Page 1

Knižní katalog mladé fronty

pro oba stupně zš


Jsme tu znovu, abychom vás seznámili se spoustou zajímavého čtení!

Ahoj, holky a kluci! Začneme trochu pohádkově, pro nejmenší čtenáře jsme připravili nové vydání legendární české pohádky Za humny je drak. Milovníci zvířat, pro vás tu máme hned dvě knížky: Makej, makaku! – příběh z prostředí zoo, a knížku Kdybych byl veterinářem. Na malé čtenářky čeká Malá baletka: Ela a ledová kletba. S pomocí inspirativního zápisníku Modní návrhářka – líčení si všechny slečny mohou vyzkoušet nejrůznější typy líčení a účesů. Vřele doporučujeme: Stmívání, pravá láska a vy – knihu-rádce důležitou nejen pro fanynky Stmívání. Kluci se mohou pustit do čtení o partě supertajných agentů, kteří bojují s mimozemšťany – Hafani 001 – Supermozky v ohrožení. A speciálně pro kluky a budoucí techniky je tu super průvodce Jak fungují stroje. Mimochodem, už jste viděli nový animovaný film Norman a duchové? Naše knížka, vtipně napsaná podle filmu, je přinejmenším stejně dobrá! A pokud máte rádi napětí a tak trochu horory, pak je tu tajemný příběh Kletba rodu Bardulfů o jedné hodně zvláštní rodině… Pro příznivce fantasy jsme připravili pokračování oblíbené série Spřízněnci čarodějů – Tajemství koruny nebo knihu o kočce s nadpřirozenými schopnostmi Tajemná kočka Ka a římský orel. Rozhodně nesmíme zapomenout na další dva díly komiksu Malý princ! Seriál, podle kterého vznikl, běží už od září na ČT2 i na Minimaxu! Tak, a teď už jen v klidu listujte a vybírejte. Mladá fronta vám přeje krásné chvíle nad stránkami našich knížek.

Dárek

Za každou objednávku z tohoto katalogu dostáváš dárek – magnetickou záložku. Po vyčerpání zásob bude nahrazen jiným, stejně hodnotným dárkem. © Eva

Sýkoro

vá Pe

kárkov

á


Oblíbená česká pohádka v obnoveném vydání!

ZA HUMNY JE DRAK Markéta Zinnerová Drak Mrak není žádná krvelačná příšera, která pojídá princezny a spaluje ohněm, na co přijde. Naopak, je to dobrák od kosti a rád pomůže, kde může. Jenže to ví ze začátku jen uhlířovic Liduška. Ani uhlíř Patočka, ani král zdejší země netuší, že nemají co do činění s nebezpečným nepřítelem. A tak se věci pěkně zašmodrchají. Chvíli to dokonce vypadá, že se strhne válka se sousedním královstvím. Protože jsme ale v pohádce, nakonec všechno dobře dopadne.

Běžná cena 279 Kč

Tvoje cena 220 Kč

í Knižn né b o lí be a h o l d pře ní televiz ky pohád

Pro děti od 6 let | Vázaná, 184 stran | 165 x 235 mm


V zemi kouzel se netančí!

Malá baletka Ela a ledová kletba Darcey Bussellová Ela se díky tajemným špičkám opět dostane do Země kouzel. Ale všude je zima a chlad. Myší král celou zemi zaklel pomocí magické koule. Když v kouli začne sněžit, stane se totéž i po celém baletním kraji. A když je všude sníh, nikdo nemůže tančit. Myší král je ochoten zlomit kletbu pod jednou podmínkou: dostane za ženu, krásnou princeznu Aurelii. Vymyslí zase Ela způsob, jak zlého myšáka oklamat a Zemi kouzel roztančit?

Běžná cena 159 Kč

UKÁZKA:

Tvoje cena 125 Kč

Mala ba letka Ropucha v prestroj eni

Na okamžik se rozhostil o ticho. Myš se zamračil, í král ale v tu chví li si strážní mili, na co uvědočeká, a rych le začali tlesk Ela měla co at. dělat, aby ne vyprskla sm Myší král m íchy. ěl nakrouce né vousy a třel olejem, srst si natakže byla hl adká a zářiv la. Byl se se ě se leskbou zjevně spokojený a ješitně se 64

natřásal. „N o?“ zvolal a pohlédl na „Co si moje Elu. princezna m yslí?“ Ela se otočila na Pamelu a chystala se něco si vym yslet. Najedno u ztuhla. Pa mele se za čala krabat it tvář a získ ávala hnědozelený od stín. Myší král se přip ravoval na svatbu tak dlouho, že kouzlo Šves přestávalo pů tkové víly sobit. Pamel a se měnila v ropuchu! zpátky

Pro děti od 6 let | Vázaná, 96 stran | 6130 x 190 mm 5


Uzdrav svého plyšáka!

Kdybych byl… veterinářem V téhle knize se dozvíš, jaké to je být veterinářem, a můžeš si na něj i zahrát. Naučíš se, jak se správně starat o domácí zvířata, jaké jsou jejich nejčastější choroby a jak se dají léčit. Najdeš tu zdravotní průkaz, záznamy o očkování, stetoskop a další nástroje z pevného kartonu, krabičky s papírovými léky a obinadlo na podvrtnuté tlapky. Ale pozor! Zkoušej jen na zvířátkách plyšových!

