__MAIN_TEXT__

Page 1

RUGSĖJO 10 15 VILNIUS

PASIKLYSTI JAPONIJOJE

JAPONIJOS

KULTŪROS

FESTIVALIS


PASIKLYSTI

Apie kultūrą vėliau. Atsiverskite viršelį iš naujo ir padėbsokite į tą minią žmonių. Tai — „Salaryman“, o lietuviškai algažmogiai. Nusilenkime jiems, nes dėl jų Japonijos technologijų lygis aukštas, gyvenimo trukmė ilga, o dar ir ryžiai skanūs. Dirba jie iki vėlumos. Mėgsta karaoke ir sunkiai toleruoja alkoholį. Retsykiais nespėja grįžti namo, todėl miega tose kapsulėse. Aha, ir kokie jie panašūs, beveik vienodi? Mes jiems irgi atrodom kaip pusbroliai. Tai jei reikia kultūrinio stereotipo apie Japoniją — tai algažmogiai. Palaukit! Po darbo salaryman’as yra nuotykiams pasiryžęs salaryman’as. Kišenėse tik svarbiausi dalykai, bilietas į renginius, kažkokie saldumynai, kurie leis ilgiau laikyti atmerktas akis. Priešingai nei mums atrodo, pačius įdomiausius dalykus pamatome ir patiriame, kai esame jiems nepasiruošę. Kai stačia galva puolame į nepažįstamas kultūras, kilnojame antakį prieš svetimas nuomones. Ypač, kai pasiklystame. Ypač po darbo.

Komanda:

Organizatorius:

Sergej Grigorjev, Shota Kotake, Miglė Širvydaitė, Monika Vitkauskaitė,

VšĮ „Kultūrinės ir

Hiroko Hirafuji, Irma Bagvilaitė, Birutė Bikelytė, Milda Petrauskaitė,

organizacinės idėjos“

Marius Mozūraitis, Hiroko Harada, Viktorija Aprimaitė, Gerda Vaičiūnaitė, Dalia Musteikaitė, Simona Plonytė, Karolis Kveselis, Aurelijus Čiupas, Kazimieras Šešelgis, Karolina Polionis, Rūta Dėlkutė.


JAPONIJOJE

nowJapan 2019 yra puiki proga įsitikinti, kad jūsų įsispirti įsitikinimai apie Japoniją ištirps, kaip žaliosios arbatos ledai saulėje. Ne šiaip sau vadinasi nowJapan. Jau 11 metų iš eilės sau keliame uždavinį pristatyti tokią Japoniją, kokia ji šiandien. Neprognozuojama ir chaotiška, skirta miesto išrankūnams, tačiau sykiu ir išlaikyta, tradicinė ir negąsdinanti nei vieno šeimos nario. Būkite godūs įvairovei, kaip japonų mamos mokė vėliau užaugusius algažmogius. Norime, kad jūsų „ah“, „oh“ ir „oho“ kiltų iš nuoširdžios Japonijos pažinimo nuostabos. Rugsėjo 10-15 dienomis, pačioje sostinės senamiesčio širdyje. Gerbiamieji, jūsų rankose įžanga į dabarties Japoniją. Būktie atsargūs, nes narpliodami šiuos puslapius atimate visas galimybes nieko nežinoti apie didžiausią Baltijos šalyse Japonijos kultūros festivalį. Taigi, apie kultūrą.

Iliustracijos: qubibi

03


SAVAITĖ Atidarymo renginys

09.10

ASA-CHANG & JUNRAY

19:00

Šv. Kotrynos bažnyčia

Hirokazu ASAKURA Yoshihiro GOSEKI Anzu SUHARA Junray

#pasiklystijaponijoje

Kartu su Japonijos scenos legenda Hirokazu Asakura suprasime, jog melodija, ritmas ir vokalas neprivalo būti susiję, kad veiktų išvien. Išgirsime, kaip klasika dera prie džiazo, pašėlusios perkusijos ir skaitmeniniais žaismais paveikto žmogaus balso, tampančio dar vienu instrumentu šiame chaotiškame ir tuopat harmoningame ansamblyje.

