Page 1

Kodukandi esindaja Margus Vain

margus.vain@gmail.com 5114 273 Margus on Patika ja Kautjala külade külavanem. Rae Valla Alevike- ja Külavanemate Seltsi kaudu osaleb aktiivselt külade ja kohaliku omavalitsuse koostöö korraldamises. Kuulub Kodukant Harjumaa ja Eesti Külaliikumise Kodukant juhatusse. Kaasab külaliikumise tasandil inimesi, et ühiskonnas olulistel teemadel sõna sekka öelda. Oma erialalt on arhitekt. Ka selle töö puhul on oluline erinevate projekti osapoolte kaasamine ja nende tegevuse juhtimine.

Kaasamine otsustusprotsessidesse Selle mõttekoja keskseks küsimuseks on: kuidas saavutada olukord, et avaliku võimu esindajad tunneksid vastupandamatut soovi külasid ja teisi vabaühendusi kaasata ning meie arvamustega arvestada. Vähem räägime seejuures teistest ja rohkem endast – mida meie saame niisuguse olukorra saavutamiseks teha, kuidas oma seisukohti koostada ja nende eest hästi seista. Kogu mõttekoda toimub ise kaasavalt ning teema arutamise käigus õpime tundma meetodeid nagu pecha kucha, maailmakohvik, akvaarium, UKS ja teisi, mis muudavad oma arvamuste esitamise, arutelude läbiviimise ja ühistele seisukohtadele jõudmise lihtsamaks ja huvitavamaks. Nõnda peaks mõttekojast kasu olema kõigile külaliigutajatest sädeinimestele, kes ju ka ise peavad olema head kaasajad.

17 aastat kestnud kooselust abikaasa Anneliga on sündinud 4 poega, kellest vanim on 13 ja noorim 2 aastane. Nende soovide ja vajadustega arvestamiseks on olnud kasu varasemalt läbitud kaasamise teemalistest koolitustest.

Toimumiskoht: Tuksi külamaja –Tuksi Hall

Mõttekoja juht Urmo Kübar

urmo@ngo.ee 522 6504 Urmo on vabaühenduste liidu EMSL (www.ngo.ee) juhataja, kellele kaasamine ja eestkoste on igapäevaseks tööks ning nendeks värskete ja huvitavate viiside leidmine suureks kireks. EMSL tegutseb selle nimel, et Eesti inimesed ja nende ühendused tahaksid, saaksid ja oskaksid olla head, arukad ja aktiivsed kodanikud. Ülikoolis on Urmo Kübar õppinud ajakirjandust ja politoloogiat ning enne tööleminekut EMSL-i, kuus aastat tagasi, on ta töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ning organisatsioonisekretärina erakonnas Res Publica.

Maapäevalistele on kontaktisikuks Irmeli Alt 5595 5373

Kaasamine otsustusprotsessidesse  

Mõttekodade tutvustused