Tvoje cena Běžná cena 250 Kč 399 Kč

Pro děti od 6 let | Kroužková vazba, 50 stran | 210 x 275 mm


Chyťte opici!

Zítra v ZOO! Makej, makaku! Daniela Krolupperová Lenka s Pavlem si užívají nového kamaráda, dalmatina Prince. Jednoho dne maminka přijde s šokující zprávou: z jejich zoo utekl makak Oli a pobíhá někde v ulicích města. Strhne se poprask, všude jsou novináři a všichni hledají Oliho, kterému se úspěšně daří unikat. Do pátrání se pouští i Lenka s Pavlem a sestřenicí Sylvou. Kromě toho mají i jinou starost: spolužačku Kamilu omrzelo její morče a hodlá ho vypustit do volné přírody. Podaří se kamarádům chytit opici a rozmluvit Kamile její nezodpovědné rozhodnutí?

Běžná cena 199 Kč

Tvoje cena 160 Kč

UKÁZKA: eru, til. Vypnul kam okamžitě zachy Kameraman to olal: „Někdo zav a éra ort rukou na rep zamával volnou umi ruší obraz!“ , otočil se a přisto chvilku odmlčel reportér se na pil ke Kamile. s jít na chvilku tě, nemohla by „holčičko, prosím mila se zatváKa ě. kav las ji požádal hlasem zaněkam jinam?!“ vým pti So . d výbuchem , nicméně řila jako etna pře sky ble a tal očima sice me reportéra šeptala: „jistě.“ bré do by dohledu. Nebylo rychle zmizela z lu brzy znovu sespo se ba Tře si. la naštvat, pomysle lila.) kupodivu, nemý il jdeme! (V tom se, tě dlouze hovoř reportérem ješ s án tel kas Potom Konečně se í. ěn um o níh rkách barok i! Byl o nádherných sbí jí v místní galeri , jaké poklady ma ér. ort rep celá země dozví tak Ne . velmi spokojen se svým výkonem . ice op ta la áze Tomu pořád sch

Pro děti od 8 let | Vázaná, 96 stran | 145 x 210 mm v průměru ří k bezocasý) mě


Nejlepší zvířecí detektiv všech dob!

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy I. Pavla Etrychová, Petr Morkes Jednička mezi detektivy, psí komisař Vrťapka, je postrachem všech padouchů a lapků. Vyřešil řadu těch nejzapeklitějších detektivních případů a jeho sláva ho přivedla až na stránky Mateřídoušky! V knize najdete přes třicet jeho případů, ale odhalit pachatele musíte sami na základě daných indicií. Navíc se můžete procvičovat v úsudku a kombinačních dovednostech ve Vrťapkově detektivní škole, řešit řadu nových úkolů, rébusů a hádanek. Jen tak z vás budou machři mezi detektivy.

Tvoje cena Běžná cena 195 Kč 249 Kč

Pro děti od 6 let | Vázaná, 112 stran | 210 x 280 mm

Vrťapkův školní diář 2012/2013 Pavla Etrychová, Petr Morkes

Běžná cena 99 Kč

Tvoje cena 80 Kč

Pro vás, kdo si potřebujete zapisovat domácí úkoly, důležité schůzky, máte rádi komisaře Vrťapku a chcete se pobavit, máme originální diář na školní rok 2012/2013. Každý měsíc si můžete přečíst horoskop jednoho znamení a vyluštit Vrťapkův detektivní minipříběh. Získáte tím písmenka do tajenky, která na vás čeká na konci diáře. Kromě toho v diáři najdete i důležitá telefonní čísla, křestní jména s daty svátků, internetové adresy a dokonce i taháky.

Pro děti od 6 let | Vázaná, 184 stran | 120 x 185 mm


Filda a Piskoř pětkrát v akci!

Pachatelé dobrých skutků – komplet Miloš Kratochvíl, Ilustrace Milan Starý Humorné příběhy nerozlučných kamarádů Michala Součka a Filipa Fialky z oblíbené a úspěšné série Pachatelé dobrých skutků nyní vycházejí pohromadě v pětidílném kompletu. Nenechte si ujít bláznivé vyprávění o tom, jak si „Piskoř“ a „Filda“ vedli jako Puntíkáři, Duchaři, Kouzláci, Bouráci a Klofáci. Knihy ze série patří k nejčtenějším dětským titulům v České republice a zdobí je i řada ocenění.

Tvoje cena 500 Kč Běžná cena 699 Kč

Pro děti od 9 let

Statečné sovy bojují o život!

Legenda o sovích strážcích: 4. Obležení Kathryn Laskyová Čtyři soví kamarádi Soren, Gylfie, Šerozrak a Hrabík se dostali ke svému cíli: na Velký húlský strom, kde žije legendární rytířský řád sovích strážců. Proti těmto obráncům dobra však vytáhnou do boje fanatické sovy, které si říkají Čistí: oblehnou Velký húlský strom, takže jeho obyvatele čeká těžký boj nejen za ideály, ale i o holý život.

