__MAIN_TEXT__

Page 1

Koloběžky s příběhem


KICKBIKE

Koloběžka s příběhem

Na konci osmdesátých let se v České republice navázalo na mnoho let starou tradici koloběžkových závodů. V roce 1988 došlo k znovuzrození koloběžkové Rollo ligy. V ten samý čas se mladý finský kardiochirurg Hannu Vierikko, famózní orientační běžec a milovník jízdy na tradiční finské ledoběžce, začínal poohlížet po stroji, který by mu umožňoval trénovat na zimní závody rovněž v létě. Brzy tak vznikl první prapodivný stroj. Jedna různě ohýbaná trubka bez stupátka s řídítky navařenými rovnou na vidlici. Hannu sestrojil svoji první koloběžku a zahájil svoji cestu koloběžkovým světem. V průběhu let se Hannu přes přelomový Kickbike Millenium Racing, první sériově vyráběnou koloběžku s poměrem kol 26x16“, propracoval až k dnešnímu stavu, kdy nabízí celkem třináct modelů koloběžek pro různá použití. Všechny modely bez rozdílu vycházejí z bezkonkurenčně tuhého rámu, jehož signifikantní design prověřily statisíce kilometrů, které Hannu a jeho stále se zvětšující KICKBIKE rodina absolvovali nejen v bláznivých expedicích a závodech po celém světě, ale rovněž v každodenním životě. Tour de France, Paris – Roubaix, Paris – Brest Paris, přejezd Ameriky, Austrálie, Himaláje a mnoho dalšího má KICKBIKE na svém kontě. K tomu nekonečnou řadu evropských a světových titulů počínaje historicky prvním, který uzmul sám Hannu Vierikko na bájném Milleniu v Plzni 2004 a konče tím posledním, který vybojoval náš kolega Michal Kulka na zbrusu novém modelu Race MAX 28 v roce 2014. A navíc, ne v poslední řadě, ale spíše v té první, statisíce spokojených koloběžkářů, kteří nikdy nevyjedou Mont Ventoux, ani nevyrazí na závody, ale kteří si užívají každodenní pohyb na stupátku KICKBIKE mezi dvěma koly při cestě do práce, na nákup, oblíbené projížďce po cyklostezce, trailu v lese, horském sjezdu nebo při projížďce se svými čtyřnohými miláčky. Podnikání v rodině KICKBIKE není jako každé jiné. I přes nástup dalších a dalších koloběžkových výrobců, z nichž dnes již většina kopíruje koncept koloběžky, který Hannu před mnoha lety namaloval na čtverečkovaný papír, vlajka KICKBIKE vlaje klidně dále. Drží nás pohromadě léta osobního přátelství, litry prolité finské vodky a láska ke koloběžkám a koloběžkovému sportu. Všichni členové KICKBIKE rodiny koloběžkami žijí, používají je každý den při cestách městem, testují, závodí a společně tak posouvají značku dále. Spojuje nás fantastický příběh cesty od třikrát ohnuté trubky po pokořenou stou Tour de France. Příběh kardiochirurga, který určil směr koloběžkového byznysu. Příběh učitele, který se z půjčovny s třemi koloběžkami propracoval v největší velkoobchodní sklad s koloběžkami v Evropě. Příběh šesti přátel, kteří si na Champs Élysées splnili celoživotní sportovní sen. Své příběhy si nenecháváme pro sebe, ale dělíme se o ně se svými zákazníky. A právě to činí KICKBIKE unikátní koloběžkou. Koloběžkou s příběhem.