09.11-12 Restoranas Žuvinė

18:30

09.11

19:00

Šv. Kotrynos bažnyčia

09.12

19:00

Taikomosios dailės muziejus

#nowjapan

#nowjapan2019

viskas fleita smuikas robotas

OMAKASE VAKARIENĖS Su šefu Taku IMAIZUMI Bene vienintelė proga Lietuvoje patirti tradicinę Omakase stiliaus vakarienę, kurią ypač ribotam svečių kiekiui sukurs buvęs Japonijos ambasados Lietuvoje virtuvės šefas Taku Imaizumi. Omakase vakarienės metu - išskirtinis šefo dėmesys. Laikydamiesi japoniškos tradicijos, svečiai turi visiškai pasitikėti šefo kulinariniais sprendimais, todėl restorano „Žuvinė“ svečiai nežinos kokius patiekalus ragaus ir net negalės patys jų išsirinkti.

04

Solo teatro premjera

BUDA PALĖPĖJE

Pirma proga išvysti režisierės Birutės Mar spektaklį „Buda palėpėje“, paremtą to paties pavadinimo Julie Otsuka romanu. Tai tikromis istorijomis grįstas XX a. pasakojimas apie „fotografijų nuotakas“ — merginas, kurios savo vyrą išsirinkdavo iš paštu atsiųstų nuotraukų ir leisdavosi į košmarišką kelionę laivu per Ramųjį vandenyną, susitikti su savo būsimu mylimuoju.

Audiovizualinis projektas

VIRSMAS

Kazumasa TESHIGAWARA Paulius KILBAUSKAS

vaizdas garsas

Kazumasa Teshigawara, japonų meno vadovas, dizaineris ir audiovizualinių projektų meistras festivalio programoje pasirodys su talentinguoju elektroninės muzikos kompozitoriumi Pauliumi Kilbausku. Scenoje — prabanga ne tik išgirsti, bet ir pamatyti išradingas menininkų improvizacijas. Prieš pasirodymą menininkas Kazumasa Teshigawara pasakos apie savo kūrybą. Sekite informaciją.


JAPONIJOJE 09.13

19:00

Šv. Kotrynos bažnyčia

gitara, vokalas sho, klavišai

Modernaus šokio spektaklis

Kaori ITO Theo TOUVET

vaizdo mašina garso mašina

Audiovizualinio meno atlikėjai Shinichi ir Emi Hirai, scenoje įmantriai sukrečiantys muziką bei vaizdą į vieningą pasirodymą. Usaginingen pasirodo su savo kūrybos instrumentais-išradimais Ta-co ir Shibaki, kuriais atlikėjai sukurs tikrą gyvą muzikinį kiną, plačiai pripažintą šiuolaikinio meno festivaliuose.

09.14-15

Proga savo akimis išvysti mėgstamiausius Anime / Manga / komiksų / video žaidimų / veiksmo filmų personažus gyvai ant scenos. Cosplay kostiumų teminių pasirodymų bendruomenė kasmet ruošiasi šiam reikšmingam turnyrui, kurio laimėtoja(s) įgyja teisę atstovauti Lietuvą EuroCosplay konkurse, Londone.

13:00-19:00

Teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

Japonijos menų ir kultūros

MOI

DIDYSIS Japonija Prancūzija

Šiuolaikinio šokio spektaklis Embrase Moi — tai emocinių patirčių, meilės žodžių, tuščių pažadų interpretacija, kviečianti atmerkti akis į besikeičiančius santykius, patrauklumą, minčių ir žodžio laisvę. Duetas per choreografiją prisiliečia prie žmogiškųjų tabu, asmeninių nuoskaudų ir emocinių žaizdų. Pastatymas yra įtrauktas į Prancūzijos kultūros parodomąją programą.