Běžná cena 249 Kč

Tvoje cena 200 Kč

Pro děti od 9 let | Vázaná, 176 stran | 130 x 200 mm


Mimozemšťani zase útočí!

HAFANI 001 – Supermozky v ohrožení Thomas C. Brezina Sotva parta novopečených agentů úspěšně zvládla první případ, má pro ně velitel Popcorn další úkol: Mimozemšťané, kteří vysávají energii z lidských mozků, plánují zaútočit během celosvětové soutěže mimořádně nadaných žáků. Robbi se šéfovi marně snaží vysvětlit, že jsou jenom docela obyčejní kluci, kterým to navíc ve škole nijak zvlášť nejde. Jak se tedy dostanou na soutěž? Ukáže se, že vždycky existuje nějaká cesta, a naši hrdinové se znovu vydávají do boje...

Tvoje cena Běžná cena 160 Kč 199 Kč

lachlapská soutěž: nejh sitější prdění, nejrych stní lejší prdění, vytrvalo

SOUT EˇZˇ

NÍ V DLOUBÁ E V NOS

jako „Rozesmáté větry“ zní „rozšklebené prdy“.

prdění a...“ a do „... prdění do dálky řeči Max. výšky!“ skočil mu do náhodou neAby tak skvělý nápad okamžitě zapsal. zapomněli, Robbi ho tal. „A co krkání? Jian-Dong se zachicho áže vykrkat písničMůj brácha číslo 5 dok ku z hitparády.“ písniček!“ Robbi „Soutěž krkaných se převalil na záda. se smál tak moc, až ad na svůj papír. Jian-Dong zapsal náp zeptal se Robbi Vi„Co navrhuješ ty?“ němu. Vilibald si prolibalda a otočil se k z nosu. vinile vytáhl malíček ůžu. Prst mi tam „Eh... já za to nem od seb e,“ kok tal sám e vlez y yck vžd omluvně. v nose!“ vyprskl „Hloubkové vrtání nezadusil. Max a div se smíchy „To není vtipné. Vilibald vážně namítal:

ng leželi na břiše Robbi, Max a Jian-Do selových. Vilibald sev pokoji bratrů Am židli. Všichni kluci měděl samozřejmě na sebou list papíru. li v ruce tužku a před napsal své jméno Nahoru každý z nich a přemýšlet. a pak začali hloubat tel jejich školy, jim Pan Birnfinger, ředi poslední vyučovanařídil vymyslet pro ami novou soutěž. dnin práz před cí týden mu připadaly příhry ní rtov spo ní Normál né. liš nud povzdechl si Max. „Mě nic nenapadá!“ dný, potřebuje roze„Když je mozek práz se Jian-Dong s moudsmáté větry!“ vytasil dědečka. rostí svého starého chu. Všichni se dali do smí na Maxe. Robbi ukázal tužkou vná „Páni, to by byla sprá

17

Pro děti od 8 let | Vázaná, 144 stran | 120 x 180 mm 16

22.5.12 10:33

12 10:33

indd 17

HAFANI_2_OPRAVA.


Komiksová série na motivy Antoina de Saint–Exupéryho!

Malý princ a Planeta hudby Malý princ s Liškou se ocitá na planetě, kde se vše točí kolem hudby. Obyvatelé města Hudci jsou závislí na hudební továrně, kde se vyrábějí nástroje. Eufonie, umělkyně, která svým zpěvem řídí tovární výrobu, však už nějakou dobu zpívá falešně a z továrny vycházejí nebezpečné nástroje chaosu. Malý princ tuší, že se za vším skrývá dílo zlého Hada. Musí zasáhnout včas, aby se Hudci nestřetli ve válce se svými zapřisáhlými nepřáteli Zelenými a nezničili si prostřednictvím nástrojů chaosu svou planetu sami.

Běžná cena 199 Kč

Tvoje cena 160 Kč

Malý princ a Nefritová planeta K vidění xu na Minima čt 2 v 19.30 a na ó v Planetě Y v 17.15

Hele, máš to novými známs těmi ými ještě na dlouho? Ostatní si o dělají starotebe st.

Vydrž, Liško, už to bude...

Neříkal jsi náhodou to samé už před pár hodin ami? Uf! Po planetě Ohnivého ptáka už jsem čekal ledacos. Je to prima být zase jednou v poklidném městě.

O pár měsíců později...

Lištičko, Chudáku jsi mít musela hlad. velký

Chřup... , Mňo Mňam... to dlůbež není, ale ... něčo ašpoň

už cestě Jsme na Opravdu .. dva dny. l ví, tvůj příteOpála e kde mám at? hled

opila Ok, poch se Jdu jsem. co mrknout, vyvádí.

Opál musí být někde blízk o, trní to řeklo naprosto jasně.

