Page 37

Vánoční recitál Jaroslava Knejpa Další předvánoční tradicí se stal recitál Jaroslava Knejpa. Nasát vánoční atmosféru a poslechnout si pořad plný autorské poezie, povídek, vyprávění a písniček přišly asi tři desítky návštěvníků.

Zdeněk Velen – Pouliční fotografie V pátek 11. prosince se konal křest knihy fotografa a herce Zdeňka Velena. Po úspěšné výstavě v pražském Divadle v Řeznické představil autor svoje fotografie také prostějovskému publiku. Věnuje se tzv. pouliční fotografii, zachycuje život v ulicích, vztahy mezi osobami, kontexty s určitými místy a paradoxní situace, úžas i obdiv, humor a mikropříběhy okamžiků, které se často dějí bez povšimnutí - tím vším se inspiruje a baví. Výstavu jeho fotografií bylo možné navštívit v lednu v naší Galerii Na půdě.

V průběhu celého roku se snažíme veřejnosti nabízet zajímavý kulturní a vzdělávací program, který by oslovil nejen stávající čtenáře knihovny, ale také všechny ostatní obyvatele našeho města a okolí. Díky pořádání nejrůznějších besed, přednášek a workshopů se knihovna dostává mnohem více do povědomí veřejnosti, otevírá se stále novým skupinám uživatelů, kteří se k ní dostávají i jinými cestami než jen přes knihy a četbu. Akce, které pořádáme, pomáhají budovat „dobré jméno“ knihovny a přispívají ke zvýšení její prestiže. 37

Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Advertisement