SAVAITGALIS

nowJapan 2019 programa kaip niekada koncentruota. Pristatysime tradicinę ir novatorišką Japonijos kūrybą, trinsime akis nuo meno parodų, iliustracijų ir kaligrafijos. Pirmą kartą Lietuvoje gatvėmis nešime Mikoshi šventyklą, išklausysime išskirtinę Zen vienuolio kalbą ir stebėsime šiuolaikinio meno eksperimentus. Taip pat skirsime didelį dėmesį japoniškiems skanėstams, tradicinei virtuvei bei naujiems skoniams. Kai kuriuos jų ne tik išragausime, tačiau ir išmoksime gaminti kartu su Japonijos šefais.

#pasiklystijaponijoje

19:00

Šv. Kotrynos bažnyčia

EMBRASE

COSPLAY

#nowjapan2019

Festivalio nowJapan draugai — gitaristas ir dainininkas Hideki Sakomizu, ir pianistas, virtuozas Yuki Deai atliks savo nepaneigiamai romantišką ir melancholišką programą. Net jei nesuprasime dainų tekstų, galėsime pajausti jų džiazu alsuojantį begalinį norą keliauti, išbandyti, mylėti ir jaustis vienišais.

13:00

Šv. Kotrynos bažnyčia

Kostiuminių etiudų šou

USAGININGEN Emi HIRAI Shinichi HIRAI

09.14

#nowjapan

SENŲ DRAUGŲ BALADĖS

09.15

19:30

Šv. Kotrynos bažnyčia

Garso ir vaizdo žaismas

Akustinis koncertas

Hideki SAKOMIZU Yuki DEAI

09.14


DIDYSIS 09.14-15

11:00-19:00

Teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

#nowjapan

#nowjapan2019

#pasiklystijaponijoje

Japonijos kultūros ir menų didysis savaitgalis nowJapan 2019 programa kaip niekada koncentruota. Pristatysime tradicinę ir novatorišką Japonijos kūrybą, trinsime akis nuo meno parodų, iliustracijų ir kaligrafijos. Pirmą kartą Lietuvoje gatvėmis nešime Mikoshi šventyklą, išklausysime išskirtinę Zen vienuolio kalbą ir stebėsime šiuolaikinio meno eksperimentus. Taip pat skirsime didelį dėmesį japoniškiems skanėstams, tradicinei virtuvei bei naujiems skoniams. Kai kuriuos jų ne tik išragausime, tačiau ir išmoksime gaminti kartu su Japonijos šefais.

Improvizuotas butas-muziejus Klaipėdos g. 7

Rie YAMADA: paroda „Tapti šeima“ Mochi pyragėlių dirbtuvės Fotografijos dirbtuvės

Teatro, muzikos ir kino muziejaus vidinis kiemas Vilniaus g. 41

Menų

ir

amatų

Dirbtuvių

kiemas

erdvė

Scenos pasirodymai, pranešimai Parodos Azijos gatvės maistas

06

Teatro, muzikos ir kino muziejus Vilniaus g. 41

Kazumasa

TESHIGAWARA: Instaliacija „Pasiklysk“

Kanno SO: Instaliacija „Lazerinės pelės“ Hideya

KAWAKITA: Paroda „Traukinių etiketas“

SAVAITGALIS


CANON JAPAN

Come meet us at the Music, Theater and Cinema Museum and experience the true spirit of Japan.

??? ?

Kada viskas prasideda?

nowJapan 2019 vyks rugsėjo 10-15 dienomis. Šiokiadieniais kviečiame lankytis vakaro renginiuose, o savaitgalį būsime kartu Kultūros ir menų savaitgalyje. Tikslų kiekvieno renginio laiką ir vietą pasitikrinkite biliete nurodytoje informacijoje arba internete.

!

Kur viskas vyksta?

Scenos pasirodymai visą savaitę vyks Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 31). Didysis festivalio savaitgalis vyks Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje ir jo didžiajame kieme (Vilniaus g. 41). Gurmaniškosios vakarienės vyks restorane "Žuvinė" (Didžioji g. 31).

;

Ko laukti dangaus?

Koncertų ir meninių pasirodymų metu būsime viduje, todėl klimato permainos neturi reikšmės. Savaitgalio mugės metu bandysime įtikinti griaustinio ir vėjo dievus Raijin ir Fujin, o jei nepavyks, Kikkoman dovanos skėčius nuo nepalankių orų.

