Page 1

Erotika

Beletrie

Napětí

Napětí

Příručky

S. C. STEPHENSOVÁ

MHAIRI MCFARLANEOVÁ

STEPHEN KING

ARTHUR HAILEY

ALEXANDER LOYD

BEZHLAVĚ

NA PRVNÍ POHLED

DOKTOR SPÁNEK

LETIŠTĚ

NEJVYŠŠÍ PRINCIP

Vzrušující erotický příběh, na němž se stanete závislí. Téměř dva roky představoval Denny všechno, co kdy Kiera chtěla: Byl to oddaný milující přítel a každá žena jí ho záviděla. Když se přestěhovali do nového města, kde chtěli vybudovat společný život, vypadalo všechno dokonale. Denny šel za svým snem, Kiera měla nastoupit na prestižní univerzitu... Pak ale Denny musel odcestovat a mladý pár se rozdělil. Osamělá a smutná Kiera potřebovala utišit žal a zdrojem útěchy se jí stal místní rockový král Kellan. Nejprve byli jen kamarádi, ale jak se její samota prohlubovala, měli k sobě stale blíž. Jednoho večera se všechno zlomilo a ani jeden z nich už nebyl jako dřív.

Pevná vazba s přebalem, 530 stran, cena cca 390 Kč

Rachel a Ben se seznámili na vysoké škole a celá studia byli nerozluční, ačkoli ona měla trvalý vztah a on nenechal na pokoji žádnou hezkou spolužačku. Měli stejný pohled na svět a vypadalo to, že je nic nedokáže rozdělit. Jejich přátelství však nakonec přece jen vzalo za své a setkali se znovu až po deseti letech. V té době Rachel opustila snoubence a zrušila svatbu, Ben byl už dva roky ženatý. Najdou k sobě opět cestu a navážou tam, kde ve třiadvaceti skončili? Přestanou předstírat, že je tehdy k sobě navzájem nepoutalo nic jiného než kamarádství, a budou ochotni tomu druhému otevřít srdce? Dojemný příběh o lásce, kterému zároveň nechybí vtip, vás zaujme od první stránky.

Stephen King v knize Doktor Spánek navazuje na svůj předchozí román Osvícení, takže se opět setkáme se známými hrdiny. Malý Danny dospěl a přes svá dobrá předsevzetí se vydal v otcových stopách alkoholismu a záchvatů zuřivosti. Nakonec se však pití dokáže vzdát, usadí se v malém poklidném městečku a začne pracovat v domově důchodců. Zvláštní duševní schopnosti, které mu do určité míry zůstaly, mu pomáhají poskytovat útěchu umírajícím. Pomocníkem je mu kočka, která umí předvídat budoucnost, a Dan sestane „doktorem Spánkem“. Nečekaně však naváže telepatické spojení s dvanáctiletou Abrou, která se na něj obrací se zoufalou prosbou o pomoc...

Představitel takzvaného profesního románu Arthur Hailey se proslavil po celém světě, jeho knihy byly přeloženy do čtyřiceti jazyků a prodalo se jich celkem 170 milionů. Jedno z nejpopulárnějších děl legendárního spisovatele, v němž kromě strhujícího napětí hrajou významnou roli i autorovy detailní znalosti popisovaného prostředí, nezklame čtenáře ani několik desítek let po svém prvním vydání. Ocitáme se ve víru divoké sněhové bouře, která fatálně komplikuje provoz na velkém mezinárodním letišti. Do hry vstupuje zablokovaná startovací dráha, jedno z letadel má možná bombu na palubě a šéf letiště Mel Bakersfeld prožívá nejhorší okamžiky svého života…