KICK FRANCE 2013 Tour de France na koloběžce

Poslední slova největšího koloběžkového projektu historie

Mise je u konce. V sobotu jsme se po třech týdnech putování a bezmála 3500km ocitli pod Vítězným obloukem na Champs Élysées. V polovině posledního stoupání Tour de France 2013 do střediska Annecy Semnoz se počasí umoudřilo. Přestalo pršet a oblaka začala ustupovat. Světla ubývalo a na obloze se objevil měsíc. Kopce v okolí byly zahaleny do oparu přicházející noci, poslední paprsky slunce barvily oblohu do červena, totální klid přetínaly jen občasné výkřiky diváků podél trati. A pak se objevil cíl. Každý z nás věděl, že Tour je naše, ale nemluvili jsme o tom. Vlastně nikdy jsme nemluvili o tom, že Tour ujedeme. Přežívali jsme ze dne na den, protože každá sekunda Tour mohla změnit příjemné putování v noční můru. Nechtěli jsme nic zakřiknout. Sobotní etapa z Versailles do Paříže. Start kolem páté odpoledne. Cítili jsme se jako na našich trénincích v okolí Prahy. Směrem na Davli nebo Beroun. Tam jsme před třemi lety začali cestu za naším sportovním snem. Pak již věci nabraly rychlý spád. Sjezd k Seině. Cedule Paříž. Eiffelovka. Louvre. Place de la Concorde. Poslední zatáčka a … Champs Élysées. Slunce již bylo za obzorem, ale za vítězným obloukem zářili ještě poslední zbytky červánků. Naše putování bylo u konce a majestátní Champs Élysées ověšená francouzskými vlajkami nám vehnala do očí slzy. Posledních několik odrazů a stáli jsme pod Vítězným obloukem. Fantazie… Co říci závěrem? Možná to, co si z našeho projektu odnášíme my. Sen nemusí zůstat jen snem. Slovo nemožné neexistuje. Pokud vydržíte dostatečně dlouho a svému snu obětujete maximum, sen se stane skutečností. Stačí jen chtít. PAIN IS TEMPORARY. QUITTING LASTS FOREVER.


Junior & BMX

Freeride Flexibilní koloběžka do města, na silnici i do terénu. Stroj pro děti i dospělé, jehož obratnost si zamilujete. Díky své malé velikosti má výhodu pro jednoduché skladování a dopravu. Jízda do školy nebo práce, přibalit jej na aktivní dovolenou - nic není pro Freeride problém.

Rám ocelový Kola 20“/12“ Pneu přední 20x2.125 Pneu zadní 12x2.25 Brzdy 2x V-brzda Výška nášlapu 8,5 - 11 cm Doporučený Věk 6+ Nosnost 90 kg Hmotnost 8.7 kg


Město

City G4 Ideální dopravní prostředek do města, na krátké a střední vzdálenosti, malé nákupy. Praktický, lehký a stylový. Tento model je oblíbený především mezi ženami, avšak svoji praktičnost prokazuje i ve velkých halách nebo skladech.

Rám Kola Pneu přední Pneu zadní Brzdy Výška nášlapu Nosnost Hmotnost

ocelový 26“/16“ 26x1.50 16x1.50 2x V-brzda 7-9.5 cm 120 kg 10kg


Město

Cruise Max 20 Plážový povaleč a tank na cyklostezky. Jízda na koloběžce ještě nikdy nebyla pohodlnější. Hliníkový rám, stylová vlaštovková řidítka a balonové pláště Schwalbe Big Apple Vám zaručí skvostné povození na lehoučké a designově vytříbené koloběžce

Rám hliníkový Kola 26”/20“ Pneu přední 26x2.35 Pneu zadní 20x2.15 Brzdy 2x V-brzda Výška nášlapu 8,5 - 11 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 9.9 kg


Fitness

Sport G4 Dlouhodobě nejoblíbenější model koloběžky KICKBIKE, a to pro svou všestrannost a široké využití. Sháníte elegantní a originální dopravní prostředek na všechny povrchy, pro váš aktivní odpočinek, zábavu, jízdu po městě či na delší výlety? Nemůžete si vybrat lépe!

