Page 17

Hyundai Aqua Optima Pitný režim je systém dopĺňania telesných tekutín, ktoré sa stratia z ľudského organizmu pri bežných a najmä náročných psychických a fyzických činnostiach. Správne zásobovanie tela vodou je neoddeliteľnou súčasťou výživy, vrátane regenerácie organizmu.

H

lavnou látkou pre život človeka je voda. Ostatné nápoje sa od čistej vody odlišujú svojim obsahom - cukor, dochucovadlá a konzervačné látky. Každá z týchto ingredencií má svoje špecifiká, ktoré ju vylučujú z vhodnosti pre pitný režim. Cukor, dochucovadlá a konzervačné látky zvyšujú spotrebu vody v biochemických procesoch tela.

PRE ZDRAVIE A POHODU Až dve tretiny ľudského tela tvorí voda a efektívny systém dopĺňania organizmu tekutinami je základom pohody a zdravia. Dostatočné a plynulé zásobovanie tela vodou a inými tekutinami prospieva nielen zdraviu, ale aj kráse a dobrej nálade. Priemerná denná spotreba vody ľudského tela je približne 35 gramov na jeden kilogram hmotnosti. Pre organizmus je potrebné prijímať vyvážené a rovnomerné množstvo tekutín počas celého dňa. Je viacero vhodných druhov nápojov pre organizmus - od najpodstatnejšej vody, cez ovocné a zeleninové nápoje, až po čaje a minerálne či stolové vody. V rámci optimálneho pitného režimu je dôležité vyvarovať sa častému zlozvyku, kedy človek prijíma tekutiny až na základe signálov smädu. Piť, až ak sa dostavia pocity sucha v ústach je nesprávne. Na vhodnú hydratáciu organizmu je odborníkmi odporúčané pravidelné prijímanie menších objemov tekutín, v čo najčastejších intervaloch, počas celého dňa. Dospelý človek potrebuje prijať denne minimálne dva až tri litre tekutín, pri zvýšenej záťaži a v letnom období viac. Nezabudnite na potrebu zvýšených dávok tekutín v letných horúčavách, pri športových aktivitách a fyzicky namáhavých prácach. ♥

Nedodržiavanie pitného režimu sa môže negatívne podpísať nielen na zdraví, ale aj na váhe a kráse. Hovorí sa, že denne by mal človek vypiť okolo troch litrov tekutín. Najjednoduchší a zároveň najzdravší spôsob je piť „obyčajnú“ vodu z vodovodu. No, nie vždy je takáto voda chutná. Riešenie ponúkajú filtračné kanvice Hyundai Aqua Optima. Vďaka patentovanému 5-stupňovému procesu filtrácie odstraňujú filtre Aqua Optima nečistoty, ktoré vo vode z kohútika zostávajú aj po prevarení. Obsahujú jedinečnú zmes aktívneho uhlíka, ktorý má priaznivý vplyv na zníženie hladiny herbicídov a pesticídov. Technológia filtrov výrazne znižuje obsah chlóru a uhličitanu vápenatého, ktorý spôsobuje tvorbu vodného kameňa v kuchynských spotrebičoch. Filter vydrží minimálne tridsať dní a prefiltruje okolo sto litrov vody. Vyskúšajte nové filtračné kanvice Hyundai Aqua Optima Arcadia, k dispozícii sú v matnom prevedení v troch farbách – zelenej, oranžovej a modrej. Môžete si vybrať farbu, ktorá vám najvhodnejšie zapasuje do domácnosti.

Orientačná cena je 17,90 €, viac informácií nájdete na www.hyundai-electronics.sk

Rolka 7 8 2013  
Rolka 7 8 2013  
Advertisement