Pevná vazba s přebalem, 454 stran, cena cca 390 Kč

Pevná vazba s přebalem, 531 stran, cena cca 490 Kč

Brožovaná, 464 stran, cena cca 270 Kč

Nová kniha psychologa a autora bestselleru Léčebný kód nabízí pozoruhodný praktický program, jenž nám umožní přejít od stresu k vnitřnímu klidu a životnímu naplnění za pouhých čtyřicet dní pomocí „nejvyššího principu“ – lásky. Autor ukazuje, jak láska působí na tělo i mysl a dává odpovědi na veškeré myslitelné otázky. Důležité je milovat sebe i ostatní a žít naplno život plný lásky v přítomném okamžiku. Nejvyšší princip řeší problémy se zdravím, vztahy, kariérou, penězi i prací a jeho základem je poznání, kým skutečně jsme, a také pochopení, že život je tady a ted’, nikoli v minulosti ani v budoucnosti. Jak říká Alex Loyd, je pouze na nás, jak se rozhodneme. Nyní máme příležitost se uzdravit!

Pevná vazba s přebalem, 241 stran, cena cca 260 Kč

BERNHARD MOESTL SYLVIA DAY

PÝCHA A ROZKOŠ Sylvia Day je dnes nejprodávanější autorkou ve dvaceti zemích světa. Po úspěšném díle Sedm let hříchu, které kromě strhujících erotických scén zaujme čtenáře i příběhem velké lásky a napínavými dějovými zvraty, vydává nakladatelství Beta Dobrovský další její knihu… Eliza Martinová, bohatá dědička, je vítaným soustem pro zlatokopy. Některý z jejích nápadníků spřádá ďábelské plány, jak ji dostat k oltáři, Eliza si to však nemíní nechat líbit. Potřebuje muže, který zloducha vypátrá, a lovec zločinců Jasper Bond je schopný, prohnaný a nebezpečný. Kdo by řekl, že by někdo takový mohl Elizu zajímat? Pro Jaspera je ovšem důležité, aby klientka byla spokojená – ve všech směrech...

Pevná vazba s přebalem, 304 stran, cena cca 300 Kč

Historie

Napětí A. S. A. HARRISONOVÁ

TICHÁ ŽENA Zdánlivě harmonické soužití Jodi a Todda v blahobytu trvá už dvacet let. Je to málo? Je to moc? Je to, co chybí, důvodem ke skoncování se vším, co je? Je obava ze ztráty toho, co je, důvodem ke skoncování se životem? A záleží ještě na tom, na čem nám tolik záleželo, když víme, oč jsme připravili toho druhého? A. S. A. Harrisonová ve své prvotině, jejíhož vydání se nedožila, mistrně rozehrává partii, kterou nelze vyhrát. V románu se partneři stávají protihráči, mají dojem, že jsou ke svým tahům donuceni, a my střídavě nahlížíme situaci z obou perspektiv. A možná chápeme jeho i její jednání, možná v postavách nacházíme sami sebe, ale rozhodně s napětím sledujeme vývoj na šachovnici.

Pevná vazba s přebalem, 326 stran, cena cca 300 Kč ANNE APPLEBAUMOVÁ

STEPHEN KING

CESTA TYGRA

STEPHEN KING

ZELENÁ MÍLE

MLHA

Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známých jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozorců: slušný Paul Edgecombe či naopak sadistický Percy Wetmore. Ale ať dobří, či zlí, ať nevinní, nebo ničemní, nikdo z nich se dosud nesetkal s někým tak brutálním, jako je obr John Coffey, násilník a vrah dvou holčiček. Je Coffey ďábel v lidské podobě? Nebo je někým úplně jiným? Mezi nebem a zemí je víc zázraků, než si kdokoli v Cold Mountain umí představit – a pravda vychází najevo v tlakových vlnách, které dokáže vyvolat jen Stephen King, a v explozivním finále, které čtenáři vyrazí dech.

Další kniha oblíbeného autora titulů Jak naplno využít sílu své mysli, Třináct pečetí moci, Šaolin a Princip Šaolinu nabízí návod, jak poznat a plně využít svou vnitřní sílu. Opírá se o učení čínského kláštera Šaolin, v němž Moestl strávil nějaký čas, a ukazuje možnosti, jak si uvědomit vlastní potenciál a správně odhadnout svou energii. Radí čtenáři, aby se – stejně jako šaolinští mniši – ubíral „cestou tygra“, aby byl takový, jaký doopravdy je, jednal s ostatními uvolněně a sebevědomě jako rovnocenný partner, neplýtval časem a úsilím na zbytečné střety a uchoval si pokoru. Jedině zaměří-li se správným směrem, může si vybudovat život, jaký si skutečně přeje.

Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví. Dodal však, že hrozivá atmosféra v povídce Nezmar je i na něho příliš! Je tedy na čtenářích, do kterého z temných textů se ponoří nejsnáze a nejochotněji… Budete svědkem toho, jak se supermarket stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci, jak se výlet na půdu proměňuje v cestu do pekla, jak může být idylické jezero domovem bezbřehého zla nebo jak na opuštěném ostrově probíhá krutý boj o přežití…

STEPHEN KING

Další originální „urban fantasy“, paranormální thriller, u něhož vám bude běhat mráz po zádech a zároveň se pořádně zasmějete. Humor je zapotřebí, protože když se stýkáte s nebožtíky, může vám to zkomplikovat život. Charley Davidsonová, kterou jsme poznali v Prvním hrobu napravo, je příležitostné soukromé očko a pracuje se zesnulými na plný úvazek. Tentokrát se snaží pomoct své nejlepší přítelkyni Cookie v hledání její nezvěstné kamarádky. A jako by toho nebylo dost, záhadný Reyes, „syn Satanův“, chce zničit své pozemské tělo, což dělá zamilované Charley nemalé starosti.

Pevná vazba s přebalem, 500 stran, čb příloha, cena cca 500 Kč

Pevná vazba s přebalem, 360 stran, cena cca 320 Kč

Brožovaná, 471 stran, cena 319 Kč

DRUHÝ HROB NALEVO

Příručky

THICH NHAT HANH

UMĚNÍ KOMUNIKOVAT

ČTYŘI ROČNÍ DOBY

Východní Evropa v letech 1944–1956. Po skončení druhé světové války dochází k novému politickému i faktickému rozdělení evropského kontinentu. Hlavním strůjcem změn je Sovětský svaz, pod jehož kontrolou se postupně ocitá velká část východní a střední Evropy. Stalin a jeho tajná policie se snaží transformovat tucet rozdílných zemí do jednotného politického a ideologického systému – komunismu. Anne Applebaumová, držitelka Pulitzerovy ceny za knihu Gulag, ve svém novém díle popisuje vznik komunistických režimů a do detailu líčí každodenní život za železnou oponou.

DARYNDA JONESOVÁ

Pevná vazba s přebalem, 345 stran, cena cca 300 Kč

Brožovaná, 552 stran, cena cca 320 Kč

Čtyři roční doby (čtyři novely – Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank; Nadaný žák; Tělo; Dýchací metoda) se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří zrovna nejsou příznivci mistra hororového žánru. Sám King říká, že „tři z nich horory nejsou“. Tři jsou u nás známy také ve filmové podobě: Tělo bylo natočeno pod názvem Stand By Me (Stůj při mně), Nadaný žák byl distribuován pod původním názvem a film Vykoupení z věznice Shawshank vypustil z titulu Ritu Hayworthovou. Kniha nyní vychází v úplné podobě, jak ji autor koncipoval.

ŽELEZNÁ OPONA

Pevná vazba s přebalem, 217 stran, cena cca 250 Kč

JOHN C. MAXWELL Jak se vyrovnáváte s porážkami? Dokážete se z nich poučit, nebo se jimi necháte srazit na kolena? John Maxwell, veleúspěšný americký spisovatel a profesionální řečník, uznávaná osobnost v oblasti osobního rozvoje a leadershipu, vás ve třinácti kapitolách naučí, jak přetavit životní prohry v důležité lekce, jak překonat nesnáze a neztratit naději a díky nepříjemným zkušenostem získat potřebný nadhled. Porážky a ztráty bolí, avšak mnohem větším neštěstím je, když naše bolest přijde nazmar. Pokud se budete řídit radami tohoto muže, za nějž mluví více než šedesát vydaných knih a 19 milionů prodaných výtisků, dokážete změnit svůj život k lepšímu.

