Page 1

Acrobat ile İşlerinizde Kusursuz Denge Dijital Yaşam Koçunuz'dan İş Dünyasına Tüyolar


İçindekiler “İş”inizi kolaylaştıran çözümler PDF’te el

Word

Po wer Point

DF

Exc

Toplantı için kilometrelerce uzağa gitmeyin

Saniyeler içinde onay: Dijital İmza

P

Office’ten PDF’e tek bir tık!

PDF ile daha hızlı, daha çevik, daha kolay

PDF Portföyü: Bütün dosyalar elinizin altında

Rutin işlerinizde maksimum hız: Eylem Sihirbazı

Hassas verileriniz PDF ile emin ellerde

Elektronik form hazırlamak çocuk oyuncağı!

Dijital Yaşam Koçunuz’la Acrobat uzmanı olun!


“İş”inizi kolaylaştıran çözümler PDF’te

İş dünyasında hız, uyum, bütünlük ve kolaylık artık her zamankinden daha önemli. PDF üzerinden pek çok kanalda profesyonel iletişim kurmayı sağlayan Adobe Acrobat yazılımı sayesinde, zengin ortam içerikleriyle PDF dokümanları oluşturmak ve düzenlemek mümkün. Kurumların doküman paylaşımı ve arşivleme için güvenilir, basit ve kullanışlı dosya formatı ihtiyacını karşılayan Acrobat, çevrimiçi ve çevrimdışı özellikleriyle göz kamaştırıyor. Acrobat'ın gelişmiş özellikleri ve üstün yetenekleriyle, kurum içindeki farklı kademelerden gelen, farklı formatlardaki dokümanlar tek bir belgede birleştirilerek zaman ve bütçe tasarrufu sağlanabiliyor. Doldurulabilir formlarla iş süreçleri çok daha verimli hale getirilirken, rutin PDF aktivitelerini otomatik

hale getirmeyi sağlayan Eylem Sihirbazı da PDF dokümantasyonunu kolaylaştırıyor. Tek tıkla Word ve Excel formatına dönüştürülebilen PDF'ler aynı şekilde geri aktarılabiliyor. Dijital iletişimde ekli dosyaların farklı formatlarda, farklı özelliklerle gönderilmesiyle oluşan karmaşanın önüne geçen PDF Portföyü video, ses ve 3B gibi multimedya içeriklerin de bulunduğu kapsamlı ve zengin tek bir doküman yaratılmasına olanak tanıyor. Kolayca incelenen belgeler dijital imzalarla onaylanarak resmi yazışmalarda kağıt ve zaman tasarrufu elde ediliyor. Hangi sektörde olursanız olun, Adobe Acrobat ile işlerinizi kolaylaştıracak pek çok ayrıcalığı keşfetmenin keyfini yaşayacaksınız.


Saniyeler içinde onay: Dijital İmza Bazen işlere zaman yetmiyor, öyle değil mi? Kurumsal çevrelerde iş yükünün artması, süreçlerin en verimli şekilde değerlendirilmesini zorunlu kılıyor. Kurum içi süreçlerin olmazsa olmazı konumundaki imza ve onay aşamaları, Acrobat'ın Dijital İmza yeteneğiyle saniyeler içinde aşılıyor. Herhangi bir PDF dokümanına basit imza taramaları ve doğrulanabilir dijital imzalar gibi elektronik imzaları kolaylıkla ekleme olanağı sunan Acrobat, yoğun iş akışlarında zaman tasarrufu sağlıyor. Dokümanlarda imzanızın dijital bir görüntüsünün bulunması genellikle yeterli oluyor. Acrobat’ta imzanızın dijital taramasıyla bir damga oluşturup bunu kullanarak belgelerinizi elektronik ortamda imzalayabiliyorsunuz. Dijital kalemle kullanılan bir çizim tabletiniz varsa, Mürekkep İmza Uygulama

aracı sayesinde elle atılmış imzanızı da PDF dosyasına dahil edebilirsiniz. Ekip arkadaşlarınız veya iş ortaklarınız arasında güvenle belge gönderip almak, Acrobat ile ücretsiz oluşturulan dijital kimlikle mümkün. Böylelikle alıcılar, göndericinin imzasının ardından belge üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığını kolayca tespit edebiliyor. Ticari işlemlerde ihtiyaç duyulan belge doğruluğu ve imzalayan kişilerin tamamının resmi onayı ise Acrobat’ın güçlü şifreleme ve genel anahtar yapısı desteğiyle gerçekleştirilebiliyor. Üstelik alıcılar PDF dokümanlarını görüntüleyen ücretsiz Adobe Reader yazılımını kullanarak belgeleri görüntülerken, imzanızı taşıyan belgelerinizi de doğrulayabiliyor.