Pfff... Má snad smysl, říkala, abych ti co siS trochou štěstí ím? třeba přece ten mysl tu bude Ty jsi dokonalý princ, odváž Malý i dobré řeznictví. bojovník ný a věrný za pravd u!

něm se po ého Půjdu Pro každ může podívat. Skalníků kromě nebezpečný. být les

řuje c důvě Malý prin é vás sice Kter trní... ale s ním se napadá, ilo a řekne , skamarád najít toho má mu, kde pak porazí! kdo je

Co se děje, Lištičko? Mračíš se na mě od chvíl co jsme e, vkročili planetu... na tuhle Řekl nebo uděla jsem snad l něco, čím jsem se tě dotkl ?

...copak ti na ničem jiném Liško, nezáleží? já...

přátelé, Jsou to se tedy ne? Proč Malého Liška na k zlobí? toli prince

Ááááá!

To volá Onyx!

Ha, ha, ha! Jak ty to děláš, Liško? Honíme zlého Hada po celém vesmíru, a ty myslíš jenom na jídlo...

Co bys řekla třeba na hudbu? Já jsem vždycky chtěl svojí Růži zazpívat.

Musíme tam!

Pomóóóc!

Á á á á á á á! nikdy ty jsi 31 a Nikle, na Opál nežárlil chy? Na úspě a jeho se na něj to, jak přesto dívá? A Nefrit ra rád. máš brat ZLOM.indd

31

8/9/12

8/9/12

30

.indd

ZLOM

4 PM

4:53:1

4:53:28

PM

Když Malý princ a jeho věrná kamarádka Liška přistanou na planetě kamenného lidu Skalníků, vidí, že jejich město je napadáno obrovským nebezpečným trním a hrozí mu zkáza. Královna Nefrita však nechce z města odejít, dokud se nevrátí její syn Opál, který by měl přinést zázračná kamenná zrnka a město jimi ochránit. Malý princ se musí vydat do džungle a Opála vypátrat, než bude pozdě.

30

8

ZLOM.indd 8

6/13/12 12:06:08 PM

Pro děti od 7 let | Vázaná, 56 stran | 210 x 285 mm


Podle animovaného filmu!

Norman a duchové Elizabeth Cody Kimmelová Norman Babcock vidí duchy. Je to nepříjemné, protože se mu kvůli tomu živí lidé vyhýbají. Největší nepříjemnost ho ale teprve čeká. Kletba, kterou před mnoha sty lety na městečko uvalila čarodějnice, znovu ožívá. Až dosud se ji vždycky někomu podařilo odvrátit. Teď, jak se zdá, tenhle úkol připadl právě na Normana! A pozor, nebude to nic snadného. Na každém rohu totiž číhají – zombie!

Běžná cena Tvoje cena 239 Kč UKÁZKA:

190 Kč

Všechno rozhodně v pořádku nebylo – a každou vteřinou toho bylo v pořádku čím dál míň. Nejen že tam ten muž ležel jako mrtvola, ale bylo na něm i leccos dalšího špatně. Měl potrhané a odrbané oblečení, které vypadalo jako z jiné doby… A taky smrad. Strašný smrad. Jako hnijící sýr a zkažené maso. A bylo to jen světlem z dodávky, nebo měl ten člověk… zelenou kůži?!

Pro děti od 9 let | Vázaná, 216 stran | 130 x 200 mm


Z Vastie zmizela všechna lidská kouzla!

Spřízněnci čarodějů: Tajemství koruny Adam Jay Epstein a Andrew Jacobson Kocouru Aldwynovi, sojce Sylvii a žabáku Gilbertovi se sice podařilo zachránit své patrony před smrtí, ale zlá Paksahara jim přitom unikla. Proradná zaječice chce ve Vastii znovu nastolit vládu zvířat a z lidí udělat otroky. Z Pohyblivé pevnosti seslala kletbu, která zbavila lidské čaroděje kouzelných schopností. A tak osud celé Vastie znovu závisí na třech spřízněncích. Stihnou Aldwyn, Sylvie a Gilbert nalézt tajemný klíč k Pohyblivé pevnosti a zastavit Paksaharu dřív, než zpustoší celou Vastii? Závod s časem začíná…

Běžná cena 319 Kč

Tvoje cena 250 Kč

UKÁZKA: Tři monstrózní larvy zamířily směrem k čarodějům a spřízněncům. Nejrychlejší knihomol se na ně vyplazil s rozšklebenou tlamou a cestou srážel židle a skříně se svitky. Skupinka odskočila od dlouhého dřevěného stolu, kde seděla, a utíkala se schovat za stohy spisů. „Ta kniha!“ vykřikla Mariana. Ale než se pro ni někdo stačil vrátit, rozlomila obrovská larva celý stůl vejpůl. Kouzelnický almanach legend vyletěl do vzduchu, džbán s vodou se skutálel na zem a Ednina lupa se roztříštila o podlahu. „Máte poslední šanci se vzdát,“ vykřikla Paksahara. „Přidejte se ke mně, spřízněnci!“

Pro děti od 9 let | Vázaná, 344 stran | 130 x 200 mm


Další kniha od autora úspěšného Dědictví rodu Trnhoffů!

Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones Čtrnáctiletá Mariel se poprvé od chvíle, kdy ji máma jako miminko odvezla na druhý konec světa, vrací do rodné Anglie, a to rovnou na pohřeb babičky, kterou nikdy nepoznala. Setkání s prazvláštními členy rodu Bardulfů vyvolává řadu zapeklitých otázek. Proč se její máma tehdy před lety s babičkou tak osudově nepohodla? Proč Amélie vždycky voní, jako by se koupala v parfému? Proč Geralda tolik děsí bratrova nezdolná chuť k jídlu? Vážně si babička zlomila vaz pádem ze schodů? A hlavně – jaké temné tajemství ukrývá její prapodivná staronová rodina?

Běžná cena 199 Kč

UKÁZKA:

4 BE S T I E

D IV O D O L S K a

Vyjedeme za strejdou Herbertem na hlavní silnici. Máma šlápne na plyn, auto sebou smýkne a ona sevře volant tak pevně, až jí zbělají klouby. Je to od pohřbu poprvé, co jsme spolu samy. „Já u nich nechci bydlet,“ zamumlám.

„Proboha proč?“ „Moji bratranci a sestřenice jsou divní,“ řeknu. „Jak to myslíš? Mně přijdou v pohodě. Teda, dnes-

ka jsou samozřejmě všichni trochu nesví, ale kromě toho…,“ nedopoví větu, protože se začne znovu zcela soustředit na jízdu. Mžourá ven a pokouší se prohlédnout hustou vánisi cí. Její zážitky musí být úplně jiné než ty moje, jestli nevšimla, co je to za bandu podivínů. Tety a strejdo-

jen vé působí celkem normálně a máma nejspíš prostě s jejich potomky nestrávila tolik času co já. Rozhodnu se nechat si historku o Oberonově oblečení a Fredyho

33

Tvoje cena 160 Kč

vysvětlení, že si šel zaplavat, pro sebe, ale o neobvyklém varování otce Fabera jí řeknu. „Ále, toho si vůbec nevšímej. On měl vždycky v těch svých varhanách o ozubí míň, jestli mi rozumíš. Nejspíš

“ tím myslel tu hloupou báchorku o bestii divodolské. „O čem?“ „Tak se zdejší kraj jmenuje – Divodolí. A mezi místsaními se traduje, že tu za nocí řádí divoký tvor. Je to mozřejmě naprostá pitomost.“ přes Letět pitomost? větší ještě mě „A víš, co je podle

půlku planety, aby ses mohla zúčastnit pohřbu někoho, rodis kým jsi za celá léta nepromluvila, a setkat se s nou, které se vyhýbáš už od doby, co jsem byla pouhé nemluvně,“ ucedím. „To už jsme přece probíraly, Mari. Svým příjezdem vyjadřujeme úctu.“ „K ženě, kterou jsi vypudila ze svého života?“ nekvůchápu. „Vážně jsme sem letěly takovou dálku jen li tomu?“ „Taky jsem se chtěla ujistit,“ dodá máma. „Ujistit o čem? Že je fakticky po smrti?“

Její mlčení je dostatečná odpověď. „Vždyť jsi brečela, když ses to dozvěděla,“ hlesnu. „Jen se mi ulevilo, že…,“ začne a znovu jako by zby-

mutek věty zapomněla. „Promiň, zlatíčko, ale vážně se sím soustředit na řízení.“ mnou se se proč výmluvu, Vždycky si najde nějakou nebavit o tom, do čeho se jí nechce.

34

Pro děti od 10 let | Vázaná, 208 stran | 130 x 200 mm


Staň se stylistkou!

Módní návrhářka Líčení Baví tě líčení a účesy? V tomhle tvůrčím zápisníku můžeš popustit uzdu fantazii! Najdeš tu praktické a jednoduché návody, jak nakreslit stíny, oční linky, rtěnky, zdravíčka, rozpuštěné vlasy, drdoly, šátky a další doplňky, to vše v několika různých stylech. Spousta prázdných předloh jak obličejů, tak celých postav ti pak dá prostor pro vytváření vlastních nápadů a kreací.

Běžná cena 269 Kč

Tvoje cena 215 Kč

Pro děti od 9 let | Brož. a kroužková vazba, 96 stran | 165 x 210 mm

Původní cena: 385Kč

na ročn předpla í tné

Akční cena: 308Kč

predplatne.mf@cpost.cz Uveďte své jméno a doručovací adresu. Do předmětu napište kód MAT KK 12.

sleva 20%

Jak předplatit? E-mailem

predplatne.mf@cpost.cz Uveďte své jméno a doručovací adresu. Do předmětu napište kód SLU KK 12.

Jak předplatit? E-mailem

Předplaťte si časopis

Akce platí do 31. 12. 2012 Pouze pro NOVÉ předplatitele.

Původní cena: 396Kč

Akční cena: 317Kč


Jedinečná interaktivní kniha a nezbytná příručka pro budoucí techniky!

Jak fungují stroje Interaktivní průvodce jednoduchými stroji a mechanismy Nick Arnold Kniha velice přehledně a srozumitelně seznamuje s principy fungování a vývojem jednoduchých strojů a mechanismů – od pák, ozubených převodů a kladek až k západkám, vačkám a klikovým hřídelím. Vedle popisu jednotlivých mechanismů nechybí ani časová osa, která znázorňuje, jak se jednotlivé principy síly využívaly v minulosti. Součástí knihy je praktická část – 12 funkčních modelů. Podle jednoduchých návodů přišroubuješ malá i velká barevná kolečka a další součástky na desku s dírkami, a pak už stačí jen uvést své stroje do chodu.