Útlá knížka světoznámého mistra zenu a buddhistického mnicha Thich Nhat Hanha ukazuje, že umění bděle naslouchat je cestou, jak poznat své vlastní já. Pro život člověka jsou veškeré vztahy – ať profesní, rodinné, přátelské či intimní – naprosto zásadní. Dobrá komunikace je jako životodárná míza a pro lidské štěstí i ducha je stejně důležitá jako zdraví nebo pohyb. A přece si málokdo uvědomuje, kolik zbytečného trápení zavinil prostý fakt, že umění komunikovat nepěstujeme vědomě. Thich Nhat Hanh nám ukazuje různé nástrahy komunikačních nedorozumění a učí umění naslouchat i sdílet. Je to básník a mírotvorce, byl navržen na Nobelovu cenu míru.

Pevná vazba s přebalem, 232 stran, cena 269 Kč

Pevná vazba s přebalem, 167 stran, cena cca 220 Kč

NĚKDY VYHRAJEŠ, JINDY SE POUČÍŠ

PAVEL DOBROVSKÝ – BETA s.r.o. Květnového vítězství 332/31, 149 00 Praha 4 tel./fax: +420 272 910 733, +420 272 913 830 e–mail: nakladatelstvi@dobrovsky.cz www.dobrovsky.cz; www.knihycz.cz

ZVEME VÁS DO NAŠICH PRODEJEN PRAHA Arkády Pankrác Na Pankráci 86, 140 00 tel.: 241 434 313 pankrac@knihydobrovsky.cz Metropole Zličín Řevnická 1, 155 00 tel.: 226 082 182 zlicin@knihydobrovsky.cz Obchodní centrum Letňany Veselská 663, 190 00 tel.: 286 582 595 letnany@knihydobrovsky.cz BRNO Joštova 1, 602 00 tel.: 542 220 052 brno@knihydobrovsky.cz Galerie Vaňkovka Ve Vaňkovce 1, 602 00 tel.: 543 255 907 brno–vankovka@knihydobrovsky.cz ČESKÉ BUDĚJOVICE Zlatý klas, Lannova 6, 370 01 tel.: 386 354 762 cbudejovice@dobrovsky.cz Obchodní centrum IGY Pražská 1246/22, 370 04 tel.: 387 313 601 cbudejovice–igy@knihydobrovsky.cz Nákupní centrum Géčko – GLOBUS České Vrbné 2360, 370 11 tel.: 385 310 016 cb–gecko@dobrovsky.cz HRADEC KRÁLOVÉ OC Atrium Dukelská třída 1713/7, 500 02 tel.: 495 582 486 hradec.kralove@dobrovsky.cz Cheb Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 26 350 02 Cheb cheb@knihydobrovsky.cz JABLONEC nad NISOU Komenského 4, 466 01 tel.: 483 312 558 jablonec–komenskeho@dobrovsky.cz KARLOVY VARY Varšavská 7, 360 00 tel.: 353 586 540 kvary@dobrovsky.cz KOLÍN OC FUTURUM Rorejcova 286, 280 02 tel.: 321 672 151 kolin@knihydobrovsky.cz LIBEREC OC Forum Soukenné náměstí 669/2a, 460 01 tel.: 485 111 032 liberec@dobrovsky.cz OC Plaza Liberec Adresa: Palachova 1404, 460 90 tel.: 485 107 546 liberec@knihydobrovsky.cz LITOMĚŘICE OC Na Soutoku, Želetická 2277, 412 01 tel.: 416 739 041 litomerice@dobrovsky.cz MOST OC Central Most Radniční 3400, 434 01 tel.: 476 000 602 most@knihydobrovsky.cz OLOMOUC Edelmannův palác Horní náměstí 5, 772 00 tel.: 585 224 000 olomouc@dobrovsky.cz Obchodní centrum Olympia Olomoucká 90, 777 00 tel.: 585 393 252 olomouc–olympia@knihydobrovsky.cz