Rám Kola Pneu přední Pneu zadní Brzdy Výška nášlapu Nosnost Hmotnost

ocelový 28“/18“ 28x1.35 18x1.75 2x V-brzda 7-9.5 cm 120 kg 9.9 kg


David Svoboda a koloběžky KICKBIKE David Svoboda, olympijský vítěz z Londýna v moderním pětiboji se chystá již na svoji třetí olympiádu. Do Brazilského Rio de Janeira s sebou bere i skládací koloběžku Kickbike CliX, na které plánuje brázdit vzdálenosti rozlehlé olympijské vesnice. David se s námi zapovídal o radostech a strastech moderního pětiboje.

Davide, chystáš se na svoji třetí olympijské hry. Čím se bude lišit Rio od Pekingu a Londýna? Ty olympijády jsou nesrovnatelné. Peking byl velkolepý, šlo o propagandu a oslavu čínského režimu, kde se snažili to udělat ohromné, aby zapůsobili na celý svět. Naopak v Londýně to byla jedna z nejkrásnějších olympiád v celé historii. A Rio? Poprvé v Jižní Americe v poměrně chudé zemi, takže podmínky nebudou tak luxusní jako v Londýně nebo Pekingu. Svým způsobem to ale budou určitě krásné hry. Čím jsou pro Tebe olympijské hry tak vyjímečné? Pro moderní pětibojaře jsou OH absolutním vrcholem - po sportovní stránce i po té stránce prestiže, společenského uznání. Takže pro mě to je přirozený vrchol mojí sportovní kariéry. A jak se říká: “Třikrát a dost!” Pravděpodobně půjde o moji poslední olympiádu.

>>


Město

Cruise Max 20 T Mrštná koloběžka do města i do lehkého terénu. Hliníkový rám, jednoduchá řidítka a balonové pláště Schwalbe Big Apple Vám zaručí skvostné povození na lehoučké a designově vytříbené koloběžce. Jedná se o sestru modelu Cruise MAX 20 - v tomto provedení však bez vlaštovkových řidítek, s řidítky tvaru “T”.

Rám hliníkový Kola 26”/20“ Pneu přední 26x2.35 Pneu zadní 20x2.15 Brzdy 2x V-brzda Výška nášlapu 8,5 - 11 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 9.9 kg


Skládací

CliX Jedním kliknutím složíte, druhým rozložíte. Geniální koloběžka pro každodenní použití, cestu do práce, na pivo nebo dovolenou. S CliXem již Váš život nebude, co býval před tím.

Rám hliníkový Kola 16“/16“ Brzdy 2 x V-brzdy Pneu 16x1.5 Výška nášlapu 7,5 - 10 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 7.8 kg


Moderní pětiboj je krásný sport, ale i dost zrádný. Vzpomeneš si ještě na toho neposedného koníka z Pekingu? Vzpomenu si na to vždycky, když se mě na to někdo zeptá. Naštěstí na to nemyslím tolik jako dřív, když jsem měl před OH v Londýně takový pocit, že musím všem dokázat, že na koni nějak jezdit umím. Toho pocitu jsem se naštěstí zbavil tím, že jsem v Londýně vyhrál. Teď z toho žádný stres nemám a naopak se těším do Ria, kde jsou koně úplně vynikající. Užíváš si každou dispciplínu nebo se musíš na nějakou extra soustředit - v tréninku i v závodě Musím se zaměřovat úplně na všechno. Ten sport jde neskutečně dopředu, a abych udržel tempo s mladšími, musím na sobě pracovat čím dál víc. Užívám si závod celého moderního pětiboje jako celku, protože to je unikátní kombinace, která mě na tom baví. Uvědomuješ si, že jsi pro mnoho lidí sportovním vzorem? Neuvědomuju si každým dnem, každou minutou, kudy chodím, že bych byl nějakým vzorem pro mladší sportovce. Pokud tomu tak je, tak je to pro mě obrovská čest tady v té roli být. Co Ty a koloběžky? Jezdíš? Začínám jezdit! A těším se na olympiádu do Ria, protože v olympijských vesnicích je všechno strašně daleko, musí se chodit hodně pěšky. Sice tam jezdí nějaké autobusy, ale to já nemusím. Tak raději jdu pěšky, abych nemusel na něco čekat. A ta koloběžka, kterou tady mám (Kickbike CliX, pozn.), mi pomůže, abych se cítil dokonale pohodlně a měl to do jídelny a na ubytování a všude, kam budu potřebovat, mnohem rychlejší a pohodlnější cestou. Takže předpokládám, že budu za obrovského frajera, když budu na CliXovi v Riu jezdit. X