Toplantı için kilometrelerce uzağa gitmeyin

İş dünyasının hızlı temposu, zamanı daha etkin kullanmayı gerektiriyor. Birbirinden farklı yerlerde bulunan kişilerin aynı toplantıya etkin olarak katılması bu nedenle büyük önem taşıyor. Online toplantı ortamında kişilerin birbirlerini görerek ve duyarak toplantılar gerçekleştirmeleri, gerçek toplantı ortamına çok yakın bir zemin sunuyor. Gerçek zamanlı, web tabanlı toplantılarda dünyanın önde gelen birçok kurumunun tercih ettiği Adobe Connect, projelerinizi daha verimli hale getirmenize yardımcı oluyor. Adobe Connect, eş zamanlı web konferansları yapılabilen, eğitim içeriklerini paylaşıp katılımcıların performanslarını

izleyebileceğiniz komple bir çözüm platformu sunuyor. Adobe Connect Meeting ile yapılan online toplantılarda içeriğin toplantıda görüntülenmesi, toplantı süresince ses ve video kullanılması ve toplantının kaydedilmesi işlemleri sorunsuz ve pratik şekilde gerçekleşiyor. Pek çok mobil cihazdan da bağlantı kurulabilen Adobe Connect toplantı odaları, katılımcıların bağlantı hızlarına göre veri akışı sağlayarak düşük bağlantıya sahip kullanıcıların yaşayabileceği olası kopmaların önüne geçiyor.


Office’ten PDF’e tek bir tık! Yaygın olarak kullanılan Word ve Excel gibi ofis uygulamalarını PDF formatına sağlıklı biçimde dönüştürmek için tek bir tık yeterli! Dokümanın orijinalliğini bozmadan, tek dokunuşla oluşturulan PDF belgelerin içeriğinde arama yapılabiliyor; bu belgeler yaygın olarak kullanılan ücretsiz Adobe Reader yazılımıyla herkes tarafından görüntülenebiliyor. Microsoft Office 2010 ile entegre çalışan Acrobat, başta Word ve Excel olmak üzere, Access,

Dönüştürülen dokümanların çoklu sütun, tablolar ve paragraf stilleri gibi detaylı format bilgilerini saklayan Acrobat, böylelikle aynı PDF’in daha sonra Word ya da Excel formatına dönüştürülmesini sağlayarak tekrar kullanımını kolaylaştırıyor.

Word

Po wer Point

DF

Exc

el

Outlook, PowerPoint, Project, Publisher ve Visio uygulamalarından tek tıklamayla PDF oluşturuyor. Üstelik oluşturulan PDF kolayca e-posta iletisine eklenerek ortak inceleme için ekip arkadaşlarıyla paylaşılabiliyor.

P


PDF ile daha hızlı, daha çevik, daha kolay

Çok paydaşlı olan veya birden fazla departmanın sahibi olduğu işlerde geribildirim ya da onay süreçlerinin çok uzaması hiç şaşırtıcı değil. Oysa Acrobat ile geribildirimleri online olarak toplayıp onay süreçlerini hızlandırabilirsiniz. İş süreçlerinin kritik bileşenlerinden olan geribildirimler, paylaşımlı doküman incelemeleriyle çok daha hızlı elde ediliyor. Katılımcıların yorumlarının diğerleri tarafından görülebildiği sistemde, ilerlemeyi ve katılım oranını belirleyerek güncelleme ve hatırlatmaları e-posta olarak iletmek çok kolay.

Kullanıcı dostu, gelişmiş yorumlama araçları sayesinde PDF dosyalarını incelemek ve gerekli işaretlemeleri yapmak basitleşiyor. Tek bir panelden işaretleme araçlarını ve yorumları görüntüleyebilen katılımcılar, liste içerisinde sayfa, yazar ve tarihe göre arama gerçekleştirebiliyor. Adobe Reader kullanıcıları da paylaşımlı incelemelere katılarak formları doldurup kaydedebiliyor, PDF belgeleri dijital olarak imzalayabiliyor ve onaylayabiliyor.


