyivstar Business

Наука і техніка Отримати силу Халка

Іхтіандри від Пентангону

Солдат майбутнього має пересуватися не лише суходолом, а й під водою, і теж використовуватиме для цього екзоскелет. Наприклад такий, як допоміжний екзоскелет для плавання під назвою PISCES. У цьому пристрої енергія рухів не лише передається на штучні плавники, а й частково виробляється самим екзоскелетом. Бойові плавці, оснащені такими механізмами, зможуть швидко та з мінімальними витратами кисню досягти об’єктів супротивника.

Морський піхотинець під час маршкидка з тяжким рюкзаком повинен майже не відчувати втоми

Персонаж коміксів Халк напевно надихнув розробників з Університету Берклі. Своє дітище вони так і назвали HALC – це абревіатура від Human Universal Carrier, що означає «універсальний носій людини». Його основні

переваги: здатність брати на себе 100 кг ваги майже непомітно для пілота та зменшувати витрати організму людини на метаболічні процеси, щоб знизити кисневі потреби під час марш-кидків.

Бойові плавці армії США незабаром отримають механізм, що дозволить їм покращити свою боєздатність у водній стихії


м

Страница 31

Самураї на шляху до кіборгів

Згадати молодість

У Японії корпорація Cyberdyne вже навіть продає екзоскелети  на експорт. Одним з покупців виступили госпіталі Данії. Новітня система Cyberdyne  HAL-5 являє собою своєрідний робокостюм, що дозволяє пацієнтам з різними формами параліча пересуватися і навіть підіймати тяжкі предмети. При цьому апарат «зчитує» через шкіру сигнали мозку та переводить їх у команди для пересування - фактично мова йде про кібернетичний організм!

Портативний та легкий екзоскелет від автомобільного гіганта Honda доЕкзоскелет HAL-5 – фактично зволить навіть симбіоз людини та механізму старому підстрибувати, наче хлопчику. Пристрій досить просто одягається, а його датчики чутливо реагують на кут відхилення стегна, що дозволяє електромоторам керувати пересуванням. Працює цей «помічник пенсіонера» від літієво-іонних батарей, яких вистачає на 2 години безперервного пересування зі швидкістю 4,5 км на годину. Компактний екзоскелет  від Honda дозволить пенсіонеру відчути себе жвавим, як 17-річний  


Страница 32

Kyivstar Business

Життєва мудрість найбагатших людей світу

«Навіть якщо ви дуже талановиті та докладаєте багато зусиль, для деяких результатів потрібен час: ви не отримаєте дитину за місяць, навіть якщо змусите завагітніти дев’ять жінок»

«Вам не слід виходити на фондовий ринок, доки ви не зможете спостерігати за падінням ваших акцій на 50% без паніки».

«Найскладніше – вловити перші ознаки кризи та почати діяти, коли, здавалося б, справи йдуть чудово».

Уоррен Баффет

Уоррен Баффет

«Найскладніша річ у світі – це думати власною головою. Напевно, саме через це так небагато людей цим займаються». Генрі Форд

Біл Гейтс

«Вміння спілкуватися з людьми – це товар, який можна придбати так само, як ми купуємо цукор чи каву, і я заплачу за таке вміння більше, ніж за будь-яке інше у світі». Джон Девісон Рокфеллер

«Абсолютно не важливо, правий ти чи ні. Важливо лише те, скільки грошей ти заробляєш, коли ти правий, та скільки грошей ти втрачаєш, коли ти помиляєшся». Джордж Сорос

«Я завжди намагався перетворити кожну невдачу на можливість». Джон Девісон Рокфеллер

Kyivstar business  
Kyivstar business  

Kyivstar business

Advertisement