Silnice a závody

Race MAX 20 Legenda mezi koloběžkami. Silniční speciál, který v roce 2013 bez zaváhání zdolal všechny nástrahy stého ročníku cyklistické Tour de France.

Rám hliníkový Kola 28“/20“ Pneu přední 28x1.25 Pneu zadní 20x1.35 Brzdy 2x V-brzda Výška nášlapu 7,5 - 10 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 7.5 kg


Když se na Mont Ventoux setmí „Hele, mám napálit světla?“ ptá se Vašek někde v polovině stoupání na legendární větrnou horu Mont Ventoux. Je jedenáct hodin večer, máme již 250km v nohách, všude tma jak v pytli a my již dobrých deset minut slyšíme dunící rytmus diskotéky někde před námi. Teď již ovšem dunění přibývá velmi rychle na intenzitě. „Tak já je jdu napálit,“ říká Vašek a spustí svoje halogeny naplno. Před námi se objeví neprostupný dav cyklistických fanoušků. Čtrnáctá etapa Tour de France 2013 byla pro nás posvátná. Během let příprav na Tour jsme všichni tajně doufali, že legendární Mont Ventoux bude opět po letech na programu. A pořadatelé nás nezklamali. Do 250km dlouhé etapy s cílem na Mont Ventoux jsme se vydali za úsvitu, který se ovšem velmi brzy proměnil v ohnivé peklo. Teploty na sluníčku se před polednem vyšplhaly vysoko nad třicet stupňů, asfalt nám tekl pod nohama a hektolitry vody v nás mizely proudem. V ustupujícím odpoledním žáru jsme se slovy „Pojďme na to Ventoux!“ postupně klesali na úpatí 21 kilometrů dlouhého stoupání. Silnice byly čím dále tím více lemovány karavany fanoušků. V Bedoinu se tančilo v hospodách, zdravily nás desítky cyklistů vracejících se z vyjížďky na Ventoux den před Tour de France. Za soumraku jsme nastoupili do prvních kilometrů stoupání a krok za krokem ukrajovali nekonečnou vzdálenost do cíle. A pak Vašek napálil světla. V ten okamžik na nás dopadl ohlušující řev tisícového davu. Chvíli jsme mysleli, že neprojedeme, ale dav se těsně před námi rozestoupil a vznikla ulička tak akorát široká na naše řídítka. Nesnesitelné decibely hluku, litry piva a nápojů všeho druhu a neustálé poplácávání po zádech nám vyhnaly tepovou frekvenci na maximum. Davem jsme prolítli v euforii možná rychleji než následujícího dne Chris Froome. To vše se opakovalo ve vyšších partiích stoupání ještě dvakrát. Neskutečný zážitek! Následovaly poslední tři kilometry, poslední dva kilometry, poslední kilometr. Za poslední zatáčkou se silnice příkře zvedá a na jejím konci bliká do tmy televizní věž. „Tak máme to Ventoux!“ křičí Jarda a má pravdu. Je několik minut po půlnoci a my stojíme na vrcholu. Deset let jsme o Tour snili, spousty měsíců jsme se na ni připravovali a nyní jsme na vrcholu tohoto cyklistického monumentu, a tak nějak víme, že Tour v tento okamžik již nelze vzdát. Je to možná silnější okamžik, než když o týden později zahýbáme z Place de la Concorde na Champs Élysées, kde za Vítězným obloukem zapadá slunce. Jeden z těch okamžiků, které si budeme pamatovat celý život…


Silnice a závody

Race MAX 28 Nejrychlejší sériově vyráběná koloběžka světa je tu! Po několika testovacích verzích můžeme přivítat na trhu “bombu” ze stáje Hannu Vierikka, kterou hned osedlalo několik špičkových koloběžkářů na nedávném MS v koloběhu v Plzni a získalo na tomto stroji několik titulů mistra světa.