Tvoje cena Běžná cena 315 Kč 399 Kč

Sest av s i své vlas funk tní ční mod ely!

Pro děti od 8 let | Komplet: krabice + kniha | 350 x 265 x 32 mm


Byli jsme u vรกs!


Rok s Marinou v hadím těle!

Rafaelova škola Tance nág Renata Štulcová Marina Fialková prožívá druhý ročník Rafaelovy školy v Hadím paláci krále Basilea proměněná v nágu. Učí se zacházet se svým novým, napůl hadím tělem, ale má i jiné starosti. Každou sobotu se z věže paláce ozývá srdceryvný nářek její sestry Meluzíny. Jaké tajemství se skrývá za Meluzíniným zármutkem? Marina by na to chtěla přijít a své sestře pomoct. Podaří se jí odhalit sestřino tajemství?

Běžná cena 259 Kč

Tvoje cena 200 Kč

UKÁZKA: v sluji byl klid, náhle zaslechli zasyčení a mezi hromadami se vztyčila obří kobra. „Ééégnyyysss, ééégnyyysss...“ zasyčela na ni Meluzína a hrozila na kobru vidlicí jazyka. Égnys – slovo ostatním studentům neznámé, jen Marina ho již kdysi slyšela. na Prosebnu, od Meluzíny metamorfované v draka. „Ééégnyyysss, ééégnyyysss...“ zasyčela Meluzína potřetí a krajta se složila zpět krotká jako beránek. „vyberte si každý dva vzorky, vložte je zvlášť do sáčků, aby se krystaly navzájem neodřely,“ dával pokyny profesor. Z obrovské jedovaté kobry měli takovou hrůzu, že vybí-

rali rychle a příliš nepřebírali. Zatímco studenti vybírali kameny a kobra ležela jako zmámená, Meluzína se pohnula, aby uspala strážce v další sluji. Marina si povšimla, že lucien se vydal za Meluzínou, a tak se sama zvědavě vydala za lucienem. Puklina, v níž oba zmizeli, se dlouho stáčela, a když konečně před Marinou zasvitlo tlumené světlo, zastavila, aby v skrytu mohla naslouchat hovoru. „Zvláštní je, že i tak hluboko pod zemí je cítit vůně pod-

zimu,“ říkal lucien. „ano, a také kameny mají podzimní chuť, zkuste tento safír,“ říkala Meluzína. Marina povytáhla v úkrytu obočí a modlila se, aby její spolužáci ještě vytrvali v sluji s rubíny. neviděla, co její sestra a lucien právě dělají, pak zaslechla luciena: „opravdu. na jazyku mi zůstala nádherná podzimní chuť. a musím

říct, výsosti, že tak krásný safír jsem ještě v ruce neměl. vydává jiskry jako vaše oči, výsosti.“ Páni, Marina se nadšením nadechla a rychle se chytla za pusu, aby ji ten nádech neprozradil. „Hm,“ pousmála se Meluzína, očividně potěšená lucienovými slovy, „co kdybyste teprve viděl safíry na koruně českých králů. Můžete si zajet do Prahy na Hrad, vystavují

tam kopii koruny...“ „Rád si tam zajedu. nechtěla byste mi dělat průvodkyni?“ Marina byla nadšená: Lucien je docela troufalý, ale jak jinak sbalit princeznu? „ale ráda, luciene, třeba v neděli odpoledne...“ Meluzínin hlas zněl něžně, v jeho hlubinách však Marina slyšela smutek. „Bude mi ctí a potěšením,“ odvětil lucien. na okamžik bylo ticho a poté Meluzínin hlas zazněl nečekaně přísně: „těm studentům to nějak trvá, půjdu se na ně podívat a popohnat je.“ To ne! lekla se Marina a rychle couvala. Juj! vklouzla nečekaně do temné skuliny, jíž si předtím nevšimla. „au!“ vykřikla, protože skulina se svažovala a ona sjela dolů a bolestivě dopadla na kamennou podlahu malé sluje, v níž jiskřily ohňostroje světel z drahokamů. nemohla se zvednout, bojovala s vlastním tělem, kterým projížděla bolest, a vtom zaslechla sykot. Silný, hadí, výhružný. Prudce otočila hlavu. Pro jiskření kolem zprvu nic neviděla, až náhle...

127

126

Pro dívky od 10 let | Vázaná, 272 stran | 130 x 190 mm

ZLOM.indd 126

6/14/12 2:51:41 PM ZLOM.indd 127

6/14/12 2:51:42 PM


Magické dobrodružství mezi starověkými římany!