Galerie Šantovka Polská 1, 779 00 tel.: 607 058 895 olomouc@knihydobrovsky.cz OSTRAVA Shopping park Rudná 114/3114, 700 30 tel.: 596 780 870 ostrava@dobrovsky.cz OC Forum Nová Karolina Jantarová 3344/4, Ostrava 2, 702 00 596 112 716 / 596 113 046, 724 362 743 ostrava@knihydobrovsky.cz OC Galerie Sjízdná 5554/2 722 00 Ostrava – Třebovice ostrava-galerie@knihydobrovsky.cz PARDUBICE AFI Palace Masarykovo náměstí 2799, 530 02 tel.: 466 952 641 pardubice@knihydobrovsky.cz PLZEŇ OC Plzeň Rokycanská třída 1424/128 312 00 Plzeň plzen@knihydobrovsky.cz Náměstí Republiky 131/17 301 00 Plzeň plzen-namesti@knihydobrovsky.cz Sedláčkova 31 301 00 Plzeň plzen-sedlackova@knihydobrovsky.cz Zbrojnická 2 301 00 Plzeň plzen-zbrojnicka@knihydobrovsky.cz PROSTĚJOV OD Zlatá brána, Dukelská brána 25/7, 796 01 tel.: 582 336 020 prostejov@dobrovsky.cz Tachov Nám. Republiky 57 347 01 Tachov tachov@knihydobrovsky.cz TEPLICE NC Fontána, nám. Svobody, 415 01 tel.: 417 539 047 teplice@dobrovsky.cz TŘINEC hypermarket Albert Lidická 1269, 739 61 tel.: 558 321 011 trinec@dobrovsky.cz ÚSTÍ nad LABEM OC Forum Bílinská 3490/6, 400 01 tel.: 475 209 444 usti@knihydobrovsky.cz ZLÍN Centro Zlín, 3. května 1170 Zlín–Malenovice, 762 03 tel.: 577 103 767 zlin@dobrovsky.cz ********* PLZEŇ Solní 5, 301 00 tel.: 377 236 336 knihysevcik@seznam.cz

Solní 5, 301 00 Plzeň tel./fax: +420 377 236 336, knihysevcik@seznam.cz www.knihysevcik.cz


Příručky

Ezoterika

Ezoterika

Ezoterika

Bestsellery

LOTHAR SEIWERT

NICK ORTNER

OSHO

JOSEPH EMET

ALEXANDER LOYD

JAK SI ZORGANIZOVAT ČAS

POKLEPÁVÁNÍ

MOC, POLITIKA A ZMĚNA

BUDDHOVA KNIHA O STRESU

LÉČEBNÝ KÓD

A

BEN JOHNSON

Zdá se vám, že výrok „nemám čas“ je nemocí dnešní doby? Knížka německého autora Lothara Seiwerta vám během třiceti minut ukáže řadu praktických strategií, jak získat čas na svou stranu. Aby byl člověk úspěšný a spokojený, musí dosahovat vysněných cílů. Mnohdy nám však jasné cíle chybí, neumíme plánovat, nemáme stanovené priority. Díky chytrému managementu času, jehož základní principy kniha představuje, využijeme čas moudře vždy a za všech okolností. Zvýšíme-li například pracovní výkonnost, zajistíme si lepší příjmy. Zde platí, že čas jsou peníze… Naučte se rozlišovat důležité úkoly od těch méně podstatných a rozvrhněte si svůj drahocenný čas co nejefektivněji!

Překvapivě účinná a přitom jednoduchá metoda kombinuje čínskou akupresuru a moderní psychologii. Jak říká autor v úvodu knihy, poklepávání na určité body na těle vypadá poněkud zvláštně. Opravdu by mohlo jít o převratný způsob léčení? Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, odpověď zní ano. Metodu vyzkoušely tisíce lidí a přesvědčily se, že skutečně funguje. Lze jí řešit fyzické i psychické problémy, jako jsou fobie, stres, úzkost, závažné choroby, finanční těžkosti a narušené vztahy. Ortner je tvůrcem dokumentárního filmu The Tapping Solution a iniciátorem internetové akce The Tapping World Summit, které se dosud zúčastnilo 500 000 lidí, jimž poklepávání změnilo život.