PDF Portföyü: Bütün dosyalar elinizin altında İşinizin gereği birden fazla formatta dosya kullanmanız gerekiyorsa ne yapıyorsunuz? Her bir dosyayı ayrı ayrı açmak, göndermek, göstermek zor değil mi? Pek çok farklı formatta bulunan materyalin tek bir PDF dokümanı üzerinde toplanmasına olanak tanıyan PDF Portföyü, Acrobat'ın benzersiz özellikleri arasında yer alıyor. Kurum içi ve kurumlar arası iletişim, PDF Portföyü ile çok daha verimli hale geliyor. PDF Portföyü, müşterilerinize veya ekip arkadaşlarınıza bir e-portföy sunarken farklı belgelerde bulunan satış tekliflerini, proje planlarını ve görselleri aynı doküman üzerinde toplamanızı sağlıyor. Bu sayede, kendi markanızın ekseninde güçlü bir etkileşim yaratabiliyorsunuz.

Elektronik tablolardan sunumlara, videolardan web sayfalarına, CAD çizimlerine ve hatta klasörlere kadar çok çeşitli içeriği değerlendirerek zengin bir PDF Portföyü meydana getirebilir, Acrobat'ın gelişmiş özellikleri sayesinde YouTube videoları ya da güncel web sayfaları gibi canlı web içeriklerini de portföyünüze dahil edebilirsiniz. Markanızı ve stilinizi yansıtacak şekilde özelleştirme seçenekleri bulunan PDF Portföylerini farklı renk ve fontlarla hızlı biçimde kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik PDF Portföyünü görüntülemek için herhangi bir profesyonel yazılım gerekmiyor; Acrobat ile kolayca hazırlanan PDF Portföylerini ücretsiz Adobe Reader yazılımıyla görüntülemek ve değerlendirmek mümkün oluyor.


Rutin işlerinizde maksimum hız: Eylem Sihirbazı

PDF dosyaları hazırlarken ya da düzenlerken, çeşitli dosyaları arşivlerken, rutin işlerinizi yürütürken işlerinizi kolaylaştıracak ve standartlaştıracak bir yardımcıya ihtiyaç duymuyor musunuz? Yardımcınız hazır: Bu tür rutin görevler, Acrobat Eylem Sihirbazı sayesinde çok daha hızlı ve kolay gerçekleştiriliyor. Eylem Sihirbazı, tek bir PDF’e ya da toplu halde tüm dosyalara uygulanmak üzere önceden tanımlanmış “Kılavuzlu Eylemler” oluşturma imkanı tanıyor. Ayrıca bu eylemlerin diğer kullanıcılarla paylaşılmasını da sağlayarak verimliliği ve tutarlılığı geliştiriyor. Belirli işlemleri herkesin aynı biçimde yapması, işlerde standartlaşma, hız ve süreklilik sağlıyor. Acrobat Eylem Sihirbazı, kurumsal belgeleri formatlamaktan genel dağıtım için dosya hazırlamaya kadar, tutarlı bir şekilde yürütülmesi gereken çok-adımlı görevlere özel eylemler

oluşturulmasını ve bunların paylaşılmasını mümkün kılıyor.

PDF dosyalarını zenginleştirin

Sunumlarınızda, tekliflerinizde, şirket dokümanlarınızda PDF’ten çok daha fazlasını kullanabilirsiniz. PDF belgelerine multimedya ve etkileşimli öğeler ekleyerek çok daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Adobe Acrobat yazılımı ile dokümanlara ses, video, web içeriği ve yer imleri eklenerek hedeflenen kitle üzerindeki etki büyük ölçüde artırılabiliyor. Sadece birkaç tıklamayla belgeye eklenen Adobe Flash Player uyumlu videolar, SWF animasyonları, 3 boyutlu CAD çizimleri ve diğer multimedya içerikler, ücretsiz PDF görüntüleme yazılımı Adobe Reader ile eksiksiz biçimde görüntülenebiliyor.


Hassas verileriniz PDF ile emin ellerde Belgelerinizi başkalarının kullanımına açmanız gerekirse güvenliği nasıl sağlayacaksınız? Acrobat yazılımında bulunan redaksiyon araçlarıyla, PDF dokümanlarınızı genel erişime açık olarak dağıtırken hassas bilgileri paylaşmadığınızdan da emin olabilirsiniz. Müşteri adları, ürünün çıkış tarihi veya toptan satış fiyatları gibi gizli verileri belgelerden kalıcı olarak silme imkanı sunan temizleme araçları, aynı zamanda gizli içeriğin de kaldırılmasını sağlıyor. Redaksiyonu hiç olmadığı kadar kolaylaştıran Acrobat araçları, sadece telefon numaraları veya e-posta adresleri gibi özel verileri vurgulayarak