Rám hliníkový Kola 28“/28“ Pneu přední 28x1.25 Pneu zadní 28x1.25 Brzdy čelisťové Výška nášlapu 7,5 - 10 cm Nosnost 90 kg Hmotnost 8.54 kg


Tomáš Pelc - mistr Rollo ligy

Kickbike Race MAX 28 je vynikající silniční stroj, který je v současné době používán téměř celou světovou závodní špičkou. V roce 2015 se zásluhou Tomáše Pelce stal první sériově vyráběnou koloběžkou, která dokázala vyhrát titul mistra Rollo ligy v hlavní mužské kategorii. Přinášíme krátký rozhovor právě s Tomášem Pelcem, aktuálně nejlepším českým koloběžkářem.

Tomáši, jak ses vlastně dostal ke koloběžkám? Na slávistickém atletickém stadionu parta nadšenců kolem Jardy Odvárky, Vaška Lišky a Honzy Vláška jezdili na koloběžkách a dokonce mi ji půjčili. Ohromně mě to bavilo, až jsem si ji v roce 2012 nakonec pořídil a hned začal jezdit výlety a závody. V roce 2015 jsi ovládl celkového hodnocení koloběžkové Rollo ligy i Evropského poháru. Máš nějaký recept na úspěch? Povedlo se mi začlenit se do týmu, který mi ohromně pomáhá. Po technické stránce se mohu spolehnout na svoji koloběžku Kickbike Race MAX 28 při závodech a Kickbike Race MAX 20 při tréninku. Po fyzické stránce pak spolupracuji s elitními atlety z pražského oddílu ASK Slavia Praha, kde jsem i sportovně vyrostl. Velmi mi pomáhá i spolupráce s tréninkovým parťákem, mistrem světa, Michalem Kulkou. Při samotných závodech se pak mohu opřít o podporu celého týmu, který za mnou stojí. Tímto bych jim chtěl všem poděkovat. Jaké jsou Tvoje cíle pro letošní sezonu? Říká se, že obhájit je těžší, než vyhrát poprvé. Pokusím se tedy obhájit jak Rollo ligu, tak i Evropský pohár. A zajet medailové umístění na mistrovství světa v koloběhu v Austrálii, kde obhajuji dvě stříbrné medaile z roku 2014 a pokusit se tato umístění i vylepšit. Víme, že jezdíš na stroji Kickbike Race MAX 28 s přezdívkou Bejček. Můžeš nám koloběžku nějak více přiblížit? Nádherný stroj, který dostal svou přezdívku dle řídítek a asi i proto, že není snadné ho zkrotit. Osazený karbonovými koly a dalšími lehkými komponenty, s kterými mi poradili odborníci z Kickbike a následně to vše poskládal dohromady Láďa Bartůněk z Koloběžek Brandýs. A nějaký vzkaz fanouškům značky KICKBIKE? Těším se, že se s nimi v co největším počtu potkám na závodech Rollo ligy, Eurocupu, apod. Či jen tak na výletu převážně kolem Prahy. A rozloučím se s Vámi koloběžkovým: 3,4... Trhni si nohou!


Terén a Mushing

Cross MAX 20V Specialista pro výjezdy do terénu, pohodové cross - country a mushing.

Rám hliníkový 26“/20“ Kola Pneu přední 26x2.1 Pneu zadní 20x2.1 SR Suntour Vidlice XCM 2x V-brzda Brzdy Výška nášlapu 9 - 14 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 11.2 kg


Terén a Mushing

Cross MAX 20D+ Koloběžka s diskovými brzdami pro řádění na trailech a singletracích.