„Když změníte sebe, změníte svět,“ říká mistr Osho, který svými osobitými názory dokázal proměnit životy tisíců lidí a získává stále nové příznivce. Nebojí se odhalovat palčivé problémy současnosti a vyvést lidi ze stáda, aby se z nich stali odvážní a duchovně vyzrálí jedinci. Zde se Osho zaměřuje na tvrzení, že „politická moc lidi korumpuje“, protože pouze posiluje ego a negativní stránky osobnosti. „Opravdová síla vychází zevnitř, moudrý člověk nikdy nevyužívá své schopnosti k ovládání druhých.“ Osho proniká do hlubin lidské duše, nechybí mu soucítění a humor, jenž dokáže trefně „tnout do živého“. Bývá označován za nejprovokativnějšího duchovního učitele dvacátého století.

Podtitul knihy Cesta k vnitřnímu klidu s pomocí bdělé meditace naznačuje řešení jednoho z největších problémů dnešní doby: stresu. Každý člověk reaguje na náročné situace jinak, ale vždy je důležité uvědomit si, co můžeme a nemůžeme ovlivnit. Joseph Emet ukazuje, jak prostřednictvím bdělé meditace hladinu stresu snižovat a nacházet konstruktivní řešení v každodenních situacích. Je žákem proslulého buddhistického mistra Thich Nhat Hanha, který mu předal nejen zásady Buddhova učení, ale přivedl ho právě i na cestu meditace. Podobně jako ve svém předchozím díle, Buddhově knize o spánku, klade Emet důraz na práci s myslí, aby člověk ovládal ji, nikoli ona jeho.

Léčebné kódy byly Alexi Loydovi doslova vnuknuty jako odpověď na dvanáct let trvající hledání léku na těžké deprese jeho manželky. Unikátní metoda si zanedlouho našla cestu k lidem po celém světě a také v České republice je Loydův titul bestsellerem. Kódy může provádět každý sám na sobě a léčit si tak veškeré fyzické i psychické potíže. Při pravidelném praktikování tohoto jednoduchého léčebného postupu, který vyžaduje jen několik minut denně, prokazatelně dochází k výraznému snížení hladiny stresu a k aktivaci imunitního systému. Loydovy kódy jsou typem energetického léčení, vycházejí z kvantové fyziky a nezaměřují se na symptomy, ale odstraňují zdroj problému.

Brožovaná, 96 stran, cena cca 160 Kč

Pevná vazba s přebalem, 298 stran, cena 299 Kč

Brožovaná, 176 stran, cena cca 250 Kč

Pevná vazba s přebalem, 208 stran, cena cca 220 Kč

Pevná vazba s přebalem, 312 stran, 289 Kč

PETER HEIGL

T. J. HIGGSOVÁ

DAVID WILCOCK

DOROTHEA BRANDEOVÁ

STEPHEN KING

RÉTORIKA

TAJEMSTVÍ POSMRTNÉHO ŽIVOTA

KLÍČ ZVANÝ SYNCHRONICITA

PROBUĎ SE A ŽIJ

LUNAPARK

Další titul z řady útlých „třicetiminutových“ knížek nabitý užitečnými informacemi rozšíří čtenáři obzory během pouhé půlhodinky – právě tolik je totiž ke čtení textu potřeba. Mnohdy vydáváme na přípravu svého ústního projevu značnou energii, a přesto pak při vystoupení selžeme. Neuvědomujeme si totiž, že při přednášce je nutné zohledňovat jiné faktory než například při psaní článku. Mezi vystupováním na veřejnosti a koncipováním textu je obrovský rozdíl – dokážeme-li o věci psát, neznamená to, že o ní umíme hovořit. V knize se dozvíte, na čem při ústním projevu záleží nejvíce, dostanete tipy a naučíte se triky, které budete moci ihned vyzkoušet. Vždyť mluvit je tak přirozené!