¥

Norėčiau bilieto!

Bilietus į visus nowJapan 2019 renginius įsigykite internetu, Paysera Tickets, .nowjapan.lt arba renginio vietoje.

*

Niekad Nesilankiau.

Ne Tu vienas! Daugeliui - nowJapan yra pirmas susidūrimas su Japonijos kultūra. Kviečiame smalsauti, ragauti, pažinti. Ir būtinai turėti su savimi vizitinių kortelių: kontaktų apsikeitimas (jap. Meishi) yra slaptas ritualas.

@

Mes internete. nowJapan

nowjapan.lt


SUSIPAŽINK

So

KANNO

Instaliacija „Laser Mice“

Kimiaki YAEGASHI

SHIPPOKUDO Keramikos krautuvėlė

Taku

IMAIZUMI

Yuki

DEAI

Gastro dirbtuvės, pranešimas

USAGININGEN

Pasirodymas ir pranešimas

Iliustratorius. Paroda, pranešimas, dirbtuvės, krautuvėlė

Rie Masafumi

KOSHIO

Tapyba tušu ir kaligrafijos dirbtuvės

Ryotaro SAKAMOTO

Taiko būgnai, kaligrafijos dirbtuvės

08

YAMADA

Fotografijos paroda „Tapti šeima“ Mača pyragėlių kepimo dirbtuvės, krautuvėlė

Koncertas, pranešimas


SU

Gifu

KŪRĖJAIS

prefektūra

Turizmo informacija

Ibuki

KONNO

Užkandžių dirbtuvės, krautuvėlė

Nobuya

MIYATA

Pranešimas, Mikoshi nešimas

Sohaku MATSUSHITA

Zen vienuolis, pranešimas, Sutrų skaitymas

Shota

KOTAKE

Pranešimas apie Manga istorija, piešimo dirbtuvės, krautuvėlė

Hideya

KAWAKITA

Paroda: „Japonijos metro etiketas“

Hideki

SAKOMIZU

Atlikėjas, akustinis koncertas

Japonijos ambasada

Kaligrafija, knygynėlis


KO MIKOSHI ŠVENTYKLOS NEŠIMAS

COSPLAY ŠOU

RIE YAMADA

Viena spalvingiausių festivalio dalių — tarptautinis Cosplay konkursas (angl. Costume Play). Tai fenomenas, kurio metu nowJapan renginio dalyviai persirengia ir įsikūnija į įvairiausius Anime, Manga, komiksų, video žaidimų, veiksmo filmų personažus ir atlieka nepamirštamus pasirodymus scenoje.

Viskas prasidėjo nuo kvietimo surengti parodą „Tapti šeima“ apie Japonijos šeimų tradicijas, buitį ir kurioziskumą. Ir peraugo į parodą išnuomotame bute-muziejuje, foto-dirbtuves lankytojams, Mochi pyrago kepimo dirbtuves bei japonišką krautuvėlę. Patek į tikrus japoniškus namus.

#nowjapan

#nowjapan2019

#pasiklystijaponijoje

Yra tokia tradicija — per miestą nešti kolosalaus įmantrumo sunkiasvorę šventyklą, kurioje, tikima, slepiasi Kami (japonų dievybė). Jį reikia transportuoti iš vienos vietos į kitą, o pakeliui palaiminti visus stebėtojus ir vietinius verslus. Festivalio nowJapan metu galėsite ne tik stebėti, bet ir padėti nešti, susipažinti su tradicija ir šventikais.

10

METRO ETIKETAS

SCENOS MENAI

Pasaulis stebisi, kodėl japonai tokie mandagūs. To priežastis - metro ir traukinių etiketas. Tautos auklėtoju vadinamo Hideya Kawakita metro etiketo peroda.

Šįmet festivalis skiria ypatingą dėmesį scenos menams, kurių įvairove negalėtų skųstis nė vienas įdomių patirčių ieškotojas. Suruošėme spektrą įvykių, kuriuos būtina pamatyti — po vieną šokio ir teatro spektaklį, koncertus ir net gyvą muzikinį kiną.