belirli içerik türleri için arama ve düzenleme yapılmasını mümkün hale getiriyor. Bir PDF dokümanında bulunan gizli metin, meta veri, ek açıklamalar, ekler, katmanlar ve yer imleri gibi tüm gizli verileri bularak silme komutu veren araçlar, kaldırılmak istenen bilgi türlerini belirleme seçeneği de sunuyor. Acrobat’ın güvenlik mekanizması, PDF dosyalarına şifre ve izinler uygulanmasını ve belgelerin güvenle paylaşılmasını kolaylaştırıyor. Belge erişimlerini kontrol altına alan PDF şifrelerinin yanı sıra, dosya izinleri sayesinde dokümanların yazdırılması, kopyalanması veya değiştirilmesi kısıtlanabiliyor.


Elektronik form hazırlamak çocuk oyuncağı!

İş gereği sık sık elektronik formlar hazırlamanız mı gerekiyor? Kolayı var. Acrobat'ın kullanıcı dostu arayüzü, elektronik formları mevcut belgelerden ya da sıfırdan hemen oluşturmayı sağlıyor. Mevcut bir formu doldurulabilir PDF formuna çevirmeyi çok daha pratik hale getiren Acrobat Form Sihirbazı, hem taradığınız dokümanları hem de Word veya Excel belgelerinizi forma dönüştürmenize yardımcı oluyor. Belgede yer alan form alanlarını otomatik olarak tanıyan Acrobat, bunları doldurulabilir elektronik alanlara dönüştürürken, belgeye yeni alanlar, onay kutuları ve açılır menülerin eklenmesini de birkaç basit tıklamayla gerçekleştiriyor. Herhangi bir web sitesinde yayınlanabilen veya alıcılara e-posta olarak gönderilebilen elektronik

formlar, ücretsiz Adobe Reader ile doldurulmuş olarak kaydedilebiliyor. Acrobat ile formlardaki yanıtları denetlemek, başka alıcılar eklemek, kişilere yanıt vermeleri için hatırlatma göndermek veya son yanıtlama tarihini değiştirmek de mümkün. Formların toplanmasının ardından verileri otomatik olarak tablo şeklinde bir araya getiren Acrobat, inceleme işlemlerini hızlandırırken, yanıtların düzenlenmesini ve filtrelenmesini de sağlıyor. Yanıtlar, bilgileri yeniden girmenize veya kaydetmenize gerek kalmadan, elektronik olarak e-posta ekleri üzerinden, ücretsiz Acrobat.com çevrimiçi hizmetinden ya da dahili sunucunuzdan alınabiliyor. Tüm veri dizisi, bir elektronik tablo veya veritabanı uygulamasında yapacağınız daha sonraki analizler için kolaylıkla dışa aktarılabiliyor.


Dijital Yaşam Koçunuz’la Acrobat uzmanı olun!

Güçlü özellikleriyle her seviyede kullanıcının ihtiyaçlarına yanıt veren Acrobat, pek çok gelişmiş yeteneğe sahip. Bu yetenekleri görüntülü rehberler eşliğinde keşfetmek ve Acrobat'tan çok daha fazla verim almak isteyen kullanıcılar, DYK Portal sayesinde Acrobat yazılımının gizli yeteneklerini keşfediyor. Adobe uzmanları tarafından hazırlanan eğitici videolar, ipuçları ve rehberler, Acrobat kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşamaları için püf noktaları sunuyor. Birkaç örnek verelim: Hazırladığınız dokümanları tek tıkla çevrimiçi incelemeye açın: Doküman düzenleme penceresinin sağ panelindeki "İnceleme" sekmesinde bulunan

"Paylaşımlı İnceleme İçin Gönder" tuşuna basın ve dosyayı ekip arkadaşlarınızın incelemesine sunun. Doldurulabilir formları birkaç adımda oluşturun: Düz bir PDF formu ile başlayıp Form Sihirbazı’yla etkileşimli form bölmelerini otomatik olarak tanımlayın ve oluşturun. Sonrasında ise Acrobat'ın oluşturduğu form bölmelerini değerlendirmeye açın. Otomatik Eylemler oluşturarak, çok adımlı görevleri Acrobat'a bırakın: Araçlardan Eylem Sihirbazı'nı açın. Bir Eylem seçip, açıklamalarına göz atın. Daha fazlası için www.dijitalyasamkocu.com adresini ziyaret edin.

Bilkom Adobe Acrobat Kitapçığı  

Bilkom Adobe Acrobat Kitapçığı

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you