Tajemná kočka Ka… a římský orel Julia Jarmanová Topher Hope má starosti se svou kočkou. Ka, která umí cestovat časem, zase zmizela. Tentokrát do Callevy, římsko-britské osady z počátku letopočtu. Topher se chtě nechtě musí vydat za ní. Když ze sochy římského císaře na callevském náměstí zmizí zlatý orel, křehké příměří mezi Brity a Římany je ve velkém ohrožení. Topher se rozhodne, že musí Běžná cena orla stůj co stůj najít. Spolu s římským kamarádem Marcusem se dostane 199 Kč do pěkné šlamastyky, z níž mu může pomoct jen jeho výjimečná kočka.

Tvoje cena 160 Kč

Pro děti od 9 let | Vázaná, 144 stran | 130 x 190 mm

Chceš se stát spoluautorem knihy? Pozor, výzva pro nadšené sběratele vtipů! Zašli nám vtip, který se ti nejvíce líbí, na e-mail: soutezklub@mf.cz Vtipy posílejte do 1. 12. 2012. ha ha ha Do předmětu napište: Vtip Nejlepších 250 vtipů vyjde v nové knize vtipů, kterou sestavíte vy sami. Nezapomeňte uvést svoje jméno, třídu a adresu ZŠ. Z došlých vtipů vylosujeme 5 zasilatelů, kteří získají hru Továrník a 5 zasilatelů, kteří získají hru Ubongo...


Jak najít kluka svých snů!

Stmívání, pravá láska a vy Najděte svého Edwarda nebo Jacoba! Louise Deaconová Milé dívky, slečny a dámy, pokud pořád nemůžete najít pravou lásku a máte pocit, že je to snad nějaké prokletí, vyvede vás tato kniha rychle z omylu. Pravou lásku najít lze, jenom asi trochu jinak, než se tvrdí v romantických knihách, filmech a televizních seriálech. Jde hlavně o to pořádně poznat samu sebe, umět se vyznat v mužích a vědět, co přesně od té pravé lásky vlastně očekáváte. Vynikající psycholožka Louise Deaconová vám svěří několik tajemství, skrze něž se můžete propracovat ke štěstí.

Běžná cena 269 Kč

Tvoje cena 215 Kč UKÁZKA:

Je třeba si uvědomit, co do vztahu přinášíte. Pokud znáte samy sebe, můžete UKÁZKA: přesně posoudit, co můžete partnerovi dát a co od něho potřebujete. Znalost sebe samé vám může pomoci při výběru toho pravého. A také byste K měly hledat lásku, jenom lásku, ne lásku jako rozřešení vašeho života. Pokud si myslíte, že nějaký muž vyřeší váš život, stane se z toho nakonec problém. Nosíte si s sebou stejně jako Bella obrovskou citovou zátěž a doufáte, že nějakým kouzlem zmizí, až najdete pravou lásku? Nebo se Belle třeba vůbec nepodobáte, všechno máte dokonale vyřešené a perfektně se znáte? Kdo jste a co ve vztahu hledáte? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Pro dívky od 14 let | Vázaná, 336 stran | 130 x 200 mm


Ty nejlepší básničky českého autora!

Pes nám spadla Bláznivé básničky Miloš Kratochvíl Ilustrovala Eva Sýkorová-Pekárková U výboru básniček oblíbeného českého autora se rozhodně nebudeš nudit! Jedna je bláznivější než druhá a mnoho z nich je tak „chytlavých“, že ti jejich verše určitě uvíznou v paměti. Co třeba: Cestičko do školy/jsi cestou krutou,/ tašku mám plnou knih/a hlavu dutou… Podobných básní je v knize víc než 70, rozdělených podle témat na „Zvířecí“, „Ze života“, „Školní“ a „Něco navíc“.

Tvoje cena Běžná cena 210 Kč 269 Kč

po dle te lev ize Televizní programy, to je nadělení! Jestli to tak půjde dál,

tak celý svět změní. Změní nejen člověka, i zvíře či brouka, změní prostě každého, kdo se na ně kouká.

val Špaček z budky sledo pořad Vařte s námi, u žížal tak si chtěl dát v želé s jahodami.

Žížala však viděla ů spoustu akčních film a to špaček netušil, . když k ní sletěl z jilmu Na záhonku vypukla neskutečná rvačka, v níž poprvé žížala uškrtila špačka…

13 12

Pro děti od 5 let | Vázaná, 96 stran | 195 x 225 mm


Připrav se na ježíška!

Ježíšek Hana Skálová Nezapomněli jste v té záplavě Santa Clausů, vánočních skřítků a sobů na Ježíška? Ten je totiž na rozdíl od nich náš! A proto vznikla i tato kniha vyprávějící ve 12 kapitolách o vánočních zvycích, které narození Jezulátka provázejí. Dozvíte se v ní zajímavosti, o nichž jste netušili, budete si moct vyrábět, péct, řešit úkoly podle spousty návodů.

Běžná cena 299 Kč

Tvoje cena 200 Kč

Pro děti od 5 let | Vázaná, 104 stran | 210 x 240 mm

Objednávka Jak si objednat z našeho katalogu? 1. Vyznač v objednávce vybrané knihy 2. Vyplň kontaktní údaje – čitelně 3. Dej podepsat rodičům 4. Odevzdej paní učitelce Objednávám závazně z katalogu Knižního klubu MF označené tituly.