Rám hliníkový Kola 26“/20“ Pneu přední 26x2.1 Pneu zadní 20x2.1 Vidlice SR Suntour XCM Brzdy diskové mechanické Výška nášlapu 9 - 14 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 11.5 kg


Terén a Mushing

Cross MAX 20HD Pokořitel náročných terénů, trailů a singletracků. Koloběžka pro ty, kterým silnice nic neříká, zato divoké kličkování mezi stromy je jejich údělem. Spokojeni budou rovněž musheři.

Rám hliníkový Kola 26“/20“ Pneu přední 26x2.1 Pneu zadní 20x2.1 Vidlice SR Suntour XCM Brzdy diskové hydraulické Výška nášlapu 9 - 14 cm Nosnost 120 kg Hmotnost 11.2 kg


Terén a Mushing

Cross MAX 29er Koloběžka musherských mistrů světa Jurvelinů s Imonnenem. První sériově vyráběný stroj s poměrem kol 29 x 26 potěší každé psí spřežení i jeho majitele.

Rám Kola Pneu přední Pneu zadní Vidlice Brzdy Výška nášlapu Nosnost Hmotnost

hliníkový 29“/26“ 29x2.1 26x2.1 pevná karbonová diskové hydraulické 9 - 11 cm 120 kg 9.7 kg


Terén a mushing

FAT MAX Diktátor mezi koloběžkami; to není žádný tlustoprd, ale sjezdový speciál pro zběsilou jízdu terénem nejprve z kopce, poté více z kopce. Skvělá hračka na flow trail nebo do lesa. Něco pro opravdové šílence. PS: Koloběžka s webovými stránkami www.kickbikefatmax.com

Rám ocelový Kola 26“/20“ Pneu přední 26x4 Pneu zadní 20x4 Výška nášlapu 10 - 12 cm Brzdy diskové hydraulické Nosnost 120 kg Hmotnost 12.5 kg


FAT MAX na Klínovci

FAT MAX sice není úplným sjezdovým speciálem, ale nejvíce si jej užijete právě ve sjezdech, a to nejen na zpevněných cestách s téměř jakýmkoliv povrchem, ale také na tratích typu singletrack, flow-trail apod.. NOVÝ SKIAREÁL KLÍNOVEC od loňského roku nabízí svým návštěvníkům v létě možná nejdokonalejší koloběžkové sjezdy v České republice právě na strojích FAT MAX. Vyzpovídali jsme tedy přímo manažera skiareálu, Adama Svačinu.

Nový Skiareál Klínovec nabízí lyžařům v zimě opravdu ty nejlepší služby, ale jak jste přišli zrovna na koloběžky? Jedná se o jeden z prvních kroků, kterým se začínáme více zaměřovat i na letní provoz. Dalším krokem bylo vytvoření projektu Trail Park Klínovec, ze kterého již na začátku letošní letní sezóny otevřemě modrou, 9 km dlouhou trať. Na co se mohou v letní sezoně 2016 Vaši zákazníci ve spojení s koloběžkami těšit? Koloběžek budeme mít na tuto sezónu 43ks a z toho většinu Fat Maxů. Připravujeme nové tratě, ať už to v rámci Trail Parku Klínovec, tak původní tratě, které v okolí Klínovce již jsou, a to Hugova trať a Primáčkova trať pro koloběžky. Pro koho jsou určeny koloběžkové tratě na Klínovci? Na Klínovci si najde svou trať jak začátečník, tak i zkušený sportovec. Do budoucna se paleta tratí bude ještě výrazně rozrůstat. Koloběžky FAT MAX si loni odkroutily na Klínovci první sezonu. Jaké byly reakce Vašich zákazníku na jízdu na tlusťochovi a jak jste vlastně se stroji spokojeni? Ze všech, kdo zkusil jízdu na naší koloběžce a po našich tratích, bylo vidět naprosté uspokojení z adrenalinu, zároveň zábavy a sportu, který si u nás vyzkoušeli. A nějaké slovo závěrem pro ty, kteří přemýšlí o tom, zda k Vám v létě vyrazit? Díky lanovce z Jáchymova, Prima Express, která má 500m převýšení a moderní oranžové krycí bubliny si můžete i v létě užit Klínovec tak, jak ho ještě neznáte. Koloběžky a Trail Park Klínovec Vám tuto návštěvu jistě zpříjemní. Více informací o tratích na Klínovci naleznete na www.klinovec.cz