Jasnovidka T. J. Higgsová patří k nejuznávanějším spiritistickým médiím ve Velké Británii. Touto knihou chce vyvrátit chybná přesvědčení, jež panují o posmrtném životě. Dozvíte se, jak to vypadá na Druhé straně, jakými cestami s námi zemřelí lidé mohou komunikovat a v neposlední řadě i to, že setkání se světem mrtvých má uzdravující účinek. Autorka též odpovídá na nejčastější otázky, které jí lidé na sezeních či seminářích kladou: Stane se z domácího zvířete duch, když zemře? Komunikují s námi duchové, když spíme? Poznatky čerpá výhradně z osobních zážitků a vlastních zkušeností a její výjimečné nadání pomáhá mnoha lidem nejen v Anglii, ale po celém světě.

Přestaňte sabotovat svůj vlastní úspěch. Chovejte se, jako kdyby bylo vyloučeno neuspět. Tento magický klíč najdete v srdci knihy Probuď se a žij! – jedné z nejpřesvědčivějších příruček na téma sebezdokonalování, jaké kdy byly vydány. Autorka, novinářka z Chicaga, zjistila, že většina lidí v sobě nosí „vůli ztroskotat“. Při střetu ambicí se strachem zvítězí strach... a toho je potřeba se zbavit. Když kniha v roce 1936 poprvé vyšla, prodalo se jí přes milion výtisků a stala se jediným filozofickým dílem o síle lidského ducha, které bylo zfilmováno, a dokonce zpracováno jako muzikál. Po desetiletích, kdy se přestalo vydávat, bylo znovu objeveno a vychází v reedici.

Slavný mistr hororu přichází tentokrát s detektivním příběhem. Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku v malém americkém městě. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, zachrání jednomu děvčeti život, skamarádí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je poklidná a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení… Devin se nejen naučí obsluhovat kolotoč, ale dozví se, že zdejší Dům hrůzy skrývá nebezpečná tajemství… Pojďte se opět příjemně bát s mistrem hrůzy a napětí!

Brožovaná, 96 stran, cena cca 160 Kč

Pevná vazba s přebalem, 216 stran, cena 269 Kč

Je náš život řízený skrytou inteligencí? Jaké je spojení dávného Říma a novodobé Ameriky? Jak vypadá posmrtný život? Jak ovlivňuje tajný spolek nejbohatších bankéřů ekonomický a politický vývoj světa? Je vesmír živý? Jak se projevuje vliv zodiakálních cyklů v průběhu dějin lidstva? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá David Wilcock nejen v této knize, ale i na sých webových stránkách a v mnoha článcích v různých vědeckých časopisech. Zabývá se závažnými problémy minulosti i současnosti, které čtenářům předkládá velmi poutavou a čtivou formou. Text je určen všem, kteří si chtějí rozšířit obzory a dozvědět se více o ožehavých tématech, jež většinou neproniknou na veřejnost.

KOLEKTIV ILJA GRZESKOWITZ

POSTOJ

Pevná vazba s přebalem, 178 stran, cena cca 230 Kč

Pevná vazba s přebalem, 511 stran, cena cca 420 Kč

Pevná vazba s přebalem, 208 stran, 269 Kč

AUTORŮ

JAK ROZBÍT SKLENĚNÝ STROP

Ilja Grzeskowitz představuje pojem, který se v německy mluvících zemích ještě neobjevuje příliš často. Do češtiny ho lze přeložit jako „postoj“ nebo „stanovisko“. Toto vnitřní nastavení je pro autora nejdůležitějším předpokladem úspěchu. Ze zkušeností, které sbírá již několik let, vyvinul „princip postoje“, jenž rozebírá právě v této publikaci. Je určena každému, kdo je přesvědčen, že život není jen o útrpném zatínání zubů a osmihodinové pracovní době, ale o schopnosti uvědomit si své sny a přeměnit je v činy. I když autor propaguje optimistické naladění, neodbude čtenáře pouhým tvrzením, že stačí pozitivně myslet a všechno půjde samo… Kniha je zaměřena především prakticky.