NEPRALEISTI

VAITKUTĖ

Menininkė, iliustratorė

Jūs tik manęs paklauskite apie Japoniją ir aš valandą pasakosiu apie kiekvieną detalę - apie tylą traukinyje, sutiktus žmones ir jų gestus, kvapus ir ryžių birumą.

ČERNIAUSKAS

Menininkas, fotografas

Tokijas – introverto rojus. Jokios vizualinės ar garso taršos gatvėse. Žmonės bendrauja pašnibždomis, nekalba telefonu viešose vietose, todėl nesi priverstas išgyventi svetimų dramų. Esi pats sau ir su savomis mintimis. Patiko, jog ne kartą buvau pasiklydęs, bet jaučiausi visapusiškai saugus. Teko susipažinti su maistu, elgsena, kultūros ypatumais bei skirtumais. Kultūrų skirtumai - įdomu. Tad festivalyje verta aplankyti Kaori Ito ir Théo Touvet šokio spektaklį, kuriame susiduria dvi skirtingos patirtys. Panašiai kaip ir man nukeliavus į Japoniją.

#nowjapan2019

Festivalyje domina Asa-Chang & Junray. Nežinau, kas tai bus, bet galimai primins tai ką girdėjau nuostabaus dizaino parduotuvėje Tokijuje. Grojo muzika, kurios negalėjau nushazaminti ir nebuvo nieko, kieno galėčiau paklausti. Galvoje prisimenu tą japonišką skambesį, kuriuo tuo momentų labai stipriai džiaugiausi ir turbūt niekada nebeišgirsiu to konkretaus kūrinio.

Tadas

#nowjapan

Jolita

#pasiklystijaponijoje

Ignas

KRUPAVIČIUS

LRT laidų vedėjas, keliautojas

Lankantis Japonijoje likau sužavėtas miniatiūriniais šeimų restoranėliais, kuriuose kartais telpa vos keli žmonės. Japonai, kurie net ir nekalba angliškai, randa būdą prisibelsti į tavo širdį ir, žinoma, skrandį. Festivalyje nepraleisiu „Solo teatro“ premjeros „Buda palėpėje“. Tikra, nepagražinta istorija. Todėl taip jautru ir jausminga. Išeiti iš komforto zonos pasiryžta nedaugelis ir tik mažuma pajunta tikrą gyvenimo skonį. Ar saldų, ar kartų, kartais nesvarbu, nes patirtys mus augina kaip asmenybes.

Tomas

RAMANAUSKAS

Reklamos verslininkas, kūrybingumo dėstytojas

Japonija mane parbloškė gausybe patirčių šauktukų, bet maistas buvo vienas rėksmingiausių. Kas keista, kad jo efektas toks ryškus, o jis pats subtilus ir niuansiškas, reikalaujantis kantrybės ir įsijautimo. Tai - anti-rijimo kultūra, kurioje ingrediento nuogumas yra didžiausia vertybė, o susikaupimas į lėkštę - būtinas pagarbos gestas. Niekas taip nenudžiugina japonų šefo kaip kliento ištartas burtažodis “omakase”, kas reiškia, kad tai, kas bus patiekta parinks šeimininkas. Ir jis gauna galimybę užpulti tavo jusles pačiu efektyviausiu uraganu. Nežinai, ką valgysi, nežinai, kiek kainuos, bet žinai, kad tai geriausia, ką tavo lankomos vietos meistras gali.


Festivalio radijas

Auksinis rėmėjas

Festivalio portalas

Festivalio draugas

Festivalio globėjai:

Svečių komfortas

02

Partneriai:

Rėmėjai:

Taikomosios dailės muziejus

Bilietai:

nowjapan.lt

Profile for koi.lt

nowJapan  

Japonijos kultūros festivalis "nowJapan 2019". Rugsėjo 10-15 d., Vilnius. nowjapan.lt iliustracijos - qubibi.

nowJapan  

Japonijos kultūros festivalis "nowJapan 2019". Rugsėjo 10-15 d., Vilnius. nowjapan.lt iliustracijos - qubibi.

Profile for koi.lt
Advertisement