Jméno a příjmení: …................................................................................... Bydliště: …................................................................................................. Škola a třída: ….......................................................................................... Datum a podpis rodičů: ............................................................................. Kontakt na rodiče (telefon, nebo e-mail): …................................................. Objednané knihy dostaneš u paní učitelky. S případnou reklamací se obrať na paní učitelku.


Soutěž Chceš mít super knihu o olympiádě Londýn 2012 s podpisy olympioniků? Nemusíš být rychlý jako Usain Bolt, ani plavat jako nejlepší olympionik všech dob Michael Phelps. stačí vyhrát naši soutěž! 1. Kolik českých sportovců se nominovalo na Olympijské hry v Londýně 2012? a) 129

b)131

c)133

2. Kolik olympijských medailí přivezla z Londýna česká výprava? 3. Jmenujte české držitele zlaté olympijské medaile z Londýna 2012. Odpovědi zasílejte do 1. 11. 2012 na e-mail: soutezklub@mf.cz Do předmětu napište: Londýn 2012 Z došlých správných odpovědí vylosujeme 3 soutěžící, kteří získají tuto unikátní knihu...

Objednávka cena

ks

cena

Deset let s Václavem Havlem

215

Módní návrhářka – líčení

215

Hafani 001 – Supermozky v ohrožení

160

Neotvírat

390

315

Norman a duchové

190

Ježíšek

200

Pachatelé dobrých skutků – komplet

500

Kdybych byl... veterinářem

250

Pes nám spadla

210

Kletba rodu Bardulfů

160

Rafaelova škola 2: Tance nág

200

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy

195

Spřízněnci čarodějů 2: Tajemství koruny

250

Legenda o sovích strážcích 4

200

Stmívání, pravá láska a vy

215

Makej, makaku!

160

Tajemná kočka Ka... a římský orel

160

Malá Baletka 2: Ela a ledová kletba

125

Vrťapkův školní diář 2012/2013

Malý princ a Nefritová planeta

160

Za humny je drak

Malý princ a planeta Hudby

160

Dárek – magnetická záložka do knihy

Mámin seznam

240

Jak fungují stroje

ks

80 220 0

1


Václav Havel, jak jej neznáte!

deset let s václavem havlem Ladislav Špaček Kniha přináší unikátní svědectví Ladislava Špačka o tom, jak se s Václavem Havlem seznámil, o začátcích spolupráce, až po triumfální zahraniční cesty plné úsměvných i dobrodružných příhod. Ladislav Špaček strávil s Václavem Havlem více než deset let, a tak má čtenář nad stránkami této knihy možnost vytvořit si představu, jaký skutečně byl Václav Havel jako člověk, státník i jaký byl v soukromí. Jak snášel úskalí prezidentské funkce i každodenní starosti.

Běžná cena 269 Kč

Tvoje cena 215 Kč

Vázaná s přebalem, 232 + 24 stran příloh | 130 x 200 mm

Encyklopedie nejlépe střežených tajemství světa!

Neotvírat John Farndon

NEb ezpe čnE dob rá enc ykl ope die

Zajímá tě, jak se páčí trezor? Zda mohou z nebe pršet žáby? Či zda se můžeš stát členem tajné společnosti? Neuvěřitelná pravda o největších tajemstvích světa: tajuplné dějiny, neobyčejná věda, tajemná místa, šokující matematika, obdivuhodná fakta z přírody, CIA, hackeři, mystifikátoři, cestování v čase...

Běžná cena 599 Kč

Tvoje cena 390 Kč

Pro děti i dospělé | Vázaná, 256 stran | 210 x 242 mm


Emotivní příběh psaný životem!

Mámin seznam St John Greene

Část v z pro ýtěžku deje k nihy je vě nada nována ci Ra věc v kovina eřejn á.

Mámě dvou malých synů před několika lety zjistili rakovinu v pokročilém stadiu a ona věděla, že se nemůže vyléčit. Když tušila, že smrt se blíží, začala s pomocí manžela sepisovat rady a pokyny, jimiž se po jejím odchodu mají řídit, a nazvala je Mámin seznam. Je v něm vypsané krok za krokem všechno, na co táta nemá při výchově synů zapomenout, co by měli kluci dodržovat a jak si máma představuje, že mají žít bez ní. Psala to jednak proto, aby se manžel necítil po její smrti tak sám a věděl si rady, ale také proto, aby na ni kluci nezapomněli.

Běžná cena 299 Kč

Tvoje cena 240 Kč

Čtení mě vždy velmi bavilo a naplňovalo. V dětství jsem rád četl výpravné romány, později když jsem měl hodně volného času na cestách a na turnajích po světě, tak jsem se nemohl utrhnout od různých knižních thrillerů a dnes se zajímám především o inspirativní životopisy významných osobností. Myslím si, že každý z nás by si měl k četbě najít cestu a nechat se inspirovat… olympionik, vlajkonoš české výpravy a patron nadace Rakovina věc veřejná

Petr Koukal

Vázaná, 336 stran + 8 stran fotografických příloh | 130 x 200 mm

Knižní katalog Mladé fronty léto 2012  

Mladá fronta - Knižní katalog pro oba stupně Základní školy