Page 1

12 345

KUIDAS VALIDA ENDALE SOBIVAT KONDOOMI?

Kondoomid peaksid olema, nagu kingad – sa lähed poodi, ütled müüjale õige suuruse ning saad kingad, mis sobivad Sinu jalaga ideaalselt. Mitmed uuringud on näidanud, et standardkondoomid on paljude meeste jaoks kas liiga pingul või liiga laiad. See ei taga piisavalt turvalisust, seksi nauditavust ja mugavust.

Materjali tihedust

Kondoome toodetakse erineva paksusega materjalist. “Extra thin” ja “Extra strong” märge kondoomipakil näitab, kas kondoom on õhemast või paksemast materjalist. Paksemast materjalist kondoomid on mõeldud päraku ehk anaalseksiks. Õhemast materjalist kondoomid on mõeldud tupeseksiks ja need on sama turvalised, kui tihedamast materjalist kondoomid. Õhem materjal ei tähenda, et need kondoomid lähevad kergemini katki. Kõik mummud, triibud ja helendused on mõeldud lisaefekti loomiseks ja seksuaalelu kirgastamiseks. Lateksiallergikutele toodetakse ka lateksivabu kondoome. Kondoomid ei ole nii elastsed, kui on lateksist kondoomid, kuid on väga hästi kasutatavad ja loovad loomulikuma tunde.

MIDA JÄLGIDA KONDOOMI VALIKUL:

Suurust

Kondoome toodetakse laiuses 47mm69mm. Naised võiksid kaasas kanda Euroopa keskmiseid, 52mm laiuseid kondoome. Peenise pikkus ei oma erilist tähtust, sest kõik kondoomid on tehtud piisavalt pikad, et sobida kõigile. Õige suurusega kondoom ei libise peenise pealt ära ja on täpselt ümber. Valides just sinule sobiva kondoomi muudad seksi turvaliseks ja sama nauditavaks, kui on seks ilma kondoomita.

Säilivusaega

Kondoomide realiseerimisaeg on üldjuhul kuni kaks aastat. Realiseerimistähtaja ületanud kondoome ei ole soovitatav kasutada.

Kuju

Kondoomipakile on märgitud sirged ja ülevalt poolt laieneva otsaga kondoomid. Valik tuleb teha vastavalt peenise kujule. Kõige parema tulemuse saad proovimise teel.

Et pakend oleks suletud

Kontrolli, et pakendi servad oleksid terved ja pakend ei oleks silmnähtavalt purunenud. NB! Ära hoia kondoome rahakoti vahel või pükste taskus. Sobiv viis kondoomi kaasas kandmiseks on kas eraldi kondoomi tops või kotis eraldatud sahtel. Võtmed ja muud esemed võivad kondoomi pakendit kahjustada ja seetõttu muutub kondoom kasutuskõlbmatuks.

Suuruste tabel 47 49 53 57 60 64 69

- - - - - - -

9,5 - 10 cm 10 - 10,5 cm 11 - 11,5 cm 11,5 - 12 cm 12 - 13 cm 13 - 14 cm 14 - 15 cm

Ümbermõõt tuleb mõõta jäigastunult peeniselt

Joonlaud

Sobiva suurusega kondoomi leidmiseks on tähtis teada peenise ümbermõõtu. Selle teadasaamiseks lõika joonlaud välja. Alloleva tabeli põhjal saad peale mõõtmist teada, mis on sinu kondoomi suurus.


OÜ Seksuaaltervise Kliinik Noorte nõustamiskabinet Suur- Ameerika 18A tel: 666 5123

Noorte nõustamiskeskus AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Sõle 23 tel: 666 5810

WWW. KONDOOMI POOD.EE

Noortekabinet Ida Tallinna Keskhaigla Hariduse 6 tel: 1900

Rohkem infot: www.amor.ee www.taninfo.ee

Mitte keegi ei saa sind kaitsta peale sinu enda! Kasuta vahekorra ajal alati kondoomi. Kui sul on olnud kaitsmata vahekord või on kondoom purunenud, on soovitatav ennast kontrollida. Kontrolli soovitame minna umbes 10 päeva pärast suguühet, kuna enamus haigustel on peiteaeg. NB! Ka suuseksi tehes on oluline nii naistel kui meestel kasutada kaitsevahendeid (kondoomi või turvakilet), sest ka suuseksiga levivad sugulisel teel levivad haigused, nagu herpes jt.

Vali just sinule sobiv kondoom ja telli see mugavalt posti teel.

Kuidas valida kondoomi  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you