Rámy a tuning

Rámy a tuning Jsme národem kutilů a každý se chceme odlišit. Tato posedlost vede k tomu, že řada našich zákazníků chce mít stroj ušitý přímo na míru. Cyklisté tvrdí, že základem pořádného stroje je rám. Proto i my nabízíme prodej samostatných hliníkových rámů KICKBIKE, které si můžete osadit komponenty dle libosti a svých snů.

Rám MAX 28 Základní rám modelů Race MAX 28 a Cross 29er. Ideální pro stavbu závodního stroje na silnic či do terénu - s navářkami pro zadní kotoučovou brzdu • zadní kolo 28” (silniční) nebo 26” (terénní) • šířka zadního náboje 100mm • hmotnost 3,2 kg


Rámy a tuning

Rám MAX 20D Základní rám modelu Cross MAX 20V, D+, HD s navářkou pro stojánek a úchyt zadní kotoučové brzdy • zadní kolo 20” • šířka zadního náboje 70mm • hmotnost 3,2 kg

Rám MAX 20 Základní rám modelu Race MAX 20 bez navářky stojánku • zadní kolo 20” • šířka zadního náboje 65mm • hmotnost 3,05 kg


Zima

Kickspark Sněhoběžka je tradičním skandinávským dopravním prostředkem na zasněžené a zledovatělé silnice. První sněhoběžky (ketkupolkka) se začaly objevovat ve Finsku a Švédsku v první polovině 19.století. Jednalo se o prostředek jednoduché konstrukce, jehož základem byly dvě skluzné plochy, jejichž konce sloužily jako stupátko pro stojnou nohu. Konstrukce umožňovala úchop ve výšce pasu a v prostoru mezi skluznicemi se jezdec odrážel odrazovou nohou. Základní design si sněhoběžky držely celé 20. století. První krok k modernizaci provedl v roce 1985 tehdy dvacetiletý student medicíny a orientační běžec, Hannu Vierikko, když hledal nové tréninkové metody a prostředky pro zvýšení fyzické kondice, především pak rychlostní vytrvalosti. Postupně nahradil dřevo ocelí a hliníkem a sněhoběžky poprvé vybavil i kompozitovými noži, které jsou používány při jízdě po zamrzlém pobřeží a jezerech. A na těchto strojích se jezdí prakticky dodnes. Ledoběžku dodáváme se standartními noži, na něž můžete jednoduše nasadit plastové lyžičky o šířce 3,5cm nebo 5,6cm a získáte tím sněhoběžku.

Rám Celková délka Výška řidítek

hliníkový 150 cm 70-90 cm

Nosnost Hmotnost

100 kg 5.5 kg


kolobezky-kickbike.cz Výhradní dovozce pro Českou a Slovenskou republiku ULTIMA TRADING, s.r.o. Na Křivce 1074/9 Praha 10, 101 00 IČ: 29034108 DIČ: CZ29034108 Bankovní spojení: 5080429001/5500

Václav Liška +420 732 210 574 info@kickbikecz.cz

Profile for Koloběžky KICKBIKE

KICKBIKE katalog 2016  

Katalog koloběžek KICKBIKE pro rok 2016

KICKBIKE katalog 2016  

Katalog koloběžek KICKBIKE pro rok 2016

Advertisement