Page 107

nowoczesny dom ARCHITEKTURA

6 MEBLE KUCHENNE również wykończono płytami OSB. Wtapiają się w ściany, tak że są niemal niezauważalne. To pomysł właścicielki domu, Moniki

Rzuty domu

– Przez to robocizna kosztowała dużo mniej, a budowa przebiegała szybko i bez problemu. Dzięki temu wzięliśmy też niewielki kredyt.

Zaskakujące wnętrze Po wejściu do środka kolejna niespodzianka – ściany i sufity w całym domu wykończono... płytami OSB. Na podłodze jest beton pomalowany specjalną farbą.

parter 60 m2

DOM WOLNO STOJĄCY PIĘTROWY, NIEPODPIWNICZONY

powierzchnia działki: 319 m2 (+ dojazd)

piętro 60 m2

pokój

taras

Autor projektu: arch. Roman Rutkowski

powierzchnia użytkowa: 120 m2

– To pomysł wspólny – mój i żony – stwierdza Roman Rutkowski. – Znamy podobnie wykończone domy szwajcarskie. Za 150 płyt zapłaciłem tyle, ile kosztowałby tynk jako materiał, nie licząc robocizny, gładzi, farb, listew... W trakcie użytkowania nie trzeba ich odnawiać, nie brudzą się, dobrze tłumią hałas, są bardzo ciepłe w wyrazie, łatwo na nich zmieniać aranżację. W dodatku płyty prawie w całym domu przykręciłem sam.

salon z jadalnią i kuchnią pokój

łaz.

komunikacja

jące się wyłącznie z tego, co niezbędne. Są one proste ideowo i geometrycznie zdyscyplinowane. Funkcjonalne i – przynajmniej dla mnie i dla moich inwestorów – piękne. Jego własny dom dokładnie spełnia te wszystkie wymagania. – Wykonawcy powiedzieli mi, że nigdy jeszcze tak prostego domu jednorodzinnego nie budowali – zapewnia architekt i inwestor w jednej osobie.

6

w.c. wejście

hol pom. gosp.

sypialnia łaz.

12/2010 WŁASNY DOM

000-0040_gp_nowoczesny.indd 105

105

22-11-10 13:20:24

Własny Dom 12/2010  
Własny Dom 12/2010  

Własny Dom - miesięcznik dla budujących sie. Wydanie 12/2010

Advertisement