Opravdu se všechno děje z nějakého důvodu? Často slýcháme stará moudra, že nic není bez příčiny nebo že i po nejtemnější noci přichází den. Prožívá-li však člověk těžké životní období, zdráhá se tomu uvěřit. Je to pravda, nebo jen zbožné přání? Na tyto otázky v knize reagují autoři zabývající se duchovními problémy a rozvojem osobnosti a jejich odpověď zní: V životě neexistují žádné omyly, neboť každá chyba se může stát poučením a odrazovým můstkem ke štěstí. V poutavých příbězích popisují nejčernější okamžiky svého života a to, jak jim jejich přesvědčení a vnitřní síla pomohly ze zoufalé situace. Z textů vyplývá, že podivuhodné náhody a zázraky přicházejí i v nejbeznadějnější chvíli.

Pevná vazba s přebalem, 256 stran, cena cca 260 Kč

Pevná vazba s přebalem, 205 stran, cena 249 Kč

DEEPAK CHOPRA

MIKE DOOLEY

SYLVIA DAY

ZNOVUOBJEVENÍ TĚLA, VZKŘÍŠENÍ DUŠE

UCHOPTE VESMÍR

SEDM LET HŘÍCHU

Populární duchovní učitel a lékař zve čtenáře na poutavou, svým způsobem náročnou, ale přesto lákavou cestu duchovní obrody osobnosti. Předkládá jim nejprve originální možnost pochopení vztahu k vlastnímu tělu a následně nový pohled na úlohu lidské duše, odlišující se od jejího nedokonalého obrazu, jak nám jej podávají představy tradované světovými náboženstvími. Autor však nezůstává jen u poutavého výkladu, ale jak je jeho dobrým zvykem, nabízí konkrétní návody, s jejichž pomocí může každý ve své životní praxi toto nové pojetí úlohy těla a duše uplatnit.

Brožovaná, 250 stran, cena cca 270 Kč

Autor přináší alternativu pro ty, kdo jsou stále pohrouženi do metodiky proměny života podle staré školy (prosté stanovování cílů, pozitivní myšlení) a nabízí nové cesty využívající vnitřních nadpřirozených sil v každém z nás. „Stará škola“ se často domnívá, že člověk musí být na správném místě, znát správné lidi a uspět prostřednictvím potu, krve a slz, přičemž mimoděk bere na bedra tíhu celého světa. Na opačném konci spektra je „nová škola“, lidé, kteří přečetli bezpočet knih, prošli desítky workshopů a dospěli k závěru, že prostě stačí jen poddat se milujícímu všemocnému vesmíru, aby jejich životy mohly být transformovány jeho kouzlem.

Poutavý erotický román. Před lety, v předvečer své svatby, se ctnostná lady Jessica stala svědkem hříšné podívané, jakou si nedokázala představit ani v nejbujnějších snech. Výjev ji šokoval i vzrušil... Tajemství o zhýralém Alistairu Caulfieldovi si nechala pro sebe a provdala se, jak od ní všichni očekávali. Avšak i po letech manželství ji Caulfieldův obrázek neopouštěl a vyvolával v ní nemravné představy… Když se čerstvě ovdovělá Jessica nalodila na palubu Alistairova impozantního korábu, zůstal jediným strážcem sedm let potlačovaných tužeb jen lehký hedvábný oděv... Brzy oba poznají, že den, kdy pokušení podlehnou, se nezadržitelně blíží…

Pevná vazba s přebalem, 224 stran, cena cca 250 Kč

Pevná vazba s přebalem, 296 stran, cena 299 Kč

Edicni plan 2014 1 pololeti  
Edicni plan 2014 1 pololeti  
Advertisement